PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : U15 Takımımız sahadan çekildi!

TolgaTopçu61
14.03.2015, 16:04
U15 Takımımız sahadan çekildi!
Nike Cup maçında Malatya da Bucaspor ile karşılaşan U15 Takımımız, 1-0 öne geçtikten sonra Gol sevincini tüm takım olarak saha kenarında teknik ekiple geçirdi.
Bu sırada maça başlayan Bucaspor U15 takımı Fair-Play'a yakışmayan bir hareketle saha da kimse yokken eşitlik golünü kaydetti.
Bu olaydan sonra Teknik ekibimiz, Takımımızı sahadan çekti.

Kaynak: Tolga Topçu/ TrabzonsporYouth

http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=6736&d=1426341850

selcuk
14.03.2015, 16:14
helal olsun teknik ekibe
15 yasindaki cocuklarnda hakkini yemeden utanmiyorlar demekki

HOPA'LI TS'Lİ
14.03.2015, 16:44
Dün Kasımpaşa'nın yaptığına bak
24 saat geçmeden bu soysuzların yaptığına bak

Helal olsun teknik ekibe
Kazanmak için günah işleyenlere yazık olsun.

selcuk
14.03.2015, 16:47
hakemin oyunu baslatabilmesi icin rakibin kendi yarisahasinda en az 7 oyuncu olmasi gerekmiyormu
öyle bir kural varmiydi??

diskus
14.03.2015, 16:58
Helal olsun cekilme karari alan teknik ekibe.

KazazogLu
14.03.2015, 17:05
Başkanın yapamadığını yapan teknik ekibe sevgi ve saygılarımı yolluyor, bu omurgalı tutumlarına ömür boyu devam etmelerini temenni ediyorum...

Sefer A.
14.03.2015, 18:31
Bucaspor'a sasirdim, beklemezdim onlardan, yakismadi onlara...

Bizim usaklara teknik heyete hepsine tebrikler

ibrahim
14.03.2015, 19:04
Kurallar neyse o. Öğrenmiş oldular. Kaleciyi çalımlayıp topu çizgide durdurduktan sonra kafayla içeri sokmak nasıl yasaksa, kendi yarı alanını boş bırakmakta o kadar yasak. Çocuklar 15 yaşında profesyonel düşünmeye başlamalı artık. Almanyadan bu kadar geri kaldıysak, bu yüzden kaldık...

Adem Akyüz'
14.03.2015, 19:12
Hangi maç hatırlamıyorum ama bizim bir maçımızda aynı durum olmasın diye herkes kulübede sevinirken Giray Kaçar rakip sahada beklemişti. Oyuncuların da biraz uyanık olması gerekiyor.

Tabi bu Bucaspor'lu oyuncunun yaptığı fair playe aykırı davranışı aklamıyor.

Kadir Yeter
14.03.2015, 19:18
Hangi maç hatırlamıyorum ama bizim bir maçımızda aynı durum olmasın diye herkes kulübede sevinirken Giray Kaçar rakip sahada beklemişti. Oyuncuların da biraz uyanık olması gerekiyor.

Bilmediğimiz ne ince kurallar varmış... şimdi öğreniyoruz...

Teşekkürler...

kadiryeter

Tunç Tosun
14.03.2015, 19:56
Bence sahadan cekilmek yanlis. Sonuna kadar mucadele edip ahlak dersini de, futbol dersini de birlikte vermek lazim.

Bunlar daha 13-14 yasinda cocuk. Alistirilmamalilar boyle seylere.

ucurum
14.03.2015, 21:04
Yıllardır Trabzonspor'un karakterine uygun ender rastladığım davranışlardan biri...

Tüm sorumlulara teşekkür ederim.

Pshycologist41
14.03.2015, 21:08
Muhtemelen bizim yedek kulübesi bizim kalemizin olduğu yarı saha tarafında bulunmaktaydı. Golden sonra herkes oraya koştu. Kural basit ,

-Tüm futbolcular kendı yarı sahalarına geçmeden oyun başlamaz.

Rakip takımda bizimkilerin bu "ahmaklığı" diyeyim artık , karşısında zekalarını kullanmışlar. Ortada hiçbir kural hatası vs yokken sırf zekasını kullandı diye rakip takıma burada hakaretler yağdırmak, takımı sahadan çeken zihniyetle aynı kafa işte.

Ne demek takımı sahadan çekmek ? Hangi hakkınla bunu yaptın ? O kuralı o gençlere öğretmemişsen önce kendine kız sonra artistlik yaparsın.

U.Sadıkoğlu
14.03.2015, 21:12
Yavşak nasıl birşeydir bilirmisin sebastian?

Sibel
14.03.2015, 21:49
Abileri yapamadı, bari kardeşlerinden örnek alsınlar.

Oğuz B.
14.03.2015, 21:52
Bizim yedek kulübesi stadın dışında olsa, takım sevinmeye stadın dışına gitse bile beklemeliydi rakip. 14 yaşında buralara kafaları çalışıyorsa bunlardan futbolcu olur ama bak bu ülkede. Türk futbolunun yeni belözoğullarına, demirellerine vs. ihtiyacı var.

Uğur Gündüz
14.03.2015, 22:23
Sorun kural değil, sorun ahlakta! Yapılan açıkgözlük değil, utanmazlık. Bravo teknik ekibe...

Enisc
14.03.2015, 23:35
Muhtemelen bizim yedek kulübesi bizim kalemizin olduğu yarı saha tarafında bulunmaktaydı. Golden sonra herkes oraya koştu. Kural basit ,

-Tüm futbolcular kendı yarı sahalarına geçmeden oyun başlamaz.

Rakip takımda bizimkilerin bu "ahmaklığı" diyeyim artık , karşısında zekalarını kullanmışlar. Ortada hiçbir kural hatası vs yokken sırf zekasını kullandı diye rakip takıma burada hakaretler yağdırmak, takımı sahadan çeken zihniyetle aynı kafa işte.

Ne demek takımı sahadan çekmek ? Hangi hakkınla bunu yaptın ? O kuralı o gençlere öğretmemişsen önce kendine kız sonra artistlik yaparsın.

Kasımpaşa maçındaki pozisyonda da kural dışı hiç bir şey yoktu. Hakem oyunu durdurmamıştı. Donk'un golünde hiç bir kural hatası yoktu. Ama etik olmayan bir davranış olduğu için tepki gördü.

Kurala uyuyor diye etik dışı davranamazsın.

Mustafa YILMAZ
14.03.2015, 23:38
kural mural olayını tartışmak ne kadar saçma yahu arkadaş bu bir oyun önce adam ol sonra gel oyna bunda ne bir ahmaklık ne bir zekalık var ama tam bir karaktersizlik örneği. sahadan çeken ekibe saygılarımı yolluyorum dik durmak gerek en iyisini yapmışlar.

cakalkerem
14.03.2015, 23:40
cezası ne olacak acaba?

memozcan
15.03.2015, 00:02
takımı sahadan çekeceğine rakip yarı sahada en az bir oyuncuyu bırakmayı öğretse bizim teknik ekip daha iyi olmaz mı? ptt ligi maçlarında bile hala rakip yarı sahada ofsayttan doğan endirekt serbest vuruş kullanmaya çalışıyorlar.. bunlar profesyonellik dediğimiz şey maalesef..

special one
15.03.2015, 00:20
Saçmalık

Hangi ligde görülmüş hakemin takım sahada olmadan düdük çaldığı ve maçı başlattığı

Millet gol sevinci için tribüne koşuyor beklemeyin o zaman maçı başlatın

Oyuncu geri dönünce kartı göster

Hakem art niyetli belli ki

Böyle durumda düdük çalıp oyuncuları uyarmali

Tunç Tosun
15.03.2015, 00:29
http://2.bp.blogspot.com/-nZCITJ2UffQ/URrR7KBCYgI/AAAAAAACBg8/lpJVcHwNCGE/s640/jh.jpg

Herkesin görüşüne saygılıyım ama konunun basite indirgendiğini düşünüyorum, bu çocuklar belki gelip bu sayfaları okuyor ve birşeyler öğreniyorlar. Evet davranış etik değil, fair play e uygun değil, centilmenliğe uygun değil, spor ahlakına uygun değil, ama...!!

Sakatlanma taklidi yapmak, hakem daha iyi anlasın diye(!) her faul de bağırmak/yerde yuvarlanmak, maçın sonlarına doğru öndeysen aut atışını geciktirmek, bu uğurda kart görmek, sırf zaman geçirmek için oyuncu değişikliği yapmak, hatta ve hatta top çevirmek, taç atışında frikikte avataj sağlayacak şekilde yer değiştirmek, frikikte, kornerde kaleciyi şaşırtmak görüşünü kapatmak için çaba sarfetmek, penaltıyı son anda durarak kullanmak, rakip hucuma çıkarken faul ile oyunu durdurmak ve benzeri birçok konu da centilmenliğe, fair play e, güzel oyun kavramına uygun değil. Bu maddeleri tartışır mıyız? Tabiki tartışırız. Aranızdan bana nasıl aynı kefeye koyarsın diyen çıkar mı? Çıkar ama...!!

Bu sebeplerle takımını sahadan çekemezsin. Heleki çocuklardan oluşan bir takımsa çok daha dikkatli hareket etmen gerekir. Bu çocuklara doğru ahlak vermek için "bence" sahada tutmak gerekir, her durumda savaşmayı, hakkını doğru mecralarda aramayı öğretmek gerekir. Hayatta her zaman problemler karşımıza çıkar ve biz savaşırız, kendimize güveniriz, hak ararız ve kaçmayız.

O çocukların bu hareketten, hele ki şuanki mevcut durum içerisinde çıkartacağı ders bellidir. "Biz Trabzonspor luyuz diye böyle yapıyorlar her durumda hakkımızı yiyorlar, zaten şampiyonluğumuzu da çaldılar, bunların hepsi bilincli" Çocuklarımızı böyle yetiştirmemeliyiz, ikincilleştirmemeliyiz. Düşmanlık tohumlarını "sırf onlar başlattı" diye biz de ekmemeliyiz. Hakkını kendine güvenerek, doğru mecralarda arayan çocuklar yetiştirmeliyiz. Türkiye nin yeni zencileri yapılmaya çalışıldığımız şu dönemde, biz de bu oyuna çanak tutmamalıyız arkadaşlar.

Nacizane görüşümdür, saygılar.

Cengiz Çubukcu
15.03.2015, 07:35
Helal olsun bu kararı verene, rakip takım sevinirken oyunu başlatıp gol atmak hiç ahlaki değil... Bu çocuklar 15 yaşında başka ne oğrenecekler Allahınızı severseniz...

Ertan 51
15.03.2015, 08:12
Neymiş de bizimkiler toplu halde sevinip ahmaklık yapmış,rakipte zekice bunu değerlendirmiş,
vay arkadaş burda bile kendi kendimize kulp takıyoruz ya şaşırıp kalıyorum valla,
rakip adam olacak 2 dakka sabredecek rakibi sahaya dönünce oyunu başlatacak,
atabiliyorsa o zaman atacak,
oyun içinde topu seri bir şekilde oyuna sokmaya benzemez bu iş,
resmen yavşaklığa girer Buca'nın yaptığı,
Buca gibi futbol kültürü olan,alt yapıya önem veren bir takıma yakıştıramadığım gibi çok şaşırdım bu hareketin onlardan gelmesine.

Şahane karar almış teknik heyet,
fikirlerine,gönüllerine sağlık,
hem çocuklarımıza hem teknik ekibe başarılar dilerim bundan sonraki maçlarında.

Serdar A
15.03.2015, 08:17
Neymiş de bizimkiler toplu halde sevinip ahmaklık yapmış,rakipte zekice bunu değerlendirmiş,
vay arkadaş burda bile kendi kendimize kulp takıyoruz ya şaşırıp kalıyorum valla,
rakip adam olacak 2 dakka sabredecek rakibi sahaya dönünce oyunu başlatacak,
atabiliyorsa o zaman atacak,
oyun içinde topu seri bir şekilde oyuna sokmaya benzemez bu iş,
resmen yavşaklığa girer Buca'nın yaptığı,
Buca gibi futbol kültürü olan,alt yapıya önem veren bir takıma yakıştıramadığım gibi çok şaşırdım bu hareketin onlardan gelmesine.

Şahane karar almış teknik heyet,
fikirlerine,gönüllerine sağlık,
hem çocuklarımıza hem teknik ekibe başarılar dilerim bundan sonraki maçlarında.

Türk futbolunda yavşakalığı, hak yemeyi , rakibin durumundan kurallar dışında faydalanmayı henüz altyapıdan öğretmeye başlıyorlar.

selcuk
15.03.2015, 08:48
Nike Premier Cup kapsamında dün saat 12.00'de Malatya'da Bucaspor ile karşılaşan Trabzonspor U15 Takımı, 1-0 öne geçtikten sonra golün sevincini saha kenarında teknik ekiple paylaştı.

Tüm oyuncular saha kenarında bulunduğu sırada Bucaspor, santrayı yaptı ve maça başlayarak eşitlik golünü kaydetti. Bucaspor'un attığı golün ardından teknik ekip, karşılaşmanın 58. dakikasında takımı sahadan çekti. Bu kararın ardından Ege temsilcisi Bucaspor, 3-0 hükmen galip ilan edildi.

hic beklememisdik
ne diyelim
süpriiiz

Hüseyin Başoğlu
15.03.2015, 09:44
Kuralları öğrensinler ders olmuş olur.

Tayfun Aydın
15.03.2015, 10:36
Doğrudur bizimkiler kuralları öğrensin ama 15 yaşındaki çocuklara kazanmak için her yol mübahtırı öğretmesinler. Çıksınlar Trabzonspor lu gibi oynasınlar.

İlkhan
15.03.2015, 11:14
Hayır yarım saat mi sevinmişler anlamadım. Hakemin de normalde takım gelmeden başlatmaması gerek. Gidip çağırır, yavaş hareket ediyorlarsa sarıyı gösterir.

Courage
15.03.2015, 11:19
Yıllar önce Macaristan ile A milli takımımızın maçında böyle birşeyi Macarlar da denemiştiler ama gol olmamıştı. :)

....

Bucaspor gibi altyapıya önem veren bir kulübe hiç yakıştıramadım. Bir genç oyuncu sadece teknik -fizik anlamda değil ahlak anlamında da yetiştirilmeli. O zaman akademi olabilirsiniz!

Hüseyin Başoğlu
15.03.2015, 11:30
Hayır yarım saat mi sevinmişler anlamadım. Hakemin de normalde takım gelmeden başlatmaması gerek. Gidip çağırır, yavaş hareket ediyorlarsa sarıyı gösterir.

öyle bir şey yok.
rakip yarı sahayı boşaltırsan hakem başlatır. Çağırmaz.
Rakip sahada gereğinden fazla oyalanırsan sarıyı basar sana.

amasya0561
15.03.2015, 11:40
Yanlış hatırlamıyorsam Trabzondaki bir mili maçta bizimkilerde buna benzer bir şekilde gol atmışlardı hatta ya HAMİ atmıştı yada gol pasını vermişti. Demekki maça başlanabiliyor. Bizimkisi acemilik. Tabi yakışacak bir hareket degil ama kural olarakta yasak degil demekki

talsuv61
15.03.2015, 15:26
bucanın yaptığını fener bile yapmaz

MaEsTrO
15.03.2015, 15:54
Yahu buradakilkere sasiyorum vallahi.

Daha kural nedir ögretememisiz, sonra da aglayarak sahadan kacmisiz. Suclu da rakip takim olmus pes.

gurur6134
15.03.2015, 16:20
A takiminin senelerdir sikebahce maclarinda haklari yenilirken yapamadigini yapmislar helal olsun..

AhmetG.
16.03.2015, 03:20
Buca haklıdır. Kural uygulanmış. Yanlış bir durum yok.
Biraz komik olmuş bucayı eleştirmek.

SEDAT
16.03.2015, 03:55
* Aynı şekilde bizimkiler atsaydı kural bile olsa ben miğdesizlik olarak nitelendirirdim, şimdi bu mantıkla şike yapıp yakalanmadığın sürece sorun yok dimi beyler o zaman niye kızıyorsunuz azize ?

bkandil
16.03.2015, 08:02
* Aynı şekilde bizimkiler atsaydı kural bile olsa ben miğdesizlik olarak nitelendirirdim, şimdi bu mantıkla şike yapıp yakalanmadığın sürece sorun yok dimi beyler o zaman niye kızıyorsunuz azize ?

Aynı şey değil...

Şike yapmak kuralda yok, bir suç, bizde işlemese de bir cezası var.

Fakat bu, kuralda olan bir şey, yapmak suç değil, sadece etik olarak uygunsuz, o da midesi olan için geçerli...

AhmetG.
16.03.2015, 08:49
Ya arkadaşlar şikeyle ve etik olmasıyla ne alâkası var. Yahu kural böyle.
Bir oyun oynanıyor ve kuralları var. Kuralları uygulayan takım neden etik dışı davranmış olsun.
Yok madem etik dışı böyle bir kural neden var.
Kuralı tartışalım ama şike ve etik değil demek cidden tuhaf.
Yada benim algılarımda sıkıntı var.

Yapılan birşey kural dışı ise suçtur. Kuralları uygulamak ne zamandan beri yanlış ve etik dışı oldu. Kaldı ki bu bir oyun ve bu oyun kurallar üzerine kurulmuş.

Esas sorumlu takımı sahadan çeken kişilerdedir.

azizi kurallara uymadı şike yaptı diye eleştirirken, aynı konu üzerinden kurallara uyan bucayı azize benzetmek büyük haksızlık.

selcuk
16.03.2015, 08:58
Ya arkadaşlar şikeyle ve etik olmasıyla ne alâkası var. Yahu kural böyle.
Bir oyun oynanıyor ve kuralları var. Kuralları uygulayan takım neden etik dışı davranmış olsun.
Yok madem etik dışı böyle bir kural neden var.
Kuralı tartışalım ama şike ve etik değil demek cidden tuhaf.
Yada benim algılarımda sıkıntı var.

Yapılan birşey kural dışı ise suçtur. Kuralları uygulamak ne zamandan beri yanlış ve etik dışı oldu. Kaldı ki bu bir oyun ve bu oyun kurallar üzerine kurulmuş.

Esas sorumlu takımı sahadan çeken kişilerdedir.

azizi kurallara uymadı şike yaptı diye eleştirirken, aynı konu üzerinden kurallara uyan bucayı azize benzetmek büyük haksızlık.

renktas ozaman senlen bizim etik anlayisimiz baska diyip anlasalim
kurallari kapsayan hersey etik olsaydi etik diye bir laf olmazdi
fair play olusumuna gerek duyulmazdi
ac bir cocugu, calip yedigi bir baklava yüzünden hapse atmak nekadar az etikse, bucanin hareketide bizim icin okadar az etik

yanlis anlama, sizi hic bir türlü yargilamayi yada elestirmeyi düsünmüyorum
etik lafinin benim ve görünüse göre buraya düsüncelerini döken bir cok arkadasin düsünceleri nereye dayandigini anlatmaya calisdim

GÖLONSA
16.03.2015, 09:54
Dünyanın hiçbir yerinde etik kurallarının tamamı yazılı halde bulunmaz.Zaten yazılı hale geldiğinde o kurallar artık mevzuatın bir parçası olurlar.Burada olan şey ise yazılı kurallara uygun ama etik olarak yanlış bir davranıştır. Asıl mesele atılan veya yenilen gol meselesi değildir.Asıl mesele daha onbeş yaşındaki çocuklara aşılanan ''başarmak için her yol mübah'' anlayışıdır.

Takımımızın sahadan çekilmesini doğru bulmuyorum.Genç oyuncuların ''her yol mübah'' anlayışına karşı sonuna kadar mücadele etmeleri,bu anlayışa asla teslim olmamaları gerektiğide yine bu yaşlarda öğrenmeleri gereken bir davranıştır.

Ancak ülkemiz futbolunun içinde debelendiği her türlü ahlaksızlığın prim yaptığı genel durumada bir kere olsun bir karşılık verilmeliydi.O yüzden sahadan çekilme kararını yanlış buluyor olsamda bu karara kızamıyorum,hatta içten içe onaylıyorum.

AhmetG.
16.03.2015, 10:39
renktas ozaman senlen bizim etik anlayisimiz baska diyip anlasalim
kurallari kapsayan hersey etik olsaydi etik diye bir laf olmazdi
fair play olusumuna gerek duyulmazdi
ac bir cocugu, calip yedigi bir baklava yüzünden hapse atmak nekadar az etikse, bucanin hareketide bizim icin okadar az etik

yanlis anlama, sizi hic bir türlü yargilamayi yada elestirmeyi düsünmüyorum
etik lafinin benim ve görünüse göre buraya düsüncelerini döken bir cok arkadasin düsünceleri nereye dayandigini anlatmaya calisdim

Görüş farklılığı olması zenginliği arttırır.
Lakin benim etik kurallardan anladığım yazılı kurallara dayanmayıp, ahlak ve vicdani değerleri esas almasıdır.

Verdiğin örneğe katılmakla beraber o konuyla bu durum çok farklı bence. Aç bir çocuğun baklava çalıp hapse atılması etik kavramından biraz farklı.

Sonuçta bu bir oyun ve yazılı kurallarla oynanıyor. Ceza sahası içinde gole giden topu açık eliyle kesen bir oyuncu için hakem iyi niyetliydi deyip pozisyonu devam ettiremez.
Demek istediğim oyun ve kuralları açık.

Esas sorgulanması gereken 15 yaşındaki çocukları kendi hatası yüzünden teknik ekibin sahadan çekmesidir.

Farklı görüşlere saygı duymakla beraber benim görüşüm bu şekildedir.

selcuk
16.03.2015, 10:47
Görüş farklılığı olması zenginliği arttırır.
Lakin benim etik kurallardan anladığım yazılı kurallara dayanmayıp, ahlak ve vicdani değerleri esas almasıdır.

Verdiğin örneğe katılmakla beraber o konuyla bu durum çok farklı bence. Aç bir çocuğun baklava çalıp hapse atılması etik kavramından biraz farklı.

Sonuçta bu bir oyun ve yazılı kurallarla oynanıyor. Ceza sahası içinde gole giden topu açık eliyle kesen bir oyuncu için hakem iyi niyetliydi deyip pozisyonu devam ettiremez.
Demek istediğim oyun ve kuralları açık.

Esas sorgulanması gereken 15 yaşındaki çocukları kendi hatası yüzünden teknik ekibin sahadan çekmesidir.

Farklı görüşlere saygı duymakla beraber benim görüşüm bu şekildedir.

görüsüne saygi duyuyorum

bence o gün bizim oyuncularimiz kayipetme uguruna bile dogruyu yapmak esas olandir
bir tavir gösterdiler,teknik ekip rejisinde olsada, bu tavirin karsiliginda bir maci kayipetmis oldular, etik degerlerin hayatta olan degerini ögrenmis oldular

evet cikip o golden sonra maci alabilirdiler ama bu sadece egolarinin büyümesine sebep olurdu
simdi bütün yil calistiklari hedefi bir tavira/ durusa kurban etmenin ne demek oldugunu ögrenmis oldular

Hüseyin Başoğlu
16.03.2015, 12:19
Bucanın yaptığı etik değil ama Kuralı uyguladılar diye de suçlu ilan edilemezler.

Biz kendi iş bilmezliğimize yanalım.

Serdar A
16.03.2015, 12:20
Etik , spor ahlakı ve karşılıklı saygı ... Bu tür ahlaki davranış yetilerini gençlere öğretemediğimiz için ve modern toplumun temel taşı "kazanmak için her yol mübah" kliği olduğu için ; birileri gelir senin forumunda bile senin bu artık eskimiş ilkelerine bir tekme vurmaktan hicap duymaz . Sahada hükmen yenilgiyi göze alarak , hatta belkide kendi mesleki kariyerini tehlikeye atarak , orada bulunan genç sporculara hayatları boyunca akıllarından çıkaramayacakları bir ders veren Trabzonspor genç takım hocası , bu bağlamda köhne ve eskimiş bir zihniyetin adamıdır.

Sosyal medyada biraz dolanınca anladım ki , Buca haklıdır . Tüm hayatın sırlarını hakim her şeyi ve her durumu bilen , ve bu engin bilgisini 140 karaktere sığdırabilen aşmış yeni nesillerimiz de doğruyu söylüyor bir yerde ...

Cengiz Çubukcu
16.03.2015, 12:29
Etik , spor ahlakı ve karşılıklı saygı ... Bu tür ahlaki davranış yetilerini gençlere öğretemediğimiz için ve modern toplumun temel taşı "kazanmak için her yol mübah" kliği olduğu için ; birileri gelir senin forumunda bile senin bu artık eskimiş ilkelerine bir tekme vurmaktan hicap duymaz . Sahada hükmen yenilgiyi göze alarak , hatta belkide kendi mesleki kariyerini tehlikeye atarak , orada bulunan genç sporculara hayatları boyunca akıllarından çıkaramayacakları bir ders veren Trabzonspor genç takım hocası , bu bağlamda köhne ve eskimiş bir zihniyetin adamıdır.

Sosyal medyada biraz dolanınca anladım ki , Buca haklıdır . Tüm hayatın sırlarını hakim her şeyi ve her durumu bilen , ve bu engin bilgisini 140 karaktere sığdırabilen aşmış yeni nesillerimiz de doğruyu söylüyor bir yerde ...

genç takım hocası kimdir Serdar?

selcuk
16.03.2015, 12:35
Bucanın yaptığı etik değil ama Kuralı uyguladılar diye de suçlu ilan edilemezler.

Biz kendi iş bilmezliğimize yanalım.

hisiyin dahada anlamadin
o kupayi almanin ne degeri var
zaten genc takimlarimiz her sezon 3-4 sampiyonluk getiriyor
kimler cikiyor bu sampiyon takimlardan
ali sen kandil, baris memis, ergin keles ve niceleri
fatih gökdeniz tolga üclüsünden sonra elle ayakla tutulacak bir yusuf var

bu kardeslerimiz bu yil belki sampiyon olamadilar
ama adamlik dersi aldilar
önemli olan sampiyon olmak degil, nasil sampiyon oldugundur dersini aldilar

Hekimoğlu
16.03.2015, 12:36
Kural neyse o uygulanır.Ben burada etik dışı bir şey de görmedim sen kaleni boşalttıysan rakibi kınamayacaksın hele de takımı sahadan çekmek acizliğin daniskası.

S.Seymen
16.03.2015, 12:37
Rakibe saygı oyunun ve rekabetin getirdiği heyecan ve anlam.

Kişiler ve kişilikler tarafından kendilerince değerlendirilirler. Aradaki sadece kalite farkıdır. Yıllardır İstanbul'un Adına "İstanbul Yaklaşımı" dedikleri şey tam da budur.

kuralları zorlayalım ve kazanalım, Mümkünse her zaman kazanalım işin ucunda maddiyat şan övünme gibi durumlar var çünkü.

Bu Anadolu'nun olaya yaklaşımı değildir. Anadolu rakibi düşünce onu görmek ve yerden kaldırmak için yarışı tamamlamayan Trabzon'lu kızdır. Unfair gol atınca kalesini açandır. İstanbul onu da eleştirmiştir zaten. Siz takımınıza gol yediremezsiniz diye. Dağarcılarında en küçük bir rakibe rekabete saygı yok.

yıllar yılı hak yemeyi doğru sanmaktalar.

U15 hocalarının yaptıkları doğrudur. Çocuklarımıza ve gelecek nesillere verdikleri mesaj da doğrudur. Madem ki sizin için önemli, olan tek şey 3 puadır. Mademki siz çocuklarınıza bunu öğreteceksiniz. Buyrunuz tepe tepe kullanınız. Biz çocuklarımızı ahlaklı ve hakkı ile kazananlar yapmak istiyoruz denmiştir.

SAnıyormusunuz ki oradaki hocalar sizler kadar kuralları bilmezler.

O tür yaklaşımlar yeşil sahalarda daha önce de oldu örnekleri var. Bazılarımızın yaşı yemesede hocaların yaşlarında bu bilinmektedir.

Bazı profesyonel oyuncular rakip sahada durular rakip gol atmasın diye.

evet kurallar böyledir ve zamanla kuralları zorlamak ve hep kazanmak her şeye karşın kazanmak eylemi şikeye kadar gitmektedir

Hocalarımızı tebrik ediyor kendilerine teşekkür ediyorum. Elbette adamlar, olmayanlara bazı dersler vermeliler.

Hekimoğlu
16.03.2015, 12:45
U15 takımının hocaları kendi iş bilmezliklerinin faturasını çocuklara ödetmiş burada da bolca övgü almışlar maşallah.

AhmetG.
16.03.2015, 12:47
Edit.
Anlık sinirle yazılmıştır silinebilir.

winner
16.03.2015, 13:48
Burada tartışma yanlış yerden yürümüş.

Trabzonspor'lu futbolcuların hatası ya da takımın sahadan çekilmesinin buradaki olayla hiç ilgisi yok.

14 yaşındaki çocukların bile ülkede geldiği duruma bakmak lazım.

O çocukların hiç suçu yok nereye baksalar herkes çakallık peşinde.Ne olursa olsun kazan, fırsatçılık yap, başkalarının üzerine basarak yüksel.Kimseyi tanıma ne meslektaş ne de başka bir şey.Evde,sokakta,okulda,tv'de öğretilen bu.

Takım sahadan çekilmekle iyi yapılmış,Bucaspor'lu çocuklara daha büyük iyilik yapılamazdı hayatlarının bundan sonrası için.

winner
16.03.2015, 13:59
Trabzonspor'lu oyuncuların ileride anlatacak bir hikayesi oldu.

"Rakip biz sahada değilken gol attı biz de çekildik."

Bucaspor'lu oyuncular bunu anlatabilecek mi?

"Rakip sahada değilken biz gittik boş kaleye gol attık onlarda sahadan çekildi."

UğurB
16.03.2015, 14:53
Trabzonspor'lu oyuncuların ileride anlatacak bir hikayesi oldu.

"Rakip biz sahada değilken gol attı biz de çekildik."

Bucaspor'lu oyuncular bunu anlatabilecek mi?

"Rakip sahada değilken biz gittik boş kaleye gol attık onlarda sahadan çekildi."

Sevgili Erdogan,

Mesele bu olaya boyle bakabilmek... Bu cozumlemeyi yaptik mi sorunu anlamak daha kolay.
Bir tek noktayi da atlmayalim, egitmen olmasi gereken Trabzonspor Teknik ekibinin takima gol attiginda, kurallar geregi en az bir kisiyi rakip sahada birakmayi ogretmemis olmasi...

Cengiz Çubukcu
16.03.2015, 15:28
Sevgili Erdogan,

Mesele bu olaya boyle bakabilmek... Bu cozumlemeyi yaptik mi sorunu anlamak daha kolay.
Bir tek noktayi da atlmayalim, egitmen olmasi gereken Trabzonspor Teknik ekibinin takima gol attiginda, kurallar geregi en az bir kisiyi rakip sahada birakmayi ogretmemis olmasi...

öğretmediğini nerden biliyoruz? bazı şeyleri öğretmek o kadar kolay olmuyor, 15 yaşında gencecik fidanlar bunlar işin heyacanıyla bir sürü hata yapabilirler...

Hüseyin Başoğlu
16.03.2015, 15:42
hisiyin dahada anlamadin
o kupayi almanin ne degeri var
zaten genc takimlarimiz her sezon 3-4 sampiyonluk getiriyor
kimler cikiyor bu sampiyon takimlardan
ali sen kandil, baris memis, ergin keles ve niceleri
fatih gökdeniz tolga üclüsünden sonra elle ayakla tutulacak bir yusuf var

bu kardeslerimiz bu yil belki sampiyon olamadilar
ama adamlik dersi aldilar
önemli olan sampiyon olmak degil, nasil sampiyon oldugundur dersini aldilar

Abim tamam ben seni Anlıyorum ve de hak veriyorum.
Bizim çocuklar Güzelce koymuşlar tepkilerini ama burada bucalılara Suç bulmak yanlış.
Oyunun Kuralları belli. Buna uygun davrandıkları için onları suçlayamazsın.
Etik değil dersin geçer. Bir şeyin etik olmaması yanlış olduğu manasına gelmez.
Adamlığı öğrettiğimiz kadar Profesyonelliğide öğretmemiz Lazım

Courage
16.03.2015, 15:43
Siz engin bilginizi 150 karaktere sığdırdığınız için teşekkürler.

Kuralı uygulamanın suç olduğu bir anlayış bizi geniş ufuklara götürecektir.

her kanun ,etik oluyor mu ?

Kanunu uyguladım diyen nice hakim ,toplum vicdanını rencide eden kararlara imza atıyor biliyorsunuz. İtiraz noktasını vicdanlarımızdan başlatıyoruz. Yoksa dediğiniz gibi ''kurala uygun''.

winner
16.03.2015, 15:48
Rakibin yerde kıvranırken maça devam etmekte kurala uygun.

O zaman altyapıdaki çocuklara profesyonelliği şu şekilde öğretelim:

"Rakibin sakatlanıp yerde yatarken bu fırsatı kaçırma, atla üstünden git golünü at korkma kurala uygun!!!"

selcuk
16.03.2015, 15:59
Abim tamam ben seni Anlıyorum ve de hak veriyorum.
Bizim çocuklar Güzelce koymuşlar tepkilerini ama burada bucalılara Suç bulmak yanlış.
Oyunun Kuralları belli. Buna uygun davrandıkları için onları suçlayamazsın.
Etik değil dersin geçer. Bir şeyin etik olmaması yanlış olduğu manasına gelmez.
Adamlığı öğrettiğimiz kadar Profesyonelliğide öğretmemiz Lazım

bucali cocuklara zaten suc bulan yok
onlara kazanmak icin herseyin mübah oldugunu ögreten zihniyete bu protesto
yukardaki arkadasin dedigi gibi bizim cocuklardan cok bucali cocuklar bu hareketten yararlanmalidir
hocalarinada suc bulmuyorum
onuda bu tür egitim vermeye iten gercekler var demekki böyle egitiyor
zaten bucalilari incitmek isteseydik anasayfadan bir kinama yayinlanirdi

batugol
16.03.2015, 16:04
buradaki bazi arkadaslarin mantigina gore şota ve onu tebrik eden federasyon hatalidir
ayni hatali federasyon
maci bucaya herhangi bir uyari vermeden veren federasyon bir hata daha yapmistir
bizim teknik ekip de sahadan takimi cektigi icin hatalidir
yani kulliyen hata vardir

benim cocuklarima ogretmek istemedigim ve kendimin de uygulamadigim
bu yuzden de hep magdur oldugum
bir gercek vardir
zafere giden her yol mubahtir

Cengiz Çubukcu
16.03.2015, 16:05
anlaşılan buraya yazılanlardan, yapılan yorumlardan kimse bir şey öğrenmiyor ya da empati yapmıyor!! forum amacına hizmet etmiyor ne yazık ki!!!

UğurB
16.03.2015, 16:37
öğretmediğini nerden biliyoruz? bazı şeyleri öğretmek o kadar kolay olmuyor, 15 yaşında gencecik fidanlar bunlar işin heyacanıyla bir sürü hata yapabilirler...

Cengiz Bey,

11 futbolcudan bir tanesinin bile bu yonde davranmamasi, beni bu sekilde dusunmeye itiyor.
Ancak onlarinda 15 yasinda oldugunu unutmus degilim...
O nedenle de boyle bir durum oldugunda 15 yasindaki cocuklar yerine, o cocuklardan bir tanesini sahaya geri gondermeyen teknik ekibi sorgulamayi daha uygun buluyorum...
Futbol sahasi bu cocuklarin ileride meslek olarak yapmak istedikleri isin egitim alani. Hata oldugunda egitmenleri tarafindan uyarilmasi gereken alan yani...

AhmetG.
16.03.2015, 16:46
her kanun ,etik oluyor mu ?

Kanunu uyguladım diyen nice hakim ,toplum vicdanını rencide eden kararlara imza atıyor biliyorsunuz. İtiraz noktasını vicdanlarımızdan başlatıyoruz. Yoksa dediğiniz gibi ''kurala uygun''.

Ben verdiginiz örneği kabul ediyorum. Lakin verilen örnek sosyolojik yada toplumsal konularla ilgili. Ve toplum sadece yazılı kurallarla yönetilemez. Katılıyorum.

Ama bu sadece bir oyun ve kuralları dışında karar verilemez.
Kurallardan istifade ettiği için rakip takım etik ve ahlak ilkeleriyle sorumlu tutulamaz. Bu tutum yanlış.

Hüseyin Başoğlu
16.03.2015, 17:01
Durumun kazanmaya giden her yol mübahtır durumu değil.
Profesyonellik.
Profesyonel hayatta duyguya yer yok artık. Sistemli ve kurallara uyumlu bireyler işini en doğru şekilde yapan kişilerdir.
Futbola uyarlarsak bunu duygusallığa gerek yok, kurallar içinde olan bir durum. Eyvallah diyip acemiliğine yanacaksın. Işini doğru düzgün yapıcaksın.

gölgesiz
16.03.2015, 17:16
....yıllar önce hami nin böyle attığı bir gol vardı...takımın ismini tam hatırlamıyorum...bir de bu sene galatasaray bir maçta golü attı sevinirken sattığımız olcan adamların sahasında bilerek kaldı maç başlamasın diye....uyanık olmak lazım....harcanan emeğe de yazık oluyor sonuçta...gerkirse teknik heyet rakip sahaya girip maçı başlatmayacaktı...::rolleyes:

Courage
16.03.2015, 17:57
Ben verdiginiz örneği kabul ediyorum. Lakin verilen örnek sosyolojik yada toplumsal konularla ilgili. Ve toplum sadece yazılı kurallarla yönetilemez. Katılıyorum.

Ama bu sadece bir oyun ve kuralları dışında karar verilemez.
Kurallardan istifade ettiği için rakip takım etik ve ahlak ilkeleriyle sorumlu tutulamaz. Bu tutum yanlış.

Sırf oyun olduğu için bütün ahlaki ve etik değerleri kenara koyamayız. Bu çok mekanik bir tutum olur. Fair- play ilkesinden tutunda sahaya çıkan takımların taşıdığı pankarta ,futbolcuların forma altında giydiği mesaj dolu atlete kadar her bir durum kendi içerisinde bağlı olduğu toplumdan bağımsız değildir,sorumsuz hiç değildir.

Ayrıca etik ve ahlak ilkerini çiğnemek zaten karşı yaptırıma tabi olmayan ihlaller grubundadır. Biz olması gerektiğini kitaba göre değil sahadaki oyuncunun akıttığı teri kerteriz alarak bakmalıyız diye düşünüyorum.

MaEsTrO
16.03.2015, 18:11
Daha acik yazalim; la ne fairi ne playi?

Aynisi aksam antep macinda olsun bakalim bizimkiler atiyor mu atmiyor mu.

Bu cocuklar böyle büyüyor sonra bilmeyip dogru sandiklari seyler yüzünden hakemle tartisiyorlar.

Badaloğlu
16.03.2015, 18:12

Tamamda bunlar daha çocuk! Böyle bir fırsatçılık karşısında teknik heyetimizin kararını tebrik etmek lazım. Madem Bucaspor'lular bu kadar çok puan istiyorlar alın size hükmen yenilerek kazanacağınız 3 puan... Mesajı alabileceklerse tepe tepe kullansınlar şimdi o golü!

Evet belki bu konuda teknik heyet oyuncularımıza oyun kurallarını anlatmamışta olabilir. Ya da anlatmışta çocuklar sevinçten unutmuşta olabilir. Ama ne olursa olsun sahada rakibinizin bu zaafından yararlanmak fırsatçılıktır. Sahada kimse yokken boş kaleye gol atmayı Bucaspor'lu hocaları, Bucaspor'lu oyuncular nasıl kendilerine yedirebilmişlerdir? Ayıptır, bu yaşta çocuklara daha futbol öğretmeden üç kağıtı öğretenlerin yetiştirdiği oyunculardan bu ülke futbolu ne bekleyecek?

Futbolu yeterince kirlettiniz, üstüne birde bu tip rezil hareketleri görünce iyice tiksinir olduk futboldan... Yazık, Bucaspor'lu çocuklara! Onları futbol hocası diye sahtekarlar eğitiyor! Onlardan futbol oyununu öğreneceklerine futbolun üç kağıtını öğrenecekler...

ibrahim
16.03.2015, 18:20

Bu cocuklar böyle büyüyor sonra bilmeyip dogru sandiklari seyler yüzünden hakemle tartisiyorlar.
Aynen öyle.

Özellikle şu son cümlen çok doğru.

selcuk
16.03.2015, 18:26
tamamda bunlar daha çocuk! Böyle bir fırsatçılık karşısında teknik heyetimizin kararını tebrik etmek lazım. Madem bucaspor'lular bu kadar çok puan istiyorlar alın size hükmen yenilerek kazanacağınız 3 puan... Mesajı alabileceklerse tepe tepe kullansınlar şimdi o golü!

Evet belki bu konuda teknik heyet oyuncularımıza oyun kurallarını anlatmamışta olabilir. Ya da anlatmışta çocuklar sevinçten unutmuşta olabilir. Ama ne olursa olsun sahada rakibinizin bu zaafından yararlanmak fırsatçılıktır. Sahada kimse yokken boş kaleye gol atmayı bucaspor'lu hocaları, bucaspor'lu oyuncular nasıl kendilerine yedirebilmişlerdir? Ayıptır, bu yaşta çocuklara daha futbol öğretmeden üç kağıtı öğretenlerin yetiştirdiği oyunculardan bu ülke futbolu ne bekleyecek?

Futbolu yeterince kirlettiniz, üstüne birde bu tip rezil hareketleri görünce iyice tiksinir olduk futboldan... Yazık, bucaspor'lu çocuklara! Onları futbol hocası diye sahtekarlar eğitiyor! Onlardan futbol oyununu öğreneceklerine futbolun üç kağıtını öğrenecekler...

+1461

AhmetG.
16.03.2015, 18:33
Sırf oyun olduğu için bütün ahlaki ve etik değerleri kenara koyamayız. Bu çok mekanik bir tutum olur. Fair- play ilkesinden tutunda sahaya çıkan takımların taşıdığı pankarta ,futbolcuların forma altında giydiği mesaj dolu atlete kadar her bir durum kendi içerisinde bağlı olduğu toplumdan bağımsız değildir,sorumsuz hiç değildir.

Ayrıca etik ve ahlak ilkerini çiğnemek zaten karşı yaptırıma tabi olmayan ihlaller grubundadır. Biz olması gerektiğini kitaba göre değil sahadaki oyuncunun akıttığı teri kerteriz alarak bakmalıyız diye düşünüyorum.

Etik ve ahlaki değerlerin parasal ve kuralları belli bir düzende hükmünün olması tuhaf olur.
Saygı duyarım görüşüne.

Serdar A
16.03.2015, 18:43
Siz engin bilginizi 150 karaktere sığdırdığınız için teşekkürler.

Kuralı uygulamanın suç olduğu bir anlayış bizi geniş ufuklara götürecektir.

Buca'yı ve onun bu kolay yoldan emek vermeden , alın teri içermeyen galibiyetini övmeyi bıraktınız da şimdi de , şahsen bizim bu u15 maçlarındaki yorumlarından ötürü rahatsızlığımı ifade ettiğim twitterın karakter engellemesi yüzünden sloganist yorumlar yaza yaza zamanla beyni yakmış altı boş bir şovenizm oluşturmuş insanların avukatlığına mı başladınız... Geçin bunları , değil 150 karakter , öyle an oluyor 15000 karakterde de meramımı anlatabilmek için bu forumdayım ben. Karaktere sığıyor çünkü. Siz konuyu mecrasında tartışacak yerde kasten ve maksatlı olarak , başka birisine çarpmaya kalkarsanız , onun cevabını da alırsınız . Fazla zorlamayın.

batugol
16.03.2015, 18:50

benim tuttugum trabzonspor boyle bir durumda gol atmaz

Uğurtan
16.03.2015, 18:53
Trabzonspor'u hiçbirşekilde anlamayan ve anlamamış bir zihniyet şuan yönetiyor...

Bu uzun senelerdir böyle de malesef Trabzonsporluyum, Trabzonspor benim sevdam diyenler de aynı yoldalar. Asıl üzücü olan budur.

Trabzonspor, benim bunca yıldır aşık olduğum, sevdam böyle bir kulüp. Ben basit şekilde ve yalınlıkla memleket sevdalısı değilim sadece.

O kadar olsaydı bu kadar anlam ifade etmezdi.

Sahadaki çocuklarımıza da takımı sahadan çeken hocamıza da teşekkür ederim.

Hem hatırlatıcı oldular genetiğimizi. Hem de turnusol kağıdı gibi çürükleri görmemize katkı yaptılar yeniden.

batugol
16.03.2015, 18:54
Durumun kazanmaya giden her yol mübahtır durumu değil.
Profesyonellik.
Profesyonel hayatta duyguya yer yok artık. Sistemli ve kurallara uyumlu bireyler işini en doğru şekilde yapan kişilerdir.
Futbola uyarlarsak bunu duygusallığa gerek yok, kurallar içinde olan bir durum. Eyvallah diyip acemiliğine yanacaksın. Işini doğru düzgün yapıcaksın.

durumun profesyonellik ile hic bir alakasi yok
onumuzde şota ornegi var
herkes ve federasyon tebrik etti
profesyonellik olsaydi kendi klubu ve taraftarlari tepki koymaz miydi ?

Serdar A
16.03.2015, 18:55
qY5f_u19f6o

selcuk
16.03.2015, 18:58
qY5f_u19f6o

bu adamida iste o takimi ceken trabzonsporum yetistirdi

Hüseyin Başoğlu
16.03.2015, 19:28
Şota'nın durumu ile bu durum farklı.
Rakip oyuncu sakatlık var diye Durmuş donk gitmiş gol atmış.
Konya'nın futbolcularının fair play adına hareketlerine aynı şekilde Karşılık vermiş.
Bizimkinde Kuralları bilmememizden ötürü açık vermişiz ve golü yemişiz işte bu kadar basit.
Dünya'nın en Saygın 2 klubü maç yapsın aynı olay olsun kimse gol atanı kınamaz.
Boş adamlıklar felan karın doyurmaz kimseye bir şey kazandırmaz.

ibrahim
16.03.2015, 19:38
Şota'nın durumu ile bu durum farklı.
Rakip oyuncu sakatlık var diye Durmuş donk gitmiş gol atmış.
Konya'nın futbolcularının fair play adına hareketlerine aynı şekilde Karşılık vermiş.
Bizimkinde Kuralları bilmememizden ötürü açık vermişiz ve golü yemişiz işte bu kadar basit.
Dünya'nın en Saygın 2 klubü maç yapsın aynı olay olsun kimse gol atanı kınamaz.
Boş adamlıklar felan karın doyurmaz kimseye bir şey kazandırmaz.

Aynısı ikili mücadelelerde çoğu Türk futbolcusunun tavrı için de geçerli. Rakibin herhangi bir teması halinde kendini yere atar, daha mantıklı olanı yapar yabancı bir futbolcu. Ama Türkiyede yetişmiş bir futbolcu bunu kendine yediremez, delikanlılık yapacağım diye devam gider, harcar pozisyonu. Bu gibi profesyonel olmayan düşüncelerin yarardan çok zarar getirdiği taa altyapıdan itibaren öğretilmesi gerekir. Bu konu da aynı mesele. Futbol piyasasında bu kafayla fazla yaşayamayız Türk milleti olarak.

Hüseyin Başoğlu
16.03.2015, 19:42
Aynısı ikili mücadelelerde çoğu Türk futbolcusunun tavrı için de geçerli. Rakibin herhangi bir teması halinde kendini yere atar, daha mantıklı olanı yapar yabancı bir futbolcu. Ama Türkiyede yetişmiş bir futbolcu bunu kendine yediremez, delikanlılık yapacağım diye devam gider, harcar pozisyonu. Bu gibi profesyonel olmayan düşüncelerin yarardan çok zarar getirdiği taa altyapıdan itibaren öğretilmesi gerekir. Bu konu da aynı mesele. Futbol piyasasında bu kafayla fazla yaşayamayız Türk milleti olarak.

Bizim millete vermişler boş gazı sözde boş adamlık öğretmişler öyle ağır aksak gidiyoruz.
Asıl adamlık işini hakkıyla düzgün şekilde yapmaktır.

Berat Akçay
16.03.2015, 19:51
Böyle saçma bir şey olabilir mi yahu ? Kural budur. Senin bunu öğretmen gerekir. Sahadan çekmek ne demek ? Bunu doğru bir hareketmiş gibi göstermek de nedir. Ders olsun

Serdar A
16.03.2015, 20:03
silinebilir...

AhmetG.
16.03.2015, 20:17
Edit.
Anlık sinirle yazılmıştır silinebilir.

Serdar A
16.03.2015, 20:47
Hakaret anlayışımız farklıymış evet. Sosyal çevreme bunu da ekleyebilirsiniz. Ayrıca ruh ve psikolojik tahlillerime devam ederek trollüğün literatüredeki anlamlarını yeni hakaret biçimleri geliştirerek ve bunu hakaret olarak farkettirmeyerek geliştirebilirsiniz.

Şecaat arz ederken sirkatin söylemek , bu olmalı.
Bana ne sizin ruh halinizden psikolojinizden.

Arka sayfada sosyal medyada okuduğum ve beni üzen mesajlar üzerine yazdığım kısacık bir şey var . Onun üzerinden bana sataşıyor ve "engin bilginizi 150 karaktere sığdırdığınız için teşekkürler" gibi gereksiz bir ifade ile aklınızca dalga geçiyorsunuz.

Sizi nezaket sınırları içerisinde kalmaya çalışarak savunduğunuz konuyu bırakıp bu insanların avukatlığına da soyunmayın diyerek ikaz ediyorum . Bu söylediklerimde hilaf yoktur , fakat burada yalnızca yazı dili ile anlaşıyoruz iletişim kazaları olabilir. İncitici bir ifade olmuş ise birilerinin adamlığına dil uzatacak yerde bunu nezaket kuralları içerisinde belirtirseniz ben özür dilemekten gocunan birisi değilim . 1-2 yıllık üye değilim 8 yıldır bir fiil burada yazıyorum.

İkinci kez benim şahsımla ilgili hakarete varan bir dilde ısrar ettiğiniz için bende uyanan duygu sizin konuyu tartışmak değil benim her yazacağım mesaja karşılık konuyu kişiselleştirileceği yönünde oldu . Trollük yakıştırmam bundandır . Benim yerimde olsa idiniz sizin de hissiyatınız bu olurdu .

Bakın yine söylüyorum , lütfen konu hakkında bir beis varsa , bunun üzerine tartışılır . Bunun dışında meseleyi kişiselleştirmekten uzak durunuz. Bu başlık altında son iki sayfadaki mesaj sırasını ve neyin neye karşılık yazıldığına tekrar bakarsanız benim sizin şahsınızla alakam olmadığını göreceksiniz . Burada her hangi birisinin adamlığını şahsını karakterini ağzıma almam , haddim olamaz...

AhmetG.
16.03.2015, 21:40
Şecaat arz ederken sirkatin söylemek , bu olmalı.
Bana ne sizin ruh halinizden psikolojinizden.

Arka sayfada sosyal medyada okuduğum ve beni üzen mesajlar üzerine yazdığım kısacık bir şey var . Onun üzerinden bana sataşıyor ve "engin bilginizi 150 karaktere sığdırdığınız için teşekkürler" gibi gereksiz bir ifade ile aklınızca dalga geçiyorsunuz.

Sizi nezaket sınırları içerisinde kalmaya çalışarak savunduğunuz konuyu bırakıp bu insanların avukatlığına da soyunmayın diyerek ikaz ediyorum . Bu söylediklerimde hilaf yoktur , fakat burada yalnızca yazı dili ile anlaşıyoruz iletişim kazaları olabilir. İncitici bir ifade olmuş ise birilerinin adamlığına dil uzatacak yerde bunu nezaket kuralları içerisinde belirtirseniz ben özür dilemekten gocunan birisi değilim . 1-2 yıllık üye değilim 8 yıldır bir fiil burada yazıyorum.

İkinci kez benim şahsımla ilgili hakarete varan bir dilde ısrar ettiğiniz için bende uyanan duygu sizin konuyu tartışmak değil benim her yazacağım mesaja karşılık konuyu kişiselleştirileceği yönünde oldu . Trollük yakıştırmam bundandır . Benim yerimde olsa idiniz sizin de hissiyatınız bu olurdu .

Bakın yine söylüyorum , lütfen konu hakkında bir beis varsa , bunun üzerine tartışılır . Bunun dışında meseleyi kişiselleştirmekten uzak durunuz. Bu başlık altında son iki sayfadaki mesaj sırasını ve neyin neye karşılık yazıldığına tekrar bakarsanız benim sizin şahsınızla alakam olmadığını göreceksiniz . Burada her hangi birisinin adamlığını şahsını karakterini ağzıma almam , haddim olamaz...

Uzatmanın manası olmadığını düşünüyorum. Siz de aynı kanaattesiniz. Teşekkür ederim. Kırıcı ifade kullanmış isem özür dilerim.

Uğurtan
18.03.2015, 13:21
Böyle saçma bir şey olabilir mi yahu ? Kural budur. Senin bunu öğretmen gerekir. Sahadan çekmek ne demek ? Bunu doğru bir hareketmiş gibi göstermek de nedir. Ders olsun

Oldu.

Kuralına göre oynamalıymışız.

Şike de mübah herşey mübah.

Kurallarda artık şike yapmanın cezası yok hatırlatiyim.

Ben yokum arkadaş.

Benimki renk sevdası değil sadece.

Farkı yok.

Mehmet BAL
18.03.2015, 13:29
teknik ekibi tebrik ederim (tabi ki oyuncular buradan ders çıkaracaklardır. bir daha ki sefere ona göre bir kişi gerekli yerde durur)
kurala göre başlayabilirsin ama etik değil.

Berat Akçay
18.03.2015, 14:11
Oldu.

Kuralına göre oynamalıymışız.

Şike de mübah herşey mübah.

Kurallarda artık şike yapmanın cezası yok hatırlatiyim.

Ben yokum arkadaş.

Benimki renk sevdası değil sadece.

Farkı yok.
Ya Uğurtan sap ile samanı niye karıştırıyorsun. Futbolu kuralları çerçevesinde oynayacaksın. Kendi yarı sahana geçince oyun tekrar başlar. Bu faulü hızlı kullanmaya benzer. Bu olayda yanlış bir şey yok. Yanlış bir şey varsa bu oyuncuları çeken hocadadır. Faul olur taça atarsın. Topu tekrar atmalarını beklersin atmazlar atak yapıp gol atarlar tamam da bu olayda centilmenlik dışı hiçbir şey görmüyorum

Yiğit Gayretli
18.03.2015, 14:16
Berat'a katılıyorum. Hızlı faul kullanmak doğru örnek. Tüm futbolcuların kendi yarı sahana geçmiş, oyunun başlaması için engel kalmamış. Oyunun içinde vardır bu. Amatör kümede bile öğretirler...

Cengiz Çubukcu
18.03.2015, 14:51
empati nedir arkadaşlar? Berat ,Yiğit sizi empatiye davet ediyorum

Mehmet BAL
18.03.2015, 14:51
Ya Uğurtan sap ile samanı niye karıştırıyorsun. Futbolu kuralları çerçevesinde oynayacaksın. Kendi yarı sahana geçince oyun tekrar başlar. Bu faulü hızlı kullanmaya benzer. Bu olayda yanlış bir şey yok. Yanlış bir şey varsa bu oyuncuları çeken hocadadır. Faul olur taça atarsın. Topu tekrar atmalarını beklersin atmazlar atak yapıp gol atarlar tamam da bu olayda centilmenlik dışı hiçbir şey görmüyorum

bu yerde futbolcun sakatlık geçirirken topu dışarı atmamaya benzer.
Nasıl ki topu taça atmasını beklersin bunda da rakibin saha da olmasını bekleyeceksin.

Kural ise iki pozisyonda da oyun devam eder ama etik değil

winner
18.03.2015, 15:47
Berat'a katılıyorum. Hızlı faul kullanmak doğru örnek. Tüm futbolcuların kendi yarı sahana geçmiş, oyunun başlaması için engel kalmamış. Oyunun içinde vardır bu. Amatör kümede bile öğretirler...

Hızlı faul kullanmak ile sahada rakibin yokken gidip boş kaleye gol atmanın nasıl bir ilgisi var.

winner
18.03.2015, 15:52
Bucaspor'un yaptığı futbol sahalarının en utanmazca hareketi.

Rakibin suratına tükürmenin bile izahı vardır ama bunun yok.

Trabzonspor hangi seviyede olursa olsun böyle bir hareket yapsa ben utanırım.

Ama görüyorum ki gooooool diye zıplayacak olanlar var.

Değerlerimiz adına üzücü.

Oğuzhan Turhan
18.03.2015, 16:00
Hocalarımızın yaptığı davranışı eleştiren arkadaşların, rakip bu durumu kuralların gereği yaptı diyerek savunmalarını gerek ahlaki gerekse dünya görüşüm gereği anlayamıyorum.
Örnek çok güzel olmuş; rakip takım futbolcusu sakatlandığında topun dışarı atılacağına dair bir kural yok.
O zaman hazır rakibi 10 kişi bulmuşken kurallar gereği gol atmaya çalışsın takımlar.
Bu kadar materyalist olmayın arkadaşlar.

Onur Muhcu
18.03.2015, 17:54
Öfkeni kontrol edeceksin, 15 yaşında çocukları sahadan çekmek yerine onlara oyunun kurallarını, futbolun bir hata oyunu olduğunu ve bu hataların yapılmaması gerektiğini kanalize edeceksin.

Hadi diyelim ki öfkeni kontrol edemedin, o zaman masadan kalkarken kazanacaksın. Sen ne yaptın? 3-0 hükmen!!

Yazık..

Berat Akçay
18.03.2015, 21:36
empati nedir arkadaşlar? Berat ,Yiğit sizi empatiye davet ediyorum

Futbol oynamış ve futbolu bilen adamsın Cengiz abi. Sen de bunu diyorsan ne diyeyim. Ben olayda yanlış bir şey görmüyorum

Berat Akçay
18.03.2015, 21:43
Futbolcu dediğin uyanık olacak. Uyanıktan kastım kendini ceza sahası içinde bilerek yere atması falan değil. Takımımda böyle oyuncular olmasını isterim.

Zeki Yavru ayakkabısını bağlarken gol yedik diye sızlanmayacaksın. Hakeme söyleyeceksin ve o da düdüğünü çalarak oyunu durduracak sonra bağlayacaksın ayakkabını. Bunda da 1 kişi rakip sahada bekleyecek gerekirse sevinirken. Yanlış hatırlamıyorsam bir maçta Olcan yapmıştı bu hareketi sağolsun. Sevmem kendisini ama

Yukarıda bir arkadaş yazmış. Futbol hatalar oyunudur diye. Çok doğru
Ben hala hocanın takımı çekmesindeyim. Ya arkadaş :)

Berat Akçay
18.03.2015, 21:45
Hocalarımızın yaptığı davranışı eleştiren arkadaşların, rakip bu durumu kuralların gereği yaptı diyerek savunmalarını gerek ahlaki gerekse dünya görüşüm gereği anlayamıyorum.
Örnek çok güzel olmuş; rakip takım futbolcusu sakatlandığında topun dışarı atılacağına dair bir kural yok.
O zaman hazır rakibi 10 kişi bulmuşken kurallar gereği gol atmaya çalışsın takımlar.
Bu kadar materyalist olmayın arkadaşlar.

Rakip sakatlandıktan sonra dışarı çıkıyor ve bir süre dışarıda kalıyor. O süre zarfında rakip gol aramıyor mu ? Gol atılmıyor mu ? Hani fair play. Bekle gelsin adam o zaman

Courage
19.03.2015, 10:09
Rakip sakatlandıktan sonra dışarı çıkıyor ve bir süre dışarıda kalıyor. O süre zarfında rakip gol aramıyor mu ? Gol atılmıyor mu ? Hani fair play. Bekle gelsin adam o zaman

iyi de berat arkadaş , sakatlandıktan sonra mecburen saha dışına alınan adamın arkadaşları bu aralıkta rakip gol ararken oyuncunun başına mı toplanmış oluyorlar yoksa onun eksikliğini kapatmak için daha bir konsantre olarak pozisyon mu alıyorlar?

Taner Gündoğdu
19.03.2015, 13:32
15 yaşındaki çocuklara öğretilmesi gereken pes etmek midir? haklarını savunmak mıdır? bu pozisyonda hakkımız yenmiş midir? hayır yenmemiştir. kural çerçevesinde "çok şık olmayan bir biçimde" rakip gol atmıştır. burada antrenörün yapması gereken futbolcularına gerekli dersi vermesidir. hakem kasıtlı yanlış kararlar verir, futbolcularımıza kural dışı müdahaleler olur(tribün vs..) o zaman hakkımız çalınıyor biz bu şartlarda mücadele etmeyiz dersin takımı çekersin sahadan...

bucaspor kendince profesyonel davranmıştır (bence profesyonellik bu değildir), teknik ekip ise sap ile samanı karıştırmıştır. ne zaman nerde nasıl tepki vereceğini vermek gerekir...

Berat Akçay
20.03.2015, 13:25
iyi de berat arkadaş , sakatlandıktan sonra mecburen saha dışına alınan adamın arkadaşları bu aralıkta rakip gol ararken oyuncunun başına mı toplanmış oluyorlar yoksa onun eksikliğini kapatmak için daha bir konsantre olarak pozisyon mu alıyorlar?

Arkadaşları oyuncu kenardayken onun eksikliğini kapatıp kapatmaması önemli değil. Rakip sakatlıktan dolayı kısa bir süre eksik oynuyor. Diğer rakibin gol araması fair play dışı bir hareket o zaman. Fair playden söz edildiği için söylüyorum bunu. Yoksa benim için problem yok bu durumda da

Bucaspor'un yanlış bir şey yaptığı falan yok. Tek sorun hocanın takımı çekmesi

Yiğit Gayretli
20.03.2015, 13:38
Hızlı faul kullanmak ile sahada rakibin yokken gidip boş kaleye gol atmanın nasıl bir ilgisi var.

Benim futbolcularımın kendi yarı sahasında sevinmemesi gerektiğini bilmiyorsa, o golü hak ederek yemişler demektir.

Rakip, oyuna başlayabileceği bir durumda başlamış ve gol atmış.

2011-2012 sezonu (Ordu maçı olabilir), Burak gol attıktan sonra tüm takım el ele tutuşup gol sevincinde kenara koşmuştu. Sadece Giray durumu fark edip rakip yarı sahaya girip orada beklemişti...

Ordu gol atsa ben Ordu futbolcusuna değil kendime futbolcuma kızardım.

Courage
21.03.2015, 10:44
Arkadaşları oyuncu kenardayken onun eksikliğini kapatıp kapatmaması önemli değil. Rakip sakatlıktan dolayı kısa bir süre eksik oynuyor. Diğer rakibin gol araması fair play dışı bir hareket o zaman. Fair playden söz edildiği için söylüyorum bunu. Yoksa benim için problem yok bu durumda da

Bucaspor'un yanlış bir şey yaptığı falan yok. Tek sorun hocanın takımı çekmesi

ben iki olay arasındaki farkı anlatıyorum. A takımının oyuncusu sakatlandığında saha dışına alınır ve A takımı eksik oynamasına rağmen aktifdir ve hatta eksikliği kapamak için her zamankinden daha fazla oyuna motive olarak oyuna devam ederler. Bu süre zarfında gol yerseler bunun centilmenlik dışı olduğu iddia edilemez. Oyunun içindedirler ve aynı zamanda sakat oyuncu diğerlerini etkileyecek şekilde sahada bulunmamaktadır. Tedbir alma şanslarıda vardır.

Ama A takımı gol attığında herşeyi bırakıp sevinmeye gitmişse ve rakip B takımı fırsattan istifade oyunu başlatıp sayı yapmışsa bu düpedüz ahlaksızlıktır bakın fırsatçılık demiyorum.

Fırsatçılık; misal 2 yıl önce oynanan lig sonu karşılaşmalarında (şikeciler için uyduruldu biliyorsunuz) Colman'ın faulü çok çabuk kullanıp Burak'ın attığı goldür. Burada rakip takımın uyuduğu ,uyuştuğu anı kollayıp zekice şansı değerlendirme vardır. Rakip geç kalmasından mütevellit forveti yakalayamaz ve gol olur. Ama o anda mevkiisini falan boşaltmış değildir ,oyunun içindedir.

Umarım anlatabilmişimdir.

selcuk
21.03.2015, 12:48
her sey bir yana
bu baslik insani üzüyor

trabzonluluk durusu kayip oldugunun en büyük göstergelerinden
takim profesyonel olsun diye diye tarafarimiz profesyonel olmus