PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duyuru | Üye Alımı Hakkında...

Berke6198
11.07.2015, 13:49
Son günlerde forumumuzda yaşanan düzensizlikler nedeniyle, üye alımını problemi tamamen halledene kadar kısa süreliğine kapatmış bulunuyoruz. İyi forumlar.

BMN Forum Yönetimi

Murathan
11.07.2015, 13:50
Şükür ya :)

Can
11.07.2015, 13:51
Hele şükür. Helal !

Uğur Demircioğlu
Sonunda

Fatih Ç
Sonunda tebrikler :)

Sefaenes
11.07.2015, 13:52
Allaha sükür ya inan forumun düzni bozuluyordu zaten

Onur Akyüz
11.07.2015, 13:56
Forum canımız ciğerimiz ama uzunca bir süredir eski tadı yok.

Çok kişi twitter uğruna terketti burayı. Ben twitter kullanmadığım halde artık eski sıklıkta girip yazmıyorum foruma.

Çok tuhaf tipler türedi ve kaliteyi çok düşürdü.

Oğuz B.
11.07.2015, 14:02
Twitter'a gidenler değil burayı Twitter gibi kullananlar kaliteyi düşürüyor. Bu dönemde de en çok kirletilen başlık transfer dosyası. Sezon içinde ise maç başlıkları.

X oyuncu gündeme geliyor:

Vasat. Ptt topçusu, para yemeye geliyor vs. Saçma sapan içi boş yorumlar.

Senin eğer bir fikrin varsa doldur altını. Olumlu yanlarını yaz, olumsuzlukları belirt. Oyuncuyu izlememiş adamlar o vasat bu cacık bu patates gibi süpersonik fikirleriyle forumu çöplüğe çeviriyor.

Yoksa hala daha çok güzel yorum yapan onlarca insan var.

Yiğit Gayretli
11.07.2015, 14:04

Çok kişi twitter uğruna terketti burayı. Ben twitter kullanmadığım halde artık eski sıklıkta girip yazmıyorum foruma.

Kaliteyi artıracak olanlar bizleriz, sizlersiniz. Gidenin arkasından bakıp kalırsak yerimizde sayarız.

Biz üzerimize düşeni yapmak adına sürekli arayıştayız. Üyelerimizin de duruma el atıp artık bu tartışma ortamına son verip buraya katma değer katan insanları sevmesi ve değerli kılması gerek.

Berke6198
11.07.2015, 14:06
Twitter'a gidenler değil burayı Twitter gibi kullananlar kaliteyi düşürüyor. Bu dönemde de en çok kirletilen başlık transfer dosyası. Sezon içinde ise maç başlıkları.

Senin eğer bir fikrin varsa doldur altını. Olumlu yanlarını yaz, olumsuzlukları belirt. Oyuncuyu izlememiş adamlar o vasat bu cacık bu patates gibi süpersonik fikirleriyle forumu çöplüğe çeviriyor.

Uzun zamandır hiçbir yoruma bu kadar katılmamıştım.

Yüreğinize sağlık.

Yiğit Gayretli
11.07.2015, 14:07

Eline sağlık. Bugüne dek soruna yönelik gördüğüm en net ve doğru tespit.

İşte o insanları el üstünde tutmak lazım. Gerekli ilgiyi alakayı göstermek lazım.

bordomavi1
11.07.2015, 14:10
Oh be!

Zafer Fidan
11.07.2015, 14:14
:alkış: Sonunda..

Necmettin ALTUNTAŞ
11.07.2015, 14:18
Problemin twitter ya da facebook olduğunu zannetmiyorum.Problem kişilik yapısında.Sevmeyi unuttuk.Saygıyı hakaret kabul etmeye başladık.Hepsinden önemlisi hep ben hep ben...Yani egolar tavan yapmış.Tevazu kişileri terketmiş.Ağızlar küfürü benimsemiş.Bizim gibilere düşen buralardan biraz uzak durmak.Yoksa küfürden hakaretten biz de nasibimizi alırız.

Ahmet Hamza
11.07.2015, 14:34
Zararın neresinden dönersen kârdır. Tebrikler...

Emre İskender
11.07.2015, 14:37
Yıl 2015 memleket bolluk memleketi oldu...

Eskiden bir gömlek ile bir yaz geçirilirdi... Şimdi her yaz bin gömlek...

Fotograf makinelerimizin 36 lık pozu bitmesin diye her fotografımız sanat eseriydi... Şimdi sadece telefonlarımız yüzlerce foto oluyor tek günde...

İnternete telefon hattından girdiğimiz günler vardı... Faturalar evde olay cıkarırdı... İxir ler Vitaminler Superonline paketleri...
İnternet cafe de biriken arçlıkları harcamak.

Bu şartlar altında foruma giren yorum yapanar yok artık... 13 yasında sosyal hesap sahibi olup 43 yasında gibi cep telefonundan dünyaları kurtaranlar var...

Toplum olarak yozlastık herseyi cabuk harcıyoruz... Fakat kimsenin şüphesi olmasın

Bordomavi.Net i kimsenin harcamaya teşebbüsüne bile izin vermeyeceğiz...

Kalın sağlıcakla...

Nazim Can
11.07.2015, 14:48
Ohh cok sükür:)

Timur Mikhail
11.07.2015, 14:50
Ziyaretçilerin her başlığa girip görebilmeleride engellensin.

UNiVeRSeLoRD
11.07.2015, 15:51
Hele şükür ... :alkış:

Zeki Akyol
12.07.2015, 09:54
Trasfer sayfasini şoyle bir okudum. Yapilan yorumlar kayda değer değil argo kelimeler, ici bos yorumlar... BMN kalitesinden.hicbir zaman.odun vermemeli bizim cok uyeye ihtiyacimiz yokki.

Tolga
12.07.2015, 10:41
Sahibinden satılık, bol repli, güzel avatarlı, kongre üyesi hesap ...

Müracaat : 130 xxxx 6161 :D

gurur6134
12.07.2015, 16:43
Iyi olmus..Bu ezik 3 kizkardesin taraftar kitlesinin ne buyuk kuyruk acisi varki bitmiyor gecmiyor en kotu zamanimizda bile bizim forumlara salca olup kirletiyorlar..gecmez aga bu eziklerin kuyruk acisi gecmezde bitmezde..

28TS61
12.07.2015, 17:54
dogru karar

bordo61
12.07.2015, 17:59
Eskiden de bu tarz konular konuşulmuştu o zaman desteklememiştim.

Ama şuanki durum düşünüldüğünde gerçekten gerekli , çok değişik insanlar üye olmuş ve seviyeyi düşürüyorlar biraz forum'u rahatlatmak seviye yükseltmek lazım

A. Günaydın
12.07.2015, 18:03
Bence bütün üyelerden tavsiyeler alınmalı.
Akıl akıldan üstündür.

Misal; üyelik birkaç ay kapalı kalsın, o süre zarfında da yıllardır foruma girmeyenler, her gün girip patates yorumlar yaparak ortalığı karıştıranlar, aynı fikri yüzlerce kez tekrarlayıp illallah ettirenler, saygı çerçevesini aşıp, buradaki amacın sadece sohbet ve fikir alışverişi olduğunu unutup laf dalaşına girmeyi alışkanlık haline getirenler ve aklıma gelmeyen diğer sorunlu tipler forumdan uzaklaştırılsın.

Burda birbiriyle sorunu olmayan ve gayet iyi anlaşan nice insanlar var. Onların suçu ne?
Elle tutulur tek birlik noktamız var, onu da böyle gereksi şeylerle kaybetmeyelim lütfen.

Yiğit Gayretli
12.07.2015, 18:12
Değişik fikirlerle de olsa, herkesin BMN'ye bu şekilde eğildiğini görmek çok güzel.

Özellikle bu konudaki -teknik imkanlar dahilinde- önerilere açığız.

Mollasalihoğlu
13.07.2015, 03:24
Bu başlıktaki beyin fırtınası gerçekten kayda değer. Dikkate alınacağından da şüpheniz olmasın.

UğurB
13.07.2015, 07:39
Uye aliminin durdurulmasi gayet guzel. Ayrica yeni uye alimlari icin belli kriterler getirilmesi (referans, gecici uyelik vb...) gerekli.
Ancak kalitenin yukseltilmesi icin mevcut uyelikler icinde bir kriter getirilmesi gerekiyor.
Ornegin 4-5 kez ayni nedenden ceza alan uyelerimiz mevcut. Bu uyelerimizin de uyeliklerinin gozden gecirilmesi gerektigini dusunuyorum...

omondoles
13.07.2015, 09:00
Ancak kalitenin yukseltilmesi icin mevcut uyelikler icinde bir kriter getirilmesi gerekiyor.
Ornegin 4-5 kez ayni nedenden ceza alan uyelerimiz mevcut. Bu uyelerimizin de uyeliklerinin gozden gecirilmesi gerektigini dusunuyorum...

Vatandaşlıktan atmak gibi bir şey oluyor bu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

katre-i.matem
13.07.2015, 09:22
Hayırlı bir karar olmuş. Birden fazla üyelik alımının önüne geçmek için en mantıklı yöntem mail adresinden ziyade telefon numarası bazlı kullanıcı profili oluşturmak gibi geliyor fakat bu durumun teknikten ziyade maddi bir külfeti var mı varsa ne olur onu da bilmek gerekir.

sarman61
13.07.2015, 09:39
Bir ara ceviz.net sitesine üye olmak istemiştim. Üye olabilmek için referans istiyordu referans olabilecek üyelerde yeni üyelerden ziyade eski üyelerin referansını kabul ediyorlardı. Yeni üye olanlar sadece bir konu üzerinde yazı yazabiliyorlardı. Burada da kendilerini tanıtıp neden bu foruma gelmek istediğini yazıyorlardı. Kısaca referans olacak üye arıyorduk.

Yiğit Gayretli
13.07.2015, 09:44
Referanstan ziyade, belli yıl ya da mesaj sayısına ulaşmış üyelere davetiye gönderme hakkı tanınabilir.

Faik Yılmaz
13.07.2015, 10:31
aslında mevcut üyelerinde bir elden geçirilmesi gerekiyor.....

siteye üye olup yıllardır 1 mesaj bile yazmayanlar var.....

Hamdi Kalaycı
13.07.2015, 10:50
Bu konuda nacizane bi önerim olacak. Daha önce gündeme geldi mi bilmiyorum.

Üyeliklerde davetiye sistemi uygulanabilir. Bu sistemde eğer bir üye forumun ortamını bozuyorsa onu davet eden üye ile beraber cezalandırılır veya temelli uzaklaştırılır. Bu şekilde üyeler davet gönderirken kime davet gönderdiğine dikkat eder en azından "boş boş konuşur" dediği kişileri davet etmez. Forumdaki aktifliğine görede davetiye hakkı kazanılır. 10 mesajı olanla 1000 mesajı olan veya itibarı yüksek olanla düşük olan arasındaki farkta belli olur.

Nacizane bi öneri.

Sibel
13.07.2015, 10:54
Umarım forum misafirlere kapatılır.

Yiğit Gayretli
13.07.2015, 11:19
Gelen önerileri sentezleyerek, güzel bir sistem ortaya çıkaracağız umarım.

sarman61
13.07.2015, 12:46
Yeni onaylanan üyelerin günde belli sayıda mesaj yazma hakkı verilsin. Bu yazdığı mesajlardan dolayı ceza yada uyarı almazsa belli bir süre sonra mesaj sınırı kaldırılır.

Aslında bazı ülkelerde yürürlükte olan geçici ehliyet uygulaması. Geçici ehliyeti ile ceza almazsa ehliyeti alır.Geçici ehliyetle kaza yada kural ihlallerinde bulunursa ehliyet alma işi güçleşir.

A. Günaydın
13.07.2015, 13:28
Ekşisözlük'teki uygulama bence gayet iyi. Bizim foruma da uyarlanabilir. Üye kaydı alındıktan sonra 10-20 tane entry girilmesi istenir, girdiği entryler kontrol edilip ona göre üyeliği kabul edilir veya edilmez. Tabi bu entry girme olayından haberdar olmamalı üye olacak kişiler.

cakalkerem
13.07.2015, 13:48
Bence mevcut üyelerden de biraz ayıklama yapılması gerekir.....

Nazim Can
13.07.2015, 14:01
Bence buraya üye olmak icin sartlar ne kadar zor olursa, tabiki imkanlar dahilinde, o kadar fazla taraftar toplariz en kalitelisinden.

OFLU
13.07.2015, 14:02
T.C. kimlik no ile alımlar yapılabilir. + birkaç üye referansı olmadan üyelik alımı olmaması gibi bir sitem de düşünülür. Bu sayede organizasyonlara ilgi de artar. Üye olacak kişi atıyorum bi iftar organizasyonunda yüzünü gösterir , 3-5 kişi ile muhabbet kurup sonra referansla üyelik alabilir.

gökçay61
13.07.2015, 14:13
Forum içi kavgalar da önlenmelidir. Mahalle ağzıyla tartışma yapılmamalıdır.

gökçay61
13.07.2015, 14:15
Forumdaki seviye yükseltilip bayan taraftarlarda buraya çekilmelidir. Yönetici grubuna bayan alımıda yapılmalıdır tabi şuan varmı bilmiyorum.

Berke6198
13.07.2015, 14:36
T.C. kimlik no ile alımlar yapılabilir. + birkaç üye referansı olmadan üyelik alımı olmaması gibi bir sitem de düşünülür. Bu sayede organizasyonlara ilgi de artar. Üye olacak kişi atıyorum bi iftar organizasyonunda yüzünü gösterir , 3-5 kişi ile muhabbet kurup sonra referansla üyelik alabilir.

T.C Kimlik ile bir sistem yapamayız, mümkün değil.

Böyle bir sorumluluğu üstlenemeyiz. Bigiler ele geçirilebilir.

Referans olayına da ben sıcak bakmıyorum. Ben BMN'ye üye olacaksam bir referansım olmak zorunda değil. Tanıdığım olmayabilir.

Birkaç üyeyle konuşmamdan sonra benim de "şahsen" aklıma yatan en uygun fikir telefon numarası ile üyelik almak oldu.

28TS61
13.07.2015, 18:08
aslında mevcut üyelerinde bir elden geçirilmesi gerekiyor.....

siteye üye olup yıllardır 1 mesaj bile yazmayanlar var.....

katiliyorum. mesela 6 ay boyunca sayfayi ziyaret etmeyen kisi silinsin.

Forum İstatistikleri Üye sayisinin 45.540 oldugunu yaziyor. bence hic dogru degil. üye olup forumdan uzaklastirilanlar da sanirim bu üye sayisinda gözüküyor.

Sibel
13.07.2015, 18:20
Bu nasıl yapılır bilmiyorum ama burdaki üyelere mesaj raporlamak öğretilmeli.
Bir başlıkta terbiyesizlik hadsizlik alıp başını gidiyor ama kimse raporlamıyor.
Rapor için illa şahsınıza hakaret gerekmiyor.
Afedersiniz bazı şeyleri raporlamaya utanıyorum bir bayan olarak.
En azından raporlayın da görmeyelim.

bordo61
14.07.2015, 01:30
Tc kimlik no ve Cep telefonu gibi kişisel verilerin üyelik alımında kullanılmasını tasvip etmiyorum.

Sürekli saldırı alan bir forumda bu verilerin güvenliği tehditte olur

Anıl C
14.07.2015, 01:47
..

Heisenberg
14.07.2015, 02:01
Yapılabilecek en iyi şey onay sistemi. Yeni üyelerin belli bir süreliğine mesajları kontrolden geçsin. Artık 50 mesaj mı dersiniz 1 hafta mı dersiniz size kalmış. Ayrıca şikayet butonu daha aktif şekilde kullanılmalı. Çoğu forumda var bu sıkıntı. Millet şikayet butonunun ne işe yaradığını bilmiyor sanki. Kural dışı mesaj varsa ve cevap yazılınca konu dağılacağı açıkça belliyse şikayet butonu kullanılmalı. Aksi şekilde davranıp şikayet butonu kullanmak yerine cevap yazanlara da ceza verilsin.

Anıl C
14.07.2015, 03:18
..

Yiğit Gayretli
14.07.2015, 03:33
Yeni Özellikler Hakkinda acilmis baslikta yazdigim mesaj (Sayilardaki yeni farkliligi göz ardi ediniz)

Anıl, yazdığında ilk etapta haklı gibi durabilirsin ama gözardı edilemeyecek durumlar var.

En basiti ve canlı örneği benim. 4 yıl kadar, sadece okuyarak takip ettim. 2009 yılında -yanlış hatırlamıyorsam- yazmaya başladım.

BMN üyelerini "yazan" sıfatıyla sınırlamak hata olur. Hatta kategorize etmek bile hatadır bana göre.

Burası karşılıklı bir etkileşim alanı. Üye olan herkesin yüzde yüz ya da yüzde seksen-doksan aktif olduğu bir forumla ben karşılaşmadım daha önce.

Üye aliminda seçici davranabiliriz ama geri kalanı gözüktüğü kadar realist veya pragmatik bir yaklaşım değil bence.

Anıl C
14.07.2015, 03:47
..

Gökhan Topsakal
14.07.2015, 06:20
Anıl, yazdığında ilk etapta haklı gibi durabilirsin ama gözardı edilemeyecek durumlar var.

En basiti ve canlı örneği benim. 4 yıl kadar, sadece okuyarak takip ettim. 2009 yılında -yanlış hatırlamıyorsam- yazmaya başladım.

BMN üyelerini "yazan" sıfatıyla sınırlamak hata olur. Hatta kategorize etmek bile hatadır bana göre.

Burası karşılıklı bir etkileşim alanı. Üye olan herkesin yüzde yüz ya da yüzde seksen-doksan aktif olduğu bir forumla ben karşılaşmadım daha önce.

Üye aliminda seçici davranabiliriz ama geri kalanı gözüktüğü kadar realist veya pragmatik bir yaklaşım değil bence.

Kendisi çok sevdiğim bi kelime olduğundan harcanmasına dayanamadım Yiğitcim=)
Pragmatizm: kaba ifadeyle menfaatçi,
pragmatik: menfaatçi kişi..

Konu ve yazılanlar ise şahane...

Yiğit Gayretli
14.07.2015, 08:57
Yigit kardesim deginmek istedigim temel nokta cevrimici olarak siteyi takip etmeyenler. Yoksa tabiki siteye giris yaptiktan sonra kimse yazmak zorunda degil. O noktada sadece yazmaya tesvik edici mesaj gönderilebilir belirli dönemler. Kisacasi BMN'ye üye olan biri yazarak aktif olmasa bile aktif görünmeli.
Tabi yukarida yazdiklarim kismen acimasiz olabilir ancak sürdürülebilir bir kalite icin kirmizi cizgilerimiz ve katilimciya sitenin her daim kontrol altinda oldugunun hissini vermeliyiz.

Teoride ideal olan gibi dursa da pratikte uygulaması imkansıza yakın gibi... Yine de değerlendirmeye alınır. Sağol...

Kendisi çok sevdiğim bi kelime olduğundan harcanmasına dayanamadım Yiğitcim=)
Pragmatizm: kaba ifadeyle menfaatçi,
pragmatik: menfaatçi kişi..

Konu ve yazılanlar ise şahane...

Kullanılışa göre aslında belirttiğin anlamın karşılığı "pragmatist" olsa daha yakışık alabilirdi. Ben sanki yine doğru kelimeyi kullanmışım gibi hissediyorum... :)

Faydacı yaklaşım diyip geçsem de olurdu aslında :) :)

katre-i.matem
14.07.2015, 10:06
Misafir girişinin kapatılmasına karşıyım şahsen. Bir çok üye bir kaç dakikalığına bakacak olsa kullanıcı girişi yapmadan forumu okuyabiliyor. antu nun bu konuda ki uygulaması örnek alınabilir ama.

Badaloğlu
14.07.2015, 10:20

Twıtter, egoların tavan yaptığı tabiri caiz ise 300-500 kişi kendisini takip edince ''yüksek dağları ben yarattım'' havasında bir dünya saçma sapan dangalağın mekanı...

Forum sayfalarında 10 sene öncesine bile geri dönüp bakma şansın var ama twıtter öyle değil. Anlık tatmin yeri. Bende kullanmıyorum... Sevmiyorum da...

Ancak eski sıklıkta yazmamanız sadece sizin için geçerli olan bir şey değil; bizim içinde geçerli. Zira bu şike süreci çok kişiyi uzaklaştırdı futboldan, forumdan. Birde başarı gelmeyince yaşananlar çok normal... Ama devamlı takipteyiz, okuyoruz... Bize sadece bir kıvılcım, bir heyecan gerekli... İyi forumlar...

ccd6167
14.07.2015, 16:24
Yarım saat açık kalsa da ayti şöyle 3-4 tane üyelik alsa zaman geçer iftara kadar

Murat'
14.07.2015, 16:36
Ben buraya üye olduğum herhangi bir kısıtlama yoktu, zamanında böyle bir kısıtlama olsaydı belki de hiçbir zaman da üye olmazdım. O yüzden böyle kısıtlamaları yanlış görüyorum.

Forumun 6-7 sene önceki hali gerçekten mumla aranıyor.

Yiğit Gayretli
14.07.2015, 16:41
Ben buraya üye olduğum herhangi bir kısıtlama yoktu, zamanında böyle bir kısıtlama olsaydı belki de hiçbir zaman da üye olmazdım. O yüzden böyle kısıtlamaları yanlış görüyorum.

Forumun 6-7 sene önceki hali gerçekten mumla aranıyor.

6-7 sene önceki heyecan kimsede yok...

En büyük eksik, o günkü heyecanımız. Beklentimiz ve umutlarımız vardı. Kızgınlığımız enerjiye dönüşüyordu. Şimdi yılgınlığa dönüşüyor...