PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17. Divan Kurulu Toplantısı

Ali Özcan
28.10.2006, 10:04
Trabzon’da hesap günü

Ömür AVCI

Trabzonspor’da, 17. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı bugün yapılacak. Kanuni Anadolu Lisesi’nde saat 13.00’te başlayacak toplantıda divan üyelerinin, başta Kiki Musampa transferi olmak üzere, kulüp başkanı Nuri Albayrak ile yönetimini eleştiri ve soru yağmuruna tutacakları belirtildi.

Divan Kurulu’nun en önemli gündem maddesi olacak Musampa transferiyle ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. Hollandalı futbolcunun transferinden önce menajerlerin kulübe, "300 bin dolara anlaşmaya hazırız" yazılı faks çektikleri, ancak futbolcunun Trabzon’a ikinci gelişinde kendisiyle 1 milyon 200 bin Euro’ya mal olacak bir sözleşme imzalandığı ileri sürüldü.

www.hurriyet.com.tr

Bugün yönetim çok zor, çetin bir sınav verecek. Özellikle Lazaroni ve Musampa konusunda sanırın baya bi terleyecekler...Ben de dört gözle bekliyorum bu kongreyi...Tabi stad projesinin detayları için bekliyorum.Bakalım neler olacak...

macka61
28.10.2006, 11:23
olması gerekende bu kim TRABZONSPOR için olumsuz bir şey yaparsa bunun hesabını sorarız

Gürkan
28.10.2006, 11:48
yaptıkları iyi şeyler alkışlanacagı gıbı yaptıkları hatalarında acıklamasını yapmalılar.

Cengiz Çubukcu
28.10.2006, 12:47
ben de sabırsızlıkla kurulda alınacak kararları bekliyorum, ama eminim sonunda birlik beraberlik çıkacak...bu sefer umutluyum

kuzey_lee
28.10.2006, 13:13
başkan katılmaz divan kuruluna :) :)

ibb kökenli olduğu için divan kurulunun trabzonspor için ne kadar önemli olduğunu daha önceki divan kuruluna gösterdiği ilgiden anlamıştık :)

turkercan
28.10.2006, 15:24
bence bu sefer katılır başkanımız. çubuklu forma ve stad la ilgili birşeyler konuşulur inşallah.

turkercan
28.10.2006, 15:51
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/6594albayrak.jpg

Bordo-Mavililer'in 17. olağan divan başkanlık kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan kulüp başkanı Nuri Albayrak, Tekke'nin şatış fiyatını açıkladı...

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor'un gücünü tarihinden aldığını, nice şampiyonluklar aldığını ve almaya devam edeceğini söyledi.

Albayrak, bordo-mavili kulübün, Kanuni Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen 17. olağan divan başkanlık kurulu toplantısının açılışının ardından yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un mazisi başarılarla dolu bir takım olduğunu belirterek, ''Trabzonspor, gücünü tarihinden alıyor. Nice şampiyonluklar aldı ve almaya devam edecek'' dedi.

Albayrak, yapıcı eleştirilerden faydalanmak istediğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Biz bir aileyiz. Aile içinde eleştiriler, münasip yöntemlerle dile getirebilir. Ancak bunları dışa yansıtmamalıyız. Yönetim, teknik heyet, taraftar tüm camia olarak birlikte hareket etmeliyiz. Başarı istiyorsak birbirimize yardımcı olarak yürümek zorundayız. Kimseye hakaret etmeden görüş bildirenlerin yanı sıra kişisel hakaret yapanlar da var. Benimle dünya görüşü bağdaşmadığı için eleştiri yapanlar var. Özel hayatımda hadiselere soğukkanlı davranıp affedici tutum sergileyebilirim. Fakat şu anki pozisyonum gereği olarak camiaya yapılan haksız eleştirilere karşı gerekli cevap verilecektir.''

LAZARONİ KONUSU

Albayrak, Vahid Halilhodziç'in göreve devam etmeyeceğini kendilerini bildirmesinin ardından yabancı teknik adam arayışına girdiklerini kaydederek, şöyle devam etti:

''Vahid hoca ailevi nedenlerden dolayı devam edemeyeceğini söyleyince yabancı teknik adam arayışında bulunduk. Kariyeri olan, Brezilya Milli Takımı'nı çalıştırmış Lazaroni ile anlaştık. 4. hafta sonunda takım ve ekip ile kan uyuşmazlığı oldu. Onunla yolumuza devam edemeyeceğimizi gördük ve noktaladık. Ziya hocayla yolumuza devam ediyoruz. Verilmesi zor bir karardı ama doğru bir karar olduğu için bu kararı verdik. Neşteri zamanında vurduk. Ziya hocayla takım yükseliş trendi yakaladı o günkü koşullarda Lazaroni tercihi yanlış değildi ama uyum sorunu olduğu için biz bu kararı verdik. Bazen hoca ile takım veya hoca ile camia arasında uyuşmazlık oluyor. Devamında ciddi sakıncalar gördüğümüz için bu yola gittik. Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 1.5 ay hoca arayışında bulunduk. Burası 200 bin nüfuslu şehir. Kaliteli hocalarla görüştük. Görüşmelerde ön plana çıkan şehrin sosyal yapısı oldu. Ailelerini çocuklarını okutacak yer olmadığı için tercih etmediler. Lazaroni ile anlaştık ama uyuşma olmadığı için yollarımızı ayırdık.''

FATİH TEKKE'NİN SATILMASI

Albayrak, Fatih Tekke'nin Rusya'nın Zenit takımına verilmesi konusunda ise şunları söyledi:

''Fatih Tekke'nin 1 yıllık sözleşmesi vardı. Fatih Tekke, takımımızın kaptanı, ondan vazgeçmek kolay değildi. Sözleşmeyi uzatmak istedik. Ama kendisi Türkiye'de Trabzon'da yıprandığını, sezon sonu sözleşmeyi uzatmayacağını söyledi. Fatih Tekke'nin yerini doldurmanın zor olduğunu biliyorduk ama sözleşmeyi uzatmayacağını söyleyince Trabzonspor kulübünün menfaatleri doğrultusunda 7 milyon 200 bin Avroya bu futbolcuyu sattık ve kulübe girdi sağlamış olduk.'' Sporcuların kariyerlerinin önemli olduğunu belirten Albayrak, ''Musampa, geçmişte kariyerine baktığımız zaman Ajax gibi kulüpte başladı. İspanya, İngiltere'de oynadı. Transferde maddi açıdan zarar verildiği, aracılara para verildiği kesinlikle doğru değildir. Bir sürü dedikodu oluyor bu konularda. Marcelinho kendisi imza atmıştır. Elinde belge olmadan basın mensupları haber yapmasınlar. Marcelinno, Hertha Berlin takımında yılın sporcusu ödülünü aldı. 2 yıl üst üste yılın sporcusu seçildi. Kongrede yıldız oyuncu sözümüz vardı. Bu sözümüzü bu oyuncuyu alarak yerine getirdik. Her türlü bedelini biz karşılaşacağız. Karşılamaya da devam edeceğiz'' diye konuştu.

Stadın fizibilite çalışmalarının bittiğini kaydeden Albayrak, şöyle konuştu:

''Biz tek firmayla görüşmüyoruz. 50 bin avroluk çalışmayla fizibilite çalışmalarını sadece bir firmaya yaptırdık. Trabzon kentine yakışır, alışveriş, sinema ve VIP salonlarıyla 5 yıldızlı stat için çalışıyoruz. Akçaabat ile Beşirli arasındaki yerin dolgu alanı yapılıp oralara taşınması için de teklif var. Bu konuyu görüşüp neticeye bağlamak istiyoruz ki bir an önce kazmayı vuralım.'' Altyapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Albayrak, ''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.

güzel şeyler söylemiş. tbrkler başkan.

galyanlim
28.10.2006, 15:56
''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
bu söz herşeyin açıklamasıdır bence

Emre B.
28.10.2006, 16:08
Altyapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Albayrak, ''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
Bu cümleye bayıldım.İnşallah dediğini gerçekleştirir.

macka61
28.10.2006, 16:23
inşallah bunu kesinlikle yapmalıyız

Recep Çaltepe
28.10.2006, 16:36
Yukarıda yer alan açıklamanın kaynağı nedir, neresidir, yazan arkadaş bizi bir bilgilendirebilir mi acaba?

turkercan
28.10.2006, 16:38
Yukarıda yer alan açıklamanın kaynağı nedir, neresidir, yazan arkadaş bizi bir bilgilendirebilir mi acaba?

buyur arkadaşım

http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=35309

Laz_61
28.10.2006, 16:38
kim var baskan onuda acikla bari, 250nin üstünde futbolcu vardida neden ayagi 2-3 aydir topa degmemis adami getirdin trabzona...cagdas,umut,marce,kiki..maliyeti 19 trilyon bunlarin,onu neden aciklamiyorsun....isine geleni söylüyorsun sadece....hepsi fiyasko bunlarin..birak bu isleri NURI..sen en iysi istanbuldaki dolmuslarina dön bir an önce...

turkercan
28.10.2006, 16:42
kim var baskan onuda acikla bari, 250nin üstünde futbolcu vardida neden ayagi 2-3 aydir topa degmemis adami getirdin trabzona...cagdas,umut,marce,kiki..maliyeti 19 trilyon bunlarin,onu neden aciklamiyorsun....isine geleni söylüyorsun sadece....hepsi fiyasko bunlarin..birak bu isleri NURI..sen en iysi istanbuldaki dolmuslarina dön bir an önce...

ne yapsın adam? şampyon olmak için sıradan futbolcularmı alsın? o 250 kişi aldıklarından dahamı kaliteliydi? bence değildi. hem alsaydı yine bişe bulur söylerdin. mesela "bu futbolcularlamı şampiyonluğa oynıyacaksın nuri" gibi şeyler..

turkercan
28.10.2006, 16:46
adam ne yapsa yaranamıyor yaa. tm hatalarıda var ama iyi yönlerinide görün biraz. başka biri başkan olsaydı yıldız futbolcu alırmıydı? stadd yaptırırmıydı? (daha yapılmadı ama yapılacak) bi çubuklu forma ve lazaroni yüzünden adamı yargılamayın. bence gelebilecek en iyi başkan geldi. ha yönetiminde iş olmıyabilir ama bence başkan doğru seçim. destek olmalıyız başkanımıza. şampiyonluk görebilme ihtimalimiz varsa bence nuri albayrak dönemidir bu. bu sene olmıyabilir ama nuri albayrak başkan iken bu şampiyonluğa inanıyorum ben.

Laz_61
28.10.2006, 16:51
ne yapsın adam? şampyon olmak için sıradan futbolcularmı alsın? o 250 kişi aldıklarından dahamı kaliteliydi? bence değildi. hem alsaydı yine bişe bulur söylerdin. mesela "bu futbolcularlamı şampiyonluğa oynıyacaksın nuri" gibi şeyler..

alsin diye yazmadim..mesajimi iyi okuyamamisin...ben demiyorumki kendisi diyor hem....2-3 ay topla hic isi olmayan adam almak cokmu mantikliydi yani,brezilyaya adam yoluyorsun 50 gün orda kaliyor,kalitelide oyuncular begeniyor ama ne hikmetse sen gidip 2-3 ay topla hicmi hic isi olmayan adam aliyorsun...bumu yöneticilik ya..sonrada aciklama yapiyorsun yok transferlerimiz kaliteli,öyle olsa ligdeki yerimiz cok daha baska olurdu..

turkercan
28.10.2006, 16:55
arkadaşım yattara sakatlandı değilmi? 3 4 ay topa vurmadı kondisyon sıfırlandı. ne yani şimdi adamı gönderelimmi? adam çalışacak eski formuna kavuşacak. bu adam musampa. sıradan bi futbolcu değil. bide şu açıdan bak arkadaşım, biz anca böyle futbolcular alabiliris. hem maddi hemde trabzon şehrini göz önünde bulundur. alabileceğimiz yıldızlar böyle olur. bundan iisini beklemek yanlış bence.

Laz_61
28.10.2006, 17:04
arkadaşım yattara sakatlandı değilmi? 3 4 ay topa vurmadı kondisyon sıfırlandı. ne yani şimdi adamı gönderelimmi? adam çalışacak eski formuna kavuşacak. bu adam musampa. sıradan bi futbolcu değil. bide şu açıdan bak arkadaşım, biz anca böyle futbolcular alabiliris. hem maddi hemde trabzon şehrini göz önünde bulundur. alabileceğimiz yıldızlar böyle olur. bundan iisini beklemek yanlış bence.

arkadasim kusura bakma ama sen futboldan alakali hic bir bilgin yok...yattaranin bu konuyla ne ilgisi varya..yattara 3 sezondur bizde oynayan bir eleman...biri sakat,biri keyfinden topa vurmamis..bunlari ayirt etmen lazim..okeymi arkadasim..

Recep Çaltepe
28.10.2006, 17:05
@ turkercan
teşekkürler kaynak için...

Başkanın yukarıdaki sözlerine bakınca hiç bir doyurucu açıklama yapmadığını net bir şekilde görüyoruz. Bölüm bölüm başkanın sözleri üzerine kişisel yorumlarımı yazacak olursam:

-Evvela "Kimseye hakaret etmeden görüş bildirenlerin yanı sıra kişisel hakaret yapanlar da var. Benimle dünya görüşü bağdaşmadığı için eleştiri yapanlar var." sözü başkanın yukarıda açıklamasındaki tek haklı ve olumlu olduğu nokta. Başkanın icraatlarının çoğuna hiç bir şekilde kendi adıma katılmasam da bu sözü doğru olmuş. Eğer başkan görevi boyunca siyaset ile Trabzonspor'u ayrı tutuyorsa (ki federasyon başkanlığı seçiminde bunun örneğini verdi), kendisini sadece siyasi kimliği için eleştirmek, laf kalabalığından başka bir şey olmaz.

-Lazaroni konusunda, taraftarın bildiği konulardan farklı bir şey söylenmemiş. Evet buraya "yabancı" olan şeyi getirmek zordur, bu hoca olmuş futbolcu olmuş hiç farketmez. Tüm bunları bile bile ve eğer o sıralarda elde yerli alternatifler de varsa, neden ısrarla yabancı hoca getirildi takıma. Başkan, Lazaroni'nin klasik CV'sini açıklamış bize. Bunu biliyoruz. Hatta ortalama olarak senede bir takım çalıştırdığını da biliyoruz. Şimdi buradan gelelim tazminat olayına; kariyeri böylesine değişken bir hocayla anlaşılırken sözleşmeye tazminat koydurtmak hangi akla hizmettir acaba? Bir de şu çok tartışılan tazminat konusunda "Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum" cümlesi, Trabzonspor gibi bir kulübün divan kurulunda başkanın edeceği bir cümleye yakışmamış hiç. Ben bile arkadaş çevresinde bu soruya daha somut cevaplar veriyorum.

-Fatih tekke konusunda "Trabzonspor kulübünün menfaatleri doğrultusunda 7 milyon 200 bin Avroya bu futbolcuyu sattık ve kulübe girdi sağlamış olduk." demiş başkan. Bunu bilmeyen Trabzonsporlu, hatta her gün bir şekilde gazete okuyan futbolsever yoktur tahminimce, hatta belki de daha fazlasını bile biliyorlardır. "Kulübe girdi sağladık" demiş başkan. Bu girdinin bir de çıktısı olur genelde, bunu ticaret lisesi'nde ilk haftasını dolduran öğrenciler bile bilir. Bu para girdi ama şu an akibeti nedir? Bununla ilgili hiç bir açıklama yapılmamış. Lazaroni'nin tazminatı ve Musampa olayında olduğu gibi bu parayla ilgili de bazı spekülasyonlar var.

-Aynen Fatih Tekke olayında olduğu gibi Musampa olayında da hiç bir doyurucu açıklama yok. Şöyle ki Musampa'nın transferiyle ilgili ortalık da bir yığın rakam dolaşıyor. Tüm bunlara karşı yapılan açıklamada ise hiç bir rakam konuşulmamış ve bu Musampa olayı da aynen Lazaroni'nin tazminatı konusunda olduğu gibi bir iki cümleyle alalelade açıklanmış.

Kısacası hiç bir açıklayıcılığı olmayan bir açıklama(!). Kafadaki soru işaretleri aynen duruyor, acaba yine geçen seneki gibi katılmasa mıydı yoksa???

turkercan
28.10.2006, 17:14
arkadasim kusura bakma ama sen futboldan alakali hic bir bilgin yok...yattaranin bu konuyla ne ilgisi varya..yattara 3 sezondur bizde oynayan bir eleman...biri sakat,biri keyfinden topa vurmamis..bunlari ayirt etmen lazim..okeymi arkadasim..

nerden biliyosun keyfinden oynamadığını? sana öylemi söyledi musampa? belki sakattı belki kulübüyle aralarında sorun vardı. belki hocasıyla sorunu vardı. belki başkanıyla sorunu vardı. keyiften olduğunu nerden çıkardın? benim futbol bilgim bana yeter arkadaşım sen kendine dert etme. söylemek istediğimi anlayamamışsın. şöyle örnek verim. sağlam bi murat 131 alana kadar vuruk bi mercedes alırsın yaptırır kullanırsın. hem havası başka olur hemde hızlı gider güçlü olur kolay kolay yıkılmaz satarkende daha çok para eder. söylemek istediğimi anlamışsındır umarım. anlamadıysan sorun bende anlatamadım demekki kusuruma bakma. saygılarımla.

Erman
28.10.2006, 18:41
"Kimseye hakaret etmeden görüş bildirenlerin yanı sıra kişisel hakaret yapanlar da var. Benimle dünya görüşü bağdaşmadığı için eleştiri yapanlar var." sözü başkanın yukarıda açıklamasındaki tek haklı ve olumlu olduğu nokta. Başkanın icraatlarının çoğuna hiç bir şekilde kendi adıma katılmasam da bu sözü doğru olmuş. Eğer başkan görevi boyunca siyaset ile Trabzonspor'u ayrı tutuyorsa (ki federasyon başkanlığı seçiminde bunun örneğini verdi), kendisini sadece siyasi kimliği için eleştirmek, laf kalabalığından başka bir şey olmaz.

Ts1983'e bir çok noktada katılıyorum. Başkan hiçbir şey söylememiş. Bunları biz de biliyorduk. Eğer konuşmasının tam metni buysa, demek ki adam gibi eleştiren olmamış. Zaten ne zaman oldu ki! "Sallabaş"lıktan kurtulsaydık bu durumlara da düşmezdik.

Yalnız iyi güzel de başkanın yukarıdaki sözlerinin üzerinde biraz durmak gerekiyor. Trabzonspor özellikle Refah Partisi'nden itibaren siyasetin birebir içinde oldu. Özellikle onlardan beri Trabzon Belediyesi'ni almak isteyen Trabzonspor'un maçlarından, M. A. Yılmaz tesislerinden eksik olmamaya başladı. Hatırlarsanız bu işin en fütursuzca, en utandırırcasına yapıldığı zaman şimdinin bakanı Faruk Özak'ın başkanlığı dönemiydi. Hatta çok iyi hatırlıyorum Star TV, bir gün Necmettin Erbakan'ın evinden iftar yayını yapmıştı. Erbakan'a "hangi takımı tutuyorsunuz" diye sorduklarında Erbakan "hiç bir takımı tutmamakla beraber, görüşlerimizin yakınlığı nedeniyle Trabzonspor'a sempati besliyorum" diyebilmişti. Rahmetli Orhan Kaynar üstad da ertesi gün yazdığı yazıda nasıl kahrolduğunu; Trabzonspor'un nasıl şark siyasetinin cambazlıklarına alet edildiğini dile getirmişti. Toprağı bol olsun. (Onun yerine Hürriyet'e bir Trabzonspor yazarı almaya gerek dahi görmeyen ama ölüm günündeki köşe yazısında timsah gözyaşları döken Ertuğrul Özkök'e de lanet olsun!)

Nuri Albayrak'ın Trabzonspor başkanı olmasını AKP'nin yerel seçimlerdeki kuyruk acısından bağımsız düşünemeyiz. Herkes biliyor ki CHP, AKP'nin diğer yerleri silip süpürdüğü yerel seçimleri öncelikle Tayyip Erdoğan'ın Trabzonspor'a karşı yaptığı garip işler, sonra da Volkan Canalioğlu gibi bir şahsiyeti aday göstermesi sayesinde kazandı. Ve kimse inkar edemez ki Atay Aktuğ'un baskılar ve son döneminde yaptığı, kendisine yakışmayan fahiş hatalar sonucunda kongreye gitmesi, akabinde de Nuri Albayrak'ın başkan olması AKP'nin Trabzon'da bozulan imajını geri kazanmaya yönelik bir girişim değildir. Bu bizzat siyasi bir hamledir. Tıpkı Trabzon Limanı'nın Trabzonspor yerine Albayrak'lara tahsis edilmesi gibi. Tıpkı İstanbul tesisleri ihalesindeki teraneler gibi. Neden Nuri Albayrak'ın Başkan seçilmesinden sonra protokol tribünümüzden en az iki bakan, dört milletvekili eksik olmuyor? Hele Trabzonspor şampiyonluk yolunda biraz daha emin adımlar atsın, önce soyunma odasına inip futbolcularla resimler çektiren bakanları, sonra da protokolde maç izleyen Başbakan'ı görereceğiz. Öte yandan CHP'nin de Volkan Başkan'a "Trabzonsporla ilgili hiç bir şeyden eksik kalma" mesajı gönderdiğini, CHP'ye azcık yakın olan herkes biliyor.

Durum böyle olunca Nuri Başkan veya başkalarının "Trabzonspor'a siyaseti bulaştırmayacağız" demesi çok gülünç oluyor. Son yılların Trabzonspor'u, dizinin dibine kadar siyasete BATMAMIŞTIR: Siyasetin bizzat kendisi olmuştur.

Nedeni çok açık: İş, aş, bir insanın hak ettiği çağdaş hayat standartları... Siz siyasetçiler olarak halka bunları sağlayamıyorsanız, dönersiniz mecburen Şark Siyasetine. O da iki ayaklıdır: Bir yandan halkın karnını milliyetçilikle doyurursunuz, öbür yandan da gönlünü de futbolla şenlendirirsiniz.

Biz Trabzon'da Şark Siyaseti'nin mükemmel uygulamalarına yıllardır şahit oluyoruz. Trabzon'da işsizlik yıllardır artıyor. Üretim neredeyse sıfıra indi. Kunduracılar Çarşısı'nda gezen on kişiden sekizi işsiz. Köylü fındıktan ümidi kesmiş durumda. Siz bu sorunlara çözüm bulamazsanız ne yaparsınız? Ver coşkuyu Pontusçuluktan: "Efendim, Yunanlılar Pontus devleti kuracak! En büyük tehlike bu!". Ver coşkuyu Müslümanlıktan: " Efendim, Trabzon'da misyonerlik arttı. Din elden gidiyor, eyvah!"

Sonunda ne oluyor görüyoruz ama: Sübyanın biri gidiyor papazı öldürüyor, eskiden futbolla, hoşgörüyle bilinen şehir bir anda "daha sonra aziz ilan edilen papazın öldürüldüğü şehir (BBC)" oluyor; iğrenç bir provokasyona normalden daha fazla tepki gösteren yüzlerce insan on kişiyi linç ediyor...

Bunlar yetmezse yapacağın şey belli: Git Avni Aker'e, otur protokolde bağır bağırabildiğin kadar: "Trabzon! Trabzon! Trabzon!"

Öyle bir Şark Siyaseti uygulaması ki bu Siyaset Bilimi ve Sosyoloji bölümlerinde derslere konu olur konu!

Öylesine öyle de, olan Trabzon'a, Trabzonspor'a oluyor.

tsmaniac
28.10.2006, 19:12
Altyapıya büyük önem verdiklerini ifade eden Albayrak, ''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
Bu cümleye bayıldım.İnşallah dediğini gerçekleştirir.

ondan ali güzeldalı satıp dışarıdan ahmet şahin, murat ocak gibi işe yaramaz adamları getirdiler değilmi

kutoz
28.10.2006, 19:32
Resmi sitede, bugünki divan kurulunda tam olarak neler söylendiği belirtilmemiş. Normal olarak, siteye koyulan haberler yönetim kurulunun fikirleri doğrultusunda olacaktır.

BMN Trabzon'dan divan kuruluna katılan arkadaşımız olmadı mı? Bize tam manasıyla, kurulda neler yaşandığını bir anlatsada anlasak. Herşey güllük gülistanlıkmış göstermiş resmi site. Hepimizde bunun böyle olmadığını biliyoruz.

My
28.10.2006, 19:51
Günebakış'ta Genel Syaman Emin KAHRAMAN'ın açıklamarı vardı bugün. Çoğu sorularımıza cevap olabilecek nitelikte. Ve başlıkta cuk diye oturmuş doğrusu. Gidişat hiç iyi değil.

"KARA DELİK ÜRKÜTÜYOR"
Trabzonspor Kulübü Genel Saymanı Emin Kahraman, kulübün her yıl 15 milyon YTL’lik bir açık verdiğini, Brezilyalı teknik adam Sebastiao Lazaroni'yi göreve getirmekle hata ettiklerini ve bununda kulübe maliyetinin yaklaşık 1.5 milyon dolar olduğunu söyledi. Kahraman, Vestel Manisapor maçında formasını yere atan Marcelinho'nun hareketinin de cezasız kalmayacağını belirtti. Emin Kahraman, Musampa’nın maliyetinin de 1 milyon 200 bin Avro olduğunu dile getirirken, Fatih Tekke’den gelen 7 milyon 400 bin avro’nun da harcandığını belirtti.

Fatih’den Geleni Harcadık
Trabzonspor'un mali bütçesiyle ilgili olarak da bilgi veren Kahraman, "Kulübün bir yıllık gideri yaklaşık 40 milyon YTL civarında, geliri ise 22 ile 23 milyon YTL arasında seyrediyor. Yönetim kurulu olarak yaptığımız çalışmalar sonucunda gelir rakamını 25 milyon dolara çıkarttık. Ama bu da yeterli olmuyor. Trabzonspor Kulübü her yıl 15 milyon YTL açık veriyor. Biz Fatih Tekke'nin Zenit'e transferinden 7.4 milyon Euro bonservis ücreti aldık. Bunu da kulubün ödeme planı içerisinde harcadık. Biz göreve geldiğimiz günden beri yaklaşık 14 trilyon civarında bir ödeme yaptık" dedi.

Musampa’nın Maliyeti Yükseldi
Sorunlu bir şekilde transfer edilen ve sürekli eleştirilip, hedef haline gelen Kiki Musampa'nın maliyetiyle ilgili kamuoyunu aydınlatan Mali Sayman emin Kahraman, "Bu futbolcuya menajerleri dahi olmak üzere ödediğimiz para toplam 1 milyon 200 Euro'dur. Ödemeyi de peşin olarak yaptık. Bu oyuncu ikinci ve üçüncü yılda alacağı rakam ise 900 bin Euro'dur." dedi. Musampa’nın aldığı ücretin tümünün garanti para olduğunun da dile getirilmesiyle birlikte Bordo-Mavili kulübün çok önemli bir yanlışın içine düşürüldüğü de vurgulanırken, bu oyuncunun hangi gerekçeyle alındığı da kafalarda soru işareti bıraktı.

Marcelinho Özür Diledi
Kahraman, formasını yere atan Marcelinho'nun başta hoca olmak üzere yönetim kurulundan özür dilediğini vurgularken, "Marcelinho'nun hareketi tasvip edilecek bir olay değil. Bu oyuncu camiadan özür dilemiştir. Marcelinho bu hareketi ne hocaya, ne yönetime ne de formaya göstermemiş, istediği oyunu sahaya yansıtamamasının verdiği stresten yaptığını belirtmiş ve her türlü cezaya da razı olduğunu belirtti. Hocanın bu konuda vereceği rapor çok önemli ama bu harekette cezasız kalmayacaktır." diye konuştu. Trabzonspor'un formayı atmasıyla ilgili olarakresmi internet sitesinde hala görüşlerine yer verilmemesi de dikkat çekti.

Lazaroni’nin Maliyeti
Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Denizlispor maçı sonrası gönderilen Sebestiao Lazaroni'nin kulübe maliyetini de açıklayan Emin Kahraman, Lazaroni ve yardımcılarının 3 aylık dönemdeki maliyetlerinin Trabzonspor'a yaklaşık 1.5 milyon dolar olduğunu açıkladı. Kahraman, "O günün şartlarına göre Lazaroni'yi takımın başına getirdik. Fakat sonradan onunla bu işin yürümeyeceğini anladık ve radikal bir karar vererek hocayı gönderdik Lazaroni ve yardımcılarının maliyeti toplam 1.5 milyon dolar civarındadır" diye konuştu.

Stepanov’un Değeri Çok Arttı
Her yönetim kurulunda olduğu gibi kendilerinin de hataların yanında iyi işler yaptıklarının altını çizen Emin Kahraman, "Göreve geldikten sonra Vahid Halilhodziç’in raporu doğrultusunda Milan Stepanov'u renklerimize bağladık. Bu oyuncunun bonservisinin bize maliyeti 1 milyon dolardı. Kendisine de yıllık 550 bin dolar ödüyoruz. Fakat Stepanov kısa sürede gösterdiği performansla Avrupa Kulüpleri'nin transfer listesine girdi. Şimdi bu futbolcunun değeri bizim verdiğimizin 6-7 katna çıktı. Hoca konusunda yanlış yaparken, bu oyuncunun transferinde doğru iş yaptığımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

kuzey_lee
28.10.2006, 20:18
başkan taraftarın gözünü boyamak için konuşmuş..adama derler ki madem dışardan medet ummamak lazım niye tayfunu yolladın,niye ufukhan oynayamıyor,niye f.akyeli aldın,niye çağdaşı aldın da paftan herhangi bir genç oyuncu çıkarmadın..

başkan boş beleş konuşmuş..beni kandıramamış

sweetrose
28.10.2006, 20:23
Sadece konuşmuş olmak için konuşmuş bence.ç.bunları bizde hemen hemen biliyoruz..yapacağız edeceğizle peynir gemisi yürümnüoor..

Seleukia
28.10.2006, 21:09
secimlerden once sicak bakmiyordum albayrak'a hukumetle ilgili yakinliktan dolayi,ama sonra gorduk ki bununla ilgili bi sorun olmadi simdiye kadar. suan ise benim icin atay aktug'tan farklı degil,bundan onceki bircok baskandan da farkli degil,yani ortalama.eger stad isini kotarabilirse o zaman benim icin iyi bir baskan olur.bir yandan da baskan icin uzulmuyor degilim,adam agziyle kus tutsa da bir kismimiza yine yaranamayacak bu cok belli.

MahmutHSO
29.10.2006, 00:18
Ben stad la alakalı adam gibi bir açılama bekliyordum.Hala ortada doğru düzgün somut bişey yok malesef.Görünen o.Artık staddan da ümidimi kestim.

metehan
29.10.2006, 06:06
Başkanın açıklamalarında kafama takılan bir konu oldu. Lazaroni konusunda aşağıdaki açıklamaları yapmış :

"...o günkü koşullarda Lazaroni tercihi yanlış değildi ama uyum sorunu olduğu için biz bu kararı verdik. Bazen hoca ile takım veya hoca ile camia arasında uyuşmazlık oluyor. Devamında ciddi sakıncalar gördüğümüz için bu yola gittik. Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 1.5 ay hoca arayışında bulunduk. Burası 200 bin nüfuslu şehir. Kaliteli hocalarla görüştük. Görüşmelerde ön plana çıkan şehrin sosyal yapısı oldu. Ailelerini çocuklarını okutacak yer olmadığı için tercih etmediler. Lazaroni ile anlaştık ama uyuşma olmadığı için yollarımızı ayırdık.''

Yukarıdaki açıklamalardan da net bir şekilde anlaşılıyor ki, yönetim sırf yabancı hoca almak için Lazaroni'yi getirdi. Kaliteli hocalarla görüştüğümüzde, Trabzon şehrinin sosyal yapısından tutun da başka engellerin ortaya çıkacağı zaten belliydi, bu yeni birşey değil. O zaman da yabancı hocada ısrar etmenin anlamı yoktu.

Lazaroni tercihinin doğruluğuna nasıl karar verilmiş merak ediyorum. Yani geçmişte Brezilya Milli Takımını çalıştırmış olması bu tercih için yeterli miydi? Brezilya Milli Takım'ı sonrası kariyerine ne demeli peki? Basınından tutun da taraftarına kadar Lazaroni tercihini doğru bulan kaç kişi vardı? Sırf yabancı hoca getirme uğruna TS'un şu an neler kaybettiğini görmemek için saf olmak gerekir. Bu tercih doğru yapılsaydı şu an hem Avrupa'da yolumuza devam ediyor olurduk hem de ligin tepesindeydik. Ama maalesef yıllardır aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz. Kaybeden de hep TS oluyor.

Gürkan
29.10.2006, 08:36
arkadaşlar şu özümüze dönüş meselesini fazla abartmatın.özümüze dönelim ama, alt yapıdan iyi oyuncu olursa alınır.ırf oyuncu aldık demek ıcın oyuncu almak dogru olmaz.oncelıklı yapılması gereken alt yapıyı duzeltmek sonra ordan oyuncu almak.

yoksa iş dostlar alış verılte gorsunden ılerı gıdemez.

Tahir
29.10.2006, 14:33
yapılan açıklamalar yetrli gözükmese de başkanın haklı olduğu noktalar var.eleştirileri yapıcılık boyutnun dışına çıkmamasına dikkat etmek her trabzonsporlunun yükümlülüğü

My
29.10.2006, 18:30
"KONGRENİN TÜM AYRINTILARI…"

Trabzon Kulübü Divan Kurulu’nun 17. Olağan Genel Kurulu dün Yunus Emre Anadolu Lisesi Murat Mollaoğlu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Kulüp Başkanı Nuri Albayrak’ın da katıldığı Divan Genel Kurulu beklenildiği gibi bol eleştirili ve tartışmalı bir ortamda gerçekleştirildi. Divan Genel Kurulu üyeleri mevcut yönetim kurulunu özellikle kulübün mali durumu ve transferlerin bu durumu etkilemesi konusunda yoğun eleştiri bombardımanına tuttular. Kongre divanının Özer Atalay başkanlığında oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan eski yönetici Kenan Atalay, denetleme kurul raporunun gündemde yer almamasını eleştirdi ve bunun tüzüğün 45. maddesinin (a) bendine aykırı olduğunu hatırlattı.

Tahmini Açık 22 Milyon YTL
Bunun ardından denetleme kurulu raporunun okunması açık oylama sonucunda genel kurul gündemine eklendi. Bu istek ve raporun okunması genel kuruldaki tartışmaların mali konular üzerinde yoğunlaşacağının da işareti oldu. Denetleme Kurulu raporunda 10 Aralık 2005-21 Ağustos 2006 tarihli gelir gider tablosu üyelere aktarıldı. Kulübün gelir gider dengesi 49 milyon 324 bin 308 YTL olarak aktarıldı. Bundan sonra söz alan üyeler genel olarak kulübün 2007 Mayıs ayı sonu tahmini açığının 20-22 milyon YTL arasında olacağını seslendirip yönetimi eleştirdiler. Eski Asbaşkanlardan Nevzat Şakar, "İstikrarlı kulüpler 3-4 oyuncu transfer ederler, 16 oyuncu alıp 15 tane yollamazlar" diyerek transfer politikasını eleştirdi.

‘Depremin İçindeyiz’
Sonrasında ise "2006 mayıs ayı itibariyle 25 milyon YTL gelir var, sezon sonu için 65 milyon YTL gider söz konusu olacak. Fatih’tin satışından gelen ve transfer döneminde yeni harcamaların yapılacağı da eklendiğinde gelecek mayıs sonunda 28-30 milyon YTL eksi bakiyeyle bütçe bağlamak zorunda kalınacak" dedi. Ardından söz alan Serdar Bali de kongredeki sözlere atıfta bulunarak, "Başkanımız 1 yıldız ben 1 yıldız da Ali Ağaoğlu alacak demişti" uyarısında bulundu. Bali ayrıca, "Mali açıdan böyle devam edersek konuşacak Trabzonspor kalmayacak. Depremin içerisindeyiz. Kumbaraları doldurmaya başlayın. Lazım olunca kullanırız" ifadesini kullandı.

‘Kendi Gelirleriyle Yaşamalı’
Eski Mali Sayman Kenan Atalay da ekonomik yöndeki eleştirileri sürdüren bir diğer isim oldu. Açığın 2007 Mayıs sonunda 22 milyon 700 Bin YTL olacağının tahmin edildiğini hatırlatarak, "Bir önceki yönetim tarafından 2006 yılı sonundaki tahmini açığın 4-5 milyon YTL olacağı belirtilmişti. Tomas Jun konusunda topluma yansıtılan 7.5 milyon avroluk zararın da gerçeği yansıtmadığını düşüyoruz. Trabzonspor kendi gelirleriyle yaşayabilmelidir. Başkan ise kendi parasıyla Trabzon içinde istihdam yaratmalıdır" diye konuştu. Eski yöneticilerden Metin Atasoy ise en ağır eleştirilerden birini yaparak, "Trabzonspor borçlandırılıyor. Bu yönetim tarafından bilmeden yapılıyorsa hatadır ve bundan vazgeçilmelidir" dedi.

Atasoy’dan Ağır Cümle
Atasoy sözlerine devam ederken, "Eğer bilerek borçlandırılıyorsa bu idari bir yetersizliktir, bu işi yapmaktan vazgeçiniz. Genel kurulda her yönetimin olduğu gibi aklanabilirsiniz ancak tarih önünde bunu gerçekleştiremezsiniz" ifadelerini kullandı. Eski yöneticilerden Ali Özbak da çeşitli konulara temas ederken maddi konulara değinmeden geçmedi. Özbak, "Başkanımız yıldız alacağını söyledi ama yıldız alırken kredi kullanacağını söyledi mi? Kulüp iki olguyla yönetilir. Biri kurum diğeri ise takımdır. Takımı yönetmeyi artık bıraksınlar, kurumu yönetsinler. Kurumu iyi yönetirseniz takım da yönetilmiş olur" diye konuştu. Bazı rakamsal bilgiler de veren Özbak, bir önceki sezon 8 milyon YTL olan açığın bu sezon sonunda 20 milyon YTL’ye çıkacak olmasını eleştirdi.

"BAŞKAN ALBAYRAK'TAN SAVUNMA"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor'un mazisi başarılarla dolu bir takım olduğunu belirterek, ''Trabzonspor, gücünü tarihinden alıyor. Nice şampiyonluklar aldı ve almaya devam edecek'' dedi. Yapıcı eleştirilerden faydalanmak istediğini ifade eden Albayrak, "Kimseye hakaret etmeden görüş bildirenlerin yanı sıra kişisel hakaret yapanlar da var. Benimle dünya görüşü bağdaşmadığı için eleştiri yapanlar var'' diye konuştu.

Lazaroni Konusu
Lazaroni’ni konusuna Albayrak, "Vahid hoca çalışmayacağını söyleyince iyi bir kariyeri olan, Avrupa’da başarılar kazanan Lazaroni’yi göreve getirdik. Kan uyuşmazlığı oldu. Verilmesi zor bir karardı ama doğru bir karar olduğu için bu kararı verdik. Neşteri zamanında vurduk" dedi. Fatih Tekke konusunda ise Albayrak, "Sezon sonu sözleşmeyi uzatmayacağını söyledi. Kendimin değil Trabzonspor’un menfaati için satmaktan başka çare kalmadı" dedi.

Transferde Zarar Yok
Albayrak, ''Transferde maddi açıdan zarar verildiği, aracılara para verildiği kesinlikle doğru değildir. Marcelinho kendisi imza atmıştır. Elinde belge olmadan basın mensupları haber yapmasınlar. Marcelinno, Hertha Berlin takımında yılın sporcusu ödülünü aldı. Kongrede yıldız oyuncu sözümüz vardı. Bu sözümüzü bu oyuncuyu alarak yerine getirdik. Her türlü bedelini biz karşılaşacağız. Karşılamaya da devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yeni Stadın Durumu
Stadın fizibilite çalışmalarının bittiğini kaydeden Albayrak, ''Biz tek firmayla görüşmüyoruz. Trabzon kentine yakışır, alışveriş, sinema ve VIP salonlarıyla 5 yıldızlı stat için çalışıyoruz. Akçaabat ile Beşirli arasındaki yerin dolgu alanı yapılıp oralara taşınması için de teklif var. Bu konuyu görüşüp neticeye bağlamak istiyoruz ki bir an önce kazmayı vuralım. Bu konuda da yine sizlerden görüş alacağız'' ifadelerini kullandı.

Bütçe Denkleşecek
Albayrak, cevap konuşması için kürsüye ikinci kez geldiğinde ise önce kongrelere bugüne kadar katılamadığı için helallik istedi. Albayrak şunları söyledi: "2006-2007 bütçe dengesini sağlayacağız, Sezon sonunda bütçe dengesi için 15 Milyon YTL gerekecek. 2 ayda bu para elimize geçecek." Bu arada Albayrak, Ülker’le yaptıkları anlaşmanın üç yıllık olduğunu ve performansa dayalı olarak 4 milyon dolar gelir elde edileceğini söyledi. (Günebakış)

My
29.10.2006, 18:30
-KONGREDEN NOTLAR-
İstanbul’dan ilk başkan
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, İstanbul’da yaşayan başkanlar içerisinde Divan Genel Kurulu’na katılan ilk başkan oldu. 2 Şubat 1980’den bu yana yapılan ve dün 17. gerçekleştirilen Divan Genel Kurulu’na Bordo-Mavili kulübün eski başkanları ilgi göstermedi. Genel kurula eski başkanlardan sadece Salih Erdem katıldı.

Özkan Sümer gelmedi
Baykan Nuri Albayrak’ın son kongredeki rakiplerinden birisi olan ancak sonrasındaki dönemde Albayrak yönetimindeki Trabzonspor’da Gençlik Geliştirme Merkezi Sorumluluğu’nu üstlenen eski Başkan Özkan Sümer genel kurula katılmadı. Daha önceki genel kurullara katılımı ve yaptığı konuşmalarla bilinen Sümer’in, dün toplantı salonuna gelmemesi dikkat çekti.

Kahraman doğruladı
Trabzonspor Kulübü Mali Saymanı Emin Kahraman, yapılan eleştirileri doğrular bir açıklama yaptı. Mali açık konusundaki eleştirilerin ardından cevap için kürsüye gelen Emin Kahraman, bilançonun gerçeği yansıtmayan tahmini bilgiler olduğunun altını çizerek, "Transfer konusunda alınıp gönderilen oyuncularla ilgili olarak bonservislerde 7 Milyon 150 Bin YTL, oyuncu söyleşmeleriyle ilgili ise 6 Milyon 600 Bin YTL eksi bakiye oluştu. Eski yönetimden devreden yükümlülükler 14 Milyon YTL. (kasadaki 7 milyon YTL’lik hisse senedi hariç) Bütçe açığının ise sezon sonu itibariyle 20-22 Milyon YTL olması bekleniyor.

Taraftar da konuştu!
Genel Kurul Üyesi olmamasına rağmen kongre salonuna gelen Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt konuşma talep etti. Ancak bu talep üye olmaması nedeniyle geri çevrildi. Bir ara Serdar Bali’ye, "Televizyon programında Beşiktaş taraftarının içinde oturup, içimde Beşiktaşlılık da var dedin" şeklinde serzenişte bulundu. Bu eleştiriye önce, "Ben Trabzonspor için ölürüm" diye cevap veren Bali, ikinci konuşmasında alaycı bir tavırla "İlkinde hata yaptım. Trabzonspor’un olmadığı yerde sapına kadar Beşiktaşlıyım" dedi. Adem Söğüt yerinden, "Biz ekonomiyle ilgilenmiyoruz. Trabzonspor’u şampiyon görmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sebat’tan cevap bekleniyor
Ali Özbak’ın Akçaabat Sebatspor’a yardım edilmesi konusundaki isteğine cevap veren Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, "Sebatspor’un mali durumu pek iyi değil. Borçların yüzde ellisi yönetime, 1 milyon YTL devlete, 2.5 milyon YTL de futbolculara. Biz gerekli görüşmeleri yaptık. Son olarak da bayramın ikinci günü Temel Kazancı’yla görüşüp rakamlar belli seviyleye getirilirse yardımcı olacağımızı söyledi. Şimdi kendilerinden pazartesi-salıya kadar cevap bekliyoruz" dedi.

Öksüz’den sert yanıt
Trabzonspor Başkan Nuri Albayrak’ın konuşmalarında özellikle yerel basını hedef alarak yaptığı bir takım eleştirilere TSYD Trabzon Şube Başkanı ve Divan Genel Kurul Üyesi İhsan Öksüz sert bir yanıt verdi. Son bölümde yerinden söz alan Öksüz, "Bütün suçlu basın mı? Musampa ve Marcelinho’ya basın mı para verdi. Hiçbir gazetecinin Trabzonspor’un mağlubiyetinden memnun olacağını söylemek şerefsizliktir" dedi.

Kaptanlık iması!
Trabzonspor yönetim Kurulu’nun sessiz sedasız bir şekilde takımın ikinci kaptanlığına getirdiği Fatih Akyel de genel kurulda imalı bir şekilde nasibini aldı (!) Genel Kurul Üyesi Metin Atasoy, Fatih Akyel’in takım kaptanlığını ima ederek eleştirel bir bakış açısıyla kürsüden, "Bir geminin su alıp almadığı birinci ve ikinci kaptanından belli olur. Trabzonspor gemisinin su alıp almadığını size bırakıyorum (!)" yorumunda bulundu.

‘Soyunma odasında prim arttırılmaz’
Genel kurulda yönetimin yaptığı yanlışlardan birisi olarak da maçlardan sonra primin yükseltilmesi gösterildi. Mali durumun kötüleşmesinde bunun da etkili olduğu belirtip, "300 Bin YTL’lik primi 1 milyon 200 Bin YTL’ye çıkartmasınlar" dedi. Serdar Bali de bu konuda, "Primi soyunma odasında dörde katlamayıp Trabzonspor hissesi alsaydık belki de daha iyi durumda olabilirdik. Süper Lig kupası o soyunma odasına girdiğinde sadece yöneticiler değil hep beraber gireriz" diye konuştu. (Günebakış)

Tevfik Kılıç
29.10.2006, 21:40
''Liglerde 250'nin üstünde Trabzon kökenli oyuncu var. Dışarıdan çok fazla medet ummamak lazım. Gerçeğe dönmeliyiz'' dedi.
Evet artık lütfen özümüze dönelim artık

caykarali_erdal
29.10.2006, 21:45
evet hebsini okudum ama bu toplantinin amacini anlamis degilim neyin aciklamasini yapdilar bildiklerimizi bir daha bize soylemek icinmi .
bence anlamsiz bir toplantiydi yeni stad icin gorusmeler ve kaynak yollari plan projeleri uztunede az cok konusuldu ama net bir aciklama ben okuyamadim duyamadim malesef.
ayni tas ayni hamam hayirlisi diyorum

kutoz
29.10.2006, 21:59
Trabzonspor'umuzu göz göre göre batırıyorlar. Ne zaman paralı başkan gelse başa, giderken hep borçlu olan Trabzonspor oluyor. Yeter artık... Düşün yakamızdan...

Gülşen
29.10.2006, 22:14
O, Trabzonspor'u sevmeyi kimselere bırakmayıp "paralı başkan, paralı başkan" diyenler, bilet için yöneticilerin kapılarında bekleyenler, biletleri alıp sonra da satıp, taraftar olduğunu iddia edenler de onlarla beraber yakamızdan düşsünler!

Gürkan
29.10.2006, 23:30
bir keresinde bir yönetici "hiç bir yöneticini klüpte 1 kurusu kalmaz,alırlar demıstı kendısıde dahıl" yanı paralı baskan gelse bıle gıdderken verdıklerıbı alıyolar unutmayın.

ahmetansu61
29.10.2006, 23:40
parasal olaylara bi yana bırakırsak genel kurlda konuşanların başkana yaptıkları öneriler göz önüne alınması lazım. alt yapı olsun akçaabat olsun müze olsun stad olsun. bence en önemlsi trabzon spor koleji olsun, vakıf olsun trabzonspor tv olsun hepsi cok detaylı ela alınıp incelenmesi gereken hususlar.
son zamanlardaki divan kurullarına bakarsak cok olumlu bi havada gerçekleşti bence.
trabzon taraftarının sesi oup divanda sıkıntıları ve önerileri trabzonspora yakışır şekilde dile getirdikleri için konuşan herese bi trabzonspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum.

Travelair
29.10.2006, 23:43
Yazılanları üzüntüyle okudum.

Neredeyse gelir kalemi kadar açık veriyoruz. Ama

Borç üzerinden hava atmasını biliyoruz
3 aylık td ve tayfasına 1,5 milyon ytl peşin veriyor gönderiyoruz, Sözleşmesi bitmiş oyuncunun opsiyonuna 750 bin usd sayıyoruz, Musampa'nın yıllık ücretini peşin ödüyoruz garanti paraya boğuyoruz. Primleri kafaya göre 4e katlıyoruz.
Brezilyada aylarca yaz tatili yapıyoruz.
Diğer yıldız sözünün sahibi sözünden cayıyor.
30 yaşının üstünde yıldız oyuncuyla işimiz olmaz diyoruz.
Gece hayatı yüzünden talip olduğumuzdan vazgeçiyoruz
Ardından söylenenlere tezat Marcelinho alınıyor
Gelirimiz artsın diye yeni stad yapmaya koyuluyoruz, gelecek gelir stadın maliyetine gidiyor nasıl bir mantıksa?

Sonrada çıkıp iyi yöneticilik yaptık diyoruz. Ne oldu lider mi olduk? Kalitemiz mi arttı? Önümüzde duran mı yok? Trabzonspor'da para ne zaman bol olsa mutlaka böyle savurganlıklar yaşanıyor
Bu arada sevgili başkan, Fatih kendi ağzından 7,4 milyon dedi bonservisini 7,2 nerden çıktı?

ozturk
30.10.2006, 07:31

madem onu söylüyor Ali güzeldal ve Ergin Keleşi niye satıyor. Yok kardeşlerim bu nuriden yönetici olmaz.... iyi niyetli olmak başka yönetici ruhuna sahip olmak başka..

Faik Yılmaz
30.10.2006, 08:30
fatih tekkenin bonservis bedelinin nerelere harcandığı dünkü taka gazetesinde madde madde yazıyor....
aralarında musambanın transferi , marcelinyonun taksitleri ,apoel maçının uçak biletleri gibi onlarca kalemin ödemesi bu transferle yapılmış... yani buna rağmen 15 milyon dolar borç yapılmış ise ve bugün avrupada yoksak ligdede idare eder bi konumda bulunuyorsak buna başarı denemez heralde....

başkan marcelinyonun parasını kendi cebinden vereceğini idiia ediyor ama taksitleri fatihin parasından ödeniyor.... ben bunuda bir türlü anlamadım....

Erdinç Dilek
30.10.2006, 08:34
Başkanın açıklamalarında kafama takılan bir konu oldu. Lazaroni konusunda aşağıdaki açıklamaları yapmış :

"...o günkü koşullarda Lazaroni tercihi yanlış değildi ama uyum sorunu olduğu için biz bu kararı verdik. Bazen hoca ile takım veya hoca ile camia arasında uyuşmazlık oluyor. Devamında ciddi sakıncalar gördüğümüz için bu yola gittik. Tazminat meselesinde haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 1.5 ay hoca arayışında bulunduk. Burası 200 bin nüfuslu şehir. Kaliteli hocalarla görüştük. Görüşmelerde ön plana çıkan şehrin sosyal yapısı oldu. Ailelerini çocuklarını okutacak yer olmadığı için tercih etmediler. Lazaroni ile anlaştık ama uyuşma olmadığı için yollarımızı ayırdık.''

Yukarıdaki açıklamalardan da net bir şekilde anlaşılıyor ki, yönetim sırf yabancı hoca almak için Lazaroni'yi getirdi. Kaliteli hocalarla görüştüğümüzde, Trabzon şehrinin sosyal yapısından tutun da başka engellerin ortaya çıkacağı zaten belliydi, bu yeni birşey değil. O zaman da yabancı hocada ısrar etmenin anlamı yoktu.

Lazaroni tercihinin doğruluğuna nasıl karar verilmiş merak ediyorum. Yani geçmişte Brezilya Milli Takımını çalıştırmış olması bu tercih için yeterli miydi? Brezilya Milli Takım'ı sonrası kariyerine ne demeli peki? Basınından tutun da taraftarına kadar Lazaroni tercihini doğru bulan kaç kişi vardı? Sırf yabancı hoca getirme uğruna TS'un şu an neler kaybettiğini görmemek için saf olmak gerekir. Bu tercih doğru yapılsaydı şu an hem Avrupa'da yolumuza devam ediyor olurduk hem de ligin tepesindeydik. Ama maalesef yıllardır aynı hataları tekrarlayıp duruyoruz. Kaybeden de hep TS oluyor.

Türk insaın için demiyorum tüm insanlar için geçerli bir olaydır başına gelmedikten sonra anlamama durumu.. o yüzden daha önceden görünse dahi başına gelmediği için bildiği doğru yolda yürür insan oğlu, bu ona zarar mı verir bilinmez ama kar verse zarar da verse insanoğlu bu durumlardan ders çıkarmasını bilirse iki durumdada karlı çıkar. şimdi lafı uzutmadan ve yeri geldiği için söyliyeyim, evet bir hata yapılmış başımıza geldiği için ders alınmış ve gerekli önlemler alınmaya çalışılmıştır, bu arada bir arkadaş stadyum için ümidi kestim diyor ben de senin gibi bir taraftarım ve ümidimi kesmedim, divanda söz edilmemiş olabilir ama gerekli somut adımlar atılmıştır ümidini kessende o stad yapılacaktır. en azından yapılması için bir adım atılmıştır. saygı ve sevgiyle

Naim
30.10.2006, 09:18
Başkan Çok güzel Konuşmuş
Ama Hiç bir şey Söylememiş
Sanırım artık birileri yönetim kuruluna Konuştukları ile söyledikleri arasında ki farkları daha gür sesle anlatması gerekiyor
bunun bir yolu divan kuruludur dedik
gördüğümüz kadarıyla divanda ne ciddi bir eleştri yapılmış nede ciddi konular gündeme getirilmiş

Anlamamız gereken Anadolu İhtilali olarak başlayan Trabzonspor Serdar Bali gibi zaferlerden pay kasalardan Kasalardan nasip bekleyenmuhalefet zümresiyle muhalefet yapamayacaktır
bundan sonra mulafete yol yönetime akıl vermek konusunda da sazı elimize
almak gerekmektedir

Faik Yılmaz
30.10.2006, 10:02
ya bu şekilde klübü bende yönetirim.....

canlı yyaın gelirlerinden 15 milyon dolar
fatihini satışından 10 milyon dolar
diğer gelirlerden 5-6 milyon dolar......

buna rağmen yapılan 15 milyon dolar borç alınan yıldız yok..... gereksiz transfer çok..... yönetimin takıma kattığı herhangi bir şey yok şimdiye kadar.....

galyanlim
30.10.2006, 10:08
madem onu söylüyor Ali güzeldal ve Ergin Keleşi niye satıyor. Yok kardeşlerim bu nuriden yönetici olmaz.... iyi niyetli olmak başka yönetici ruhuna sahip olmak başka..
ben zaten bu sözü aldım sadece
o konuşma bana görede hava
mühim olan o suporcuları toplamak zaten

Travelair
30.10.2006, 10:11
Yılmaz Şenol

Hiç unutmayın!

Başkan Albayrak açıkladı; Trabzonspor özüne dönecek... Bu kararı bordo-mavili renklere gönül verenlerin ayakta alkışlayacakları kesin. Ancak Trabzonspor'un özüne dönmeyi düşündüğü dönemlerin "kasanın boş" olduğu zamanlara denk gelmesi de onları bir o kadar üzecek... Trabzonspor'da öze dönüş demek "başarı, istikrar ve özveri" demek... Bunu Trabzon'un evlatları yıllar öncesinde "efsanevi kadro"yu oluşturup şampiyonluklar yaşandığı dönemlerde tüm Türkiye'ye göstermişti. Geriye dönüp 2000-01 sezonuna, yani Trabzonspor'un maddi, manevi dibe vurduğu Özkan Sümer'in başkan olduğu yıla bakarsanız "öze dönüş"ün en büyük operasyonunu görürsünüz. O dönem de kasa bomboştu.

Tarihte benzeri yok
Futbolcular Trabzon'dan bir bir kaçarken Sümer; Fatih Tekke'yi, Hüseyin'i, Selahattin'i, M. Yılmaz'ı Trabzon'a getirtti. Altyapıdan da takviyeli tam 17 Trabzon kökenli futbolcu A takıma alındı. Trabzon'un evlatları boş mukavelelere hiç pazarlık yapmadan imza atarken Türkiye'de hiçbir kulüpte yaşanmamış bir olayı da Trabzon tarihine hep birlikte yazdılar. Trabzonspor o dönem öz evlatlarıyla toparlanıp ayağa kalkmıştı. Şimdi 2006-07 sezonunda Trabzonspor'un yıllık 15 milyon YTL açık verdiği bir dönemde de yine öze dönüş projesi gündemde... Başkan "Liglerimizde 250 Trabzon kökenli futbolcu var" diye hatırlatıp "öze" döneceklerinin sinyallerini veriyor. Anlaşılan o ki yabancılara çuvalla parayı veren Trabzon- spor, verim alamayınca doğru yolu gördü. Zaten tarihe bakarsanız Trabzonspor'a Trabzonludan başkasının hiç "yar" olamadığını görürsünüz. Dileğimiz kasa doluyken de öz evlatların hep hatırlanıp hiç unutulmaması.

metehan
30.10.2006, 10:17
Türk insaın için demiyorum tüm insanlar için geçerli bir olaydır başına gelmedikten sonra anlamama durumu.. o yüzden daha önceden görünse dahi başına gelmediği için bildiği doğru yolda yürür insan oğlu, bu ona zarar mı verir bilinmez ama kar verse zarar da verse insanoğlu bu durumlardan ders çıkarmasını bilirse iki durumdada karlı çıkar. şimdi lafı uzutmadan ve yeri geldiği için söyliyeyim, evet bir hata yapılmış başımıza geldiği için ders alınmış ve gerekli önlemler alınmaya çalışılmıştır...

İyi de güzel kardeşim, bu hatalar yıllardır yapılıyor ama maalesef ders alan yok. TS'un son 4-5 yılda yakaladığı büyük şans, hep birbirine benzeyen hatalarla heba edilmedi mi? Transferlerdeki gecikmelerin TS'a zarar verdiği açıkça ortada iken bu sene aynı hata tekrar edilmedi mi? Apoel ile oynadığımız maçta Musa, Ersen ve Marcelinho oynayamadı. Tıpkı geçen yıl Tomas Jun'un Anorthosis maçlarında oynayamaması gibi. Hoş oynasa ne değişirdi diyeceksin ama mesele o değil.

Tamam Lazaroni yanlışından dönülmesi önemli bir hamledir ama Lazaroni tercihine ne demeli? Bu tercihin TS'u başarıya götüreceğine kim inanmış? Sırf yabancı hoca almak uğruna Lazaroni ile anlaşmak kabul edilebilir mi? Bir hatayı düzeltmek önemli bir iştir ama bu yapılan hatayı sorgulamayı engellemez.

Bir de Fatih Tekke'den gelen para olayı var. Marcelinho transferinin başkan tarafından karşılanacağı açıklandı ama bu transferin , Fatih Tekke'nin satışının kesinleşmesinden hemen sonra gerçekleşmesi kafalarda soru işareti yarattı. Fatih Tekke'den gelen para TS'un parasıdır ve klüp ihtiyaçları doğrultusunda harcanması kadar doğal birşey olamaz. Yani bu paranın turşusunu kuracak değiliz, elbette klüp için harcanmalı. Ama önemli olan sadece bu paranın değil TS'un her kuruşunun doğru harcanması ve TS'a zarar verilmemesi. Yani olaya sadece Fatih'ten gelen para olarak değil TS'un tüm gelirleri olarak bakmak lazım.

My
30.10.2006, 11:15
Yılda 22 milyon lira açık veren bütçeyi bizim kaldırmamız mümkün değil. Başkan öze dönüşten bahsetmişte; har vurup harman savuran bir yönetim için bu ne alaka bir açıklama olmuş açıkçası kafam karıştı. Korkarım seneye bu açığı kapatmak amacıyla, öze dönüşüde bahane ederek Stepanov, Yattara gibi yıldızları satacaklar. Bunada öze dönüş söylemleriyle zemin hazırlıyorlar heralde.

15 milyon lira 2 ay sonra elimizde diyor Başkan. Anlaşılan yine kredi borçlarına boğulacağız. Bunu nereden, nasıl, hangi koşullarda alacaklar? Ben hiçbiryerde bununla ilgili birşeyler okumadım. Açıklama yaptıda basına mı yansımadı acaba?

Ülker'le sponsorluk anlaşmasına varmışız. Burada 6 7 milyon dolar telafuz edilince 3 yıllık bir sürece yayıldığında bunun düşük olduğundan dert yanmış diğer İstanbul kulüplerine bu konuda son derece bonkör davranan Ülker'i hep beraber eleştirmiştik. Anlaşılan bulguru beklerken pirinçtende olduk!... Anlaşmanın 4 milyon dolar üzerinden 3 yıllık vede performansa bağlı olduğunu açıkladı başkanımız. Bu çok aşağılayıcı birşey. 4 milyon bile performansımıza bağlı demekki. Diğerlerine ülke sporu gelişsin diye milyon milyon dolarlar akıtılırken bize sıra gelince at pazarlığı yapar gibi binbir dereden su getiriliyor. Tam bizler buna ses çıkaracakken de bizleri frenleyen başkanın böylemesine adaletsizce, ayrımcı bir anlaşmaya varmasınıda anlayabilmiş değilim. Başkanımız kime hizmet etti burada. Bize mi yoksa Ülker'e mi?

Ayrı bir konuda Taraftarlar Birliği Başkanı Adem SÖĞÜT. Yazıdan anladığım kadarıyla Adem SÖĞÜT kulübe üye dahi değil. Ve söylediği bir cümle varki oldukça düşündürücü. SÖĞÜT ''Biz ekonomiyle ilgilenmiyoruz. Trabzonspor’u şampiyon görmek istiyoruz'' diyor. Bence Birlik Başkan'ı olmuş birisinin kulübün ekonomisinin kendisini ilgilendirmeğini söylemesi biraz abes olmuş. Hemen hemen herkes kulübün bütçesinden endişe duyarken Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı olmuş birisinin bu konuya bu kadar alakasız davranması son derece düşündürücü.

Naim
30.10.2006, 13:08
Yılda 22 milyon lira açık veren bütçeyi bizim kaldırmamız mümkün değil. Başkan öze dönüşten bahsetmişte; har vurup harman savuran bir yönetim için bu ne alaka bir açıklama olmuş açıkçası kafam karıştı. Korkarım seneye bu açığı kapatmak amacıyla, öze dönüşüde bahane ederek Stepanov, Yattara gibi yıldızları satacaklar. Bunada öze dönüş söylemleriyle zemin hazırlıyorlar heralde.

15 milyon lira 2 ay sonra elimizde diyor Başkan. Anlaşılan yine kredi borçlarına boğulacağız. Bunu nereden, nasıl, hangi koşullarda alacaklar? Ben hiçbiryerde bununla ilgili birşeyler okumadım. Açıklama yaptıda basına mı yansımadı acaba?

Ülker'le sponsorluk anlaşmasına varmışız. Burada 6 7 milyon dolar telafuz edilince 3 yıllık bir sürece yayıldığında bunun düşük olduğundan dert yanmış diğer İstanbul kulüplerine bu konuda son derece bonkör davranan Ülker'i hep beraber eleştirmiştik. Anlaşılan bulguru beklerken pirinçtende olduk!... Anlaşmanın 4 milyon dolar üzerinden 3 yıllık vede performansa bağlı olduğunu açıkladı başkanımız. Bu çok aşağılayıcı birşey. 4 milyon bile performansımıza bağlı demekki. Diğerlerine ülke sporu gelişsin diye milyon milyon dolarlar akıtılırken bize sıra gelince at pazarlığı yapar gibi binbir dereden su getiriliyor. Tam bizler buna ses çıkaracakken de bizleri frenleyen başkanın böylemesine adaletsizce, ayrımcı bir anlaşmaya varmasınıda anlayabilmiş değilim. Başkanımız kime hizmet etti burada. Bize mi yoksa Ülker'e mi?

[/FONT][/COLOR]
Bu konular çok önemli konular arkadaşlar
dikkatten kaçmaması gereken şeyler

Mehmet_Mercanlı
30.10.2006, 13:16
Başkan Çok güzel Konuşmuş
Ama Hiç bir şey Söylememiş
Sanırım artık birileri yönetim kuruluna Konuştukları ile söyledikleri arasında ki farkları daha gür sesle anlatması gerekiyor
bunun bir yolu divan kuruludur dedik
gördüğümüz kadarıyla divanda ne ciddi bir eleştri yapılmış nede ciddi konular gündeme getirilmiş

Anlamamız gereken Anadolu İhtilali olarak başlayan Trabzonspor Serdar Bali gibi zaferlerden pay kasalardan Kasalardan nasip bekleyenmuhalefet zümresiyle muhalefet yapamayacaktır
bundan sonra mulafete yol yönetime akıl vermek konusunda da sazı elimize
almak gerekmektedir
işte mesele bu başkan cok güzel konuşmuş ama hiçbirşey söylememiş.
bu divan kurulu toplantısı değil. basıtbir basın acıklaması olmuştur.
kim kiminle neyi nasıl tartıştı ne oldu ne olacak . hiç birşey yok sadece 3 dakikalık konuşma var okadar.

TSezgin61
30.10.2006, 13:22
off yaaa oofffff, bu adamlar ya gizliden gizliye birseyler iyi seyler yapmaya calisiyor, yada birseyden haberleri yok

Gürkan
30.10.2006, 15:12
madem bize performansa göre, 3 üzlerin iyi performans göstereceği garantisini kim vermiş ülker grubuna. mhk mi?

coolank
06.11.2006, 15:14
aslında belki bu konuda topic açmak yanlış ama sanırım çok arkadaş bilmiyor ... arkadaşlar o yaklaşık olarak bahsedilen 15 trilyonun kaynagı stephanov değil ... istanbuldaki arsadan yıllık sanırım 10 milyon dolar civarında bir gelir gelecek .. onun kaynagı arsa yani ... tam rakamı net bilmiyorum ama yıllık 10 miyon dolar civarı bir gelir gelecek ...

altancakular
06.11.2006, 15:18
para varda ne fuşki yemağa satayile milan ı

Emorfo
06.11.2006, 15:22
İstanbul'dan gelecek paranın kaynak arsa değil. Kartal sahilinde kurulacak olan benzin istasyonudur. Benzin istasyonu için resmi işlemlerin bitme aşamasına geldiği söyleniyor.

coolank
06.11.2006, 15:22
:) arkadaşım 2 sebep var ....1) 7 8 milyon euro gibi bir para kaçmaz ve kaçmamalı da üstelik yerine adam bulma ihtimali yüksek bir mevki ve açıkcası daha az bir maliyetle ... kaptan gibi olmaz yani ... 2) bu tekliflerden sonra stephanov trabzonda kalmaz ..kim kalır ? inter istiyor adamı ... ve üstelik yılda aldıgı para 300.000 euro ... interde sanırım 1.5 dan aşagı almaz ...

coolank
06.11.2006, 15:23
konu stephanov konusuna dönerse yönetim lütfen topigi kapatsın .. benim amacım arsayı belirtmekti ..

Naim
06.11.2006, 15:31
soru 1
Arsa Satılıp 10 milyon dolar nakit mi hedefleniyor?
Soru 2
Arsa Satılmayıp kiraya kiraya verilicek de belli bir süre için 10 milyon dolar getiri mi getirmesi bekleniyor?

soru3
ihtiyaç kalemi 10 milyon dolar ise Her basın platformunda bizgerekeni yaparız diyen yöneticiler bu ihtiyaca ne kadarlık bir katkıda bulunacakdır?

soru4
muhasebe kaleminde bu kadar büyük fark oluşmasına sebep olan 10 milyon dolarlık gider hangi işlerden kaynaklanmıştır?
Açıklama yapan değerli coolank abim bunları bir zahmet cevaplarsa ciddi bir şekilde memnun olurum

Emorfo
06.11.2006, 15:45
Nerden duydunuz bilmiyorum ama Trabzonspor'un İstanbul'da 10 trilyon yapacak arsası felan yok. Bahsedilen konu Kartal'daki Trabzonspor Tesislerinin önüne ihale usulü yaptırılacak benzinliktir. Arsa olarak geçen tesislerin önündeki arazidir oraya da anca benzinlik olur.

Faik Yılmaz
06.11.2006, 15:47
heralde oda 10 milyon dolar getirmez.....

belki bir kaç yüzbin dolar getirir yılda ama atakule gyonun 100 trilyonluk gayrımenkulu bile yılda 6 milyon ytl getiriken 10 milyon ytl biraz saçma geliyor....

coolank
06.11.2006, 15:49
sevgili naim kardeşim ....

cvp 1) arsa satılmıyor ...

cvp 2)yıllık 10 milyon civarında tam % 100 rakamı bilmiyorum kira geliri ...

cvp 3) her konuşulana inanılmaz biliyorsun ... burada bir şey söylemek istiyorum ... aynı zamanda kongre üyesi olan bir arkadaşım listeyi gördükten sonra şunu söyledi .... yahu uşaklar bunlar para verirse ben hiç bir şey bilmiyorum ... :) burada başkanı tabii ki saymıyorum ve 2 yöneticiyi daha ... o 2 yöneticiden birini zaten herkes az çok tahmin eder... digeri de verir ama konuşmaz bunu ...

cvp 4) inan onu bilmiyorum tek bildiğim bu yönetimin klubu borçsuz aldıgı yani çok ufak tefek bir şeyler vardı o da borç sayılmaz zaten bunu 2. başkan da söyledi ..tabii ki burada geçen devre arasından beri yapılan transfer hataları bir yekun tutuyor ...bir de halka açık şirket olmamızdan dolayı ödenmesi gerekli olan temettü gelirleri bu yönetime kaldı ...bakmadım ama 4 5 tirlyon civarı olması lazım ... bizim kagıdın öyle bir özelliği var biz her sene temettü dagıtmak zorundayız .. zaten o yüzden 8 kat talep gelmişti .. gerçi o işlerde o yanlışlıklar yapıldı yani bilinçli mi yapıldı bilinçsiz mi o konuda bir şey demek istemiyorum ...

gerçekten bildiğim bu kadar soruların hakkında ....

ben asıl şu konuya dikkatini çekmek isterim ... yapılan halka arzın bir kısmı borçlara bir kısmı iyileştirmelere gitti ...( iyileştirme bence yanlış değildi ama her futbolcuyu kapsamamalı idi) ve gene koskoca bir transfer fiyaskosuna ....jun gibi ... atay aktug başkanın en büyük icraatı ve dogru olarak takımı halka açması idi ama açarken ve ondan sonrası çok yanlış idi ...bu konuyu da göz ardı etme ...

Naim
06.11.2006, 15:56
sevgili naim kardeşim ....

cvp 1) arsa satılmıyor ...

cvp 2)yıllık 10 milyon civarında tam % 100 rakamı bilmiyorum kira geliri ...

cvp 3) her konuşulana inanılmaz biliyorsun ... burada bir şey söylemek istiyorum ... aynı zamanda kongre üyesi olan bir arkadaşım listeyi gördükten sonra şunu söyledi .... yahu uşaklar bunlar para verirse ben hiç bir şey bilmiyorum ... :) burada başkanı tabii ki saymıyorum ve 2 yöneticiyi daha ... o 2 yöneticiden birini zaten herkes az çok tahmin eder... digeri de verir ama konuşmaz bunu ...

cvp 4) inan onu bilmiyorum tek bildiğim bu yönetimin klubu borçsuz aldıgı yani çok ufak tefek bir şeyler vardı o da borç sayılmaz zaten bunu 2. başkan da söyledi ..tabii ki burada geçen devre arasından beri yapılan transfer hataları bir yekun tutuyor ...bir de halka açık şirket olmamızdan dolayı ödenmesi gerekli olan temettü gelirleri bu yönetime kaldı ...bakmadım ama 4 5 tirlyon civarı olması lazım ... bizim kagıdın öyle bir özelliği var biz her sene temettü dagıtmak zorundayız .. zaten o yüzden 8 kat talep gelmişti .. gerçi o işlerde o yanlışlıklar yapıldı yani bilinçli mi yapıldı bilinçsiz mi o konuda bir şey demek istemiyorum ...

gerçekten bildiğim bu kadar soruların hakkında ....

ben asıl şu konuya dikkatini çekmek isterim ... yapılan halka arzın bir kısmı borçlara bir kısmı iyileştirmelere gitti ...( iyileştirme bence yanlış değildi ama her futbolcuyu kapsamamalı idi) ve gene koskoca bir transfer fiyaskosuna ....jun gibi ... atay aktug başkanın en büyük icraatı ve dogru olarak takımı halka açması idi ama açarken ve ondan sonrası çok yanlış idi ...bu konuyu da göz ardı etme ...
peki madem bu kadar büyük borçların altına giren büyük ve değerli yönetim kurulu ile pek bi savunduğunuz başkan bey ise
neden Trabzonsporun geleceğinin büyük gelir kalemi olarak bakılan Kartal Benzin istasyonu Projesini
18.lik ile 12.lik arasında gidip gelen bir futbolcu zümresi için tehdit ediyor?
Hemde Elinde ki en büyük yıldızı 7.5 milyon euro gibi bir rakamada satmışken?

Peki neden hala tüm kötü gidişin faturası sistemli bir şekilde hocalara kesilmeye çalışılıyor?
Ve hocalar suçlu isede
Nasıl oluyorda Trabzonspor Başkanlığı denilen makam 4 ayda 2 yanlış Teknik direktör getiriyor?
Bunun Sorumluluğunu neden almak istemiyorlar?
Erdemli bir şekilde Çekip gitmeyi bilmeli
Madem Kalıp ben bu işi yapıcam ama yönetimim ayak bağı oluyor deniliyor
Kursun kendi yönetimini ve sistemini ondan sonra bana sorun hesabı desin
Görelim bakalım suç yönetimde mi başkanda mı zihniyettemi!

Emorfo
06.11.2006, 16:05
Naim gündemi hiç takip etmiyorsun. Resmi siteye bir uğra yönetim kendi diyor bütün sorumluluk bizim diye. Kafanda bi şeyler kurmuşsun sallayaıp sallayıp duruyorsun..

coolank
06.11.2006, 16:18
naim kardeşim bir kere yıllık 10 milyon dolar gelir gayet iyi .. bunun kötü bir tarafı yok ki ...

ikinci olarak bu başkanın takımı borç içinde bırakıp kacacagına inanmıyorum başkanın............. yönetimin değil ..( benim inancım böle )

üçüncü olarak ben hala daha ve devamında da başkanı destekleyecegim ... ama liste çok önemli ....yönetim 2.5 başlı gibi .. bu yanlış ...

dördüncü olarak marcelinho transferi oldugu zaman burası düğün evine dönmüştü ....işler kötü gitti allah göstermesin ama cenaze evi oldu ....

beşinci olarak tüm forum üyelerinden ricam ( evet mantıksız ama ) başkan ve yönetimi uyumlu sanmayınız ...çok sıkıntılar var ...

altıncı olarak başkan ne akrabamdır ne yakınımdır ne samimiyetim vardır ... ama inandıgım ve trabzonspora faydası olacagını hissettiğim bir başkan ...

yedinci olarak tek temennim başkanın kendi düşündüklerini yapabilecegi bir liste yapma şansı olabilmesi .... ama en azından birileri gibi kaçıp gitmedi ...taşın altına gövdesini koydu .. uçaga binip gitmedi ...

sekizinci olarak çok kişinin begendiği faruk özak bu takımdan ne almıştır ne vermiştir .... o başarının arkasında kimler vardı acaba ? kimler destekliyordu ? o kadroyu asıl kuran kimdi ? buna cvp vereyim o kadroyu asıl kuran sadri şenerdir ... ve bana göre çok büyük başkandır ...işte almadan alma beklentisi olmadan veren başkan odur ... sayın faruk özak acaba nasıl bakan olurdu başkan olmasaydı ?

daha yazmak istemiyorum .. saygılarımla ...

Naim
06.11.2006, 16:19
Naim gündemi hiç takip etmiyorsun. Resmi siteye bir uğra yönetim kendi diyor bütün sorumluluk bizim diye. Kafanda bi şeyler kurmuşsun sallayaıp sallayıp duruyorsun..

Sorumluluk benim demekle olmuyor
Sorumluluk Noktasında bulunanlar işler Sorumluluk benim açıklamaları yapılacak noktaya gelmeden sorumluluklarını Yerine getirmeli
İşler Sorumluluk benim denilecek noktaya gelince de Sorumluğun gereklerini yerine getirmeli

Salladığımız yok
Merak etme içinden Trabzonun T si geçen her haberi takip ediyoruz
illa haber merkezinden oturmak gerekmiyor :D

Emorfo
06.11.2006, 16:42
Naim ben yazına istinaden yazmıştım. Zeyyat Kafkas'ın açıklamaları senin yukarda yazdığın ve sorduğun soruların bir kısmının cevabını veriyor zaten. Ha ayrıca her yönetim iyi işler yapmak ister kendince doğruları yaptığını sanır. Jun olayı olsun Lazaroni olayı olsun yalnış işlerin ürünüdür. Bu gün Trabzonspor son 3 maçı kazansa kimse bunları konuşmayacaktı. Trabzonspor gibi camialarda saha sonuçları her zaman iyi olmalıdır. Yoksa hiç bir yönetimin ömrü uzun süreli olmaz. Saha sonuçlarının kötü olupta en çok sabredilen birazda kendisinin yüzsüzlüğünden uzunca bir süre başkan olan tek isim Özkan Sümer'dir. Taraftarın da bu kadar süre sabretmesinin nedeni paralı başkan daha doğrusu MAY'dan bıkmış olmasıdır. Bir şeyleri eleştirirken o günün şartlarına göre eleştirmek lazım.
Ben yinede umudumu kaybetmedim veya kaybetmek istemiyorum :) Bu takım düzlüğe çıkacak. Şu anda çektiğimiz sıkıntının en büyük nedeni yönetimin sezon başında yalnış transfer politikasıdır. Özellikle hoca seçimi. Devre arasına kadar zirveden kopmazsak sezonun ikinci yarısında herşey değişebilir. Ziya Doğan doğru isim midir bilemiyorum. Ama artık yöneticilerin istediği adamlar değil hocanın istediği adamlar alınmalı. Bunun içinde menajerlik sistemi şart. Herşeyi ne zaman düzgün yapacağız çok merak ediyorum.

altancakular
06.11.2006, 16:42
sayın emorfo katılımcı yönetim anlayışı der ki
işi yaptıktan sonra veya nasıl yapacağına karar verdikten sonra birilerine ne diyorsunuz diye soruyorsan ya sahtekarsın ya da cahil

sahtekar veya cahil olmayan işin en başında bu konuda ne yapalım diye sorar
sorar ki yönetim sürecine herkesi katar
iyi de kötü de olsa herkesin ortak kararı olur
öyle sorumluluğu aldım top bende demekle yönetim olmaz
katılımcı zaten olunmaz

ben şahsen bu kadar işe soyunan başkanımızın cahil olduğuna inanmıyorum

Emorfo
06.11.2006, 17:00
Kulüplerde yönetimler ne için seçiliyor o zaman, herşeyi herkese soracaksan yönetimlere ne gerek var. Kongrelerde neden o zaman bir çok başkan adayı çıkıp biz böyle yapacaz biz de şöyle yapacaz der. Ben yönetim olacağım yapacağım işi gidip kongrede yarıştığım diğer isimlere mi soracağım. Herkes plan ve programı ile gelir. Ne diyordu Albayrak yıldız mıldız alacam stad yapacam Trabzonspor'un gelirlerini arttıracam felan filan. Ne diyordum o zamanlar burda yıldız diye kuduranlara bırakın almasın almaması daha iyi, bize yaramıyoır böyle isimler. Ne oldu isim olarak gerçekten iyi adamlar alındı. E hoca da iyiydi dimi Brezilya'yı şampiyon yapan büyük hoca. :) Eee sonra ne oldu stad dediler onu da yapıyorlar sonuç yine alışverişe giden kadın misali kredi kartında limit kalmadı...

Bu yapmaları için kimseye sormalarına gerek yoktu. Dediklerini yaptılar :) Sonuç ortada benim aklımı başımdan alan, cazibesiyle başımı döndüren stad konusuydu. Bu işleri yapamayan inşatçı Nuri stadı yapar. işi o zaten :)

macka61
06.11.2006, 18:18
inşallah buda yalan çıkmaz yönetimin verdiği sözlerin coğu yalan çıktı