PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Kurtuluş Formülü

61ronin61
30.05.2015, 23:54
Renkdaşlarım stadtan futbolcuya hocadan şehre başkandan malzemeciye vb.evet kurtuluş diriliş formulü hakkında görüşleriniz nelerdir bu takım adı gibi yeniden nasıl fırtına olur? aklınızda bir formül varmı?

Oğuzhan Fidan
30.05.2015, 23:57
güzel başlık açmışsın.. camianın bütünleşmesi lazım 82 puanı topladığımız zaman yine şampiyon oluruz.. şuara hazır şike felan pek fazla yokken tekrar yüklenmemiz lazım

EcM812
31.05.2015, 00:03
Yönetim + Teknik Direktör + Takımdaki 5-6 kişi dışında hepsi gitmeli. Toparlanma ancak böyle olur. Taraftar bu işlerden sonra gelir.

Oyuncusu berbat yönetimi bölücü teknik direktörü kadro çıkartmaktan aciz bir takımın taraftarına niye bütünleşmiyorsun demek yanlıştır. Etrafında toplanılacak bir kulüp yok çünkü.

61ronin61
31.05.2015, 00:07
güzel başlık açmışsın.. camianın bütünleşmesi lazım 82 puanı topladığımız zaman yine şampiyon oluruz.. şuara hazır şike felan pek fazla yokken tekrar yüklenmemiz lazım

oğuzhan kardeşim ilk sen yazdın(KOMPLEKSİN YOK) seni tebrik ederim kurtuluş formülünü uzun şekilde bende yazıcam .herkesin düşüncesi önemli bu takım hepimizin .

61ronin61
31.05.2015, 00:15
akıl akıldan fikir fikirden düşünce düşünceden üstündür bu başlığın amacı trabzonspordur.gerçek trabzonsporlu bir fikri varsa buraya yazar.

61ronin61
31.05.2015, 00:20
bu başlığa giren trabzonsporlu düşüncesni yazmıyorsa ayıp eder :).56 kişi bakmış 2 kişi yazmış.bu başlık yaşamazsa daha çok 30 yıl bekleriz.

Anıl C
31.05.2015, 00:24
Dikkat et ronin sana cakmasinlar burda.
Trollük yapmayi kes.

61ronin61
31.05.2015, 00:32
Dikkat et ronin sana cakmasinlar burda.
Trollük yapmayi kes.

ne demek istiyorsun sen ben trol filan değilim trabzonspor için bu takıma sevgim için bir başlık açtım ne yaptım kötümü yaptım kes haa bence sen kes bu başlık anlayana trabzonspor sevgisi olan için aslında çok anlamlı bir başlık.

Anıl C
31.05.2015, 00:36
ne demek istiyorsun sen ben trol filan değilim trabzonspor için bu takıma sevgim için bir başlık açtım ne yaptım kötümü yaptım kes haa bence sen kes bu başlık anlayana trabzonspor sevgisi olan için aslında çok anlamlı bir başlık.

Gercek Trabzonsporluluk böyle baslik acmakla olmuyor.
Trabzonspor'a üye olmakla oluyor.
Önce üye ol
Öyle gel yanima
Bu arada Trabzonspor'un T'si büyük yazilir.
Ikincisi BMN'den kovulmus birinin multi üyeligi oldugundan adim gibi eminim.

Manu61
31.05.2015, 00:37
Açtığı başlığa yorum yazılmadığı için insanların Trabzonspor'a olan sevgisini çakma olarak adlandıran kişilerden kurtulmak lazım.

Evet beyler ben bir tane kurtuluş formülü verdim sıra sizde. Başlığı açan arkadaş Trabzonspr yazmışsın onu Trabzonspor olarak değiştirirsen çok sevinirim bu haliyle biraz çakma olmuş.

memozcan
31.05.2015, 00:41
tek çare istanbula taşınmak..

61ronin61
31.05.2015, 00:47
Gercek Trabzonsporluluk böyle baslik acmakla olmuyor.
Trabzonspor'a üye olmakla oluyor.
Önce üye ol
Öyle gel yanima
Bu arada Trabzonspor'un T'si büyük yazilir.
Ikincisi BMN'den kovulmus birinin multi üyeligi oldugundan adim gibi eminim.

sen beni bırakta trabzonsporun kurtuluşu için fikrin varmı onu yaz yazabiliyorsan. benim trabzonspor sevgimi Allah biliyor sen ne düşünmüşün hiç umrumda bile değil.üye olmak demişsin nerden biliyorsun belkide trabzonspor kongre üyesiyim.t si büyük yazılır demişsin haklısın ben hızlı şekilde yazdım adminede mesaj gönderdim sağolsun oda yazdığım yanlışlıkları düzeltmedi(belikede mesajını görmemiş olablir).ben bmn den kovulmadımo bir yanlış anlamaydı. neyse ya yaa kovuldum üye değilim sen gerçek trabzonsporlu anil varmı fikrin onu yaz ben üyelik kovulmak bunlar trabzonsprun menfaatleri yanında denizde damla bile değil benle uğraşmayı bırakta varsa bir görüşün trabzonsporun kurtuluşu hakkında fikrin ne onu yaz bana gazel okuma.

61ronin61
31.05.2015, 00:53
Açtığı başlığa yorum yazılmadığı için insanların Trabzonspor'a olan sevgisini çakma olarak adlandıran kişilerden kurtulmak lazım.

Evet beyler ben bir tane kurtuluş formülü verdim sıra sizde. Başlığı açan arkadaş Trabzonspr yazmışsın onu Trabzonspor olarak değiştirirsen çok sevinirim bu haliyle biraz çakma olmuş.

bence senin gibi önyargılılardan kurtulmak lazım .afferin sana onu admine dedim trabzonspor yakaldın benim açığımı yakaladın altın madalya senin .senin zihniyetindekiler daha çok 30 yı bekler bırak benle uğraşmayı onu bunu demişim trabzonsporu eksik yazmışım fikrini yaz kompleks kibir yapma trabzonsporu düşün benim yazdıklarıma takılma dürüst ol.yoksa hiçfikrin yokmu pardon fikrin varmış ben eksik yazmışım .

Oruç
31.05.2015, 00:56
Başlık düzeltildi.

Heisenberg
31.05.2015, 00:56
Zengin birinin gelip kulübü satın almasından başka çıkar yol yok. Ama sanırım yasalar yüzünden kulüp satın alınması mümkün değil. O yüzden kurtuluş yok diyorum ben. :)

Hakan Yeşilyurt
31.05.2015, 01:01
bence senin gibi önyargılılardan kurtulmak lazım .afferin sana onu admine dedim trabzonspor yakaldın benim açığımı yakaladın altın madalya senin .senin zihniyetindekiler daha çok 30 yı bekler bırak benle uğraşmayı onu bunu demişim trabzonsporu eksik yazmışım fikrini yaz kompleks kibir yapma trabzonsporu düşün benim yazdıklarıma takılma dürüst ol.yoksa hiçfikrin yokmu pardon fikrin varmış ben eksik yazmışım .

Kurtuluş formülü demişsin..kavgaya başlayıp üyelere laf yetiştiriyorsun..nedense diğer arkadaşların dediği gibi sen içimizdeki hainsin..senin Trabzonspor sevgine de sana da inanmıyorum.

Şunu da not olarak ekleyeyim. Kurtuluş için senin gibilerden kurtulmak gerekiyor

Manu61
31.05.2015, 01:08

Önyargı diyorsun güzel. Sen insanların Trabzonspor sevgisinin çakma olduğunu söylerken sorun yok tabiki. Bu başlığa gerçekten fikirlerimi yazmak isterdim ama yazmadığım için çok mutluyum şu anda. Galiba canın sıkılmış ona buna sarmaya çalışıyorsun.

61ronin61
31.05.2015, 01:16
Kurtuluş formülü demişsin..kavgaya başlayıp üyelere laf yetiştiriyorsun..nedense diğer arkadaşların dediği gibi sen içimizdeki hainsin..senin Trabzonspor sevgine de sana da inanmıyorum.

Şunu da not olarak ekleyeyim. Kurtuluş için senin gibilerden kurtulmak gerekiyor

cevap yazmak istemiyorum ama tabiatım gereği ben haksızlık karşısında susan bir insan değilim. valla hakan yeşilyurt sanada helal olsun be gerçek trabzonsporluymuşsun! sen ben olsaydın bu başlığı açsaydın yazılanları görmüyormusun direk bana saldırıyorlar trabzonsporun kurtuluşu kimsenin umrunda değil seninde (sende fikrini yazmamışsın)ben kavga filan etmedim benle kavga etmek isteyenler var körmüsün görmüyormusun yoksa yazılanları anlamakta kıtlığınmı var. ben bu başlığı açarken kimseyle böyle konuşmak istemezdim herkesle hakettiği gibi konuşuyorum cevap veriyorum.bana inanama başlığa inan seninde fikrin bumu bana inanmıyormuşsun trabzonspor sevgime inanmıyormuşsun sen başlığı okudunmu acaba yoksa başlığı açtım diye bana direk saldırmak için bir bahanemi arıyorsun. asıl senin gibilerden kurtulmak lazım gerçek trabzonspor sevdalıları trabzonsporun kurtuluşu için açılmış bir fikir bir başlığa düşüncesini yazar kişilerle uğraşamaz .

61ronin61
31.05.2015, 01:20
Önyargı diyorsun güzel. Sen insanların Trabzonspor sevgisinin çakma olduğunu söylerken sorun yok tabiki. Bu başlığa gerçekten fikirlerimi yazmak isterdim ama yazmadığım için çok mutluyum şu anda. Galiba canın sıkılmış ona buna sarmaya çalışıyorsun.

trabzonsporun menfaatleri herşeyden üstündür senle sabaha kadar tartışırım ama trabzonspor için uzatmıyorum.sen fikir filan yazamassın .kalbinde çürüklük var çünkü.

61ronin61
31.05.2015, 01:21
keşke herkes sıfır kompleks oğuzhan fidan gibi olabilseydi.

Anıl C
31.05.2015, 01:23
sen beni bırakta trabzonsporun kurtuluşu için fikrin varmı onu yaz yazabiliyorsan. benim trabzonspor sevgimi Allah biliyor sen ne düşünmüşün hiç umrumda bile değil.üye olmak demişsin nerden biliyorsun belkide trabzonspor kongre üyesiyim.t si büyük yazılır demişsin haklısın ben hızlı şekilde yazdım adminede mesaj gönderdim sağolsun oda yazdığım yanlışlıkları düzeltmedi(belikede mesajını görmemiş olablir).ben bmn den kovulmadımo bir yanlış anlamaydı. neyse ya yaa kovuldum üye değilim sen gerçek trabzonsporlu anil varmı fikrin onu yaz ben üyelik kovulmak bunlar trabzonsprun menfaatleri yanında denizde damla bile değil benle uğraşmayı bırakta varsa bir görüşün trabzonsporun kurtuluşu hakkında fikrin ne onu yaz bana gazel okuma.

Trollügüne gülüp geciyorum :)
Senin gibileri bu köprünün altindan cok gelip gecti.
Birde gercekler yüzüne vuruldu mu Allah'a, Kitap'a siginan siyasetciler gibi sevgimi Allah biliyo demissin :)
Kivirtma
Üye ol önce..

Manu61
31.05.2015, 01:27
Oğuzhan Fidan'ı tanımıyorum ama çakma Trabzonspor dediğini görseydi aynı bizim verdiğimiz tepkiyi verirdi. Benim takıldığım konu senin açtığın başlık filan değil hala anlamıyorsun sanırım. Ben başlığın gayet güzel olduğunu düşünüyorum ancak senin verdiğin tepkiler başlığın başka yola sapmasını sağladı. Hala kalbinde çürüklük var filan diyorsun ne desem sana bilemedim. Neyse uzatmıyorum ortak bir yol bulabileceğimizi sanmıyorum.

61ronin61
31.05.2015, 01:35
Oğuzhan Fidan'ı tanımıyorum ama çakma Trabzonspor dediğini görseydi aynı bizim verdiğimiz tepkiyi verirdi. Benim takıldığım konu senin açtığın başlık filan değil hala anlamıyorsun sanırım. Ben başlığın gayet güzel olduğunu düşünüyorum ancak senin verdiğin tepkiler başlığın başka yola sapmasını sağladı. Hala kalbinde çürüklük var filan diyorsun ne desem sana bilemedim. Neyse uzatmıyorum ortak bir yol bulabileceğimizi sanmıyorum.

bak kardeşim renkdaşım hepimiz trabzonsporlu değilmiyiz hepimiz aynı gemide değilmiyiz hepimiz aynı yolun yolcusu değilmiyiz çakma trabzonsporlu lafı kompleksi olanlara başlıkla ilgilenmeyip bana saranlara karşı söylenmiş bir sözdür yaa bak ben burda en gıcık olduğum bir üye bile olsa mesela mantıklı bir başlık açtı başlık hakkında görüşümü yazarım ona sarmam en büyük önceliğimiz trabzonspor değilmi!bu arada hala görüşünü yazmadın.oğuzhan kompleksiz biri o başlığın yazılanların farkında ne demek istediğimi anlamış merak etme.

61ronin61
31.05.2015, 01:39
Trollügüne gülüp geciyorum :)
Senin gibileri bu köprünün altindan cok gelip gecti.
Birde gercekler yüzüne vuruldu mu Allah'a, Kitap'a siginan siyasetciler gibi sevgimi Allah biliyo demissin :)
Kivirtma
Üye ol önce..

köprü kıvırtma Allah üye. sen ne biçim trabzonsporlusun başlık orda yokmu bir görüşün ben trolsem sen nesin!

61ronin61
31.05.2015, 01:54
bu başlığa giren trabzonsporlu düşüncesni yazmıyorsa o çakma trabzonsprludur .56 kişi bakmış 2 kişi yazmış.bu başlık yaşamazsa daha çok 30 yıl bekleriz.

düşündümde renkdaşıma hak verdim ben sabit düşünceli biri değilim .beş parmak bir değil insanoğlu şaşar beşer .hatasız kul olmaz .çakma trabzonsporlu lafı ağır olmuş onu siliyorum.

LittleFinger
31.05.2015, 02:03
1-Gereksiz faydasız yeteneksiz oyuncuların gönderilmesi
2-3 senelik plan içerisinde oyuncuların iyce araştırılıp ederinden çok yüksek fiyatlara oyuncu alınmaması iyi bir scout ekibi ve artık ilk 11 transferi gerçekleştirmek
3-bence en büyük kurtuluşumuz: dünya şampiyonu olan, türkiyede her takımı ez eze yenen alt yapı takımlarının A takımla aynı sistemde oynatılıp onlara adam gibi eğitim verilmesi
4-Çok zor ama siyasetin kulupten uzaklaştırılması
5-camianın birleşmesi
6- istikrar
7- Trabzonspor futbol sistemini belirdikten sonra o sistemi devam ettirebilecek hocayı bulabilecek kapasiteye erişmesi 4-3-3 se 4-3-3 devam edilip ekol edinilmeli
8- artık yemeyin Trabzonsporumu yeter Türkiyenin en büyük spor kulubünü ve şehrini kuşa çevirdiniz yeter!

Tolga Kurt
31.05.2015, 02:25
Hoca gitsin diyenler yetmez mi gönderdiğimiz hocalar ? Biraz istikrardan yana olun.

İbrahim61
31.05.2015, 03:54
1-Gereksiz faydasız yeteneksiz oyuncuların gönderilmesi
2-3 senelik plan içerisinde oyuncuların iyce araştırılıp ederinden çok yüksek fiyatlara oyuncu alınmaması iyi bir scout ekibi ve artık ilk 11 transferi gerçekleştirmek
3-bence en büyük kurtuluşumuz: dünya şampiyonu olan, türkiyede her takımı ez eze yenen alt yapı takımlarının A takımla aynı sistemde oynatılıp onlara adam gibi eğitim verilmesi
4-Çok zor ama siyasetin kulupten uzaklaştırılması
5-camianın birleşmesi
6- istikrar
7- Trabzonspor futbol sistemini belirdikten sonra o sistemi devam ettirebilecek hocayı bulabilecek kapasiteye erişmesi 4-3-3 se 4-3-3 devam edilip ekol edinilmeli
8- artık yemeyin Trabzonsporumu yeter Türkiyenin en büyük spor kulubünü ve şehrini kuşa çevirdiniz yeter!
ahanda size kurtuluş yolu bu. bu kadar iyi özetlenir. yapıcı eleştiriye açık olmalı kim gelirse bir de böyle herşeye muhalefet olan guruhtan kurtulursak inşallah tam olacak.

bkandil
31.05.2015, 07:44
Kurtuluş mu?

Esareti (oy çokluğu ile) kabul etmiş, kanıksamış bir camia için kurtuluş yoktur.

Çünkü bu ligde oynayan kulüp için kurtuluş, eldeki oyuncuları gönderip yerine yenilerini transfer etmekle olmaz; bol para, sponsor, ya da milyarder başkan bulup kulüp ekonomisini iyileştirmeye çalışmakla olmaz. Çünkü bunların hepsi saha içinde çalınacak bir ya da bir kaç düdük sesine bakar...

Kurtuluş ise o düdüğü çaldırtmamakla gelir..

aaahmet61
31.05.2015, 08:03
kurtuluş reçetesi belli.üyeler slogan atan başkanlara değilde proje üreten başkanlara oy verirse düzeliriz.

nakzo
31.05.2015, 09:00
Size hayal satanları değil,proje üretenleri seçtiğiniz zaman,İstanbul takımında antrema çıkamayacak adamı yıldız diye takıma kasanlara izin vermediğimiz zaman,mikro milliyetçilik yapıp sırf kendi ilçenin cahilini millete mesih diye yutturup bunu her pahasına Çirkince savunmadığın zaman,başarıszlıga inadına alışmayacağını gösterdiğin zaman bu takım kurtulur ;yoksa bu kulüp 5.sıraya şampiyon ouşcasına sevinip milleti de bu fiyaskolara sevinfirmeye zorlayan şahısların tarfatarlığında çürüyecekse yok olsun ,batsın, kapansın ben bu takımı başarılı olup İstanbul kafa tutsun diye tutuyorum yoksa mazojist duygularım olsa gider kentimin takımı zonguldaksporu tutarım o bana bol bol başarıısızlık yaşatır zatennnn..

ferdeco128
31.05.2015, 10:15
Öncelikle Trabzon şehrini yöneten aklın Trabzonlu olmadığının farkında olmak lazım. Trabzon'u yönetenler daha üstte fenerbahçe'ye bağlı. Trabzonspor'un seçilen yönetimleri de onlarla işbirliği yaparak maddi imkanlar sağlayabiliyor. O yüzden şampiyonluğumuzu tescil ettiremiyoruz. Bunu değiştirebilmek için maddi açıdan kulübü düzlüğe çıkarmak gerekiyor. Dışa bağımlılığı azaltmak gerekiyor.

Teknik Direktörümüz heyecan verici bir hoca ama fenerbahçeli, fener taraftarından etkileniyor. Şikecilerle bir şampiyonluk yarışına girsek bizi sabote edip etmeyeceği konusunda emin olamam. İnternet ortamında çok fazla sayıda destekçisi, parlatanı var ve çoğuda fenerli bunların. Eninde sonunda bir güven sorunu araya girecektir. En büyük zararı da biz çekeceğiz bundan. Fakat fenerle değilde başka bir kulüple şampiyonluk yarışına girersek Ersun Yanal başarılı olabilir, bu ihtimalde var.

Bizim taraftarımız; ayrık bir taraftar kitlesi. herkes birilerine bağlı. Bağımsız olanların sayısı fazla değil veya etkinlik kuramıyor.

matrix
31.05.2015, 10:20
vizyon sahibi yönetici, aktif ve duyarlı taraftar, birbirine saygılı bir camia.. diye çoğaltılabilir.

Hazar_
31.05.2015, 10:35
Önce bi IHO ve çetesi gitsin de sonrasını tartışırız.

Napoli
31.05.2015, 10:37
İho ve işbirlikçileri gitmeden konuşmak tartışmak yersiz,zira bunlar basımızdayken her gecen gün dahada batıyoruz...

selcuk
31.05.2015, 10:42
bu baslik icin ronine tsk ederim
cünkü her seyi bilmeden ortaya koymus zaten ilk sayfada
25 msjdan 14 kendisinin

yani
kibirden, egodan, kullanilan yol yerine ayni amacdaki insanlari sorgulayan güruhu icimizden arindirdigimiz gün önümüzde kimse duramaz

icmizde hata yapmayan kimse yok, beraber düsüncelerimizi paylasip dogru yolu, sadece dogruyu yapmak icin secmedigimiz sürece yanlislar zinciri devam edecektir

gurur6134
31.05.2015, 11:06

Sike falan pek yokken mi☺ sike tam gaz gaysey gencler macini izle kafi..

CEMEFKER
31.05.2015, 11:12
Fazla birşeye gerek yok....

Samimi ve inançlı bir yönetim...,

" Nefs" inden önce klüp aklında bir teknik ekip..,

İlk 11' de Trabzonsporlu en az 3 As (3 büyüklerin de isteyeceği) futbolcu..,

Transferde menajer parası kırışmanın dert olmadığı bir transfer politikası....

TFF ile barışık ince siyaset...,

emre duman
31.05.2015, 11:22
Bu baslık trabzonsporun kurtulusudur.

Arkadas gereksiz konular acmayın formul die birsey yoktur,başarı yetenek vizyon ve istikrardan gelir insanları kutuplastırmayın.

Ömer Öztürk
31.05.2015, 11:35
Sözde delikanlı iho istifa etmelidir. o etmiyorsa ettirilmelidir muharrem usta da artık tweet atıcagına çıkıp adam gibi konuşmalıdır adaysa adayım demelidir bu mahalle takımı yönetemiyecek adamla artık bir sezon daha heba edilmemelidir.

DEEP BLUE
31.05.2015, 12:39
Trabzonspor'un kurtuluşunu bilmem ama, benim kurtuluş formülümü vereyim;

Bourceanu, Yumlu geri gelsin. Fatih Tekke sportif direktör, Hami teknik direktör, Ogün yardımcı hoca, Serdar Bali başkan, Lemi başbakan, Kozmos Engin cumhurbaşkanı olsun... Taka gazetesi CNN'i satın alsın. Ersun hadım edilsin. Zeki Yavru oto galerisi işine girsin. Atik IŞİD'e katılsın. Salih, aslında bilgisayar similasyonu olduğunu ve sosyolojik bir araştırma için futbol oynadığını itiraf etsin. Cavcav, ölümsüzlük iksiri formülünü insanlığın hiznetine sunsun. Samime Sanay, Madonna'yla düet yapsın. Ceren Bektaş, DEEP BLUE'ya hastayım desin... Ben kurtulurum.. Sizi de Allah kurtarsın artık....

61ronin61
31.05.2015, 12:46

Bourceanu, Yumlu geri gelsin. Fatih Tekke sportif direktör, Hami teknik direktör, Ogün yardımcı hoca, Serdar Bali başkan, Lemi başbakan, Kozmos Engin cumhurbaşkanı olsun... Taka gazetesi CNN'i satın alsın. Ersun hadım edilsin. Zeki Yavru oto galerisi işine girsin. Atik IŞİD'e katılsın. Salih, aslında bilgisayar similasyonu olduğunu ve sosyolojik bir araştırma için futbol oynadığını itiraf etsin. Cavcav, ölümsüzlük iksiri formülünü insanlığın hiznetine sunsun. Samime Sanay, Madonna'yla düet yapsın. Ceren Bektaş, DEEP BLUE'ya hastayım desin... Ben kurtulurum.. Sizi de Allah kurtarsın artık....

:D valla gülme krizine girdim haa on numara bee Allahta seni güldürsün renkdaş:D

HOPA'LI TS'Lİ
31.05.2015, 13:13
Trabzonspor'u herşeyden öne koyan bir başkan
Takımıyla yatıp kalkan, Trabzon ruhunu onlara aşılayacak bir Hoca
Şehrin AKP'yi değil Trabzonspor'u tutması
Transferde çok adam almak değil, az maliyete nokta atışı yaparak kulübü maddi-manevi rahatlatacak bir tranfer anlayışı ile
1461 TS başta olmak üzere A takıma yararlı olabilecek scout oyuncularını kazandırmak

Şampiyonluklara ambargo koyarız.

HOPA'LI TS'Lİ
31.05.2015, 13:21
Süleyman HURMA geldi.

Ersun dün 7-8 transfer yapacağız dedi.

3'ü zaten Kayseri'den (Arıkan, Okay Yokuşlu ve Alper)

Süleyman+Ersun bakalım gelecek sezon yüzümüzü güldürebilecek mi?

Mustafa YILMAZ
31.05.2015, 14:04
1- güce tapanların alayını canlı canlı toprağa gömeceksin
2- birleşmeyen tek ses olmayan taraftar gruplarını boztepeden aşağıya atacaksın.
3- Tabzonspor'luyum deyip sadece adını kullanmaya çalışanları yani menfeat peşinde olan hödükleri kütük yapıp toprağa çakacaksın.

o zaman düzelir takım çünkü şampiyon olduğumuz yıllarda böyleydi. bu 3 maddede parçalanmışlıktır.

Berkay Yılmaz
31.05.2015, 14:08
Kurtuluş formülü iş bilen adamların başa gelmesidir, basketbol takımının nerden nereye geldiği ortada bu örnek bile yeter.

Oğuzhan Fidan
31.05.2015, 14:26
oğuzhan kardeşim ilk sen yazdın(KOMPLEKSİN YOK) seni tebrik ederim kurtuluş formülünü uzun şekilde bende yazıcam .herkesin düşüncesi önemli bu takım hepimizin .

bilgi paylaştıkça çoğalır olgunlaşır kardeşim. güzel başlıklara herzaman cevabımız vardır. bu sezon camia bütünleşmesi şart. yumruğu bir vurmalıyız masaya..

Oğuzhan Fidan
31.05.2015, 14:28
Sike falan pek yokken mi☺ sike tam gaz gaysey gencler macini izle kafi..

böyle şeylere kafa yormaktan başka güzel şeyler yapabiliriz önümüzdeki sezon. geçmişi unutmadan geleceğe bakmalıyız. iyi kadro iyi bütünleşme ve başarıyı yakalamalıyız. şike şike geriye gittik.

28TS61
31.05.2015, 14:33
tek care siyaseti birakmak

bkandil
31.05.2015, 17:52

Müthişti... Aklıma "Türkiye gruptan nasıl çıkar" karikatürü geldi...

bkandil
31.05.2015, 18:14

T. leri, hızlı yazdığın için küçük yazdığını söylemişsin, ama A. lar hız sınırına takılmamış. (Sanırım Allah korkusundan)
30 yıldır şampiyon olamama konusunda da forum ahalisinin radarına takılmamışsın, şanslısın. Ersun Yanal senin kadar şanslı değildi, onu taraftar yakaladı :)

Sefaenes
01.06.2015, 02:52
Basta bir oyun sistemimiz olmali ve bu sistem alt yapinin hepsi bu sisteme göre oynamali. Hoca degisikligi olsa bile gelen hoca o sisteme olmali.
Alt yapidan hersene 1-2 tanesi A takimda oynamali inanin bunlarin cogu Soner kazmasindan daha iyi oynar. Alt yapidan gelen oyunculara profesyonel parala nasil harcanacak elemanlar tutulmali birden zengin olanlar parayi ne yapacaklarini bilmediklerinden cabuk kayboluyorlar parayi aldimi, onlarin kazanclarini yavas yavas cikarmali. Transferler lig sonu degil lig bitmeden önce bitmeli eksik yerler belli. Scout ekiplere daha fazla önem verilmeli manajerlerin oyuncaklari olmamaliyiz. Alt yapi hocanin maaslari bence daha iyi olmali her A takima cikartiklari oyunculara ekstra bonus alsinlar belki daha iyi yetistirirler.
Siyaset Trabzonsporun icinden cikartilmali. Gruplar birlesmeli macta herkez kendi kafasina göre degil topluca desteklemeli deki laylom derken deki tomtom dememeli misal hepsi ayni anda aynisini söylemeli. Macta taraftar hakemlere baski kurmali cekirdek satisi yasaklanmali hem stadyumu kirlediyor hem takimi desteklemeye engel oluyor cekirdek yiyenler evde de bakabilirler. Maclarda daha cok trabzonspor bayraklari dalgalanmali.
Tsclup daha profesyonel olmali cin mali kalite istemiyoruz artik.

61ronin61
04.06.2015, 23:25
1.madde bu madde değiştirilemez bu madde binanın temelidir.evet 1. madde kesinlikle ve kesinlikle ŞENOL GÜNEŞ geri getirilmeli ve 10 yıllık anlaşma yapılmalıdır.onun değerini bir biz bilemedik onun oynattığı oyunu hiçbir hocada göremedik onun kulübede üzülmesi sevinmesini(içten)hiçbir hocada göremedik.ne kadarbüyük bir avantajımız var hocamız trabzonlu ve trabzonsporlu yani istanbul aşığı değil bizi basamak olarak kullanmak isteyenlerden değil ama korede halk kahramanı ilan edildi tüm kore babasını kaybetmiş gibi üzüldü giderken yalvardılar ona ama o memleketi trabzon için döndü.bursa kaybetti işi bitti onların şenol güneşi kaybetmekle ve bursada çok üzgün.dünya üçüncüsü apoleti var tartışmasız türkiyenin açık ara en iyi hocası ve karakter olarakta en mükemmel karakteri.neden biz m.utd gibi yapamıyoruz adamlar fergusonla 30 yıl çalıştılar bizim fergusonumuz şenol güneştir dahada iyisi yoktur.beş para etmez futbolcuları messi yapmak gibi bir kabiliyetide var şenol güneşin futbolcu satmakta porto gibi bile olabiliriz.şenolgüneş bursaya böyle futbol oynatmasaydı siz sanıyormuydunuz ki volkan fernandao şener şu bu vb. futbolculara herkes talip olucaktı tabiki hayır.(bizim hoca ise constantı bile bitirdi o kadar kötü oynuyoruz ki dünya yıldızı adamlarımız bile değersiz işe yaramaz adam muamelesi görüyor taraftarımızdan işin özü hocada)bizi şampiyon bu hoca yapabilir (şenol güneş)başka hiçbir hoca başaramaz tabi yüzde 1 başarma ihtimalleride var.şimdi kabullenemediğim delirme noktasına geldiğim kolpataşla anlaşıcakmış öyle yazılar var medyada eğer bjk başına gelirse kimse 3-4 yıl daha ts den şampiyonluk beklemesin çünkü ligi domine edicekler.şenol hoca bumemleketin trabzonun adamı ona verilecek para yine kendi memleketine gidicektir.yardımcısı fatih tekke yada hami olmalıdır .ve hoca hocalığı bıraktığında ondan herşeyi kapmış biri olarak bayrağı o devralmalıdır. 2. madde pek yakında :)

İlker Yazıcıoğlu
05.06.2015, 09:15
Taraftarın genetik bir evrime ihtiyacı var,ben de dahil...

Bu taraftar yapısıyla hiç bir halt olmaz...

61ronin61
05.06.2015, 10:09
T. leri, hızlı yazdığın için küçük yazdığını söylemişsin, ama A. lar hız sınırına takılmamış. (Sanırım Allah korkusundan)
30 yıldır şampiyon olamama konusunda da forum ahalisinin radarına takılmamışsın, şanslısın. Ersun Yanal senin kadar şanslı değildi, onu taraftar yakaladı :)

acaba yazdığım şeylerde neden olumsuz yada eksik en ufak bir şey yazınca cımbızla alıp eleştiri yapıyorsunuz bu nasıl bir fantazi.trabzonsporun t sini küçük yazmam bence birşey ifade etmiyor o benim kalbimdeki en büyük t dir.Allah konusuna gelince Allaha inanıyorum yaratıcım ve ona döndürülücez.hayatta hatalar yanlışlar günahlar yaparsak ona hesap vericez.(sen başkasına hesap vericeksen onu bilemem)Bence korkmak için yeterli bir sebep.ben 30 yıldır şampiyonluk sevinci yaşayamıyoruz diyorum yoksa yaşadıkta benimmi haberim yok.2010-2011 de şampiyon biziz kalbimde beynimde ama kupa şikebahçe müzesinde ve f.f.f. de 2010-2011 şampiyonu şikebahçe yazıyor .

İlker Yazıcıoğlu
05.06.2015, 10:14
Ronin,şu gramer işini çözemedin:)

Biraz daha dikkat etsen çok iyi olur.

Valla yazdıkların hem uzun,hem de gramere dikkat etmiyorsun,okurken yoruluyorum valla:)

Herkes dikkat edersen bunu söylüyor ama sen de ters cevap veriyorsun bunu yanlış anlayıp...

Bence bir düşün bunu...

61ronin61
05.06.2015, 10:16
Ronin,şu gramer işini çözemedin:)

Biraz daha dikkat etsen çok iyi olur.

Valla yazdıkların hem uzun,hem de gramere dikkat etmiyorsun,okurken yoruluyorum valla:)

Herkes dikkat edersen bunu söylüyor ama sen de ters cevap veriyorsun bunu yanlış anlayıp...

Bence bir düşün bunu...

adminim ama bayağı geliştirdim kendimi :D yakında şu paragraf işlerinide halledicem:)

İlker Yazıcıoğlu
05.06.2015, 10:20
adminim ama bayağı geliştirdim kendimi :D yakında şu paragraf işlerinide halledicem:)

Valla dostum ben bir gelişme görmüyorum:)

Cümlelerin arasına boşluk bırak bence.

Çok uzun yazınca okumuyor,kaçıyor adam..

Bak ,ben nasıl yapıyorum şu kadar kısa yazıda bile:)

61ronin61
05.06.2015, 10:26
Valla dostum ben bir gelişme görmüyorum:)

Cümlelerin arasına boşluk bırak bence.

Çok uzun yazınca okumuyor,kaçıyor adam..

Bak ,ben nasıl yapıyorum şu kadar kısa yazıda bile:)

Peki adminim.

İlkhan
05.06.2015, 12:33
Resetlenmesi gereken bir taraftar, yönetim profili...

61ronin61
05.06.2015, 13:40
Resetlenmesi gereken bir taraftar, yönetim profili...

resetlenme olayı imkansıza yakın be renkdaş.ancak tek şey resetliyebilir kupamızın verilmesi.Allah kimseye göstermesin bizim yaşadığımızı.düşünsene rakibin dünyanın heryerinde suçlu bulunuyor ama rakinin f.f.f.si onu şampiyon sayıyor.yani şu durum almanya ingiltere vb.yerde olsaydı hakkı yenen takım kesin ligden çekilirdi.bizim gibi takımına kalpten bağlı bir taraftarın yaşadığı depresyon ancak kupanın gerçek sahibine vermesiyle resetlenebilir.desdek konusunda reset diyorsan sadri şener zamanında stad fuul doluydu desdekte süperdi sadece bu kupa ve oynanan kötü futbol taraftarın ruh sağlığını bozdu galiba.

Kazım Bostan
05.06.2015, 22:46
trabzon'u bir istanbul yapmak. çekicilik anlamında.

kudu_89
05.06.2015, 22:49
trabzon'u bir istanbul yapmak. çekicilik anlamında.
İstanbul çekici değil. Ben clubber futbolcuyu napayim. Trabzonspor kendi oyuncularıyla oynamalı. Borç eritilmeli. Şampiyonluk emek ve süreç işi. Sabredilmeli kendi oyuncularımıza.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Colakoglu
05.06.2015, 23:40
Taraftarın genetik bir evrime ihtiyacı var,ben de dahil...

Bu taraftar yapısıyla hiç bir halt olmaz...

Hay agzinla bin yasa emi.

bangkook_61
05.06.2015, 23:55
Transferde şov yapan anlayış bizim yöntemimiz olamaz. Ama herkes zevkten zevke koştu harcanan milyon eurolar arttıkça. Üzgünüm kısa vadede bir kurtuluş formülü yok. Dört işlem basit matematik, henüz daha en kötüsünü görmedik. Beşiktaş'ın fedası güzel bir projeydi ama içi bomboştu. Biz de feda diyeceğimiz günlere iyice yaklaştık. Ama bizim ki gerçekten tam dip olacak. Tıpkı MAY sonrası Özkan Sümer dönemi gibi olacak.

61ronin61
06.06.2015, 00:15
Hay agzinla bin yasa emi.

olaya ince bir noktadan bakarsak ilker adminim haklı gibi gözükmekle beraber benim düşünceme göre haksız.açıklıyım 30 yılşampiyonluk sevinci yaşıyamamış bir taraftar var.gelen yönetimlerin saçmasapan politilkaları var.(ama iş yaşamlarında öyle değillller) biz genetik olarak bu yörenin insanı olarak asi savaşçı hırçın vb bir milletiz .hatırlarmısınız istanbul kızkardeşlerine derdi biz trabzon yarı sahasını geçtiğimizde maçı kazanmış gibi kabul ederdik işte biz buyduk.transfer politikaları şunlar bunlar son senelerde takımımıza bakarmısınız trazonda avni aker cehennemi denen yerde takımlar çok rahat bizi yeniyor ve maçbizim yarı sahamızda oynanıyor hangi gerçek trabzonlu trabzonsporlu bu durumu kabul edebilir ve isyan etmez dua etsin bu takım hala taraftar geliyor maçı izlemeye taraftar eski trabzonu görmek istiyor savaşan rakibe sahayı dar eden trabzona geldiğine pişman eden takımı görmek istiyor ruhsuzlar topluluğunu değil burda tüm taraftara soruyorum akhisarla kolpataşla vb oynuyoruz maç bizim yarı sahamızda oynanıyor hangigerçek trabzonsporlu bu durumu kabul edebiliyor ve delirmiyor sorun taraftarda değil takımda bu taraftar eskilerdeki gerçek ts istiyor eski ts yi görese türkiyenin en ateşli desdek veren taraftarını görür tüm türkiye

61ronin61
06.06.2015, 00:21
tabi ilker şu yönden çok haklı çok eleştiren hemen yuhalıyan hemen desdeği çeken küfür eden bir taraftarımız da var.ama onlarada kızamıyorum ya canından çok seviyorlar trabzonsporu ve ruhsuzlar topluluğunu görünce protesto ediyorlar.ve haklılar burası trabzon gelen futbolcu biz gibi trabzonlu futbolcu gibi savaşmalı bunu göremiyor taraftar ve deliriyor .

61ronin61
06.06.2015, 00:29
bi arkadaş yazmıştı başlığı açmışsın bi ton mesaj yazmışsın evet burda her görüş yazana cevabı yazıcam.önemli olan trabzonsporun kurtuluşu ve dirilişi her görüş önemli ve her görüş derlenerek bir formül yaratmamız lazım bunu biz yapıcaz taraftar yapıcak yönetimlerin yapamadığı belli zaten.futbolcular desen banka hesaplarıyla meşgul.tek üzülen biziz üzüntümüzü bitirmek için formülüde biz bulucaz.

cakalkerem
06.06.2015, 00:45
derin Trabzon'u ortadan kaldırın yeter

61ronin61
06.06.2015, 00:52
derin Trabzon'u ortadan kaldırın yeter

eyvallah kardeşim sevdiğim üyelerden birisin.

UğurB
06.06.2015, 01:20
Sabır edip, sahip çıkmayı öğrenirsek kurtuluruz...

HOPA'LI TS'Lİ
06.06.2015, 12:23
Elimizdeki çöpleri düşük fiyata satmak/kiralamak
Kulübü maddi olarak sarsmayacak yerli ve/veya yabancı nokta atışı transferler yapmak
Başarılı bir sezon geçirerek tribünleri doldurmak
Avrupa'da gidebildiğimiz noktaya kadar gitmek
Tribünlerin bütünlüğü
Şehrin kupa hırsızı olan, özde değil ama sözde müslüman olan partiye oy vermemesi
Lobi, medya gücü (içeride ve dışarıda)
yerel medyanın destek olması, köstek değil
Trabzon bölgesinde 1461 TS dahil, 2. ve 3. liglerdeki potansiyeli olan oyuncuları takıma katma

Kurtuluş formülümüz budur.

bkandil
06.06.2015, 13:24
Kulübün kapısına kilit vurulduğu gün hepimiz bu eziyetten kurtuluruz. Hem ortada Trabzonspor olmadığı için herkes kendi siyasi ideolojisini istediği kadar savunur. Ötekileri "Trabzonspor'a ihanet etmekle" itham etmez. Bu sayede en azından Trabzonspor siyasetin orta malı olmaktan kurtulur.

İ. SARAL
06.06.2015, 13:27
Çok bir şey yok aslında yıldız oyuncu fetişizminden kurtulup iyi araştırma yaparak bize uygun oyuncular bulmak ve iyi değerlendirip satmak. Hiç bir şey bilmiyorsak bunu iyi yapan takımları inceleyelim yeter.

61ronin61
23.06.2015, 18:34
vay be açtığım başlık daha ilk madeden çöktü tüm kurtuluş planlarını şenol hoca üzerine yapmıştım.şimdi kolpataş tüm yetkiyi şenol hocaya vermiş çebi futbol takımı sorumluluğundan istifa etmiş herşey alt yapı üst yapı şenol hocaya bağlanmış.malesef gelecek kolpataşın lig başladığında görürüsünüz kolpaların nasıl oynadığını çok acı bir durum .

KARAGOZLUM
23.06.2015, 18:38
Basta IHO ve HURMA defolup gitmesi lazim SATIYORLAR RESMEN BIZI

KARAGOZLUM
23.06.2015, 18:39
IHO oldugu muddet batacagiz
trabzon tarihinde bu kadar transfere para harcanmadi
yillik ortalama 2-2.5 milyon euro para veriyor yabanci futbolcularai trabzona getirmek icin
bu bizim cokusumuz olacak

bir an once defolup gitsin hurma ile birlkiti zaten koseyi dondu ikiside

61ronin61
23.06.2015, 18:41

ama renkdaşım hurma çok iyi adamlar kazandırdı kayseriye ve kulübüde bi ton para kazandı bu adamlardan bence sadece iho gitsin hurma çok kaliteli bir menejer.ondan daha iyisi yok türkiyede futbolcu bulmada menejer olarak.mbiayı buldu yönetim işi bitiremedi.

ihsan candas
23.06.2015, 18:42

ne kadar basitmiş bu çözüm..hay aksi niye düşünen olmadı şimdiye kadar

61ronin61
23.06.2015, 18:45

dostum hurma daha yeni geldi ne zararı dokunmuş kulübe hem kayseride yaptıkları ortada kayserililer ağladı yalvardı bizi bırakma hurma diye hemde trabzonlu hurmadan iyisi yok.

volkan_627
23.06.2015, 19:24
herhangi birini kendine bağlamak istiyorsan önce borçlandıracaksın. öyle büyük borçlandıracaksın ki kimse yaklaşmaya cesaret edemesin... bu sayede hep senin olur. işte İHO nun planı da bu... amaç elden kaçırmamak.. bunun için ne kadar borçlandırırsa o kadar iyi....

HOPA'LI TS'Lİ
23.06.2015, 22:35
İHO'nun Aralık'taki kongrede defolup gitmesi kurtuluşumuzdur.

dağlıca61
23.06.2015, 23:10
eğerki İho Akyazı isim hakkı ve Akyazı Stadyumu localarını satmadan giderse sıkıntı yok, Trabzonspor‘un seçilecek aklı başında yeni yönetimi şu andaki mevcut yönetimin 25 ayda verdiği zararı kapatır ama isim hakkı ve locaları iho satarsa işte o zaman bu takımı 2.3.liglerde toplarız,

dağlıca61
23.06.2015, 23:16
İHO'nun Aralık'taki kongrede defolup gitmesi kurtuluşumuzdur.

aralık ayında yapılacak kongre kulübün iflası anlamına gelir,tek çare iho hemen şimdi istifa,hemen şimdi kongre

Karasoy
24.06.2015, 00:29
Paraya karşı emeğin mücadelesini demekki vermemişiz...Asıl failler belli...Ceplerini dolduranlar ve bu amaçla bu takımı bitirenler..Trabzon halkı hesap sor,kalk ayağa,diril....

Mert Acar
24.06.2015, 02:29
Tek kurtuluşu taraftardadır,ama ümit yok.

Manu61
24.06.2015, 02:43
Bize bir Azor Ahai gerekiyor düzlüğe çıkabilmemiz için. Işık çok zayıftı artık tamamen karanlık oldu.

ertuuu
24.06.2015, 15:40
taraftar, takım, teknik kadro, yönetime Trabzonlu kotası tek çözüm...

HOPA'LI TS'Lİ
25.06.2015, 08:15
Tayyip'in adamı İHO istifa!

Sacit
26.06.2015, 18:34
Çok basit; kulübü yabancı sermayeye satacaksın.
Rus ya da Arap sermayesine satacan ve kan emici siyasetin uşağı sözde başkanlardan kurtulacaksın. Ve tabii sözde öz evlatçılardan..

emre duman
26.06.2015, 18:41
Klup satılmalı bizimkiler yapamaz bu işi

Sent from my iPhone using Tapatalk

61ronin61
26.06.2015, 21:00
Klup satılmalı bizimkiler yapamaz bu işi

gerçekten renkdaşım yaa trabzonsporun geçmiş şampiyonluklarına bakıyorum 5 kez şamil ekinci bir kezde mehmet aliyılmaz başkada yok 30 yılgeçmiş .yaa bu kulübün başkanı trabzonlu olunca bi garip işler dönüyor yok onun adamı bunun adamı başkana tepkiler ona karşı baltaları çıkarmalar gelen trabzonlu başkanlarında saçma sapan transfer politikaları .

not:tabi ben yinede trabzonlu başkan istiyorum orası ayrı:D mesela adanalı urfalı vb birini trabzonsporun başkanı olarak görmek içime sinmez .

emre duman
26.06.2015, 21:02
gerçekten renkdaşım yaa trabzonsporun geçmiş şampiyonluklarına bakıyorum 5 kez şamil ekinci bir kezde mehmet aliyılmaz başkada yok 30 yılgeçmiş .yaa bu kulübün başkanı trabzonlu olunca bi garip işler dönüyor yok onun adamı bunun adamı başkana tepkiler ona karşı baltaları çıkarmalar gelen trabzonlu başkanlarında saçma sapan transfer politikaları .

not:tabi ben yinede trabzonlu başkan istiyorum orası ayrı:D mesela adanalı urfalı vb birini trabzonsporun başkanı olarak görmek içime sinmez .

Bu düşüncem yönetenlerden dolayı deil taraftar ve halk olarak yapamayız

poetricus
26.06.2015, 22:00
Kurtuluşunu şahıslardan umanlar o şahısla batar.
Formüller, adaylar, çareler. Kısa sürede sonuç umulan farazi ve fantastik beklentiler.
Sabır, dayanışma, akıl, vizyon nerede?

61ronin61
26.06.2015, 22:13
Formüller, adaylar, çareler. Kısa sürede sonuç umulan farazi ve fantastik beklentiler.

kurtuluş şahıslarda 30 yıl yeterince sabrettik. istersen konuyu birazdaha açarımda neden şahıslarda olduğuna dair.

yavuzbaha
26.06.2015, 23:04
http://www.samanyoluhaber.com/trabzonspor-u-bu-hale-getiren-parti/1133380/

61ronin61
26.06.2015, 23:11

helal olsun sana renkdaşım :alkış:herkesin okuması gereken bir yazı.

poetricus
27.06.2015, 00:34
kurtuluş şahıslarda 30 yıl yeterince sabrettik. istersen konuyu birazdaha açarımda neden şahıslarda olduğuna dair.
O şahıslar hep başa geçti. Gelmesi için dua ettiğimiz nice ismin gitmesi için beddia ettik.
İki yıl, üç yıl sabretmeyi bilmediğimiz içim 30 yıldır zorunlu sabrediyoruz.
Bu camianın önce kurtarıcılarfan kurtarılması lazım.

Serdar A
27.06.2015, 01:01

Behram Kılıç cemaatin eski fenerbahçe muhabirlerinden, aynı zamanda fenerbahçeye siyaseten komplo kurulduğunu , aziz yıldırımın bu direnişin sembol ismi olduğunu , fenerbahçenin gelirlerini arttırma yolunda dönemin başbakanına karşı kahramanca mücadele verdiğini ve sair de söylüyor... Temel mantığı siyasi erklerin futbolu dizayn etmede Trabzonspor'u ele geçirdiği ama fenerbahçeyi ele geçiremediği üzerine kurulu ki bu kurguda fenerbahçenin şike münasebeti de muallakta kalıyor. Zaten başta İbrahim Akın olmak üzere mahkemece şikeye karıştığı tespit edilen bazı futbolcuların sonradan aklama görevi de medyada kendisine verilmişti.

Yaşar
27.06.2015, 01:02
A haber veya Sabah Gazetesi haberi ne kadar taraflıysa bu haber de o kadar taraflı. Siyasete bulaşanlar zaten bulaştılar bari biz bu çizgiden gitmeyelim . Siyaset her zaman ayrıştırıcıdır, girdiği yeri dağıtır.

61ronin61
27.06.2015, 01:12
Behram Kılıç cemaatin eski fenerbahçe muhabirlerinden, aynı zamanda fenerbahçeye siyaseten komplo kurulduğunu , aziz yıldırımın bu direnişin sembol ismi olduğunu , fenerbahçenin gelirlerini arttırma yolunda dönemin başbakanına karşı kahramanca mücadele verdiğini ve sair de söylüyor... Temel mantığı siyasi erklerin futbolu dizayn etmede Trabzonspor'u ele geçirdiği ama fenerbahçeyi ele geçiremediği üzerine kurulu ki bu kurguda fenerbahçenin şike münasebeti de muallakta kalıyor. Zaten başta İbrahim Akın olmak üzere mahkemece şikeye karıştığı tespit edilen bazı futbolcuların sonradan aklama görevi de medyada kendisine verilmişti.

vay be bende süper yazı demiştim gerçi yazı süperde ideoloji farklıymış

HOPA'LI TS'Lİ
27.06.2015, 01:16
Bugünler de geçecek kardeşlerim
Sabır ve sağduyu

Sefa Murat Dokuz
27.06.2015, 01:18
Futbol, sadece futbol olmaktan çıkıp Ülkede en önemli bir kaç sektörden biri haline geldi haliye. Güç zehirlenmesi yaşayanlarda sahip oldukları güç ile yetinmeyip hep daha daha dediklerinden ellerini futbola da attı. Futbol zaten açık bir vesayet altındaydı bu mevcut iktidarla alakası yok önceden de böyleydi, Yani bizim 2004'te ki Şampiyonluk mücadelemizde çalınan şampiyonluğumuzda mevcut iktidarın parmağı varmıydı tabiki yoktu, çünkü zaten çok önceden süregelen bir vesayet var. Yürümeyen bir sistem vardı ve Trabzonspor'un hala Trabzonspor olduğu yıllardaydık ki mücadele edebiliyorduk bir şekilde. Şampiyon olamasak da daha mutluyduk, bu kadar her sene şampiyonluk ümidiyle başlamıyorduk hele 2003-2004 ten 1-2 yıl daha önceye gidersek hiç şampiyonluktan bahsetcek durum yoktu. Hani sevmesemde Yılmaz Özdil'in şu meşhur yazısı var, hangisi başbakan olduysa memleketinin takımı Süper Lig'e çıktı, hangisi devlette önemli bir mevkiye geldiyse memleketinin takımı Süper Lige çıktı, Mehmet Ağar'ın Elazığspor'un dan Rizespor'un Erdoğan dönemlerine kadar saydığı 10'larca örnek kronolijisi vardı. Son 5-6 yılda ülkede her alanda aslında bir el değiştiren vesayet durumu söz konusu oldu, vesayeti yıkacaklarını söyleyenler kendi vesayetlerini kurmaya başladılar. Tabiki futbol gibi büyük bir sektör de daha önce nasıl derin devlet denen insanların vesayeti altındaysa, (size ütopik gelebilir ama her zaman futbol ile bağları olmuştur) son 5-6 yılda ülke genelinde değişen vesayet Futbol'a da yansıdı. Bizde bundan payını alan ve en çok zarar gören klüp olduk.

Kurtuluş için öyle çok derin düşünmeye gerek yok, Trabzonspor'un bu ülkede bir sözlük anlamı vardır, yazılı karşılığı yoktur ama karşısında sadece bir spor klübü yazmaz. Diğer 17 klüp gibi bir Trabzonspor'un taraftarı olmanın bir cazibesi yok mantıklı sebebi de yok. İnsanlar rasyoneldir, birbirinin aynısı olan 18 klüpten doğal olarak güçlüsünü seçer, faydasını mutluluğunu maksimize etmek için. Arada tercihini farklı kılacak faktörler olması lazım. Trabzonspor bu faktörleri yitirmeye başladı, Diğerlerine benziyor gittikçe. Klüpten soğuyanların, uzaklaşanların, gençlerin eskisi kadar stada gelmemesinden, şehrin nufusu 200 binken hınca hınca olan stadın, 750 bini geçmesine rağmen dolmaması sadece ekonomik faktörlerle açıklanamaz. Trabzonspor, kendini farklı kılan faktörleri yitirdikçe gerçekten bir hayat tarzıyken sadece taraftarlık bağı olan bir klübe dönüşmeye başladı. Hayat tarzı Trabzonspor olan birisi için 50 lira ile maça girip, yürüyerek eve dönmekte sıkıntı yoktur, çünkü 50 liranın fırsat maliyeti yoktur onun için. Taraftarlık bağı olan kişi için ise 50 liranın fırsat maliyeti yüksektir ve maça da gelemez. Trabzonspor, kendi öz kimliğinden uzaklaşıp Fb,Gs,Bjk'ye benzedikçe taraftarımız klüpten soğumakta bunu göremeyen kördür. Bizim kurtuluşdan önce ÇÖKÜŞÜ DURDURACAK formülü bulmamız lazım. Yakında Trabzon'da bile taraftardan başka bişeyimiz kalmayacak. Sportif başarı ile taraftar sayımız yada gücümüz artmayacak. Atletic Bilbao diye bir takım var, yaptıklarını felan savunduğum yok yanlış anlaşılmasın ama bir felsefeleri var ilkeleri var ve amaçları var. Bundan vazgeçmezler, farklıdırlar. Bu farklılık onları her daim sürekli kılar. Bilbao hep Bilbao kalacak. Ama Bilbao mevcut sisteminden vazgeçip, Bask bölgesinden tamamen İspanya'ya Avrupa'ya açılsa, İspanya'da sıradan bir takım haline gelecek. Şampiyon olsa bile 2-3 sene sonra unutulur.

Ben mi çok at gözlüyüm yoksa gerçek Trabzonspor'u yanlış mı anladım bilmiyorum ama, Küçük Orhan'ın Aston Villa'ya attığı golü, Cardozo atsa ben aynı duyguyu hissedemem şahsen. Zaten görüyoruz ki, biz ne zaman Gs,Bjk,Fb gibi yönetilmeye başladık borçlarımız tavan yaptı, klüp ekonomik olarak berbat noktalara geldi. Evrensel sisteme entegre olmak bizi güçlendirmedi yozlaştırdı.

Ben Hakan Kulaçoğlu ve görüşlerini bu yüzden benimsiyorum. Sakın söylediklerimden öze dönüş Zeki Yavru'cular mantığı çıkmasın. Trabzonspor, kendi kendini dünyaya duyuracaksa öyle Şampiyonlar Ligi'ni felan alarak olmayacağını bilmemiz lazım. Biz Futbol Fabrikasıyız ama Fabrika'da ne usta başı var, ne de fabrikada üretilen ara malları işleyip nihai mala dönüştürecek teknolojik altyapı.

5 milyon Euro Cardozo'ya vereceklerine bana 1 milyon € versinler, Trabzon'dan 3-4 sene içinde 3-4 tane Cardozo çıkarmazsam namerdim. Emek verecek, uğraşacak ne yürek ne cesaret ne de kendimize güven var. Hazırcıyız, ülkemiz gibi ha tüketim toplumu ha her sene yeniden yapılanan futbol klüpleri, karakter aynı karakter. Toplumumuz Cumhuriyetin Kuruluş felsefesine, Trabzonsporlular ise Trabzonspor'un kuruluş felsefesine tam zıt yaşıyor. Öyleyiz işte.

Emirhan Makul
27.06.2015, 01:21
Tüm hakları ile yabancı birine satılması. Şehirde ki tüm dinamiklerden uzaklaştırılması.

ibrahim
27.06.2015, 01:50
Facebookta taraftar taraması yapılsın, gereksizler toplatılıp ateşe verilsin. Kökten çözüm.

nalagasıvar
27.06.2015, 01:58
trabzon insanı bu devletin gözündeki asıl değerini anladığı gün trabzonspor kurtulur ...

61ronin61
27.06.2015, 02:04

sabır dayanışma akıl vizyon bu 4 kelime bir araya gelebildimi zaten dünyanın en büyük kulüplerinden oluruz .ama mutlaka biri ikisi üçü hatta dördüde eksik kalıyor.bu dört kelimede sabır vizyon ve birazda dayanışma bizde sorun oluyor.ama mantık olarak bu dört kelime doğru tabibizim gibi artık iyice daralmış 30 yıl beklemiş bir camia için dördünün birden birleştirilmesi atomu parçalamak kadar zor .daha ilk kelimeden çökebilir bu sistem(sabır) bizim gibi büyük bir camia 30 yıl dile kolay şampiyonluk sevinci yaşayamadı.sabır taşı olsa paramparça olmuştu.

dayanışma-başka bir anlamıda birlik bütünlük ama bizde az başarısız oldunmu çatlak sesler muhalefet vb taş üstünde taş bırakmıyor birlik bütünlük anında dağılıyor .başarı gelmesse anında çöker.

akıl-bunda sorun yok türkiyenin en akıllı insanları trabzonlulardır.

vizyon-hedefler çıta planlamalar dünya kulübü olmak vb bu kelimeye eşit olabilir.aslında vizyonu uzun yazarımda bu vizyon tamamen başarıya endeksli bir durum başarı olamassa ne vizyon kalıyor nede başka bişey.tabi vizyonda başarısızlık olsada vizyon yaşaması lazım ama ondada sabır devreye giriyor yani hep bu 4 kelime birbiriyle bağlantılı.

evet kurtuluş şahıslarda en basit üç örenek vericem din siyaset zafer.

şahıs=insan demek. ama bu insan gerçek bir lider olmalı .normal bir şahıs değil.

din=müslümanlık yayılması tekbir şahıs sayesinde olmuştur (tabi bu Allahın izniyle)hz.muhammet(s.a.v.) müslümanlık yayılırken çok sıkıntılar başarılar başarısızlıklar yaşanmıştır ama başlarında gerçek bir lider vardı peygamberimiz bu bir şahıs gerçek bir lider.

siyaset=fazla uzağa gitmiyeceğim akp diyim .akp plan programlarını çalışmalarını sabırla yaptı ama başlarında gerçek bir lider olmasaydı onlardan hiçbirşey olmazdı recep tayyip erdoğan gerçek bir lider.

zafer=türkiye 4 bir yandan kuşatılmıştı artık ülke yok olmak üzereydi halk sabırla dayanışmayla azimle bir araya getirildi savaşmak direnmek için bunuda aklıyla atatürk yaptı gerçek bir lider.

ben şahıs derken bu tarz bir insanı bulup trabzonspor başkanı yapmak demek istedim.

dediğin 4 kelime mükemmel ama onun faturasıda 5 yıl katlanmak 7-8-10 .sırada olsa ısrar etmek tabi bunun tam garantiside yok bu dördü olsa bile gerçek bir lider olmadıktan sonra bu tekerlek biyerde mutlaka patlar.önce baş olması lazım.

ve bu 4 kelime bir araya getirilse mükemmel uygulansa bile ülke şartlarında hakemler sistem medya holdingler siyasiler çıkarcılar t.f.f.f vb yüzlerce etken var kulübün başında gerçek bir lider olmadıktan sonra sabun köpüğü gibi patlayabilir çökebilir bu sistem.

görüşüne saygım var ama ben gerçek bir lider ve güçten (para) dan yanayım malesef hayat böyle .

r.madrid barcelona b.munchen vb hatta şikebahçe bu kulüplerin başlarına bak liderlerine bak ve parasal güçlerine bak dünya kulübü ancak böyle olunabilir para ve gerçek bir liderin olucak.

tabi bunun yanında senin saydığın 4 kelimede olucak ama para ve lider olayı olduktan sonra onlar istemesende gerçekleşir zaten.

not=para derken kulübü ruslara satalım demiyorum trabzonsporun parasal gelirleri iyidir bir lider gerek lider sayesinde başarı geldimi zaten paralarda katlanır.