PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altınordu FK

Muhteva
21.05.2015, 02:39
Bu takım bir başlığı hakediyor yakından takip ediyorum açık ara Türkiye'nin en iyi Altyapısını oluşturdu adamlar 25 yıllık hedef programları belli olan bir kulüp.

7 yıldır aynı teknik direktörle çalışıyorlar Ptt 1. ligin de yabancı oyuncu oynatmayan tek takım.

Ptt 1. ligin de her maç koşu mesafelerine bakıldığı zaman 105 kilometre'nin üzerine çıkan takım bulmak çok zordur Altınordu 118 kilometrenin altına inmiyor bu disiplinli bir yapıya sahip olduklarını ve yaptıkları işe değer verip gerçek bir profesyonel gibi davrandıklarını gösterir.

Oynadıkları futbol gerçekten zevk veriyor daha şimdiden Altyapı'nın meyvelerini almaya başladılar Cengiz,Halil İbrahim ve Erdoğan göze çarpan yerli genç oyuncuların bazıları..

Ancak onlardan oyuncu alabilmek hiçte kolay değil çünkü kulübün her işte olduğu gibi transfer işinde de uyguladığı bazı prensipleri var her yıl sadece 1 tane oyuncu satıyorlar.

Her yıl mevcut kadroyu koruyup eksik gördükleri yerlere sadece 5 tane transfer yapıyorlar bu transferlerin 2-3 tanesi zaten Altyapı'dan geliyor geriye bir yahut iki tane dış transfer kalıyor.

Oyuncu izleme scout ekipleri oldukça başarılı mesela Erdoğan'ı Almanya 3. lig de orta sıralara oynayan bir takımdan bulup getirdiler.

Bu yıl hala play off şansları azda olsa devam ediyor eğer play off'a kalırlarsa Süper lige çıkmaları sürpriz olmaz yok eğer kalmazlarsa zaten seneye %99 direk çıkacaklar nasıl bu kadar emin konuştuğumu aşağıda ki kendi hedef şablonlarından görebilirsiniz.

3. lig'de oynarken 2. lige çıkmak için 2,2. lig de oynarken Ptt'ye çıkmak için ise 3 yıllık hedef koymuşlar her 2 ligi'de 1 yılda şampiyon tamamladılar şablonda Şampiyon tamamladıkları ligin karşısına yazdıkları nota dikkat çekiyorum o not Türk futbolunun halini özetliyor aslında :)

http://i.imgur.com/SbffzhI.jpg

Gs,Bjk,şikebahçe ve biz dahil bütün kulüplerimiz de Altyapı takımların da yer alan oyuncular günde 1-1,5 saat antreman yapıp oradan okuluna daha sonra evine gidiyor üstelik çoğu büyük kulüpte dahi altyapı bölümünde sadece 1 tane antreman sahası var genç takımlar o sahayı 3'e,4'e bölerek öyle antreman yapıyorlar.

Antreman usulleri modern futbol anlayışından çok uzak beslenme alışkanlığı diye bir şey yok daha protein nedir,yağ nedir,mineral nedir bunu bilmiyor çocuk kendi performansını nasıl kontrol edecek..?

Bizde bu çağdaşlıktan zerre nasibini almamış kulüplerimizin altyapısından oyuncu çıkacağını umuyoruz :)

Günde sadece 1 saatini futbola ayıran alt takım oyuncuların dan kusura bakmayın ama futbolcu çıkmaz eğer futbolcu yetiştireceksen 24 saat esasına dayalı eğitim vereceksin bir defa altyapı oyuncusu okula gitmez eğitimini kaldığı altyapı lojmanların da alır Avrupa'da bu işler böyle yürüyor.

24 saat derken tabiki sürekli antreman yaptırmıyorsun bu gençlerin beslenmesinden tutun sosyal hayatına kadar herşeyi ile yakından ilgileniyorsun insan yetiştirmek dünyanın en zor işi hele futbolcuysa daha zor o yüzden 24 saat esası o olmadı 12 saat esasına göre eğitim görmeleri mutlaka şart.

Hani küçük yaşlarda kendini gösterip sonra kaybolup elimizden kayan binlerce genç futbolcu varya işte onların silinip gitme sebebi bu kokuşmuş altyapı sistemidir.

Altınordu altyapısın da 7 tane antreman sahası var kimse sahasını başkasıyla paylaşmıyor yani gelişimini aksatmıyor.

Dortmund,Barcelona gibi büyük kulüpler de olduğunu bildiğimiz özel Antreman aletleri Türkiye de sadece Altınordu kulübün de var mesela top fırlatan ve vuracağın yeri ışıkla gösteren makina buna örnek..

Yine kalecilerin reflekslerini geliştirmek için kullandığı butonlu bir makina var oda sadece Altınordu da var.

Diğer bir mesele Türkiye'de hangi kulüpte U11 altında ki yaş katagorileri için oluşturulmuş takımlar var..?

Mesela siz hiç Trabzonspor U7,U8 takımı diye bir şey duydunuz mu :)

Türkiye'de U11 altında hiç bir kulübün takımı yok diye biliyorum oysa Altınordu'nun U7,U8,U9 takımları var.

Aha buda U7 takımı :)

http://www.altinordu.org.tr/images/2015_U7_1.jpg

Avrupa da adamlar 4 yaşında ki çocuğa futbolcu sertifikası veriyor biz ise 11 yaşına kadar profesyonel eğitimden sakınıyoruz sonra oyuncu çıkacak çok beklersin ağaç yaşken eğilir.

Sözü daha çok uzatmaya gerek yok Altınordu hakkında ki tüm gelişmeleri bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

Muhteva
23.05.2015, 21:41
Adana Demir 0-5 Altınordu

Bu skor play off'a yetmedi artık seneye eze,eze çıkarsınız sağlık olsun.

Murat'
23.05.2015, 21:44
Ne oldu böyle Ünal hocaya, gelen vuruyor giden vuruyor.

Arda'
23.05.2015, 22:27
Yazık oldu... Geçen haftaki maçı kazansalardı girmişlerdi play-offa ama yine de tebrikler.

Ozan Yılmaz
23.05.2015, 22:58
2. Yarı performanslariyla haketmislerdi playoff oynamayı.

Sefer A.
24.05.2015, 03:15
Ah ulan Samsun'u yenmeyi hak etmislerdi ama olmadi...
Samsun düsmani degilim ama bence elenecekler hemen, Altinordu play-off heyecani yasasaydi bari, üzüldüm onlar için

Muhteva
24.05.2015, 14:46
Altınordu U19 Elit ligini nağmalup şampiyon bitirdi bu bakıldığın da normal görülebilir bizim alt lig takımlarımız da çok şampiyonluk alıyor ama Altınordu için durum böyle değil çünkü Altınordu alt yaş takım liglerin de daima bir yaş küçük takımla oynuyor.

Yani U19 ligin de mücadele eden takımları U18 :)

Diğer liglerde de 1 yaş küçük takımla oynuyorlar.

Bu yüzden bu nağmalup şampiyonluk daha değerli olmuştur.

Kendisinden bir kaç yaş büyük futbolcularla maç yapan çocuklar fiziksel açıdan çok daha hızlı gelişir.

Bu metodu uygulama sebepleri yine Avrupa'ya ve modern futbol anlayışına dayanıyor Avrupa da çoğu kulüp aynı metodu uyguluyormuş.

TSarıalioğlu
26.05.2015, 08:50
ligde olsalarda baya renk katarlardı büyük şansızlık

selcuk
26.05.2015, 11:27
muhteva cok abartiyorsun bunlari
bu takim digerlerinin yaptiklarini süsleyip yapiyor
cok büyük ekstralari yok
yaslari icin yazdiklarin bizim takimlardada pek baska degil
sampiyon u 16 takiminin aslarinin arasinda 13 yasindaki oyuncumuzda vardi, vs...
biz sadece bunun reklamini yapmiyoruz

gercekden bir hedefleri olsalardi o tahtaya sampiyonluk yazilirdi

Muhteva
26.05.2015, 20:20
Az bile söylüyorum ne abartısı bir kaç yıl içinde süper ligi domine ettiklerin de görürsün abartıyı :)

Türkiye böyle kulüp yapilanmalarina muhtaç böyle kulüp varken herhalde reklamını yapicaz belki yönetimden birileri görürde örnek alır.

Hedefleri olsa şampiyon olurlarmis tahtaya iyi bakta Ptt şampiyonluğu için kaç yıllık hedef koyduklarını gör.

Bu yıl için koyduğu hedefin üstüne çıkmış takım üstelik rakipleri üçer,beşer yabancı oynatırken full Türk kadroyla yapmış bunu.

Kiskanmak anlamsız tebrik etmek lazım.

selcuk
26.05.2015, 20:59
Az bile söylüyorum ne abartısı bir kaç yıl içinde süper ligi domine ettiklerin de görürsün abartıyı :)

Türkiye böyle kulüp yapilanmalarina muhtaç böyle kulüp varken herhalde reklamını yapicaz belki yönetimden birileri görürde örnek alır.

Hedefleri olsa şampiyon olurlarmis tahtaya iyi bakta Ptt şampiyonluğu için kaç yıllık hedef koyduklarını gör.

Bu yıl için koyduğu hedefin üstüne çıkmış takım üstelik rakipleri üçer,beşer yabancı oynatırken full Türk kadroyla yapmış bunu.

Kiskanmak anlamsız tebrik etmek lazım.

alt liglerde bunu yazmak bisey ifade etmez
ben tebrik ederim onlari, benim icin sorun degil
ama hic biryeri domine edemezler
zamanda bunu gösterecek

iyi planlama yapan insan bilirki lige ciktigin yil o motivasyonlan lige tutulmak daha kolaydir, cogu kulüp 2. sezonunda yine küme düser
bunlar 2. sezonda ilk 10 plani yapiyorlar
sonrada 8, 6, 4, avrupa kupalari
bu ne lahana corbasidir
bu hedef tabelasini yapan biraz arastirsa bilirki 7, 8, 9 ve 10. arasi bir fark yok
yani 2 yil kümede kalma yazarsin, 2 yil ilk 10
6. siradan itibarende zaten avrupa kupalarindasin

yanlismiyim
altyapi egitimide bir sanattir
sahip oldugun tesisler ve aletler bir yere kadar seni getirir ondan sonrasi önemli olan

Muhteva
26.05.2015, 21:13
Bu konuda size katılıyorum bence Süper lig hedefi için biraz değil baya tevazulu davranmışlar o yüzden böyle bir tablo çıkmış ortaya :)

Yoksa bana göre Süper lige çıktıkları ilk yıl ilk 10'a ikinci yıl ilk 4'e oynayabilirler çünkü altyapıdan çok iyi besleniyorlar o zamanlar yılda 5-6 kaliteli oyuncu çıkartmaya başlarlar tabi bu sistem bozulmadan devam ederse.

Ama süper lig için diğer takımlarla kiyaslarken şunu unutuyoruz ülkemiz de süper lige çıkan takımların neredeyse tamamı kadrosunu komple bozup kartlasmis yıldızlarla takımı donatiyor hatta ilk önce teknik direktörü yolluyorlar haliyle ilk sezonlarında ya düşüyorlar ya da 14.,15. sıralarda dolanıp güç bela ligde kalıyorlar.

Altınordu da böyle bir anlayış yok kadroyu bozmuyorlar 3-5 takviye yapıp devam ediyorlar zaten teknik direktörleri sürekli aynı haliyle bu anlayış başarıyı çok daha erken yakalar.

Bizim süper lig kalite olarak çok düşük daha önce bu kadar profesyonel düşünen bir kulüp oynamadı bu ligde niye domine etmesin zamanla göreceğiz.

Salih Edip
29.05.2015, 20:32
Takipteyim. Geliyor Türkiyenin Altinordusu :)

İlkhan
01.06.2015, 21:46
Hayalimdeki takım planlamasının gerçek bulmuş hali. İşte böyle hedef koyacaksın, taak-taak yukarı adımlayacaksın.

Muhteva
08.07.2015, 15:35
Altınordu, U19 ve U18 takımlarının önümüzdeki sezon kendi yaş grupları yerine U21 Süper Lig ve U19 Elit Süper Lig’de mücadelesi etmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurdu.
Altınordu U18 takımımın önceki hafta Riva’da Beşiktaş ile oynadığı U19 Süper Kupa finalini izleyen, U17 takımını ise sezon boyunca takibe alan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Altınordu’nun bu isteğini kabul ederek kırmızı-lacivertli iki ekibi de Süper Lig grubuna dahil etti.

28TS61
09.07.2015, 03:12
vay be kararlari imparator veriyor demek

Muhteva
07.08.2015, 03:20
Manchester City 1-1 Altınordu

http://www.altinordu.org.tr/rsGaleri/rsm3643f.jpg

Altınordu U16 takımı Avrupa'nın önemli turnuvaları arasında gösterilen Swıss Cup'a katılmak için İsviçre'ye gitmişti.

Turnuva kapsamında ki ilk maçında Manchester City ile 1-1 berabere kalan Altınordu önümüzde ki günler Bayern München ve Werder Bremen'in de aralarında olduğu 4 karşılaşma daha oynayacak.

Bizim(Türk takımları) alt lig takımlarımız deneyim kazanmak için neden bu tip turnuvalara katılma gereği duymaz.?

Vizyon eksikliği mi yoksa rezil olma korkusu mu :rolleyes:

Muhammet YILMAZ
07.08.2015, 13:00
Manchester City 1-1 Altınordu

http://www.altinordu.org.tr/rsGaleri/rsm3643f.jpg

Altınordu U16 takımı Avrupa'nın önemli turnuvaları arasında gösterilen Swıss Cup'a katılmak için İsviçre'ye gitmişti.

Turnuva kapsamında ki ilk maçında Manchester City ile 1-1 berabere kalan Altınordu önümüzde ki günler Bayern München ve Werder Bremen'in de aralarında olduğu 4 karşılaşma daha oynayacak.

Bizim(Türk takımları) alt lig takımlarımız deneyim kazanmak için neden bu tip turnuvalara katılma gereği duymaz.?

Vizyon eksikliği mi yoksa rezil olma korkusu mu :rolleyes:

Çalım atan çocuğun eli bi değşik

Muhteva
09.08.2015, 19:59
Bayern Munchen,Manchester City gibi takımların katıldıgı Swiss cup turnuvasın da finale çıkan Altınordu FC Zürih'e 2-0 yenilip turnuvayı ikinci tamamladı.

6Şafak Aydın1
11.08.2015, 04:49
bizim bu konularda uzman olmamiz gerekirken bunlar yapiyorlar iste. Her türk kulübü az cok böyle islemesi gerek ama biz ise uzman oglu uzman olmamiz gerek o asamadan sonra 1461in bir manasi olurdu , su an 1461 in bir manasi yok hatta ortaligi karistiriyor hocalar oyuncular yönetimler oyun sistemleri hangi birine ne zaman ayak uyuduracakta gelisecekte yok. Direk A takim ve altyapi baglantisini önce bir düzeltip normallersit sonra belirli bir seviyeye kadar yüksel ondan ilerle gerisi gelecek cünkü bu isler böyle.

Oğuz B.
25.08.2015, 10:22
https://pbs.twimg.com/media/CNMBdeWWcAAg5f9.jpg

Muhteva
25.08.2015, 20:17
Cengiz Ünder'in piyasa değeri 1.250.000 Euro'ya çıkmış.

Erdoğan da 1 milyon euro olmuş.

Manu61
25.08.2015, 20:28
Cengiz'i bazen yazıyorum transfer bölümüne geleceği sağlam bence. Keşke alıp tekrar kiralasak Altınordu'ya.

Muhteva
26.08.2015, 02:33
Boluspor maçında defans oyuncusu Çağlar da dikkatimi çekti iyi savunmasının yanında çok klas şutları var zaten 90+3. dakika golü atıp 1 puanı o kurtardı.

carantinas
18.09.2015, 09:18
Konu biraz ağırlaşmış ama FM 15 de Altınordu'yu yöneten bir menajer olarak takipteyim :D

Muhteva
16.10.2015, 20:06
http://www.yarisaha.com/wp-content/uploads/2014/04/rsm4da23.jpg

Muhteva
18.10.2015, 20:12
Naptin öyle Cengiz :)

Muhteva
18.10.2015, 20:23
Adanaspor 2-4 Altınordu

Alt kategoriler de ki diğer resmi müsabakalar:

Altınordu U19 7-0 Adanaspor U19 (Altınordu bu ligde U 18 takımı ile oynuyor)

Altınordu U14 6-1 Denizlispor U14

Altınordu U15 5-0 Aydındpor 1923 U15

Altınordu U21 3-0 Adanaspor U21 (Altınordu bu ligde 2 yaş küçük olan U19 takımıyla oynuyor)

Altınordu U17 3-0 Medipol Başakşehir U17

Dün oynanan 2 hazırlık maçı:

Altınordu U12 5-0 Galatasaray U12

Altınordu U11 6-2 Galatasaray U11

Adamların alt yapısı tıkır, tıkır işliyor :)

Muhteva
25.10.2015, 00:27
Altınordu 1-0 Göztepe

C5Pkfl4Xa8U

Altınordu U21 2-0 Goztepe U21

Altınordu U19 2-2 Goztepe U19

slmn
25.10.2015, 01:32
Altınordu'nun taraftarı var mı ?

Muhteva
26.10.2015, 01:39
Altınordu'nun taraftarı var mı ?

Altınordu İzmir'in en köklü kulüplerinden birisi hatta 1960'lı yıllarda İzmir de en çok taraftarı olan takım Altınordu idi.
O yıllarda Göztepe'nin esamesi okunmazdı, maçlarına bir otobüs taraftar ya giderdi ya gitmezdi.
1970'li yıllar Göztepe sağlam çıkış yapıp Altınordu iyice çöküşe geçince Altınordu taraftarları'nın büyük bölümü Göztepe'yi tutmaya başladı.
Buna rağmen köklü bir kulüp olduğu için yaşları 40-50 üzeri olan son derece nezih ve bir o kadar hasta Altınordu'lu taraftarları var :)

Tabi bu son 3-4 yıldan beri imza attıkları başarılardan sonra taraftar sayısında da hiç şüohesiz ciddi artış oldu.

Muhteva
08.11.2015, 02:52
http://www.altinordu.org.tr/hbRes/hbre0458.jpg

Okay Yokuşlu, Enes Ünal ve Salih Uçan Altınordu'nun "Futbola bir şans ver" projesine destek veren ilk isimler oldu.

Altınordu'nun, İngiltere merkezli 2nd Chance (İkinci Şans) Derneği ile birlikte organize ettiği ve sosyal yönden dezavantajlı çocukları topluma futbolla kazandırmayı hedefleyen “Give Football A Chance” (Futbola Bir Şans Ver) isimli projeye ülkemizin genç yıldız futbolcularından tam destek geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve sponsorların desteğini alan projenin yüzleri, İtalyan ekibi Roma’da kariyerini sürdüren Salih Uçan, Manchester City’den Genk’e kiralanan Enes Ünal ve
Trabzonspor’un genç yıldızı Okay Yokuşlu oldu.

Üç futbolcu da çocuklar için başlatılan Avrupa’nın futboldaki en büyük sosyal sorumluluk projesi için kameralar karşısına geçip hem futbol hayatlarındaki en büyük şanslarını anlattılar, hem de farkındalık oluşturmak adına düğmeye ilk basan isimler oldular.

Konuşmasında, çocukken hayran olduğu ve maçlarını TV’den izlediği Roma’nın efsane kaptanı Francesco Totti ile aynı takımda oynadığını hatırlatan Salih Uçan, “Bu benim için çok büyük bir şans. Genç kardeşlerimin de böyle bir şans elde etmesini çok istiyorum. Artık hepimiz, dünya futbolundaki gençlere yeniden bir şans verelim” dedi.

Trabzonsporlu Okay Yokuşlu ise şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Trabzonspor’da forma giymesinin önemli bir şans olduğunu vurgulayarak, “Tüm çocukların benim kadar şanslı olmasını istiyorum. Sen de dünya çocukları için futbola bir şans ver” çağrısında bulundu.

Enes Ünal ise 19 yaşında dünyanın en büyük kulüplerinden Manchester City’ye imza attığını belirterek, “Şu an da Belçika’nın güçlü kulüplerinden Genk’te forma giyiyorum. Bu, benim için büyük bir şans. Sen de dünya çocukları için futbola bir şans ver” diye konuştu.

Altınordu’nun yanı sıra İspanya'dan Athletic Bilbao, Almanya'dan Schalke 04, İngiltere'den Sheffield United, Hollanda'dan Vitesse Arnhem, İsveç'ten Hammarby, Bosna Hersek'ten Sarajevo ve Yunanistan'dan ise Atromitos kulüplerinin paydaş olduğu proje kapsamında 8 Avrupa ülkesindeki yoksul mahallelerde yaşayan, çoğunluğu göçmen ve spor yapma imkanı bulamayan ya da yetenekleri olduğu halde bir kulübün altyapısına girme şansı bulamamış 11 yaşındaki çocuklar arasında seçmeler yapılacak. Yüzlerce çocuğun katılacağı bu seçmeler sonucunda 8 ayrı 'Give Football A Chance' takımı oluşturulacak. İkinci aşamada bu 8 takım, ülkelerinde yapacağı seçmelerle 16 kişilik kendi 'Give Football A Chance' ekiplerini oluşturacak.

Muhteva
11.11.2015, 20:44
Altınordu U15 11-0 Alanyaspor U15

Altınordu U14 13-1 Alanyaspor U14

Rencide etmeseler aslında iyi takımlar :)

Muhteva
15.11.2015, 19:56
Altınordu forması giyen 19 yaşında ki Çağlar Söyüncü A milli futbol takımına davet edildi.

Fatih Çelik
20.11.2015, 09:55
Başkan abidik gubidik yasaklar koymuş. Diksiyon dersi hariç içi boş yasaklar olmuş. Senin ülkenin en kariyerli oyuncusu bir karış sakal ile neon yeşil ayakkabılar ile geziyor bu adam Barcelona da oynuyor sen tutup alt yapına sakal yok renkli ayakkabı yok diyorsun.

Bu kadar başarılı bir yapıda bile bunları görmek üzücü.

artvints
20.11.2015, 12:57
Başkan abidik gubidik yasaklar koymuş. Diksiyon dersi hariç içi boş yasaklar olmuş. Senin ülkenin en kariyerli oyuncusu bir karış sakal ile neon yeşil ayakkabılar ile geziyor bu adam Barcelona da oynuyor sen tutup alt yapına sakal yok renkli ayakkabı yok diyorsun.

Bu kadar başarılı bir yapıda bile bunları görmek üzücü.
Renkli krampon kısmına bayıldım.ben de eskiden senin gibi düşünürdüm ama kesinlikle bazılarının artistliklerini torpulemek için denenebilir. Amaç sakal kesmek değil. Hergün bir amaç için düzenli şekilde fedakarlık yapmak. Felsefene, amacina bagli olarak değerlendirme değişir.

Fatih Çelik
21.11.2015, 19:17
Renkli krampon kısmına bayıldım.ben de eskiden senin gibi düşünürdüm ama kesinlikle bazılarının artistliklerini torpulemek için denenebilir. Amaç sakal kesmek değil. Hergün bir amaç için düzenli şekilde fedakarlık yapmak. Felsefene, amacina bagli olarak değerlendirme değişir.

Katılmıyorum ben de sakal bırakıyorum kulübüm benden sakalımı kesmemi istese zoruma gider. Ayakkabılarımda parlak turuncu benim suçum değil Nike seri ayakkabılarda bu tip renkler hakim amaçta saha içinde dikkat çekip fark edilir olmak. Oyuna ufak tefek katkıları da var. Bu meseleler bireysel meselelerdir. Bir futbolcu "artistlik" yapıyorsa bu tip şeylerle değil eğitim ile disipline edilir. Bu tip şeyler efendi olmanın göstergesi değil bana kalırsa. C.Ronaldo'nun stili yaptıkları ortada bu adam çok üst düzey oyunculardan iki kilo jöle sürüyor ama gayet profesyonel bir futbolcu.

artvints
21.11.2015, 19:45
Katılmıyorum ben de sakal bırakıyorum kulübüm benden sakalımı kesmemi istese zoruma gider. Ayakkabılarımda parlak turuncu benim suçum değil Nike seri ayakkabılarda bu tip renkler hakim amaçta saha içinde dikkat çekip fark edilir olmak. Oyuna ufak tefek katkıları da var. Bu meseleler bireysel meselelerdir. Bir futbolcu "artistlik" yapıyorsa bu tip şeylerle değil eğitim ile disipline edilir. Bu tip şeyler efendi olmanın göstergesi değil bana kalırsa. C.Ronaldo'nun stili yaptıkları ortada bu adam çok üst düzey oyunculardan iki kilo jöle sürüyor ama gayet profesyonel bir futbolcu.

altyapı oyuncularından bahsediyoruz. profösyönel olana kadar bu tip deneysel çalışmalar olabilir. sonucuna göre değerlendirme yapılır.işe yarayıp yaramadığını yaptıktan sonra değerlendirirsin.

Fatih Çelik
21.11.2015, 22:36
altyapı oyuncularından bahsediyoruz. profösyönel olana kadar bu tip deneysel çalışmalar olabilir. sonucuna göre değerlendirme yapılır.işe yarayıp yaramadığını yaptıktan sonra değerlendirirsin..

Bunun deneysel yönü olduğunu dusunmuyorum ben. Bence bu tip tercihlerin bile profesyonelliğe engel olmadığını göstermek daha büyük kazanım. Kaldı ki bu çocuklar 10-15 yaşında bu şeyleri bu yaşta yapmayacakta nerde yapacak. A takımda bile bu yasak var. Bir de kirli sakal olabilir yazmış doğrudan transferlere öz evlat onu da yapamıyor. Ağır saçmalamiş. Böyle şeyleri profesyonellikle bağdaştırmak ayıptır. Bu anlayış devam ettikce daha çok aglayacagiz oyuncumuz yok diye.

artvints
21.11.2015, 22:48
.

Bunun deneysel yönü olduğunu dusunmuyorum ben. Bence bu tip tercihlerin bile profesyonelliğe engel olmadığını göstermek daha büyük kazanım. Kaldı ki bu çocuklar 10-15 yaşında bu şeyleri bu yaşta yapmayacakta nerde yapacak. A takımda bile bu yasak var. Bir de kirli sakal olabilir yazmış doğrudan transferlere öz evlat onu da yapamıyor. Ağır saçmalamiş. Böyle şeyleri profesyonellikle bağdaştırmak ayıptır. Bu anlayış devam ettikce daha çok aglayacagiz oyuncumuz yok diye.
Bence çok kizilacak bişey yok.niye yaptıkları önemli.kötü arkadaş ortamından net bir şekilde ayrılmalarını temsil ediyor olabilir. Hergün tıraş olmanın vereceği disiplinden faydalanmak istiyor olabilirler. Barcelona da neymar'dan aşırıya kaçan saç stillerinden kaçınmasını istemişti hatırladığım kadarıyla. Çünkü muhafazakarlik, sadelik tüm klube oyun sistemine bile işlemiş. Klübün başkanı olarak böyle şeyleri isteme hakkı var.bugün büyük şirketlerde de böyle kurallar var. Niyet önemli. Altınordu kulübüne bakınca kesinlikle eski tip sakal karsitligindan daha fazlası olduğuna eminim.bu arada benim de kirli sakalim var. :)

Fatih Çelik
21.11.2015, 23:11
Bence çok kizilacak bişey yok.niye yaptıkları önemli.kötü arkadaş ortamından net bir şekilde ayrılmalarını temsil ediyor olabilir. Hergün tıraş olmanın vereceği disiplinden faydalanmak istiyor olabilirler. Barcelona da neymar'dan aşırıya kaçan saç stillerinden kaçınmasını istemişti hatırladığım kadarıyla. Çünkü muhafazakarlik, sadelik tüm klube oyun sistemine bile işlemiş. Klübün başkanı olarak böyle şeyleri isteme hakkı var.bugün büyük şirketlerde de böyle kurallar var. Niyet önemli. Altınordu kulübüne bakınca kesinlikle eski tip sakal karsitligindan daha fazlası olduğuna eminim.bu arada benim de kirli sakalim var. :)

Ah ah Altınordu olsam başkana inat uzun sakal bırakır en ornek oyuncu olurdum. Pembe kramponlarla :D

Muhteva
22.11.2015, 01:53
7736

Bence boşuna tartışıyorsunuz bu resim bugünkü U15 maçından ben 4 farklı renk görüyorum pembe bile var :)

Resim yenidir herhalde çünkü her maç öncesi çekilen resmi koyuyorlar.

Bu arada maç skoru;

Altınordu U15 11-0 Nazilli Belediyespor U15

Bu uygulamaların sadece alt liglerde uygulanması bencede disiplinle ilgili bir husus mesela bir futbolcunun Arda gibi sürekli sabit sakalı varsa bu normaldir ama bir futbolcu 5-10 gün kirli sakalla dolaşıp sonra tıraş olup tekrar aynısını yapıyorsa bu onun uyuşuk ve tembel olduğunu gösterir bu tip insanları disipline edemezsen kaliteli bir futbolcu olmasını bekleyemezsin.

Belki Başkan'ın sakal yasağının altında bu düşünce vardır.

Öte yandan eğer ayakkabı yasağı varsa ki resimlere göre yok bencede gereksiz bir uygulama olmuş ama Başkan yaptırdığı uygulamaların çoğunluğunda Avrupa kulüplerini örnek alıyor yarın eleştiriler sonrası çıkıp kardeşim Dortmund'da,Bilbao'da aynı uygulamayı yapıyor haberiniz yok diyebilir :)

Fatih Çelik
22.11.2015, 13:07
7736

Bence boşuna tartışıyorsunuz bu resim bugünkü U15 maçından ben 4 farklı renk görüyorum pembe bile var :)

Resim yenidir herhalde çünkü her maç öncesi çekilen resmi koyuyorlar.

Bu arada maç skoru;

Altınordu U15 11-0 Nazilli Belediyespor U15

Bu uygulamaların sadece alt liglerde uygulanması bencede disiplinle ilgili bir husus mesela bir futbolcunun Arda gibi sürekli sabit sakalı varsa bu normaldir ama bir futbolcu 5-10 gün kirli sakalla dolaşıp sonra tıraş olup tekrar aynısını yapıyorsa bu onun uyuşuk ve tembel olduğunu gösterir bu tip insanları disipline edemezsen kaliteli bir futbolcu olmasını bekleyemezsin.

Belki Başkan'ın sakal yasağının altında bu düşünce vardır.

Öte yandan eğer ayakkabı yasağı varsa ki resimlere göre yok bencede gereksiz bir uygulama olmuş ama Başkan yaptırdığı uygulamaların çoğunluğunda Avrupa kulüplerini örnek alıyor yarın eleştiriler sonrası çıkıp kardeşim Dortmund'da,Bilbao'da aynı uygulamayı yapıyor haberiniz yok diyebilir :)

Bu demek ki başkan şov yapmış sadece kendisi de farkında olayın. Maksat Altınordu'nun reklamı olsun.

Muhteva
22.11.2015, 17:59
Hayır yasaklamış resimler eski bugün siteye koyduğu uzun yazısını gördüm bu konuda ciddi kurala uymayan başka kapıya demiş kısaca.

Show'u İho türü parazitler yapar Altınordu'nun reklama ihtiyacı yok zaten projeleriyle sürekli ekranlara gelen bir kulüp.

Misyonu show yapmak olan kulüp 3 yılda 2 lig yükselemez.

Daha öncede söylediğim gibi ayakkabı yasağını doğru bulmuyorum ama herkesin disiplin anlayışı farklıdır kendi tercihi.

Başkanın yazısından şu satırlar bu uygulamayı disiplinli ve kaliteli futbolcu yetişmesi için yaptırdığı anlaşılıyor:

"Kaleye şöyle bazuka gibi vuran bir futbolcumuz yok ama ayaklar sanki gökkuşağı."

"Sirk topçusu olmak isteyen, başka yere gitsin,bizden irak,ne yaparsa yapsın"

artvints
22.11.2015, 18:05
ayakkabı rengi önemli, özellikle bir önlibero renkli ayakkabı giyiyorsa karakteri önlibero oynamaya uygun değildir :)

Muhteva
29.11.2015, 19:32
Altınordu 0-1 Yeni Malatyaspor

Hakem Altınordu'nun 2 net penaltısını vermedi Malatya'nin golünde de topun çizgiyi geçip geçmediği anlaşılmıyor.

Altınordu U16 7-2 Fenerbahçe U17

Feneri madara etmişler :)

OĞUZHAN061
30.11.2015, 01:31
krampon olayına katılıyorum.herkes amatör olarak oynamıştır futbolu.biz okul takımındayken böyle renkli krampon giyenler genelde quaresma vari takılıp takıma katkı vermeyen tiplerdi :)

Muhteva
27.12.2015, 14:44
Altınordu U18 4-1 Karşıyaka U19

Şu bonus kafa büyük golcü olacak :)

http://www.altinordu.org.tr/rsGaleri/rsm817f0.jpg

slmn
27.12.2015, 17:56
Altınordu U18 4-1 Karşıyaka U19

Şu bonus kafa büyük golcü olacak :)

http://www.altinordu.org.tr/rsGaleri/rsm817f0.jpg

İsmi ne bu bonusun? Bir de biri u19'da diğeri niye u-18 :)

Muhteva
27.12.2015, 18:13
Çünkü Altınordu U19 liginde U18 takımıyla oynuyor bir yaş küçükler yani :)

Bonusun ismi Onur Demir :)

Muhteva
29.12.2015, 11:41
Altınordu U14 10-0 Aydinspor 1923 U14

jkNWw1BzQ28

Muhteva
16.01.2016, 19:39
Samsunspor 1-2 Altınordu

İkinci yarıya iyi başlangıç yaptılar zirveyle puan farkı 3'e düştü.

OĞUZHAN061
17.01.2016, 19:45
Dün izledim son saniye golü resmen yıktı Samsunspor'u :)
Bayağı keyiflendim ama

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhteva
21.01.2016, 02:38
Bu elemana kim 18 yaşında der rahat 25 duruyor :) Yaşıtlarına göre çok olgun duruyor bir maçta 6 gol atıp dikkat çekmişti forvet kendileri.

http://www.altinordu.org.tr/futbolcuResimleri/profila3b06.jpg

Ozan Yılmaz
04.05.2017, 20:56
Bizim bunlara kiralık verdiğimiz genç niye kadroya giremiyor? Sakat mı yoksa geri iade mi edildi?

Faruk BERBER
04.05.2017, 20:58
Bizim bunlara kiralık verdiğimiz genç niye kadroya giremiyor? Sakat mı yoksa geri iade mi edildi?

Geri gönderilmediğine eminim. Muhtemelen sakatlığı vardır.

Abdülkadir Parmak bu arada elemanın adı.

Ozan Yılmaz
04.05.2017, 21:04
Geri gönderilmediğine eminim. Muhtemelen sakatlığı vardır.

Abdülkadir Parmak bu arada elemanın adı.
Evet Parmak mı Şişman mı tereddütte kaldım o yüzden ismini telafuz etmedim :)

Birkaç maçtır bakıyorum maçlarına yedeklerde bile yok.
Hâlbuki gelecek vaat ediyordu sanki.

Bi ara başkanları altyapıdan olmayan tüm futbolcularımızı göndereceğiz diye açıklama yaptı haberleri vardı o yüzden emin olamadım.

TolgaTopçu61
04.05.2017, 22:16
Bugün ameliyat oldu, 3.5 ay yok..

selcuk
05.05.2017, 06:34
Bugün ameliyat oldu, 3.5 ay yok..

gecmis olsun

neden ameliyat oldu, sadece sakatligi topuktan oldugu bildirilmisti.
ins. asin tendonunda bisey olmamistir...

Oğuz ZEYTİN
21.08.2017, 16:20
Trabzon'da iş yapacaklar.

selcuk
01.12.2017, 21:34
yavas yavasda olsa emin adimlarlan küme düsme adayina evriliyor

Doğukan Uçan
28.02.2022, 13:27
küme düşecekler gibi duruyor. süper lige çıkmak istemiyoruz saçmalığına son vermeleri lazım.