PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KAMUOYU DUYURUSU - Trabzonspor Basamak Değil, Zirvedir!

Mollasalihoğlu
27.02.2015, 13:38
Seçime yaklaştığımız bu günlerde malumunuz olduğu üzere aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Seçildikten sonra tam tersi hareketlerle gündeme gelip bizi yaralayan mevcut yönetimin, seçim sürecinde bizlere en büyük vaadi olan "Siyasetle sevişmeyeceğiz, savaşacağız!" lafının kocaman bir balon, hatta söylerken utanmamıza rağmen büyük bir yalan olduğu her gün yeni icraatlar ile tescillenmektedir.

Bundan önce yaşananları tekrara girmemek adına Trabzonspor kamuoyunun hafızası ve takdirine bırakmakla birlikte, bundan sonrası için "anlayana" bir çift sözümüz olacak!

Trabzonspor sizlerin siyasi, ticari ve sosyal idealleri için birer basamak değil, "gerçek" Trabzonsporlular için zirvedir! Bundan dolayı, Trabzonspor'un aktif biçimde yönetiminde yer alanların, hele ki 3 Temmuz 2011'den günümüze anamızın ak sütü gibi helal haklarımızı çatır çatır yiyen mevcut siyasi partilerde görev almaları kabul edilemez!

İsim vermeksizin uyarıyoruz! Bugüne kadar bütün hatalarınızı, yalanlarınızı ve basiretsizliklerinizi eleştirmekle yetindik. Ancak Trabzonspor'u kullanarak, Trabzonspor'u dilim dilim doğrayanlara hizmet etmek için sıraya girenlere tahammülümüz yok!

Bu nedenledir ki, herhangi bir siyasi partiden herhangi bir adaylık koyacak olanları ACİL OLARAK KULÜPTEKİ AKTİF GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETMEYE DAVET EDİYORUZ!

Bu konunun takipçisi olacağımızı ve bütün gücümüzle Trabzonspor'un temizliğine ve asaletine yakışmayacak hareketlerin önüne set çekeceğimizi, üyelerimize ve gerçek Trabzonsporlular'a saygıyla bildiririz.

BordoMavi.Net

arifberkay
27.02.2015, 13:41
Adam olana bu çağrı yapılır

Fatih Kuloğlu
27.02.2015, 13:41
Noktası virgülüne kadar katılıyorum

cakalkerem
27.02.2015, 13:43
herşey bir yana...bu işler bence siyasetsiz olmaz....

Üsttekilere yakın olmadan TFF'ye yakın olmadan bu işler yürümüyor malesef ülkemizde....Bunu şike sürecinde çok rahat gördük....

Bir camiayı kaybetmemek için neredeyse başka bir camianın tüm hakları yendi gasp edildi.....Eğer o zaman yönetim olarak yakın olabilseydik birkaç yere şu anda durum farklı olacaktı....

Siz sanıyormusunuz aynı şartlarda Trabzon ile şikecilerin yerleri değişik olsa....
Bir avuç suda boğmuşlardı bizi....
Yalnız yazınıza katıldığım bir yer var ki; Trabzonspor kimsenin yükselmek için kullanabileceği bir basamak değildir.....
Kimseyi de sırtımıza alıp taşıyacak niyetimiz yok.....Biz kendi ayaklarımızın üzerinde de gayet iyi durabiliriz.....

Dolayısı ile herkes haddini bilsin....

Fatih Öztürk
27.02.2015, 13:47
Evet bekliyoruz...

Mollasalihoğlu
herşey bir yana...bu işler bence siyasetsiz olmaz....

Üsttekilere yakın olmadan TFF'ye yakın olmadan bu işler yürümüyor malesef ülkemizde....Bunu şike sürecinde çok rahat gördük....

Bir camiayı kaybetmemek için neredeyse başka bir camianın tüm hakları yendi gasp edildi.....Eğer o zaman yönetim olarak yakın olabilseydik birkaç yere şu anda durum farklı olacaktı....

Siz sanıyormusunuz aynı şartlarda Trabzon ile şikecilerin yerleri değişik olsa....
Bir avuç suda boğmuşlardı bizi....
Yalnız yazınıza katıldığım bir yer var ki; Trabzonspor kimsenin yükselmek için kullanabileceği bir basamak değildir.....
Kimseyi de sırtımıza alıp taşıyacak niyetimiz yok.....Biz kendi ayaklarımızın üzerinde de gayet iyi durabiliriz.....

Dolayısı ile herkes haddini bilsin....

Hacıosmanoğlu mu daha yakın hükümete Aziz Yıldırım mı?

Peki hangisi korunuyor, hangisi başçavuş beygiri muamelesi görüyor?

Siyasetin hiçbir kurumu, karşısında bir İstanbul takımı varken Trabzonspor'u korumaz. Bunu göre göre siyasetin kucağında olmak isteyen için de, istifa etmek bir a4 bir de kalem gerektirir. Zor değil..

Yiğit Gayretli
Maalesef Trabzonspor yöneticisi olduğunun farkında olmayan insanlar yönetici olmuşlar. Çok üzücü...

fanatikdevri
27.02.2015, 13:58

Siyasetin hiçbir kurumu, karşısında bir İstanbul takımı varken Trabzonspor'u korumaz. Bunu göre göre siyasetin kucağında olmak isteyen için de, istifa etmek bir a4 bir de kalem gerektirir. Zor değil..

Bence burda bir algı yanılması var,Hacıosmanoğlu'nun seçilmeden önce Tayyip Erdoğan ile her hangi bir yakınlığı olduğunu ben bilmiyordum.
Yani görmedim varsa bile, seçim sonrası ise geldiği makamı kullanarak Tayyip Erdoğan'a yaklaştı,bir halta yaradı mı
Tabiki yaramaz,çünkü bulunduğu makama güç vermeyen,bulunduğu makamın gücünü sömüren,haketmediği noktaya türlü yalanlarla gelen ve bildiği tek şey tehdit etmek olan birisine kimse saygı duymaz.
Bu milletvekilliği adaylığı için verecekleri cevap,öyle bir yasal zorunluluk yok,neden istifa edeyim olacaktır.

lazibere
27.02.2015, 13:59
Seçime yaklaştığımız bu günlerde malumunuz olduğu üzere aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Seçildikten sonra tam tersi hareketlerle gündeme gelip bizi yaralayan mevcut yönetimin, seçim sürecinde bizlere en büyük vaadi olan "Siyasetle sevişmeyeceğiz, savaşacağız!" lafının kocaman bir balon, hatta söylerken utanmamıza rağmen büyük bir yalan olduğu her gün yeni icraatlar ile tescillenmektedir.

Bundan önce yaşananları tekrara girmemek adına Trabzonspor kamuoyunun hafızası ve takdirine bırakmakla birlikte, bundan sonrası için "anlayana" bir çift sözümüz olacak!

Trabzonspor sizlerin siyasi, ticari ve sosyal idealleri için birer basamak değil, "gerçek" Trabzonsporlular için zirvedir! Bundan dolayı, Trabzonspor'un aktif biçimde yönetiminde yer alanların, hele ki 3 Temmuz 2011'den günümüze anamızın ak sütü gibi helal haklarımızı çatır çatır yiyen mevcut siyasi partilerde görev almaları kabul edilemez!

İsim vermeksizin uyarıyoruz! Bugüne kadar bütün hatalarınızı, yalanlarınızı ve basiretsizliklerinizi eleştirmekle yetindik. Ancak Trabzonspor'u kullanarak, Trabzonspor'u dilim dilim doğrayanlara hizmet etmek için sıraya girenlere tahammülümüz yok!

Bu nedenledir ki, herhangi bir siyasi partiden herhangi bir adaylık koyacak olanları ACİL OLARAK KULÜPTEKİ AKTİF GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETMEYE DAVET EDİYORUZ!

Bu konunun takipçisi olacağımızı ve bütün gücümüzle Trabzonspor'un temizliğine ve asaletine yakışmayacak hareketlerin önüne set çekeceğimizi, üyelerimize ve gerçek Trabzonsporlular'a saygıyla bildiririz.

BordoMavi.Net

Kesinlikle haklı bir tepki de Trabzon halkı ne diyor haberiniz var mı? Eminim burda 100 lerce üyemiz bile Trabzonspor = AKP dendiğinde gurur duyuyorlar, İtiraf edemezler ama Şike sürecinde Hükümete laf kondurmuyorlar. burda kendi kendimize sayalım anlatalım ama Bu millet Şakşakçılığa bayılır. O Aday , Erol bilmem ne denen zatı muhterem, Yarın Trabzon'da miting yapıp, istanbul için oy isteyecek ve Boynuna Bordo mavi kaşkolu da taktı mı değmeyin keyfine..

Şimdiye kadar örneklerini gördük daha da göreceğiz.

Trabzon şehri her türlü kötülüğü hak ediyor.

Defalarca tecüvüze uğradığımız halde, Tecavüz sonrası donunu giyip hiç bir şey olmamış gibi tecavüzcüsünün şefkatine sığınmış bir kentiz. Ve tecavüz sonrası doğacak piçimize babalık yapmasını bekler ve yalvarırız.

Evet ne söylediğimin gayet farkındayım. 3 Temmuz da '' AKP ve ve onun yardakçıları bizi alenen becermişlerdir ve Bu hamsi kafalılar nasıl olsa çabuk unuturlar deyip dalga geçmişlerdir öyle de olmuştur.

Seçtiğimiz başkanlar yalaka ve yardakçı, idarecilerimiz Hükümetin maşası adamlar olmuştur ve Butun seçimlerde oylarını arttırarak yükseltmişlerdir.

Daha fazla sinirlerimi bozmak istemiyorum

Burdan Alenen ilan ediyorum.. Kim benım hakkımı çalarak bir yerlere gelenlerin peşinden gidiyorsa Allah tez zamanlarda onların belasını versin.. Bizim üzerimizden kim rant sağlıyorsa, yedikleri lokmalar boğazlarından fitil fitil gelsin. Kim öbizim üzüntülerimizin üzerine sevinç inşa ediyorsa en sevdiğinden bulsun..

Hukuk zaten yönetenlerin fahişesidir, kime lazımsa istedikleri yerde becerirler de.. Söz konusu İlahi adalete olan inancımı daha kaybetmedim

Benim fikrim trabzonspor tarihi, İHA kadar ( ileri gitmeyeceğim) neyse ..... Para için yapmayacağı şey yoktur, O aday olsun derim

Hüseyin Başoğlu
27.02.2015, 14:11
Bence burda bir algı yanılması var,Hacıosmanoğlu'nun seçilmeden önce Tayyip Erdoğan ile her hangi bir yakınlığı olduğunu ben bilmiyordum.
Yani görmedim varsa bile, seçim sonrası ise geldiği makamı kullanarak Tayyip Erdoğan'a yaklaştı,bir halta yaradı mı
Tabiki yaramaz,çünkü bulunduğu makama güç vermeyen,bulunduğu makamın gücünü sömüren,haketmediği noktaya türlü yalanlarla gelen ve bildiği tek şey tehdit etmek olan birisine kimse saygı duymaz.
Bu milletvekilliği adaylığı için verecekleri cevap,öyle bir yasal zorunluluk yok,neden istifa edeyim olacaktır.

Nasıl bilmiyordunuz allah aşkına ya.
hacıosmanoğlu sadece başkanlık seçim sürecinde 3 kere çıktığı televizyonlarda şike ile başbakanın alakası yok vs.vs. deyip yarandı rteye.
Görmek istediğimizi görüyoruz.

winner
27.02.2015, 14:13
Başından beri söylediğimiz şu siyasete(siyasilere) kendini kullandırmayacaksın,kulübün menfaatleri için siyaseti(siyasileri) kullanacaksın.

Şu anda mevcut yönetimde bulunan kişilerin, özellikle de başkanlık koltuğunda oturan kişinin, hükümetin menfaati ile Trabzonspor'un menfati çatıştığında hangisini tercih edeceği konusunda şüphesi olan var mı?

İlker Yazıcıoğlu
27.02.2015, 14:13
Sorun değil,hazmedenler çoğunlukta.....

cakalkerem
27.02.2015, 14:17

Tabii ki Aziz ve çevresi daha yakın hükümete..En azından temsil ettikleri güç bakımından kimse şikecileri kırmayı göze almadı malesef...
Azizin korunduğunu cümle alem biliyor....
Yalnız.....

Buada ahkam kesen hükümet, Tayyip, ve AKP hakkında atanlar neyi kaçırıyor biliyormusunuz?

Trabzonspor'un maçlarına 3000 kişi giderken AKP mitingine 30000 kişi katılıyor Trabzon'da....
Ayrıca bu beğenmeyip Trabzonspor'un hakkını çaldığına inandığımız AKP Trabzon'dan %60 'ın üzerinde oy alıyor....

BU ne çelişkidir bende bunu anlamıyorum iştee....

Mollasalihoğlu
27.02.2015, 14:19
Tabii ki Aziz ve çevresi daha yakın hükümete..En azından temsil ettikleri güç bakımından kimse şikecileri kırmayı göze almadı malesef...
Yalnız.....

Buada ahkam kesen hükümet, Tayyip, ve AKP hakkında atanlar neyi kaçırıyor biliyormusunuz?

Trabzonspor'un maçlarına 3000 kişi giderken AKP mitingine 30000 kişi katılıyor Trabzon'da....
Ayrıca bu beğenmeyip Trabzonspor'un hakkını çaldığına inandığımız AKP Trabzon'dan %60 'ın üzerinde oy alıyor....

Ben de diyorum ki, durum bu iken AKP Mitingine giden 30000, CHP Mitingine giden 15000, MHP Mitingine giden 10000 değil, o maça giden 3000 kişi içinden olsun yöneticiler.

cakalkerem
27.02.2015, 14:19
Esasında açıklama basit...
Problemin cevabı şu...
Trabzon halkı AKP ve hükümeti Trabzonspor'dan daha çok seviyor...

cakalkerem
27.02.2015, 14:20
Ben de diyorum ki, durum bu iken AKP Mitingine giden 30000, CHP Mitingine giden 15000, MHP Mitingine giden 10000 değil, o maça giden 3000 kişi içinden olsun yöneticiler.

Doğru bir yaklaşım..
Bakın başkanı hiç sevmem ve asla gelmesini istemedim desteklemedim..
Lakin söylemlerinde hep yalın bir Türkçe ile Trabzonspor sevdalılarından bahsetti..
Demek hepimiz yanıldık...

A.Ali Karanis
27.02.2015, 14:29
Basiretsiz,kaleyi içten veren bir yönetim kurulu ile karşı karşıyayız. Vizyonsuzluğu ve yaptım olduculuğu bu kadar benimseyen bir yönetim kurulu(!) topluluğuna üye sözde yöneticilerin,bir partinin mv. adayı olarak görmek pek şaşırtmadı aslında.

Erol Ağaoğlu önce milletvekili adaylığını yazdı 'hakkımda' kısmına,gelen tepkiler sonrası 2010-11 şampiyonu Trabzonspor yazdı.Siz bu insanları ne zannediyorsunuz diyeceğim de,aslında insanlar tam olarak ne zannediyorsanız o.Yeter artık.Şike ile savaşacaklardı güya yönetim olarak,bırak savaşmayı kulüpte adam kalmadı,kalanlar da şikenin kucağına oturup Trabzonluluk duruşunu yerle bir etmekle meşguller.İlginç olan da bu guruhun çok fazla destekçisi olması.Silkenin ve kendinize gelin!

powerts61
27.02.2015, 14:33
Esasında açıklama basit...
Problemin cevabı şu...
Trabzon halkı AKP ve hükümeti Trabzonspor'dan daha çok seviyor...

Kesinlikle çok doğru bir tespit..

fanatikdevri
27.02.2015, 15:06
Nasıl bilmiyordunuz allah aşkına ya.

hacıosmanoğlu sadece başkanlık seçim sürecinde 3 kere çıktığı televizyonlarda şike ile başbakanın alakası yok vs.vs. deyip yarandı rteye.

Görmek istediğimizi görüyoruz.

Pardon,yanlış zaman vermişim,başkan adayı olmadan önce demek istedim.
Ben kendisini Selçuk Aydın'ın maçlarında bayrak falan tutarken hatırlıyorum bir de G.birliği başkanı İlhan Cavcav'ın yerine vekaleten katıldığı Kulüpler Birliği toplantısını.Hatta bizim eski yöneticimiz ve kongre üyemiz nasıl başka bir takıma vekalet edebilir diye şaşırmıştım.
Tayyip Erdoğan ile olan kareler hep başkan seçildikten sonraki dönemler.

Tayfun
27.02.2015, 15:17
2013 - 2015 yılları arasındaki süreçte tarihimiz boyunca siyaset ile bu kadar iç içe olmamıştı bu kulüp. Göreve gelmeden önce "siyaset kulüpten içeri giremeyecek" diyenlerin şimdi siyasetin kucağında oturması manidardır.

Faik Yılmaz
27.02.2015, 15:26
görevinden derhal istifa etmeli.....

katre-i.matem
27.02.2015, 15:31
kulüp iyice ali babanın çiftliğine dönmüş

U.Sadıkoğlu
27.02.2015, 15:36
Arkadaşlar birşeye dikkatinizi çekmek istiyorum Trabzon'da 100 kişiden 61'i Erol Ağaoğlu'nun Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladığı partiye oy veriyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaten bahsetmeye gerek yok.

Trabzon şehrine böyle yöneticiler müstehak zaten artık kendimi hiç birşey için harap edip üzmeyeceğim herşey oluruna varır, millet cebine bakıyorsa bende artık kendi psikolojimi ve hayatımın işleyişini düşünürüm haliyle bir gün bizim ideallerimizde elbet Trabzonspor'da yaşayatacaktır, yaşamadımı artık çokta umrumda değil açıkçası... Sahadaki oyundan zevk almaya gerekirse İngiltere'ye yerleşme seçeneğini bile ciddi ciddi düşünürümde şu işler için kendimi paralayamam artık bu kadar basit ve net.

Esas burada kızılması gereken Trabzonspor yöneticileri değil onlara bu relaxlığı tanıyan, atkılarla marşlarla sadece şike sürecinde değil şike sürecinden öncede Fenerbahçe'nin siyasi holiganlığını yapan Erdoğan'a adeta tapan kitledir.

Benden bu kadar.

İlker Yazıcıoğlu
27.02.2015, 15:38
Öyle bir duruma geldim ki artık Trabzonluyum demeye utanıyorum bu şerefsizler yüzünden.....

special one
27.02.2015, 15:39
Anlamadığım şey sanki bunu ilk defa yapıyormuş gibi karşılamamız :) Adam her seçimde bir yerden aday adayı

Emre Emiroğlu
27.02.2015, 15:40
Kusura bakmayında Trabzonspor hiçbirşeyin zirvesi değildir. Ne yöneticiler, ne futbolcular ne de çalışanlar için.

Kimisi için basit bir şirket, kimisi için merdiven veya sıçmara tahtası, kimisi için şirketinin durumunu düzelttiği yer, kimisi içinde popülarite kazanılacak yer.

Forum hemen hemen her konuda Trabzonsporu gazlamaktan başka bir şey yapmıyor. Belkide birşeyleri değiştirecek gücü yok bunu anlıyorum. Ama gaz başka birşey.

Ne kadromuz kadro, ne taraftarımız taraftar, ne yeni stadımız stat, Ne yönetimimiz yönetim.

Trabzonspor büyümüşte küçülmüş bir klüp. Camia olarak büyük fakat o kadar.

Mitinglere katılan başkanımız, siyasilerin kuçağına oturmak için bile çaba sarfeden ( onu da tam beceremeyen ) yönetimimiz, Trabzon ve Trabzonspordan önce, önce akp diyen belediye başkanımız, yıllardır kandırılıp ezilmesine, kupası çalınmasına rağmen %70 lere varan yüzde ile oy veren taraftarımız olduğu sürece de her geçen gün küçülmeye devam edeceğiz.

Bu sebeple yaygaraya gerek yok. İsteyen istediği gibi Trabzonsporu kullanıyor zaten.

Tatava yapmanın bir alemi yok.

Genelleme ile de olsa Sadri Şenerinden Hacıosmanoğluna, OFG den TS yöneticilerine, Trabzon halkından Trabzonspor taraftarına kadar hepimiz bu düzenin içindeyiz neticede.

Bize herşey müstehak.

Mustafa YILMAZ
27.02.2015, 15:48
Yalnız.....

ilk mesajında da benzer şeyler yazmışsın hocam dediğin temelde doğru bu dandik ülkede işler saçma şekilde yürüyor ama Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleridir "paraya karşı emeğin savaşı" yada "güçlülerin iktidarına karşı Trabzonspor" söylemleridir. şimdi bütün değerlerini kaybedip güçlünün kucağını oturursan ne anlamın kaldı senin ? Türkiye dünyada tek başına kaldı bunu tayyip kendi söyledi Trabzonspor'da ülkede tek başına kalıyor artık o sempati kayboluyor çünkü güçlünün kucağını oturmuş yönetim yüzünden değerlerimizden uzaklaştığımız için. kaç defa söyledim burda akp bu kadar kanına işlememişken milletin Trabzon'da ampul söndü deyip belediye seçimlerini aldı o %60 akp'den. zaman geçti siyaset ve yaratılan kutuplaşma,nefret söylemleri insanları kemikleştirdi ve ülkede olduğu gibi Trabzon'da müthiş bir erozyon yaşadı siyaset yendi Trabzonspor'u kendi sahasında.

ayrıca aziz yıldırım hükümete yakın falan değildir hatta o ses kayıtlarında oğlu babasına aziz'de bundan nasipleniyor gibisinden laflar söylemiştir yani bu tamamen tayyip'in fb'li olmasındandır yoksa hacıosmanoğlu aziz'den 50 kat daha yakındır daha yalakadır tayyip'e.

yönetim ne anlatırsa anlatsın hepsi yalandan ibarettir benim için artık kucağına oturmuşlar siyasetin ki o siyaset bize düşman bize kin dolu daha neyin mücadelesini vereceğiz ki.

istifa etsin diyeceğim ama etmez sağlam bir tribün grubumuz olsaydı bunların hiç biri olmazdı.

Mehmet BAŞ
27.02.2015, 15:53
Trabzonspor'u taşıyabilecek zeka, tecrübe, yeterliliğe ve ahlaki değerlere sahip olmayan insanlar kulübün içinde maalesef...
Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim, bu durum bu yönetim ile birlikte gelen bir şey değil...
Bunlardan öncekiler de aynı yolun yolcusuydu...
Her neyse...

Asıl söyleyeceğim şey şu;

Siyaseti üzerinden Trabzonspor'un başına örülen çorapları yine siyaset üzerinden çözmeye kalkmak akıllıca bir çözümdür.
Fakat Hacıosmanoğlu ve avenelerinin siyasetin oyuncağı haline gelmesi de bir o kadar acınacak bir durumdur.
Siyasi manevralar yapmak zeka ve tecrübe ister. Maalesef mevcut yönetim içerisinde bu işi yapabilecek kapasitede hiç kimse yok!
Bu kapasite sorunu da şu an ki rezaletin ortaya çıkmasına neden oldu...

Acı bir gerçek, Aziz Yıldırım ve kuklaları siyaseti kendi çıkarları için gayet iyi kullandılar.
Öyle ya da böyle istediğini yaptı ve yaptırdı...
Aziz Yıldırım maalesef bizimkiler daha zeki ve tecrübeli...

Şu saatten sonra yapılacak 1-2 şey kaldı geriye, yönetim aklını başına devşirip büyük bir miting için taraftarı organize etmelidir.
Uefa'ya baskı yapmak için gerekirse Avrupa'da ciddi eylemler yapılmalıdır.
Bu işin başka dönüşü yok...

kurt61
27.02.2015, 16:09
Sevgili renkdaşlar,

Burada Trabzonspor'u siyasi görüşümüzün üzerinde tutan, adalete, şerefe inanan, hakkını çalanların kim olduğunu bilerek tepki koyan malesef bir avuç kişiyiz.

Siyesetten nemalanan ve Trabzonspor'u kişisel çıkarları için sadece araç olarak görenler ise bize gülüyorlardır. Çünkü asla başaramayacağımızı biliyorlar.

Bu insanların sözlüklerinde "onur" kelimesini bulamazsınız. Ama bunu yanında mevcut erkin başarı modelini çözmüş kurnaz insanlardır bunlar. Bu modelin senelerdir başarılı olduğunu bildiklerinden bu saadet zincirine dahil olmak için herşeyi yapıyorlar.

Bu saadet zinciri kainattaki tüm yargı organlarının suçlu bulduğu zattı aklamaya çalışırken, peki bizim yayladaki Fatma ninenin, köydeki Hasan amcanın bundan haberi var mı? Muhtar ne anlatırsa onu bilen Cemal'in, hoca ne derse yapan Ahmet'in olandan bitenden haberi var mı?

Oğlunu şehit vermişken, "Büyüğümüz beni taa bu ücra yerden aradı, Allah razı olsun" diyen bir babanın Trabzonspor ile ilgili ne yapmasını bekliyorsunuz?

Stockholm sendromundaki kefencilerden ne bekliyorsunuz?

Trabzonspor komada. Ve öyle suni tenefüsle falan hayata döneceği de yok. Çoook büyük bir devrim lazım çok. Öyle böyle değil. Bu seçimli genel kurulda da bu devrim olmazsa söyleyebilecek tek şey kalıyor: Kömun gitsin!

Mollasalihoğlu
27.02.2015, 16:25
Kusura bakmayında Trabzonspor hiçbirşeyin zirvesi değildir. Ne yöneticiler, ne futbolcular ne de çalışanlar için.

Kimisi için basit bir şirket, kimisi için merdiven veya sıçmara tahtası, kimisi için şirketinin durumunu düzelttiği yer, kimisi içinde popülarite kazanılacak yer.

Forum hemen hemen her konuda Trabzonsporu gazlamaktan başka bir şey yapmıyor. Belkide birşeyleri değiştirecek gücü yok bunu anlıyorum. Ama gaz başka birşey.

Ne kadromuz kadro, ne taraftarımız taraftar, ne yeni stadımız stat, Ne yönetimimiz yönetim.

Trabzonspor büyümüşte küçülmüş bir klüp. Camia olarak büyük fakat o kadar.

Mitinglere katılan başkanımız, siyasilerin kuçağına oturmak için bile çaba sarfeden ( onu da tam beceremeyen ) yönetimimiz, Trabzon ve Trabzonspordan önce, önce akp diyen belediye başkanımız, yıllardır kandırılıp ezilmesine, kupası çalınmasına rağmen %70 lere varan yüzde ile oy veren taraftarımız olduğu sürece de her geçen gün küçülmeye devam edeceğiz.

Bu sebeple yaygaraya gerek yok. İsteyen istediği gibi Trabzonsporu kullanıyor zaten.

Tatava yapmanın bir alemi yok.

Genelleme ile de olsa Sadri Şenerinden Hacıosmanoğluna, OFG den TS yöneticilerine, Trabzon halkından Trabzonspor taraftarına kadar hepimiz bu düzenin içindeyiz neticede.

Bize herşey müstehak.

kapatalım madem neyin mücadelesini veriyoruz?

tristram
27.02.2015, 16:54
baskani ne ki yoneticisi ne olsun..trabzon sehrinde bu durumdan rahatsiz olan insan sayisi bir elin parmaklarini gecmez..
bir sey desen seni muhalif ilan ederler yada paralelci maralelci derler..kimse cikip da demez ki ulan bizim hakkimizi pic edenlerin partisinde bizim ne isimiz var.onu gectim her siyasi gorusten taraftari olan trabzonspor'u niye bir partinin arka bahcesi yapiyoruz..akp trabzon il teskilatini tesislere tasisalar sasirmam.bunlardan ve bunlari kefenle karsilayanlardan hersey beklenir

Berat Akçay
27.02.2015, 16:57
Daha fazla bu görevde kalmamalı

DEEP BLUE
27.02.2015, 17:04
Ulan şimdi bir şey yazayım diyorum, ama aklıma yumuşacık bişeyler gelmiyor... Diyorum ki, bunların dünya sıcak bir yıldız iken varolan geçmişinden başlayıp, 1.247 sene sonra zaman yolculuğuna çıkacakları aletin çevreci enerji yakıtına kadar gideyim... Sonra aklıma Berat Akçay geliyor, beyefendi bir hal alıyorum...

Acı ama gerçek...

Faik Yılmaz
27.02.2015, 17:38
Ya da kalsın görevinde abi.....

Bize her şey müstehak...

Aday olmuşsa bi bildikleri vardır deyip oturalım oturduğumuz yerde.....

Yiğit Gayretli
27.02.2015, 17:54
Vah Trabzonspor vah!

Fatih Özkan
27.02.2015, 18:01
Böylelerini halen daha şu kulüp çatısı altında barındıranları da Allah bildiği gibi yapsın!

F. Yıldırım
27.02.2015, 18:02
Bu yönetim artık istifa etmelidir.

Fatih Öztürk
27.02.2015, 18:04
Eskiden siyaseti dolaylı yollardan kullanıyordu kulüp şimdi tam ortasından gidiyoruz Allah bozmasın!

61ronin61
27.02.2015, 18:08
Allah sonumuzu hayreylesin pek hayırlı gözükmüyor gerçi.

bkandil
27.02.2015, 18:16
...
Trabzon şehri her türlü kötülüğü hak ediyor.

Defalarca tecüvüze uğradığımız halde, Tecavüz sonrası donunu giyip hiç bir şey olmamış gibi tecavüzcüsünün şefkatine sığınmış bir kentiz. Ve tecavüz sonrası doğacak piçimize babalık yapmasını bekler ve yalvarırız.
...

Ne kadar utanılacak bir söz dizisi olsa da, durumu ayan beyan ortaya koyan bir tabir...

lazibere
27.02.2015, 18:44
Yalnız.....

Anlaşılmayacak bir şey yok ki?

Kendi fikri olmayan ve başkalarının fikirleri veya başkalarının adamı olmayı alışkanlık edinmiş bir kitleye yarın yüzde yüz yanlış bir şey bile anlatsan o yine de sana inanır

Klasik bir laf oldu da tekrar söyleyim herşeyi özetler

'' Kafasına kuş sıçtığında başıma talih kuşu kondu diye düşünerek piyongo bileti almak için sıraya giren bir toplumun, A...zına s...çanların peşinden gitmesi kadar doğal ne olabilir.

28TS61
27.02.2015, 18:51
derhal istifa etmeliler

Serdar A
27.02.2015, 19:29
Sahtekarlıktır.

Emre GÜRDAL
27.02.2015, 20:33
Kim aday oldu anlamdim?

DeAgLeMaNyAq
27.02.2015, 20:44
Hangi parti olursa olsun bu işin kabul edilebilir tarafı yok. Ancak bu siyasi işlerin sadece bu yönetimle ortaya çıkmadığını da unutmamak lazım. Hatırlarsanız Sadri Şener yönetiminde de bizzat AKP'nin merkez il başkanı yönetim kurulundaydı hatta daha sonra 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmuştu ama ben kendisinin istifa ettiğini hatırlamıyorum. Kamuda nasıl istifa edip geri dönemiyorlarsa burada da aynı işleyişin olması lazım...

Rıza ÇOLAK
27.02.2015, 21:17
Ben asıl İHO dan adaylık bekliyordum...dur bakalım seçime var biraz daha

Murat'
27.02.2015, 21:26
Hangi parti olursa olsun bu işin kabul edilebilir tarafı yok. Ancak bu siyasi işlerin sadece bu yönetimle ortaya çıkmadığını da unutmamak lazım. Hatırlarsanız Sadri Şener yönetiminde de bizzat AKP'nin merkez il başkanı yönetim kurulundaydı hatta daha sonra 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmuştu ama ben kendisinin istifa ettiğini hatırlamıyorum. Kamuda nasıl istifa edip geri dönemiyorlarsa burada da aynı işleyişin olması lazım...
Kamuda istifa ettikten sonra geri dönülebiliyor.

Travelair
27.02.2015, 21:46
Tribünde çekirdek, yöneticide Trabzonspor

DeAgLeMaNyAq
27.02.2015, 22:01
Kamuda istifa ettikten sonra geri dönülebiliyor.

Doğru ama bazı istisnalar var. Bir de yerlerine atama yapılmışsa geri dönemiyorlar. Ama kılıfına uydurulduktan sonra her şey yapılır...

Murat'
27.02.2015, 22:05
Doğru ama bazı istisnalar var. Bir de yerlerine atama yapılmışsa geri dönemiyorlar. Ama kılıfına uydurulduktan sonra her şey yapılır...
Terfi alarak dönenleri bile gördüm ben, maksat renkleri belli olsun.

DeAgLeMaNyAq
27.02.2015, 22:07
Terfi alarak dönenleri bile gördüm ben, maksat renkleri belli olsun.

Aynen teamül hukuku hikaye olabiliyor...

AhmetG.
27.02.2015, 22:41
Vücut temiz, don-gömlek kirli.

Adem Akyüz'
27.02.2015, 23:00
Kulübün başkanı miting miting gezerken ne tepki verdi ki taraftar buna da versin. Tepki vermeyi geçtim, başkana alkış tutanlar daha fazla.. Böyle bir camiada yöneticilik yapan biri tabiki aday adayı olurken istifa etmeyi düşünmeyecek. Aksine Trabzonspor'u kullanarak kendi reklamını yapacak.. Tepki verenler yok denecek kadar az çünkü. Onlar da "Yiyici, Sadrici, Özakçı, paralelci" gibi etiketlere maruz kalıyor..

Bunlar daha iyi günlerimiz. Bu yönetim olduğu sürece çok daha rezillikler göreceğiz..

Kadir Yeter
27.02.2015, 23:32
Çok eski vakitlerde çocuk emziği ya yoktu ya da emzik alacak yer çok uzak idi(köylerden).

Trabzonspor'un adını (menfaati için) kullananlardan hoşlanmıyorum...

Yukarıda bahsettiğim emzik, Trabzonspor için yapıldığına inandığım yeni stadın bizler için bir emzik görevi gördüğüne(geçici olarak) inanmaktayım!.

Emziğin olmadığı yerde yaşmak tülbentinin köşe kenârına çay kaşığı ağzı büyüklüğünde lokum konur ve yaşmak uzunca yerinden düğümlenirdi.
Çocuk, yaşmağın(çömber- çember) tamâmını yutamaz ya!.

Millet uyandı Abi... açıkçası bu... stadı yapılana kadar, "he- he, sensin" deyip rey veriyor...

O'nlar da emzikli de biliyorlar; bu işin kandırmaca olduğunu.

Çok kalmadı, "bırakınız yapsınlar- bırakınız etsinler"... "eden, kendine eder!"

Size bir şey daha söyleyeyim:

Şu reklâm denen şey var ya, kendi kuyruğu ile beslenen yılana döndü!.

Şirketler, kendi reklâmlarından gelen menfaatle reklâm yapıyorlar... hangi iş olursa olsun?!.
Sigorta şirketleri gibi!?.

Sigorta şirketlerini de sigorta eden sigorta şirketleri var?!.

Sırıt Mehmet Abinin(rahmetli) dediği gibi:
"Kadir, dünyada, sigorta diye bir şey yoktur"

Son söz: Trabzonspor şirket oldu ya, işe biraz da bu cepheden bakmak lâzım.
Sırtınızda hangi şirketlerin reklâmını yapıyorsunuz?.. Milletlerarası mı?.

Ben amatörüm Abi...bağışlayın.

kadiryeter Kadir Yeter. 27.02.2015

tp://forum.bordomavi.net/ 3/

gurur6134
27.02.2015, 23:40

BordoMavi.Net
Iho ts cikarlari yonunde degil padisahi cikarlarinca hareket ediyor..yine cikar yakinda otobuslere

Yiğit Gayretli
27.02.2015, 23:40
Bunu iyi gören zihniyetten korkmuyorum. Onların rengi belli, çıkarcı kitle.

Tehlikeli olan bu konuyu normal görüp "ne var bunda?" diyenler. Buram buram cehalet kokuyor ve çok tehlikeli.

Mert Acar
28.02.2015, 01:22
Bu çok ciddi bi konu.Gerçekten artik Trabzonsporu basamak olarak kullandiklarina kanaat getirdim.Onurlari varsa istafa etsinler.
Çok sinirlendim.Trabzonsporun üstünde başka kimliğe bürünmek istemek ihanettir.Hırsızlari ve bunu bizi yapanlari savunanda namussuzun dik alasidir.

dağlıca61
28.02.2015, 02:56
siyasetin Trabzonspor‘u değil, Trabzonspor‘un siyaseti basamak olarak kullanmasını makul karşılarım,camianın sevilen sayılan 1-2 isminin Trabzon ilinden bağımsız milletvekili olarak meclise gönderilmesinin camianın siyasete verebileceği en büyük ders olacağına inanıyorum.Benim bu yönde ilk aklıma gelen adaylar Şenol Güneş,Hakan Kulaçoğlu,

winner
28.02.2015, 10:33
Çıkarcılık bu kulübün içinde hep vardı.

Tek parti döneminde tavana vurdu.

Burçak
28.02.2015, 12:37
Trabzon eski Trabzon değil.. Tıpkı yeni Türkiye gibi!...
Herkes menfaatlerini düşünüyor...

lazibere
28.02.2015, 16:28
2 TRABZON'LU AKP DEN ADAY OLDU
DÜN DEDİĞİNİ İNKAR VE DÜN DEDİĞİNİ İNKAR EDENLERİN PEŞİNDEN GİDEN BİR KİTLE, BİZ KARADENİZLİLER. BUYRUN İZLEYİN. SADECE SPOR ALANINDA DEĞİL, KAYPAK OLANLAR HERYERDE. İNSANIN MİDESİ BULANIYOR

6 ay önce hükümet için ‘’Davutoğlu’nun beceriksizliği ile dış ilişkiler felaket durumda. Ekonomide büyük sıkıntılar olacak. Erdoğan bugüne kadar hep kıra döke geldi’’ demişti.

AKP’den milletvekili adayı olan 2. Trabzonlu ise Demokrat Partinin eski Genel Başkanı Süleyman Soylu… Soylu Erdoğan için ‘’ Padişah olmak istiyor, rantın babasını getirdi, At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez’’ demişti. Soylu şimdi AKP’de politika yapıyor ve milletvekili olmaya hazırlanıyor.

AŞIK NE DEMİŞTİ ?

AKP’ye geçip aday olan Eyüp Aşık, AKP’yi sık sık eleştirmiş ve şunları söylemişti:

-Çözüm süreci kritik. Bugüne kadar da günü kurtarmaya oynadılar. Dış ilişkiler felaket durumda. Başbakan başka birisinden devralmadı. Kendisi Dışişleri bakanıydı şimdi Başbakan oldu. Dış ilişkilerde ne problemler yaşandıysa onun zamanında ve onun kararlarıyla daha çok yaşandı. Onun beceriksizliğiyle diyebiliriz.

- Dünya ülkeleri ve Avrupa ülkeleriyle de iyi değiliz. Kopukluklar var. Hükümet ekonomik olarak da çok iyi değil. Ekonomide büyük sıkıntılar olacak. İki başlılığa gider diye düşünüyorum. Siyaseten muhatap herhalde Cumhurbaşkanı olacak.

-Cumhurbaşkanı bugüne kadar hep kıra döke geldi, bundan sonra da devam edeceğine inanıyoruz. Devletin temelini sarsacak, hukuk sistemini sarsacak, geleneklerini yok edecek davranışları doğru bulmuyorum. Demokrasi ve hukukun korunması gerekir.

-Atatürk döneminde kazma kürekle kredi almadan 12 senede 4 bin km demiryolu yapıldı. Bu dönemde de bin kilometre yapılmış. Şimdi diyorlar ki bizden öncekiler yapmadı. Cumhurbaşkanı yeni Türkiye diyor. Geçen Türkiye’nin son 12 senesinde sen varsın. Buraya gelmede herkesin emeği vardır.

SOYLU NE DEMİŞTİ ?

Şimdi AKP’li olan Soylu da DP’deyken farklı zamanlarda şu açıklamaları yapmıştı:

- Türkiye’nin 1923′ten 2002’ye kadar 220 milyar dolar borcu vardı. AKP iktidarıyla birlikte bu borç 6 yılda 260 milyar dolar daha artarak 480 milyar dolara ulaştı. Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.

- AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır. Her üç gençten birisi işsizlik girdabı içinde.

-Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan ama rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca.

- AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkede sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altında. Bu insanları bu duruma düşüren hükümettir.

Badaloğlu
28.02.2015, 16:57
İktidar yalakası bu millet vekili adaylarınden ne Trabzon'a, ne de Trabzonspor'a bir hayır gelmez. Bunların tek derdi iktidarın nimetlerinden yararlanıp dünyalılıklarını yapmaktır. Eyüp Aşık, Soylu çıkıp kupanın eskinin başbakanında, şimdilerin cumhurbaşkanında olduğunu söyliyebiliyor mu?

Ya da Trabzonspor'un yöneticisi Erol bey! kendileri kupanın Tayyip Erdoğan vasıtasıyla şikecilerin müzesinde olduğunu söyleyebilecek yürek kendilerinde var mı? Bunu söyleyemeyen adamdan ne kulübe, ne de millete hayır gelmez!...

Bu tiplerden midem bulanıyor. Artık gına geldi, bir bitmediniz. Düşün şu Trabzonspor'un yakasından... Trabzonspor sizi nereye kadar taşıyacak? Birazda Trabzonsporsuz yapın ne yapıyorsanız... Tabi o yürek sizde varsa!!!

Yok ulan şikecilere ve onu destekleyenlere oy, moy (bütün partiler buna dahildir)!!!

dağlıca61
28.02.2015, 17:25
trabzonspor camiasının eline bu genel seçimlerde büyük bir fırsat geçmiştir, Türkiye‘de mevcut tüm siyasi partilere ders verilirse belkide temiz futbolun yanında temiz siyasetinde önü açılabilir ülkemde,en kötü ihtimal bağımsız 1-2 milletvekilini meclise gönderebilirsek siyasetciler şapkalarını önüne koyarak nerde hata yaptık diye düşünecektir.

ibrahim
28.02.2015, 17:39
trabzonspor camiasının eline bu genel seçimlerde büyük bir fırsat geçmiştir, Türkiye‘de mevcut tüm siyasi partilere ders verilirse belkide temiz futbolun yanında temiz siyasetinde önü açılabilir ülkemde,en kötü ihtimal bağımsız 1-2 milletvekilini meclise gönderebilirsek siyasetciler şapkalarını önüne koyarak nerde hata yaptık diye düşünecektir.
Mecliste savunanlara oy vermedik, sırf şike meselesi yüzünden bağımsız oluşum içine girmek isteyenler şehrin insanı tarafından binbir çeşit sorunların çözümü bahane edilerek kale bile alınmadı. Yani kısacası şehrin büyük bir bölümünün umrunda bile değil bizim meselemiz. Karınları doysun, eşi dostu nemalansın ve kendilerine pay düşsün yeter. Trabzon küçük şehir, illa bir siyasetçiyle akraba çoğu. Artı yağcılıkta çığır açmış bir topluluğuz, ufak bebeler gibi şeker at yeter. Ömrü billah gık etmeyiz. Neyin tepkisinden bahsediyorsunuz? Biz beceremeyiz o işi...

dağlıca61
28.02.2015, 22:53
Mecliste savunanlara oy vermedik, sırf şike meselesi yüzünden bağımsız oluşum içine girmek isteyenler şehrin insanı tarafından binbir çeşit sorunların çözümü bahane edilerek kale bile alınmadı. Yani kısacası şehrin büyük bir bölümünün umrunda bile değil bizim meselemiz. Karınları doysun, eşi dostu nemalansın ve kendilerine pay düşsün yeter. Trabzon küçük şehir, illa bir siyasetçiyle akraba çoğu. Artı yağcılıkta çığır açmış bir topluluğuz, ufak bebeler gibi şeker at yeter. Ömrü billah gık etmeyiz. Neyin tepkisinden bahsediyorsunuz? Biz beceremeyiz o işi...

trabzon‘da yaşamıyorum ama takip ediyorum hemde çok yakından,bu zamana kadar şehirde ciddi anlamda bağımsız bir hareket,oluşum görmedim amaTrabzon şehrinde ciddi anlamda bağımsız ve samimi bir oluşumunda sadece Trabzonspor etrafında sağlanabileceğine inanıyorum.

cakalkerem
01.03.2015, 02:29
Yedirmezler

My
01.03.2015, 05:45
Çok açık ve net yazıyorum şike davamızın anasını belleyip süreci sulandıranlar Ak Partili Trabzonsporlulardır. fb taraftarı kadar olamamış, Tayyip ve partilerine kıyamamış, Tayyip ve partilerine Trabzonspor'u feda etmişlerdir. Şu süreç olumsuz biterse (büyük konuşmak istemiyorum ama) bir daha Trabzonspor'la ilgileneceğimi sanmıyorum. Artık midem kaldırmıyor olan biteni.

mete61bordomavi
01.03.2015, 13:59
Sadece Trabzonspor'un içindeki isimler değil, genel olarak komple SİYASET, FUTBOLDAN ELİNİ ÇEKMELİDİR!
Biz gerçek futbolseverler olarak futbolda siyaset istemiyoruz! Hangi amaçla olursa olsun!

Külünkoğlu
02.03.2015, 10:22
Aday Adayı olan zat-ı muhteremin ilk icraatı sosyal medyadaki hesaplarından "2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor" yazısını silmek oldu.
Sonra yoğun tepki gelince "tamam lanet olsun" dercesine yazıyı tekrar koyarak "oldu mu" dedi.

:)

Trabzonspor'un neyin ne olduğu kısa zamanda ortaya çıkarmak gibi bir huyu vardır.

Lazman
02.03.2015, 11:06
Çıkarcılık bu kulübün içinde hep vardı.

cikarcilik turk insaninin icinde hep vardi hala var kiyamet kopmazsa bundan sonrada olacak gibi:)

Badaloğlu
02.03.2015, 12:03
Acaba bu yönetici arkadaş Mehmet Atalay, Adnan Günnar, Muhammet Balta, Zeyyat Kafkas, Kemalettin Göktaş, Safiye Seymenoğlu, Selçuk Çebi, Davut Çakır ve daha bir çok ünlü ismin aday aday olduğu Trabzon'da kendisinin ak parti listelerinden aday olarak gösterilmesinin çok zor olduğunu düşündüğü için Trabzonspor yönetiminden istifa etmiyor olabilir mi?

Travelair
02.03.2015, 12:10
Aday Adayı olan zat-ı muhteremin ilk icraatı sosyal medyadaki hesaplarından "2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor" yazısını silmek oldu.
Sonra yoğun tepki gelince "tamam lanet olsun" dercesine yazıyı tekrar koyarak "oldu mu" dedi.

:)

Trabzonspor'un neyin ne olduğu kısa zamanda ortaya çıkarmak gibi bir huyu vardır.

Hani yine silmiş herhalde sadece oldu mu yazısını görebildim. Bir insan seçime giriyorsa sahip çıktığı değerlerle tanınıp eminliğiyle oy almalı.