PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stad Projesine Yardım

ahmetansu61
25.10.2006, 19:36
stadın fiyatı belli değil ama tahminimce bi 50 60 milyon dolar para harcanacaktır. bunların coğu belli yollarla karşılansa bile klubun cebinden yüklü bi para mutlaka cıkacaktır. sonuçta başkan söz verdiyse de yaptığı stadın adını nuri albayrak stadı koymayacak heralde. stad gene avni aker olacak. yani stad bizim stadımız olacak.
trabzonun nüfusu merkez 300bin desek. ilçelerle beraberde bi 1 milyon vardır heralde. şimdi stad için bi banka hesabı açmayla olmaz bu işler. çümkü millet sadaka verir gibi 10ytl vermeye bile üşenecektir çekinecektir. ama genel olarak 1 milyon kişiden 10ytl lik bi vergi gibi yada su elektirk faturasına liave yapılcak şekilde toplansa. 10millyon ytl yapar buda yaklaşık 6 milyon euro hiç olmazsa şehir olarak gereken yardımı yapış oluruz. bunun dışında ekstradan şehir dışından yardım yapmak istiyenler için banka hesaplarıda açılabilir. benim düşüncem klub toplam 20 milyon euroyu halktan toplayabilir.
artık çoğumuz apartmanda sitede oturuyoruz. steye kömür alındımı bunun parasını seçtiğimiz başkan vermiyor hep beraber veriyoruz. bu stad da hepimizin stadı olacak yada olması lazım.
inşaat sektörünü en ufağından evimizi yaptırırken görüyoruz para olmadımı cok yavaş gider işler. bu sektörde parayı bastınmı en kısa zamanda bitiririz stadı.
benzetmek gibi olmasın ama bi adnan polat da bizden cıkıp bu organisazyonu yapabilse eminimki fazlasıyla yardım edicek bir çok trabzonsporlu zeyginler var.
eğer herkes pamuk elleri cebe atabilirse bu statta herkezi tuzu bulunur. bunun yarını da düşünmek lazım. kendi açımdan söyliyim 10 sene sonra oğlumu stada götürdüm mü bu statda bizimde tuzumuz var diyebilmek isterim. hem herkes bilirki insan kendi olan şeye daha bi özen gösterir. belki bu projeyle 10 sene sonranın türkiyenin en kalite taraftarını oluşturmuş oluruz. hiç bir maçta koltuk kırılmayan tuvaletleri kırılmayan olayların cıkmadığı sahaya herhangi bişeyin atılmadı bi avni aker stadı olur. cocuklarımıza torunlarımıza en anlamli mirası bırakırz belki. belki projede belli bir miktar üstünde yardım yapanlara formaliteden stadın tapusu verilebilr yada genel syafada bi arkadaşımızın projesinde olduğu gibi eski stadın taşları verilebilr.
bir trabzonsporlu olarak bu stadın yapılmasını cok istiyorum ve bundan daha cok istediğim şey ise başlandımı biran önce bitirilmesini istiyorum. düşünsenize stad yapılırken işçilerin yeterince çalışmadığını görünce sanki mülk benim miş gibi hadi durmayın çalışın diyebiicez.
bence klub belediye ile biraraya gelip bundan daha geniş kapsamlı bir proje yapmalı.

Can52
28.10.2006, 00:06
Bence sorun, para toplamak degil....
Sorun kanuni yollardir...
Trabzonspor un Borsada Hisseleri islem gördügü icin haladan yardim gibi bir talebi olamaz..............

Stadin , ve diger projenin kar amacli olarak yapildigini varsayim olarak görürsek yaptiginiz teklif kanun olarak imkansizdir...

Yanlisim varsa düzeltin, ben böyle biliyorum...

caykarali_erdal
28.10.2006, 01:08
arkadaslar bence iyi fikir ama bence boyle para toplamak degilde (zaten vergi misali gibi bir sey bence kanunen olcak bir sey degil) ama klube uyelikle baslasak diyorum 100 bin uye kampanyasinda 100 bini bulursak baya bir yardim olmus olur ve tabiki ekstra vere bilenler neden vermiyorlarki .

Ama Arkadaslar bazi gercekleri neden goz ardi ediyoruz karadenizin en zenginlerinden CEVHAYIRLER var Neden Trabzonspor,un ismi gecince BU zengin trabzonsporlular in sesi cikmiyor anlam veremiyorum yaptir islet formu ve sayresi kullansinlar biz onlardan belseden para istemiyoruz verdiklerinin 5 katini kazanacaklar gene fikir uretmek cok ama sonucda ne olursa olsun bu stda yapilacak ama ben isterimki karadenizliler tarafindan finas karsilansin ve kazanacaksa onlar kazansinlar.

macka61
28.10.2006, 11:26
evet TRABZONSPORLU iş adamları destek olmalıdır

gurbetci61
28.10.2006, 11:51
Stada Trabzonsporla özdeslesicek sponsonlarda bulunabilir ... Trabzonlu isadamlarinin firmalari iki taraf icinde cok cazip olmaz mi?

ahmetansu61
29.10.2006, 14:12
valla galatasarayın da borsada hiseleri vardı ama para topladılar.
para toplancaksa misal ts club da tanesi 1o milyondan başlayıp 500 milyona kadar olan sahta ama güzel tapu kağıtları olabilir. bunlar satılır. yani bi şekilde para toplanabilir. kanuni işlemlere uydurulur.

EmrahYalçınalp
29.10.2006, 14:25
Bence sorun, para toplamak degil....
Sorun kanuni yollardir...
Trabzonspor un Borsada Hisseleri islem gördügü icin haladan yardim gibi bir talebi olamaz..............

Stadin , ve diger projenin kar amacli olarak yapildigini varsayim olarak görürsek yaptiginiz teklif kanun olarak imkansizdir...

Yanlisim varsa düzeltin, ben böyle biliyorum...
Çok iyi bildiğimi söyleyemem ama teberru yolunun açık olması lazım. Yani evet, belki bağış istenemez, zaten ne Trabzonspor bu yola başvurur, ne de biz taraftar olarak olayı bu kadar basitleştiririz. Ama ne bileyim, mesela yeni stadyumun çimleri 10'ar cm2'lik kareler halinde sembolik olarak satışa çıkartılır. Bize verilen belgede de belirtilen karenin sahibi olduğumuz, tüm kullanım vb haklarımızı TS Sportif AŞ.'ye devrettiğimiz vs yazılır, olur biter. Ya da dünyanın birçok yerinde üzerine parasını vermiş kişilerin isminin yazılı olduğu tuğlalar gördüm, böyle bir şey de yapılabilir. Ne bieyim, bordo tuğla 200, mavi tuğla 100, beyaz tuğla 50 YTL olur.

O kadar çok yol var ki, yeterki yapılmak istensin. Bence bu kampanya hem yönetime destek ve kontrolde olduğumuzu göstermek, hem de devlet makamlarına olayı önemsediğimizi kanıtlamak için süper olur.

AYYILDIZ
29.10.2006, 14:41
Çok iyi bildiğimi söyleyemem ama teberru yolunun açık olması lazım. Yani evet, belki bağış istenemez, zaten ne Trabzonspor bu yola başvurur, ne de biz taraftar olarak olayı bu kadar basitleştiririz. Ama ne bileyim, mesela yeni stadyumun çimleri 10'ar cm2'lik kareler halinde sembolik olarak satışa çıkartılır. Bize verilen belgede de belirtilen karenin sahibi olduğumuz, tüm kullanım vb haklarımızı TS Sportif AŞ.'ye devrettiğimiz vs yazılır, olur biter. Ya da dünyanın birçok yerinde üzerine parasını vermiş kişilerin isminin yazılı olduğu tuğlalar gördüm, böyle bir şey de yapılabilir. Ne bieyim, bordo tuğla 200, mavi tuğla 100, beyaz tuğla 50 YTL olur.

O kadar çok yol var ki, yeterki yapılmak istensin. Bence bu kampanya hem yönetime destek ve kontrolde olduğumuzu göstermek, hem de devlet makamlarına olayı önemsediğimizi kanıtlamak için süper olur.

Katılıyorum

caykarali_erdal
29.10.2006, 14:46
valla galatasarayın da borsada hiseleri vardı ama para topladılar.
para toplancaksa misal ts club da tanesi 1o milyondan başlayıp 500 milyona kadar olan sahta ama güzel tapu kağıtları olabilir. bunlar satılır. yani bi şekilde para toplanabilir. kanuni işlemlere uydurulur.

hehehe Evet para topluyacaklar devletin parasini(milletin) verenler utansin neydi o bakan mevkinde oturan utanmaz gs'li serefsiz M. Ali Şahin boyle vatan hayinleri oldumu istanbul kedilerine kaynak akar kimin kaynagi dediginizde evet bizlerin vergi paralari, utanmadan bu serefsiz gs'ye veriyor 85 milyon euro aciklamasini zaten gecen hafta yapti ne demeli bu adami abdullal ocalanin yaninda asmak lazim.

Gürkan
29.10.2006, 16:15
böyle bir yardım ıstendıkten sonra merak etmeyın kılıfı buunur ıstenırse.

SiNo
29.10.2006, 21:03
ne parası kendi ceplerinden versinler

Hüseyin Çümen
31.10.2006, 22:33
kampanya yapsınlar ben yardım ediim

Can52
03.11.2006, 23:11

Emrah Bey, tabiki cesitli yollar vardir ve Demokrasilerde careler tükenmez:D..
Bunu bizlerden cok Yönetim fazlasi ile düsünmüstür..
Ben Topici acan arkadasin "Para toplama" gibi cümlesine olabilecek tez i ortaya koydum....
Belki gereksiz yere kafa yoruyoruz, ama benim halen tam anlamadigim olay su. Borsaya acilan Kulüpler var....
Söyle bir Örnek vereyim : Trabzonsporun Borsa degeri 200 Milyon Dolar. Ben 50 bin dolarlik hisse seneti aldim...Belirli olaylardan Hisseler ya cikti ya düstü.
Ama simdi bir anda Stadyuma halk tarafindan yardim edildi ve Stad gerceklesti...Maclarin disinda bu Stadda Konserler verilyior ve gelirler müthis yükseldi....Yani, Halk yardimi ile benimde Hisse senetlerim yükselmeye basladi..Bu nasil olacak????

Benim bu mesajim , sorun olarak algilanmasin lütfen.

Böyle bir durumda Statüler nasil acaba???
Kulüpler Kamu yararinami, yoksa Kar amacli bir Kurummu??

Daha önce belirttigim gibi , tabiki Yönetim bu konuda bizlerden daha fazla kafa yormustur ve gerekli hukuk bilgisi almislardir...

Saygilar

Can

caykarali_erdal
03.11.2006, 23:59
Arkadaslar yorumlarinizi okuyorumda yahu hangi ulkede yasadiginizimi unutdunuz kimin parasi varsa onun kanunu gecerli kimin dayisi varsa babasi varsa onun kanunu gecerli / m ali sahin bey bakan ve galatasarayli kedilere kaynak bulmakda hak hukuk gerekmezken bizemi gerek ahu birakin boyle fasa fisolari da gercekci seyleri yazin.

Para geliyor para...

Yönetim, 20 trilyonluk bütçe açığını kapatmak için düğmeye bastı. Ülkerden sponsorluk için 4 milyon dolar geliyor, yılan hikayesi haline dönen benzinlik işi çözülüp kulübün kasası doluyor.
yahu 3/4 milyon dolari bulamiyan bir yonetim, gelde 80 milyon euroyu bul kimi kandiriyorlar.

arkadaslar kim ne derse desin Hic borcu olmuyan Trabzonspor simdi iki kurusluk futbolcularla borc icine'de bunlarin hebsi hirsiz hirsiz hirsiz diyorum yaziklar olsun bunlara hortomcu cikiyor kim gelirse geldin.

Mehmet_Mercanlı
04.11.2006, 00:16
kaysenin stadını TRANZON lu muhendsler ve TRABZON lu bir firma sahibi yapıyo ustelik firma hollanda ve almanyaya başta olmak uzere avrupanın sayılı kuluplerine stad yapmış. gecen meltem tv de konuştu avrupaa biz stad yapıyoruz ama onlar avrupalılara stad yaptırı dedi ve ekledi biz konuşturmuyorlar.
erdal abinin dediklerine katılmak istemezdim ama galıba görün oki bu yöneim cok canımızı yakıcak.

miragef
17.12.2006, 00:08
herkez trabzon lu işadamların dan yardım umuyor. bence trabzonspor taraftarının da önemli ölçüde yeri bulunuyor. taraftarımızın en azından ts dergisinide her ay alması lazım. düşünsenize milyon trabzonspor taraftarı var bunların %60 dergi aldığını düşünürsek kulübe büyük bir katkısı olur.

Şuayip Aydın
17.12.2006, 00:35
arkadaslar bir zaman gs yaptıgıbi bizde evde yangin kanpanyası mı yapsak ama delice bi fikri galiba ne yaplım ne edelim ama bu stadı yatıralım dimi yani...

nesta61
12.02.2007, 23:45
10ytl Deyil 10000 Ytl Veda Olsun Ama Bizim Isimiz Ayni Gasaray Isi Olcak

attagümüshane
13.02.2007, 00:50
ne oliy yav??
stad yapacak yönetim bence taraftarını bu düşüncelere sevketmezdi.bu kulübün yeterince parasının olduğunu düşünüyorum..ha iş birgün gerçekten paraya muhtaç olmaya gelirse onu bizim taraftarımızdan iyi kimse yapamaz.

TSelif
13.02.2007, 01:03
Bilsem gerçekten yapacak o stadı ne var ne yok veririm TRABZONSPOR uma ...

macka61
13.02.2007, 01:22
biz para toplayıp bi tribün yapabiliriz belki o zaman albayrak utanırda bi şeyler yapar yanlış bilmiyosam genç fenerliler kendileri bi trübün yapmışlardı

A.Alper
13.02.2007, 09:47
evet TRABZONSPORLU iş adamları destek olmalıdır

hiç sanmıyorum lafta trabzonlu lafta trabzonsporlular..

Şuayip Aydın
13.02.2007, 12:24
bence en buyuk iş gen trabzonsporlu iş adamlrına kalıyo bizim traftarmız ancak bi tirbunu zor yapar az para degil arkadaslar aratırmalarıma gore anlaştıkaları şirketin yaptıgı stadların hepsi 5 yıldızlı o yuzden ancak stadada bizumda tuzumuz olur anacak stad yapmaya başlasınlar benden de elimden ne gelirse yaparım yani

Lancet_61
17.02.2007, 23:26
2011 de olimpiyat olcak bu şehirde bizim akıllı!! yöneticiler baskı kurup da devletten destek alamıyo mu ya anlamıyorum???bi de albayrak akpli deniliyo nasıl oluyo bu iş???

bordolumavi61
18.02.2007, 02:24
2011 de olimpiyat olcak bu şehirde bizim akıllı!! yöneticiler baskı kurup da devletten destek alamıyo mu ya anlamıyorum???bi de albayrak akpli deniliyo nasıl oluyo bu iş???

olimpiyat stadı istemiyoruzzz sahadan uzak yapacaklar stadı bi işe yaramıycak sahaya yakın olacak koşu pisti olmayacak

futbol sahası olacak sadece

olimpiyat atletizm vs değil

onalr için başka bir stad yapılsın veya başka biryer kullanılsın

:tsbayrak:

Terzioğlu
18.02.2007, 02:58
olimpiyat stadı istemiyoruzzz sahadan uzak yapacaklar stadı bi işe yaramıycak sahaya yakın olacak koşu pisti olmayacak

futbol sahası olacak sadece

olimpiyat atletizm vs değil

onalr için başka bir stad yapılsın veya başka biryer kullanılsın

:tsbayrak:

aynen bencede...kosu pisti herseyi berbat eder onun icin sadece futbol sahasi olmasi lazim....

Cafer KILIÇSOY
18.02.2007, 09:41
Bilsem gerçekten yapacak o stadı ne var ne yok veririm TRABZONSPOR uma ...
Valla bende üzerime düşeni yaparım

WERTHeR
18.02.2007, 10:22
Bu yönetimin eline 1 milyar dolar para versen, al bize stad yap desen yine yapamazlar. Sayitoğlu ile Hacıosmanoğlu bir bahane bulup kapışırlar. Yaptıkları stadda Yavuz Selimden farklı olmaz:)

yns61
18.02.2007, 11:03
bu yönetimle olmazda ilerde yapılırsa cok iyi olur cunku suanki stadımız bize hiç.. yakışmıyor.

murseltaskin
20.02.2007, 17:19
güzel olsun

forzalazio
21.02.2007, 14:51
trabzonlu birçok iş adamları var onlar yardım etseler olur

HALİT KARAKAŞ
24.02.2007, 23:42
Yönetimin olumlu veya olumsuz adım atacağını sanmıyorum lafla kalır bu iş,,,,,,

Mustafa AYDIN
26.02.2007, 18:52
Zenginlerimizden tbibüne isimlerini vermek şartıyla para alınabilir,mesela Ulusoy tribünü ağaoğlu tribünü cevahirler trübünü vs vs ... stadın adı yine aynı kalabilir,kale arkası yada maraton diye anılacağına bu isimlerle anılır hem olnarın reklamı olmuş olur hemde kulübe maddi desdekte bulunmuş olur lar.

Adem Erdoğan
26.02.2007, 18:54
sonra onların sülalesi sahiplenmesin tribünlere.

Mustafa AYDIN
26.02.2007, 19:05
sonra onların sülalesi sahiplenmesin tribünlere.

Yok canım niye sahiplensinler.

yani damarında zerre kadar Trabzon kanı taşıyan böyle bişe yapmaz.Eee Trabzon'dan da kanı bozuk insan çıkmaz her halde.

Travelair
26.02.2007, 20:08
gs stadını devlete yaptırıyor. İşi tüccarlığa döktü arazi alıp satıyor. Bir biz devletten yardım istemeyi düşünmüyoruz. Çok zenginiz ya. Göreceğiz ne zaman yapılacak yeni stad? Yakın zamanda gözükmüyor. Gerçi söz vermesi kolay oldu. Bir de şapka giydirdiler ki stadyumun üstüne değmeyin gitsin. Tam kapalı vay vay vay. Dur içim gitti ben de bir tane çiziktirivereyim!

WERTHeR
26.02.2007, 23:05
Zenginlerimizden tbibüne isimlerini vermek şartıyla para alınabilir,mesela Ulusoy tribünü ağaoğlu tribünü cevahirler trübünü vs vs ... stadın adı yine aynı kalabilir,kale arkası yada maraton diye anılacağına bu isimlerle anılır hem olnarın reklamı olmuş olur hemde kulübe maddi desdekte bulunmuş olur lar.

Bu görevi şirketler yapsa daha modern olmaz mı? Derebeylik sistemi yıkılalı çok oldu:)

lazrail_ts
27.02.2007, 03:05
valla düşünce güzel zaten ezikler öle yaptırdı statlarini yoksa azize bişi yapmadi sadece aracı oldu xxxxxxxxxx

bizimkilerde öle bişey yapsalar hoş olur acikcasi o kişilerin adi hep kalir

----------------------------------------------------------------------------

Forum Kuralları:

Genel Kurallar (Madde 3)

bordomavi.net forumda tüm üyelerin Trabzonsporlu olmasi, hiç bir üyemize rakip takimlara ya da rakip takimlarin futbolcu ve yöneticilerine forumumuzun düzeyini düsürecek sekilde küfür etme hakkini vermez. Forumumuz her geçen gün daha da büyümekte, kurumsallasmakta ve artik yaptigi basarili aktivitelerle ulusal medyada yer bulmaktadir. Bu gibi hakaretlerin kullanilmasi hem Trabzonspor taraftari adina önemli bir misyon üstlenmis olan BMN'ye hem de Trabzonspor camiasına zarar verecektir. Küfür, hangi kuruma hangi nedenle yapilirsa yapilsin, Genel Kurallar'in 1. maddesine göre kesinlikle yasaklanmis ve ilgili cezalar belirtilmistir.

stichus
27.02.2007, 10:51
sanırım öyle olacaktır..
belki de arazi üretmek gibi bir yol tercih edilir.. kim bilir?
denizi doldursan mesela atıyorum.. sıfırdan arazi kazanır parayla da satarsın..
öylesine bir fikir yani..
tamamen atıyorum..
:)

WERTHeR
27.02.2007, 11:40
sanırım öyle olacaktır..
belki de arazi üretmek gibi bir yol tercih edilir.. kim bilir?
denizi doldursan mesela atıyorum.. sıfırdan arazi kazanır parayla da satarsın..
öylesine bir fikir yani..
tamamen atıyorum..
:)

Kehanetlerine inanıyorum artık:)

Mustafa AYDIN
27.02.2007, 12:24
Bu görevi şirketler yapsa daha modern olmaz mı? Derebeylik sistemi yıkılalı çok oldu:)

Saydığım isimler zaten şirket ismi,şirketlerine kendi soy adlarını vermişler.

WERTHeR
27.02.2007, 12:29
Saydığım isimler zaten şirket ismi,şirketlerine kendi soy adlarını vermişler.

Şirket olarak belirtmiş olsaydın akrışıklık olmazdı. senin telaffuzda eksikliğin var benim geniş çaplı düşünmede...

Mustafa AYDIN
27.02.2007, 15:49
Şirket olarak belirtmiş olsaydın akrışıklık olmazdı. senin telaffuzda eksikliğin var benim geniş çaplı düşünmede...
Bence geniş çaplı düşünce değil,bilgi eksikliği.

Neyse ne demek istediğimi anladın sanırım önemli olan da bu.

Halil Atalay
27.02.2007, 19:42
Ben İstanbulda Oturuyor İŞ Dolayisiyla Bazi Zamanlar Trabzonda Bulunuyorum BulunduĞum SÜre İÇİnde Her MaÇa GİtmİŞİmdİr Bazen MaÇ İÇİn İŞİ Uzadirim Evet Stat Bİze YakiŞmiyor Ama Öyle 30.000 KİŞİlİk DeĞİl İlersİnİ DÜŞÜnerek Yaklasik 45.000 AŞaĞiya Olmasin Ben DÜŞÜncem Şutur ŞanpİyonluĞa Oynayan Trabzonspor O Stati Tiklim Tiklim Doldurur Sadece Trabzon Şehrİndekİ İnsanlar DÜŞÜnmekİ O Ankİ Atmosfer Ne Olur Bİlİnmez Ama BÜyÜk Olmasinda Fayda Var Ben Her Zaman Parasal Anlamda Destek Olmaya Hazirim Bİr TÜrbÜnÜ Taraftar Olarak Yapabİlİrİz Ve Bu DİĞer KÜlÜplerİn Taraftarlarini Kiskandirir Sadece İsİmİm Kolduk'da Yazsin Yeter

Külünkoğlu
28.02.2007, 15:32
Ahmet kardeşimiz güzel konuya temas etmiş.

Daha önceleri de benzer konulara temas ettiğimizden bir yorgunluk hasıl olduğu için yazamadık. Stad işinde önümüzü göremiyoruz, rehberlik edecek yönetimden de ses seda yok. Stad yapmak bizim gibi dinamikleri olan camia için sorun olmaması lazım.

Bugün oldukça lüks daha doğrusu Türkiye standartlarının üzerinde stad yapmanın maliyeti. 1800 ila 2200 $ arası değişiyor. 40 bin kişilik stadın maliyeti ortalama 80 milyon $ Türk parası ile 112 trilyon yapıyor. İlk etapta ürkütücü bir rakam olabilir. tam bu noktada başta söylediğimiz dinamikleri devreye sokarsak yapılmayacak iş değil. Nedir bu dinamikler ?

Taraftar : Yapılacak olan yeni stadda 1 koltuğun maliyetine 2000 $ dersek bu maliyeti karşılayan herkese koltuğun arkasında ismi yazmak kaydı ile tek tek koltukları satabiliriz.

İş Adamları : Kale arkası tribunlerinden birini bir işadamına diğerini başka bir iş adamına, Maraton ve Nuaralı tribununu ağanın eli tutulmaz diyen herhangi iki veya daha fazla işadamına ihale edilebilir.

Sponsorlar : Ülkemizde az sayıda olsa da dünyada örneklerinin çok olduğu "isim hakkını vermek koşulu ile 30 yıllığına kiraya verilerek yapılması şu aşamada mantıklı olur.

Belediye : Yine ülkemizde örneklerini gördüğümüz uygulamaların bize yeterli olacağını düşünüyorum. Trabzon belediyesinin takımına düşkünlüğünü de hesap edersek dört elle sarılacaklarını tahmin ediyorum.

GSGM: İstanbul'daki Trabzonsporlular gecesinde ilgili bakan servisi yaptı, Gsgm'nin görevi olan sporun ve sporculuğun yaygınlaştırılması ilkesi sadece bizim için terk edemeyeceklerine göre Ankara'ya sık sık gidip geleceğimiz muhakkak olsa da en azami bir biçimde faydalanmayla istediğimizi yaptırma yoluna gidebiliriz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar işimiz kolay değil ama imkansız da değil. Bu hamuru yapacak, kendini ne pahasına olursa olsun bu işe adayacak "yönetim iradesi" gerekiyor.

Saygılarımla

Külünkoğlu
28.02.2007, 16:26
Ya bir şey söylemeyi unuttum. Senelik 20 gün iznim var bunun en az 15 gününü stadın inşaatında amelelik yaparak geçirebilirim. Çok ciddiyim bir tuğla bile koysam, demir taşısam yeter bana..

tsukru61
28.02.2007, 20:50
Eğer yanlış hatırlıyorsam; bilen biri düzeltsin.

Haşim Sayitoğlu'nun Mâli genel kurulda söyledikleri genel hatlarıyla şöyle bir şeydi:
Bizden öncekiler yeni stadyum fikrini ortaya attılar.
Biz fizibilite çalışmasını yaptık.
Bizden sonrakiler de inşa ederler.

Burda neyin muhabbeti yapılıyor onu anlayamadım.

WERTHeR
28.02.2007, 22:16
Eğer yanlış hatırlıyorsam; bilen biri düzeltsin.

Haşim Sayitoğlu'nun Mâli genel kurulda söyledikleri genel hatlarıyla şöyle bir şeydi:
Bizden öncekiler yeni stadyum fikrini ortaya attılar.
Biz fizibilite çalışmasını yaptık.
Bizden sonrakiler de inşa ederler.

Yönetimi stad konusunda veya değiştireyim her konuda savunanlar cevap verirler belki...

SiNo
28.02.2007, 23:35
yalan oldu yalan

Lapina
01.03.2007, 00:55
yalan oldu yalan

Sattıklarının %50 sini kulübe yolla SiNo

Külünkoğlu
01.03.2007, 09:18

Şükrü kardeşim yazıları okumazsan anlayamazsın, burda mevzu bahis yönetim ve yöneticiler değil. Stad projesinde "Biz ne yapabiliriz" ve "başkalarına neler yaptırabiliriz" sorularına cevap aramak fikir üretmek, ha buna gerek yok dersen uğramazsın buralara olur biter. Bir daha baştan alalım belki faydası olur.

Daha önceleri de benzer konulara temas ettiğimizden bir yorgunluk hasıl olduğu için yazamadık. Stad işinde önümüzü göremiyoruz, rehberlik edecek yönetimden de ses seda yok. Stad yapmak bizim gibi dinamikleri olan camia için sorun olmaması lazım.

Bugün oldukça lüks daha doğrusu Türkiye standartlarının üzerinde stad yapmanın maliyeti. 1800 ila 2200 $ arası değişiyor. 40 bin kişilik stadın maliyeti ortalama 80 milyon $ Türk parası ile 112 trilyon yapıyor. İlk etapta ürkütücü bir rakam olabilir. tam bu noktada başta söylediğimiz dinamikleri devreye sokarsak yapılmayacak iş değil. Nedir bu dinamikler ?

Taraftar : Yapılacak olan yeni stadda 1 koltuğun maliyetine 2000 $ dersek bu maliyeti karşılayan herkese koltuğun arkasında ismi yazmak kaydı ile tek tek koltukları satabiliriz.

İş Adamları : Kale arkası tribunlerinden birini bir işadamına diğerini başka bir iş adamına, Maraton ve Nuaralı tribununu ağanın eli tutulmaz diyen herhangi iki veya daha fazla işadamına ihale edilebilir.

Sponsorlar : Ülkemizde az sayıda olsa da dünyada örneklerinin çok olduğu "isim hakkını vermek koşulu ile 30 yıllığına kiraya verilerek yapılması şu aşamada mantıklı olur.

Belediye : Yine ülkemizde örneklerini gördüğümüz uygulamaların bize yeterli olacağını düşünüyorum. Trabzon belediyesinin takımına düşkünlüğünü de hesap edersek dört elle sarılacaklarını tahmin ediyorum.

GSGM: İstanbul'daki Trabzonsporlular gecesinde ilgili bakan servisi yaptı, Gsgm'nin görevi olan sporun ve sporculuğun yaygınlaştırılması ilkesi sadece bizim için terk edemeyeceklerine göre Ankara'ya sık sık gidip geleceğimiz muhakkak olsa da en azami bir biçimde faydalanmayla istediğimizi yaptırma yoluna gidebiliriz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar işimiz kolay değil ama imkansız da değil. Bu hamuru yapacak, kendini ne pahasına olursa olsun bu işe adayacak "yönetim iradesi" gerekiyor.

Saygılarımla.

Mustafa AYDIN
01.03.2007, 10:08
Ya bir şey söylemeyi unuttum. Senelik 20 gün iznim var bunun en az 15 gününü stadın inşaatında amelelik yaparak geçirebilirim. Çok ciddiyim bir tuğla bile koysam, demir taşısam yeter bana..

Aynen,
Bir yıllık iznimiz feda olsun zararı yok.

x_man
18.04.2007, 02:51
Stada Sponsor Bulunmalidir Arsenal Gİbİ İsİm Hakkini Kİralamaliyiz

Hüseyin Çümen
18.04.2007, 03:29
Şükrü kardeşim yazıları okumazsan anlayamazsın, burda mevzu bahis yönetim ve yöneticiler değil. Stad projesinde "Biz ne yapabiliriz" ve "başkalarına neler yaptırabiliriz" sorularına cevap aramak fikir üretmek, ha buna gerek yok dersen uğramazsın buralara olur biter. Bir daha baştan alalım belki faydası olur.

Saygılarımla.

abi sen öyle çözümler sunmuşsunki iş pekte zor deil aslında öenerilerinin hepsi ayrı ayrı stad yapar valla helal olsun yönetim görmezmi böle şeyleri yada acele mi ediorum

Serdar ÖZCAN
18.04.2007, 08:49

Saygılarımla.

abi sundugun cözümler cok güsel ama peşiinden kosacak birileri lazım bu iş için . bizim yönetimde bi heves bi istek kalmamıski.

ama yeterki yapsınlar bende gider yazın amelelik yparım koredemiydi tam hatırlamıyorum ama cocukların tenefüslerde el arabasıyla kum tasıdıkları gibi(senin aktarımındır)

galyanlim
18.04.2007, 11:22
selam;

eğer böle bi stad yapılacaksa ki ben hala inanmıyorum
buna Trabzon ve Trabzonspora gönül veren
halkının destek vermesi en güzel davranıştır ki
destek verenler eminimki hem o stadı doldurur
hemde o stada bi zarar vermez verdirmezler

ama bunu gs gibi yapmak aptallık olur başka bi çözüm
bulunmalıdır mesela sade Trabzon halkından para toplamak gibi bişey
olmalıdır

caykarali_erdal
18.04.2007, 11:41
Plan projede kosu p[isti var gibvime geldi resimler proje dogruyse tabiki arkadaslar cag disi bir projeji nasil destekliyoruzki allah akil versin hic den iyidirmi demek istiyoruz yoksa boyle projeler ne Trabzona nede Karadenize yarari var yapilacaksa adam gibi bir Stad yapilsin Futbol Arenasi

en fazla borcu olan kedilere yardim elini acan devlet verdigi milyarlik toprak vede 18/130 milyon euroluk Stad parasini bize de versinde gorelim haydi devlet gorelim seni kayseriyede yaptin yapacagini sagolsun abdullah gul cifte telli oynuyan bazi kisiler Trabzonspora gelincede galiba cifte telli oynamaya devam edeceklerdirler.

ver karayi al beyazi sonuc degismiyor hesabi.

sabirla bekliyorum hayirlisi olsun ama milyonl;arca insan sesiz kaliyorsa bir duzende bir yanlis var dusunurum.

Emre GÜRDAL
18.04.2007, 14:56
ya fb stadı baksanıza telsım yok mıgros bızde bole sponsorlara satabırıız trubunlerı ama bızım ole luks muz yok cunku takım bıkere karadnız takımı bıze vermez telsım reklam hatta sole bıs yapıla bılrı para konusnda bmn olarak bızde kattkı yapalım 17 bın uyeyız surda herkez 5 mılyon verse dunya para yapar metın abının yemete dedıgı gıbı herkez 5 ytl kenara koysun tarbzonspora uye olun sımdı bende dıyorum kı herkez 5 ytl yardım yapsın bzıızmde bı trubunumuz olsun olmaz mı metın abı sen daha ıyı bılırısn bende yanında yegmıyecı olarak calısırım abı benıde al ıse baslarsan

Emre GÜRDAL
18.04.2007, 14:57
5 ytl dedım yanlıs anlasımlasın

LazAnisT
18.04.2007, 16:31
Önerilerin hepsi çok iyi ve uygulanabilir öneriler.Ama ben bu yönetim kurulunun içinde bulunduğu hiç bir projeye bir ytl para yardımı yapmam.Bizden gelen parayıda bir şekilde hiç ederler.

Yavuz Hasan
18.04.2007, 16:52
trabzonspor u yeterince hortumladılar sıra şimdi bize mi geldi?

behçet
18.04.2007, 18:49
Avni Aker gibi tarihimize tanıklık etmiş, müze statüsü kazanmayı hak etmiş bir stadın yıkılması fikri hangi hamsi kafalıdan çıktı acaba?

dr.muhsin
19.04.2007, 23:17
Şimdiki statın yıkılması esnasında her türlü ameleliği yapmaya hazırım. Elimde murç, balyoz, tokmak gelirim. Nasıl iyi bir yardım şekli değil mi? Stat projemiz mi var da yardım edeceğiz Allah aşkına. Kayseri, Konyadan sonra Bursaspor da yeni bir stat yapcaklarını duyurdu. Bizim paraya değil öncelikle akla ve biraz da ciddiyete ihtiyacımız var.

x_man
19.04.2007, 23:36
Canaydının maketi gibi olmasında yani yalan olmasın