PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cem Papila'dan Şok Açıklamalar...

DİNÇ
30.10.2006, 16:40
Cem Papila, Futbol Extra Dergisi'nin Kasım sayısında yer alan röportajında, FIFA listesinde görünen Kuddusi Müftüoğlu'nun Ocak ayında liste dışı kalacağını, bunun Çulcu tarafından planlı bir şekilde yapıldığını belirterek, ''Çulcu'nun bu yaptığı şark kurnazlığı. Kuddusi Müftüoğlu liste dışı kaldığında MHK ile federasyonun birbirlerine ne diyeceğini merak ediyorum'' dedi.

Papila, FIFA listesiyle ilgili iddialarını şu sözlerle sürdürdü: ''Bakın ortadaki kriterlere göre listenin yedinci sırasına yazılması gereken Bülent Yıldırım altıya, altıya yazılması gereken Müftüoğlu da yediye yazıldı. Şimdi Haluk Ulusoy düşünüyor ki, Kuddusi Müftüoğlu FIFA oldu. Aslında olmadı. Kimse farkında değil, kimse 1 Ocakta Türkiye'nin FIFA kadrosu 6'ya indirilirse şaşırmasın. 1 Ocakta bu liste 6 kişi olarak belirlendiğinde, Müftüoğlu liste dışı kaldığında o zaman Ulusoy Federasyonu ile Çulcu MHK'sı bakalım birbirlerine ne yapacak? Çünkü kadronun aslında 6 kişi olduğunu Çulcu biliyor ama Ulusoy bilmiyor. Kim kimi kandırıyor burada? Mustafa Çulcu'nun bu yaptıkları hep şark kurnazlığı, başka bir şey değil?''

Olayın üzerinden zaman geçmesine rağmen karşılaştığı yanlışı hala unutamadığını belirten Cem Papila, ''Ben MHK'nın bağımsız olmasını ümit ediyordum ama son gelişmeler hiçbir şekilde bağımsız olmadığını gösteriyor. Yani kendi iradesiyle kararlar veremediğini gösteriyor. MHK Başkanı dik duramadı bu olayda. MHK Başkanı ve yönetimi en baştan federasyon başkanının bu şekilde bir hakkı olduğunu kabul edip de o göreve gelmişlerse onu bilemem. Ama bunu kabul etmeden geldilerse dik duramadılar demektir. Ne yapmaları gerekirdi? İstifa edeceklerdi. Çulcu dik durup istifa edecekti ama bir sonraki dönem yine MHK Başkanı olabilecekti. İnsanlar söylemleriyle değil yaptıklarıyla anılır. Herkes tarihte yerini alacak'' şeklinde konuştu.

-''PATRONUN GEREKÇE AÇIKLAMASI HER ŞEYİ ANLATIYOR''-

Federasyon başkanı Haluk Ulusoy'un, performansından dolayı FIFA listesine alınmadığı yönünde gösterdiği gerekçeye katılmadığını belirten Papila, ''Bu inandırıcı ve doğru bir gerekçe de değil. Futbolun patronu kim? Haluk Ulusoy. Peki, patronun savunma verdiği nerede görülmüş? Federasyon Başkanı'nın, MHK'nın bir tasarrufunu onaylarken FIFA listesinde neden değişiklik yapıldığını açıklamak zorunda kalması aslında birçok şeyi anlatıyor. Çünkü ben gerçeği biliyorum. Bu gerçek, geçmişte genel başkan seçiminde Mustafa Çulcu ile karşı karşıya gelmemizdir'' diye konuştu.

Mustafa Çulcu'nun MHK başkanlığına geldiği gün FIFA kokartını kaybettiğini belirten Cem Papila, ''Hakemliği bıraktım, üzülmedim mi, biraz üzüldüm tabii. Bunca yıl emek harcamışım çünkü. Ama bir kere öldüm. Beni 10 defa daha öldürmelerine izin vermedim. Çünkü bundan sonra 10 defa daha öldürürlerdi beni'' açıklamasını yaptı. Mustafa Çulcu ile aralarındaki olayın sadece Eskişehir'deki seçim olayı olmadığını belirten Papila, ''Bizim Çulcu ile ilk kavgamız bundan 1,5 yıl öncesine dayanıyor. Aramızda kötü bir şekilde bir telefon mesajı olayı yaşandı. Bunu sadece dört kişi biliyor. Mustafa Çulcu'nun cep telefonuna hakemlik müessesesiyle ilgili bir mesaj geliyor, altında Cem Papila yazıyor. Ama telefon numarası bana ait değil. O da mesajı alır almaz beni araması gerekirken, hemen yetkilileri aramış. Sonradan o telefon mesajını çekenin de kim olduğunu buldum ve kendilerine gösterdim. Bu benim için çok acı bir olaydı. Ondan beri aramız gergindi zaten'' dedi. Papila, kendisine karşı bu tür talihsiz olayların bir çok defa meydana geldiğini belirterek, mazeretini bildirmesine rağmen Mustafa Çulcu'nun kız kardeşinin düğünü olduğu gün kendisine 2. Lig (B) kategorisi maçı verdiğini söyledi.

-''İKİNCİ BİR ŞENES ERZİK OLMAK İSTEMİŞTİM''-

Faal hakemken hedefinin hakemliği bıraktıktan sonra Türkiye'yi Avrupa'da FIFA ve UEFA'da önemli bir görevde temsil eden ikinci bir Şenes Erzik olmak olduğunu belirten Papila, şunları söyledi: ''Bende bunu yapacak bilgi ve birikim var. Ama bugünkü federasyon bunu düşünecek kapasitede değil, bunu görecek vizyona da sahip değil. En büyük üzüntüm, sadece kişisel sebeplerden dolayı bana bu fırsatı vermediler. Yine aynı şekilde geçen sene de Metin Aydoğan'a FIFA listesi konusunda haksızlık yapıldı. Ben bunu o günkü MHK Başkanı Ufuk Özerten ile paylaşmıştım. (Şık olmadı) dedim. Onu, İstanbul medyasında eski hakemlere yakın bir grup istemedi. Onlar birilerinin menfaatini kollamak amacıyla birilerini FIFA yapmak için Aydoğan'ı yediler.''

-''SERDAR TATLI'NIN BIRAKMA NEDENİ SAKATLIK DEĞİL''-

Serdar Tatlı'nın hakemliği bırakma nedeninin açıklandığı gibi sakatlık olmadığını belirten Papila, şöyle devam etti: ''Serdar Tatlı'ya en yakın hakem bendim. Serdar'ın bırakmasındaki gerçek neden farklıydı. Bu bizim kendi aramızdaki özel bir şey. Bunu ben açıklayamam. Yani hakemlikten mutlu olarak ayrılan hiç yok gibi. Mustafa Çulcu 45 yaşının ve FIFA kariyerinin sonuna kadar hakemlik yaptı, o bile mutlu ayrılamadı. Biz o kadar gidemedik. Çulcu nasıl gitti, bilemem. O ayrı bir yetenek olsa gerek. Hem 45 yaşının sonuna kadar hem de FIFA'da dördüncü kategoride kalarak bu kadar sürdürebilmek çok büyük bir yetenek. Biz 39 yaşında, hem de üçüncü kategoride kalamadık.''

Hakemlik hayatında ''keşke olmasa'' dediği hataların olduğunu belirten Papila, ''Mesela Vestel Manisaspor-Galatasaray maçında ofsayt gerekçesiyle iptal ettiğimiz bir gol var. Yine Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yardımcının yanlış tespit edip ofsayttan gol verdiğimiz bir pozisyon var. Keşke yaşanmasaydı dediğim kararlardı bunlar'' itirafında bulundu.

-''TAŞI SEVERİM DEDİM, BEŞİKTAŞLI OLDUM''-

İyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu belirten Cem Papila, ''Beşiktaşlı oluşumda çok ilginç. O zaman 8-9 yaşındayım. Komşumuzun oğlu Turgay ağabey bana gelip (Sarayımı seversin, bahçeyi mi, yoksa taşı mı?) diye sordu. Ben de (Taşı) cevabını verdim. O da o zaman (Tamam sen Beşiktaşlısın) dedi ve öyle Beşiktaşlı oldum. İstanbul'da okudum, bir sene Dikilitaş'ta oturdum. Kaldığım ev İnönü Stadı'nın hemen üstündeydi. Sürekli İnönü Stadı'na maçlara giderdim. Hiçbir zaman fanatik olmadım ama sıkı bir Beşiktaş taraftarıydım. En beğendim futbolcu ise o dönemde Gökhan Keskin'di'' diye konuştu.

-''KENDİMİ TRABZONLU OLARAK GÖRÜYORUM''-

Kendisini en çok üzen olaylardan birinin Trabzonspor taraftarlarının yaptığı yürüyüş olduğunu belirten Cem Papila, ''Çünkü ben Trabzonluyum. Bırakın annemin ve eşimin Trabzonlu olmasını, ben Zonguldak'ta Trabzon kültürüyle büyümüş biriyim. Ben o yörenin insanıyım, benim memleketim orası, kendimi Trabzonlu olarak görüyorum. Babam Hopalı. O yörenin insanı olarak bu şekilde protesto edilmek beni üzdü. Ama bunda bana göre başka faktörler vardı. O yürüyüş siyasi rant amacıyla yapılmış bir yürüyüştü. O olayı organize eden insanlar bana göre siyaseti kullanarak bu işi yaptı. Tabii vatandaş onu bu şekilde görmedi'' iddiasında bulundu.

-''HEDEFİM SPOR BAKANI OLMAK''-

Beşiktaş-Samsun maçını hatasız yönettiğini tekrarlayan Papila, o maçın devre arasında Sinan Engin'in soyunma odasına gelerek, verdiği kırmızı kartlarla ilgili kendisine, (Hocam kartlarında, kararlarında haklısın) dediğini söyledi. Bundan sonraki hedefinin CHP'den milletvekili olarak meclise girmek olduğunu söyleyen Papila, ''Daha öncede siyasetin içindeydim. Profesyonel lig hakemi olunca siyasete ara vermek zorunda kaldım. Şimdi kaldığım yerden yoluma devam edeceğim. CHP'nin üyesiyim. En büyük idealim de spor bakanı olarak bilgi ve birikimimle ülkeme hizmet etmek'' dedi.

Papila, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile sınıf arkadaşı olduğunu doğrulayarak, ''Sayın Şekip Mosturoğlu ile Hukuk Fakültesi'nden arkadaştık. 1984-88 yılları arasında aynı sınıfta okuduk. Federasyon başkan vekili olduktan sonra kendisiyle yüz yüze gelmedik dersem yalan olmaz. Sadece bayramlarda ve kandillerde birbirimize mesaj atardık, o kadar. Bu konuda hem kendisi hem de ben büyük özen gösterdik'' şeklinde konuştu.

-''PAPİLA'YI PAPİLA YAPAN DİK DURUŞUDUR''- ''

Cem Papila'yı Cem Papila yapan dik duruşudur'' diyen Papila, ''Ben hatalar yapmadım mı yaptım ama yapmadığım bir tek şey var, kimse için santim eğilmedim. Çok da büyük konuşmak istemiyorum ama eğilirsem sadece çocuklarım için eğilirim. Belki onlar için de eğilmeyebilirim, sınırlarımı zorlarım. Ama etrafımda çok eğilen insan gördüm. Hele o Eskişehir'deki benim dik durduğum seçimde çok insan vardı eğilen'' dedi.

-''TEK ÜZÜNTÜM İNÖNÜ STADI'NA ÇIKAMADAN DÜDÜĞÜ BIRAKMAK''-

Hakemliği bırakırken en büyük üzüntülerinden birinin İnönü Stadı'na çıkamadan düdüğünü asmak olduğunu belirten Papila, şöyle konuştu: ''Vestel Manisaspor-Galatasaray maçım başarılı geçseydi ertesi hafta İnönü Stadı'na gidecektim. Ama iyi geçmediği için gidemedim. İçimde bırakırken ukde olarak kalan tek şey o Beşiktaş-Samsunspor maçından sonra İnönü'ye gidemeden düdüğü bırakmak. İstenmediğim yere başım dik çıkmak isterdim. O atmosferi yaşamak isterdim. Beşiktaş seyircisi bu konuda bana göre yöneticisinden daha sağduyulu. Beşiktaş seyircisi çok sağduyulu bir seyirci. Hiç de tepki göstermezlerdi. Beşiktaş taraftarı yönetiminden daha sağduyulu, o kesin. Ortadaki somut beyanlara göre konuşuyorum, herkes görüyor, duyuyor bunları.''

-''TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUK ŞANSI YOK''-

Bu sene şampiyonluğun Fenerbahçe, Galatasaray ve Vestel Manisaspor arasında geçeceğini, Beşiktaş ve Trabzonspor'un şansı olmadığını belirten Papila, ''Çünkü Beşiktaş takım olamadı. Bu konuda çok önemli zaafları var. Kayseri Erciyesspor maçı sonrası yaşananları televizyondan izledim, arkadaşlığın olmadığı yerde başarı olmaz. Galatasaray'ı geçen sezon şampiyon yapan en önemli faktör takım olmaktı. Ama Beşiktaş takım olamadı'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=35388

sweetrose
30.10.2006, 16:46
Papila yı papila yapan dik duruşuymuş... ş...siz adam... Senin dik duruşun ancak virgül kadar olur...

Cafer KILIÇSOY
30.10.2006, 16:48
Emeğimize kan doğradıktan sonra değil Trabzonlu nereli olursan ol. Benim için farketmez. İnsan önce insan olmalı

tamuğ yamtar
30.10.2006, 16:49
Güzel bir benzetme var böyle insanlar için ama neyse.

Sitenin kalitesine yakışmaz.

Bu kadar düşer mi bir insan.

Sokak bilmemneleri gibi konuşmalar.

Nasıl insan bunlar?

Gürkan
30.10.2006, 16:53
it iti ısırmaz derler ama bunlar bırbırlerıne dıslerını bayagı gecırıyorlar.

Külünkoğlu
30.10.2006, 17:01
- İyi bir beşiktaşlıyım beşiktaş taraftarıyım,
- kendimi Trabzonlu olarak görüyorum,
- Trabzonspor ve Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı yok.

Bir yazı içerisinde bu kadar metcezirler yaşayan ruhuna tükürseler yeridir. Sadece seni değil tff'yide protesto ettik ve niye ettiğimizi de gayet iyi biliyorduk emek hırsızı karaktersiz !

Şekip mosturoğlu gerçeğini açıklamamış nihayet ama geç ve eksik açıklamış, sen o katliamları yaparken adam fb yönetici değil, tff yetkilisi idi. Yani senin arkanda sağlam bir torpi vardı değil mi Papila ! Seni hiçbir zaman affetmeyeceğiz !

OLCAY ÇAKIR
30.10.2006, 17:05
benim izlediğim anlarda,dini simgelerle ilgili olarak,çıkamayacağı bir konunun dibine dalmıştı,araya konular ve aybaba,gökmen,ziya falan girdide kurtardılar papili...

mahmuter61
30.10.2006, 17:29
Ulan senin dik duruşunu ....pis herif!Senin yedi sülalen Trabzonlu olsa ne yazar kavşak herif.Kancıktan ta aşağasın cin papila...

macka61
30.10.2006, 17:34
ya bırakın şunu kendisini iyi trabzonlu görüyorsa yaptıkları ne

Fanatik28
30.10.2006, 17:37
Gereken tepkinin aslinda simdi verilmesi gerek. Yok Trabzonluymus, yok dik dururmus. Biz adama nasil durulmasi gerektigini gösteririz ama bunu burada kelimelere dökmeye terbiyem müsaade etmiyor.

Eger gereken tepkiyi vermezsek, bu adam yakinda Trabzon`u yorumlamayada baslar, ahan buraya yaziyorum.

empty61
30.10.2006, 17:41
Dik duruyormuş :p

Ali Özcan
30.10.2006, 17:49
Eğri oturup doğru konuşmaya çalışmış...saçmalamış...

ts_fan
30.10.2006, 17:51
Bu başlıkta adı geçen mahluğa, onun söylediklerine, onun yaptıklarına, ... v.s herşeyine sadece kusulur.Başka birşey gelmiyor aklıma, çok ağır kelimeler geçiyor içimden yazmak için ama yazmıyorum.Dünyanın en adi, .....siz varlıklarından biri olan adam, sen bizim için ömür boyu, kara gömlekli, verilmiş infaz görevini layıkıyla yapmış, vicdansız biri olarak akıllarımızda ve kalbimizde yer alacaksın.Sen hiçbir Anadolu şehrinin insanı olamazsın, ki Trabzon'lu olarak kendini hissettiğini söylemen demogojiden başka birşey değildir, Anadolu insanı delikanlı olur.Sen belkide Dikilitaş'(t)a otura otura!!! kendine ben dik duruş sahibiyim imajını yakıştırıyorsun, dediğim gibi Dikilitaş'(t)a oturarak dik oldum diyorsan, evet diksin hemde dim diksin (yalnız o taşa tam oturabilmiş olman kaydıyla).Çok sayılacak!, çok sevilecek! mahluksun ama burası yeri değil.Birçok Trabzonspor muhabbetinde, birçok ortamda zaten fazlasıyla seviliyorsun!!!:mad:, bir daha burda senin gibi değersiz bir mahluk için günaha girmeye değmez.Tüm Trabzonspor'lular öteki tarafta yakana yapışacak, orada hesaplaşacağız seninle:mad:

Nytre
30.10.2006, 17:51
papila aslında herşeyi anlatmamış.. mesela trabzonspor-fb maçını!

degok
30.10.2006, 17:53

Kendisini en çok üzen olaylardan birinin Trabzonspor taraftarlarının yaptığı yürüyüş olduğunu belirten Cem Papila, ''Çünkü ben Trabzonluyum. Bırakın annemin ve eşimin Trabzonlu olmasını, ben Zonguldak'ta Trabzon kültürüyle büyümüş biriyim. Ben o yörenin insanıyım, benim memleketim orası, kendimi Trabzonlu olarak görüyorum. Babam Hopalı. O yörenin insanı olarak bu şekilde protesto edilmek beni üzdü. Ama bunda bana göre başka faktörler vardı. O yürüyüş siyasi rant amacıyla yapılmış bir yürüyüştü. O olayı organize eden insanlar bana göre siyaseti kullanarak bu işi yaptı. Tabii vatandaş onu bu şekilde görmedi'' iddiasında bulundu.

Bu kadar da sallanmaz ki. Adam 30 binlerin yürüyüşünü siyasi bir rant yürüyüşü diye değerlendirmiş. Ne tip bir siyasetse söylediği her düşünceden insanın katıldığı bir yürüyüştü bu.

Hepsini geçtim trabzonluyum demesi trabzon kelimesini ağzına alması bile beni iğrendirdi.

Selman
30.10.2006, 17:54

Bu adam Trabzon'luysa ben değilim vallahi.Bir insanda hiç mi şeref, haysiyet, yüz kızarması olmaz?Siyaset varmış yürüyüşte geç Papila bunları geç.:mad:

sweetrose
30.10.2006, 17:55
Trabzonlu olarak görüyormuş...30 bin kişi ile protesto edildi şimdi kuruğu kaptırmama telaşında... ş....siz...

Enes Berfin
30.10.2006, 18:12
Bu Adam Ne Hakla Hala Bizim Takimimizin Ismini Agzina Aliyor, Sen Kimsinde Trabzonun Lafini Agzina Aliyoruz Defolll...

Cenkhan
30.10.2006, 18:14
Sen belkide Dikilitaş'(t)a otura otura!!! kendine ben dik duruş sahibiyim imajını yakıştırıyorsun, dediğim gibi Dikilitaş'(t)a oturarak dik oldum diyorsan, evet diksin hemde dim diksin (yalnız o taşa tam oturabilmiş olman kaydıyla).Çok sayılacak!, çok sevilecek! mahluksun ama burası yeri değil.

Ben de Dikilitas ta oturuyorum, burasi Karadenizliler in cogunlukta oldugu bir semt, oyle adam cikarmaz. Oturmussa bile Kadikoy de buyumustur..

ts_fan
30.10.2006, 18:24
@Cenkhan
Vallahi bunu yazarken emindim böyle bir çıkış olabileceğini ama sonra yok olmaz dedim.Lafın zaten gittiği yer belli diye düşündüm, zaten orada yazımda bariz bir dokundurma var ve dokundurduğum adamda belli, bu yüzden gerek yoktu bu yaptığın açıklamaya;)

D.N: Benim tuhafıma gitti, keşke bu ayrıntıyı not düşseydin diyorsan, yazdıklarım ve dokundurmam gayet açık ve nettir ve o mahluğadır:mad:İçinde birşey kalmasın gadam, saygılar;)

Küçükalioğlu
30.10.2006, 18:46
Nasiiiii ne satıyomuş bu adam anlayan varmı. Avel'in sevmediği takım yok heryere bi kulptan yapışmış. spor bakanı olacakmış olsan olsan boşbakan olursun.

Emre B.
30.10.2006, 18:55
Bir de kendimi Trabzonlu olarak görüyorum diyo.Trabzonu ağzına alamaz bu adam

Ertan 51
30.10.2006, 18:55
cem papila trabzon lafını ağzına almasın kendine şekiller vermeye çalışan fakat içi boş kullanılıp bi köşeye atılan adam.bu laflarına aldanıp bi tane trabzonlu buna sahip çıkarsa ve affederse fenerli olsun.biz kenarda durup bunun bi yerlere yamanmaya çalışmasını acıyarak seyredelim.daha içimden neler geçiyor ama sitemize yakışmaz.niğdeden trabzona saygılarımla.

Erkan
30.10.2006, 18:59
BU ADAMIN YUZUNDEN OLUYORDUM OLUYORDUM YA!!!!!!!!!!! NE KONUSUYOR PIS HERIF, A BELLASINI VERSIN , SAMPIYON OLMA SANSIMIZ BIRAZ DAHA YUKSELDI boyle bir serefsiz hakemligi birakti hakem dunyasindan ilerleme var..

Salih61
30.10.2006, 20:15
Papila yı papila yapan dik duruşuymuş... ş...siz adam... Senin dik duruşun ancak virgül kadar olur...Evet çok dik durdun çokkkkkkkkkkkk :(

Beytullah
30.10.2006, 22:34
papıla anca konusuru dık durusuymus pehh sımdı sana soverdım ama senın gibi haysiyetsiz herif için degmez..........

ahmetansu61
30.10.2006, 23:44
cem papilayı telegole cıkaran herkese teşekkür ediyorum. sayesinde her pazar akşamı baypas oluyorum.

metehan
30.10.2006, 23:49
Annenin Trabzonlu olması adam olmak için yeterli olmuyor maalesef. Halen daha utanmadan, "Sinan Engin bana kartların haklı olduğunu söyledi" diyebiliyor. İnsanda biraz utanma olur be !

kutoz
30.10.2006, 23:50
Ey Trabzonspor!

işte ben seni bu yüzden seviyorum... Sana zarar veren her kim olursa olsun, gün geliyor senden özür diliyor, senden icazet bekliyor...

Bakın tarihimize... Trabzonspor'un kapısından dönen kaç futbolcu, hata yaptığını dile getirmiştir... Ya da bakınız kaç futbolcu, Trabzonspor'dan istanbulun üç güzel kızkardeşi tarafından transfer edildikten sonra, futbol hayatlarını hangi takımda noktalamıştır...

Ey Cem Papila... Ne siyaseti... O insanların yüreği tertemizdir... senin içini sarmış siyasetin örümcek ağları... temizlesen bile, eline yapışır o ağlar... kimi kandırıyorsun... herkes etsede, ben hakkımı sana helel etmiyorum... Haram olsun...

Kasım Hilal
30.10.2006, 23:56
papilla konuşsun bakalım..
Zaten bu vakitten sonra anca konuşur o..

Hüda Topaloğlu
31.10.2006, 03:40
Galatasaray'ın onursal üyesi olan Schalke 04 Kulübü Başkanı Gerhard Rehberg, FourFour Two Dergisi'ne birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. "Galatasaray'ı tutuyorum. Ancak Trabzonspor'a da müthiş sempati besliyorum. Çünkü başkanlık kariyerim boyunca en iyi ağırlandığımız yer Trabzon'du. Trabzon'a hayran kalmıştım" dedi.

Papila kimdir Allah askina, Senin büyüklügünü inatla kabul etmemekte israr edenler olsada Dünya biliyor, gerisi hikaye...Baskan Rehbergin Galatasarayi tutmasi ise tamamiyla kuluplerin arasinda olan onursal üyelikten kaynaklaniyor yani tamamiyle formalite ve resmiyete uyma zorunlulugundan söylenmis sözler...

zeki gursoy
31.10.2006, 09:58
ya farkındaysanız hukuk fakültesinden falan diye bahsediyo..yani hukuk mezunu, bir sürü üst düzey ortamda bulunduğu belli...seçkin bi çevreside olur bunların (!)..iyide bu adam hala mahelle ağzıyla konuşuyo farkındaysanız..anlattıkları köydeki 75 yaşındaki hasan amcaya bile hityap etmiyo, böyle dayı dayı konuşmalar,ben şuyum buyum adı altında ufak oltalar...sen kimsin lan!..trabzonlu olmak birçok kapıyı açıyo bu memlekette ordan yaralanmaya çalışan bi ..erefsizsin...kendine imaj yapıp satmaya çalışma, sen zaten satılmışsın adi adam!

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 13:06
yürüyüşümüzü bukadar adi bi şekilde küçültmesi inananılır gibi değil biz o yürüyüşü neden yaptığımızı gayet ii bilioruz siyasi rant için yapılmışta biz de farkında değilmişiz destek vermişiz biz o dönemde seni ve federasyonu protesto ettik noldu sonuç sen futbolda yoksun bıçakçı başkanlığı bırakmış durumda gücümüzü ii anla işte papilla öğle adice konuşarak protestomuzu küçültmeye çalışma adi insan

Naim
31.10.2006, 15:33
Cem Papila'nın hakemliği bırakmasına üzüldüğünü belirterek, "Cem Papila'nın hakemliği bırakması Türk futbolu için büyük bir kayıp oldu. Tam olumlu çağıydı, bırakmasa iyi olurdu"

Acaba Bu açıklamayı yapan kişi kimdir?

Muhalif
31.10.2006, 16:36
Yapsa yapsa Trabzonspor'un şu anki başkanı yapar böyle bir açıklamayı:D Hala forumda konu açılmamış olmasına şaşıyorum aslında..

Naim
31.10.2006, 16:58
Yapsa yapsa Trabzonspor'un şu anki başkanı yapar böyle bir açıklamayı:D Hala forumda konu açılmamış olmasına şaşıyorum aslında..

Kendisinden Her zaman böyle Güzide açıklamalar görmeye alıştığım için çok umursamadım
ama hafta sonuna kadar bür güzellik düşünebilirim
:D

golebshera
31.10.2006, 17:11
30000 kişinin yürüyüşü siyasetmiş bilmemneymiş.. Hangi siyasetçi o kadar trabzonluyu yürütecek sokaklarda? Neyin siysetiymiş bu? Mantığımıza hitap etsede atmadığını anlasak.. Hem mevzuyu hala idrak edememiş, o facia maçı bir ofsayt pozisyonuna indirgemiş. Bu kafayla hakemlik yapmış. Birde Trabzonun çocuğuymuş. Olsa olsa Nişantaşı çocuğu olur...

BOZOHAN
31.10.2006, 18:53
şereeeeefsiz

FANATIK61
31.10.2006, 18:57
Bu Adamin ruh sagligi bozuk herhalde

tsmaniac
31.10.2006, 19:18
spor bakanımı? dik duruşlumu? noluyoruz ya

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 22:31
bu adamın anasına küfür etmediysek o bizim büyüklüğümüzdendir ama daha fazla adice konuşup trabzon u ağzına alarak kirletmee devam ederse anasınada söverim ben bu adamın köpek sooyu

Tevfik Kılıç
31.10.2006, 23:42
Cem Papila, Futbol Extra Dergisi'nin Kasım sayısında yer alan röportajında, FIFA listesinde görünen Kuddusi Müftüoğlu'nun Ocak ayında liste dışı kalacağını, bunun Çulcu tarafından planlı bir şekilde yapıldığını belirterek, ''Çulcu'nun bu yaptığı şark kurnazlığı. Kuddusi Müftüoğlu liste dışı kaldığında MHK ile federasyonun birbirlerine ne diyeceğini merak ediyorum'' dedi.

Papila, FIFA listesiyle ilgili iddialarını şu sözlerle sürdürdü: ''Bakın ortadaki kriterlere göre listenin yedinci sırasına yazılması gereken Bülent Yıldırım altıya, altıya yazılması gereken Müftüoğlu da yediye yazıldı. Şimdi Haluk Ulusoy düşünüyor ki, Kuddusi Müftüoğlu FIFA oldu. Aslında olmadı. Kimse farkında değil, kimse 1 Ocakta Türkiye'nin FIFA kadrosu 6'ya indirilirse şaşırmasın. 1 Ocakta bu liste 6 kişi olarak belirlendiğinde, Müftüoğlu liste dışı kaldığında o zaman Ulusoy Federasyonu ile Çulcu MHK'sı bakalım birbirlerine ne yapacak? Çünkü kadronun aslında 6 kişi olduğunu Çulcu biliyor ama Ulusoy bilmiyor. Kim kimi kandırıyor burada? Mustafa Çulcu'nun bu yaptıkları hep şark kurnazlığı, başka bir şey değil?''

Olayın üzerinden zaman geçmesine rağmen karşılaştığı yanlışı hala unutamadığını belirten Cem Papila, ''Ben MHK'nın bağımsız olmasını ümit ediyordum ama son gelişmeler hiçbir şekilde bağımsız olmadığını gösteriyor. Yani kendi iradesiyle kararlar veremediğini gösteriyor. MHK Başkanı dik duramadı bu olayda. MHK Başkanı ve yönetimi en baştan federasyon başkanının bu şekilde bir hakkı olduğunu kabul edip de o göreve gelmişlerse onu bilemem. Ama bunu kabul etmeden geldilerse dik duramadılar demektir. Ne yapmaları gerekirdi? İstifa edeceklerdi. Çulcu dik durup istifa edecekti ama bir sonraki dönem yine MHK Başkanı olabilecekti. İnsanlar söylemleriyle değil yaptıklarıyla anılır. Herkes tarihte yerini alacak'' şeklinde konuştu.

-''PATRONUN GEREKÇE AÇIKLAMASI HER ŞEYİ ANLATIYOR''-

Federasyon başkanı Haluk Ulusoy'un, performansından dolayı FIFA listesine alınmadığı yönünde gösterdiği gerekçeye katılmadığını belirten Papila, ''Bu inandırıcı ve doğru bir gerekçe de değil. Futbolun patronu kim? Haluk Ulusoy. Peki, patronun savunma verdiği nerede görülmüş? Federasyon Başkanı'nın, MHK'nın bir tasarrufunu onaylarken FIFA listesinde neden değişiklik yapıldığını açıklamak zorunda kalması aslında birçok şeyi anlatıyor. Çünkü ben gerçeği biliyorum. Bu gerçek, geçmişte genel başkan seçiminde Mustafa Çulcu ile karşı karşıya gelmemizdir'' diye konuştu.

Mustafa Çulcu'nun MHK başkanlığına geldiği gün FIFA kokartını kaybettiğini belirten Cem Papila, ''Hakemliği bıraktım, üzülmedim mi, biraz üzüldüm tabii. Bunca yıl emek harcamışım çünkü. Ama bir kere öldüm. Beni 10 defa daha öldürmelerine izin vermedim. Çünkü bundan sonra 10 defa daha öldürürlerdi beni'' açıklamasını yaptı. Mustafa Çulcu ile aralarındaki olayın sadece Eskişehir'deki seçim olayı olmadığını belirten Papila, ''Bizim Çulcu ile ilk kavgamız bundan 1,5 yıl öncesine dayanıyor. Aramızda kötü bir şekilde bir telefon mesajı olayı yaşandı. Bunu sadece dört kişi biliyor. Mustafa Çulcu'nun cep telefonuna hakemlik müessesesiyle ilgili bir mesaj geliyor, altında Cem Papila yazıyor. Ama telefon numarası bana ait değil. O da mesajı alır almaz beni araması gerekirken, hemen yetkilileri aramış. Sonradan o telefon mesajını çekenin de kim olduğunu buldum ve kendilerine gösterdim. Bu benim için çok acı bir olaydı. Ondan beri aramız gergindi zaten'' dedi. Papila, kendisine karşı bu tür talihsiz olayların bir çok defa meydana geldiğini belirterek, mazeretini bildirmesine rağmen Mustafa Çulcu'nun kız kardeşinin düğünü olduğu gün kendisine 2. Lig (B) kategorisi maçı verdiğini söyledi.

-''İKİNCİ BİR ŞENES ERZİK OLMAK İSTEMİŞTİM''-

Faal hakemken hedefinin hakemliği bıraktıktan sonra Türkiye'yi Avrupa'da FIFA ve UEFA'da önemli bir görevde temsil eden ikinci bir Şenes Erzik olmak olduğunu belirten Papila, şunları söyledi: ''Bende bunu yapacak bilgi ve birikim var. Ama bugünkü federasyon bunu düşünecek kapasitede değil, bunu görecek vizyona da sahip değil. En büyük üzüntüm, sadece kişisel sebeplerden dolayı bana bu fırsatı vermediler. Yine aynı şekilde geçen sene de Metin Aydoğan'a FIFA listesi konusunda haksızlık yapıldı. Ben bunu o günkü MHK Başkanı Ufuk Özerten ile paylaşmıştım. (Şık olmadı) dedim. Onu, İstanbul medyasında eski hakemlere yakın bir grup istemedi. Onlar birilerinin menfaatini kollamak amacıyla birilerini FIFA yapmak için Aydoğan'ı yediler.''

-''SERDAR TATLI'NIN BIRAKMA NEDENİ SAKATLIK DEĞİL''-

Serdar Tatlı'nın hakemliği bırakma nedeninin açıklandığı gibi sakatlık olmadığını belirten Papila, şöyle devam etti: ''Serdar Tatlı'ya en yakın hakem bendim. Serdar'ın bırakmasındaki gerçek neden farklıydı. Bu bizim kendi aramızdaki özel bir şey. Bunu ben açıklayamam. Yani hakemlikten mutlu olarak ayrılan hiç yok gibi. Mustafa Çulcu 45 yaşının ve FIFA kariyerinin sonuna kadar hakemlik yaptı, o bile mutlu ayrılamadı. Biz o kadar gidemedik. Çulcu nasıl gitti, bilemem. O ayrı bir yetenek olsa gerek. Hem 45 yaşının sonuna kadar hem de FIFA'da dördüncü kategoride kalarak bu kadar sürdürebilmek çok büyük bir yetenek. Biz 39 yaşında, hem de üçüncü kategoride kalamadık.''

Hakemlik hayatında ''keşke olmasa'' dediği hataların olduğunu belirten Papila, ''Mesela Vestel Manisaspor-Galatasaray maçında ofsayt gerekçesiyle iptal ettiğimiz bir gol var. Yine Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yardımcının yanlış tespit edip ofsayttan gol verdiğimiz bir pozisyon var. Keşke yaşanmasaydı dediğim kararlardı bunlar'' itirafında bulundu.

-''TAŞI SEVERİM DEDİM, BEŞİKTAŞLI OLDUM''-

İyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu belirten Cem Papila, ''Beşiktaşlı oluşumda çok ilginç. O zaman 8-9 yaşındayım. Komşumuzun oğlu Turgay ağabey bana gelip (Sarayımı seversin, bahçeyi mi, yoksa taşı mı?) diye sordu. Ben de (Taşı) cevabını verdim. O da o zaman (Tamam sen Beşiktaşlısın) dedi ve öyle Beşiktaşlı oldum. İstanbul'da okudum, bir sene Dikilitaş'ta oturdum. Kaldığım ev İnönü Stadı'nın hemen üstündeydi. Sürekli İnönü Stadı'na maçlara giderdim. Hiçbir zaman fanatik olmadım ama sıkı bir Beşiktaş taraftarıydım. En beğendim futbolcu ise o dönemde Gökhan Keskin'di'' diye konuştu.

Beşiktaş-Samsun maçını hatasız yönettiğini tekrarlayan Papila, o maçın devre arasında Sinan Engin'in soyunma odasına gelerek, verdiği kırmızı kartlarla ilgili kendisine, (Hocam kartlarında, kararlarında haklısın) dediğini söyledi. Bundan sonraki hedefinin CHP'den milletvekili olarak meclise girmek olduğunu söyleyen Papila, ''Daha öncede siyasetin içindeydim. Profesyonel lig hakemi olunca siyasete ara vermek zorunda kaldım. Şimdi kaldığım yerden yoluma devam edeceğim. CHP'nin üyesiyim. En büyük idealim de spor bakanı olarak bilgi ve birikimimle ülkeme hizmet etmek'' dedi.

Papila, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile sınıf arkadaşı olduğunu doğrulayarak, ''Sayın Şekip Mosturoğlu ile Hukuk Fakültesi'nden arkadaştık. 1984-88 yılları arasında aynı sınıfta okuduk. Federasyon başkan vekili olduktan sonra kendisiyle yüz yüze gelmedik dersem yalan olmaz. Sadece bayramlarda ve kandillerde birbirimize mesaj atardık, o kadar. Bu konuda hem kendisi hem de ben büyük özen gösterdik'' şeklinde konuştu.

Cem Papila'yı Cem Papila yapan dik duruşudur'' diyen Papila, ''Ben hatalar yapmadım mı yaptım ama yapmadığım bir tek şey var, kimse için santim eğilmedim. Çok da büyük konuşmak istemiyorum ama eğilirsem sadece çocuklarım için eğilirim. Belki onlar için de eğilmeyebilirim, sınırlarımı zorlarım. Ama etrafımda çok eğilen insan gördüm. Hele o Eskişehir'deki benim dik durduğum seçimde çok insan vardı eğilen'' dedi.

-''TEK ÜZÜNTÜM İNÖNÜ STADI'NA ÇIKAMADAN DÜDÜĞÜ BIRAKMAK''-

Hakemliği bırakırken en büyük üzüntülerinden birinin İnönü Stadı'na çıkamadan düdüğünü asmak olduğunu belirten Papila, şöyle konuştu: ''Vestel Manisaspor-Galatasaray maçım başarılı geçseydi ertesi hafta İnönü Stadı'na gidecektim. Ama iyi geçmediği için gidemedim. İçimde bırakırken ukde olarak kalan tek şey o Beşiktaş-Samsunspor maçından sonra İnönü'ye gidemeden düdüğü bırakmak. İstenmediğim yere başım dik çıkmak isterdim. O atmosferi yaşamak isterdim. Beşiktaş seyircisi bu konuda bana göre yöneticisinden daha sağduyulu. Beşiktaş seyircisi çok sağduyulu bir seyirci. Hiç de tepki göstermezlerdi. Beşiktaş taraftarı yönetiminden daha sağduyulu, o kesin. Ortadaki somut beyanlara göre konuşuyorum, herkes görüyor, duyuyor bunları.''

-''TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUK ŞANSI YOK''-

Bu sene şampiyonluğun Fenerbahçe, Galatasaray ve Vestel Manisaspor arasında geçeceğini, Beşiktaş ve Trabzonspor'un şansı olmadığını belirten Papila, ''Çünkü Beşiktaş takım olamadı. Bu konuda çok önemli zaafları var. Kayseri Erciyesspor maçı sonrası yaşananları televizyondan izledim, arkadaşlığın olmadığı yerde başarı olmaz. Galatasaray'ı geçen sezon şampiyon yapan en önemli faktör takım olmaktı. Ama Beşiktaş takım olamadı'' diyerek sözlerini tamamladı.

Utanmadan sıkılmadan trabzonluyum diyor.şampiyonluğu elimizden alıp malum bizans köpeklerine veren kendisi değilmiydi pişkinliğin bu kadarına da pes vallahi

Tevfik Kılıç
31.10.2006, 23:52
utanmaz sıkılmaz şee eeeeeeeeeeesiz haaaaaaaayyyyyyysiiyeeeeeeeeeesiz karekter yoksunu emek hırsızlığı yapan kişi trabzonlu olamaz hadi ordan başka kapıya seni Allaha havale ediyorum

sweetrose
31.10.2006, 23:54
Bu adama küfredip de ahlakı bozmayalım..zati ne olduğunu 30 bin kişi yürüyerek kendisine sölemiş olduk...

OLCAY ÇAKIR
01.11.2006, 10:43
Belki yeri ve zamanı değil amma;

BJK maçındaki kararlarda sonuna kadar haklıydı Papil..!

3 bü.üklere aynı cesaretli yönetimi gösteremedi..!

Soru işaretide burda...

Metin Tokatta hakemliği bırakırken papil gibi duygusal beyanatlara girdi...

zannettilerki millet ''ne olur bırakmayın'' diyecek...

Birileri bunları şımartmadı belkide,bunlar birilerine şirinlik yaptı...acı olan da bu...yersiz yurtsuz kaldılar..

oysa biz delikanlı olanı severdik,delikanlı olmayı başaramadı papil.devamı gelmedi,inandırıcı olamadı..şimdi ağla ufağum ağla..

Burçak
01.11.2006, 11:27
ya bu adamı konuşmaya değmez. bırakın defolsun http://smilies.sofrayt.com/fsc/angry8.gif

http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/angry2.gif

Erbay
01.11.2006, 14:19
Cem Papilada gram delikanlılık varsa bende fenerliyim.

Çetin
01.11.2006, 20:05
papila siyasete şimdiden atılmış.. çok üzgünmüş evet bende çok üzgünüm ama aynı zamanda çok sinirliyim. inşallah günün birinde bir partinin otobüsünün üzerinde meydanda görmem onu; işte hemşehriniz diye... şerefsizliğinin cezasını çekecek daha

Hüseyin Çümen
02.11.2006, 13:01
bejeke maçında verdiği kararlarla büyük hakem olabilir imajını görmüştük ama oda ruhunu satabilcek birisi olduğunu çok ii gösterdi futbolumzu çok fazla meşgul etti defolum gitti köpek

AtalaY_BuğrA
02.11.2006, 14:57
"PAPİLA'YI PAPİLA YAPAN DİK DURUŞUDUR''

Gülüyorum sadece sana :D:D:D

Ayrıca eğilme sınırlarına dikkat et 2 puan kaptırırsın sonra.

Burçak
02.11.2006, 15:02
onun için 2 puan kaptırmak önemli değildir be atalay.
buseferde derdiki ya 3 puan kaptırsaydık :D

Şahinoğlu
02.11.2006, 16:13
Bu şahsiyet resmen Şeytanın Avukatıdır , çok güzel yalan söylüyo , e söyler tabi adamın mesleği ,ş...eften yoksun mahlukat afgur dur telegolde.

Mehmet Aksu
05.01.2007, 21:15
kadınköyde yaptıgı katliamı unutmadık:mad:

Berk Eren
05.01.2007, 21:19
oyna papıla oyna trıbunlere oyna..sıyasete atılacaksın oyna bakalım..

sen benım ve benım gıbı burda bulunan cogu ınsanın umıtlerını,hayallerını caldın,gozyaslarını akıttın..bundan sonra ne dersen de ne yaparsan yap,hiçbirsey degısmeyecek..

Seni gordugumde sana iki cift sozum var..sadece okadar..

Ayaz
05.01.2007, 21:34
onun ben ........ ama neyse, yeri ve mekanı değil.. ilk fırsatında yüzünü söylemek en iyisi..

magicyattara
06.01.2007, 11:43
Şampiyonluğumuzu yedin hala konuşuyorsun.

Trabzonsporu yıkan adamsın.

Yattaranın ortasını smaçlayan aurelionun pozisyonuna penaltı veremedin,ofsayttanda golü yedirdin bize hala çıkıp konuşuyorsun utanmadan.

Yaptığın hırsızlık sendeki vicdanın ve utanmazlığın göstergesi.

Merak ediyorum rahat uyuyabiliyormusun diye.

Yoksa sen şeytanın avukatımısın?

littlebighorn
06.01.2007, 12:00
Cem Papila tetikçidir. Asıl önemli olan tetiği çekenden ziyade tetiği çektirenlerin ortaya çıkmasıdır.

poetricus
06.01.2007, 12:14
Cem Papilada gram delikanlılık varsa bende
Fenerliyim.

En güzeli buydu. Şunu gram değil de miligram yapsak?!

poetricus
06.01.2007, 12:17
Yoksa sen şeytanın avukatımısın?

Devil's Advocate: Yalnız o filmin sonunda avukat ruhunu kurtarmak için silahı şakağına dayayıp tetiği çekiyordu. Bunda o erdem de yok. Hala pişkinlik yapıyor. Sakın Şeytan'ın avukatı değil de kendisi olmasın!

bordo_mavi_
06.01.2007, 12:20

Kaldığımız hallere bakın. Şampiyonluğu elimizden almış hakem eskisi kalkıyor ben trabzonluyum diyor. Başkanımız yakın bir geçmişte bu adama methiyeler düzüyordu. Sorumlu olarak bu hakem eskisi siyaseti gösteriyor. Bir garip çelişkiler yumağı...

AKSOY_61
06.01.2007, 17:10
gördüğüm zaman tansiyonum çıkıyo
sigortam atıyo
bide starda konuk değilmi iyice çıldırıyorum ya

maskeli61
06.01.2007, 17:21

la ALLAH seni nasıl biliyosa öyle yapsın hemi demek öyle he aslında trabzonlusun ama biz siyaset için yürüdük he fb maççında bizi katlettigin ve şampiyonlugumuzu bizden çaldıgın için degil yani he ya böyle şereften yoksun DİK duran adamları niye muhatap olarak buralara yazıyosunuz arkadaşlar bide adam yerine koymak zorunda kalıp cvp veriyoruz bunları aynı yerde benzin döküp yakmak lazım bu bir kazım kanat ...... vs vs..var arkasından sıralarız yeri gelince

İNADINA TS İNADINA ŞAMPİYON İNADINA İSYAN ALAYINA İSYAN EN BÜYÜK TRABZONSPORUM

efulim67
06.01.2007, 17:30
ya bırakın şunu kendisini iyi trabzonlu görüyorsa yaptıkları ne

Bu yıl Zonguldak'a tayin oldum. Çevremde papilanın akrabaları var.
Ve esirgemeden hakkındaki düşüncelerimi onlara söylüyorum.
Hakettiği hakaretlerimi ediyorum.
Umarım bir gün karşıma da çıkar en medeni şekilde ağzına sıçrarım :)

maskeli61
06.01.2007, 17:33
Bu yıl Zonguldak'a tayin oldum. Çevremde papilanın akrabaları var.
Ve esirgemeden hakkındaki düşüncelerimi onlara söylüyorum.
Hakettiği hakaretlerimi ediyorum.
Umarım bir gün karşıma da çıkar en medeni şekilde ağzına sıçrarım :)
:):) sıçra agzına :)

Mayls
06.01.2007, 17:43
30 Nisan 2005'i unutma unutturma
Kadiköy'de calinan sampiyonlugu unutma unutturma

Mustafa AYDIN
06.01.2007, 17:51
Hadii lan ordan Trabzon luymuş,satılık insanlarla işimiz olmaz bizim.

Ertan 51
06.01.2007, 17:59
beni en çok sinir edende böyle kendini para için satan ve onun bunun tarafından kullanılıp bir yere atılan adamların delikanlı triplerine girmesidir.seni hak ettiğin şekliyle sadece Trabzonspor taraftarı değil febeliler hariç tüm türkiye beynine kazıdı nasılmı kişiliksiz satılmış ve kullanılmış bi adam olarak.bunu böyle bil.

Hüseyin Çümen
07.01.2007, 10:03
trabzonlu hisetmen içim içinde birazcıkçerefin olabilmesi lazım ama sende şeref namına bişe yok o yüzden trabzonlu hisedebilme ödülüne hiç bir zman layık olamıyacaksın senden olsa olsa bizanslı olur

Külünkoğlu
24.03.2008, 16:38
İlginç, Yoksa ? yok canım olur mu öyle şey..

Fenerbahçeli milli yüzücü Esma Gizem Papila’nın Türkiye Şampiyonası’nda alınan idrar örneklerinde doping maddesine rastlandı.

İzmir’deki Ege Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Kulüplerarası Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda yarışan milli yüzücü Esma Gizem Papila’nın, yarışma sonrası alınan A ve B numunelerinde yapılan inceleme sonrasında yasaklı maddeye rastlandı.

28TS61
24.03.2008, 16:45
fb nin basarilari nerden kaynaklandigi belli oluyor

Gürkan
24.03.2008, 16:57
Bunun içinde guiness dopingler kitabına başvursunlar.

gerçi ben inanmıyorum kesin aiz yıldıvımın düşmanları yapmıştır bunu.

soyadı + klübü = normaldir.

macka61
24.03.2008, 17:10
acaba akrabalık varmı

ozturk
24.07.2009, 15:38
hadi ordan cem papilamısın nesin....

Koray
24.07.2009, 16:03
Cehennem ateşinde kavrulsakta seni unutmayacağız Papila...