PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cem Papila Kahramandı Yavrum!

Naim
01.11.2006, 11:21
Bu forumda bu tribünde Bu Takıma Destek veripde 2004 yılında Cem papilaya okkalı bir küfür etmemiş bir tane insan yoktur

ama gel gör ki Büyük Trabzonsporun Böyyük başkanı
2004 yılında yapılan yürüyüşlerin gösterilen tepkilerin aslında yalan olduğunu
Aslında şampiyonluğun falan elimizden çalınmadığını bizim haksız yere yürüyüp ezikbahçenin şampiyonluğunun lekelediğimizi düşünüyormuş

Büyük başkancık buyurmuş ki
http://www.superspor.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=116&go=38478

Başkan Albayrak, son olarak Trabzonspor camiasının istenmeyen hakem olarak ilan ettiği Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, "Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu" ifadelerini kullandı.

kaynak ve haber birinci ağızlardan doğrulanmış İHA ve Trabzonspor kaynakları habere sahip çıkmıştır

hey 2004 yılında uzun sokakda Yürüyenler
Leventte polis kordonunda federasyon binasını basanlar
Aslında sizler yalandınız hepimiz yalandık

Çünki çiçeği burnunda bir Trabzonsporluyu Başbakan dostu diye başkan olan zevat böyle buyurdu

susacakmısınız?

geronimo_61
01.11.2006, 11:24
sevgili naim hiç susmadık susmayacağız da
büyüğüz. büyüklüğümüz yapılanları karşılıksız bırakmayışımızdandır

başkaları küçük olsunlar büyüklüğümüz onları ezmeye de yeter...
herkese dost herkese ahbap olan insanlardan sıklıdık artık..hele hele trabzonspor camiasında.

Selman
01.11.2006, 11:32
Başkanımız geldiği zaman, "Ben futbolu bilmiyorum demişti".Tamam onu anladık da be adam Trabzonspor'u hiç mi takip etmiyorsun?Ne demek, Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için kötü olmuştur açıklaması.

Anlaşılan o ki, takip etmiyormuş.Bize de ne oluyorsa başkanlığa seçildiğinde Trabzonspor'u takip etmeye başlayan,(Bu tahminimdir.Yani inşallah öyledir.Aklı başında olan bir adamın yapacağı açıklama değil bu, olsa olsa böyle olur.) siyasi amaçları olan, reklam peşinde olan, paralı başkandan daha ne bekliyoruz ki?

frango
01.11.2006, 11:40
anlamıyorum papila için bu şekılde bi açıklama yapar hep soledım hep soluyorum bu işler ikinci ligde belediye takımı yonetmekle olmuyo olmayacakda yakında papilanın hakemliğe donmesi için başkan kampanyada yapar olurmu olur

eys_61
01.11.2006, 11:41
Bizim başkan "balık hafızalı" galiba...Tam olumlu çağı he :S

Burçak
01.11.2006, 11:45
iyi başkanım bide imza kampanyası düzenlede hakemliğe geri getirt bari.!!!

degok
01.11.2006, 11:56
Uşaklar başkanın papila ile ilgili dediklerini kabullanmek çok zor. Yanlız söz konusu röportajda takılınacak tek nokta bu değil ki. Bü dünya laf var daha. Biz değilsek vestel şampiyon olsun. Fatih gitmeseydi bu sene sonunda ondan daha çok para kazanırdık. Stepanov 300 bin euro ya oynuyor(iseyin kaç para alıyor acep) gibi .

frango
01.11.2006, 12:02
evet açıklama 1 tane deyilki açıklamaların hepsi ofsayt ama papila olayı tamamen hüsran bu taraftar boşunamı yürüdü

başkan o dönem trabzonsporla alakalı deyıldı belkı bılmıyor olabılır bırılerı başkana papila olayını yürüyüşü anlatsın bence bu olaylardan haberı olmayabılır nede olsa trabzsonsporla ılgısı başkan oldugu gun başladı başkanımızın

Bülent Bayraktar
01.11.2006, 12:15
cem papila yaptığı açıklamada tekrar inönüye çıkamadan bıraktığım için üzgünüm dedi
inönüyü diyoda avni akeri demiyo tabi demesine gerek yok zaten avni akere çıkmak istemezdi bilirki avni aker inönüye benzemez.

Gürkan
01.11.2006, 13:05
Eğer yazılanlar doğru ise ki kaynaklar doğrulamış ve sahip çıkmış.Başkan Başbakanının takımınımı aklıyo aklı sıra.

Yakında Trabzonsporluların 2.takımı Fb dir de derler.hatta renleri sarı lacivert yapalım.
Cem papilada Takıma danısman olsun, oldu olacak.

capa
01.11.2006, 13:31
Biz o zaman uzun sokakta boşuna yürümüş, boşuna sesimiz kısılana kadar bağırdık, çağırdık, küfrettik desenize
Trabzonspor un başkanıyım diyen zat bunu derse elalem ne dese haklı
YAZIKLAR OLSUN ...
biz bu düşünceye sahip insanlarla bi halt yiyemeyiz

Tunga
01.11.2006, 13:55
BİZLER UNUTMADIK BAŞKAN !..

bordomavi.net olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın Futbol Ekstra Dergisi’ne vermiş olduğu beyanatla ilgili olarak bir açıklama yapmamız gerektiğini düşünüyoruz.

2004 yılı Mayıs ayı başında oynanan ve onlarca hakem hata(!)larıyla kaybettiğimiz Fenerbahçe maçının, 3 puanlık bir maç olmasının ötesinde anlamlar taşıdığını ve sonucun şampiyonluk yarışını doğruda etkilediğini hepimiz çok iyi hatırlıyoruz.

O maçın katlinin baş aktörü olan Cem Papila’nın, daha sonra çeşitli televizyonlara çıkarak, kararlarının haklılığını anlattığını ve bu televizyon programlarının yapımcıları ile birlikte bir çeşit aklama çalışması yaptıklarını da hatırlıyoruz.

Bu tür geçiştirmelere mahal vermemek adına, şehrimizde ve hatta Türkiye’nin çeşitli illerinde bu futbol katliamına ses vermek ve dikkat çekmek üzere çeşitli organizasyonlarla, Trabzon’da onbinlerce, Ankara ve İstanbul’da yüzlerce taraftarımızın bu haksızlığa verdiği tepkiyi ve yükselttiği sesini de tüm Türkiye’ye duyurduk. Bu haklı tepkiler sadece bir maçın katlini değil, tüm ülkedeki futbol çarpıklığını da vurgulamaktaydı ki, o dönem görevde olan federasyon yöneticileri dahi sonradan yaptıkları yanlışları kabul eder beyenatlar ile görev sürelerinin ömrünün kısa olmasını buna bağladılar.

Başkan'ımızın, Cem Papila’nın futbol hakemliğini bırakması yönündeki yorumunu dinlemek bizler için üzücü olmuştur

Cem Papila’nın, sebebi her ne olursa olsun, faal futbol hakemliği görevini bırakmasını mutlulukla karşıladığımızı ve başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadığımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Trabzonspor taraftarları olarak bizler unutmadık, unutmayacağız.

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği 1999

http://img204.imageshack.us/img204/850/taraftarlarkalabalikoq1.jpg
Cem Papila'nın hatalarıyla (!) kaybedilen Fenerbahçe maçıyla Trabzonspor'un şampiyonluğu, Kadıköy ekibine altın tepsiyle sunulmuş, tepki olarak Trabzon'da 30.000 kişilik büyük bir kalabalık gövde gösterisi yapmıştı.

sadman
01.11.2006, 14:05
ben bu cümleleri ima amaçlı söylediğine inanmak istiyorum. eğer ölye bi açıklama gelirse de inanırım. trabzonsporun başkanının çıkıp böyle bir açıklama yapmasını bırakın aklından bile geçirmesinin söz konusu olamayacağını düşünüyorum.

OLCAY ÇAKIR
01.11.2006, 14:05
çok yazık..!

aralıkta seçime hazır olalım..!

kaos kaos kaos...yeter ya...

Erbay
01.11.2006, 14:14
Nasıl öyle dedi anlayamıyorum.Bizi katletti o hakem.:mad:

bordox
01.11.2006, 14:16
ben bu cümleleri ima amaçlı söylediğine inanmak istiyorum. eğer ölye bi açıklama gelirse de inanırım. trabzonsporun başkanının çıkıp böyle bir açıklama yapmasını bırakın aklından bile geçirmesinin söz konusu olamayacağını düşünüyorum.

Bende sizin gibi düşünüyorum bir nevi dalga geçmiş.Şampiyonluğu elinden alınan bir takımın başkanına bu soru sorulunca haberi yapan muhabirle kafa yapmış,muhabir olayı anlamamış sanırım.

En azından cümlenin tarzı öyle.Sadece bizle değil diğer takımlarla problemli olan bir hakemin Türk Futboluna faydası olacaktı diye göstermek,dalga geçmektir bence.Adamı kimse maçlarına istemiyor Samsunpor ve Fener hariç.

bordoylamavi
01.11.2006, 14:21
3 0 yenildikten sonra önümüzdeki maçlara bakacağız diyen bir başkanın bunları da söylemesi gayet normal

My
01.11.2006, 14:34
Bende başkanın bunu gerçekten inanarak söylediğini sanmıyorum. Heryerde PAPİLA'nın sonunu bizim ve becekenin getirdiği yazılıp çiziliyor.

Hekimoğlu
01.11.2006, 15:00
başkan dengesiz açıklamalar yapmakta üstüne yok valla!!ama kötü niyetli olmadığıda açık bence.

Naim
01.11.2006, 15:04
Bende sizin gibi düşünüyorum bir nevi dalga geçmiş.Şampiyonluğu elinden alınan bir takımın başkanına bu soru sorulunca haberi yapan muhabirle kafa yapmış,muhabir olayı anlamamış sanırım.

En azından cümlenin tarzı öyle.Sadece bizle değil diğer takımlarla problemli olan bir hakemin Türk Futboluna faydası olacaktı diye göstermek,dalga geçmektir bence.Adamı kimse maçlarına istemiyor Samsunpor ve Fener hariç.

Bordox çok zorlama bir yorum oldu
Yada bu sefer sen Nuri ile kafa buluyorsun
Bu konuda aydınlatmanı bekliyorum ?

Tunga
01.11.2006, 15:08
Başkanın dalga geçmek için konuştuğuna inanmıyorum. Eğer dalga geçtiyse de kiminle dalga geçti acaba?

altancakular
01.11.2006, 15:14
bir çinli düşünürün bu duruma denk düşen çok güzel bir bir çin ata sözü vardır

çang çung ming mong pong han huyi sann suyi hado hödö

diyor ki

Köpektir zevk alan sayyâd-ı bî insafa [insafsız avcıya] hizmetten [hizmet etmekten].”

Çinli Şair sözünde kısaca, zâlime yardım eden kimsenin “alçak tabiatlı” olduğunu belirttikten sonra biraz daha ağır söyleyerek, “insafsız avcıya hizmet etmekten zevk alanın köpek olduğunu” belirtiyor.

Önemli ve gerekli uyarı bu yazının GERÇEK olan hiç bir kişi ile alakası yoktur

Faik Yılmaz
01.11.2006, 15:15
daha 1 yıl öncesine kadar TRABZONSPOR için bir çivi dahi çakmamış olan ( hoş şimdide bir şey yapmıyor ya sadece adı başkan ) bir insandan TRABZOSPORUMUZ için hassas olan bu konuda olumlu bi açıklama beklemiyorduk zatennnnn

ama cem papila istanbul bb. adına olumsuz bi karar verseydi böyle konuşmazdı.. uyanın arkadaşlar bu adamdan bize hayır gelmez.... a

DİNÇ
01.11.2006, 15:19
Başkanın dalga geçmek için konuştuğuna inanmıyorum. Eğer dalga geçtiyse de kiminle dalga geçti acaba?

Kiminle olacak tabiki biz mazlum Trabzonspor taraftarıyla...
Lazaroni zamanında doğruları söylemiş...
Halilhodziç neden tekrar devam etmedi...
Çünkü bunların ne olduklarını çabuk kavradı...
Eeee ne de olsa yaşlı kurt...

“Lazaroni konuştu ve gitti”
Teknik Direktör Sebastião Lazaroni’nin görevine sadece başarısız sonuçlar nedeniyle son verilmediğini açıklayan Albayrak, “Lazaroni beklentilerimizin çok altında çıktı ancak kendisini medya üzerinden yönetim kurulumuz aleyhine yaptığı konuşmalar üzerine gönderme kararı aldık. Kendisine 'Bu ifadeler sana mı ait?' diye sorduk. 'Evet' dedi ve özür diledi, ama yetmedi” dedi. Albayrak, Lazaroni’nin istediği oyuncularının alınması halinde Trabzonspor’un bugün çok daha kötü bir durumda olacağını sözlerine ekledi.

''Bir önceki yönetimin oyuncuların ücretleriyle ilgili yaptığı ayarlamanın son derece zararlı olduğunu savunan Başkanımız, “Geçen sene göreve geldiğimiz zaman 5-6 oyuncu odama geldi ve benden iyileştirme istedi. Ben de puan tablosunu önlerine koydum ve 'Takımın bulunduğu noktaya bakın, sonra da sizin aldığınız paralarla, sizden üstte bulunan takımlardaki futbolcuların aldıkları paraları bir karşılaştırın. Ondan sonra gelin benden para isteyin' dedim. Ne verirsen onu alırsın. Vermeden almak yok bizde" diye konuştu.''

Şimdi Lazaroni suçlu ama Sayın Albayrak sütten çıkmış ak kaşık...
Bırakın bunları Albayrak...
Siz ancak kulüpten menfaatı olan 3-5 taraftara anlatın...Sadece onlar şakşaklar sizi...
Gerçek taraftar maça bile gelmiyor...
Gelenler ise size rağmen bu takım can siperane destekliyor...
Herkesi küstürdün...
Taraftarı küstürdün...
Hadi ayıkla pirincin taşını Nuri Albayrak...

Yağız
01.11.2006, 15:34
Cem Papila, İsmet Arzuman vb hakemlerin TS maçlarının kararlarını tartışmaya gerek bile yok.Nasıl ismet arzuman hala düdüğünü öttürüyorsa Cem PAPİLA da yapabilirdi.Ancak girdiği ayak oyunları onu köşeye sıkıştırınca bıraktı.Burada bizi İlgilendiren MHK üzerinde ve içinde oynanan oyunlar olacaktır. Sayın Ulusoy yönetimindeki TFF de bu tür oyunlar her zaman olmuştur olacaktırta.

Bizim Başkanımız Ulusoyu desteklediği gibi şimdi onun MHK sına laf atıyor.
Dün bizim kabusumuz olan adama haklı diyebiliyor. Bu nasıl iştir anlayan varsa bizahmet anlatsın.

Yoksa Bu yönetimin TS yi geri götürdüğü iddaları doğrumu. Kurumsallaşmanın yok edildiği tutarsızlıkların arttığı manajerlere para kaptırılarak kulübün zarar ettirildiği iddaları gerçekmi?

Gelde bakalım Bu tür açıklamalar yapan başkanın ve Yönetiminin olmadığına kendimizi inandırmaya çalıştığımız bu iddaların gerçek olmadığına kanaat getir.

Hiç işimiz bu kadar zor olmamıştı hiç kafamız bu kadar karışmamıştı.Üstüne Ankara gücü, Gençler Birliği ve Rİze önünde bırakılan 8 puandan sonra Şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuz lafı kadayıf üstü dondurma gibi oldu.Tadındanda yenmiyor. Ama bizim kafayı yiyeceğimiz kesin.

ozturk
01.11.2006, 15:35
Kardeş olayı siyasi düşüncelerinle söylüyorsan katılmıyorum sana.. Ama yönetimsel olarak diyosan doğru nuri bu işi bilmiyor. defolup gitmeli ve adam gibi bir yönetim gelmeli hala çıkıp şampiyonluğun en güçlü adayıyız diyor alay mı ediyor.. Ne zaman adam gibi yönetime, futbolcuya ve teknik heyete sahip olacaz bilmiyorum oooooooooooofffffffffffffffffff ooooooooooooofffffffffffffffff

AYYILDIZ
01.11.2006, 15:40
Başkan Albayrak: "Şampiyonluğa en yakın takımız"

Bizim başkan Trabzonsporu 25 sene önceden takip etmeye başladı.

ozturk
01.11.2006, 15:45
Başkan Albayrak: "Şampiyonluğa en yakın takımız"

Bizim başkan Trabzonsporu 25 sene önceden takip etmeye başladı.

25 sene önceden takip etse iyi o zaman iyi futbol oynuyorduk şimdi o da yok adam taş devrinde kalmış ileriyi görmüyor..

Enes Berfin
01.11.2006, 15:46
Zaten Gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olsaydi böle bir aciklama getirmesi normal olmazdi, böle bi aciklama yapmasi büyük bi hata oldu onun icin, sen bu takimi sampiyon yapma bi lüksün var diyorsun ama o dönemdeki cem papilanin yaptigi ve onun sayesinde kaybettigimiz sampiyonlugu hicmi düsünmüyorsun.

Kusura bakmayin ama ben artik bu adama güvencim kalmadi ve bundan sonrada güvenmiyecegim.

metehan
01.11.2006, 16:01
Başkan, maalesef zaman zaman böyle potlar kırıyor. Bu da TS camiasına uzak oluşundan kaynaklanıyor. TS'u iyi tanıyan biri böyle davranmaz.

kuzey_lee
01.11.2006, 16:01
ah be başkan,bi kere de şaşırt bizi :)

t-sat
01.11.2006, 16:22
Nuri go home!

frango
01.11.2006, 17:37
nuri başkan ne oluyo neler soluyosun bole sana azda olsa ınananlar vardı kı ben bu gruptan hiç olmadım onlarında sana olan ınancını azaltıyosun papıla hakkında bu şekılde bı açıklama nasıl yaparsın istanbul beledıye başkanıda olsan bu şekılde bi açıklama yapamazken neyse ya

CeSS
01.11.2006, 17:42
Parasız olsun , ama futboldan anlayan Başkan olsun...

Bu paralıydıda neyini gördük ? Fatih Tekke'den gelen paralar sayesinde ellerini ceplerine atmadılar , taraftarı hiç bir zaman takmadılar , halada takmıyorlar , bildiklerini okuyan ( aslında bilmediklerini okuyan ) bir yönetim ile idare ediliyoruz. Taraftarı sindiren tek şey paralı yönetim cümlesi. İyide güzel kardeşlerim nerede bu paralar , ne verdiler Trabzon'a , neler götürdüler , şu anki durumumuzun en büyük suçlusu bu yönetimdir.

Senelerdir bekledigimiz şampiyonluğu katleden adam hakkında övgüler yagdırırsan da bu taraftar bunu unutmayacaktır sayın Başkanım !... Gerçi buradaki tepkileri bile okumayacaksınız çünkü sizin için taraftar hiç birşey , kulübün sahibi sizlersiniz...

macka61
01.11.2006, 18:01
ALLAH akıl fikir versin albayraka onun bu güzel kulübün başkanı olmasına utanıyorum

galyanlim
01.11.2006, 18:07
tepkimizi vermeliyiz başkana bence

Küçükalioğlu
01.11.2006, 18:09
Bana kalırsa gelen teknik direktör ve futbolcularan önce başkana müzeyi bir gezdirmek lazım. Allah sonumuzu hayır etsin.

Muhammet Ali Senocak
01.11.2006, 18:14
böyLe bir acıkLamayı yaptıqı icin utanıyorum...
sen bu klupün başkanın hakkı yendiqinde hakkını arayacaksın ama sen ne yapıyorsun tam tersini ben böyLe bir başkan görmek istemiyorum ve artık sen TRABZONSPORumuzun başkanıda deiLsin benim gözümde en kısa zamanda özürLerinLe birLikde istafını vermeni umuyorummm

Emre B.
01.11.2006, 18:52
Çok gereksiz ve saçma bir açıklama.

t-sat
01.11.2006, 18:55
Aziz Yıldırım yarın çıkıp sonunda doğruları itiraf ettiler,özür diliyorlar diyecek bu açıklamaların üzerine.Gelde delirme!
Senin gibi başkan düşman başına!!

cemka
01.11.2006, 18:56
Yönetiminden, futbolcusuna kadar, hepsi aynı bunların yaaaaa... ne diyeyim ben şimdi...

Can basten
01.11.2006, 19:04
Nasıl böyle bir pot kırar anlayabilmek mümkün değil. Ama Fatih Akyel olayı, Erdinç vakası, Lazaroni saçmalığı, Musampa kazığı vs. vs. derken bu gaflar bini aştı artık, taraftarın da sabır sınırına çoktan gelindi. Başkan da, diğer yönetim kurulu üyeleri de kendilerini daha da gülünç ve bir o kadar da nefret edilir bir konuma getirmek istemiyorlarsa, Trabzon'da bir damlacık itibarlarının kalmasını arzu ediyorlarsa olağanüstü kongreyi artık ciddi ciddi düşünmelidirler.

Travelair
01.11.2006, 19:14
Politik bir açıklama. Yani hakem camiası ile kısmen gerilen ipleri yumuşatmak ve Mustafa Çulcu'nun ardından güçlü gelebilecek Papila'ya dost eli
Diğer yandan mevcut yönetime karşıt tavır

Bilemiyorum yine de çok yanlış bir açıklama. Trabzonspor'u temsil ediyorsunuz sayın başkan! Artık değerlerini bilin lütfen. O adam yedi bizi yedi. Göz göre göre. Biz bize yakışan tavrımızı korumak istiyoruz. Ama bu övgü hakedilene yapılmalı.
Yönetim, aynı satranç gibi, denge isteyen bir kurumdur. Ama oyunun başında vezir çıkmamalısınız. Çıkarsanız en azından hamle kaybedersiniz

agahozlu
01.11.2006, 19:21
Trabzon camiasından birisi papilaya hakem dedi ya daha birşey demiyorum yazık ki ne yazık.bir de bu kişi başkanımız gerçekten ayıp.bu işin politikayla iyi geçinmeyle alakası yok

murat
01.11.2006, 20:02
artik ne diyebilirizki ? baskan stad yapacak dedik sustuk, artik gitme zamanin geldi baskan.... stadda baska bir bahara kalsin onemli diilll!

Recep Çaltepe
01.11.2006, 20:06
Hani derler ya bazen futbolcular için, "forma büyük geldi" falan diye. Nuri Albayrak'a da bulunduğu mevki büyük geliyor, hem de öyle böyle değil!

Tarih 30 bin kişilik yürüyüşü yazdığı gibi bir "Trabzonspor Başkanı"nın bu sözlerini de yazacaktır.

murat
01.11.2006, 20:12
Gercekten Trabzonsporlu biri zaten boyle aciklama yapamaz, ben asla o gun olanlari unutamam cunku o gun hakkimiz yenilmisti ve kahpece sampiyonluk elimizden alinmisti. Bir Trabzonsporlu bunu nasil unutabilirki ?

mr Albayrakta demekki Trabzonsporluluk ruhu yokmus, acilen istifa etmeli ve birdaha Trabzonspor kelimesini agzina dahi almamali...

tsmaniac
01.11.2006, 20:13
balık baştan kokarmış

tsmaniac
01.11.2006, 20:15
şuraya bakın yaa umarım böyle bişey yoktur kan beynime sıçradı duyunca yazıklar olsun

SHENOLA
01.11.2006, 23:36
senden de bu beklenirdi...

Hüseyin Çümen
01.11.2006, 23:39
başkan kalbimizi kırdı ayıp etti ama belki bi amacı vardır bu konuşmanın durup dururken böle bişe demesi sizcede düşündürücü deilmi
dedalara çeteci dien adam papilla ya acıyo burda var bi iş

Onur Muhcu
02.11.2006, 00:02
Sayin BaŞkan Nurİ Albayrak, Trabzon Halki Adina Konusma, Trabzon Halkiyla Ters DÜŞecek CÜmlelerİ HİÇ Kurma . .

Onur Muhcu
02.11.2006, 00:06
Sayin BaŞkan, ŞampİyonluĞumuz Çalindi Dedİysek Çalindi, Yalanimiz Yok YalniŞimiz Yok, 30.000 KİŞİ DÜnya Futbol Tarİhİnde Bİr Protesto İÇİn İlk Kez Bİr Araya Gelİp BaŞkaldirmiŞtir BaŞkaldirinin Adi Trabzonspor

İleli
02.11.2006, 00:30
sampiyonlugu calinan takimin yeni baskaninin sarfettigi sozlere bi bakin ya ne lan bu kafami buluyo bu adam bizimle!!
su goruntuler onun baskani oldugu takimin stadindaki goruntuler ne yapiyo bu be!!

kafa buluyorlar bizimle resmen olacak is degil!

Recep Çaltepe
02.11.2006, 00:34
"Mazlumun yanında zalimin karşısında büyük kahraman Cem Papila!!!"

Başkanın sözlerinden işte ben bunu anladım...

hayat61
02.11.2006, 00:39
Düne kadar "yönetimin hataları var ama zaman tanımak lazım.Trabzonspor'u yönetmek o kadar basit değil" le başlayan cümleler kuruyordum.
Başkanın açıklamalarını okuduktan sonra-daha doğrusu acaba ben yanlış mı okudum diye tekrar tekrar okuduktan sonra- ne kadar zaman tanınırsa tanınınsın değişen bir şeyin olmayacağına inandım.
Fatih'le,Lazaroni'yle,vestelle,papillayla ilgili cümleler Trabzonspor başkanına hiç yakıştıramadım.papillayla olan cümleleri dalga geçmek için kurdun şeklinde yorumlamak isterken Lazaroni'yle ilgili cümleleri özellikle gönderme nedeniyle ilgi açıklamaları buna engel oldu.
Sayın Nuri Albayrak açıklamalarınız doğru aktarılmışsa ve bu yazılanları okuduktan sonra açıklamanızın arkasındaysanız Trabzonspor'un başkanlığına uygun değilsiniz.Hemen istifa edin gerçekten Trabzonspor'u seviyorsanız.(Kolay kolay gitsin demem.Hep sabır derim.Ama başkanın hatalarını görüp düzelteceği inancını kaybettim.)

devbey
02.11.2006, 01:33
"Hafıza-i beşer nisyan ile maluldur"(İnsan hafızası çok çabuk unutur) derler.
O halde gelin, son 3-4 yıllık futbol serencamımızı hatırlayıp gözden geçirelim hep birlikte.

--Her şey küçük Büşranın başının yarılması görüntüleriyle simgeleşen, meşhur Trabzon-FB maçıyla başladı.

İstanbuldan gelen bir gurup hapçı,keş fb taraftarının çıkarttığı olaylar sonrasında toplanan PFDK, fb ye 1 maç saha kapatma cezası vermiştir.

Akabinde tv ye çıkan başbakan, kendisine "Siz iyi bir fb taraftarı olarak biliniyorsunuz, fb nin ceza almasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?" şeklinde bu olay sorulduğunda, cevaben:
"Fb nin ceza almasını çok hatalı ve yanlış bir karar olarak görüyorum,eğer bir sorumluluk varsa bu evsahibi takımın sorumluluğundadır, deplasman takımının ceza almasını yanlış buluyorum" diyerek görüşlerini ifade etmiştir.

Bunun üzerine toplanan tahkim kurulu fb nin cezasını hemencecik kaldırmıştır.

Bu gelişmelerden sonra,bir basın toplantısı düzenleyen Özkan Sümer "Trabzonsporun haklarını koruyamıyorum" diyerek Trabzonspor başkanlığı görevinden onurlu bir şekilde istifa etmiştir.

Artık TS nin yeni başkanı,iktidardaki partiye rakip olan bir başka partiden zamanında Trabzon belediye başkanlığı yapmış olan Atay Aktuğ dur.

Kısa bir süre sonrasında ise zamanı gelen Mahalli idareler yönetimini belirleyen seçimler yapılmış, genel seçimlerde Trabzonda oyları silip süpüren iktidar partisi, bu sefer büyük bir oy düşüşüyle Trabzon belediye başkanlığı seçimini kaybetmiştir.

O seçim gecesinin akşamı başbakanlık konutundan Tv ekranlarına yansıyan görüntü,ertesi gün bütün Türkiyenin dilindedir.
Bu görüntülerde, telefonla Rize deki annesiyle görüşen başbakanın ağzından, oldukça acı çeken bir ifadeyle : "Anneciğim, Trabzonu kaybettik" ifadesi dökülmekteydi. Oysaki o gün, Türkiyenin genelinde büyük bir oy patlaması yapılarak büyük bir seçim zaferi kazanılmıştır. Ve kaybedilen de birtek Trabzon belediye başkanlığı değildir.

Arkasından sıra Futbol federasyonu seçimlerindedir.
Lise mezunlarının başbakan olabildiği bir ülkede sırf lise mezunu, Trabzonlu(ama fanatik G.Saraylı) H.Ulusoy ,federasyon başkanlığına aday olamasın diye , "Üniversite mezunu olmayanlar federasyon başkanı olamaz" şeklinde "kişiye özel kanun" çıkartılıp, önü kesilerek engelenmiştir.
Bunun sonunda yapılan federesyon seçimleriyle, yönetime; Yapılan her röportajında "Ben başbakanın yakın arkadaşıyım" diyen Hasan Doğan ın önderliğindeki "kukla" L.Bıçakçı federasyonu gelmiştir.(Bu oyunun yeni versiyonu, bügünlerde yeniden sahneye konulmuş bulunmaktadır)

Akabinde, Türkiye futbol liglerinde yeni sezon artık başlamıştır.

O yıl TS çok iyi bir performans göstererek, yıllardır özlemini çektiği şampiyonluk özlemini gerçekleştirmek adına yarışı son haftalara kadar sürdürmüştür.Artık herşey şampiyonluktaki tek rakibi olan fb ile yapacağı fb-TS maçına kilitlenmiştir.Şampiyonluk kilidini bu maçın skoru çözecektir.
Eğer Trabzonspor şampiyon olursa, yıllardır özlemi çekilen bu başarı aynı zamanda Trabzonspor başkan ve yönetimininde başarısı olacak ve yerlerini iyice sağlamlaştıracaklardı.
Tek tapındıkları, Tiraj ve raiting raporları olan, fanatik ve amigo İstanbul medyasıda zaten fb nin şampiyon olmasını istiyordu.

O halde bir "tetikçi" ye ihtiyaç vardı !..
Ve o tetikçi yi bulmakta fazla zorlanmadılar..
Şu anda fb yönetiminde olan, o zamanın federasyon yöneticisi Şekip Mosturoğlunun Hukuk fakültesinden sınıf arkadaşı hakem Cem Papila "infaz" için görevlendirildi.
Cem Papila Verilen görevi "Büyük bir başarıyla icra ederek" TS nin ipini çekmiş, şampiyonluğu "gasp" ederek "altın tepsi içinde" fb ye sunmuştur.
Bütün Türkiyenin gözleri önünde infaz edilerek hakkı gaspedilen Trabzonspor camiası, eşine az rastlanır bir protesto ile, 30 binlere varan kalabalık insan seli eşliğinde hakkını aramış ve haksızlığa isyanını dile getirmiştir.
Bu protestoyu bile yanlış yorumlayan iktidar partisi, bunun mevcut TS başkanının yönlerdirdiği ve kendilerine karşı yapılmış siyasi bir hareket olduğuna hükmederek, Trabzonspor yönetiminin artık acilen değiştirilmesi gerektiği hükmüne bir kez daha varmıştır.(Cem Papilanın hakemliği bıraktıktan sonra vermiş olduğu en son beyanatlarındada aynı görüşün hakim olduğu kolaylıkla görülebilecektir. Papila o pretosto için "Bana karşı yapılmış bir hareket değil,tamamiyle siyasi rant sağlama amacıyla yapılmış bir gösteridir" diyebilmiştir.)
Ondan sonra ise Trabzonspor N.Albayrak ın başkanlığındaki yönetim sürecine girmiştir ve bugünlere kadar gelinmiştir...

Şimdi sorulması gereken asıl soru şu :Acaba o maçın hakemi C.Papila olmasaydıda başkası olsaydı veya her kim olursa olsun adil bir yönetim gösterip Trabzonsporu infaz etmeseydi ve bunun sonunda TS 22 yıllık özleme son verip şampiyon olsaydı,iç yakan anothosis faciasına rağmen, sizce bugün TS klüp başkanlığı koltuğuna kim oturuyor olacaktı ?..

Şuşoğlu
02.11.2006, 01:51
Trabzonspor tarıhının en kötü başkanısın................
sankı bugune kadar cok buyuk bır halt yemıs basarılar kazanmısta cıkmıs ahkam kesıyor yok vestel sampıyon olsun yok papıla nın hakkı yenmıs .....
trabzonspor camıası tarıhının en buyuk , en haklı protestosunu gerceklestırmıs 30.000 kısı yuruyus yapmıs T.B.M.M dekı butun trabzon mılletvekıllerı partı ayırmaksızın toplanmıs ortak basın toplantısı gerceklestırmıs ve daha da onemlısı trabzon halkı sırf taraflı tutumundan dolayı basbakanın partısını sandıga gommus ........ butun bunlar hıcbırsey bılmıyor sen cıkmıs ahkam kesıyosun sen kımsın yaaaaa..........
senın gıbı bır baskanımız oldugu ıcın utanıyorum hıcbırsey beceremıyorsun barı sacma sapan konusup bızı rezıl etmeee...

Özgür Öztürk
02.11.2006, 01:59
off ulan offff
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.

Al birini vur öbürüne. Biz de böyle başkanlar olduğu sürece biz çok daha avunuruz. :mad: :mad: :mad: :mad:

Cem Papilanın hakkı yenmiş demek Sayın Albayrak.... Hadi bee ordan sende.....:mad: :mad: :mad: Kime hizmet ediyorsun. Kimliiğini ve amacını açıklada bilelim.

fteotdgs
02.11.2006, 02:25
Once Ziya Dogan'in korkak, anti futbol inadi sonucu gelen Gencler hezimeti, Rize utanci, simdi de bu. Bu baskan, iddia edildigi ya da suphelenildigi gibi, alay ediyorsa sununla bununla degil bizzat Trabzonspor taraftari ile ediyor. Cem Papila hakkinda soyledikleri, Rize utancindan sonra bile "Sampiyonlugun en buyuk adayi Trabzonspor" aciklamalari,vs... Rize maci sonrasi "Ziya Dogan gidene kadar akil sagligim icin Trabzonspor ve futbol sayfasini kapatiyorum" demistim. Ziya Dogan'in yanina bir de Nuri Albayrak ismini eklemeyi unutmusum.

Ertan 51
02.11.2006, 08:14
başkanın beynine su birikti heralde papila zihinlerde hak ettiği şekilde yerini aldı onu bidaha kimse değiştiremez.nasılmı sayın başkanım papila sahtekardır kullanılmış ve atılmış bir emek hırsızıdır ben bunu bilirim başka şey bilmem o tv lerde yalakalanmaya devam etsin bizde acıyarak ve gülerek seyredelim nokta bitti.

alitemelli
02.11.2006, 09:13
o zaman BAŞBAKAN dostu sayın NÖRİİİ ALBIYRAKA şunu demek gerek :
YAP STADINI,AL ANANI DA GİT BURDAN LAN..BURASI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL.hele taraftarı açıklamalarıyla rezil etme yeri hiç değil.sanki bu insanlar rio karnavalı için organize olup yürüdü.DUY BİZİ NÖRİ BAŞKAN

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

frango
02.11.2006, 09:15
merakla beklıyorum başkan ne zaman açıklama yapacak papilayı hakemliğe dondurmek için bi 30000 kişi yurumemız gerekıyo diye ey trabzonspor taraftarı

gülmeyin arkadaşlar dun o konusmayı yapan sayın başkan yarın bunuda yapar olurmu oolur

TSelif
02.11.2006, 09:18
Off ya hangi biri ile uğraşacan arkadaş. Nuri Albayrak'ı hiç affetmeyeceğim ama başkan TRABZONSPOR umuzun başkanı olduğu için öyle bir açıklama yapmış olabilir mi ? Çünkü her defasında disiplin kuruluna sevk ediliyoruz ya o bakımdan.

Ama sayın başkan benim için ağzı ile kuş tutsa ( şampiyonluk hariç) yinede değeri yok .............

Naim
02.11.2006, 09:23
edit edit edit

İslam Sezer
02.11.2006, 09:32
başkan taraftarın gönlünü,aklını okuyamıyor.tamam popülist olmayabilirsin ama bunun mantıklı bir izahı olmalı.cem papilanın sıktığı kurşun için 30 bin insan yürüsün sen sonra çık manasız bir şekilde o katili göklere çıkar.başkan artık kredisini tüketti.neden iyi bir yönetime sahip olamıyoruz anlamıyorum.bence başta şampiyonluk olmak üzere her türlü başarı için önce iyi bir yönetime sahip olmak gerekir.bu iş bu tecrübesizliklerle yürümez.nitekim yürümüyorda zaten...

Gürkan
02.11.2006, 09:32
artık papulanında posterinin stadta dalgalanma vakti geldi galiba.

Emorfo
02.11.2006, 09:42
Yazmiyim diyorum da çok boş yazıyorsunuz yahu.
Başkan hangi dergiye konuştu, Futbol Ekstra'ya. Bu gibi dergiler sassasyonel haberler yapmak zorundadır. Adnan Polat'a Fb formasını giydiren ve daha bir çok sassasyonel haber yapan bir dergidir. Sohbet sırasında geçen bazı konuşmalar satır başlarına çekilmiş haber bu şekilde verilmiş. Demek oluyor ki gazeteci ile de sohbet etmemek lazım :) Röportajı yapanla bizzat kendim görüştüm, Başkanın dediği Fb maçında Papila o maçı öyle yönetmese gerçekten kaliteli hakemdi hakemler de zaman zaman hata yapar art niyet aramıyoruz felan filan. Fazla büyültülecek bir açıklama değil dergi haberciliği böyledir bir ortalık karışması lazım başarılı da olunmuş :)

Bu arada Albayrak'a hala sahip çıkıyorum var mı itirazı olan, Albayrak'a sahip çıkan şakşakçı mı oluyor haddinizi bilin. Yazdıklarınıza dikkat edin...

Badaloğlu
02.11.2006, 10:04
Farukçuğum,
Sansasyonsa bu dergi bunu başardı diyelim.O zaman başkanın çıkıp,yalan yazdılar diye bu dergiyi yalanlaması lazım.Her önüne gelenede konuşmaması lazım.Lazım ki;Trabzon camiasının 30 bin kişi ile sokaklara inerek haklı davasına gölge düşürülmesin.Birileri bizim bu haklı davamızı çürütme gayretindeyse başkan uyanık olmalı...

Yoksa başkanımız, sansasyonel dergilere ciğeri beş para etmez bir hakem için konuşmakla bir halt olmayacğını bilmeli...

not: Cem Papila denen denyo hakemliği bıraktığından itibaren hakkında bir çok haber çıkmaya başladı,ya da bilerek bu haberler çıkarılıyor.Önce kendisi Star'da, Tele Lig proğramının daimi yorumcusu oldu(ne hikmetse hakemliği bırakanların ilk proğramı Tele Lig) sonra aynı adam Mustafa Çulçu'ya verdi veriştirdi.Ardından ben kendimi Trabzonlu(yuh daha neler) Hissediyorum dedi.Aynı Papila ile ilgili bizim başkana sorular soruluyor.Birileri bilerek bu Papilayı kullanıyor ve anlaşılan o ki; Haluk Ulusoy, devrilene kadar bu böyle devam edecek.
Son bir gözlem, Fener medyası ve camiasından Ocak'ta federasyonu devireceğiz diye açıklamalar ardı ardına gelmeye başladı...Haluk Ulusoy, sonuç itibarı ile Trabzonlu(kimlik kartına göre)adamlar bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyorlar.Hem Ulusoy devrilecek(ne de olsa Trabzonspor delegelerinin desteği ile başkan oldu)hemde Trabzon camiasına ağır hasar verecekler.

Naim
02.11.2006, 10:12
Yazmiyim diyorum da çok boş yazıyorsunuz yahu.
Başkan hangi dergiye konuştu, Futbol Ekstra'ya. Bu gibi dergiler sassasyonel haberler yapmak zorundadır. Adnan Polat'a Fb formasını giydiren ve daha bir çok sassasyonel haber yapan bir dergidir. Sohbet sırasında geçen bazı konuşmalar satır başlarına çekilmiş haber bu şekilde verilmiş. Demek oluyor ki gazeteci ile de sohbet etmemek lazım :) Röportajı yapanla bizzat kendim görüştüm, Başkanın dediği Fb maçında Papila o maçı öyle yönetmese gerçekten kaliteli hakemdi hakemler de zaman zaman hata yapar art niyet aramıyoruz felan filan. Fazla büyültülecek bir açıklama değil dergi haberciliği böyledir bir ortalık karışması lazım başarılı da olunmuş :)

Bu arada Albayrak'a hala sahip çıkıyorum var mı itirazı olan, Albayrak'a sahip çıkan şakşakçı mı oluyor haddinizi bilin. Yazdıklarınıza dikkat edin...

Açıkcası bu olaydan sonra en çok senin ne yazacağını merak etmiştim
cevap yazmamanada yoğundur belki okumamıştır diye düşünüyordum
Sabırla Bekliyordum

Haberi ilk okuduğumda aynen senin gibi düşndüm cümlenin kıyısından köşesinden bir şeyler yapılmış söylenmemiş bir şey söylenmiştir diye düşündüm belkide düşünmek istedim çünki tüm yanlışlarına rağmen Trabzonspor başkanlığı makamını işgal eden bir şahsın Trabzonsporun savunduğu yollara döktüğü mücadelesine değerlerine ihanet etmeyeceğine inanıyordum.
ama kazın ayağı öyle değilmiş
Klubde birinci ağızdan haberi doğruladı
daha sonrada tutup internet sitesine koyarak başkanın söylemlerine sahip çıktığını gösterdi bu demek oluyor du ki 2004 den bu yana klub politika değiştirerek ezikbahçenin çalıntı şampiyonluguna kabul getirmiş
Haberin ilk basında yayınlandığı gün buradan bir yazı yazmadık bekledikki düzeltme yapsınlar bir gün sonra klubu arayıp dikkatlerini de çektik haber siteye girdikten sonrada arayıp sıkıntımızı bildirdik ama ne başkan senin söylediğini iddia ettiğin fb maçını katletmeseydi iyi hakemdi lafını açıkladı nede başka bir yumuşatıcı açıklama
O zaman bu politika değişimi tüm birimleriyle klube nüfüz etmiş
bu cevap yazının konusu olan cevap

ikincil olarak da
Başkanı hala savunuyor olman kişisel fikriyatın Trabzonsporun gittiği yolu gideceği noktayı beğenmiş olmanı garip karşılasamda ,Trabzona değilde nuriye olan "bağlılığını" anlamasamda bu şekil düşünmüş olabileceğini kabul ediyorum

Fakat!!
Başkalarının da yaptığı gibi nurinin yaptığı açıklamayı tevil yoluna giden,açıklamanın aslında kinaye olduğu gibi safiyane açıklamalarda bulunanaları malisef nuriyi şak şak lamakla suçlamakda bir beis görmüyorum
Kaldı ki
Sevdiğiniz icraatları beğendiniz bir insanın şak şak (alkışçısı) olmanızın söylenmesi sizleri üzmemeli bilaki davranış biçimlerinizi herkesin farkettiği anlamına geldiği için tebrik dahi etmeniz gerekmektedir ..

Aslen yazar yazmaz editlediğim mesaj direk bir bireysel mesajdı daha sonrabunu özel mesajla yollamaya karar verdim ve sebeplerini öğrenmek istedim lakin senin gibi bir açıklama yapmayan birisi içindi
ama açıklamana rağmen o mesajı üstüne alman pek manidar geldi açıkcası.
Saygılarımla

Ek olarak
Mevzu Trabzonspor olunca Bilinecek Tek had Trabzonspor Çıkarlarının Bİttiği noktadır Farukcuğum

Külünkoğlu
02.11.2006, 10:35
Üslup bozulmasın arkadaşlar kim kimi isterse destekler eleştirir, eleştri ve savunma hakkı, birbirinizi kırmak hakaret etmek anlamını taşımıyor. Yarın öbür gün yüz yüze geldiğinizde birbirinize söyleyecek sözleriniz olsun, ikinizde yazdıklarınıza dikkat edin kardeşler. Edersiniz bilirim seversiniz birbirinizi. ;)

Emorfo
02.11.2006, 10:39
Bu arkadaş önce yazılarını editlemesi lazım. Hiç kimseyi şakşakçı olarak töhmet altında bırakamaz. şakşakçılık demek farklı beklentiler ve ya maddi çıkarlar uğruna birilerinin peşinden koşmaktır. Meydanı boş buldu sallıyor. Önce nasıl yazması gerektiğini öğrenecek öyle yazıya böyle cevap kimse kusura bakmasın.

Naim
02.11.2006, 10:41
Sen Yazılanları anlamıyorsun herhalde faruk
sen niye Şak şak cı lafına sahibi benim diye atladın onu merak ediyorum?

Külünkoğlu
02.11.2006, 10:43
Özel mesajla halledin meselenizi. Konuyu saptırmayın.

Gürkan
02.11.2006, 10:47
Eğer bir insan bir topluluğu temsil ediyorsa yaptıkları ve söyledikleri temsil ettiği topluluğa mal ediliyorsa, bu durum ortadan kalkmadığı sürece ağzından çıkan her kelimeye yaptığı her davranışa ikkat etmek zorundadır.

şu örnekle devam edeyim; bir bankada şuan şef pozisyonundaki bir arkadaşım bir pazar günü gezmeye çıktıgımızda evden çımadan traş oldu.yahu pazar pazar ne traşı işemi gidiyorsun dedim. ......... bankası çalışanları herzaman bankayı temsil etikleri için giyimlerine vsözen göstermeliler dedi.ne yani kızarlarmı dedim.müdür görse uyarır dedi.alt tarafı bir banka ve (o sırada daha şef olmamıştı) çalışanının gösterdiği özene bakın.

ve gelelim Trabzonspor gibi bir camiayı temsil eden Nuri Albayrakın hangi dergi lursa olsun yazının nersinde olursa olsun böyle hassaa bir noktada söylediklerine.

Kendisi bu tür konularda her kelimenin önemli olduğunu söylenen kelimelerin dikkatli seçilmesi gerektiğini bilmiyormu.yazılı basının özellikle kelime oyunları ile bazen söylenmeyenleri bile söylendi gibi gösterdiklerini.ve söylenenleri nasıl şekilendirdiklerini.artık ne zaman fb nin şaibeli şampiyonlugunun bahsi geçse;

-oğlum başkanınız bile kabul etti. ne konuşuyorsunuz

gibi laflar duyacağız.

Nuri Albayrak sıradan bir taraftar değildir.Konuştuğu yerde Köy kahvesi değildir.Trabzonspor Başkanıdır belli bir kitleye hitap eden dergiye röportaj vermiştir.

Emorfo
02.11.2006, 10:50
Yukarda Hüseyin kardeşimin yazısını alıntı yapıp şakşaçılık yapma felan bir şey yazdın şimdi bakıyorum da editlenmiş. Burda herkes aynı düşünmek zorunda değil değil mi. Başkanı sevmek ve ya ona herşeye rağmen inanmak ne zamandan beri şakşakçılık oluyor. Böyle kolay insanlar töhmet altında bırakılamaz. Yukarda yazdığın yazıda da edebiyat oryanteli kokan bir uslüp seziyorum. çaktırmadan giydirmek buna denir herhalde. Hayatım boyunca hep kendi bildiğim doğruların yolunda gittim, kimseye boyun eğmedim kimsenin de şakşakçısı olmadım. Bu yüzden midir bilmiyoru ama kıvırmalı oyunları da hiç iyi oynayamam. Ama birileri bu işleri çok iyi biliyor. Öyle mutlu oluyorlarsa yapacak bir şey. Saygı duymak lazım.

ozturk
02.11.2006, 10:53
o zaman BAŞBAKAN dostu sayın NÖRİİİ ALBIYRAKA şunu demek gerek :
YAP STADINI,AL ANANI DA GİT BURDAN LAN..BURASI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL.hele taraftarı açıklamalarıyla rezil etme yeri hiç değil.sanki bu insanlar rio karnavalı için organize olup yürüdü.DUY BİZİ NÖRİ BAŞKAN

olayı siyasileştirme o zaman bende kazım koyuncuyu mu eleştireyim komünist olduğu için hoş olmuyor böyle şeyler

OLCAY ÇAKIR
02.11.2006, 10:58
Ben şahsen daha daha paralı bir başkan istiyorum artık..!

Bu konuyu tartışmaya açmaya çalıştım ama şuanda kapalı,aralıkta muhtemel seçime gidilecek...! nasılsa tartışılır...

Benki,bunca her kötü uygulamayıda olsa sineye çeken bir yapıdaydım artık pes ettim...hep destek şiarımdır..buna devam..ama sessizluk...
Hüseyin ve Hasanında bir an evvel kendilerini kurtarmalarını bekliyorum bu çarkın içinden...

papila,metin tokat vs gibilerini kamera ve objektifler karşısında da eleştirebilecek kadar davanıza inanmanız gerekiyor..sanki sorumlu sizmiş gibi yazmanız gerekiyor,konuşmanız gerekiyor..bugünden olaya konsantre olmanız gerekiyor..başkan bugüne kadar kendini işine vermiş mazbut bir hemşehrimiz.kabahati yok
Tribünler kurbanını zaten seçmiş...Bunun örneği istanbulda bjk..

başkan pletikosa ve mineroyu getirirse sorun hallolur arkadaşlar,kaygıya ne hacet...
seneye de ufukhana ve ufukla,selime küfrederler.....

ben genede daha daha paralı pullu,kenndimizi teslim edebileceğimiz bir başkan bekliyorum...

başkandan dün br yalanlama gelmedi,kıyamet kopuyor ama o farkında değil...

''Trabzonspor kimsenin cebine sığmaz'' ne güzel bir söz...

hoşçakalın...olcay

oskanonur
02.11.2006, 11:01
Yonetim kurulu bir an once Baskanimiz Nuri Albayrak'a konusma yasagi getirmeli.:)

TSunami
02.11.2006, 11:09
- 1 ay önce papila mahluku hakem(!)liği bırakırken bjk ve Trabzon lobisinin ona hakem(!)liği bıraktırdığı söyleniyordu.
- geçen hafta adı geçen varlık bjk li ve karadenizli/Trabzonlu olduğunu dile getirdi.
- Başkan Albayrak, son olarak Trabzonspor camiasının istenmeyen hakem olarak ilan ettiği CP'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, "CP'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu" ifadelerini kullandı.

inşaallah, zaten bu mahluktan kurtulduk daha fazla ortamı germeyelim biraz da kafa bulalım demiştir. değil mi sayın Albayrak ... öyledir öyledir...

altancakular
02.11.2006, 11:28
bir önerim var

cem papilanın tetikçilik yaptığı olayların cem papilanın gitmesi ile bitmediğini hepimiz biliyoruz.
bizim varolıuş sebebimiz cem papila da vücut bulan anlayışın yokedilmesidir
25 bin kişi aslında bunu haykırdı birilerinin kör gözlerine , sağır kulaklarına
insafsız yüreklerine

bunun için derim ki

madem bu anlayış yok edilmedi
ama üç kişi katılır
ama beş kişi katılır
nuri başkanın bu söylediğini geri alması için kulübe mail atalım
bu konudaki kent duyarlılığını anımsatalım. zira o istanbul da yaşıyor. sanırım bu hassasiyeti anlayacak kadar kenti ve insanını tanımıyor

ve de gelin o yürüyüşün yıldönümlerini geleneksel hale getirip yürüyelim
trabzonun şanlı tarihini korkakların yazmasına izin vermeyelim

neydi tam tarihi o yürüyüşün

Travelair
02.11.2006, 11:35
*Trabzonspor'un sahip olduğu kadro, hiç bir takımda yok

-?

*Diğer takımlarda isimler olabilir ama parçaların birbirine uyumu ve takım olabilme yeteneği açısından en iyi kadro bizde

-Bir de o uyumu biz görebilsek?

*Geçen sezona oranla şampiyonluk şansımız yüzde 70 daha fazla

-Hesap neye göre?

*Vestel Manisaspor'un şampiyon olabileceğine inanmıyorum ama olmasını isterim. Trabzonspor olmayacaksa onlar şampiyon olsun

-Yağmurdan kaçarken doluya tutulma. "gurur duyarız" gafını düzelteyim derken bu açıklama da ters oldu

*Biz Lazaroni'yi medyada yönetim aleyhine konuştuğu gün göndermeye karar verdik

-Daha önceki açıklama "uyum sağlayamadı" idi. Hangisi doğru?

*Albayrak, Lazaroni'nin istediği futbolcuların alınmamasıyla ilgili olarak, ”Şayet Lazaroni'nin istediği futbolcuları alsaydık, bugün rezil bir durumda olurduk” dedi.

-Bizim bilmediğimiz bir td lisansı mı var yönetimin? Nereden biliniyor? Güvenmiyorsanız neden td yaptınız?

* Lucescu ile sezon başında 3-5 defa oturup bir araya geldiğini belirten başkan Albayrak...

-Üç mü? Beş mi?

*Tabii ki kendisi bu teklif karşısında gitmek istedi ama bizimle 4 yıllık daha sözleşmesi var. Gitmek istemesi normal çünkü adam bizde yılda 300 bin Avro'ya oynuyor. Chelsea ise 2 milyon Avro verecek. Tabii herkes gitmek ister” şeklinde konuştu.

-Bu Milan'ı zorla tutuyoruz demek Hak verdiğiniz bir oyuncuyu nasıl motive etmeyi planlıyorsunuz?

*Fatih'in imza atıp devam etmesini istedik. Ama kendisi sözleşmeyi uzatmayacağını, hatta bu devre arasında başka bir takımla sözleşme yapacağını söyleyince biz de satmak zorunda kaldık. Onu tutsaydık en fazla 4-5 ay için tutmuş olacaktık. Bu da akıl karı değildi. Fatih Tekke aslında Avrupa'ya yaklaşık 10-12 milyon Avro'ya da satılabilirdi. Sözleşmesini uzatıp bu sezon Trabzonspor'da oynuyor olsaydı, bu takımla en az 40 gol atar ve sezon sonunda 12-15 milyon Avro karşılığında ünlü bir takıma giderdi. Ama biz o günkü şartlara rağmen yine de çok iyi bir fiyata sattık.”

-10 12 milyona talibi var mıydı? Varsa neden ortaya çıkmadı? "En az 40 gol"ü Fatih ne zaman attı? Bu sezonki takım çok mu pozisyona giriyor sizce?
Sezon sonunda 12-15 milyon euro nerden çıktı? Fatih onlar sattı diyor. Devre arasında sözleşme imzalarım sözü Fatih'e mi ait? 2 farklı iddia var ortada

*Albayrak, Trabzonspor camiasının istenmeyen hakem olarak ilan ettiği Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, “Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu” dedi.

-Trabzonspor camiasının bu eskiye tavrı ve isyanı ortada iken camiayı temsilen orda olduğunuzu bildiğiniz halde bu sözleriniz camiayı çiğnemek değil midir?

Bir röportajdan bu kadar rahatsızlık duyduğum şey çıktı, acaba haksız mıyım?

lazmanyaq
02.11.2006, 11:38
ben bu nuri denen adam başkan olduğunda bu adam casustur trabzonsporu uçuruma götürecektir demiştim.ve bu düşüncem hala değişmedi.. İSTİFA ET ULAN YETER BEE.. ezik bir başkan istemiyoruz.bu kırdığın kaçıncı pot..

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Emorfo
02.11.2006, 11:43
Travelair
Röportajın Gs maçından sonra yapıldığını unutma arada 1 ay ve ya 20 gün gibi bir süre var. Şu andaki kötü görüntüye bakıp başkan nasıl böyle bir açıklama yapar diye şaşırmayın.

TSelif
02.11.2006, 11:44
Fatih'i o sattı. Gitmek zorunda bıraktırıldı. Buna adım gibi eminim.Günler ilerledikçede dahada emin oluyorum.
Konuyu dağıttığım için özür ama sırası gelmişken söylemek istedim.Umarım Fatih topiğine dönüşmez.

Travelair
02.11.2006, 11:53
@Emorfo

Teşekkürler o maçtan sonra yapıldığını bilmiyordum. Baya sevinmiş olsa gerek başkanımız

altancakular
02.11.2006, 14:08
@ Emorfo arkadaş

ve bir şey daha hatırlatmak isterim ki

Trabzonspor'un başkanının bu cümleleri ne zaman dediği değil ne dediği dir tartışılan.

şampiyon olmamız bile bu sözlerin söylenmesinin yarattığı hayal kırıklığını azaltmaz

25 bin kişi yürüdü

bu dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şeydi
ne güzel haykırmıştık

senin gücün karanlığı yenecek
senin bu haksız arenada verdiğin onurlu mücadelen yeter

diye

trabzon markasına katma değer katan ne varsa işte böyle birer birer avucumuzdan kayıp gitti

kayan yıldızlar gibi

bu yıldızlar sayın albayrak ın bahsettiği gibi sahte yıldız da değildi üstelik

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 14:10
naim nickli kardeşim sanırım görüş uyuşmazlığı nedeni ile bana biraz da gaza gelip biraz aleyhime sallamış ama biz bunu aramızda özelde tartıştık ve anlaştık neden benim bu düşünceye sahip olduumu sordu ve tartıştık hala görüşlerimiz zıt olmasına ramen yapılan hatadan dönüldü ben daha yeni gördüm msjı 2 li tartışmalara girmeden özelde hatta yüzyüze tartışıldımı bu konular daha rahat halledilebiliniyor özelden bana gelmese arkadaşım bende belkide kendisine ağır konuşabilir kalbini kırabilirdim ama şimdi böle si daha ii oldu aynı otobüslede gidicekmişiz hafta sonu sakarya ya yüzyüze bile bakamıcaktık ama şimdi görüşler tam zıt olmasına ramen konuşabilcek durumdayız konu aramızda halledilmiştir bu arada faruk kardeşimde beni çok ii savunmuş hani saol :D

Naim
02.11.2006, 14:14
naim nickli kardeşim sanırım görüş uyuşmazlığı nedeni ile bana biraz da gaza gelip biraz aleyhime sallamış ama biz bunu aramızda özelde tartıştık ve anlaştık neden benim bu düşünceye sahip olduumu sordu ve tartıştık hala görüşlerimiz zıt olmasına ramen yapılan hatadan dönüldü ben daha yeni gördüm msjı 2 li tartışmalara girmeden özelde hatta yüzyüze tartışıldımı bu konular daha rahat halledilebiliniyor özelden bana gelmese arkadaşım bende belkide kendisine ağır konuşabilir kalbini kırabilirdim ama şimdi böle si daha ii oldu aynı otobüslede gidicekmişiz hafta sonu sakarya ya yüzyüze bile bakamıcaktık ama şimdi görüşler tam zıt olmasına ramen konuşabilcek durumdayız konu aramızda halledilmiştir bu arada faruk kardeşimde beni çok ii savunmuş hani saol :D

Hala Başkanın Konuşmasını Savunmana veya bir Tevil yolu aramanı şiddetle kınıyorum
Özelden sorucam hesabını:cool:
biraz ağrı bir tabir kullanmıştım hatamı hemen düzelttim ama faruk exprese yakalandık kusura bakma Hüseyin

Emorfo
02.11.2006, 14:18
bu arada faruk kardeşim de beni çok ii savunmuş hani saol :D

savunmak değil de bana çok ters geldi bu konular hassas konular.

altancakular

ben diyeceğimi arka sayfada söyledim.

altancakular
02.11.2006, 14:26
yazıyı yanliş yere yazdum da kimsa beni uyarmayi
dur yerine alayim oni

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 14:37
deprem olsa yönetim sel olsa yönetim sorumlu herşeyi sorumlusu yönetim fatih in gidişinde bile yönetimi suçluyosunuz ya helal olsun size

Gürkan
02.11.2006, 14:41
deprem olsa yönetim sel olsa yönetim sorumlu herşeyi sorumlusu yönetim fatih in gidişinde bile yönetimi suçluyosunuz ya helal olsun size

adı üstünde yönetim.
yani yöneten kurum.
kararı veren.
uygulayan.

bordox
02.11.2006, 16:16
Bordox çok zorlama bir yorum oldu
Yada bu sefer sen Nuri ile kafa buluyorsun
Bu konuda aydınlatmanı bekliyorum ?

Söylediklerinden öyle bir mana çıkardım sadece düşünün yani hurdaya dönmüş bir aracı F1'i kazanır demek neyse Süper Lig'de çoğu takımın istemedeği, Trabzonspor ve Beşiktaş gibi ligin lokomotif takımlarının maçlarına verilemeyen bir hakeme Türk Hakemliğine faydalı olacaktı demek aynı şey.

Bilmiyorum yüksek noktalarda dönen hesaplar, verilen demeçler üzerinden yapılan ikidar mücadeleleri bunlara sebep olabilir.Adama hakaret etsen ceza yiyeceksin ama adama olmayacağı bir şey yapar dersen de bir nevi dalganı geçersin.

Zorlama olmuş olabilir ama ihtimal yani.

Cenkhan
02.11.2006, 16:25
adı üstünde yönetim.
yani yöneten kurum.
kararı veren.
uygulayan.

O zaman isler yolundayken inatla siyasi yorum yapanlarin da karsisina cikmak lazim. Aylardir yonetim degil Nuri Albayrak dusmanligi yapiliyor. Derbilerden sonra durulanlar 1 2 haftadir istedigi ortami yakaladi yine ortaya ciktilar. Baskan in aciklamasi ben dahil cogu kisiyi rahatsiz ettti ama tercihini taraftari gaza getirmek yerine Trabzonspor u bu sikeci hakemin dahil oldugu tartismalardan uzak tutmakti. Dogru veya yanlis..

Hala Nuri Albayrak tan nefret edenler var. Shp den secilip sehre baskanlik etmis baskanimiz da oldu ama siyaset yerine futboldaki becerisizliklerini konustuk. Tutarli olmak lazim..

tsmaniac
02.11.2006, 16:40

tabi haklısın sorumlu yönetim değil sorumlu marslılar ,ne diyosun sen yaaa Trabzonsporun şerefi ayaklar altına alınıyor hala çıkıp dalga geçer gibi konuşuyorsun ama böyle düşünenlerimiz olduğu sürece bize müstahak bunlar

caykarali_erdal
02.11.2006, 16:50
Trabzonspor kalmis bir kac cikarcinin eline bahis oynuyan oynatanlarla sampiyonluklar degil bu cesit rezaletler gormeye devam edecegiz.

cem papilalar onlarin cem papila olduklarindan degil,bizim Trabzonsporumuzun onlari desteklediginden cem papila oluyorlar turkiye super ligi veyatda herhangi spor dali kalmis bir kac mafiacinin eline hebsi cikar pesinde yonetiminden cizgi cisenine kadar kumar / bahiz oynuyanlarla bu az bile daha cok cem papilalar ve baskanlar gorecegiz nede olsa turkiye bahiz cenneti taraftar siteleri bile bahis reklami koyarlarsa sitelerine bunlari artik normal karsilamamiz lazim ve bizlerde cem papilalari elinden ayagindan opmemiz lazim .
neye laik goruyorsan kendini ona gore laik oldugunu veriyorlar (ne bicersen onu ekersin)
lafin kisasi bu duzen boyle gelmis boyle gider kim baskan olursa olsun hebsi bahise hem kendini hemde klubu (futbolcularda dahil) hemde taraftarini yoneltiyor bizlerde iki kurus para icin utanmadan bahiz oynuyoruz. ve birde sampiyonluk bekliyoruz ne diyeyimki uyanin artik uyanin.

tsmaniac
02.11.2006, 19:39
O zaman isler yolundayken inatla siyasi yorum yapanlarin da karsisina cikmak lazim. Aylardir yonetim degil Nuri Albayrak dusmanligi yapiliyor. Derbilerden sonra durulanlar 1 2 haftadir istedigi ortami yakaladi yine ortaya ciktilar. Baskan in aciklamasi ben dahil cogu kisiyi rahatsiz ettti ama tercihini taraftari gaza getirmek yerine Trabzonspor u bu sikeci hakemin dahil oldugu tartismalardan uzak tutmakti. Dogru veya yanlis..

Hala Nuri Albayrak tan nefret edenler var. Shp den secilip sehre baskanlik etmis baskanimiz da oldu ama siyaset yerine futboldaki becerisizliklerini konustuk. Tutarli olmak lazim..

senin yaptığım siyaset değilmi şimdi

Gürkan
02.11.2006, 19:42
Sabah yazarı Emre Aközün Başkanımızın Beğendiği Süper eski hakem Cem papila için yazısı.

Hakeme bak hakeme!

G.SARAY'IN, PSV'den yediği ilk golü StarTV'de yorumlayan eski hakem Cem Papila'nın sözleri: " Arda, Simons'un tam hizasında olduğu için yan hakem ofsaytı göremedi." (İyi ya, aynı hizadaysalar zaten ofsayt yoktur.) "Çok ince, süzmesi çok zor bir pozisyondu." (Kural, hakeme, 'Kararsızsan oyunu devam ettir' demez mi?) Ve ardından ekledi: "Yüzde 100 ofsayt." Arkadaşı mantık kursuna göndermeli

orange24
03.11.2006, 11:09
arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum bir beşiktaş taraftarıyım antuya ve ultraslanada üyeyim ordakı forumlarada ara sıra yazarım beşiktaşı ilgilendıren konu varsa veya o takım hakkında dışardan gördüklerımıde yazarım tabiki saygı cercevesınde sizinde öle karşılayacagınızı düşündüm. cem papıla olayına gelınce enaz sızın kadar bızım canımızıda yakmıstır o hakem bozuntusu siizn başkanın yazılarını gazetede okudum gerçekten o mactada sizinde hakkınızı yemıstır fb nin maşasıdır cem papila 2 gun sonra da bizdekı gıbı cem papıla fanatik ts lıymıs dıye haberler cıkarsa sasırmayın derim

Recep Çaltepe
03.11.2006, 11:11
...cem papıla fanatik ts lıymıs dıye haberler cıkarsa sasırmayın derim.

Hiiç şaşırmayız :D

Travelair
03.11.2006, 11:15
Zaten Trabzonluyum dedi memleket olarak :) olabilir

orange24
03.11.2006, 11:21
ozaman yakındır gaztelerde görürüz haberi ama başkanınıızn yaptıgı acıklama talıhsızlık bence yaptıgı en buyuk gaf manısanın sampıyon olmasını ıstemesı demırorende gecen sene gs nın sampıyon olmasını ıstıyorum demıstı ve bu cok sakıncalıydı ve gs ye yenıldık bu yanlıs anlasıldı tutku ts sampıyonluktan koptu kazara manısaya yenıldı ozaman kafalarda soru ısaretı olmazmı bu acıklamayı taraftar yapabılır ama başkan yapmamalı çıkarsın şampıyon olursun olmazsın ama onu ıstıyorum bunu ıstıyorum yok

kutoz
03.11.2006, 11:44
Zerre kadar şaşırmadım, başkanın söylediklerine... Aksini söyleseydi şaşırırdım...

Alışın arkadaşlar, alışın... Parayı veren düdüğü çalıyor işte...

sismolog61
03.11.2006, 11:59
Zaten Trabzonluyum dedi memleket olarak :) olabilir

arkadaşlar zonguldakta okuyan arkadaşım ezikbahçeye yenildiğimiz maç sonrası (cem papila saolsun) cem papila ile bi arkadaş ortamında sohbet etme fırsatı olduğunu ve aslen trabzonlu ve trabzonsporlu olduğunu soylemişti ve inanmamıştım hatta ağzıma ne geldiyse soylemiştim galiba haklı çıkıyo o yüzden pek şaşırmadım

bordo61
03.11.2006, 14:16
BİZLER UNUTMADIK BAŞKAN !..

bordomavi.net olarak, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın Futbol Ekstra Dergisi’ne vermiş olduğu beyanatla ilgili olarak bir açıklama yapmamız gerektiğini düşünüyoruz.

2004 yılı Mayıs ayı başında oynanan ve onlarca hakem hata(!)larıyla kaybettiğimiz Fenerbahçe maçının, 3 puanlık bir maç olmasının ötesinde anlamlar taşıdığını ve sonucun şampiyonluk yarışını doğruda etkilediğini hepimiz çok iyi hatırlıyoruz.

O maçın katlinin baş aktörü olan Cem Papila’nın, daha sonra çeşitli televizyonlara çıkarak, kararlarının haklılığını anlattığını ve bu televizyon programlarının yapımcıları ile birlikte bir çeşit aklama çalışması yaptıklarını da hatırlıyoruz.

Bu tür geçiştirmelere mahal vermemek adına, şehrimizde ve hatta Türkiye’nin çeşitli illerinde bu futbol katliamına ses vermek ve dikkat çekmek üzere çeşitli organizasyonlarla, Trabzon’da onbinlerce, Ankara ve İstanbul’da yüzlerce taraftarımızın bu haksızlığa verdiği tepkiyi ve yükselttiği sesini de tüm Türkiye’ye duyurduk. Bu haklı tepkiler sadece bir maçın katlini değil, tüm ülkedeki futbol çarpıklığını da vurgulamaktaydı ki, o dönem görevde olan federasyon yöneticileri dahi sonradan yaptıkları yanlışları kabul eder beyenatlar ile görev sürelerinin ömrünün kısa olmasını buna bağladılar.

Başkan'ımızın, Cem Papila’nın futbol hakemliğini bırakması yönündeki yorumunu dinlemek bizler için üzücü olmuştur

Cem Papila’nın, sebebi her ne olursa olsun, faal futbol hakemliği görevini bırakmasını mutlulukla karşıladığımızı ve başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadığımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Trabzonspor taraftarları olarak bizler unutmadık, unutmayacağız.

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği 1999

http://img204.imageshack.us/img204/850/taraftarlarkalabalikoq1.jpg
Cem Papila'nın hatalarıyla (!) kaybedilen Fenerbahçe maçıyla Trabzonspor'un şampiyonluğu, Kadıköy ekibine altın tepsiyle sunulmuş, tepki olarak Trabzon'da 30.000 kişilik büyük bir kalabalık gövde gösterisi yapmıştı.

ey başkan duy bunları

Çetin
03.11.2006, 22:23
papila sen kadıköyden seçime gir bağımsız olarak aziz partiside olabilir

ozturk
04.11.2006, 10:25
şampiyonluğumuzu yedikten sonra ne olursa olsun

TSelif
04.11.2006, 11:53
şampiyonluğumuzu yedikten sonra ne olursa olsun

Evet cehennemin dibine kadar yolu var.:mad:

Travelair
04.11.2006, 12:09
Aslında yapılanların köküne inmek lazım. Bugün Cem olur yarın Ali'yi öteki gün Veli'yi tartışırız

TSelif
04.11.2006, 12:14
O'da olur. Sezon sonuna doğru eğer (inş.) ilk 2 içinde olup kafaya oynarsak o da olacak.Ne papilalar çıkacak kimbilir.

sweetrose
04.11.2006, 12:20
O'da olur. Sezon sonuna doğru eğer (inş.) ilk 2 içinde olup kafaya oynarsak o da olacak.Ne papilalar çıkacak kimbilir.

Papilalar 84 den beri hep var ama önemli anlrada kritik durumlarda çıkıyorlar ortaya..

TSelif
04.11.2006, 12:28
Papilalar 84 den beri hep var ama önemli anlrada kritik durumlarda çıkıyorlar ortaya..

Haklısın .Bu da TRABZONSPOR'um için geçerli oluyo hep

sweetrose
04.11.2006, 12:31
Haklısın .Bu da TRABZONSPOR'um için geçerli oluyo hep
aslında sadece tRabzonspor için değil bence... Beşiktaşın 100. yıl şampiyonluğunda gençlerbirliğinin hali malum...ama en çok korktukları takım Trabzonspor olunca Anadoluda...Trabzona karşı büyük bir bizans ittifakı var...

TSelif
04.11.2006, 12:40
Yani onlara bir kere yapılıyorsa bize 5 kere dimi?

sweetrose
04.11.2006, 12:46
yani....geçmişte ki hataların önünü kapatmalılar dimi...Trabzon 6 sene nasıl dize çöktürdü...Atilla da bi zamanlar Roma da papayı diz çöktürmüştü...ama Bizans sonunda kirli oyunlar ile buralara kadar geldi...

TSelif
04.11.2006, 12:52
Bu şekilde papilaları yok ederek işe başlamalıyız ve biz kendi içimzde çok güçlü olmalıyız. Bir zamanlar " hakemleride yenen kadro kuracağız" gibi vaadler dilde kalmamalı.....Çünkü çok iyi bilmemiz gereken bi şey var ki biz maçalara çıktığımızda sadece sahada ki rakibe karşı oynamıyoruz......

sweetrose
04.11.2006, 13:44
Bu şekilde papilaları yok ederek işe başlamalıyız ve biz kendi içimzde çok güçlü olmalıyız. Bir zamanlar " hakemleride yenen kadro kuracağız" gibi vaadler dilde kalmamalı.....Çünkü çok iyi bilmemiz gereken bi şey var ki biz maçalara çıktığımızda sadece sahada ki rakibe karşı oynamıyoruz......

Hiçbir zaman hakemleri yenemez bu takım bu vizyonu ve misyonu ile... Bir adam çıkıp da hala şampiyon olduğumuz seneleri analiz edip koyamıyor ortaya...nie? çünkü o değerlere sahip çıkmak ululuktu...:mad:

TSelif
04.11.2006, 13:55
Konuyu saptırdık belki ama şampiyon olduğumuzda ki değerlerle uzaktan yakından ilgimiz kalmadı...üzgünüm maalesef:(

sweetrose
04.11.2006, 13:59
Aslında konudan sapmadık; çünkü takımın şampiyon olduğu senelerde oyuncu da, taraftarda ve yönetimde Trabzonsporun büyüklüğünden gelen kazanımlar ve bu kazanımların yarattığı değerler; hakemlere en büyük cevabı veriyordu... Avniakere sadece rakipler korkarak gelmiyordu aynı zamanda keza hakemlerde.... Papila olayı ise bunun bir yansımasıdır..

TSelif
04.11.2006, 15:38
Evet bizde Papila'ya başkanımızla sahip çıkarak bazı şeylere çanak tutuyoruz sanırım.

Tunga
10.11.2006, 13:47
http://www.milliyet.com.tr/2006/11/10/son/sonspo20.asp

TARAFTARLAR:“ŞAŞIRDIK“

Trabzonspor'un önde gelen taraftar grupları, kendilerine ait internet sitelerinde Başkan Albayrak'ın bu sözleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini belirten sitem dolu açıklamalar yayınladılar. Büyük taraftar oluşumlarından bordomavi.net, “Bizler unutmadık Başkan“ başlıklı yazısında şu görüşlere yer verdi:

''MEMNUN OLDUK''
“Onlarca hakem hatalarıyla kaybettiğimiz Fenerbahçe maçının, 3 puanlık bir maç olmasının ötesinde anlamlar taşıdığını ve sonucun şampiyonluk yarışını doğrudan etkilediğini hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. O maçın katlinin baş aktörü olan Cem Papila'nın daha sonra çeşitli televizyonlara çıkarak kararlarının haklılığını anlattığını ve bu televizyon programlarının yapımcılarıyla birlikte kendisini aklama yoluna gittiğini de hatırlıyoruz. Bunu önlemek için de şehrimizde ve bazı illerde bu futbol katliamına dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar yapıldı, Trabzon'da onbinlerce, Ankara ve İstanbul'da yüzlerce taraftarımız bu haksızlığa tepki verdi. O dönem görevde olan federasyon yöneticileri bile sonradan yaptıkları yanlışları kabul eder beyenatlarla görev sürelerinin ömrünün kısa olmasını buna bağladılar. Başkanımızın Cem Papila’nın futbol hakemliğini bırakması yönündeki yorumu, bizleri üzdü. Sebebi ne olursa olsun Papila'nın hakemliği bırakmasını mutlulukla karşıladığımızı ve başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadığımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.''

Naim
10.11.2006, 14:26
Trabzonspor'da Cem Papila gerginliği...

Ömür AVCI / TRABZON (DHA)

TRABZONSPOR Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirten açıklamasına taraftar grupları, internet sitelerinde, “Başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadık“ diye tepki gösterdiler.

İSTENMEYEN HAKEM İLAN EDİLMİŞTİ
Cem Papila, Trabzonspor'un 2004 yılında İstanbul'da oynadığı Fenerbahçe maçındaki yönetimiyle bordo mavili camianın tepkisi çekmişti. Papila'nın kötü yönetimi sonucunda şampiyonluğun kaçtığını iddia eden taraftarlar, Trabzon'da 40 bin kişinin katıldığı gösteriler düzenlemiş, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto etmişti. Bu arada Cem Papila, bordo mavililer tarafından “istenmeyen hakem“ ilan edilmişti.

ALBAYRAK:“KAYIP''
Başkan Nuri Albayrak'ın Cem Papila'nın FIFA listesinden çıkarılmasının ardından hakemliği bırakmasıyla ilgili olarak Futbol Extra Dergisi'nin Kasım sayısında, “Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüm. Türk futbolu için büyük kayıp. Tam olgun çağındaydı. Bırakmasa, iyi olurdu“ demişti.

Trabzonspor'un önde gelen taraftar grupları, kendilerine ait internet sitelerinde Başkan Albayrak'ın bu sözleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini belirten sitem dolu açıklamalar yayınladılar. Büyük taraftar oluşumlarından bordomavi.net, “Bizler unutmadık Başkan“ başlıklı yazısında şu görüşlere yer verdi:

''MEMNUN OLDUK''
“Onlarca hakem hatalarıyla kaybettiğimiz Fenerbahçe maçının, 3 puanlık bir maç olmasının ötesinde anlamlar taşıdığını ve sonucun şampiyonluk yarışını doğrudan etkilediğini hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. O maçın katlinin baş aktörü olan Cem Papila'nın daha sonra çeşitli televizyonlara çıkarak kararlarının haklılığını anlattığını ve bu televizyon programlarının yapımcılarıyla birlikte kendisini aklama yoluna gittiğini de hatırlıyoruz. Bunu önlemek için de şehrimizde ve bazı illerde bu futbol katliamına dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar yapıldı, Trabzon'da onbinlerce, Ankara ve İstanbul'da yüzlerce taraftarımız bu haksızlığa tepki verdi. O dönem görevde olan federasyon yöneticileri bile sonradan yaptıkları yanlışları kabul eder beyenatlarla görev sürelerinin ömrünün kısa olmasını buna bağladılar. Başkanımızın Cem Papila’nın futbol hakemliğini bırakması yönündeki yorumu, bizleri üzdü. Sebebi ne olursa olsun Papila'nın hakemliği bırakmasını mutlulukla karşıladığımızı ve başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadığımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.''

BAŞKAN CAMİANIN SESİ OLSUN
Etkili taraftar grubu Çılgınlar'ın sitesi kalearkasi.net’de de açıklamanın üzüntüyle karşılandığı vurgulandı, şu görüşlere yer verildi:
“Fenerbahçe ile deplasmanda oynadığımız maçta verdiği kararlarla Trabzonsporumuz'un elinden şampiyonluğu alıp bizleri kahreden, binlerce Trabzonsporlu'yu sokaklara dökerek protesto yürüyüşleri düzenlemeye sevkeden Papila'nın hakemliği bırakmasını başkanımızın üzüntüyle karşılamasını yadırgıyoruz. Papila ve onun gibileri Türk futbolundan uzaklaştırmak için bundan sonra da elimizden geleni yapacağız.“

http://www.milliyet.com.tr/2006/11/10/son/sonspo20.asp

Tunga Abi metnin Tamamını koyalımda bir anlamı olsun dimi ;)

Ayrıca aynı haberi
http://www.superspor.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=116&go=39778
http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=36187
den de takip izleyebilirsiniz

Gürkan
10.11.2006, 14:34
inşallah başkan da anlar anlamını.

Faik Yılmaz
10.11.2006, 15:02
papilayı TRABZONSPOR taraftarı herhangi bir vatandaş sahiplense idi değerlerimize ihanetle suçlardık onu.... peki kişnin başkan olması onun bu davranışını haklımı çıkarıyor acaba.....

başkanımız bu açıklamayı başkan sıfatı olarak mı yaptı , yoksa bir TARBZONSPOR taraftarı olarakmı yoksa eski istanbulspor başkanı olarakmı yaptı ben asıl bunu merak ediyorum....

altancakular
10.11.2006, 15:20
yanıt veriyorum

bi insan olarak yaptı

ama bu bildiğiniz bi insan değildir

şu leman daki gönül adamı var ya

hah işte onun gibi bi insan

o ruh hali ile yaptı

Külünkoğlu
10.11.2006, 15:46
altancankular kendini hiç solmazkvsr gibi hissettiğin oldu mu ? Sakın "o da kim" deme...

Mehdi
10.11.2006, 16:04
cem papila hakkındaki bildirimiz haber7 de geniş yankı buldu arkadaşlar.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=197909

Gürkan
10.11.2006, 16:06
bu böyle kalmamalı.yeni stad yapılınca kale arkalarından birisi cem papila tribünü olsun.hatta Trabzonda bir caddeye adını verelim.

Böyle şahsiyetleri yalatalım.

altancakular
10.11.2006, 16:07
gürkan kardeş öyle dalga geçme kızanlar olabilir

Mustafa YILMAZ
10.11.2006, 16:08
hiç şaşırmadım.. bence başkan albayrak Trabzonspor değerlerini bilmiyor bunu fakyelin transferinde gösterdi..

sweetrose
10.11.2006, 16:19
bu böyle kalmamalı.yeni stad yapılınca kale arkalarından birisi cem papila tribünü olsun.hatta Trabzonda bir caddeye adını verelim.

Böyle şahsiyetleri yalatalım.

Gürkan aslında güzel fikir; nasıl birileri maratonu ulusoy tribünü yapmışsa onu da yapsınlar...yazıklar olsun ne diyeyim:mad:

Özer Öztekin
10.11.2006, 23:00
Bu başkan Trabzonspor'un değerlerinden ve tarihinden bihaber. Az zaman içinde yanındakiler ''Başkanım bu Cem Papila'yı protesto etmek için Trabzon'da 40.000 kişi yürümüştü'' diyecek ve başkan da bir takıyye ile hepimizin kendisini nasıl yanlış anladığını anlatacak ve hatta içimizden birileri de O'nu yanlış anladığımız için bizden hesap soracak ve dahi bizleri insafa davet edecektir.
Başkan'ın başkan olmadan önce bırakın stadyumdan izlemeyi, TV den bile herhangi bir Trabzonspor maçını 90 dakika izlemediği konusunda içimde garip bir his var. Hatta bu son demeçleri, başkan olarak bedeni tribünde olsa da aklının başka yerlerde olduğunu belgeliyor.
Hedefi, vizyonu, misyonu ile 3.ligdeki İstanbul Belediyespor'u başarıdan başarıya koşturan başkanın buradaki başarısını Trabzonspor'a taşıması, 16 yıl futbol oynadıktan sonra futbolcu olamayıp başbakan olmaktan daha mı zor sizce?
Hey gidi Trabzonspor'um benim hey.... yürek sızım, onmayan yaram....ve bahtı kara taraftarım...Ben ağlamayım da başkan mı ağlasın?

Emorfo
10.11.2006, 23:05
‎Trabzonolog (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=6965)
Başkan gençliğinde en büyük zevkinin Trabzonspor maçlarına gitmek olduğunu söylemişti bilmem biliyor musun. Hatta eminim senden çok gitmiştir Trabzonspor maçlarına.

sweetrose
11.11.2006, 00:41
Bence Bu adamı hala burada tartıştıkça bu adam değere biniyor; bunun adına anti-x diye bir site açıp gerekeni yapalım...

CeSS
11.11.2006, 00:46
HABER 7 DEN

Papila, Trabzon'u karıştırdı
2004 Yılında oynanan TB-TS maçının hakemi Cem Papila hakemliği bıraktı ama olaylar bitmedi. Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüm diyen Başkan Albayrak'ı taraftarlar protesto etti...
10 Kasım 2006 15:45
Yazı boyutunu büyütmek için

PAPİLA TRABZON'U KARIŞTIRDI!..
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirten açıklamasına taraftar grupları, internet sitelerinde, “Başkanımızın talihsiz beyanatını yadırgadık“ diye tepki gösterdiler.
İSTENMEYEN HAKEM İLAN EDİLMİŞTİ
Cem Papila, Trabzonspor'un 2004 yılında İstanbul'da oynadığı Fenerbahçe maçındaki yönetimiyle bordo mavili camianın tepkisi çekmişti. Papila'nın kötü yönetimi sonucunda şampiyonluğun kaçtığını iddia eden taraftarlar, Trabzon'da 40 bin kişinin katıldığı gösteriler düzenlemiş, Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu protesto etmişti. Bu arada Cem Papila, bordo mavililer tarafından “istenmeyen hakem“ ilan edilmişti.

ALBAYRAK:“KAYIP''
Başkan Nuri Albayrak'ın Cem Papila'nın FIFA listesinden çıkarılmasının ardından hakemliği bırakmasıyla ilgili olarak Futbol Extra Dergisi'nin Kasım sayısında, “Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüm. Türk futbolu için büyük kayıp. Tam olgun çağındaydı. Bırakmasa, iyi olurdu“ demişti.

''MEMNUN OLDUK''

BAŞKAN CAMİANIN SESİ OLSUN
Etkili taraftar grubu Çılgınlar'ın sitesi kalearkasi.net’de de açıklamanın üzüntüyle karşılandığı vurgulandı, şu görüşlere yer verildi:
“Fenerbahçe ile deplasmanda oynadığımız maçta verdiği kararlarla Trabzonsporumuz'un elinden şampiyonluğu alıp bizleri kahreden, binlerce Trabzonsporlu'yu sokaklara dökerek protesto yürüyüşleri düzenlemeye sevkeden Papila'nın hakemliği bırakmasını başkanımızın üzüntüyle karşılamasını yadırgıyoruz. Papila ve onun gibileri Türk futbolundan uzaklaştırmak için bundan sonra da elimizden geleni yapacağız.“

Hüda Topaloğlu
11.11.2006, 04:24
Baskanim hersey ulu orta ortada, üzülmeni gerçekten yadirgadik ama bi okadarda üzüldük, çünkü asil üzülmesi gereken biri varsa bu açiklamana kadar benim gibi her durumda seni savunan iyi niyetli nice taraftardir. Resmi o gün bize yapilan haksizligi daima aklimizda oldugu göstermek için yükledim, durum gerçekten vahim...

grandiose
11.11.2006, 12:50
senden çalınana ses çıkarmayarak yaşamaya devam edersen, yaş 60 oldugunda hayatının çalındığını farketsen ne fayda.. unutmayacaksın unutturmayacaksın... eğer lider konumundaysan, unutmak ve unutturmak istemeyenlere dil kelam olacaksın..

Bartuğ13
11.11.2006, 16:53
bu başkanı getiren ve tüm yapamadıklarına rağmen onu savunannlar düşünsün.
aynen tayyip erdoğan gibi.
öenmli ve zor işleri yapmıyor.çok basit işleri de inanılmazı başarmış gibi aksettiriyor.bizlere de bunu yutanlara da afiyet olsun demek kalıyor

since1967_
11.11.2006, 17:06
yazıklar olsun böyle başkana. kahrolsun istanbul uşakları ve onun tetikçi hakemleri.

SDanışmaz
11.11.2006, 17:27
Bir şehir hakemLiği bıraksın diye ayağa kaLkıyor ve şimdiki başkanımız buna üzüLdüğünü söyLüyor... oLacak iş mi bu :mad:

töre61
11.11.2006, 17:33
bu başkan değişik biraz tayyip erdoğanın akrabası ve tayyip de fenerli.bize bu başkanı fenerle olan sorunlarımız çözülsün diye yolladılar herhalde.hani yıldız transferler bir marcelinho geldi.bu sözü tutmayan başkan nasıl cem papila bu açıklamaları yapmasın ki.belli her sey.sevgili trabzonsporlu arkadaslarım takıma sahip çıkalım

töre61
11.11.2006, 17:34
fatih tekke bu takımdan zorla gönderildi bu başkana tepki koymak lazım

sweetrose
11.11.2006, 17:41
Papila ve Başkan'ın talihsiz açıklamalarına müteakip yapılan eleştiriler aslında olumlu ve eleştirel açıdan bakıldığında mantıklı çerçevede tartışılmakta.. Eğer papila denen kara lekeyi Türk Sporuna maletmek gibi bir gaflete düşülmediği takdirde; bu adamın ne mal olduğu ortaya çıkacaktır. Başkan hakkında bir şey demek istemiyorum.. siyaset ile spor yapılamayacağını yıllar önce anlamış olması gerekiyor bu taraftarın ama yine "yumurtanın kapıya yanaşmasını" bekliyor hala..

karatasof
11.11.2006, 17:58
Rahmetli babaannemin güzel bir lafı vardı'' çiniyayı habalama ,sen bulaşırsın''diye.Bence de bu Papila olayını bu kadar gündemde tutmanın bir manası yok .Çektirmiş gitmiş işte,üzerinde durmaya bile değmez.

sweetrose
11.11.2006, 18:09
Aslında bu adamı gündemde tutmanın anlamı yok, prim yapıyor..ş..siz...

Tevfik Kılıç
11.11.2006, 20:50
Mükemmel bir tespit sizi tebrik ediyorum.

tsakrep61
12.11.2006, 02:51
bız medyada bızı savunmuyorlar hep ustumuze gelıyorlar dıyoruzda basımızda kı adam bız savunmuyor kı eskı yonetımlere alttan sız sampıyonluga yanasamadınız demeden sampıyonlugumuzun elımızden alanların saf duygular ıcınde bız etkısız bıraktıgını savunan bı baskanımız var paralı baskan fatıhten gelen parayı 3 ayda bıtıren baskan kulubnu 20 trılyon borca sokan baskan

İlker
12.11.2006, 03:06
başkan ne yapıyor bizimle dalgamı geçiyor?bizim başkan kime üzüleceğine şaşırmış pes doğrusu.

Travelair
12.11.2006, 09:41
Başkanımız hata yapmıştır, bu açık. Artık İstanbul takımlarıyla gurur da duymak istemiyoruz, Cem Papila'yı desteklemek de

Ne acı, işte doğru bir başkanlık örneği bjk başkanından;

///

“CEM PAPİLA'YI HİÇBİR ZAMAN AFFETMEYECEĞİM“
Yıldırım Demirören, 5 kırmızı kartlı tarihi Samsunspor maçının hakemi Cem Papila'yı hiçbir zaman affetmeyeceğini söyledi.

Demirören, ''Hiçbir zaman affetmeyeceğim ve hiçbir Beşiktaşlının da affetmeyeceğini sandığım Cem Papila'nın verdiği hasar, daha yeni yeni atlatılıyor'' şeklinde konuştu.

“TARAFTAR HALA 5 YIL ÖNCEKİ FORMAYI GİYİYOR”
Beşiktaş tribünlerine taraftarların hala 5 yıl önceki forma ile gelmesinin kendisini üzdüğünü anlatan Demirören, hedeflerinin BJK Store'un gelirlerini artırmak olduğunu kaydetti.

NTVMSNBC

xenit
12.11.2006, 13:24
Öncelikle konu başlığını seçen arkadaşı tebrik ederim. Bugünki ihaneti ince esprisi ile güzelce başlıkda izah etmiş zaten...

Cem papila nın bugün ne yapıp ne dediği hiç önemli değil benim için. Üstadı mostoroğlunun talimatıyla trabzonsporun şampiyonluğunu çalan bu adamı kem küm sözleri ile yıllar sonra affedebbilecek kadar zayıf biri değilim ben..

Trabzonsporun hakkını yiyen, Trabzonspora düşmanlık eden herkesle en geç ahirette karşılana kadar bekliyeceğim ve içimde buğz etmeye devam edeceğim...

Özer Öztekin
12.11.2006, 14:16
‎Trabzonolog (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=6965)
Başkan gençliğinde en büyük zevkinin Trabzonspor maçlarına gitmek olduğunu söylemişti bilmem biliyor musun. Hatta eminim senden çok gitmiştir Trabzonspor maçlarına.

Doğru, ben Kayseri'liyim. Bizim oralara en fazla yılda bir defa gelirdi Trabzonspor. Çöle yağmur gibi düşerdi geldiği zaman...Haklısın benden çok gitmiş olabilir...Umarım gençliğinde izlediği takımın maçlarından aldığı zevki , o takımın kulüp başkanı olarak şimdi de alıyordur. (Bazılarının O'nu kulüp başkanı olarak görmekten aldığı zevk, olayları değerlendirmelerini engelliyor olabilir mi?) Benim de gençliğimde en büyük zevkim, Cem Papila'yla uzun eşek oynamaktı...Uzun uzun binerdim sırtına....Ha bu arada başkanın ''taraftarları'' için yeni bir mesajı var; kaçırmamışlardır ama yine de tekrarlayalım; Bu seneki en büyük şampiyon adayı; Trabzonspor, 2. si Vestel...

Emorfo
13.11.2006, 10:13
Doğru, ben Kayseri'liyim. Bizim oralara en fazla yılda bir defa gelirdi Trabzonspor. Çöle yağmur gibi düşerdi geldiği zaman...Haklısın benden çok gitmiş olabilir...Umarım gençliğinde izlediği takımın maçlarından aldığı zevki , o takımın kulüp başkanı olarak şimdi de alıyordur. (Bazılarının O'nu kulüp başkanı olarak görmekten aldığı zevk, olayları değerlendirmelerini engelliyor olabilir mi?) Benim de gençliğimde en büyük zevkim, Cem Papila'yla uzun eşek oynamaktı...Uzun uzun binerdim sırtına....Ha bu arada başkanın ''taraftarları'' için yeni bir mesajı var; kaçırmamışlardır ama yine de tekrarlayalım; Bu seneki en büyük şampiyon adayı; Trabzonspor, 2. si Vestel...

Ben her ne kadar tez canlı biri olsamda sabırlı biri olduğumu düşünüyorum. Bu yönetimde ve bu takımda hala potansiyel görüyorum. Trabzonspor'un daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum bunun için bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. İki üç malübiyet alınca hemen karanlığa küfür etmenin bir çözüm olamayacağını biliyorum. Alınan kötü sonuçlardan sonra herşeyi eleştiren garip bir kişiliğe bürünmüyorum. İşler kötü gidince eleştirmek en kolayı yapıcı olmak önemli. Olmuyorsa da zaten kimse uzun süreli Trabzonspor'un başında duramaz.
Trabzonspor'un galibiyetle ayrıldığı derbi maçlarından sonra bir çok dergi yönetim kurulu üyeleri ile söyleşi yaptı. Arada geçen 1 ayda işler iyi gitmeyince yöneticilerin söyledikleri ütopya gibi gelmeye başladı taraftara. Olayları zaman sıralamasına göre değerlendirmek lazım. Herşeyi birbirine karıştırıp kafa bulandırmamak lazım.
Burda eleştirilen başkanın eleştiren bir çok insandan çok daha iyi bir Trabzonsporlu olduğunu ben biliyorum. İyi yönetmeyebilir ama gelen başkanın Trabzonsporluluğunu sorgulayacak insan, önce kendi Trabzonsporluluğunu sorgulaması lazım. Başkan'ın Cem Papila ile ilgili açıklamalarını bir kaç sayfa ötede yazdım.
Nuri Albayrak'ı başkan oalrak görmekten ne gibi bir zevk alabilirim. Benim için vaadler önemlidir. Bu yönetim seçildiği günde söylemiştim 3 sene saha sonuçları bakımından kendi adıma bir başarı beklemiyorum. Bu yüzden yıldız felan almasınlar yeniden bir yapılanmaya girip 3 senede de stadımızı yapıp sağlam bir kadro ile tekrar şampiyonluk kovalayalım dedim. Kendi adıma bu yönetimden bekletim bu. Ancak onlarda işin popülist kısmına kandılar. İnşallah stad olayını hayata geçirmeden gitmezler. Aksi taktirde benim gözlemlediğim Trabzonspor'a stad yapacak yönetim çağ atlatacak başkan artık biraz zor gelir.

Atalay
13.11.2006, 10:17
Ben her ne kadar tez canlı biri olsamda sabırlı biri olduğumu düşünüyorum. Bu yönetimde ve bu takımda hala potansiyel görüyorum. Trabzonspor'un daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum bunun için bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. İki üç malübiyet alınca hemen karanlığa küfür etmenin bir çözüm olamayacağını biliyorum. Alınan kötü sonuçlardan sonra herşeyi eleştiren garip bir kişiliğe bürünmüyorum. İşler kötü gidince eleştirmek en kolayı yapıcı olmak önemli. Olmuyorsa da zaten kimse uzun süreli Trabzonspor'un başında duramaz.
Trabzonspor'un galibiyetle ayrıldığı derbi maçlarından sonra bir çok dergi yönetim kurulu üyeleri ile söyleşi yaptı. Arada geçen 1 ayda işler iyi gitmeyince yöneticilerin söyledikleri ütopya gibi gelmeye başladı taraftara. Olayları zaman sıralamasına göre değerlendirmek lazım. Herşeyi birbirine karıştırıp kafa bulandırmamak lazım.
Burda eleştirilen başkanın eleştiren bir çok insandan çok daha iyi bir Trabzonsporlu olduğunu ben biliyorum. İyi yönetmeyebilir ama gelen başkanın Trabzonsporluluğunu sorgulayacak insan, önce kendi Trabzonsporluluğunu sorgulaması lazım. Başkan'ın Cem Papila ile ilgili açıklamalarını bir kaç sayfa ötede yazdım.
Nuri Albayrak'ı başkan oalrak görmekten ne gibi bir zevk alabilirim. Benim için vaadler önemlidir. Bu yönetim seçildiği günde söylemiştim 3 sene saha sonuçları bakımından kendi adıma bir başarı beklemiyorum. Bu yüzden yıldız felan almasınlar yeniden bir yapılanmaya girip 3 senede de stadımızı yapıp sağlam bir kadro ile tekrar şampiyonluk kovalayalım dedim. Kendi adıma bu yönetimden bekletim bu. Ancak onlarda işin popülist kısmına kandılar. İnşallah stad olayını hayata geçirmeden gitmezler. Aksi taktirde benim gözlemlediğim Trabzonspor'a stad yapacak yönetim çağ atlatacak başkan artık biraz zor gelir.
sabredelim bu yönetime!!dogru söylüyorsun daha bunlar stadyum yapacaklar...daha iki yıldız alacaklar... finaldede takım küme düşecek...yani dostum senin bu yönetime karşı olan sabrına hayranım!! ne diyiim allah sana kuvvet versin...

DİNÇ
13.11.2006, 10:40

Bu kadar sabrın sonunda gelecek sene Altay,Karşıyaka,Eskişehir,Kasımpaşa gibi takımlarla şampiyonluk mücadelesi veririz.

Hem bu kadro orada şampiyonluğun EN BÜYÜK adayı olur...
Albayrak ve ekibi bizi orada şampiyon yapar ve heykeli dikilir...Bizi sokaklara döker...Deli gibi seviniriz...

Sabırmış...
2.lige düşmenin sabrı olmaz arkadaşlar...
Düşme potasıyla aramızda Sivas ve Antalya var..
Sivaslada bu hafta maçımız var...
Düşme potasındaki rakiplerimizden Rize,Sakarya ya yenildik...
Antalya ile kendi evimizde berabereyiz...
Sivas maçını bir düşünün...
Ne güzel değil mi? Yenen düşme potasından uzaklaşıyor...
Düşünsenize...
Trabzonspor yenerse şampiyonluk potasına yaklaşıyor...
Yok Sivas yenerse düşme potasından uzaklaşıyor...
Ne yaman bir çelişki...
Sivasla aramızda 1 puan var...Düşme potasındaki Rize ile 2 puan...
Şampiyonluk adayı fener ile 11 puan...
Biz şu anda nereye daha yakınız...

Rezillik diz boyu iken sevgili futbolcular bugün izinli...
Çok çalıştılar ya yoruldular...İzin yapıyorlar...
Hoş zaten antrenman olsa 1 saat antrenman yaparlar sonra serbest...
Nasıl çalışma bu...
Nasıl antrenman bu...
3 günde bir maç yaparsın günde 2-3 saat antrenman ve teknik çalışırsın...
Haftada bir maç yapıyoruz günde 1 saat antrenman...
Sonuç ortada...

Travelair
13.11.2006, 11:04
Burda eleştirilen başkanın eleştiren bir çok insandan çok daha iyi bir Trabzonsporlu olduğunu ben biliyorum. İyi yönetmeyebilir ama gelen başkanın Trabzonsporluluğunu sorgulayacak insan, önce kendi Trabzonsporluluğunu sorgulaması lazım....

Bıraktık Trabzonsporluluğunu, iyi yönetsin kardeşim ne yapayım onun iyi taraftarlığını iyi yönetemedikten sonra? Zaten kimin yönettiği belli değil bence. O işlerinin başında, Haşim bey herhalde ona vekalet ediyor. Anlamadım bu işi. Trabzonspor'un başına gelecek insan, divanlara katılacak, kulübün içinde mesai harcayacak. Haftadan haftaya maçlarda karşımıza çıkmak yetmiyor işte. Bu kadar meşgul bir insan, neden başkan olur ki bu kadar sorunlu bir kulübe?

Emorfo
13.11.2006, 11:10
Yahu kısaca şunu deyin Trabzon başkanı Trabzon'da olmalı. Yani yine aynı kafayla karşılaşıyoruz :) Değişmez bu kafa.

DİNÇ
13.11.2006, 11:15
Yahu kısaca şunu deyin Trabzon başkanı Trabzon'da olmalı. Yani yine aynı kafayla karşılaşıyoruz :) Değişmez bu kafa.

Yaw isterse Marstan,Jüpiterden yönetsin takımı...Aya çıksın öyle yönetsin...
Ama Futbolu bilsin...
Trabzonspora başkan olduğunu bilsin...
Futbolcu alırken İst.B.Belediye takımına futbolcu alır gibi davranmasın...
Hoş,adam İst.B.Belediye nin başkanlığı bıraktı...İst.B.Belediye ligde 1. sırada...
Bu adamın bilgisi,ilgisi bu kadar...
Bence Albayrak gitsin Hentbolcülere başkan olsun...Futboldan pek anlamıyor...

Travelair
13.11.2006, 11:24
Sen kafanı değiştir bence. Ben memnunum. Orda dediğim şey başkanın meşguliyetini ve mesaisini Trabzonspor'a vermesinin gerekliliği. Kümeye gidiyoruz. Makine gibi işleyen kurumsal bir yapımız yok ki mesaisiz de işlerimiz düzenli yürüsün

Emorfo
13.11.2006, 11:25
Başkan'ın futbolu bilmesine gerek yok. Futbol camiasından gelmesi önemli tabiki. Sorun sistemde. Bu gün yapılması gereken. Trabzonspor'a adam gibi menajerlik sistemini getirmektir. Menajer olacak insan futboldan anlayacak başkanın anlamasına gerek yok. Biz bu yapıyı tutturamadığımız sürece futboldan anlayan özkan da atay da yine gelse sonuç farklı olmayacak. Sistem çürümüş başkan kulüp yönetecek futbolu futbol adamları yönetecek. Kulüple futbol takımı arasındaki bağlantıyı da menajer yapacak. Malesef Trabzonspor'umuz tesisleşme, profesyonelleşme ve kurumsallaşma bakımından olduğu yerde sayıyor. Önce tesis yapacaksın, sonra profesyonel adamları göreve getireceksin sonra da kurumsallaşmanı tamamlayacaksın. Yapıması gerek bu. Bu yüzden stad diyorum. 3 sene bu yüzden takımdan başarı beklemiyorum, tesisleşmeyi, profesyonelleşmeyi ve kurumsallaşmayı bir kenara koydum stad olsun yeter. Nasıl olsa 3 senede şampiyon olacağımız yok. Kimse kendini kandırmasın. Sezon başında diyordum bütün yıldızlar satılsın stad yapılsın 3 sene paf takımla çıkar oynarız. 3 sene sonra bu genç takım taş gibi olur aynı zamanda adam gibi de stadımız olurdu diye.
Trabzonspor 23 sene şampiyon olmadığı için bu artık bir baskı unsuru oldu, zaten tez canlı olan camia bu yüzden 4, 5 maçtan sonra hoca başkan değiştirip duruyoruyor. Ama ne gariptir ki Atay Aktuğ'u eleştirdiğimiz transfer ve yönetim hatalarından bunlarda ders almamış. Varsa yoksa yeni stad diyorum... Bizim kurtuluşumuz tesisleşme kurumsallaşma yoksa ahmet geldi mehmet geldi değişen bir şey olmayacak.

DİNÇ
13.11.2006, 11:39
Başkan'ın futbolu bilmesine gerek yok. Futbol camiasından gelmesi önemli tabiki. Sorun sistemde. Bu gün yapılması gereken. Trabzonspor'a adam gibi menajerlik sistemini getirmektir. Menajer olacak insan futboldan anlayacak başkanın anlamasına gerek yok. Biz bu yapıyı tutturamadığımız sürece futboldan anlayan özkan da atay da yine gelse sonuç farklı olmayacak. Sistem çürümüş başkan kulüp yönetecek futbolu futbol adamları yönetecek. Kulüple futbol takımı arasındaki bağlantıyı da menajer yapacak. Malesef Trabzonspor'umuz tesisleşme, profesyonelleşme ve kurumsallaşma bakımından olduğu yerde sayıyor. Önce tesis yapacaksın, sonra profesyonel adamları göreve getireceksin sonra da kurumsallaşmanı tamamlayacaksın. Yapıması gerek bu. Bu yüzden stad diyorum. 3 sene bu yüzden takımdan başarı beklemiyorum, tesisleşmeyi, profesyonelleşmeyi ve kurumsallaşmayı bir kenara koydum stad olsun yeter. Nasıl olsa 3 senede şampiyon olacağımız yok. Kimse kendini kandırmasın. Sezon başında diyordum bütün yıldızlar satılsın stad yapılsın 3 sene paf takımla çıkar oynarız. 3 sene sonra bu genç takım taş gibi olur aynı zamanda adam gibi de stadımız olurdu diye.
Trabzonspor 23 sene şampiyon olmadığı için bu artık bir baskı unsuru oldu, zaten tez canlı olan camia bu yüzden 4, 5 maçtan sonra hoca başkan değiştirip duruyoruyor. Ama ne gariptir ki Atay Aktuğ'u eleştirdiğimiz transfer ve yönetim hatalarından bunlarda ders almamış. Varsa yoksa yeni stad diyorum... Bizim kurtuluşumuz tesisleşme kurumsallaşma yoksa ahmet geldi mehmet geldi değişen bir şey olmayacak.

Tamam çok güzel yazmışsın...
Ama biz hangi güzel yapıyı tam oturtabildik...
Gençlerbirliği maçında başkana soruyorlar;
"Sayın başkan yaptığınız transferler eleştiriliyor.Ne diyeceksiniz?"
Başkanın cevabı;
"Ne eleştirmesi...Kim eleştiriyor...Bu sene en iyi transferleri Trabzonspor yapmıştır.Bunu herkes söylüyor...Eleştiri lafını ilk defa senden duyuyorum..."

İşte böyle bir başkanımız var...
Hala takım oyunu oynamadığımızdan...
Hala en iyi futbolcuların Trabzonsporda olduğundan bahsediyor...

Atalay
13.11.2006, 11:41

yani senin bu söylediklerinden farklı bizlerde bir şey söylemiyoruz....sana soruyorum o zaman!!nuri albayrak denen bu zatın bu kulüpte profesyonelleşme ve kurumsallaşma adında bir şey yapacagına inanıyormusun ve bir ışık bu güne kadar gördünmü???bu yönetimin stadyum projesine başlayacagına inanıyormusun??bu yönetimin sponsorlar, ts cluplar, puma ,100 bin üye,kombineler ile ilgili bir tane olumlu bir adım attıgını gördünmü??hiç bir gün menejer ismini agzına aldıklarını duydunmu??bu kadar soruya evet diyecegin bir secenek varsa sen bu yönetimi savunmaya devam et sevgili kardeşim!ama ben şahsen bu yönetimin geldiklerinden bugüne kadar hiç bir olumlu hareketlerini göremedim!!!sevgiler..

Emorfo
13.11.2006, 11:58
Yukardaki yazdığım istediğim ve olması gereken Trabzonspor'da önceliğim stad. Stad konusunda bu yönetime güveniyorum evet. Zaten o konuda hiç bir şey yapamazlarsa kendilerini sahtekar olarak anmamız gereken bir yönetim olarak tarihe geçecekler. Genel Kurul'da büyük bir oy farkı ile seçilen bu yönetime de fenerli muamelesi yapmamak lazım. Yönetimde herhalde bu durumdan memnun değildir. Tek dayanak noktaları stad konusu. Hatta bu olumsuz saha sonuçlarının stad olayını hızlandıracağını düşünüyorum.

G.YAZICI
13.11.2006, 13:16
Zaten BaŞkanin En İyİ AnladiĞi İŞ De MÜtahİtlİk Herhalde Futbolla Bİr Alakasi Yok ....hey Allahim Aklimi Koru..

Cem Yavuz
13.11.2006, 13:21
arkadaşlar,,,
albayrak ve işbilmez beceriksiz yönetimi bu takımı yönettikçe böyle çok dfaha açıklama duyarızzz.
acilen bu aciz, işbilmez, niteliksiz, trabzonun büyüklüğünü içsellestirememiş,bunun farkıda olmayan bu yönetimden kurtulmalıyızzz..
aksi halde sonumuz kötü.

sweetrose
13.11.2006, 17:44
bu adamı hala burada tartışıyoruz; adam yakında değere binecek..

tsmaniac
13.11.2006, 19:06
Emorfo hocam haklı yönetimde potansiyel var çağ atlıyoruz bakın ne güzel 2. lig çağına balıklama atlamak üzereyiz rakiplerimiz divriğispor, etlicespor ileriiiiiiiii

Adem Erdoğan
13.11.2006, 19:34
emorfo nun yazdıkları güzel.Mantıklı olanı yazmış arkadaşım.
Yönetim değişince ne olacak.Hiçbirimiz başkanlık yapmadığımız için bilemeyiz o koltuğun ağırlığını.Futboldan anlıycak diyoruz.Abramoviç dünya yıldızımıydı,laporta ispanyayı dünya şampiyonu yaptıda bizmi bilmiyoruz.

tsmaniac
13.11.2006, 20:43
abramoviçle laportayla bir tutmuşsunuz ya ilahi size katula katula güleyrum puhahahaha bu takıma kendi menfaatini değil Trabzonsporun menfaatini düşünen başkan gelmeli büyük takım yönettiğini bilenler gelmeli Trabzonsporlu adam gelmeli batacaksak öyle batalım kendi reklamlarını yapmak için gelenlerle değil

Emorfo
14.11.2006, 00:07
Emorfo hocam haklı yönetimde potansiyel var çağ atlıyoruz bakın ne güzel 2. lig çağına balıklama atlamak üzereyiz rakiplerimiz divriğispor, etlicespor ileriiiiiiiii

sen yaşıyor muydun şom ağızlı :)

altancakular
14.11.2006, 09:16
şimdik şöyle bakmak lazım tabiiii
birileri körü körüne eleştiri yapacak
birileri körü körüne savunma yapacak
birilerileri de bu kaykçı kavgasında gerçekleri söyleyecek

değerli arkadaşlar

belki her şey ama her şey yalan olabilir ama bir gerçek var ki

forma bile ürettiremeyen bir yönetimimiz var

forma ürettiremeyen yönetim istemiyoruz

Faik Yılmaz
14.11.2006, 09:40
Yukardaki yazdığım istediğim ve olması gereken Trabzonspor'da önceliğim stad. Stad konusunda bu yönetime güveniyorum evet. Zaten o konuda hiç bir şey yapamazlarsa kendilerini sahtekar olarak anmamız gereken bir yönetim olarak tarihe geçecekler. Genel Kurul'da büyük bir oy farkı ile seçilen bu yönetime de fenerli muamelesi yapmamak lazım. Yönetimde herhalde bu durumdan memnun değildir. Tek dayanak noktaları stad konusu. Hatta bu olumsuz saha sonuçlarının stad olayını hızlandıracağını düşünüyorum.

başkanımızdan tek isteğimiz istanbul bb yer gösterdiği özeni kendi başkan olduğu takımada göstermesi... başka bir şey istemiyoruz.... ali güzeldal, sertan, volkan glatt, ünal alpagun , cafercan ve daha bir çok futbolcuyu kendi takımına kazandırırken bizede ahmet şahin diye bi kazmayı yolladı takım zaten o gittikten sonra zirveye oynamaya başladı......

tsmaniac
14.11.2006, 12:03
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Emorfo
14.11.2006, 17:07
xxxxxxxxxxxxxx

Travelair
14.11.2006, 18:05
Yazık... Seviye iyice düşmüş

Şentürk
14.11.2006, 18:11
o yürüyüşte bende vardım,
yazıklar olsun bu sözler aklıma geldikçe çok sinirleniyorum.:mad:

Hüseyin Çümen
17.11.2006, 22:15
yönetim sadece şu lucescu yu alsaydı kimse burda aleyhine atmıyo olacaktı lucescu yu alması demek transferleride onun yapması demekti mali yapısı ii olan bu yönetimin bünyesine katacağı oyuncularla çok rahat şuan zirvede olurduk ve herkes iiki geldiler stad yapmasalarda canları saolsun sportif başarı daha önemli gibi açıklamalar yapıo olacaklardı 1 olay işleri nekadar tersine çevirior bir lucescu yönetimi harika yapabilecekti malesef olmadı stad konusunda da haksızlık yapılıyor okadar kolay değil elbet yapıcaklar stadı stad ol demekle olmaz inşaat hele böle büyük bi şaheser anında yapılamaz

TSelif
17.11.2006, 22:26
Bizim o gün canımız sıkılmıştı başkan. Yaklaşık 30 bin kişi hadi bi miting yapalım dedik..Sen takma kafana bunları.

sweetrose
17.11.2006, 23:06
Cem papila olayını anlayamamış, kavrayamamış:..yazıklar olsun...

Abdallı61
18.11.2006, 16:49
olaylara at gözlüğüyle yaklaşılırsa ha boyle olur işte

littlebighorn
18.11.2006, 21:43
...
Kardeşim, bunlar yüzünden aşkın erimesin. Zaten bunların amacı da bu. Zaman akıllı , onurlu ve yürekten Trabzonsporluların dik durma zamanıdır.

littlebighorn
18.11.2006, 21:49
Tüm arkadaşlardan ricam:
Şu stat muhabbetini bırakın. Şimdi zamanı değil. Şu anda bir Trabzonspor taraftarı için stat düşünmek "ölmek üzere olan adamın kuş tüyü yatak düşünmesin" den farklı bir şey değil.

Hüseyin Çümen
19.11.2006, 09:08
Tüm arkadaşlardan ricam:
Şu stat muhabbetini bırakın. Şimdi zamanı değil. Şu anda bir Trabzonspor taraftarı için stat düşünmek "ölmek üzere olan adamın kuş tüyü yatak düşünmesin" den farklı bir şey değil.
ne alaka ki bence ligde fazla bi iddamız yok stad bizim için ii bir eğlence olurdu

sweetrose
19.11.2006, 09:11
ne alaka ki bence ligde fazla bi iddamız yok stad bizim için ii bir eğlence olurdu

Başka şeylerle eğlenelim bence; bu takım için yeterince ağladık ve ağlamaya devam ediyoruz.. Eğlenecek zaman olmadığını düşünüyorum..

Papila halen buralarda kendi konu edinilebiliyorsa; Kazım Kanat denen adam gibi o da kazanmıştır..

Hüseyin Çümen
19.11.2006, 10:27
eğlenmekteki maksat şu kara günlerimizde bizi mutlu edebilecek stad projesine bağlanıp biraz mutlu olabilmek anlmaındadır siz sweetrose;
heryazınız burda edebi bi eser nitelii taşıyan siz biraz daha derin düşünebilme yeteneğine sahip olmalısınız gibime gelior şu edebi eserleri çıkartan size yakıştıramıyorum doruusu bmn de yazdıınız eserleri kitap yapmanızı diliorum :D

redflag
19.11.2006, 11:26
arkadaslar bende Cem Papila olayını unutamıyorum. Hala ona bnlerce bela veriyorum . ama baskanımızın cem papila hakkında ki yorumları ise Trabzonspor'umuzun Kayseri macında göstermis oldugu yönetimdn kaynaklanıyor olabilir . hepimiz biliyoruz ki cem papila orada kusursuz bir mac yönetmistir ve yaptıqı hataların farkına warmıstır . Baskanımızın kayıp dediği ise Trabzonspor'umuzun km oldugunun farkına warmıs olan Cem Papilann futbolu bırakmsınadrr . su anda ki hic bir hakem Trabzonspor'umuzun km oldugunu ögrenememislerdir cem papila tam öğrendi futbolu bırakıyor belki de ondandır . ( bu arada biraz amatorce yazdım kusura bakmayın )

littlebighorn
19.11.2006, 18:07
arkadaslar bende Cem Papila olayını unutamıyorum. Hala ona bnlerce bela veriyorum . ama baskanımızın cem papila hakkında ki yorumları ise Trabzonspor'umuzun Kayseri macında göstermis oldugu yönetimdn kaynaklanıyor olabilir . hepimiz biliyoruz ki cem papila orada kusursuz bir mac yönetmistir ve yaptıqı hataların farkına warmıstır . Baskanımızın kayıp dediği ise Trabzonspor'umuzun km oldugunun farkına warmıs olan Cem Papilann futbolu bırakmsınadrr . su anda ki hic bir hakem Trabzonspor'umuzun km oldugunu ögrenememislerdir cem papila tam öğrendi futbolu bırakıyor belki de ondandır . ( bu arada biraz amatorce yazdım kusura bakmayın )
Üzülerek görüyorum ki. Cem Papila şahsındaki şampiyonluğun elimizden alınması olayı hala yanlış yorumlanabiliyor.

Bu olay herhangi bir hakemin bireysel hatası değildir. O şahsın tetikçiliğinde önceden yazılmış bir senaryo uygulamaya konulmuştur. Ve de bence şu anda senaryonun geri kalanını uygulamaya devam ediyorlar.

süleyman61
19.11.2006, 18:49
Cem DEDA'yı yerden yere vuracaksın sonra da bunları söyleyeceksin......pes valla......Parası war die birini başkan yaparsan olacağı budur

Barış
20.11.2006, 23:15
Geçen bi pazar Telegole baktım bi ara, Papila yorum yapıyor; " Fb kalecisi Volkan ın maçtan önce dua etmesi,konsantre olması güzel de bu çocukları etkiler, çocukların izlemesi sakıncalı" türünden bi şeyler söyledi.Stüdyodakiler de müdahale etti Avrupa da oluyor bu normal bi şey falan filan gibisinden.Rahatsız herif,ruh hastası.Beyfendinin hedefi bi siyasi partiden milletvekili olarak meclise girmekmiş. Sen Avni Aker e gelmeden hakemliği bıraktın ya yanarım da ona yanarım.

TSelif
20.11.2006, 23:54
Aynen Barış.Ne çok isterdim bir tek maç yönetsin Avni Aker'de.Hem de Nuri Albayraklı dönemde.O zaman belki başkanımıza da hatırlatırdık Cem'in kim olduğunu.

sweetrose
21.11.2006, 08:11
eğlenmekteki maksat şu kara günlerimizde bizi mutlu edebilecek stad projesine bağlanıp biraz mutlu olabilmek anlmaındadır siz sweetrose;
heryazınız burda edebi bi eser nitelii taşıyan siz biraz daha derin düşünebilme yeteneğine sahip olmalısınız gibime gelior şu edebi eserleri çıkartan size yakıştıramıyorum doruusu bmn de yazdıınız eserleri kitap yapmanızı diliorum :D

Yeterince derin ve çok yönlü düşünebilme yeteneğini haizim; o konuda şüphen olmasın renkdaş. Öncelikle sen kendini sorgulamalısın. Biraz eksiklik söz konusu.;)

Cem Papila'nın olayına bu kadar takıldık ki; 35000 kişilk yürüyüş bile bu olayın berisinde kaldı diyebilirim.

Faik Yılmaz
21.11.2006, 08:44
şahsen Cem Papilanın hakemliğini özleyen birinin TRABZONSPORLULUĞUNDAN şüphe ederim....... adam bizi resmen gasp etti... bu lafı başkası söylemiş olsa sitede linç edilirdi... neden yeterince tepki gösterilmiyor anlamıyorum... başkan olunca Fb taraftarı bi hakeme destek vermek meşrulukmu kazandırıyor.....

Gürkan
21.11.2006, 18:24
parçaları birleştirince bu seneki tablo ne güzel meydana çıkıyor.tam bir puzzle.

başkanın açıklamaları yönetimin davranışları yaptıkları.futbolcuların bağzıları ,hoca vs. eştirin.

Alın size 2006-2007 Trabzonspor.