PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UTANIYORUZ! | BMN Bildiri...

Kaya
23.05.2015, 23:47
http://i.hizliresim.com/DMy5oo.jpg

İlker Yazıcıoğlu
23.05.2015, 23:48
Biz utanıyoruz evet ama aramızda utanmayan hatta su üstüne çıkan yalamalar da var..

Umarım sonsuza dek yok olur gidersiniz.....

Veysel
23.05.2015, 23:50
Bunu muhataplarin suratina atsan hicbir sey olmamis gibi siritir gecerler

bordo61
23.05.2015, 23:50
Bmn 'nin ana sayfa bildirilerini özlemiştik

signal
23.05.2015, 23:53
Bu bildiri anasayfada uzun bir süre kalmalı. Emeği geçenlere teşekkürler.

Kazım Bostan
23.05.2015, 23:53
malesef durum bu..

61ronin61
23.05.2015, 23:54
bence utanmıyorlar sonuçta yüzde yetmiş çıkıyor.

Erman Aydın
23.05.2015, 23:56
Hakan Kulacoglu'nun dedi gibi Trabzonspor'da ciddi bir zihniyet sorunu var. Maalesef sadece adimiz Trabzonspor. UTANIYORUZ!!!

F. Yıldırım
23.05.2015, 23:59
Herkesi ve herşeyi geçtim de o şahsiyetlere Trabzonspor formasını giydiren zihniyetten utanıyorum ve yazıklar olsun.

Burak Yılmaz bile İHO ve yalaka ekibinden daha karakterli!

Kamil Çakmak
24.05.2015, 00:00
Hangi partiden olursa olsun. Siyaset yavşak bir oluşumdur. Dün akşam Avni Aker yavşakca kirletilmiştir.

Bülent AKBULUT61
24.05.2015, 00:04
Utanmak ne demek rezil oluyoruz milletin alay konusu oluyoruz Yazıklar olsun böyle düzene

Özşahin
24.05.2015, 00:06
Biz utanıyoruz, peki ya yönetim ???

Bülent AKBULUT61
24.05.2015, 00:07
bence utanmıyorlar sonuçta yüzde yetmiş çıkıyor.

evet sonuna kadar haklısın

Kamil Çakmak
24.05.2015, 00:15
Siyaset Trabzonspor'umuzun önüne geçmiş Trabzonda.
Özgür ve bağımsız bir Trabzonspor u düşünemez olduk. Yakın zamana kadarda bu durumu silemeyecek gibiyiz.

Kimse Siyaset yada taraflık yaptığımı düşünmesin. Ak diye geldiler, her yer kara bir hükümdarlık oldu. Bunu Trabzonspor a da bulaştırdılar. Lanet olsun Trabzon ollmuş ama Trabzonspor olmasın.

Lanet olsun Trabzonsporluyum deyipte yalamalara.

vse61
24.05.2015, 00:16
Elinize sağlık. Siyaset üstü bir kurumu siyasetin göbeğine vıcık vıcık sokanlar utansın

Tufan AYAN
24.05.2015, 00:18
Trabzonsporluluk siyasete yavşak olanların kaldıramayacağı bir erdemdir. Bu süreçte kimin ne mal olduğunu anladık. Kimin Trabzonsporun varoluş değerleriyle ne kadar bağdaşabildiğini gördük. Sap , saman alanen belli oldu. Aramızda hem şike davasını kabul edip hemde siyasete it olan yalamalar türemiş ki asıl tehlike bu zihniyettir. Siyasette siyasilerde bu süreçte itleşti diyemeyen Trabzonsporlu değildir. Olamaz. Bu takım tutmak değil davaya yürek koymaktır. Hiç bir şeye değil de Allaha güvenirim. Bu davayı biz gerçek Trabzonsporlular kazanacağız. Siyasete vura vura kazanacağız.

Kolpacı
24.05.2015, 00:21
Bu takımın çalınan emeği dağları aştı , şehrin takımı yoktu takımın şehri vardı onu da elinden aldılar , Trabzon'un bu kadar pisliğe battığı bi dönemde eğriyi doğruyu en iyi öz evlat olmayan taraftarımız tartabiliyor , sağolsunlar.

Timur Mikhail
24.05.2015, 00:32
Tam gundi la bunlar. Hatta kaşar gundi..

kaan aydın
24.05.2015, 00:36
Bazı yalamalar bu sayfaya muhalif biri gelse de bizde yolunu bulmak dalsak diye ic geciriyorlardir..

Taraftarligini çıkar uğruna üç kuruşa satan sozde adamciklar,kupa kupa diye bagirdiniz şimdi o beslendiğiniz siyaset size fenerin kongre üyesini seçmeniz için gönderdi hadi seçin gönderin meclise :)

Kamil Çakmak
24.05.2015, 00:41
Alnı ak haramzade destekcileri yazmayınca baya bi sessiz gidiyor sanki başlık

Kamil Çakmak
24.05.2015, 00:43
Yahu o değilde. Dün akşamdan beri hiç bir Trabzonspor lu yazarın bu konu hakkında içimizi ısıtacak bir yazısını gördünüzmü?

F. Yıldırım
24.05.2015, 00:47
Bazı yalamalar bu sayfaya muhalif biri gelse de bizde yolunu bulmak dalsak diye ic geciriyorlardir..

Taraftarligini çıkar uğruna üç kuruşa satan sozde adamciklar,kupa kupa diye bagirdiniz şimdi o beslendiğiniz siyaset size fenerin kongre üyesini seçmeniz için gönderdi hadi seçin gönderin meclise :)

Merak etme hocam seçerler:)

Süleyman Soylu: Eeh ben şikebahçe kongre üyesi... eeh meclise gitmek istiyorum, Trabzonspor forması giyindim ve 2010-2011 şampiyonu direkte bayrağı asılı olan takım (işaret parmağı ile gösteriyor direği) (Trabzonspor diyemiyor, zira şikebahçe kongre üyesi ve Erdoğan ile ters düşmek istemiyor)

Trabzon şehri: %75 oyla uğurluyoruz sizi :alkış::alkış::alkış: (alkışlar patlıyor)

(akp seçim şarkısı açılıyor ama erdoğan unutulmasın diye onun şarkısı açılıyor)

halkın adamı hakkın aşığı
gücünü milletin alan.......

Ve Trabzon halkı mutlu bir şekilde gününü sonlandırıyor, adalete bir adım daha uzaklaşarak hemde.

mhs61
24.05.2015, 00:53
Altına her türlü imzamı atıyorum...

selcuk
24.05.2015, 01:22
tesekkür ederim
uzun süre sonra bir reksiyon görme güzeldi

Erman Aydın
24.05.2015, 01:30
Bence bu gibi manifestolar kesinlikle Trabzon meydaninda da yapilmali ki halkin hatasi halka gosterilsin

Volkan Yavuz
24.05.2015, 01:33
rezalet.....

Kamil Çakmak
24.05.2015, 01:38
Bence bu gibi manifestolar kesinlikle Trabzon meydaninda da yapilmali ki halkin hatasi halka gosterilsin

Yaptırmazlar kardeşim.

Kamil Çakmak
24.05.2015, 01:50
Yaptırmazlar kardeşim.

Niye yaptırmazlar biliyormusun. Biz BMN olarak Trabzonda bir köprüde pankart astık. Burdaki üyelerin katkılarıyla yapılan. Hiç bir yorum yok pankartta. Bu na rağmen siyasetin yavşak oluşumları bu pankartı çekemedi. Zorlarına giitti.

fincher
24.05.2015, 04:02
Utanıyoruz ve utananlar olarak azınlıktayız,o yüzden utandığımızla kalırız...

ucurum
24.05.2015, 07:57
Neden utanıyoruz diye yazılmış anlamadım, untanıyorum diye yazılmalı, malum her 10 Trabzon insanının 7si bu durumdan memnun!

Adem Akyüz'
24.05.2015, 07:59
Utanıyoruz ve utananlar olarak azınlıktayız,o yüzden utandığımızla kalırız...
+ 1

winner
24.05.2015, 08:17
Utanmıyorum,tiksiniyorum.

Muhteva
24.05.2015, 08:48
Trabzonspor'u ~~ ~~ çeviren siyasilere yardaklık yapan Trabzon halkından utanıyorum.

Çok geniş mideleri var mide genişledikçe beyin daralıyor.

Enes Ünal Kaya
24.05.2015, 09:40
Benim Trabzonspor'um bu değil

Oğuz ZEYTİN
24.05.2015, 10:18
O macta sahaya cikan issiz teknik direktorler, gelecek sezon devlet kanalinda yorumculuk yapabilir. Cesitli seviyedeki takimlarda gorev alabilir. Kisacasi muhtemelen en gec agustos ayinda banka hesaplarina yuklu bir giris olacaktir.

Allah daha cok versin, kimsenin rizkinda gozum yok cok sukur. Yeter ki onlar da Trabzonspor'u kendi emellerine alet etmesinler. Dort senede bir araya gelip kamuoyu olusturamamis "efsaneler" son konusu kapikullugu olunca gayet basarili bir performans sergiledi.

Mehmet BAŞ
24.05.2015, 10:26
Utanıyoruz diye manifesto yapıyoruz.

Peki ya sonra?

Artık açıklamalarla geçiştirilemeyecek bir noktadayız!

Gün eyleme geçme günüdür!

BMN artık sazı eline alsın, kongre üyeliği için bir organizasyon başlatsın!

Hacıosmanoğlu ve türevlerinin bu kulübün yönetimini ele geçirmemesi için aktif görev alsın!

Böyle burada yazıp çizerek olmuyor.

Burada sadece konuşup duruyoruz.

Tamam konuşalım ama etki gücümüz de olsun!

Bu konu üzerine ciddi ciddi konuşmak, düşünmek ve eyleme geçmek gerekiyor.

Öznur61
24.05.2015, 10:35
Utanan, yerin dibine giren biziz.
Gerisinin umrunda değil pekte memnunlar hallerinden. Yazık...
Bildiri için teşekkürler 👏

Semih58
24.05.2015, 10:36
Bu maç resmen şike, golleri seyrettim, eleştirdiğimizi yapmamız çok acı.

İlker Yazıcıoğlu
24.05.2015, 10:37
Konu Hacıosmanoğlu değildir......

Konu camianın omurga sorunudur....

Şehrin omurga sorunudur....

Ayrıca taraftar sorunudur...

Hamdi Karamahmutoğlu
24.05.2015, 10:39
BMN üyesi olduğum için gurur duyuyorum, çıkarcı, omurgasız sözüm ona Trabzonsporlulara inat.

Cengiz Çubukcu
24.05.2015, 11:13
Utanıyoruz diye manifesto yapıyoruz.

Peki ya sonra?

Artık açıklamalarla geçiştirilemeyecek bir noktadayız!

Gün eyleme geçme günüdür!

BMN artık sazı eline alsın, kongre üyeliği için bir organizasyon başlatsın!

Hacıosmanoğlu ve türevlerinin bu kulübün yönetimini ele geçirmemesi için aktif görev alsın!

Böyle burada yazıp çizerek olmuyor.

Burada sadece konuşup duruyoruz.

Tamam konuşalım ama etki gücümüz de olsun!

Bu konu üzerine ciddi ciddi konuşmak, düşünmek ve eyleme geçmek gerekiyor.

kesinlikle...

CamilloVillegas
24.05.2015, 11:24
Valla ben bir gelişme görüyorum. Eskiden olsaydı, Trabzonspor A takımını çıkarırlardı, ve yönetim de halı hazırda ön sıralarda bulunurdu.

Bu sene seçimler öncesi olay sadece bundan ibaret olacaksa: gelişme var. Ben memnunum.
;)

Fatih Öztürk
24.05.2015, 11:39
% 70'e yakın kesim utanıyormu?

Sezgin Öztürk
24.05.2015, 11:41
Yazıklar olsun bizi bu duruma düşürenler...

Mollasalihoğlu
24.05.2015, 12:08
Üyelerimizin büyük çoğunluğunun bizimle aynı fikirde olduğunu görmek güzel.

Aradaki eleştirileri de kaçırmıyoruz. Ancak kongre üyeliği için başlattığımız kampanyalar genelde havada kaldı. Biraz da taraftarlarımızın ilgisizliği nedeniyle. O yüzden BMN'ye çuvaldız batırırken taraftarlarımıza da en azından bir iğne batırmamız gerekiyor.

Mevcut yönetimin gerek siyasete dibine kadar batması, gerek ekonomik ve sportif açıdan başarısızlıkları aşikar halde. O nedenle artık daha konsantre biçimde yoğunlaşmamız gerekiyor. Herkes elini taşın altına koymalı.

gurur6134
24.05.2015, 12:10
hala cikmadi burdakileri bu utanc tablosunu elestirenleri kominist sosyalist ilan eden siyaset yalakasi ikiyuzlu aktroller hayret..bide tehdit ediyorlar elestirildiklerinde bidaha girmem gelmem diye defolun aga defolun burasi bmn trabzonspor forumu gidin yalakaliginizi miting meydanlarinda yapin terbiyesiz yuzsuz adamlar..

gurur6134
24.05.2015, 12:13

Linc ederler aga neden bahsediyorsun sen..

Necmettin ALTUNTAŞ
24.05.2015, 12:15
Bu kepazeler ve kepazelikler kaderimiz mi...

ccd6167
24.05.2015, 12:19
Siz bu olaya siyasi çıkar tarafından bakın bence. Trabzon halkı maalesef karakter ortaya koyabilecek bi halk da değildir. Olmadıda. Çıkarları için hersey yapılır. Bu daha doğrusu Türk milletinin ortak yapısıdır.

Hak verilmez hak alınır. Bursadaki işçilerin direnişinin 10 da 1 gelmez bizde. Olmaz çünkü halk karakter ortaya koyacak bi halk değil

Mollasalihoğlu
24.05.2015, 12:20
BMN Facebook sayfasında bildiri haberinin altında karar verememişler: BMN bildirisini yazanlar CHP'li mi, MHP'li mi? :)

CHP'ye kızdığımızda AKP'li, MHP'ye kızdığımızda vatan düşmanı, AKP'ye kızdığımızda paralel oluyoruz.

Ama bu ithamları yöneltenlerin nasıl ki önceliği siyasi görüşleri, bizim önceliğimiz de TRABZONSPOR!

İlker Yazıcıoğlu
24.05.2015, 12:28
Bu gözü dönmüş siyaset yalaması adamların da aklına,bu forumun önceliğinin Trabzonspor 'un çalınmış hakları olduğu gelmiyor nedense.....

Yiğit Gayretli
24.05.2015, 12:40
Facebook'daki paylaşımın altına yazılanları okuyun Allah rızası için. Bu mücadele ne şartlarda veriliyor, fikriniz olur...

İlker Yazıcıoğlu
24.05.2015, 12:51
Ciddi bir doğum kontrolü lazım özellikle Trabzon camiasına.....

Bu kadar mala ,yalamaya gerek yok....

İnsanda biraz onur,omurga,haysiyet olur.....

Badaloğlu
24.05.2015, 12:56
Malumunuz üzere İbrahim Hacıosmanoğlu ile Faruk Özak arasındaki husumeti biliyorsunuz. Hatta İbrahim Hacıosmanoğlu bir konuşmasında ''benim düşmanım yok ama bundan sonra Faruk Özak düşmanımdır.Başkanlığı bırıktıktan sonra kendisiyle uğraşacağım'' demişti.

Şimdi görünen o ki; Faruk Özak'ta İbrahim Hacıosmanoğlu'yla uğraşmakta. Fenerbahçe'li Süleyman Soylu'nun fikriyle, Faruk Özak'ın önderliğinde bu organizasyonla bir gol atıldı! Ancak golu karşı kaleye değil de, Trabzonspor'a attılar. Bunun çok iyi farkındalar ama çokta umurlarında değil.

Siyaset denen yavşak kuruma Trabzonspor'umuzu peşkeş çektirmişlerdir. Faruk Özak'ın, İbrahim Hacıosmanoğlu'na bu organizasyonu emri vaki yaptırarak,kendisini zor duruma düşürdüğünü sanıyor. Zor duruma düşürülen asıl Trabzonspor'dur. Bırakın Trabzon'un vekil olmasını, bu kafa, bu zihniyet Trabzonspor'un geçmişte başkanlığını yaptı. Yazıklar olsun o bandanalı kel kafana senin...

İbrahim Hacıosmanoğlu bu konuda siyaset denen kuruma bırakın direnmesini sesini dahi çıkaramaz. Zira kendisi iktidar partisine çoktaaaan yetkiyi vermiştir. Haliyle bu organizasyonu sessiz sedasız hiçbir yerde haber dahi çıkmadan ayarlamalarının nedeni aslında bu. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bitmiş olduğu başkanlığının tescilidir bu organizasyon. Artık yeter!

Trabzonspor siyaset üstü bir kurumdur. Ve her siyasi görüşten taraftarı bünyesinde barındırır. Böyle bir organizasyonu alkışlayan yavşaklar olduğu gibi tepki verecek binlerce taraftarımız olduğunu çok iyi biliyorlardı. O yüzden tribünlerde de kimseyi göremedik. Kısa zamanda bütün ayrıntıları düşünmüş bu zavallılar! Önemli olan Trabzonspor'un iktidar partisi himayesinde olduğunu, Trabzonspor üzerinden oy devşirmesini göstermekti. Bunuda bir fotoğrafla tüm dünyaya ilan ettiler.

Faruk Özak şimdi bir taşla bir kaç kuş vurduğunu düşünüyordur. Düşmanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bu fotoğrafla zor durumda düşürdüğünü düşünüp keyifle sade kahvesini yudumluyordur. Herşey bir tarafa benim en çok hayret ettiğim, o fotoğrafta gördüğüm, sözüm ona Trabzonspor'u gözünden sakınan sözde efsane(!)futbolcuların bu kadar omurgasız olmalarıdır. Trabzonspor'un sırtından onlarca para kazanan, kariyer yapanların aslında tek derdi kendi cepleri olduğunu bir kere daha görmüş olduk.

Şimdi böyle bir ortamda bu efsane(!) futbolcularla şike mücadelesi vereceğiz öyle mi? Bunlar bu hareketiyle kendi ayaklarına değil resmen kafamıza sıktılar. Sözde bu efsane futbolcular sözüm ona Trabzon şehrine şike anıtı dikeceklerdi öyle mi? Şike anıtını meydana değil, bize diktiler.

İstisnalar hariç benim için efsane futbolcu diye bir kavram kalmamıştır. Allah'tan tek isteğim bu fotoğrafta poz veren isimlerin bir daha Trabzonspor kulübünün kapısından içeri adım atmamalırıdır. Özellikle Faruk Özak, Trabzonspor'u kendi babasının malıymış gibi her türlü kullanmasını, siyasete meze yapmasını kabul edemiyorum. Eğer olurda bundan sonra bu kulübe başkan adayı olursa rakibine oy vereceğimi buradan ilan ediyorum. Ona saygımda kalmamaıştır.

İbrahim Hacıosmanoğ'lu artık sende inattan vazgeç. Şu kulübü bir an evvel kongreye götür. Yeter artık! bu kadar diretmenin ne sana, ne de kulübümüze bir faydası yok. Siyaset kurumu sana mesaj veriyor anlasana. Seni yok sayıyorlar, sen bir hiçsin diyorlar. İstedikleri gibi Trabzonspor üzerinden seninle oynuyorlar. Bunu yaparkende Trabzonspor zarar görmüş görmemiş kimsenin umurlarında değil.

Kişisel sorunlarınıza Trabzonspor'u alet etmeyin... Düşün artık şu kulübün yakasından!...

ibrahim
24.05.2015, 13:13
Ben utanmıyorum. İyice yüzsüzleştim var ya. Rteyi kulübe başkan yapsalar tınlamam. O derece surat kalmadı bende. İyice kıvama geldim yani...

İlker Yazıcıoğlu
24.05.2015, 13:15
Allah belanızı versin sizin.....

Mert Oğuzlu61
24.05.2015, 13:17
Facebook'daki paylaşımın altına yazılanları okuyun Allah rızası için. Bu mücadele ne şartlarda veriliyor, fikriniz olur...

okumadım, tahmin edebiliyorum.

hayatta becerebildiği tek nane okkalı küfür ve hakaret etmek olanların yani cahil diye tabir edebileceğimiz kesimin büyük çoğunluğu twitter ve faceyi mesken etmiş durumda. kullanmıyorum, günde bir iki kere faceye girip çıkıyorum o kadar.

insanların hemen hemen her ortamda, bilgisi olsun yada olmasın ''ideoloji'' yayma zorunluluğu hissetmesine anlam veremiyorum. karşısına geçse kendisine ayakkabı boyacısı gözüyle bakacak insanların bir yerlerini öyle bir yalıyorlar ki, gördükçe yaşadıkça ben utanıyorum.

ilkokullu veledler bile siyaset yapar oldu ülkede, benim için en büyük sıkıntı budur. dünyada başka bir yerde yoktur emsali, sadece bize özgü olduğunu düşünüyorum. artık tv de izlemiyorum haberde fazla takip etmiyorum gerçekten bıktım insanların kuru gürültüsünden. gerginlik, öfke, sinir harbi vs.. bu haberler ve yaşayış biçimi medyadan direk insanlara da geçiyor... iyice çekilmez bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. zihniyet kötü bir kere yapacak hiçbir şey yok.

alone_6161
24.05.2015, 13:32
İbrahim Hacıosmanoğ'lu artık sende inattan vazgeç. Şu kulübü bir an evvel kongreye götür. Yeter artık! bu kadar diretmenin ne sana, ne de kulübümüze bir faydası yok. Siyaset kurumu sana mesaj veriyor anlasana. Seni yok sayıyorlar, sen bir hiçsin diyorlar. İstedikleri gibi Trabzonspor üzerinden seninle oynuyorlar. Bunu yaparkende Trabzonspor zarar görmüş görmemiş kimsenin umurlarında değil.

Kişisel sorunlarınıza Trabzonspor'u alet etmeyin... Düşün artık şu kulübün yakasından!...

Göürşlerinize harfi harfine katılmakla beraber, İHO'nun ya ben kongreye gideyim, klüp zarar görüyor düşüneceğine hiç ama hiç ihtimal vermiyorum.....Trabzonspor İHO'nun da umrunda değil. Onun umrunda olan tek şey başkanlık koltuğu, yapacağı bol sıfırlı transferler, verilecek komisyonlar vs......

Bildiriyi hazırlayanların da aklına, kalemine sağlık. 10 numara bir bildiri olmuş....Tabii Trabzonspor taraftarlarının % kaçı anlar, % kaçı tepki gösterir orası meçhul......

ibrahim
24.05.2015, 14:04
Göürşlerinize harfi harfine katılmakla beraber, İHO'nun ya ben kongreye gideyim, klüp zarar görüyor düşüneceğine hiç ama hiç ihtimal vermiyorum.....Trabzonspor da İHO'nun umurunda değil. Onun umrunda olan tek şey başkanlık koltuğu, yapacağı bol sıfırlı transferler, verilecek komisyonlar vs......

Bildiriyi hazırlayanların da aklına, kalemine sağlık. 10 numara bir bildiri olmuş....Tabii Trabzonspor taraftarlarının % kaçı anlar, % kaçı tepki gösterir orası meçhul......
Ihonun kongre yapması da çözüm değil. O güruh illa bir adam bulur getirir karşısına. Biz de fanatiği olup güya kulüpte devrim yapmak için onların seçtiği adayı destekleriz yine.

Tek çaremiz kendi üyelerimizi yapıp kendi adayımızı çıkarmak.

gurur6134
24.05.2015, 14:33
bu klubun ılacı hakan kulacoğludur..bmn olarak desteklemelı mutlaka aday olmaya ıkna edılmelı arkasında durulmalıdır yoksa bı ıho gıder bska ıho gelır faruk denen herıf ıstedıgı gıbı at kosturmaya devam eder klupde..

Mustafa YILMAZ
24.05.2015, 14:41
orda o akşam bulunanların hepsinin Trabzonspor'luluğu benim gözümde düşmüştür efsaneymiş mefsaneymiş gitsinler kumda oynasınlar Trabzonspor forma yada atkı değil karakterdir güce tapanlarının topunun topusuna top gire

cakalkerem
24.05.2015, 14:45
gayet yerinde ve güzel olmuş..
tebrikler

Mehmet BAL
24.05.2015, 14:48
Artık gözümde 'efsane' likleri bitmiştir.

Bildirim için Teşekkürler BMN inşallah Asıl UTANMASI gerekenler ders alırda UTANIRLAR...

serdarblue
24.05.2015, 14:52
Trabzonspor'un getirildiği bu utanç durumundan dolayı Şenol Güneş'ten , Dozer Cemil'den , Kazım Koyuncu'dan , Kadir Özcan'dan özür diliyoruz !

61ronin61
24.05.2015, 15:35
Malumunuz üzere İbrahim Hacıosmanoğlu ile Faruk Özak arasındaki husumeti biliyorsunuz. Hatta İbrahim Hacıosmanoğlu bir konuşmasında ''benim düşmanım yok ama bundan sonra Faruk Özak düşmanımdır.Başkanlığı bırıktıktan sonra kendisiyle uğraşacağım'' demişti.

Şimdi görünen o ki; Faruk Özak'ta İbrahim Hacıosmanoğlu'yla uğraşmakta. Fenerbahçe'li Süleyman Soylu'nun fikriyle, Faruk Özak'ın önderliğinde bu organizasyonla bir gol atıldı! Ancak golu karşı kaleye değil de, Trabzonspor'a attılar. Bunun çok iyi farkındalar ama çokta umurlarında değil.

Siyaset denen yavşak kuruma Trabzonspor'umuzu peşkeş çektirmişlerdir. Faruk Özak'ın, İbrahim Hacıosmanoğlu'na bu organizasyonu emri vaki yaptırarak,kendisini zor duruma düşürdüğünü sanıyor. Zor duruma düşürülen asıl Trabzonspor'dur. Bırakın Trabzon'un vekil olmasını, bu kafa, bu zihniyet Trabzonspor'un geçmişte başkanlığını yaptı. Yazıklar olsun o bandanalı kel kafana senin...

İbrahim Hacıosmanoğlu bu konuda siyaset denen kuruma bırakın direnmesini sesini dahi çıkaramaz. Zira kendisi iktidar partisine çoktaaaan yetkiyi vermiştir. Haliyle bu organizasyonu sessiz sedasız hiçbir yerde haber dahi çıkmadan ayarlamalarının nedeni aslında bu. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bitmiş olduğu başkanlığının tescilidir bu organizasyon. Artık yeter!

Trabzonspor siyaset üstü bir kurumdur. Ve her siyasi görüşten taraftarı bünyesinde barındırır. Böyle bir organizasyonu alkışlayan yavşaklar olduğu gibi tepki verecek binlerce taraftarımız olduğunu çok iyi biliyorlardı. O yüzden tribünlerde de kimseyi göremedik. Kısa zamanda bütün ayrıntıları düşünmüş bu zavallılar! Önemli olan Trabzonspor'un iktidar partisi himayesinde olduğunu, Trabzonspor üzerinden oy devşirmesini göstermekti. Bunuda bir fotoğrafla tüm dünyaya ilan ettiler.

Faruk Özak şimdi bir taşla bir kaç kuş vurduğunu düşünüyordur. Düşmanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nu bu fotoğrafla zor durumda düşürdüğünü düşünüp keyifle sade kahvesini yudumluyordur. Herşey bir tarafa benim en çok hayret ettiğim, o fotoğrafta gördüğüm, sözüm ona Trabzonspor'u gözünden sakınan sözde efsane(!)futbolcuların bu kadar omurgasız olmalarıdır. Trabzonspor'un sırtından onlarca para kazanan, kariyer yapanların aslında tek derdi kendi cepleri olduğunu bir kere daha görmüş olduk.

Şimdi böyle bir ortamda bu efsane(!) futbolcularla şike mücadelesi vereceğiz öyle mi? Bunlar bu hareketiyle kendi ayaklarına değil resmen kafamıza sıktılar. Sözde bu efsane futbolcular sözüm ona Trabzon şehrine şike anıtı dikeceklerdi öyle mi? Şike anıtını meydana değil, bize diktiler.

İstisnalar hariç benim için efsane futbolcu diye bir kavram kalmamıştır. Allah'tan tek isteğim bu fotoğrafta poz veren isimlerin bir daha Trabzonspor kulübünün kapısından içeri adım atmamalırıdır. Özellikle Faruk Özak, Trabzonspor'u kendi babasının malıymış gibi her türlü kullanmasını, siyasete meze yapmasını kabul edemiyorum. Eğer olurda bundan sonra bu kulübe başkan adayı olursa rakibine oy vereceğimi buradan ilan ediyorum. Ona saygımda kalmamaıştır.

vay bee ne yazı

U.Sadıkoğlu
24.05.2015, 16:06
BMN Anasayfasından zamanında CHP'yi de MHP'yi de Trabzonspor'un karşısında duran tüzel veya gerçek kişiliği olan herkesi kınamıştır. BMN'nin genetiğini bordo ve mavi oluşturmaktadır. Siyasi sevdası ve lider-parti sempatizalığı Bordo-Mavi renklerin önüne geçenler elbette BMN'yi anlayamazlar. Siyaset her zaman Türkiye'nin en yavşak kurumu olmuştur ancak sizin evinizi soyan bir hırsızı, cezaevinden çıkaran onu koruyup kollayan birisine siz ilah derecesinde tapıyorsanız ve kendi evinizde onu ağırlayıp pohpohluyorsanız esas YAVŞAK siz olmuşsunuzdur.

Allah bu camiaya omurgalı dürüst kişilikler nasip etsin...

tsukru61
25.05.2015, 01:00
Hacıosmanoğlu'nun seçilmesini isterken utanmadınız mı?

28TS61
25.05.2015, 01:29
cuma günü isyerinde gizli gizli tele bakip bu olayi görünce sinirden o günden beri foruma girmedim. resmen rezillik. bunlarin suratlarina tükürsen anlamazlar.

efsanelikleri bitmistir. 4 yildir TS lehine bir kez olsun agizlarini acmadilar.

Lütfen o macta forma giyen eski futbolcularimizin isimlerini bir baslik acip liste halinde not edelim.

Yiğit Gayretli
25.05.2015, 02:27
Hacıosmanoğlu'nun seçilmesini isterken utanmadınız mı?

Hacıosmanoğlu başkan olsun başlıklı bir BMN bildirisi gösterirsen utanırız.

Yoksa sen utanacak mısın?

Kaya
25.05.2015, 08:12

:)

Kaya
25.05.2015, 08:16
Herkes bildiriye katılmak zorunda değil ancak bildirinin yayınlandığı akşam facebook kullanıcılarının olumsuz tepkileri aşırı küfürlü ve tamamen parti fanatikliği içeriyordu. Twitter kullanıcılarından ise hiç olumsuz tepki gelmedi...

Ancak, en güzel ve en olumlu tepkiler yine forum üyelerimizden geldi. Bildiriye katılanlar mesajları ile de bunu gösterdi. %100 katılmayan yok gibi ancak kısmi katılamayanlar da yine bunu güzel üslup ile dile getirdi...

Bu açından baktığımda forum gibisi yok...

S.ÖZKAN
25.05.2015, 08:34
İktidar ve muhalefet partilerinin TS yi seçim malzemesi yapmasından ve bazı TS lilerin bunu normal görmesinden tiksiniyorum

Ceyhan61
25.05.2015, 08:44
Artık utancımızdan Trabzonlu olduğumuzu bile söyleyemiyoruz bizi bu hale getiren %70cilere yazıklar olsun.

Faik Yılmaz
25.05.2015, 08:46
Şehrin büyük çoğunluğu maalesef utanmıyor....

Duyarsız

Umarsız bir millet olmuşuz çıkmışız.....

Mollasalihoğlu
25.05.2015, 09:34

Metin Atasoy ile, Muharrem Usta ile seçim öncesi görüşüp fikirlerini paylaştık BMN'den.

Bu utandırır mı kimseyi? :)

Yiğit Gayretli
25.05.2015, 09:42
Metin Atasoy ile, Muharrem Usta ile seçim öncesi görüşüp fikirlerini paylaştık BMN'den.

Bu utandırır mı kimseyi? :)

Utanması olanı utandırır bittabi :)

halil ibo
25.05.2015, 09:52
Dip yaptık.Her konuda,sahada,saha dışında,şike sürecinde,tribünde,sokakta ve en önemlisi SANDIKTA !
Sözü mert,bakışı sert,ama her daim dik duruş sergileyen Karadenizliler nerede ?
Bizde mi menfaat için,madde için sattık değerlerimizi ? Çocuklarımıza ne miras bırakacağız ? Para pul mu? Onurlu karakterli bir duruş mu ?

İlk söz olarak dediğim gibi dipteyiz sondayız.İnşallah akıllı ve akılcı bir hamle ile yükselmeye başlarız.
Yoksa daha aşağıları görmek canlı canlı ölmek demek...

Faik Yılmaz
25.05.2015, 09:53
Twitter'da birfenerbahçeli'nin tepkisine bak( isim yazmıyorum sayfamızda var....) : İyi bir f.bahceli olarak... ve spor ile siyaseti hiçbir zaman ayni kefeye koymayan birisi olarak ... yürekten tebrikler !

Birde bizim Trabzonlu yalakaların tepkisine bak....

Bazılarıyla aynı havayı solumaktan utanıyorum resmen.....

GÖLONSA
25.05.2015, 09:56
Bizim gibi sıradan insanların tepkisizliğini hadi anladım diyelim;

Peki bütün varoluş nedenleri Trabzonspor olan (servetleri,isimleri,saygınlıkları,mazileri...),sı rf Trabzonspor'da zamanında futbol oynadıkları için neredeyse koşulsuz saygı ve sevgi duyduğumuz insanların orada ne işleri var bir türlü aklım ve vicdanım almıyor.

Hadi birilerini kıramadınız da o maça çıktınız,peki hiç olmazsa oradaki zat-ı muhtereme bir ağız olsun neden adaletin yanında yer almadığını sorsaydınız ya.

O kadar mı korkaksınız.

Koray
25.05.2015, 10:12
Faroz kahvehanesine asılan ''Tayyip Başkan fenerbahçe şampiyon'' pankartından nerelere geldik.

Şuan Faroz kahvehanesinde Tayyip'i eleştirmeye kalksan denize atarlar adamı.

Bunu muhalif görüşümden dolayı söylemiyorum.

Şehir tepkisizleşti, Trabzonspor'lular tepkisizleşti sadece şehre pislik atıp işin kolayına kaçmaya da gerek yok.

Lafa gelince Trabzonspor her şeyimiz futbolla yatayruk futbolla kalkayruk.

Faik Yılmaz
25.05.2015, 10:18
Faroz kahvehanesine asılan ''Tayyip Başkan fenerbahçe şampiyon'' pankartından nerelere geldik.

Şuan Faroz kahvehanesinde Tayyip'i eleştirmeye kalksan denize atarlar adamı.

Bunu muhalif görüşümden dolayı söylemiyorum.

Şehir tepkisizleşti, Trabzonspor'lular tepkisizleşti sadece şehre pislik atıp işin kolayına kaçmaya da gerek yok.

Lafa gelince Trabzonspor her şeyimiz futbolla yatayruk futbolla kalkayruk.

O eskidendi Dostum....

Şimdi menfaatle yatıp

menfaatle kalkıyoruz.....

SEDAT
25.05.2015, 10:21
* Elinize yüreğinize sağlık,yine taraf olmakla suçlayacak yalaka tipler çıkacaktır dikkate almayın

signal
25.05.2015, 10:42
Forum yönetimine sormak istiyorum , bu bildiri anasayfadan hemen niye kaldırıldı?

Yiğit Gayretli
25.05.2015, 10:55
Forum yönetimine sormak istiyorum , bu bildiri anasayfadan hemen niye kaldırıldı?

Teknik bir sıkıntı var sanırım. İlgileniyoruz.

Kaya
25.05.2015, 11:17

Kaldırılmadı esasen ama sanırım sistemse şöyle bir şey var. Gören bir kişinin tekrar karşısına çıkmayabilir. Cooky'leri silip denemek lazım.

Bundan snr index hazırlayıp yayınlayacağız bu nedenle...

signal
25.05.2015, 11:25
Kaldırılmadı esasen ama sanırım sistemse şöyle bir şey var. Gören bir kişinin tekrar karşısına çıkmayabilir. Cooky'leri silip denemek lazım.

Bundan snr index hazırlayıp yayınlayacağız bu nedenle...

Ben bir gün gördüm. 2.günden sonra bir daha karşıma çıkmadı. En azından anasayfa haberlerinde de bir süre kalsa daha iyi olur düşüncesindeyim.

Hasan Habip Özbay
25.05.2015, 12:43
ve trabzonspor ruhu bitmiştir zaten yoktuya bazılarında akşam da gördük ulusoy kalp krizi geçirecek neredeyse 7 yıl tff başkanlığı yaptı açın bakın trabzonsporun en kötü dönemleri düşmanı dışarıda arama yılmazlar,gürsoylar,ulusoylar, falan filan yeter zaten yazık çok yazık

hani derler ya trabzon trabzon olalı böyle zulüm ve rezalet görmedi ben artık 2010-2011 şampiyonu fenerbahçe diyorum çünkü hakediyoruz istediğiniz kadar kızın çıldırmak üzereyim ve kulübe gerekli mailleri attım utanmak ne kelime istanbul takım taraftarlarının dalga konusu olduk bu görüntülerden sonra biz bunu hak etmiyoruz

çok siyaset yaptım son 10 yıldır hepsinin canı cehenneme partim yok artık tek kavgam TRABZONSPOR çok eleştiri alıyorum çevremden bu kadar fanatiklik mi olur diye seçimde nasıl oy verdiğimi videoyla yayınlayacağım ne pahasına olursa olsun yetti be irlandalıları bi yensek her şey güzel olacak

Badaloğlu
25.05.2015, 15:18
Ulan her şeyi geçtim Trabzon Erdoğdu Lisesi Dünya Liseler arası futbol şampiyonasında Brezilya ile oynadığı final maçını bırakın özel kanalları devletin TRT'si de dahil hiç biri yayınlamadı. Ancak Dünya Liseler arası şampiyonu olan Erdoğdu lisesinin maçını yayınlamayan TRT, Faruk Özak'ın, organize ettiği, Trabzonspor'u siyasetin oyuncağı ettiği bu rezil geceyi utanmadan verebilmiştir!...

Demek ki, Faruk Özak istese, Trabzon Erdoğdu Lisesinin maçını canlı izleyebilirmişiz. Böyle bir gücü olduğunu gördük. Ama Erdoğdu Lisesi maçı kendi siyasi kariyerine birinci dereceden yalakalık makamına etki etmediği için böyle bir maçı yayınlamaya çalışmak aklının ucundan bile geçmedi.

Diğer taraftan spor bakanı olduğu dönemde 2016 Avrupa futbol şampiyonasının yapılacağı ülke belirlenirken aday olan Türkiye'nin aday şehirleri arasında Trabzon'un olmamasında birinci sorumlusu kendisidir. Çok şükür 2016 Avrupa futbol şampiyonası Türkiye'ye vermediler...

Trabzon'a bu kadar çok kötülüğü şikeciler bile yapamadı! O kel ve bandanalı başın göğe erdi mi? :(

Kaya
25.05.2015, 15:24
Ulan her şeyi geçtim Trabzon Erdoğdu Lisesi Dünya Liseler arası futbol şampiyonasında Brezilya ile oynadığı final maçını bırakın özel kanalları devletin TRT'si de dahil hiç biri yayınlamadı. Ancak Dünya Liseler arası şampiyonu olan Erdoğdu lisesinin maçını yayınlamayan TRT, Faruk Özak'ın, organize ettiği, Trabzonspor'u siyasetin oyuncağı ettiği bu rezil geceyi utanmadan verebilmiştir!...

Demek ki, Faruk Özak istese, Trabzon Erdoğdu Lisesinin maçını canlı izleyebilirmişiz. Böyle bir gücü olduğunu gördük. Ama Erdoğdu Lisesi maçı kendi siyasi kariyerine birinci dereceden yalakalık makamına etki etmediği için böyle bir maçı yayınlamaya çalışmak aklının ucundan bile geçmedi.

Diğer taraftan spor bakanı olduğu dönemde 2016 Avrupa futbol şampiyonasının yapılacağı ülke belirlenirken aday olan Türkiye'nin aday şehirleri arasında Trabzon'un olmamasında birinci sorumlusu kendisidir. Çok şükür 2016 Avrupa futbol şampiyonası Türkiye'ye vermediler...

Trabzon'a bu kadar çok kötülüğü şikeciler bile yapamadı! O kel ve bandanalı başın göğe erdi mi? :(

Bomba tespitler... :)

Full HD
25.05.2015, 15:24
Helal olsun Trabzon halkina! Utaniyoruz ve onun icin stad dolmadi! Dolmadigi icin milletin umrunda bile olmadi durus budur iste! :D

Yiğit Gayretli
25.05.2015, 15:53

Kel başa şimşir bandana :)

İskender
25.05.2015, 15:56
Oy devşirmek için böyle bir organizasyona alet edilmekten utanıyorum evet..

Bırakında bazı değerlerimiz siyaset üstü kalabilsin.

zekeriyya
25.05.2015, 17:24
sorun şu
bu geberuk lar ın sonrası
gelen nesil
bakıyorlar ki TS kredi kartı gibi harca harca limit çok
yap bizi meze ohhhh

tsukru61
25.05.2015, 19:43
Apar topar ikinci anket düzenlenip Hacıosmanoğlu başkan seçilsin denilmedi mi? Yanılıyor muyum?
Bunlar Albayrak'ın devamıdır; takımı bitirmeye geldiler demiştik...
Daha önce foruma yazdım: Bmn, içinde Trabzonsporlular'dan daha fazla başka takım taraftarının olduğu sitedir.

Yiğit Gayretli
25.05.2015, 19:58
Apar topar ikinci anket düzenlenip Hacıosmanoğlu başkan seçilsin denilmedi mi? Yanılıyor muyum?
Daha önce foruma yazdım: Bmn, içinde Trabzonsporlular'dan daha fazla başka takım taraftarının olduğu sitedir.

Forumda üyelerimizin görüşlerini bildirdikleri binlerce başlık mevcut ve bir kısmı anketli. O dönem iki ayrı anket yapıldı çünkü bir tartışma ortamı vardı. Anket sonucunu BMN'nin görüşü sanmak -en hafif tabirle- komik.

Diyelim ki bir Yönetici veya Yönetim Kurulu Üyesi Hacıosmanoğlu başkan olduğun için sevindi ve buna yönelik bir açıklama yaptı. O zaman da bu çıkar karşınıza:

BMN FORUM KURALLARI

B) Düzenleyici Kurallar

14)BMN yönetim kademesini oluşturan üyelerin, forumda yaptıkları yorumlar, aksi belirtilmedikçe, kendi şahsi fikirleridir ve BMN'nin resmi bakış açısını yansıtmazlar. BMN'nin resmi yönelimi ana sayfasında ilan ettiği görüşleridir. Forum üyelerinin bu durumu dikkate almaları ve bu tür yorumları BMN Yönetim Kurulu'nun ortak görüşü olarak algılamamaları gerekir.

Emiroğlu
25.05.2015, 21:35
Kesinlikle katılmakla beraber ana konu bir kenara BENCE: bu kadar rezalet futbolun oynandığı, dandik dunduk maçlarla kazanılan şampiyonluğun olduğu bu dandik ligde ki sıralamamızdan utanıyorum. 31 yaşındayım, bu kadar dandik bir lig olmamıştı.

nakzo
25.05.2015, 21:41

Sonuna kadar katılıyorum kesinlikle Trabzonspor un başarılı olmamasını isteyen bir kitle var ve bu takımın basına bela olabilecek bütün oluşum ve şahısları itinayla destekliyorlar su gs nin şampiyon olduğu ligde sen 6.sıradaysan ve gıgın dahi cıkmıyorsa sana herşey mustahak Trabzonsporlu......

İ. C. Ertem
25.05.2015, 22:08
utanması gerekenleri bir kez olsun utandırabilsek keşke...

futbolda anadolu devrimini yapmış karadeniz fırtınası takımımızı ve böylesi enfes bir camiayı bu kadar pis ve yozlaşmış bir zemine çekmek, partizanca tutumlara alet etmek ve bilimum iğrenç görüntülere sebebiyet vermek tam manasıyla iğrenç! iğrençsiniz beyler!.. bizim en onurlu mücadelemiz olan "çalınan" kupamızın hala daha resmileşmemesinin tek sebebi nedir? demirören mi? aziz yıldırım mı? fenerbahçe mi? hepsinden öte "siyaset" arkadaş! bildiğin tff ve malum iktidar üzerinden kupamız kayıplarda..

cas sonucu her şey ayan beyan ortayken şike yapan fenerbahçe'nin cezalandırılmaması için; gerekirse üç beş sene avrupa'ya gitmeyiz ekolünü destekleyen, kişiler ile kurumları ayıralım maksat fenerbahçe küme düşmesin düsturuyla hareket eden kimdi? isim mi verelim illa ki...peki bizimkiler ne yapıyor? kupayı vermeyenin kim olduğu çok net. aziz yıldırım ve saz arkadaşlarına yeniden yargılama yolunu ve bu haliyle adli süreci örtbas etmek isteyenlerin kim olduğu da net. buna rağmen trabzon halkı her seçimde kimi ezici üstünlükle destekliyor? trabzonsporumuzu temsil eden sözüm ona başkan hangi partinin mitinglerinde boy gösteriyor. çıkıp el sallıyor? sonra işler kötü gittiği zaman kupamız!!!

adaletin olmadığı yerde adaletsizlik baş gösteriyor. şenol hoca vakti zamanında ne kadar da iyi anlatmıştı halbuki.. o ruhu kaybediyoruz arkadaşlar. en çok da umutsuzluk acı veriyor...

utanın beyler..utanması gerekenleri utandırın!..

emre duman
25.05.2015, 23:02
trabzonsporun kulturu ve buyuk klup misyonu the end bosuna bilete kombineye para vermeyn gidin hayri gure mucadele hırs azim gorun

Anıl C
26.05.2015, 01:31
Bu basligin 4 sayfada kalmasi bu durumdan utanan şerefli kesimin artik bir avuc kaldiginin göstergesidir.
Bugün sehirde bu durum hakkinda bi anket yapilsa %80'in onay verdigi bi durum olacaktir.

28TS61
26.05.2015, 01:34
o macta forma giyen eski futbolcularimizin isimleri bir baslik altinda toplanilmali ve ihanetleri satilmisliklari unutulmamalidir

Anıl C
26.05.2015, 01:38
o futbolcu denen insanlari gördükce midem bulaniyo, tiksiniyorum.
Insan insandan tiksinir mi?
Oluyomus demek ki.

Emre EFENDİOGLU
26.05.2015, 10:59
Utanıyorum, bu şehrin tepkisizliğini gördükçe de hayal kırıklığına uğruyorum.

İlker Yazıcıoğlu
26.05.2015, 11:03
Burada bulunsun.Sözüm ona efsane kadrodaki futbolcular şunlardır.....

Metin Aktaş, İlyas Akçay, Serdar Bali, Turgay Semercioğlu, Sinan Ünal, Hüsnü Özkara, Bahattin Güneş, Orhan Çıkrıkçı, Tolunay Kafkas, Shota Arvaledze ve Kemal Serdar

Yiğit Gayretli
26.05.2015, 11:08
Şerh düşeyim;

Şota'yı tüm olanların dışına bir yerde konumlandırıyorum. Her ne olursa olsun yabancı bir vatandaş. Ülkenin siyasetine vs karşı bir tavır alma zorunluluğu yok.

İlker Yazıcıoğlu
26.05.2015, 11:11
Şerh düşeyim;

Şota'yı tüm olanların dışına bir yerde konumlandırıyorum. Her ne olursa olsun yabancı bir vatandaş. Ülkenin siyasetine vs karşı bir tavır alma zorunluluğu yok.

Adı Trabzponspor'la anılıyorsa,ki anılıyor,tavır alacaktı,almalıydı....

Yabancı olması kurtarmaz onu....

Yiğit Gayretli
26.05.2015, 11:24
Adı Trabzponspor'la anılıyorsa,ki anılıyor,tavır alacaktı,almalıydı....

Yabancı olması kurtarmaz onu....

Yapsaydı alkışlardım, yapmadığı için kızmıyorum.

winner
26.05.2015, 14:15
Şerh düşeyim;

Ki bir yabancı olarak kendi vatandaşlarına acımasızca zulmedenlerin gaddarlıklarından çekinmesi de normaldir.

Yiğit Gayretli
26.05.2015, 14:43
Ki bir yabancı olarak kendi vatandaşlarına acımasızca zulmedenlerin gaddarlıklarından çekinmesi de normaldir.

Bir ek daha; bu adam ülkesinde savaştan kaçıp gelmişti buraya...

fanatikdevri
26.05.2015, 14:45
Bildiri genel manada güzel olmuş ama eski futbolcularımıza fazla yüklenmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.Sonuçta siyasiler veya başka bir şeyin hatrı için değil Faruk Özak'a verdikleri değerdir.O futbolcuların çoğunun kaptanı veya başkanı olmuş birisi aralarında hukuk var..Bu yazdığımı kabul etmeyenler veya hoşuna gitmeyenler olacaktır ama Faruk Özak bu kulubün en önde gelen kişilerinden biridir ve şu anki yönetime de açıkca meydan okumuş,kulübe sahip çıkmıştır.

İlker Yazıcıoğlu
26.05.2015, 14:52
Bildiri genel manada güzel olmuş ama eski futbolcularımıza fazla yüklenmenin doğru olduğunu düşünmüyorum.Sonuçta siyasiler veya başka bir şeyin hatrı için değil Faruk Özak'a verdikleri değerdir.O futbolcuların çoğunun kaptanı veya başkanı olmuş birisi aralarında hukuk var..Bu yazdığımı kabul etmeyenler veya hoşuna gitmeyenler olacaktır ama Faruk Özak bu kulubün en önde gelen kişilerinden biridir ve şu anki yönetime de açıkca meydan okumuş,kulübe sahip çıkmıştır.

Faruk Özak'ın bu kulübün en önde gelen kişilerinden olduğu konusunda hemfikirim.

Yalnız,en önde gelenlerden biri olmayı ne kadar hakediyor tartışılır.

Bakanlığı döneminde Avrupa şampiyonasında Trabzon'un aday listesinde olmaması,şike sürecinde partyisine karşı herhangi bir tavır almaması ve en son şu rezil organisasyonu da organize ederek kulübü iyice ayaklar altına alması yetti artık....

Hala kendisinin Trabzonsporluluğunu göremedik.....

Kulübe sahip çıksaydı şike sürecinde sesini duyardık...

Ben duymadım,duyanlar anlatsın lütfen....

Faruk Özak'ın paraya mı ihtiyacı var?Siyasete mi ihtiyacı var?
Şike sürecinde dönemin başbakanının aldığı tavır karşısında partisinden istifa etseydi ve biraz omurgalı davransaydı ne kaybedecekti sanki?

Bunu yapamadıktan sonra gerisi fasafiso....

fanatikdevri
26.05.2015, 15:09
Faruk Özak'ın bu kulübün en önde gelen kişilerinden olduğu konusunda hemfikirim.

Yalnız,en önde gelenlerden biri olmayı ne kadar hakediyor tartışılır.

Bakanlığı döneminde Avrupa şampiyonasında Trabzon'un aday listesinde olmaması,şike sürecinde partyisine karşı herhangi bir tavır almaması ve en son şu rezil organisasyonu da organize ederek kulübü iyice ayaklar altına alması yetti artık....

Hala kendisinin Trabzonsporluluğunu göremedik.....

Kulübe sahip çıksaydı şike sürecinde sesini duyardık...

Ben duymadım,duyanlar anlatsın lütfen....

Faruk Özak'ın paraya mı ihtiyacı var?Siyasete mi ihtiyacı var?
Şike sürecinde dönemin başbakanının aldığı tavır karşısında partisinden istifa etseydi ve biraz omurgalı davransaydı ne kaybedecekti sanki?

Bunu yapamadıktan sonra gerisi fasafiso....

Bence de dediklerini yapabilseydi efsane olurdu.Hiç bir şeye de ihtiyacı olmayabilir bilemiyorum ama bu tür eleştiriler kendisine yöneltildiğinde savunması şu 'benim çıkarttığım yasa olmasa şike yapanlar ortaya çıkarılsa bile ceza almayacaklardı,bana neden bu kadar yükleniliyor?Bu soruşturma bizim hükümetimiz zamanında yapıldı,başka zamanlarda olsa hasır altı yapılır,iddia etmekle kalırdık'diyor.
Herkes olaya kendi açısından bakıyor.
Sonuç olarak futbolun içindeki adamlar eğer biraz kaliteli olsa,hak hukuk tanısa kimse dönüp siyasilere bir şey demeyecek.
Adamlar çapsız olunca isteyen istediği müdahaleyi yapıyor.
Siyasetçinin işine geliyor bu durum.

UĞUR DURTAŞ
26.05.2015, 15:36
*Kupamızın çalındığı günden bugüne kadar
*cumhurbaşkanından
*hükümetten
*tff'den
*trabzonspor yönetiminden
*eski hoca ve futbolcularımızdan
*en önemlisi futbolcularımızın oynadığı futboldan
*U T A N I Y O R U M
*bunu her hafta bastıra bastıra dile getiriyorum.
*bizim canımız yandı,
*hırsızlar kupamızı çaldı.
*kimse aptal değil
*kupa birinin iki dudağının arasında.
*bu kişi kupayı trabzonspora verin demesini bekliyorsak
*trabzon halkına çok ciddi görevler düşüyor.
*seçim yaklaşıyor.
*iktidar partisinin oy oranının %40-50 lerden!!!
*% 80 lere çıkması şart!!!!
*onun içindirki iktidar rekor oy alırsa
*kupa bize belkiii gelebilir.
*diyecek başka hiç bir şey bulamıyorum.
*utanıyorum arkadaşlar utanıyorum.
*syg.

7can61
26.05.2015, 15:37
Bu konunun bu kadar abartılacak bir yanı olmadığı kanısındayım, yani oraya katıldılar diye bu futbolcuları hain ilan etmek çok adil değil.

İlker Yazıcıoğlu
26.05.2015, 15:40
Bu konunun bu kadar abartılacak bir yanı olmadığı kanısındayım, yani oraya katıldılar diye bu futbolcuları hain ilan etmek çok adil değil.

Hain ilan etmek değil de bir veryansın diyelim....

Yakışmadı....

Dik oynamak sadece sahada değil,tavır ve duruş olarak da gerçekleşmeliydi.

Şike sürecinden sonra ne sahada ne de saha dışında bunu yapamadık.

En azından efsane dediklerimiz bunu yapabilseydi.

ahmetbilgin212
26.05.2015, 18:15
utanmak ne kelime.gurbette millet yalamadığınız yer kalmadı genede başı aldınız diye dalga geçiyor bizimkiler hala nasıl yalarız telaşında.şereften yoksun bir takım oluşturmaya çalışılıyor 3-5 milyona boktan transferlerle(rezanın önüne yatmak süretiyle) çocuğa lolilop misali kandırıyorlar akıllarınca.yok arkadaş trabzon doğumluyum ama bu trabzonlular kadar pis millet görmdim utanıyorum lan sizden pis yalakalar.iki kuruş rant için takımı sattınız..

Cabri61
27.05.2015, 00:00
Memleketin başka yerinde böyle manzara yok. Trabzon'a gelen ilk siyasetçi bir şekilde konuyu Trabzonspor'a bağlayıp oy koparma peşinde.

Faruk Özak bakalım ne kadar daha üstümüzden oy toplayacak. Renklemizi mal gibi kullanacak.

Hem utandım daha kötüsü benim için sevda olan Trabzonsporumu başkalarının bu şekilde küçük düşürmesi çok koydu be.

Hangi insan sevdiğinin küçük düşürüldüğünü görmek isterki

28TS61
27.05.2015, 08:42
faruk özak TS icin ne yapmis bu sike sürecinde? hic bir sey yapmadi. siyasete gelince elinden geleni yapiyor. sonra cikip TS'liyim diyor utanmadan

Badaloğlu
28.05.2015, 10:21

Kulübe sahip çıkacak olan adam; 1996 yılında şampiyonluğu şikecilere teslim ettikten sonra, kulübün anahtarlarını Mehmet Ali Yılmaz'a teslim etmezdi. O Mehmet Ali Yılmaz ki; 2000 yılında Özkan Sümer'in başkanlığı kazandığı kongreden sonra kulübün gelirlerine onlarca temlik koyduran adamdır!

Bunları daha unut(a)mamışken, şimdilerde Trabzonspor'u kendi siyasi partisine mensup partililer ve başbakana ay yıldız forma giydirerek, Trabzonspor'la maç yaptırmasını hiç kaldıramam. Türk milli takım forması, Trabzonspor formasına karşı maç yapmaz kardeşim. Kendisi bununla öğünebilir ama benim zoruma gitti...

Faruk Özak, İbrahim Hacıosmanoğlu ile ilgili aralarındaki meseleyi Trabzonspor'un üzerinden görmesi, görmeye çalışması kulübe zarar vermektedir. Sadece kulüp değil camia olarak bizi zor durumda bırakmaktadır. Ayrıca bu yaptığı hiç şık değildir. İbrahim Hacıosmanoğlu'yla bir sorunun varsa bunu delikanlı gibi hallet. Milletvekilliği payesini, devletin kendisine tanımış olduğu imtiyazları kullanarak Trabzonspor başkanına gol atmaya çalışmak, acizliktir.

Evet kendisi kulübe geçmişte çok katkılar yapmıştır. Bunlar için kendisine teşekkür ederiz. Ancak son yapmış olduğu organizasyon, kendi adıma bardağı taşıran son damla olmuştur.

Trabzonspor kulübü babasının malı ya da Ak partinin malı değildir! Bu kulüp her türlü siyasi görüşten taraftarların kulübüdür...

İlker Yazıcıoğlu
28.05.2015, 10:39
özak bir de açıklama yapıyor.Yok efendim başbakan, 81 il içinden sadece Trabzon'da maç yapmış!!!!!

Ama ona da kızmıyorum ,o da haklı,çünkü biliyor ki bu söylemler bile seçmen kitlesinde karşılık bulacak,burada da buldu zaten.

Geçen gün biri çıkmış forumda,gurur duydum bu organizasyondan diyebildi.

Bu ve bunu gibiler azınlık değil,çoğunluğu oluşturduğu için hak da vermiyor değilim özak'a.

Yolun ulan,koyun bol,yalama bol,yolun......

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 12:57
Aslında bu başlık ilk açıldığı gün de yazacaktım ama sonradan yazmaktan vazgeçmiştim. Fakat şuradaki üç beş yorumu okuyunca kendimce yazmak gereğini hissettim.

Ben Düzceliyim, Trabzon'a hiç gitmedim. Trabzonspor sevdasını abilerimden, büyüklerimden öğrendim. Şimdi de çocuklarıma öğretmeye çalışıyorum. Bu yüzden birazdan yazacaklarım yüzünden kimse benim Trabzonspor sevdamı sorgulayamaz.

Trabzon'a hiç gitmediğimi söylemiştim. İlk defa Trabzon'a gitmek için yeni stadın bitmesini bekliyorum. Yeni stadımızda ilk maçımızı oynarken tribünde olmak, sevdalısı olduğum takımımın şehrini de bu vesileyle görmek istiyorum. Stadyumdan başladık Avni Aker stadında oynanan maçla devam edeceğim.

Başbakan Trabzon'da eski futbolcuların da içinde olduğu bir grupla futbol maçı yaptı diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz ve bunu BMN olarak yapıyorsunuz. Böylece BMN'ye uğrayan, üye olan binlerce kişiyi de ithaf ediyorsunuz. Eski futbolcuların başbakanla futbol maçı yapmasından daha doğal bir şey yoktur. Neden yapmasınlar? Şampiyonluk kupasını vermiyorlar diye mi? Bu başlık altında ahkâm kesenler, Ak Parti'ye sallayıp duranlar neden sadece Ak Parti'ye saldırıyor? Kendileri hangi partiye oy vermişler gerçekten merak ediyorum. Mecliste Fenerbahçe'yi kurtaran partiler içinde kendi oy verdikleri partiler yok muymuş? Yazının içerisinde "Hangi partiden olursa olsun" diyorsunuz, başlığın içine girip yorumları okuduğunuzda sadece Ak Parti'ye saldıranları görüyorsunuz. Hani diğer partiler nerede? İki yüzlülük yapıyorsunuz ve gerçekten çok çirkinleşiyorsunuz.

Ben her seçimde Ak Parti'ye oy verdim ve bu seçimde yeniden vereceğim. Ben Ak Parti'ye oy veriyorum diye yazmıyorum bunları. Yazınızın içeriğiyle buradaki yorumlarınızın paralel olmadığını söylemek istiyorum. Ak Parti Trabzon'da bilmem kaç oy almışsa, diğer partiler de geri kalanları alıyorlar. Mademki Trabzon'da bir tepki koyulacak, o zaman hiçbir partiye oy çıkmasın. Burada Ak Parti'ye sallayan kişiler de kendi partilerine oy vermesinler hakkımızı yediler diye.

Evet, sevdalısı olduğum takımımın hakkı yenmiştir. Fakat bunu masanın en ucunda oturan Ak Parti tek başına yememiştir, yanlarda oturan diğer partiler de bu hakkı yemiştir. Yorumlarınızı yaparken sadece bir parti ismi zikretmenin, öfkenin sadece bir partiye kusulmasının karşısındayım. Ve evet, ben UTANMIYORUM! Aksine bundan büyük de mutluluk duyuyorum. Bu düşüncem hangi parti başkanı olursa olsun değişmeyecekti.

Benim gibi düşünüp de buraya bir şey yazmayan, yazmaktan son anda vazgeçen çok kişi vardır. Ben daha fazla dayanamadım ve yazıyorum. Bunu benim gibi düşünen herkes için yazıyorum. Tekrar söylüyorum: ben UTANMIYORUM!

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

winner
28.05.2015, 13:04
Utanmadığını anladık zaten yazının genelinden.

Büyük harflerle yazmana gerek yoktu.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:06
özak bir de açıklama yapıyor.Yok efendim başbakan, 81 il içinden sadece Trabzon'da maç yapmış!!!!!

Ama ona da kızmıyorum ,o da haklı,çünkü biliyor ki bu söylemler bile seçmen kitlesinde karşılık bulacak,burada da buldu zaten.

Bu ve bunu gibiler azınlık değil,çoğunluğu oluşturduğu için hak da vermiyor değilim özak'a.

Yolun ulan,koyun bol,yalama bol,yolun......

Koyu olarak belirttiğim yerlerde kimden bahsettiğin belli. A partisi B partisi değil diyorsun, fakat hiç de öyle görünmüyor. Ben Edebiyat öğretmeniyim ve her şeyin âdaptan geldiğini bilirim. Cümleyi okuduğumda hangi anlama gelebileceğini de anlarım, işim budur benim.

Sen sözünün arkasındaysan ben hayli hayli sözümün arkasındayım. Ve belirteyim ki, KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR!

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:07
Utanmadığını anladık zaten yazının genelinden.

Büyük harflerle yazmana gerek yoktu.

Başlığı insanların gözüne büyük harflerle sokarken sorun yok da ben büyük harfle yazarken mi sorun var? Sorun sizin bakış açınızda, başka yerde değil. Nasıl bakarsan öyle görürsün.

ibrahim
28.05.2015, 13:09
İşte siz varsınız diye hiç bir partiye tepki koyulamıyor. Nuh diyorsunuz peygamber demiyorsunuz, yine o beyefendinin yolunda gittiğiniz için ne yapsak ne etsek sizin kesimi hiç bir şekilde davamıza ortak edemiyoruz. Ne zaman bir akpli ile şike diyaloğuna girsem finalinde "he siz bi kupanın peşine gidin durun" diye alaya alınıyorum. Eminim benim maruz kaldığım bu çirkefliğe binlerce taraftarımız da kalıyordur. Bu mücadeleye ilk başta çoğunluk olarak sizin güruh katılmıyor. Çünkü alışmışsınız önünüze serilene tamah etmeye, baş eğmeye, diz çökmeye. Tutturdunuz bir türkü gidiyorsunuz. Kusura bakmayın ama Trabzonspor zerre umrunuzda olmuyor iş partiliğe inince.

selcuk
28.05.2015, 13:09
halen utaniyoruz
secim sandiklari acildimi utancimiz bir okadar daha katlanacak
..........

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:12
İşte siz varsınız diye hiç bir partiye tepki koyulamıyor. Nuh diyorsunuz peygamber demiyorsunuz, yine o beyefendinin yolunda gittiğiniz için ne yapsak ne etsek sizin kesimi hiç bir şekilde davamıza ortak edemiyoruz. Ne zaman bir akpli ile şike diyaloğuna girsem finalinde "he siz bi kupanın peşine gidin durun" diye alaya alınıyorum. Eminim benim maruz kaldığım bu çirkefliğe binlerce taraftarımız da kalıyordur. Bu mücadeleye ilk başta çoğunluk olarak sizin güruh katılmıyor. Çünkü alışmışsınız önünüze serilene tamah etmeye, baş eğmeye, diz çökmeye. Tutturdunuz bir türkü gidiyorsunuz. Kusura bakmayın ama Trabzonspor zerre umrunuzda olmuyor iş partiliğe inince.

Benim Trabzonsporluluğumu ne sen ne de bir başkası sorgulayamaz. Hadi diyelim ki biz sizin peşinizden gelmiyoruz. Siz meclise göndermeyi düşündüğünüz kişilerden bir taahhüt aldınız mı mecliste hakkımızı arayacaklarına dair? Ya da siz kendi içinizde bunun mücadelesini verdiniz mi? (Parti olarak konuşuyorum) Trabzon'daki diğer partilerin milletvekillerine tepki gösterdiniz mi?

Siz bunları yapın ben peşinizden geleyim.

winner
28.05.2015, 13:15
Bu forumda "ben şu muhalefet partisine oy verdim, vermeye de devam edeceğim" diye bir mesaj göster bu forumdan ayrılacağım.

Yapamazsan Trabzonspor'luluğunu sorgulayacağım.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:18
Bu forumda "ben şu muhalefet partisine oy verdim, vermeye de devam edeceğim" diye bir mesaj göster bu forumdan ayrılacağım.

Yapamazsan Trabzonspor'luluğunu sorgulayacağım.

Bunu demenize gerek yok, zaten yorumlara baktığımız zaman Ak Parti dışında herhangi bir partiye oy verenlerin burada olduğu gün gibi aşikar.

Sıkıntı yok, sen benim Trabzonsporluluğumu sorgulayıp kafanı kurcalayabilirsin.

winner
28.05.2015, 13:23
Ne oldu bulamadın galiba bu forumda senin gibi parti propagandası yapan birisini.

Bulamazsın.

Senin gibi Önceliği Trabzonspor olmayanların maskesini çok düşürdüm burada.

Mollasalihoğlu
28.05.2015, 13:23
Benim Trabzonsporluluğumu ne sen ne de bir başkası sorgulayamaz. Hadi diyelim ki biz sizin peşinizden gelmiyoruz. Siz meclise göndermeyi düşündüğünüz kişilerden bir taahhüt aldınız mı mecliste hakkımızı arayacaklarına dair? Ya da siz kendi içinizde bunun mücadelesini verdiniz mi? (Parti olarak konuşuyorum) Trabzon'daki diğer partilerin milletvekillerine tepki gösterdiniz mi?

Yaşınız ve öğretmen olmanız nedeniyle saygım var ama istirham ederim bizleri de salak yerine koymayın.

Evet bütün partilerin bu işte tuzu var ama yemeği yapan, soğanları kavuran, yağı koyan AKP. Diğerlerinin ancak tuzu var. Buna rağmen biz bütün partilere tepki koyduk yeri geldikçe. Ama hepsini bir tutarak sevgili partinizi kayırma çabanız samimi değil..

Diğer bir hususa gelirsek. Trabzon 1. sıra M.Vekili adayı olarak bir fb kongre üyesinin konulması da sizi oy vermekten vazgeçirmiyorsa diyecek söz yok. Tabii ki kimse sizin Trabzonsporluluğunuzu ölçemez ama AKP sevginizin Trabzonspor sevginizin önünde olduğunu çok rahat biçimde iddia ederim. Aksini de ispat edebileceğinizi sanmıyorum.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:30
Yaşınız ve öğretmen olmanız nedeniyle saygım var ama istirham ederim bizleri de salak yerine koymayın.

Evet bütün partilerin bu işte tuzu var ama yemeği yapan, soğanları kavuran, yağı koyan AKP. Diğerlerinin ancak tuzu var. Buna rağmen biz bütün partilere tepki koyduk yeri geldikçe. Ama hepsini bir tutarak sevgili partinizi kayırma çabanız samimi değil..

Diğer bir hususa gelirsek. Trabzon 1. sıra M.Vekili adayı olarak bir fb kongre üyesinin konulması da sizi oy vermekten vazgeçirmiyorsa diyecek söz yok. Tabii ki kimse sizin Trabzonsporluluğunuzu ölçemez ama AKP sevginizin Trabzonspor sevginizin önünde olduğunu çok rahat biçimde iddia ederim. Aksini de ispat edebileceğinizi sanmıyorum.

Kimseyi salak yerine koymuyorum emin olun. Ben de bu işte Ak Parti'nin hatta şu anki cumhurbaşkanımızın parmağı olduğunu düşünüyorum ve inanın bana başbakanlıktan ayrıldığı için çok ama çok seviniyorum. Davutoğlu'nun bir gölge adam rolünü oynayacağını da düşünüyorum.

Evet, bir fb kongre üyesinin Trabzon'dan aday yapılmaya çalışılması bence de mantık kurallarını zorlamaktır. Ben Ak Parti'yi savunduğum için söylemiyorum söylediklerimi. Diğer partilerin hiç adı geçmediği için söylüyorum. Bildirinin içeriğinde bahsediyor, hiçbir parti ayırmıyor bildiri. Fakat yorumları okursanız, tek parti üzerinden yorumlar yapılıyor. Ben buna kızdım.

Trabzonspor sevgim ailemden sonraki (dini sevgilerim dışında) en büyük sevgimdir. Bunu ne siz ne de bir başkası bilebilir.

Kimseye de hakaret etmedim. Arkadaşın biri "yavşak" dediği için ben lafını ona iade ettim. Edebimi bozmadım yani.

Mollasalihoğlu
28.05.2015, 13:32
Kimseyi salak yerine koymuyorum emin olun. Ben de bu işte Ak Parti'nin hatta şu anki cumhurbaşkanımızın parmağı olduğunu düşünüyorum ve inanın bana başbakanlıktan ayrıldığı için çok ama çok seviniyorum. Davutoğlu'nun bir gölge adam rolünü oynayacağını da düşünüyorum.

Evet, bir fb kongre üyesinin Trabzon'dan aday yapılmaya çalışılması bence de mantık kurallarını zorlamaktır. Ben Ak Parti'yi savunduğum için söylemiyorum söylediklerimi. Diğer partilerin hiç adı geçmediği için söylüyorum. Bildirinin içeriğinde bahsediyor, hiçbir parti ayırmıyor bildiri. Fakat yorumları okursanız, tek parti üzerinden yorumlar yapılıyor. Ben buna kızdım.

Trabzonspor sevgim ailemden sonraki (dini sevgilerim dışında) en büyük sevgimdir. Bunu ne siz ne de bir başkası bilebilir.

Kimseye de hakaret etmedim. Arkadaşın biri "yavşak" dediği için ben lafını ona iade ettim. Edebimi bozmadım yani.

Bildirinin altında tabii ki AKP konuşulacak. Organizasyonda Davutoğlu, Özak ve fb'li vekil adayı varken CHP'yi, MHP'yi konuşmak salaklık olmaz mı?

C.Başkanı emin olun Başbakan'ken soktuğu parmağı çıkarmamaya ve fenerbahçesini korumaya devam edecek.

winner
28.05.2015, 13:36

Üzeyir Bey samimiyetinize inanıyorum.

Sizden ricam "x'e oy verdim vermeye de devam edeceğim şeklinde" cümlelere bu platformda bir daha yer vermeyin.

Bu başlığın doğru olmadığını elbette herkes söyleyebilir,eleştirebilir ama bu tür polemik yaratacak tahrikkar ifadelerden kaçınmak lazım.Parti ayrımı olmadan.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:37
Bildirinin altında tabii ki AKP konuşulacak. Organizasyonda Davutoğlu, Özak ve fb'li vekil adayı varken CHP'yi, MHP'yi konuşmak salaklık olmaz mı?

C.Başkanı emin olun Başbakan'ken soktuğu parmağı çıkarmamaya ve fenerbahçesini korumaya devam edecek.

Bildirinin altında Ak Parti'de konuşulabilir; ancak mesele Trabzonspor'un hakkı olunca sadece Ak Parti'ye yüklenmişler.

Şunu deseler anlarım: Trabzon'da hangi eski futbolcu olursa olsun, bir siyasi parti başkanıyla karşılıklı maç yapamaz!

Belki yarın başka parti başkanı gelecek maç yapacak. Hepsi için ayrı ayrı mı tepki koyulacak?

Cumhurbaşkınına olan sempatim o zaman bitti benim. Ben Ak Parti'den ayrıldığı için çok ama çok mutluyum inan. Evet, parmağı hep orada olacak, beni de üzen bu zaten.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:41
Üzeyir Bey samimiyetinize inanıyorum.

Sizden ricam "x'e oy verdim vermeye de devam edeceğim şeklinde" cümlelere bu platformda bir daha yer vermeyin.

Bu başlığın doğru olmadığını elbette herkes söyleyebilir,eleştirebilir ama bu tür polemik yaratacak tahrikkar ifadelerden kaçınmak lazım.Parti ayrımı olmadan.

Son cümleniz benim söylemek istediğim aslında. Ben bu başlık altında böyle söylemler istediğim için yazdım her şeyi. Ben A partisi veya B partisi ayırmıyorum. O zamanki bütün parti ve milletvekillerini bu işin içine katıyorum.

Daha da ileri gideyim ve bütün samimiyetimle söyleyeyim ki; kim benim mutluluğumla oynamışsa o zaman eğer bu durumdan dolayı hakkım varsa cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, milletvekilleri dahil olmak üzere hakkımı helal etmiyorum.

Bunu gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum. Ben de gönlümce bu coşkuyu yaşamak istiyorum. Şikecilerin alaylarına maruz kalmayı ben de biliyorum. İstediğim, bildiride olduğu gibi bütün partilerin ayrım yapılmadan eleştirilmesi. Başka da bir isteğim yoktur.

Mollasalihoğlu
28.05.2015, 13:42
Bildirinin altında Ak Parti'de konuşulabilir; ancak mesele Trabzonspor'un hakkı olunca sadece Ak Parti'ye yüklenmişler.

Şunu deseler anlarım: Trabzon'da hangi eski futbolcu olursa olsun, bir siyasi parti başkanıyla karşılıklı maç yapamaz!

Belki yarın başka parti başkanı gelecek maç yapacak. Hepsi için ayrı ayrı mı tepki koyulacak?

Cumhurbaşkınına olan sempatim o zaman bitti benim. Ben Ak Parti'den ayrıldığı için çok ama çok mutluyum inan. Evet, parmağı hep orada olacak, beni de üzen bu zaten.

Trabzonspor'un hakkını yiyenlerin başı da AKP değil mi?

Asa kimdeyse Musa o değil midir?

Şikeyi değiştiren kanuna bütün partiler evet dedi diye sorumluluğu bütün partilere yüklüyorsak, muhalefet partilerinin evet oyu kullandığı yasalarla getirilen hizmetler için o muhalif partileri de övecek miyiz? Yoksa "bu işi sadece iktidar yaptı, sadece hayır demediği için diğer partileri bu başarılara ortak edemeyiz" mi diyeceğiz?

Bu derece siyasete dalmaya gerek yok ama son olarak tekrar söylemek isterim, bu bildiriyi yazanları ve bildiriye katılanları AKP düşmanı olarak gösterenlerin tek sebebi AKP fanatiği olmalarıdır. Yoksa bu kadar açık-net bir olayda bu zihinsel karmaşa yaşanmaz.

Oğuz ZEYTİN
28.05.2015, 13:42

MHP'ye oy vermis biri olarak;

1) Sike sureciyle ilgili parti genel merkezinde gorusme talebinde bulundum, kendimce hazirladigim dosyayi ozel kaleme biraktim.

2) Sike surecinde Aziz Yildirim'i koruyan Kocaeli Mv. L. Turkkan'la tartistim, Sike Sureci basliginda detaylarini paylasmistim.

3) Bu surecte etkili olan Aydin Mv. Ali Uzunirmak'i gostermelik degil, sert sekilde elestirdim.

Siz ne yaptiniz?

Utanmiyorum dediniz. Ben zaten utanan Akpli henuz gormedim. Sorumluluk tasidiklari her olumsuzlugu baskalarina yikmaktaki piskinliklerini de inanin daha once gormemistim.

aksamvakti
28.05.2015, 13:47
Akp,chp,mhp arasında sıkıştığımız için burada birbirimizi yiyoruz..

winner
28.05.2015, 13:49
Son cümleniz benim söylemek istediğim aslında. Ben bu başlık altında böyle söylemler istediğim için yazdım her şeyi. Ben A partisi veya B partisi ayırmıyorum. O zamanki bütün parti ve milletvekillerini bu işin içine katıyorum.

Daha da ileri gideyim ve bütün samimiyetimle söyleyeyim ki; kim benim mutluluğumla oynamışsa o zaman eğer bu durumdan dolayı hakkım varsa cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, milletvekilleri dahil olmak üzere hakkımı helal etmiyorum.

Bunu gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum. Ben de gönlümce bu coşkuyu yaşamak istiyorum. Şikecilerin alaylarına maruz kalmayı ben de biliyorum. İstediğim, bildiride olduğu gibi bütün partilerin ayrım yapılmadan eleştirilmesi. Başka da bir isteğim yoktur.

O zaman "oy verdim vermeye de devam edeceğim"ifadesinin yanlış olduğu konusunda hemfikiriz.

Bu tür ifadeler şike süreci için çok hassas olan bizler için tabir-i caizse damara basmak.Başkası y partisi için yazsa aynı şeyler geçerli.

Ve şunu da unutmayalım ülkede tüm hakimiyeti elinde bulunduran bir kişi ve siyasi parti şike gibi toplumsal bir olayda ana aktör olmuştur.Tüm siyasiler bu süreçte karnından konuşmuştur.Doğru.Ama işi kotaran,süreci baltalayan,fb'yi koruyan siyasi iktidar olmuştur.

Mesela ekonomi kötü giderse sorumluluk muhalefette diyebilir miyiz?

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:50
MHP'ye oy vermis biri olarak;

1) Sike sureciyle ilgili parti genel merkezinde gorusme talebinde bulundum, kendimce hazirladigim dosyayi ozel kaleme biraktim.

2) Sike surecinde Aziz Yildirim'i koruyan Kocaeli Mv. L. Turkkan'la tartistim, Sike Sureci basliginda detaylarini paylasmistim.

3) Bu surecte etkili olan Aydin Mv. Ali Uzunirmak'i gostermelik degil, sert sekilde elestirdim.

Siz ne yaptiniz?

Utanmiyorum dediniz. Ben zaten utanan Akpli henuz gormedim. Sorumluluk tasidiklari her olumsuzlugu baskalarina yikmaktaki piskinliklerini de inanin daha once gormemistim.

Benim hiçbir milletvekilini görme şansım olmadı, o yüzden sizin yaptıklarınızı elbette yapamadım. Ben de kendimce Ak Parti genel merkezine mail attım.

Sizi yaptıklarınız için tebrik ediyorum, bunu bütün içtenliğimle söylüyorum. Ama partinize oy vermeye devam edeceksiniz değil mi? Sonuçta bu da bir süreçtir değil mi?

Mollasalihoğlu
28.05.2015, 13:52
Benim hiçbir milletvekilini görme şansım olmadı, o yüzden sizin yaptıklarınızı elbette yapamadım. Ben de kendimce Ak Parti genel merkezine mail attım.

Sizi yaptıklarınız için tebrik ediyorum, bunu bütün içtenliğimle söylüyorum. Ama partinize oy vermeye devam edeceksiniz değil mi? Sonuçta bu da bir süreçtir değil mi?

UTANACAK BİR ŞEY YOKSA, neden mail attınız? :)

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:52
O zaman "oy verdim vermeye de devam edeceğim"ifadesinin yanlış olduğu konusunda hemfikiriz.

Bu tür ifadeler şike süreci için çok hassas olan bizler için tabir-i caizse damara basmak.Başkası y partisi için yazsa aynı şeyler geçerli.

Ve şunu da unutmayalım ülkede tüm hakimiyeti elinde bulunduran bir kişi ve siyasi parti şike gibi toplumsal bir olayda ana aktör olmuştur.Tüm siyasiler bu süreçte karnından konuşmuştur.Doğru.Ama işi kotaran,süreci baltalayan,fb'yi koruyan siyasi iktidar olmuştur.

Yazdıklarında sonuna kadar haklısın. İnan bana, iktidarla ilgili içimdeki tek uhde çalınan şampiyonluğumuzdur. Gerisi yanlıştır, düzeltilir; doğrudur, devam ettirilir. Ama bir topluluğun (şehrin demiyorum) duygularıyla göz göre göre oynanmaz.

Baş aktör veya yardımcı aktör ya da tüm film kadrosu... Kim olursa olsun!

ibrahim
28.05.2015, 13:54

Ben ömrümü Tayyip Erdoğana hayranlıkla geçirdim. Rahmetli dedemden ve babamdan böyle gördüm. Her bir icraatını alkışladım ömrüm boyunca. Onun sözü benim için senet gibiydi. O konuştukça susan ve cevap veremeyen muhalefeti gördükçe daha da destekledim kendisini.

Ta ki Samsunlu beslemesini meclisin ortasına dikip konuşturana kadar. O adamın haline, tavrına, konuşma stiline baktım, tıpkı Tayyip Erdoğanı gördüm mecliste 6222 tartışılırken. Konuştuğu her şeyde haklıymış gibi bir hava yaratıyordu ve muhalefet yine aynı yaptığını yapıyordu, yine susuyordu.

Ama konuştuğu, savunduğu şeyin yanlış olduğunu yüzde bir milyon biliyordum. Konuşmasında haklı olduğu bir taraf bile yoktu. O an gördüm ki o güruh istediği her şeyi sözleriyle manipüle edip kendilerini haklı çıkarabiliyordular. O an gördüğüm başka bir şey de şuydu; onlar konuşurken o sus pus olan muhalefette tıpkı onlar gibi aynı amaca hizmet ediyordu. Nitekim oylamada nasıl sıkı fıkı olduklarını kendi gözlerimle gördüm. İdeoloji denen şeyin zerre umurlarında olmadığını, siyasi çıkarlarının her şeyin üstünde geldiğini bu şike sürecini yaşayarak öğrendim.

Bekledim belki doğru yolu ortaklaşa bulurlar diye, bekledim belki Trabzon halkı onlara ders verir diye, bekledim o partileri destekleyenlerin vicdanları siyasi kaygılarının önüne geçer diye.

Bu beklemelerimin yersiz olduğunu gördüğüm o an o ülkeye olan tüm aidiyetimi yitirdim. Hiç birinin yolundan gitmiyorum artık. Partizanlaşmış bu halka karşı tepkimi vatandaşlıktan çıkarak gösterdim kendimce.

Kurtulurum sandım ama bu tepskisiz topluluğu gördükçe içim acımaya devam ediyor. Hiç bir şeyi iyi edemiyoruz, bu benim canımı fazlasıyla yakıp kavuruyor.

Şimdi çıkıp pişkin pişkin siyasi partilerini (chpsi, mhpsi, akosi, hdpsi alayı aynı kefede benim nezdimde) savunanları görünce deli oluyorum.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:55
UTANACAK BİR ŞEY YOKSA, neden mail attınız? :)

Ben eski futbolcuları kastederek "utanmıyorum" dedim. İçlerinde gerçekten muhalif kişiler de var. Ancak onların işi siyaset değil o an, bir organizasyonda futbol oynamak. Sonuçta sev ya da sevme karşında ülkenin başbakanı var.

Tepki göstermeyelim mi mail atarak? Biz de gözümüz kapalı değil yani.

Üzeyir Gönül
28.05.2015, 13:57
Ben ömrümü Tayyip Erdoğana hayranlıkla geçirdim. Rahmetli dedemden ve babamdan böyle gördüm. Her bir icraatını alkışladım ömrüm boyunca. Onun sözü benim için senet gibiydi. O konuştukça susan ve cevap veremeyen muhalefeti gördükçe daha da destekledim kendisini.

Ta ki Samsunlu beslemesini meclisin ortasına dikip konuşturana kadar. O adamın haline, tavrına, konuşma stiline baktım, tıpkı Tayyip Erdoğanı gördüm mecliste 6222 tartışılırken. Konuştuğu her şeyde haklıymış gibi bir hava yaratıyordu ve muhalefet yine aynı yaptığını yapıyordu, yine susuyordu.

Ama konuştuğu, savunduğu şeyin yanlış olduğunu yüzde bir milyon biliyordum. Konuşmasında haklı olduğu bir taraf bile yoktu. O an gördüm ki o güruh istediği her şeyi sözleriyle manipüle edip kendilerini haklı çıkarabiliyordular. O an gördüğüm başka bir şey de şuydu; onlar konuşurken o sus pus olan muhalefette tıpkı onlar gibi aynı amaca hizmet ediyordu. Nitekim oylamada nasıl sıkı fıkı olduklarını kendi gözlerimle gördüm. İdeoloji denen şeyin zerre umurlarında olmadığını, siyasi çıkarlarının her şeyin üstünde geldiğini bu şike sürecini yaşayarak öğrendim.

Bekledim belki doğru yolu ortaklaşa bulurlar diye, bekledim belki Trabzon halkı onlara ders verir diye, bekledim o partileri destekleyenlerin vicdanları siyasi kaygılarının önüne geçer diye.

Bu beklemelerimin yersiz olduğunu gördüğüm o an o ülkeye olan tüm aidiyetimi yitirdim. Hiç birinin yolundan gitmiyorum artık. Partizanlaşmış bu halka karşı tepkimi vatandaşlıktan çıkarak gösterdim kendimce.

Kurtulurum sandım ama bu tepskisiz topluluğu gördükçe içim acımaya devam ediyor. Hiç bir şeyi iyi edemiyoruz, bu benim canımı fazlasıyla yakıp kavuruyor.

Şimdi çıkıp pişkin pişkin siyasi partilerini (chpsi, mhpsi, akosi, hdpsi alayı aynı kefede benim nezdimde) savunanları görünce deli oluyorum.

Parti savunmak değil derdimiz, bütün tepkimizi herkese vermek. Ayrıca sizin Türk vatandaşlığından çıkmak gibi bir lüksünüz varmış. Bizim maalesef yok.

S.ÖZKAN
28.05.2015, 14:35
Şikecileri koruyup kollayan RTE dir.Tabi muhalefet tff basın vb ülkemizin güzel insanlarının bu konuda RTE ye destekleri aşikar.

Ama Asa kimdeyse Musa odur.Kaldı ki eğer RTE istemeseydi bırakın muhalefet ve basının desteğini karşı çıksalar dahi yinede istemediği işi yapmazdı.

Alper Calik
28.05.2015, 22:04
TS nin bu halde olmasının esas sorumlusu 1 parti ve lideridir, o kadar net. Kendisi söylüyor zaten.

AkParti sevginizin Trabzonspor sevginizin önünde olduğunu yaptığınızla gösteriyorsunuz, sonra da TS daha öndedir diyorsunuz.

Söylediğinize mi inanalım, yaptığınıza mı?

Herkese tepki vermek de neyin nesi? Herşeyi kontol altında tutabilen iktidar eleştirilmeyecek, elinde hiçbir gücü olmayan, kel kafasına sürecek ilacı olmayan, hiçbir dediğini yaptıramamış muhalefeti mi eleştireceğiz? Bu zihniyeti savunmanın anlamı körü körüne hiçbir adalet vicdan değerini gözetmeden bağlılık ve biattır.

Ben de Metin gibi, bizi salak yerine koymayın diyorum. Gerçi bir önemi yok, epey zamandır, Türkiye de bayağı kalabalık bir kısım, diğer kalabalık kısmı salak yerine koyup gönüllerince takılıyorlar...

Kimse salak değil ve her şey bir kenara yazılıyor.

Kaya
28.05.2015, 22:34

Alkışlıyorum...

Kaya
28.05.2015, 22:36
Bu bildiriye istinaden tek bir siyasi partiyi koruma tutumu tamamen parti fanatizanlığından ibarettir...

Külünkoğlu
29.05.2015, 08:18
Şurda naçizane hazırladığım bir kronoloji var. http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=47236
Bu kronolojiye 5 dakika vakit ayıran olayların gelişimini nerde kritik müdahaleler olduğunu art niyetli ve at gözlüklü değilse ve de cevizden büyük beyni varsa rahatlıkla çözebilir.

Mühür kimdeyse Süleyman o'dur. Hesap muktedirden sorulmayacakta kimden sorulacak ?

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 14:22
Bu bildiriye istinaden tek bir siyasi partiyi koruma tutumu tamamen parti fanatizanlığından ibarettir...

Bu bildiride bütün partilerden bahsederken, bildirinin altındaki yorumlarda tek bir partiden bahsetmek de olaya kimin nasıl baktığının kimin fanatiklik yaptığının göstergesidir.

Ben burada Ak Parti eleştirilmesin demiyorum ki. Neden diğer partiler de eleştirilmiyor, onu soruyorum.

Millet, meclisteki büyük grubun Ak Parti olduğunu, muhalefetin ne yapabileceğini söylüyor. Yasa çıkarken diğer partiler neden ret oyu vermediler, diyorum. Neymiş, muhalefet ne yapacakmış? Muhalefetin işi ne? Muhalefet Tayyip Erdoğan'ın güdümündeyse ülkeyi yönetmeye talip olmasınlar. Ben olaya at gözlüğüyle bakıyorsam, diğerleri hangi gözle bakıyor merak ediyorum.

Yorum yaparken bütün partileri eleştirsinler, o zaman yorumlara ben de imzamı atayım.

Ben de bu tutumdan dolayı Tayyip Erdoğan hakkındaki düşüncelerimi zaten diğer yorumlarda belirttim. Tayyip Erdoğan'a olan sempatim, kulübün değil kişilerin ceza alması yönünde görüş beyan ettiği zaman zaten bitti. Bunu anlattım ama anlamayan beyinler varsa benim yapacak bir şeyim yok daha.

Yiğit Gayretli
29.05.2015, 14:26
Bu bildiride bütün partilerden bahsederken, bildirinin altındaki yorumlarda tek bir partiden bahsetmek de olaya kimin nasıl baktığının kimin fanatiklik yaptığının göstergesidir.

Ben burada Ak Parti eleştirilmesin demiyorum ki. Neden diğer partiler de eleştirilmiyor, onu soruyorum.

Millet, meclisteki büyük grubun Ak Parti olduğunu, muhalefetin ne yapabileceğini söylüyor. Yasa çıkarken diğer partiler neden ret oyu vermediler, diyorum. Neymiş, muhalefet ne yapacakmış? Muhalefetin işi ne? Muhalefet Tayyip Erdoğan'ın güdümündeyse ülkeyi yönetmeye talip olmasınlar. Ben olaya at gözlüğüyle bakıyorsam, diğerleri hangi gözle bakıyor merak ediyorum.

Yorum yaparken bütün partileri eleştirsinler, o zaman yorumlara ben de imzamı atayım.

Ben de bu tutumdan dolayı Tayyip Erdoğan hakkındaki düşüncelerimi zaten diğer yorumlarda belirttim. Tayyip Erdoğan'a olan sempatim, kulübün değil kişilerin ceza alması yönünde görüş beyan ettiği zaman zaten bitti. Bunu anlattım ama anlamayan beyinler varsa benim yapacak bir şeyim yok daha.

Yasama, yürütme ve hatta (maalesef) yargı gücü kimdeyse doğal olarak o eleştirilir... Daha açık bir cevap olabilir mi?

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 14:33
Şurda naçizane hazırladığım bir kronoloji var. http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=47236
Bu kronolojiye 5 dakika vakit ayıran olayların gelişimini nerde kritik müdahaleler olduğunu art niyetli ve at gözlüklü değilse ve de cevizden büyük beyni varsa rahatlıkla çözebilir.

Mühür kimdeyse Süleyman o'dur. Hesap muktedirden sorulmayacakta kimden sorulacak ?

Hesap muktedirden elbette sorulacak. Buna zerre kadar itirazım yok. Hazırladığınız kronolojiye göz attım ve birkaç tarih çıkararak örnek vereceğim.

1 Temmuz 2013 ve 20 Ocak 2014 tarihlerinde Devlet Bahçeli'nin, 17 Ocak 2014 tarihinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yer vermişsiniz. Meclisteki oylamayı da göz önüne alarak diyorum ki:

Bütün bunlar ortadayken neden tek partiyi eleştiriyorsunuz? Diğerleri ne yapıyor? Muhalefetin görevi nedir? Muhalefet eğer benim hakkımı savunmuyorsa muhalefetin orada ne işi var?

Çok mu zor sorduğum soruları cevaplamak? Siz ve sizin gibi düşünenler bu sorduğum sorulara hala daha; güç iktidarda, muhalefet ne yapsın, gibi cevaplar veriyorsa kimin partizanlık yaptığını konuşmaya gerek yok.

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 14:37
Yasama, yürütme ve hatta (maalesef) yargı gücü kimdeyse doğal olarak o eleştirilir... Daha açık bir cevap olabilir mi?

Yahu, hala aynı şeyi söylüyorsunuz. Muhalefetin dokunulmazlığı mı var bu konuda? Bu kanun meclisten firesiz geçti neredeyse. Bu adamlar mecliste değil miydi? Bunlar ne halt ediyorlar o zaman?

Sizler de bir yanlışın peşindesiniz ama sadece benim söylediklerimi yanlış olarak görüyorsunuz. Kimin neye nasıl baktığı belli oluyor.

Ben hala aynı şeyi söylüyorum. Tabii ki Ak Parti'yi, Tayyip Erdoğan'ı eleştirelim. Bu konuda yerin dibine sokalım; ama diğerlerini de eleştirmek doğrusu değil midir? Madem konu Trabzonspor'sa mecliste o an bulunan herkesi eleştirin. Bu kadar mı zor?

Yiğit Gayretli
29.05.2015, 14:42
Yahu, hala aynı şeyi söylüyorsunuz. Muhalefetin dokunulmazlığı mı var bu konuda? Bu kanun meclisten firesiz geçti neredeyse. Bu adamlar mecliste değil miydi? Bunlar ne halt ediyorlar o zaman?

Sizler de bir yanlışın peşindesiniz ama sadece benim söylediklerimi yanlış olarak görüyorsunuz. Kimin neye nasıl baktığı belli oluyor.

Ben hala aynı şeyi söylüyorum. Tabii ki Ak Parti'yi, Tayyip Erdoğan'ı eleştirelim. Bu konuda yerin dibine sokalım; ama diğerlerini de eleştirmek doğrusu değil midir? Madem konu Trabzonspor'sa mecliste o an bulunan herkesi eleştirin. Bu kadar mı zor?

Anlaşılmıyor galiba...

Biz muhalefet partilerini zaten ve her mecrada en başta da BMN içerisinde eleştiriyoruz. Ama AKP onların birincisidir.

Hani şu yeni seçim kampanyası var ya "Onlar konuşur AKP yapar." diye... Tam da bu konu için söylenmiş gibi. Onlar muhalefet partisi. Bir yaptırım güçleri yok maalesef. AKP yapıyor yalnız. Ben asayı elinde tutana bakarım.

Kaya
29.05.2015, 14:44

Bu forumda "Devlet Bahçeli" ismi yazılarak bir başlık açıldı ve yerden yere vuruldu...

Yani MHP si de, CHP si de yeterince bu forumda eleştirilmiştir.

Bu bağlamda bu forumun samimiyeti oldukça şeffaftır.

Ancak adalet konusunda oluşan zararı kimse hükümet ve muhalefete eşit orada bölemez...

En büyük suçlu muhakkak ki gücü elinde tutanlardır. Parti ismi önemsizdir...

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 14:47
Anlaşılmıyor galiba...

Biz muhalefet partilerini zaten ve her mecrada en başta da BMN içerisinde eleştiriyoruz. Ama AKP onların birincisidir.

Hani şu yeni seçim kampanyası var ya "Onlar konuşur AKP yapar." diye... Tam da bu konu için söylenmiş gibi. Onlar muhalefet partisi. Bir yaptırım güçleri yok maalesef. AKP yapıyor yalnız. Ben asayı elinde tutana bakarım.

Hocam, yaptırım gücü olmayabilir. Buna sonuna kadar katılıyorum. Muhalefetin oyları olmasa bu lanet yasa meclisten yine geçebilir. Ben buna rağmen neden ret oyu vermediler? Neden bu eleştirilmiyor, diye soruyorum. Bildiri çok güzel, parti ayrımı yapılmamış. Fakat bu başlık altında sadece bir parti eleştirilmiş, diğer partiler eleştirilmemiş. Sorun benim için bu.

Benim gördüğüm şu: Muhalefet iki şeyde tam kadro iktidarla yan yana oldu. Birincisi; milletvekillerine yapılan zam, ikincisi; şu lanet yasa.

Neden eleştirmiyorsunuz, neden?

winner
29.05.2015, 14:51
Anlaşılmıyor galiba...

Anlatmak kolay değil.

İşsizlik,kötü ekonomi her şeyin sorumlusu elinde herhangi bir yetki olmayan muhalefet.Muktedir öyle diyor,tebaa tekrarlıyor.Efsunlanan bir kitle var.

Şikede de iktidarın suçu varsa mutlaka muhalefette buna ortak. Çünkü iktidar partisini Trabzonspor'dan daha çok önemseyenler bu suça ortak bulunca rahatlıyorlar.Duymak istemiyorlar tüm şike sürecini akp'nin yönettiği ve tüm suçun onlarda olduğu gerçeğini.

Yiğit Gayretli
29.05.2015, 15:01
Hocam, yaptırım gücü olmayabilir. Buna sonuna kadar katılıyorum. Muhalefetin oyları olmasa bu lanet yasa meclisten yine geçebilir. Ben buna rağmen neden ret oyu vermediler? Neden bu eleştirilmiyor, diye soruyorum. Bildiri çok güzel, parti ayrımı yapılmamış. Fakat bu başlık altında sadece bir parti eleştirilmiş, diğer partiler eleştirilmemiş. Sorun benim için bu.

Benim gördüğüm şu: Muhalefet iki şeyde tam kadro iktidarla yan yana oldu. Birincisi; milletvekillerine yapılan zam, ikincisi; şu lanet yasa.

Neden eleştirmiyorsunuz, neden?

Yahu kim eleştirmiyor? Nerede eleştirmiyor? Bir tane örnek veremezsiniz...

Ama bu başlığın altında eleştiride öncelik sırasının AKP'de olması dünyanın en doğal şeyi.

Başbakan ve tayfasının Avni Aker'i istila etmesi başlığının altında MHP ve CHP niye şike yasasına oy verdi diye eleştiri yapsak millet ağzından başka her yeriyle güler bize. Kel alaka bir durum...

Şu lanet olasıca maçı yapan Devlet Bahçeli ve arkadaşları olsa bu sefer hedefte onlar olurdu. Aynı şekilde Kemal Kılıçdaroğlu...

Faik Yılmaz
29.05.2015, 15:05
Bazı arkadaşlar.....

Çalınan minareye kılıf aramaya çalışıyorlar ama nafile......

Yapılan iyi şeylerde partilerini övenler ,

muhalefete ya da o icraatı belirli bir kıvama getirenlere hiç pay bırakmayanlar

nedense kötü işlerde hep başkalarını suçluyorlar....

kötülüğü bir başka kötülükle kapatmaya çalışıyorlar ( herkes çalıyor gibi...)

ama maalesef züğürt tesellisi bunlar....

kendi iç dünyanızı bile ikna edemiyorsunuz aslında.....

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 17:01
Burada herkese ayrı ayrı cevap verdim ama kimse anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Hala daha olayı çarpıtıyorlar.

Ben her defasında iktidara oy veren biri olarak şike davasından dolayı Tayyip Erdoğan'a olan inancımı, sempatimi yitirmiş biriyim. Bence bütün milletvekillerinin onay verdiği şike kanunundan dolayı sadece bir tek partiyi sorumlu tutanlar kendi iç dünyalarını ikna edemiyorlar.

Maksat "salak" yerine koydukları Ak Parti ve seçmenleri olunca diğerleri "akıllı" ve sütten çıkmış ak kaşık oluyorlar.

Bir tek şeyin cevabını kimse veremedi. Vermedi demiyorum, veremedi.

Bildiride hiçbir parti ayrımı yapılmazken ve bu lanet yasaya meclis tam kadro onay verdiği halde neden yorumlarda tek bir partinin ismi geçiyor?

Siz bu soruya yine sadece iktidar partisi üzerinden cevap vereceksiniz ve başka da bir şey diyemeyeceksiniz. Çünkü sizinki bir akıl tutulması. Gözünüzdeki nefret sadece iktidar partisine yönelik. Birileri benim iktidar partisi sempatizanlığımı diline dolayacak ama kendi sempatizanı olduğu partiyi hiç görmeyecek.

Sonra da ben veya benim gibiler çalınan minareye kılıf hazırlamış olacağız. Sanki minareyi tek bir parti çalmış gibi. Sizin gibi düşünenlerin bir ucundan tuttukları minarenin kılıfını siz hazırlamadınız mı yani?

Neymiş, iktidar, güç kimdeyse o muktedirmiş. O ne derse o oluyormuş. Muhalefet ne yapsınmış. İyi, muhalefetin ağzına emzik de verelim de ağlamasınlar.

Mollasalihoğlu
29.05.2015, 17:06
http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=1313

Hiçbir zaman siyasi bir duruş sergilemeyen ve de bunu ŞAMPİYONLUĞUNU ÇALAN tüm siyasi partilere karşı duruşuyla sergileyen BMN olarak ülkenin içinde bulunduğu süreçlerden bihaber olmadığımızı da belirtmek isteriz. Son bir ayda yaşananlar esnasında sesi çıkmayan Kılıçdaroğlu konu fenerbahçesini korumaya geldiği zaman tam bir amigo gibi bağırabilmektedir. Siyaset yapmayı bilemeyen ama taraftar olmayı çok iyi bilen bu anlayış her anlamda bu ülkenin bir sorunudur. Bu taraftarlık ve güç aşkı Trabzonspor üzerine oynanan oyunların da temelini oluşturmaktadır.

Şunları "AKP'nize" deseydik ortalığı ayağa kaldırırdınız.

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 17:15
http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=1313

Şunları "AKP'nize" deseydik ortalığı ayağa kaldırırdınız.
Aynı şeyi söylüyorum kaç defadır maalesef anlamıyorsunuz, anlamak istemiyorsunuz. Oysa oldukça sade ve açık yazıyorum.

Bildirinin hiçbir yerinde sıkıntı yok. Benim için sıkıntı olan kısım bildirinin altındaki yorumlar. Yorumlardaki nefret sadece bir partiye yönelik.

Diyorum ki: Bildiride parti ayrımı yapılmamış da yorumlardaki öfke neden tek parti üzerinden? Diğer partiler de bu yasaya onay vermedi mi?

Bunu anlamıyor musunuz? Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Mollasalihoğlu
29.05.2015, 17:16
Aynı şeyi söylüyorum kaç defadır maalesef anlamıyorsunuz, anlamak istemiyorsunuz. Oysa oldukça sade ve açık yazıyorum.

Bildirinin hiçbir yerinde sıkıntı yok. Benim için sıkıntı olan kısım bildirinin altındaki yorumlar. Yorumlardaki nefret sadece bir partiye yönelik.

Diyorum ki: Bildiride parti ayrımı yapılmamış da yorumlardaki öfke neden tek parti üzerinden? Diğer partiler de bu yasaya onay vermedi mi?

Bunu anlamıyor musunuz? Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Bence siz anlamak istemiyorsunuz.

Bildirinin muhatabı tek parti. Çünkü o maç ile futbolu siyasete alet eden tek parti.

Bence kabul etmemek için kıvranıyorsunuz ama her şey çok açık.

Emre İskender
29.05.2015, 17:30
Siyaset sahaya yansıdı daha ne olsun...

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 17:36
Bence siz anlamak istemiyorsunuz.

Bildirinin muhatabı tek parti. Çünkü o maç ile futbolu siyasete alet eden tek parti.

Bence kabul etmemek için kıvranıyorsunuz ama her şey çok açık.
Beni acayip güldürdünüz şimdi. Bildirinin hiçbir yerinde tek parti ismi geçmezken ve kanuna her parti onay verirken, BMN'nin herhangi bir siyasi oluşum içinde olmadığı söylenirken bildirinin muhatabı tek parti oluyormuş.

Vallahi espri yeteneğinize bayıldım.

Üzeyir Gönül
29.05.2015, 17:38
Siyaset sahaya yansıdı daha ne olsun...
Tabii ki yansıdı ve yansıtıldı. Başta iktidar partisi olmak üzere meclisteki HER PARTİ tarafından...

Mollasalihoğlu
29.05.2015, 17:41
Beni acayip güldürdünüz şimdi. Bildirinin hiçbir yerinde tek parti ismi geçmezken ve kanuna her parti onay verirken, BMN'nin herhangi bir siyasi oluşum içinde olmadığı söylenirken bildirinin muhatabı tek parti oluyormuş.

Vallahi espri yeteneğinize bayıldım.

Üzeyir Bey, okuduğunuzu anladığınızdan emin misiniz?

Size partiniz ile mutluluklar.

Anıl C
30.05.2015, 00:30
Arkadas belli akp il baskanligindan yolluyo bu mesajlari.
Muhabbete bak.
Neymis diger partiler niye elestirilmiyomus.
Yav sizin gibiler bu kulubun bas zararlilari.
Adamlar hakkimiza tecavuz etti.
Ancak sizler buyuk bir keyifle onlara oy vereceksiniz.
Sayet diger partileri buraya yazan varsa artik sehirde bi degisim olmasi gerektiginden yaziyo.
Ancak ayni zamanda o partileri yerin dibine sokuyo.
Amma sana anlatmak zaman kaybi.
Bazen diyorum kulube uye olun diye.
Aman lutfen sen ve senin gibiler olmaliyin.
Bu kulup temiz kalmali cunku

memmedaga
30.05.2015, 00:45
Tabii ki yansıdı ve yansıtıldı. Başta iktidar partisi olmak üzere meclisteki HER PARTİ tarafından...

sabahtan beri bildiğin AKP propagandası yapıyorsunuz, bmn ye yönelttiğiniz suçlamalar mesnetsiz ve saçma, gerek diğer başlıkları ve duyuruları yaptığımız organizasyonlarda aramızda olsa idiniz diğer partilerede aynı öfke ile baktığımızı anlardınız.

burada mhp,chp ve liderlerine de aynı tepkiyi gösterdik bu bildiri akpnin yaptığı bir girişime karşı olduğu için bildirinin vurgusunda akp olması gayet doğal bu diğer partileri aynı kefe koymadığımız manasına gelmez.

Aklınız sıra bunları bahane edip dolaylı yoldan akpyi savunacaksınız.

Doğru dürüst bmn yi takip eden iyi niyetli bir insan bunları yazmaz ya takip etmiyorsunuz yada bizi yiyorsunuz...

dipnot herhangi bir partininin sempatizanı değilim ve bmn bu konuda çoğunluktayız..

son zamanlar abuk subuk şeyleri bahane edip dolaylı yönden akpyi savunmak moda oldu...

Üzeyir Gönül
30.05.2015, 08:18
Arkadas belli akp il baskanligindan yolluyo bu mesajlari.
Muhabbete bak.
Neymis diger partiler niye elestirilmiyomus.
Yav sizin gibiler bu kulubun bas zararlilari.
Adamlar hakkimiza tecavuz etti.
Ancak sizler buyuk bir keyifle onlara oy vereceksiniz.
Sayet diger partileri buraya yazan varsa artik sehirde bi degisim olmasi gerektiginden yaziyo.
Ancak ayni zamanda o partileri yerin dibine sokuyo.
Amma sana anlatmak zaman kaybi.
Bazen diyorum kulube uye olun diye.
Aman lutfen sen ve senin gibiler olmaliyin.
Bu kulup temiz kalmali cunku
Siz hangi partiye oy vereceksiniz? Mecliste yasanın tam kadro geçmesini sağlayan diğer partilerden birine değil mi? Siz ne oluyorsunuz bu durumda?

Bu arada, ben senin arkadaşın değilim. Ayrıca hiçbir Ak Parti binasından içeri adım atmışlığım da yoktur.

Ayrıca, benim Trabzonspor sevgimi sorgulumak ne senin ne de bir başkasının haddinedir.

Üzeyir Gönül
30.05.2015, 08:23
sabahtan beri bildiğin AKP propagandası yapıyorsunuz, bmn ye yönelttiğiniz suçlamalar mesnetsiz ve saçma, gerek diğer başlıkları ve duyuruları yaptığımız organizasyonlarda aramızda olsa idiniz diğer partilerede aynı öfke ile baktığımızı anlardınız.

burada mhp,chp ve liderlerine de aynı tepkiyi gösterdik bu bildiri akpnin yaptığı bir girişime karşı olduğu için bildirinin vurgusunda akp olması gayet doğal bu diğer partileri aynı kefe koymadığımız manasına gelmez.

Aklınız sıra bunları bahane edip dolaylı yoldan akpyi savunacaksınız.

Doğru dürüst bmn yi takip eden iyi niyetli bir insan bunları yazmaz ya takip etmiyorsunuz yada bizi yiyorsunuz...

dipnot herhangi bir partininin sempatizanı değilim ve bmn bu konuda çoğunluktayız..

son zamanlar abuk subuk şeyleri bahane edip dolaylı yönden akpyi savunmak moda oldu...
Ben propaganda yapmıyorum. Kimsenin benim propagandama ihtiyacı yok. Ben doğruları söylüyorum. Sadece görmek isteyen görür, duymak isteyen duyar.

gurur6134
30.05.2015, 09:34

Muhur kimdeyse suleyman o dur..uzatmaya gerek yok kupa rte de..meclisdeki hic bir partiye oy vermedim bu zamana kadar gecen 2 secim sandiga trabzonspor yazip attim..benim tespitim su mhp chp elestirilirken nedense o partinin sempatizani cikip konusmuyor tepki vermiyor ar ediyor utaniyorda burda akp rte elestirilince bitiniz kayniyor..hadi ordan siz de mert olun mert sizin yuzunuzden o kupa gelmiyor..bmn yi siyaset yapmakla suclayip asil siyaseti utanmadan siz yapiyorsunuz bu ne yuzsuzluk ..

ibrahim
30.05.2015, 11:18
Abiye tek şu yönden katılıyorum; Yoğunluğu akpye verince o kesimde bir inatlaşma başlıyor. Bu da taraftarın kendi içinde ayrışmasına yol açıyor.

Durum böyle olunca işin içinden çıkamıyoruz. Bu da tayyip beyin işine geliyor.

Son zamanlarda yapılan reklamları bir izleyin. Sürekli inatlaşıp tartışan iki kişi görüyoruz. Tartışma programlarını izliyorum, yine aynisi yapılıyor. Güya muhalif gibi gözüken adamlar sürekli akpli yorumcunun sözlerini kesiyor falan. Bu iş inada bindi artık, son zamanlarda inadına oy veren seçmenler türedi bu yüzden. Akp bunu çok iyi kullanıyor. Adamın siyaseti son iki üç seçimdir bu yöne kaydı. Bu şekilde topladıkları oyun haddi hesabı yok. Sosyal ortamlarda Trabzonspor taraftarının şike tartışmalarını bi izleyin hepsinin temelinde bu inat var.

signal
30.05.2015, 11:21
Şike meselesinin aslında hiçbir partiyle ilgisi yok. Konuyu biraz daha somutlaştıralım. 3 temmuzdan sonra şike sürecini yöneten, şike örgütünün başına geçen tek bir isim var. O da RTE'dir. Fanatik bir şikebahçeli olan RTE, bu sürece doğrudan müdahil olmuştur. 3 temmuzdan sonra Türkiyede yaşanan tüm bu rezilliklerinin de planlayıcısıdır.

Piyon olarak getirdiği tüpçü, kişilerle kurumları ayıran düşünce sistemi, şike yasasında yaptığı değişiklikler, Uefa başkanı platini ile görüşmeleri ve yeniden yargılama kararları ile şikeyi yapan azizden benim gözümde daha da değersizdir. Aziz Yıldırım bile ondan daha mert ve onurludur. En azından "şike yaptıysam şikebahçe için yaptım" sözünü diyen adamdır. Buradan bakınca RTE'nin ve onun etrafındaki kalabalığın hak ve adalet anlayışına nasıl baktığını anlamak o kadar da zor değil. Bu tablodan Akpye ve diğer partilere ne kadar pay çıkar onun da kararını sizler verin.

Benim bu konuda bir iddiam var. Eğer devletin başında RTE olmasaydı bu konu böyle sonuçlanmayactı. RTE dışında her kim olursa bu sürece bu kadar adaletsiz bir biçimde müdahale etmezdi. Zaten siyasi müdahale olmasaydı sadece kanunlar işletilseydi şampiyonluğumuz 2011 yılında tescil olacaktı. RTE'nin şikebahçe fanatikliği, siyasi oy kayıpları, yolsuzluklar ile şikenin bir yerde örtüşmesi bu durumun sebeplerindendir.

Sözün özü yıllardır beklediğimiz , hayallerini kurduğumuz şampiyonluğumuz şike+RTE kombinasyonu ile elimizden alınmıştır. Bu heyecanı , sevinci bizden çalanlara, Trabzonspor sevdası uğruna can verenler için hakkımı helal etmiyorum.

Üzeyir Gönül
30.05.2015, 12:03
Benim partizanlık yaptığımı düşünen beyinlere son kez söylüyorum. Bu başlık altına bir daha yorum yapmayacağım ve bu başlığa da bir daha uğramayacağım.

Çalınan kupamızın en büyük sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. Bunu kabul ediyor ve diyorum ki: Bu konu yüzünden benim mutluluğumu, geleceğimi kim çalmışsa hakkımı helal etmiyorum.

Ben Tayyip Erdoğan'ın bir daha siyaset yapmasını da istemiyorum. Evet, birinci sorumlu Tayyip Erdğan ve Ak Parti ise mecliste oy veren diğer partiler de en az o kadar sorumludur.

Son sözüm budur. Dediğim gibi, bu başlığa bir daha uğramayacağım. Anlamak istemeyenlere bir şey anlatamazsınız.

Sağlıcakla kalın

28TS61
30.05.2015, 12:33
hala partisine toz kondurtmayan kisiler var. hem caldi ama yinede x parti demek nedir.

28TS61
16.07.2015, 22:27
bu isimler asla unutulmamalidir özellikle TS'de oynamis eski futbolcular. TS'nin hakki yendiginde sessiz kalanlar, is siyasete gelince ortaya cikti.

BEYAZ KADRO:
Başbakan Ahmet Davutoğlu,
Genel Başkan Yardımcısı,
Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu,
Eski Bakan ve Trabzon Milletvekili Faruk Özak,
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,
İstanbul Milletvekili Oktay Saral,
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi,
Başbakan Danışmanı Ali Sarıkaya,
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,
Eski Trabzon Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Büyükaydın

Yedeklerde ise;
Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın,
Gençlik Kolları İl Başkanı Halim Yılmaz,
Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş,
Trabzon Milletvekili adayları Muhammet Balta,
Adnan Günnar,
Nihat Tosun,
Salih Cora,
İsmail Atasoy,
Mustafa Akkaya

KIRMIZI KADRO:
Şota Arveladze,
Tolunay Kafkas,
Metin Aktaş,
İlyas Akçay,
Serdar Bali,
Turgay Semercioğlu,
Sinan Ünal,
Hüsnü Özkara,
Bahattin Güneş,
Orhan Çıkrıkçı,
Kemal Serdar

Yedeklerde ise:
İhsan Derelioğlu,
Hüseyin Tok,
Necati Özçağlayan,
Mehmet Köroğlu,
Turgut Kural,
Metin Bak,
İsmail Şahin,
İsmail Çelik,
Muzaffer Bilazer,
Soner Boz,
Hamdi Aslan,
Yavuz Şanver,
Omay Yılmazer

Bayundur Han
19.07.2015, 09:40
Bazı arkadaşlar.....

Çalınan minareye kılıf aramaya çalışıyorlar ama nafile......

Yapılan iyi şeylerde partilerini övenler ,

muhalefete ya da o icraatı belirli bir kıvama getirenlere hiç pay bırakmayanlar

nedense kötü işlerde hep başkalarını suçluyorlar....

kötülüğü bir başka kötülükle kapatmaya çalışıyorlar ( herkes çalıyor gibi...)

ama maalesef züğürt tesellisi bunlar....

kendi iç dünyanızı bile ikna edemiyorsunuz aslında.....

Muthis yorum. Bu yuzden tartismalar sert geciyor, agir ifadeler kullaniliyor. Biraz daha ilimli olunsa... Ben yaptim oldu mantalitesi degismesi lazim.

Bayundur Han
19.07.2015, 09:55
bu isimler asla unutulmamalidir özellikle TS'de oynamis eski futbolcular. TS'nin hakki yendiginde sessiz kalanlar, is siyasete gelince ortaya cikti.

BEYAZ KADRO:
Genel Başkan Yardımcısı,

Yedeklerde ise;
Adnan Günnar,
Nihat Tosun,
Salih Cora,
İsmail Atasoy,
Mustafa Akkaya

KIRMIZI KADRO:
Şota Arveladze,
Tolunay Kafkas,
Metin Aktaş,
İlyas Akçay,
Serdar Bali,
Turgay Semercioğlu,
Sinan Ünal,
Hüsnü Özkara,
Bahattin Güneş,
Orhan Çıkrıkçı,
Kemal Serdar

Yedeklerde ise:
İhsan Derelioğlu,
Hüseyin Tok,
Necati Özçağlayan,
Mehmet Köroğlu,
Turgut Kural,
Metin Bak,
İsmail Şahin,
İsmail Çelik,
Muzaffer Bilazer,
Soner Boz,
Hamdi Aslan,
Yavuz Şanver,
Omay Yılmazer

Katilmiyorum. Illa birsey demesine gerek yok herkesin. Shota, tolunay ne diyecekler yani? Bu biraz romantik dusunce. Bu listedeki en buyuk sorun Faruk Ozaktir. Elindr guc olan odur agzini acmayan yine faruk ozaktir. Listeye neden demirorene oy verenleri eklemedim anlamadim.

Bazilari konuya girmek istemiyor buna saygi duymak lazim. Konuya girmesi gerekenler siyaset ve adalet sisteminde. Ama nedense bunu tam olarak kavrayamadik. Hala fenere kiziyoruz. Bizim fenerle isimiz yok. Kupa erdoganin koynunda. Kupa demirorenin elinde. Kupa adam gibi ceza kesmeyen uefanin muzesinde. Ondan sonra Tolunay birsey dememis su birsey dememis. Derse der demezse demez. Gucu olan konusmuyor alttakileri rahat birakin. Buradaki gruplasmadan baska adam gibi grupmu var bu isin pesini suren? Avukatli mavukatli parasi olan aciklama yapan. Yok. Arada bir biri gaz aliyor o kadar. Konusanlar susturuldu bakiniz haciosmanoglu. Oyle bir tokat yiyorlarki daha giklari cikmiyor. O kadar kolay degil bu isler. O konussun bu konussun romantizimi birsey getirmez. Siyaset ve adalette bizi takan yok. Hatta Trabzonda bile takan yok.

cellchook
19.07.2015, 11:13
İlk kez bu başlığı okudum. Aradan epey zaman geçmiş ama Üzeyir Gönül adlı arkadaş,olağanca yapıcı olmaya çalışmış,bir şeyler söylemeye çalışmış kendince fakat muhattap bulamamış gibi.

Özellikle forum yönetimi eşrafından toplu bir cevap bombardımanına tutulmuş gibi bir atmosfer ortaya çıkmış.

RTE'nin büyük aktör olduğu bir konuda, o arkadaşta başka birşey söylemeye çalışmış,anlatamamış kendini.

Yahu o da Trabzonspor'lu. Forumda yorumlarda birilerine partisiyle vurmak kadar kahpece birşey yok.

Not düşeyim de yanlış anlaşılmasın söylemek durumunda kalıyor insan bu şeffaflığı görmeyince;10000 tane oyum olsa bir tanesini Akp'ye vermem.

Ama o arkadaşın burada kendini ifade etme çabasına kıvranmasına da üzüldüm.

Dikkate alınır umarım.

pazarkapılı
19.07.2015, 11:59
parlementer sistemde yada adı her ne ise, olusumları birbirinden ayırmak akıl işi degil....üzeyir arkadasın hangi fikir altında yorum yaptıgını bilemiyoruz tabi ancak özü itibarıyla dogru söylüyor....
siyaset sahaya girdi, sahadan cıktıdan önce sormamız gereken sudur ki; ben hangi hayatı yasıyorum....öne bunu sorarsa arkadaslar siyasetin nerelerde oldugnu göreceklerdir....

Yiğit Gayretli
19.07.2015, 19:45
Üzeyir Gönül'e "sen yanlış söylüyorsun" denen bir tane mesaj koyabilir misiniz ortaya? Cevabı ben vereyim; hayır.

Ama haklı olarak "yanlış yerde söylüyorsun, yanlış zamanda söylüyorsun" minvalinde bir çok mesaj var. Çünkü öyle...

cellchook
20.07.2015, 10:24
Üzeyir Gönül'e "sen yanlış söylüyorsun" denen bir tane mesaj koyabilir misiniz ortaya? Cevabı ben vereyim; hayır.

Ama haklı olarak "yanlış yerde söylüyorsun, yanlış zamanda söylüyorsun" minvalinde bir çok mesaj var. Çünkü öyle...

Yiğit, hala daha o kadar zaman geçmesine rağmen bile denileni anlamamak için çocukça defans yapıyorsun.

İnsanların söylediklerine "yanlış yerde söylüyorsun,yanlış zamanda söylüyorsun" kalıbını yapıştırarak yargıyı kesinleştirmek çok ucuz. Bir de sebep sonuç ilişkisi kurup "Çünkü öyle..." yazıyorsun.

Bak tekrar söylüyorum arkadaş orada çok ayrı birşey söylüyor. Ben bu tahammülsüzlüğü anlamıyorum. Yahu burada akp propagandası yapsa ne olur,siyasi referanslarından ötürü,gerçekten öyle düşünüyorsan verirsin forumda ilgili ceza ne ise. Ama bu kadar özellikle forum yönetim eşrafından herkesin bu kadar yüklenmesini anlamadım.

Sadece görüntüyü anlamınız açısından söylüyorum, ben de bir bireyim,kendimce geri bildirim veriyorum,dikkate değer bulmakta sizin elinizde sallamamakta.

Üzeyir adlı arkadaş o gün AKP olmuş,siz de şeytan taşlayanlar olmuşsunuz. Görüntü aynen buydu.

Ben mhp seçmeniyim saklanacak bir tarafı yok. En az AKP kadar omurgasız davranmıştır. Akp'nin ne olduğu aşikarda,muhalefetin tavrı daha mide bulandırıcı.

O arkadaş belki başka insanlar da bu şekilde düşünmüş olabilir. Sizin bildirinizde bunun da olmasını yeğlemiş olabilir ve eleştirisini dile getirmiş olabilir.

Ne var bunda? Cidden foruma zararı nedir bu arkadaşın yazdıklarının? Robotik tepkilerden vazgeçmek gerek.

Yiğit Gayretli
20.07.2015, 11:05
Yiğit, hala daha o kadar zaman geçmesine rağmen bile denileni anlamamak için çocukça defans yapıyorsun.

İnsanların söylediklerine "yanlış yerde söylüyorsun,yanlış zamanda söylüyorsun" kalıbını yapıştırarak yargıyı kesinleştirmek çok ucuz. Bir de sebep sonuç ilişkisi kurup "Çünkü öyle..." yazıyorsun.

Bak tekrar söylüyorum arkadaş orada çok ayrı birşey söylüyor. Ben bu tahammülsüzlüğü anlamıyorum. Yahu burada akp propagandası yapsa ne olur,siyasi referanslarından ötürü,gerçekten öyle düşünüyorsan verirsin forumda ilgili ceza ne ise. Ama bu kadar özellikle forum yönetim eşrafından herkesin bu kadar yüklenmesini anlamadım.

Sadece görüntüyü anlamınız açısından söylüyorum, ben de bir bireyim,kendimce geri bildirim veriyorum,dikkate değer bulmakta sizin elinizde sallamamakta.

Üzeyir adlı arkadaş o gün AKP olmuş,siz de şeytan taşlayanlar olmuşsunuz. Görüntü aynen buydu.

Ben mhp seçmeniyim saklanacak bir tarafı yok. En az AKP kadar omurgasız davranmıştır. Akp'nin ne olduğu aşikarda,muhalefetin tavrı daha mide bulandırıcı.

O arkadaş belki başka insanlar da bu şekilde düşünmüş olabilir. Sizin bildirinizde bunun da olmasını yeğlemiş olabilir ve eleştirisini dile getirmiş olabilir.

Ne var bunda? Cidden foruma zararı nedir bu arkadaşın yazdıklarının? Robotik tepkilerden vazgeçmek gerek.

Selçuk aynı şeyi defalarca söylüyor, anlaşılamıyoruz sanırım...

"Bu başlık altında" neden diğer partilere de tepki vermiyor, AKP'yi tek hedef seçiyorsunuz demek YANLIŞ! Y-A-N-L-I-Ş!

Üzeyir'in hata ettiği bir başlık altında "falanca zamanda aynı konuda Selçuk da hata etmişti" desem, gülerler bana.

Biz zaten diğerlerinin hata ettiğini, her zaman her ortamda kabul ediyoruz. Burada hatayı yapanın yanına yancı aramaya gerek yok.

cellchook
20.07.2015, 11:20
Selçuk aynı şeyi defalarca söylüyor, anlaşılamıyoruz sanırım...

"Bu başlık altında" neden diğer partilere de tepki vermiyor, AKP'yi tek hedef seçiyorsunuz demek YANLIŞ! Y-A-N-L-I-Ş!

Üzeyir'in hata ettiği bir başlık altında "falanca zamanda aynı konuda Selçuk da hata etmişti" desem, gülerler bana.

Biz zaten diğerlerinin hata ettiğini, her zaman her ortamda kabul ediyoruz. Burada hatayı yapanın yanına yancı aramaya gerek yok.

Yiğit ben de meramımı anlatmışımdır diye tahmin ediyorum artık. Uzatmaya lüzum görmüyorum.

Canın sağolsun. Forum kazansın yeter.

Bir de unutmadan siyasetin s'sini gördüğünüz yerde yapıştırın cezayı gitsin. Naçizane. Uzatmanın sayfalarca konuların dönmesine gerek yok.

Futbolun oynandığı yer yeşil,formalar çok renkli.
Siyasetin tek rengi para. Bozuyor işi.

Üzeyir Gönül
20.07.2015, 11:24
Üzerinden bu kadar geçtikten sonra benim üzerimden de olsa tartışma devam ediyor gördüğüm kadarıyla.
Bana destek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum ayrı ayrı.
Bu başlık altında benim yaptığım tartışmalar boyunca ya hiç anlaşılmadım ya da anlaşılmak istenmedim. Görüyorum ki bana destek olan arkadaşları da anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar. Ben de zaten durum bu olunca bir daha bu başlık altında yazmamaya karar vermiştim; fakat o gün beni anlamayanlar bugün başkalarını da anlamayınca birkaç kelam etmek zorunda hissettim kendimi.
Benim AKPli oluşumun bu başlık altında çok önemi yoktu aslında. Ama AKP propagandası yapmakla itham edildim. Ben elimizden çalınan şampiyonluğun ve şikecilerin ceza almamasının birinci sorumlusunun o zamanki hükümet olduğunu ama meclisten kanunu geçiren muhalefetin de hükümet kadar sorumlu olduğunu söylüyorum. Durum benim açımdan böyleyken bu başlık altında sadece AKP'ye saldırılmasına açıkçası kızmıştım. Sadece buydu söylemek istediğim.
Dün anlamak istemeyenler yarın, öbür gün yine anlamak istemeyecekler. 41 yaşındaki adamım ben. Ne söyleyeceğimi, neyi nasıl anlayacağımı da bilirim. Bana destek olan arkadaşlara tavsiyem, vazgeçsinler. Ben kaç mesaj, kaç sayfa uğraştım anlaşılamadım. Sizi de anlamayacaklar. Boşverin gitsin.
Bir daha bu başlıkta yazmayacaktım. Sırf bunları yazmak için yazdım; fakat tekrar yazmayacağım.
Arkadaşlara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Bayundur Han
20.07.2015, 21:24
helal olsun basligin icine ettiniz. Kilit vurun gitsin.

28TS61
29.07.2015, 00:57
bu isimleri unutmayin. eger sota adam olsaydi bu macta yer almazdi. onurun gitmesine tepki vermeyip istifa etmiyorsa bunun sebebi belli. sota'da birilerin masasidir

BEYAZ KADRO:
Genel Başkan Yardımcısı,

Yedeklerde ise;
Adnan Günnar,
Nihat Tosun,
Salih Cora,
İsmail Atasoy,
Mustafa Akkaya

KIRMIZI KADRO:
Şota Arveladze,
Tolunay Kafkas,
Metin Aktaş,
İlyas Akçay,
Serdar Bali,
Turgay Semercioğlu,
Sinan Ünal,
Hüsnü Özkara,
Bahattin Güneş,
Orhan Çıkrıkçı,
Kemal Serdar

Yedeklerde ise:
İhsan Derelioğlu,
Hüseyin Tok,
Necati Özçağlayan,
Mehmet Köroğlu,
Turgut Kural,
Metin Bak,
İsmail Şahin,
İsmail Çelik,
Muzaffer Bilazer,
Soner Boz,
Hamdi Aslan,
Yavuz Şanver,
Omay Yılmazer

Ozan Yılmaz
29.07.2015, 01:01
Utanıyoruz bu kulübün yönetiminde şu an görev alan kadronun tamamından!

28TS61
29.07.2015, 02:10
sota kaptanina sahip cikmazsa oda gitsin.

heralde oyunun baslangici burasi. sotada birilerinin masasi

http://static.karar.com/img/650x400/15-06/01/trabzon1.jpg

Murathan
29.07.2015, 02:53
sota kaptanina sahip cikmazsa oda gitsin.

heralde oyunun baslangici burasi. sotada birilerinin masasi

http://static.karar.com/img/650x400/15-06/01/trabzon1.jpg
..................

Özşahin
29.07.2015, 08:26
Yönetim seçimlerde gitmezse Trabzonspor taraftarlığımı donduruyorum, çok kararlıyım. Bizim mücadelemizi, onurlu duruşumuzu temsil etmeyen bir Trabzonsporun bana bir hayrı yok...

28TS61
09.08.2015, 00:58
unutulmasin

BEYAZ KADRO:
Genel Başkan Yardımcısı,