PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman ve Hami Mandıralı

argentina
01.11.2006, 18:56
Ziya Doğan büyük takım hocası değil.. önceliği yenilmemek olan bir teknik direktör TRABZONSPORU çalıştıramaz, çalıştırmamalı.. bizim, ille de yenmek, ya da mutlaka şampiyon olmak gibi bir takıntımız yok.. öyle şeylerin heveslisi olsaydık, gider üç istanbul takımından birini tutardık.. ama bizim, mutlaka iyi oynamak, rakibi ezmek, kendi sahasından çıkmasını istememek gibi bir takıntımız var.. Nihat Genç'in dediği gibi, bizim takımın futbolcusu topu aldı mı gidecek kardeşim.. biz rakibi futbol olarak ezelim de varsın yenilelim.. elbet eninde sonunda dere yatağını bulacaktır.. ama bu iş Ziya ile olmaz.. Lazoroni ile de olmazdı.. yönetim bir yanlışla başladı, yanlışını başka bir yanlışla kapatmak istedi.. eh haliyle iki yanlış bir doğru etmedi tabi ki!..bu sene TRABZONSPORUN kayıp senesidir.. milyon dolarlar çöpe atılmış ve malesef hayalkırıklığından başka birşey yaratılmamıştır.. yerel gazetelerden birinde yazılan ve çok katıldığım bir yorum ile bitireyim : TRABZONSPOR bu sezonu kaybetti, ama en azından bir teknik direktör kazanabilirdi.. Ünal Karaman (ve belki de yanına Hami Mandıralı, bu ikili) takımın başına geçirilir, uzun vadeli bir takım yaratma peşine, TRABZONSPORLU bu iki teknik adam ile gidilebilirdi.. oysa, beşiktaşın bir teklifi ile kafası karışan ve bu sefer karışmayacağına dair hiç bir güvence de olmayan, ikinci sınıf bir teknik direktörle bu sezonumuzu yedikleri gibi geleceğimizi de yediler.. ne diyeyim, boğazlarında kalsın inşaallah!..

Olamazmı Sizece Ünal Hocayla Hami ile bu iş?

Muhammet Ali Senocak
01.11.2006, 19:00
neden oLmasın diyeceqim ama tecrübeLeri yok avantajları TRABZONSPORLULUKLARI......

h@msi61
01.11.2006, 19:02
Hami ve Ünal futbolculuk dönemlerinde de anlaşamazlardı, 2sinin beraber başa gelmesi çok zor. ama Ünal Karaman düşünülebilirdi, ben yeterince tecrübe kazandığını düşünüyorum. Hami ise zaten birgün bu takımın başına gelicektir...

Cengiz Çubukcu
01.11.2006, 19:11
1. sana katılıyorum hamsi61 ünalla hami hiç anlaşamaz ve birbirlerini sevmezlerdi, ikisi de yüksek egoları olan kişiler..o iş olmaz..
2. ünal trabzondan ayrıldı ayrılalı tek bir röportajı bile çıkmadı, nerden biliyorsunuz gelmeyi istediğini?

Naim
01.11.2006, 19:14
Anlamıyorum
Hala Ormanda ki yangının Görmeden kuruyan Otların derdine düşmüşsünüz
Acaba bu takımın tek derdi Hocasının defansif oynatmasıyla Hüseyinmidir?
Ne olur Olaylara aşırı mikro bakmayı bırakalım

sbay
01.11.2006, 19:32
çok çabuk başladık yine.böyle giderse sene sonuna kadar 4-5 hoca değiştiririz...

Erdinç Dilek
02.11.2006, 08:52
birgün ama mutlaka birgün hami ve ünal gelecekler takımın başına ve Türk olmaları Trabzon için terlerinin son damlalarına kadar mücadele etmeleri Trabzona çok şey katacak...Şimdiki beyfendiler paralarını alıp keyif sürüyorlar, hodziç bile dile getirmişti sanırım değişen hiçbirşey yok... tecrübesiz olabilir ama yavaş yavaş bişer zaten ümidimizi yitirdik yitiyoruz şimdiden gelecek sezonun isketeletini oluşturmalıyız, çok para verildi diye diğer sırada bekleyen ve top oynamaya aç olan futbolcularımıza izin verilmeli

frango
02.11.2006, 09:12
evet ikiside bir gün mutlaka trabzonsporda gorev alacaklar ama o zaman kesinlikle bu zaman deyil onunda zamanı gelecek

emre81
02.11.2006, 09:37
Bence Ünal şu şimdiye kadar birinin yardımcısı olarak bu takıma getirilmeliydi, hatta Ziya hocaya yardımcı olması konusunda ısrar edilebilirdi , şu durumda yardımcı olarak ya da menejer olarak gelir mi bilmem ama bu şekilde gelir ve ilerki zamanlarda hocalık yaparsa başarılı olabilir bence ama lig takımı çalıştırmaması bir dezavantaj şu haliyle gelirse başarılı olabilir mi ve kendisine gereken sabır gösterilir mi, benim bu konuda şüphelerim var. Hami Ünal konusuna gelince ikisinin birlikte çalışabilme ihtimaline inanmıyorum keşke olabilse

Mayls
02.11.2006, 09:47
insallah yuvaya dönecekler. eskiden saha icinde canla basla mücadele ederlerdi simdi saha kenarinda edecekler

Burçak
02.11.2006, 09:52
Dün gece TrabzonTv de Ziya Doğanın yaklaşık 3 saat süren programdaki konuşmalarını anlattıklarını dinleyen var mı??
aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeye yanıt verdi.
En önemlilerinden biriside herkesin merak ettiği soru varya hani, '' neden adı bjk ile anıldığında kafası karışmışfelan diye..'' bunada bi açıklama getirdi ısrarlar sonucu. dediki o dönem avrupa maçımız var. biz hazırlandık yurt dışına gidiyoruz tamamen maça konsantre olmuşuz. bjk kötü günler geçiriyo ve benima dım ortalarda dolaşıyo. herkes bana bu konu hakkında soru soruyor(gazeteciler-tvler). ama biz tamamen maça konsantre olmuşuz. benim diyor mümkünmü böyle bi teklife evet diyebileceğim. zaten bu söylentiler çıktığı gibi hiçkimseyle paylaşmadan önce ozamanki başkanımız Atay Aktuğun yanına çıkıp ilk görüşürümü Başkana iletmiştim. gerisi benim için önemli değildi. Başkanım böyle birşey asla olamaz bilginiz olsun demiş.
şimdi gelelim sonuca. kimse düşünmesinki bjk dan teklif aldı diye hocanın kafası karıştı. bunlar hikaye.

diyorumya aklımıza gelen bütün soruları sordular hocaya keşke herkesin izleme şansı olsaydı.

Erman
02.11.2006, 10:17
çok çabuk başladık yine.böyle giderse sene sonuna kadar 4-5 hoca değiştiririz...

Bence bu konuyu su anki tartismalardan ayri düsünmek gerekir. Bu bir gelecek projeksiyonudur; öyle degerlendirilmelidir.

Senol Günes konusunda da yazmistim. Bu takimin anlamini bilmeyen, bu davayi algilayamayan Trabzonspor'u yonetemiyor. Bu hoca da olur, yonetim de.

Unal ve Hami Trabzonsporlu olmanin, Trabzonspor'u calistirmanin ne oldugunu sonuna kadar bilen adamlardir. Bu degerlere kesinlikle ve kesinlikle teknik kadroda simdiden yer vermek gerekiyor. Unal'in zaten tecrubesi var. Hami'yi ise ilk olarak jubileyle baslamak uzere artik tekrar kazanmak gerekiyor.

Trabzonspor'u Trabzonsporlular gelecege tasiyacak. Bu baglamda bu iki degerli futbol adamini vakit daha cok gecmeden Trabzonspor'un gelecek projeksiyonuna dahil etmek gerekiyor.

Fakat... Bir takim icin gelecek projeksiyonu olusturmak ciddi istir. Oyle her sene 15 satip 10 tane vasat topcu alan; degerler-ilkeler üzerine kurulan bir camiaya kisiliksiz-karaktersiz futbolculari dolduran, Avrupa'da ve ulkemizdeki bazi kuluplerde ibre genc futbolculara donmusken, bir futbol madeni olan sehrin takimini veteranlar kadrosuna ceviren "tükan" yöneticilerinden böyle bir vizyon beklemek hayalperestliktir.

DİNÇ
02.11.2006, 10:48

Alenen görüldü ki Ziya Doğan'dan bize T.Direktör, Nuri Albayraktan başkan olmaz...

Takımın başına Ünal Karaman ve Hami Mandıralı getirilmeli...

oskanonur
02.11.2006, 11:08
Unal ve Hami konusunda ben de en az sizler kadar duygusalim.Bu iki isimi Trabzonspor ile butunlesmistir.bunda herkes hemfikir ancak neye istinaden Unal ve hami takimin basina getirilmeli.Halen futbol oynasalar sorunlarimizi kesin cozecekleri konusunda hic bir suphem yokken teknik trektor olarak basarili olacaklari konusunda ciddi endiselerim var.

Badaloğlu
02.11.2006, 11:25
Ünal-Hami başlamadan bitti.Başka camiada alternatif harcanacak isim kaldımı?Sıradaki gelsin...

Mustafa Önal
02.11.2006, 11:49
bu takım başına ilerde fatih tekke de gelse üçüncü gün kovun gitsin deriz. çünkü bizim beklentilerimizi kimse karşılayacak düzeyde deil. aslında barça ve lyon gibi sistemimiz olsa ekolümüz olsa kim gelirse gelsin bu takım top oynar. arada bocalam olur ama mutlaka doğru isimler bulunur. ancak herşeyden önce Trabzonspor kültürü ve değişmeyen bir oyun anlayışı yaratmalıyız. hcalarımızıda ona göre alırız. bakıyoruz şimdi ahmet geliyor savunma yaptırıyor, mehmet hep kontra atak takımı yaratıyor. bu sefer bizim istediğimiz beklediğimiz barça gibi pas yapan hucum yapan takım göremiyoruz sahada. barçaya bakıyoz adamlar kötüde oynasa kaybetsede bişey yaptı diyoruz. zaten biraz iyi oynadılar mı ne oynadıklarını hepimiz görüyoruz. öncelikle bir sistem ve ekol oluşturmalıyız. bu potansiyel trabzon sahilinde mevcut.ayrıca resmi dergimizde bir sayıda editörümüz viareal gerçeğinden bahsetmiş. bence viareal deilde lyon gerçeginden bahsetmek lazım. orda perde arkasında lyon sistemini oluşturan adamla irtibata geçip çeşitlemelerle benzer sistemi Trabzonsporumuza kazandırmalıyız. öncelikle yönetici yetiştirmemiz gerektiğini hepimiz unutuyoruz. öncellikle işi bilen yönetici yetiştirelim lütfen !!!!

OLCAY ÇAKIR
02.11.2006, 12:13
Birileri mucize bekliyor..!

Paralı başkan lazım önce.

Tunga
02.11.2006, 12:30
Hami veya Ünal, Trabzonspor tarihinde şampiyonluk görememiş şanssız oyunculardır. Türk Futbol Tarihi'ne adlarını yazdırmış da olsalar, bir şampiyonluk kupası kaldıramadan ve takımlarına tüm bağlılıklarıyla futbolu bıraktılar.

Hami benim için çok özel birisi. Trabzonspor'un son 20 yılında istisnasız en önemli forveti.

Ünal da benim için çok özel birisi. Trabzonlu olayıp da bu camiayı bu kadar sahiplenen, daha fazla kazanabileceği Galatasaray'a gitmeyip de, Trabzonspor'u tercih eden, mütevazi, gururlu ve yüksek ahlaklı, harika bir futbolcu.

Ama ikisinden hangisi şimdi gelirse gelsin, ömrü Ziya Doğan'dan kısa olacaktır ve bu camianın şimdilerde Hüseyin, Ziya Doğan, Şenol Güneş, Fatih Tekke gibi insanlara verdiği tepkiyi görünce OLMASINLAR diyorum. Hem de hiç bir zaman.

Mazideki o saygın yerlerinde kalsınlar. Bir de onlara küfredilmesine dayanmak zor. Zamanında Hami de çok küfür işitmişti. Bari şimdilerde o güzel yerinde kalsın.

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 12:57
ünal hami gelse bence 1 ay zor dayanırlar trabzon deneme tahtası değildir bu dediğimiz eski futbolcularımız önce bi deneyim yaşasınlar bakalım

Sevgi
02.11.2006, 13:19
Ziya Doğan büyük takım hocası değil.. önceliği yenilmemek olan bir teknik direktör TRABZONSPORU çalıştıramaz, çalıştırmamalı.. bizim, ille de yenmek, ya da mutlaka şampiyon olmak gibi bir takıntımız yok.. öyle şeylerin heveslisi olsaydık, gider üç istanbul takımından birini tutardık.. ama bizim, mutlaka iyi oynamak, rakibi ezmek, kendi sahasından çıkmasını istememek gibi bir takıntımız var.. Olamazmı Sizece Ünal Hocayla Hami ile bu iş?

sizleri bilemem ama benim böyle bir takıntım var.EN KISA SÜREDE ŞAMPİYON OLMAMIZ ŞART.Bu ne Ziya Doğan'la olur Nede Ünal ve Hami2yle.Ünal , hem karakteriyle hem başarısıyla Trabzonspor'un başına yakışacak bir hoca olur ama bugün takımın başına gelirse yok olur :( Ziya Doğan kaçmazsa sezonu kendisiyle kapatır bu yılıda yok sayarız :(

İslam Sezer
02.11.2006, 13:23
hami ve ünal iyi bir ikili olsa,hep atak oynatsa,takımımız rakipleri ezse,şampiyon olsak,dur sayayım kaç temenni oldu.4 olmuş her gün bayram olsa etti beş;)

sweetrose
02.11.2006, 16:46
neden oLmasın diyeceqim ama tecrübeLeri yok avantajları TRABZONSPORLULUKLARI......

Hami'yi en son İzmir de EGSpark ta görmüştüm..Orada biraz konuştuk...Dediğine göre İzmir'e antrenörlük kursu için gelmişti.. Muhtemelende hami bu işi eğer yarım bırakmadıysa yapabilecek tecrübede...Ertuğrul da futbolun bitmesine müteakip başlamıştı.... Ancak Ziya Hoca'yı da küçümsemek riyakarlık olur... Her yenilgide Hoca değiştirirsek halimiz harab olur..

frango
02.11.2006, 17:47
zamanı var onlarda bu klupte çalışacaklar ama şimdi deyil bi kaç yıl sonra olabılır şimdi gelırlerse kendilerınıde harcarlar kı onlarda bunun farkında bu yuzden simdilik bu konu gundemde deyıl diye dusunuyorum

Mustafa Önal
02.11.2006, 19:58
geçen bi ara fransa teknikdirektörüyele lyon teknikdirektörü bir birne girdi. lömerle hulyer. sebebi lyonun teknikdirektörü fransa milli takımının başarısının sebebi lyon ve fransa milli takımında görevli adını hatırlayamadığım insanın olduğunu söyledi. lömerde senin başarının yani lyonun başarısının sebebinin de aynı kişi olduğunu söyledi. çoğumuzun hatırladığı lyonu biz orda ve trabzonda 4 atarak eledik 10 yıl önce. 10 yıl önce bu haldeki takımı şimdi tüm dünya ibretle izliyor.işte bizimde yapmamız gereken ünal hami deil . iyi bir kurumsal yapı ve lyonun modeli gibi uygulanabilir bir modelle yola çıkıp ekol oluşturmak. futbolcu için potansiyel şehir ve karadenz sahilinde yeterince var. yapılamsı gereken uygun eleman ve yönetici bulup işe koyulmak. önce yönetici yetiştirelim. balık baştan kokar derler. isterseniz hocayla bu işin olmadığını örenek verim yine lyondan. paul leguen 4 yıl üst üste lyonu şampiyon yaptı. şimdi glasgow da glasgov da başarısına bakın.

selcuk
02.11.2006, 20:12
vallahi yukaridan hicbirsey okumadim ama bayaga kisi yok tecrübesz falan filan söylemistir anlatmistir
peki....rijjkaard nekadar tecrübeliydi barcanin basina geldiginde
peki....morinho nekadar tecrübeliydi portonun basina geldiginde
ben söyledigim hep ayniydi kisa sürede sampiyonluk ve kisa süren basari icin serbesteki iruretaya basarsin getirirsin
gelecek icin büyük bi takimmi kurmak istiyorsun ilerde avrupada sesmi getirecen ünal kahramani td lige degil spor menejerligine hattada getirirsin 5 yil sonra sampiyonlar ligini kazanmaya oynariz
simdi gelen yillar cok iyi degerlendirilmeli cünkü altyapidan altin cagimiz su an yetisiyor hattada yetisdi sans verilmesini bekliyor bunlar kimmi :
ergin,ali,emrah,muhammet,ufuk,ufukhan,selim,enis,s efa,.... 5-6isim daha buraya yazilabilir onun icin dogru davranilmali bunlarin önü kesilmemeli yani en dogrusu nuri albayragi evine yollamaktir bence

BDiler61
02.11.2006, 20:21
ikisi yan yana bencede yapamazlar ama şu anda tecrübe bakımından ünal daha iyi konumda olduğu için olabilir

asem61
02.11.2006, 23:20
bu yönetimin hicbir konuda gelecek icin plani olmadigi gibi antrönerlik konusundada bir plani yok ki kendi degerlermizden birini ilerisi icin egitmiyor tecrübe kazansin diye yardimci antröner yapmiyor. bunlar gelismis, her isi tamamen profesyonel yapan ülkelerde olur. biz ancak günü kurtarmaya calisiriz.

örnegin ilerde bize cok katki saglayacak genc futbolculari ikinci lige kiralar bütün hayallerini söndürürüz,yillarini bu takima harcamis degerli futbolcularimiza jübileyi bile cok görürüz,onlara altyapida dahi olsa kendilerini yetistirme imkani vermeyiz. düsünün altyapidaki genclerin hayal ettikleri hami mandiralinin onlarin antröneri olmasinin verecegi motivasyonu. onlara sut cekmeyi ögretse yeter. biz hep söyleriz ama degisen birsey olmaz. yillardan beri ayni terane. 23 senede bir arpa boyu yol alamadik, gittikcede kötüye gidiyoruz

Tevfik Kılıç
03.11.2006, 00:18
Trabzonspor'un başında Ünal Karaman olsaydı eminim ki takım takım daha üst sıralarda olurdu.Ama Hami Mandıra ile iyi bir ikili olacaklarına inanmıyorum.

highlander
03.11.2006, 01:49
Çok fevri davranıyoruz yine.Teknik direktör değiştirmek adet oldu bizde. Bir teknik direktörün etkisi 1,2,3 ayda belli olmaz.Rijkaard'ın ismini okuyunca yukarıda aklıma geldi hemen.Rijkaard'ın Barcelona kariyeri çok çok kötü başlamıştı.Üst üste yenilgiler alıyordu hem içerde hem dışarda.Barcelona ligde 13.lüğe kadar düşmüştü.Toparlanıp ligi 2. bitirmesi, ikinci devre aldığı 13 maçlık seride gizlidir.(Ronaldinho'nun La Liga'ya iyice uyum sağlamasını da unutmamak lazım) Burada bir paralellik kurmak gerekirse,Şenol Güneş'li Trabzonspor'un hem kazanan hem de izlemesi keyif veren futbol oynamasının temel sebebi Ziya Doğan'ın çalıştırdığı dönemin etkilerinin iyice takımda belirmesiydi.Şenol Güneş bu çok önemli etkilerin üzerine biraz daha hücum varyasyonu katmıştı.Ve neredeyse şampiyonluğu Karadeniz'e getiriyordu.(burada futbol dışı etkenlerin araya girdiğini hepimiz biliyoruz)
Mourinho ile ilgili olarak da, Porto'nun başına tecrübesiz geçti diyip üzerine fikir yürütmek ve kendimize bir sonuç çıkarmak son derece hatalı olur diye düşünüyorum.Çünkü Mourinho Boby Robson'ın yardımcılığını yapmıştı.Barcelona'da yardımcı antrenör olarak çalışmıştı.Portekiz liginde adı esamesi okunmayan bir takımı alıp yukarılara taşımıştı.Üstelik üniversitede fizik-kondisyon,metabolizma,antreman teknikleri üzerine master dersleri almıştı.Ve tabi Allah vergisi olağanüstü bir yeteneği vardı futbolun teknik-taktik detaylarına.Mourinho teorisyen teknik direktörlerden biridir.Bu tip hocalardan bir elin parmağını geçmeyecek kadar vardır.Uzun lafın kısası, daha sakin olup,Ziya Doğan'a ciddi,sürekli ve samimi desteğimizi vermeliyiz.
Sadece bizim destek vermemiz yetmez,yönetimin de desteğini tam anlamıyla vermesi gerekir.Umarım onlar da Ziya Doğan hakkında olumlu düşünmeye devam ediyorlardır.

Adem Erdoğan
03.11.2006, 01:57
onlarda şenol güneş gibi harcanır bu takımda.

Kasım Hilal
03.11.2006, 02:19
Benim bu takım başında görmek istediğim yegane isimdir Ünal KARAMAN..
Hami ile bir ikili oluşturamayacakları yönündeki kanaat ise pek gerçekçi görünmüyor bana.
Birbirlerini sevip sevmemeleri önemli değil. Fulbolcu iken de sevmezlerdi belki kendilerini ama maçlarda oynuyorlardı değil mi?
Belli mi olur belki gelirlerse kendi aralarındaki bu fikir ayrılıkları büyük bir katkı da sağlayabilir..
Neyse bunlar asıl diyeceklerim değil.

Aslını sorarsanız Ünal Karaman'ın Lazaroni gönderildiğinde gelmesi lazımdı. O zaman O bir teknik direktör olarak görülür ve desteklenirdi. Ama bugün gelirse ondan küçük çaplı bir mucize bekleyeceğiz. Takımı iki hafta içinde derleyip toparlamasını, iyi futbol oynatmasını, galibiyetler serisi yakalamasını be bunları yaparken hiç bocalamamasını bekleyeceğiz ki şu anda takımın genel havası (teknik heyet, yönetim, futbolcular, taraftar.. her bir şeyi dahil) buna pek müsaitmiş gibi durmuyor. Yani şu anda gelirse aldığımız sonuçlar birden değişmeyecektir büyük ihtimalle. Hatta değil Ünal Karaman, kim gelirse gelsin bugünden sonra bu takımın durumu birden düzelmez. Onun için en azından bu sezon Ziya Doğan'da ısrar edilmeli ve o adam desteklenmeli.

En güzeli Ünal Karaman'ı yardımcı antrenör olarak almak. Böylece ona hem tekımı tanıması için de bir süre verilmiş olur. Sene sonunda da Ziya Doğan yerine onunla anlaşılabilir pek'ala!

Hüseyin Çümen
03.11.2006, 02:49
bişe olmaz onlardan bence belki biraz ünal dan olurda hami antrönörlük yapmaz hami en sevdiğim futbolcuudr yattarayla beraber ama yapmaz gibime gelio

Travelair
03.11.2006, 09:43
İyi de Ünal ile Hami'nin tecrübesi yok ki bizi çalıştıracak? Ona bakarsanız Orhan Çıkrıkçı'nın tecrübesi ikisinden fazla. Bunlar efsane oyuncular ama teknik direktörlük ayrı bir meslek. Bence bize Türk futbolunun yapısını bilen hocalar lazım. Ziya hocaya zaman gerek. Olmazsa da yine işini bilen ve dinamik Samet Aybaba, Abdullah Avcı, hatta kendisine gıcık olsam da futbol bilgisine saygı duyduğum Yılmaz Vural (Yılmaz Vural'ın geçmişte aleyhimize söylediği sözler yüzünden hiçbir zaman istemem ama teoride iyi bir hoca)

Ziya hoca ile devam edilecek görülüyor. O zaman ona asgari 2 sene vermemiz lazım ki o da kendi kadrosunu şekillendirsin. İcraatlarına (futbolcu alma satma) karışmadan

oguzkoc
03.11.2006, 15:19
bir takımda yıldız oyuncular varsa o takımda böyle hocalarla çalışamazsınız. bu ersun yanalın anadolu takımlarında başarılı olup milli takımda ve hatta olası bi fener macerasında başarısız olmasına benzer.

samet,ziya,hami,orhan vs. hocaları yıldız oyuncular takmaz, takımda kendini önplana çıkarır.. elinde gökdeniz, marce,yattara,musampa gibi dünya standardlarında oyuncular varsa bunlara söz geçirecek bir hoca lazım.. bu ya fatih terim olur ki onun taktik anlayışı artık tozlu raflarda kaldı ya da bize gelmesi en muhtemel lucescu gibi hocalar...

lucescu başarılı olurmu o ayrı bir konu tabi..

trapesus
04.11.2006, 21:25
bu başlığı açanın zekasından şüphe ederim. ünal dediğiniz adam trabzonspordayken ne yapmıştır? çok yetenekli bi adam olmasına rağmen trabzonsporu kendisine çiftlik yapmıştır. vermesi gerekenden çok azını tarabzonspora verip ona buna ağalık yapmıştır.ve en nefret ettiğim olayıda yakın zamanda rastladığım bi yerde trabzonsporu kendisine sorduğumda hiç umursamaz tavrıyla ve beni ilgilendirmez edasıyla cevap vermemesidir (o an tiksindim ondan-biz bu adamları vefalı delikanlı falan sanıyoruz). bu olaydan sonra bu başlık beni çileden çıkardı.
hem diğer bi saçmalık yönetimin bile meşruiyetini ve otoritesini kaybettiği bi dönemde ünal-hami şeklinde bir t.direktör tavsiyesi abesle iştigal diyorum.

Tansu Onur Erdoğan
04.11.2006, 21:32
hami tek gecerim ama teknik direktörlük su durumda aşar hamiyi

trapesus
04.11.2006, 21:34
deneyimsiz olduklarını söyleme gereği bile duymadım...

coolank
04.11.2006, 21:38
önce arkadaşlara hami yi yakından tanıyan kişilere sormalarını öneririm .... hani sorsunlar bir önce liderlik vasfı var mı yapabilir mi ? dedikodu kulis işlerine ne kadar meraklı toparlayacı yapısı var mı ? önce gidip bir bunları sorsunlar eger bu cvp samimi olursa ve tatmin olurlarsa sonra konuşalım .....

HAMİ Yİ KAPIDAN SOKMAM BEN YÖNETİCİ VEYA T. D. OLARAK ....

ünal farklı bir olay .... bazı yapısı hami den iyi .... ama o da yerli nin yerlisi değil ya olmaz .... zaten tecrübesi de yok ...niyetinin de oldugunu sanmıyorum ...

Ugur Kurucelik
04.11.2006, 23:58
bencede bu sezon yatti hatta gelecek sezonda yatti, artik sagdan soldan futbolcu topliyacagimiza kendi altyapimizdaki oyunculari kulanalim. 2008 sezonun kadrosunu simdiden kurulmali ve basinada ünal yada hamiyi getirilmeli 2008 yine iyi bir takim oluruz diye düsünüyorum. artik su formayi degerini bilenlere teslim edelim. simdiki takimdan birsey olmaz. Yeni stadimizla yeni Kadromuz bir olsun. Bu sezonu ve gelecek sezonu genclere tecrübe kazandirma anlamiyla feda edelim. Ali g. gibi futbolculari satipta harciyacagimiza egitelim...

Adem Erdoğan
05.11.2006, 02:23
ünalla hami de harcanır bu takımda şenol güneş nasıl harcandıysa.Gerenk yok.Onlar bizim efsanelerimizdir.Her zaman öyle kalsınlar.Yıllar sonra çoluk çocuğumuza anlatırız bir zamanlar bu takımda hami diye bir futbolcu vardı diye..

Hüseyin Çümen
05.11.2006, 04:12
gelip kariyerlerine böyle bi kötü tecrübeyle başlamalarını istemem 1 ay dayanamazlar onlar arkadaşımın dedii gibi efsane kalsınlar

Tahir
05.11.2006, 15:40
şenolu harcayanlar ayıklandı mı ki aramızdan bu admlar isteniyor.bırakın efsane kalsınlar

Adnan Mollasalihoğlu
05.11.2006, 19:39
artık sıra yönetimde kimse hocaya bok atmasın yalandan bu takımdan bu kadar olur....

Mehmet Öztürk
05.11.2006, 20:26
Teknik Direktör: Hami Mandirali
Menejer: Ünal Karaman

Bartuğ13
05.11.2006, 21:23
babamın fikrini de söyliyim hamin daha bilmez ama dedi ünal fatih terimin 10 adamından biri olacağına gelip takımının başınada 1 numara olabilir dedi.tecrübeli de diyor.katıldım ben de ona

Adem Erdoğan
06.11.2006, 01:33
ünal gelmesin kesimlikle karşıyım.bize yılmaz vural gibi bi adam lazım. yeri geldiğinde futbolcuyu tokatlayacak yeri geldiğinde sahaya elindekini fırlatacak.gelsede şu musanın keline 2 tokat patlatsa yeter :))

Enes
06.11.2006, 21:17
arkadaslar unal hamı bunlar bızlerın kalbındekı ınsanlar ama onlar ıcın daha cok erken yılmaz vural fıkrıne bı nebzede olsa katılıyorum su halımızden daha ıyıye goturebılır belkı ama benım gonlumde aslında ERTUĞRUL SAĞLAM var kısılıgıyle de oldukca ön planda asla kafası karısmayacaktır baskaları gıbı kı zaten kendısıde anadoludan trabzondan baska sampiyon cıkmayacagını söylemekte, camıanın beklentılerınıde yakından bılıyor bence bırazda bunu tartısmak lazım ama suanda begenılmesede zıya hocanın arkasında durmalıyız ertugrul saglam ılersı ıcın bence enguclu aday

Erman
06.11.2006, 21:22
arkadaslar unal hamı bunlar bızlerın kalbındekı ınsanlar ama onlar ıcın daha cok erken yılmaz vural fıkrıne bı nebzede olsa katılıyorum su halımızden daha ıyıye goturebılır belkı ama benım gonlumde aslında ERTUĞRUL SAĞLAM

Degerli kardesim, Ertugrul Saglam'i istiyorsun madem o zaman niye Ziya Dogan istifa etsin? Samet Aybaba, Ziya Dogan, Yilmaz Vural, Hikmet Karaman... Bunlar ayni paradigmanin insanlari, hayatlarinda bir kere sampiyonluk gormemisler, akillarinda hep once yenilmemek olan ya da kafalari düsme hattinda takim kurtarmakla mesgul olmus, ne bilsinler Trabzonspor'u sampiyon yapmayi? Bu onlara da bize de haksizlik degil mi?

Ha dersin ki Ertugrul genc adam, ogrenir calistikca. E niye ona sans verelim de bizim camiamizdan, bu davadan isimleri bir kenara atalim? Takimi Ertugrul'a teslim edecegime Hami'ye Unal'a veririm, kac sene gerekirse de sabrederim daha iyi.

Adam gibi adam diyoruz ama adamlik bir de yapamayacagin islere söz vermemektir. Ziya Dogan'a yonetim illa ki "Hoca, sampiyonluk istiyoruz" demistir. Bazen durmak gereken yeri iyi bilmeli insan.

Enes
06.11.2006, 21:57
kardeş hami ünal bunlar herzaman bizim gönlümüzde zaten gönül isterki onlar calıstırsın trabzonu sampıyon yapsın ama su anda bu bıze bıraz uzak gıbı bende trabzonluyum trabzonun karadenızın ınsanı kendı ınsanını zaten tutar suna emın olkı bende en az senın kadar hamıyı unalı sonerı hamdıyı kemalı vs. sevıyor ve ozluyorum ama gercekcı olalım bırazz..ertugrul saglama gelınce adam avrupada gelecek vaadeden teknıkdırektorlerden secılıyor zaten kayserıyle yaptıklarıda ortada kısılıgıde oldukca saglam kaldıkı karadenız ınsanınınn hırsını heyecanını karakterını yakından tanıyo bu adamın bu takımın basına gecmemesı ıcın ne sebep var bu takımın basına halilhodzıc lazaronı brıegel vs tarzında hocaları yakıstırıyosunuzda ertugrul saglamımı yakıstıramıyosunuz turkıye lıglerınde en basarılı teknık adam saysanıza kendı kendınıze 2 tane benm aklıma ılk etapta ertugrul saglam ve ersun yanal gelıyooo kım var baska ....fenerbahce rıdvanı oguzu takımın basına tecrube kazanmadan getırdıde ne oldu nerdeler kımse bana barcelona lyon vs örnegi vermesin kardeş burası ne ispanya ne ingiltere ne fransa nede italya burası türkiyenin içinde bile ayrı bıyer burası trabzon burda hersey farklı olmak zorunda

Erman
06.11.2006, 22:14
kardeş hami ünal bunlar herzaman bizim gönlümüzde zaten gönül isterki onlar calıstırsın trabzonu sampıyon yapsın ama su anda bu bıze bıraz uzak gıbı bende trabzonluyum trabzonun karadenızın ınsanı kendı ınsanını zaten tutar suna emın olkı bende en az senın kadar hamıyı unalı sonerı hamdıyı kemalı vs. sevıyor ve ozluyorum ama gercekcı olalım bırazz..ertugrul saglama gelınce adam avrupada gelecek vaadeden teknıkdırektorlerden secılıyor zaten kayserıyle yaptıklarıda ortada kısılıgıde oldukca saglam kaldıkı karadenız ınsanınınn hırsını heyecanını karakterını yakından tanıyo bu adamın bu takımın basına gecmemesı ıcın ne sebep var bu takımın basına halilhodzıc lazaronı brıegel vs tarzında hocaları yakıstırıyosunuzda ertugrul saglamımı yakıstıramıyosunuz turkıye lıglerınde en basarılı teknık adam saysanıza kendı kendınıze 2 tane benm aklıma ılk etapta ertugrul saglam ve ersun yanal gelıyooo kım var baska ....fenerbahce rıdvanı oguzu takımın basına tecrube kazanmadan getırdıde ne oldu nerdeler kımse bana barcelona lyon vs örnegi vermesin kardeş burası ne ispanya ne ingiltere ne fransa nede italya burası türkiyenin içinde bile ayrı bıyer burası trabzon burda hersey farklı olmak zorunda

Bana cevap verirken sadece benim dediklerimle beni sorgularsan dogru olur. Bak ben Halilhodzic, briegel, lazaroniyi yakistirdim demedim.

Ertugrul Saglam'i tercih edecegim hic bir neden yok ortada henuz. Bana Trabzonspor'u sampiyon yapacak izlenimi de vermiyor. Verecek neden de bulamiyorum. Bir cok Hoca Kayseri gibi takimlarda buyuk is yapti ama otesini goremedik. Trabzonspor bu hocalar icin yap-boz tahtasi olmamali.

Benim dedigim sey acik: Unal'in tecrubesi var. Deneyeceksek, sabredeceksek onu deneyelim. Bak sen de diyorsun ki burasi Trabzon, burasi farkli. Iste o yuzden Ertugrul falan filan fesmekan degil, Unal diyorum.

Aslinda en guzeli Senol Hoca'nin yanina Unal ya da Hami'yi koymak. Keske Senol Hoca kafasini tamamen bu ise odaklayabilse de o gelse. O da ne yapiyor, ne düsünüyor, ne hedefliyor böyle kendini futboldan soyutlayarak, anlayamiyorum. Anlam vermek de istemiyorum.

asem61
06.11.2006, 22:54
ünal bu isi yapar ama ona teklif gidermi bilmem.teknik direktör lerin bir kadrosu vardir kondisyoner, kaleci antröneri yardimci antröner gibi...bakin fatih terime müfit olmadan bir kulüpte calistimi, daum koch ikilisi gibi. iyi bir kadroyla ünal basarili olur

zeki gursoy
07.11.2006, 13:54
dostum sana katılmamak elde değil..
bende aynı görüşteyim, ama birçok arkadaş bunu trabzon milliyetçiliği yada ırkçılığa kadar varan basitliğe indirgiyorlar...kesinlikle değil.parayla başarı geçici olur, daimi değildir. 10 sene önceki maçı dün gibi hatırlıyorum, orda dakka doksan gol orhan! anonsunu unutmadım..burdaki maçada gitmiştim ve ezmiştik tek kelimeyle...
ama şimdi aradaki farka bakın..
tek fark düşünce tarzı...bol bol paraharcamaktansa vizyonu geniş bir idealist hoca bulup projeye yürekten inanmasıdır..
oda trabzonsporun şanlı tarihinde oldukça fazla, ve biz hala o futbolcumu bu futbolcumu tartışmasından öte gidemedik...
23 yıldır başarı yok ..varsın 3-5 yıul daha olmasın sonunda 10 yıllık bir trabzonspor hegomanyası gelecekse....

geçen bi ara fransa teknikdirektörüyele lyon teknikdirektörü bir birne girdi. lömerle hulyer. sebebi lyonun teknikdirektörü fransa milli takımının başarısının sebebi lyon ve fransa milli takımında görevli adını hatırlayamadığım insanın olduğunu söyledi. lömerde senin başarının yani lyonun başarısının sebebinin de aynı kişi olduğunu söyledi. çoğumuzun hatırladığı lyonu biz orda ve trabzonda 4 atarak eledik 10 yıl önce. 10 yıl önce bu haldeki takımı şimdi tüm dünya ibretle izliyor.işte bizimde yapmamız gereken ünal hami deil . iyi bir kurumsal yapı ve lyonun modeli gibi uygulanabilir bir modelle yola çıkıp ekol oluşturmak. futbolcu için potansiyel şehir ve karadenz sahilinde yeterince var. yapılamsı gereken uygun eleman ve yönetici bulup işe koyulmak. önce yönetici yetiştirelim. balık baştan kokar derler. isterseniz hocayla bu işin olmadığını örenek verim yine lyondan. paul leguen 4 yıl üst üste lyonu şampiyon yaptı. şimdi glasgow da glasgov da başarısına bakın.

trapesus
07.11.2006, 16:57
ünal bu işi yapar diyenlere, ünal çığırtkanlarına soruyorum;
ünal'la ilgili başıma gelen olayı anlattım 2. sayfada pek sallamadınız, tamam. bu adam nerde kendini kanıtlamış başarısı ne? ünal ismini şimşek gibi beyinlerinize çakan ne? ancak nesnel sebepler istiyorum sizden. zira göremediğim şey ne? neden ünal sizlerin aklına geldi de, benim aklımından ucundan bile geçmedi?
bakın burda saçmalamaya devam etmeyelim ve ziya doğan'la devam etmemiz gerektiğini aklı selim herkesin düşünmesi gerektiğine inanıyorum. değişiklik yapılmasın bu saatte diye de demiyorum bunları. 3 haftalığına adam alınmaz yazıktır hepimize bıktık artık. bu ünal saçmalığını bıraksak artık... ziya doğan her yönden ünal'dan 5 gömlek üstündür.