PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan Kim Olsun?

altancakular
05.11.2006, 19:04
Biri bu anketi hazırlasın da BMN üyeleri ne düşünüyor görsek diyorum
Ne dersiniz arkadaşlar?

TSelif
05.11.2006, 19:15
Bu başlık kalacaksa burda ben Ağaoğlu derim

CeSS
05.11.2006, 19:25
Allahh Allahhh

Yapmayın lütfen , beğenmesenizde halen bir yönetimimiz var ve bu başlıkta Ziya Doğan giderse yerine kim gelsin başlığı gibi şu an için yersiz bir başlıktır.

zafer6161
05.11.2006, 20:01
ağaoğlu dan başkası yalan

coolank
05.11.2006, 20:03
benim başkan adayım gene nuri albayrak ama bir farkla kendi yönetim listesi ile ..... arkadaşlar kim gelirse gelsin eger kendi listesini yapamazsa o yönetimden bugünkünden farklı hiç bir şey olmaz ... agaoglu acaba niye gitti ? kısaca söylüyeyim bu liste olaylarından ... başkan olacak kişi listesini kendi yapmalı ama bu işte bu kongre yapısı ile çok zor ... üstelik tek bizde değil diger takımlar içinde geçerli ..

Enes Berfin
05.11.2006, 20:04
Ahmet Agaoglunu pek tanimasam bile benim adayim ondan yanadir.

FANATIK61
05.11.2006, 20:12
Ibrahim Ethem Haciosmanoglu :)

http://www.ajansspor.com/resim/haciosmanoglu.jpg

Adnan Mollasalihoğlu
05.11.2006, 20:14
albayrak ve sümer hariç herkes...

Adem Erdoğan
05.11.2006, 20:22
ahmet agaoglu olsun ozkan sumerede ciddi gorevler verilsin.

Mehmet Öztürk
05.11.2006, 20:23
kesinlikle AHMET AGAOGLU

sweetrose
05.11.2006, 20:25
Aslında vizyon ve misyon sahibi biri olsun yeter benim için... Bildiğim kadarıylada Ağaoğlu bu işi götürür bence..

Çetin
05.11.2006, 20:53
yine kişilere döndük demek kurtarıcı olarak. neden kimse klube profesyonel bir yapı kazandıracak birini istemiyor ki?

Punisher-61
05.11.2006, 20:55
fark etmez hepsi ayni zaten

Emre B.
05.11.2006, 20:58
Ahmet Ağaoğlu.

adherent_1
05.11.2006, 21:00
Arkadaşlar ben de Ahmet AĞAOĞLU diyorum. Sayın Nuri ALBAYRAK bizim için bu kadro yeterli dedikten sonra bu yönetimden umudumu tamamen kestim....
Değerli okuyucular öncelikle Trabzonspor için şunu söylemek yerinde olur.”Balık baştan kokar.”:Ne yazık ki Nuri ALBAYRAK” ve yönetimi sezon başında takıma gerekli olan transferleri yapamamışlardır. Yapılan birçok transferde ise şu anki durumuyla ancak 3. ligde forma giyebilecek oyuncular, vasat oyuncular takıma satın alınmıştır. Burada şunu belirtmekte yarar var. Bu takımın çok büyük paralarla transfer edilen oyunculara veya vasat oyunculara ihtiyacı yoktur. Bu takımın öncelikle sahaya yüreğini koyacak, futbolunu daima üst seviyeye doğru taşıyabilecek, kaliteli oyunculara ihtiyacı vardır. Bu oyuncunun Trabzonlu olması önemli olmakla beraber bu, ikinci derecede önem taşır. Dolayısıyla yönetim, Lazaroni gibi bir çobana 600 bin dolar para kaptıracağına, marcelinho gibi vasat bir oyuncuya dünyanın parasını vereceğine, bu paraları alt yapıdan futbolcu yetiştirmek için harcasa, gelecek vad eden “Türk” oyuncuları için kullansa iyi olmaz mıydı? Bizim, taraftar için oynayacak, para kazanmayı ikinci planda görecek, disiplinli, karakterli ve en önemlisi istikrarlı futbolculara ihtiyacımız var. Onun için yönetimin kendine bir çekidüzen verip bu yönde uzun vadeli politikalar izlemesinde bence yarar var. Öyle kısa vadeli politikalarla örneğin marcelinho yu transfer edip, “tamam bu transfer taraftarı epey oyalar” anlayışıyla hareket eden ve bu zihniyette ısrar eden yönetimler yok olmaya, kötü yad edilmeye mahkumdur.
Diğer taraftan takımın şu anki durumuna ve futbolcularına baktığımda bana göre takımın kadrosu doğru bir şekilde ve doğru bir taktikle sahaya sürülse bu takım, en azından ilk beş sıraya oynar. Ancak bu kadro, başına ancelotti bile gelse kesinlikle şampiyon olamaz bunu da eklemek gerek. Arkadaşlar şunu söylemek gerek ki uzun süreden beri yakından takip ettiğim kadarıyla özellikle Musa Büyük ve Hüseyin Çimşir kesinlikle bu takımda yeri olmayan oyuncular. Allah aşkına arkadaşlar Hüseyin Çimşir bu takımda senelerden beri forma giyiyor. Bu adamın futbolunda bir adım olsun ilerleme görebildiniz mi? Nedir bu oyuncunun hali? Hiç Trabzonluya yakışır şekilde top oynuyor mu ya? Ha diğer oyuncular çok mu iyi? Hayır. Bana göre birkaç futbolcu daha amatör ligde oynamaya layık oyuncular. Ancak onlar da yeri geldiğinde bu takımdan def edilmeli. Gelelim Ziya Doğan’a… Ya Allah aşkına bir takım bu kadar mı defansif analayışla oynatılır ve bu kadar mı kolay gol yer. Siz hem gol yememek adına takımı defansif özellikte kuruyorsunuz hem de çok basit goller yiyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu… Kimse bu Ziya Doğan a hatırlatmaz mı ki oyunda yeterli sayıda ve yetenekte orta saha oyuncusu olmadan, orta sahada top çevirmeden, orta sahada gerekli presi yapmadan, sağ ve sol kanattan gerekli bindirmeler adam gibi yapılmadan, en önemlisi kaleye adam gibi şut çekilmeden kısacası takım gibi oynamadan çağın futbolunu yakalamak imkansız… Allah aşkına Musa Büyük gibi amatör bir futbolcu nasıl olur da bunca hatasına rağmen hala defansın sağında oynatılır? Nasıl olur da hala elde bulunan futbolcuların içinde kaliteli sayılabilecek simkowyak gibi bir futbolcu kenarda tutulurken orta sahanın ortasında iki pas yapmaktan aciz Ferhat oynatılır? Nasıl olur da hala Trabzon’da, kendi iç sahamızda biz tek forvetle, rakip takımlar karşısında ezile ezile defansif futbol oynarız? Nasıl olur da biz hala defansın önünde, takımı çekip çevirecek olan bir mevkide, Hüseyin gibi boyu uzun ancak futbolu kısa, üç pas yapmayı beceremeyen, bırakın takımın kaptanı olmayı yedeklerde bile yeri olamayacak bir oyuncuya muhtaç oluruz? Nasıl ile başlayan soruları sıralasam bitmez! Peki tüm bunların sorumlusu kim? Bu soruya herkes ortak bir cevap aramalı!.. Ha bu oynatılan oyuncular 1.ligde şimdiye kadar boşuna mı top koşturdular, hepsinin bir kariyerleri var derseniz ben de şunu derim, yüreklerini sahaya koysunlar, mücadele etsinler, Allah aşkına üç-dört pası adam gibi yapsınlar ve en önemlisi kendilerini devamlı geliştirsinler. İşte o zaman ikinci lige düşseler de üzülmem. Çünkü benim iyi top oynayan, futboluyla zevk veren bir takımım var derim.
Ben son olarak şunu söyleyeyim: bu takımın yeni bir staddan önce yeni bir yönetim ve teknik adama ihtiyacı vardır. Çünkü Nuri ALBAYRAK hala takımın kadrosunun yeterli olduğunu iddia ediyor. Hâlbuki siz okuyucularda takdir edersiniz ki bu takımda defansın sağına, orta sahanın ortasına ve en önemlisi de Fatih Tekke nin yerini dolduracak bir forvete ihtiyaç var. Ancak en önemlisi yüreğini ortaya koyacak oyunculara ihtiyaç var. Bu takımda yönetimle birlikte teknik direktörün de değişmesi gerekli. Çünkü Ziya hocanın futbol mantığı çok eskimiş bir mantık ve aynı zamanda sıkıcı bir mantık. Ziya hocanın, -bu futbol mantalitesini değiştirmediği sürece- hiçbir takıma faydası olamaz. Diğer taraftan bu takıma gelecek teknik adamın kesinlikle takım halinde hücum ve takım halinde defans mantalitesine sahip, oyunu kazanma düşüncesinden önce iyi futbolu benimseyen, takımı her türlü hücum ve defans organizasyonuyla donatabilecek kapasitede, hücumda presi, defansta ise yakın markajı uygulatabilecek, kısacası oyunu ve takımı iyi okuyabilecek ve buna göre gerekli müdahaleleri yapabilecek bir teknik adam olması gerekli. Kısacası gelmesi muhtemel olan teknik adamın bu takımı cesur oynatması ve iyi futbolu ön planda tutması gereklidir. Ziya Doğan gibi maçın elden gideceğini anlayınca orta saha veya hücum oyuncularını bir kurtarıcı olarak oyuna süren bir teknik adam asla olmamalı. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

Tunga
05.11.2006, 21:02
Şu anda kulübün bir kongre kararı yok. Başkan değişimi gündemine girmedi henüz kulübün. Yönetim gitsin mi kalsın mı tartışmalarının yapıldığı başlıklarda görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Olağanüstü bir gelişme olması durumunda tekrar açılabilir.