PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stephane Mbia

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6

CEMEFKER
30.12.2015, 09:33
(+)

TS markasını küçülten, önündeki en büyük engellerden bir de ne biliyor musunuz....?

Verilen sözlerin tutulmaması, geciken ödemeler, itibar...vs.

Sonra kimse demesin TS'ye neden hiç iyi topçu gelmiyor diye...

Alika87
30.12.2015, 11:24
(+)

TS markasını küçülten, önündeki en büyük engellerden bir de ne biliyor musunuz....?

Verilen sözlerin tutulmaması, geciken ödemeler, itibar...vs.

Sonra kimse demesin TS'ye neden hiç iyi topçu gelmiyor diye...

neden ödeyemiyoruz maaslari? Cünkü biz Istanbul takimlarina özenerek Yildiz futbolcu istiyoruz. Yildiz pahalidir, ama biz öyle pahali futbolcu kaldiracak gücte degiliz. Bu Yildiz aski gelen her yönetimi zor durumda birakiyor. Taraftar bu konuda daha mantikli dusunse, yönetime de baski yaratmaz. IHO ne güzel, Bosingwa ve Cardozo ile iki yil uyuttu. Bu bu Kadar kolay olmamali. Yönetime yeni bir zihniyet geldi gibi geliyor bana ve insallah bu zihniyet taraftara da yansir.

Oğuz ZEYTİN
30.12.2015, 12:57
Sanki adam Trabzonspor'un kapısında yattı. Oyuncunun ayağına gidip, uçuk kaçık ücretleri söz verip üstüne bir de ahmakça sözleşmeler yapıp yerine getirmeyince futbolcu paragöz veya ahlaksız mı oluyor? İmza atıldığı andan itibaren adamın hakkı o. Vizyon filan diyorsunuz ya, ha bir de kurumsallaşma...

Hayır, işin biz taraftarlardaki tezahürü de bir acayip. Bu kadar kötekle uslanmayan garip bir topluluğuz. Daha geçen "Lucescu'ya bilmem ne kadar euro feda olsun yeter ki gelsin" diye ödemekte beis görmeyen arkadaşların M'Bia olayındaki aldıkları pozisyon çok ilginç. Ne malum, ya Lucescu'ya da ödeme yapılmazsa ve o da M'Bia gibi benzer yolu izlerse... Tabii diğer yandan da tasarruf tedbirlerinden bahsediliyor.

Kabul edelim, bu kaotik tablonun içinde sadece takım yöneticileri ve futbolcuların değil taraftarımızın da kafası karışık.

Muharrem Bey zeki insan. Dünkü o tiviti atmadan M'Bia gitseydi, Hacıosmanoğlu kadar olmasa da Muharrem Bey de tepki görecekti. Zaten Lucescu işi "ha oldu ha olacak" derken bir türlü netleşmiyor. Şimdi şuçlu M'Bia. Artık o dünya yıldızı ama paragöz ahlaksız bir pislik... Bu kadar basit değil "vizyon". Kurumsallıktan bahsediyorsak o kurumun altında imzası olan sözleşmelerin gereğini yapmalılar. Aksi popülizmdir ve bu Trabzonspor'a hiçbir şey kazandırmayacak, geçmişte kazandırmadığı gibi...

Sefaenes
30.12.2015, 13:51
Mbia bundan sonra asla faydali olmaz boyle insanlarla 1 saniye yola cikilmaz o sozlesmeyi imzaladan hurma ve iho mahkemeye verilmeli Trabzona birdaha Baskan olmamali bu karektersiz sahtekar

Oğuz B.
30.12.2015, 13:56
Sözleşmeyi yapana küfür ve hakaret edin. İmza atan oyuncuya değil.

Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonunun ilk yarısında Trabzonspor'un en istikrarlı oyuncusu, Stephane Mbia oldu.

Bordo-mavili takımın, sezonun ilk yarısında yaptığı 17 lig maçında 23 futbolcu forma giydi. Bu oyuncular arasında 17 karşılaşmanın 16'sında görev alan Kamerunlu futbolcu, bin 403 dakika sahada kalarak istikrarıyla dikkati çekti.

Mbia, ligin 6'ıncı haftasında 4'üncü sarı kartını görerek cezalı duruma düştü ve bu nedenle sadece 7'nci haftadaki Torku Konyaspor maçında takımda yer alamadı.

Sercan Keleş
30.12.2015, 13:59
Golü attın neden o kadar sevindin o zaman. He cevap ver.

omondoles
30.12.2015, 14:07
Sözleşme maddesinde ailesini savaştan kurtarmakta yoktu ama insani olarak yapıldı. Mbia haklı felan değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oğuz B.
30.12.2015, 14:12
Ailesinin kurtarıldığı şeklindeki haberleri yalanlamıştı. Öyle bir şey olmadı.

Faik Yılmaz
30.12.2015, 14:32
Parası son kuruşuna kadar ödensin......

1 dakika sonra kadro bırakılıp en çok prayı veren Arap klübüne satılsın....

Giderkende kimse yolcu etmesin.....

defolsun gitsin.....

CEMEFKER
30.12.2015, 14:36
Sanki adam Trabzonspor'un kapısında yattı. Oyuncunun ayağına gidip, uçuk kaçık ücretleri söz verip üstüne bir de ahmakça sözleşmeler yapıp yerine getirmeyince futbolcu paragöz veya ahlaksız mı oluyor? İmza atıldığı andan itibaren adamın hakkı o. Vizyon filan diyorsunuz ya, ha bir de kurumsallaşma...

Hayır, işin biz taraftarlardaki tezahürü de bir acayip. Bu kadar kötekle uslanmayan garip bir topluluğuz. Daha geçen "Lucescu'ya bilmem ne kadar euro feda olsun yeter ki gelsin" diye ödemekte beis görmeyen arkadaşların M'Bia olayındaki aldıkları pozisyon çok ilginç. Ne malum, ya Lucescu'ya da ödeme yapılmazsa ve o da M'Bia gibi benzer yolu izlerse... Tabii diğer yandan da tasarruf tedbirlerinden bahsediliyor.

Kabul edelim, bu kaotik tablonun içinde sadece takım yöneticileri ve futbolcuların değil taraftarımızın da kafası karışık.

Muharrem Bey zeki insan. Dünkü o tiviti atmadan M'Bia gitseydi, Hacıosmanoğlu kadar olmasa da Muharrem Bey de tepki görecekti. Zaten Lucescu işi "ha oldu ha olacak" derken bir türlü netleşmiyor. Şimdi şuçlu M'Bia. Artık o dünya yıldızı ama paragöz ahlaksız bir pislik... Bu kadar basit değil "vizyon". Kurumsallıktan bahsediyorsak o kurumun altında imzası olan sözleşmelerin gereğini yapmalılar. Aksi popülizmdir ve bu Trabzonspor'a hiçbir şey kazandırmayacak, geçmişte kazandırmadığı gibi...

Koyu olan kısmı direk üzerime alıyor...Ve REST diyorum....

Senin dünyanın en iyi adamlarına, teknik direktörlerine talip olman işi bilmemezlik değil, onları alacak paraları bulup iyi kullanamamakta...

Diyorsak ki "hayır bizim mali gücümüz belli, istediğimiz kadar kredi bulalım, kaynak yaratalım biz küçük düşünüp , küçük kalmaya, alt yapı gençleri yola devam" o zaman tamam derim.

Mbia bize gelmezse Gs'ye yani birebir ezeli rekabet içindeki klübe gidecekti...Görüyorsunuz herhalde Melo sonrası Gs'nin halini...ah ah...birşey söylüyoruz ancak hep tek taraflı...dar kafa zihniyeti işte...Biz Mbia'yı aldık almasına, evet iyi para da verdik, ancak klubü iyi yönetip sahadan puan alacaksın, kasanı dolduracaksın ki bunların parası çıksın...tff ye atıp tutarsan hakemleri ile seni biçer ( neyse ayrı tartışma konusu)

Özetim şu....:

Mbia yı alarak büyük hamle yaptık. Gs' gibi ezeli bir rakip ne hallerde en kısa yönden kar olarak düşünün.

Ve Lucescu. Nesi tartışılır hala anlamam. Adamın fiyatı pahalı filan değil. Türkiye'ye yabancı değil. Sorunları da biliyor. Lucescu gibi bir adamın başarılı olması " Usta gibi profesyonel bir ekip için zor olmasa gerek"

kopeli
30.12.2015, 14:43
futbolcu sakatlandıgı zaman kulüpler bu adamlara yattıkları halde para ödemiyor mu ??

futbolcular bir aylık ücretine alamadı diye neden vefasızlık edip kulübü şikayet ediyor ??

hak mı bu ?

tüm sistem futbolcular üzerine kurulmus.

Bayundur Han
30.12.2015, 14:49
futbolcu sakatlandıgı zaman kulüpler bu adamlara yattıkları halde para ödemiyor mu ??

futbolcular bir aylık ücretine alamadı diye neden vefasızlık edip kulübü şikayet ediyor ??

hak mı bu ?

tüm sistem futbolcular üzerine kurulmus.

Profesyonelikte bu yok. Bende katiliyorum sana ama bastan anlasacaksin adamla. Sakatliginda odemiyoruz falan diye anlasma yaparsin odemezsin. Janko diye bir adam var bir zamanlar. Gittikten sonra adam sunlari dedi: Ülkesinde 90 Dakika isimli dergiye konuşan Janko, “Trabzonspor beni kesinlikle istiyordu. Herhangi bir pazarlık payı bile bırakmadan ne istiyorsam kabul ettiler. Sonra Türkiye’ye özel jetle gittim. Teknik direktör Şenol Güneş’le ilk konuşmam ise şaka gibiydi. Bana, “sen kimsin?” dedi. Sonra da “hangi pozisyonda oynuyorsun?” diye sordu. Şaka yapıyor sandım. Fakat ciddiymiş. Başkanının 3 milyon euro ödediği bir adam hakkında teknik direktörün herhangi bir fikri yoktu. Zaten bu ilk yaşananlar sonraki iki yılda yaşayacaklarımın göstergesi gibiydi” sözleriyle Şenol Güneş’i yerden yere vurdu.

tabi bunlar ne kadar gercek bilmiyorum ama o zamanlarda evine esyasina kadar herseyi oduyoruz diye yaziliyordu. Hukuki aciklar yuzunden cok cekiyoruz. http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1025665-turk-futboluna-zarari-75-milyon-euro

Somers61
30.12.2015, 15:17
devre arasi 1-2 miljona yolliyalim gsye ne alirsak kardir

kopeli
30.12.2015, 15:30
Profesyonelikte bu yok. Bende katiliyorum sana ama bastan anlasacaksin adamla. Sakatliginda odemiyoruz falan diye anlasma yaparsin odemezsin. Janko diye bir adam var bir zamanlar. Gittikten sonra adam sunlari dedi: Ülkesinde 90 Dakika isimli dergiye konuşan Janko, “Trabzonspor beni kesinlikle istiyordu. Herhangi bir pazarlık payı bile bırakmadan ne istiyorsam kabul ettiler. Sonra Türkiye’ye özel jetle gittim. Teknik direktör Şenol Güneş’le ilk konuşmam ise şaka gibiydi. Bana, “sen kimsin?” dedi. Sonra da “hangi pozisyonda oynuyorsun?” diye sordu. Şaka yapıyor sandım. Fakat ciddiymiş. Başkanının 3 milyon euro ödediği bir adam hakkında teknik direktörün herhangi bir fikri yoktu. Zaten bu ilk yaşananlar sonraki iki yılda yaşayacaklarımın göstergesi gibiydi” sözleriyle Şenol Güneş’i yerden yere vurdu.

tabi bunlar ne kadar gercek bilmiyorum ama o zamanlarda evine esyasina kadar herseyi oduyoruz diye yaziliyordu. Hukuki aciklar yuzunden cok cekiyoruz. http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1025665-turk-futboluna-zarari-75-milyon-euro

senol günes'in yaptıgı terbiyesizlikti. bir adamı sırf sen istemedin die aldıkları icin git yönetime tepki koy, ne diye futbolcuyla kafa buluyon..

Enes Coşkun
30.12.2015, 15:48
Asıl hata sözleşmeyi yapanlardadır...sahadaki performansına olumsuz eleştiriler azdır en çok eleştirilecek kişi N'doye dir.

emrhan61
30.12.2015, 16:17
Hiç bir suçu yok. Asil suç sözleşmeyi yapanlarda. Adam hakettiğini alıyor. Kimse babasının hayrına oynamıyor burada. Özevlat ÖZER bile 1 Milyondan fazla alıyor.

Murat'
30.12.2015, 17:07
Biz burada böyle sözleşme olmaz dediğimizde birileri Mbia gibi oyuncuları buraya getirmenin maliyeti budur demişlerdi sözleşmede bir yanlış görmemişlerdi. Alın işte size Mbia, tepe tepe kullanın şimdi.

Cengiz Çubukcu
30.12.2015, 17:27
Mbia'ya Trabzon'un tapusunu vermişler bize sormamışlar, ben köydeki arazimi veremem :)

Courage
30.12.2015, 20:48
Daha geçen "Lucescu'ya bilmem ne kadar euro feda olsun yeter ki gelsin" diye ödemekte beis görmeyen arkadaşların M'Bia olayındaki aldıkları pozisyon çok ilginç. Ne malum, ya Lucescu'ya da ödeme yapılmazsa ve o da M'Bia gibi benzer yolu izlerse...

Oğuz bey

Lucescunun ilk elden alacağı para ile parasını alamadığında hangi tedbirlerin devreye gireceği ve bunun yazılı olarak mukaveleye konması apayrı şeyler.İnsanların feda olsun dediği ; Soner gibi artıklar toplamda sıfır katkı ile bu kulübün milyonların cebellez edeceğine başarılı olması çok çok büyük ihtimal olan Lucescu'ya bu paralar ödensindir. Ayrıca Muharrem Usta Başkanın , Lucescu ile böyle intiharvari maddeleri koyarak hiç birşey imzalamayacağına emin olduğumuz için de böyle bir mukayeseyi baştan anlamsız buluyorum.

Stephan M'Bia 6 Aralık pazar günü saat 22:00 'de de(Muharrem Usta'nın başkanlığının resmileştiği tarih/saat) bu kulübün mukaveleli oyuncusuydu öyle değil mi? Kendisi ile sözleşme yapan insanların gidip yenilerinin geldiğini görmedi mi ? Diyeceksiniz ki adamı bağlamaz ,doğrudur fakat dünyanın hiç bir kulübünde 2 haftalık yönetime -üstelik gelir gelmez eski alacakların bir kısmını ödemiş- alacaklarımın günlük gecikme faizini ödeyin diye ihtarname çekilmez.Adamın kanını şırıngasız çekerler buna emin olun.

Profesyonellik günü gününe param bankaya yatsın değildir sadece. Kriz çıkmasını engellemek ,iyi niyeti her halinden belli olan yönetime yardımcı olmakta o profesyonelliğin içinde.Türkiyede bazı kavramlar hep tek taraflı anlaşılıyor.

Ticarette,devlet arası ilişkilerde ... yani ikili yada çoklu ilişkinin olduğu her yerde ''esneklik,tolerans ,anlayış, müsamaha'' vardır.

artvints
30.12.2015, 20:55
profösyönellik dediğinizde mbia'nın herşeye rağmen performansını koruması gerekirdi.ne kadar yaptı ölçemiyoruz.ama klüp olarak hoşgördük. o da en azından avukatları klübün üstüne salmadan başkanla iyi niyetli bir görüşme yapabilirdi. aksi halde amacın vurgun yapmak olduğu ortaya çıkar. böyle bir oyuncuya da en azından sitem etmek hakkımız.bu işin sorumlularına edilecek laflar ise forumda ceza sebebi malesef.

Oğuz ZEYTİN
30.12.2015, 21:12
Koyu olan kısmı direk üzerime alıyor...Ve REST diyorum....

Senin dünyanın en iyi adamlarına, teknik direktörlerine talip olman işi bilmemezlik değil, onları alacak paraları bulup iyi kullanamamakta...

Diyorsak ki "hayır bizim mali gücümüz belli, istediğimiz kadar kredi bulalım, kaynak yaratalım biz küçük düşünüp , küçük kalmaya, alt yapı gençleri yola devam" o zaman tamam derim.

Mbia bize gelmezse Gs'ye yani birebir ezeli rekabet içindeki klübe gidecekti...Görüyorsunuz herhalde Melo sonrası Gs'nin halini...ah ah...birşey söylüyoruz ancak hep tek taraflı...dar kafa zihniyeti işte...Biz Mbia'yı aldık almasına, evet iyi para da verdik, ancak klubü iyi yönetip sahadan puan alacaksın, kasanı dolduracaksın ki bunların parası çıksın...tff ye atıp tutarsan hakemleri ile seni biçer ( neyse ayrı tartışma konusu)

Özetim şu....:

Mbia yı alarak büyük hamle yaptık. Gs' gibi ezeli bir rakip ne hallerde en kısa yönden kar olarak düşünün.

Ve Lucescu. Nesi tartışılır hala anlamam. Adamın fiyatı pahalı filan değil. Türkiye'ye yabancı değil. Sorunları da biliyor. Lucescu gibi bir adamın başarılı olması " Usta gibi profesyonel bir ekip için zor olmasa gerek"

Oğuz bey

Lucescunun ilk elden alacağı para ile parasını alamadığında hangi tedbirlerin devreye gireceği ve bunun yazılı olarak mukaveleye konması apayrı şeyler.İnsanların feda olsun dediği ; Soner gibi artıklar toplamda sıfır katkı ile bu kulübün milyonların cebellez edeceğine başarılı olması çok çok büyük ihtimal olan Lucescu'ya bu paralar ödensindir. Ayrıca Muharrem Usta Başkanın , Lucescu ile böyle intiharvari maddeleri koyarak hiç birşey imzalamayacağına emin olduğumuz için de böyle bir mukayeseyi baştan anlamsız buluyorum.

Stephan M'Bia 6 Aralık pazar günü saat 22:00 'de de(Muharrem Usta'nın başkanlığının resmileştiği tarih/saat) bu kulübün mukaveleli oyuncusuydu öyle değil mi? Kendisi ile sözleşme yapan insanların gidip yenilerinin geldiğini görmedi mi ? Diyeceksiniz ki adamı bağlamaz ,doğrudur fakat dünyanın hiç bir kulübünde 2 haftalık yönetime -üstelik gelir gelmez eski alacakların bir kısmını ödemiş- alacaklarımın günlük gecikme faizini ödeyin diye ihtarname çekilmez.Adamın kanını şırıngasız çekerler buna emin olun.

Profesyonellik günü gününe param bankaya yatsın değildir sadece. Kriz çıkmasını engellemek ,iyi niyeti her halinden belli olan yönetime yardımcı olmakta o profesyonelliğin içinde.Türkiyede bazı kavramlar hep tek taraflı anlaşılıyor.

Ticarette,devlet arası ilişkilerde ... yani ikili yada çoklu ilişkinin olduğu her yerde ''esneklik,tolerans ,anlayış, müsamaha'' vardır.

Kusura bakmayın ama ben böyle bir tavıra profesyonellik yada hak arama değil düpedüz domuzluk derim.

İstediğinizi diyin, dilediğiniz açıdan ihaleyi oyuncuya yükleyin dostlar, sonsuz saygıyla karşılarım. Sizler de oyuncunun elinin güçlü olduğunu biliyorsunuz zannımca. Anlatmak istediğim budur. Biz burada saydıralım, adam resmi kanalları devreye soktuğunda Trabzonspor kurumu nasıl savunma yapacak? Belki ben ıskaladım süreci... "Ya baba yapma gözünün yağını yiyeyim" mi diyecek?

Lucescu ise projeksiyondur. Nasıl ki gelirken M'bia için de "Ne istiyorsa verin" genel kabulu vardı ve o kabul bizi şimdi pişman etti; bir benzerini inşallah benzer YÜKSEK ÜCRETLİ OPERASYONLARDA yaşamayız. Ayrıca bunun neresi küçülmek anlamıyorum. Hem milyonlarca borçtan yakınıyoruz, nakit akışımız durmuş, gelirlere el konmuş... Satın alırken veya yatırım yaparken tedbirli olun diyorum. Bu küçülmek değil YÖNETMEKtir. Asıl bunun aksi popülizmdir.

Selametle...

Courage
30.12.2015, 21:19
Oyuncunun eli hem yapılan mukaveleden hem de Bosman kuralı yok bilmem ne kuralı vasıtasıyla Uluslararası platformda zaten güçlü buna itiraz etmiyoruz.

Fakat böyle mot a mot ilişki hiç bir yerde kurulamaz böyle saçmalık olmaz diyoruz sadece. İHO yönetimi halihazırda devam ediyor olsa kutsal bildiğim herşeyin üstüne yemin ederim ki zerre ses çıkarmazdım. Fakat burada değişim var üstelik zamanla kulübün her alanını kapsayan yapısal bir dönüşümü de getirecek.

Bunu görmeyen ve sadece paramı isterim diye zırlayan bir adamın profesyonellikle alakası yoktur. Neyle alakalı olduğunu da takdirinize bırakıyorum.

CEMEFKER
30.12.2015, 21:49
Ben bir futbolcunun sözleşmesine değil, kariyerine, tarihine, geçmişte çalıştığı kulüplere verdiği katkıya, geldiği noktaya ve bize ne veribilir ona bakarım...

Mbia ismi sezon başı hepinizi heyecanlandırdı ve verilen paralar 2,5 milyon deniyo.... Bu paralar bizim ezeli rakip gördüğümüz rakipler tarafıdan verilip alınıyorsa , o klüplerde 2,5 - 3 - 3,5 hatta 4 milyon euro alan yıldız futbolcu/lar varsa ve biz onlarla rekabet etmeye kalkıp mali gücümüze aşmaya kalkıyorsak zaten baştan yanlış bir politika izliyoruz....

Mali dengeden ben de yanayım...Buna ben de varım...

O zaman birşeyin ile ortaya çıkacaksın...Bir konuda çok iyi olacaksın...

Ya paran vardır, kaynak yaratacak mali destek alacağın iyi bir yönetimin, sponsorların vardır bunlara dayanarak ileriye dönük projeler üretirsin....Veya gücün sınırlı ise akıllı düşünüp, az harcama ile çok şeyler çıkartacak bir yapı kurman lazım...

Bu o kadar zor birşey olmasa gerek. Hedefin iyi belirlenmesi lazım...(konu konuyu açıyor işte...hangi birini anlatalım. Mbia ve benzeri yıldız futbolcu transfer hatalarından buralara kadar geliyoruz )

O zaman futbolcu üretip satan bir klup yapısına bürüneceksin , her sene Avrupa'da olacaksın vitrin yapıp futbolcu satmak için...Ancak biz onu da beceremiyor hatta kafayı sıyırıp " ben şampiyon olcam, lige asılcam" diyip Avrupa'dan takımı çekiyorsun..Ki şampiyon olmanın yolunun tff ve sahadan dışından kaynaklandığını hala öğrenemeyip hazırlıksız yola çıkıyorsun...

"Düşmanı ve kendinizi iyi biliyorsanız, yüzlerce savaşa bile girseniz sonuçtan emin olabilirsiniz. Kendinizi bilip, düşmanı bilmiyorsanız, kazanacağınız her zafere karşın yenilgiyle de tanışabilirsiniz. Ne kendinizi ne de düşmanı biliyorsanız, sizin için gireceğiniz her savaşta yenilgi kaçınılmazdır." (Sun Tzu)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelinen noktada Lucescu ile bir altyapı oluşturulup ve ileriye dönük bir proje etrafında toplanma vakti. Lucescu'nun istediği miktar 4,2-5 milyon euro deniyor. Daha önce yazdım yine yazıyorum. Biz bu paraların 15-20 katını onlarca heba transferlere harcadık....

Bana göre Lucescu olayında " istediklerinin maliyeti" önemli nokta. Lucescu ne istedi ? Lucescu vs Usta transfer konuşmaları benim kafamda şöyle oluşuyor :

Luce - " Ben gelirsem, şu kadar futbolcu isterim, elimdeki isimler şunlar şunlar, maliyetleri de şu....Ancak bu şartlar oluşursa gelirim "

Usta- tamam , ancak biz de senden şampiyonluk bekleriz ve 2016-2017 sezonu şampiyon olamazsan ve en kötü Şampiyonlar Ligi'ne katılamazsak sözleşmeni tek taraflı fesh ederiz..."

İş bunun gibi mali olabilirlik, risk yönetimi...vs. konularda, noktalarda kilitleniyor gibime geliyor. Klubün mali yapısı az çok ortada, ancak bu yıkım karşısında kurtuluş reçetesinde Lucescu ve maliyetine tanınacak tolerans nedir bir de ana bakma lazım..

Usta seçim öncesi Lucescu gelecek dediğine göre mali alt yapısına ilişkin büyük araştırma yapmıştır muhtemel...Ben şahsen profesyonel manada yöneteceğiz sloganı ile yola çıkan bir yönetimin tüm bunlara hazırlıklı olduğunu varsayıp çıkan dedikodulardan sonra Lucescu olayını bitireceklerini düşünüyorum...

oğ 61 efsanesi
30.12.2015, 23:14
Çok gıcık bir adamsın

TSercaN
31.12.2015, 00:03
Vallahi ne deseniz bos. Mukavele diyin, profesyonellik diyin, ama buna karsilik bende ac gozluluk derim.

Buna ilaveten de, vicdansizlik, insansizlik derim cunku insan da az vicdan olur. Vurgun yapip kacmak nedir be arkadas?

Cok yazik eger gercekten bu sebeblerden dolayi gidecek ise. Insanin yuzu kizarir. Bu tek bu adam icin gecerli degil, butun futbolcu ac gozluler icin gecerlidir.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Nazim Can
31.12.2015, 05:45
Usta yi zaten bu ve bunun gibi durumlari en az zararla hatta lehimize cözsün diye secmedik mi ???? Bakalim bu isin sonu nereye varacak, bende gercekten cok merak etmeye basladim.

CEMEFKER
31.12.2015, 08:52
"Mazlumun ahı çıkar aheste aheste"

Evet profesyonel anlayışdan yerel halk ağzı dokundurmalarına uzanan geldiğimiz son nokta...

Gelmesi zaten sorunlu, binbir güçlükle olan biri ile bıçak sırtı bir sözleşmesi yapılmış, bunun ileride sorun olacağı ortada ve sözleşmenin taraflarından biri sözleşmeye dayalı haklarının ihlali karşısında avantajını kullanmak istiyor. Adam bize geldiği dönemde aldığı onca teklif varken bizi bir şekilde seçmiş (ama para için ama Trabzon şehri aşkı için) . Her ekonomik tercihin bir fırsat maliyeti vardır. Bu hususları mevcut profesyonel yönetim hayli hayli bilir/bilmesi ve Mbia'ya hak vermesi lazım gelir.

Biz ise ne yapıyoruz/yaptık "yapma bunu, affet, bize acı, biraz zaman tanı, hiç mi vicdanın yok ? " gibi teslimiyetçi bir anlayışa evrilen 1 ayı dahi doldurmayan bir yönetim tarzı.

Yönetim geçmiş yönetimin hataları yüzünden büyük bir itibar kaybı ile karşı karşıya Mbia beleşe giderse. Ve bunu aşmak için kötüleme kampanyası başladı sağda solda. Bu tarz profesyonel yönetim sloganı ile yola çıkan bir yapıya yakışmıyor.

Faik Yılmaz
31.12.2015, 10:38
HABER | M'Bia, kulübümüzün tüm çabalarına rağmen, ihtarını geri çekmedi ve 'Ayrılmak istiyorum' yanıtını verdi. (Yunus Emre Sel)

Tayfun
31.12.2015, 10:46
Mbia'nın kafasına kimse silah dayatmadı sözleşmeyi imzala diye, şartlarını sundu eski yönetim kabul etti neticede. Burada Mbia'ya kızmak, serzenişte bulunmak anlamsız. Şartlar ortada ve mevzu bahis parayı istemesi en doğal hakkı. Serzenişte bulunulması gereken birileri varsa başta İHO olmak üzere Süleyman Hurma'dır.

kopeli
31.12.2015, 11:04
n'doye ile birlikte katar'a satılsın iste. ne bekleniyor ??

Cengiz Çubukcu
31.12.2015, 11:13
HABER | M'Bia, kulübümüzün tüm çabalarına rağmen, ihtarını geri çekmedi ve 'Ayrılmak istiyorum' yanıtını verdi. (Yunus Emre Sel)

defolsun gitsin o zaman...

Turgay Atalay
31.12.2015, 11:18
Yürüsün gitsin, ne faydasını gördük ki, bundan sonra ne göreceğiz. Sahtekarca futbol oynayan futbolcu kesiminin ağa babalarından biri olarak kalır mazide.

lazibere
31.12.2015, 11:23
Bu saatten sonra adamın bize bir faydası olmayacağı gibi zararı olacaktır.
Kulubu adam gibi adamlar yönetmediği müddetçe ve Mbia gibi oyuncuları almak için her şeyini vermeye razı olan adamlar olduğu müddetçe bunlar çok daha yaşanır
Futbolcuda kabahat yoktur. Onlar profesyonelce şartlarını sundurlar ve bizim İHO nun avukatı bile yoktur eminim ne istiyorsa verin diyeek adama imza attırmışlardır

2 defa gidip gelen ve imza atmayacağım diyen adama zorla imza attırıursan olacağı budur ve parasını çatır çatır alacaktır

Yaşar
31.12.2015, 11:32
Benim nefretimi kazandı şimdiden. Gitmesi herkes tarafımdan en hayırlısı. Profesyonelce düşünmek ile bunun yaptığı arasında dağlar kadar fark var. Kimse parasını istemesin demiyor ama bu herif gitmek için yol yapıyor, bir nevi ahlaksızlık yaptığı.

Onur
31.12.2015, 11:44
Tum alacaklarinin bir sekilde odenip, bir kulube satilmasi hayirli olur bizim acimizdan. İyi futbolcu o yuzden kendi ligimizden bir takima vermemek lazim.

MBia'nin alacaklarina karsi bonservisini vermemek lazim. Her turlu ona olan borcumuzdan fazlasina satariz.

Sozlesme sartlarindan dolayi alacaklarindan vazgecmesini beklememek lazim. Sonuc da imzalar o sozlesmedeki sartlari kabul edildigine dair atiliyor. Sevsek de sevmesek de Trabzonspor adina atilan imzanin arkasinda durup sozlesmeye uymak lazim.

Enes Başkaya60
31.12.2015, 12:35
Mbia senin yerin yok bu takımda çıkarcı herif bas git...

Berkan
31.12.2015, 13:02
Medjani bunun çeyreği maliyetine daha iyi oynuyordu yazık ettik adama.

artvints
31.12.2015, 13:17
adam baktı ortamı beğenmedi. devre arasına kadar pek ses çıkarmadı.şimdi de gitmeye kesin karar verdi.gelmeyeceği için de bütün haklarını istiyor.bir yandan çok gerçekçi ve net tavır sergilediği için saygı duyuyorum.sıfır duygusallık... bir yandan da alacağı parayı tam olarak haketmediği için gönlüm razı olmuyor, kızıyorum. tek kızılacak adam iho aslında. bu işi para için yapıyor bu adam.parasını aldığında iyi bir takımda yatacak bir adam değil. öyle de başladı sezona zaten ama takımda olanları biliyoruz, iho'yu tanıyoruz, sözleşme şartları belli. mbia'nın tavrı net.gerisi bizim yönetime kaldı.parasını tamamen ödersin.trabzon'a dönerse gelecek için oturur konuşursun. oyuncuyla çalışmak istiyorsan karşılıklı güven tazelersin.yok zaten maaşları düşüreceğim diyorsan oyuncuyu satarsın.bizim lehimize daha iyi bir çözüm yok malesef.

volkan_627
31.12.2015, 13:20
öncelikle parası ödenmeli ve serbest kalması önlenmeli. sonra gelmediği her gün için astronomik bir ceza kesilmeli.... hatta olabilecek en üst sınırda ceza verilmeli... ardından iyi bir bonservis karşılığında satılmalı. bu saede zararı en aza indirerek kurtulabiliriz. diğer türlü hem bedava gidecek hem de fifa aya gdip bütün parasını yine alacak....

Yunus Danışmaz
31.12.2015, 13:57
Bir maçta taraftarı coşturmaya yönelik yaptığı hareketlerle takdir toplamıştı ama şimdi o takdiri de yerle bir etti. Sözleşmesinde madde vardır, alacağı para onun hakkıdır ( bu da tartışılır ). ama profesyonelliğin içinde amatör ruh yoksa eğer , çok iyi futbolcu olsan ne oluuuurrrr, olmasan ne oluuurrrr...

tanjugunduz
31.12.2015, 14:19
Bu benzetmeyi sevmiyorum.ama mbia afrikali mantigi ile paragiz olmus. Benim gozumde degeri bitti nerede eski gunler bu gozler sota izledi hami izledi tekke gokdeniz symkoviak izledi daha niceleri hersey para olmamali yazik cok yazik. Fikrime gelince parasi yatirilmali sezon sonu elden iyi fiyatla cikarilmali yonetim eldeki oyunculari olabildigince parlatip kimi nereye pazarlarim siye bakmali olaya sonra yerlerine daha profesyonel uygun maliyetli oyuncular almali.

yattarahayranı
31.12.2015, 14:25
https://twitter.com/yunusemresel/status/682481940784656384 Mbia'nın kulübe çektiği
ihtarın bir bölümü

Çağatay_
31.12.2015, 14:33
https://twitter.com/yunusemresel/status/682481940784656384 Mbia'nın kulübe çektiği
ihtarın bir bölümü

Büyük kısmı yeni yönetimin ödediğini görüyoruz. Adamlar bir de bu fatura çıkınca şaşırmıştır. Bilmiyorlarsa eğer bu da hata tabii, o da ayrı bir mevzu.

adiloş bebe
31.12.2015, 15:07
mbia'nın karın ağrısı belli oldu sevillaya gitmek istiyormuş bu saatten sonra bağlasan durmaz bu adam hiç değilse alacakları ödenip gıcıklık olsun diye bir arap veya katar kulubüne gönderilebilir.

kürşat61
31.12.2015, 15:43
Kaç kurtar kendini en doğrusunu yapıyorsun. :)

Emre ÖZTÜRK
31.12.2015, 16:16
mbia'nın karın ağrısı belli oldu sevillaya gitmek istiyormuş bu saatten sonra bağlasan durmaz bu adam hiç değilse alacakları ödenip gıcıklık olsun diye bir arap veya katar kulubüne gönderilebilir.

Madem öyle Banega ile takaslayalım

Furkan Özdem
31.12.2015, 16:33
Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, futbolcuları Mbia’nın, ailesinin Türkiye’ye getirilmesi konusunda bürokratik işlemlerin yapılması için yardım talep ettiği belirtilerek, "Kulübümüz de gerekli girişimlerde bulunarak Mbia’nın ailesini Türkiye’ye getirtmiştir. Basında yer alan oyuncumuzun ailesinin Kamerun’da iç savaştan kaçırıldığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesine yer verildi.

Nasıl adi bir adam ki böyle yardım isteyip sonra ekmek yediği yeri tuzağa düşürmeye çalışıyor düşünün.. Yasal olarak hakkı olabilir ama insan olan bunu yapmaz. Çok ağır şeyler yazmak istiyorum ama forum kuralları el vermiyor.

Yapılması gereken bu insan olamamış futbolcuyu bir şekilde kulüpte tutup "KURALLAR DIŞINA ÇIKMADAN" her türlü zorluğu çıkarıp sezon sonu bonservisiyle şutlamaktır.

erkankoc
31.12.2015, 16:54
Ibreti alem icin mbiayi bitireceksin arkadas ozaman buyuk klupsun

gometra
31.12.2015, 17:57
Adam bunlara daha sözleşme imzalamadan demiş, benim paramı vereceksiniz, ben para konusunu düşünürsem oynayamam, benim maaşım günü gününe yatacak. bunlar ne yapmış, klasik simsar hesabı "oo bizde ödeme işi gecikmez, istediğin maddeyi koyalım sözleşmeye sen yeter ki gel" diyip saçma sapan maddeler eklemişler, gelinen durum ortada.

adam sonuna kadar haklı. elimde kapı gibi sözleşme var, kafanıza silah da dayamadım beni alın diye. 6 ay oynadığım allahın trabzonsporunun menfaatini mi düşünecem. sözleşmemin gereği neyse sonuna kadar alırım.

ToyerSefa
31.12.2015, 18:09
Kendi istediği takıma değil, bizim istediğimiz takıma gitmeli.

volkan_627
31.12.2015, 18:15
adam istemedikten sonra senin istediğin takıma falan gitmez... futbolda düzen futbolcular üzerine kurulu... sen istediğin kadar sat. gidip imza atmazsa hiçbişe yapamazsın. kimse de oynatamayacağı topçuyu alıp para vermez. dolayısıyla her halükarda bu adamı istediği kulübe vermek zorundayız. usta birazcık bu işlere el atacam diyorsa önce adamın parasını ödeyecek. sonra gitmek istediği kulüp kimse ondan bonservis talep edecek. bu şekilde cebinden çıkan parayı kurtarırsın. sonra da gidip iho yu mahkemeye verecek. bu kulübü babasının çiftliğine döndürdüğü için. tabi bunun içinde hurma da var. onu da es geçmemek lazım....

Uğur Ö.
31.12.2015, 18:15
IHO bu parayı cebinden VERECEK!

Uğur Ö.
31.12.2015, 18:18
Burada en büyük suçlu kulübün içine eden iho ve tayfası. Ve profesyonellik uğruna insanlıktan çıkan Mbia

Gümüshaneli61
31.12.2015, 20:18
Ve paranin uğruna insanlıktan çıkan Mbia

Kücük bir düzeltme. :)

İsmail Sezgin
31.12.2015, 20:54
Bence haklı adam. Ben futbolcu olsam TRABZONSPOR da oynamazdım.

adiloş bebe
31.12.2015, 21:01
Madem öyle Banega ile takaslayalım
sence banega eski takım arkadaşının parasını ödeyemediği bir kulübe gelir mi? bu haber avrupada yayılırsa o tip topçular zor gelir bize

Fatih Öztürk
01.01.2016, 00:33
Şimdi istediği para söylendiği gibi 2.850 bin euromu yoksa basına sızan belgelere göre faizi 200 küsür bin euromu?

Berkan
01.01.2016, 01:44
parası ödenip araplara yollansın. senin uğruna medjani gitti yanarım yanarım medjaniye yanarım.

kayseriliyiz
01.01.2016, 05:56
Adam hakli madem istemiyorsun yapma sözlesmeyi.
Iho gurur diye tutturup adama imza attirdi play bu.
Simdi en büyük zarari Trabzonspor görüyor.
Diger oyunculara Allah bilir nasil bir sözlesme yaptilar.
Serdar gürlere masa altindan fransa plakali Bentley aldilar 200bin euro ya kimden çikti bu para.
Eger serdar'a bunu veriyorlarsa gerisini siz düsünün.

Envoyé de mon W826 en utilisant Tapatalk

Bayundur Han
01.01.2016, 08:07
Duygusalligi birakalim. Isci bu adamlar. Iscinin parasini zamaninda vereceksin. 1 lira alsin yada 2,8 milyon farketmez. Ne anlasmissan vereceksin. Bastan anlas sonra hakkini istesin adam serefsiz olsun. Yok oyle birsey. Mbiayi medya onune atanlar hatali. Sorun Mbiada degil secim donemi yaklasti diye paralari vermeyen isleri karistiran gecen yonetimde. Kulubu zor durumda biraktilar. Mbia bunun kucuk bir halkasi. Sevillada oynarken cok para verecegiz deyip getirdigin adama o gelme nedeni olan parayi vermedinmi boyle olur. Insallah parasi verilirde kalir. Futbolculugu supet. Yillardir selcugun yerini dolduramadik ta ki mbia gelene kadar.

bundan sonrada oynar cunki bundan oncede para icin oynurdu. Gonderilsede birsey demem yerine iyi biri alindimi sorun yok.

Bayundur Han
01.01.2016, 08:11
senol günes'in yaptıgı terbiyesizlikti. bir adamı sırf sen istemedin die aldıkları icin git yönetime tepki koy, ne diye futbolcuyla kafa buluyon..
Gercekten demisse terbiyesizlik. Ama Jankonunda kontra sistemine uymadigi asikar. Sistemide degistirip bir mac oynamadi o baska. Boyle pahali adam aldinmi ona gore oynayacaksin. Bizim kulup icin buyuk paralar bunlar. Yada adami almayacaksin. Senol hoca nedense transfere karismaz hic o zaman gelenede birsey diyemezsin.

LaZuRiBeRe_53
01.01.2016, 10:27
böyle saçma bi sözleşme yaparsan messi bile gelir nerede görülmüş böyle sözleşme
birde hurmanın başarısı diye lanse ettiler böyle sözleşmeye herkes gelir hurmaa efendi [emoji35][emoji35][emoji35]

tonya55
01.01.2016, 10:32
gene fifalık olduk malesef muhtemelen serbest kalacak ve parasını alacak umarım yönetim bu sorunu çözer.

Murat KARAKURT
01.01.2016, 10:36
Şimdi istediği para söylendiği gibi 2.850 bin euromu yoksa basına sızan belgelere göre faizi 200 küsür bin euromu?
Fatih kardeşim o basına sızan belge 5 sayfalık dökümanın bir sayfası....Oradaki meblağ da 810 bin Euro....

tonya55
01.01.2016, 13:01
adam haklı kimse birşey diyemez böyle sacma sözleşme olamaz parasını alır serbest kalır.

kürşat61
01.01.2016, 14:07
Dün instagram hesabindan gol sevincine ait fotografi paylaşıp iyi yıllar diledi herkese. Tabi fotoğrafın altı yarim saatte aptal aptal yorumlar doldu. Daha sonra kaldırdı fotoğrafı.

axelman
01.01.2016, 14:37
Bu taraftara Özerle Yusuf yakışır.Küfür ediliyor ve ırkçılık yapılıyor TS futbolcusuna. Mbia donuna kadar alır inşallah kulüpten. 1 kuruş bırakırsa hakkımı helal etmeyecem.

Fatih Öztürk
01.01.2016, 15:02
Fatih kardeşim o basına sızan belge 5 sayfalık dökümanın bir sayfası....Oradaki meblağ da 810 bin Euro....

O meblağ faiziyle birlikte olan alacağı değilmi? Geri kalan döküman nerede bende bunu soruyorum.kamuoyunu düzgün aydınlatmakta yarar var.

Berkan
01.01.2016, 15:12
O sözleşmeyi imzalıyorsan her futbolcuya gününde ödeme yapmak zorundasın yoksa sadece mbia gününde ödeme yapmak diğerleri arasında kuru gürültü yapmaz mı ? bence yapar. En hayırlısı sözleşmeyi değiştirmek veya yolları ayırmak olur ne yazık ki . Bu adam İhonun bize ihanetinin en resmi kanıtı oldu.

Murat KARAKURT
01.01.2016, 15:20
O meblağ faiziyle birlikte olan alacağı değilmi? Geri kalan döküman nerede bende bunu soruyorum.kamuoyunu düzgün aydınlatmakta yarar var.
Benim anladığım 2.8 milyon Euro dedikleri para bu sene alacağı kalan garanti ücreti de içinde.....Çünkü 15 gün gecikirse kalan garanti ücret de ödenir diye madde varmış....

Fatih Öztürk
01.01.2016, 16:46
Benim anladığım 2.8 milyon Euro dedikleri para bu sene alacağı kalan garanti ücreti de içinde.....Çünkü 15 gün gecikirse kalan garanti ücret de ödenir diye madde varmış....

Yani kardeşim toplamda 250 bin euro kadar faiz istemiş oluyor galiba.

Murat KARAKURT
01.01.2016, 16:56
Yani kardeşim toplamda 250 bin euro kadar faiz istemiş oluyor galiba.
Yok öyle değil Fatih kardeşim :D.....Yönetim devretmeden 500 bin, yeni yönetim de gelir gelme 850 bin Euro ödeme yapmış....Yaklaşık garanti parasının 1milyon 300 bin Eurosu geriye kalmış.....Yani garanti parayı çıkarırsak geriye kalan yaklaşık 1,5 milyon Euro paranın karşılığı faiz+bonuslar......Ama ne kadarı faiz karşılığı bilmiyorum....

Murat KARAKURT
01.01.2016, 16:59
Bir de bu haberts ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum.....Şimdi Mbia açıklama yapmış.....Olayların buraya gelmesi tamamen yeni yönetimin suçuymuş....Haberin satır aralarında da Onur'a çakmayı unutmamış.....Nasıl bir zihniyettir anlamıyorum....

Hakan
01.01.2016, 17:05
Mbia'ya ırkçılık yapanların Allah belasını versin

Mehmet BAŞ
01.01.2016, 17:08
Bakın Stephane Mbia daha ilk imza attığı gün parasının düzgün şekilde yatırılması gerektiğini, bu konuda hassas olduğunu belirtti.

Bunu yapamayacaksınız ne ben geleyim, ne de siz sıkıntı çekin dedi.

Adamın bu konuya ciddi önem verdiğini bile bile, iki ile dört ay arasında parasını yatırmamak hangi aklın ürünü?

Adam bugün Trabzonspor'a güvenmiyorsa haklıdır. Ben de olsam böyle bir kuruma güvenmem!

Bu yönetimle de aynı sıkıntıları yaşar mıyım diye düşünürüm.

Maalesef Hacıosmanoğlu denen kısır zekalı biri yüzünden itibarımız da yerle bir oldu.

Bugün Mbia gibi marka bir isimle bu para meselesini halledemezsek bundan sonra bu tarz adamları alırken göbeğimiz çatlar!

Bir şekilde bu meseleyi ÇÖZ-MEK ZO-RUN-DA-YIZ!!!

Adamın sözleşmesi gereği bu parayı alması hakkıdır.

Benim asıl merak ettiğim şey, acaba parasını zamanında alamadığı için şu an serbest kaldı mı?

Eğer serbest kalmamışsa bu iş bir şekilde çözüme kavuşturulur. Ama serbest kalmışsa bu iş çözülmez!

Mehmet BAŞ
01.01.2016, 17:11
Bir de şu geri zekalı bazı taraftarlara diyecek söz bulamıyorum!

Allahın aptalları, adama hakaret edince sorunu çözebilecek misiniz?

Allah sizi şu kulübün üzerinde def eder inş.

Bu davranışlar kulübe her anlamda zarar veriyor.

İğreniyorum bu tarz insanlardan yemin ederim...

Berkan
01.01.2016, 17:39
O sözleşmeyi imzalayan ufak beyinliye tepki göstersin çok bilmiş taraftarımız.

Trapezunt
01.01.2016, 18:06
Sözleşmeye bak be! Maç başı gecikse dahi günlük 5.000 Euro ceza. Vaow!

kanterts
01.01.2016, 18:20
onu bunu bilmemde Sampiyon olacaksak Mbia kalacak . Sorun cözülür bence.Küfür edenler zaten zavalli.

Tayfun
01.01.2016, 19:13
Adama sosyal medyada ırkçı söylemlerde bulunup, küfür eden idiot kesim tiksiniyorum sizden .

Bayundur Han
01.01.2016, 20:04
O sözleşmeyi imzalayan ufak beyinliye tepki göstersin çok bilmiş taraftarımız.

Buraya yaziyorum bir iki yil kalmaz baslarlar iste IHo sunu getirmisti bunu yapmisti. Hersey unutulur. Albayrak gibi savunulmaya baslanir.

TS FAN
01.01.2016, 20:47
M'Bıa kendince haklı olabilir.Onu transfer edenler hata yapmış olabilir.Taraflar taraftarlar kendince haklı şeyler ortaya koyabilirler.Burası Türkiye ve Türkiye dede Trabzonspor çok farklı bir takımdır.Yazacak çok şey var bu konuda iş uzar.M'Bia ya parası verilirse faydalı olabilir belki,Mbia takımın en pahalı oyuncularından biri ancak takımın durumu ortada M'Bia nın istikrarı da ortada.

çözüm açık;bazı klüpler de bu yola baş vurdu vuruyor.M'Bia ya ve fiyatı yüksek olan topçulara ücretini düşürmesi yönünde teklif yapılmalı.Kabul etmeyenlerin hemen satılması Trabzonspor için en faydalı olan yöntemdir.

Mustafa ÖZDEMİR
01.01.2016, 21:05
kimsenin bu adama kızma hakkı yok.sözleşmesi o şekilde yapılmışsa suçlu yönetimdir.

tonya55
01.01.2016, 21:07
muharrem usta saka gibi seylerler karşıaştı.

signal
01.01.2016, 21:41
Sözleşmeler filan herşey bir yana, ahlak da önemli. Parayı sahada oynadığın futbolla hakedeceksin, sözleşmeyle değil.

Şanlı SanMarino
01.01.2016, 22:17
Mbia hakettiğini, sözleşmesinde yazanı istiyor diye sosyal medyadan ırkçılık yapan alçaktır!

asilhamsi
01.01.2016, 22:29
ne ahlakından bahsediyorsunuz.Sen dünyada kendi mevkisinde önemli adamlardan birini Trabzonspor gibi pekte unlu olmayan bir takıma para verecegim diye getir,sözleşme imzala ve sonra adamın parasını verme.

Üstüne birde adama ırkcı soylemde bulun.

Gidin o soylemleri eski yonetime yapın bu adama degil.

karahanbakar
01.01.2016, 22:58
Mbia yapılan saldırılardan sonra profilini karartmış. Sosyal medyadan destek olmalıyız. Bir futbolcuyu ırkçı saldırılarla küstürmek bize yakışmaz.

signal
01.01.2016, 22:58
ne ahlakından bahsediyorsunuz.Sen dünyada kendi mevkisinde önemli adamlardan birini Trabzonspor gibi pekte unlu olmayan bir takıma para verecegim diye getir,sözleşme imzala ve sonra adamın parasını verme.

Üstüne birde adama ırkcı soylemde bulun.

Gidin o soylemleri eski yonetime yapın bu adama degil.

Sözleşmenin düzgün yapıldığına yönelik olarak yönetimi savunan herhalde yoktur. Parası gecikmiş , her kulupte olabilen şeyler bunlar. Adam sadece parasını değil gecikmeden kaynaklanan sözleşmedeki ilgili maddeden fırsatçılık yaparak yıllık alacağından daha fazla bir bedel istiyor. Profosyenelliğe uygun ama ticari ahlaksızlık olarak görüyorum.

Ticarette sık sık adı geçen "ticari ahlak" diye bir kavram vardır. Örneğin çek bir ödeme aracıdır. Normalde çekte vade yoktur. Çekler, vade tarihi gelmeksizin bankaya ibraz edildiğinde ödenmesi gerekir. Ama uygulamada çeklerin üzerine vade yazılır ve hiçkimse tarihi gelmeden bir çeki bankaya ibraz etmez. Buna ticari ahlak denir.

Mbiaya ırkçı söylemde bulunulması ayrı bir konu. Ona böyle bir söylemde bulunulması onu bu konuda haklı yapmaz.

fernandez
01.01.2016, 23:18
bu adam yetersizlerin vurdumduymazlığı neticesinde kendisi için süper bir sözleşmeyi kapmış. sözleşmede trabzonsporu inanılmaz maddelere mahkum ettiren yetersizler keyif sürmeye devam ederken mbia ırkçılığa maruz kalıyor. neden çok karanlık bir dönem geçirdiğimizin özeti adeta.

Enes Coşkun
01.01.2016, 23:36
Kendisi giderse...Bu sezon Okay-Aytaç ikilisine kalıyor...iyi futbolcu,böyle sorunlar çıkması büyük tatsızlık.

emrhan61
01.01.2016, 23:58
Nedense tamamen haklı görüyorum.
Bu adam ne için geldi buraya ;

Kariyerinde Tottenham ve 2 Kez ard arda Sevilla ile Uefa Kupası kaldırmış. İntere gitmemis. Ozaman buraya tarih veya basari veya kulübün buyuklugunden gelmiyor.

Eskiden olsa taraftar etkilemis diyebilirdim 5 bin kişi zor izliyor bu da olamaz.

Geriye ne kalıyor ; PARA.

Adam demiş ki , ben para konusunda rahat olamiyorum. 15 gun gecikirse faizimi alırım. Sözleşmeye ikna için o kadar madde de koyulmuş. Adam hakettiklerini istiyor , haksız mı? Sözleşme dışında bir şey istemiyor.

Asıl suçlu o sözleşmeyi yapanlarda.

Murat KARAKURT
02.01.2016, 00:05
Kimse Mbia haksız demiyor....Ama niyeti bozuk....Adam transfer dönemini bekledi...Belli ki dirsek temasında olduğu takımlar var(dı)....Yeni yönetim gelmiş.....Gelir gelmez 850 bin Euro gibi bir ödeme yapmış......Sen ne yapmışsın....Ağustos ayından beri ödenmemiş günlerin cezası ile birlikte bir meblağ çıkarmışsın....Her şey ortada....Gitmeyi kafasına koymuş ve devre arasını beklemiş.....

Soner Albayrak
02.01.2016, 02:03
Maç başı 5.000 euro, her geciken prim için gün başına 5.000 euro ceza.

30 gün gecikme oldu diyelim, tek maç için ödenmesi gereken para 30x5000=150.000 euro.

Sözleşmeye bak Alla sen.

Fatih Öztürk
02.01.2016, 02:49
Futbolcuyu taraftarın önüne atmanın kimseye yararı yok.Profesyonelliğin gereği yapılıp anlaşma yoluna gidilecek ve anlaşma olacaktır.Makûl olanı futbolcuyla orta yolu bulup sezon sonunda şartlara göre talibi varsa iyi bir paraya satılır,kalmak istersede sözleşme şartları yeniden gözden geçirilir uygun görülürse yola devam edilir.

Bayundur Han
02.01.2016, 07:52
Aslan onu takip ediyor: MbiaTrabzon'da yarattığı kriz sebebiyle istenmeyen adam olan Mbia için Galatasaray pusuya yattı. - Galatasarayhttp://eu2.madsone.com/ad/100141451711716000017/89a561660e80b9a4/mads.gif

http://fotocdncube.fanatik.com.tr/images/news/298x168/2016/01/01/fft105mm4089085.jpg

Ödemeleri geciktiği için 1 yıllık tüm alacaklarını icra yoluyla talep edince Trabzon’da istenmeyen adam haline gelen Mbia’nın sürpriz bir talibi var...

Galatasaray’ın, Trabzonspor’daki sorunları çözülmez ve ayrılma ihtimali ortaya çıkarsa Senegalli futbolcu için düğmeye basacağı öğrenildi. Melo’nun boşluğunu bir türlü dolduramayan Cim Bom, bu bölge için Kasımpaşa’dan Donk’u bitirmişti. Ancak Donk’u sorunlu bir başka bölge olan stoperde de kullanabilecek olan Mustafa Denizli’nin şartların olgunlaşması durumunda Mbia’ya da ‘evet’ dediği ifade edildi.

Trabzonspor’a bonservissiz geldi

Trabzonspor’un Mbia’nın icraya başvurduğu alacaklarını ödeyeceği ve böylece serbest kalma ihtimalinin önüne geçeceği, ancak sonrasında teklifleri değerlendireceği de gelen haberler arasında. Bordo-Mavililer, Senegalli’yi bonservis bedeli ödemeden, 2.2 milyon Euro (Yaklaşık 7 milyon TL) imza parasıyla renklerine bağlamıştı. Deneyimli futbolcunun yıllık garanti ücreti ise 2.6 milyon Euro (8 milyon TL) olarak açıklanmıştı.

Cim Bom’un Trabzonspor’a paranın yanı sıra kadrosundan bazı futbolcuları da önermesi bekleniyor.

Bayundur Han
02.01.2016, 07:54
Galatasarayada yarar. Melonun yerini doldurur. Konusulup bu adamla anlasilmasi lazim. Seneye duzgun kontratla oynasin olmuyorsa satilsin ama GS'e degil.

Bayundur Han
02.01.2016, 08:10
Hep kendi acimizdan bakiyoruz. Oyle ahlak icin falan bize gelmedi. Kulubu mulubude takmiyor tek neden para. Bir ara Marco Aurellio vardi Ozkan Sumerle yine kontrat ocin birseyler olmustu o zaman Sumer Marko kulubun menfaatlerini dusunmuyor demisti. Sonrasinda Aurelio gitti fenerde menerde oynadi. Bes kurus kazanamadik. Ama guzel bi gulduk. Adami almissin gelmissin Brezilyadan tanimadigi bir ulkeye kulube. Senin menfaatlerini dusunecek. Sen senin menfaatlerini dusunup bu duruma dusmeyeceksin. Sonra aglamak sizlamak yok. Yok adamin aile egitimi iyi degil falan denmeye baslandi. Adam zaten para icin takilmis gelmis pesine. Trabzonspor cok cekti boyle kontratlardan. Hala ayni hatalar yapiyoruz sonra futbolcu medya onune atiliyor. Ahlaki yonden kotu falan. Alakasi yok. Imzalarken iyi sonra kotu. Kendini dusun seni alip getiriyolar bir ulkeye para verecegiz diye sonra parani alamiyorsun. Ya yazik adamlar batmasinmi diyeceksin paranimi isteyeceksin?

Mbia dibine kadar hakli. Boyle islerde duygusallik olmaz. Sadri Senerin kontratlarina kizan adam gidip sacma sapan bir kontrat imzalamis simdi ne ulkeyle, ne kuluple alakasi olmayan bir adamdan fedakarlik bekliyoruz. Messi bile yillarca oynadigi Barcada parasi verilmesin ayni islemi yapar. Ne bekliyoruz bu adamlardan anlamiyorum. Birseylerin degismesini istiyorsak once Yusuf'a, Mustafaya, aglatip gonderdigimiz Tayfun Cors gibi adamlara biraz daha destek olacagiz. Kufur gunah sonra boyle adamlarin eline dusersin. Ugur demirok gibi adami corap atar gibi gonder yerine Douglasi al. Bakalim oun sozlesmesi nasil. Turk futbolcusuda oynar biraz destek olabilsek.

Yaşar
02.01.2016, 08:34
Hep kendi acimizdan bakiyoruz. Oyle ahlak icin falan bize gelmedi. Kulubu mulubude takmiyor tek neden para. Bir ara Marco Aurellio vardi Ozkan Sumerle yine kontrat ocin birseyler olmustu o zaman Sumer Marko kulubun menfaatlerini dusunmuyor demisti. Sonrasinda Aurelio gitti fenerde menerde oynadi. Bes kurus kazanamadik. Ama guzel bi gulduk. Adami almissin gelmissin Brezilyadan tanimadigi bir ulkeye kulube. Senin menfaatlerini dusunecek. Sen senin menfaatlerini dusunup bu duruma dusmeyeceksin. Sonra aglamak sizlamak yok. Yok adamin aile egitimi iyi degil falan denmeye baslandi. Adam zaten para icin takilmis gelmis pesine. Trabzonspor cok cekti boyle kontratlardan. Hala ayni hatalar yapiyoruz sonra futbolcu medya onune atiliyor. Ahlaki yonden kotu falan. Alakasi yok. Imzalarken iyi sonra kotu. Kendini dusun seni alip getiriyolar bir ulkeye para verecegiz diye sonra parani alamiyorsun. Ya yazik adamlar batmasinmi diyeceksin paranimi isteyeceksin?

Mbia dibine kadar hakli. Boyle islerde duygusallik olmaz. Sadri Senerin kontratlarina kizan adam gidip sacma sapan bir kontrat imzalamis simdi ne ulkeyle, ne kuluple alakasi olmayan bir adamdan fedakarlik bekliyoruz. Messi bile yillarca oynadigi Barcada parasi verilmesin ayni islemi yapar. Ne bekliyoruz bu adamlardan anlamiyorum. Birseylerin degismesini istiyorsak once Yusuf'a, Mustafaya, aglatip gonderdigimiz Tayfun Cors gibi adamlara biraz daha destek olacagiz. Kufur gunah sonra boyle adamlarin eline dusersin. Ugur demirok gibi adami corap atar gibi gonder yerine Douglasi al. Bakalim oun sozlesmesi nasil. Turk futbolcusuda oynar biraz destek olabilsek.
Duyan da açlıktan ölecek sanar. Daha 3 hafta önce parasının büyük bir miktarı yatmış. Belki de hepsi yatmış. Eğer söylendiği gibi gecikme faizini istiyorsa bunun adı açlıktır. Sadece o mu alamadı parasını sanki, Cardozo var mesela o niye çekmesi ihtarname kulübe? Böyle adamlarla işimiz olmamalı, adam senle kafa buluyor resmen , hala da Mbia diyorsunuz. Önceki yönetim böyle bir sözleşme yapmışsa yanlış yapmış , bu yanlışta ısrar etmenin manası yok. Ayrıca Mbia nın yerini de çok rahat doldurursun, korkmayın o kadar. Senede 6 milyon Euro paramızı cebe indiren adamla 9.luga oynuyorsun, 1 milyon Euroluk adamla da 9. oynayabilirsin. Sıkıntı yapmayın .

LaZuRiBeRe_53
02.01.2016, 09:37
ödeyin kardeşim faizini , ondan sonra çinden 5 milyon teklif varmış satın gitsin oraya ne yapıyorsa yapsın.. mbia kaliteli oyuncu birşey dediğimiz yok çok da seviyoruz ama yeni gelen yönetim sana 850.000 euro ödemiş daha ne istiyorsun kardeşim bu yaptığı delikanlılığa soğarmı , devra arasını bekle sonra bombayı patlat ne güzel valla.. oynamadan trilyonları kazandı valla.
en mantıklısı faizini ödeyip onu kiliklemek daha sonra 5 milyon getir ondan sonra git restini çekmek...

'' o sözleşmeyi yapan insanlara da diyecek söz bulamıyorum, mbia yı getirdi bu süleyman hurmanın başarısı diye lanse edenlerde eserleri ile övünsün .. ''

Bayundur Han
02.01.2016, 09:39
Duyan da açlıktan ölecek sanar. Daha 3 hafta önce parasının büyük bir miktarı yatmış. Belki de hepsi yatmış. Eğer söylendiği gibi gecikme faizini istiyorsa bunun adı açlıktır. Sadece o mu alamadı parasını sanki, Cardozo var mesela o niye çekmesi ihtarname kulübe? Böyle adamlarla işimiz olmamalı, adam senle kafa buluyor resmen , hala da Mbia diyorsunuz. Önceki yönetim böyle bir sözleşme yapmışsa yanlış yapmış , bu yanlışta ısrar etmenin manası yok. Ayrıca Mbia nın yerini de çok rahat doldurursun, korkmayın o kadar. Senede 6 milyon Euro paramızı cebe indiren adamla 9.luga oynuyorsun, 1 milyon Euroluk adamla da 9. oynayabilirsin. Sıkıntı yapmayın .

Mesele aclik maclik degil. Veya su kadar aliyor bu kadar aliyor bunlarda onemli degil. Mbia belki hic para almazsa bile omrunun sonuna kadar yasar. Yine ayni seyleri yazmak zorunda kaliyoruz. Cardozo alip almadigini bilmiyoruz. Medjani, Bosingwa ayni nedenlerle gitti. Bosingwa mesela o kadar kotu adammiydi? Mesele bir soz vermissin sozunde duracaksin. Boyle futbolcudan fedekarlik beklemiyeceksin. Cardozo yapmissa helal olsun ama yapmazsa yine oda haklidir. Ayagini yorganina gore uzatacaksin. Senin dedigine gore getirelim Messiyi vermeyelim anlasmadaki parasini sonra basalim kufuru. Ha yine gidip konusursun Mbia ile bu olayi halledersin. Olmazsa satarsin yapacak birsey yok.

Serdær
02.01.2016, 10:41
Muharrem Usta MBia'nın parası ödenmezse aylık faizi 150 Bin Euro oluyor dedi.

6 ay parası ödenmezse 900 Bin Euro yapıyor.

Bizim gazetelerimiz 2,8 Milyon Euro'yu nasıl hesap etmişler acaba ?

Oğuzhan Fidan
02.01.2016, 11:01
gs aç kurt gibi bekliyor. şuan gsye gelsin diye dua eden çok gsli var. her dilde belli ediyolar bunu her platformda biz almalıydık diye ağlıyolar. muhtemelen sezon sonu veya devre arasında bu kuş uçar gider. bu anlaşmayı yapan hurma ve ihocanlara selam olsun. madem şartlar ağırdı almayın diye bağırdık buralarda. 2 milyon faiz ne demektir hadi öyle olduğunu varsayalım kulübe neden zarar veriyosunuz madem anlaşmayı böyle yaptınız neden adamın parasını hemen ödemediniz !

ödeyin kardeşim faizini , ondan sonra çinden 5 milyon teklif varmış satın gitsin oraya ne yapıyorsa yapsın.. mbia kaliteli oyuncu birşey dediğimiz yok çok da seviyoruz ama yeni gelen yönetim sana 850.000 euro ödemiş daha ne istiyorsun kardeşim bu yaptığı delikanlılığa soğarmı , devra arasını bekle sonra bombayı patlat ne güzel valla.. oynamadan trilyonları kazandı valla.
en mantıklısı faizini ödeyip onu kiliklemek daha sonra 5 milyon getir ondan sonra git restini çekmek...

'' o sözleşmeyi yapan insanlara da diyecek söz bulamıyorum, mbia yı getirdi bu süleyman hurmanın başarısı diye lanse edenlerde eserleri ile övünsün .. ''
ne delikanlılığı kardeşim ya güldürmeyin insanı :) kaç bin euroyu kazanmak varken üstünü silsin geçsinmi siz trabzonlu futbolcuların bile yapmayacağı bişeyi söylüyosunuz millet enayimi allah aşkına. yapmayacaksın böyle sözleşme almayacaksın inat uğruna şimdi acısını çekiyoruz. ayran bulamaz içmeye atla gider çeşmeye. kusura bakmayın !

onu bunu bilmemde Sampiyon olacaksak Mbia kalacak . Sorun cözülür bence.Küfür edenler zaten zavalli.
iyi iş çıkartıyolar işte :) adamın nefretini kazanıyolar bolca ohh bi ırkçılığımız kalmıştı onuda yaptık adamın ne yamyamlığı kalmıştır ne zenciliği. doğruya suçlu mbia :)

Reha Asan
02.01.2016, 11:19

mbia her maçı başı primi için ayrı ayrı günlük 5000 euro faiz işletiyor.
eylülden bu yana oynanan maçların primlerinin ödenmediği düşünülünce ortaya o bahsedilen miktar çıkıyor.

Murat KARAKURT
02.01.2016, 11:35

O paranın içinde bu yıl alacağı geriye kalan garanti ücret de var benim bildiğim......15 gün ödeme yapılmazsa o sezonun garanti ücreti de ödenir maddesi varmış......

Ufuk
02.01.2016, 15:38
Amartey'in 5 milyon pounda Liverpool'a gideceği falan konuşuluyordu geçenlerde. Kopenhag almadan önce buralarda ismi geçiyordu, bu saatten sonra bize kalmaz.

Öyle yada böyle Mbia en azından sezon sonuna kadar takımda kalmalı. Zaten parasını vermemek gibi bi lüksümüz yok, kat kat fazlasını alır. 35 yaşına merdiven dayamamış bu adam her türlü satılır. Yeter ki kendi gitmek istesin. Alıcısı her ligden çıkar. İspanya'da kapı açar, İngiltere'de. He ben parama bakarım diyorsa Çin, Arap ülkeleri de bekliyor ama kendisinin gideceğini sanmam. 29 yaşında en az iki transfer yapar bence.

kürşat61
02.01.2016, 16:30
Ayrılmasını hiç istemiyorum ama giderse umarım Gs'ye gider.

My
02.01.2016, 17:05
Ayrılmasını hiç istemiyorum ama giderse umarım Gs'ye gider.Bismillah...

kürşat61
02.01.2016, 17:41
Bismillah...

Abi şu ırkçılık mevzusu yüzünden sırf bunu istiyorum bu saatten sonra izlerken bir daha düşünürler artık. :)

Bayundur Han
02.01.2016, 18:29
Versinler parasini sene basinda sorun cikmasin. Su isi bu hafta ici haletsinlerde asil konularla ugrassinlar.

DeAgLeMaNyAq
03.01.2016, 00:23

O rakamı ilk Ulaş Özdemir ortaya attı. Mbia'nın 2.6 garanti parasının haricinde bu parayı da istiyor toplamda 5.4 milyon euro yapıyor dedi. Daha sonra Yunus Emre Sel Mbia'nın avukatının kulübe verdiği 810 bin euroluk ceza belgesini paylaştı. Yalnız oradaki hesaplama neye göre yapılmış tam bilmiyorum. İşin ilginç tarafı adamın maçı başı ücreti 5 bin ama galibiyet primi 10 bin euro. Velhasıl 2 milyon imza parası alan 2.6'da garanti ücreti olan birisi primlerinin ödenmemesi için bu yola kolay kolay girmez. Bosingwa, Constant ve Medjani olayları olmasa Mbia'nın kafası kırık derdim ama ya ayrılmak istiyor ya da kulübü sömürmeye kalkıyor. Üçüncü bir şık yok...

Muhteva
03.01.2016, 00:52
İho'nun hiyarlikları yüzünden yeni yönetim asıl işine odaklanamıyor.

My
03.01.2016, 03:21
Abi şu ırkçılık mevzusu yüzünden sırf bunu istiyorum bu saatten sonra izlerken bir daha düşünürler artık. :)Bize de yazık be Kürşat bizim suçumuz ne :)

M'bia şu takımın elle tutulur bir kaç futbolcusundan birisi. Giderse çok üzülürüm doğrusu.

Antonio
03.01.2016, 11:01
mbia sanırım serbest kalacak. istanbul takımları kapar.

Cihad Varlı
03.01.2016, 11:02
Ulan o gole neden bu kadar sevindin ki o zaman?

Fatih Özkan
03.01.2016, 11:16

Kaç gündür benim de aklıma takılan soru bu...

sason
03.01.2016, 11:18
+10000000000000

maxim
03.01.2016, 21:21
Sözleşme fesih olursa bile biz bu parayı ödemek zorunda olmayacak mıyız? E o zaman ödememenin hiç bir esprisi yok. Bence uzatmayıp parasını ödeyelim , ikinci yarı faydalanalım, sene sonu da mutlaka satalım. Profesyonel yaklaşalım yani.

Kemal Öztel
03.01.2016, 22:42
Gitsede Aytaç Okay ikilisi güzelce götürür.Tamam hırslı oyuncu ama maaşı çok yüksek,sözleşmesi çok alengirli.Bence satılabilirse kazanacaklarımız kaybedeceklerimizden daha fazla olur

Sibel
03.01.2016, 23:25
Umarım gidersin.
Hoşça kaaaaal.
Yeni bir sömürü kapısı bul. Burda iyi tutturdun.

Samet Yildirim
04.01.2016, 00:58
Sanirim problem halolacak.

Trabzonspor icin en faydalisi olur.

Cok güzel olur yarin halolursa.

Furkan Özdem
04.01.2016, 01:03

Poz vermek için olabilir?

Yaşar
04.01.2016, 01:33
Bu herifin Trabzonspor'u sömürmesine izin vereceklerini sanmıyorum. Mbia' nın da tekrar bu formayı giyecek kadar yüzsüz olduğunu düşünmüyorum. Umarım en kısa zamanda defolur gider.

signal
04.01.2016, 08:48
Bu herifin Trabzonspor'u sömürmesine izin vereceklerini sanmıyorum. Mbia' nın da tekrar bu formayı giyecek kadar yüzsüz olduğunu düşünmüyorum. Umarım en kısa zamanda defolur gider.

Yüz önemli değil onun için. Yeter ki para var Mbiaya çıkar oynar gene. Yere atar kendini durur. Hakkını yemeyelim Burak Yılmazı da pek aratmıyor.

LaZuRiBeRe_53
04.01.2016, 09:09
yazık günah ya insan böyle bir sözleşme yaparmı, zaten balık baştan kokar demişler ilk geldiğinde de imza parasndan dolayı problem çıkarmıştı yok geri gitmişti yok 2 milyon euro almadan imza atmam falan bunun böyle olacağı belliydi.
ama esas o sözleşmeyi yapan insanlarda erkeklik yapacaklar ya hani transfer edemedik dedirtmeyecekler ya adam ne dediyse imza etmişler yazıklar olsun
mbia yı satın gitsin getirsin 6 milyon euro

İ. SARAL
04.01.2016, 09:18
Bir daha bu şerefli formayı giymemesi dileğiyle.

Aydın Danış
04.01.2016, 09:57
Lucescu gitmesini istemiyormuşmuşlar dolanıyor etrafda bak şimdii ?

Hakan
04.01.2016, 12:18
En istikrarlı oyuncumuz kendisi.Beşiktaş maçındaki oyununu da unutamam.İnşallah kalır

Ufuk
04.01.2016, 12:36
Başkan için büyük sınav bence. Mbia fifaya başvurup sözleşmesini falan fesih etmediği sürece takımda kalmalı. He sonra istemiyorsan satarsın ama leş kargalarına yem edilmemeli. Son zamanlardaki form düşüklüğü falanda bizi yanıltıyor ama bu adam geldiği zaman nasıl oynadığını gördük. Takımın başında hoca yokken önemli oyunculardan hiçbiri gitmesin gerçek performanslarını izleyemiyoruz çünkü. İlk zamanlar hem Okay hem Mbia çok iyiydiler. Bir anda ikisinde de feci bir çöküş oldu. Okay Mbianın arkasında oynuyor mesela bunlar basit şeyler gibi gözükse de Rıza Çalımbay Donk'u ortaya çekti adam zaten iyiydi ama aniden parladı.

Laz_61
04.01.2016, 13:09
Adam davasinda hakli sözleşme yapiyorsun yaptiğin sözleşmeye sadık kal kardeşim bu adam mbia bariş memiş değil

Mert Oğuzlu61
04.01.2016, 13:22
Çok enteresan yorumlar var. Geçen yıl Fatih Atik ile oynayan takım taraftarı Mbia ya gitmesi için sövüyor, şaka gibi. Gidince ne olacak, parasını ödemeyecek misin, kulüp yine mahkemelerde sürünmeyecek mi, faizin faizini ödemek zorunda kalmayacak mısın ? Direk 11 oyuncunu kaybetmeyecek misin ?

Düşünmeden yapılan yorumlar. Evet adam Egemen gibi para manyağı çıktı ama kaliteli oyuncu, bir şekilde orta yol bulunur ve devam eder. Niye gidecek 3 sene sözleşmesi var, parasını ödersin ücretinde biraz indirim yapmasını istersin, kabul etmezse sezon sonu iyi paraya satarsın. Yönetim eğer Mbia yı elden kaçırırsa İho benzeri rezalet olur, ilk ciddi hatayı yapmış olurlar. Buna ihtimal vermiyorum, bugün orta yol bulunur ve Mbia takıma katılır.

bingolts
04.01.2016, 13:40
Daha sezon başında binbir nazla adamı getirmişsin bugün gel indir dersen olmaz o zaman ayağını yorganına göre uzatmayı bileceksin yoksa geçmiş ola. Yıllık ücretler belirlenirken yıllara göre kademeli bir uygulama getirilmeli 29 yaşında verilen ücretle 32 yaşında verilen ücret aynı olmamalı

bingolts
04.01.2016, 13:41
Adam sonuna kadar haklı yönetim satmanın planlarını yapıyor bence tepki almamak için algı oluşturuyor.

x_man
04.01.2016, 13:41
Mbia'da hiçbir suç bulamıyorum kusura bakmayın ama adam tabiki hakkını isteyecek atmasaydın imzanı bu işler duygusallığı geçeli çok oldu bu adamlar babalarının hayrına bu takımda değiller

Yaşar
04.01.2016, 14:00
Yerim futbolcunun kalitesini . Trabzonspor'un itibarını ayaklar altına alıyor herif, hala daha Mbia da Mbia. Adam baktı bunlar para veriyor, somurebildiğim kadar sömüreyim, biz de bunu yiyoruz öyle mi? Bir de adamın futbol oynayacağını sananlar var hâlâ. Bu herif kalırsa top falan da oynamayacak, bu belli oldu . Parasını ödeyip bir kaç kuruş da kazanmaya çalışarak elden çıkarmanın yoluna bakmalıyız.

Sibel
04.01.2016, 14:16
Paranı vermişler. Umarım doymuşsundur.
Eğer o sahada bir dakika yattığını göreyim o zaman görüşürüz.

DeAgLeMaNyAq
04.01.2016, 14:32
Paranı vermişler. Umarım doymuşsundur.
Eğer o sahada bir dakika yattığını göreyim o zaman görüşürüz.

Haber kim kaynaklı?

Murat'
04.01.2016, 15:04
Talibi varsa satılsın diyeceğim ama hiç kimse M'bia'ya o kadar ücret vermez.

sason
04.01.2016, 15:04
Böyle adamlara verilen imtiyazlar tüm takımı bozar.O zaman diğerleri haklı olarak derki ben kerizmiyim.Sonra geriye ne takım , ne adam gibi adam kalır.

İsterse Messi olsun direkt gönderilmeli.Hiç bir oyuncu takımdan büyük değildir.

Gitsin Gs ye.Tam yeri.Orada da bol bol tebligat çeker artık, oynamadan.

must61
04.01.2016, 15:16
Adam sözleşmesinde belirtilen parayı istedi diye ,aç oldu , karaktersiz oldu ,yüzsüz oldu ,şarlatan oldu , yamyam oldu ..

Oysa ki taraftarın kara kaşı kara gözü hürmetine sesini çıkarmamalıydı.

Bordo mavi aşkına feragat etmeliydi hak ettiği alacaklarından.

Tepkiyi yanlış yere gösteriyoruz yine . Bu sözleşmeyi bu şartlarla oyuncunun önüne koyan yöneticilerdir sorumlu.Hacıosmanoğlu'ndan hesap sorun , Süleyman Hurma'ya yakıştırın bu sıfatları , kabul ettiği sözleşme şartlarının uygulanmasını isteyen Mbia'ya değil.

sason
04.01.2016, 15:21
İnsan olan utanır bazı durumlardan.Takıma ne verdi ki dibine kadar istiyor?Faizinin faizini istiyorsun, ekmek yediğin yerin durumunu görüyorsun.Sanki adama hak ettiğinin yarısını veriyorlar.O zaman dersin bordo mavi aşkı mı diye.

Biri Messi demiş.Messi Barca batsa 2 yıl bırak faizi, belki bedavaya oynar.Dini imanı para olan adam takıma katkı sağlamaz.

AlperenAltun
04.01.2016, 15:46
Şimdi Mbia bu kadar para alacak ne katkı yaptı diyorum tam sövecem aklıma Soner geliyor sakinleşiyorum

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

signal
04.01.2016, 15:49
Sözleşmeleri filan geçiniz. Bu adam talep etmiş olduğu parayı hak etmiyor. Açık ve net. Hakkaniyet çevçevesi içerisinde ve amatör ruhumla bu yorumu yapıyorum.
Sözleşmeyi yapanlar kadar bu parayı talep eden de bu haksız kazançtan sorumludur. Her Trabzonsporlunun o para da hakkı vardır.

Yaşar
04.01.2016, 16:04
Konuşmayayım diyorum dayanamıyorum. 2,4 milyon imza parası+2,6 milyon garanti ücret ve haketmediği fakat cahil cuhela insanlar yüzünden sözleşmesinde bulunan madde nedeniyle istediği para ile beraber yaklaşık 6 milyon Euro yani senelik 20 trilyon maliyeti olan adamın ilk yarı performansı 2 gol . Ve takım 9. sırada. İyi futbolcu olabilir ama olmazsa olmaz bir performans göstermedi hatta ilk 3-4 maç dışında sürekli kaçak oynadı. Yok öyle yağma. En son aldığı veya alacağı hakkı olmayan o paralar haram, zehir , zıkkım olsun inşallah.

omondoles
04.01.2016, 16:19
Parası ödenmiyor diye kötü oynadığına göre parası faiziyle ödenince biz alacaklı olmuyor muyuz?

Loading %61..

karahanbakar
04.01.2016, 16:40
Konuşmayayım diyorum dayanamıyorum. 2,4 milyon imza parası+2,6 milyon garanti ücret ve haketmediği fakat cahil cuhela insanlar yüzünden sözleşmesinde bulunan madde nedeniyle istediği para ile beraber yaklaşık 6 milyon Euro yani senelik 20 trilyon maliyeti olan adamın ilk yarı performansı 2 gol . Ve takım 9. sırada. İyi futbolcu olabilir ama olmazsa olmaz bir performans göstermedi hatta ilk 3-4 maç dışında sürekli kaçak oynadı. Yok öyle yağma. En son aldığı veya alacağı hakkı olmayan o paralar haram, zehir , zıkkım olsun inşallah.

Tek teselli henüz 29 yaşında olması ve istendiğinde iyi bir paraya satılabilecek olması.

İ. SARAL
04.01.2016, 16:44
Mbia'nın sözleşmesi geçersizdir. Sözleşme yapma ehliyeti olmayan İHO tarafından yapılmıştır çünkü.

Kolpacı
04.01.2016, 17:22
Kalsan iyiydi

Yavuz KÜÇÜK
04.01.2016, 17:25
Ne oldu son durum ?

el_conquistador
04.01.2016, 17:35
Bu bordomavi.net sayfasında yazan, Karadeniz'in son noktası kaynaklı haberde, kim, ne Zaman Mbia ile konuşmuşta, o cevapları almış?

DeAgLeMaNyAq
04.01.2016, 17:47
Bu bordomavi.net sayfasında yazan, Karadeniz'in son noktası kaynaklı haberde, kim, ne Zaman Mbia ile konuşmuşta, o cevapları almış?

Yöneticilerle konuşularak hazırlanan bir nehir röportaj... :)

bordoylamavi
04.01.2016, 19:35
yok hocam para etmez bence öle olsa bu sene birleri alırdı bize gelmezdi. kimse riske girmek istemedi

Ahmet T.
04.01.2016, 20:21
Yazılmadıysa yazmak istiyorum.

Antrenman fotoğraflarında çok isteksiz , moralsiz gözüküyor...

el_conquistador
04.01.2016, 21:36
Yöneticilerle konuşularak hazırlanan bir nehir röportaj... :)

Böyle bir haber neden bmn anasayfasında yer alır o zaman?

emrhan61
04.01.2016, 21:39
Trabzonspor kulübü, birkaç gün içinde Mbia krizinin tatlıya bağlandığı ile ilgili resmi siteden bir duyuru paylaşacak.

(Trabzonspor Aşkı)

Samet Yildirim
04.01.2016, 21:41
Antrenmana katilmis sevindirici...Belliki olay haloldu veya halolacak...Yoksa antrenmana cikacagina inanmiyorum...Morali motivasyonlu sistemi olan kulüp icerisinde Mbia tekrar sezon basi gibi Ahtapot gibi olacaktir.

Trabzonhaber(özel)-

M’bia’da mükemmel hamle!

Bravo başkan…

Trabzonspor yönetiminin mevcut rakamlar ile ilgili olarak yolları ayırmayı planladığı M’Bia da olumlu gelişmeler yaşanıyor. Edinilen bilgiye göre Cumartesi gününden bu yana M’Bia’nın menajer ve avukatları ile görüşme yapan başkan Muharrem Usta’nın olayı belli bir noktaya getirdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre başkan Usta menajer ve avukatla ayrı ayrı yaptığı görüşmeler sonrasında oyuncunun mukavelesinde var olan ‘Parası ödenmediği her gün için 5 bin Euro faiz alır’ maddesinin kaldırılması noktasında karşı tarafı ikna noktasına getirdi. Başkan Muharrem Usta’nın şimdi de oyuncunun yıllık 2.8 milyon Euro olan garanti parasının indirimi için de görüşmeleri sürdürdüğü, yaşanan bu olumlu gelişmeler neticesinde M’Bia’nın şehre gelerek takım antrenmanına katıldığı öğrenildi.

Hamdi Karamahmutoğlu
05.01.2016, 08:08
Mbia'yı kaybetmek istemem ama bir politika izlenecekse herkes uyum göstermeli bu konuda.
Kaptan'ından yıldızına kadar herkes.

Nazim Can
05.01.2016, 11:11
Evet klübün belirli bir cizgisi ve kendine has tutarli bir Transfer ve sözlesme politikasi olmali ama köprüyü gecene kadar da ayiya dayi demeyide bilmeliyiz, o yüzden en pahasina olursa olsun Mbia yi su vakit elden cikarmak pek mantikli görünmüyor.

Murat'
05.01.2016, 11:42
Galibiyete ekstra bonus vermek nasıl iş halen çözemedim, zaten bu adamlara galibiyet primi verilmiyor mu? Adam bir de galibiyet bonusuna bile faiz koydurtmuş. :) Be vicdansız bari TÜFE'yi falan referans alsaydın, böyle bir sözleşmenin altına imza atan her kimse benim gözümde haindir. İHO'nun ne mal olduğunu anlamak için bu sözleşmeye bakmak yeterli.

İbrahim CİHAN
05.01.2016, 20:36
BİLGİ : Başkanımız Muharrem Usta, M'bia'nın alacaklarının 5,5 Milyon TL'sini ödedi.. BİLGİ: Stéphane M'bia, başkana teşekkür etti ve kalan yaklaşık 1,5 milyon TL'nin de 1 hafta içinde ödenmesini istedi. .
(Gundem Trabzonspor paylaşımı twitterdan)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hanzale
06.01.2016, 10:05
http://images.tapatalk-cdn.com/16/01/05/9fadf528d8d47e03cfde9752e1cf321b.jpg

Harika haber

artvints
06.01.2016, 10:34
önceden çıkan haberlere göre ilk defa başkanı eleştirecektim mbia konusunda ama tam inanmadım doğru olduğuna, beklemek daha iyi dedim. son haber çok güzel. başkanı beklemeye değer.

Hakan
06.01.2016, 10:37
Şu olay IHO'ya denk gelseydi ne olur kim bilir.
Adamsın başkan

Aydın Danış
06.01.2016, 10:45
Şu Mbia konusundaki başkanın marifeti başkanın mezarını kazanlarada kapak oldu

karahanbakar
06.01.2016, 11:45
Yönetimin ilk ciddi sınavıydı ve başarıyla atlattılar. Bizden istenen sadece güven ve sabır.

yazıkoldu
06.01.2016, 11:49
Harika.

Murat'
06.01.2016, 11:59
Bu mesele halloldu. Ancak Mbia'nın en küçük formsuzluğunda taraftar bunu yüzüne vuracak.

Yaşar
06.01.2016, 12:01
Erkeksen yatsı o sahada bakalım, taraftar sevmeyi de bilir , sövmeyi de. Kötü oynama lüksü yok. Tekrar söyleyeyim , sözleşmesinde de olsa kulüpten aldığı haksız paralar zehir zıkkım olur inşallah.
Bazılarımızın da çok hoşuna gitmiş sömürülüyor olmak. Adam 2 ay sonra yine aynısını yapsın o zaman sorarım size.

Bu olayda başkanın suçu yok. Adam olayı en az zararla kapatmaya çalışıyor ama bu mesele bitmedi , kısa zaman sonra tekrar depreşecek.

TSemih61
06.01.2016, 12:07
Bu şahıs bu kadar parayı almasına rağmen sahada hala takıma ihanet etmeye devam edecekse ve Muharrem Usta buna göz yumacaksa bu takım bitmiştir. Bu kafayla sittin sene şampiyonluk filan gelmez.

Mert Oğuzlu61
06.01.2016, 13:06
Ne yapacaktı İho gibi kapıya mı koyacaktı adamı, sonra uğraş dur mahkemelerde. Hem parasını son kuruşuna kadar ödeyeceksin hemde en az 5-6m euro değerinde oyuncun bedavaya kaçıp gidecek. Dingonun ahırı mı burası, Mbia nın parası ödenmese kaçıp gitse futbol kulübü mü yönetiyorlar köy kahvehanesi mi diye sorarlar adama. En doğru olanı yaptılar, en iyi oyunculardan birini niye elden kaçıracağız üstüne bide mahkemelik olacağız, enayi miyiz biz ?

Gideceğim derse sezon sonu iyi paraya satılır, sahaya çıktı mı topunu oynuyor mu oynuyor. Beni gerisi ilgilendirmez, geçen sene Soner-Atik-Yazgan-Salih orta sahası ile oynuyordun. 2 Uefa kupası kaldırıp gelen adam ağır geldi tabii. Gayette iyi oynuyor orta sahayı toparlıyor çok hırslı lider oyuncu. Nasıl bir tehlike atlattık hala farkına varamadı tez canlı taraftarımız.

sason
06.01.2016, 13:24
Süreci iyi yönetti başkan.Ama bu karakteri gün yüzüne çıkmış arkadaşı sezon sonu zararsız satar umarım.Takımı sahiplenme duygusu olmayan adamlarla başarı falan gelmez.

Oğuz ZEYTİN
06.01.2016, 13:44
Kriz diye adlandırılan durum çok büyütüldü. Oyuncuya denilmedik söz kalmadı. Performansı, parayı hakedip etmemesi, sahada yatması, adamlığı, domuzluğu vs... Hukuk karşısında bunların hiçbiriyle savunma yapamazdınız.

Şimdi de yönetim yapması gereken ve yapabileceği tek akılcı şeyi yaptı diye konfetilerle havai fişeklerle kutlanıyor (!) Ortada ne ahlanıp vahlanacak ne de yumruk sıkıp havalara zıplanacak bir durum var. Adam parasını istedi, yönetim de ödedi.

Tabii bu arada "Dünya yıldızı bile olsa... bir kulüp oyuncunun elinde oyuncak olmuşsa..." demişti ya Muharrem Bey, devamını getireyim: o parayı çatır çatır ödersiniz Sayın Başkan.

O yüzden bundan sonra altına imza atacağınız sözleşmeleri lütfen titizlikle inceleyin. Bugün size toz kondurmayan taraftarlar, yarın sizin de arkanızdan hain demesin. Çünkü benzerlerini çooook yaşadık.

Ve şeffaflık iddianızda samimiyseniz (Öyle olduğunuza inanıyorum), lütfen kulüp yakın geçmişindeki mali işlemleri bağımsız bir denetim firmasına inceletin. İç Kontrol Birimi oluşturun, sizin de hamleleriniz gözden geçirilsin. Gömleğin ilk düğmelerinden biri de budur.

Uğurtan
06.01.2016, 15:00
Bu meselede ne Muharrem Bey'in kusuru var bence ne de Mbia'nın.

Mbia, kariyeri belli olan 2 tane Avrupa Şampiyonlu kaldırmış bir oyuncu. (Ülkende totalde 2 kez kaldıramamışsın.)

Bu profesyonel oyuncuya talip oluyorsun. O da şartlarım budur diyor.

Sen altına Trabzonspor kulübü adına imza atıyorsun.

Ne diyecekti adam? Sözleşmem böyle ama damarlarımı kessen bordo mavi akar mı? Aslen biz Maçka göçmeniyiz, annem Trabzonludur mu?

Çatır çatır hakkını isteyecek elbette adam.

Siz önce Trabzonsporluyum, sevdalısıyım v.s diyip böyle bir sözleşmeye imza atan davarlara laf edin.

Ortada sözleşme var. Hakedilmiş bir kazanım var. 5 yıldır her alanda hukuk mücadelesi veren insanların adama hakkını istedi diye çirkefleşmesi ve hatta hakaret etmesi en hafif tabirle ahmaklıktır.

Başkan olayı tatlıya bağlamış. Bu güzel bir gelişme. Umarım yeni sayfa olur ve daha düzgün bir zeminde başlangıç olur.

Mbia satıladabilir. Mesele bu değil. Adama defol diyorsun v.s. Neden? Hakkını aradı diye.

Garip bir topluluğa sahibiz gerçekten.

Eğer bu düşüncedeyseniz hala ülkenizi yurt dışına şikayet ettiğiniz için de hainlik suçlamasını da bi zahmet kabul edin. :)

selcuk
06.01.2016, 17:30
ilk iyi teklifde yollanir

emrhan61
06.01.2016, 18:21
Adam parayı seviyor demek ki , demiş ki şartlarım budur. Ya kabul edersin adam gibi ödersin. Ya da teşekkür eder masadan ayrılırsın. Sen oyuncunun şartlarını kabul ettin. Kapı gibi sözleşmesi var istemek tabiki hakkıdır.

Bu olayda kimse suçlu değil. (IHO hariç.)

Fatih Çelik
06.01.2016, 19:32
TG ilk yanlışında yuhalar.

Murat GENEL
06.01.2016, 22:22
Atar çorba parası susarlar :)

Yavuz KÜÇÜK
08.01.2016, 01:11
http://www.milliyet.com.tr/trabzonspor-da-m-bia-sikinti-trabzonspor-2175303-skorerhaber/?ref=OtherNews

Haberciliğe bakar mısın? 31 yaşındaymış M'bia.

Çağatay_
09.01.2016, 00:27
M'bia olayı bence abartıldı.

Kendi haberi olmadan avukatı bile otomatik olarak işlem başlatmış olabilir. Tabii bunu bilgi olarak söylemiyorum, sadece yorum.

Sözleşme şartları ağır, adam paramı alır oynarım demiş. Türk kulüplerinin ödeme konusundaki kötü şöhreti sebebiyle böyle şartlar öne sürmesine de çok şaşırmamak gerekir.

Parasını isteyince değil, sahada yatınca kızmak lazım. Hırslı oynar, canını dişine takar gerçek M'bia gibi oynarsa, performansı yukarılarda olursa ücreti kimsenin gözüne batmaz. Daha 29 yaşında adam sezon sonunda da çok rahat iyi bir paraya satılır.

Yavuz KÜÇÜK
10.01.2016, 19:33
M'bia istediği ücrette 1 milyon euro indirime gitmiş. Aferin en azından bunu yapmışsın.

yazıkoldu
10.01.2016, 19:37
Büyük başkan Muharrem Usta'ya 2 kere Avrupa şampiyonu olmuş Mbiae'yı tekrar Trabzonspor'umuza kazandırdığı için binlerce kez teşekkürler.

poetricus
10.01.2016, 20:24
M'bia istediği ücrette 1 milyon euro indirime gitmiş. Aferin en azından bunu yapmışsın.
Kesin mi? Resmi açıklama var mı?

Murat'
10.01.2016, 20:26
Tam olarak anlayamadım, ganti ücretini 1,8 milyon euro mu yapmış yani?

Yaşar
10.01.2016, 20:27
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum, adam parasının faizini istiyor, ücretinde indirime gitmez.

yazıkoldu
10.01.2016, 20:39
Faizden ve cezadan vazgeçti, başkan açıkladı. :)
Böyle bir şey olacağını sanmıyorum, adam parasının faizini istiyor, ücretinde indirime gitmez.

Yavuz KÜÇÜK
10.01.2016, 21:38
Kesin mi? Resmi açıklama var mı?
Yunus Emre sel yazmış twitterdan birisine cevap olarak.Ben YES'e inanıyorum o yüzden öyle yazdım.

Abi Muharrem Usta Zarardan büyük kâr ederek sorunu çözdük demişti.Yunus Emre Sel'de istediği o faizden 1 milyon euroyu sildiğini yazdı.

Adem Akyüz'
10.01.2016, 21:45
Yıllık ücretinde değil, istediği faizde 1 milyon Euro'luk bir indirim yaptı anladığım kadarıyla..

poetricus
10.01.2016, 23:31
Bir milyon Euro indirimi faizden mi yapmış?
Oh mein Gott, bu faiz ne kadardı ki?
İHO güncel bir Sevr anlaşması imzalamış anlaşılan...

melihergun
11.01.2016, 00:00
O ilk haftalardaki oyunu istiyoruz reis o kadar para aliyorsun sen yaparsin inaniyoruz sana

Yaşar
11.01.2016, 00:10
Yıllık ücretinde değil, istediği faizde 1 milyon Euro'luk bir indirim yaptı anladığım kadarıyla..
Allah razı olsun kendisinden, demek ki faizinin 1 milyon Eurosunu istememiş. Canım benim ya, çok tatlı geldi gözüme şu anda.

Samet Yildirim
11.01.2016, 00:13
Mbia adamdir...Adam olmayan verilen sözü yerine getiremeyen IHO dur ve zarar gören Trabzonspor`dur..

Faizin 1 M. € kismindan vazgecmesinden dolayi tskler

Adem Akyüz'
11.01.2016, 00:23
Allah razı olsun kendisinden, demek ki faizinin 1 milyon Eurosunu istememiş. Canım benim ya, çok tatlı geldi gözüme şu anda.
Abi, ahlaki veya değil; sonuç olarak bu parayı isterse söke söke alıp. O yüzden bence olumlu bir hareket..

Yaşar
11.01.2016, 00:33
Abi, ahlaki veya değil; sonuç olarak bu parayı isterse söke söke alıp. O yüzden bence olumlu bir hareket..
Simdi susuyorum Adem, iş tatlıya bağlanmış, hâlâ bizim futbolcumuz bu arkadaş. 2. yarı sahadaki performansın bakacağım. 18 trilyon para alıyor, 18 trilyonluk oynayacak, kaçak guresmeyecek artık. Sahada sorumluktan kaçtığını göreyim o zaman konuşacağım.

Reha Asan
11.01.2016, 00:34
mbianın bir açıklaması vardı.sezona hırslı başladım ancak takımdaki rahatlığı,sorunları ve sahadaki hırsı göremediğim için bende bıraktım gibilerinden.bu tür adamlar başarı ister,hedef ister.ama ne yazık ki şu anda bu adamı yüksek seviyede oynatacak ne takım hırsı ne de takım hedefi var.he bu özelliği iyidir kötüdür tartışılır ama mbianın olayı bu.
ayrıca adam gelirken şartları sunuyor ve seninle anlaşıyor.bu vakitten sonra adamın alacakları için laf etmek olmaz kanaatindeyim.kaldı ki mbia yönetimle yaptıkları görüşmede 1 milyon eurodan vazgeçerek ve muhtemel yeni sözleşme şartları ile de iyiniyetinide göstermiştir.artık geçen haftaki olumsuzlukları unutmalıyız düşüncesindeyim.emin olun sene sonunda lucescu gelir ise ve şampiyonluk hedefi ile yola çıkarsak Mbia takım içerisinde en büyük güçlerimizden olacaktır.ilk haftalardaki Mbianın takıma katkısını görmüşken her zaman hırslı bir Mbiayı bu takımda isterim..

Murat'
11.01.2016, 09:28
Bir milyon Euro indirimi faizden mi yapmış?
Oh mein Gott, bu faiz ne kadardı ki?
İHO güncel bir Sevr anlaşması imzalamış anlaşılan...

Faiz için 850 bin euro konuşulmuyor muydu?

Nasıl oluyor da 850 bin euroluk faizde 1 milyon euroluk alacağından vazgeçmiş.

poetricus
11.01.2016, 12:41
Faiz için 850 bin euro konuşulmuyor muydu?

Nasıl oluyor da 850 bin euroluk faizde 1 milyon euroluk alacağından vazgeçmiş.
Ben de bunu öğrenmeye çalışıyorum renktaş...

Mollasalihoğlu
11.01.2016, 12:54
Vazgeçmesinin nedeni bence alamama ihtimalini bilmesi.

Tamam sözleşmede geciken her gün için faiz maddesi var ama Mbia'nın avukatı bu faizi maaşına, maçbaşı ücretine, primlere ve bonuslara ayrı ayrı işletmiş.

Murat KARAKURT
11.01.2016, 13:14
Ben de bunu öğrenmeye çalışıyorum renktaş...

Benim bildiğim faiz kısmı toplam 1.5 milyon Euro idi.....

poetricus
11.01.2016, 13:32
1.5 milyon Euro mu?
IHO seni en derin şeylerimle şey ediyorum...

Murat'
11.01.2016, 13:33

Dört aylık faiz ana paradan daha fazla nerdeyse, bu nasıl iş çözemedim ben.

Murat KARAKURT
11.01.2016, 15:18
1.5 milyon Euro mu?
IHO seni en derin şeylerimle şey ediyorum...
Ömer hocam günah almak istemiyorum ama.....O zamanki verilen bilgiler ışığında......2.8 milyon Euro dedikleri para bu sene alacağı kalan garanti ücreti de içinde.....Çünkü 15 gün gecikirse kalan garanti ücret de ödenir diye madde varmış sözleşmede......Yönetim devretmeden 500 bin, yeni yönetim de gelir gelmez 850 bin Euro ödeme yapmış....Yaklaşık garanti parasının 1milyon 300 bin Eurosu geriye kalmış.....Yani garanti parayı çıkarırsak geriye kalan yaklaşık 1,5 milyon Euro paranın karşılığı faiz+bonuslar......Ama ne kadarı faiz karşılığı bilmiyorum....

UNiVeRSeLoRD
11.01.2016, 15:25
Mbia'nin sozlesmesinde ki faiz muhabbeti kaldırmalı garanti para demiyorum bakın faiz diyorum..!
Böyle leş bi sözleşme olamaz.

x_man
11.01.2016, 15:40
keşke maaşları zamanında ödeyebilen bir kulüp yapımız olsa böylelikle oyuncuların nazını çekmezdik

demir
11.01.2016, 16:23
keşke maaşları zamanında ödeyebilen bir kulüp yapımız olsa böylelikle oyuncuların nazını çekmezdik

bunun olması ıkı sekılde mumkun

1- basarı ortalaması yuksek olmalıkı gelırler artsın, ama bu duruma federasyon dahı ızın vermıyor kendı sorunlarımızı cozememısken bırde hakemlerle ugrasıyoruz
2- taraftarın aktif olması yanı maclara ılgı gostermesı kulup urunlerını talep etmesı gıbı

bu ıkı durumda bızde yok yanii olay taraftarda bıtıyor aslında ama bızde taraftarda yok su durumda hepsı oturdugu yerden konusup fılozofluk yapıyor sadece ıcraata gelınce cok az kışıyız

kürşat61
13.01.2016, 12:59
Ben hazırım ya siz diyor :)

TSemih61
17.01.2016, 17:59
Takımı sabote ediyor, ihanet ediyor. Her maç olduğu gibi. Şu adamın bu maçtaki hareketlerini görüp de kadro dışı bırakmazsanız Trabzonspor bir kulüp değil dingonun ahırıdır.

Turgay Atalay
17.01.2016, 18:02
Hain otesi hain. Tarifi yok.

Murat'
17.01.2016, 18:03
Aldığı faizler acayip yaramış. :)

DeAgLeMaNyAq
17.01.2016, 18:07
Agresif orta saha oyuncuları stopere çekilmez. Alışkanlık tecrübenin önüne geçer. Şampiyonluğa oynarken Şenol Güneş cesareti edip hiç kadroya girmeyen Mustafa'ya şans verdi. Çok mu zordu altyapıdan bir stoperi Mbia yerine oynatmak?

artvints
17.01.2016, 18:10
el kol rahat durmadi, sercan denen arena cocugu da atti kendini yere, hakem de pusuya yatmis bekliyor. her zamanki gibi ilk suc bizde, o firsati vermemeyi otuz yildir ogrenemedik.

erolizmts
17.01.2016, 18:10
İki pozsiyonu vardı ki bildiğin penaltı yaptırmaya yönelikti, lakin hakem es geçti o pozisyonları. Ama üçüncüsünde affetmeyeceği belliydi. Ha üçüncü pozisyon penaltıydı değildi ona girmiyorum ama bildiğin sabote etmiştir takımı. Cavanda'ya akıl hocalığı yapmıyordur umarım.

TSemih61
17.01.2016, 18:15
Bu adamın son pozisyonda arkasından koşan adamı gördüğü halde bilerek topa müdahele etmeyip adama bırakmasını kimse mi görmedi? Hayal mi gördüm ben, bu ihanet değil de nedir? Niye kimse yazmıyor?

Yumlu yapsaydı bu hareketi şimdiye 50 tane yorum yazılmıştı başlığına. Kadro dışı da bırakılmıştı daha maç bitmeden.

TSemih61
17.01.2016, 18:18
Penaltı yapmak için uğraştı bütün maç boyunca, bunu da not edelim. Muharrem Usta'nın bu adam hakkında ne yapacağını çok merak ediyorum.

E. Okan Bülbül
17.01.2016, 18:22
Bence sektör değiştirip aktörlük yapmalı. Gerçi bizden yolacağı çok para var daha bırakıp gider mi hiç... Oscar garanti ya bi film çevirse.

Sibel
17.01.2016, 18:23
Parayla saadet olmaz.

Hakan
17.01.2016, 18:24
Stoperde oynatılması intihardı dedik.Tarihte 2.Zokora olayı olarak yerini aldı.

endlessdeath
17.01.2016, 18:35
bu adamı stoper oynatmamak gerekiyor son yaptığı hata çok kötüydü

Ozan Yılmaz
17.01.2016, 18:46
Adamın maç başını hemen yatırın da faiz işletmeye başlamasın!

sametaydin
17.01.2016, 18:47
Çok çok kötü bir maç oynadı. Hakem yine insaflı davrandı bu mbiaya. Takımı kahvetti. Hee arkadaşlar diyorki yerinde oynamadı stoperde oynadı filan diyor da. Onun yerinde oynayan iki oyuncu da onun oynadığından daha iyi oynuyor.

zafer6161
17.01.2016, 19:20
P6 hariç onurla birlikte sahanın en iyisiydi

Manu61
17.01.2016, 19:21
Necid biraz saf çocuk olduğu için aklı öyle şeylere ermediği için penaltıyı alamadı. Sercan gördü bunun uslu durmadığını hemen çaldırdı hakeme penaltıyı. Bile bile lades resmen şu penaltıyı maçı izleyen herkes tahmin etmiştir. Kendisini stoper olarak oynatarak iki bölgeyi birden kaybetmiş olduk.

Takıma müthiş bir zarar verdi bu hamle.

Murat'
17.01.2016, 19:32
Adamın maç başını hemen yatırın da faiz işletmeye başlamasın!

:) Neyse ki ay sonunda ödeniyor maç başları sözleşmesine göre, daha 14 günümüz daha var yani. :)

Cengiz Çubukcu
17.01.2016, 20:15
P6 hariç onurla birlikte sahanın en iyisiydi

onur iyi değildi, mbia sahanın en iyisi değildi ama bence bugün iyi oynadı

kopeli
17.01.2016, 20:49
avrupa capında bir futbolcunun bu kadar rezil oynama lüksü yok.

resmen gitmek icin sattı macı.

jairzinho
17.01.2016, 20:59
çok kaliteli oyuncu aga.her hareketinden belli oluyor.takımın üzerinden bir kalitesi var

İ. SARAL
17.01.2016, 22:38
Şu sahtekardan kurtulamadık.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur Kalyoncu
17.01.2016, 23:09
Karakter noktasinda problemleri var..

Orasi burasi oynayan oyuncu istemem ben..

ibrahim
18.01.2016, 02:17
Hakem ve bir takım rakip futbolcular üzerine oynayana kadar iyiydi. Hakemin art niyetli kararlar vermeye başlaması ile birlikte o da oyundan düştü haliyle.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Şanlı SanMarino
18.01.2016, 08:17
Trabzonspor eğer ki birgün tekrar şampiyonluk şarkıları söyletecekse bu adamlarla olmayacak. Yüksel gibi, Zeki gibi, Borce gibi adamlarla olacak. Önce karakter transfer edilecek.

İ. SARAL
18.01.2016, 08:31
Trabzonspor eğer ki birgün tekrar şampiyonluk şarkıları söyletecekse bu adamlarla olmayacak. Yüksel gibi, Zeki gibi, Borce gibi adamlarla olacak. Önce karakter transfer edilecek.

Aman deyim, şimdi yıldız topçu fetişistleri gelir taşlarlar seni. Futbolcu ismi önemli değil, kim yürekten bu forma için oynayacaksa o gelsin. Takımı izlemekten utanıyorum resmen, bu kadar karaktersizi bi araya istesen toplayamazsın.

artvints
18.01.2016, 14:50
mbia'yi stoper oynatmak cok garip bir durum degil. sonuctan gitmek kolay. gayet mantikli idi.baska bir alternatif de yoktu zaten.bunu elestirmek firsatciliktir. ama isler kotuye gittiginde bir degisiklik yapabilirdi belki ama elde malzeme yoktu. salihi ve alperi niye kadroya almadi onu anlamadim. sadece bu oyuncularla mudahale edebilirdi maca.

Mehmet BAŞ
22.01.2016, 15:40
Mbia'nın yeteneklerine laf yok...

Ama karakter konusunda artık büyük problemler çıkarıyor.

Belki işlerin bu noktaya gelmesinde en günahsız olan Mbia'dır. Kendisine hak veriyorum.

Bu futbolcu büyük takımların oyuncusu, hedefe oynayan takımların oyuncusu...

Maalesef bize çok kötü bir dönemde geldi. Takım havlu atmış, hedef yok!

Haliyle hem parasını alamadığı hem de hedef olmayan bir takımda mutlu olmaması kadar normal bir durum yok...

Herkes, parasını aldı hadi oynasın diyor. Ama hedefsiz takımda oynayacak profesyonellikte değil...

Hem de artık Trabzonspor'a güvenmiyor. Eski yönetimden ağzı yandı, şimdi üfleyerek yiyor.

Bugün Bjk veya Fb'de oynuyor olsaydı, ağzımız açık izlerdik sanırım...

Dediğim gibi hedefsiz takımda oynayacak motivasyonda değil...

Bu saatten sonra katkı sağlayacağını da düşünmüyorum.

Başkanın kendisini motive etmesi, gelecek hedeflerini anlatması gerek.

Diğer türlü katkısı olmaz.

Dip.Ing.Mag.
22.01.2016, 15:42
sefa falan oynamayacaksa ortasaha sag da M'Bia oynamali. orada daha verimli.

Sefaenes
22.01.2016, 19:10
gitmek istedigi takimda takas edilecek oyuncu varsa takas edelim en azindan bundan kurtuluruz. avrupada oynamis Afrikali oyuncu bu saat den sonra daha transfer edilmemeli adamlar amatör ruhlu bunlar 1 mac iyi oynar yatar. Yattaranin tirnagi bile olamaz bunlar

Sibel
23.01.2016, 20:42
Derdin bitmiyor senin de ha.
Aldığın paraları bırak git madem. Hayret bir olay.

omondoles
23.01.2016, 22:45
gitmek istedigi takimda takas edilecek oyuncu varsa takas edelim en azindan bundan kurtuluruz. avrupada oynamis Afrikali oyuncu bu saat den sonra daha transfer edilmemeli adamlar amatör ruhlu bunlar 1 mac iyi oynar yatar. Yattaranin tirnagi bile olamaz bunlar

Yattara 1 maç iyi oynar 5 maç yatardı.

Loading %61..

Courage
23.01.2016, 23:14
Öyle bir hale getirttin ki işi ne zaman suretini görsem ''babanı da sevmezdim sütoğlan'' diyesim geliyor!

Madem profesyonelsin işin banka hesabına değen kısmında gereğini gördün şimdi yeşilsaha kısmında kımıldama zamanı! Öyle gazete demeçleriyle yok hedefsizim yok bunalımdayım şekillerine girmeye gerek yok. Takım hedefsizse hiç olmazsa sadece kendi seviyeni düşürmemek,piyasanı yüksek tutmak için oynayacaksın. Öyle saçma iş olur mu ?

Ahmet Ulusoy
23.01.2016, 23:18
Bir iş bulsanız ve sözleşme yapıp başlasınız. Birkaç ay maaşınızı ödedikten sonra ödememeye başlasalar iş performansınız Nasıl olurdu? Ve Hakkınız olan parayı almak için Nasıl bir yol izlerdiniz?

PortoDeGalinhas
23.01.2016, 23:41
Bir iş bulsanız ve sözleşme yapıp başlasınız. Birkaç ay maaşınızı ödedikten sonra ödememeye başlasalar iş performansınız Nasıl olurdu? Ve Hakkınız olan parayı almak için Nasıl bir yol izlerdiniz?
Hiç birşey yapmadığım halde trilyonlar aliyorsam utancimdan sesimi çıkarmazdim heralde.

Futbolcuları kamu Veya özel sektörde çalışan insanlarla karşılaştırmak çokta doğru değil bence. Futbolcular 1 yıl da maaş almasa geçimini sağlayabilir ama diğer insanlar 1 ay maaşlarını alamadiklarin da çok büyük sıkıntılara giriyor. Ayrıca Türkiye de maaşları tıkır tıkır ödeyen kaçtane klüp var, bu adamlar bunları bilerek buraya geliyor. Hem takım galibiyet primi alamıyor, taraftar bu ruhsuz futbolcuları izlemek için para vermiyor, nasıl oluyor da bunlar paralarının tıkır tıkır yatmasini düşünüyorlar.

Courage
23.01.2016, 23:47
Valla dostum bu futbolcu alemiyle herhangi bir iş ortamını karşılaştırmak hiç bir zaman sağlıklı gelmedi bana. İsterse dışarıda bir profesyonel , M'Bia ile aynı maaşı alsın gene de kıyas olması objektif olarak mümkün değil.

Ama yine de .... Ben maaş sıkıntısı çekilen yerde M'Bia gibi davranıp işin içine noterler,protestolar ,konu ile ilgili yetkili icra mecraaları'nı karıştırsam ve iş yerimde bana hem ortalığı yatıştırmak hem de sözleşme gereğini yapmak için ödememi yapsa en azından yıl sonuna kadar işimi aksatmadan mükemmelen yapar sağda solda dedikoducu mahalle dilberleri gibi laf söz etmezdim.

Sene sonu da aramızdaki hukukun yıprandığını ,eski dostane ilişkimizin yeniden tesis edilemeyeceğini gördüğüm için ayrılırdım. (sanırım bu en profesyonelcesi olurdu)

Şerafettin Kara
23.01.2016, 23:55
Hadi be koçum hadi be aslanım iğneylede olsa yarın oynaman lazım yoksa durumlar hiç iç açıcı olmucak.Şimdi değilse ne zaman broooo ???????

Fatih Öztürk
24.01.2016, 00:29
Mbia'nın aldığı para umurumda değil oynadığı futbola bakarım,bana göre takımın en yararlı oyuncusu.

Ahmet Ulusoy
24.01.2016, 14:42
Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki M'bia top oynamıyor sahada ruhsuz ruhsuz geziyor.. Adam takım için elinden geleni yapıyor daha ne yapacak

Cengiz Çubukcu
24.01.2016, 15:20
Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki M'bia top oynamıyor sahada ruhsuz ruhsuz geziyor.. Adam takım için elinden geleni yapıyor daha ne yapacak

son 2 senenin uefa şampiyonu apoletini söküp herifi yerin dibine sokuyoruz...bu kadar da olmaz....

karahanbakar
24.01.2016, 16:31
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160124/0c546f0ab557e8a6ece9a9c9a23afcaf.jpg

Alıcısını bulup 5 milyona okutmak lazım bunu. Tutmayacak bu aş.

karahanbakar
24.01.2016, 16:37
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160124/e3d1969b8ab28b65b71ddb78d011494e.jpg
Twitter TRABZONSPOR SK sayfasından.
Ağzımdan kötü küfürler var ama burda edemiyorum şimdi.

yorumsuz6117
24.01.2016, 16:59
2 hafta önce boşuna sövmemişim bu karakteri olmayan arkadaşa..

Fatih Öztürk
24.01.2016, 17:40
Yazılan çizilen her boka inanan taraftarlarımız varken sırtımız asla yere gelmez!

ÖmürKaradeniz61
24.01.2016, 18:31
Kaç senedir üst düzeyde futbol oynuyor adam,bizdeki hedefsizlik amatörlük gibi etkenleri görünce parasının peşine düştü kaliteli adammı evet hemde çok ama satılmalı.Kafa olarak bizi bitirdi daha yarar gelmez.

Ahmet Kara
24.01.2016, 18:36
M'Bia ve Cavanda bu takımda bilerek oynamıyorlar ve mutsuzlar.Bunu görmemek için kör olmak lazım. Takımda kaldıkları sürece hem kendilerine hem de Trabzonspor'a zarar vermeye devam edecekler.