PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bize Her Yer Trabzon

must61
16.04.2015, 17:54
Bize ait olduğunu sandığım bu özgün sloganı farklı şekillerde ; bazen şarkılarda, bazen reklamlarda görmeye alışmışken , son olarak da bir siyasi parti tarafından kullanılmaya başlandı.

Bu slogana ait telif hakkı kimin elinde ?

Eğer kulübe aitse başka markalar tarafından kullanılmasına neden izin veriliyor ?

Eğer kulübe ait değilse neden hala değil ?

İlker Yazıcıoğlu
16.04.2015, 18:22
Patenti bir iş adamının elindeydi sanırım.

Sadri Şener zamanında TS Club ürünleri için gündeme gelmişti...

Aydın Danış
16.04.2015, 19:56
Yanlız sloganımızı Bize Her Yer Trabzon diye kullanırlarsa telife girer Bize Her Yer xxx derlerse sıkıntı olmaz cümleyi tam kullanırlarsa eğer telif iddaa edebilir telif hakkına sahip olan kişi

Sent from my iPhone using Tapatalk

İlkhan
16.04.2015, 20:22
Her şeyi çaldılar be yuh :d

Mustafa YILMAZ
16.04.2015, 20:29
bende onu diyecektim çal çal nereye kadar

Kaya
17.04.2015, 09:38
"Bize Her Yer Trabzon" sloganının tekstil hariç tüm telif hakları kulüpte...

Kitap - dergi kullanım hakkı ise BMN'de... Ancak biz hakkımızı kulübe devrettik bir şart ile...

Bildiğiniz gibi Bize Her Yer Trabzon adı ile kitaplar bastık. Bunun devamını yapacağımızdan bize kullanım hakkı verilmesine istinaden kulübe devrettik... www.bizeheryertrabzon.net ve www.bizeheryertrabzon.com

Yalnız "Bize Her Yer Türkiye" söylemi bir kelime ile farklılaşıyor.

Burada bir şey talep edilebilir mi emin değilim.

Travelair
17.04.2015, 10:06
Bence bize zarar veren 2 slogandan biri. Diğerini hatırlayamadım. Biz ulusa ve uluslararası mecraya açılacağımıza Trabzon'u onlara ihraç etmeye çalışıyoruz. Bunu yapmanız için dünyanın en iyisi olmanız lazım, yoksa geri teper, hem yalnızlaşır, hem de yerelleşirsiniz. O şehrin imkanlarına mahkum olursunuz.

zafer6161
17.04.2015, 11:24
trabzon demedikçe hiç bir yasal sıkıntısı olmaz....biz her yer afyon ya x olarak rahatlıkla kullanılır...hiç bir yaptırım uygulayamassın ne yazıkki

must61
17.04.2015, 21:05
Yanlız sloganımızı Bize Her Yer Trabzon diye kullanırlarsa telife girer Bize Her Yer xxx derlerse sıkıntı olmaz cümleyi tam kullanırlarsa eğer telif iddaa edebilir telif hakkına sahip olan kişi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sloganın kendisi ''bize her yer'' slogandaki marka ismi ise Trabzon .

Sıradan farklı markalara ait sloganlar üzerinden gidersek ;

- ''Arçelik demek yenilik demek'' . Beko gelip ''Beko demek yenilik demek'' diye reklam çekebilir mi ?

- ''Mc Donalds gibisi yok'' gibi bir sloganı ''Burger King gibisi yok'' olarak kullanmak telife girmez mi ?

- ''Tefal ne varsa sende var'' ı Karaca gelip ''Karaca ne varsa sende var'' şeklinde kullanamaz elbette.

Tüm bunlar gibi ''Bize her yer'' bir slogandır, marka ise Trabzon-Trabzonspor.

Bize her yer xxx şeklindeki her kullanım telife girmelidir.Zaten aksi halde hiçbir slogan için telif diye bir şeyden söz edemeyiz.

61ronin61
17.04.2015, 21:16
bizim sloganımızı kullanıyorlar kesinlikle telif hakkı bizde kesinlikle en az 500 milyon euro para talep etmeliyiz borçta sıfırlanır kulüpte ejderha gibi uçuşa geçer

61ronin61
17.04.2015, 21:19
bu sloganın yanlış hatırlamıyorsam telif hakkını almıştık ne kadar mükemmel ve etkileyici bir slogan ki (gerçekten de öyle) parti seçim sloganı yaptı yönetimde olsaydım 500 milyon euro telif hakkı isterdim

İlker Yazıcıoğlu
17.04.2015, 21:39
Ne şimdi,esas oğlanın kapısında pinekleyen başkanımızın ,kurmuş olduğu partiye telif hakkı için dava açması mı bekleniliyor?

:)

61ronin61
17.04.2015, 21:47
Ne şimdi,esas oğlanın kapısında pinekleyen başkanımızın ,kurmuş olduğu partiye telif hakkı için dava açması mı bekleniliyor?

:)

valla ilker doğrusun şansa bak hakkımız olanıda alamıyoruz kupa gibi telif hakkı gibi şu uğursuz yıllar biran önce bitse artık.

Berke6198
17.04.2015, 21:55
Bu konuda bilgiliymiş gibi konuşmayayım ancak "Bize Her Yer Trabzon" resmî olarak sloganımız mı bizim ? Noter tasdikli mi ?

Eğer öyle değilse bildiğim kadarıyla hak talep edemiyoruz, dava açamıyoruz.

Kaya
17.04.2015, 22:34
Vallahi benim bildiğim tekstil Hariç tüm Hakkı kulübümüzde...

61ronin61
17.04.2015, 22:36
Bu konuda bilgiliymiş gibi konuşmayayım ancak "Bize Her Yer Trabzon" resmî olarak sloganımız mı bizim ? Noter tasdikli mi ?

Eğer öyle değilse bildiğim kadarıyla hak talep edemiyoruz, dava açamıyoruz.

berke ben biyerlerde okumuştum galiba taraftarmıydı yönetim mi bu sloganın patantini telif hakkını almıştı yanlış hatırlamıyorsam

Fatih Çelik
17.04.2015, 22:45
Böyle tam slogan hüviyetinde olmayan genel kullanıma uygun bir sözün kullanılması çok da mühim değil yani. Söz konusu lokasyon da değiştirilmiş baktığımızda. Bu biraz öküzün altında buzağı aramak olmuş. Orantısız muhalefet muhalefet değildir :)

Ayrıca takımımıza ulusal ve global kimlik kazandırmak istiyorsak. "Bize her yer Trabzon" "61" gibi Trabzon'a özgü ikonları merkeze almak çok mantıklı ve doğru değil bence :) Ben Artvinli'yim Trabzon şehri beni Avni Aker Akyazı MAY Tesisleri 1461 Trabzon ve Trabzonspor harici zerre ilgilendirmiyor mesela :)

Edit : Burdaki ilgilendirmiyor lafı yanlış anlaşılmasın ilgimi çekmiyor yani o manada :)

beratika
17.04.2015, 23:12
Tekstil hariciyse kulüp nasıl " Bize her yer Trabzon"lu atkı yapabiliyor?
Ayrıca bence Bize her yer Trabzon iyi bir slogan,adına diğer şehirlerin türkü yapmasından ve "burası her yer değil x" gibi antitezlerden güçlü olduğunu anlayabiliyoruz
Tabi Trabzonlu olmayan taraftarlarımız da haklı ama onlar da Trabzonu Avni Aker olarak düşünsünler :)

Fatih Çelik
17.04.2015, 23:19
Tekstil hariciyse kulüp nasıl " Bize her yer Trabzon"lu atkı yapabiliyor?
Ayrıca bence Bize her yer Trabzon iyi bir slogan,adına diğer şehirlerin türkü yapmasından ve "burası her yer değil x" gibi antitezlerden güçlü olduğunu anlayabiliyoruz
Tabi Trabzonlu olmayan taraftarlarımız da haklı ama onlar da Trabzonu Avni Aker olarak düşünsünler :)

O öyle olmuyor malesef "Bize Her Yer Trabzon ama Avni Aker yani Trabzon değil şehir merkezi dahi değil evet sadece Avni Aker" :D olmadı ben mutluyum "bordo-mavi şampiyon Trabzon" ile :D

beratika
17.04.2015, 23:23
O öyle olmuyor malesef "Bize Her Yer Trabzon ama Avni Aker yani Trabzon değil şehir merkezi dahi değil evet sadece Avni Aker" :D olmadı ben mutluyum "bordo-mavi şampiyon Trabzon" ile :D

En sevdiğim atkım "Bize her yer Trabzon" lu :D:D

Fatih Çelik
17.04.2015, 23:25
En sevdiğim atkım "Bize her yer Trabzon" lu :D:D

Benim tek atkım var o da "Bize Her Yer Trabzon"lu :D Olsun yani :D Bir de deplasmanda kötü oynayınca takım, tezahüratı duyunca "Hadi ordan görmüyoruz hiç " diyorum kendi kendime :D

Ozan Yılmaz
12.02.2018, 11:37
https://pbs.twimg.com/media/DVvshOMWkAAeGaO.jpg

alper*
12.02.2018, 12:17
bizim sloganımızı kullanıyorlar kesinlikle telif hakkı bizde kesinlikle en az 500 milyon euro para talep etmeliyiz borçta sıfırlanır kulüpte ejderha gibi uçuşa geçer

:D