PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımın Şu Anki Durumunun Sorumlusu Kim?

bordoylamavi
31.10.2006, 13:15
Trabzonsporun şu anki durumunun sorumlusu kim ?

benim kanaatim futbolcular yönetim tekink direktör yanlış veya doğru bişeyler yaptı ama futbolcular hiçbirşey yapmıyor sahada

Burçak
31.10.2006, 13:19
futboltakımının camianın en başında Yönetim geliyor. ve futbolcuları zamanında kamplar yetiştiremeyen lerde yönetim. yanlış hoca tercihleri yapanda. burda futbolculuk kabiliyeti kısıtlı olan adamlara Trabzonspor forması giydirip onları taraftartarın önüne atmak yönetimin suçudur.

sweetrose
31.10.2006, 13:19
Herkesin suçu var; sadece suçu birilerinin üzerine atarak bu olaydan sıyrılamayız...

GolaMTuRi
31.10.2006, 13:20
yonetimin tek sucu lazaroniyi getirmesi..
bence tek suclu ziya dogan...yonetim nerden bilebilirdki ziya doganin bu kadar korkak olacagini..
kadro yeterli basimiza trabzonsprun buyuklugunu bilen hoca lazim...

bordoylamavi
31.10.2006, 13:23
tabi bence de herkesin suçu var ama şu an eldeki verilere baktığımızda yanlış da olsa oyuncu almış teknik direktör de idman yaptırıyor ama ben gerçekten sahada oynayan birilerini göremiyorum herkes yürüyor

Trapezus-61
31.10.2006, 13:25
En büyük suç yönetimde; daha transfer yapılırken adamların eline kozu veriyorlar. Hiç bişey yapamamış lazaroniye tazminat ödeniyor. Forma yere atılıyo ceza yok. Bu klüp öyle inşaat şirketi yönetmeye benzemez. Sadece bir şirket değil TRABZONSPOR. Ruhuyla, duygusuyla, duyusuyla yaşayan canlı bir organizmadır.

buckler
31.10.2006, 13:39
yönetimin hatası teknik direktördü düzeltti. şimdi takım galipgelemiyor die yönetimi suçlayamayız.bu durumda hesap vermesi gereken ziya doğan ve futbolculardır ama ben daha çok futbolcuların hatası olduğunu düşünüyorum (stepanov hariç). ve ben artık bu takımda hüseyini ve onun beceriksizliklerini izlemek istemiorum. sahaya gs maçındaki gibi çıkmalıyız bence en doğrusu o kadrodur.

İslam Sezer
31.10.2006, 13:45
ben hiç tereddütsüz hepsi diyorum...

Murat'
31.10.2006, 13:48
bence futbolcular çünkü çok ruhsuz oynuyorlar ikincis debence ziya doğanın seçimleri

Faik Yılmaz
31.10.2006, 13:53
1. YÖNETİM

a) yeterli transfer yapılamadı
b) fatihi sattı
c) takıma yeterince sahip çıkılmadı takım reklam aracı olarak kullanıldı
d) futbolu hiç bilmeyen insanlar yönetime getirildi
e) yıldız sözleri havada kaldı
f) lazaroni gibi bi adamı bu takımın başına getirdi

2- ZİYA DOĞAN

a) musampayı özellikle oynatmaması
b) hasana hüseyine ferhata VEDE JEFFERSONA GÖSTERİLEN EŞSİZ SABIRI
C) defansa kademe anlayışını yerleştirememesi
d) takıma kondüsyon yükleyememesi

3- OYUNCULAR
a) hasan, hüseyin, ferhat, ömer rıza , jefforsonun kapasiteleri yok bu takımda aynamak için onların kusuru yok suç onları sahada tutanlarda
b) gökdeniz ne yapsın garibim elinden geleni yapıyo ama tek başına olmuyor bu işler
c) asıl rezil oynayanlar mercelinyo ve symek onlar biraz etkili olsa başarılı sonuçlar alırız ama hiç bi şey oyok ikisindede...
d) defans bloğumuzun inanılmaz kademe hataları var
e) yattaranın yokluğu hala hihssediliyor ayrıca ersen umut ve ömer rızanın 3 ü bile fatih tekke kadar etkili değil....

TARAFTAR

bugüne kadar taraftar görevini yaptı...

buckler
31.10.2006, 14:01
ben bu marcelinhodan beklenenleri anlamıyorum bu adam yattara gibi bireysel yetenekleri olan bi adam değilki. bence kötü bi adam değil. oynayamamasının sebebi trabzonsporda onunla pas yapıp pynayabilecek bi adamın olmamasıdır. hüseyinle ver-kaç mıyapacak? bence birazda gereksiz yere eleştiriliyor. takım çok iyi olsada o kötü olsa tamam dicem ama zaten takımda hiçbişe yokki.

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 14:03
herkesin biraz suçu varda bence en büyük sorumlu taraftardır sıralama
taraftar>futbolcular>ziya doğan>yönetim

Berat
31.10.2006, 14:05
1. dereceden suçlu; yönetim, 2. dereceden suçlu ; teknik direktörlerimiz, 3. dereceden suçlu ; futbolcular, 4. dereceden suçlu (hatta belki de suçsuz) ; taraftar.

Faik Yılmaz
31.10.2006, 14:11

evet taraftardır bu kadar rezil futbola rağmen soğuk sıcak demeden destekliyoruz ya en büyük suçlu biziz

Gürkan
31.10.2006, 14:20
bence suçu tekbir birime yüklemek hata olur.

az yada çok hepsinin suçu var.

yönetim > t.direktör > futbolcular > taraftar.

yönetim bir çok yanlışlar yapmıştır en göze çarpanı t.d. ondan dönmüştür ama acısı buyuktur ve hala çekılmektedır.

t.d. oyuncu secımı taktık ve oyucuları yeterınce hazırlayamamak.

futbolcular ruhsuz ve ısteksız oynamak.

taraftar yeterlı destegın verılmemesı.(herkes ustune alınmasın)bolunmusluk

buckler
31.10.2006, 14:22
futbolculara verdikleri paranın 1/10 unu taraftara versinler ben bi taraftar olarak suçu üstlenirim walla

Naim
31.10.2006, 14:25
evet taraftardır bu kadar rezil futbola rağmen soğuk sıcak demeden destekliyoruz ya en büyük suçlu biziz

Hangi Taraftar?
3-10 liraya Trabzon düşmanlarının Posterlerini Açan Taraftar mı?
Yoksa
biletler 10 lira olursa maça Gitmeyiz Diyen Taraftar mı?
Yoksa
Bize marataton özelden 300 kombine vermezseniz Tribünü Çökertiriz diyen Taraftar mı?
Yoksa
istanbuldan 20 saat yol çekip maça gelen kendi taraftarına ana avrat sövüp kıstıran Taraftar mı?
Yoksa
Maç başından sonuna 1 kg çekirdek tüketip bir tezahurat yapmayan Taraftar mı?
Yoksa
Tezahurat için ayağa kalkan taraftara arkadan küfür eden Taraftar mı?

Yoksa
iki güzel görüntü için saatlerce pankart yapan Parası yetmedi diye arkadaşlarından para toplayan ama bir lira destek görmeyen
Saatlerce yol çekip deplasmana gidip içeri sokulmayan telefonla görüşürken stada girdi diye 1000 lira ceza alan Harbi taraftarlarmı?

Hangi Taraftar bahsediyoruz??

Yoksa Trabzonda Herkes Büyük Taraftarda bizmi hiç görmedik??

karayamayman
31.10.2006, 14:32
yönetimin hatası teknik direktördü düzeltti. şimdi takım galipgelemiyor die yönetimi suçlayamayız.bu durumda hesap vermesi gereken ziya doğan ve futbolculardır ama ben daha çok futbolcuların hatası olduğunu düşünüyorum (stepanov hariç). ve ben artık bu takımda hüseyini ve onun beceriksizliklerini izlemek istemiorum. sahaya gs maçındaki gibi çıkmalıyız bence en doğrusu o kadrodur.

Bu sezonun tüm başarısızlığı Yönetim'e aittir. Bir başarı olacaksa, ki zor görünüyor, bu da futbolcu ve teknik direktörün hanesine yazılacaktır.

Transfer döneminde yaşanan rezaletleri unutmayalım lütfen.
-Lazaroni tercihi,
-Musamba transferi komedisi(11. haftaya geldik, kendisinin 90 dakika oynadığı maç yok),
-Kanca'nın Brezilya seferi fiyaskosu,
-Kaleci alınacak alınmayacak tartışmaları,
-Son ana kadar Symzek'in gönderilmeye çalışılması, ancak bunun gerçekleştirilememesi. Sonra da bu futbolcudan performans beklenmesi,
-Marchelinho kazığı. Sanki Trabzonspor'a ulufe dağıtıyormuş gibi resmi açıklama yapılarak bonservisin Sayın Başkan tarafından karşılandığının belirtilmesi,
-Yönetimin transferi kendi kafasına göre yaparak aynı mevkiye 4-5 adamı bulunan ancak diğer mevkilerde oynayacak futbolcu bulunamayan bir kadro yapısının kurulmasına neden olması,
-Paralı yönetim hayaliyle seçilip, mevcut olanakların iyi değerlendirilememesi.
-Sezon öncesi hazırlık kampının yine eksik kadroyla yapılmasına neden olunması.

Kısa zamanda aklıma gelenler bunlar. Liste daha da uzatılabilir.

Yönetim ne yazık ki basiretten ve idare yeteneğinden yoksundur.

buckler
31.10.2006, 14:35
kardeş dediklerinde belki haklısın ama şunuda düşünmek lazım bu millet artık bıktı bu çileden. artık kimse yenildiğimiz zaman şaşırmıyor.şu takım adam gibi oynasın umut versin ciddi olduğunu göstersin ondan sonra ne desen haklısın ama takım öyle bi takımki adamda şevk bırakmıyor.bi hafta gsyi güzel bi futbolla yeniyoruz onda sonra ararsında bulursun o futbolu bi daha ne zaman kimbilir? istikrar denen bişe yok. gs maçında harika oynayıp maçtan sonra soyunma odasında primlerinin arttırlmasını isteyen ve istediklerini elde eden futbolcularımız bugün bu takımı bu hale getiriyorsa ben bi taraftar olarak hakkımı helal etmiyorum onlara

buckler
31.10.2006, 14:36
üstteki sölediklerim naim içindi. unuttum alıntı yapmayı

Naim
31.10.2006, 14:43
kardeş dediklerinde belki haklısın ama şunuda düşünmek lazım bu millet artık bıktı bu çileden. artık kimse yenildiğimiz zaman şaşırmıyor.şu takım adam gibi oynasın umut versin ciddi olduğunu göstersin ondan sonra ne desen haklısın ama takım öyle bi takımki adamda şevk bırakmıyor.bi hafta gsyi güzel bi futbolla yeniyoruz onda sonra ararsında bulursun o futbolu bi daha ne zaman kimbilir? istikrar denen bişe yok. gs maçında harika oynayıp maçtan sonra soyunma odasında primlerinin arttırlmasını isteyen ve istediklerini elde eden futbolcularımız bugün bu takımı bu hale getiriyorsa ben bi taraftar olarak hakkımı helal etmiyorum onlara

Bu haluk ulusoy posteri açılması için bir mazeretmi oluyor ?
Ben çözemedim de

buckler
31.10.2006, 14:46
Bu haluk ulusoy posteri açılması için bir mazeremi oluyor ?
Ben çözemedim de
walla ben aslında haluk ulusoy posterinin açılmasını doğru bulmuyorum. gereksizdi bence

Ertan 51
31.10.2006, 15:04
dün evimizde rizeye yenildik ve gine kaderimizle yüzleştik.inanın içimden diyorumki bırak arkadaş takımla felan ilgilenme takip etme ne halleri varsa görsünler çünkü çok büyük acı duyuyorum böyle sıradan takımlara yenilgilerden beraberliklerden.fakat içimde öyle bir trabzonspor sevdası varki atamıyorum 1 2 hafta geçiyor tekrar motive oluyorum hırslanıyorum derken gene hüsran.valla ben niğde de evimde gece 3e 4 e kadar uyuyamadım çatacak yer aradım kaldıki trabzondakiler ne yaptı bilmiyorum allah yardımcıları olsun.ya takım yenilebilir futbolda herşey var fakat karşındaki vasat sıradan bi takım bizimkilerde gayret yok bide takımda sıradan topçu çok yıldız az onlarda kullanılamıyor en az 5 6 tane vasıfsız adam var ilk 11 de çare bulunması lazım.

oskayb
31.10.2006, 15:37
balık baştan kokar ,arabayı atın önüne bağlamayalım. genelde sorumlu ilk önce ve herşeyden önce yönetimlerdir.bizim olayımız da böyledir.
bir de derler ki her toplum layık olduğu şekilde yönetilir ,bu bağlamda camiayı bu adamlara bu yetkiyi nasıl verdi diye de sorgulamıyor değilim.

bu noktada da aklıma tencere -kapak ilişkisi geliyor.

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 15:49

ne güxel destekliyoruz hakaten trabzon kanadında çılgınlar hariç iş yok onlar ancak ulusoy posteri asarlar takım istanbula gelsin ozman kimse suçlu taraftardır diyemez ama trabzonda durduğu sürece en büyük suçlu taraftardır
sen buna desteklemek mi diyosun kardeş maç görüntülerine bak herkes oturuyor e be güzel kardeşim madem oturacan git sıcacık evinde otur burada oturma bağır
bak istanbul taraftarına sakarya ya otobüs kaldırıyor trabzonlu 2 adım uzaklıktaki maça gitmezken istanbul ayaklandı sakarya ya akmaya hazırlanıyor kötü gidişe ramen çılgınlar hariç suçlu taraftar

demokles
31.10.2006, 15:50
Bunun tek bir cevabı var TRABZONSPOR RUHUNUN KAYBOLMASI ve bunun için bir şey yapmayan yönetim,taraftar ve yerel medya olgusu...

ispir
31.10.2006, 15:56
Bu amatör ruhlu oyuncuların bir an önce defolup gitmesi lazım. ferhat çökmüş, hüseyin,ömer rıza ve bir sürüsü daha. 90 dk fethat yada hüseyine nasıl tahammül edilebiliyor aklım almıyor. bu takımda altyapı yokmu onlar çıkıp oynası bu kadar rezillik olmazdı. ali güzeldalı istanbula peşkeş çeken yönetim suçludur. yaptıkları hatalardan dolayı önce uefadan elendik şimdi de şampiyonluktan koptuk. neymiş son haftaya kadar da şampiyonluğu kovalayacakmış. birkaç sıra geriden kovalamayı kasdetmiştir sayın yönetici herhalde.

Sevgi
31.10.2006, 15:58
Dahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi DoğanDahi Doğan,Dahi Doğan,Dahi Doğan

Atalay
31.10.2006, 16:03
yahu tabiki yönetim!!! niye futbolcuyu teknik direktörü eleştiriyorsunuz at sahibine göre kişner!!!

bordoylamavi
31.10.2006, 16:10
hüsolee heralde taraftarı işaretleyen tek kişi sensin.:) büyük ihtimal de başka kişi çıkmaz.
taraftara gelene kadar çok şey var. taraftar dediğin senin benim gibi hiçbir kararda etkisi olmayan insandır. bordomavi.net o kadar medeni bir oluşum ki herkes fikrini söylüyor ve tartışıyor. bu forum Trabzon seyircisinin nabzını tutuyor. Trabzon yönetimi futbolcusu tv izleyeceğini bunları okumas lazım işte o zaman ancak taraftar da olaya katılır. ama arkadaşların da bir mesaj da belirttiği üzere futbolcularımızın burada yazılanlardan haberi bile yok

Enes Berfin
31.10.2006, 16:11
Bitik biktik ya yeter gayri yeter, bence ilk sorumlusu yönetimdir yahu anlatilacak okadar sey varki ömür boyu anlatsan bitmez, 22 seneden beri adam gibi bi yönetim gelipte bir tek hedefleri sampiyonluk düsüncesiyle bu takimin basina gelmediler 22 senedir bütün gelmis gecmis yöneticiler sadece sampiyonlugu hedeflemedigi icin biz bu hallere düsdük, düsündükleri sey yildiz oyuncu kimi alacagiz, stad projeleri, yok uefada basarilar elde etmek vs...

Ya kardesim sen 22 sene sampiyon olamiyorsan senin tek hedefin sampiyonluk olmasi gerekmiyormu lann sana diyorum sanaaaaaaaaa duy benii duyyy sen bu milletlen alaymi ediyorsun dalgami geciyorsun duygularinlami oynuyorsun, gecmisine bak neler oldu nasil sampiyon olundu biraz düsün senin stad projelerine merakli degiliz biz, biz sadece birtane ya birtane fazla istemiyoruz birtaneee sampiyonluk kupasi istiyoruz senin icin yanmiyormu tükenmiyormu böle basarisizklara sen tahammül nasil edebiliyorsun yazik yaa yazik kendime bütün su taraftarlara aciyorum aglioyorummm.

Yönetimden sonra teknik direktör ve futbolcular sorumludur ama bunlar zaten ortada herkez görüyor bu hatalari bu böle devam edecektir su andaki anlayisla ve düsünceyle hersey yine böle devam edecektir fazla ümitlenmeye hic gerek yok.

Iste bugün gecmis kafkas efendi medyanin karsisina konusuyor yok iste hatalarimiz var zamanla düzelecek falan filan, yaaa geec bunlari arkadaslar bunlar bos laflar bunlar sadece lak lak konusmalar bunu herkez biliyor bide utanmazdan o kamera karsisina medya karsisina gecipte böle bi aciklama yapiyorsun utan beee utann.

Fazla söze gerek yok hersey yalan...

tamuğ yamtar
31.10.2006, 16:13
Taraftar dışında hepsi.

Burçak
31.10.2006, 16:16
Sene başında Dengeleri bozmamak adına çalışmalar yapanlar !!
Bakın görün eserinizi. Benim dengem bozuldu.

emre1inci
31.10.2006, 16:16
halimizin sorumlusu yönetimdir,sezon başında yanlış hoca,yanlış transferler...bunları yapan yönetimdir dolayısıyla halimizin sorumlusuda yönetimdir!!!

frango
31.10.2006, 16:17
evet hepsi demek kolay ama ben ilk başta yönetimi sorumlu tutuyorum ilk ve en önemli sorumlu sevgili yönetimimizdir

Berk Akçay
31.10.2006, 16:23
yönetimden başkası degildir diyorum

Kaan Dilek
31.10.2006, 16:25
bu takima nerede siradan futbolcu varsa transfer eden yönetim takimi yonetemeyen yönetim sucludur,trabzonsporumuza korkak futbol oynatan teknik direktör sucludur,trabzonspor ruhunu sevgisini anlamini büyüklügünü kaldiramayan,kavrayamayan,anlamayan yasamayan futbolcular sucludur

emre1inci
31.10.2006, 16:28
heralde yönetimden başkası değildir,hocada hata yap oyuncuda hata yap sonra şampiyon olcaz diye taraftarları kandır,inanmamıştım zaten,bu kadroyla,bu kadar puan kaybıyla olmaz bu iş...

Mayls
31.10.2006, 16:42
herkes hata yapti
yönetim yanlis transferler yapti
futbolcular ruhsuz oynadi
t.direktör son 2 macta rezil olmamizin sebebi bence
taraftar - stadda takimi destekleyenler az

ama bence yönetim okadar hata yapmasaydi bunlarin hicbiri olmazdi o yüzden oyumu yönetimden yana kullandim

Kasım Hilal
31.10.2006, 16:55
Yönetimin iki büyük hatası vardı..
Birincisi Lazaroni idi onu telafi ettler (yani en azından gönderdşler)
İkincisi Fatih Tekke'nin satılması idi ki bunu tam olarak bir hata imiş gibi görmüyorum artık. bu takımda o da kanser olurdu..
ziya Doğan'a bir lafım yok, ne hali varsa görsün..

Ama suç hepimizde..

cIlgInIm
31.10.2006, 16:59
yönetimden başka suclu yoktu.. balık baştan kokar....

ligarba61
31.10.2006, 16:59
Birileri hata yapmıyor.Bilinçli şekilde sabote ediyor,olanda bize oluyor.Bittik tükendik artık yeter birileri bu işe dur demeli ağlaya ağlaya artık ağlamaktan da utanır hale geldik

oskanonur
31.10.2006, 17:03
madem yonetim su anki durumun tek suclusu, neden haftalardir ziya dogani elestiriyoruz.Bence tarftar haric herkes suclu.En buyuk suclu ise teknik heyet ve futbolculardir.

sweetrose
31.10.2006, 17:08
Birileri hata yapmıyor.Bilinçli şekilde sabote ediyor,olanda bize oluyor.Bittik tükendik artık yeter birileri bu işe dur demeli ağlaya ağlaya artık ağlamaktan da utanır hale geldik
ağlaya ağlaya göz damarlarımız çatlayacak; birileri yine kurcalamaya başladı...:mad:

Mehmet_Mercanlı
31.10.2006, 17:12
kesinlikle yönetim
transfer döneminde bize yaptıkları necabuk unutuldu.
yapılan yanlışlıklar ustune birde hoca eklendi.
farkındaysanız zıya hoca herseferinde takımla tam anlamında calışamamaktan şıkayetcı. bence takıma yakışan transferler yapılmamıştır.
yönetimin olumlu falıyetleri parmakla sayılacak kadar az ama olumsuzlukları cok.

Punisher-61
31.10.2006, 17:14
Tabiki Yönetim Suclu...bastan sonuna kadar YÖNETIM suclu... yani satilan oyuncularin yerine daha kalitelisi i alindi yoksa daha kötüsü mü??? bence satilan ve yeni transfer ediler futbolculari karsilastirsak satilanlar kalite olarak yeni transferlerden daha iyiler...
yani yönetimin attigi her adim yanlis be

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 17:17
hüsolee heralde taraftarı işaretleyen tek kişi sensin.:) büyük ihtimal de başka kişi çıkmaz.
taraftara gelene kadar çok şey var. taraftar dediğin senin benim gibi hiçbir kararda etkisi olmayan insandır. bordomavi.net o kadar medeni bir oluşum ki herkes fikrini söylüyor ve tartışıyor. bu forum Trabzon seyircisinin nabzını tutuyor. Trabzon yönetimi futbolcusu tv izleyeceğini bunları okumas lazım işte o zaman ancak taraftar da olaya katılır. ama arkadaşların da bir mesaj da belirttiği üzere futbolcularımızın burada yazılanlardan haberi bile yok

bravo ii tespit tek işaretleyen kişi benim :D
trabzondakş tarfatarın bmn bünyesindeki taraftar profiliyle alkası yok malesef

h@msi61
31.10.2006, 17:22
Şuanki durumun sorumlusu olarak Ziya Doğanı görüyorum, takım haftalardır berbat oynamasına rağmen kadroda değişikliği hiç düşünmüyor, defansımız berbat ötesi ama tek değişen arada bir sol bekimiz. artı olarak fevkaleda korkak futbol oynuyoruz, maç 0-0 gittiği sürece tek düşüncemiz gol yememek, ama bir gol yiyince stoperlerimiz rakipo ceza sahasında, böyle bir futbol anlayışıyla ancak bu kadar olur. ayrıca hoca aşırı derece de inatçı, Musampa bir ferhat kadar, keçeli kadar şans verilmeyi haketmiyor mu? hazır değil diye tutturdu ama adamı 2 aydır hazırlayamıyosan gene sen suçlusun. son yıllardaki en geniş kadro hocanın elinde ama bu adam ibrahim egelere, emre toramanlara, sommerslere, ferhatlara takmış durumda. böyle devam et hoca, yakındır ense traşını görmemiz....

Enes Berfin
31.10.2006, 17:26
Taraftarimizda his suc yok onlar sadece izdirap cekiyorlar, bu iyi bi takim olsa taraftar her hafta o stadi tika basa doldurur. Yönetim, Teknik D., Futbolcular baska yok.

Tüysüzoğlu Onur
31.10.2006, 17:37
arkadaşlar bence bitane suçlu aranması yanlış çünkü yönetiminden tekniktirektörüne futbolcusundan taraftarına kadar herkes suç ortağıdır.

yönetim ilk hatayı lazoroniyle yaptı bunu transfer yanlışları izledi alınan oyuncular kamp a yetiştirilemedi.öyle olduki 2. ligden aldığımız futbolcuyu bile 2 ayda zorla aldık.

ben futbolcuları anlamakta güçlük çekiyorum.gökdeniz ve stepanov hariç hiç birinde o formanın büyüklüğünü kaldıracak ruh yapısı kalmamış.herkes top bana gelmesin diye dua ediyo.hiç bir topaayak sokulmuyor

avniaker bizim evimiz oraya gelen taraftarız avniakeri cehenneme çevirmesi gerekir.gelen rakip futbolcuların ayakları titremesi gerekir.ama gel görkü dün arkadaşlarla kafvede maçı izliyoduk inanın bizden farkları yoktu bizde bazı pozisyonlarda sesimizi çıkarıyodum onlarda öle yaptı.arada sırada trabzon die bağırdılar.artık bu böyle gitmez taraftar derneklerinin birleşmesi gerekiyor herkes ayrı telden çalarsa hiç biyere varamayız

ziya hocayı özellikle sona bıraktım
ziya hoca bize ilk geldiği yıl iyi bir seri yakalamıştı ama ozamanda onu futbolu korkak oynattığı için eleştiriyodum.busene tekrar göreve geldiğinde yine aynı endişelerim vardı.ama ilk beşiktaş maçında izlediğimizde sanki defans oynama alışkanlığından vazgeçmiş gibiydi.atak oynuyordu ve geriden gelip maçı aldık.ardından bir beraberlik aldık önemi yok dedik hoca yeni geldi.bide galatasaray mmaçını kazanınca dedimki kendi kendime ziya hocanın futbol mantalitesi değişmiş.o defans oynama alışkanlığını bir kenara koymuş atak futbol anlayışını benimsemiş.ama gel görkü ondan sonraki haftalar yanıldığımı anladım.ziya hoca eski ziya hoca.tek forvetle sahaya çıkan bi gol atıp üstüne yatan ziya hoca.kendi evimizde rizeyle oynuyoruz tek forvet sahaya çıktık.yaa anlamıyorum rize kimyaa neden korkak oynuyoruz.hemde kendi evimizde.

bence artık bişeylerin değişmesi lazım....

#10 Fietra
31.10.2006, 18:28
Cevap veriyorum hepsi.

BOZOHAN
31.10.2006, 18:51
yönetimmi suçlu şaka gibi ya :)

erdal6167
31.10.2006, 18:55
beş metreye pas atamayan ben sorumluyum, birde bana benzeyen ts futbolcuları

Emre B.
31.10.2006, 18:55
Bu durumda herkesin suçu var.

H.Tolga YİĞİT
31.10.2006, 18:56
Tabi ki futbolcular...

Ve de tiyatro izlemeye gelen trabzonda yaşayan taraftarlar...

Ben İstanbuldaki Beşiktaş maçına gittim 1 hafta sesim düzelmedi...

Orda ki taraftarında gerçek anlamda takımı sahiplenmesi lazım...

Ruhsuz taraftar...Ruhsuz takım...Sonuç yine hüsran...Kim gelirse gelsin...

İleli
31.10.2006, 19:41
ben ziya dogan dedim ama futbolcularinda sucu yok degil!

coolank
31.10.2006, 20:30
YÖNETİM : Yönetim yok ki bizde ???? bence o kısmı kaldırın ... başkanın yönetim üstünde ciddi bir yaptırımı yok bu çok konuda hep belli oldu... en belirgin olanı kaleci konusu ...başkan ayrı telden trabzon kanadı ayrı telden istanbul kanadı başkana yakın böyle bir yönetimden ne bekliyorsunuz ... başkan masaya yumrugunu vurmalıydı vuramadı hatalı ... trabzon kanadı davulu başkana verip tokmagı kendi istiyor ki açıkcası öle hala ...istanbul kanadı başkanla beraber olmak istiyor başkan sessiz kalınc onlarda kalıyor ...ideal olan bence kongre de başkanın kendi listesini adam gibi yapması ama o liste kongreden geçer mi biraz değil oldukça zor ...yani bu yönetim böle devam edecek gibi gözüküyor sürprizler olmazsa ...

FUTBOLCULAR : bence taraftardan sonra en suçsuz kesim ... arkadaşlar adamların çogu kafa olarak bitmiş ... sahaya çıkıyorsunuz genel oyun anlayışınız hucum ama kenarda jandarma var korkudan yapacagınızı yapamazsınız ...bir de şimdi teknik bir futbolcuyu düşünün adam veriyor topu sonra topu geri almayı bir yana bırakın başlıyor geriye koşmaya çünkü jandarma orada hemen kementi atıp alır oyundan .. eh bu böle 3 4 5 defa olursa o futbolcu da oynama hırsı da kalmaz şevki de ... takımdaki futbolcuların çogu ofansif yönü kuvvetli futbolcular genel yapı itibarıyla bu adamlar topu verip sonra hiç alamazlarsa hamal gibi koşmalarını beklemeyiniz. top yapan bir takım çıksın sahaya bakın nasıl oynuyorlar .. topun peşinden koşmaktan top yapamıyorlar ki al ver sonra koş al ver sonra koş ...

TEKNİK DİREKTÖR:Bu forumda lazaroni kendi bir şey yapmazsa bu yönetim bunu yollamaz demiştim sonra lazaroni medyaya o açıklamaları yaptı ve kovuldu .. can kurban gerçi böyle kovulmaya .. neyse yani lazaroni kovulmuyacaktı başkan da bunu açıklamış sanırım bugün ... sebebi saha sonucu değildi yani ..şimdi lazaroninin gelmesi büyük hata idi neyse yapıldı bir hata taraftar ayaga kalktı adam öle veya böle yollandı ... şimdi ikinci hata ziya dogan dan başlıyor ... ziya dogan hazretleri ilk demecinde ben değiştim demişti yalan yok dedim ki hadi bakalım ama işte huylu huyundan vazgeçmiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r........dünyanın en yeteneksiz teknik direktörü olsa bu takımın defans oynayamayacagını bilir kiiiiiii yani yattara da yok .. yattarayı da koyun bu takıma takım töbe defans yapamaz.. gerçi ziya dogan hazretleri yattara yok diye epey sevinmiştir... maçtan sonra hala diyor ki defansif hatalar kondisyon vs vs vs vs.... yahu be hazret kaç pozisyonumuz var top mu yaptık baskılı mı oynadık ne yaptık? ne defansı bu takım senin kafandaki defansı yapamazzzzzzzzzzzz ha alırsın ayman erdinç emrah yabancı bir ön libero bir kaleci bir tane daha ön libero bir tane daha stoper tamam senin dedğin defansı yapar ... öle yok hazret artık gökdeniz gidecek fatihe verecek aradan şimek vuracak sen maç alacan o mazide kaldı geç bu işleri yemiyor işte ....bence çok büyük oranda hatta % 51 bu duruma gelmemizde son haftaları kast ediyorum tek suçlu hazrettir ...şunu anlamıyor bu takım top oynasın yenilsin taraftar buna razı sahaya çıksın oynasın bassın top yapsın ama yeniliyorsa yenilsin ( ki böle takıma kimse üzerimize gelip kendi sahamızda hapsedemez ) ne olursa hazrettin takıntıları var ve bunu geçemiyor ... bu takımdan diger meslektaşı niye gitti onu dahi anlamıyor .. laaroni sahi niye gitti ? sahaya 3 forvetle çıktıgı için mi ? hazret geldi şöyle bir geniş bakın ne kadar fark var mantalite olarak ? takım 1 0 maglup gel olm şimek umut musampa vs vs vs ... ama baştan yok yasak ... hazret korkma korkma tek değil ama en büyük suçlu sensin ....

TARAFTAR:Ben az suçu taraftara buluyorum ... naim bir kaç konuya temas etmiş ... açıkcası samimi olmak gerekirse ben de maçlarda bagıran taraftar değilim ... 27 28 yaşına kadar bagırıyordum yani bir şeyler yapıyorduk.. çekirdek yemesem de açıkcası bagırmıyorum ... zaten her hafta maça gitmiyorum da ... ben bagırıp bagırmaması olayından ziyade ( bence rize maçınd taraftar iyi idi) taraftarı maça gitmemesi konusunda hatalı bulabilirim bagırmasalar dahi dolu tribünler her zaman iyidir.. taraftarın en büyük hatası lazaroniyi gönderdikten sonra yönetimi adeta ziya dogan hazretlerinin ayagına götürdü ii gerçi o da koşa koşa geldi ya neyse .. taraftar olarak bence buna dikkat etmeliyiz ve en önemlisi samimi olmalıyız önce samimi ... bu sitede oy kullanan taraftarın % 85 i ziya dogan hazretleri demedi mi ??????? yerel gazetenin anketinde % 80 ziya dogan çıkmadı mı ?????? arkadaşlar samimi olalım öle yagma yok ..... kimse bu hoca konusunda topu bir yerlere atmaya çalışmasın .... ziya dogan hazretleri tercihinde ilk suçlu taraftardır .... yani yönetim yönetime yakın insanlar bu siteyi hiç takip etmiyorlar mı ? baskı altında işler kötü durumda olan bir yönetim bakıyor ki taraftarın % 85 i ziya dogan diyor ... tamam diypr taraftar istiyor pat ziya dogan hazretleri ...ben forumu elimden geldiği kadar okuyorum bir kaç arkadaş dışında biz bu ziya doganı istedik hata yaptık diyen yok herkes saldıracak bir yer bulmuş hucum saldırıyor .... ziya dogan hazretleri konusunda tek suçlu taraftardır biraz samimi olmak gerek ....ha şimdi diyeceksiniz ki almasalardı yok öyle işte eger almasalardı ve bu tablo gene böyle olsaydı taraftarın tepkisini düşünemiyorum ...

saygılarımla ....

Emre7
31.10.2006, 20:39
hepsi diyorum .... herkes suçlu kimse üzerine düşeni yapmıyo... trabzonspor takım değil...

MahmutHSO
31.10.2006, 20:44
Mantık sıralaması yaparsak,tabiki başarı ve başarısızlığın ilk sorumlusu yönetimdir.
Ama ben bu kadronun daha iyi oyun çıkartabileceğini düşünüyorum.Bu düşünceye göre de Ziya Doğan sorumlu bu oyunumuzdan.

sweetrose
31.10.2006, 22:01
Herkes suçlu demiştim ve yine tekrarlıyorum...taraftardan yönetime kadar. futbolcudan antrenöre kadar....herkes...

Mustafa Mahmutoğlu
31.10.2006, 22:06
ya hakkattende yönetimin tek suçu lazaroniyi getirip göz göre göre iğrenç bi başlangıç yapmasıydı.teknik direktör desen adam sana kadroyu ayarlıyo,verio ne suçu var(tabi gidipte gökdeniz yerine paf takımdan adam koymuyoya ona şükür)bütün suç futbolcularda bütün futbolcular hırslı oynasa karşımızda takım duramaz ç.rize nasıl oynadı özellikle altan adamlar yıktılar bizi yaw.yönetimin bir diğer suçuda gelip ali GÜZELdal ı satıosun.gidiosun murat ocakı alıosun.Geliyosun sağ kanatta oynasın diye solak herif musa büyük alıosun defansa.Teknik dirtektör idman eksiği var diye musampayı oynatmıormuş.adam izledik biraz daha şans verse maçlarda 45 dk. filan çok iyi olucak.adam bileğine gayet hakim şutları sert ve isabetli çekio.BENCEDE BÜTÜN SUÇ HERKESİN(TARAFTAR HARİÇ)biz göewvimizi yapıp baırıyoruz..

Erdem Keser
31.10.2006, 23:40
yonetimde baskan ve 'brahim haciosmanoglu disinda adam yok bence derhal baskan yonetimini sekillendirmeli baska bir kadroyla yola devam etmeli hasimlerle olacak is degil bu ziya hocanin sucu fazla degil her gelen teknik direktoru istifaya davet etmek gibi sacma bir mantik olamaz napsin adam herifler oynamayinca kendisimi ciksin sucun en buyugu futbolculardaaaaa

AKSOY_61
01.11.2006, 00:03
tabikide teknik traktörümüz ziya doğan suçlu
bu takımı böyle oynatmamalı

BDiler61
01.11.2006, 00:53
başta futbolcular olmak üzere sırasıyla teknik direktör,yönetim,taraftar

kandemir
01.11.2006, 01:08
bakıyorumda ziya doğanı bile yollamaya çalışıosunuz...bu adam deilmi bjk ve gs yi ezen...

eee daha ne...biraz sabır gösterelim,bu zamana kadar her gelen hocayı şutladık.şu adama 2 sene sabredelim

asem61
01.11.2006, 01:10
yönetim tek sucludur. yanlis kararlar takimimizi ve kulübümüzü buduruma getirmistir.

Emre7
01.11.2006, 08:10
ya hakkattende yönetimin tek suçu lazaroniyi getirip göz göre göre iğrenç bi başlangıç yapmasıydı.teknik direktör desen adam sana kadroyu ayarlıyo,verio ne suçu var(tabi gidipte gökdeniz yerine paf takımdan adam koymuyoya ona şükür)bütün suç futbolcularda bütün futbolcular hırslı oynasa karşımızda takım duramaz ç.rize nasıl oynadı özellikle altan adamlar yıktılar bizi yaw.yönetimin bir diğer suçuda gelip ali GÜZELdal ı satıosun.gidiosun murat ocakı alıosun.Geliyosun sağ kanatta oynasın diye solak herif musa büyük alıosun defansa.Teknik dirtektör idman eksiği var diye musampayı oynatmıormuş.adam izledik biraz daha şans verse maçlarda 45 dk. filan çok iyi olucak.adam bileğine gayet hakim şutları sert ve isabetli çekio.BENCEDE BÜTÜN SUÇ HERKESİN(TARAFTAR HARİÇ)biz göewvimizi yapıp baırıyoruz..
yazdıklarının hepsine katılıyorum ama son cümlene katılamıyorum... rize maçı niye taraftardan niye ses çıkmadı merak ettim.ben bile canlı biliyom bir tarafımız çıkana kadar bağırdığımızda bu takım nasıl oynuyordu

Faik Yılmaz
01.11.2006, 08:26
bakıyorumda ziya doğanı bile yollamaya çalışıosunuz...bu adam deilmi bjk ve gs yi ezen...

eee daha ne...biraz sabır gösterelim,bu zamana kadar her gelen hocayı şutladık.şu adama 2 sene sabredelim

yani 2 maç kazandı diye gelen geçene yenilmeye hakkı var diye bi sonuç çıkıyor o zaman... bence çok saçma bi düşünce çünkü onları yenmekle sadece kazandığımız 6 puandı... oysa gençler ve rize maçlarındada 6 puan kaybettik.....

Tunga
01.11.2006, 08:52
YÖNETİM : Yönetim yok ki bizde ???? bence o kısmı kaldırın ... başkanın yönetim üstünde ciddi bir yaptırımı yok bu çok konuda hep belli oldu... en belirgin olanı kaleci konusu ...başkan ayrı telden trabzon kanadı ayrı telden istanbul kanadı başkana yakın böyle bir yönetimden ne bekliyorsunuz ... başkan masaya yumrugunu vurmalıydı vuramadı hatalı ... trabzon kanadı davulu başkana verip tokmagı kendi istiyor ki açıkcası öle hala ...istanbul kanadı başkanla beraber olmak istiyor başkan sessiz kalınc onlarda kalıyor ...ideal olan bence kongre de başkanın kendi listesini adam gibi yapması ama o liste kongreden geçer mi biraz değil oldukça zor ...yani bu yönetim böle devam edecek gibi gözüküyor sürprizler olmazsa ...

FUTBOLCULAR : bence taraftardan sonra en suçsuz kesim ... arkadaşlar adamların çogu kafa olarak bitmiş ... sahaya çıkıyorsunuz genel oyun anlayışınız hucum ama kenarda jandarma var korkudan yapacagınızı yapamazsınız ...bir de şimdi teknik bir futbolcuyu düşünün adam veriyor topu sonra topu geri almayı bir yana bırakın başlıyor geriye koşmaya çünkü jandarma orada hemen kementi atıp alır oyundan .. eh bu böle 3 4 5 defa olursa o futbolcu da oynama hırsı da kalmaz şevki de ... takımdaki futbolcuların çogu ofansif yönü kuvvetli futbolcular genel yapı itibarıyla bu adamlar topu verip sonra hiç alamazlarsa hamal gibi koşmalarını beklemeyiniz. top yapan bir takım çıksın sahaya bakın nasıl oynuyorlar .. topun peşinden koşmaktan top yapamıyorlar ki al ver sonra koş al ver sonra koş ...

TEKNİK DİREKTÖR:Bu forumda lazaroni kendi bir şey yapmazsa bu yönetim bunu yollamaz demiştim sonra lazaroni medyaya o açıklamaları yaptı ve kovuldu .. can kurban gerçi böyle kovulmaya .. neyse yani lazaroni kovulmuyacaktı başkan da bunu açıklamış sanırım bugün ... sebebi saha sonucu değildi yani ..şimdi lazaroninin gelmesi büyük hata idi neyse yapıldı bir hata taraftar ayaga kalktı adam öle veya böle yollandı ... şimdi ikinci hata ziya dogan dan başlıyor ... ziya dogan hazretleri ilk demecinde ben değiştim demişti yalan yok dedim ki hadi bakalım ama işte huylu huyundan vazgeçmiyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r........dünyanın en yeteneksiz teknik direktörü olsa bu takımın defans oynayamayacagını bilir kiiiiiii yani yattara da yok .. yattarayı da koyun bu takıma takım töbe defans yapamaz.. gerçi ziya dogan hazretleri yattara yok diye epey sevinmiştir... maçtan sonra hala diyor ki defansif hatalar kondisyon vs vs vs vs.... yahu be hazret kaç pozisyonumuz var top mu yaptık baskılı mı oynadık ne yaptık? ne defansı bu takım senin kafandaki defansı yapamazzzzzzzzzzzz ha alırsın ayman erdinç emrah yabancı bir ön libero bir kaleci bir tane daha ön libero bir tane daha stoper tamam senin dedğin defansı yapar ... öle yok hazret artık gökdeniz gidecek fatihe verecek aradan şimek vuracak sen maç alacan o mazide kaldı geç bu işleri yemiyor işte ....bence çok büyük oranda hatta % 51 bu duruma gelmemizde son haftaları kast ediyorum tek suçlu hazrettir ...şunu anlamıyor bu takım top oynasın yenilsin taraftar buna razı sahaya çıksın oynasın bassın top yapsın ama yeniliyorsa yenilsin ( ki böle takıma kimse üzerimize gelip kendi sahamızda hapsedemez ) ne olursa hazrettin takıntıları var ve bunu geçemiyor ... bu takımdan diger meslektaşı niye gitti onu dahi anlamıyor .. laaroni sahi niye gitti ? sahaya 3 forvetle çıktıgı için mi ? hazret geldi şöyle bir geniş bakın ne kadar fark var mantalite olarak ? takım 1 0 maglup gel olm şimek umut musampa vs vs vs ... ama baştan yok yasak ... hazret korkma korkma tek değil ama en büyük suçlu sensin ....

TARAFTAR:Ben az suçu taraftara buluyorum ... naim bir kaç konuya temas etmiş ... açıkcası samimi olmak gerekirse ben de maçlarda bagıran taraftar değilim ... 27 28 yaşına kadar bagırıyordum yani bir şeyler yapıyorduk.. çekirdek yemesem de açıkcası bagırmıyorum ... zaten her hafta maça gitmiyorum da ... ben bagırıp bagırmaması olayından ziyade ( bence rize maçınd taraftar iyi idi) taraftarı maça gitmemesi konusunda hatalı bulabilirim bagırmasalar dahi dolu tribünler her zaman iyidir.. taraftarın en büyük hatası lazaroniyi gönderdikten sonra yönetimi adeta ziya dogan hazretlerinin ayagına götürdü ii gerçi o da koşa koşa geldi ya neyse .. taraftar olarak bence buna dikkat etmeliyiz ve en önemlisi samimi olmalıyız önce samimi ... bu sitede oy kullanan taraftarın % 85 i ziya dogan hazretleri demedi mi ??????? yerel gazetenin anketinde % 80 ziya dogan çıkmadı mı ?????? arkadaşlar samimi olalım öle yagma yok ..... kimse bu hoca konusunda topu bir yerlere atmaya çalışmasın .... ziya dogan hazretleri tercihinde ilk suçlu taraftardır .... yani yönetim yönetime yakın insanlar bu siteyi hiç takip etmiyorlar mı ? baskı altında işler kötü durumda olan bir yönetim bakıyor ki taraftarın % 85 i ziya dogan diyor ... tamam diypr taraftar istiyor pat ziya dogan hazretleri ...ben forumu elimden geldiği kadar okuyorum bir kaç arkadaş dışında biz bu ziya doganı istedik hata yaptık diyen yok herkes saldıracak bir yer bulmuş hucum saldırıyor .... ziya dogan hazretleri konusunda tek suçlu taraftardır biraz samimi olmak gerek ....ha şimdi diyeceksiniz ki almasalardı yok öyle işte eger almasalardı ve bu tablo gene böyle olsaydı taraftarın tepkisini düşünemiyorum ...

saygılarımla ....

Bu yazı iyi bir toparlama olmuş. Bir de Cyzio üstadın "Şampiyonluk Şansımız" konu başlığında böyle güzel bir toparlama mesajı vardı. İkisi için de, her ikinizin de eline sağlık.

Aslında sorunların tespitinde hemen herkes hemfikir. Hemfikir de, bu sorun sarmalının birbirlerine etkisi ve tetikleyişi var ki, sanırım işte orada ayrılıyoruz.

Ziya Doğan, insan olarak çok sevdiğim, çalışan emekçi olarak da takdir ettiğim bir adam. Takdir ediş sebebim ise reklamlardan ve ayak oyunlarından uzak saf ve samimi bir futbol emekçisi. İş ahlakı yüksek. Ama teknik direktörlük konusunda aynı güzel methiyeleri haketmiyor. Zeki hamleleri yapmıyor ve bazı takıntıları var. Aslında bu da anormal değil. Zira her yiğidin bir yoğurt yiyişi var ve biz de bunu, daha o takımın başına gelmeden biliyorduk.

İşte burada TEK SUÇLU YÖNETİMDİR diyebilirim. Allah allah bu nereden çıktı? Anlatayım:

Asıl suç, Ziya Doğan'ın gelmesine sebep olacak zeminin hazırlanmasındaydı. Mesela Lazaroni'nin getirilişi bunun bir ayağıydı. Lazaroni, yeryüzündeki teknik direktörler içinde bu takımın başına getirilecek en kötü teknik direktör, en berbat seçimdi. O zaman şimdi buralarda ince (hacim bakımından) zekasıyla ahkam kesen bazı zevat onun için "Kariyerli" bile diyordu. Saçmaydı. İşte o adamı bu takımın başına getirmekle Ziya Doğan'ı getirmek beraberinde geldi.

Zira daha sezonun 4. haftasında teknik direktör yolluyorsanız, o zaman Ziya Doğan'dan başka tercihleri de kalmamıştı. Neden? Çünkü:

1- Taraftar Lazaroni'ye ciddi tepki vermeye başlamış, tepkiler yavaş yavaş yönetime de kaymaya başlamıştı. O dönemde bir yeni Lazaroni vakası daha yaşamaya da kimsenin tahammülü kalmamıştı. Dolayısıyla getirilecek herhangi bir yabancı TD yönetim için büyük bir kumar olacaktı.

2- Yerli TD'ler içinde adı geçenler (taa sene başında) ise zaten o TD arayışı sırasında küstürülmüş ve yıpratılmıştı. Yani ya gelmeyi kabul etmeyecekler, ya da gelseler de yıpratılmış oldukları için ömürleri muhtemelen kısa olacaktı.

3- Aslında yönetim sene başında adam akıllı bir "hoca arayışı" da yapmamıştı. Öyle ki 2 aya yakın bir süre "yabancı" hoca arayan yönetim, Lazaroni'yi gönderdiğinde yeni bir alternatifi elinde bulundurmuyordu. Yani ya 2 ay daha, hem de başlamış ve ilerleyen sezonda hoca arayacak ve sonunda da abuk subuk bir adamı getirecek, ya da Ziya Doğan'ı getirecekti.

4- Yeni gelecek teknik direktörün takımı tanıması, Türk Futbolunu tanıması gibi kriterler devreye girecekti.

İşte bu ve bazı başka yan sebepler nedeniyle seçim için Ziya Doğan'dan başka şansları da kalmamıştı. Ama en iyi alternatif Ziya Doğan değildi. Bence aslında kendileri de bunu biliyordu, ama iş işten geçmişti.

İşte o Lazaroni hatası bugünkü sıkıntılarımızın da başlangıcıdır.

Aralık ayında 1 sene dolacak ve biz:
Komple yenilenmiş bir kadro, muhteşem iki Bizans galibiyeti, UEFA'dan eleniş, üçüncü teknik direktörümüz, defans ve gol zaaflarımız, orta saha yetersizliğimiz, çubuksuz formalarımız ve ezkiz halindeki, nereye yapılacağı hala belli olmayan stad çizimlerimiz ile başbaşa kalacağız.

İşte bu yüzden suçlu yönetimdir.

devbey
01.11.2006, 09:28
http://www.mydnz.com/upload/images/wSY59273.gif

buckler
01.11.2006, 09:53
yani 2 maç kazandı diye gelen geçene yenilmeye hakkı var diye bi sonuç çıkıyor o zaman... bence çok saçma bi düşünce çünkü onları yenmekle sadece kazandığımız 6 puandı... oysa gençler ve rize maçlarındada 6 puan kaybettik.....
kardeş kimse öyle bişe demiyor ama sonuçta bu adam yeri geldiğinde iyi işlerde yaptı.tabi bunu tek başına değil futbolcularla beraber yaptı.demekki takım istediğinde güzel futbol oynayabiliyormuş bunu bjk ve gs maçlarında gördük. bence bu durumda en büyük suçlu futbolcular. aldıkları paraların hakkını versinler.onlar koşsun çabalasın mücadele etsinler eğer yine yenilirlerse bu defa teknik direktör veya yönetim suçlanır

Faik Yılmaz
01.11.2006, 10:19
2 maçı kazanmaya sevinen takım küçük takımdır bende bunu söylüyorum.... gs ve bjk maçlarının önemi diğer maçları kazansaydık olurdu ama olmadı.... takımı o maçta motive eden ziya hoca diğer maçlarda neden oynatamıyor yada 90 dak koşan takım neden 60dan sonra ntekliyor......

sonra bir türlü transfer yapamayan yöneytiminde suçu var fatihi yollamak resmen delilikti sonra yattara sakatlandı yerine adam alınmadı diye bu kadar aksıyoruz.... sonra adam gibikalceiyi almayan yönetimin suçu yokta benimmi var.....

seyirci hariç herkes suçlu hüseyini 90 değil 190 dak alkışlasan ne olur destek versen ner olur kazma gene kazmadır.. yani alkışlayınca ileriye nokta paslarmı atacak hayır yine atamayacak....

kimse kusura bakmasın bu kadro ile ilk4 ten sonraki hedeflerin takımı oluruz.....

buckler
01.11.2006, 10:28
2 maçı kazanmaya sevinen takım küçük takımdır bende bunu söylüyorum.... gs ve bjk maçlarının önemi diğer maçları kazansaydık olurdu ama olmadı.... takımı o maçta motive eden ziya hoca diğer maçlarda neden oynatamıyor yada 90 dak koşan takım neden 60dan sonra ntekliyor......

sonra bir türlü transfer yapamayan yöneytiminde suçu var fatihi yollamak resmen delilikti sonra yattara sakatlandı yerine adam alınmadı diye bu kadar aksıyoruz.... sonra adam gibikalceiyi almayan yönetimin suçu yokta benimmi var.....

seyirci hariç herkes suçlu hüseyini 90 değil 190 dak alkışlasan ne olur destek versen ner olur kazma gene kazmadır.. yani alkışlayınca ileriye nokta paslarmı atacak hayır yine atamayacak....

kimse kusura bakmasın bu kadro ile ilk4 ten sonraki hedeflerin takımı oluruz.....
ya kardeş fatihi yollamak delilikti diyosunda sanki fatih zorla satıldı. adam zaten gitmek istediğini söylüyodu.hala fatih tekke davasında yönetimi nasıl suçluyosunuz ben bunu anlamıyorum? tabiki gitmesi kötü oldu bizim için ama adam kafasına koymuş bi kere gidecem diye sen zaten onuelinde tutup zorlaoynatsan ne kadar verim alabilirdinki. yönetiminde hataları var ama bu konuda bence bi hatası yok.motive konusuna gelince seninde dediğin gibi bu takımı bjk ve gs maçlarında motive eden ziya hocaydı. demekki adam bu işi iyi yapıyor.o zaman sorun futbolcularda demekki.ya adamlar milyarları götürüyorlar keyiflerine göre oynuyorlar sıkıntısını biz çekiyoruz biz üzülüyoruz biz tartışıyoruz yalanmı????????

Faik Yılmaz
01.11.2006, 10:35
ya kardeş fatihi yollamak delilikti diyosunda sanki fatih zorla satıldı. adam zaten gitmek istediğini söylüyodu.hala fatih tekke davasında yönetimi nasıl suçluyosunuz ben bunu anlamıyorum? tabiki gitmesi kötü oldu bizim için ama adam kafasına koymuş bi kere gidecem diye sen zaten onuelinde tutup zorlaoynatsan ne kadar verim alabilirdinki. yönetiminde hataları var ama bu konuda bence bi hatası yok.motive konusuna gelince seninde dediğin gibi bu takımı bjk ve gs maçlarında motive eden ziya hocaydı. demekki adam bu işi iyi yapıyor.o zaman sorun futbolcularda demekki.ya adamlar milyarları götürüyorlar keyiflerine göre oynuyorlar sıkıntısını biz çekiyoruz biz üzülüyoruz biz tartışıyoruz yalanmı????????

fatihin sahada yürüyeni bile ersen+umut+ömer rıza ederdi... hem 2 maç çekersin kızağa mecbur oynayacaktı fatih oynamam demiyoduki sene sonu gidecem diyodu takımı şampiyon yapsın sonra nereye isterse gitsin... yönetimin tek amacı para almaktı fatihi göndermekle zaten neredeyse klübün btün masraflarını bu para ile karşıladılar.... dün 2 yıldız alacam diyenlerin sesi çıkmıyor..... hami mandıralıda zamanında gs ye gidecem diyodu 1996 senesi idi 400 milyar para vermişlerdi şimdi bile iyi bi para bu ama yönetim bi şekilde meseleyi halletmişti... ymönetim bunu beceremiyorsa bunla beraber transferde yapamıyorsa orda ne işi var... böyle şekilde bende yönetirim klübü sat fatihi trannsfer yap borç kapa oh ne güzel memleket be.....

buckler
01.11.2006, 10:44
fatihin sahada yürüyeni bile ersen+umut+ömer rıza ederdi... hem 2 maç çekersin kızağa mecbur oynayacaktı fatih oynamam demiyoduki sene sonu gidecem diyodu takımı şampiyon yapsın sonra nereye isterse gitsin... yönetimin tek amacı para almaktı fatihi göndermekle zaten neredeyse klübün btün masraflarını bu para ile karşıladılar.... dün 2 yıldız alacam diyenlerin sesi çıkmıyor..... hami mandıralıda zamanında gs ye gidecem diyodu 1996 senesi idi 400 milyar para vermişlerdi şimdi bile iyi bi para bu ama yönetim bi şekilde meseleyi halletmişti... ymönetim bunu beceremiyorsa bunla beraber transferde yapamıyorsa orda ne işi var... böyle şekilde bende yönetirim klübü sat fatihi trannsfer yap borç kapa oh ne güzel memleket be.....
öyle bi diyosunki adam tek başına şampiyon yapcaktı bizi sanki? ona bakarsan geçen sene önceki sene.. fatih bizdeydi şampiyon oldukmu??gitmek istedi gitti yönetim satmasaydı sene sonu beleş gidecekti. ayrıca her gelen yönetime sen şöle yaptın böyle yaptın istifa et öle yap böyle yap yaa senelerdir bu böyle devam edip gidiyor peki biz böyle yapınca şampiyonluk geliyormu?? şimdi bu yönetim gitsin başkabiri gelsin oda aynı olacak 2 maç yenildimi tamam gönder.. nereye kadar böyle devam etcezki??

Travelair
01.11.2006, 11:03
1. derece yönetim
2. derece futbolcular
3. derece teknik direktör

Faik Yılmaz
01.11.2006, 11:16
öyle bi diyosunki adam tek başına şampiyon yapcaktı bizi sanki? ona bakarsan geçen sene önceki sene.. fatih bizdeydi şampiyon oldukmu??gitmek istedi gitti yönetim satmasaydı sene sonu beleş gidecekti. ayrıca her gelen yönetime sen şöle yaptın böyle yaptın istifa et öle yap böyle yap yaa senelerdir bu böyle devam edip gidiyor peki biz böyle yapınca şampiyonluk geliyormu?? şimdi bu yönetim gitsin başkabiri gelsin oda aynı olacak 2 maç yenildimi tamam gönder.. nereye kadar böyle devam etcezki??

tek başına kimse şampiyon yapamaz ama takımın santrafor eksikliğini sokaktaki 5 yaşındaki çoçuk bile söylüyor.. şampiyon olmak isteyen bi takım elindeki kaliteli futbolcuları tutar yerine iyi alternatif futbolcular alır... bizimkiler ise tam tersini yapıyor.... fatihi sattıktan sonra kimse kusura bakmasın şampiyonluk hayal çünkü şu anda türkiyenin en kaliteli forvetidir o... mesela siz fbye 10 milyon euro verseniz tuncayı alabilirmisiniz tabiki alamazsınız.... anelka yabancı o farklı.... onla karıştırmayın...bu şekilde başarı gelmez... benim eleştirdiğim yenilgiler değil bi takım tabiki yenilebilir ruhsuz şahsiyetsiz futbolu eleştiriyorum bu bir bide yönetimin beceriksiz duruşunu eleştiriyorum buda 2 ...

büyük takım olduğumuzu söylüyoruz ama hiçte büyük takım gibi hareket etmiyıoruz.... Trabzonspor 7 milyon euroyu bulur ama bi tekkeyi belki 10 sene bulamaz.. gösterin bana haminin yerine gececek bi adamı bulabildikmi kaç yıl oldu... yada bir ünalı bulabildikmi hayır...... işlte sorunun asıl kaynağı bu....

coach
01.11.2006, 11:38
Futbolu bu kadar karmaşık hale getirenler teknik direktörlerdir....

Arkadaşlar yenilgiden sonra Ziya Hoca'nın açıklamasına bi bakalım."BU AKŞAM FUTBOL İÇİN İYİ ŞEYLER YAPAMADIK"

Yahu hocam kendi evinde oynadığın takım olimpic lion değil arsenal değil barca hiç değil altı üstü önü arkası rize spor elinde Türkiye'nin hatrı sayılı futbolcularından kurulu bi takım var oynat takıma 3-5-2 veya toplu hücüm toplu savunma ya yenersin ya berabere kalırsın nedir yani futbola ihanet ettik futbol için iyi şeyler yapmadık tribi hocam alla alla...

Kafayı çızıcem ----

Naim
01.11.2006, 11:46
ne güxel destekliyoruz hakaten trabzon kanadında çılgınlar hariç iş yok onlar ancak ulusoy posteri asarlar takım istanbula gelsin ozman kimse suçlu taraftardır diyemez ama trabzonda durduğu sürece en büyük suçlu taraftardır
sen buna desteklemek mi diyosun kardeş maç görüntülerine bak herkes oturuyor e be güzel kardeşim madem oturacan git sıcacık evinde otur burada oturma bağır
bak istanbul taraftarına sakarya ya otobüs kaldırıyor trabzonlu 2 adım uzaklıktaki maça gitmezken istanbul ayaklandı sakarya ya akmaya hazırlanıyor kötü gidişe ramen çılgınlar hariç suçlu taraftar

Başbakanı Şak şaklamak için ne dediğini bilmiyorsun
Şu dakikaya kadar oy vermemiştim
Taraftar profilinin adının konmasını beklemiştim
ama
Başkan Cem papilayı yalayacağına
Trabzonspora Sahip çıksın
Sende Artık bırak büyük Başkan Şak şak şak ayaklarını
Gözlerinizi açın !!!

metehan
01.11.2006, 11:58
Bu unsurların hepsinin, ortaya çıkan tabloda değişik oranlarda suçu vardır elbette. Ama ben de pekçok arkadaş ile paralel düşünüyorum. Asıl sorumlu yönetimdir. Teknik direktör veya futbolcudan kaynaklı problemlerde de yönetimin dolaylı rolü vardır. Ben hep şuna inandım: Bir takımın başarılı olabilmesi için uyumlu ve doğru işler yapan bir yönetim olmalı. Bu olmadan başarı hayaldir. Bizde şu an böyle bir yönetim var mı?

Cüneyt Canlıca
01.11.2006, 12:06
Taraftarda dahil olmak üzere herkeste suç vardır.Bizde yıldız isteriz diye asıl sorunlu bölge olan ön liberoya dikkat çekmeyerek hata ettik...Milli takımın ön liberosu bizde demekki Türkiyenin en iyisi o dedik büyük hata ettik..
Sonra ne oldu Türk Futbol Tarihi değişti sırf milli takımın ön libero sorunu için...Bir sürü işe yaramayan sol kanat için futbolcu alacagımıza bir tane pas yapmayı bilen tekniği vastın üstünde bir ön libero alsaydık bugün bunları tartısıyor olmazdık....Fahri Tatan olabilirdi mesela....Eger devre arasında bu sorun giderilir ve Ziya Doğan biraz cesaretli futbol oynatmayı becerebilirse takım yepyeni bir hüviyete bürünecektir..

Tüysüzoğlu Onur
01.11.2006, 12:33
Taraftarda dahil olmak üzere herkeste suç vardır.Bizde yıldız isteriz diye asıl sorunlu bölge olan ön liberoya dikkat çekmeyerek hata ettik...Milli takımın ön liberosu bizde demekki Türkiyenin en iyisi o dedik büyük hata ettik..
Sonra ne oldu Türk Futbol Tarihi değişti sırf milli takımın ön libero sorunu için...Bir sürü işe yaramayan sol kanat için futbolcu alacagımıza bir tane pas yapmayı bilen tekniği vastın üstünde bir ön libero alsaydık bugün bunları tartısıyor olmazdık....Fahri Tatan olabilirdi mesela....Eger devre arasında bu sorun giderilir ve Ziya Doğan biraz cesaretli futbol oynatmayı becerebilirse takım yepyeni bir hüviyete bürünecektir..

evet haklısın önlibero eksikligimiz var ama musampanın alınış nedenlerinden biride ön libero oynayabilmesi.hem adamda teknikte var ama daha bu bölgede denenmedi.bence önlibero oynarsa ordaki sorunu çözebilecek kapasitede

LazAnisT
01.11.2006, 12:44
Sıralamaya kalkarsak yönetim ve diğerleri diye düşünüyorum.Fakat son 3 haftada Ziya doğan ın katkısınıda kesinlikle unutmamak gerekir.

zeki gursoy
01.11.2006, 13:16
BENİM KALMAMI İSTEMEDİLERALBAYRAK SÖYLEDİ
Trabzonspor'da 7.4 milyon EURO gibi rekor bir ücretle Zenit'e giden Fatih Tekke, Başkan Nuri Albayrak'ın "Fatih gitmek istediği için satmak zorunda kaldık" sözlerinin doğru olmadığını söyledi. Fatih, Başkan Albayrak ile görüşmesinde kendisine Trabzonspor için kendisini satma kararında olduklarını söylediğini ifade ederek, "Benim kalmamı istemediler" dedi.
SUSTUM AMA
Fatih, "Başkanım sanki ben ayrılmaya can atıyor bir hava yaratmış. Bu doğru değil. Aslında beni göndermek için herşeyi yapan onlar. Ancak Trabzonspor'un böyle bir durumdan satışta zarar göreceğini düşünerek sustum. Ancak kimse beni toplumun önüne atmasın. Unutulmasın ki Trabzonspor'a tarihinin en büyük transfer ücretini kazandırdım. Bunun için huzurluyum" dedi.

karadeniz gazetesinden alıntıdır...doğruluk dercesi onlara ait ama eğer doğruysa yönetimin başarısızlığı tavan yapmalı...
okuyunca bozuldum zoruma gitti...böyle bir oyuncuyu satıp yerine acaba kimi almayı düşünüyolardı...
sebep aramayın..
yazık..

Cengiz Çubukcu
01.11.2006, 13:26
1. bu yönetimi seçen delegeler: sırf paralı başkan diye iş bilmez bir yönetimi kulübün başına getirenler
2. yönetim: teknik direktör konusunda yanlış seçim, onun üzerine seçilen teknik direktör gene yanlış, taraftara yıldız oyuncu sözü verme ve onun altında ezilip paraları sokağa atma
3. taraftar: gençlere şans tanındığında yıldız isteriz diyen, yıldız alındığında beğenmeyen ve gençlere şans tanınsın diyen...her yenilgide kelle isteyen, ancak konuşan kulübe üye olmayan, dergi, forma vb. almayan
4. futbolcular: ayakları yerine çenesini konuşturanlar...

Faik Yılmaz
01.11.2006, 14:42

Trabzonspor'da 7.4 milyon EURO gibi rekor bir ücretle Zenit'e giden Fatih Tekke, Başkan Nuri Albayrak'ın "Fatih gitmek istediği için satmak zorunda kaldık" sözlerinin doğru olmadığını söyledi. Fatih, Başkan Albayrak ile görüşmesinde kendisine Trabzonspor için kendisini satma kararında olduklarını söylediğini ifade ederek, "Benim kalmamı istemediler" dedi.
SUSTUM AMA
Fatih, "Başkanım sanki ben ayrılmaya can atıyor bir hava yaratmış. Bu doğru değil. Aslında beni göndermek için herşeyi yapan onlar. Ancak Trabzonspor'un böyle bir durumdan satışta zarar göreceğini düşünerek sustum. Ancak kimse beni toplumun önüne atmasın. Unutulmasın ki Trabzonspor'a tarihinin en büyük transfer ücretini kazandırdım. Bunun için huzurluyum" dedi.

arkadaşım bu sözler soruna yanıt olur umarım...... yönetimin beceriside belli oldu.. hem takımının yıldızını zorla satacaksın 3 kuruş para için.. sonra bide iftira atacaksın..... sözüm yömetine yanlış anlama sakın .....hem ayıp hem yazık.... klüp kimlerin eline kaldı.....

hamibasoglu
01.11.2006, 15:09
kimse sağdan soldan yazı alıp yazmasın.Fatih istedi ve gitti.ne alakası var Yönetim taraftarın üstünde mi?Yönetim böyle birşey yapamaz.
gelelim şu anki durumumuza,Yapılan yanlış transferler dolayısıyla 1.suçlu Yönetimdir.Alınan adamların hepsinin yerine 1 tane adam gibi adama 10milyon dolar verseler daha hayırlı olur.süper bir star hem seyirciye hem takıma hava katar.marcelinho,kiki,murat,ferhat,mustafa,....hep si boş.Soruyorum Şota gibi tek bir adam alınsa(tabiki şimdiki şota değil)hepsine bedel değil miydi?
marchelinho hangi maçı almış,musampa veya ömer hangi maçı kurtarmı. yok yok yok.
suçun%90 ı yönetimindir.Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değildir.paralar boşa savrulmuştur.
2.suçlu taraftardır.
3.suçlu çok az da olsa futbolculardır.Adamların kapasiteleri belli.Sen ferhattan,ömerden,hasandan,murattan,vs...den ne beklersin.O adamlar ancak malatya,elazığ veya denizli gibi takımlarda oynar.
bu sene yapacağımız tek şey veya benim tek beklentim,şerefimizi koruyarak alnımızın akıyla mücadele etmek belki kupada birşeyler yapmak.

Faik Yılmaz
01.11.2006, 15:22
gitmek istese dahi yollamamk yönetimin işi oraya ne yapmak için geldiler o zaman..... reklam içinmi....hem bunlar fatihin kendi lafları..... sadece onları yazdım..... vede gerçek bunlar gitmek istese idi fenere giderdi burdan aldığının 3 katını veriyolardı adama.....

ozturk
01.11.2006, 15:23
Taraftar hariç herkesin sorumluluğu var başta futbolcuların tabiiki... Çapulcu diyesim geliyor hepsine ama diyemiyorum. Taraftarlarını sinir krizlerine sokmada üstlerine yok..

ozturk
01.11.2006, 15:24
kimse sağdan soldan yazı alıp yazmasın.Fatih istedi ve gitti.ne alakası var Yönetim taraftarın üstünde mi?Yönetim böyle birşey yapamaz.
gelelim şu anki durumumuza,Yapılan yanlış transferler dolayısıyla 1.suçlu Yönetimdir.Alınan adamların hepsinin yerine 1 tane adam gibi adama 10milyon dolar verseler daha hayırlı olur.süper bir star hem seyirciye hem takıma hava katar.marcelinho,kiki,murat,ferhat,mustafa,....hep si boş.Soruyorum Şota gibi tek bir adam alınsa(tabiki şimdiki şota değil)hepsine bedel değil miydi?
marchelinho hangi maçı almış,musampa veya ömer hangi maçı kurtarmı. yok yok yok.
suçun%90 ı yönetimindir.Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değildir.paralar boşa savrulmuştur.
2.suçlu taraftardır.
3.suçlu çok az da olsa futbolculardır.Adamların kapasiteleri belli.Sen ferhattan,ömerden,hasandan,murattan,vs...den ne beklersin.O adamlar ancak malatya,elazığ veya denizli gibi takımlarda oynar.
bu sene yapacağımız tek şey veya benim tek beklentim,şerefimizi koruyarak alnımızın akıyla mücadele etmek belki kupada birşeyler yapmak.

söylediklerine aynen katılıyorum kardeş...

AYYILDIZ
01.11.2006, 15:52
SUSTUM AMA

karadeniz gazetesinden alıntıdır...doğruluk dercesi onlara ait ama eğer doğruysa yönetimin başarısızlığı tavan yapmalı...
okuyunca bozuldum zoruma gitti...böyle bir oyuncuyu satıp yerine acaba kimi almayı düşünüyolardı...
sebep aramayın..
yazık..

Vallahi yazık böyleyse şimdide şampiyonluğun en büyük adayıyız diyo

macka61
01.11.2006, 18:09
gerçekten böyle ise çok yazık 1.suçlu yönetim 2.suçlu futbolcular 3.suçlu teknik direktör

mavikan
01.11.2006, 18:11

saygılarımla ....
güzel yorum.. katılıyorum

@FLU
01.11.2006, 21:34
nasıl yönetimin suçu yok

ben mi vahid le devam ettim ben mi vahidin gideceğini bilirken yerine adam gibi birini hemen getirmeyip sezon sonunu bekledim

ben mi yerine adı sanı duyulmamış eziklerin kovduğu lazoriniyi getirdim

ben mi bizi yarı yolda bırakan ziya doğanı getirdim ...

ben mi yürüyen ölüyü yıldız diye aldım

ben mi fatih tekkeyi kazanmak için uğraşmak varken sattım ve yerine adam gibi birini almadım

ben mi bu takım da zaten yeterince yetersiz topçu varken bir yenilerini daha ekledim ( musa - meustafa keçeli - ersen martin - murat ocak - cem demir)
mevcut yetersizler ( hasan - hüseyin - ferhat - ömer rıza - celo )

ben mi özdeğerlerimizi kaybetmemize sebebiyet verdim bize küfür eden fatih akyeli alıp 2. kaptan yaptım

ben mi aşık olduğumuz formayı yere atan adama göz yumdum

ben mi türübünlerde ayrımcılık yaparak taraftarı birbirine soktum

ben mi milyonların gururu ile oynayan adam cem papilaya üzüldüm

daha sayıyıyım mı

bu yönetimin çok suçu var da bizi iyi oynatıyor elinde ses edemiyoruz stat mtat götürüyor işte

çünkü biliyor bizim ufacık şeyler le mutlu olduğumuzu

Tevfik Kılıç
01.11.2006, 21:42
Un var şeker var ama helvayı yapacak bir ustamız yok ne yazıkki.Üzgünüm ama nedenlerin başında iyi bir ustamızın olmayışıdır.

Tevfik Kılıç
01.11.2006, 21:52
Bu amatör ruhlu oyuncuların bir an önce defolup gitmesi lazım. ferhat çökmüş, hüseyin,ömer rıza ve bir sürüsü daha. 90 dk fethat yada hüseyine nasıl tahammül edilebiliyor aklım almıyor. bu takımda altyapı yokmu onlar çıkıp oynası bu kadar rezillik olmazdı. ali güzeldalı istanbula peşkeş çeken yönetim suçludur. yaptıkları hatalardan dolayı önce uefadan elendik şimdi de şampiyonluktan koptuk. neymiş son haftaya kadar da şampiyonluğu kovalayacakmış. birkaç sıra geriden kovalamayı kasdetmiştir sayın yönetici herhalde.
Keşke amatör ruhlu olsalardı.şimdi liderdik ama bu ruhu verecek teknik direktördür.Tenik direktörünüzde heyecan kalmamışsa futbolcularda ruh aramamız biraz abesle iştikal oluyor arkadaşlar..

Tevfik Kılıç
01.11.2006, 21:57
Cevap veriyorum hepsi.
Tebrik ederim arkadaşım bize general değil disiplinli asker lazım.

Tevfik Kılıç
01.11.2006, 22:01
hepsi diyorum .... herkes suçlu kimse üzerine düşeni yapmıyo... trabzonspor takım değil...
Bu futbolculardan iyi bir takım kurulur ama nerdeeeeeeeee o teknik direktör

Tevfik Kılıç
01.11.2006, 22:05
Herkes suçlu demiştim ve yine tekrarlıyorum...taraftardan yönetime kadar. futbolcudan antrenöre kadar....herkes...
Aynen katılıyorum hepimiz suçluyuz

Atalay
01.11.2006, 22:27
yönetim''''''''''''''''''''''''''!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

oskanonur
02.11.2006, 09:22
Herkesi elestiriken yapmis olduklari basarisiz ve basiretsiz islerin yaninda iyi seyler de soyleyebiliriz.Benim tek anlayamadigim konu futbolcularin durumu.Evet Trabzonspor taraftarlarinin buyuk bir kismi sampiyonluk gormedi ve bunun sıkıntısı ve stresi var uzerimizde.Ya futbolculara ne demeli;sanki onlar cok buyuk basarilara imza atmis ve her konuda doymus gibi hareket etmeleri beni delirtiyor.Sampiyon olmak konusunda bu kadar hirssiz ve isteksiz olmalarini bir turlu anlayamiyorum.Artik bahaneleri de yok:Lazaroniyi istemiyorlardi, istedikleri hoca takimin basina geldi, para problemleri yok, basarilari odullendirilirken basarisizlik da ceza yok.Bunun nedeni ise saha sonuclari kotu gittiginde fatura once hocaya sonra da yonetime kesilyor.Bir iki hafta daha basarisiz olalim sonuc ortada:Once hoca ardinan da yonetim gider.Ancak bu isteksiz ve ruhsuz futbolcular da bi degisiklik yok.Hoca ve yonetimin bence en buyuk hatalari basarisizlikda futbolcularinda sorumlu olduklarini onlara gozlerine soka soka gostermeleri.Herseye ragmen bu kadar basit goller yenmemeli, bu kadar basit goller kacirilmamali diye dusunuyorum.Sorumlu olan herkes basarizliktan sonra gerekli cezayi almali.Yoksa ne guzel yen uc ezikleri al primleri fazla fazla, sonrada kapat yili.Nasil olsa onlarin keyfi yerinde...

buckler
02.11.2006, 10:40
SUSTUM AMA

arkadaşım bu sözler soruna yanıt olur umarım...... yönetimin beceriside belli oldu.. hem takımının yıldızını zorla satacaksın 3 kuruş para için.. sonra bide iftira atacaksın..... sözüm yömetine yanlış anlama sakın .....hem ayıp hem yazık.... klüp kimlerin eline kaldı.....
sen böyle her gazetede yazana inanıyosan sana dicek bişeyim yok böyle devam et sen.yarın öbür gün sende başlarsın 3 büyük demeye madem bu kadar bağlısın basına öyle olması gerekiyo dimi?

lazmanyaq
02.11.2006, 11:48
bunun sorumlusu bence şenol güneştir. petkoviç 1 maç kurtarsa şampiyon olurduk dedi.jefferson geldi. tolga için gönderin onun gibisini buluruz dedi.dedikleri tutmayınca kaçıp gitti. yazıklar olsun ona..

cınar#7
02.11.2006, 13:12
kesinlikle ziya dogandır.yapabilecegi butun olumsuzlukları yaptı utanmasa sahaya 10 defansif oyuncuyla cıkacak

Faik Yılmaz
02.11.2006, 14:34
sen böyle her gazetede yazana inanıyosan sana dicek bişeyim yok böyle devam et sen.yarın öbür gün sende başlarsın 3 büyük demeye madem bu kadar bağlısın basına öyle olması gerekiyo dimi?

arkadaşım sen heralde transfer olurken fatihin yanında idin çok kesini konuşuyorsun çünkü.... büyüklüğümüzü 1 günde kazanmadık 1 gündede kaybetmeyiz.... ama sıradanlaştığımız maalesef doğru..... bunu ben söylemiyorum gelip elini kolunu sallaya sallaya puanlar alan çok basit takımlar bile söyl
üyor

zeki gursoy
02.11.2006, 16:42
kel ziya ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum..ilk dönem giderken bi neden belirtmedi bende kalsın dedi gitti.takım çokta kötü değildi. ben ve benim gibi birçok kişi ziya doğanı tutmuyor.korkak futbol oynayacak en son kulüptür trabzonspor.ama adam ısrarla 7-8 defansla çıkıyor sahaya.dikkat edin şimdide sorunları bilişyorum halledicem diyo.biliyosan niye halletmedin be adam.rezilleri oynuyoruz.takımda motivasyon yok, bakın büyük maçlardaki oyuna bakın diğer maçlara.
sözün özü lazaroni yılanından kaçarken kel ziyaya sarıldık.belki iyi niyetli ama adam korkak futbol oynatıyo.saplantılı.ömer rıza bu takımn topçusumu her maça koyuyo onu.saplantı var başka bişe yok
umutu bile köreltti adam.
suçlu olan kim derseniz: YÖNETİM. ziya hocadan önce hatta lazaroniden önce tazminatı basıp alacaktı ersun hocayı..adam hücum futbolunu seviyo, bizde seviyoruz.tazminat var diye almadı lazaroniye verdi aynı parayı.ne oldu?
ha kel ziya, ha ziya kel...

CeSS
02.11.2006, 17:14
Bir makinanız var çalışmıyor , tamirciye götürdünüz , tamirci dediki , bunun motoru arızalı değişecek , yada dediki bunun rezistansı arızalı değişecek. Yani mutlaka bir arıza yeri bulup söyleyecektir. Aynı anda 4-5 yerden arıza yapmaz bir makina , yapıyorsa zaten o makinadan hayır gelmez , kaldır at.

Hepsi seçenegini diye bir seçenek nasıl oluyor anlamıyorum, aynı anda hem yönetim , hem teknik direktör , hem futbolcular , hem taraftar hepsi suçlu vay bee , bu takım bitmiş bizim haberimiz yok . Hemde 50 kişi hepsi seçeneğini işaretlemiş. Hadi hepsini anladımda taraftarın ne suçu var yahu , kimseden beş kuruş yardım beklemeyen , cebinde son kurusunu deplasmanlarda harcayan , bu takım için herşeyini vermeye hazır olan taraftara bile suç buldunuz ya bravo ...

Hepsi şıkkı ciddi bir şık degil bence.

Faik Yılmaz
02.11.2006, 17:49
bencede öyle valla taraftar ayrılmalı hatta o hiç yazılmamalı.....

Cafer KILIÇSOY
02.11.2006, 19:35
YÖNETİM::confused:
Başta takımın başına Lazaroni'nin getirilmesi hataydı. Daha sonra futbolcu transferlerinde de hata vardı kanımca. Futbolcularla ve taraftarlarla gerekli diyalog kurulamadı. Bunun sonucunda herkes kendi bildiğini okumaya başladı. Futbolcuların taraftara gitmeyipte soyunma odasının yolunu tutması yönetimin pasifliğinden kaynaklandı. Gerekli yerlerde takımın dikkati çekilmeliydi. Yapamadılar. Yönetim belki paralıydı. Ama yöneticilik parayla olmuyor.

FUTBOLCULAR::mad:
Sanırım en büyük suç futbolcu kardeşlerimde. Hepsi bulutların üstünde. Maçlarda galip gelinmesi için gerekli olan en büyük şey taktikten önce yürektir. Yıllardan beri bizdeki en büyük sorun futbolcuların guruplaşmasıdır. Sanırım bu sorun hala devam ediyor. Herkes ayrı telden çalıyor. Dikkatli olmaları gerekiyor. Daha önceki yazımda belirttim. Keser döner sap döner. Yönetimi uyutursunuz Teknik Drektörü uyutursunuz ama Taraftarı asla.

TEKNİK DİREKTÖR::rolleyes:
Lazaroni'nin görevine son verilirken inşallah Samet Aybaba gelir dedim. Radikal kararlar alabilecek bir insandı çünkü. Hatırlarsınız, Özkan Sümer başkanlığındaki yönetim Samet Aybaba'ya teklif yapınca Aybaba ''Gelirim ama bir şartla, Hami ve Osman'ı göndereceksiniz''. Niye diye sorulduğunda ise Şöyle demişti Aybaba ''takım küme düşmemeye oynarken Hami ve Osman İzmir'de antrenörlük kursuna gidiyor. Bu adamların kafasında futbol bitmiş''. Hami ve Osman olayında Aybaba haklıdır haksızdır orası tartışılır. Benim dikkat çekmek istediğim konu Aybaba'nın cesareti. İyimi oldu ondan sonra. Evet iyi oldu. Takımda guruplaşma bir süreliğinede olsa kalktı. Takım futbol oynamaya başladı. Türkiye Kupası alındı.

Gelelim Ziya Doğan'a. Kim ne derse desin Trabzonspor tek forvetle (Hemde kendi sahasında) oynayacak bir takım değildir. Ve asla da olmamalı. Ha istisnalar hariç tabi. Lazaroni'nin ipini Denizli maçının çektiğini hepimiz biliyoruz. Futbolda galip gelmek için gole, gol içinse forvete ihtiyaç vardır.

TARAFTAR::)
Asla suçu olmayan tek kurum taraftardır. BU insanlar yağmur çamur kar kış demeden her türlü zorlukta bile takımının yanında olmuştur. Peki beklediği karşılığı almışmıdır. Orası malum. Yani taraftar yapabilecek olduğunun en iyisini yapmıştır bu zamana kadar. Tribünde olanı desteklemiş, televizyon başında olanı ise dualarını asla eksik etmemiştır bu takımdan.

HEPSİ: :(
Çok saçma bence. Yorum yok

Mellih
02.11.2006, 19:51
Bu sene yönetim bence çok başarısızdı.
Nuri Albayrak gelirken;
Birçok söz vererek geldi ama çoğu hala duruyor.
Zaten iki ay teknik direktör bekledik beklediğimize de değse
Yıldız oyuncu bekledik Marcelinho geldi (Yorumsuz)
Stad bekliyoz bakalım hayırlısı (Ne kadar beklicez)
Şampiyonluğu bekliyoz ama takımın durumu açık (dağınık)
Yani bizim bayağı beklememiz lazım böyle devam ederse

ts_fan
03.11.2006, 00:31
Yöneticiler, besleme taraftarlar, formasını (namusunu) satan futbolcular.

coolank
03.11.2006, 04:11
allah allah benim anlamadıgım konu burada anket yapılırken kıyamet gibi ziya dogan vardı .. yıkılıyordu ortalık .... şimdi bakıyorum da herkes ziya dogan hazretlerine sallıyor .... acaba o ankette ziya dogan hazretlerine oy verenler uzaydan mı gelmişti de şimdi hepsi kayboldu hiç ses soluk yok ....arkadaşlar taraftarın % 85 istediği hoca idi hazret efendi .. ama tarftar şimdi hiç yok ortada sütten çıkmış akkaşık yani ...:D :D :D

Faik Yılmaz
03.11.2006, 09:49
Bu sene yönetim bence çok başarısızdı.
Nuri Albayrak gelirken;
Birçok söz vererek geldi ama çoğu hala duruyor.
Zaten iki ay teknik direktör bekledik beklediğimize de değse
Yıldız oyuncu bekledik Marcelinho geldi (Yorumsuz)
Stad bekliyoz bakalım hayırlısı (Ne kadar beklicez)
Şampiyonluğu bekliyoz ama takımın durumu açık (dağınık)
Yani bizim bayağı beklememiz lazım böyle devam ederse

evet bencede en önemli sorumlu yönetim sonuçta takıma futbolcu ve teknik adam alan onlar....

buckler
03.11.2006, 11:20
arkadaşlar her gelen yönetim hata yapıyor sanki bundan öncekiler çok iyiydi.bizim en büyük sorunumuz takım kötüye gitmeye başladımı hemen yönetim gitsin vs... tamam gitsin peki yeni gelen hata yapmıcakmı? senelerdir gelenleri gönderiyoruz sonuc ne peki? koca bir başarısızlık bi kerede sakin olup bekleyip neler olacağını görsek daha iyi olmazmı?

orange24
03.11.2006, 12:47
arkadaşlar bi beşiktaş taraftarı olarak dışardan gözlemlerime göre tabi yanlış olabilir artık trabzon küçük takım topcularıyla ugraşıyo yattara ersen gokdenız step. harıc hiçbiri kafaya oynayacak takımın futbulcuları değil dışardan artık trabzon okdar da zor değil acı ama gerçek bu

a f s
03.11.2006, 12:55
Ziya Doğan yine istifa etsin, onun yerine Ziya Doğan yeniden göreve gelsin. Sezon sonuna kadar iki haftada bir bu süreç tekrarlansın. Lig sonuncusu ve altlardaki takımlarla oynayacağımız maçlar derbi ilan edilsin, ekstra prim verilsin.

Burçak
03.11.2006, 13:28
Taraftarın suçu şu.
O sahada Ruh gibi dolaşan, Mücadele etmeyen, taraftarın beklentilerinden bi haber olan, kazanmaya alışması gereken yerde kaybetmeye alışan ve bunun için hep bibahene bulabilen , Trabzonspor formasını giydiğinin farkında olmayan futbolculara gerekli protestoyu yapmadık. eğer gerekirse eskiden olduğu gibi tesislere gidip bunu haykırmalıydıkda. herkes kendine çeki düzen vermeli. taraftar sessiz kaldıkça iyi niyetli olup aman moralleri bozulmasın alkışlayalım dedikçe, futbolcular bunu süistimal etmeye başladı. nasılsa bişe olduğı yok amaaan alırım paramı çıkarım maçıma moduna girdiler.
bu şekilde düşünenlere karşı daha sert olmalıyız!! herkes nerede oynadığını hatırlamalı.!!!!

Cafer KILIÇSOY
03.11.2006, 13:36
Taraftarın suçu şu.
O sahada Ruh gibi dolaşan, Mücadele etmeyen, taraftarın beklentilerinden bi haber olan, kazanmaya alışması gereken yerde kaybetmeye alışan ve bunun için hep bibahene bulabilen , Trabzonspor formasını giydiğinin farkında olmayan futbolculara gerekli protestoyu yapmadık. eğer gerekirse eskiden olduğu gibi tesislere gidip bunu haykırmalıydıkda. herkes kendine çeki düzen vermeli. taraftar sessiz kaldıkça iyi niyetli olup aman moralleri bozulmasın alkışlayalım dedikçe, futbolcular bunu süistimal etmeye başladı. nasılsa bişe olduğı yok amaaan alırım paramı çıkarım maçıma moduna girdiler.
bu şekilde düşünenlere karşı daha sert olmalıyız!! herkes nerede oynadığını hatırlamalı.!!!!

Buda farklı bir bakış açısı. Katılıyorum

buckler
03.11.2006, 14:01
Taraftarın suçu şu.
işte olay bu yaa bunu demeye çalışıyorummm. işfutbolcularda bitiyor arkadaşlar biz bjk ve gsyi bu futbolcularla yendik oynadığımız futboluda herkes alkışladı ama şimdi aynı futbolcuların yaptıklarını görüyoruz istek yok hırs yok mücadele yok ama iş paraya gelince istemeyi biliyolar.adamlar dünyanın parasını alıyor sıkıntıyı biz çekioz

bordoylamavi
03.11.2006, 15:21
Taraftarın suçu şu.
çok doğru diyorsun arkadaşım ama bazıları hala destek verelim adı altında bu işi suistimale vardırıyorlar. hepimiz işlerimizi iyi yapmadığımız zaman uyarılmıyormuyuz işten atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıyormuyuz o yüzden canımızı düşümüze takıp çalışmıyormuyuz üstelik 3 kuruş para için. iyi biz böyle yapalım Trabzonsporlu futbolcuya hep destek verelim sanki küçük çocuk yetiştiriyoruz. efendiler dikkat bu paraları biz hayatımız boyunca göremiyoruz o zaman herkes aldığı paranın hakkını versin. o futbolcunun aldığı maaşta transfer ücretinde burada yazı yazan orjinal formalara parasını biriktirip veren bir çok insanın emeği vardır.

ARAF
03.11.2006, 16:11
1.yönetim
2.hoca
3.futbolcular
4.taraftar.
5.ben

kudu_61
03.11.2006, 17:04
hoca hoca hoca
1- Musa sağ bek olmaz
2- Hala hüseyinde diretmenin mantığı
3- Marse yi nerede oynatacağını bilememe
4- 3 ön libero ile maça çıkıp takımın hücum gücünü zayıflatmak
5- kiki hala nasıl hazır olmaz
6- trabzon tek forvet oynamaz
7- oynarsa da pivot santrofor ersen le tek oynamaz
8-olmaz olmaz olmaz

Hüseyin Çümen
03.11.2006, 19:50
arkadaşlar bi beşiktaş taraftarı olarak dışardan gözlemlerime göre tabi yanlış olabilir artık trabzon küçük takım topcularıyla ugraşıyo yattara ersen gokdenız step. harıc hiçbiri kafaya oynayacak takımın futbulcuları değil dışardan artık trabzon okdar da zor değil acı ama gerçek bu

diyene bak sen kendi takımına bak kleberson mu büyük oyuncu bobo mu bakimi ibrahim üzülmez mi yoksa toraman mı sen kafayı yemişin heralde kendi takımına bi bakta ondan sora öt dışardan yanlış görüon sen dışarda kal sen genede lazım deilsin

tsmaniac
03.11.2006, 21:35

bence arkadaş çok haklı yani büyük Takımız diyoruz ama ikinci ligde kadroya giremeyecek oyuncular ilk onbirde oynuyor nasıl iş bu? musa ,murat , celo bunların ne işi var takımda ayrıca kalede güya geleceğin yıldızı bir kaleci varmış bize geleceğin değil şimdinin yıldızı lazım hep gelecek gelecek uyu yavrum uyuu

bordoylamavi
03.11.2006, 21:37
herşey ortada yabancılar bile halimizi görüyor artık gerisini siz hesap edin bu arada forever61 ne laf etmişsin herkesin duygularına tercüman olmuşsun tebrikler aklın yolu birdir

Tevfik Kılıç
03.11.2006, 21:57
Hepimizin suçu var.Sırasıyla yönetim,teknik direktör,futbolcular ve biz taraftarlar.

Çetin
03.11.2006, 22:06
futbolcu oynamadıktan sonra birşey konuşmaya gerek yok

Travelair
03.11.2006, 23:05
Lazaroni kazığını daha bir süre daha üzerimizden atamayacağız. Bu konuda Ziya Doğan'a hak vermiyor da değilim. Takım tatil yapmış diyor hazırlık kamplarında. İnanıyorum ki takım güçlendikçe başarılı sonuçlar alacaktır Herkese sabır diliyorum

U.Sadıkoğlu
04.11.2006, 00:16
yönetim topçular ve hoca

orange24
04.11.2006, 09:05
diyene bak sen kendi takımına bak kleberson mu büyük oyuncu bobo mu bakimi ibrahim üzülmez mi yoksa toraman mı sen kafayı yemişin heralde kendi takımına bi bakta ondan sora öt dışardan yanlış görüon sen dışarda kal sen genede lazım deilsin

bak kardeş ben antu ve ua yada uyeyım beşiktas la ılgılı konu varsa yazarım yada o takımla ılgılı dısardan gordugumude yazarım beşiktaşında sorunları var elbet ama mevzu beşiktaş diil bu forumda bi sen tepkı gösterdin naptım ts yı mi asagıladım herhangı bırınemı kufrettım ts yı dısardan gordugume gore degerlendırdım ts nin sıradan topcularla biyere varamayacagını soyledım ayrıca öyle öt fln demende yakışmadı

CeSS
04.11.2006, 09:09
bak kardeş ben antu ve ua yada uyeyım beşiktas la ılgılı konu varsa yazarım yada o takımla ılgılı dısardan gordugumude yazarım beşiktaşında sorunları var elbet ama mevzu beşiktaş diil bu forumda bi sen tepkı gösterdin naptım ts yı mi asagıladım herhangı bırınemı kufrettım ts yı dısardan gordugume gore degerlendırdım ts nin sıradan topcularla biyere varamayacagını soyledım ayrıca öyle öt fln demende yakışmadı

Sevgili Arkadaşım belki iyi niyetli yazıyorsun ama bu foruma böyle güzellikle yazıp sonradan yüzünden maskelerini çıkaran insanları çok gördük. Yazımı sizi tenzih ederek yazıyorum. Ancak önceden yaşanan tecrübelerden dolayı , foruma yazmamanız daha hayırlı olur. Hem bu Trabzonsporun sorunu bunu biz çözeriz , sizde kendi sorunlarınızla ilgilenin lütfen...

The Legend
04.11.2006, 09:47
sıralamam taraftar>yönetim>teknik heyet>futbolcular

jefferson61sefa
04.11.2006, 11:36
benim anlamadığım nasıl taraftart dionuz her maça gidiolar bira bşarı olsa stad olcak gs maçında tribüner süperdi ilk haftalaradaki manisa maçında yalaşık 17-18 bin kişi vardı(her ne kadar 13.500 okunsada stadda sadece açıkla kale arkalarında 13 bin kişi vardı )neyse traftar a bi kıvılcım lazım sonra trabzonspor taraftarı dökülsün meydana
ayrıca 1-2 seri galibiyette yok ateşlenme olayı yok
1.yönetim kadro rezil adam gibi takviye yapmadı f.tekke yi sattı
2.futbolcular ne yaptıklarını kendileri bile bilmio bi maç i bi maç berbat
3.teknik direktör takmı ofansive futbola alıştırması lazım 4-3-2-1 biim taktiğimiz değil bizim ki 4-4-2
4.taraftar hiç şucu yok formasını alıo,bayragını alıo maça koşuo

Hekimoğlu
04.11.2006, 12:45
tek sorumlu jefferson:)bence suçlu önce yönetim sonra antrenör ve sonra da futbolcular.taraftarlarlar masumdur beraat!

bordoylamavi
04.11.2006, 13:53
ankete bakıyorum da teknik direktörü suçlu bulanlar sadece % 17 civarı. ziya doğan göreve geldiğinde karşı görüştüe olanlar da yaklaşık % 15 ti. yani taraftarın nabzı incelendiğinde çoğunluk olayı sadece ziya doğana bağlamıyor. burda olayı ziya doğana yıkanlar topu topu % 15 20 çoğunluk kimin sorumlu olduğunu az çok biliyor