PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haluk Ulusoy’a 11 yıl hapis istemi!..

Kaya
26.10.2006, 19:39
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Hizmet nedeniyle emniyeti suistimal ettikleri” gerekçesiyle, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, eski başkan vekilleri Ata Aksu, Orhan Saka ve eski Mali İşler Koordinatörü Haldun Kozakoğlu hakkında 11 yıl 3’er aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcılığı’nın ihbarı üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırladı.

İddianamede; Ulusoy, Aksu, Saka ve Kozakoğlu’nun kendilerine teslim edilen kurum parasını, Türkiye Futbol Federasyonu kuruluş ve görevleri hakkında kanuna aykırı biçimde, kendileri ve başkalarının çıkarı için sarf ettikleri kaydedildi.

Evet, arkadaşlar ne düşünüyorsunuz?

Hakkında böyle bir dava açılma imkanı olan bir kişinin TFF başkanlığını sürdürmesi gerçekten çok rezalet bir durum. Haluk Ulusoy'un çıkıp istifa etmesi lazım diye düşünüyorum...

Özgür Öztürk
26.10.2006, 19:51
Tekrar başa gelesi hataydı ama Levent Bıçakçı dan kurtulmak için elde olanın yine en iyisi gözüküyordu.

Artık bu saatten sonra Türk futboluna zarar vereceği kanısındayım.

Hadi istifa etti yerine kim gelecek ?

Cafer KILIÇSOY
26.10.2006, 20:43
Bu M.Ali Şahin'in hüsni kuruntusudur. Siz inanıyormusunuz sayın Ulusoy'un Federasyonun parasını kendi çıkarları icin harcayacağına. Ben asla inanmıyorum.

Bilmem hatırlarmısınız Haluk Ulusoy'un ilk başkan seçildiği dönemleri. Türk Futbolu büyük bir kaos içindeydi. Abdullah Kığılı bırakıp kaçmıştı başkanlığı. Ulusoy'un Trabzonspor'a zararı vardır yoktur orası tartışılır. Ama türk futbolu biryerlere gelmişse bunda Ulusoy'un emeği inkar edilemez. İlk başkan olduğu zamanları iyi hatırlarım. Ne anası kalmıştı ne avradı. Gazete manşetlerinde evinin telefonları veriliyordu her gün. Ulusoy buna rağmen başarılı olmuş, dünya üçüncüsü Türkiyenin federasyon başkanlığını yapmış bir şahsiyettir.

Şimdi meyve veren ağaç taşlanıyor. Ve Ak Parti futbolun içine burnunu sokup duruyor

Unutmasınlar ki önceleride böyle şeyler yapmışlardı da sonları pek iyi olmamıştı.. The Last Samurai filminin ana konusunu anlayamamışlar galiba

SAYGILARIMLA

sweetrose
26.10.2006, 21:26
Bu federasyon diğerlerinden farklı değil.. Türkiye de şu ana kadar onuruyla kalabilen bir federasyon göremedim daha..

Cafer KILIÇSOY
26.10.2006, 23:36
Haluk Ulusoy Trabzona kazandırdığı tesis yüzünden yargılanıyor. Bilginize...

isaret parmagi
27.10.2006, 16:09
Futbolumuzun en az İtalya kadar kirli oldugunu bir kjez daha anladım...

sweetrose
27.10.2006, 22:13
Futbolumuzun en az İtalya kadar kirli oldugunu bir kjez daha anladım...

oooo...Türkiyede futbolu karıştırsalar...daha neler çıkacakta..

Egemen Yılmaz
28.10.2006, 13:36
bize ne bu galatasaraylıdan isterse 20 yıl yesin

Erkan
28.10.2006, 15:52
bize ne bu galatasaraylıdan isterse 20 yıl yesin
Fenerli degil ya?! Sen ona bak, onun yerine fenerli gelir ozaman da nah sampiyon oluruz. Hem de adam bize sagladigi tesisler yuzunden bu duruma dustu. (Tam durumu bilmiyorum ama gelen gideni aratir ulusoy gitmesin) Yerine daha da serrefsiz birileri gelir.

ibzolist
31.01.2007, 10:23
kulupler birliğiyle haluk ulusoy arasındaki polemiğin siyasi yönünün ağır bastığını savunanlardanım , bilindiği gibi levent bıçakcı fenerbahçeli olmakla birlikte akp li ve tayyip'e yakın bir simaydı , hükümete rağmen ulusoy un kazanması hükümete vurulan ikinci darbe olarak algılandı( ilki fiskobirlik seçimlerinde eski başkanın kazanmasıydı ki daha sonra istifa etmeye zorlanmıştır) .
sonuçta olaya devlet bakanı şahinin de karışmasıyla ,ki dünyanın hiç biryerinde yoktur bu , ulusoy yolsuzlukla suçlanıyor.suçlamanın kanıtı da trabzonspor un düzenlediği gecede ulusoyun -kendi cebinden- yaptığı bağış ve trabzonda yapılan tesisler gösteriliyor,, yani hükümet iki kez liselerarası dünya şampiyonu ve bir kez de dünya üçünsü çıkartan şehre iki tane minyatür sahayı çok görüyor , unutulmasın ki türkiye de en çok amatör takımın olduğu il de trabzondur,
herzaman seçilmişlerin atanmışlardan üstün olması gerektiğini savunan başbakan ulusoy konusunda nedense yan çizmiştir.

Can52
06.02.2007, 21:21
bilindiği gibi levent bıçakcı fenerbahçeli olmakla birlikte akp li ve tayyip'e yakın bir simaydı ,

Levent Bicakcinin Fenerbahceli oldugunu nerden biliyorsun?
Levent Bicakci Galatasaray kongre üyesi.
Bunu diger forumlari takip ederekte arastirbailirsin.

L.Bicakci , kendisi istifa etmistir. Sebebi ise malüm Isvicre maci.
Kendi adina efendiligini göstermis ve ayrilmis. Keske baska yüzsüzlerde o büyklügü gösterselerdi.
Ulusoya gelince, Adam Türkiye Futbolun basina gelebilecek en son adam.
Saksakciligi, yagciligi, hatir ,gönül , kiyakciligi ön planda olan.
Ona yag cekmeyeni hic affetmeyen tipik bir ZÜBÜK siyasetcisidir.

Ama en büyük suc onda degil onu secen kulüplerde. Hani bana kiyak ceker olayi. Tamam sana kiyak cekecek , ama yarin digerinme kiyak cekince , senin canin yanacak. Onu bazi kulüpler hic düsünmez......

ibzolist
08.02.2007, 10:57
forumları takip etmeme gerek yok bıçakçının nasıl bir adam olduğunu ve hangi takımı tuttuğunu öğrenmem için, eğer senin dediğin gibi gerçekten cinconluysa başkanlığı dönemindeki fener kayırmalarına dikkat et yoksa ulusoya ithaf ettiğin şakşakçılığın kralını mı gösterdi bizlere,,,şimdi sen nuri albayrak istifa ederse aynı büyüklüğü ve efendiliği ona da yapıştırırsın. kendi isteğiyle istifa etmiş miş ,,,ha unutmadan haluk ulusoya destek vermemin hemşehrilikle de yakından uzaktan alakası yok ,,,en azından adam ben şu takımı tutuyorum bu takımın şampiyonluğunu istiyorum gibi polemikleri yok

forzalazio
21.02.2007, 11:28
bir fener ligi ancak bukadar kirletebiliyor arkadaşlar hep f5 in suçu bunlar

gaybana61
30.05.2007, 12:34
haluk ulusoya bu kadarıda olmamalı yaptığı başarılar ortadadır bence...

Cafer KILIÇSOY
05.07.2007, 22:04
Valla şu anda olaya uefa tamamen el koymuş durumda. Siyasetin tamamen Türk futbolundan elini çekmesini istiyor.

İyide ediyor

ozcan_asanoglu
13.08.2007, 17:21
Bu 11 yıl umurumda bile değil...

Trabzonlu'nun gönlünde müebbete mahkum oldu zaten...3 puanımız da silinirse idama döner bu...

Ulusoy'un dostu olup kalleşlik göreceğime karşısına geçer mertçe düşmanlığını beklerim...

Ehveni şerden, adam yokluğundan zamanında Ulusoy'un desteklenmesi gerektiğini savunduk. heyhaatt, yazık ki yazık!!

"Şer"leri karıştırmışız...

Turan Bebek
13.08.2007, 19:03
bir trabzonlunun, rakiplerinden birine hizmet ediyor olması ve bu hizmetini yaparken de trabzonun hep karşısında durması ne kadar acı veriyor insana.

emrahs61
13.08.2007, 19:09
bir trabzonlunun, rakiplerinden birine hizmet ediyor olması ve bu hizmetini yaparken de trabzonun hep karşısında durması ne kadar acı veriyor insana.

Kanı bozukların efendisi=Haluk ULUSOY

Nytre
13.08.2007, 20:15
haluk ulusoy 5 para etmez bir adam....

onu trabzonda sevenler çıkarlarından dolayı seviyordur...

Sacit
13.08.2007, 20:38
bu işte de bişi var ama hadi neyse,eğer ki yapmış ise böyle bi ayıb,tabiki istifa etmesi lazım ama ondan daha iyi yapacak biri olduğunu da sanmıyorum,varsa eğer gelsin başkanlığa.

görevi kötüye kullanmışmış,ondan önceki sahtekarlar şimdikilerden daha mı iyiydiler.

Recep Çaltepe
13.08.2007, 20:46
Tam bir çocuk oyunu yaşananlar. Bir tanesi "topunu keserim, beni de oyuna al" diyor, öbürü "kesemezsin, seni babama söylerim" diyor. Babasının duyacağı şekilde "Benim babam kim biliyor musun?" diyor. Baba da o sırada camdan aşağı bakıyor.

İşte falan filan feşmekan...

Bir de özlü söz(!) yazalım:
"Gereken neyse yapılacak. Hiç acımayacağız."

Şişli taraflarında yaşanan beş maçlık muhabbet çok dokunmuş bu kişiye anlaşılan. Bu sözleri söylerken kesin gözleri de ağlamaklı olmuştur.

zafer6161
13.08.2007, 23:50
http://img36.yukle.tc/images/1919ulugollumdf6.gif