PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 29. Hafta | Trabzonspor 0 - 2 beşiktaş | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Adem Akyüz'
04.05.2015, 02:13
Yahu taraftarın takımı olumsuz etkilediğini düşünüp takımın/futbolcuların kötü oynamasına hak veriyorsunuz da peki niye bu ruhsuzlar ordusunun kötü oynaması yüzünden taraftarın bu hale geldiğine hak veremiyorsunuz bunu anlamıyorum. Bu taraftar dediğimiz şey insan yahu insan. Kızar, sinirlenir, sevinir, üzülür vs.. Sen rahat evinde o sahadaki ruhsuzları izlerken, hocanın saçma sapan değişikliklerini görürken TV'yi kırma noktasına gelmiyor musun sanki? Oturduğun yerden dünyanın küfürünü saydırmıyor musun? Ee, tribündeki adamın suçu ne o zaman? "Taraftar takımı ateşler" ibaresi bizim için geçerli değildir artık, kimse kusura bakmasın. Çünkü 2011'den bu yana taraftar öyle bir soğutuldu ki (Hala devam ediyor) bırakın takımı ateşlemeyi, kendini bile ısıtamaz. Taraftarın kendine gelmesi takıma bağlıdır. Takım güven verirse, iyi oynarsa taraftar da iyi olacaktır. Evet normal olan taraftarın takımı ateşlemesidir. Ama herkes çok iyi biliyor ki normal bir dönemde ve normal bir ülkede değiliz..

Ayrıca sahada sıkışan maç sonu taraftar baskısından bahsediyor. Kolay yolu bulmuş hepsi.
O taraftardan şikayet eden futbolculara takımın deplasman karnesini alıp gözlerine sokmak lazım ya neyse..
Ulan bütün maç boyunca mücadele etmeden ruhsuz ruhsuz dolanacaksın ama tepki gösterince suçlu taraftar olacak.
Böyle bir dünya yok. Dünyanın neresine giderseniz gidin uzun süreli formsuz oyuncular tepki görür.
Tutturmuş millet bir taraftar diye. Bundan önce de hakem diye tutturmuştuk.
Zaten hakemdi, taraftardı uğraşmaktan saha içindeki rezaleti göremiyoruz.
Allah sonumuzu hayır eylesin..

Sefer A.
04.05.2015, 02:15
Uğur'u savunan taraftar yoktur heralde..
Uğur = Yumlu..
Fazla söze gerek yok, Vahid hoca demişti stoperler yerli olmaz diye..
Seneye ne Aykut kalır ne Uğur, Ptt Ligi'nde oynarlar ancak..

Mustafa Yumlu kesinlikle daha iyi... o da kötü ama daha iyi

Sefer A.
04.05.2015, 02:22
Yahu taraftarın takımı olumsuz etkilediğini düşünüp takımın/futbolcuların kötü oynamasına hak veriyorsunuz da peki niye bu ruhsuzlar ordusunun kötü oynaması yüzünden taraftarın bu hale geldiğine hak veremiyorsunuz bunu anlamıyorum. Bu taraftar dediğimiz şey insan yahu insan. Kızar, sinirlenir, sevinir, üzülür vs.. Sen rahat evinde o sahadaki ruhsuzları izlerken, hocanın saçma sapan değişikliklerini görürken TV'yi kırma noktasına gelmiyor musun sanki? Oturduğun yerden dünyanın küfürünü saydırmıyor musun? Ee, tribündeki adamın suçu ne o zaman? "Taraftar takımı ateşler" ibaresi bizim için geçerli değildir artık, kimse kusura bakmasın. Çünkü 2011'den bu yana taraftar öyle bir soğutuldu ki (Hala devam ediyor) bırakın takımı ateşlemeyi, kendini bile ısıtamaz. Taraftarın kendine gelmesi takıma bağlıdır. Takım güven verirse, iyi oynarsa taraftar da iyi olacaktır. Evet normal olan taraftarın takımı ateşlemesidir. Ama herkes çok iyi biliyor ki normal bir dönemde ve normal bir ülkede değiliz..

Ayrıca sahada sıkışan maç sonu taraftar baskısından bahsediyor. Kolay yolu bulmuş hepsi.
O taraftardan şikayet eden futbolculara takımın deplasman karnesini alıp gözlerine sokmak lazım ya neyse..
Ulan bütün maç boyunca mücadele etmeden ruhsuz ruhsuz dolanacaksın ama tepki gösterince suçlu taraftar olacak.
Böyle bir dünya yok. Dünyanın neresine giderseniz gidin uzun süreli formsuz oyuncular tepki görür.
İmza + mühür

memmedaga
04.05.2015, 02:26
aslında sakin kafa ile düşünürsek çok ama çok problemli bir durum var ortada.

Dağıttığımız kadrodan hiç bir farkı yok takımın, ne oyun olarak ne de puan vs.

Bu kadar oyuncu yollayıp transferde rekor kıracaksın ve sonuç aynı olacak deseler kimse inanmazdı galiba.

Ortada aslında çok büyük bir başarısızlık var.

2 sene önceki kadromuzda aslına bana göre kalitesiz değil birbirini tamamlamıyan oyuncular bir takım olamadı yada onlara bir sistem bulunamadı.

bugünkü durum aynı.

İshak ve Sefa, Erkan bunun en güzel örneği.

İskender Çakmak
04.05.2015, 06:57
Ersun Hoca elleriyle maçı beşiktaşa verdi. Açık ve net...

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 07:41
Açıkçası bu kadar ruhsuz bir Hoca, çekirdekçi bir taraftar ve bahar uykusuna yatmış bir takım beklemiyordum.

Hayal kırıklığı içindeyim.

Ersun ve Erkan tam bir hayal kırıklığı bu sezon

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 07:56
Sen fenere gidecem diye .tünü yırt, 2 golde de senin kaptırdığın topla gol olsun. (Erkan) 90 dak. Sahada kal.
Sahanın en iyisi Özer’i çıkar. Olacak iş mi?

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 07:56
Yahu zorla Başakşehir'e vereceğiz 4.lüğü

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 07:57

Ağzına ve düşüncene sağlık kardeşim
İmzamı atıyorum yazdıklarına

asilhamsi
04.05.2015, 08:00
benim görüşüm aynı burada en az suçu olan taraftardır.

Takıma ve şehre konsantre olamayan futbolcular ve teknik ekip önce sadece takımı düşünüp sahada varını yogunu ortaya koyacak sonra taraftar baskısından şikayet edecek.

Hadi Avni Akerde taraftar baskısı var peki ya deplasman macları?

Ulan maca gitmesen tarafta takımı yalnız bırakıyor derler,gidersin baskı yapıyor derler.

Ne yapalım peki?Erkan ın 90 dakika bizimle dalga gecmesini izleyip mutlu mu olalım?Adam rakibe iki asist yaptı diye alkıslayalım mı?

Küfüre bende karsıyım; Erkan kufur dısında aldıgı tum tepkileri sonuna kadar hakediyor.

nakzo
04.05.2015, 08:14
Bu maç özelinde sezon genelinde Tarihimizin yapılan harcayamaya göre en fiyasko takımına sahibiz. Bu takım tartışmasız sonuna kadar başarısızdır.Bir başka Fiyaskoda Ersun Yanaldır.Büyük destek ve umutlarla geldiği geldiği ilkandan bugüne dek gerek oyun anlamında,gerek kadro anlamında,gerekse taktik anlamında hicbir katkısı olmamıştır gelecek sezon için umut zerresi veya bir mum ışığı kadar aydınlık vermemiştir takım ve camia ersunun umrunda değildir inşallah seneye bizimle olmassın ersun zira sennenden hicbir halt olmaz...

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 08:15
Ersun'un kafası sanki bu takımda değil gibi
Beni şok ediyor her hafta
Gelecek sezon için ümitlerimi kırıyor
Of of ne zaman yüzümüz gülecek Allah'ım

artvints
04.05.2015, 08:16
bu sene fener taraftarı sürekli oynayan ama formsuz oyuncusu emenike yi ıslıkladı, gs bizm maçta burak,olcan ve selçuk'u ıslıkladı. bjk taraftarı avrupa ligi eleme maçında tolga'yı ıslıkladı. oluyor öyle. sahada ıslıklanacak bir takım vardı zaten. çok abartmayıp devam etmeleri lazım. psikoloğa gidebilecek parayı veriyor klüp, bişey olmaz.

Ertan 51
04.05.2015, 08:16
Çektiğim acının,duyduğum üzüntünün bir sonu gelmeli artık,bu böyle gitmez :( :( :(

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 08:17
TS yenilebilir, fark da yiyebilir ama bu kadar ruhsuz ve kimliksiz O Y N A Y A M A Z.

Bu sezon en az suçlu taraftardır. Hiç kimse taraftar baskısı vs. yalanlarına sığınmasın.

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 08:20
Bu kadar kötü bir sezonda hala 4. olma şansımız var.

Bu hafta 28 PUANLI ÇOK KRTİK HAFTALARA GİREN Ç. RİZE ile sonra da Bursa ile oynayacağız.

6 puan alırsak işimiz kolaylaşır.

En azından UEFA'ya kaldık diye teselli oluruz ancak bu gadro gelecek sezon için kesinlikle yeterli olmaz.

Acilen neşteri vurmak şart takıma.

nakzo
04.05.2015, 08:28
Bu kadar kötü bir sezonda hala 4. olma şansımız var.

Bu hafta 28 PUANLI ÇOK KRTİK HAFTALARA GİREN Ç. RİZE ile sonra da Bursa ile oynayacağız.

6 puan alırsak işimiz kolaylaşır.

En azından UEFA'ya kaldık diye teselli oluruz ancak bu gadro gelecek sezon için kesinlikle yeterli olmaz.

Acilen neşteri vurmak şart takıma.

Rize kaç haftadır kazanamıyor kümeye oynuyor bizim reziiler ise top.oynamıyor deplasmanda 2 galibiyetmiz var. rize bizi rahat yener bursaya karşı ise ya kaybederiz ya da berabere bu takımın 4.olma şansı bence yok ha burada bazı aklı kıt arkadaşlar 6.olup aavrupa ya gideriz diyor ne olacak ki diyor .Bizim gibi büyük takımların bir prestiji vardır bazense prestij için oynarsın 100 trilyon harcayan Trabzonspor 6.olup avrupaya gidecekse bin kere lanetolsun avrupasına....

artvints
04.05.2015, 08:29
bjk hakeme rağmen kazanmış. bir penaltı vermeyince böyle oluyor demek ki. maç boyunca verip vermediği fauller bir anda unutuluyor. adam her bir boka faul çalıp durdu, sert oynamamızı engelledi, bjk nin yaptığı bazı faullerde ise pozisyona uzak kaldım bahanesiyle faulleri vermedi.yenilince böyle ağızlara düşüyorsun, sayı olarak az kaldığın için de sindiriyorlar seni.tek çıkar yol kazanmak oluyor malesef.

Mustafa Ayazoğlu
04.05.2015, 08:34
özer gibi bi oyuncu ile devam edilir mi?

çok yumuşak bir oyuncu , sakatlanma riski yüksek imza atsın ilk işi sakatlanmak

soner ve özer bu takıma kazandırdığı birşey yok

Punisher-61
04.05.2015, 08:57
Ersun yanal inatla erkani sahada tuttu tataftara sanki inat eder gibi.. Erkan zenginde kendine yakisani yapti ve ersun yanalin ona olan güvenino bosa cikrtmadi ve rakibe 2.güzel asistini yapti

lazarinho
04.05.2015, 09:00
kadro kalite farkıyla bjk kazandı

kısa ve net.

bahadır2561
04.05.2015, 09:00
Umarım kalan maçlarda Özer bi daha forma giymez

Sen kim oluyorsun da hocanı, takım arkadaşını taraftara meze ediyorsun

Sen git instagram da foto paylaş beğen tribünlere oyna

Bonservisi kesinlikle alınamamalı

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2015, 09:05
Ersun hoca,bence,Erkan'ı sahadan çıkarken yuhalanmasın diye çıkarmadı.

Ayağına her top geldiğinde yuhlanıyordu ama oyundan çıkarken tepki çok daha farklı olacaktı.

Bence öyle...

artvints
04.05.2015, 09:09
Ersun hoca,bence,Erkan'ı sahadan çıkarken yuhalanmasın diye çıkarmadı.

Ayağına her top geldiğinde yuhlanıyordu ama oyundan çıkarken tepki çok daha farklı olacaktı.

Bence öyle...

öyle zaten ama devre arasında çıkarması uygun olurdu.

Selçuk Sarı
04.05.2015, 09:10
Halı saha takımımız var... Orta güçlükte bir takımız... Yani çevrede herkesle oynuyoruz herhalde yüzde 50 50 dir galibiyetler... Çok çok iyi değiliz yani...Takımı ben kuruyorum bazen adam eksikse halı saha bize adam bile buluyor topa vurabiliyor çocuklar sağolsunlar...Her neyse... Net söylüyorum Fatih atik, Erkan zengin, Özer Hurmacı hele hele Deniz'i halı saha takımımda oynatmam. Söyleceklerim bu kadar... Teşekkürler...

Özşahin
04.05.2015, 09:10
Zoraki formanı giydirdiğin adamdan birşey beklemeyeceksin adam kefen giyer gibi TS forması giydi sonuç ortada: Erkan Zengin.

Kendi sahanda bu kadar kapanıyorsan galibiyet zaten hayaldi bence, geçmiş olsun. UEFA'ya gidemezsek bunu da taraftara açıklayamazlar.

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2015, 09:14
Dünkü maçta takımın en iyi oyuncularından biri(kaleci hariç) Fatih Atik'ti.

Düşünün artık takımın durumunu...

Faik Yılmaz
04.05.2015, 09:16
Beşiktaş kötüydü...

Ama biz daha kötüydük bu yüzden kaybettik.....

Her şeye rağmen maça giden 16900 taraftarımıza teşekkürü bir borç biliyorum....

Badaloğlu
04.05.2015, 09:20

Adem kardeşim, bu yazdıklarının hepsine eyvallah... Sana bir sorum olacak... Bu taraftarlar Sadri Şener'in başarısız olduğunu düşündüğünden dolayı tribünlerden ''istifa'' diye bağıran taraftarlar değil midir? Aynı taraftarlar gene Sadri Şener'in bir maç bitimi sonunda arabasına binerken taşlanıp, pet su şişeleri kendine fırlatılmadı mı?

Benim anlamadığım bu anlı, şanlı, futbolu çok bilen(!) taraftarımız bunca başarısız bir sezon ortada dururken, kulübü borç batağına saplarken, 2. sezonunda 5. hoca ile çalışan başkanımız sayın, İbrahim Hacıosmanoğlu'na tek kelime dahi etmiyor. Bu durum normal midir?

Dün akşam çok net söylüyorum taraftar Erkan Zengin hata yapsın da ıslıklayalım modundaydı. Erkan Zengin bu takımın en suçsuzudur!!! İllada bir suçlu arayacaksanız, başkan ve olmayan yönetimi(!) orada duruyor! Başkana ve olmayan yönetimine(!) gösterilen hoşgörü zorla bu takıma getirilen oyuncuya gösterilmiyor! Bu nasıl bir çelişkidir?

temel_yilmaz
04.05.2015, 09:21
Kimse görmüyormu görmek istemiyormu anlamıyorum Trabzonspor'un sorunu yönetimsel ve bu sorun hiç bir zaman çözülemeyecek...

Trabzonspor hariç her spor branşında ortalamanın üstünde başarılı bu şehirdeki sporcular.

basketbol takımı iyi yönetim kadrosu,iyi hoca ile ikinci ligden gelen takım ikinci senesinde avrupada kupa kaldıracak duruma getirdiler,ligde durumu ortada.

Trabzonspor'un harcadığı parayının 50 de 1 ni harcamayan takımlar ne durumda Trabzonspor ne durumda taraftara neden kızılıyor anlamıyorum dünyanın her yerinde takım sporlarında kötü rezalet performans göstern oyuncular ıslıklarnır,eleştirilir kovulur..

Burdaki yanlış esas problem takımı siyasi parti il mantığıyla bile yönetemeyen 2 koyun versen akşama kendi ve koyunları kaybedecek IQ ve sığlıkta bir adamın koca klübü yönettiğini sanmasından kaynaklanıyor..

Trabzonspor ocu bucu diye bölünmüştür bu saatten sonra bu takım kolay kolay toparlanamaz,klübün tepesine baykuş gibi çöken siyasi anlayış ve onların yardakçıları hayatta bırakmaz bu klübü,Trabzonspor'un bu kırım Kongo kanamalılarından kurtulmasının tek yolu küme düşmesidir.Bu adamlar ve bu zihniyettekiler klübün yakasından düşsün paraya gerek yok 1 sene veya 2 sene sonra bu klüp yine kafaya oynar.

Aynı oyuncu grubu,aynı hocalar,aynı malzemeci olsun yani klüpte çalışanlar hepsi şu anki kadro ile aynı olsun ama başkan x kişi veya yönetmeyi bilen ikili insan ilişkilieri iyi olan biri olsun sizce takım su seviyede olurmuydu,bence çok daha yukarıda olurdu..

Hacıosmanoğlu yönetiminin mazbatası bu klübün 100. yılında hatta yaşar ve yaşayanlar görürse 1000. yılında utanç vesikası olarak duvarlara asılmalıdır.

SEDER
04.05.2015, 09:24
kafamda deli sorular...
1- bu fatih atik ısrarının mantığı nedir?
2- salih dursun neden oynatılmadı?
3- sol da musa-ishak hatta Yusuf kullanılıyorken mustafa akbaş tan sol bek yapmaya çalışmak neyin kafası?
4- constant ne yaptı da şu rezil takımda kendine yer bulamıyor? oysa dün gece onun gibi bir ayağa çok ihtiyacımız vardı? constant erkan zengine yer açmak için mi kadrodan kesildi?
5- sahada koşmadık yer bırakmayan ve bana göre dün ilk yarının en iyisi özer, erkan dururken oyundan çıkarılır mı?
6- Yusuf neden 11 de başlamadı?
7- cardozo neden yedek başladı, yada neden daha erken oyuna alınmadı?
8- haftalardır oynamayan aykut neden bu maçta oynadı?
9- haftalardır yerinde oynamayan boss bu maç ne değişti de yerinde oynadı?
10- geleli nerdeyse 30 maç oldu hala birbiriyle iki hafta üst üste oynayan 3-4 adam maalesef yok.. neden bu kadar sirkülasyon var?
11- neden kimse alışık olduğu yerde oynatılmıyor? Yusuf bir sol bek bir ortanın solu bazen sağ açık, erkan bir sol taraf bazen sağ, bosingwa stoper sağ bek hatta sol bek, medjani stoper ön libero, salih dursun stoper-ön libero-sağ bek, fatih atik ön libero ortanın sağı, sefa karman çorman nerde oynadığı belli değil, constant oynatıldığı dönem bir sol bek bir ortanın solu bir ön libero, ishak öyle musa öyle...say say bitmez...yeter yaaaaa kim nerde oynuyor mevkisini bilen tek kişi varsa oda hakan arıkan.
12-ersun bey geldiğinden organize hücum sayımız 10 fazlaysa(kupadaki manisa maçı hariç) kulüpten istifa edeceğim..varsa yoksa duran top karambol..hani boğan pres yağan ersun hoca takımı nerde? ne olmuş bu adama? ersunun içine hem ziya doğan hem mra kaçmış...

Travelair
04.05.2015, 09:27
Özete baktım, gözlemlerim:

1- Ersun hoca hala Trabzonspor'u içselleştirememiş. Taraftar ile dalaşamazsın, herkesin haddini bilmesi lazım
2- Özer'in tavırları hoşuma gitmiyor. Ne fayda verebiliyor, ama daha kötüsü; mikserliği de cabası. Ayrılmasında fayda var
3- Erkan'ı kuvvetsiz buluyorum. Her kaptırdığı top da kalemizde tehlike oldu
4- Medjani, Fatih gibi futbolcular ellerini kollarını çok kullanıyor, faul yapmaya müsaitler
5- İkinci golde defansımızın göbeğinde kısa boylu forvetimiz Waris vardı. Defans oyuncularımızın disiplini çok kötü
6- Kalecimizi hala kilolu bulmama rağmen iyi performans gösteriyor. Tebrik ederim
7- Takıma yüksek kalite futbolcular lazım. Kazananlar lazım, kaybedenler değil

Oğuzhan Fidan
04.05.2015, 09:34
napcaz biz bu takımla çözemedim gitti. biri çıksada sihirli değneğini değdirse bari dicemde. hep üzüntü keder bıktım artık ya

Oğuzhan Fidan
04.05.2015, 09:36
Özete baktım, gözlemlerim:

1- Ersun hoca hala Trabzonspor'u içselleştirememiş. Taraftar ile dalaşamazsın, herkesin haddini bilmesi lazım
2- Özer'in tavırları hoşuma gitmiyor. Ne fayda verebiliyor, ama daha kötüsü; mikserliği de cabası. Ayrılmasında fayda var
3- Erkan'ı kuvvetsiz buluyorum. Her kaptırdığı top da kalemizde tehlike oldu
4- Medjani, Fatih gibi futbolcular ellerini kollarını çok kullanıyor, faul yapmaya müsaitler
5- İkinci golde defansımızın göbeğinde kısa boylu forvetimiz Waris vardı. Defans oyuncularımızın disiplini çok kötü
6- Kalecimizi hala kilolu bulmama rağmen iyi performans gösteriyor. Tebrik ederim
7- Takıma yüksek kalite futbolcular lazım. Kazananlar lazım, kaybedenler değil

sadece kaliteli oyuncular lazım gerisi hikaye. ama yine bulur gelirler dandirik dundurik adamları yerleştirirler takıma. sorun kalitede diyorum şenol güneşe yapılanlar şuan ersun yanala yapılıyo .. yineliyorum hocayla alakası yok.. sahada yürüdüler bugün terbiyesiz haysiyetsizler boş koşmayla olmuyo bu işler kalite lazım

Oğuzhan Fidan
04.05.2015, 09:41

kısa ve net.

bizden çok fazla farkları yok. aynı seviyedeyiz. ba cardozodan daha hareketli bitane denk getirdi attı .stoperimiz sağolsun

selcuk
04.05.2015, 09:45
bir jimnastik macindan sonra 62 sayfa olusuda bi ayri düsündürücü

nasil bir cikmazdayikki depresyon tayfamiz bilen asip kesmemis
böyle bir maglubiyetten sonra burayi bukadar hosgörülü oldugunu hatirlamiyorum

yanlis oldugunu yazmiyorum ama kesilikle düsündürücü

biraz kendimizi kayibetmisiz gibi
yaptigin dogru bilen bir yanlid olarak yansiyan zamanlarda klasifiye etmek bir okadar yanlis olsa gerek

95 den itibaren yasanilacak her türlü maglubiyeti yasadik
artik yenilmek bizi kazanmakdan daha cok motive edecek sürece gecmeliyiz
cünkü her seye ragmen halen buradayiz

katre-i.matem
04.05.2015, 09:47
Takım olarak kötü oynadık ve bence de yanlış bir kadroyla çıktık. Erkan zengin berbat oynadı ama oyuncunun maç içinde
yuhalanması işlerini aşmamız lazım artık. Şampiyonluk baskısı yokken oyunculara bu şekilde davranırsak baskı altında taraftar neler yapar artık düşünemiyorum.

Eğer bir futbolcudan maksimum verimi almak istiyorsak kafa olarak oyuncu rahat ve psikolojik olarak da mutlu olmalı. Bunun en bariz örneği yakın geçmişte Volkan Şen olayıydı. Sahadan ağlaya ağlaya çıkan Volkan Şen bu sezon bursada yıldıza dönüştü. Bir maç kaybedersek sadece 3 puan kaybederiz. Ama oyunculara maç içinde bu şekilde davranarak 3 puandan fazlasını kaybediyoruz.

DİNÇ
04.05.2015, 09:51
Maç bitiyor...Sonra çıkıyorsun dışarı...Bakıyorsun güneş batmış...Bir cigara yakıyorsun ve yıllardır kurduğun cümleyi bilmem kaçıncı kez tekrar kuruyorsun...

"Napalım bu sene de olmadı"

Onlardan biri yine şampiyonluk kutlayacak...

Biz de bakıp iç çekeceğiz...

Ama bir gerçek var ki;

Biz takımımız şampiyon oldu diye sevmedik...

Sevdiğimizi şampiyon görmek istedik....

Travelair
04.05.2015, 09:58
Taraftar müşteridir. Müşteri her zaman haklıdır. Bu söz boşuna çıkmadı. Ha, taraftar da eleştirilir ama bunu futbolcu, teknik direktör, hatta başkan yapamaz. Bunu üslubunca kamuoyu yapar, camianın önde gelenleri yapar. Artık insanlar o kadar kandırılıyor ki ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler. İsyan halindeler. Sen bu camianın kaynaklarını kendine musluk gibi bağlamışsan o zaman camianın istediğini de vereceksin. Futbolcusu da, teknik direktörü de, yöneticisi de, başkanı da. Öyle Trabzon zor şehir, taraftar şöyle yapmamalı çok ayıp diyerek yok öyle yağma

memmedaga
04.05.2015, 09:59

kısa ve net.

kabullenemediğimiz şey aslında bu.

Demba ba şu haliyle Cardozodan bir tık ötede. dün gözlerim tolgay gibi orta sahada direnci artırıp top yapacak bir oyuncu aradı
fatih ve medjanin teknik kapasiteleri çok düşük.

dün rakipte eğer veli oynasa idi farkı rahatlıkla açarlardı gibime geliyor.

biz bunları söyleyince bazı arkadaşlarımız çok kızıyor ama gerçek bu.

Derin Trabzon
04.05.2015, 10:02

kısa ve net.

Başkan ve Yönetim farkını da ekleyelim, sonuçta kadro kalite bunlar tarafından oluşturuluyor.

duyurukcu
04.05.2015, 10:11
bugün yenildiğimiz için söylemiyorum ersun yanalla olmayacağını hep söyledim seneye yarışın içinde oluruz ama yine sonunu getiremeyiz ersunla hayırlısı bakalım

mekatronik
04.05.2015, 10:18
Adam tutma mevzusuna sadece bir örnek; hakan demba ba'ya sarılıp oyalarken gelin şu adamı tutun diyordu, o zaman iki stoper kimi tutuyordu, daha sonra demba ba'yı tutmaya deniz yılmaz geldi. nasıl bir korner kurgusudur ki rakibin forvetini forvetle tutuyorsun.
Gol pozisyonunda Aykut hatalıdır tamam ama bu onu yenilginin sorumlusu yapmaz, kimin pozisyonuydu hatırlamıyorum, özetlerde de göremedim ama gol pozisyonuna benzer bir pozisyonda aykut kapattı adamı bu kez ayağının ucuna çarpıp hakana gitti top. Yani başarılı olursun özetlere bile girmez, başarısız olursun adamı asarlar.
Defansa kesinlikle lider stoper lazım, hata olur gol pozisyonundaki gibi ama adam paylaşmayı beceremiyorsan o iş yürümez.

ysngmz
04.05.2015, 10:22
İlk 5 hafta bu takımdan bi cacık olmayacağı belliydi.başarı bir hayaldi ve öyle kalacak

piskopatrizeli
04.05.2015, 10:26
önümüzdeki maçlara bakmaya gerek var mı artık.

Murat Keçeci
04.05.2015, 10:27
[QUOTE=Murat Keçeci;1920042982]Maçın genel bir değerlendirmesini yaparsak ilk yarı kontrollü oynayarak doğru olanı yaptık.bjk nın istediği şey bizim beklerin kontrolsüz hücum çıkışlarıydı.O yüzden ikinci yari yuduf değişikliği maçın gidişatını etkiledi.Onun boşalttığı alana gökhan torenin girmesi stoperlerinde dengesini bozdu ve gol geldi daha sonrası zaten gol atmak ìçin takım savunmasını ikinci planda bıraktık buna bağlı olarak birkaç pozisyon daha yedik.En Sonunda da ikinci golü yiyerek maçı noktaladık.

Bizim takımda tüm oyuncular vasat altı bir performans sergiledi.Ekici bireyselliği fazla abartmaya başladı.Aykut ancak yedek stoper olabileceğini gösterdi.Sorumluluk almak isterken kaybettiği toplar yüzünden maç erkanın üzerine kaldı aslında maçı bir bütün olarak kaybettik.

Yediğimiz ilk golden bahsedersek sadece erkana yüklenmek haksızlık olur.Bu golde 4 hata birden vardı.Birinci hata erkana yapılan faulu görmeyen hakemin hatası,ikinci hata topu ayağında çok tutan erkanın hatası,üçüncüsü tecrübe eksikliği yüzünden oyunu iyi takip etmeyip gelişi güzel şekilde bindirme yapan yusufun alanı boşaltması,dördüncüsüde sırtı kaleye dönük şekilde topu alıp dönüp topu köşeye vuran oyuncu karşisında figüranlık yapan aykut.

Artık bu maçı birakıp önümüzdeki maça bakmalıyız.Avrupa ligi hedefimizde henüz birşey kaybetmedik diğer rakiplerin puan kaybı teselli oldu.

Travelair
04.05.2015, 10:28
Uzun zamandır söylüyorum, tekrar edeyim: Özer'in davranışları hiç hoşuma gitmiyor. Ersun hoca da bunun farkında

Badaloğlu
04.05.2015, 10:32
Bu sene Trabzonspor'un İstanbul'un üç kız kardeşiyle yaptığı maçlarda ortaya ilginç bir sonuç çıktı...

Galatasaray ile yaptığı iki maçı da kazandı. (6 puan)

Beşiktaş ile oynadığı iki maçı kaybetti. (0)

Şikeciler ile iki maçta da berabere kaldı. (2 puan)

Şimdi düşünüyorum da, Galatasaray bizden 6 puan, şikebahçe ise Trabzon'dan 4 puan kaybetmesine rağmen şampiyonluğun en büyük adayları arasındalar. Özellikle Galatasaray, üç hafta önce Kadıköy'de, şikecilere gene kaybetmelerine rağmen adamlar halen daha şampiyonluktan bahsedebiliyorlar.

Diğer taraftan Beşiktaş ilk yarıda kendi sahasında Galatasaray'a ve Fenerbahçe'ye iki maçıda kaybetmelerine rağmen zirvedeler...

Trabzonspor'un bu takımlarla yaptığı maçlarda aldığı sonuçlar İstanbul'un üç kız kardeşinin aldığı puanlardan aşağı değil. Hatta Galatasaray ve Beşiktaş'tan daha iyi (bjk-gs maçı daha oynanamadı) Yani demem o ki; sorun bu maçları kazanıp kaybetmekte değil. Sorun futbolcuların hangi takımda oynadıklarının farkında olmamaları. Şampiyonluğa inanmamalarıdır. Anadolu takımları ile yaptığımız maçları ciddiye almamalarıdır. Meselenin özü budur. Matematik yalan söylemez!!!

Bu maçlardan alınan puanlar:

Şikebahçe : 11 puan
Trabzonspor: 8 puan
Galatasaray : 6 puan (1 maç eksik)
Beşiktaş : 6 puan (1 maç eksik)

Genel klasman :

1.) Beşiktaş 64 puan
2.) Şikebahçe 63 puan
3.) Galatasaray 61 puan (1 maç eksik)
6.) Trabzonspor 47 puan

Yani lider takımla aramızda 17 puan var (şimdilik).

Varın gerisini siz hesaplayın!!!

cakalkerem
04.05.2015, 10:35
son gelişmeleri alayım

katre-i.matem
04.05.2015, 10:41
Bu sene Trabzonspor'un İstanbul'un üç kız kardeşiyle yaptıkları maçlarda ortaya ilginç bir sonuç çıktı...

Galatasaray ile yaptığı iki maçı da kazandı.

Beşiktaş ile oynadığı iki maçı kaybetti.

Şikeciler ile iki maçta da berabere kaldı.

Şimdi düşünüyorum da, Galatasaray bizden 6 puan, şikebahçe ise Trabzon'dan 4 puan kaybetmesine rağmen şampiyonluğun en büyük adayları arasındalar. Özellikle Galatasaray, üç hafta önce Kadıköy'de, şikecilere gene kaybetmelerine rağmen adamlar halen daha şampiyonluktan bahsedebiliyorlar.

Diğer taraftan Beşiktaş ilk yarıda kendi sahasında Galatasaray'a ve Fenerbahçe'ye iki maçıda kaybetmelerine rağmen zirvedeler...

Trabzonspor'un bu takımlarla yaptığı maçlarda aldığı sonuçlar İstanbul'un üç kız kardeşinin aldığı puanlardan aşağı değil. Hatta Galatasaray ve Beşiktaş'tan daha iyi (bjk-gs maçı daha oynanamadı) Yani demem o ki; sorun bu maçları kazanıp kaybetmekte değil. Sorun futbolcuların hangi takımda oynadıklarının farkında olmamaları. Şampiyonluğa inanmamalarıdır. Anadolu takımları ile yaptığımız maçları ciddiye almamalarıdır. Meselenin özü budur. Matematik yalan söylemez!!!

Bu maçlardan alınan puanlar:

Şikebahçe : 11 puan
Trabzonspor: 8 puan
Galatasaray : 6 puan (1 maç eksik)
Beşiktaş : 6 puan (1 maç eksik)

Genel klasman :

1.) Beşiktaş 64 puan
2.) Şikebahçe 63 puan
3.) Galatasaray 61 puan (1 maç eksik)
6.) Trabzonspor 47 puan

Yani lider takımla aramızda 17 puan var (şimdilik).

Varın gerisini siz hesaplayın!!!

Bahsettiğin aslında çok basit bir matematik abi. Şampiyonluk anadoludan geçiyor. 34-6=28 maç var anadolu takımları ile ve 28*3=84 puan şampiyonluk için yetiyor. Derbiler ligin son haftalarında ise belirleyici olabilir sadece.
Maalesef ki bizimkisi gibi yumuşak kadrolar özellikle deplasmanda kapanan ve sert oynayan takımlara karşı hatta bozuk zeminlerde yapılan mücadelelerde ayakta kalamadığından kazanamıyor ve bugün ki durum ortaya çıkıyor.
Aslında her şey sezon başına "doğru" kadro kuramamaya kadar gidiyor.

Cafer Bulur
04.05.2015, 10:48
bjk hakeme rağmen kazanmış. bir penaltı vermeyince böyle oluyor demek ki. maç boyunca verip vermediği fauller bir anda unutuluyor. adam her bir boka faul çalıp durdu, sert oynamamızı engelledi, bjk nin yaptığı bazı faullerde ise pozisyona uzak kaldım bahanesiyle faulleri vermedi.yenilince böyle ağızlara düşüyorsun, sayı olarak az kaldığın için de sindiriyorlar seni.tek çıkar yol kazanmak oluyor malesef.
Önceden bizim penaltimizi vermedi hakem.denizin yüzüne gel el net penaltiydi ama lig tv gündeme bile getirmedi

asilhamsi
04.05.2015, 10:55
Taraftar müşteridir. Müşteri her zaman haklıdır. Bu söz boşuna çıkmadı. Ha, taraftar da eleştirilir ama bunu futbolcu, teknik direktör, hatta başkan yapamaz. Bunu üslubunca kamuoyu yapar, camianın önde gelenleri yapar. Artık insanlar o kadar kandırılıyor ki ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler. İsyan halindeler. Sen bu camianın kaynaklarını kendine musluk gibi bağlamışsan o zaman camianın istediğini de vereceksin. Futbolcusu da, teknik direktörü de, yöneticisi de, başkanı da. Öyle Trabzon zor şehir, taraftar şöyle yapmamalı çok ayıp diyerek yok öyle yağma

Konu daha net anlatılamazdı.

Bu oyunun icinde eleştri,baskı ve hatta malesef küfür var.Üstelik bu saydıklarımızın cok daha fazlası İstanbulda var.

O halde her maglubiyetten sonra Trabzonspor taraftarını suclu bulmak kılıf aramaktan ibarettir.

Paraları cukkalarken profesyonel olan oyuncular ve teknik direktörler bu konuda da profesyonel olmak zorundalar.Kulaklarını tıkayıp aldıkları parayı haketmeye calısacaklar.

Bu arada onumuzdeki sene maaslar mutlaka duzenlenmeli.Paranın buyuk bir kısmı mac bası verilmeli.Kabul etmeyen futbolculara yol verilmeli.

Bizim ana sorunumuz kadro kalitesi degil hem teknik ekipte hem de futbolcularda yasadıgımız istikrar sorunu.

Sefer A.
04.05.2015, 10:58
Adem kardeşim, bu yazdıklarının hepsine eyvallah... Sana bir sorum olacak... Bu taraftarlar Sadri Şener'in başarısız olduğunu düşündüğünden dolayı tribünlerden ''istifa'' diye bağıran taraftarlar değil midir? Aynı taraftarlar gene Sadri Şener'in bir maç bitimi sonunda arabasına binerken taşlanıp, pet su şişeleri kendine fırlatılmadı mı?

Benim anlamadığım bu anlı, şanlı, futbolu çok bilen(!) taraftarımız bunca başarısız bir sezon ortada dururken, kulübü borç batağına saplarken, 2. sezonunda 5. hoca ile çalışan başkanımız sayın, İbrahim Hacıosmanoğlu'na tek kelime dahi etmiyor. Bu durum normal midir?

Dün akşam çok net söylüyorum taraftar Erkan Zengin hata yapsın da ıslıklayalım modundaydı. Erkan Zengin bu takımın en suçsuzudur!!! İllada bir suçlu arayacaksanız, başkan ve olmayan yönetimi(!) orada duruyor! Başkana ve olmayan yönetimine(!) gösterilen hoşgörü zorla bu takıma getirilen oyuncuya gösterilmiyor! Bu nasıl bir çelişkidir?

Abi sen de haklısın ama bunların nedeni belli sen de biliyorsundur bence... işin içine siyaset girecek ama maalesef nedeni bu... açıklayayim :
Sadri Şener sırf "solcu" diye adamın dönemindeki başarıları görmezden gelen kişi sayısı az değil, çevremden kolayca anlıyordum bunu, şimdiki başkan sırf iktidara yakın diye oooo büyük başkan diye bağırıp çağıran ona destek veren Trabzon'un köylerindeki insanlar mesela zamanında Sadri başkanın ismini bile dile grtirmezdiler... şimdi ne oldu da İbrahim başkan büyük başkan oldu ?? Sırf mı sırf mitinge katıldı diye ona utanmadan yalakalık yapan hemşehrimiz hiç te az değil... hani biz kızıyoruz kara leke diyoruz ama millet mitinge katılmasından çok çok mutlu... onun için de Trabzon'da öyle Sadri başkana verilen tepki İbrahim başkana verilmez, çok zor...
Yarın çok büyük başarılar yaşatmadığı sürece başkanımız iktidarın savunucusu olmazsa eğer, kesinlikle değeri bilinmez, 70%'lik tayfa onda bir eksiklik görür
Durum budur, gerçekler de maalesef budur

artvints
04.05.2015, 10:59
Önceden bizim penaltimizi vermedi hakem.denizin yüzüne gel el net penaltiydi ama lig tv gündeme bile getirmedi

adamlar hakeme rağmen kazandık diye gündem yapıyorlar.ona sinirim bozuluyor. her pozisyonumuza faul çalarken onların ortasahada yaptığı birkaç faulü es geçti.gol de öyle geldi. ama bir pozisyonla gündemi yaratıyorlar.temsil görememek canımı daha çok yakıyor.düzgün bir tv kurup kendi gündemini yaratamayan, hakkıyla futbolu tartışamayan, sadece dedikodu üreten bir camiamız var. hiçbirşey yapmayıp sürekli başarı bekleyen bir şehrimiz var.

umitçebi
04.05.2015, 11:04

Futbol oyunu taraftar ile vardır..Bu bir tiyatro sahnesi olsa evet müşteri haklıdır..Ama futbol yani bir spor mucadelesinde,dahada açmak gerekirse boyle fiziksel bir takım oyununda taraftar desteği çok önemlidir.

Dün akşam takımı ateşlemek için tek bir kıvılcım bile yoktu..Erkan Zengin maça konsantre olamıyor ki bizim çok bilmiş tarftarın korukusundan..

Daha dakıka 60 da futbolcu yuhlamaya takımı duşurmeye başlıyorlar..Kufur etmek adam ezmek ıçın seslerı var ama yerınden kalkıp hakeme tepkı,ataga kalkan trabzon takımına destek nerde....

Yanı mılyon eurolar alan fubolcuların bu halıne kılıf uydurmuyorum.Bu açıdan haklısın ama bu tur musabakalarda bazen olmuyor bır kıvılcım arıyorsun demekkı..Onuda maşallah bızım seyırcı kendı takımının ustune benzın dokup oyle atıyor...

Yazık..

Cafer Bulur
04.05.2015, 11:08
adamlar hakeme rağmen kazandık diye gündem yapıyorlar.ona sinirim bozuluyor. her pozisyonumuza faul çalarken onların ortasahada yaptığı birkaç faulü es geçti.gol de öyle geldi. ama bir pozisyonla gündemi yaratıyorlar.temsil görememek canımı daha çok yakıyor.düzgün bir tv kurup kendi gündemini yaratamayan, hakkıyla futbolu tartışamayan, sadece dedikodu üreten bir camiamız var. hiçbirşey yapmayıp sürekli başarı bekleyen bir şehrimiz var.

aynen renkdas her alanda bitik bir haldeyiz başarı kisa vadede hayalden başka bir şey degil.

UĞUR DURTAŞ
04.05.2015, 11:17
*kişiliksiz oyun oynamaya devam
*durmak yok
*nerden başlasam bilmiyorum gerçekten
*içimkan ağlıyor,abartmıyorum
*89 dakikada ekici nin kaleyi bulan topu olmasaydı
*tarihe geçecektik,
*kalecileri acemi,çömez,heyacanlı ,tecrübesiz....
*2-3 top gelse içeri alacak.
*stad
*h.avni aker
*ilk kaleyi bulan topun dak 89
*adam biraz utanır kardeşim,
*yusuf maçtan sonra konuşuyor
*anlatacak,söylenecek çok şey var konuşamıyoruz diye
*yusuf efendi bizlerinde söylüyemediği ,yazamadığı binlerce şey var...
*her topu aldığında pas vermek yerine 2-3 kişinin arasına dalmayla bu işler olmaz
*bencil,çalımcı bir düşüncen var,
aynı şeyleri ekici içinde söylüyorum
*yemişim frikikten ve uzaktan attığı golleri
*bana takım oyuncusu lazım,
*özer bal yapmayan arı gibi
*dünkü kaşırdığı pozisyon komedi gerçekten
*bir futbolcuya böyle pozisyon kaç tane gelir
*erkan es es te ne oynuyordu bizde ne oynuyor
*bu futbolcular kendilerini maça vermiyorlar,
*hepsi şahsi,bencil,kendisi için oynuyor,
*bizler aptal değiliz
*siz böyle oynarsanız daha çok yuhlanırsınız
*kardeşimtakım oyunu oynayın,bencillik yapmayın,
*savaşın,pres yapın,rakip kovalayın,
*bunları göremiyoruz
*zaten siz bunları yaparsanız emin olun sizler ayakta
*alkışlanırsınız,
*ruhsuz
*kişiliksiz
*oynadığınız için bizler tarafından eleştiriliyorsunuz.
*2-3 yıldır yazıp çiziyorum,
*trabzonsporumuzun oyunundan utanıyorum diye
*değişen hiç bir şey yok
*hala utanıyorum.
*bizim takımla kim oynarsa oynasın
*biz çözülmeyecek bir takım değiliz
*hafif bir pres
*hemen takım yan pas ,geri pas,sonra hakana
*hakanda taça
*bu kadar basit
*orta saha oyuncularımızın çalımcı,şahsi oyun oynadıklarını bildikleri için
*hemen pres yapıyorlar ve topu kazanıyorlar
*bir kere daha yazıyorum,
*takım sahada ruh gibi dolaşıyor,savaşmıyor.
*çok kızgınım
*aşağıdaki laflarımıda kızgınlığımdan yazmıyorum.
*sadece gerçekçi biri olarak yazıyorum.
*ligin alt sırasında kimler var
*balıkesir
*erciyes
*karabük
*bu taımlar bile
*bizim futbolculardan
*daha
*kişilikli
*oynuyor.
*adamda biraz utanma olur,
*ve ,ona göre oynar
*asgari ücretin 800-900 tl olduğu bir memlekette
*dünyanın parasını kazanıyorsunuz.
*birazcık utanında
*maç kazanın demiyorum.
*adam gibi mücadele edin.

Ertan 51
04.05.2015, 11:21
............Hakan.............
Bosi..Aykut..Uğur..Mustafa
........Medjani...Fatih..........
Özer.....Mehmet.......Erkan
............Deniz............
Şaka gibiyiz valla,
25 topçu sat,25 topçu al,
en önemli rakiplerinden birisi olan yavru şikecilere şu isimlerle çık :mad:
Özer ve Erkan'a haksızlık etmiş olabilirim,
Medjani de kendi bölgesinde oynamadığı için kara listemde olabilir,
ama bakıyorsun en az 7 bölge bırak şampiyonluğu süper ligin sıradan takımlarında bile farkını hissettiremez,nerede yanlış yapıyoruz,ne zaman işi bilen insanlar bu takımı yönetecek te bizler artık güleceğiz bilemiyorum :(

Kamil Çakmak
04.05.2015, 11:25
O değilde Ersun Yanal' ilk defa tutarsız maç yorumu yaptı. Kendine suç bulması gerekirken topu taraftara attı.

gurur6134
04.05.2015, 11:28
Son 4 senede cok hoca geldi gitti..akilda kalan artik takim oluyoruz diyebilecegim her mac mucadeleci oyunu ortaya koyan oynatmaya calisan tek hoca begenmedigimiz hamiydi..icerde disarda takim hucum oynuyor cabaliyor yirtiniyordu..hemde kimlerle bi dusunun..adam 90li yillardaki firtina gibi esen takimdan geldigi icin ve trabzonlu oldugu icin taraftarin ne istedigini biliyor ona gore oynatiyordu topculari..yazik gercekten 100 trilyonluk takim cope giden onca para kaleyi bulan sut sayimiz son 2 macda 3 bu senede bi 100milyon harca iho uzerine duseni yap gorevini yerine getir ve klubun kapisina kiliti vurup git sonrada etrafda dolas ts sevdalisiyim diye ..yazik ki ne yazik..

Badaloğlu
04.05.2015, 11:29
Abi sen de haklısın ama bunların nedeni belli sen de biliyorsundur bence... işin içine siyaset girecek ama maalesef nedeni bu... açıklayayim :
Sadri Şener sırf "solcu" diye adamın dönemindeki başarıları görmezden gelen kişi sayısı az değil, çevremden kolayca anlıyordum bunu, şimdiki başkan sırf iktidara yakın diye oooo büyük başkan diye bağırıp çağıran ona destek veren Trabzon'un köylerindeki insanlar mesela zamanında Sadri başkanın ismini bile dile grtirmezdiler... şimdi ne oldu da İbrahim başkan büyük başkan oldu ?? Sırf mı sırf mitinge katıldı diye ona utanmadan yalakalık yapan hemşehrimiz hiç te az değil... hani biz kızıyoruz kara leke diyoruz ama millet mitinge katılmasından çok çok mutlu... onun için de Trabzon'da öyle Sadri başkana verilen tepki İbrahim başkana verilmez, çok zor...
Yarın çok büyük başarılar yaşatmadığı sürece başkanımız iktidarın savunucusu olmazsa eğer, kesinlikle değeri bilinmez, 70%'lik tayfa onda bir eksiklik görür
Durum budur, gerçekler de maalesef budur

Benim demek istediğimde buydu zaten... Bu durumdan hiç hoşlanmıyorum ama maalesef riyakar ve iki yüzlüyüz. Sadri Şener'in de beğenmediğim çok tarafı vardı ama adamın en güzel tarafı içinde tutmazdı hiçbir şeyi. Ne düşünüyorsa anında söylerdi. Bu durumun camia olarak çok sıkıntılarını çektik ama en azından ne düşündüğünü az çok bilirdik.

Trabzonspor taraftarı Sadri Şener'e, Nuri Albayrak'a gösterdiği tepkiyi İbrahim Hacıosmanoğlu'na göstermedi!!! Bununda tek bir nedeni var, siyaset...
Bunca rezil bir sezona rağmen halen daha tribünlerin Hacıosmanoğlu için tek bir kelime ''istifa'' diye bağırmaması zaten normal değildir. Siyasette maalesef bölendir. Siyaset hiçbir zaman taraftarları birleştirmediği gibi, Trabzonspor camiasını da birleştirmedi, birleştirmeyecekte...

artvints
04.05.2015, 11:30
açıkçası taraftarı takmamak lazım.yoksa işin içinden çıkamazsın.senin yerinde gözü olan onlarca adam var. ayrıca kötü olaylar daha çok öne çıkıyor.yoksa bir sürü güzel şey de anlatabilirsin taraftarla ilgili.ama canı yanmış, süerkli sinirli, hayatı keyifli gitmeyen bir sürü adam da var tribünde.kadıköyde yaşayan taraftarla bir olmaması normal.sosyolojiden bağımsız düşünemezsin işi. futbolcu iyi oynasa bile küfürü övgü olarak kullanabilecek bir yapıdayız...

mazeretlerle yürümüyor bu iş. futbolcunun ve takımın gelişimi için geçirilecek bir süre var.bunu yönetici idare eder. bjk nasıl dönemlerden geçti, menemenci damgası da yedi.gs ve fb nin arkasında da kaldı.taraftarları takımı, hocayı, yönetimi yetersizlikle de suçladı, sahaya da girdiler, futbolcu da ıslıkladılar. ama bir şekilde kadroyu muhafaza etti yönetimleri.bütçeye göre davrandılar.çok fazla adam ve para harcamadılar, bir sürü yanlış da yaptılar ama yönettiler klübü. en büyük eksiklik budur.

Travelair
04.05.2015, 11:31
Futbol oyunu taraftar ile vardır..Bu bir tiyatro sahnesi olsa evet müşteri haklıdır..Ama futbol yani bir spor mucadelesinde,dahada açmak gerekirse boyle fiziksel bir takım oyununda taraftar desteği çok önemlidir.

Dün akşam takımı ateşlemek için tek bir kıvılcım bile yoktu..Erkan Zengin maça konsantre olamıyor ki bizim çok bilmiş tarftarın korukusundan..

Daha dakıka 60 da futbolcu yuhlamaya takımı duşurmeye başlıyorlar..Kufur etmek adam ezmek ıçın seslerı var ama yerınden kalkıp hakeme tepkı,ataga kalkan trabzon takımına destek nerde....

Yanı mılyon eurolar alan fubolcuların bu halıne kılıf uydurmuyorum.Bu açıdan haklısın ama bu tur musabakalarda bazen olmuyor bır kıvılcım arıyorsun demekkı..Onuda maşallah bızım seyırcı kendı takımının ustune benzın dokup oyle atıyor...

Yazık..

Taraftar zaten ayrı mesele. Sen Trabzonspor taraftarıyım deyip onlarca gruba bölünemezsin. Yıllardır taraftar gruplarını yok etmek gerektiğini söylüyorum. Bunun üzerine kimse gidemiyor. feybe Aziz gelmeden önce paramparçaydı. Dernekler arası, taraftarlar arası rekabet vardı. Aziz geldiğinde ilk işi taraftarı bütünleştirmek, dernekleri birleştirip birleştiremediklerini pasifize etmek oldu. Biz ise her kafadan ses çıkar durumdayız. Bir şehir takımıyız ama şehirde bile benim semtimin grubu, benim mahallemin grubu deyip atkılarına yazı yazdırma, futbolcularına Trabzonspor kisvesi altında atkı atıp kendi markalarını göstermek isteyen gruplar var. Başkana yakın olup ayrıcalıklardan yararlanmak isteyenler var. Birbirilerinin tezahuratlarına destek vermeyen, birbirlerinin tezahuratlarını kesen gruplar var. Maddi çıkar bekleyen gruplar var. Seçim zamanı oy şantajı yapıp benden kaç kişi yönetime alacaksın diyenler var... Trabzonspor taraftarı tektir. Tüm gruplar ya yokedilmeli ya da birleştirilmelidir. Trabzonspor gücünü birleşerek gösterdi. Şimdi de öyle olması gerekiyor

gurur6134
04.05.2015, 11:32
Dunku macin kirilma ani akbasin cikip yusufun girmesiydi burda herkes bunun yanlis oldugunu erkanin cikip yusufun girmesi gerektigini soylerken hoca bunu goremiyorsa erkan icin maci birakiyorsa ortada buyuk problem var demektir..ilk yarida 8tasin bir pozisyonu var o da duran topdan ikinci yari 5 net pozisyon verdi takim ve pozisyonlarin hepsi yusufun bek oldugu soldan geldi erkanda 2 asist yapti resmen ..ersun hoca uyarilmali kendine gelmeli artik bura ego tatmin yeri degil

oflubektas
04.05.2015, 11:36
Şimdi Erkan'a yönelik ıslık ve yuhalamanın içinde mutlaka küfür de vardır. O küfürleri savunacak değilim.

Küfür bir yana, performansını beğenmediği oyuncuyu ıslıklamak, yuhalamak taraftarın en doğal hakkı, hatta demokratik tepkisi değil mi ? Adam ilk geldiği maç hariç aylardır kötü oynuyor, üstelik kaptırdığı topları geri kazanma zahmetine bile girmiyorsa çiçek mi yollayalım, ayakta mı alkışlayalım ? Bunun dakikası falan da farketmez, yanlış işe tepkinin dakikası saniyesi olmaz !

Trabzonspor taraftarı tribüne gelme ve maç içinde destek konusunda sıkıntılıdır, ben de beğenmem ama Erkan ve onu çıkarmayan hocaya tepkisi haklıdır.

gurur6134
04.05.2015, 11:36
Trabzonspor başkanı İbrahim Hacısomanoğlu'na özel marş.

Kupayı alcem dedin
Biz de sana inandık
Meğer çok saf imişiz
Boş laflara aldandık

Kuru sıkı salladın
Camiayı kandırdın
Koskoca Trabzon’u
Kendine inandırdın

Giiiiiiit, çok geç olmadan vakiiiiit
Topla pılını pırtını, kulüp dibe vurmadan giiiit.

Gülmeyen gözlerinde
Gördük bir delikanlı
Yürüyüşüne kandık
Zannettik anlı şanlı

Bir baktık Çağlayan’da
Kürsülere çıkmışsın
Hani yoktu siyaset
Meğerse tarafmışsın

Giiiiiiiit, politikaya atıııııııııl
Giiiiit sen de partiye katııııııl
Artık masal anlatma,
Yeter bizi bunaltma giiiiit.

Çok hocalar getirdin
Gittiler birer birer
Yanındaki dostların
Onlar da terk ettiler

Tek adam kafasıyla
Yönetmekten yanasın
Hakikaten İHOCAN
Enteresan adamsın

Konuşmayacam dedin
Susmadın hep dinledik
İcraat yapcem dedin
Hani nerde görmedik

Giiiiiit, takım küme düşmeden giiiiiiit
Giiiiit, kimseyle didişmeden giiiiiit
Daha fazla durmadan,
Camiayı yormadan giiiiiiiit.

Vaatleri salladın
Hiçbirini yapmadın
Estin gürledin ama
Kupayı alamadın

Kulübü borçlandırdın
Kalmadı kuruş para
Kar mı yağdı İHOCAN
Güvendiğin dağlara

Dinlemedin kimseyi
Hep aklını beğendin
Yoksa böyle yapmayı
Aziz’den mi öğrendin

Giiiiiiit, efendice çekilip giiiit
Kongre günü gelmeden
Sandığa gömülmeden giit

Badaloğlu
04.05.2015, 11:38
Trabzonspor başkanı İbrahim Hacısomanoğlu'na özel marş.

Kupayı alcem dedin
Biz de sana inandık
Meğer çok saf imişiz
Boş laflara aldandık

Kuru sıkı salladın
Camiayı kandırdın
Koskoca Trabzon’u
Kendine inandırdın

Giiiiiiit, çok geç olmadan vakiiiiit
Topla pılını pırtını, kulüp dibe vurmadan giiiit.

Gülmeyen gözlerinde
Gördük bir delikanlı
Yürüyüşüne kandık
Zannettik anlı şanlı

Bir baktık Çağlayan’da
Kürsülere çıkmışsın
Hani yoktu siyaset
Meğerse tarafmışsın

Giiiiiiiit, politikaya atıııııııııl
Giiiiit sen de partiye katııııııl
Artık masal anlatma,
Yeter bizi bunaltma giiiiit.

Çok hocalar getirdin
Gittiler birer birer
Yanındaki dostların
Onlar da terk ettiler

Tek adam kafasıyla
Yönetmekten yanasın
Hakikaten İHOCAN
Enteresan adamsın

Konuşmayacam dedin
Susmadın hep dinledik
İcraat yapcem dedin
Hani nerde görmedik

Giiiiiit, takım küme düşmeden giiiiiiit
Giiiiit, kimseyle didişmeden giiiiiit
Daha fazla durmadan,
Camiayı yormadan giiiiiiiit.

Vaatleri salladın
Hiçbirini yapmadın
Estin gürledin ama
Kupayı alamadın

Kulübü borçlandırdın
Kalmadı kuruş para
Kar mı yağdı İHOCAN
Güvendiğin dağlara

Dinlemedin kimseyi
Hep aklını beğendin
Yoksa böyle yapmayı
Aziz’den mi öğrendin

Giiiiiiit, efendice çekilip giiiit
Kongre günü gelmeden
Sandığa gömülmeden giit

Sonunda adamı şairde yaptı başkan :)

Travelair
04.05.2015, 11:41
Medya olarak da çok eksiğiz. Kamuoyuna doğru mesaj verebilen medyacı kimsemiz yok.

Gerek iş/tiraj/rating kaygısı, gerek bilgi noksanlığı, gerekse de olayları yorumlamadaki zayıflık yüzünden olanlar da fayda gösteremiyor.

Courage
04.05.2015, 11:44
Ne Trabzonmuş be kardeşim ,hepimizi bir şekile soktu ! :)

Adem Akyüz'
04.05.2015, 11:51

Abi, bu sorunun cevabının başta siyaset olmak üzere birçok cevabı var. Maalesef ki İHO'nun o mitinge çıkması bizi ne kadar kızdırsa da çoğu kişinin hoşuna gidiyor. En büyük sebebi budur.

Bunun dışında taraftarın Sadri Şener zamanındaki tepki gücü ile şimdiki tepki gücü aynı değil. Çünkü o zamandan bu zamana gelene kadar şehrin insanı çok fazla uyutuldu, tepkisizleşti. Her şeye eyvallah diyen, demeyeni de dışlayan bir camia olduk(bu sadece şehir değil).

Son olarak da Avni Aker'de İHO birçok kez istifaya diye çağrıldı. Olmadı denemez. Ama gruplar burada çok belirleyici. Maratonun tamamı istifa istesn, biri kalkıp bağırmadıkça diğeri de bağırmaz. Ama avrupa maçlarında istifa diye bağıran grup olunca tablo ortada, besteler bile söylendi.. Zira Sadri Şenere o saldırıyı yapan da bir gruptu hatırlarsan, bireysel bir durum yoktu..

cakalkerem
04.05.2015, 12:07
bu hoca değişikliğiyle olacak iş değil malesef...

değiş değiş nereye kadar....

oyuncu kapasitemiz belli...
yıldız denilecek oyuncularımız maç...parlamıyor bile....

fatih-salih-mejdani-soner-sefa-deniz-özer-waris-yatabare---denen oyuncular ne maçı çevirir nede yardımcı olurlar...(MEJANİYİ YAZARKEN GÜLDÜM)

Kaliteli 4-5 ayağımız var...
Onlarda durunca yada durdurulunca takım yürüyemez hale geliyor malesef....

Doğru kadro seçimi lig başında yapılır...devre arasında eksikliklerini görür 1 en fazla 2 transfer yaparsın..
Bizim gibi her sene 15 gönder 25 al la bu iş anca bu kadar olur....

Yazık verilen paralara emeğe....

Boşa geçen 1 sene daha.....

sevinenler kına yaksın..
Özellikle Trabzon'un içinde ki ağır toplar....

BAŞARISIZLIKTAN MEDET UMANLAR...

Yazıklar olsun size....
Siz doğduğunuz topraklara ihanet ediyorsunuz....
ALÇAKSINIZ, İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARSINIZ......

Derin TRABZON'SUNUZ.....

Yazık ki sizinle aynı coğrafyayı paylaşmak zorundayım....

Yazık ki maça giderken vefat eden arkadaşlarımıza...
Yazık ki harçlığını yemeyip biriktirip maça gitmeye yeltenen genç kesime....
Yazık ki yediğimiz gole sevinenlere.....

Yazık gerçekten çok yazık......

umitçebi
04.05.2015, 12:09
Taraftar zaten ayrı mesele. Sen Trabzonspor taraftarıyım deyip onlarca gruba bölünemezsin. Yıllardır taraftar gruplarını yok etmek gerektiğini söylüyorum. Bunun üzerine kimse gidemiyor. feybe Aziz gelmeden önce paramparçaydı. Dernekler arası, taraftarlar arası rekabet vardı. Aziz geldiğinde ilk işi taraftarı bütünleştirmek, dernekleri birleştirip birleştiremediklerini pasifize etmek oldu. Biz ise her kafadan ses çıkar durumdayız. Bir şehir takımıyız ama şehirde bile benim semtimin grubu, benim mahallemin grubu deyip atkılarına yazı yazdırma, futbolcularına Trabzonspor kisvesi altında atkı atıp kendi markalarını göstermek isteyen gruplar var. Başkana yakın olup ayrıcalıklardan yararlanmak isteyenler var. Birbirilerinin tezahuratlarına destek vermeyen, birbirlerinin tezahuratlarını kesen gruplar var. Maddi çıkar bekleyen gruplar var. Seçim zamanı oy şantajı yapıp benden kaç kişi yönetime alacaksın diyenler var... Trabzonspor taraftarı tektir. Tüm gruplar ya yokedilmeli ya da birleştirilmelidir. Trabzonspor gücünü birleşerek gösterdi. Şimdi de öyle olması gerekiyor

Aynen oyle..Çok haklısın..Çarşı stada gırdıgınde tum stad onlar nederse onu yapıyor...Muthış bır ambıans oluyor..

Kesınlıkle ortak bır çalışma bır grup ismi ve orda tum sıyası goruşlerı arkada bırakarak sadece trabzonspor sevgısı ıle bırleşmelıyız...

Vira Trabznlu gençler el nıno affetmezler vakfıkebırlıler yok ganıta gurbetçıgençler aklıma şuan gelenler...Bırde TG Vıraya brşey dıyor..Vıra ona cevap verıyor..Bır turlu bırleşemıyoruz..

Taraftarlarımız şunu anlamıyor..Bu bır sureç ya..Sonuca bakmamlıyız..Yanı bır çok etmen var..Ersun Hocada maç sonunda soyledı..Ben surecı yonetıyorum,sonuca bakmıyorum dıye..Hatalar olabılır ama şu BJK bı sene once SIVAS dan 3 yıordu Kufurler bını bır para..Ama dağılmadılar,hocalarına sahıp çıktılar ıkı nokta transfer demba ba,gokhan tore adamlar şampıyonluga oynar hale geldi..Bu bır sistem oyunu 20 transfer okadar sakatlık şansızlık bır turlu ıskelet oturmadı..Ekıcı ayagına topu aldıgında kım nereye gıder,gitmeli bunu bılemıyorlar...Tam bır kaos la hucum edıyruz..Takımın ıskeletı sureklı sakat..Onur gıbı bır gerçek daha 3.haftada sezonu kapadı..Ama bu gerçeklere ragmen hala kelle ıstıyorlar..Al kelle kelle alınca noluyor kı..En fazla 4.oluyorsun işte..
Umarım herşey aklı selım duşunenlerın ıstedıgı gıbı olur..Nokta transferlerı ıle Ersun Hoca ıle başarıya koşarız..

Badaloğlu
04.05.2015, 12:12
Abi, bu sorunun cevabının başta siyaset olmak üzere birçok cevabı var. Maalesef ki İHO'nun o mitinge çıkması bizi ne kadar kızdırsa da çoğu kişinin hoşuna gidiyor. En büyük sebebi budur.

Bunun dışında taraftarın Sadri Şener zamanındaki tepki gücü ile şimdiki tepki gücü aynı değil. Çünkü o zamandan bu zamana gelene kadar şehrin insanı çok fazla uyutuldu, tepkisizleşti. Her şeye eyvallah diyen, demeyeni de dışlayan bir camia olduk(bu sadece şehir değil).

Son olarak da Avni Aker'de İHO birçok kez istifaya diye çağrıldı. Olmadı denemez. Ama gruplar burada çok belirleyici. Maratonun tamamı istifa istesn, biri kalkıp bağırmadıkça diğeri de bağırmaz. Ama avrupa maçlarında istifa diye bağıran grup olunca tablo ortada, besteler bile söylendi.. Zira Sadri Şenere o saldırıyı yapan da bir gruptu hatırlarsan, bireysel bir durum yoktu..

Yanlış anlaşılmasın, ben Trabzonspor başkanlarının hiç birine tribünler koro halinde ''istifa'' diye bağırılsın istemem. Ama madem taraftarımız başarısız bir tabloda başkanlarımıza bu muameleyi layık görüyor, İbrahim Hacıosmanoğlu'na bu tarife uygulanmıyorsa o zaman taraftar özgünlüğünü yitirmiş demektir. Ya da aynı taraftar kitlesi Sadri Şener'in yıpranması için siyasetin oyuncağı olmuş demektir.

alperrr
04.05.2015, 12:35
bir şehrin bir toplumun üst düzey akıl

sağduyulu düşünce ve sağduyulu davranışa sahip olmaması hem şehir merkezindeki birkısım insanlar için

hemde şehir dışındaki daha kalabalık Trabzonsporlular için yazık ve yazık olmaya devam ediyor

olumsuzlar-negatifler-akıldışıların bu kadar baskın olduğu bir ortamda sevgide olmaz başarıda

Ömer SEVİNÇ
04.05.2015, 12:42
Daha yeni Gs taraftarı Selçuk'u ıslıkladı, küfürler etti. Fener taraftarı Emenike'yi ağlattı, maçtan çıkmaya çalışmasına neden oldu. Aynı şey trabzonda olunca "trabzonda çok baskı var :(" oluyor. yok öyle bir şey.

Taraftarı savunmuyorum, bu taraftar 30 gol attığı sene Burak'a sövdü. Ama Burak ertesi hafta çıktı gollerini atmaya devam etti. Büyük futbol böyle büyük futbolcularla oynanıyor işte. Şampiyonluk mücadelesi böyle baskıyı kaldırabilen adamlarla verilebiliyor. Seyirci ıslıkladı diye dağılıp giden adamlarla en fazla 4. oluyorsun.

Küfür, ıslık bir türkiye gerçeği. Keşke olmasa ama var. Sadece Trabzon değil, her yerde var. Ki bana kalırsa trabzon bu konuda sabırlı bir şehir. Hiçbir istanbul takımı erkan'ın bu leş futboluna bir devre dayanmazdı.

Onun harici takım aslında iyiye gidiyor bence. Takımın iyi bölgeleri belli, eksikler belli. Bu sene için yapılması gereken 4. olup avrupa kupası biletini kapmak ve bu eksik mevkilere "kaliteli" adamlar almak. ya tutarsa değil, geleceği yatırım değil. kaliteli topçular, sıkışınca sorun çözecek topçular. Oyuna alınır alınmaz girdiği tek pozisyonda gol yapacak adamlar lazım. Önemli maçlarda penaltı noktasından dışarı vuranlar değil.

E. Okan Bülbül
04.05.2015, 12:45
Adamların orta sahası var bizim gibi hepsi ordan burdan yama değil. Fatih sağ açık Medjani stoper özerin ne olduğu belli değil. Sol bekimiz aslında stoper sağ bekimiz stoper oynadı bu haftaya kadar forvetimiz deniz sağ açık oynadı 3-4 maç ben anlamıyorum ya.

7can61
04.05.2015, 12:55
Taraftarıyla, yöneticisiyle, sporcusuyla, hocasıyla sınıfta kaldığımız bir lig oldu bizim için.
İho iho diyoruz, onu seçen de biziz maalesef. Erkana top gelsin de ıslıklayalım diye bekleyen taraftarlarımız var.
Biz başarıyı hak etmiyoruz.

BlackPanther
04.05.2015, 13:01
Deniz bu takımın futbolcusu değil. O kadar iyi olsaydı Elazığspor küme düşmezdi.

Hacıda gidip küme düşmüş kim varsa trabzonspora aldı.

Kendi amatör. Futbolcularda amatör olsun istiyor.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ufuk
04.05.2015, 13:01
Son 4 senede cok hoca geldi gitti..akilda kalan artik takim oluyoruz diyebilecegim her mac mucadeleci oyunu ortaya koyan oynatmaya calisan tek hoca begenmedigimiz hamiydi..icerde disarda takim hucum oynuyor cabaliyor yirtiniyordu..hemde kimlerle bi dusunun..adam 90li yillardaki firtina gibi esen takimdan geldigi icin ve trabzonlu oldugu icin taraftarin ne istedigini biliyor ona gore oynatiyordu topculari..yazik gercekten 100 trilyonluk takim cope giden onca para kaleyi bulan sut sayimiz son 2 macda 3 bu senede bi 100milyon harca iho uzerine duseni yap gorevini yerine getir ve klubun kapisina kiliti vurup git sonrada etrafda dolas ts sevdalisiyim diye ..yazik ki ne yazik..

Rakipten direnç gördüğümüz hangi maçı kazandık o dönem. Gs 3 Attı. Ilk maç iyi oynayan Juve kadrosunu ikinci maçta korumadı. Hami hocaya gelene kadar daha çok adam vAr.

Travelair
04.05.2015, 13:07
Adamların orta sahası var bizim gibi hepsi ordan burdan yama değil. Fatih sağ açık Medjani stoper özerin ne olduğu belli değil. Sol bekimiz aslında stoper sağ bekimiz stoper oynadı bu haftaya kadar forvetimiz deniz sağ açık oynadı 3-4 maç ben anlamıyorum ya.

Çok doğru tespit. Oturmuş bir takıma karşı oturmamış bir takım ve mevkilerinde kullanılmayan futbolcularla mücadele ediyoruz

Travelair
04.05.2015, 13:09
Erkan ile Özer'in mevkisi aynı. Burdan maraz çıkaranlar var

DİNÇ
04.05.2015, 13:11
Çok doğru tespit. Oturmuş bir takıma karşı oturmamış bir takım ve mevkilerinde kullanılmayan futbolcularla mücadele ediyoruz

Bizde oturmuş bir takım havasındaydık... Yerimizden kalkamadık...

Travelair
04.05.2015, 13:27
O kadar çok parçaya ayrılmışız ki ne dersek karşıdaki de öteki taraftan olayı yorumlayabiliyor. Ben mesela uzun zamandır Özer'in tavırlarından hoşnut değilim. Anormal form düşüklüğü yaşadı. Ayrıca garip garip tavırlar içine giriyor. Böyle olunca da acaba mevkisindeki kalabalıktan mı bunalıyor, ya da liderlik peşinde mi, arkadaşlarını mı dolduruyor, ya da kalmak için hamleler mi yapıyor, ya da birileri tarafından mı dolduruluyor gibi düşünceler ortaya çıkıyor. Ersun hoca ısrarla Erkan'ı kazanmak istiyor, o da karşılık veremeyince ip giderek geriliyor geriliyor ve sonunda zayıf yerinden kopuyor. Bu çekişmeyi de kullanmak isteyenler var çünkü Ersun hoca kadro mühendisliğini oluşturabilecek en ehil kişilerden biri. O olmazsa istikrarsızlık hız kazanacak ve birileri de yönetim için daha rahat hamle yapacak, bazı kısılan para muslukları yeniden açılacak vb. birsürü neden

Sonuçta madem bir yola çıktık, her taraf için (Futbolcu, yönetici, başkan, taraftar, medya )doğru icraatlara ihtiyaç var

Courage
04.05.2015, 13:30
kesinlikle hocanın takımı kurmasına müsaade etmeliyiz bu senenin çorba takımıyla alınan işkembeden sonuçlara bakarak değerlendirme yapmak sağlıklı olmaz.

BlackPanther
04.05.2015, 13:30
IHO ya ses cikran yok. IHO denen zat bu takimi bu hale getirdi. Nerde bu taraftar? Trabzonspor gercekten sahipsiz ve Tayebin maşası olmuş

Ertan 51
04.05.2015, 13:31
Aynen bu şekilde,
işte benim canımı sıkan da bu,
20 topçu al,
1461 den gelen yedek stoperin ilk 11 in değişmez sol beki olsun,
takımın beyni,stoper Medjani ile sağ açık Fatih Atik olsun :(
kadro planlaması dedikleri şeyi yapmazsan böyle çorba olursun,
elindeki değerlenme ihtimali olan oyuncuların da çöp olur çıkar :(

Travelair
04.05.2015, 13:41
Hocanın hataları var ama onun desteğinin düşmemesi lazım. Kadro temizliği olacakken köstek olamayız. Kadro hırslı, yetenekli, kazanan futbolculardan oluşmalı. Aralarında hırssız, yeteneksiz, kaybeden futbolcular kalırsa diğerlerini de etkisi altına alır. Disiplin için sağlıklı ve tek bir kumandan altında bir yapıyla yola çıkmak şart. Takımda lider bir kaptan yok bari takımı yöneteni budamayalım

Yaşar
04.05.2015, 13:49
Ortada her alanda ciddi bir başarısız tablo var. Şike davasında bir adım ileri gidilememiş, dünyanın parası harcanmasina rağmen saha içinde çok başarısız bir takım oluşturulmuş, söylem ve icraatlerle kulübü kötü durumlara düşürmus bir yönetim var. Ersun Hoca ya güveniyorum fakat bu yönetim ile başarılı olunmaz.

İ. SARAL
04.05.2015, 13:51
Bu senenin yalan olacağı sezon başından belliydi zaten. İstikrar sağlamadıktan sonra ne yapsak boş. Ersun hocanın birçok hatasını görsem de seneye kendisiyle devam edilmeli hatta ısrar edilmeli, çok bilmişlere yem edilmemelidir. Bu yazıyı son 2-3 sezondur hemen hemen her hoca için yazıyorum ama her 6 ayda bir başa dönüyoruz. Bu kafayla daha çok bu döngüde döner dururuz. Seneye en fazla 4-5 nokta atışı transfer yapmalıyız, fazlası zarar.

Fatih K.
04.05.2015, 13:55
Arkadaş hep maçın stresiyle Ersun Hocaya sallıyorum ama şimdi düşününce aynı durum Özerdede olmuştu ve hoca Özerede sabretmişti. Ama tabiki bu kadar değil. Bence istifa etmesi gereken birisi varsa oda Hacıosmanoğlu. Ersun Hoca en azından önümüzdeki sezona kadar kalmalı.

Fatih K.
04.05.2015, 13:58
Bu senenin yalan olacağı sezon başından belliydi zaten. İstikrar sağlamadıktan sonra ne yapsak boş. Ersun hocanın birçok hatasını görsem de seneye kendisiyle devam edilmeli hatta ısrar edilmeli, çok bilmişlere yem edilmemelidir. Bu yazıyı son 2-3 sezondur hemen hemen her hoca için yazıyorum ama her 6 ayda bir başa dönüyoruz. Bu kafayla daha çok bu döngüde döner dururuz. Seneye en fazla 4-5 nokta atışı transfer yapmalıyız, fazlası zarar.

Gelin iddaya girelim. Eğer ki şb Mitroglouyu almaya çalışırsa İHO varını yoğunu o adama sırf namı yürüsün diye basmazsa bende birşey bilmiyorum. Adamın Trabzonspor başarılı olsun düşüncesinden önce gelen milletin getiremediği adamları ben getireyimde biraz isim yapayım düşüncesi var.

Faik Yılmaz
04.05.2015, 14:09

bu konu benimde çok dikkatimi çekti....

neden böyle geri plana itildi ve dışlandı anlamadım doğrusu......

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2015, 14:41
Çok yazık oldu..

Arkadaş,tamam anladık bu yıl beklenti yok takımdan.Her maç ne oynadığımzı belli değil.

Çok da kötü bir derbi performansımız yoktu bu yıl ama evinde şu beşiktaşa kaybetmeyeceksin...

Beşiktaş da top falan oynamadı,buldun mu yıkacaksın...

Çok mu şey istiyoruz yani?

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2015, 14:41
Şu sezon bitse artık....

Fatih K.
04.05.2015, 15:02
Çok yazık oldu..

Arkadaş,tamam anladık bu yıl beklenti yok takımdan.Her maç ne oynadığımzı belli değil.

Çok da kötü bir derbi performansımız yoktu bu yıl ama evinde şu beşiktaşa kaybetmeyeceksin...

Beşiktaş da top falan oynamadı,buldun mu yıkacaksın...

Çok mu şey istiyoruz yani?

Şu sezon bitse artık....

Kaç senedir bu sezon bitsinde kurtulalım, önümüzdeki seneye bakalım diyip duruyoruz farkında mısınız? Artık önümüzdeki sezona değil her sezona bakmamız lazım.

Forumda bu sezon bitsin diyen herkese soruyorum. Önümüzdeki sezonun bu sezondan ne gibi bir farkı olacak? Tıpkı geçen sezonun bu sezondan bir farkı olmadığı gibi önümüzdeki sezonunda bu sezondan pek bir farkı olmayacak büyük ihtimal.

İlker Yazıcıoğlu
04.05.2015, 15:05
Kaç senedir bu sezon bitsinde kurtulalım, önümüzdeki seneye bakalım diyip duruyoruz farkında mısınız? Artık önümüzdeki sezona değil her sezona bakmamız lazım.

Forumda bu sezon bitsin diyen herkese soruyorum. Önümüzdeki sezonun bu sezondan ne gibi bir farkı olacak? Tıpkı geçen sezonun bu sezondan bir farkı olmadığı gibi önümüzdeki sezonunda bu sezondan pek bir farkı olmayacak büyük ihtimal.

Hiç bir farkı olmayacak,haklısın.

Benim tek umudum mevcut başkanımızdan bir an önce kurtulmak,ama o da ne kadar mümkün bilemiyorum.

Sırf kulübe üye yaptığı adamları ona oy verse yine seçilir....

Ar damarı olsa yeniden aday olmaz zaten ama çok şey istiyorum,farkındayım....

Fatih K.
04.05.2015, 15:12
Hiç bir farkı olmayacak,haklısın.

Benim tek umudum mevcut başkanımızdan bir an önce kurtulmak,ama o da ne kadar mümkün bilemiyorum.

Sırf kulübe üye yaptığı adamları ona oy verse yine seçilir....

Ar damarı olsa yeniden aday olmaz zaten ama çok şey istiyorum,farkındayım....

Trabzonsporun artık kulübe bir faydası olmayan ama zora gelincede en önden vukuat çıkaran taraftarlardan ve başkan kimliğiyle ortada dolaşan ama Trabzonspor Başkanlığının zerre yakışmadığı şahıstan kurtulması gerek. Ama dediğin gibi ikisindende bu gidişle zor kurtulacağız. Aziz Yıldırım gibi kulübe demiri atacak gibi duruyor.

Bizim artık parayla değil aklımızla hareket etmemiz gerekiyor. Ama işte mevcut yönetimde ne akıl var nede para.

Doğukan Uçan
04.05.2015, 15:12
Lan yenildiginiz takima bakin besiktas ne allah askina besiktas diyoruz

Iki macta 0 gol 0 pozisyon takima bakiyorum cop kayniyor

Soner aykut fatih waris yatabare deniz constant erkan hali sahada oynamaz bunlar

Taraftar az bile yapiyor milyon dolarlar alip bentley ferrari lamborgini lüks villalarda oturmayla olmaz bu isler .

hocaya gelince adam da ya beyin yok ya da mac satiyor fener olmasin diye ilk macta ayni kadroyla ayni sistemle cikti yine aynisini yapti.

artvints
04.05.2015, 15:13
madem yarı sahamızda bekliyoruz erkan, ekici ve özer den biri yerine waris veya yusuf oynasaydı daha iyi olurdu.çünkü o oyunla kaleye gitmek için defansın arkasına koşu yapan bir oyuncuya ihtiyacın var. oynayan üçlü topu ayağına bekleyen oyuncular. top kazanınca çok yavaş çıktık, bjk de dengeli oynadı zaten. dolayısıyla çok tehlike yaratamadık. direk oyuncudan bahsetmiyorum.kim olduğu önemli değil.sahip olunan özellikler önemli olan. oyun planına uygun oyuncular değildi .bir kaç hızlı atakta bjk yi tedirgin edebilseydik bu kadar kolay hücum hamleleri yapamazlardı. bu kadar geride oyunu kabul ediyorsanız, mesafe kateden oyuncular, güçlü koşular lazım.özer erkan deniz böyle oyuncular değil.

deplasmanda saldırdık, kendi sahamızda bekledik. en çok yara aldığımız maçlar da bu iki maç oldu. tam tersi planlarla çıksak daha uygun olurdu.

Doğukan Uçan
04.05.2015, 15:15
Galatasarayi şansa bala yendik deyince millet itiraz etti acin izleyin kaleci 10 tane top cikarmis

Genclerbirligi maci adam 35 dakika 10 kisi oynuyor gol atiyor ve biz 0 pozisyonla maci tamamladik

drose61
04.05.2015, 15:16
haftalardır bir şey yapmayan adama pansuman olmak da bize düşerdi zaten. dün demba ba'nın attığı gol tam cardozo golüydü aslında da bizim reise pek pozisyon yaratamıyoruz.

orta sahamız yumuşak ve beşiktaş'ın mücadeleci orta sahası bize yine ters geldi.

Atiba'yı alsak ne dersiniz önümüzdeki yıl için? 2 sene sözleşme 1.5 m euro civarı gelir bize ve 2 sene ciddi katkı verir bence.

Doğukan Uçan
04.05.2015, 15:17
Konya kasimpasa gaziantep puan kaybedilen takimlara bakin vallaha yazik

Ben baskan olsam bunlara para felan vermem lig bitene kadar.

30 hafta olmus daha 50 puanin yok boyle rezillik olmaz.

Doğukan Uçan
04.05.2015, 15:18
Insallah uefaya basaksehir ve bursa gider ciddi anlamda en azindan adam kaybettigi maclarda gol pozisyonuna giriyor 3 felan atiyor bizimkisi rezillik haketmiyoruz

Sefer A.
04.05.2015, 15:22
Gelin iddaya girelim. Eğer ki şb Mitroglouyu almaya çalışırsa İHO varını yoğunu o adama sırf namı yürüsün diye basmazsa bende birşey bilmiyorum. Adamın Trabzonspor başarılı olsun düşüncesinden önce gelen milletin getiremediği adamları ben getireyimde biraz isim yapayım düşüncesi var.
Mitro yeter ki gelsin, bak şimfi ümitlendim fb ilgilense de Mitro'yu kapsak... fuzuli adamlar almaktan bıktım, tek vuruşla rakibi bitirecek oyuncu sayımız artmalı... Yatabare Waris nedir yaaa gol atmasını bekleyene kadar ölme eşeğim ölme... bir de bunlara göre düzen kurmak gerek yok yaa bunlar kim ki düzeni bunlara göre yapacaksın... al Gignac Mitro düzensiz bile gol atar kazanırsın, işte bize böyle adamlar lazım

Travelair
04.05.2015, 15:38
Düşünün evleneceksiniz evinizi döşüyorsunuz oturma takımı bulaşık makinası çamaşır makinası fırın buzdolabı alıyorsunuz, o maddi yüke giriyorsunuz. Sonra çamaşır makinası bozuk çıkıyor. Bulaşık makinası kafasına göre takılıyor, öte yandan oturma takımını banyoda kullanmaya çalışıyorsunuz, buzdolabı sıcakta çalışmam diyor, fırına talip çıkıyor falan...

Fatih K.
04.05.2015, 15:43
Mitro yeter ki gelsin, bak şimfi ümitlendim fb ilgilense de Mitro'yu kapsak... fuzuli adamlar almaktan bıktım, tek vuruşla rakibi bitirecek oyuncu sayımız artmalı... Yatabare Waris nedir yaaa gol atmasını bekleyene kadar ölme eşeğim ölme... bir de bunlara göre düzen kurmak gerek yok yaa bunlar kim ki düzeni bunlara göre yapacaksın... al Gignac Mitro düzensiz bile gol atar kazanırsın, işte bize böyle adamlar lazım

Orta saha, sol bek, stoper ve kanat sorunları çözülmeden sonuna kadar forvet transferine karşıyım. Sen gol atamayan bir takıma 3 tane topclass forvet istersin anlarım ama sen ligin en fazla gol atan ikinci takımısın.

Antepe 4 tane attında ne oldu? Bursaya 3 tane attın da ne oldu? Bizim gol atmaya değil, karşı takıma oyun üstünlüğü kurmaya ihtiyacımız var. Beşiktaştan dün Töre-Tolgayı çıkar ne yapabilirdi? Herşeyden önce takım olarak oynamaya ihtiyacımız var.

Erdal DİLEK
04.05.2015, 15:52
Bir defans düşün dizleri ile müdafaa yapiyor...

artvints
04.05.2015, 16:03
Düşünün evleneceksiniz evinizi döşüyorsunuz oturma takımı bulaşık makinası çamaşır makinası fırın buzdolabı alıyorsunuz, o maddi yüke giriyorsunuz. Sonra çamaşır makinası bozuk çıkıyor. Bulaşık makinası kafasına göre takılıyor, öte yandan oturma takımını banyoda kullanmaya çalışıyorsunuz, buzdolabı sıcakta çalışmam diyor, fırına talip çıkıyor falan...

biz de bütün sorunları gözardı edip plazmamıza sarılıyoruz, onla teselli bulmaya çalışıyoruz :)

nakzo
04.05.2015, 16:06
Konya kasimpasa gaziantep puan kaybedilen takimlara bakin vallaha yazik

Ben baskan olsam bunlara para felan vermem lig bitene kadar.

30 hafta olmus daha 50 puanin yok boyle rezillik olmaz.

Rezillik değil kardeş; utanmazlık, arlanmazlık, kepazelik ve tam bir FİYASKO. Trabzonspor harcadığı para ve topladığı puan ve oyuna bakıldığında :Cem uzanın İstanbulsporu,y.demir örenin beşiktaşı ile birlikte türk futbol tarihinin en büyük FİYASKOLARIDIR.Hacizle malzemelerine el konulan m.idman yurduyla aramızda sadece 5 puan kaldı zıkkım olsun aldığınız her kuruş çakma yıldız parçaları.....

Adem Akyüz'
04.05.2015, 16:19

Sonra da suçlu o eve gelip "Bu ne biçim ev?" diyen oluyor..

Sefer A.
04.05.2015, 16:50
Orta saha, sol bek, stoper ve kanat sorunları çözülmeden sonuna kadar forvet transferine karşıyım. Sen gol atamayan bir takıma 3 tane topclass forvet istersin anlarım ama sen ligin en fazla gol atan ikinci takımısın.

Antepe 4 tane attında ne oldu? Bursaya 3 tane attın da ne oldu? Bizim gol atmaya değil, karşı takıma oyun üstünlüğü kurmaya ihtiyacımız var. Beşiktaştan dün Töre-Tolgayı çıkar ne yapabilirdi? Herşeyden önce takım olarak oynamaya ihtiyacımız var.

Tamam ama bizim ligde hiçbir zaman ahım şahım savunmalarla şampiyon olunmadı, sağlam orta saha ve katil golcüler iş yapmıştır...
Bir de federasyon hakem falan bunları hesaba katıp -10puanla lige başladığımızı unutmayalım... peki bunun önünde kim geçer beton savunma mı katil golcüler mi ? :) bence golcüler
geçen sene de en çok gol atanlardandık, pek bir şey ifade etmez bu, yine hücumdakileri beğenmiyorduk... az gol yiyen takımlardandık hatta, kimse savunmamızı beğenmiyordu yine de... kalecimiz kurtarıyordu tabi o da var ayrı mesele

lazfather61
04.05.2015, 16:58
vahid hoca daha iyi idi ersun hocadan hic olmazsa yalandan umut sacmıyordu millete ve takımın gercek potansiyelini soyluyordu, hakan arıkan vahid zamanında kalede olsaydı vahid hocanınm takımı gol yemezdi. turgut dogan sahinler anıl tasdemir, gokhan karadeniz, aykut demir, soner aydogdu gordu, hani sampiyonluga oynayacak takım vardı dedi bu takımndan bi cacık olmaz dedi transfer yapmazsanız bu takım sampiyon olmaz dedi, bizim basiretsiz yonetimde illa sampiyon olacak ya ilk sezon allah onu cok seviyorya hemen bastı paraları oraya buraya simdi elde ne var kocaman bir borc ligde 6. olabilmesi bile supheli bir takım.

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 17:07
UEFA kupasına katılmak bu saatten sonra çok umurumda değil. Türkiye kupası da aynı şekilde (olursa olsun, olmasa da 8. kez almışız)

Ben 8. şampiyonluğu doya doya yaşamak istiyorum.

Ersun YANAL hakkındaki hayal kırıklığım dünkü maçtan sonra tavan yaptı.

Ne yapmaya çalışıyor, anlamıyorum.

4 yıl ard arda başarımız yok ligde, ne kadar acı TS gibi bir camiamız için kardeşlerim, çok uzun bir süre bu yahu

2011 yılından bu yana en ufak bir başarımız yok.

TS amacı 4. olmak, UEFA'ya gitmek değildir. Şampiyon olup o ligde oynamaktır.

Bu taraftarın ne suçu var arkadaş?

O kutsal, nadide formayı giyen oyuncular ve onu yönetenler 47 puanla 7. sıradaki duruma bakarak rahat uyku uyuyabiliyor mu?

Ben TS yenildiğinde saatlerce üzüntüden kendimi yiyorum 7 yaşından beri.

Bize bu işkenceyi çektirenler biraz kendine çeki düzen versin.

Yeter, yeter, yeter.

gurur6134
04.05.2015, 17:32
Baski var diye diye medya futbolcular hocalar trabzonspor taraftarini resmen uyusturdu cekirdekci yapti..tribun olarak konya mersin bursa hatta eskisehirden beter durumdayiz..baskiyi gidin istanbulda gorun siz sikebahceliler emensikeyi isliklar yuhlar oyundan cikcam oynamicam der gayseyliler selcugu isliklar aglatir trabzona gelince baski var hastirsinlar..kotu oynayan oyuncu turkiyenin her yerinde isliklanir yuhlanir bu tek maclik bisey degildir taraftar 5 6 mac ust uste ayni oyuncunun kotu performansini gorunce yuhalar isliklar bu kadar basit milyonlarca avroyu indiriken bise yok sahada yuruyup protesto edilince baski var hadi ordan ..

HOPA'LI TS'Lİ
04.05.2015, 17:34
Baski var diye diye medya futbolcular hocalar trabzonspor taraftarini resmen uyusturdu cekirdekci yapti..tribun olarak konya mersin bursa hatta eskisehirden beter durumdayiz..baskiyi gidin istanbulda gorun siz sikebahceliler emensikeyi isliklar yuhlar oyundan cikcam oynamicam der gayseyliler selcugu isliklar aglatir trabzona gelince baski var hastirsinlar..kotu oynayan oyuncu turkiyenin her yerinde isliklanir yuhlanir bu tek maclik bisey degildir taraftar 5 6 mac ust uste ayni oyuncunun kotu performansini gorunce yuhalar isliklar bu kadar basit milyonlarca avroyu indiriken bise yok sahada yuruyup protesto edilince baski var hadi ordan ..

Erkan panayırda gibi, üst üste bu kaç maç kötü oynadığı

Taraftar konusunda haklısınız ama bu takım taraftara zerre kadar güven vermiyor ki

Bu takım bizim, inşallah düzeleceğiz.

UĞUR DURTAŞ
04.05.2015, 18:05
oynayan,oynamayan.
tüm futbolcularımızı dev bir ekranın karşısına otutturacaksın

Dünkü maçın 90.dakikasını izleteceksin.

nasıl oynadıklarını ,daha doğrusu nasıl mücadele ettiklerini görecekler.

dürüst olacaklar.
gerçekçi olacaklar.

mikrofonu tek tek her kese uzatıp yorumlarını alacaksın.

kişiliği olan,dürüst olan futbolcu.
kişiliksiz oyunlarını gördükten sonra,
taraftarlarımızın bizleri az bile protosto etmişler diyeceğinden adım gibi eminim.

halil ibo
04.05.2015, 18:13
%100 karşıyım.Hata yapan adamın ayağına her top gelişinde,rakip takımdan çok ıslıklanmasına karşıyım.
Volkan'ı da küfürlerle uğurlamadı mı bu taraftar ? Şimdi milli takıma yükseldi adam.
Kime ? Neyi ? Ne zaman ? yapacağını bilemeyen taraftar,amaçsız-karaktersiz futbolcular ve koltuk sevdalısı yönetimler kadar yararsızdır.

Futbolumuz,futbolcumuz ve t.direktörümüz yok yorumlanacak,dün akşam ki oyun için...
Her hattımızla rezildik !

alperrr
04.05.2015, 18:21
aslında mesaj yazanların çoğu benzer ve aynı düşünüyor son 4-5 sayfadaki tepkileri okudum

futbolcuların ve yönetimin baskıdan şikayet etmemeleri gerektiği hocanın hatalı davrandığı başkanın

verdiği sözleri yerine getirmediği ve bir numaralı suçlu olduğu konusunda büyük çoğunluk hemfikir

artık dayanamıyacam ve yazacam ama bana yazacaksanız lütfen düzgün bir uslüpla gidelim

1- bu maç sadece test maçıydı test maçlarında yapılan hata bu kadar ses getirmemeliydi

2- kazanırken kaybetmek kaybederken kazanmak diye birşey vardır ama biz maalesef kaybederken katladık double kaybettik (futbolcu teknik heyet ve yönetime olan sevgi ve onların kulübe olan sevgisi)

3- kazansak ne olacaktı çok mu önemliydi belkide gelecek yılın takımı için bize yanlış fikir verecekti

4- he amacımız bjk yi yenip şampiyonluktan etmekse önümüzdeki sene için fena bir plan değil çünkü gözüken oki ........fb seneye takımı yenileyecek gs tutmaz bjk en oturmuş takım olup oyuncu satmazsa Bursaspor ile beraber Trabzonsporun en büyük rakibi olacak

5- ilk maçın intikamı olarak bakıyorsak sporda veya futbolda intikama gerek yok iyi ve oturmuş bir takımla galibiyetleri üstüste biz alacaz bu oyuncular içersinde seneye oluşacak kadro için çok oyuncu var (Hakan,Bosingwa,Medjani,Yusuf,Ekici,Aykut.......ha tta Özer,hatta Erkan)

6- Ersun Hoca hata yapmış olabilir yapmıştırda ama bu kadar büyütmeye onu ve oyuncuları küstürmeye gerek yoktu..önümüzdeki sene için Ersun Hocanın diğer hocalardan bir gömlek üstün olduğunu görmemiz lazım sadece Şenol Güneş rakip olabilir

herşeyden öte doğru veya yanlış hocanın bir planı var ve maçta planı uyguluyor bugün tutmaz yarın kendi aldığı oyuncularlada doğruyu bulur bu takım 3-4 aylık bir takım fb 5-6 yıl gs3-4 bjk 2-3 yılda oluşturulmuş takımlar

alperrr
04.05.2015, 18:32
tepkide olsun protestada ama abartmadan küstürmeden baskı konusuna gelince baskı ayarlı olunca faydalıdır aslında ayarı kaçmasa o baskı bizi şampiyonluğa oynatacak o baskı bizim büyüklüğümüzün göstergesi ama maalesef ayar yerini bilmiyoruz baskıyı rakipten çok kendi oyuncularımıza uyguluyoruz

şu kadar para alıyorlar ne baskısı demekle bu iş olmaz aynı parayı aldığınızı düşünün ve söylenenlerin ve yapılanların size yapıldığını ve etkilenmem deyin diyebilirmisiniz
şuanda baskıya en dayanıklı kişiler fbli volkan ve emre onlardan rakipten baskı gördüğü için etkilenmiyor kendi seyircisinden görsünler etkilenmesinlerde göriyim

SADECETRABZON61
04.05.2015, 18:38
Dünkü maçta cok kötüydük ben Gs maçındaki gibi oynayacağımızı düşündüm yanıldım

Önder28
04.05.2015, 21:36
aslında mesaj yazanların çoğu benzer ve aynı düşünüyor son 4-5 sayfadaki tepkileri okudum

futbolcuların ve yönetimin baskıdan şikayet etmemeleri gerektiği hocanın hatalı davrandığı başkanın

verdiği sözleri yerine getirmediği ve bir numaralı suçlu olduğu konusunda büyük çoğunluk hemfikir

artık dayanamıyacam ve yazacam ama bana yazacaksanız lütfen düzgün bir uslüpla gidelim

1- bu maç sadece test maçıydı test maçlarında yapılan hata bu kadar ses getirmemeliydi

2- kazanırken kaybetmek kaybederken kazanmak diye birşey vardır ama biz maalesef kaybederken katladık double kaybettik (futbolcu teknik heyet ve yönetime olan sevgi ve onların kulübe olan sevgisi)

3- kazansak ne olacaktı çok mu önemliydi belkide gelecek yılın takımı için bize yanlış fikir verecekti

4- he amacımız bjk yi yenip şampiyonluktan etmekse önümüzdeki sene için fena bir plan değil çünkü gözüken oki ........fb seneye takımı yenileyecek gs tutmaz bjk en oturmuş takım olup oyuncu satmazsa Bursaspor ile beraber Trabzonsporun en büyük rakibi olacak

5- ilk maçın intikamı olarak bakıyorsak sporda veya futbolda intikama gerek yok iyi ve oturmuş bir takımla galibiyetleri üstüste biz alacaz bu oyuncular içersinde seneye oluşacak kadro için çok oyuncu var (Hakan,Bosingwa,Medjani,Yusuf,Ekici,Aykut.......ha tta Özer,hatta Erkan)

6- Ersun Hoca hata yapmış olabilir yapmıştırda ama bu kadar büyütmeye onu ve oyuncuları küstürmeye gerek yoktu..önümüzdeki sene için Ersun Hocanın diğer hocalardan bir gömlek üstün olduğunu görmemiz lazım sadece Şenol Güneş rakip olabilir

herşeyden öte doğru veya yanlış hocanın bir planı var ve maçta planı uyguluyor bugün tutmaz yarın kendi aldığı oyuncularlada doğruyu bulur bu takım 3-4 aylık bir takım fb 5-6 yıl gs3-4 bjk 2-3 yılda oluşturulmuş takımlar

Anlık duygusallık ve asabiyetten uzak, isabetli tespitlerde bulunmuşsun. Olaya bir maç hatta bir sezon olarak bakmayan, ileriyi görebilecek renkdaşlar keşke çoğunlukta olsa... Aynen senin gibi düşünüyor ve yorumunun altına imzamı atıyorum. Tebrik ederim!

sasone
04.05.2015, 22:44

Şu tip entel dantel yorumlara oldum olası uyuz olmuşumdur.
Trabzonspor'un hiç bir maçı Ersun Yanal gibi samimiyetsiz tiplerin test alanı falan değildir.
Herkes haddini bilecek. antremanlarda denesinler taktiklerini,rakibin en güçlü kanadını boşaltan hocanının diplomasını yedireceksin.
Futbol intikam değilmiş,hadi be ordan,futbolun amacı üç beş toy delikanlı kendini eğlendirsin,milyoncukları alsınlardır.Üstüne araba ve kız da cilası.
Nasıl oldumu böyle?

Karasoy
04.05.2015, 23:01
Hacıosmanoğlu zamanında zirveyi özledik.Kupa 2 ayda gelecek dendi 3 yıl oldu sus-pus oldu.Yazık bu taraftara, yazık her yıl balon transferlere. Ersun Yanal büyük bir yanlıştı, yeter kardeşim her yıl o transferi yapacaz bu sene şampiyon olacağız, büyük başkan dediğiniz mitinglere gitsin, yapabileceği en iyi iş bu.

sasort
04.05.2015, 23:58
kusura bakmayın ben taraftara kızdım

özer türübüne oynuyor

taraftar erkanı fatihi yuhalıyor

bize biliç gelse iki haftaya istifa eder gider kimse kusura bakmasın

saha için de oyuncular arasında birlik yok

özer ağlıyor yusuf onunla arkadaş kaprislere giriyor

erkan yuhalanıyor

ya arkadaş özer neden kızıyor kızmaya hakkı var mı
bjk opaere var bizim özerin iki katı oynadı çıkınca kızdımı
özer kaç tane top taşıdı

özer oynuyor çıkar mı kimi çıkaracak fatihimi

zaten takımda orta saha yok çift ön libero tutamıyoruz bjk

aklı olan oraya dokunmaz zaten

mecburi yusufu bek aldı zaten akbaş çıkmasa yusuf erkanın yerine girecekti zaten

erkanı neden hiç ediyoruz neden küstürüyoruz

erkan kimse kusura bakmasın özeri ikiye katlar
ben erkan gibi topçunun takımda her zaman fayda sağlayacağına inanıyorum kim ne derse desin

adam gibi orta sahamız yok dert orta saha dert sol bek dert sağ açık

sağ açıktan bosigwa dışında top getiren yok farkındamı biim taaftarın

takımda orjinal orta saha yok yeller esiyor

aytaçta sakatlandı

medjani defans-fatih kanat oyuncusu orta saha tek orjinal oyuncusu mehmet oynuyor

bana kalırsa b8u takımda ersun bence başarılı oldu diyorum

ersun tosici alacak ne gerek vardı o kadar para verip ishakı almaya

bence tosic başarılı olacak bal görürsünüz

ben ersuna güveniyorum

seneyi bekleyecem

batugol
05.05.2015, 00:17
futbolu eglence olarak gorun
bos vakit bulunca seyredin
mac oynanirken sevinin uzulun ama mac bitince hayatinizda daha onemli seyleri dusunun
o zaman hic bir problem kalmiyor

diyorum da yapabiliyormuyum
hayir
aciya devam

Enes Başkaya60
05.05.2015, 00:39
Ulan ne ezilmiş bir hale geldik be bütün kanallar 3 istanbul takimlarindan kim şampiyon olur diye oylama yapıyor bizde her sene nal Topluyoruz bizi şu hale getirenler utansın yaa...

bekirguner
05.05.2015, 13:04
Biz ligi bırakmışız bir hava var şu anda yonetim ve teknik kadro şu an transferle uğraşıyor

Turan AKYILDIZ
05.05.2015, 13:38
kusura bakmayın ben taraftara kızdım

özer türübüne oynuyor

taraftar erkanı fatihi yuhalıyor

bize biliç gelse iki haftaya istifa eder gider kimse kusura bakmasın

saha için de oyuncular arasında birlik yok

özer ağlıyor yusuf onunla arkadaş kaprislere giriyor

erkan yuhalanıyor

ya arkadaş özer neden kızıyor kızmaya hakkı var mı
bjk opaere var bizim özerin iki katı oynadı çıkınca kızdımı
özer kaç tane top taşıdı

özer oynuyor çıkar mı kimi çıkaracak fatihimi

zaten takımda orta saha yok çift ön libero tutamıyoruz bjk

aklı olan oraya dokunmaz zaten

mecburi yusufu bek aldı zaten akbaş çıkmasa yusuf erkanın yerine girecekti zaten

erkanı neden hiç ediyoruz neden küstürüyoruz

erkan kimse kusura bakmasın özeri ikiye katlar
ben erkan gibi topçunun takımda her zaman fayda sağlayacağına inanıyorum kim ne derse desin

adam gibi orta sahamız yok dert orta saha dert sol bek dert sağ açık

sağ açıktan bosigwa dışında top getiren yok farkındamı biim taaftarın

takımda orjinal orta saha yok yeller esiyor

aytaçta sakatlandı

medjani defans-fatih kanat oyuncusu orta saha tek orjinal oyuncusu mehmet oynuyor

bana kalırsa b8u takımda ersun bence başarılı oldu diyorum

ersun tosici alacak ne gerek vardı o kadar para verip ishakı almaya

bence tosic başarılı olacak bal görürsünüz

ben ersuna güveniyorum

seneyi bekleyecem

yanlış alıntı yaptım renktaş pardon silemiyom mesajımı nasıl siliniyor bu ya...

Turan AKYILDIZ
05.05.2015, 13:39
futbolu eglence olarak gorun
bos vakit bulunca seyredin
mac oynanirken sevinin uzulun ama mac bitince hayatinizda daha onemli seyleri dusunun
o zaman hic bir problem kalmiyor

diyorum da yapabiliyormuyum
hayir
aciya devam

ah ahhh nerde bu dediklerinizi yapabilmek...yeminle bütün hafta evde terör havası esiyor benim...resmen kendimden geçiyorum olur olmaz şeylere saldırıyorum sinirden...aklıma geldikce yenildiğimiz maçlar sıyırıyorum resmen kafayı ya...digitürk uydu cihazını görseniz evde gülersiniz...sinirden paramparça ettim nasıl çekiyor ben bile şaşırıyorum...2010-11 senesinden sonra maçları sakin kafayla izleyemiyorum deliriyorum her maç hele hakem hataları oldu mu allah gitti evde kesin bir eşya...tv iyi dayandı valla...3 ay önce arıza verdi 75 kayme ye yaptırdım c.tesi günü pazar maçta nerdeyse yine parçalıyodum...her seferinde ben neyapıyorum saçmalıyorum bir maç için değer mi diyorum kendime ama nerde hafta sonu oldumu maçımızı oynayınca yine aynı hele de yenilince eyvah ki eyvah ev halkı teyakkuza geçiyor resmen...kızlarım korkar oldular artık benden...bu sevgi öyle bir işlemiş ki içime ailemin bile önüne geçiyor...ne yapacağımı bilmiyorum...bir de gelip işyerinde 3 şaklaban takımın taraftarlarının tacizine uğradım mı iyice deliriyorum...adamlar öyle laflar ediyorlar ki kendi takımımın oynadığı oyunu düşününce ben bile iğreniyorum takımdan ulan hadi yenilgiyi geçtim neden sahada eziliyorsunuz diye hayıflanıyorum...allah Trabzonsporumuzun gerçek sevdalısı olan taraftarlarına sabırlar ihsan etsin...gerçekten durumumuz vahim...

BlackPanther
05.05.2015, 13:47
Deniz Yilmazi birdaha kadroda görmek istemiyorum.

cyberentalpi
05.05.2015, 13:53
Trabzon medyası kadar hain bir medya olamaz.
Trabzonspor un sampiyon olmamasında en buyuk sorun
Hepsi çıkarcı hain.

http://www.haber61.net/ozer-hurmaciya-destek-yagiyor-216508h.htm

Yahu Erkan ı kızdırdınız. Fatih e kufur ettiniz.Özer sanki macın adamı idi.

Ayrıca vizyonsuz Td lerin neler yaptogunu biliyoruz denedikk.

erkan çıkmamışta neden özer cıkmısmıs. Çıkıp özür dilemeyen özer defolsun gitsin takımdan.

batuhanTs
05.05.2015, 14:26
maalesef bu taraftar mantalitesiyle şampiyon olmamız imkansız adam kendi hocasına küfür ediyor özer i çıkardığı için ne yapmış arkadaş özer birisi çıksın bana anlatsın tamam kabul edicem futbolcu yuhalamakla başarının geldiği nerede görülmüş adam iyice dağıldı ilk yarıda o kazma özer erkanın verdiği pasta golü atsa belkide erkan a methiyeler düzücektik maalesef çekirdekçiler kendilerinde hak görüyorlar 20 30 lira verince takımın sahibi onlarmış gibi bence trabzon insanı TRABZONSPOR u haketmiyorrrrrr

selcuk
05.05.2015, 14:36
benim anlamadigim özer niye özür dileyecek
adamin ne el kol hareketi oldu, nede yanlis bir demeci
gözyaslarini tutamamasini kendine yediremeyip direk soyunma odasina girdi, duygularina hakim olunca yine geri geldi
bunda ne var

UĞUR DURTAŞ
05.05.2015, 14:38
Ulan ne ezilmiş bir hale geldik be bütün kanallar 3 istanbul takimlarindan kim şampiyon olur diye oylama yapıyor bizde her sene nal Topluyoruz bizi şu hale getirenler utansın yaa...
*Enes kardeşim senin bu yazdığının bizler için ne kadar acı bir şey olduğunu bizler biliriz.
*futbolcular adım gibi eminim farkında değillerdir.
*takım potada olsa tüm spor programları istemeseler bile bizden zoraki konuşacaklar,yorumlar yapacklar,veya oylama yapacaklar...
*futbolcularımızın kişiliksiz oyunlarından dolayı bu haldeyiz.
*kuruluşumuzdan bugüne kadar arşive dönülsün ve şimdiki futbolculara sonuçlar iletilsin.
*bjk maçında kaleyi ilk bulan top 89.dakikada gerçekleşti.
*bilmem anlatabildinmi
*arkadaşlar gerçekçi olmak gerekirse durumumuz içler açısı.

bahadır2561
05.05.2015, 14:39
Her duygusuna engel olamayan soyunma odasına gitsin o zaman öyle iş olmaz

selcuk
05.05.2015, 14:59
Her duygusuna engel olamayan soyunma odasına gitsin o zaman öyle iş olmaz

gitmiyormu
bu en azindan cikartilinca gitti

bahadır2561
05.05.2015, 15:07
gitmiyormu
bu en azindan cikartilinca gitti

gidiyor mu?

Her cıkartılan soyunma gitse nerde kaldı disiplin

selcuk
05.05.2015, 15:11
gidiyor mu?

Her cıkartılan soyunma gitse nerde kaldı disiplin

duygularina engel olamayandan her cikartilana akici gecis yaptin

bahadır2561
05.05.2015, 15:19
duygularina engel olamayandan her cikartilana akici gecis yaptin

Bende onu diyorum duygu meselesi kişiden kişiye değişir

6-0 yenerken de çok güzel oynuyoruz duygulandım çıkarken soyunma odasına gideyim buna ne diyeceksin?

Adam duygulanmış sonuçta

Subjektif hareketlerden objektif bi sonuca varamayız

Özer duygulandıysa yedek kulübesinde sabaha kadar ağlayabilir, hocasına-arkadaslarına saygısızlık yapamaz

İlker Yazıcıoğlu
05.05.2015, 15:29
Oyundan çıkan bir futbolcunun,herhangi bir sert tavır içinde olmadığı sürece,ki Özer'in böyle bir tavrı yoktu, doğrudan soyunma odasına gitmesinde ne sakınca var?

Kaldı ki,Özer,daha sonra üstünü değiştirip yedek kulübesine geri geldi.

Niye abartıldı bu durum bu kadar anlayamıyorum....

kayhan61
05.05.2015, 15:55
tamamen ersun hocanın yanlış kadro seçiminden mağlup olduk

selcuk
05.05.2015, 15:58
Bende onu diyorum duygu meselesi kişiden kişiye değişir

6-0 yenerken de çok güzel oynuyoruz duygulandım çıkarken soyunma odasına gideyim buna ne diyeceksin?

Adam duygulanmış sonuçta

Subjektif hareketlerden objektif bi sonuca varamayız

Özer duygulandıysa yedek kulübesinde sabaha kadar ağlayabilir, hocasına-arkadaslarına saygısızlık yapamaz

Oyundan çıkan bir futbolcunun,herhangi bir sert tavır içinde olmadığı sürece,ki Özer'in böyle bir tavrı yoktu, doğrudan soyunma odasına gitmesinde ne sakınca var?

Kaldı ki,Özer,daha sonra üstünü değiştirip yedek kulübesine geri geldi.

Niye abartıldı bu durum bu kadar anlayamıyorum....

ilker düsüncelerime net bir sekilde tercüme oldu

bahadır2561
05.05.2015, 16:02
ilker düsüncelerime net bir sekilde tercüme oldu

Tamamen disiplinle ilgili bi durum
Bu davranışa eyvallah derseniz yarın biri başka bişey yapar o zaman ona da eyvallah demelisin
Yedek oyuncularda mesela kulübede durmasın, kimseye bi zararı yoksa hocada ısınmaya göndermediyse soyunma odasına otursun mesela

Bakış açılarımız farklı ki bu da gayet doğal

halil ibo
05.05.2015, 16:10
Bizde oturmuş bir takım havasındaydık... Yerimizden kalkamadık...

Öyle bir oturduk ki,stoperimiz cenaze namazında tehiyyata oturdu !

İlker Yazıcıoğlu
05.05.2015, 16:32
Tamamen disiplinle ilgili bi durum
Bu davranışa eyvallah derseniz yarın biri başka bişey yapar o zaman ona da eyvallah demelisin
Yedek oyuncularda mesela kulübede durmasın, kimseye bi zararı yoksa hocada ısınmaya göndermediyse soyunma odasına otursun mesela

Bakış açılarımız farklı ki bu da gayet doğal

Özer,soyunma odasına hocaya posta koyarak gitmedi yalnız...

Gitti,eşorfmanını giydi,yedek kulübesine geri geldi.

Burada bir saygısızlık yok.

Özer,oyundan alınınca hocaya el kol hareketi yapıp, öyle gitseydi soyunma odasına seninle hem fikir olacaktık ama ortada gerilimli bir durum yok.

Çocuk tepki vermedi bile.

Üzüldü,soyunma odasına gitti,eşorfmanı giydi ve geri geldi...

Çok abarttınız bu olayı....

Özer'i harcamayalım bari....

alperrr
05.05.2015, 21:22
Şu tip entel dantel yorumlara oldum olası uyuz olmuşumdur.
Trabzonspor'un hiç bir maçı Ersun Yanal gibi samimiyetsiz tiplerin test alanı falan değildir.
Herkes haddini bilecek. antremanlarda denesinler taktiklerini,rakibin en güçlü kanadını boşaltan hocanının diplomasını yedireceksin.
Futbol intikam değilmiş,hadi be ordan,futbolun amacı üç beş toy delikanlı kendini eğlendirsin,milyoncukları alsınlardır.Üstüne araba ve kız da cilası.
Nasıl oldumu böyle?

bende seninki gibi yorumlara uyuz olduğum için baştan söylemiştim

sinir bizdede var adam gibi yazdık diye entel sanma

hadi sen işine ben işime