PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basında Mali Kriz İddiası

Fatih Çelik
20.05.2015, 17:06
Trabzon'da şok! Bütün yabancılar...

Borcu 400 Milyon TL'yi aşan bordo mavili ekipte, futbolculara ödeme sıkıntısı hat safhaya ulaştı.Daha önce personel maaşını 3 ay kadar ödeyemeyen Trabzonspor şimdi de futbolcuların maaşını ödeyemiyor.Futbolcuların belirli bir süre para alamaması, kontratlarında yer alan maddeye göre serbest kalması anlamına geliyor.Yabancıların her birinin kontratında bulunan, kimisinde 1 ay kimisinde ise 2 ay süreyle yer alan süre boyunca bir ödeme yapılmazsa, sporcu serbest kalır maddesine göre Trabzonspor’un yabancı futbolcuları şu anda serbest kalmış durumda...Zira Trabzonspor, yaklaşık 2 ila 3 aydır futbolculara ödeme yapamıyor.Karadeniz ekibinde serbest kaldığı iddia edilen futbolcular şunlar...Carl Medjani, Essaid Belkalem, José Bosingwa da Silva, Kevin Constant, Mustapha Yatabare, Oscar Rene Cardozo, Marin Waris MajeedBordo-mavililerde bu ödeme krizi UEFA açısından da tehlike saçıyor...Mali problemlerde ‘sıfır töleransı’ olan UEFA, Trabzonspor’a transfer yasağı koyabileceği ve bu yasak sonucu transfer yapamayacak olan Trabzonspor'u, Avrupa Kupalarından da men edilebileceği kaydedildi...Konuyla ilgili Trabzonspor yönetiminin bir açıklama yapması beklenirken sorunun nasıl çözüleceği ise merak konusu…

Kaynak: TRT Spor

Kaya
20.05.2015, 17:08
Bu hale düştüysek eğer şimdi anlık olarak birilerinin eline bakarak kaynak arayışına girerler. Tabi bazı tavizler vererek...

Enes Coşkun
20.05.2015, 17:11
@yunusemresel

Görüştüğümüz yöneticiler kaynak arayışının sürdüğünü ve borçların ödenmek istendiğini söylediler ama bakalım kulüp için hayırlısı

@yunusemresel

Ödemelerde yaşanan sorunun ardından eğer futbolcular UEFA'ya başvurursa, UEFA 15 gün içerisinde paralarını öde diyor, eğer ödenmezse+++

@yunusemresel

O zaman serbest kalma hakları ortaya çıkıyor. Ardından paralar ödenmediği için UEFA kupalarına da katılmama durumu olabilir

@yunusemresel

Bu yazdıklarımı burada yazması gereken de ben değilim, kulüp çıkıp bir açıklama yapmalı.Söylenmesi gerekenleri söylemeli, doğru olan herşeyi

Enisc
20.05.2015, 17:16
Her fırsatta İstanbul medyası diyoruz ama onların yaptığı en ufak haberi bile hemen gündem yapıp felaket senaryolarını yazıyoruz. Yemin ederim twittera ilk baktığımda korktum.

Enes Coşkun
20.05.2015, 17:18
Her fırsatta İstanbul medyası diyoruz ama onların yaptığı en ufak haberi bile hemen gündem yapıp felaket senaryolarını yazıyoruz. Yemin ederim twittera ilk baktığımda korktum.

Aynen,içimi rahatlatan Serhat Altıncı Ve Yunus Emre Sel oldu.

EcM812
20.05.2015, 17:20
Şahsen hiç korkmadım, bi mitinge katılmaya bakar para bulmak.

gabriel omar
20.05.2015, 17:23
Yunus Emre Sel'in yazdıkları niye içinizi rahatlatıyor ki ?Adam borcu doğruladı.Sıkıntı olduğu aşikar.Futbolcuların henüz UEFA'ya başvurmamış olması bundan sonra da başvurmayacakları anlamına gelmez ki.

Kaldı ki bu saate kadar kaynak bulamamış yönetim yumurta ..te dayanınca mı bulmaya çalışıyor ?

B.Yiğit
20.05.2015, 17:26
Aniden borçlu olduğumuz mu anlaşıldı.

İlker Yazıcıoğlu
20.05.2015, 17:26
Yunus Emre Sel'in yazdıkları niye içinizi rahatlatıyor ki ?Adam borcu doğruladı.Sıkıntı olduğu aşikar.Futbolcuların henüz UEFA'ya başvurmamış olması bundan sonra da başvurmayacakları anlamına gelmez ki.

Kaldı ki bu saate kadar kaynak bulamamış yönetim yumurta ..te dayanınca mı bulmaya çalışıyor ?

Katılıyorum...

Sorun değil,Bayraktar abisine söyler, para bulur başkanımıza.

Şimdiye kadar öyle oldu çünkü...

Hatta bir ara tesislerde kulüp başkanı gibi gezip etrafa emirler saçıp savuran Bayraktar'ın oğlundan ister...

Beyin bedava.....

Fatih Çelik
20.05.2015, 17:27
Serhat Altıncı iddiaları yalanlamış. İnsan devletin kanalında görünce endişe ediyor.

B.Yiğit
20.05.2015, 17:28
Tam seçim zamanına denk gelmiş bu aralar bulamazsa hiç bulamaz.

Anlamiyorum alacak verecek belliyken nasıl böyle bir duruma dusunebiliyor. Eğer dogruysa.

Trt öyle sallama haber yapar diyemiyorum.

Enes Coşkun
20.05.2015, 17:30
Bu kadar harcamanın üstüne başarısızlıkta eklenince normal...Artık düzelteceğim diyen bir başkan olsun ya da futboldan anlayan.

bkandil
20.05.2015, 17:37
Habere yalanlama geldi...

ilyskm
20.05.2015, 17:39
Kulübü batırmadan bu IHO gitmez, her işte bir hayır vardır, daha dibi görmedik. Çekeceklerimiz var...

Sent from my iPhone using Tapatalk

alone_6161
20.05.2015, 17:45

Ben hayatımda böyle başarısız, böyle kapasitesiz, böyle yetersiz, böyle yanar döner bir yönetim görmedim. Adamların yaptığı rezillikleri (İHO'nun mitinge çıkması, mecnuna kefil olması ve meşhur yardımcısının azize methiyeler düzmesi en çok kanıma dokunanlardı) yazmaya kalksam 2-3 cilt dolar....Sağdan soldan bulduğu borç paraları çar çur edip durdular. Böyle olacağı en başından belliydi zaten. Sefa'nın menajerine 2,6 trilyon komisyon veren yönetimden ne beklersin? Hayır ortada başarı namına da bir şey yok. İHO bir de tutmuş, seneye kadroda revizyona gideceğiz diyor. 30 transferi yapıp, klübün borcunu 450 milyon TL'ye çıkartan başka yönetimdi sanki...İHO bu yaz da geçen yaz gibi transfer yaparsa çok afedersiniz ama boku yediğimizin resmidir. Klübü süpermarkete çevirdi resmen. Bu yıl belki gidebiliriz de seneye mali tablo yüzünden avrupaya gidebileceğimize hiç ama hiç ihtimal vermiyorum......

Şu yönetimi hala savunanlar da var ya. Hadi yeni argümanlarınızı bekliyoruz. Bakalım hala savunabiliyor musunuz?

ccd6167
20.05.2015, 18:10
Ne oldu hersey güllük gülistanlık mı zanneddiniiz siz.

Serhat ın yalanması demek zarrab akıttı demek parayı

7can61
20.05.2015, 18:14
Ben burada iki yıldır haykırdım İho İho İho diye...
Birileri çıkıp, vay efendim destek olalım da, siz de taraftar mısınız gibi saçmalamalara girdi. Fenerli bile yaptılar.
Hatasını görüp yanlışından dönenlere lafım yok, ama hala şu foruma girip de İho ya deste olalım diyen var ise, kendisine diyecek tek kelime bile bulamam.

OĞUZHAN061
20.05.2015, 18:15
http://www.trabzonajans.com/trabzon/cumbur-cemaat-ingiltereye-h24562.html

Hazar_
20.05.2015, 18:22
Yahu kardesim Trabzonsporum durumunun kritik olduğunu birilerinin size söylemesi gerekmiyor. Girin Kap a bakın durumu görün. Bu kulüp 0 gelirle ekstra 200 milyon borca girdi

emre duman
20.05.2015, 18:24
Klup resmi siteden bu haberi yalanladı hala neden bu baslik duruyo yani klubu karistirarakmi bir baskanin gitmesi gerekiyo bmn buna çanak olmamalı

7can61
20.05.2015, 18:25
Klup resmi siteden bu haberi yalanladı hala neden bu baslik duruyo yani klubu karistirarakmi bir baskanin gitmesi gerekiyo bmn buna çanak olmamalı

Çanak kırılmış boş ver şimdi bunları sen.

emre duman
20.05.2015, 18:31
Çanak kırılmış boş ver şimdi bunları sen.
Arkadasim bir baskanin gitmesi icin klubu kaosa sokmak nie tercig edilir zaten zamani gelince gidicek bole bir sorun olsa zaten o futbolcu coktan konusur sür mansetlere verilirdi.

Amac biri gitsinde nasi giderse.gitsine donerse 5 yıl geriye gideriz ben baskana şike davasnda.guveniyorum kaldıki o davayı kazanamazsak zaten bu ligde birdaga sampiyon filan olabilecegimizi zannetmiyorum azıcık klubu dusunun yapti hatalar yanlis var iho nun fakat yanlıs yanlısla duzelmez.

Tayfun
20.05.2015, 18:33
Plansız programsız parayı harcarsak olacağı budur. Bunu 10 yaşındaki çocuğa söyleseniz o da olacakları size söyler.

Bülent AKBULUT61
20.05.2015, 18:33
Klup resmi siteden bu haberi yalanladı bu başlığın durmasına gerek yok BMN olarak abartmayalım işleri milletin ağzına sakız oluyoruz

alone_6161
20.05.2015, 20:51
Klüp herhalde yalanlayacak. Ne diyecekti, valla çok zor durumdayız, oyuncular serbest kalma hakkı kazandılar mı diyecekti? Yunus Emre Sel'in açıklamaları bile herşeyi net ortaya koyuyor.

F. Yıldırım
20.05.2015, 20:52
Yalan olduğunu düşünüyorum.

oflubektas
20.05.2015, 20:52
Gençlerbirliği haricinde ligde her takım bu sene futbolcularına para bulmak için sıkıntıya girdi, giriyor ve maalesef girecek. Fener neden sadece Diego'yu alıp transferi kapattı sanıyorsunuz? Hatta paraları yetmeyince 1 Milyon üye kampanyası ile para dilendiler ama medyanın o kadar aleni reklamına rağmen tutmadı. Geçen sezon sonu da Zokora'lar, Colman'lar, Malouda'lar, hatta bugün yere göğe koyamadığımız Bosingwa da kulübe Fifa'ya başvurma tehditli ihtar çektiler, sonunda paralarını aldılar. Hatta gidenlere de toplamda 5-6 milyon yol harçlığı verip göndermiştik.

Yönetim rezalet, borç gırtlakta, ödeme sıkıntısı da var. Kesinlikle kabulüm. Ancak haber tamamen maksatlı ve daha hiçbir oyuncu alacağı için başvuru yapmamışken, maalesef her kulüpte olan sıkıntıyı gündeme getiriyorlar. Haberi yapan da aziz yalakası Trabzonlu Tahir Kum'un sporx kanalının yine Trabzonlu ve Trabzonsporlu olduğunu iddia eden muhabiri...

DeAgLeMaNyAq
20.05.2015, 21:28
Bir haberin içeriğinde "iddia edildi" ifadesi geçiyorsa o haberde gerçeklik payı olsa bile değeri yoktur. Kaldı ki kiralık Belaklem serbest kaldı diye haber yapıldığına göre bu konunu birileri tarafından servis edildiği apaçık ortada. Mali sıkıntı çekmeyen kulüp yok gibi. Sonuçta kimsenin alacağı kalmıyor öyle veya böyle ödeniyor...

Fatih Öztürk
21.05.2015, 00:44
Her kulüpte olduğu gibi bizim kulüptede para sıkıntısı var lakin öyle abartılı boyutlarda değil.Kulüp bi şekilde ödemelerini yapıyor yapmayada devam edecektir.Hacıosmanoğlu bu konuda çok hassas.

Erdal DİLEK
21.05.2015, 01:28
Sıkıntı etmeyın akyazı stadın yapılıyor...

piskopatrizeli
21.05.2015, 10:11
kulüpler nerden para kazanıyor ben anlayamıyorum. stad ve forma yayın geliri toplasan bir yabancının masrafını bile çıkaramıyor.

Derin Trabzon
21.05.2015, 10:24
Her kulüpte olduğu gibi bizim kulüptede para sıkıntısı var lakin öyle abartılı boyutlarda değil.Kulüp bi şekilde ödemelerini yapıyor yapmayada devam edecektir.Hacıosmanoğlu bu konuda çok hassas.

Ne kadar hassas kupa konusunda ki kadar mı?

Yoksa siyasetin kucağına oturmama konusundaki kadar mı?

Fatih Öztürk
21.05.2015, 10:53
Ne kadar hassas kupa konusunda ki kadar mı?

Yoksa siyasetin kucağına oturmama konusundaki kadar mı?

Maç esnasında mağlup durumdayken takımına küfretmeyecek kadar!

aaahmet61
21.05.2015, 10:58
ateş olmayan yerden duman çıkmaz.iho nun doğru söylediği birşeye ne zaman tanık oldunuz ki ?

Oğuz B.
21.05.2015, 13:39
Şu resmi görmesin basın(!) futbolcular paralarını almak için minik taraftarı rehin aldılar falan yazarlar şimdi.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/17603-4H1K4M1C.jpg

İbrahim Bey'i gram desteklemiyorum. Ancak bu gazeteci kılıklılardan daha güvenilirdir.

Murat'
21.05.2015, 14:01
Bu iddiaların gerçekten mesnetsiz olduğuna inan var mı?

gurur6134
21.05.2015, 16:16
sız asıl bu transfer donemını gorun ıho basdaysa..klup kayyuma gıder banko ..bunlar ıyı gunlerımız ılk geldıgınde 180 mılyon borcu 145 dusurduk dıye hava basıyordu sımdı 400 mılyon ortada basarı yok ve onumuzde yenı bır transfer sezonu ve cop bır kadro var vay halımıze vay..

Mustafa YILMAZ
21.05.2015, 19:40
iho gitsin diyenlerdenim ama bu haber fiyasko kardeşim tek amacı var bu haberin ist. medyası tarafından servis edilmesinin oda göz dağı, karıştırmak, kuyruk acısı zira şike olayında son aşama yani kesin sonuç için adım atıldı gerekçeli kararın gelmesi ile ki aynı döneme denk geliyor bu haberde kaldı ki constant bile başvurmadıysa uefa'ya gerisini siz düşünün adamın doğum gününü kulüp kutlamadı bile..

ayrıca belkalem kiralık nasıl serbest kalıyor hadi onu geçtim kardeşim serbest kalmış adamlar biri çıkıp birşey söylemez mi baştan sona masa başından birine yaz ulan denmiş bir haber ama kulüp ekonomik olarak hiç iyi değil orası ayrı konu.

Hasan ZAİMOĞLU
21.05.2015, 19:48
UEFA'dan gerekçeli kararın gelmesinin ardından böyle haberlerin çıkması bana biraz manidar geldi. İstanbul medyasından bahsediyorsak şüphelenmemek elde değil.

dağlıca61
21.05.2015, 20:13
Yönetimin bu zamana kadar söylediklerinin,taahhüt ettiklerinin % 80 tam tersi bir sonuçla karşımıza çıktığını düşünürsek futbolcuların alacaklarının zamanında ödenmediği iddialarınada doğrudur diyebiliriz, zira yönetime seçildiği günden beri söyledikleri ve uyguladıkları arasındaki çelişki ve tutarsızlıklar nedeni ile yalancı çoban misali inanan taraftar kalmadı sanıyorum.

Necmettin ALTUNTAŞ
21.05.2015, 22:28
Ben inanmıyorum.