PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dinle Trabzonlu (Ziya Dogan Açiklamalari)

CeSS
24.11.2004, 09:40
<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD>Dinle Trabzonlu </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Ziya Dogan, suskunlugunu bozdu: "Kimse bana ve oyuncularima korkak diyemez. Türkiye'nin en az gol yiyen en çok gol atan ikinci ekibiyiz" </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 ="PX11000000"><T>
<T>
<TR>
<TD>24.11.2004</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE>

Söz hakkini kullandi
Özellikle Fenerbahçe yenilgisinden sonra elestiri oklarinin hedefi haline gelen ve takimina korkak futbol oynattigi gerekçesiyle yerden yere vurulan Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan, söz hakkini kullandi, önemli açiklamalar yapti. Merak edilen birçok karanlik noktaya isik tutan Karadeniz ekibinin patronu, simdiye kadar akillarda soru isareti yaratan tüm konularda bilgi verdi.

?Büyük adaletsizlik var?
?Simdiye kadar hiç bir mazerete siginmadan gücümüzün üzerinde basari sagladik. Takim 1986?dan beri sampiyon olamamis, siradan bir Anadolu takimi durumuna gelmisti. Takimda Aurelio, Oumar, Erman Güracar varken ve bugünkünden daha iyi bir kadroyla küme düsmekten kurtulmustu. Geldigimde takimin 7?nciyle arasinda 4 puan fark vardi. Rizespor karsisinda hükmen kazanilan bir maç da söz konusuydu. Geldik, müthis bir çikis yakaladik. Yine de elestiriliyoruz...?

?Yattara?yi kullaniyorlar?
?Yattara?yi yi kullanarak Trabzonspor?u vurmak isteyen 4-5 kisi var. Ama onlar 400 bin kisiyi etkiliyorlar. Yattara?yi rahat biraksalar Avrupa?nin en önemli takimlarinda oynayacak duruma gelecek. Ama profesyonelligi bilmiyor. Kendine bakip sadece futbolu düsündügünde takimi kurtarir. Oynatilmamasina çok takiliyorlar. Geçen yil Besiktas?i 3-0 yenerken de, kupa finalinde de yoktu. Yine de en çok benim dönemimde oynadi, en çok golü benim dönemimde atti...?

?Bu nasil korkaklik!?
?Geçen sene Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmaz, Yattara?yla oynarken kaybettik. Bu yil yine Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmazli oynayip kaybettik. Fenerbahçe?ye karsi 60 dakika yine 4 forvetliydik, gol atamadik. Oyuncu seçimiyle ilgili elestiriler dogru degil. Fenerbahçe bize karsi tek forvetle oynadi. Biz 2 forvetle sahaya çiktik. Peki kim korkak? Türkiye liginin en az gol yiyen ve en çok gol atan 2?nci takimiyiz...?

?3 oyuncu isteyecegim?
?Erdinç ve Tolga, uzun süre sakatti. Döndüler ama hala gerçek güçlerine ulasamadilar. Ibrahim aramizda degildi, Augustine?e ise yer açamiyorum. Gençler ise istikrarsiz. Ufuk?un zamana ihtiyaci var. Alisen fena çalismiyor ama saman alevi gibi. Onlara formayi alamadiklari için çok kiziyorum. Ara transferde 3 oyuncu isteyecegim. Arastirmalarim sürüyor. Amacimiz alternatifi bol bir kadro kurmak. Bu da basariyi getirecektir.?

**Yorumsuz Görüslerinize Sunuyorum**Edited by: CeSS

selçukabi
24.11.2004, 09:44
tek kelimeyle smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

yanindayiz LAZ ZIYA

Guests
24.11.2004, 09:46
ben hala israr ediyorum korkak top oynuyoruz. en çok gol atan 2. takimiz dogru sebata kayseriye falan 3-4 tane attik ama o maçlara bakin hep hücum oynadik. bide kaybedilen maçlara bakin. saygilar.

ayrica hoca gese febe maçlarini örnek vermis soru sormus. sorunun cevabi zaten içinde. geseye oynadik yattara son 10 dk girdi nerdeyse maçi döndürüyorduk. febeye 4 forvet oynadik. ama 1-0 yenigiz takim tamamiyle defans yapmis bam güm orta yapip gol ariyoruz. yapma hoca etme hoca. sana güvendik sana güveniyoruz yüzümü güldür hoca. saygilar.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

umraniye
24.11.2004, 11:03
arkadaslar LAZ ZIYA HAKLI ADAM ISTEDIGI FUTBOLCULARIN HIÇ BIRINI ALAMADI YÖNETIM BU KADROYLA BU KADAR OLUR

Çebi
24.11.2004, 12:38
?Yattara?yi yi kullanarak Trabzonspor?u vurmak isteyen 4-5 kisi var. Ama onlar 400 bin kisiyi etkiliyorlar...

-------------------------------------

evet yukaridaki cümle fanatikte yer alan Ziya Dogan'in açiklamalarindan alinti...Yazinin orjinali de bu topigin ilk mesajinda Cess tarafindan yazilmis....

"400 bin kisiyi etkiliyorlar" sözüne takildim ben Ziya Dogan'in..Eger gerçekten söylediyse tabi...Eger Trabzonspor'un 400 bintaraftari olduguna inaniyorsa çok büyük bir yanilgi içerisindedir...Ve eger gerçekten bu düsünceye sahipse Ziya Dogan "suan çalistirdigi takimin büyüklügünün farkinda olmadigini, çalistirdigi takimi önceden antrenörlük yaptigi Malatya, Istanbul gibi siradan takimlarla karistirdigi fikrini, sahada verdigi taktige de bu düsüncesini yansittigini düsünürüm ki böyle oldugu konusunda derin süphelerim var...Ziya Dogan kendisine yapilan hiç bir elestiriyi kabul etmiyor nedense, basarilarinda seni övüyorsa medya ve taraftar, yanlis yaptiginda da elestirme hakkina sahiptir..Ama ziya hoca elestirildiginde mutlaka önce bi kurban seçiyor tüm sorumlulugu ona yüklüyor, daha sonra yaptigi yanlislarin hiç birini kabul etmiyor..Kabul etmedigi içinde yanlis yapmaya devam ediyor...Kendisininde herkes gibi hata yapabilecegini, önemli olanin hatadan ders çikarmak oldugunu bi anlayabilse çok daha farkli konumda olabilirdik...

kaze
24.11.2004, 13:02
insan böyle yorumlara bile ihtiyaç duyuyor, zaman zaman açiklamalar bekliyor ve ziya hocanin ki de istenilen anda bu boslugu kapatti galiba.

kalan tek polemik besiktasin ziya hocayi istedigi yönünde olanlar. besiktas yöneticileri böyle bir sey yok derken ziya hoca var seklinde açiklamalr yapti, simdi de bunu temizleme zamani. sezon sonunda ziya hoca kalici mi gidici mi diye düsünmek zihin olarak bizi yordugu kadar futbolculari da geriyordur iye tahmin ediyorum.

bu kadari için de olsa AGZINA SAGLIK ziya hoca...

zisinoli
24.11.2004, 13:11
Ziya hoca karizmayi bayadir sarsmaya basladi! Giray ve Samet hoca bu takimdan dili yüzünden gitmisti. Ziya hoca'da dönem dönemdilini tutamiyor ve rencide edecek sekilde farkinda olmadan konusuyor. Bu açiklamasiyla ilgisi yok sadece ifade etmeye çalistiklarimin. Bu bir süreçtir ve kötü gidisin sonucunda o dilini hiç tutamiyor Ziya hoca. Ayrica kendinden öncekiçalistiricilara ve idarecilere karsi sergilenen bu tutum ve ifade edilen sözlerakli basinda bir teknik adama yakismiyor. Adam gibi ad am deyimiyle ters düsüyor bunlar. Takimi iyi oynatir kötü oynatir önemli degil-öyle kabul edelim-ancak Trabzonsporumda hocalik yapan bir teknik adamin öncelikle durusu önemli, olaylara bakisi,bulundugu konumu içine sindirebilmesi.

Kimsenin farkindaolmadigiya da oldugu ama ifade etmedigi bir konu daha. OSamet Aybaba takima bir çok genç kazandirdi. Onun döneminde Ali SEN oynuyordu, Emre Aygün oynuyordu-Tayfunu A takima yine o kazandirdi ve Ibrahim Egeyi o adam etti. Samet aybabanin bu misyonuna kimsenin haksizlik etmeye hakki yok.Hele hele geldigi günden bu yana hiçbir genciön plana çikaramamis bir hoca olarak. Inaniyorumki samat hoca olsaydi bugün Ufuk'da türk futboluna kazandirilmisti. Ne eksigi var lee'den Ce lodan. 18 yasinda Rooney milli takimdaydi.

Burada samet hocayi övdügüm yok iyiki gitmis ancak yaptiklarina saygisizlik yapmakcan sikici ve bunu kendini kurtarmak ön plana çikarmak adina Ziya hoca yapiyorsa.

Hocam biz seni farkli sevdik. Lütfen siradanlasma.Kimseye adam gibi adam demeyiz kolay kolay bunu bilesin.Trabzonluyapilani asla unutmaz ve söyleneni. Aman hocam yenil ama söylediklerinedikkat et !!! Senin için...

Sana güveniyoruz...

kadirsa_2000
24.11.2004, 13:17
Iste görüyorsunuz zaman zaman düsünmeden edilen agresif laflar, arkasinin nereye varacagi düsünülmeden edilince nerelere ulasiyor. Ziya Hoca'miz besbelli bunalmis. E simdi ne gerek var huzuru bozmaya. Her zaman oldugu gibi bundan sonrada Ziya Hoca'mizin arkasindayiz evelAllah...

Samet Aybaba'nin takimdan ayrilirken ettigi bir laf var: "Takim kazaniyor, ligde 2. siradayiz taraftar memnun degil futbolcular huzursuz." Her Ziya Hoca'miza yapilan abartili elestirileri görünce Samet Aybaba'nin o sözü aklima geliyor.

O ezik diye nitelendirdigimiz takim gibi antrenör ve futbolcuögütme merkezi haline gelmeyelim.

Ziya Dogan
24.11.2004, 13:34
<t>
<t>
</t></t><table cellpadding="0" cellspacing="0" height="78"><t><tr>
<td>Dinle Trabzonlu</font> </td></tr>
<tr>
<td>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</td></tr>
<tr>
<td>Türkiye'nin en az gol yiyen en çok gol atan ikinci ekibiyiz"</font> </td></tr>
<tr>
<td valign="bottom">
<t>
<t>
</t></t><table ="PX11000000" cellpadding="0" cellspacing="0"><t><tr>
<td>

</td></tr></t></table></td></tr></t></table>

fener attigi 31 golle 1.

biz ve bjk attigimiz 26 golle 2.

fener yedigi 8 golle 1.

g.saray ve rize 10'ar gol yemis

biz ise 11 gol yemisiz. yani ligde en az gol yiyen 4. takimiz

maalesef ziya hoca bu ince ayrintiyi fark edememis.

genel olarak hocanin ve futbolcularin basina konusmalarini hic tasvip
etmiyorum. sorunlari basin önünde degilde kapali kapilar ardinda
tartissalar daha dogru olur

umraniye
24.11.2004, 13:37
her zaman tam destek vermemiz lazim LAZ ZIYAYA uyuyan devi uyandirdi çünki trabzon halki ona minnettardir, saygilarimla.

Bora Sönmez
24.11.2004, 13:42
Kapali kapi birakmiyolarki durmadan üstüne gidiyolar hocanin,cekemiyolar ne Ziya Doganin nede Trabzonsporun basarisini istemiyolar.Ama bende korkuyorum ya Konya'ya da yenilirsek ki cok formdalar acaba neler olur kimi susturabiliriz bilmiyorum,umarim kazaniriz yoksa felaket olur...

shipbroker61
24.11.2004, 13:44
?Yattara?yi yi kullanarak Trabzonspor?u vurmak isteyen 4-5 kisi var. Ama onlar 400 bin kisiyi etkiliyorlar...

-------------------------------------

evet yukaridaki cümle fanatikte yer alan Ziya Dogan'in açiklamalarindan alinti...Yazinin orjinali de bu topigin ilk mesajinda Cess tarafindan yazilmis....

"400 bin kisiyi etkiliyorlar" sözüne takildim ben Ziya Dogan'in..Eger gerçekten söylediyse tabi...Eger Trabzonspor'un 400 bintaraftari olduguna inaniyorsa çok büyük bir yanilgi içerisindedir...Ve eger gerçekten bu düsünceye sahipse Ziya Dogan "suan çalistirdigi takimin büyüklügünün farkinda olmadigini, çalistirdigi takimi önceden antrenörlük yaptigi Malatya, Istanbul gibi siradan takimlarla karistirdigi fikrini, sahada verdigi taktige de bu düsüncesini yansittigini düsünürüm ki böyle oldugu konusunda derin süphelerim var...Ziya Dogan kendisine yapilan hiç bir elestiriyi kabul etmiyor nedense, basarilarinda seni övüyorsa medya ve taraftar, yanlis yaptiginda da elestirme hakkina sahiptir..Ama ziya hoca elestirildiginde mutlaka önce bi kurban seçiyor tüm sorumlulugu ona yüklüyor, daha sonra yaptigi yanlislarin hiç birini kabul etmiyor..Kabul etmedigi içinde yanlis yapmaya devam ediyor...Kendisininde herkes gibi hata yapabilecegini, önemli olanin hatadan ders çikarmak oldugunu bi anlayabilse çok daha farkli konumda olabilirdik...

400 bin diye bence Trabzon merkezi kastetmis olmali. Bu arada kusura bakmayin arkadaslr 4 gundur duren internet problemi ve yogunlugum nedeniyle diteye giremedim. Donen dolasandan da cok fazla bilgim yok. Baliklama dalmis olsabilirim konuya

FEDAİ
24.11.2004, 13:45
Bir insan kendisini savunma geregi hissediyorsa muhakkak kendini suçlu buluyordur.Ziya hoca da suçlu oldugunu biliyor ama nedense 'orta sira takimini zirveye çikardik' 'istedigim oyuncular alinmadi'saçmaliklarla hem bizimkafamizi bulandiriyor hem de ADAM GIBI ADAM yakistirmasiyla tamamen ters orantili haraketler sergilemeye baslamistir.Ziya hoca nin hakkini tabiki teslim edicez.Ama elindeki malzemenin ya farkinda degil ya da suan hizmet verdigi camianinbüyüklügünü kavrayamamis durumda.

SEZARIN HAKKI SEZAR A ama daha dikkatli Ziya hocam.

Saygi ve sevgi ile...

zisinoli
24.11.2004, 14:14
Ziya hoca Trabzonsporlu futbolcularin Fenerbahçenin adindan çekindigini ve maça ürkek çiktiklarini ifade etmis.

Allahim ya sabir!Allahim sabir ver !!!

Ziya dogan " maglubiyet hepimizin maglubiyeti, bu günleri asacagiz " demeliyken eski hocaya, eski yönetime laf atiyor falan filan...

Hakan KULAÇOGLU'nun ifade ettigi gibi "Büyük maçlar bitti yürü be ziya hoca kim tutar seni"....

Emorfo
24.11.2004, 14:21
Genel olarak Ziya Hoca dogru söylüyor. Trabzonspor'un geliri belli ayagimizi yorganimiza göre uzatacagiz. Öyle haizr futbolcu alamayiz. Parali baskan gelse süper bir yildiz transfer etse de sonu Ortega gibi olur. Trabzonspor harcadigi parayla ve elindeki kadro itibariyle yapabileceginin en iyisini yapabilmektedir. Yabanci transferler konusunda malesef hüsrani yasiyoruz. Ancak Augustine transfer edildiginde herkes bizde kesin gol krali olur diyordu. Herkes memnundu bu transferden, malesef istenen verimi bir türlü alamadik. Belçika'li futbolcular Trabzonspor'a yararli olmuyor bu bir gerçek. Bize hizli ve mücadele edebilen futbolcular gerekiyor. Bu yüzden yabanci transferi Dogu Avrupa ülkelerinden yapilmalidi. Ya da Brezilya pazarina bakilmasi gerekiyordu. Belçika'dan yapilan transferlerde birileri komisyon aliyor olabilir. Birileri Trabzonspor Kulübümüzü kazikliyor sirtindan para kazaniyor. Agustine'ye ilk yari sonuna kadar sans verilmeli. Beklenen verim alinmazsa Thijs, D'hane, Agustine gönderilmeli. D'hane yerine Denizlispor'dan Özgür, Thijs yerine ise Ziya Dogan'in da ilgilendigi Wisla Krakov'un oyun kurucusu (adini hatirlamiyorum) transfer edilmelidir. Forvette ise Augustine gönderilip yerine Shota kesinlikle getirilmelidir. Bir çok kisi Shota artik faydasi olmaz diyebilir. Ancak birincisi tribünleri doldurur ikincisi takima farkli bir hava getirir taraftara farkli bir hava getirir. Devre arasinda yönetim simdiden bütün baglantilari yapip transfer dönemi basladigi gibi bombalari birer birer patlatmalidir. Bu atilimi yapmak zorundayiz. Yoksa yönetim bu pisiriklikla devam ederse belkide sampiyonluk elimizden uçup gidecek. Iddia ediyorum Trabzonspor bu sene çok kolay sampiyon olur. Yeterki yönetim bu atilimi yapabilsin.

Petkoviç

Tayfun Tolga Özgür Lee

Gökdeniz Wisla Kravoslu :) Hüseyin Volkan

Shota Fatih

----------------------------

Kadro zenginligi yakalanir. Çok kolay sampiyon oluruz. Bütün transferlerin bize maliyeti ise en fazla 3 milyon dolara patlar. Yönetim uyuma Ziya Dogan'in ve taraftarin sesine kulak ver...

Bordomavi08
24.11.2004, 14:40
Ziya hocanin hakli oldugu konular var. Trabzonspor son 2 yilda büyük atilim yapti. Bu nedenle Istanbul medyasi Trabzonspor hakkinda pek çok gerçek disi haber üretiyor ve Trabzonspor takimini karistirmak istiyor. Ziya hocanin hatalari da var. Artik sahaya 9 defansif ve 2 hücum oyuncusuyla çikma hatasindan vazgeçmeli. Ayrica Ziya Dogan ve mevcut futbolculara Trabzonspor taraftari her zaman büyük destek göstermistir. Trabzon'da hangi teknik adam için Adam gibi adam pankartlari açilmistir? Ziya hocanin ve fubolcularin arkasindayiz. Yeter ki Trabzonspor gibi mücadele edelim.

EmrahYalçınalp
24.11.2004, 14:42
her zaman tam destek vermemiz lazim LAZ ZIYAYA uyuyan devi uyandirdi çünki trabzon halki ona minnettardir, saygilarimla.

Haydaaaa... Yahu Trabzonspor kim, Ziya Hoca kim? Hangisi kendi alaninda daha basarili? Trabzonspor (veya Trabzon halki)Ziya Hocaya minnettar falan degildir... Hizmetleri ve basarilari için tesekkür eder, saygi duyar hepsi o. Illede bir minnettarlik araniyorsa bunun yönü Trabzonspor'dan Ziya Hoca'ya degil, Ziya Hoca'dan Trabzonspor'a olmalidir.

Ziya hoca da iyi hoca, Samet Hoca da iyi hoca... O zaman Malatya ve AnkaraBB niye sampiyonluk kelimesini telahfuz dahi edemiyorlar. Hem de iyi takimlar olmalarina ragmen...

Öküz altinda buzagi aramayalim... Amacim Ziya Hocayi küçümsemek falan degil. Zaten küçümsesem ne olacak? Ama koca Trabzonspor'u da dün kisa pantalonla gezen elinde dondurmasi olan yumurcak olarak görme hatasina düsmeyelim. Koca Barcelona da 4-5 sene önce ne haldeydi...

bodozlama
24.11.2004, 14:43
Ben bu paramizi çarçur edemeyiz laflarina takiliyorum.Maxim ile somers'i yolluyorsunuz üstüne 2-2,5 milyon dolar bonservis parasi ödeyip verip onlar daha iyi olmayan thijs ile lee'yi aliyorsunuz.Bu mu ekonomik transfer madem iyisini almayacaksiniz takima uyum saglayan adamlari niye gönderirsiniz be adamlar?Biz kimseye on tane falan adam alin demiyoruz ama bu heba edilen 2-2,5 milyonun üstüne 1 milyon dolar koyun en kral topçuyu alirsiniz.Begeniriz begenmeyiz ama brezilya milli takiminda forma sansi bulan,geçen sene brezilya liginin mvp'si seçilen alex bütün yaygaralara ragmen 5 milyon dolara alindi.3-3,5 milyon dolara kral topçular bulunur avrupa da yada hele hele brezilyada(mesela ben spartali zelenka'yi begeniyorum).

Artik bu transfer saçmaliklarina son verilsin türkiyenin en iyi yerlileri bizdeyken sampiyon olamaz isek yönetim bunun hesabini ödemeli.Zamaninda da 40,000 dolar yüzünden kinkladze'yi almadilar adam yildiz oldu biz ise pisi pisine sampiyonlugu kaybettik.Aurellio meselesi de ayni sekilde.Atay baskani seviyorum ama o da çingene hesabi yapacaksa LÜTFEN BU ISI BIRAKSIN.

Harun-61
24.11.2004, 14:57
aliseni oynat artik ziya hocaaaaaaaaaaaaaaa smileys/smiley32.gif

bahadiroglu
24.11.2004, 15:28
HER ZAMAN SÖYLEDIGIMI TEKRAR EDIYORUM:

ZIYA HOCA KÜÇÜK TAKIM ÇALISTIRICISIDIR

Sevgi
24.11.2004, 16:12
?Büyük adaletsizlik var?
?Simdiye kadar hiç bir mazerete siginmadan gücümüzün üzerinde basari sagladik. Takim 1986?dan beri sampiyon olamamis, siradan bir Anadolu takimi durumuna gelmisti. Takimda Aurelio, Oumar, Erman Güracar varken ve bugünkünden daha iyi bir kadroyla küme düsmekten kurtulmustu. Geldigimde takimin 7?nciyle arasinda 4 puan fark vardi. Rizespor karsisinda hükmen kazanilan bir maç da söz konusuydu. Geldik, müthis bir çikis yakaladik. Yine de elestiriliyoruz...?

su paragraf bile Ziya Dogan nin nerde oldugunun henüz farkina varmadigini gösteriyor.Sn.Dogan lütfen kendinize gelin TRABZON SPOR hiçbir zaman siradan bir takim olmaz sadece herkesin geçirdigi bir düsüs dönemini geçirdik hepsi o.Dikkatinizi çekerim siz toparlanmis yükselmeye geçmis hazir kurulu bir takimin basina geldiniz futbolcu istiyorum futbolcu istiyorum tamam haklisiniz ama yildiz futbolcular la herkes bu takimi sampiyon yapar eger elestirilmek bu kadar agiriniza gidiyorsa ben takimi bu hale getirdim ben en iyiyim ben büyügüm diyorsaniz elinizdeki malzemeyle bu takimi sampiyon yapin büyüklük budur yildiz istiyorum diyerek feryad etmeyin.Agzinizdan çikan sözcüklere lütfen dikkat edin !!!!!!!!

Ziya Dogan a minnet borcumuz oldugunu idda edenler hiç bir zaman hiçkimseye minnettar olmaz TRABZONSPOR .Tarihimize bkmaniz bunu anlamaniz için yeterlidir zannedersem.

marna
24.11.2004, 17:36
bu açiklamalardan sonra uzun bir yazi yazmayi düsünüyor ve kafamda kurguluyordum.. ama önce siteye girip arkadaslar neler düsünüyorlar dedim.. demez olaydim.. "ben gelmeden sekizinciligi bile basari sayan bu camia..." "benden önce siradan anadolu takimi hüviyetine bürünen Trabzonspor..." (kaynak Fanatik gazetesi) ve daha pek çok laftan sonra arkadaslarin bazilari hala alkisliyor, hala "sonuna kadar arkandayiz" "ziya hoca çok hakli" diyorsa artik yazacak birsey yoktur.. Hadi disaridan gelenlerin Trabzonspor'un ne oldugunu anlamamalarini bir dereceye kadar anlamaya çalisalim, ama dogustan Trabzonsporlular bu sözlere alkis tutuyorsa "öyleyse öl Sezar!...."

(uzun yazilacak bir mevzuda sirf tartismamak için çok kisa tuttum.. zaten yazma sevkim de kalmadi)

Duman
24.11.2004, 18:33
Her seyden önce, en basta Ziya hoca ile devam etmenin gerektigini düsünenlerden birioldugumu belirteyim.

Ancak Ziya Dogan yaklasik 1 yildir Trabzonsporun basinda olmasina ve yillardir gerek futbolcu olarak, gerek antrenör olarak futbol dünyasinin içinde olmasina ragmen(eger bu topigin basindaki açiklamalar ona aitse),Trabzonsporu hiç tanimadigini biraz kizarak biraz da üzülerek ögrenmis oldugumuzu görüyorum.

Sayin Ziya Hocam,4-5 kisi ortaligi karistiriyor 400 000 kisi etkileniyor demissin,kaç 400 000 hocam,yillardir Istanbul'da yasadin,benim bildigim sadece Istanbul'da 1 milyonun üzerinde Trabzon'lu yasiyor.Diger 80 ilide bir zahmet sen arastir ögren,bir zahmet diyorum çünkü biraz zahmet edip, her defasinda bizim için çok önemli oldugunu bildigini söyledigin fb maçi için arastirma yapsaydin,feneri yenmenin tek yolunun üzerine gitmek oldugunu ögrenirdin(M. United,Lyon,Besiktas ve berabere kalmasina ragmen Rize).Sevimsiz Hincal Uluç bile, bunu 90 dakikada bas bas bagirarak söylüyordu.

Maçtan sonra futbolcular fenerin adindan korktudiye konusmaninyerine,kendimi bir an Malatya'da sandim o yüzden Yattara ve Mehmet Yilmaz'i gol yedikten sonra oyuna aldim,seklinde konusmançok daha dogru olurdu diye düsünüyorum.

Sözlerim yanlis anlasilmasin Ziya Hocayi çok seviyor ve de çokça da saygi duyuyorum.Yalniz Trabzonspor camiasini küçük göstermeye çalisanlarla her türlü mücadele etmeye çalisirken,Ziya hocama bu sözleri yakistiramadim.

Saygilar.

Çebi
24.11.2004, 18:43
Her seyden önce, en basta Ziya hoca ile devam etmenin gerektigini düsünenlerden birioldugumu belirteyim.

Ancak Ziya Dogan yaklasik 1 yildir Trabzonsporun basinda olmasina ve yillardir gerek futbolcu olarak, gerek antrenör olarak futbol dünyasinin içinde olmasina ragmen(eger bu topigin basindaki açiklamalar ona aitse),Trabzonsporu hiç tanimadigini biraz kizarak biraz da üzülerek ögrenmis oldugumuzu görüyorum.

Sayin Ziya Hocam,4-5 kisi ortaligi karistiriyor 400 000 kisi etkileniyor demissin,kaç 400 000 hocam,yillardir Istanbul'da yasadin,benim bildigim sadece Istanbul'da 1 milyonun üzerinde Trabzon'lu yasiyor.Diger 80 ilide bir zahmet sen arastir ögren,bir zahmet diyorum çünkü biraz zahmet edip, her defasinda bizim için çok önemli oldugunu bildigini söyledigin fb maçi için arastirma yapsaydin,feneri yenmenin tek yolunun üzerine gitmek oldugunu ögrenirdin(M. United,Lyon,Besiktas ve berabere kalmasina ragmen Rize).Sevimsiz Hincal Uluç bile, bunu 90 dakikada bas bas bagirarak söylüyordu.

Maçtan sonra futbolcular fenerin adindan korktudiye konusmaninyerine,kendimi bir an Malatya'da sandim o yüzden Yattara ve Mehmet Yilmaz'i gol yedikten sonra oyuna aldim,seklinde konusmançok daha dogru olurdu diye düsünüyorum.

Sözlerim yanlis anlasilmasin Ziya Hocayi çok seviyor ve de çokça da saygi duyuyorum.Yalniz Trabzonspor camiasini küçük göstermeye çalisanlarla her türlü mücadele etmeye çalisirken,Ziya hocama bu sözleri yakistiramadim.

Saygilar.

Topigin ilk syfasinda bende benzer seyler yazdim....

aynen imzami atarim "Duman" kardes yazdiklarinasmileys/smiley2.gif

ozgur
24.11.2004, 18:44
Kusura bakmayinda adam ciddi ciddi bizle kafa bulmaya basladi gibime geliyor. 1.si takimin tarihinden haberi yok son sampiyonluk 86da kazanilmadi, 84deydi. Trabzondaki arkadaslar Ziyayi klup muzesine gotursunler.2- Ne demek buOumar, Erman varken, 13.oldugumuz kadro bugunkunden iyiydi. Bu arkadaslar simdi neredeler barcelonada mi? Bu hoca bizi salak mi zannediyor, yok Fb macindada 4 forvet oynamisiz, mis mis misdemis... Kim gokdeniz mi forvet, sen ezikler 1-0 one gectikten sonra 4 forvete donsen ne olur. 3- Bu arkadas surekli hatalarinda israrci, kendisi insanustu bir yaratik midir ki hatasi olamaz. Kievden Antepeoradan Fb macina yapilan hatalar hep ayni ama cikarilan ders " siradan anadolu takimi olmuslardi bak simd ne yaptim". Bir kere bu soz kitaplar dolusu cevap gerektirir. Bu arkadas kimki Trabzon'a siradan takim diyor, bu klup kendi yetistigi les kargasi klupten her zaman daha sereflidir. Ben sozlesmesinin sonuna kadar beklenmesinden yanaydim, ama artik hemen cikip gitsin.

Daha fazlada kafamizi bozmasin boyle Trabzonu, Trabzonsporluyu kucuk dusurecek laflar ederek. Ucan kusdan urken tipler Malatyada, 2A da veya Ankara Buyuksehirde calisabilir ancak. Ne is ya adamlara destek veriyorsun, tepene cikiyorlar. Sametde boyle kovulmustu yanlis hatirlamiyorsam. Yonetimden tek ricam bu ezik altyapisindan yetismis Trabzona yabanci bu yaratiklari artik hoca olarak basimiza getirmeyin.

Bencede dusunulebilecek alternatifSenol hoca ve ya gelecek sene Giray hocayla devam etmek. en azindan kaybettigimiz maclardan sonra Trabzonluyu asagilamazlar. Herkese sabir diliyorum.

Gökhan Kutlu
24.11.2004, 20:09
?Yattara?yi yi kullanarak Trabzonspor?u vurmak isteyen 4-5 kisi var. Ama onlar 400 bin kisiyi etkiliyorlar. Yattara?yi rahat biraksalar Avrupa?nin en önemli takimlarinda oynayacak duruma gelecek. Ama profesyonelligi bilmiyor. Kendine bakip sadece futbolu düsündügünde takimi kurtarir. Oynatilmamasina çok takiliyorlar. Geçen yil Besiktas?i 3-0 yenerken de, kupa finalinde de yoktu. Yine de en çok benim dönemimde oynadi, en çok golü benim dönemimde atti...?

olmaz böle bise bizim teknik direktör bilmiyomu trabzonspor'un en az 5 milyon taraftari var!!!!!!!!!

My
24.11.2004, 21:09
O dörtyüzbin söylemini Trabzon sehri için kullandiina eminim. Yoksa Ziya DOGAN gibi biri Trabzonspor' un ne kadar taraftari olmadiini bilemicek kadar cahil biri diil ya. Hem Firtina61 in dedii gibide 5 milyon taraftarimiz diil en asaa 7 - 8 belkide 9 milyon taraftarimiz olduunu düsünüyorum...

Oğuz
25.11.2004, 00:08
ziya hoca fenerbahçe maçinda yanlis bir taktik anlayisla sahaya çikmis ve malesef trabzonspor maçi kaybetmistir. ama arkadaslar, abilerim kardeslerim ya güzel günler sabirla gelir.

ziya hoca mantalite olarak trabzon insanina çok yakin. onu seviyoruz. bazen kizsak da seviyoruz. tabiki de sevdigimiz kadar elestirdigimiz de olacak. ama daha dogru kelimeler seçerek elestirelim.

biraz da gerçekçi olalim. ideal 11in 4ü milli takimimizda direkt oynuyorlar. yabanci fulbolcularimizda keza öyle. toplan, bir araya gel, maça konsantre ol. bunlar zor istir. fenerbahçenin görev adamlari milli takimda oynarken, bizim yildiz oyuncularimiz kendilerinden çok sey beklenmek suretiylemilli takimda oynuyor.

tekrar ediyorum bu maglubiyet bir kazadir. gs maçi da bir kazaydi. çok denk bir maç oldugu halde, net pozisyonlar buldugumuz halde kaybettik. takim kötü degil. iyi isler yapiyor. gelin destegimizi sürdürelim.

ben baktigim zaman görüyorum. siz de iyi bakarsaniz göreceksiniz: güzel günler bizi bekliyor..

TheCrow
25.11.2004, 02:24
Artik bu transfer saçmaliklarina son verilsin türkiyenin en iyi yerlileri bizdeyken sampiyon olamaz isek yönetim bunun hesabini ödemeli.

Çok dogru bir tesbit,zaten 4 oyuncumuz Milli takimin bankosu,bunlardan baska,bence,Erdinçservet'ten,Volkan deniz'den daha iyi ve Milli takimi hak ediyorlar.Bunlardan baska Mehmet Yilmaz çok faydali bir forvet,Ibrahim ege gelecekte tartismasiz büyük bir yildiz olacak.Bu kadroyu bir daha nerede bulacagiz?..Yönetim bunu göremiyor mu?Ülkedeki en iyi yerli futbolcular bizde,bunlarin yanina iki tane saglam yabanci becerip de alamiyorsaniz,isinizi yapamiyorsunuz demektir.Özkan Sümer Yattara'yi,Aurelio'yu,Da Silva'yi nasil buldu?Zamaninda Cyzio,Shota,Archil,Vugrinec,Campbell nasil bulundu?Bu kadar mi zor bu is?

Bakin,Sampiyonlar Ligi'nin kaçmasinin tek sebebi transferdeki beceriksizliktir.Sampiyonlar Ligi gitti,UEFA gitti,liderlik gitti,liderligi ele geçirme firsati?O da gitti...Ama henüz SAMPIYONLUK GITMEDI...Zamanimiz var,akilli olunursa gitmeyecegine inaniyorum.Borç mu bulursunuz,kadroya giremeyenleri mi satarsiniz,olmadi kiralik mi bakarsiniz,ne yaparsaniz yapin,böyle bir kadroyu heba etmeyin,su takima Allah rizasi için iki tane,fazla degil iki tane direk oynayabilecek futbolcu alin.O zaman bedava puanlar dagitmayiz,liderligi de aliriz,arayi da açariz,SAMPIYON DA OLURUZ...Ben buna inaniyorum...

CeSS
25.11.2004, 09:46
Ziya Hoca'ya tepki veren arkadaslara pek hak veremiyorum. Daha düne kadar adam gibi adam ve Laz Ziya diye bagrimiza bastigimiz hocamizi bir maç sonucuna göre yerden yere vurarak yipratmayalim lütfen.

Ziya hoca Trabzonspordaki misyonunu tamamladiktan sonra elbette Trabzonspor'umuzdan ayrilacaktir. Ancak henüz o misyon tamamlanmadi. Trabzonspor'umuzu karistirmak isteyenlerin ekmeklerine yag sürecek sekilde Ziya hoca istifa seslerinin yükselmesini hos bulmuyorum. Bu isler sadece hocada çözümlenmiyor, olay hocada bitiyorsa biz neden futbolcu transfer ediyoruz ? her yenilgide hocayi degistiririz olur biter. Böyle bir mantik olabilirmi ?

iddia ediyorumki fenerbahçe hayatinin en ezik futbolunu Trabzon'a karsi oynadi ve sansinin yardimiyla kazandi. Maçi seyretmemis bir kisiburaya yazilanlardan sanki futbolu biz degilde fenerbahçe oynamis gibi hissedebilir. Futbolun adaleti yok derler ya aynen öyle bir maç oldu. 96 senesinde Vanspor'a kendi sahamizda 1-0 yenilip sampiyonlugu kaybettigimizde bile hocamiz Senol Günes'e bu kadar yüklenmemistik.

Istifa seslerinin yükselmesi için henüz çok erken . arada sadece 5 puan var ve kapanmayacak bir fark degil. Geçen senekac puan farkin kapandigini hatirlayin.

besiktas taraftararinin del bosque'ye yapmadigini bizler adam gibi adam olan Ziya hocamiza bir maç sonucuna göre yapmayalim. Sorun sadece asçida degil, asçiya malzemeyi saglayanda, malzemede . Malzemeyi saglayan ve malzeme iyi olmazsa kaliteli yemek bulamazsiniz. Bunun içinde gidip asçinin yakasina yapisamazsiniz. Yine iddia ediyorumki tüm bunlara ragmen bu Teknik ekiple önümüze çok güzel yiyecekler sunulacaktir. Buna inaniyor ve güveniyorum. Sizlerden istegim herkes biraz daha sabirli ve sagduyulu olmasidir.

400.000 rakamina bende takildim. ama Gölge_oyunu nickli arkadasimizinda söyledigi gibi, Ziya Hoca taraftarimizin rakamini bilmeyecek kadar cahil birisi degil, Trabzon sehri için kullandigini zannediyorum. Fakat sunuda gözardi etmemek gerekirki bu açiklamalar fanatik gazetesinden alinmadir. Istanbul boyali basinindan her sey beklenebilir.

EmrahYalçınalp
25.11.2004, 10:05
iddia ediyorumki fenerbahçe hayatinin en ezik futbolunu Trabzon'a karsi oynadi ve sansinin yardimiyla kazandi.

Iddiali olmak güzel de, biraz da gerçeklere dayandirmak gerekli diye düsünüyorum. Bence de biz tarihimizdeki en kötü (ezik demeye dilim varmiyor)maçlardan birini çikardik. Adamlar 10 kisiydi ve organize bir tek pozisyonumuz yok (Varsa ve hatirlatan olursa sevinirim). Hadi Febe de çok iyi degildi dense anlamaya çalisirim da, yok ezik oynadilar, yok sans yardim etti, bana biraz abartili geldi. Bizden daha organize, daha hirsli, daha inanmis, daha iyi motive olmustu bence adamlar. En azindan sahada hiç pislik yapmadan efendi efendi oynadilar, kazandilar ve gittiler...

Hatalari görmek ve yanlislari kabul etmek lazim...

400 bin olayina takilmamak lazim... Iyi niyet esastir.Edited by: perhaps

kadirsa_2000
25.11.2004, 11:07
Arkadslar lütfen lütfen. Ziya Hoca'mizin yazisinda da belirttigi gibi o pek serefli ortalik karistiricalar çanak tutmayalim. Elestirmek hepimizin hakki, burasida onun için var dogrudur ama emin olunki burada yazilan güzel seyler 1 yayinlaniyorsa yapilan olumsuz elestiriler ortaligi karistirmak için 10 yayinlaniyor.

Ha diyeceksinizki kendi taraftar sitemizde bile takimimizi gönlümüzce elestiremeyeceksek nerede yapacagiz bunu? Ama su da bir gerçekki bu kadar çok, adaletsiz ve her türlü dalaveraya basvuran güçler karsisinda bir seylerin mücadelesinin veriyorsaniz bazen bogaziniza kadar gelecek sözler ama orada tutup asagi yutmaniz gerekebilecek. Biz bosuna mi diyoruz TRABZONSPOR'LU olmak baska hiçbirseye benzemez, öyle pohpohlanan takimlari tutmak gibi kolay biri is degildir.

Saygilar...

Taner Uykuçeken
25.11.2004, 12:27
<TABLE cellPadding=0 cellSpacing=0 height=78><T><T>
<T>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD></TD></TR>
<TR>
<TD> </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE cellPadding=0 cellSpacing=0 ="PX11000000"><T><T>
<T>
<TR>
<TD></TD></TR></T></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></T></TABLE>

?Bu nasil korkaklik!?
?Geçen sene Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmaz, Yattara?yla oynarken kaybettik. Bu yil yine Galatasaray maçini Fatih, Gökdeniz, Mehmet Yilmazli oynayip kaybettik. Fenerbahçe?ye karsi 60 dakika yine 4 forvetliydik, gol atamadik. Oyuncu seçimiyle ilgili elestiriler dogru degil. Fenerbahçe bize karsi tek forvetle oynadi. Biz 2 forvetle sahaya çiktik. Peki kim korkak? Türkiye liginin en az gol yiyen ve en çok gol atan 2?nci takimiyiz...?

bende bunu anlayamiyorum GÖKDENIZ forvet degil niye zorla forvetmis gibi oynatilip yorum yapiliyor........ hadi gökdeniz forvet degil ve biz 2 forvetle maça çiktik ozaman onlarda serhat ve tuncayida sayarsan 3 forvetle oynadi bize karsi ayni mantikla alex bile forvet sayilir etti 4 biz sadeve fatih ve gökdeniz

Çebi
25.11.2004, 13:21
O dörtyüzbin söylemini Trabzon sehri için kullandiina eminim. Yoksa Ziya DOGAN gibi biri Trabzonspor' un ne kadar taraftari olmadiini bilemicek kadar cahil biri diil ya. Hem Firtina61 in dedii gibide 5 milyon taraftarimiz diil en asaa 7 - 8 belkide 9 milyon taraftarimiz olduunu düsünüyorum...

ya adam öyle bi rakam söylediki simdi Trabzonun tüm ilçelerini merkezle birlikte düsünsen en az 1 milyona yakin Trabzonsporlu var...Sadece merkezi kastetti desek bu sayi 250.000 degil zaten...Bu rakami neye dayanarak söyledigini bilmedigimiz için böyle yaklastik olaya...Trabzonspor'u suan büyük olmus bi kulüp gibi göstermesi, kendi dönminde büyümüs gibi göstermesi ayri yanilgi...Trabzonspor'a kim gelirse gelsin basarili olmak zorundadir...Ben onu yaptim bunu yaptim, o zaman öyleydi simdi böyle gibi söylemlerle basarili oldugunu kabul eden insanlara mutlaka geçmiste yasanan zaferler ve sekillde yasandiklari gösterilir...Hepimiz Ziya Hoca'ya destek veriyoruz ama bazen söyledikleriyle sadece kendini ön plana çikaran her basariyi tek basina sahiplenen, basarisizlikta ise farkli kisi ve olaylari ortaya atipüzerine düseni almayan bi Ziya Hoca var karsimizda...Daha dikkatli olmasi lazim....Oumarli Ermanli kadro, Tolga'li,Erdinç''li,F.Tekke'li,Gökdeniz'li,Hüseyin 'li,Emrah' li kadrodan daha iyi degildi heralde bu arada...

Emorfo
25.11.2004, 13:42
Ziya Hoca asla kendini ön plana çikaran bir yapisi yoktur. Megaloman degildir. Yapilan amansiz elestirilere cevap vermistir. Bir anlamda kendini savunmustur zira üstüne çok fazla gidildi. Ziya Hoca ana hatlari ile durum tespiti yapti. Takimi devraldigimda ligte su konumdaydi ve benim dönemimde su konuma geldi ve bunu bu futbolcular basardi heykelleri dikilmeli dedi. Çünkü rakiplerimizle esit sartlarda mücadele etmiyoruz dedi. Kadroda zaaflarimiz var dedi. Transferde istedigim adamlar alinmadi dedi bunu da bahane etmiyroz dedi. Cümle içerisinde siritmayan bir kelimeyi cimbizla alip bunu bir handikap gibi gösterip elestirmek kimse kusura bakmasin ama bizans medyasinin yaptigini yapmaktir. Trabzon'da yerel medya biraz kendine çeki düzen vermeli seçimlerden önce birilerinin borozanligini yapayim diye takima zarar vermemeli herkes kendisine çeki düzen vermeli.

Oğuz
25.11.2004, 17:01
Ziya Hoca asla kendini ön plana çikaran bir yapisi yoktur. Megaloman degildir. Yapilan amansiz elestirilere cevap vermistir. Bir anlamda kendini savunmustur zira üstüne çok fazla gidildi. Ziya Hoca ana hatlari ile durum tespiti yapti. Takimi devraldigimda ligte su konumdaydi ve benim dönemimde su konuma geldi ve bunu bu futbolcular basardi heykelleri dikilmeli dedi. Çünkü rakiplerimizle esit sartlarda mücadele etmiyoruz dedi. Kadroda zaaflarimiz var dedi. Transferde istedigim adamlar alinmadi dedi bunu da bahane etmiyroz dedi. Cümle içerisinde siritmayan bir kelimeyi cimbizla alip bunu bir handikap gibi gösterip elestirmek kimse kusura bakmasin ama bizans medyasinin yaptigini yapmaktir. Trabzon'da yerel medya biraz kendine çeki düzen vermeli seçimlerden önce birilerinin borozanligini yapayim diye takima zarar vermemeli herkes kendisine çeki düzen vermeli.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

secil_ts
25.11.2004, 17:50
Ben yerel basini takip etmedemiyorum ama anladigim kadariyla ist basini ya fazl afbartiyo yada gerçekten abartilacak olaylar dönüyo fb bjk ye yenildiginde onkar hoca degistirdimi fener sallaniyo fener eriyo dendimi ama trabzonda yattara ceza verildi olay yenildik olay berabere kaldik olay anlamadim bu isi bence basin ts izerinde bi yipratma politikasi izliyo ve taraftarda bilmiyerek buna alet oluyor bende fb yenilgisinden sonra ziya hocayi elestirdim yanlisti kadro bana göre dedim ama gitmeli dedim avrupada teknikdirektörlerle 4 yillik hatta daha üzeri sözlesmeler imzalaniyo biz bi senede 3 teknik hoca degistiriyoruz bence ziya hoca besiktas teklifleri gündeme geldiginde kisiligini gösterdi ve bizlere 'adam gibi adam ziya dogan' yazdirdi

üzerine fazla gidildigini ve transfer ihtiyaci hissettigini düsünüyorum ama bence profoisyenel insanlar kendi taraftarlarinin yaptigi elestirileri böyle lanse etmemelidir basina sonra kulübüne zarar veren taraftar durumuna düsmemiz söz konusu oluyor ben ziya hocaya güveniyorum ve bizim yeni hocaya degil yeni futbolcuya ihtiyacimiz var diyorum tabiki elimizdekilerdende son verimi almamz gerektigine inaniyorum

bordox
25.11.2004, 19:29
Ziya Dogan'in öncelikle sunu bilmesi gerekir-di.Bu takim degil sampiyonluk birinci lig tecrübesi olmayan amatör ruhlu futbolcularla sampiyon oldu.Ve Liverpool gibi devrin efsane takimini yenebiliyordu.

Egerhoca olarak elindeki futbolculari bu sekilde baskidan uzaklastiracagini saniyorsa yine yanlis yapiyor.ZiyaDogan sunu deseydi daha dogru bir is yapmis olurdu 'Ben futbolcularimdan bu maçta kendine güvenmis ve sorumluluk alarak oynamasini beklerdim' futbolcu kendinitakimina vermeli.Profosyonel futbolcu terimi nedense hep transfer ayinda ortaya çikiyor.Peki Tolga nasil profosyonel veya Celaleddin veya diger futbolcular adeta rakip cezasahasina veya Rüstü'nün kucagina ortalar yaparak kaçak güresen futbolcular eger bu maglubiyette bile kendi üzerine düseni almayacaksa bosuna nefes tüketmeyelim.Bu maçta benI.ege'nin cezasahasina dalmasi disinda diger maçlardan farkli bir sey izlemedim.I.egeo pzisyona kafa olarak kendini hazirlamis fenere gol atacagina inandirmis ama digerleri adeta bu maçta nerden çikti seklinde oynadilar 2-0 dan sonraki bosalim da bunun kaniti 1-0 olsa bastirmanin manasi var ama 2-0 olunca ne yapalim ki oluyor.

Ziya Hoca her kritik maç sonrasi bazi tedbirler alip oyun planini degistirmeyi düsünmek yerine bizi bize anlatmaya kalkiyor.Ilk önce Trabzon camiasi cabuk panikliyor diyordu,cabuk panikleyen ve 20.ve 30. dakikalarda oyuna Yattarayi alarak ispatlayan yetmezse 4 forvetle sahaya çok önemli müdahale yapiyor gibi görünerek aslinda hiç bir sey yapmayan kendisiydi.Eger Trabzon camiasi panikleseydi onu deplasmanda 2-1 galip gelinen ve ucunda ilk defa katilacagimiz samp.ligi rövans maçi sonrasi gönderirdi.

Simdi de elimdeki kadro tecrübesiz diyor ve simdi bende sunu anliyorum elimdeki kadro tecrübesiz ama onlara bu tecrübeyi aktaracak tecrübeden yoksun oldugum için bu konudaki açigi kapatamiyorum.Bunun baska bir tarifi yoktur.Olmasida mümkün degildir.Sahada çok sey bekledigi futbolcu ruh gibi geziniyor maçin altinda eziliyorsa veZiya Hocabunu onlarin tecrübesizligine daha önce sampiyonluk yarisi vermemis olmasina bagliyacaksa bu is profosyonellik isi degildir.Aldiklari paralari gerçekten haketmiyorlar.

Isi sürekli baska yerlere havale etmeye gerek yok.Ziya Hoca elindeki adamlarlarin ne oldugunu sene basinda biliyordu ve geçen sene hiç hesapta yokken sampiyonluk yarisi verdik üzerlerinde en ufak bir baski yoktu.Bundan daha iyi tecrübe edilecek yer var miydi kendisine sorulsun.Tecrübesi olmayan adamlarla yarisip sampiyon olacagim diyen kendisiydi fb maçi sonrasi degisen ne oldu anlamiyorum.

Z.Dogan elindeki firsatin farkinda olmalidir.Eger Trabzonspor gibi bir takimi ve Trabzonspor taraftarigibi sevdigi insanin hatasina bile katlanan bir taraftari bu demeçleriyle rencide ederse yarin kimse ne söyledigine bile bakmaz.Istanbul'a benzemez bu insanlar egriyi de dogruyuda yüzüne söylerler.Ipler tamamen kendisinin elindedir.Trabzonspor onun hayatinda bulabilecegi en iyi firsattir.Ve kendisini bu firsattan mahrum birakmasin sonra yazik olur.

pelikan
25.11.2004, 20:33
Ziya hoca biraksin artik konusmayi

isine baksin

Ben bildim bileli bu adam konusur, konusur

büyük takimlari yenmeden sampyion olunmaz

biri bunu ziya hocaya söylesin smileys/smiley7.gif

Muhalif
25.11.2004, 23:00
aksam haberlerde hocanin 2 ortasaha 1 forvet istedigini söyledi kanal d.. acaba dogru mu ki? sayet dogruysa sene basinda en güçlü hattimiz forvet fakat defansla ortasahada alternatifim yok diyordu... bu forvet ihtiyaci nereden çikti ki? bana sorarsaniz sene basinda da forvetimiz yoktu hala yok... fatih in yaninda hava toplarina hakim bir kule olmaliydi ki kenarlardan orta yapinca biri kafa vursun.. antep maçinda hoca bu sorunu tolga ile çözmeye çalismisti hatirlayin... sanirim ziya hoca kendine güvenini yitiriyor önemli maçlari kaybettikçe...kim ne derse desin her takima lazim söyle uzun boylu hava oplarina hakim bir golcü.. kontra oynarken oynatmazsin ama içerde kapanan takimlara ilaç gibi gelir.. mehmet yilmaz var demeyin aman! o kafaya çikmayi bilmiyor yahu.. firsat verilmiyor, sonradan oyuna giriyor da demeyin çünkü geçen sene sürekli oynuyordu ama nafile.. bir tek denzilispor u son 5 dk da 1-0 yendigimiz maçta kafa golünü hatirliyorum...

neyse... ziya hoca forvet istediyse bir yanlisindan daha döndü demeliyim.. yani sene basinda istememe yanlisindan... ha istedikleri alindi mi derseniz o da ayri konu tabi..

iyi olur insallah iyi olur ne deyim...

Analyzer
26.11.2004, 00:27
Cenk (BesinciMevsim), bu kadar sig bir yorumu senden beklemezdim açikçasi. Istanbul basininin artniyetli yazilarinin bu kadar mi esiri olduk? Artik anlayin be. Yalan yaziyorlar YALAN! Ziya Dogan sampiyonlugun en güçlü adayi oldugumuzu açiklamis. Açin okuyun resmi siteyi. Dünyanin en alçak gazetelerinden biri olan fanatik gazetesinin yazdigi yazilari ciddiye almayalim lüften. Bunlarin para için satmayacaklari bir tane bile ilkeleri yoktur.

hauptstrasse
26.11.2004, 02:34
ben biraz farkli bir konu uzerinden gitmek istiyorum!

takimdaki oyunculara bakiyorum birde oynadigimiz sisteme! hoca takimin iskeletini sokabilecegi bnir kalip yok. ne 4-4-2 ne 4-3-3 ne de 4-1-2-1-2

garip bir oyuncu profilimiz var!

yani klasik bir oyun sistemi oturtmanin bu takima olanagi yok yada biz uzun zamandan beri bunu seyredemedigimiz icin bize bu uzak geliyor!

yattarayi oyuna alirsan ne 4-4-2 ne de 3-5-2 oynayabilirsin.

yada fatihin oldugu takima 4-4-2 oynatamazsin gokdenizlede bunlarin hicbirisi olmuyor!

yani bizim artik takkeyi onumuze koyup dusunmemiz gerekiyor! ya fatihten yada gokdenizden tekrar bir ortasaha oyuncusu cikarip ikisinden biri ortasahanin onunde ileriye yonelik oynatacagiz ve cift santraforla maca baslayacagiz yani oyun sistemi 4-3-1-2 gibi bir sey olacak ancak bu kez de huseyin gibi bir supurucuden mahrum kalmak gibi bir sorun doguyor!

cesitli alternatifler uretilebilir ancak sorun oyuncu profilinin cok renkli olmamasi. biz iki uc yildir hep fizik gucu yuksek oyuncular almisiz simdi ortasahada yaraticilik gerektiginde bu oyuncunun eksikligini hissediyoruz! bence hocanin en buyuk yanlisi oyunculari yeterince kullanamamasi! ornegin takimin defansi de haene ve tayfun oynarken bu kadar hata yapmiyordu bir tolganin kaprisi hocayi iki haftada de haeneden vazgecip tolgaya donmesini sagladi sonra bizim sistem gume gitti ki dsikkatinizi cekerim biz tolganin oynamaya basladigi maca kadar mac kaybetmedik puan vermedik! yattaranin oynayip oynamama sorunsali basli basina bir mesele! onu oynatamiyorsan takimda ben daha bir sey demiyorum! bu isin kolayini yapiyor bizim son iki hocamiz hatta uc hocamiz! mantelitesi baska deyip gecistiriyorlar!

ne demek bu! bunu anlayabilmis degilim! bu adam ne zaman koysan oynuyor caba gosteri&lt;yor! eger bizim takim en azindan bir tembel oyuncuyu kaldiramiyorsa bizde bir sorun var demektir! bir yandan biz trabzonuz biz buyuguz diyecegiz ote yandan saha icinde yattara gibi bir cevheri tasiyamayacagiz!

hocam seni dinledik umarim sende bizleri dinliyorsundur!

kirmak dokmek olmadigini derdimizin gorursun! bizler gorduklerimizi soyluyoruz! fb macini seyrediyorum sahaya bakiyorum sikintidan patliyorum! 20 dakika boyunca bekledim ne zaman gol yiyecegiz diye! neden mi! gorunen koy kilavuz istemiyor!takimi yanlis kurma sorunu degil sorun! sonra duzelttin takima yilmaz i ve yattarayi aldin ancak takimin asil sorunu taktik olarak geriye gitmesi! geriye gidiyoruz goz gore gore turkiyenin en iyi top oynanyan takimi diyordu tarafli tarafsiz herkez simdi diyebiliyor muyuz bunu! kendini gelistiremeyen insan is yasaminda soklara ve yenilgilere hazir olmaalidir!

simdilik burda yada sehirde yada taraftar arasindaki kredin tukenmedi hatta yerinde duruyor ancak bu kredinin sonsuz olmadigini gormen gerekli! bir seyler yapmak gostermek zorundasin! ben guzel futbol oynayan trabzonu ozledim hoam. umarim yakinda bulurum takimimi yine...

Muhalif
26.11.2004, 08:01
ya savas ben de benim her yorumumu yanlis yorumlamani anlamiyorum... her yerde karsima çikan bir haber üzerine kirip dökmeden bir yorum yapmaya çalistim.. sene basindan beri bu takimin forveti yeterli denilirken de inanmiyordum buna hala daha inanmiyorum.. gökdeniz in, yattara nin forvet olmadigini hepimiz biliyoruz.. bir mehmet ve fatih var.. fatih bile forvet arkasi olarak degerlendirilebilir.. sadece hoca ile ilgili degil yorumum.. sene basinda bu sayfalarda gol rekoru kirar miyiz diye konular vardi.. sadece gelinen noktada camiamizda bir çok kisinin yanildigini düsünüyorum o kadar.. gs-bjk-kiew-fb.. bu 4 önemli maçta attigimiz gol sayisi sadece 1.. bunun 2 önemli nedeni ortasahada oyunu açacak bir oyun kurucu ve santraforda özellikle yan toplara hakim bir santraforumuz olmayisi diyorum.. ayni milli takim ukrayna maçinda oldugu gibi.. kaldi ki orada ortasahada bir emre vardi yani...

eger yorumumu sig görüyorsan bir sey demiyorum yine de..

selamlar..

kuzey_lee
26.11.2004, 11:54
çok düsündüm 2 gundur yazsam mi yazmasam mi diye..

yazinin hep ''ben geldigimde 86(!)dan beri sampiyon olamamis siradan bir anadolu takimiydi'' cümlesine takildim...

acaba ben mi yanlis anliyorum hocnin soylediklerini

FEDAİ
26.11.2004, 13:20
Belki konuyla ilgili degil ama fotomaçta ZELENKA yaziyor arkadaslar PRag'li.Iyi fuleli bi oyuncu.Bize yarar saglar diye düsünüyorum.Tabi dogruluk derecesiolmayabilir de çünki fotomaç

Berat
26.11.2004, 13:26
Istatistik bilimi en güvendigim bilim dallarindan biridir,,bu yüzden Ziya Hocayi elestirenlere bu bilim vasitasiyla bazi hatirlatmalar yapayim ; deplasmanda 15 maçta 13 galibiyet 2 beraberlik,kendi sahamizda 3 maglubiyet ki bunlarin tümü maalesef BIzans takimlarina..

bu tabloya göre Ziya hocayi "basarisiz,küçük takim çalistiricisi" gibi sifatlarla yargilamak büyük bi talihsizliktir..Bizansa karsi yaptigimiz derbi diye adlandirilan büyük maçlarda ( avrupa maçlarinda da bu sorunu yasadik) bi sorunumuz oldugu kesin,,ama bence bu sorun sadece Ziya hocadan kaynaklanmiyo,,futbolculardan da kaynaklaniyo,,çogu bööle maçlari kaldirabilecek mantalitede degil bence,,iste bu noktada Ziya Hocanin hatasi var,,onlarin bu maçlari kaldiracak düzeye gelmeleri Ziya hocanin isi ama maalesef basaramiyor,,ayrica takim tertibinde yanlisliklar yaptigina ben de katiliyorum (son örnek febe maçi) yani ben de Ziya Hoca sütten çikmis ak kasik degil,,mutlaka onun da hatalari olabilir..Ziya Hocanin gönderilmesinde yana olan arkdaslar "0" hata ile çalisacak biri varsa söölesinler..

ayrica Ziya Hocanin gtmesini isteyenlere( büyük maç kazandiramadigi için) bi teklifim var ; Turhan Sofuoglu'nu getirelim..Fb'nin en kötü döneminde bütün derbileri kazanmisti,,ne dersiniz(!)??

ayrica son olarak ta sunu hatirlatmak istiyorum : Ziya Hoca'nin Malatyasporu çalistiriyoken bi röportajini okumustum,en büyük hedefiniz ne sorusuna su yaniti vermisti; "bir Anadolu takimini sampiyon yapmak"..yani hocamiz da Türkiyedeki sisteme,adaletsizlige isyan eden,,buna karsi büyük bi zafer kazanip Türkiyede güçsüzlerin (!) daha dogrusu güçsüz görülen,hor görülen,dis destekleri olmayan insanlarin da basarili olabileceklerine inanan ve bunu kendisine yasam felsefesi yapan bi insan,,lütfen sahip çikalim,,hatalarini elestirelim ama yargisiz infaz yapmayalim..Hirsini anlamak için gözlerine bakin yeter....

TORUN
26.11.2004, 14:00
Arkadaslar bu yazi bir roportajmi yoksa haber diyemi verilmis. Kaynak ne? Yoksa çokca okudugumuz demis, söylemis, ögrenilmis, tarzindan olusturulan bir yazimi.

Ziya Hocanin gerçek manada böyle basit, üstün körüaçiklamalar yapacagina ihtimal vermiyorum.onun içinde yorum yapmiyacagim.

Hocanin resmi sitediki açiklamalarina bakiyorum bunlarla alaksi yok.

EmrahYalçınalp
26.11.2004, 14:55
Istatistik bilimi en güvendigim bilim dallarindan biridir,,bu yüzden Ziya Hocayi elestirenlere bu bilim vasitasiyla bazi hatirlatmalar yapayim ; deplasmanda 15 maçta 13 galibiyet 2 beraberlik,kendi sahamizda 3 maglubiyet ki bunlarin tümü maalesef BIzans takimlarina..

....

Kardes, bilgilerin için sagol ama istatistik parmak hesabindan farkli birseydir. Chi-square, correlation vb. gibi yüzlerce farkli analiz tekniginden hangisini yaptin da elestirenleri (karalayan demiyorum, bence de çok basarili oldugu birçok alan var) aydinlatiyorsun? Ukalalik olarak algilamasin kimse lütfen ama burdaki herkes ZD'nin kaç maç kazanip kaç maç kaybettigini biliyordur zaten.

Bilgisi olan arkadaslardankendi sahasinda oynadigi derbilerden 3 puan çikartip sampiyon olan takim var mi diye de bir bilgi rica etsem...

Emorfo
26.11.2004, 15:29
Daha önce Fatih Terim'i örnek verdim. Görev aldigi 4 sene boyunca 3 ya da 4 tane derbi kazanmistir. Bunlarin da çogunu bize karsi elde etti. Hatta bir senesi derbi kazanamayan gs sampiyon olmayi basarmistir. Gs maçi olsun fb maçi olsun bence bir talihsizlik Ziya Hoca'nint abiki hatalari olmustur o direklerden dönen toplar gol olsa maçlari kazsansak kimse konusmayacak haliyle. Ziya Hoca görev aldigi geçen sezon gibi oynatmiyor takimi nedense bu sene garip bir defansif anlayisla oynuyoruz. Geçen sene önde pres yapan takim oyunu oynayan Trabzonspor bu sene yildiz oyuncularimizin kisisel berecirileriyle buraya kadar gelebildi. Oyun sistemimiz ezberlendi ve rakiplerimi artik bize karsi daha dikkatli oynuyor. 3 maç kaybetti diye Teknik Direktör gönderilmez. Gönderilirse de emin olun gelen gideni aratir. Kadromuz dar bence Ziya Hoca'dan çok yönetimin transferde yanlislari tartisilmali. Zira Ziya Hoca'nin verdigi listede istedigi adamlar alinmadi. Listenin birinci sirasindaki adamla 15. siradaki adam arasinda kelite farki var haliyle. Ziya Hoca bakti ki istedigi oyuncular alinmayacak bari su an transfer edilenler alinsin dedi. Sene basinda 15 milyon dolar transfere harcasaydik bir sekilde o para bulunsaydi. Ziya Dogan'in listesinin ilk sirasindaki oyuncular alinsaydi emin olun simdi sampiyonlar ligindeydik ligtede lider durumundaydik. Ziya Hoca'nin günahi yok kimse yüklenmesin.. Trabzonspor'un siradan bir takim oldugu gibi bir cümle kullandigina inanmiyorum. Ziya Dogan Trabzon'daki Trabzonsporlu geçinenlerden daha çok bu takma sahip çikiyor daha da delikanlidir..

geronimo_61
26.11.2004, 16:24
sormak lazim ve cevap vermek lazim nerede geçen seneki volkan vallaha da billaha da volkan lee'den 10 kat daha iyi futbolcu degilse... arsenal psv maçindaki korelileri görünce bosa para vermisiz dedim yine

kadro kötü diyor ziya hoca el insaf hocam el insaf fatih, gökdeniz, hüseyin,tolga,erdinç, celalettin, adem koçak, emrah eren, volkan, yattara bi oyuncular türkiye ligi için çok üst seviyede oyuncular ve verimliler bence;

verimsizlere gelince anlasilmaz bir sekilde sommerse tercih edilen d'haene, yardimcilarinin çok begendig adam thijs, güney korden bosa kontenjan leee, senede yatarak 700.000 dolar kazanan augustine, büyük maçlarin kamikaze adami petkoviç, yazik bu yabancilara verilen paralara,

tam 10 tane üst düzey futbolcu saydim dacece bir tanesi yabanci

eldeki kalan yerlilere bakalim mehmet yilmaz, hasan üçüncü, tayfun cora,ibrahim ege,ufuk bayraktar, emre aygün türkiye'de bir çok takoimda rahatlikla oynarlar. bu kadronun neresi yetersiz beeee...

madem yetersizdi neden ligin 3, haftasinsa sakatlar iyilesince görün bizi deniliyordu neden bir kaçis var ve neden suçlu hep baskalari

geronimo_61
26.11.2004, 16:33
geçen seneki galatasaray maçini söyleyen ziya hoca bu maçlari da hatirlasin

1- skonto riga- trabzonspor 1, maç

2- trabzonspor- dinamo kiev 2. maç

3- trabzonspor- galatasaray bu sene

4- trabzonspor- fenerbahçe bu sene

bu maçlarin taktiginde ortak benzerlik su ileri ikili fatih ve gökdenizden olusuyor ve biz bu ikiliye uzun ve havadan top atiyoruz, diyeceksinizki, skonto maçinda augustine de oynuyordu; güldürmeyin beni

bir baska ortak nopktada su hepsi çok kritik maçlar ve biz bu maçlardan (4 maçtan) sadece puan hesabiyla 1 evet sadece 1 puana alabildik. TEBRIKLER AMA SUÇ ZIYA HOCAYA GÖRE HEP BASKALARINDA, futbolcularinda suçu yok kim suçlu kardesim taraftar mi yoksa adam gibi adam, sözüm sana;adamlik bazen kendi hatalarini da görmektir

Emin
26.11.2004, 20:37
Taraftar olarak Ziya Hocaya her zaman destek verdik. Haklidir basarili olmustur. Büyük bir çikis yasatmistir bu takima. Ama geldigi caminanin ikincilige tahammül edemeyen bir camia oldugunu bilmelidir. Ben hala Ziya Hocaya destek veriyorum. Ama her kötü sonucun arkasindan yaptigi açiklamalarla dayandigi mazeretlerin bir gün ona yetmeyecegini de bilmesi gerekir. Artik Ziya Hoca ile ilgili yorum yapmayacagim. Sadece bekleyecegim. Trabzonsporun Istanbulda GS, FB maçlarini kazanmasi Ziya Hocanin ne kadar kapasiteli bir hoca oldugunu gösterecektir. Bu iki maçin sonucuna göre Ziya Hocaya gerekli paye verilecektir. Derbi kazanamayan hoca kalan tüm maçlari bile kazansa takdirimi toplamaz. Insallah aksi olur da Ziya Hoca Trabzonsporun Türk futboluna kazandirdigi iyi bir hoca olur. Aksi takdirde sonraki duragi küçük bir Anadolu sehridir.

umraniye
26.11.2004, 20:54
AYNEN DEDIGIN GIBI güzel abim istanbuldaki derbilerde notu belli olur