PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yargıtay 18. Dairesi "Trabzonspor Kongre Yapacak" Dedi

Sayfa : [1] 2

U.Sadıkoğlu
03.03.2015, 11:27
'Yönetimin süresinin 2,5 yıla çıkarılmasına' ilişkin genel kurul kararının iptali icin açılan davanın Yargıtay'daki duruşması bugün yapılacak.

Yargıtay, bugün Trabzonspor kararını açıklayacak. Mahkemenin aldığı karar, Yargıtay tarafından onanırsa Trabzonspor'da Mayıs ayında kongre olacak. Aksi halde kongre Aralık ayında yapılacak.

Faik Yılmaz
03.03.2015, 11:37
duruşma var da karar çıkar mı ?

inşallah çıkarda kurtuluruz bunların elinden......

katre-i.matem
03.03.2015, 11:44
Mayıs - Aralık.. Arada belkide bir kaç sezon fark edecek bir kayıp yada kazanım var. Hakkımızda hayırlısı..

Yiğit Gayretli
03.03.2015, 11:44
Umut, ey umut!

barisb
03.03.2015, 11:58
E hadi inşallah!

Faik Yılmaz
03.03.2015, 12:00
duruşma var da karar çıkar mı ?

inşallah çıkarda kurtuluruz bunların elinden......

abi mesajım düzeltilmiş sanırım....

yazdığım kelimenin kötü bir anlamı yoktu.....

klübü getirdikleri noktaya istinaden iflas eden tüccar anlamında müflis tüccar kelimesini kullanmıştım....

saygılar sevgiler

Yunus Emre SEYHAN
03.03.2015, 12:04
O kadar para harcandı yatırım yapıldı

Bu yönetimden kurtulsak bile yeni gelen yönetimden çok şey bekleyemeyeceğiz malesef.

Hatta doğru düzgün aday çıkacağını da sanmıyorum.

Örneğin M. Usta aday olmaz. Kaynak kalmadı çünkü.

aaahmet61
03.03.2015, 12:09
O kadar para harcandı yatırım yapıldı

Bu yönetimden kurtulsak bile yeni gelen yönetimden çok şey bekleyemeyeceğiz malesef.

Hatta doğru düzgün aday çıkacağını da sanmıyorum.

Örneğin M. Usta aday olmaz. Kaynak kalmadı çünkü.

akyazının rantı ne güne duruyor.

Derin Trabzon
03.03.2015, 12:12
İho gitsinde varsın kimse aday olmasın boş kalsın başkanlık koltuğu.

Dünya üzerindeki 7 milyar insanın içinden iho dan daha kötüsü bulunamaz.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 12:35
Hadi inşallah Hacıosmanoğlu ile yola devam...

aaahmet61
03.03.2015, 12:40
Hadi inşallah Hacıosmanoğlu ile yola devam...

haci sana nasıl bir büyü yapmış ki hala devam diyorsun.seni oflu hocaya getireceğim.büyüyü bozsun.başka yolu yok.

My
03.03.2015, 12:46
Fena çıkmazlardayız. Gitse kim gelecek? Kalsa zaten halimiz yaman. Allah sonumuzu hayır etsin.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 12:49
haci sana nasıl bir büyü yapmış ki hala devam diyorsun.seni oflu hocaya getireceğim.büyüyü bozsun.başka yolu yok.

:)

Adem Akyüz'
03.03.2015, 12:58
Hadi bakalım.. inşallah kongre kararı çıkar..

Fatih Kuloğlu
03.03.2015, 13:04
Allahım çektiğimiz dert keder yeter bari burda yüzümüz gülsün

Mert Oğuzlu61
03.03.2015, 13:09
hakan kulaçoğlu nu 2. başkan olarak yanına alıp, güçlü ve vizyon sahibi bir kadroyla adaylığını koyacak olan biri varsa o karar bugün çıksın, yoksa devam...

iki ucu moklu değnek misali, şu aşamada çıkacak karar hayır mı şer mi getirir bilemiyorum. nuri albayrak tan kötüsü gelemez diyordum, yoğurdu üfleyerek yiyorum artık.

Hekimoğlu
03.03.2015, 14:31
Bu kararı geciktire geciktire bu zamana kadar getirdiler ama zaten Aralıkta Olağan kongre var şimdi kongre kararı alınmasa da Aralıkta yolcudur Abbas.Ama tabi 1 transfer dönemini daha Hacıya bırakmamak için bu karar çok önemli yoksa iflasımız kesin Hacının matematiği pek kuvvetli değil.

7can61
03.03.2015, 14:40
Kimin geleceği çok önemli, yine İho gibi kendini bilmezin biri gelirse gitti seneler.
Futbolcu,takım filan bunlar düzeltilebilir yeter ki ne yaptığını bilen aklı başında ciddi bir yönetimin gelsin.
İhonun kulüpte yaptığı tahribatı temizlemek kolay olmayacak ama inşallah adını kazıyacağız bu kulüpten.

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 14:59
Baskanin dogru yaptigi bir kac sey yaptigi yanlislar yuzunden gitti.
Peki ben asil soruyu sormak istiyorum..
IHO GITSIN PEKI KIM GELSIN YERINE
Bu yonetimden iyi olacaginin garantisi varmi.

Derin Trabzon
03.03.2015, 15:03
Baskanin dogru yaptigi bir kac sey yaptigi yanlislar yuzunden gitti.
Peki ben asil soruyu sormak istiyorum..
IHO GITSIN PEKI KIM GELSIN YERINE
Bu yonetimden iyi olacaginin garantisi varmi.

E o zaman gidenler niye gitti

sadri giderken daha iyisinin gelceği kesinmiydi

şenol mra tolunay hami giderlerken daha iyisinin gelecekleri kesinmiydide gittiler

en kötü ihtimalle iho kadar beceriksiz biri daha gelir ama en azından 1 aya kupayı alırım, yok sene sonunda şampiyonluğa oynamazsak bırakırım, yok mecnuna kefilim gibi saçmalamayan bir adam gelir.

Çağatay_
03.03.2015, 15:03
Bildiğim kadarıyla kongre kararı çıkarsa bu Mayıs'ta değil 1 ay içinde falan oluyor.

Birisi açıklığa kavuşturabilir mi?

selcuk
03.03.2015, 15:05
kimse kusura bakmasin ama su kulübü benim 19 yasindaki kardesim su an daha iyi yönetir

ins. haksiz görsemde yargitay mahkeme kararini onar, yeni secime gideriz

baskanimiz hep tarih yazmakdan konusuyor, Ts de baskanligdan cekilmeden ilk degisim olur bu

iho ins bu kez tarih yazacak

verdigi olumlu isler icin kendisine tsk. sunarim

evet son yillarda gelen gideni aratir sözünün kitabini yazmis olsakda bundanda beteri olacagini düsünmüyorum, daha ne yasayabilirizki

Faik Yılmaz
03.03.2015, 15:08
Başkanımız televizyonlara demeç verme konusunda ,

Borcumuzu artırma konusunda.....

2 yıl içinde 5 hocayla çalışma konusunda....

ve boş transferler konusunda TARİH yazmıştır....

U.Sadıkoğlu
03.03.2015, 15:17
Arkadaşlar karar bugün verilecek 9:45'teydi duruşma kararın açıklanıp açıklanmaması konusunda bir bilgimiz yok bilginize.

Çağatay_
03.03.2015, 15:17
ins. haksiz görsemde yargitay mahkeme kararini onar, yeni secime gideriz

Haksız bir durum yok ki burada. Olağanüstü genel kurulda seçilen başkan bir sonraki seçimli olağan genel kurula kadar koltuğu devralır ve olağan genel kurulda tekrar seçime gidilir. Tüzük bunu söylüyor. Ama ek bir madde koyup bu seferlik şöyle olsun dersen bu da tartışma konusu olur. O kongrede herkes çok üzerine düştü bu konunun. Kulüp kaosa sürüklenir bu şekilde olmaz yapmayın etmeyin dedi insanlar ama dinleyen olmadı. Sonra mahkemeye veren kişiye kızıldı. Oysa ortada hukuki olmayan, tüzüğe aykırı bir durum varsa bunu nihayete erdirecek kararı yargı verir. Bundan kimse şüphe etmemeli.

Faik abi detaylara daha hakimdir, kendisi daha iyi açıklayabilir.

selcuk
03.03.2015, 15:23
Haksız bir durum yok ki burada. Olağanüstü genel kurulda seçilen başkan bir sonraki seçimli olağan genel kurula kadar koltuğu devralır ve olağan genel kurulda tekrar seçime gidilir. Tüzük bunu söylüyor. Ama ek bir madde koyup bu seferlik şöyle olsun dersen bu da tartışma konusu olur. O kongrede herkes çok üzerine düştü bu konunun. Kulüp kaosa sürüklenir bu şekilde olmaz yapmayın etmeyin dedi insanlar ama dinleyen olmadı. Sonra mahkemeye veren kişiye kızıldı. Oysa ortada hukuki olmayan, tüzüğe aykırı bir durum varsa bunu nihayete erdirecek kararı yargı verir. Bundan kimse şüphe etmemeli.

camia olarak en kisa zamanda secimli genel kurula ihtiyacimiz var kesinlikle

ama yargitaydan bu karar gelirse, benim icin haksiz karardir
son secimden ÖNCE bu karar verildi, kimin secildigi belli degilken, yüksek oranlan verilmis bir karardi

bu benim sahsi düsüncem

Bud Spencer
03.03.2015, 15:26
iho ve geriye kalan yönetimi insallah gitmek zorunda kalacak
yeni yönetim INSALLAH ersun hoca ile devam calismak isteyecektir!

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:29

Bir dahaki kongre 2.5 sene sonra olsun diyenlerin büyük çoğunluğu M.Atasoy ve M.Usta taraftarlarıydı.salonda olupta el kaldıranlar kulübün kongre üyesiyse verilen karardada hiçbir hukuksuzluk yok demektir.kongre salonunda olanlar orda kalmalıydı.2 tane işgüzar yüzünden kulüp mahkeme kapılarında.artık önümüzdeki senelerde başkanlık yarışını kaybedenler bu tür yolları izleyecek.

selcuk
03.03.2015, 15:33
Bir dahaki kongre 2.5 sene sonra olsun diyenlerin büyük çoğunluğu M.Atasoy ve M.Usta taraftarlarıydı.salonda olupta el kaldıranlar kulübün kongre üyesiyse verilen karardada hiçbir hukuksuzluk yok demektir.kongre salonunda olanlar orda kalmalıydı.2 tane işgüzar yüzünden kulüp mahkeme kapılarında.artık önümüzdeki senelerde başkanlık yarışını kaybedenler bu tür yolları izleyecek.

bu kulübü sanki iho mahkeme kapilarina dökmedide, o 2 kisiye suc buluyorsunuz

herkes hak ettigini bulur

Çağatay_
03.03.2015, 15:35

Kimin istediği önemli değil ki. Sonuçta tüzüğe aykırı bir durum ve uzun vadede daha büyük sorunlara da yol açabilecek bir işleyiş. Önemli olan kulübün hukuken bir tartışmaya yol açmayacak şekilde yönetilmeye devam etmesi. Benzer bir durum Galatasaray'da oldu ve görev süresini uzatmak için madde falan eklemediler. Şimdi olağan genel kurulda yine seçime gidecekler, kısa dönemde seçim olması hemen kaos getirecek diye bir şey yok. Hatta hemen seçime gidecekleri için tartışmalar sonlanacak ve yeni sezona taze başlayacaklar. Kongre olmadığını farzedelim, bizim için aynı şey söylenebilir mi? Başkan yeniden seçilecekse bile yeniden bir yönetim kurulu oluşsun bari, bu şekilde oldukça yıpranmış bir görüntümüz var.

İşi hukukuna uygun yaparsanız kimse mahkemeye de gitmez, gitse de sonuç alamaz çünkü mahkemede bir usulsuzluk olmadığı kararı çıkar. Ama buradaki hukuki hatayı görmek için profesör olmaya gerek yok her şey ortada.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:36
bu kulübü sanki iho mahkeme kapilarina dökmedide, o 2 kisiye suc buluyorsunuz

herkes hak ettigini bulur

Trabzonspor'un hakkını yiyen herkes hesap vermeli.yarın birgün başkanda yemişse hesap verecek.
O iş başka bu iş başka.
Kongre üyelerinin iradesini mahkeme kapılarına taşımak çok başka bir mevzu...

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:40
Kimin istediği önemli değil ki. Sonuçta tüzüğe aykırı bir durum ve uzun vadede daha büyük sorunlara da yol açabilecek bir işleyiş. Önemli olan kulübün hukuken bir tartışmaya yol açmayacak şekilde yönetilmeye devam etmesi. Benzer bir durum Galatasaray'da oldu ve görev süresini uzatmak için madde falan eklemediler. Şimdi olağan genel kurulda yine seçime gidecekler, kısa dönemde seçim olması hemen kaos getirecek diye bir şey yok. Hatta hemen seçime gidecekleri için tartışmalar sonlanacak ve yeni sezona taze başlayacaklar. Kongre olmadığını farzedelim, bizim için aynı şey söylenebilir mi? Başkan yeniden seçilecekse bile yeniden bir yönetim kurulu oluşsun bari, bu şekilde oldukça yıpranmış bir görüntümüz var.

İşi hukukuna uygun yaparsanız kimse mahkemeye de gitmez, gitse de sonuç alamaz çünkü mahkemede bir usulsuzluk olmadığı kararı çıkar. Ama buradaki hukuki hatayı görmek için profesör olmaya gerek yok her şey ortada.

Yahu yemişim tüzüğü.salonda binlerce kişiye oy kullandırıyorsun,büyük çoğunluk yeni gelen kim olursa olsun 2.5 sene devam etsin diyor sonrada bir kaç ay sonra 2 tane işgüzar çıkıyor tüzükte bilmem neyin bilmem neresini karıştırıyor seçimi mahkemeye taşıyor.yahu bu kulüpte böyle bir kaç tane iş bilmez yüzünden geçmiş Albayrak yönetimi tek kusurları olmadığı halde mali yönden ibra edilmedi be.senin neren doğruki eğri yer arıyorsun?

Çağatay_
03.03.2015, 15:45
Abi yemişim tüzüğü ne demek. Bu mantık sebebiyle ülke olarak hiçbir yere gelemiyoruz. Kanun neyse, yasal yollar neyse o şekilde yöneteceksin kulübü. Bir boşluğa mahal vermeyeceksin.

Tüzük kulübün anayasasıdır. Buna aykırı bir şeyi kim yaparsa yapsın, aynı şekilde sonuçlanır. Kongreyi kimin kazandığı, kararı kimin desteklediği farketmez. Ortada kulübün anayasasının ihlal edilmesi var. Bunu tüm kongre ihlal ettiyse kulüp olarak sonucuna katlanırız. Olayı isimlere indirgememek gerekir. Eğer bu süreç yargıya taşınmasa belki de daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktı. Kimin seçildiği gerçekten önemli değil, önemli olan hukuka uygun ilerlemesi. Bu tip bir kargaşaya vicdan ve akıl nasıl müsaade eder aklım almıyor.

Faik Yılmaz
03.03.2015, 15:46

Kongrede bizzat bulundum oradaki olay biraz farklı idi....

Şöyle ki ;

Kongrede oy kullanma hakkına sahip 6900 kişiden 4464 kişisi oy kullandı......

Ancak kongreye göre salon bulunmadığından izdiham oldu...

Oy kullanma anında salonda maksimum 1000-1200 kişi vardı.

Zaten defalarca oradaki organizasyonda bulunan birisi olarak diyorumki müsabakaların kullanıldığı alanı bile kullansak o salon aynı anda en fazla 2000 kişi alırdı..

Yani Fatih arkadaşımızın kongredeki herkes orda olsaydı lafı yerin şartlarını düşünürsek imkansızdı....

neyse konuya dönelim oylama yapıldı ancak sayım filan yapılmadı. Oy çokluğuyla 2,5 yıl oldu denildi. Oysa sayım yapılması gerekirdi.

bu tasarıyı kabul edenlerle etmeyenler birbirine yakındı. Bana sorarsanız kabul edenler daha fazlaydı ama sayılması gerekirdi. Sayılmadığı için de itiraz yapıldı.....

Ha o madde tüzüğe uygun mu değil mi bunu en iyi hukuk kurulu bilir.....

Birde şu var. Mevcut yönetim bu hızlı karar geçirme olayını son seçimsiz kongredede yaptı. Divan Başkanlığını alel acele seçtirdiler. Buda zaten gergin olan ortamı dahada gerdi kavgalar oldu. Bunuda anti parantez içinde belirtmek isterim...

benim gördüğüm , yaşadığım ve bildiğim budur arkadaşlar...

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:49
Abi yemişim tüzüğü ne demek. Bu mantık sebebiyle ülke olarak hiçbir yere gelemiyoruz. Kanun neyse, yasal yollar neyse o şekilde yöneteceksin kulübü. Bir boşluğa mahal vermeyeceksin.

Tüzük kulübün anayasasıdır. Buna aykırı bir şeyi kim yaparsa yapsın, aynı şekilde sonuçlanır. Kongreyi kimin kazandığı, kararı kimin desteklediği farketmez. Ortada kulübün anayasasının ihlal edilmesi var. Eğer bu süreç yargıya taşınmasa belki de daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktı. Kimin seçildiği gerçekten önemli değil, önemli olan hukuka uygun ilerlemesi. Bu tip bir kargaşaya vicdan ve akıl nasıl müsaade eder aklım almıyor.

Yahu bu tüzük denen şey geçmiş Albayrak yönetimi apar topar ibra edilmezken neredeydi?neden geçmiş yönetim iş kendileri ibra edilmeme noktasına gelince kafalarına göre kullandılar bu tüzükleri.senin tüzüklerinle el bebek gül bebek oynayan,nabza göre şerbet basan geçmiş divan kurullarından haberin var mı?

selcuk
03.03.2015, 15:49
Trabzonspor'un hakkını yiyen herkes hesap vermeli.yarın birgün başkanda yemişse hesap verecek.
O iş başka bu iş başka.

sadri sener bilerek bu kulübe zarar verecek ????
arkadas kusura bakmada, tarihimize baktimmi bizim baskanlarimizdan bu kulübe bilerek zarar verebilecek tek kisi nuri albayraktir
zaten kendisi benim bu forumda 10 yildir aldigim tek cezaninda sebebidir

gerisinin yanlisi, becerisizlikligi olmustur, istemeyerek bu kulübün hakkini yedirmisdirlerdir, ama kesinlikle bir tesebbüs olduguna dair inancim yok

ondan bu kulübe hizmet icin elinden geleni yapan bu insanlari mahkeme kapilarinda süründürmeyi yanlis buluyorum

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:53
Kongrede bizzat bulundum oradaki olay biraz farklı idi....

Şöyle ki ;

Kongrede oy kullanma hakkına sahip 6900 kişiden 4464 kişisi oy kullandı......

Ancak kongreye göre salon bulunmadığından izdiham oldu...

Oy kullanma anında salonda maksimum 1000-1200 kişi vardı.

Zaten defalarca oradaki organizasyonda bulunan birisi olarak diyorumki müsabakaların kullanıldığı alanı bile kullansak o salon aynı anda en fazla 2000 kişi alırdı..

Yani Fatih arkadaşımızın kongredeki herkes orda olsaydı lafı yerin şartlarını düşünürsek imkansızdı....

neyse konuya dönelim oylama yapıldı ancak sayım filan yapılmadı. Oy çokluğuyla 2,5 yıl oldu denildi. Oysa sayım yapılması gerekirdi.

bu tasarıyı kabul edenlerle etmeyenler birbirine yakındı. Bana sorarsanız kabul edenler daha fazlaydı ama sayılması gerekirdi. Sayılmadığı için de itiraz yapıldı.....

Ha o madde tüzüğe uygun mu değil mi bunu en iyi hukuk kurulu bilir.....

Birde şu var. Mevcut yönetim bu hızlı karar geçirme olayını son seçimsiz kongredede yaptı. Divan Başkanlığını alel acele seçtirdiler. Buda zaten gergin olan ortamı dahada gerdi kavgalar oldu. Bunuda anti parantez içinde belirtmek isterim...

benim gördüğüm , yaşadığım ve bildiğim budur arkadaşlar...

Zaten salon kapasitesi gereği 1000 kişiden fazlasını aynı anda kaldırmaz burası ayrı.lakin kendinden çok emin olan Atasoy ve Usta taraftarları seçim 2.5 sene sonra olsun diye ellerini havaya öyle kaldırıyorlardıki az daha tavana vuracaklardı.:)

kurt61
03.03.2015, 15:54

Sevgili Renkdaş,

Kongre üyesimisin, o gün orada o salondamıydın bilemiyorum ama ben oradaydım. Ancak yazdıklarından anladığım kadarıyla sen orada değildin ve nasıl bir usülsüzlük yapıldığı hakkında fikrin yok. Anlatayım, dinle, eğer at gözlüğü takmıyorsan hak vereceksin.

Seçim öncesi tüzük tadilatı için gereken oylama salon içinden "göz iradesi" ile yapıldı. Yani yetkili bir zat elinde delege giriş kartını (veya ona benzeyen herhangi birşeyi) kaldıran elleri salon içinden gözüyle saydı. O sırada her iki elini kaldıran, delege olmasa da elini kaldıran, elini kaldırıp kendini saydırıp sonra öbür tarafa geçip tekrar el kaldıran bir sürü insan (!) gördüm. Sonrası daha komediydi. Sayılar birbirine öyle yakındı ki, gözle sayılan oyların orantısı yanlış hesaplanıp, önce tüzük tadilatı önergesinin reddi açıklandı. Buna başta MU ve İHO'dan olmak üzere şiddetli bir tepki geldi. Sonra "Aaa yanlış hesaplamışız" denerek harala gürele tadilat kabul edildi. Oylamanın adil ve demokratik bir şekilde delege kartlarıyla yapılması teklifi kaale bile alınmadı. Tabi o zamanlar seçilen yönetimin bu kadar inanılmaz kötü bir yönetim olacağı taahhül edilmediğinden çok da yaygara kopmadı.

Tabi ki kongre salonunda olanlar orada kalamazdı. Haklı olarak iradesi kaale alınmayan bir delege bu usülsüzlüğü yargıya götürdü. Yargı delegeyi haklı buldu ancak yönetim erdemli bir davranış göstermeyerek, güven tazeleme yerine temyizi tercih etti. Karar o kadar uzun sürdü ki, bu durumu farkeden yönetim geçen Aralık'taki mali genel kurulda usülsüzlüğün daniskasını yaptı. Divan Kurulu seçimi oylamasında bu sefer oyları dahi sayma zahmetinde bulunmadı. Zaten bu usülsüzlük yargıya götürülse temyiz-memyiz herhangi bir sonuç çıkana kadar olağan kongre zamanı çoktan gelirdi. Yani "şikeden" yakınan Trabzonspor aslında kendi kongrelerinde şike yapmıştı!

İşin aslı budur. Umarım aydınlanmışsındır.

Çağatay_
03.03.2015, 15:56
Yahu bu tüzük denen şey geçmiş Albayrak yönetimi apar topar ibra edilmezken neredeydi?neden geçmiş yönetim iş kendileri ibra edilmeme noktasına gelince kafalarına göre kullandılar bu tüzükleri.senin tüzüklerinle el bebek gül bebek oynayan,nabza göre şerbet basan geçmiş divan kurullarından haberin var mı?

Abi biliyorum başkanı destekliyorsun ama ben burada başkana laf etmiyorum dikkat ettiysen. Herhangi bir başka yönetimi de eleştirmiyorum veya savunmuyorum. Demek istediğim kulüp olarak bir kongrede bir yanlış yapmışsak bunun yargıya intikal etmesi şaşırılacak bir şey değil. O dönemde bir çok yorum yapan kişi bunun ileride daha büyük sorunlara yol açabileceğini söylüyordu. Çünkü bu yazılı bir kural pek sağa sola çekecek bir şey değil, ileride başımıza iş açabilir diyorlardı. Yoruma açık şeyleri birileri istediği gibi yorumlaması ile aynı şey değil diye düşünüyorum. Bunu detayları bilmeden söylüyorum yalnız. Kimseyi yanıltmak istemem.

Ben hukukçu değilim, kongre üyesi de değilim, orada da değildim. Sadece kulübün kurala uygun işleyişe sahip olmasını isteyen birisiyim.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 15:57
sadri sener bilerek bu kulübe zarar verecek ????
arkadas kusura bakmada, tarihimize baktimmi bizim baskanlarimizdan bu kulübe bilerek zarar verebilecek tek kisi nuri albayraktir
zaten kendisi benim bu forumda 10 yildir aldigim tek cezaninda sebebidir

gerisinin yanlisi, becerisizlikligi olmustur, istemeyerek bu kulübün hakkini yedirmisdirlerdir, ama kesinlikle bir tesebbüs olduguna dair inancim yok

ondan bu kulübe hizmet icin elinden geleni yapan bu insanlari mahkeme kapilarinda süründürmeyi yanlis buluyorum

Yok canım bilerek değil yanlış anlaşılmalardan oldu :)
Hey Allah'ım ya.
Albayrak kulübü enkaz devralıp yönettiği 2 yılda kulübü tek kuruş borca sokmayıp yeni yönetimede İstanbul'da benzinlik anlaşmasından gelen 10 milyon doları bıraktı.üstelik kulübün borsadaki hisselerine bile dokunmadı!

Faik Yılmaz
03.03.2015, 16:00
30 saniyede elini kaldıran indirenlerin sayabilirmisiniz....

kongrede sayıldı işte.....

İtirazda hazirun listesinin ( yani kongre delegelerinden o anda hazırda bulunanların ) olmadığı el kaldıranların o anda hazirunun yarısından 1 fazla olması gerekdiğini söylediler ki bu doğrudur...

örnek vereyim :

tbmmnin 550 üyesi var diyelim.... toplantıya başlanabilmesi için 276 sayısı aranır.... 276 kişi yoksa toplantıya başlanmaz.... ( bunu örnek verdim kanundan kanuna değişiyor zira )

buda onun gibi bir şey....

kongrede de böyle bir curcuna yaşandı.....

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:02
O iş başka bu iş başka.

Yemişim onların iradelerini, dingonun ahırı değil orası her istediğini parmak kaldırıp indirerek halledemezsin kurala uyaydılarda kimsede mahkemeye gitmeseydi.

Önce kurala uyma istediğini yap sonra mahkemeye gidene klubü mahkeme kapılarına düşürdü de.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:02
Sevgili Renkdaş,

Kongre üyesimisin, o gün orada o salondamıydın bilemiyorum ama ben oradaydım. Ancak yazdıklarından anladığım kadarıyla sen orada değildin ve nasıl bir usülsüzlük yapıldığı hakkında fikrin yok. Anlatayım, dinle, eğer at gözlüğü takmıyorsan hak vereceksin.

Seçim öncesi tüzük tadilatı için gereken oylama salon içinden "göz iradesi" ile yapıldı. Yani yetkili bir zat elinde delege giriş kartını (veya ona benzeyen herhangi birşeyi) kaldıran elleri salon içinden gözüyle saydı. O sırada her iki elini kaldıran, delege olmasa da elini kaldıran, elini kaldırıp kendini saydırıp sonra öbür tarafa geçip tekrar el kaldıran bir sürü insan (!) gördüm. Sonrası daha komediydi. Sayılar birbirine öyle yakındı ki, gözle sayılan oyların orantısı yanlış hesaplanıp, önce tüzük tadilatı önergesinin reddi açıklandı. Buna başta MU ve İHO'dan olmak üzere şiddetli bir tepki geldi. Sonra "Aaa yanlış hesaplamışız" denerek harala gürele tadilat kabul edildi. Oylamanın adil ve demokratik bir şekilde delege kartlarıyla yapılması teklifi kaale bile alınmadı. Tabi o zamanlar seçilen yönetimin bu kadar inanılmaz kötü bir yönetim olacağı taahhül edilmediğinden çok da yaygara kopmadı.

Tabi ki kongre salonunda olanlar orada kalamazdı. Haklı olarak iradesi kaale alınmayan bir delege bu usülsüzlüğü yargıya götürdü. Yargı delegeyi haklı buldu ancak yönetim erdemli bir davranış göstermeyerek, güven tazeleme yerine temyizi tercih etti. Karar o kadar uzun sürdü ki, bu durumu farkeden yönetim geçen Aralık'taki mali genel kurulda usülsüzlüğün daniskasını yaptı. Divan Kurulu seçimi oylamasında bu sefer oyları dahi sayma zahmetinde bulunmadı. Zaten bu usülsüzlük yargıya götürülse temyiz-memyiz herhangi bir sonuç çıkana kadar olağan kongre zamanı çoktan gelirdi. Yani "şikeden" dert yapan Trabzonspor aslında kendi kongrelerinde şike yapıyordu!

Umarım aydınlanmışsındır.

Oradaydım evet.sen daha kongre yapmayı bile beceremeyen,kürsüde konuşan rakibine tribünden küfreden,divan başkanının diğer başkan adayının götünün dibinde oturan bir kongre izledim.o gün hala daha hafızamda.tüzükteki maddeyle uğraşana kadar bin tane hile hurda yapıldı seçimde.keza önceki 2008 seçimindede ayı böyleydi 2 isim yarıştığı için pek kargaşa çıkmadı.kulüp mahkeme kapılarına bu kadar kolay düşürülmemeli.

Çağatay_
03.03.2015, 16:05
Oradaydım evet.sen daha kongre yapmayı bile beceremeyen,kürsüde konuşan rakibine tribünden küfreden,divan başkanının diğer başkan adayının götünün dibinde oturan bir kongre izledim.o gün hala daha hafızamda.tüzükteki maddeyle uğraşana kadar bin tane hile hurda yapıldı seçimde.keza önceki 2008 seçimindede ayı böyleydi 2 isim yarıştığı için pek kargaşa çıkmadı.kulüp mahkeme kapılarına bu kadar kolay düşürülmemeli.

Kongre işini hiç beceremiyorsak, ki tv'den izlediğim kongrelerin hiçbirisini beceremedik, kulüp mahkeme kapılarına düşmeli.

Düşmeli ki bu işi hukuka uygun yapmayı öğrensin kongremiz.

Bu düşmek tabirini de doğru bulmuyorum. Mahkemelerimiz yüce kurumlardır, ayıp bir şey yüzünden değil bir kongre kargaşası yüzünden oradayız. Böyle şeyler olur.

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:06
30 saniyede elini kaldıran indirenlerin sayabilirmisiniz....

kongrede sayıldı işte.....

İtirazda hazirun listesinin ( yani kongre delegelerinden o anda hazırda bulunanların ) olmadığı el kaldıranların o anda hazirunun yarısından 1 fazla olması gerekdiğini söylediler ki bu doğrudur...

örnek vereyim :

tbmmnin 550 üyesi var diyelim.... toplantıya başlanabilmesi için 276 sayısı aranır.... 276 kişi yoksa toplantıya başlanmaz.... ( bunu örnek verdim kanundan kanuna değişiyor zira )

buda onun gibi bir şey....

kongrede de böyle bir curcuna yaşandı.....

Hayır benim anlamadığım bu ihocular neden yeni seçim olmasına karşı

Artık 1 ayda kupa gelir sözüne kimse oy vermez diye mi

Yoksa siyasetçilerle sevişmeyeceğiz savaşacağız söüne hiçbir MAL kanmaz diyemi

Kene gibi yapıştılar klübe kene. Kan emici Yalancılar.

selcuk
03.03.2015, 16:06
Yok canım bilerek değil yanlış anlaşılmalardan oldu :)
Hey Allah'ım ya.
Albayrak kulübü enkaz devralıp yönettiği 2 yılda kulübü tek kuruş borca sokmayıp yeni yönetimede İstanbul'da benzinlik anlaşmasından gelen 10 milyon doları bıraktı.üstelik kulübün borsadaki hisselerine bile dokunmadı!

mahkemeden cikan bir kararmi var, bir delilinmi var burda dalga gecer cevap veriyorsun

burda herkes ypici yorum yaparken neden karsinizdakinle dalga gecen cevap yazmaya gerek duyuyorsun

tekkeden daha büyük hissemizmi vardi
bende kulübün bütün para eden oyuncularini satipda borcu sifira indiririm

ne borsa sorununu ele aldi nede benzinlik isini temiz yapti
1bucuk yil önce az daha o tesislerde kiracilara 10 milyon dolarlik tazminat hükmü yiyorduk, arastirda bak, kim bilir ihonun en büyük basarisi o dava sonuclanmadan geri cekilip cözüm bulmasi

musampa, marcelinho gibide yüzyilin kazik transferlerine ve limana hic deginmek istemiyorum

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:07
Abi biliyorum başkanı destekliyorsun ama ben burada başkana laf etmiyorum dikkat ettiysen. Herhangi bir başka yönetimi de eleştirmiyorum veya savunmuyorum. Demek istediğim kulüp olarak bir kongrede bir yanlış yapmışsak bunun yargıya intikal etmesi şaşırılacak bir şey değil. O dönemde bir çok yorum yapan kişi bunun ileride daha büyük sorunlara yol açabileceğini söylüyordu. Çünkü bu yazılı bir kural pek sağa sola çekecek bir şey değil, ileride başımıza iş açabilir diyorlardı. Yoruma açık şeyleri birileri istediği gibi yorumlaması ile aynı şey değil diye düşünüyorum. Bunu detayları bilmeden söylüyorum yalnız. Kimseyi yanıltmak istemem.

Ben hukukçu değilim, kongre üyesi de değilim, orada da değildim. Sadece kulübün kurala uygun işleyişe sahip olmasını isteyen birisiyim.

Kardeşim mevzu birilerini destekleyip destelemek değil.açık konuşayım ben Hakan Kulaçoğlu taraftarıydım.lakin kendisine o kadar az inanmış topluluk vardıki bende birey olarak tavrımı değiştirdim.
Bu kulüpte tüzük müzük işleyişi hak getire.buralara gelene kadar bin tane sorunu var bu kulübün.yönetim değişir bakan baskı yapar,divan tüzük tadilatına gider kedinin fareyle oynadığı gibi oynarlar kulüple.bana hiçbir şey samimi gelmiyor.

CEMEFKER
03.03.2015, 16:09
Mayıs ayı kongre her açıdan hayırlı gözüküyor....

Mevcut yönetim kazanırsa güven tazeler....

Yeni bir yönetim gelirse elinde önündeki sezona hazırlanacak zaman bulacağı için yine avantajlı....

Aralık ayına kalacak kongre o dönemde rayında olacbilecek bir takımı klubü yolundan şaşırtabilir....

"....REDDİNE" de hayır vardır.

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:09
Kongre işini hiç beceremiyorsak, ki tv'den izlediğim kongrelerin hiçbirisini beceremedik, kulüp mahkeme kapılarına düşmeli.

Düşmeli ki bu işi hukuka uygun yapmayı öğrensin kongremiz.

Bu düşmek tabirini de doğru bulmuyorum. Mahkemelerimiz yüce kurumlardır, ayıp bir şey yüzünden değil bir kongre kargaşası yüzünden oradayız. Böyle şeyler olur.

Aynen mahkemeye düşmek ayıp değildir, hata varsa mahkemeye düşülmeli

Şikebahçelilerde aynı mantıkta şike davası ülkenin itibarını zedelemiş mahkemeye gitmemeliymiş YERSEN.

Yanlış varsa mahkemede vardır o kadar. Asıl Mahkemeye gitmemek bizi rezil eder.

Yarın bir başkan çıkar, ben ebedül ebed başkanım dahada seçim yok der, bazı şakşakçuılarda el kaldırırsa ne yapacaz, aman canım kongrede tamam deniş susalım mahkemeye gitmeyelim rezil olmayalım mı diyecez.

Faik Yılmaz
03.03.2015, 16:11

Bende bunu anlamıyorum....

Trabzonspor Sevdalısı olduğunu her fırsatta beyan eden başkanımız yoksa koltuk sevdalısı mı ?

şampiyonluğa oynasak diyeceğim ki süreç zarar görücek....

Avrupadan elendin , kupadan elendin.....

Mersin İy ve Başakşehir ile 4.5.lik mücadelesi veriyorsun......

ne kaybedeceksin....

yok eğer güzel icraatlar yaptığını düşünüyorsan sandıktan neden kaçıyorsun.....

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:11
Yemişim onların iradelerini, dingonun ahırı değil orası her istediğini parmak kaldırıp indirerek halledemezsin kurala uyaydılarda kimsede mahkemeye gitmeseydi.

Önce kurala uyma istediğini yap sonra mahkemeye gidene klubü mahkeme kapılarına düşürdü de.

Birşey bilde yaz arkadaş.her lafınla ağzınla şut çekiyorsun adeta.ben sana kulübün bin beş yüz kere mahkemeye gitmesi için sebep çıkarırım.birileri düğmeye basacak kulüple oyuncak gibi oynayacak.bu kadar ucuz olmamalı.

kurt61
03.03.2015, 16:17

Üstad,

IHO efendiye birileri (malumunuz) "kalabildiğin kadar kal, batırabildiğin kadar batır" demiş belli ki. O da zamanı değerlendirmekle meşgul !

Bir daha ki seçimde kazanamayacaları konusuna gelince, işte orada net değilim. Trabzon'da son CB seçimine, Ankara'da Belediye Başkanlığı seçimine şaşırmadık da buna mı şaşıralım.

Seçimde sandık kurulundaydım. 13. sandık ve sonrasının delege profilini gözümle gördüm. Malumunuz mevcut yönetimin bu profili destekleme çalışmaları senelerdir sürüyor. Aidatlar düzenli ödeniyor, sadık delegeler yetiştiriliyor. Mevcut siyasi sistemin başarı modeli onursuzca taklit ediliyor.

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:19
Birşey bilde yaz arkadaş.her lafınla ağzınla şut çekiyorsun adeta.ben sana kulübün bin beş yüz kere mahkemeye gitmesi için sebep çıkarırım.birileri düğmeye basacak kulüple oyuncak gibi oynayacak.bu kadar ucuz olmamalı.

Sadri mahkemeye verilince, usulsüzlük varsa hesabı sorulsun deyip te

Kongredeki usulsüzlüğü mahkemeye verenleri suçlamak çok şey bilmenin ölçütü herhalde.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:21
mahkemeden cikan bir kararmi var, bir delilinmi var burda dalga gecer cevap veriyorsun

burda herkes ypici yorum yaparken neden karsinizdakinle dalga gecen cevap yazmaya gerek duyuyorsun

tekkeden daha büyük hissemizmi vardi
bende kulübün bütün para eden oyuncularini satipda borcu sifira indiririm

ne borsa sorununu ele aldi nede benzinlik isini temiz yapti
1bucuk yil önce az daha o tesislerde kiracilara 10 milyon dolarlik tazminat hükmü yiyorduk, arastirda bak, kim bilir ihonun en büyük basarisi o dava sonuclanmadan geri cekilip cözüm bulmasi

musampa, marcelinho gibide yüzyilin kazik transferlerine ve limana hic deginmek istemiyorum

Mevzulardan zerre kadar haberin olduğu o kadar netken birde kalkıp benim senle dalga yaptığından bahsediyorsun.Türkçe'nde kıtlık yok dimi?
Albayrak yönetimi sportif yönden enkaz bir takım devraldı,25 milyon Türk Lirasıda borç.kulüp borsaya yeni açılmıştı,hisse satıp gün kurtarmak varken ufak tefek rötüşlar haricinde borsaya dokunmadılar.benzinlikte kazık yediğini iddia eden şirket haksızdı kafalarına göre hak aradılar sonuçta ordan gelen para Albayrak yönetiminin büyük başarısıdır.Musampa ve Marcelinho transferleri Ziya Doğan'a değilde başka bir hocaya yapılmalıydı.beğenmediğin kazık dediğin adamlar avrupada takımlarında oynarken transfer edildi,tutmadıysa yönetimin suçu ne?gel gelelim liman konusuna.hani dedim ya zerre kadar haberin yok diye?adam bu limana tek başına talip olmadı.Albayrak hariç tam rakam aklımda değil 8 firma talipti limana.Trabzonspor haricinde bu limanı her talip olanın alacağı gün gibi aşikardı.çünkü kulübün mali çapı buna yetersizdi.kulüp o dönem ilk ihalede en düşük tekliflerden birini verdiği için saf dışı kaldı,diğer yüksek fiyat verenler 2.ihaleye kaldı,Albayrak yanılmıyorsam 21-22 milyon liraya ihaleyi almaya hak kazandı.yani burada limanı Trabzonspor'un elinden aldı diye bir şey söz konusu bile değil.anladınmı?

Faik Yılmaz
03.03.2015, 16:21
Başkanın ısrarla başkanlıkta kalmak istemesinin bence nedeni şu...

Yine tüzüğe aykırı şekilde 2 bin kişi klübe üye yapıldı.....

Ve bu 2 bin kişi 2 yıl doldurunca ilk genel kurulda oy kullabilecekler...

Başkan Hacıosmanoğluda bu 2 yıllık süreyi doldurmak için tabiri caizse ipe un seriyor...

Ondan sonra dolduracak milleti uçağa otobüse yığacak salona indir indirebilirsen.....

Adamlar başarıya bakmıyorki...

aidatları ödenmiş....
uçaklarla buraya getirilmişler...
partidende emir almışlar....

oyunu kullanıp gidecekler...

ha bu arada Trabzonppor batıyormuş kimin umurunda....

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:23
Sadri mahkemeye verilince, usulsüzlük varsa hesabı sorulsun deyip te

Kongredeki usulsüzlüğü mahkemeye verenleri suçlamak çok şey bilmenin ölçütü herhalde.

Sadri Şener'le kongredeki durumu kıyas etmen çok daha ölçüt kalıyor baksana.

Hakan
03.03.2015, 16:23
Championship ekiplerinden Wigan'da kulüp başkanı Dave Whelan istifa etti ve yerine 23 yaşındaki torunu David Sharpe yeni başkan oldu.

Hacı'nın oğlunun başkan olduğunu düşünsenize Colman'ı falan geri getiriyor :D

kurt61
03.03.2015, 16:26

Başkan Hacıosmanoğluda bu 2 yıllık süreyi doldurmak için tabiri caizse ipe un seriyor...

Ondan sonra dolduracak milleti uçağa otobüse yığacak salona indir indirebilirsen.....

aidatları ödenmiş....

Malesef tam anlamıyla böyle.

selcuk
03.03.2015, 16:32
Mevzlardan zerre kadar haberin olduğu o kadar netken birde kalkıp benim senle dalga yaptığından bahsediyorsun.Türkçe'nde kıtlık yok dimi?
Albayrak yönetimi sportif yönden enkaz bir takım devraldı,25 milyon Türk Lirasıda borç.kulüp borsaya yeni açılmıştı,hisse satıp gün kurtarmak varken ufak tefek rötüşlar haricinde borsaya dokunmadılar.benzinlikte kazık yediğini iddia eden şirket haksızdı kafalarına göre hak aradılar sonuçta ordan gelen para Albayrak yönetiminin büyük başarısıdır.Musampa ve Marcelinho transferleri Ziya Doğan'a değilde başka bir hocaya yapılmalıydı.beğenmediğin kazık dediğin adamlar avrupada takımlarında oynarken transfer edildi,tutmadıysa yönetimin suçu ne?gel gelelim liman konusuna.hani dedim ya zerre kadar haberin yok diye?adam bu limana tek başına talip olmadı.Albayrak hariç tam rakam aklımda değil 8 firma talipti limana.Trabzonspor haricinde bu limanı her talip olanın alacağı gün gibi aşikardı.çünkü kulübün mali çapı buna yetersizdi.kulüp o dönem ilk ihalede en düşük tekliflerden birini verdiği için saf dışı kaldı,diğer yüksek fiyat verenler 2.ihaleye kaldı,Albayrak yanılmıyorsam 21-22 milyon liraya ihaleyi almaya hak kazandı.yani burada limanı Trabzonspor'un aldı diye bir şey söz konusu bile değil.anladınmı?

liman ihalesine girilmeden o ise tslen ortak girmek isteyen sirketler vardi, neden bunlarlan masaya oturulmadi
musampa son olarak sotanin ajaxa gittigi sezon sürekli forma giydiydi, basdan beri acik cöp transferdi, senol hoca seoula almasaydi daha nekadar milyonlar o cöpe atilacakti
marcelinho sa kackere bizimkileri geri cevirdi memleketime geri dönmek istiyorum diye, menajerine parayi basarak adami zorlan kandirdilar, istegi olmiyan insanin yarari ne olabilirdiki

artik yazdiklarina cvp yazmiyorum
sizinlen hep ayni,
su sayfalara bakin, herkese bisey yetistiriyorsunuz
evet bizim hepimizin hic bir konuda haberimiz yok
hic türkce egitim almadigimiz icinde zaten buralara yazmamiz suc teskil ediyor

zafer6161
03.03.2015, 16:36
İHO'nun siyaset harici biri bana suçunu yazabilirmi
bu adam neden bu forumda istenmiyor
kupayı alamadı diye'mi
yoksa AKP yalaması olduğu için'mi

istemeyenler birde şu açıdan baksın..
sezon başında onlarca transfer yapıldı,
her istediğimiz oyuncu alındı hatta daha fazlası'nı aldı,
elimizdeki çöpleri milyon eurolara sattı,
menejerlere fazla para kaptırmadı,
rakiplere bedava oyuncu vermedi,
para sıkıntısı çekilmedi
ödemeler gününde yapıldı

bugün bir cardoza bir mehmet ekici bu takımda oynuyorsa bu İHO nun sayesinde oldu

adam sezon başında kafayı direkt şampiyonluğa taktı ve onlarca transfer yaptı.futbolcular oynayamıyorsa adamın suçu ne ??
hadi diyelim yarın seçim oldu ve iho gitti,
yerine gelecek olan kupayımı getirecek,siyaset yalaması olmayacağınımı zannedeceksiniz

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:37
liman ihalesine girilmeden o ise tslen ortak girmek isteyen sirketler vardi, neden bunlarlan masaya oturulmadi
musampa son olarak sotanin ajaxa gittigi sezon sürekli forma giydiydi, basdan beri acik cöp transferdi, senol hoca seoula almasaydi daha nekadar milyonlar o cöpe atilacakti
marcelinho sa kackere bizimkileri geri cevirdi memleketime geri dönmek istiyorum diye, menajerine parayi basarak adami zorlan kandirdilar, istegi olmiyan insanin yarari ne olabilirdiki

artik yazdiklarina cvp yazmiyorum
sizinlen hep ayni,
su sayfalara bakin, herkese bisey yetistiriyorsunuz
evet bizim hepimizin hic bir konuda haberimiz yok
hic türkce egitim almadigimiz icinde zaten buralara yazmamiz suc teskil ediyor

Adama ne?gidip o şirketlerle masaya oturma zorunluluğumu var?
Sonuçta parasını basıpta aldığın oyuncular,kafalarına silah dayamadılar ya?
Yazmazsan yazma arkadaş sanki çok meraklıyım sana cevap vermeye.yorumuma cevap verene tabikide cevap verecem neyin kafası bu?düşüncen varsa yaz,olmamış şeyleri olmuş gibi söyleme kafi.bırakta bizde bildiklerimizi söyleyelim.

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:38

aidatları ödenmiş....

Heee şimdi anlaşıldı karın ağrısı.

Desene forumdada bolca var bu 2 bin kişiden.

Ondan sonra indirsende farketmez zaten kendi istedikleri bir muadilini getirecekler.

En sonunda arka bahçe yaptılar Trabzonsporu

selcuk
03.03.2015, 16:38
kupayı alamadı diye'mi

para sıkıntısı çekilmedi
ödemeler gününde yapıldı

bugün bir cardoza bir mehmet ekici bu takımda oynuyorsa bu İHO nun sayesinde oldu

adam sezon başında kafayı direkt şampiyonluğa taktı ve onlarca transfer yaptı.futbolcular oynayamıyorsa adamın suçu ne ??
yerine gelecek olan kupayımı getirecek,siyaset yalaması olmayacağınımı zannedeceksiniz

biliyorsun
futbol topu yuvarlak ama iho degil, mecnunada kefiliz

zafer6161
03.03.2015, 16:40
biliyorsun
futbol topu yuvarlak ama iho degil, mecnunada kefiliz

hatasız kul olmaz ;)

Derin Trabzon
03.03.2015, 16:42
hatasız kul olmaz ;)

Kula kulluk yapmakta olmaz.

Yaşar
03.03.2015, 16:45
Kula kulluk yapmakta olmaz.
Sırf yönetim gitsin diye Karabük ten fark yemeyi bekleyen Trabzonspor taraftarı da olmaz.

selcuk
03.03.2015, 16:45
hatasız kul olmaz ;)

güvenoyuda hata olmaz ;)

Fatih Öztürk
03.03.2015, 16:47
Sırf yönetim gitsin diye Karabük ten fark yemeyi bekleyen Trabzonspor taraftarı da olmaz.

Oldumu bu şimdi?:)

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 16:56
Ihoculuk, sadricilik, ustacilik diye bir tabir varmidir arkadas..ben ne ihocuyum ne sadrici ne ustaci.ben Trabzonsporum..

Kim hayirli olacaksa o gelsin, o gitsin.Trabzonsporum zarara ugramasin yeter

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 16:58
Bu derin trabzonlu olan arkadas dun aksam takim yenilirken..mac basliginda soylemedigi laf yoktu..gollerden sonra kendisini bidaha orada goremedik..nerde tartisma var bunlar orada,..

OĞUZHAN061
03.03.2015, 17:18

aidatları ödenmiş....

işte budur ya.. :alkış:

fadigaTS
03.03.2015, 17:19
İbrahim Hacıosmanoğlu seçim olsa da kazanacaktır.Kazanmalı da zaten

selcuk
03.03.2015, 17:21
İbrahim Hacıosmanoğlu seçim olsa da kazanacaktır.Kazanmalı da zaten

neden gitmiyor ozaman secime

Faik Yılmaz
03.03.2015, 17:24
neden gitmiyor ozaman secime

Trabzonspor Sevdalısı ya......

Onun için....

Yerseniz tabi.....

Adem Akyüz'
03.03.2015, 17:26
kupayı alamadı diye'mi

para sıkıntısı çekilmedi
ödemeler gününde yapıldı

Burada uzun uzun yazmaya gerek yok. Yönetime yönelik eleştiriler başlığına bakarsanız İHO'nun siyaset dışındaki yanlışlarını da görürsünüz.

Ha siz de çoğu kişi gibi "Mitinge çıktı ya, o yüzden eleştiriyorsun. Yoksa eleştirmezdin" deyip dikkate almazsanız bir şey diyemem.

Faik Yılmaz
03.03.2015, 17:34
Trabzonspor Başkanının yanlışlarından yarım saat düşünsem bir 20 tane çok rahat yazarım....

derginin geç çıkmasından...
transfer hatalarından...
menejerlere ödenen milyonlardan...
siyasete angaje olmasından....
verdiği hiç bir sözüyerine getirememesinden....
tek adamcılığından....
takıma getirdiği hocaların geliş gidiş biçimlerinden ve maliyetlerinden...
bahsedebilirim

onlarca hata bulurum....
doğrularını ise 2 satıra ancak sığdırırım...

hal böyle iken hala savunabilen arkadaşlara da saygı duyarım lakin neden eleştiriyorsunuz sorusu biraz garip olmuş sanki....

Erdinç Barutçu
03.03.2015, 17:49
Ah birde sadece burda fikir alış verişinde bulunmaktan ziyade kulübe üye olup oy hakkınızı kullanmayı akıl edebilsek.Toplu bir kampanya başlatıp giriş aidatının düşürülmesi bu sayede daha çok kişinin kulübe üye olabilmesini için birşeyler yapılabilse.Yoksa sadece burada fikirlerin çatışması inanın bir fayda getirmiyor.

Furkan Dündar
03.03.2015, 17:58
Trabzonspor da bir yönetim var da benim mi haberim yok ?
yahu çaycısına kadar istifa eden bir yönetime yönetim denir mi

bu arada iho sadri usta bla bla

işin başına bu işlerden anlayan adam gelsin tek istediğim bu

Fatih Kuloğlu
03.03.2015, 18:03
Ne zaman açıklanacak bu karar ?

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 18:10
Dertleri Trabzonspor değil Hakancım bunu benim kadar iyi biliyorsun.yenildigimiz zaman baş köşeleri süslemek onlar için zevk.

Forum yöneticilerinin bu işe bil el atması gerekiyor aslında abi..Bazen diyorum ki acaba forum yöneticileri bunları bilerek mi uzaklaştırmıyor buradan..ortamın gerilmesi sanki yönetici abilerimizin hoşuna gidiyor..

Adem Akyüz'
03.03.2015, 18:11

Sanırım hemen bugün açıklanmayacak. 2 hafta içinde açıklanır diye bir yazı okudum sosyal medyada :confused:

selcuk
03.03.2015, 18:13

yargitay kararini 1 ay icinde acikliyacagini aciklamis

Adem Akyüz'
03.03.2015, 18:16
Forum yöneticilerinin bu işe bil el atması gerekiyor aslında abi..Bazen diyorum ki acaba forum yöneticileri bunları bilerek mi uzaklaştırmıyor buradan..ortamın gerilmesi sanki yönetici abilerimizin hoşuna gidiyor..

Ne yapalım mesela? Nasıl bir öneri getirirsiniz?
Oturduğumuz yerden bir yazıyı okuyup bu kişinin art niyetli olduğuna nasıl emin olalım?
Elbet bir düşüncemiz olur ancak emin olmak çok başka bir durum.

*
Burası bir forum ve herkes hakaret etmeden her istediğini yazar.
Yönetimi eleştiren de yazar, yönetimi destekleyen de.
Karşıt fikirler, farklı bakış açıları olacak ki doğruya ulaşalım.
Herkes aynı görüşte olsaydı bu forumun bir anlamı kalır mıydı?

*
Ayrıca ortamın gerilmesinin BMN'ye ne gibi bir katkısı olacak ki bu gerginlikler hoşumuza gitsin hiç anlamadım doğrusu..

aaahmet61
03.03.2015, 18:19
Trabzonspor Başkanının yanlışlarından yarım saat düşünsem bir 20 tane çok rahat yazarım....

derginin geç çıkmasından...
transfer hatalarından...
menejerlere ödenen milyonlardan...
siyasete angaje olmasından....
verdiği hiç bir sözüyerine getirememesinden....
tek adamcılığından....
takıma getirdiği hocaların geliş gidiş biçimlerinden ve maliyetlerinden...
bahsedebilirim

onlarca hata bulurum....
doğrularını ise 2 satıra ancak sığdırırım...

hal böyle iken hala savunabilen arkadaşlara da saygı duyarım lakin neden eleştiriyorsunuz sorusu biraz garip olmuş sanki....

1461 'i unuttun.tek doğrusu futbolcuları iyi paraya sattığıdır.

Faik Yılmaz
03.03.2015, 18:29

O kadar çok var ki hatalı uygulamalar....

sayfalar yetmez...

ilk akla gelenleri yazdım....

Fatih Öztürk
03.03.2015, 18:40

Kardeşim bu konuda site yöneticileri duyarsız değilde maç günleri aşırı yorumlar olduğundan dolayı göremeyebilirler.

Fatih Öztürk
03.03.2015, 18:43
En az 1 dönem daha başkan olarak kalacaktır.kalmasınıda canı gönülden istiyorum.

Hüseyin Başoğlu
03.03.2015, 18:56
O karar onanır her türlü.
iho daha başkan felan olamaz.
usulsüz üye yaptığı adamlarında henüz oy kullanma hakkı yok :)

Sırf ihonun suratını görmek için ondan sonra yine Sadri Şenerin başkan olmasını isterdim. :D

Fatih Öztürk
03.03.2015, 18:57
Oturduğumuz yerden bir yazıyı okuyup bu kişinin art niyetli olduğuna nasıl emin olalım?

*

*
Ayrıca ortamın gerilmesinin BMN'ye ne gibi bir katkısı olacak ki bu gerginlikler hoşumuza gitsin hiç anlamadım doğrusu..

Yalnız Adem,sırf başkan gitsin diye rakibimizden fark yiyelim diyen sözde Trabzonspor'luluğun bir cezası olmalı.bu asla bir fikir yada görüş olamaz.helede maç saatlerinde mağlup durumdayken adeta provokasyonluk kokuyorsa cezada kaçınılmaz olmalı.

Hüseyin Başoğlu
03.03.2015, 19:00
Sırf sevmediği birinin gitmesini istediği için Trabzonspor'un yenilmesini istemek bencede ceza sebebi olmalı.

Taraftarlık felan değil bu.

Adem Akyüz'
03.03.2015, 19:06
Yalnız Adem,sırf başkan gitsin diye rakibimizden fark yiyelim diyen sözde Trabzonspor'luluğun bir cezası olmalı.bu asla bir fikir yada görüş olamaz.helede maç saatlerinde mağlup durumdayken adeta provokasyonluk kokuyorsa cezada kaçınılmaz olmalı.

Abi benim dediğim şu; Bir yorumdan üyenin fark yiyelim diye düşündüğüne nasıl emin olalım? Yorumdan bu anlaşılır belki ama bu çok açık uçlu bir durum olur ki bunun altından kalkılmaz. Herkes "bana göre şu yorum art niyetli" tarzı şikayetlerde bulunmaya başlar. Yazılan mesajda NET bir durum varsa gereken ceza verilir elbette ancak "takım kötü oynuyor" dedi diye ya da yönetimi eleştirdi diye hakaret veya küfür etmediği sürece bir üyeye ceza verilemez.

"Üye sadece kaybettiğimiz zaman ortaya çıkıyor" diyor herkes. Bunun için nasıl ceza verelim abi, teker teker bütün üyelerin giriş saatlerini mi hesaplayalım? "Her yorumunda takımı, yönetimi kötülüyor" deniliyor bazı üyeler için. E ona ceza verirsek adam demez mi "Her yorumunda yönetimi savunanlar da var, onlara da ceza verin" diye? Bunlar çok açık uçlu ve herkes tarafından farklı yorumlanabilecek durumlar..

Dediğim gibi abi, hakaret veya küfür olmadığı sürece çok fazla bir şey yapamayız. Anlayış gösterirsiniz umarım..

Fatih Öztürk
03.03.2015, 19:10
Abi benim dediğim şu; Bir yorumdan üyenin fark yiyelim diye düşündüğüne nasıl emin olalım? Yorumdan bu anlaşılır belki ama bu çok açık uçlu bir durum olur ki bunun altından kalkılmaz. Herkes "bana göre şu yorum art niyetli" tarzı şikayetlerde bulunmaya başlar. Yazılan mesajda NET bir durum varsa gereken ceza verilir elbette ancak "takım kötü oynuyor" dedi diye ya da yönetimi eleştirdi diye hakaret veya küfür etmediği sürece bir üyeye ceza verilemez.

"Üye sadece kaybettiğimiz zaman ortaya çıkıyor" diyor herkes. Bunun için nasıl ceza verelim abi, teker teker bütün üyelerin giriş saatlerini mi hesaplayalım? "Her yorumunda takımı, yönetimi kötülüyor" deniliyor bazı üyeler için. E ona ceza verirsek adam demez mi "Her yorumunda yönetimi savunanlar da var, onlara da ceza verin" diye? Bunlar çok açık uçlu ve herkes tarafından farklı yorumlanabilecek durumlar..

Dediğim gibi abi, hakaret veya küfür olmadığı sürece çok fazla bir şey yapamayız. Anlayış gösterirsiniz umarım..
Valla kardeşim takım fark yesin diye bir yorum olamaz,kabul edilemez.

Adem Akyüz'
03.03.2015, 19:12
Valla kardeşim takım fark yesin diye bir yorum olamaz,kabul edilemez.

"Takım fark yesin" diye net bir mesaj varsa zaten gereken işlem yapılır abi. Bu tür ifadelerin yer aldığı mesajları raporlamanız yeterli.

Benim dediğim "yazılan yazıdan yola çıkarak bu adam yenilmemizi istiyor" yorumu çıkarılan durumlar içindi..

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 19:14

*

*

Sayın yönetici arkadaşım gerekli şeyleri söyledi diğer yorumlarda Fatih abi ve Hüseyin..

Benim isyan ettiğim konu ise sonuçta biz burada zaman harcıyoruz takımımız için fikir alış verişi yapıyoruz..eleştiri olduğu zaman zaten herkes eleştiriyor ama kimse haddini aşarak yapmıyor bu işi..öyle yorumlar okuyorum ki burada, ne kadar sevilmese de Trabzonspor başkanlık koltuğunda oturan İHO ya yalancı cahil vs. gibi sözler kullanılmasına karşıyım..
Sizinde haklı gerekçeleriniz var tabiki çünkü maç olduğu günlerde yada herhangi bir günde buraya oldukça msj yazılıyor hepsini takip etmeniz zor..

Burada hepimiz bir aileyiz..bunları yapanların Trabzonsporun iyiliğini istediğini zannetmiyorum..

Hüseyin Başoğlu
03.03.2015, 19:26
Sayın yönetici arkadaşım gerekli şeyleri söyledi diğer yorumlarda Fatih abi ve Hüseyin..

Benim isyan ettiğim konu ise sonuçta biz burada zaman harcıyoruz takımımız için fikir alış verişi yapıyoruz..eleştiri olduğu zaman zaten herkes eleştiriyor ama kimse haddini aşarak yapmıyor bu işi..öyle yorumlar okuyorum ki burada, ne kadar sevilmese de Trabzonspor başkanlık koltuğunda oturan İHO ya yalancı cahil vs. gibi sözler kullanılmasına karşıyım..
Sizinde haklı gerekçeleriniz var tabiki çünkü maç olduğu günlerde yada herhangi bir günde buraya oldukça msj yazılıyor hepsini takip etmeniz zor..

Burada hepimiz bir aileyiz..bunları yapanların Trabzonsporun iyiliğini istediğini zannetmiyorum..

şimdi yalancı ve cahil laflarını kullandığım için üstüme alıyorum. :D
Öncelikle bu tür yakıştırmalardan dolayı ben çok ceza yedim.:) Yani gördüler mi gereğini yapıyorlar.

Ayriyetten ihonun yalan söylediği aşikarken neden yalancı demek sorun olsun ki ??
Yalan söylemiş birine yalancı denir sonuç olarak.
TV'lerde boyboy siyasi yakınlık yapanlara ve söz veripte o sözde durmayıp dönenlerede söylenen yakıştırmalar bulunmaktadır dilimizde. :) Ceza sebebi olduğu için yazamıyorum ama mesele şu;

iho eylemleri ile bu yakıştırmaları haketmese zaten kimse bunu dillendirme ihtiyacı olmaz.
Sana sayısız ihonun yalanını,''siyasi yakınlığı açıkca belirtme durumunu'',''söz veripte gereğini yerine getirmeme durumunu'' örneğini verebilirim.
O eylemi yaparken sıkıntı yok ben eyleminin sonucunda hakettiği yakıştırmayı yaptığım zaman niye suç oluyor ?

O zaman klüp için yaptığı iyi eylemler sonucunda helal olsun,başarılı,vizyon sahibi vs.vs. tarzı iyi yakıştırmalarda ceza sebebi olmalı ? :D

Hakan Yeşilyurt
03.03.2015, 19:47
şimdi yalancı ve cahil laflarını kullandığım için üstüme alıyorum. :D
Öncelikle bu tür yakıştırmalardan dolayı ben çok ceza yedim.:) Yani gördüler mi gereğini yapıyorlar.

Ayriyetten ihonun yalan söylediği aşikarken neden yalancı demek sorun olsun ki ??
Yalan söylemiş birine yalancı denir sonuç olarak.
TV'lerde boyboy siyasi yakınlık yapanlara ve söz veripte o sözde durmayıp dönenlerede söylenen yakıştırmalar bulunmaktadır dilimizde. :) Ceza sebebi olduğu için yazamıyorum ama mesele şu;

iho eylemleri ile bu yakıştırmaları haketmese zaten kimse bunu dillendirme ihtiyacı olmaz.
Sana sayısız ihonun yalanını,''siyasi yakınlığı açıkca belirtme durumunu'',''söz veripte gereğini yerine getirmeme durumunu'' örneğini verebilirim.
O eylemi yaparken sıkıntı yok ben eyleminin sonucunda hakettiği yakıştırmayı yaptığım zaman niye suç oluyor ?

O zaman klüp için yaptığı iyi eylemler sonucunda helal olsun,başarılı,vizyon sahibi vs.vs. tarzı iyi yakıştırmalarda ceza sebebi olmalı ? :D

Sonuçta burası bir forum herkes burada fikir alış verişi yapıyor ve buraya farklı takım taraftarı da giriyor...Bende İHO'nun yalan konuşduğunu biliyorum..söyledikleriyle yaptıkları arasındaki farkı bende ayırt edebiliyorum.. 1 ayda kupa gelecek dediğini ama hala ortada bişey olmadığını, top yuvarlak ama biz değiliz Tolgayı satmıyacağız dediğini, aralık ayında şampiyonluk potasın da olmazsak bırakıp giderim dediğini..bunun gibi çok şey var sayabileceğim..bunu da buradaki herkes biliyor zaten...Benim söylemek isteyip de beceremediğim şey sudur..Başkan bizim başkan satsan satılmaz, atsan atılmaz..kongre olana kadar bu adam bizim başkanımız buna yapacak bişey yok..

Şunu da belirteyim..ben başkana yapılan hakaretlerde Hüseyin sende böyle diyorsun diye kastetmedim..Ben Trabzonsporlu olduğundan şüphe duyduğum insanların yaptığı yorumlardan rahatsız oluyorum..Benim sıkıntım bu..konu da boşuna uzadı..karar ne oldu acaba..

Oğuz B.
03.03.2015, 19:52
Haziran ayının ilk haftası kongre olmalı. Bilmiyorum hukuken bu mümkün müdür ama şart.

Kaç yönetici istifa etti diye sorsak İ. Hacıosmanoğlu doğru cevabı ilk seferde söyleyemez. Güven tazelemesi ve daha güçlü bir kadro ile yola devam etmesi gerekmektedir; çok sevdiğini iddia ettiği Trabzonspor'a hizmet etmekse amacı.

Hüseyin Başoğlu
03.03.2015, 19:54
Sonuçta burası bir forum herkes burada fikir alış verişi yapıyor ve buraya farklı takım taraftarı da giriyor...Bende İHO'nun yalan konuşduğunu biliyorum..söyledikleriyle yaptıkları arasındaki farkı bende ayırt edebiliyorum.. 1 ayda kupa gelecek dediğini ama hala ortada bişey olmadığını, top yuvarlak ama biz değiliz Tolgayı satmıyacağız dediğini, aralık ayında şampiyonluk potasın da olmazsak bırakıp giderim dediğini..bunun gibi çok şey var sayabileceğim..bunu da buradaki herkes biliyor zaten...Benim söylemek isteyip de beceremediğim şey sudur..Başkan bizim başkan satsan satılmaz, atsan atılmaz..kongre olana kadar bu adam bizim başkanımız buna yapacak bişey yok..

Şunu da belirteyim..ben başkana yapılan hakaretlerde Hüseyin sende böyle diyorsun diye kastetmedim..Ben Trabzonsporlu olduğundan şüphe duyduğum insanların yaptığı yorumlardan rahatsız oluyorum..Benim sıkıntım bu..konu da boşuna uzadı..karar ne oldu acaba..

Ben bu yakıştırmaları kullandığım için direk beni kastederekte yazabilirsin dert etmem. Benim katılamadığım nokta ortada bir yanlış varsa ve körü körüne o yanlış devam ettiriliyorsa atsan atılmaz satsan satılmaz başkanımızdır diyerek sahip çıkamam. Fıtratıma aykırı. :)

Neyse dediğin gibi uzadı gereksiz yere :)

Karar 1 aya kadar çıkar diyorlar. Ama bence 15 gün zarfında açıklanabilir.
Normal şartlarda yapılan tüzüğe aykırı olduğu için karar onanır. Ama iho rte üzerinden lobi çalışması yapmışsa (ki yapmıştır diye tahmin ediyorum) red edilmesi daha muhtemel gözüküyor.

Sefaenes
04.03.2015, 03:43
Iho sevmem Iho gitsin diye takimim yenilmesini istemem her yenilgi bana istirap veriyor hele gurbette yasiyorsan senle alay geciyorlarsa ve sinirli birisen o sinirle ne dedigini bilmezsin. Bence birdahaki secimden sonra genel kurur bir karar alsin yönetimin yarisi istifa etiyorsa otomatikmen yeni secim olsun. Herkez istifa ediyor Iho Diktator gibi koltukda yapisti.

dağlıca61
04.03.2015, 15:48

1461 den hangi futbolcuyu iyi paraya satmışlar anlamadım, değeri 20 milyon tl olan,kendi yağı ile kavrulan hatta Trabzonspor‘a gelir bile kazandıran ptt 1.lig kulübü şimdi 2.ligde ve geliri giderini karşılamıyor.

Ali Bektaş
04.03.2015, 17:12
1461 den hangi futbolcuyu iyi paraya satmışlar anlamadım, değeri 20 milyon tl olan,kendi yağı ile kavrulan hatta Trabzonspor‘a gelir bile kazandıran ptt 1.lig kulübü şimdi 2.ligde ve geliri giderini karşılamıyor.

Sanırım arkadaş 1461 in durumunu olumsuz örnek olarak göstermiş. Tek olumlu işinde Henrige gibi futbolcuları iyi paraya elden çıkarmak olduğunu belirtmiş

Fatih Kuloğlu
17.03.2015, 00:47
Allahaşkına bu iş noldu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uğurtan
18.03.2015, 13:36
Şu karar çıksa da önümüze baksak.

Kulüp tarihinden şu süreyi sildirsek.

Sadri Şener---- X başkan şeklinde tire istiyorum boşluğa...

Serdær
20.03.2015, 12:52
Yargıtay Kongre kararı verdi.

https://pbs.twimg.com/media/CAiR4bUWoAA4DUz.jpg

Hazar_
20.03.2015, 12:56
Hayırlısı oldu. IHO'nun bir an önce gitmesi lazım.

Mollasalihoğlu
20.03.2015, 12:58
Yargıtay yerel mahkemenin kongrenin geçersiz olduğu yönündeki kararını onamış iddialara göre.

Bu da yeni kongre yapılacağı anlamına gelir.

selcuk
20.03.2015, 12:59
artik hayirlisi
yeni bir milad olacak ins.

Hazar_
20.03.2015, 13:01
Haziran'da ödenecek yüksek meblayı versin (80 milyon deniyor) çekip gitsin IHO. Delikanlıymış ya.

Faik Yılmaz
20.03.2015, 13:01
Koltuklarına vantuzla yapışan yönetim Yargıtay kararından sonra karar düzeltme başvurusu yapıp süreci biraz daha uzatmak istiyormuş...

ne için yapıyorlar bilmiyorum ama takımın iyiliğini düşünmediklerini söyleyebilirim.....

selcuk
20.03.2015, 13:04
Koltuklarına vantuzla yapışan yönetim Yargıtay kararından sonra karar düzeltme başvurusu yapıp süreci biraz daha uzatmak istiyormuş...

ne için yapıyorlar bilmiyorum ama takımın iyiliğini düşünmediklerini söyleyebilirim.....

yargitay son durak degilmiydi

Oğuz B.
20.03.2015, 13:04
Süreci uzatmanın kimseye yararı yok. Mayıs ayının ilk haftası yapılsın kongre. (Hukuken mümkün müdür bilmiyorum.)

Yeni gelecek isimlere planlama adına süre verilmiş olunur böylece. Yeni yabancı kuralı ortadayken bu süreci uzatmak hiç akıllıca değil.

Mert Oğuzlu61
20.03.2015, 13:05
bir şey çıkmaz, mahkeme istedi diye kongre olmaz. süreç uzayacaktır itirazlar vs.. normal süreyi doldurana kadar gider o iş. :)))

Hazar_
20.03.2015, 13:05
Erol Ağaoğlu şimdi istifa eder. Kendini zeki zanneder.

U.Sadıkoğlu
20.03.2015, 13:07
Şimdi adayları görelim bakalım...

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 13:08
Beklenen karar çıkmış.
Kurtaruluruz inşallah şu müsveddeden

selcuk
20.03.2015, 13:09
hukukcu arkadaslar
sirada ne var
bu isi nekadar uzatabilirler
bir anlatabilirmisiniz

Faik Yılmaz
20.03.2015, 13:09
yargitay son durak degilmiydi

hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama böyle bir hakları olduğunu ve başvuracaklarını duydum.....

bencede kesinlikle başvururlar

Adem Akyüz'
20.03.2015, 13:10
Çok şükür.. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu kulübün başından gittiği günleri de görürüz inşallah..
Hala daha itiraz edecek kurumları ve yüzleri var mı bilmiyorum ama kongreyi yapmamak için her şeyi deneyeceklerdir.

Mollasalihoğlu
20.03.2015, 13:10
Karar düzeltme temyizden sonra gidilebilecek bir yoldur ama normal şartlarda temyiz kadar sürmez ve genelde reddedilir :)

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 13:11
Benim bildiğim son durak Yargıtay.
Zaten itirazda bulunmuşlardı Yargıtay ona cevap verdi.

selcuk
20.03.2015, 13:12
hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir ama böyle bir hakları olduğunu ve başvuracaklarını duydum.....

bencede kesinlikle başvururlar

bakalim abi
mso ismi altta yazili
simdi karalar 1-2 cümle

Karar düzeltme temyizden sonra gidilebilecek bir yoldur ama normal şartlarda temyiz kadar sürmez ve genelde reddedilir :)
karalamisda bile

kulübün kayyuma düsmesine kadar nekadar süre gecer
yani her sey icinde bu süreyi sence nekadar arkaya itme sanslari var

Mert Acar
20.03.2015, 13:12
Umarım sağlam bir aday çıkar. Bkz: https://www.youtube.com/watch?v=3G_l6JHaXVc

Sefa
20.03.2015, 13:14
Yanılmıyorsam Aralık'ta yeniden kongre olacak..

Tayfun
20.03.2015, 13:15
Doğru düzgün bir aday çıkmaz ise karşısına yine kazanır .

Hazar_
Şimdi güçlü, siyasi yalakalık yapmayacak bir başkan-asbaşkan ikilisi yakalamamız lazım.

Oğuz B.
Aslında bu kongre İ. Hacıosmanoğlu için de hayırlı olacaktır. Kadrosunun yarısı onu yarı yolda bıraktı. Eğer seçimi kazanırsa (ki bence şansı %51) daha güçlü bir yönetim ile yoluna devam eder.

Tayfun
İlla İHO'yu yollayacağız diye de delegeler saçma sapan bir seçim yapmaz umarım .

CEMEFKER
20.03.2015, 13:19
...nihayet....

TS ile ilgili aldığım son günlerdeki en iyi haber....

Hayırlısı olsun...

AhmetG.
20.03.2015, 13:20
Keşke iş bu noktaya gelmeden yönetim kongre kararı alsaydı.

Yok bu şekilde daha mı iyi oldu? Kendi kendimizi bile yönetemiyoruz. Koskoca kulüp yargı kararıyla kongreye gidecek. Emeği geçenlere teşekkür etmek lazım.

selcuk
20.03.2015, 13:20
Trabzonspor kulübü Av. Fuat Göktaş, Yargıtay kararıyla ilgili olarak karar düzeltme haklarını kullanacaklarını söyledi.
via yunus emre sel

Hazar_
20.03.2015, 13:21
Yönetimin derdi Trabzonspor olsa çoktan kongre kararı almışlardı zaten. Ama birkaçının derdi milletvekilliği birkaçının başka vs. Yazık ettiler. Umarım yeni gelecek yönetim, Sadri Şener'in başardığı gibi camiayı tekrar ayağa kaldırabilir.

CEMEFKER
20.03.2015, 13:22
..şu da var...

TS Sicil Komisyonu Neden İstifa Etmişti ?

Delege sayısının orantısal olarak mevcut yönetim lehine olduğu gerçeği de var...

Faik Yılmaz
20.03.2015, 13:24
..şu da var...

TS Sicil Komisyonu Neden İstifa Etmişti ?

Delege sayısının orantısal olarak mevcut yönetim lehine olduğu gerçeği de var...

yok o delegeler henüz oy kullanamıyor.... 2 yıllarını doldurmaları lazım......

yani bu kongrede kurtulduk kurtulduk diğerinde uçak dolusu adamlarla gelicekler oy kullanmaya.....

yeni yönetim gelir o üyeleri iptal ettirir...... kurtuluruz bizde....

Mert Acar
20.03.2015, 13:26
Trabzonspor kulübü Av. Fuat Göktaş, Yargıtay kararıyla ilgili olarak karar düzeltme haklarını kullanacaklarını söyledi.
via yunus emre sel

başaralı olamazsak vahid ile birlikte gideriz zaten diyen hacıosmanoğlu neyden korkuyor ?
koltuk ona tatlı mı geldi acaba ?
zira yönetimindeki kişiler bkz:erol ağaoğlu Trabzonsporu bir basamak olarak görüyor.Milletvekilli aday adayı oluyor.

selcuk
20.03.2015, 13:26

yani bu kongrede kurtulduk kurtulduk diğerinde uçak dolusu adamlarla gelicekler oy kullanmaya.....

niye iptal ettiriliyorlar
hepsinden teker teker üyelik paralari istensin
sicile versinler
ögrensinler oy satmak ne demek oldugunu

Mert Oğuzlu61
20.03.2015, 13:28
via yunus emre sel

süreç uzayacak, bir şekilde kılıfını bulurlar mahkeme olayları hikaye. kim takar mahkemeyi zaten.

ayrıca yeniden seçim olması halinde yine geçen seçimki gibi saçma sapan isimler aday olursa, iho çok rahat seçimi kazanır ve uzun yıllar başkanlık koltuğunda kalır. hakan kulaçoğlu nu kim 2. adam yaparsa onu desteklerim... ama dediğim gibi bu süreç uzayacak, ufukta seçim yok heyecan yapmayın durduk yere.

U.Sadıkoğlu
Yargıtay'ın verdiği kararın akabin Yargılamanın İadesi (Kanuna aykırı bir karar olduğunda yanlış kanun maddelerinin uygulanması durumunda) veya Karar Düzeltme istenebilmekte.

Yargılamanın İadesi şu durumda kesinlikle hukuken istenebilecek bir kurum değil istenilse bile bu çok büyük bir hukuk garabetine yol açar ve Trabzonspor'un bu itirazını öne süren hukukçuları gülünç duruma düşürür.

Karar Düzeltme yoluna başvurulabilir yalnız karar düzeltme başvurusu esastan incelenir ve karar düzeltme yoluna başvurulması hükmün icrasını (Kongre kararının alınmış olması) kesinlikle durdurmaz.

Trabzonspor Kulübü 15 gün içerisinde bir başvuruda bulunacaktır fakat bu başvuru yine üye değişikliği gerçekleşmesse ilgili hukuki sebepleriyle birlikte Yargıtay 18. Dairesine yapılacak yani temyiz edilen kongre kararını mahkemenin vermiş olduğu hükmü aynen onayarak karara bağlayan 18. Daire'nin karar düzeltme içinde farklı bir karar verebilme ihtimali %'lik dilimlerle pay edildiğinde 0'ın yanında bir sayı oranında bile değildir.

Mayıs ayında kongre hayırlı olsun diyebiliriz.

CEMEFKER

TAMAM dır o zaman.:(

Hazar_
20.03.2015, 13:32
Celil Hekimoğlu çalışıyor başkanlık için. Muharrem Usta'nın listesindeydi. Bölünmeye ne gerek var. Birlik olun.

selcuk
Yargıtay'ın verdiği kararın akabin Yargılamanın İadesi (Kanuna aykırı bir karar olduğunda yanlış kanun maddelerinin uygulanması durumunda) veya Karar Düzeltme istenebilmekte.

Yargılamanın İadesi şu durumda kesinlikle hukuken istenebilecek bir kurum değil istenilse bile bu çok büyük bir hukuk garabetine yol açar ve Trabzonspor'un bu itirazını öne süren hukukçuları gülünç duruma düşürür.

Karar Düzeltme yoluna başvurulabilir yalnız karar düzeltme başvurusu esastan incelenir ve karar düzeltme yoluna başvurulması hükmün icrasını (Kongre kararının alınmış olması) kesinlikle durdurmaz.

Trabzonspor Kulübü 15 gün içerisinde bir başvuruda bulunacaktır fakat bu başvuru yine üye değişikliği gerçekleşmesse ilgili hukuki sebepleriyle birlikte Yargıtay 18. Dairesine yapılacak yani temyiz edilen kongre kararını mahkemenin vermiş olduğu hükmü aynen onayarak karara bağlayan 18. Daire'nin karar düzeltme içinde farklı bir karar verebilme ihtimali %'lik dilimlerle pay edildiğinde 0'ın yanında bir sayı oranında bile değildir.

Mayıs ayında kongre hayırlı olsun diyebiliriz.

bak dediklerine güveniyorum
mayisa ucak bileti bakmaya basladim

Faik Yılmaz
toplu aidat ödeme olayının kaldırılması lazım....

herkes bizzat vatandaşlık numarası vererek aidatlarını ödemeleri....

bizim kadarv demokrasiyi kötü emellerine alet eden bir toplum daha var mıdır bilemiyorum doğrusu...

selcuk
20.03.2015, 13:34
Celil Hekimoğlu çalışıyor başkanlık için. Muharrem Usta'nın listesindeydi. Bölünmeye ne gerek var. Birlik olun.

ustanin iho ylan birlesecegi söyleniyor
dedikodular o yönde

katre-i.matem
20.03.2015, 13:35
Kulübümüz için hayırlı olur umarım. Yeni bir kaos ortamı oluşmaz umarım ve yine umarım ki takım ve teknik ekibi olumsuz etkilemez.

Faik Yılmaz
20.03.2015, 13:36
Abi şu makam koltuklarında ne var çok merak ediyorum....

İnsanlar neredeyse ölüp kefenlendikten sonra bile koltuktan kalmayacaklar....

Tayfun
20.03.2015, 13:37
dedikodular o yönde

Böyle bir durumda oyları silip süpürürler, kim çıkarsa çıksın .

Oğuz B.
20.03.2015, 13:37
Faik abi bu insanın doğasında var. İktidar hırsı bambaşka bir şey.

Abi şu makam koltuklarında ne var çok merak ediyorum....

İnsanlar neredeyse ölüp kefenlendikten sonra bile koltuktan kalmayacaklar....

U.Sadıkoğlu
20.03.2015, 13:38
bak dediklerine güveniyorum
mayisa ucak bileti bakmaya basladim

Hukuki açıdan olayın yorumu bu :)

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 13:39
dedikodular o yönde

İhTimal vermiyorum.
Hadi diyelim oldu yine de kazanamazlar.

alone_6161
azize yeniden yargılama yolunu açanlar bu davada da yeniden yargılanma yolunu açıp, İHO'nun koltuğunda kalmasını sağlayabilirler mi?

Adem Akyüz'
via yunus emre sel

Yapıştılar iyice koltuğa..
Tekrar seçileceği konusunda kendine güvenen bu hesapların peşinden koşmaz.
O koltukta 1 gün fazla oturmak için her yolu deniyorlar..
Çok ağır konuşurdum ama neyse..

Ulan aziz'e şike için mahmeke mahkeme dolaşıp itiraz etmediği yer kalmadı diye dalga geçiyorduk. Şimdi bizimkide koltukta oturmak için itiraz etmediği yer kalmadı..

selcuk
20.03.2015, 13:42
Böyle bir durumda oyları silip süpürürler, kim çıkarsa çıksın .

o karsilarina kim cikacagina bagli

kulacogulu, burak gürdal ikilisi son secime göre bambaska seviyede su an, ama 1 sasali isme daha ihtiyaclari var

serdaracıl
20.03.2015, 13:43
Bence itiraz etsinler. Yıllar sonra insanlar yargı kararını bilir, kimse bu kara günleri hatırlamaz. Albayrak'ın liman ihalesinde yaptıklarını unutup iyi başkandı 4.olduk 6. Olduk falan diyen var.

selcuk
20.03.2015, 13:45
Yapıştılar iyice koltuğa..
Tekrar seçileceği konusunda kendine güvenen bu hesapların peşinden koşmaz.
O koltukta 1 gün fazla oturmak için her yolu deniyorlar..
Çok ağır konuşurdum ama neyse..

Ulan aziz'e şike için mahmeke mahkeme dolaşıp itiraz etmediği yer kalmadı diye dalga geçiyorduk. Şimdi bizimkide koltukta oturmak için itiraz etmediği yer kalmadı..

bmn bir aciklama düsünemezmi

Travelair
20.03.2015, 13:47
Trabzonspor'u taşıyacak olanlar gelsin, sırtına binenler değil

HOPA'LI TS'Lİ
20.03.2015, 13:49
Muharrem USTA gelsin

Tayfun
20.03.2015, 13:49
o karsilarina kim cikacagina bagli

kulacogulu, burak gürdal ikilisi son secime göre bambaska seviyede su an, ama 1 sasali isme daha ihtiyaclari var

Trabzonspor camiasında gümbür gümbür gelip oyları toplayacak kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. O elin parmakları da aday olmaz .

Umarım iyi bir başkan ve ekibi ile atlatırız bu kongreyi .

selcuk
20.03.2015, 13:51
Trabzonspor camiasında gümbür gümbür gelip oyları toplayacak kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. O elin parmakları da aday olmaz .

say bizde bilelim onlari

benim bugün aday olsa gümbür gümbür kazanir diyecegim 2 isim var

agaogulu ali
günes senol

Oğuz B.
İyimser davranmışsınız. Bence 1 isim bile yok bu etkiyi yaratacak.

İlkhan
lütfen ekonomiden anlayan biri gelsin.

katre-i.matem
20.03.2015, 13:52
Yargıtaya karar düzeltme hakkını kullanarak durumu daha cok sulandıracaklarına bır an once kongreye gidilse keşke.

serdaracıl
20.03.2015, 13:55
Liman ihalesi benim içimde derin bir yara. O dönem çok emek verildi. Ama süreçte trabzonsporu dışarda tutmak için siyasi gücünü kullanan, taraftsrı kandırmak için trabzonspor bir vakıf, ticari yatırım yapamaz. Bir takım içinden çıktığı şehre rakip olmamalı gibi zırvalıkları uyduran ....ları asla unutmayacagım

odyseuys
20.03.2015, 13:56
her ne kadar enkaz devralacak olsalar da enkaz edebiyatı yaparak trabzonspor'un gelecek yıllarını çalmayak bir yönetim gelir umarım...

Tayfun
20.03.2015, 13:57
say bizde bilelim onlari

benim bugün aday olsa gümbür gümbür kazanir diyecegim 2 isim var

agaogulu ali
günes senol

Ahmet Ağaoğlu'nu da ekleyelim bu isimlerin yanına.

serdaracıl
20.03.2015, 13:58
Geçen seçimde de kimse çıkmaz dendi, kaç kişi yarıştı. Trabzonnspor başkanlığı büyük bir makam. Talibi çok olur

U.Sadıkoğlu
20.03.2015, 13:59
Ali Ağaoğlu'nda başkanlık yapabilecek potansiyel yok.

Zamanında ne kadar muhalefet etsekte bu işi en iyi kıvıracak olan Muharrem Usta'dır. Umarım Hacıosmanoğlu ile birleşme gibi bir karar almazlar.

Oğuz B.
20.03.2015, 14:01
Son kongrede 2 aday vardı aslında, diğerlerinin kazanma şansları yoktu.

Yıldıray Emanet
20.03.2015, 14:01
O değilde Fm 2015 yeni patch'den sonra biz batmış gibi bişey olmuşuz sezon sonu -13m falan maaş açığı oluyo takımda 5 kuruş parası kalmıyo gerçektede öyle değilizdir umarım

CEMEFKER
20.03.2015, 14:02
MEDİCAL PARK HASTANELERİ ve MP TRABZONSPOR BASKET TAKIMI gibi başarılarda imzası olan Muharrem USTA önderliğinde bir yönetimin başarılı olması, en azından gelecek adına akıllı , yaraşır adımlar atacağı gerçeği ortadayken adres belli aslında...

Oruç
20.03.2015, 14:03
Ali Ağaoğlu'nda başkanlık yapabilecek potansiyel yok.

Zamanında ne kadar muhalefet etsekte bu işi en iyi kıvıracak olan Muharrem Usta'dır. Umarım Hacıosmanoğlu ile birleşme gibi bir karar almazlar.

Bu camia kılcal damarlarına kadar hep ayrışma yoluna gitti bugüne kadar. Bir kere de birileri birleşiversin ne kaybederiz ki.

Oğuz B.
20.03.2015, 14:04
Muharrem Usta, Hakan Kulaçoğlu, Celil Hekimoğlu birleşme kararı alırsa belki bir sinerji yakalanabilir. Aralarına bir de hukukçu bulurlarsa güzel olur.

Artık o şu partinin adayı bu şu partinin elamanı gibi şeyler söylenmez umarım. Gördük otobüsün üstünde "siyaset yapmayacak" olanı.

arifberkay
İHO izin verirse sırası gelen başkan olacak...İzin verir mi ? hiç sanmam

selcuk
Ahmet Ağaoğlu'nu da ekleyelim bu isimlerin yanına.

o kendini bitirdi
o popularitesi yok artik
tek basina imkansiz

ama bir agaogulu, kulacogulu, burak gürdal ve tuncay bekirogulu 4 olabilir

hatta dream team benim acimdan

Tayfun
20.03.2015, 14:06
Geçen seçimde Metin Atasoy, Emre Aksoy gibi adaylar (fazla ağırlığı olmayan), bu seçimde bu türden adaylar görmemeyi umuyorum. Sağlam bir kişi aday olsun veya birleşme olsun, ki o da çok zor bu camiada .

Tayfun
20.03.2015, 14:08
o kendini bitirdi
o popularitesi yok artik
tek basina imkansiz

ama bir agaogulu, kulacogulu, burak gürdal ve tuncay bekirogulu 4 olabilir

hatta dream team benim acimdan

Ne yönden popülaritesi bitti, tvlerde fazla gözükmüyor diye, Trabzon'da itibarını mı kaybetti sanıyorsunuz ?

serdaracıl
20.03.2015, 14:09
En küçük bir siyasi söylemi kaldıracak gücüm yok. Başkanlık için siyasiye yaranmaya tenezzül edecek adama verilecek oyum yok. Artık başarı görmek istiyorum. Masal dinlemekten yoruldum

selcuk
20.03.2015, 14:12
Ne yönden popülaritesi bitti, tvlerde fazla gözükmüyor diye, Trabzon'da itibarını mı kaybetti sanıyorsunuz ?

hayir insanlar adayligini geri cektikden sonraki yillardada ts icin bir hamlesi olmayinci kendini aldatmis duygusuna kapilir

buda normaldir

Fatih Öztürk
20.03.2015, 14:22
Başkan yine Hacıosmanoğlu olarak kalacak.

tanjugunduz
20.03.2015, 14:22
Bize 1 parali adam yanina reklam isini iyi bilen 1 pazarlamaci . 3 tane hukukcu. 1 tane sporun icinden gelmis biri ( ornek senol hoca ) yani saglam 5 veya 6 kisi bizi bir yerlere getirir

Tayfun
20.03.2015, 14:30
Kongereye ortalama 3-4 ay daha var tahminimce. Bu süreç içinde saha sonuçları iyi olur ve dişli bir rakip çıkmaz ise yeniden İHO'nun seçilmesi muhtemeldir. İlk seçimde ona oy verenlerin bu seçimde de kararlarında pek farklılık olacağını sanmıyorum açıkçası.

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 14:44
Ne hacıosmanoğlu ne de usta nın başkan olma ihtimali yok benim gözümde.
Birleşseler dahi yok.
Son kongre ihonun kimilerince derin Trabzon denilen bana görede dinazor olan kişileri kandırmasıyla Başkan oldu.
Şimdi bu dinazorlarımızın kandırılmak çok zorlarına gitti haliyle.
Tahminim 2-3 güçlü ismin birlikte oluşturacağı yönetim bekliyorum.
Ne usta ne iho bu gruba katılamıcak.

Benim hayalim sırf ihonun suratını görmek için Sadri Şener'in başkan seçilmesi :D

Oğuz B.
20.03.2015, 14:46
Benim de hayalim o. Ancak gerekçe farklı.. Tekrardan şampiyonluk görebilmek için.

Benim hayalim sırf ihonun suratını görmek için Sadri Şener'in başkan seçilmesi :D

DeAgLeMaNyAq
20.03.2015, 14:47
Hayırlısı olsun...

Ertan1982
20.03.2015, 14:50
Kongereye ortalama 3-4 ay daha var tahminimce. Bu süreç içinde saha sonuçları iyi olur ve dişli bir rakip çıkmaz ise yeniden İHO'nun seçilmesi muhtemeldir. İlk seçimde ona oy verenlerin bu seçimde de kararlarında pek farklılık olacağını sanmıyorum açıkçası.

Sezon bitti ne güclü rakibi??Transfer sezonu acilmadan secimler bitmeli yoksa 1 sezon daha cöpe atariz iho ile.

Tayfun
20.03.2015, 14:56
Sezon bitti ne güclü rakibi??Transfer sezonu acilmadan secimler bitmeli yoksa 1 sezon daha cöpe atariz iho ile.

İHO bu süreci yokuşa sürecektir, gelecek sezonun ortasına sarkarsa şaşırmam. Yokuşa sürmek için de şuan girişimlere başlamıştır alttan alttan. Dizinin dibinden ayrılmadığı mâlum kişinden yardım isteyecektir.

Travelair
20.03.2015, 15:00
Ben bu işten bir şey anlamadım. Bir usülsüzlük yapılsın mahkemesi 2 sene sonra sonuçlansın. O sürede de 2 sene kulüp o sayede yönetilsin. Bunun hesabını kim verecek?

aaahmet61
20.03.2015, 15:03

bu kabusdan uyanman dileğiyle.

AhmetG.
20.03.2015, 15:16
İho parası yok ama dik durur diye seçildi. Siyasete pabuç bırakmaz gözüyle baktık.

Sonra parayı buldu, eğildi ve otobüsün üstüne çıkarak siyasetin içine daldı.

Bize dik duracak adam lazım. Para bulunur her türlü. Hakan Kulaçoğlunu görmek isterim başkan olarak. İyi bir ekip ile bu işi gayet başarılı yapar.
Ha yapamazsa bugünkü yönetime nasıl karşıysak o zaman da ona karşı oluruz.

Ama potansiyel adaylar içinde en çok yakışan Hakan bey.

Erhan Atalay
20.03.2015, 15:20

Aynen sonuna kadar katılıyorum, çünkü bize "siyasetçilerle sevişmeyen, savaşan" adam lazım.

3 yıldır çalınan kupamızı beklediğimiz yetti bize "1 ayda kupayı getirecek" adam lazım.

Ha birde öyle koltuk müptelası olmayacak "şampiyonluk yarışında değilsem istifa ederim" diyen adam lazım.

Bu şartları sağlayacak İho dan başka babayiğit var mı?

Dik Dur Eğilme Taraftarın Seninle İho başgaaannnnnn.

serdaracıl
20.03.2015, 15:26
Aynı şeyleri deneyip farklı sonuç bekleyenler tabii iho'yu tekrar seçebilir

Travelair
20.03.2015, 15:28

Sebep?

Uğurtan
20.03.2015, 15:29
Obaaaaa :D

Müthiş haber yaa...

İHO'yu kovuyoruz.

Birisi İHO'yu göndermek için saçma bişey yapmayın demiş bize.

İHO'dan daha saçma bi hamle mümkün değil.

Mayıs'ta go home yaparız.

Hayal görmesin kimse İHO bir daha 1500 oyu 2 sene sonra satın aldığı oylarda görür ancak. ;)

Şimdi kovarsak da o oyların bir manası kalmayacak.

Harika haber yaaa :)

Yaşar
20.03.2015, 15:30
Yeni bir hava için yeni bir başkan lazım. Mevcut başkanla saha içinde de dışında da bir adım ileri gidemeyecegiz. O nedenle hayırlı bir karar oldu.

Fatih Öztürk
20.03.2015, 15:35
bu kabusdan uyanman dileğiyle.
Ben halimden memnunum.

Aynen sonuna kadar katılıyorum, çünkü bize "siyasetçilerle sevişmeyen, savaşan" adam lazım.

3 yıldır çalınan kupamızı beklediğimiz yetti bize "1 ayda kupayı getirecek" adam lazım.

Ha birde öyle koltuk müptelası olmayacak "şampiyonluk yarışında değilsem istifa ederim" diyen adam lazım.

Bu şartları sağlayacak İho dan başka babayiğit var mı?

Dik Dur Eğilme Taraftarın Seninle İho başgaaannnnnn.
Güzel dedin.Baya ilerleme var sende.

Sebep?
2 senede başaramadıkları,başardıkları denklemini yaptım en az 1 sene daha kalması fikri oluştu bende.bu hoca ve bu oyuncularla başarı yakın.

selcuk
20.03.2015, 15:39
Ben halimden memnunum.

2 senede başaramadıkları,başardıkları denklemini yaptım en az 1 sene daha kalması fikri oluştu bende.bu hoca ve bu oyuncularla başarı yakın.

albayrak zamanindaki her sey güzel olacak slogani simdi basari yakinami döndü

gercekden ne oldu stichus a, ünal er ve kuracagi scout timine

ne kabuslardan gectik
ama halen uyanamadik
yeter bu kabuslar yeter artik

Fatih Öztürk
20.03.2015, 15:43
albayrak zamanindaki her sey güzel olacak slogani simdi basari yakinami döndü

gercekden ne oldu stichus a, ünal er ve kuracagi scout timine

ne kabuslardan gectik
ama halen uyanamadik
yeter bu kabuslar yeter artik
Her gelenin altını oymaya çalışarak başarı gelmiyor.isteselerde istemeselerde başkan olarak kalacak.ben memnunum,bitti.

61ronin61.
20.03.2015, 15:50
hayırlısı kimse o seçilsin

selcuk
20.03.2015, 15:52
Her gelenin altını oymaya çalışarak başarı gelmiyor.isteselerde istemeselerde başkan olarak kalacak.ben memnunum,bitti.

karar genel kurulun
memnun olabilirsin
zaten daha cok genel konusdum
senlen iho tartismasina girmek, karl marx lan komunizimi yada goldman sachsin yönetim kurulu baskaninla kapitalizimi tartismaya bir gelir

kusura bakma

hayırlısı kimse o seçilsin
:D:D:D:D:D:D

Fatih Öztürk
20.03.2015, 15:56
karar genel kurulun
memnun olabilirsin
zaten daha cok genel konusdum
senlen iho tartismasina girmek, karl marx lan komunizimi yada goldman sachsin yönetim kurulu baskaninla kapitalizimi tartismaya bir gelir

Selçuk kardeşim bu benim fikrim saygı duymak zor değil.

selcuk
20.03.2015, 16:00

sanirim saygi duydugumu belirttim
o derece saygi duyuyorumki tartismasina bilen girmiyorum
fikirlerini en üst düzeyede yasayan isimlerle sizikiyasladim, bunun üzeri saygi duyma olamaz

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 16:01

abi peki sen isteselerde istemeselerde başkan kalacak derken kime saygı duymuş oluyorsun ?

cewat
20.03.2015, 16:02
Takımımız için hayırlı olsun ve her kim daha başarılı olacak ise o gelsin başa inşallah..

halil ibo
20.03.2015, 16:06
Demokrasi kültürü oturmadığı için koltuktakiler bırakıp gitmez,beğenmeyenler eleştiri oklarını atmaktan vazgeçmez.
Aslında Fatih kardeşimizin dediği gibi tekrar seçilirse ne yapacağız ? Kanlı mı kansız mı gitmesini tartışacağız ?
Belki daha güçlü bir yönetim kurulu ile delegeden güvenoyu alarak yoluna devam edecektir.
Aksi olursa inşallah güçlü bir yönetim gelsin ve az hata ile başarılı günlerin müjdesini versin.

Her kim gelirse gelsin Trabzonsporum kazansın.Kaybetmeye tahammülümüz yok.Başka Trabzonspor yok.
Plan-proje ve ekibiyle,disiplinli ve koordine bir şekilde çalışmasıyla Trabzonspor'u yönetme liyakatına sahip başkanı bekliyoruz.
Ama umalım ki bu sefer Godot'u beklemiş olmayalım...

Erhan Atalay
20.03.2015, 16:09
Ben halimden memnunum.

Bizde ilerleme varda keşke sende de olsa biraz ilerleme, ihoyu başkanlık kesmez millet vekili olsun, hani şu Trabzonspor partisi ! varya hani senin kurucu genel başkan olduğun, ancak o keser iho yu.

2 senede başaramadıkları,başardıkları denklemini yaptım en az 1 sene daha kalması fikri oluştu.

3. senenin sonunda sen bir denklem daha yaparsın en az 6 sene daha kalması fikri oluşur, sıkıntı yok.

Fatih Öztürk
20.03.2015, 16:10
sanirim saygi duydugumu belirttim
o derece saygi duyuyorumki tartismasina bilen girmiyorum
fikirlerini en üst düzeyede yasayan isimlerle sizikiyasladim, bunun üzeri saygi duyma olamaz
Teşekkürler.

abi peki sen isteselerde istemeselerde başkan kalacak derken kime saygı duymuş oluyorsun ?

Herkese.

F. Yıldırım
20.03.2015, 16:10
Şükürler olsun

Fatih Öztürk
20.03.2015, 16:11
Bizde ilerleme varda keşke sende de olsa biraz ilerleme, ihoyu başkanlık kesmez millet vekili olsun, hani şu Trabzonspor partisi ! varya hani senin kurucu genel başkan olduğun, ancak o keser iho yu.

2 senede başaramadıkları,başardıkları denklemini yaptım en az 1 sene daha kalması fikri oluştu.

3. senenin sonunda sen bir denklem daha yaparsın en az 6 sene daha kalması fikri oluşur, sıkıntı yok.

He canım he,ondan.

Travelair
20.03.2015, 16:20
Daha kapasiteli bir başkan ve yönetimin gelmesi gerek. Trabzonspor'u kullanmayacak, Trabzonspor'u sırtlayacak, tesisler, projeler, gelirler oluşturacak, kimsenin Trabzonspor'dan nemalanmadığı bir Trabzonspor yaratacak, altyapıyı, üst yapıyı en üst seviyeye, ciddi bir seviyeye ulaştıracak isimler lazım. Trabzonspor'da langır lungur insanlar ve kararlar istemiyorum

selcuk
20.03.2015, 16:24
burda hep kim gelebili gibi teoriler üretecegimize
bir liste olusturup bu olusumu davet edemeyizmiyiz genel kurulda aday olmaya

en azindan basa geldilermi bunu sadece taraftarlara borclu olduklarini bilirler ve ona göre hareket ederler

28TS61
20.03.2015, 16:27
hayirli olsun. mv aday adayi olanlar tek tek istifa der simdik. uyaniklarya :)

emre6117
20.03.2015, 16:31
lig biter bitmez kongre yapılmalı bir an önce.bu muhabbet çok uzamamalı yoksa trabzonspor zarar görür.ve trabzonsporu en iyi kim yönetebilecekse o gelir inşallah bu sorun.kazanan trabzonspor olsun.isimler hiç önemli değil.ortak payda trabzonspor olmalı ve malesef bir türlü bu yapılamıyor.ve olması da çok zor görünüyor.

alone_6161
20.03.2015, 16:34
Mevcut yönetim, divan seçimindeki rezilliğinden sonra koltuğu kaptırmamak için bu seçimde oy hakkı olmayanlara bile oy kullandırmaya çalışabilir. İnşallah yanılırım ama bizi bayağı olaylı bir kongre bekliyor.

Delege üzerinde belli ağırlığı olan kesimler ayrı ayrı liste yerine anlaşabilirlerse ne ala, anlaşamazlarsa İHO başkanlığında bizi karanlık günler bekliyor. Hele şu bankalardan alınıp tatlı tatlı harcanan kredilerin geri ödemeleri gelsin de bakın siz o zaman ne oluyor.....

Enisc
20.03.2015, 16:42
Mevcut yönetim Trabzonspor'a öyle büyük zarar verdi ki yeni gelecek yönetimin çok çalışması lazım. Saçma sapan adamlardan yeterince çekti bu kulüp. Artık profesyonel bir yapıya bürünmeliyiz.

Tarih de mevcut yönetimi Trabzonspor'un en rezil yönetimi olarak yazacak. Benim için de Trabzonspor'un tarihinde kara bir leke olarak kalacak.

Travelair
20.03.2015, 16:46
Eğer gerekli icraatları yapacak bir yönetim gelmezse 3-5 seneye Trabzonspor kalmaz, artık bunun bilincinde olmalıyız

U.Sadıkoğlu
20.03.2015, 16:50
Kuluz fakat hukuki bilgimiz dahilinde birşeyler karalayalım değerli taraftarlarımızada bir nebze olsun bilgi aktarımı gerçekleştirmiş olabiliriz.

Karar Düzeltme yoluna başvurabilmek için 15 gün içerisinde davalı Trabzonspor Kulübü mevcut yönetimi usulen aleyhine karar çıkan davaya ilişkin olarak karar düzeltmeyi gerektirecek hukuki dayanaklarıyla birlikte Yargıtay 18. Daireye başvuracak. Yargıtay 18. Dairesi diyorum dikkat mahkemenin vermiş olduğu kararı onayan daireye gidecekler yine yani teorik ve pratik olarak bir dosyanın ikinci kez görüşülmesi gibi bir durum söz konusu olacak. Bu 15 günlük sürenin ardından (bunlar HMK tarafından davalı/davacı veya vekillerine tanınan hukuki sürelerdir) karşı tarafa yani davayı açmış olan ve kazanan ismini bilmediğimiz taraftarımıza karşı cevap hakkı doğuyor ve bununda maksimum süresi 15 gün akabinde son olarak karşı cevap olarak Trabzonspor kulübünün mevcut yönetiminin avukatıda bir dilekçe verdikten sonra Yargıtay 18. Daire bu karar düzeltmeye ilişkin olarak dosyayı esasen inceliyor ret veya kabul ediyor.

HMK'da belirtilen bir ayrı önemli hususta karar düzeltmenin, daha önceki emsal kararlarda Yargıtay'ın farklı dairelerinin vermiş oldukları kararlara ilişkin olarak Yargıtay'ın almış olduğu onama kararının hükmün icrasını durduramayacağına ilişkin.

Yani en nihayetinde yakın bir zamanda kongre göreceğiz. Mahkeme cevap dilekçesinde Trabzonspor Kulübü Yönetimine anormal bir süre tanımaz ise ben Mayıs-Haziran gibi kongreyi bekliyorum.

Hüseyin Başoğlu
20.03.2015, 17:08
Herkese.

Belli. :D

Fatih Kuloğlu
20.03.2015, 17:12
Sadri Şener gibi bir başkanı arkasına teneke bağlıyarak yollayanların istikrar , başarı , kurumsallık , profesyonellik istemeleri samimi değil.

Biraz da kendimize bakmalıyız kim geldiyse nedediyse inandık.Şenol Güneş'in bile arkasından bu forumda dahi neler söylendi.

Önce biz ne istediğimizi bilmeli ve istikrarlı olmalıyız.

Murat'
20.03.2015, 17:27
Bu İHO bir yolunu bulur o kongreyi yaptırmaz.

Travelair
20.03.2015, 17:35
Zaten ben bu işi anlamadım. O zaman bir usülsüzlük daha yapılsın 2 sene daha mahkeme görülsün

dağlıca61
20.03.2015, 17:41
İho'nun gideceği zaman bellidir; stadyum isim hakkı ve localar satılacak, elde edilen gelir ağırlıklı olarak tazminat, bonservis bedeli, menejer ücretleri v.s harcandıktan sonra züğürt ağa durumunda kalacak kulüp bir sonraki olağan kongrede delegenin oyları ile ibra edildikten sonra tarihin altın sayfalarında yerini alacaktır.Dilerim sonumuz, geleceğimiz nokta Malatyaspor, Sakarya, Kocaeli, Akçabat Sebat,Ankaragücü,Samsunspor olmaz.

My
20.03.2015, 17:47
Yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek bıyık.

İHO kalsa son sürrat duvara doğru koşuyoruz.
İHO gitse şike süreci n'olacak?

7can61
20.03.2015, 17:48
İho giderse bir fakiri sevindirmek gerek.

Sefaenes
20.03.2015, 17:48
Iho insallah kurtuluruz Baskan adayi zengin degil futboldan anliyan gelsin zengin gelipde ne yapiyor cepinden mi ötüyor Trabzon parasini harcayip calip gidiyor. Baskan icinde Trabzonspor sevgisi olsun Senol hoca teknik direktorlugu biraksin aday olsun yada baskasi olsun

7can61
20.03.2015, 17:49

İho gitse şike süreci nolcak cümlesine bir anlama veremedim açıkçası. Şu an şike sürecinde sonuca filan mı da yaklaştık haberimiz yok?

My
20.03.2015, 17:54
İho gitse şike süreci nolcak cümlesine bir anlama veremedim açıkçası. Şu an şike sürecinde sonuca filan mı da yaklaştık haberimiz yok?İHO'yu beğenelim beğenmeyelim şu gün itibariyle şike sürecini doğru ekiple ve bu ekibe tam destekle yola devam ediyor. Bu yazdığım şike sürecinin neresinde olduğumuzla değil şike sürecinin doğru yönetilip yönetilmemesiyle ilgili.

My
20.03.2015, 17:58
Iho insallah kurtuluruz Baskan adayi zengin degil futboldan anliyan gelsin zengin gelipde ne yapiyor cepinden mi ötüyor Trabzon parasini harcayip calip gidiyor. Baskan icinde Trabzonspor sevgisi olsun...Seçmezleeeeeeer.

Başkan dediğin şirketleri olacak, paralı olacak, zengin olacak...

Rüzgar yukarlarda farklı esiyor.

U.Sadıkoğlu
20.03.2015, 18:06
İllede X' aday olsun veya olmasın gibi bir betimleme yapmayacağım zira şu anda aday olabilecek potansiyelde camianın varlık sahasında kimseyi göremiyorum ama basketbol şubesine uyguladığı saha içi ve saha dışı profesyonelleşme politikasıyla sınıf değil gezegen atlatan Muharrem Usta'nın kesinlikle önümüzdeki kongrede aday olmalı. Fakat bu adaylık asla Hacıosmanoğlu'nun ekibinden birileriyle veya Hacıosmanoğlu ile ortalık yapılarak deklare edilmemeli tamamen bağımsız kendi ekibiyle Usta başkanlığa adaylığını koymalıdır.

Bu kongrede bir diğer beklentimde 'şike'yi ön plana atarak taraftarı uyutma politikalarının uygulanmaması. Zaten bunu yapacak olan aday kaybedeceğini çok net bir şekilde bugünlerde bile görüyordur fakat bu masallara umarım taraftarımız kanmaz. Şahsen ben geleceğe yönelik elle tutulur güzel projeler görmek istiyorum. 2011'i değil 2021'i konuşmak istiyorum. 2011'i ver hukuk kuruluna devam etsinler bu konuda daha fazla debelenmenin lüzumu yok.

Kısacası;

Planlı yapılanma
Profesyonel bir ekip
Realist bir tablo
Ekonomi bilgisi

4'ünü bir arada görebileceğim bir yönetim istiyorum.

dağlıca61
20.03.2015, 18:07
İHO'yu beğenelim beğenmeyelim şu gün itibariyle şike sürecini doğru ekiple ve bu ekibe tam destekle yola devam ediyor. Bu yazdığım şike sürecinin neresinde olduğumuzla değil şike sürecinin doğru yönetilip yönetilmemesiyle ilgili.

Öncelikle şike sürecinin doğru yönetilmesi yönetimin değil hukuk kurulunun başarısıdır bu böyle biline ayrıca süreç devam ederken tıpkı Ağır Ceza Mahkemesindeki sürece müdahil olduğumuz gibi UEFA, FIFA sürecinede müdahil olma talebinde bulunsak bugün bu süreç çoktan bitmiş, herkes hak ettiğini almıştı.Tabi bu sürece müdahil olma konusunda sadece İho değil Sadri Şener yönetimninde sorumluluğu vardır.

HOPA'LI TS'Lİ
20.03.2015, 18:17
Şike davasına yürekten sahip çıkacak, peşini bırakmayacak
Trabzon şehrine yakışır beyefendi olacak, kibar ve etik davranacak
Trabzonspor'un başarısı için her türlü mesai ve özveride bulunacak
Herkesin sempatiyle baktığı bir başkan istiyorum (Şamil EKİNCİ, Faruk Nafiz ÖZAK, Atay AKTUĞ gibi)

My
20.03.2015, 18:22
...2011'i değil 2021'i konuşmak istiyorum. 2011'i ver hukuk kuruluna devam etsinler bu konuda daha fazla debelenmenin lüzumu yok.Mesele de bu zaten. Sadri Şener döneminde de hukukçular vardı ama sonuç? Elimizde en azından ama öyle ama böyle şu anlık başkan tarafından tam desteklenen doğru ve samimi bir hukuk kurulu var. O iş öyle dediğin gibi "ver hukuk kuruluna devam etsinler..." değil maalesef.

Öncelikle şike sürecinin doğru yönetilmesi yönetimin değil hukuk kurulunun başarısıdır bu böyle biline ayrıca süreç devam ederken tıpkı Ağır Ceza Mahkemesindeki sürece müdahil olduğumuz gibi UEFA, FIFA sürecinede müdahil olma talebinde bulunsak bugün bu süreç çoktan bitmiş, herkes hak ettiğini almıştı.Tabi bu sürece müdahil olma konusunda sadece İho değil Sadri Şener yönetimninde sorumluluğu vardır.Hocam söylediklerinde haklısın ama ne dersek diyelim, beğenelim beğenmeyelim; şu an ki durumda İHO mevcut hukuk kurulunu doğru seçmiş ve tam destekliyor. Yani maalesef sadece doğru hukuk kurulu yetmiyor bir de yönetimin bu doğru hukuk kurulunu görevlendirmiş olması ve şimdiki gibi tam destek vermiş olması gerekiyor. Yoksa Sadri Şener zamanında bu gözler Trabzonspor'un avukatı olarak kimleri kimleri gördü.

Heisenberg
20.03.2015, 18:23
IHO'nun gideceğini sanmıyorum. Ama giderse de yerine gelen kişilerin daha iyi olacağını da düşünmüyorum açıkçası. Düzgün birisi aday olsa bile seçilmesi çok zor ihtimal. Yine birisi çıkar şike der, kupa der alır oyları.

aaahmet61
20.03.2015, 18:23
akyazının rantını yemeden hangi başkan bırakıp gitmek ister ?

gurur6134
20.03.2015, 18:44
Iho ya hayir basarisizdir gitmeli orasi bi kenera asil mesele gelen gideni hep aratiyor kim gelcek simdi adaylara bakiyorum cik hakan kulacoglunu al birini vur otekine..

Enisc
20.03.2015, 19:14

hahahahahahaha

BMN'nin şike davasında gerekli adımları atmasını söyleyerek ihtarname çektiği İHO mu ? Şike sürecindeki tek doğru hareketi hukuk kurulunu oluşturmak. Yaptıklarıyla şike sürecine en büyük zararı o verdi.

Fatih Öztürk
20.03.2015, 19:28
Öncelikle şike sürecinin doğru yönetilmesi yönetimin değil hukuk kurulunun başarısıdır bu böyle biline ayrıca süreç devam ederken tıpkı Ağır Ceza Mahkemesindeki sürece müdahil olduğumuz gibi UEFA, FIFA sürecinede müdahil olma talebinde bulunsak bugün bu süreç çoktan bitmiş, herkes hak ettiğini almıştı.Tabi bu sürece müdahil olma konusunda sadece İho değil Sadri Şener yönetimninde sorumluluğu vardır.

Hukuk kurulu yönetimin organlarından biri değilmi?
Ne kadar kolaymış hakettiğini almak!bu kadar hukukçu bu işi bilmiyorda bir tek biz biliyoruz.

memozcan
20.03.2015, 19:29
ölümü gösterip sıtmaya razı etmek yersizdir.. bir parti mitinginde otübüse çıkarak bu camiaya yapılabilecek en büyük hakareti etmiştir İHO.. daha kötüsü olamaz heralde..

My
20.03.2015, 19:38
BMN'nin şike davasında gerekli adımları atmasını söyleyerek ihtarname çektiği İHO mu ? Şike sürecindeki tek doğru hareketi hukuk kurulunu oluşturmak. Yaptıklarıyla şike sürecine en büyük zararı o verdi.Şu "hahahaha" ergenliğini bir kenara koyarsak dediklerine katılıyorum. Hatta daha fazlasını söylüyorum. Nedenleri tartışılır, İHO'nun böyle bir tutumu hala var.

Nusret Yılmaz'ın kongredeki açıklaması da hafızamda.

Ne dersek diyelim elimizde şimdi bin bir meşakkatle yakalanmış bir doğru var. HK ve HK'ye başkan tarafından tam destek. Bunu HK de doğruluyor. Onların samimiyetine güveniyorum.

Ben geçmişten bahsetmiyorum. Altını çize çize, kalın fontlarla bugünkü durumu söylüyorum. Benimkisi sadece bir durum tespiti ve endişemi dile getirmek.

Herkesin olaylara bakışı ve öncelikleri farklı olabilir. Benim önceliğim şike davası ve bakış açım bu.

Kasım BEKTAŞ
20.03.2015, 19:41
Başkana 2 yıl daha sabretmeyip kenarda bekleyen aç kurtlar nedeniyle
bu adam giderse yerine kim gelirse kulübün anasını ağlatacaktır...

vizyon, ekonomi bilgisi vs. vs. geçiniz bunları

adamda samimiyet olmadıktan sonra
sahtekar olduktan sonra
kulüpten ziyade kendini çevresini düşüntükten sonra
cesur olmadıktan sonra
size hiç bir faydası dokunmaz

bugüne kadar öğrenemediyseniz bundan sonra da öğrenemezsiniz

Enisc
20.03.2015, 20:03
Başkana 2 yıl daha sabretmeyip kenarda bekleyen aç kurtlar nedeniyle...

İHO'yu başta ben dahil buradaki çoğu kişi destekliyordu. Ben aradığımız başkan tipini bulduğumuzu düşünüyordum. Arkasında bu kadar büyük destekle başkanlığa başladı ama yaptığı hatalar öyle büyük ki yola çıktığı arkadaşlarını dahi kaybetti. Hatalar yapabilir. Ama bu hataları tekrarlama lüksü yok. Bu yanlışlara körü körüne sabretmek nasıl bir fayda sağlayacak acaba ?

Şu "hahahaha" ergenliğini bir kenara koyarsak dediklerine katılıyorum.

Kusura bakma. Yeni gelecek yönetimin şike davasının hiç umrunda olmaması endişesini anlarım ama ihonun süreci doğru yönettiği söylenemez.

aaahmet61
20.03.2015, 20:18
Trabzon eski Baro Başkanı Av. Mehmet Şentürk Trabzonspor’un 2013 yılında yapılan Genel Kurulun mahkemeye taşınması ve iptali için açılan davanın kararının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Haber61.Net Spor Servisine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Av. Mehmet Şentürk yaptığı açıklamada, "tüzük değişikliği yapıldığını söylediler. Hani görev süresinin uzamasıyla alakalı. Bununla ilgili geçti denen genel kurul kararı iptal oldu. Yani kısacası tüzük değişmemiş hükmünde. Bud a dolasıyla Trabzonspor yönetiminin acilen secimli genel kurul yapmasını gerektiriyor" dedi.

Bordo-Mavili Yönetimin kongre kararını Aralık ayına taşıma girişimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Av.Mehmet Şentürk, "Trabzonspor YÖNETİM Kurulu Mahkeme kararını Aralık ayına kadar uzatma teşebbüsü içine girerse mahkeme, kararı Sulh Hukuk Mahkemesine gönderecek" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Hukuk Kurulunun Karar Düzeltme itirazına ilişkin açıklamalarda bulunan Şentürk, "karar düzelttirme itirazı başvurusu bir şey değiştirmez. Ama şöyle ki karar düzeltme kararını bu kesinleşmesiyle ilgili bir şey değil. Yargıtay kararı onayladığı için bu kararı işi uzatma yoluna gidiyorlar ama bu kararı uygulamak zorundalar." dedi.

Trabzonspor Yönetiminin Kongre kararını Aralık ayına uzatmalarının mümkün olmadığını belirten Av.Mehmet Şentürk, "çünkü Yargıtay Genel Kurul iptali kararı hakkında verildiği andan itibaren uygulanması gerekiyor. Ama bunlar Yargıtay sonucunu beklediler yarın başka bir şey diyecekler, bu uygun değil. Şuanda Trabzonspor’un eğer makul süre içinde yani 1 hafta 10 gün içinde genel kurul kararını almazsa YÖNETİM kurulu kişilerden bazıları hukuk mahkemesine başvuruda bulunup Genel Kurula çağrıyı yaptırabilir" dedi.

Bu açıklamaları daha önce defalarca yaptığını belirten Şentürk, "şuanda görev süresi yönetmeliğe göre uzamadığı için Trabzonspor Yönetimi kalan süreyi tamamlamakla görevli. Hatta o normal görev süresinden sonra kalan süreyle alakalı yaptıkları işlemde tartışma konusu. Yetkisiz olarak işlem yapılmıştır. Bu işi Trabzonspor Yönetiminin Aralık ayına getirme şansları yoktur. En son yapılan Mali Genel Kurulun cetvelindeki genel seçme ve seçilme yeterliliğine sahip üye yapısıyla beraber olağanüstü Genel Kurula gidecek. Çünkü görev süresi uzamamıştır. Dolayısıyla bu karar şart. Trabzonspor Yönetimi kongre kararı almaz ise üyelerden bazıları, yönetim kuruluna talepte bulunarak, ihtar çekerek genel kurul isteyebilir. Ancak yönetim bunu yapmazsa mahkemeye müracaat edilir" dedi.

Travelair
20.03.2015, 22:01
Madem öyle bir tüzük değişikliği daha yapılsın, 10 yıl daha görevde densin. En azından 2 yılı garantilerler. Bu sürede de kulüp bilgisiz işlerin pençesinde eriyip gider, şike sürecinde de üstün avukatlarımızla twitter'dan avunmaya devam ederiz. Trabzonspor kontrol altında. Nereye mücadele?

Kamil Çakmak
20.03.2015, 22:51
Şike mücadelesinde kesinlikle onurlu bir davranış gösterip; Klübün hakkını siyasi engellere rağmen arayan bir yönetim isterim. Çıkarmı bilmiyorum. Ama olmalı.

Sportif başarı olarakta kesinlikle profesyonel işini bilen ekipler yönetimlere gelmeli.

serdaracıl
21.03.2015, 00:28
İho'cum nereye daha statdan da para gelecek. Bak yancıların ağlar sonra

Mustafa YILMAZ
21.03.2015, 00:31
oydu buydu şuydu bla bla Trabzonspor başkanı seçim mitinglerinde otobüs üstlerine çıkıp el sallıyorsa olay bitmiştir benim için hangi parti olursa olsun ki hepsinden nefret ederim hele hele siyasetin kucağına oturmayacağız deyipte bunu yapıyorsan senin sözüne ben daha nasıl inanayım.

iho ilk geldiği zaman bende tamam şimdi onun sırası ama söylemleri ile eylemleri arasında dağlar kadar fark oldu arada çıkıp azize asker kaçağı dedi o kadar birde geçen hakemlere takımı sahadan çekerim dedi arkandayız dedik ama o maçtan sonra en az iki maç doğrandık yine eylem yok.

aha buraya yazıyorum bizim "büyük abiler" küçük hesap peşinde koşmasa dik durabilse menfeat ayağına diz çökmese şu ülkeyi parmağında oynatır Trabzon'lular ama yok onlar her zaman küçük ormanların çakalları olarak kalacaklar. kendi gücünün farkında değil şehir.

şike sürecindede ne iho nede önceki yönetim dik duramadı siyasete yenildi bu kadar basit. uzun vadede adalet illa ki yerine bulacak o ayrı.

bu arada kim gelirse gelsin ben değişen bir şeyin olacağını sanmıyorum

serdaracıl
21.03.2015, 00:32
Menajerlere ödenen para burdan aya yol olur

kalavara
21.03.2015, 05:09
trabzonspor doğru yönetildiği her sezon başarılı olmuştur. trabzonspor eğer kötü ise sorun yönetimdedir. 2011 sonrası tüm sıkıntılarımızın sebebi yönetilmiyor oluşumuzdur. eğer ki birileri klübü adam gibi yönetmeye başlasın bakın saha sonuçlarını görün...
iho'nun bu işi yapamayacağını anlamak için ise zekaya gerek bile yok bırakın kullanmayı.

Tolga
21.03.2015, 08:04
trabzonspor doğru yönetildiği her sezon başarılı olmuştur. trabzonspor eğer kötü ise sorun yönetimdedir. 2011 sonrası tüm sıkıntılarımızın sebebi yönetilmiyor oluşumuzdur. eğer ki birileri klübü adam gibi yönetmeye başlasın bakın saha sonuçlarını görün...
iho'nun bu işi yapamayacağını anlamak için ise zekaya gerek bile yok bırakın kullanmayı.

nokta

only ts
21.03.2015, 09:19
politikayla ugrasmayacak, onun bunun parti propagandalarinda yer almayacak dahada onemlisi, x partisine oy vermeyen vatan hainidir demeyecek, sempatik olup futbolcularla iyi gecinecek, sponspor firmalarla her daim arayi iyi tutup kaynak saglayacak, ve bence ingilizceyi iyi seviyede bilecek bir baskanimiz olmasini isterim.

bu soylediklerim IHO da yok.. IHO da ne var, bu soylediklerimin tam tersi... IHO insallah defolup gidersin su takimin basindan. Vallahi diyorum tek istedigim sey senin su sacma sapan yorumlarini gormemek, hani gecende bir roportajda futbolcunun annesi icin dedinya, ayni bizim annemiz gibi basi bagli temiz bir hanfendi, Allah seni islah etsin, bizim basi acik annemiz ne oluyor kirli mi ?

Defol IHO defol !!!

Celal Demir
21.03.2015, 09:23
fenerliler bayram ediyor.... bu bile Hacı nın kalması için bir sebeptir...

only ts
21.03.2015, 09:38
fenerliler bayram ediyor.... bu bile Hacı nın kalması için bir sebeptir...

fenerli bayram etcek diye iho nun kalmasimi gerekiyor. koyayim fenerliye

7can61
21.03.2015, 09:43
Fanatikte yazan Serhat diye bir herif var, bu adam İhonun nesi oluyor bilmiyorum ama ben böyle yanaşma bir yazar görmemiştim. İho gidince ne yapacak bilmiyorum, benzin döküp yakmasa bari kendisini.