PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serdar Bali Üzerine...

coolank
04.11.2006, 22:13
arkadaşlar bu konu geçenlerde açılmıştı aradım aradım bulamadım ... izniniz olursa burada bir daha açmak istiyorum ...

arkadaşlar serdar bali nin konuşmalarındaki ince mesajlara illaki dikkat etmişsinizdir ...neymiş

1) efendim yönetim eski futbolculara bir soracakmış transfer edilecek veya gönderilecek futbolcular ....AMAÇ: kendine bir yer saglamak mümkünse menejer olmak ... şu an zaten necmi perekli kabul etmedi gibi menejerligi onu kovalamak ........

2) efendim trabzonspor da oynayan 7 8 9 tane trabzonlu oyuncu olacakmış ... başarı öle gelirmiş .... 2006 yılındaki ırkçı ve zeka yoksunu kafaya bakınız ....ispanya da atletic bilbao kümeye oynuyor o sayede ..konu sapmasın asıl amaç o değil ...... yazık yazık mantaliteye bak yazık sana ... ama seni oraya çıkaran da kabahat .....

3) efendim trabzonsporun hocası trabzonlu olmalıymış ..... bak sen şunu açık açık desene ben giray bulak agzı ile konuşuyorum ... giray hoca olursa ben de menejer olacaksın diye .... bırak bu işleri bırak koktu artık

4)yönetim kongre zamanı bunu çok sallamadıgı takmadıgı için ( ki çok dogru )şimdi saldırıyor ... madem o kadar dobra ve delikanlısın da marcelinho ilk geldiği zaman niye muhalefet etmedin ... şam bülbülü gibiydin ....şak şak yapıyordun ....

5)tek bir tane takım için taraftar için yönetim için allah için bir tane iyi bir şey söylediğini duydunuz mu ? ama neymiş o gerçek delikanlı trabzonlu imiş onun için yukarıdaki düşünceler içinde ve bunlara oynuyor .... takım yenildiği zaman sevinmiyorsa şerefsizim ....

6) senin futbolculıgunu da bilenlerden biriyim .... hiç bir b...k da değildin ... ne kendini havalara sokuyorsun ... hele son dönemde bjk den s... edilip geldin takıma .... hayret ya sanki bir ali kemal iskender turgay şenol idi ... kendini bir halt sanıyor ...

7) 2 ve 3 madde ye inanan bir çag dışı akıl dışı ırkçı bir eski futbolcu ..... amacı tamamen kendine hizmet eden anlayış ... bu takımın hem türkiyenin her yerinde her tarafdan taraftarı var diyeceksiniz hem de 2 ve 3 madde yi savunacaksınız ... buna terbiyesizlik denir .... en kibarı çünkü bayan taraftarlarımız var .... cahil bir insana mikrofonu vermek konuşturmak camiaları huzursuz eder .....

-----------------------------------------------------

ziya dogancılar nerdesiniz ..:D :D :D :D ... adam gibi adam ziya dogan .... vay be ....:D :D :D .... bu forumda % 85 çıktı ziya dogancılar ..... neyse yahu özür dilemek de erdemdir ... hem yönetime saldırın niye ziya yı getirdi ki ...:D :D

kudu_61
04.11.2006, 22:18
O sadece yorumcu...

Bartuğ13
04.11.2006, 22:19
bence de çok iyi bir yorumcu.başkan yandaşları sevmiyor olabilir ama gayet doğru kelimeler kullanıyor ve çok da haklı

zafer6161
04.11.2006, 22:27
adam doğruları söylüyor

Özsu
04.11.2006, 22:29
Bencede doğruları söylüyor , takımımızda eskiden oynamış olan iyi bir adam ve hırslanıp eleştirisini yapıyor...

Berk Akçay
04.11.2006, 22:47
serdar balinin nasıl biri oldugunu bilen biliyor bırakında SERDAR BALİ gibi iyi niyetli insanalr ayakta kalsınlar serdar bali her zaman dogruları tarafsız olarak gördügüne inanıyorum ben

LazEkrem61
04.11.2006, 22:56
bence dogrulari söylüyor

keske serdar bali gibi camiamizin cocuklarini görevlendirsek..

bayern münchen bugün avrupanin zirvesindeyse bu eski futbolcusu uli höness sayesindedir !!!!

ne zaman uli höness genel menajer oldu ondan sonra bayern münchen sahlandi ve avrupanin zirvesine oturdu !!!!

Erdogdu61
05.11.2006, 04:14
bence dogrulari söylüyor

bayern münchen bugün avrupanin zirvesindeyse bu eski futbolcusu uli höness sayesindedir !!!!

ne zaman uli höness genel menajer oldu ondan sonra bayern münchen sahlandi ve avrupanin zirvesine oturdu !!!!

serdar bali hakkindaki yorumlarina katiliyorum ama bayern münchen hoeneßin futbolcu oldugu yani 74 yillarinda dahada basariliydi, avrupanin en iyi takimiydi o zamanlar....

Gerisbase
05.11.2006, 04:18
bence dogrulari söylüyor

Lütfen Uli Hoeneß ve Serdar Bali ayni kelimede söyleme be !!!!

Serdar Bali bugün böyle yarin söyle kafasina göre Yorum yapiyor !!!

Hüda Topaloğlu
05.11.2006, 05:38
Serdar Bali'nin dediklerinden ziyade asil rahatsiz oldugum konu bu insanin deddiklerinde samimi olmayisi ve sirf kötü bir ortamdan faydalanarak taraftarlarin nezdinde prim yapmaga calismasi, kahramanmisin sen, bu dediklerin Trabzonspora ne katki saglar, birakalim yararini bolunmeye sebebiyet vererek asil en buyuk zarardir bu yaptigin, nerde senin taraftarligin, birazcikda olsa Ahmet Agaoglunu seyredip örnek alsan fenami olur, ama olurmu hiç öyle sey, sen koskoca Serdar Bali'sin, senin örnege ihtiyacin yok...masallah, devam et bakalim, saksakciyi örnek alanin zaten hali yaman, eriyip giderler kalabalik arasinda, öylede olacagindan eminim çünkü Trabzonsporumun bunlarinda hakkindan geleceginden zerre kadar süphem yok...

Erbay
05.11.2006, 11:21
Serdar Bali doğruları söylüyor.Adamın amacı ne olabilir ki?

Harun
05.11.2006, 11:37
Serdar Bali yorumcu olarak yaptığı yorumları acaba yönetim içinde olsa yapabilir mi?Ben hiç sanmıyorum.

Gürkan
05.11.2006, 13:22
zaten kendısıde yonetımde degılmıydı vaktı zamanında.ne dogru yapmısta sımdı elestırıyo.hadı hıc gorev almayan elestırır.sen zamanında neler yaptında eleştıreceksın.amac Trabzonsporun basarısı degıl ordan nasıl pay alırım.

Muhalif
05.11.2006, 15:36
Serdar Bali ve Lemi Çelik.. bu tip adamlardan kusasım geldi artık.. Kendilerini kulüp bünyesinde tutan yönetimlerin her yaptığı şey iyi, kendilerini dışarıda tutanların her yaptığı kötü..
Geçenlerde Naim yazmıştı.. Öz'lerle ilgili bir şey.. Öz ve çıkar kelimeleri birbirlerini tamamlayan ifadeler oldu artık Trabzon'da..
Serdar Bali'nin söyledikleri bugün doğru da olsa, yarın kendisi yönetim kademesinde bir iş bulduğunda aynı doğruları söyleyemez.. Tıpkı Lemi'nin geçen sene ve bu sene köşe yazılarındaki yazdıkları gibi..

Tahir
05.11.2006, 15:50
bu zaafdan kurtulmsadıkca başarı zor.üç ay brezilyada gezenle üç ay yönetiçilik yapan birleşmiş geri çekmeye çelışıyorlar. ne zaman dışarda kalan iş başında olana destek olursa o zaman bu günler yaşanmaz

asimetrik
05.11.2006, 16:19
yattara için bela diyen, olumsuz konuşan biri futbolun f sinden anlamıyor demektir. gelen hocaların hepsi şu veya bu şekilde yattara yı yedek bıraktı. demektirki hiç birisi hoca olamaz. bakın Ronaldinho ya ne pres yapar ne faul. dünya kupası dahil. kimse kesmez. Alex' e bakın kesmezler. çünkü onlar hoca .büyük takım hocası. bizimkiler küçük takım hocası. şampiyonluk bilmezler. yenilmemeye oynarlar. vizyonları bu kadar. yönetim futbolu bilmez. ziya hocanın orta sahasına bakın. hasan ,hüseyin,çağdaş,mustafa. sizce bu kadro gol pozisyonu üretebilirmi. Kafayı yedirecekler bana. hücum oynayın kaybedin. böyle kaybetmekten iyidir. yattara iyi olsada oynatmayacak adam.

poetricus
05.11.2006, 16:47
Sevgili Coolank forumda yazmaya yeni mi başladı yoksa ben mi yazılarını yeni farkettim bilemiyorum ama böyle dikkatli ve mantıklı üyelere her zaman ihtiyacımız olduğu bir gerçek.

Serdar Bali'nin dillendirdiği sloganların ne orijinal ne mantıklı ne de insani bir tarafı var. Vıcık vıcık dar bölge milliyetçiliği, mahallî hemşericilik ve rejyonalizme, getto ahlakına bulanmış menfaat sloganları. Fikirleri tutarlı ne de kendisi samimi?

1. Hepsi de Trabzon doğumlu olan Ahmet Suat Özyazıcı, Lemi Çelik, Özkan Sümer gibi eski futbolcu ve hocaların yaptığı ya da yaptırdığı transferlerden kaç tanesi isabetli çıkmıştır?

Bu isimler arasında belki Özkan Sümer lehine bazı isimler zikredilebilir ama onun da alıp gönderdikleriyle işe yarayanlar arasındaki oran çok düşük. Ortaya bir iddia atan adam en azından dayandığı temellerin ne kadar sağlam olduğuna bakmalı.

2. Trabzonspor'un en başarılı dönemlerini hep Trabzonlu futbolcu ve hocalara mal ederken tarihi farkla uğranılan mağlubiyetlerde, üst üste kaybedilen puanlarda, 4 - 5 farklı mağlubiyetlerde takımın başında Trabzonlu hocalar olduğu halde neden bu insanlar sütten çıkmış ak kaşık misali masumdurlar?
Küçük bir hatırlatma: Trabzonspor'un beş gol yiyerek mağlup olduğu ilk maç olan 5-2'lik Ankaragücü karşılaşmasında takımın başında George Leekens bulunuyordu. O karşılaşma sonrası bugün serdar Bali'nin söylediklerinin aynısını söyleyenler Şenol Güneş'le ya da Şenol Güneş sayesinde abone olduğumuz 7'li, 4'lü, 5'li mağlubiyetler sırasında hiçbir zaman Trabzon doğumluların takımı bu hale getirdiğini söylemediler. Tipik şovenist mantık. Başarı Trabzon doğumluların, başarısızlık yabancıların!

Serdar Bali, Trabzon doğumlu futbolcular konusunda bu kadar samimi ise içinde yer aldığı yönetimin Trabzonspor tarihinin en çok gol atan Trabzonlu futbolcusu Hami Mandıralı'yı kapının önüne koymasına niye ses çıkarmamıştır?

Serdar Bali, diline pelesenk ettiği Trabzon doğumlu gençler için ne tür bir altyapı hamlesi düşünmüştür?

Serdar Bali, kulüpten nemalanamayan eski hoca, yönetici ve futbolcuların sözcülüğüne soyunmuş. Daha önce sahibi olduğu McDonalds ve şu an kurucusu ve başkanı olarak görev yaptığı Trabzonsporlu Profesyonel Futbolcular Derneği bünyesinde takımın başına geçmek için tezgâhlar kurmakta, her türlü fısk u fücûru, fitne ve fesadı çevirmektedir. Sinek küçük ama mide bulandırır derler. Bu sinek gerçekten küçük mü?

Serdar Bali'yi eleştirenlerin yönetimin yandaşı olduğu fikrine nasıl varılıyor? Bunu yazan kişiler ifadelerini tashih edecekler mi yoksa layıkıyla mukabele edeyim mi? Tipik bir genelleme ve etiketleme vakası. Benim gibi hem yönetimi hem de Serdar Bali'yi beğenmeyenler kimin yandaşı? Kendi adıma ilan ediyorum: Yandaşı olduğum, her zaman ve her halükârda gururla olmaya devam edeceğim tek varlık Trabzonspor'dur. İçinde ve dışında, yabancı ya da yerli ona zarar verdiğini, istismar ettiğini düşündüğüm herkes ve her şeyle mücadele ettim ve edeceğim.

Gerisi laf u güzaf!

Muhabbetle...

coolank
05.11.2006, 17:06
arkadaşım öncelikle şahsımla ilgili güzel düşüncelerin için çok tşk ederim ....bu arada şunu belirteyim forumda epey zamandır yazıyorum ... bir çok yazım var .. elimden geldiği kadar katkı yapmaya çalışıyorum ....

genç arkadaşların bazı düşünceleri sanırım biraz eskiyi bilmemekten ve heyecanlı olmalarından geliyor ... ama açıkcası bazı genç arkadaşların yazılarını kaçırmamak için ugraşıyorum çok güzel yazan fikirleri çok degerli olan arkadaşlar var ....

serdar bali düşmanım değil alıp veremediğim de yok ama riyakarlık ve sinsiligi sevmem hele bu trabzonspor üzerinden yapılıyorsa ...

destegin ve güzel düşüncelerin için tekrar tşk ederim ...

ÇaGaTaY
05.11.2006, 17:18
Serdar Bali son derece doğru konuşuyor... Gerçekleri söylüyor başka yere çekmeyelim... A.Bilbao ise en güzelini yapıyor.. Biz nasıl efsane olduk bi karıştır bakalım.Biz o istanbul takımları gibi ticaret takımı olamayız..gelirlerimiz kısıtlı.. Biz sadece trabzonlu futbolculardan oluşan trabzonlu ruhuyla şampiyon olduk bizim özelliğimiz buradan geliyo.Benim kız arkadaşım bir bursalı olmasına rağmen bu farklılığı bu gerçeği gördükten sonra kendiliğinden trabzonsporlu oldu.

A.bilbao ayrıca küçümsenmesin türkiyenin en iyi takımını oraya koysan küme düşer..A.bilbao yıllardır ispanyanın avrupanın tozunu attırmıştır.A.bilbao bu özelliğiyle dünyada tanınmıştır...Ne kadar büyük bir gurur..Keşke bizde bu özelliğimizi kaybetmemiş olsaydık...

coolank
05.11.2006, 18:05
konu ispanyol takımı değildi onu da özellikle yazdım ısrarla gene o konuya girmişsin ... ben şampiyonlukların nasıl geldiğini araştırmama gerek yok çünkü küçük de olsam ilki ve ikincisi hariç onları hatırlayacak kadar dünya üzerinde yaşıyordum ...

champions
05.11.2006, 18:13
A.bilbao yıllardır ispanyanın avrupanın tozunu attırmıştır.A.bilbao bu özelliğiyle dünyada tanınmıştır...

bilbaonun avrupada ve la ligadaki başarıları nelerdir?

ÇaGaTaY
05.11.2006, 18:23
bilbaonun avrupada ve la ligadaki başarıları nelerdir?

La Liga:
1929-30, 1930-31, 1933-34, 1935-36, 1942-43, 1955-56, 1982-83, 1983-84: 8
Copa del Rey:
1902 1903, 1904, 1910, 1911, 1914, 1915, 1916, 1921, 1923, 1930, 1931, 1932, 1933, 1943, 1944, 1945, 1950, 1955, 1956, 1958, 1969, 1973, 1984. 24
Norte Şampiyonluğu:
1913-14, 1914-15, 1915-16: 3
Vicaya Şampiyonluğu:
1919-20, 1920-21, 1922-23, 1923-24, 1924-25, 1925-26, 1927-28, 1928-29, 1930-31, 1931-32, 1932-33, 1933-34, 1939-40: 13
Vasca Kupası:
1934-35: 1
İspanya Süper Kupası:
1985: 1

ÇaGaTaY
05.11.2006, 18:25
Real Madrid ve FC Barcelona ile birlikte ligden hiç düşmemiş üç takımdan birisidir. Athleic Bilbao 8 kez La Liga'yı, 24 kezde İspanya Kupası'nı kazanmayı başarmıştır.

Bu kendi toprağıyla oynadığı için küçümsenen takımın adı kimlerle anılıyor...

bmtr
05.11.2006, 18:58
Serdar Bali dogrulari soyluyor diyen fikir beni soka ugratti. Hele bu fikirlere burada rastlamam beni cok ciddi hayal kirikligina ugratti. Ben bir trabzonspor taraftari olarak o adami dinlemekten nefret ediyorum. Sanki Trabzionspor yenilsin seklinde yorumlar yapiyor. Hele Trabzonspor yenildigi zaman kis kis gulemleri ve cosmasi varya beni deli ediyor. Adam trabzpn'un yenilmesinden ayri bir zevk aliyor. Belki de Trabzonspor maclari o adamin ugursuzlugundan dolayi alamiyor. Adam dua mi ediyor ne. Burada da onu destekleyen insanlar varya, ben artik bir sey demiyorum. Yazik diyorum sadece. Gercek Trabzonlu, takimi kim yonetirse yonetsin, kim oynarsa oynasin takimda, takima her zaman sahip cikar, takim yenildiginde cosmak soyle dursun uzuntusunden bir kelime dahi soyleyemez. Soyleyecek daha birsey yok....

ahmetansu61
05.11.2006, 21:35
her konuda katılmasamda trabzonsporun hocası trabzonlu yada trabzonun büyüklüğünü trabzonsporluluğu anlayan biri olmalı. bence ziya buna uyuyor.
trabzonda oynayan 6 yabancı geriye kalan 18 tane yerli futbolcu varsa. bunların bence 18 de trabzonlu olsa keşke. ama o kapasite yok suan. şimdi 6 tane trabzonlu var ama ali ergin ufuk ve diğerleri geri dönünce sayı artıcak işallah.

poetricus
05.11.2006, 21:39
Galiba hala anlaşılamayan veya anlaşılmak istenmeyen şeyler var.

Evvela, ne Serdar Bali ile ne de onun gibi, "Trabzonspor Trabzonlularındır. Takımın futbolcusu da hocası da Trabzon doğumlu olmalıdır." diyen malum eşhasla şahsen hiçbir alıp veremediğim yok. Yerlerine konuşmak haddime düşmemiş ama benim gibi düşünen diğer arkadaşlarımın olduğunu da sanmıyorum. Bu kişilerin geçmişte Trabzonspor kulübüne hizmet etmiş olduklarını da inkâr etmiyorum. Problemim kişilerle değil fikirlerle. Yalnız bu fikirleri savunanlar neredeyse tamamı bu kulüpte yönetici ve teknik adam olarak görev yaptılar. Bugün havarisi kesildikleri fikirler neden o zaman akıllarının ucundan bile geçmedi? Birden bire nura gark olup irşat mı oldular?

Ali Kemal Denizci "Oradaydım" belgeselinde ilk şampiyonluğun yaşandığı sene takımın şampiyon olacağı anlaşıldığı zaman o zamanki teknik direktör Şükrü Bey'in Trabzonlu olmadığı için nasıl alaşağı edilip yerin Ahmet Suat Özyazıcı'nın getirildiğini anlatmıştı.

Kırk yıllık ibret vesikası. Yani Serdar Bali'nin havariliğini yaptığı zihniyet neredeyse tarih kadar eski. Takımın başarısı ya da başarısızlığından doğacak her türlü parsayı toplama arzusundan başka bir şey değil bütün bu düzmeceler.

Trabzonspor'un son şampiyonluğunu görenlerden biriyim ve o kadroda yer alan İskender Gönen, Hasan Şengül, Hasan Vezir, Osman Nuri Şahin Trabzon doğumlu değildi. Bir yıl sonra Osman'ı Trabzon doğumlu olmadığı için Zonguldakspor'a yollayıp yerine Trabzon doğumlu Şenol Ustaömer'i aldılar. Onun ne menem biri "yaşam formu" olduğunu, Fenerbahçe’ye gitmek için çevirdiği dümenleri, gittikten sonraki tavırlarını, gazetecilik yaptığı yıllardaki yanardöner hallerini bu forumdaki pek çok insan hatırlamıyor olabilir ama ben çok iyi hatırlıyorum.

Tekrar soruyorum: Serdar Bali eğer bu kadar samimi ise niye içinde yer aldığı yönetim ve Trabzonspor'u emanet ettikleri Samet Aybaba'nın Hami'nin ipini çekmesine hiçbir itirazda bulunmamış üstelik Trabzonspor tarihinin en çok gol atan futbolcusu, "yerlinin yerlisi" ve "öz evlat” olan Hami'nin cellâtları arasında yer almıştır? Hami'nin Trabzonspor’daki kariyerinin devam etmesi gerekip gerekmediği ayrı bir tartışmadır. Ben sadece Trabzon doğumluların havarisi kesilen bir adama yöneticilik vasfı taşıdığı zaman kendi söylemine göre niye tutarsız davrandığını soruyorum.

Serdar Bali aktif olarak yöneticilik yaptığı sırada Trabzonspor'un altyapısı ve Trabzon’daki futbol potansiyelini kuvveden fiile çıkarmak için hangi projeyi geliştirmiş, hangi faaliyete öncülük etmiş, hangi teşebbüste bulunmuştur?

Eski hal muhal, ya yeni hal ya izmihlâl! " 25 yıl öncenin gerçeklerini bugünün idealleri olarak sunmanın ciddiye alınacak tek tarafı o da varsa fikir oldukları için saygıyı hak etmeleridir. Yoksa ele avuca gelir bir tarafları yok.

Bu şehrin tarihinde insan ayrımı olmamıştır ve olmayacaktır da. Trabzonspor tarihin en sevilen futbolcuları arasında yer alan Orhan Çıkrıkçı, İskender Gönen, Şota Arveladze gibi insanların bu camiadaki emeklerine nankörlük etmek Serdar Bali'ye yakışabilir ama ne insan olarak bana ne de camia olarak Trabzonspor'a yakışır. Son bir yıldır takımın en iyilerinden biri, belki de en iyisi olan Milan Stephanov bildiğim kadarıyla Trabzon doğumlu değildir. Yoksa Trabzonlu da gurbette adı, dili, milliyeti ve dini mi değişti?

Eskiler, "Zırva tevil götürmez. " derlerdi. Söz konusu Serdar Bali ve iddiaları olunca götürüyor galiba.

Sonuç yerine: Doğum yeri değil kalite esastır. Lütfen sağduyumuzu, vizyon ve ufkumuzu daraltmayalım!

Muhabbetle...

Analyzer
05.11.2006, 22:51
Poetricus'a tamamen katılıyorum.

ahmetansu61
06.11.2006, 02:02
elbette kalite cok önemli ama suanki türkiye ligine baktığımda kalite diyebileceğim bi futbolcu topluğu yok. trabzon asla bir yerli futbolcuya 2 milyon euro vermemeli. ona 2 milyon euro vereceğine o 2 milyon euroyu alt yapıya harcarsın geleceğin trabzonsporunu kurarsın. benim görüşüm bu takımda marcelinho yerine ali musanın yerine ufukhan yada ziya. aynı şekilde ergin oynasa cok daha iyi olurdu görüşündeyim.
demek istediğim üstünde taşıdığı formanın ağırlığını bilen aynı şekildede bilmeyenlere gösteren futbolcular olması. ben buna yattarayıda katarım. trabzonsporluluğu bilen insanlardan kurulu bi trabzon daha çok iş yapar. oyanamadığı zaman statda maçı izlerken bizlerle sevinen bizlerle üzülen trabzonsporluları sahada görmek isterim. bi takımdaki ruh budur zaten. sadece aldığı para için profosyonel ayaklarına yatıp top oynayan adam istemiyorum.
bi galatasaylının gelipte trabzonsporun 2. kaptanı olmasını sindiremiyorum.

selçukabi
06.11.2006, 08:23
Ligtv'de Sakarya Maçı öncesi yorumları dinlerken resmen kafatı yedim.Aynen şunları söyledi; "Anadoludaki futbolcuları anlamıyorum, henüz daha yıldızcıkken istanbula gidiyorlar ( Gençlerbirliğinden Fenere giden Uğur Boralı örnek gösteriyor ) oysa ne işin var hemen İstanbulda, Trabzonspora geleceksin önce yıldız olacaksın sonra finishi istanbulda yapacaksın.Trabzonsporu İstanbul takımlarına yükselmek için bir basamak olarak kullanacaksın.İstanbulda oynamak bir rüya.Ben de öyle yaptım.Trabzonsporda yıldız oldum finishi İstanbulda yaptım."Forumu açtığımda Serdar Bali üzerine isimli topici gördüğümde tamam dedim bir renktaşım benden önce davranmış ama yazının içerisinde başka bissürü şey var ama bunlar yok...her neyse bence bu adam gerçek yüzünü ortaya koymuştur.EN BÜYÜK TRABZONSPOR demeyen bunun gibi camia üyeleri oldukça şimdiki durumumuzu daha iyi anlıyorum.

efulim67
06.11.2006, 08:37
Bu düşüncesi olan bir kişiyi ADAM olmadığı gibi,
Trabzonsporlu hiç olamaz.

keles76
06.11.2006, 08:53
Serdar Bali bir anadolu topçusu nasıl düşünürü gösterdi ben şahsen Ali kemal dışındaki istanbula gidenlerin trabzonspor taraftarının kalbindeki yerini kaybettiğini düşünüyorum. Bakın trabzonsporu basamak olarak sadece trabzonsporlu futbolcular görmez diye düşünürdüm fakat serdar balide böyle düşünüyormuş bari söylemeseydi. Şimdi bu adam belki yönetiykende böyle söyleşiler yapmıştır topçularla bu kulübe zarar getirir. Ama bir anadolu topçusunu bu yolla ikna edilebilir bunda herhangi bir yanlışlık görmüyorum onuda belirteyim.

Naim
06.11.2006, 08:54
Serdar Bali Hakkındaki görüşlerimi defaatle yazdım
Tekrar yazmaya da gerek görmüyorum
ama
Serdar Balinin Trabzonda oturan Trabzonlulardan oluşulmuş kadro olayına madem güveniliyo bende ufak bir ekleme yapayım
Trabzonda Herhangi bir görevde olacak kişi
Trabzonsporda yetişmiş olsun Ve Hiç bir istanbul takımında forma giymemiş-Görev yapmamış olsun
Bali ve gurbetteki Trabzonluları Trabzonlu kabul etmeyen Şoven anlayışa verilecek en güzel cevap budur.!!!

oskanonur
06.11.2006, 09:39
Oncelikle orumcek kafali Serdar Baliye bu takimin tum Turkiyeye mal oldugunu tekrar hatirlatmak gerekir.Kaldiki yorumladigi maclarda, attigimiz golden sonra bile takim hakkinda alakasiz ve art niyetli sekilde takimi elestiren bir adamdir Serdar Bali.Zaten icinde bulundugumuz olumsuz durumun sorunlusu da o ve onun gibi Bu buyuk camiayi sadece basamak olarak kullanmak isteyenlerdir.

aaahmet61
06.11.2006, 10:11
serdar balinin lig tv deki yorumu.ben olsaydım cordobayı trabzonspora transfer ederdim.acaba dünkü antalyaspor maçını seyredip sözlerinden utanmışmıdır.2-trabzonsporun kadrosunda 7 tane trabzonlu oynamalıdır.kardeşim al akcaabat sporu 7 tane trabzonlu yerleştir o işi sen yap serdar bali seni engelleyen var mı.yönetimde olduğun zaman ne yaptın hiçbirşey.birde yorumlarına dikkat edin trabzon halkını öyle ezdiren bir yapısı varki konuşmalrında.çok itici buluyorum.

DİNÇ
06.11.2006, 10:16
Trabzonsporumuzda işler kötü gidince Serdar Baliler ve onun gibi menfaat dostları,çıkar gurupları etrafta akbabalar gibi tüneceklerdir...

Ancak bunun sorumlusu ne Serdar Bali ne de diğer çıkar guruplarıdır...Bunların sorumlusu her sene değiştirdiğimiz yönetimler ve camianın kendini büyük zanneden büyükleridir...

Yıllardır ne çekiyorsak bu camia içindeki kendisini büyük sandığımız küçüklerden çekiyoruz...

Elbette aralarından Serdar baliler çıkacaktır...

Naim
06.11.2006, 11:54
"Bir çift lafımda kendi öz be öz olmadığı halde Digitürk’te kirlilik yaratan Serdar Bali’ye. Bir insan bu kadar fikir değiştirir ya. Sen değilmisin para için Trabzonspor’u bırakıp Beşiktaş’a giden.
Neden Istanbul takımlarında oynayıpta şu an Trabzonspor’da canlarını dişlerine takan oyunculara iftira atıyorsun. Orada milleti pozitifliğe yönlendireceğin yerde artçı deprem söylemleri ile niye geriyorsun toplumu. Sende aynısın işte amacın eski futbolcu ayakları ile bir görev kapmak. Ne imiş takım müteahhit takımı imiş. Yahu hangi büyük takım değil ki?. O çok örnek verdiğin Fenerbahçe’de futbolcuları kim alıyor. Yoksa sana mı danışıyorlar?
Ne imiş Ergin ve Erdinç’e dikkat edecekmişiz bunlar Trabzonspor’dan niye gitmişlermiş. Yahu cevabını bildiğin soruları sorarak ne mide bulandırıyorsun. Bu futbolcular senin gibi futbolcu ukelaları yüzünden ve şehirdeki anlamsız baskıdan gitmediler mi?. Özellikle Erdinç’e ve Mehmet Yılmaz’a daha fazla para önerdikleri halde kalmadılar. Önce siz her kötü sonuçta asıp kesmeyi bırakın. Sizin sahada geziniyor ne katkısı var Trabzonspor’a dediğin Marcelinho sizin kariyerinizi 10’a katlar ikiye böler ve o pili bitik değil hala aktif olan bir futbolcudur.
Neymiş ne Marcelinho’lar varmış Trabzon’da. Yok liglerde 300 tane Trabzon’lu futbolcu varmış vs. Bunları işler iyi giderken neden söylemiyordun. Ziya Doğan üç hafta önce süper hocaydı da birden kafasına tuğla mı düştü?. Zaten adam başarılı iken Trabzonspor’u bırakmasına sebep olanda sizler gibileri değilmiydi?. Yok arkadaş biz ne yönetimde ne de kulüpte eski futbolcu istemiyoruz çünki çoğunuz çağın gereklerini yakalayamamışsınız yakalayanınız da zaten mümkün olduğu kadar kulüpten uzak duruyor zaten.

Şu öze dönme temcit pilavını bize sunanların mantık ezikliğine bir bakın. Onların argümanı şu: Takımdaki Trabzon’lu olmayan futbolcular gönderilecek ve liglerdeki Trabzon’lu futbolcular takıma kazandırılacak. Bunların yanınada 6 tane kaliteli yabancı alınacakmış. Şu ırkçılığa şu aymazlığa (daha kibar bir laf bulamıyorum) bir bakın: Kaliteli yabancı olur ama kaliteli Türk futbolcusu olmaz. Yani Polonya’lı Symkoviak olur Amasya’lı Ferat Şahin olmaz çünki özümüzden değil. Yani bizim futbolcuların damarlarında ya gavur kanı akacak ya da Trabzonlu kanı, Türk kanı olması önemli değil cünki bir değeri yok.

Son söz: Kim ne derse desin bu takımın futbolcu kadrosu belki sadece Fenerbahçe’den biraz zayıftır. Geriye kalan bütün takımlardan daha iyidir. Kadronun iyiliği ile sonuçların gelmesi arasındaki bağlantının ne kadar zor sağlandığını unutmayınız. Bu takıma gerçek Trabzonspor taraftarları sahip çıkacaklardır. Eğer Avni Aker’de çıkmazlarsa deplasmanlarda takımlarını sonuna kadar destekleyeceklerdir. Trabzon şehri bu takımın değeri bilmiyor gibi geliyor bana çünki her fırsatta yıpratılmaya çalışılıyor. En iyisi yönetim stad yapılırken maçlarını Olimpiyat stadında oynasında hiç olmazsa biraz bu takımı özleyip değerini anlarlar. Olimpiyat stadını doldurabilen tek Türk takımı olan Trabzonspor lig maçlarında da o stadı doldurur merak etmeyin.

Bu takım ayağa kalkacak hemde taraftarının sevgisi ile ayağa kalkacak. Eski futbolcu bozmalarının felaket tellallıkları ile bu takım bir gram ileri gitmez bilakis geriye gider. Tabi bunu söylerken Serdar Bali gibi Trabzonspor camiasının büyüklüğünü özümseyemeyip felaket tellallığı ile bir yerlere gelmeye çalışan insanları kasdediyorum. Iskender Gönen, Hami, ve Necmi abi ve onlar gibi pırıl pırıl insanları bu tip insanlardan ayırıyorum. Onlar Trabzonspor’um felaketinden medet ummayacak kadar kaliteliler.

Lig TV yöneticilerine de buradan seslenmek istiyorum. Her hafta Trabzonspor takımını ve camiasını aşağılayan bu insanı lütfen bir daha bizle yüz göz etmeyin. Artık yeter…

Yüreğinizdeki Trabzonspor sevgisini hiç kimsenin kirletmesine izin vermeyin.
Ferat Şahin
http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=2227

Serdar Baliye Kapak olsun
bu arada Ben Artık Lig TV de Serdar balininsesini duymak istemiyorum
Benim gibi Duymak istemeyenleride Lig TV ye Protesto etmelerini Öneriyorum

poetricus
06.11.2006, 12:09
Dört dörtlük bir yazı. İlave edecek bir şey bulamıyorum. Eline sağlık Sevgili Naim!

Naim
06.11.2006, 12:19
Dört dörtlük bir yazı. İlave edecek bir şey bulamıyorum. Eline sağlık Sevgili Naim!

Karışıklık olmasın
altına yazarın imzasını ekledim
Yazı şahsıma ait değil
Ferat şahinin bugun ki yazısından alıntı
Kendisiylebu konuda birebir düşünüyoruz
Hatta onun görüşleri biraz "light" kalıyor benim kiler yanında;)

Sevgi
06.11.2006, 12:21
Rize maçı esnasında Zİya Doğan'nın nasıl bir kadroyla maça başlaması gerektiğini üstüne basa basa defalarca söyleyerek başarının bu şekilde geleceğini söyleyerek Dahi Doğan'a kendi kadrosunu kabul ettirdi ve sakarya maçında ki gerek oyun gerekse skor ortada.Sonuç hüsran
Serdar Bali için söylenecek tek cümle var
Bizim sayemizde(taraftar) lig tv koltuğuna oturdu ve oturduğu günden beri alttan alttan Trabzonspor'un kuyusunu kazıyor.(İyi niyetliyse hiçbir şeyden anladığı yok eğer birşeylerden anladığını idda ediyorsa art niyetli-ben iyi niyetie inanmıyorum-)

Sevgi
06.11.2006, 12:27

Daha önce lig tv yi arayıpta ısrarla Trabzon lu yorumcu isteyenlerden biriyim şimdi aynı ısrarımı isterseniz Rıdvan Dilme'ni getirin ama vakti zamanında Trabzon'u satıp giden sadece kendine yer edinmek için takımı aşalayan bu adamı gönderin diye yapıyorum.Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama bu adam! gidene kadar hergün arayacağım.

Mehmet_Mercanlı
06.11.2006, 12:28
TRABZON SPOR' un olmadığı biyer duşenemiyorum.
eğer varsa , beni bilgilendirirseniz sevinirim.

stichus
06.11.2006, 12:44
selamlar,
arkadaşlar ben de uzun süredir (nuri bey başkan olduktan sonra) maça gitmediğimden evde lig tv üzerinden serdara maruz kalıyorum.
prensibim gereği de maç başladıktan sonra açarım tv yi. erken açıp stresime stres katmak istemediğimden...
neden sonra arkadaşlar bahsetti de serdar beyden haberdar oldum. meğer şu devre aralarında kısa kısa konuşan abimiz maçtan önce hutbe irad edermiş..
bir dinleyelim dedim..
kötü bir kravat, yanlış bir kalem, kendisini ciddiye almayan ve reklam veriyoruz kes sesini diyen bir spiker, havalara bakan tek doğru cümle kuramayan ve sürekli kulaklıkla hemhal olan bir ortalama eski topçu!
'ben dedim yusuf u alalım denizliden, olmadı ceyhun u alalım, veya altan da olur!'
...
bir küfür fırlamış dudaklarımdan..
kendime hakim oldum.. iyi de tanıdığımız bir arkadaş ya.. kasdını bildiğim adamın ne dediğiyle ilgilenmem..
bkz. hacıosmanoğlu..
kasdını biliyorum, ne dediği ne kadar komik durumlara düştüğü ilgilendirmiyor beni.. lemi de öyledir..
insana şaka yapan bir grup..
niye ben ölmüş müyem de ortalarda utanmadan gezebiliyorsunuz dedirten bir grup.. eski topçularımıza bak sen hele.. serdar bali eski topçumuz falan değildir.. eski yöneticimizdir.. kendisine sırf gürültü yapmasın diye yöneticilik verilmiştir.. nasıl değerlendirmiştir? koskoca bir sıfır!
eski yönetici olarak değerlendirilmek zorundadır.. eski topçu kredisi yönetici olunca biter çünkü!
bu takımı eleştirirken neler dediğine bakıyorum serdarın..
yalan konuşuyor mu diye bakıyorum..
trabzonspor kulübünün hukukuna bakışını inceliyorum..
yalan konuşuyor mu diye bakıyorum..
yalan konuşuyor..
marcelinho için sekiz milyon euro diyip duruyor..
marcelinho iki nokta bir milyon eurodur.. her ne kadar sekiz olmasından memnun olursak da değildir..
neden bu yalan?
ne istiyorsun?
o puroları yaktığınız ucube gecekonduyu kaldıracakları için mi endişen?
dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan taç çizgisi kenarındaki villanızı kaldırıyorlar diye mi?
yağma yok!
kimse başkanın edebine güvenerek edepsizlik yapamaz!
şu saha sonuçları bir normale dönsün..
alacaksınız cevaplarınızı..
belki eski görüntülerinden birinde formayı yere attığına şahit olursun da dans maharetlerini de böylece görme fırsatı buluruz he serdar?
bali senii!
:)

TSunami
06.11.2006, 13:52
dün akşamdan bir diyalog
S.Bali: Trabzon'un öz çocukları sağda solda, beğenmediği Erdinç Sakaryada
İlker Yasin: Erdinçi zaten kayseriden aldınız
S.Bali: hönk:(

........1981-1982 ‘de transfer olduğum büyük camia BJK ‘da 5 yılım geçti....
.........Daha sonra Trabzonspor'a döndüm. 1985-1986 Sunderman’ın zamanında , fakat burada da huzur bulamadım. Kiralık olarak Denizlispor'a gittim. Denizli'de huzurlu ve başarılı bir sezon geçirdim. Ama ertesi sene kalmak istediğim halde Trabzonspor beni bırakmadı......(http://www.serdarbali.com/sub.asp?id=1)

hangi Trabzonlu özgeçmişinde böyle ifadeler kullanır. (Sadi Tekelioğlu hariç)

aaahmet61
06.11.2006, 13:54
süper bir yazı naim kardeş

champions
06.11.2006, 14:40
bu adamın yorumlarına kıl oluyorum 2 de bir sahadaki futboldan çok yönetime atıp tutuyo

coolank
06.11.2006, 14:57
naim arkadaşımın şu sözlerine gönülden katılıyorum ve ne yapmamız gerekiyorsa yapalım ....

bunlara katılmamak mümkün değil ... tebrik ederim ...nasıl bir protesto yapmalıyız ? bence bu fikri şiddetle hayata geçirmeliyiz .... hatta daha da ileri gideyim benim adayım efsane sol açık iskender dir ....

bir alıntı da stichus dan ...

yalan konuşuyor..
marcelinho için sekiz milyon euro diyip duruyor..
marcelinho iki nokta bir milyon eurodur.. her ne kadar sekiz olmasından memnun olursak da değildir..
neden bu yalan?
ne istiyorsun?
o puroları yaktığınız ucube gecekonduyu kaldıracakları için mi endişen?
dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan taç çizgisi kenarındaki villanızı kaldırıyorlar diye mi?
yağma yok!
kimse başkanın edebine güvenerek edepsizlik yapamaz!

ben bunları atlamıştım mükemmel yakalamışsın ...

altancakular
06.11.2006, 15:11
dedeme sordum

dedum dedem oyanki tarafta habu serdar bali içun ne diyiler? diye

ula felanyiyenun uşağu

o serdar bali midur hali midur nedur. onun yüzünden yeduğumuz dayak çektuğumuz şınavun haddi hesabi yok
ola ne konuştuğuni bilmiyi. ileri geri konuşuyi habu cehennemdeki zebaniyi kızıdıruyi

habu zebaniye albayrak yönetimi bedava bilet mi vermiş ne onun yüzünden
burdaki tırabzonsporlilari adam içtimaya çekeyi

ola oni susturun orda. yeduğumuz dayaklar burdan istambola 2 köprü yapar

Gürkan
06.11.2006, 18:15
Bende yorumlarından rahatsızım.çıkarları için yorum yapıyormus gıbı gelıyor.basarılı olamamıs eskı bır yonetıcının yonetımı her konuda eleştirmesi inandırıcılıgını kaybettırıyo.

Berk Eren
06.11.2006, 18:32
serdar bali bencede bazen degısık ve dogur olmayan yorumlar yapıyor..
ama bu soyledıgı ılk 3 madde kesınlıkle dogru..
bu yonetım geldıgınde ılk basda Trabzonlulara soracakdı transferde neyapalım diye..Cunku suankı yonetım bıraz Trabzonun yollarına,havasına alısık degıldı!!
ewet Trabzonspor'da 7den asagıya Trabzonlu futbolcu olursa durum bole olur ıste!!bu nedemek altyapı bıttı demek..
Serdar bali dedıgım gıbı bazen yanlıs seyler soylese de bu baslıgın acılmasına sebeb gorunen o ılk 3 maddede sonuna kadar haklıdır..

asimetrik
06.11.2006, 21:20
Beni ve takımımı temsilen konuşması beni hasta ediyor. Kendisi derhal yayından kaldırılmalı. Daha akıllı ve kişilikli birileri vardır koca camiada. Ligtv ye ve kanal D ye baskı lütfen..

Salih61
06.11.2006, 21:24
Ya Serdar BALİ degilmidir? her kongrede çarşaf liste hazırlayan cevabı açık ve net

kuzey_lee
06.11.2006, 22:04
sadece 1. madde hakkında topici açan kişiye katılabilirim..

onun dışında serdar balinin takımda trabzonlu oyuncu görmek istemesini ''ırkçılık'' olarak nitelendiren bir kişinin çok gaza gelmemesini,trabzonluluğun aynı zamanda trabzonsporluluk olduğunu (çıkan bir kaç istisna hariç) anlamak gerektiğini düşünüyorum..

yoksa çok daha celalettinden ''bana ne trabzonlu oyuncular düşünsün'' lafını duyarsınız..

sbay
06.11.2006, 22:08
serdar bali bazılarının istemediği hatta benim bile bazen kızdığım ifadelerde bulunuyo.ama çoğunda kendisine hak vriyorum

Salih61
06.11.2006, 22:09
Serdar BALİ den iyi başkan olur ama nerde başkanlıgını konuşturur o da federasyonda adam hakkaten tehdit işini iyi yapıyor

Kasım Hilal
06.11.2006, 22:09
Serdar bali bence düşünerek konuşmuyor pek..
Ama Trabzonspor'u sevdiği bir gerçek..
Ellemeyin konuşsun!

Salih61
06.11.2006, 22:13
Serdar bali bence düşünerek konuşmuyor pek..
Ama Trabzonspor'u sevdiği bir gerçek..
Ellemeyin konuşsun!Diyorum ya bazen gazı fazla alıyor bakıyorum iyi konuşuyor özellikle federasyon ve hakemler hakkında size bir örnek
Sinan Enginle telefon baglantısında diyor ki az bak sinan biz senle aynı takımda oynadık sen altta ben üstte yattım kampta sen benim kim oldugu mu bilirsin?Tam psikopat ya :) Harbi iyi başkan olur ondan

xenit
06.11.2006, 22:51
Ya sizler neler yazdınız pek okumadım ama ben serdar bali ve öztürk pekinli maç anlatımlarından nefret ediyorum. Maçları sessiz seyretmekten bıktım artık..

Serdar zamanında Trabzonu paraya karşılık satıp beşiktaşa giderken siyah beyaz TV ekranlarda " ne olmuş ben profesyonelim" dediği günü hatırladım birden.. kendini çok büyük sanan bir arkadaşımızdır. En son sakarya maçının başlarında hararetli bir şekilde ben aylardır bu çubuklu forma mücadele için mücadele veriyorum bakın sonunda nasıl başardım diye gülümsüyodu...
Bu tür adamlar birileri beni övsün ne kadar büyük olduğumu birbirlerine anlatsın diye yaşarlar..

hatta benim bu yazımı görünce bile sevinebilir....

ismail-dede
06.11.2006, 23:09
konuşmalarında hep aynı şeyi söylüyor kendine görev verilmediği için bir hazımsızlığı olduğu izlenimini verdi bana

coolank
06.11.2006, 23:57
bu topic için söylüyorum ............genç arkadaşlar ile yaşı onlardan büyük olan bizler çok farklı anlıyoruz .... bazı genç arkadaşların yazılarını hayretle oku:confused: dum ..acaba bizde mi böyle idik zamanında ..

poetricus
07.11.2006, 08:21
Bu topic için söylüyorum... Genç arkadaşlar ile yaşı onlardan büyük olan bizler çok farklı anlıyoruz... Bazı genç arkadaşların yazılarını hayretle okudum... Acaba bizde mi böyle idik zamanında?

Sizin ve diğer arkadaşların yerine konuşamam ama ben öyle değildim. Bundan da eminim.

lakerta
07.11.2006, 09:44
Bence lig tv ye başvuruda bulunalım trabzonsporumuzun maçlarını ya orhan yada hami hamdıralı yorumlasın.Gerçekten maç başlarını devre aralarını ve maç sonu yorumlarını lig tv de izlemiyorum sadece serdar bali var diye.Adam marceyi begenmiyor musampayı begenmiyor ve önerdiği kimsede yok sadece konuşmak başka bişeyi beceremiyor.Bu arada trabzonspor da bu adam ne iş yaptı bilen var mı???

Barış BAKIRTAŞ
07.11.2006, 10:14
Kendine görev verilmedi diye sürekli herşeye muhalefet olan bir adamdır Serdar Bali

Cafer KILIÇSOY
07.11.2006, 11:10
Kendine görev verilmedi diye sürekli herşeye muhalefet olan bir adamdır Serdar Bali

İşte bu. Nokta(.)

Gürkan
07.11.2006, 11:20
kendısıne gorev verıldıgı zamanıda gorduk.

OLCAY ÇAKIR
07.11.2006, 11:22
biraz diksiyon dersiyle faydalı bir yorumcu olabilir...

daha da önemlisi,rakip takımında seyircisinin onu dinlediğini unutmamalı...!

objektif olmalı,en azından buna özen göstermeli...!

Yerli topçu kıyımı konusunda son derece haklı söylemleri var..
ama ifade etme konusunda sorunları var...

görüşüm budur..

Salih61
07.11.2006, 12:45
Psiko Serdar...:)

zeki gursoy
07.11.2006, 13:34
ya öyle böyle hiç sevmesem bile pazar akşamki kanal d sporda selçuğun sinan enginin falan 3 büyük muhabbeti yaparken masaya vurup " bi dakka. benim olduğum yerde 3 büyük muhabbeti yapılmaz, 4 büyük diye konuşacaksınız" dedi. ve kimsede gak guk edemedi haklısın haklısına döndü iş..
bu bile yeter bana...ben o sütüdyoda olsaydım ve bişey söyleme hakkına sahipsin deselerde belkide aynısını derdim..

zeki gursoy
07.11.2006, 13:36
adam beşiktaşa gitti diye hain olmaz....
ali kemal de gitti. ama hala trabzonsporlu ali kemal.
ama bak bizim öz evladımız ogüne...fenerli ogün diye site bile yapmış kendine...
madalayamı verdiler sana, boncukmu taktılar...
lale...

ts_fan
07.11.2006, 15:18
Serdar Bally'nin en büyük arzusu bir şekilde kulübe kapağı atabilmektir.Yemezler Bally bey:mad:
Sonra Lemi var, az Bally sussa veya kulüpten az o da nemalansa sıra Lemi'nin gaydelerine gelecek.Jeff'i o aldı ya her maçta Jeff şöyle güzel, Jeff böyle iyi kaleci deyip bizi enayi yerine koymaya çalışan adam değil mi, Sn. Çelik?:mad:

Yok babam yok, bu camiada bizden başkası yalan, hepsi yemenin peşinde, hemde soluksuz hominide gırtlak yemenin peşinde.Mümkün olduğunca bu adamları izlemiyorum, dinlemiyorum.Tamtamcı kulüp seviciler!!!:mad:

selçukabi
07.11.2006, 17:06
Ligtv'de Sakarya Maçı öncesi yorumları dinlerken resmen kafatı yedim.Aynen şunları söyledi; "Anadoludaki futbolcuları anlamıyorum, henüz daha yıldızcıkken istanbula gidiyorlar ( Gençlerbirliğinden Fenere giden Uğur Boralı örnek gösteriyor ) oysa ne işin var hemen İstanbulda, Trabzonspora geleceksin önce yıldız olacaksın sonra finishi istanbulda yapacaksın.Trabzonsporu İstanbul takımlarına yükselmek için bir basamak olarak kullanacaksın.İstanbulda oynamak bir rüya.Ben de öyle yaptım.Trabzonsporda yıldız oldum finishi İstanbulda yaptım."Forumu açtığımda Serdar Bali üzerine isimli topici gördüğümde tamam dedim bir renktaşım benden önce davranmış ama yazının içerisinde başka bissürü şey var ama bunlar yok...her neyse bence bu adam gerçek yüzünü ortaya koymuştur.EN BÜYÜK TRABZONSPOR demeyen bunun gibi camia üyeleri oldukça şimdiki durumumuzu daha iyi anlıyorum.
Bu yazım başka bir başlığa uygun bulunmadığından bu topice yama edilmiş.Lütfen okuyunuz önemlidir.

Gürkan
07.11.2006, 18:01
serdar bali için yazılan yazılmış.arkadaşlar bildiklerini paylaşmış.demek ki yanılmamışım.kendisinin Trabzonspordan yararlanmaya çalışa bir kişi olarak görüyordum. yazılanlarda bu yönde.

Emorfo
08.11.2006, 15:39
Serdar Bali Eskişehirspor maçından önce yine saçmalayıp duruyor.

AtalaY_BuğrA
08.11.2006, 15:40
Serdar Bali Eskişehirspor maçından önce yine saçmalayıp duruyor.

Ne diyor ?

Emorfo
08.11.2006, 15:43
İstanbul'da para kazanıp Trabzon'a başkan oluyor gibi abuk sabuk bir şey diyor.

coolank
21.11.2006, 02:39
serdar bali acaba ahmet agaoglunun açıklamalarına ne cevap verecek çok merak ediyorum ... kibarca, bir adam ancak bu kadar rezil edilir ...

Nytre
21.11.2006, 07:25
bu serdar bali üzerine fazla konuşmaya gerek var mı? trabzonsporlu birisi ama konuşurken ipin ucunu kaçırıyor bazen...

sweetrose
21.11.2006, 08:45
Trabzonsporlu ancak bazen olur olmaz şeyler ile çok sinirlendiriyor; dediklerine kendi inanıyor mu şaşılacak şey..

ismail-dede
21.11.2006, 12:39
kendisine sormak lazım futbol şubesinin başındayken takımın durumu bü günden farklımıydı önce kendi ne yaptı ona baksın
ayrıca yüreği yetiyorsa bu takımın başarısız olmasını isteyenler ve bu yönde uğraş verenleri açıklasında görelim onun adamlığını bu işler atıp tutmakla olmuyor serdar bali gerçekleri anlat taraftarları kışkırtanları otobüsler tutup takımın kaldığı otele getirip takımı yuhalatanları bir anlatta görelim
bunları ortaya dökmeden sen konuşamazsın ama utanma yok ki

a f s
21.11.2006, 12:50
Trabzonspor camiasını temsil edecek insanların ufuklu, vizyonu olan düzgün insanlar olması lazım. Serdar Bali Trabzonspor camiasını temsil edecek yeterlilikte değil. Trabzon dünyanın her tarafında taraftarı ve sempatizanı olan büyük bir takım ve camiadır. Trabzon ili ile sınırlı düşünen birinin kendini bu kadar ortaya atmasına gerek yok. Ahmet Ağaoğlu gibi yönetimde olmasa bile duruşu ile Trabzonspor'un haklarını savunabilecek temsil edebilecek yeni isimlere ihtiyaç var.

Gürkan
21.11.2006, 18:27
Trabzonspor camiasını temsil edecek insanların ufuklu, vizyonu olan düzgün insanlar olması lazım. Serdar Bali Trabzonspor camiasını temsil edecek yeterlilikte değil. Trabzon dünyanın her tarafında taraftarı ve sempatizanı olan büyük bir takım ve camiadır. Trabzon ili ile sınırlı düşünen birinin kendini bu kadar ortaya atmasına gerek yok. Ahmet Ağaoğlu gibi yönetimde olmasa bile duruşu ile Trabzonspor'un haklarını savunabilecek temsil edebilecek yeni isimlere ihtiyaç var.

işte bu.TRabzonspora sadece katkı yönetimde olmaz.gerçek Trabzonsporlu bulundğu her ortamda Takımını layıkı ile temsil etmeye savunmaya mecburdur.bu insanlarada ihtiyaç vardır her alanda.

Bakanay61
30.11.2006, 10:56
bi ara 40 yaşındaki Rivaldo'yu alcam diye tutturmuştu.

Oruç
30.11.2006, 17:37
Maç öncesinde Serdar Bali'yi görmek kadar sıkıcı bir durum yok ne yazık ki !

Söylediklerine kendisi bile inanmıyordur bence...

Erkan
30.11.2006, 19:46
Fener maci sonrasi cok sinirlendigini ( o yanindaki fenerliye) ve cevap verme sekli sevdirdi biraz da olsun kendini.. ama cok ta olmayacak laflar soyluyor kendisini sevmiyorum... Iyikide bi bezik lerde oynadi....

Ali Özcan
01.12.2006, 01:28
İki lafı bir araya getirip konuşamıyor Serdar Bali...Yani seçilebilecek en kötü yorumcu...O kadar çok şey söyleyip de ortaya bir kompozisyon çıkaramamak ta bir meziyet elbette...Bir konudan giriyor çok başka bir yerden çıkıyor...Bir de ikide bir Trabzonspor'un olmadığı yerde sonuna kadar beşiktaşlıyım diyip duruyor...Ben hiç böyle bir Trabzonsporlu görmedim bugüne kadar...

Sevgi
08.04.2007, 15:43
Serdar Bali'nin o saçma sapan yorumlarını dinlememek için uzun zamandır maç öncesi ve maç sonrasını izlemiyordum.Dün yaşadığım şoku atlatamamış olacağım ki oturma odamızda maç izleyen kimse kalmamasına rağmen tv lig tv de kalmıştı vayyy beeee Serdar Bali'ye bakınız görüşmeyeli baya değişmiş :p konuşmak için konuşmuyor Trabzonsporluların düşüncelerine tercüme oluyor ''korku filmi izlemek isteyen Trabzonspor taraftarı sinemaya gitmesin buyursunlar takımlarını izlesinler'' diyor ''başkana sesleniyorum burdan önümüzdeki sezonun iskeletini kurduk 2-3 tane futbolcu aldık mı bu takıma önümüzdeki sezonun takımı hazır demesin ortalıkta dolaşmasın bu takımda Trabzonsporda oynayabilecek futbolcu yok''diyor ama Gökdenizin hakkınıda veriyor.Maç sonrası hakemi eleştiren Dahi Doğan'a ''SANA NEEE,SANA NEEE sen önce işini yapsana Trabzonspor bugün Trabzonspor olduysa yapılan tüm haksızlıklara karşı kazanmasını bildiği için oldu '' hakem buraya art niyetli gelmiş , penaltının gol olmaması için Allaha dua ettim diyen Erdinç efendiye '' tabi yaa Allaha dua etmiş o işede karıştırın onu karşı takımın oyuncularıda gol olsun diye dua etti ne olacak şimdi :D ,hakem art niyetli gelmişmiş niye art niyetli gelsin hakem, bugün Trabzonspor kazansa ne olacak kaybetse ne olacaktı ne yaptın bugüne kadarda hakem neyi engellemek için gelsin buraya evet 3 yıl önce art niyetliydi şampiyonluğumuzu aldı,önce işini yap sonra konuşma hakkı olsun '' ve bunlara benzer çok şey :)
Ne Dahi Doğan nede Albayrak duymayacak dikkate almaycak tabide adam maç sonrası yaşadığı ızdırabı ancak bu şekilde dile getirebildi :)

aaahmet61
08.04.2007, 16:31
serdar bali ilk zamanlar çok kötü yarum yapıyordu.şimdi ise biraz kendini düzeltti.herhalde bu forumda yazılanları dikkate aldı.farkındaysanız uslubunda bir düzelme var

BDiler61
08.04.2007, 17:37
dün maç sonu yorumları iyiydi

hüseyin1975
08.04.2007, 17:49
Genclerbiriligi macinin devre arasinda cok iyi bir cümle kurdu ve genel durumumuzu bir cümle ile özetledi:

Ziya Dogan Trabzonsporlu Taraftarlari cildirtmak icin elinden geleni yapiyor dedi :D

Erkan
08.04.2007, 17:54
Dün gercek ten de begendim, dusunduklerimizi dile getirdi... Dinleyen kim ama...

6Şafak Aydın1
08.04.2007, 18:00
Dün gercek ten de begendim, dusunduklerimizi dile getirdi... Dinleyen kim ama...

Düsündüklerimi dile getiriyor zaman zaman. Fakat nokta koyma kabiliyet meselesi olsa gerek. Neyse önemli degil, konus abi Trabzonsporumuzu konus.

A.Alper
08.04.2007, 18:01
söyleyeceğine yapsın tutan mı var .baksın özkan sümere nereden nereye demek ki baskan olunabiliyor o çapta bi adamsa konusacağına adaylığını koysun yok değilse çenesini kapasın...

Salih61
08.04.2007, 18:05
serdar balinin hangi söyledigi dogru Allah aşkına televizyonlar da bıçkın delikanlılar gibi kesip biçiyor bir ara hacıosmanogluda öyleydi lütfen söyleyiş tarzına degil neyi söyledigine bakalım...

Erkan
08.04.2007, 18:13
serdar balinin hangi söyledigi dogru Allah aşkına televizyonlar da bıçkın delikanlılar gibi kesip biçiyor bir ara hacıosmanogluda öyleydi lütfen söyleyiş tarzına degil neyi söyledigine bakalım...

Dün guzel seyler soyledi, genelde hic sevmiyorum kendisini... Yonetime girebilecek te bir adam degil... (bence)

Salih61
08.04.2007, 18:19
serdar bali her kongrede arkadasları ile listeleri çizerler kendi kafalarına göre liste üretirler(Çarşaf liste)Hangi kulubün kongresinde listenin çizilip yerine başka birinin yazıldıgını gördünüz bu yüzden dogru dürüst bir yönetim ortaya çıkmıyor bir listede bir adam diyelim 100 oy alıyorsa digeri 80 oy alıyor bu nasıl oluyor listeyi çiziyorlar bunun başını kim çekiyor soruyorum...

denizci61
08.04.2007, 18:21
Trabzonspor'u konuşmak için oraya Trabzonspor kimliğinle çıkacaksın ama ikide bir o "renksiz" takımda oynadığını ikide bir araya sokacaksın. Yok öyle yağma!
Serdar BALİ "Ben ne kadar Trabzonspor'luysam, o kadar da Beşiktaş'lıyım" dediğinde bittin sen benim için.

A.Alper
08.04.2007, 18:26
kimi golfle uğraşır kimi yorum yapar aslında yapamaz yönetimimiz iyi değil ama dışarıda kalan isimlr de bi işe yaramıyo

Erdem Koltuk
08.04.2007, 19:39
Niye rahatsız oldunuz Serdar Baliden anlamadım.
*Adam sizin dediğiniz gibi Ziya Doğan gitsin diyor.
*Yattara oynamalı diyor.
*Ceyhun yedek olmamalı diyor.
*Musampayı aldın madem oynat diyor.
*Yönetimi beğenmiyor.
*Trabzonun oynadığı ezik futbolu beğenmiyor.
Adamın yorumları gayet mantıklı.Ne gereksiz bi konu bu ya.Ne alaka Serdar Bali.İzlemeyin olsun bitsin.

A.Alper
08.04.2007, 19:42
iş onlara kaldı mı sessiz kalıp oraya buraya sıvışıp da kötü günler geldiğinde ortaya çıkıp milleti galeyana getiren kişi doğru yorum yapsa da benim için 5 para etmez.bu ve bunun gibiler hep böyle bunalımlı zamanlarda ortaya çıkar yoksa sorun o adamın doğruyu söylemesi falan değil bence...

bordoylamavi
08.04.2007, 19:51
şunu unutmamak lazım serdar bali yi bıraksan burda hepimizin düşündüklerini söyler ama sonuçta lig tv de Trabzonsporlu üyeleri de düşünüyor. o yüzden muhtemeln üyelik kaybetmemek için serdar baliye de mutlaka zaman zaman ortalama seyircinni motivasyonunu artıracak şeyler söyletiyorlardır bence

Hüseyin Çümen
09.04.2007, 01:52
konuşmayı bilmior bizi çıkıp lig tv de temsil etmesi hoşuma gitmiyor ezik bi taraftar dinlese dediklerine güler

soruor spiker 2. yarı için nediecen
söledii sadece TRABZONSPOR 2. yarı daha ii olması lazım
yoruma bak hele sen yok daha kötü olaydı 2. yarı böle saçma yorum olurmu

Salih61
09.04.2007, 18:25
kimi golfle uğraşır kimi yorum yapar aslında yapamaz yönetimimiz iyi değil ama dışarıda kalan isimlr de bi işe yaramıyo
Hepsi Artist...Biri Sosyete biri de bıçkın 17lık delikanlı gibi konuşan ama sadece konuşan biri anlayın halimizi:( :(

coolank
10.04.2007, 00:41
serdar bali de eskiye göre epey bir düzelme var sanırım o adam ile arası açıldı ...

POYRAZ
13.04.2007, 16:54
Bazi cümleleri cok dogru ama bazi seyleri gereginden fazla abartiyor bence.

Jackdaniels
13.04.2007, 17:00
Erciyes maçındaki yorumları gerçekten çok iyiydi...

Cengiz
13.04.2007, 18:56
yazdıkLarının aLtına imzamı atarım