PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yorumsuz!

Hakan
14.02.2015, 15:32
Şimdi soruyorum size;
İdam cezası geri gelmeli mi, gelmemeli mi?

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/633e91ec650f362b25b746194bf1197e.jpg

Murat'
14.02.2015, 15:40
Canice işlenmiş cinayetler için idam şart!

61trabzonomer
14.02.2015, 15:48
idam zaten olmalı da, asıl kurtuluş ŞERİAT ile gelir.

Berkan
14.02.2015, 15:51
Vahşeti işleyenlerin facebook hesaplarına bakayım dedim adeta adalet sistemiyle dalga geçer gibiydi. Yazıklar olsun bu ülkenin adaletine. Olan gene garibana oldu. Mekanı cennet olsun.

signal
14.02.2015, 16:18
İnsanlığımızı tekrar sorgulatmamıza neden olan hadisedir. Ama maalesef ki bu ilk değil ve son da olmayacak. Bağırıp çağıracak, yürüyüşler yapacak, katil zanlılarını linç etmeye kalkacağız.

Bu ülkede namus kavramı kadınlardan önce erkeklere öğretilmeli. Binlerce kadının dövüldüğü, öldürüldüğü, tecavüz edildiği bir ülkede erkek olmaktan utanç duyar hale geldik. Ne yazık ki dışarda yüzbinlerce, belki milyonlarca hastalıklı ruh geziniyor aramızda. Belki otobüste, minibüste yanımıza oturuyorlar, onlarla sohbet ediyoruz.

Özgecan Aslan'ı toplum olarak koruyamadık. Bu olayı kesinlikle bireysel bir olay olarak görmüyorum. O pisliklerin bu olayı gerçekleştirebilecek cesareti kendilerinde bulmamaları gerekiyordu. Yaşadığı toplumun ortak bilinci o pisliklere engel olmalıydı. Bu bilinç bir anda oluşacak bir şey değil, yıllar boyu insanların bilinçaltına işlenilen şeylerin birikmesiyle oluşur ancak.

Yaşadıklarını düşünmek,birazcık olsun empati yapabilmek bile sağlıklı bünyelerde travma etkisi yaratabilecek düzeydeyken ,ülkeyi yönetenlerin bu konuda ne yapacağını merak ediyorum doğrusu. ''Çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin'' diyen bir bakan vardı, duydu mu Özgecan'ın çığlığını, ya da duyan oldu mu?

Özgecan'ın katillerine verilecek cezanın ne olması gerektiğini yasalar değil, Özgecan'ın annesi belirlemelidir. İlkel bir intikam duygusu değil önerim. Adalet duygusudur.

Mert Oğuzlu61
14.02.2015, 16:27
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10980747_792343867488200_1604073775346025078_n.jpg ?oh=fba354dba909c3855ba1b5e9db9d4a19&oe=55595CD1&__gda__=1435262395_c516324e83b49b7a92b27a5839da84d 2

bu olay doğru mu, arkadaşın gönderisinde gördüm. adamlar dalga geçmiş cinayetten sonra, bunlar onlar diyordu ?

hapiste ne kadar tecavüzcü, ağır pislik insanlar, pkk lı veya destekçisi varsa, hepsini teker teker asacaklarsa idam geri gelsin.

yalnız şeriat vs.. isteyenlere anlam veremiyorum. yıl olmuş 2015 ne şeriatı arkadaş ? şeriatla yönetilen tek bir ülke gösterin dünyanın başına bela olmayan, halkı mutlu olan, pislik içinde olmayan... tek bir ülke gösterin ki hak vereyim, sebepleriyle birlikte yazın ama.

bu ülkenin sistemi, insanlara istediği gibi yaşama şansı tanıyor. sen kendini bildikten sonra, ibadetini göstermelik değil ''gönülden'' yaptıktan sonra cami yoluna mayın döşeyen yok, herhangi bir engel unsuru yok, öyle değil mi ? özellikle dikkat ediyorum, ülkede acayip bir hoşgörüsüz ortam oluştu. insanlar ''herkes benim gibi düşünsün, herkes bana uysun'' istiyor, otoriter rejimlerin sonu hep aynı oldu. bu işleri geçmek lazım, sen elma istersin öbürü armut ister bir tanesi çıkar ben fındık istiyrum der çarşı pazar karışır. mesele şuan herkes istediğini alıyor mu ? bence alıyor. ee sorun ne o zaman ? kimse kimsenin hür iradesine karışamaz. sınırları aşmadığı müddetçe tabi...

Fatih Özkan
14.02.2015, 16:33
Böylelerine idam ödül olur!
Bu tür suçları işleyenleri işkence ile öldürmek gerekir. Yavaş yavaş... 1-2 günde değil!
Ölmek için köpek gibi yalvarmaları gerek!
Bir gün bir uzvunu yakarsın, diğer gün koparırsın, parçalarsın falan...
Ama uzun sürmeli dediğim gibi!
İt gibi köpek gibi yalvarmalı!

Murat'
14.02.2015, 16:49
Ne tür bir hastalıklı ruh babası ile beraber masum bir insana tecavüz eder sonra da öldürür, bunların yaşaması cidden israf, bu gibi suçlarda idam şart oğlu şart.

PortoDeGalinhas
14.02.2015, 20:23
Bunların cezası idam değil, linç edilmek olacak. İnsanların gözü önünde linç edilecek ki, bir başka erkeğin aklına eğer böyle birşey gelirse yapmaktan vazgececek. Şuan içim parcalaniyor resmen, bir insan nasıl böyle bir seviyeye inebilir aklım hayalim almiyor.

Hakan Yeşilyurt
14.02.2015, 23:51
İdam şart..Bunlardan bir kaç tanesini sallandırılmazsa Özgecan gibi çok kızımızı kaybederiz

Adem Erdoğan
15.02.2015, 00:48
Idam cezasi hic de adil degil. O kadar kolay olmemeliler.

CamilloVillegas
15.02.2015, 01:00
İdam çözüm olsaydı, ABD'nin idam eden devletlerinde tecavüz oranları daha az olurdu. Ama tam aksine daha fazla tecavüzler ve cinayetler olmakda.

İdam cezası çok nedenlerden işe yaramayan bir cezadır.

Bi de şöyle düşünün: hapislerde 20 30 yıl yatmak çok daha ağır geliyor insanlara.

Bu ara, türkiyede her yıl 1000 civarında kadın tecavüz ediliyor. Bu da sadece gün ışığına çıkanlar. Gerçek rakamlar bunu çok üzerinde. Çoğu kadınlarımız polise veya herhangi birine şikayetci olmakdan kaçınıyor: damgalanır diye!

Şeriat isderuk diyenlere: hayal dünyanızda yaşıyorsunuz sanırım. kadınlara tecavüz her devlet şeklinde olur ve olmuştur. osmanlı döneminde de olmuştur aynı sayıda.....

Yaşar
15.02.2015, 01:21
Bit öğretmen olarak okullarda toplama, çıkarma öğretirken, öğrencilerimizi akademik olarak yarıştırırken Isin toplumsal kısmını kaçırınca böyle hayvanların oluşmasına sebebiyet veriyoruz. Bundan dolayı önce Özgenur dan sonra da şiddet gören bütün kadınlardan kendi adıma Özür diliyorum.

Hakan
15.02.2015, 01:44
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/f4ea46ba8f0195f79a131160d1e79cbf.jpg

Bu kadarı da gerçek olmamalı, nasıl olabilir böyle bir şey aklım almıyor

Fatih Özkan
15.02.2015, 01:56
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/f4ea46ba8f0195f79a131160d1e79cbf.jpg

Bu kadarı da gerçek olmamalı, nasıl olabilir böyle bir şey aklım almıyor

Bu yeni bir fotoğraf değil.
Önceden çekilen bir kare...

Ali Can
15.02.2015, 02:02
Edecek küfür bulamıyorum bunlara..

Öznur61
15.02.2015, 04:01
İdam bunlara verilecek ceza değil ödül olur. Süründüreceksin, işkence edeceksin bunlar gibi şeref yoksunlarına.
O kızın suçu günahı neydi acaba bu olanlar için ! Yarın bi gün aynı şey bizim başımıza gelse hesabını kim verecek ?
İnsan sokakta yürürken bile korkar hale geldi. İnsanlık, adamlık diye birşey kalmamış.
"Birileri" birazda bu durumlara kafa yorup çözüm bulmayı denese fena olmaz (!)

TSercaN
15.02.2015, 05:59
Allah buyuktur. Boylelerinin cezasini Allah en guzel sekilde verecektir.
Yapilana sozler yetersiz kalir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

A.Ali Karanis
15.02.2015, 06:48
Allah belalarını verir böylesinin ama bu tür sapkınların hesabının öbür dünyaya bırakılmaması taraftarıyım. İnsanın kanı donuyor olayı duyunca ancak aynı şehirde,aynı ortamda büyümüş,neredeyse benimle yaşıt bir insanın başına gelince bu olay daha sert hissediyorsunuz.

Ben de Mersin'de doğdum büyüdüm,bu ortamın içinde yaşadım üniversiteyi kazanana kadar.Bir çok tanıdığım,arkadaşım her gün Çağ Üniversitesi'ne gidiyor,bahsedilen minibüsleri kullanıyor,çok yakınlarım da dahil.Hepsinin hali perişan.Bugün arkadaşımın arkadaşı olan Özgecan'ın başına gelmese bu olay,yarın bir başkasının başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir?

İçerde iyi benzetirler bunları bu bölgenin cezaevleri harbiden cezaevi statüsünde.Öldürün beni diye yalvarırlar eminim.Değer miydi ulan şerefsizler? Ne geçti ulan elinize? Erkek mi oldun şimdi,20 yaşında hayalleri,umutları,planları olan bir insana önce tecavüze yeltenip,karşılık bulamayınca,yakıp öldürünce? Nasıl bu kadar insanlığından çıkabildin? Hangi ceza bir canı karşılayabilir?

Bu söyleyeceğim pek bir şeyi değiştirmeyecek,ne yazık böyle haberleri almaya devam edeceğiz.Çünkü ne iyi hal indirimleri,ne 'ruhsal dengesi bozulmamıştır' belgeleri gördü,yaşadı bu topraklar ama yine de,Yeter,bu son olsun artık!

Ceyhan61
15.02.2015, 10:45
Özgecan Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

http://i.imgur.com/AOiwQnt.jpg

Mersin'de öldürüldükten sonra cesedi yakılan üniversiteli Özgecan'ın annesi "Kızımın tek hatası dolmuşa binmek mi?" diyerek idam cezası istedi. Genç kızın tabutunu kadınlar omuzladı.

http://www.youtube.com/watch?v=2aiaq06FzLE

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde öldürüldükten sonra cesedi yakılan üniversiteli Özgecan Aslan'ın annesi onu kaybolduğu gün nasıl uğurladığını anlattı. "Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?" diyen anne idam cezası istedi.

http://www.haberler.com/haber-resimleri/415/ozgecan-in-annesi-sutunu-harcligini-verdim-6966415_3210_m.jpg

Tarsus ilçesinden Mersin'e gitmek isterken kaybolan, daha sonra bıçaklanmış ve yakılmış cesedine ulaşılan Özgecan Aslan'ın iki katil zanlısının ardından aranan üçüncü şüpheli de yakalandı. Üç kişi sağlık kontrolünden geçirilmek için getirildikleri Tarsus Devlet Hastanesi'nde kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Özgecan'ın annesi kızını öldürenlerin en ağır cezayı almasını istedi ve " Sabah sütünü verdim, harçlığını verdim gitti. Saatler geçti gelmeyince gece karakola 'kızım kayıp, kaçırdılar mı' diye başvuruda bulundum... Masum bir kızın ölmesine neden olanların benim kızımdan beter olmasını istiyorum." dedi

"KIZIMIN TEK HATASI DOLMUŞA BİNMEK Mİ?"

Songül Aslan, kızının cenazesi öncesi gazetecilerle konuştu.

Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, kızının ölümüyle ilgili olarak "Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?" diye konuştu.

http://www.haberler.com/haber-resimleri/415/ozgecan-in-annesi-sutunu-harcligini-verdim-6966415_2795_m.jpg

Aslan, kızı için Mersin Şehir Mezarlığı'nda düzenlenecek cenaze töreni öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının katil zanlılarının en büyük cezayı almasını istediğini söyledi:

"Masum bir kızın ölmesine neden olanların benim kızımdan beter olmasını istiyorum. Bu hakkın yerde kalmamasını istiyorum. İdam edilsin, işkence edilsin. Özgecan melek gibi kalbi temiz, yüreği temiz, her konuda herkese iyilik yapan bir insandı. Okuyup adam olma hedefleri vardı. Psikolojiyi bitirip kendine iş yeri açmak hedefiydi. Hep çalışıyordu ve çok başarılıydı ama yapamadı maalesef. Bir dolmuşa binip de evine gelirken bu katliamın olmasına benim aklım ermiyor, akıl sır erdiremiyorum. Kızımın tek hatası dolmuşa binip evine gelmek mi?"

"SÜTÜNÜ VE HARÇLIĞINI VERDİM GİTTİ"
Kızını en son okula yolcu ettiği sabah gördüğünü anlatan Aslan, " Sabah sütünü verdim, harçlığını verdim gitti. Üç gün önce telefonu bozuktu. Arkadaşının telefonundan ablasına 'Annem merak etmesin 20.00'de Mersin'de olacağım' diye mesaj atıyor. Bekliyorum, bekliyorum gelmiyor. Saatler geçti gelmeyince gece karakola 'kızım kayıp, kaçırdılar mı' diye başvuruda bulundum. Kimliğini verdim, araştırıyoruz dediler" diye konuştu.

Özgecan'ın ablası Beste de kardeşinin en son kendisine mesaj attığını kaydetti.

ÖZGECAN İÇİN CENAZE TÖRENİ
Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği dolmuşta üç saldırgan tarafından bıçaklanıp ardından da yakılarak katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın yakınları cenaze töreni için Mersin Akbelen mezarlığında buluştu.

Aslan'ın tabutu kadınların omuzları üzerinde taşınırken, cenaze törenine katılanlar üzerinde "Seni unutmayacağız Özgecan" yazılı dövizler taşıdı.

CENAZEYİ KADINLAR OMUZLADI
Namazdan önce cemaati davet eden hoca, "Kadınlar lütfen geriye doğru çekilsinler" ricasında bulundu. Ancak camiye akın eden yüzlerce kadın, hocayı dinlemedi, namaz kılınırken ön saflarda durdu. Hatta Özgecan'ın tabutunu da kimseye bırakmayarak omuzlarında kendileri taşıdı.

http://www.haberler.com/haber-resimleri/415/ozgecan-in-annesi-sutunu-harcligini-verdim-6966415_4243_m.jpg

KENTTE BÜTÜN ETKİNLİKLER İPTAL
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenleyeceği etkinlikleri Özgecan Aslan'ın ölümü nedeniyle iptal ettiğini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinliklerin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hunharca bir cinayet sonucu öldürülen Özgecan Aslan'ın üzüntüsünü milletçe yaşarken, daha önce duyurusunu yaptığımız etkinliklerin yapılması düşünülemezdi. Yaşadığımız acıdan ve üzüntüden dolayı, toplu nikah töreni bünyesinde gerçekleşecek olan bütün etkinlikler iptal edildi ve ileri bir tarihe ertelendi. Bu bağlamda genç kızımız Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet dilerken, kederli ailesine, sevdiklerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz."

Bu arada, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da yayımladığı mesajla olayı kınadı.

MERSİN İDMANYURDU'NDAN TEPKİ
Bu arada, Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu da yaşanan olaya tepkisini göstermek amacıyla harekete geçti.

Ligde yarın oynanacak Çaykur Rizespor maçı öncesi sahaya Özgecan Aslan'ın fotoğrafının yer aldığı tişörtle çıkma kararı alan Mersin İdmanyurdu ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan da gerekli izinleri aldı.

Tişörtte ayrıca olayı kınayan bir mesajın da yer alacağı öğrenildi.

KALABALIKLIK LİNÇ EDİLDİ
Cinayetle ilgili araştırmasını sürdüren polis ve jandarma ekipleri, cuma günü üçüncü şüpheli olan firari Suphi A.'yı, saat 21.00 sıralarında Fatih Mahallesi'nde bir alışveriş merkezinin yakınlarında saklanırken yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli önce sorgulanmak için emniyete götürüldü. Burada işlemleri yapılan Suphi A., babası Necmettin A., ile Fatih G., ile birlikte sağlık kontrolü için Tarsus Devlet Hastanesine getirildiler. Jandarma ve polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, hastanede bulunan kalabalık cinayet zanlılarına saldırarak linç etmek istediler. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, polis ve Jandarma ekipleri tarafından kordon oluşturularak hastaneden çıkarıldı.

Şüphelilerden Suphi A.'nın jandarmada, Necmettin A. ile Fatih G.'nin ise polisteki sorgusu devam ediyor.

http://www.haberler.com/haber-resimleri/415/ozgecan-in-annesi-sutunu-harcligini-verdim-6966415_1415_m.jpg
Mersin Akbelen mezarlığında buluşan yakınları, "Seni unutmayacağız" yazılı dövizler taşıdı.

EVİNE GİDİYORDU
20 yaşındaki Özgecen Aslan, 11 Şubat 2015 günü okuldan çıktıktan sonra Tarsus'ta bir alışveriş merkezinde arkadaşıyla buluştu.

Birlikte yemen yiyen iki kız, daha sonra Mersin'e sefer yapan bir midinüse bindi. Arkadaşı yolda inen Özgecan Aslan'ı bundan sonra gören olmadı. Kızlarından haber alamayan ailesi kayıp başvurusu yaptı.

http://www.haberler.com/ozgecan-in-annesi-sutunu-harcligini-verdim-6966415-haberi/

Ceyhan61
15.02.2015, 10:47
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Bunu yapanların cezası tek kelimeyle İDAM olmalı.

selcuk
15.02.2015, 11:20
bu olaydan icim kipir kipir , tüylerim diken diken
kizimizin mekani cennet olsun, ailesine sabir diliyorum

.
.
idam, linc gibi cezalar kurtulusdur, asla yeterli degildir, anlik kizginligimizin dindirmek icin verilen piyon cezadir

bugün yine bu cezalar gelirse yarin sucsuz insanlarimiza karsida kullanilacak
zamaninda oldugu gibi, dünyada bu cezalar oldugu ülkelerde oldugu gibi

birde dinimiz bir insani öldürmek bütün insanligi öldürmeklen esdeger dir dedigi yerde baka söze gerek duymuyorum

bu serfsizleri ömür boyu bir delikte cektireceksin, yasadiklari her dk. nalet ettireceksin, bidaha günes isigi göstermiyeceksin, zorlan, tibbin verdigi bütün imkanlarlan hayatta kalip cekmelerini sagliycaksin

belki agir ama bu olay onlarin tek basina yaptigi suc degil, bizim toplumuzun yaptigi bir suc

nezaman cocuklarimizi dövüyoruz, nezaman cocuklarin ac kalmasina izin veriyoruz, egitilmemesine zemin hazirlamiyoruz, hukusuzluga izin verdigimizde icimizden böyle virüsler üretiyoruz

nezamanki bir toplum oldugumuzu hatirlayip , bireylik menfaatciliga son verdigimizde bu virüsler azalacaktir

yine toplumumuz kizimiz icin üzülmeyi sececegi yerde nefreti seciyor, yine siradakiler korumayi düsünecegimize icimizden cikartigimiz virüslerden birini kesip atmaylan her seyi hal edecegimizi san ediyoruz

adam olmakmis
racon kesmek
..............

yav gidin kurtlar vadisini izleyin

ne diyim
zaten hepimiz suclu oldugumuzu bilmeseydik bukadar flash gecirmezdik

Sibel
15.02.2015, 12:22
Bu vahşete isim bulamıyorum.
Allah kahretsin bunları ve bu zihinleri!

ESER
15.02.2015, 13:13
Allah gani gani rahmet eylesin, Mekani cennet olsun insallah.

Boyle adilerin hep iceride cezalandirildigi soylenir. Bu asagilik toplum dusmanlarini sisleyip delik desik edecek bir delikanli cikar insallah.

AdemS
15.02.2015, 13:21
Kesinlikli idamın gelmesi taraftarıyım (veyahut arkadaşların önerdikleri diğer yöntemler de olabilir). İnsanlara ibret olması lazım..

Bir de şu var, şu an sosyal medyada şurda burda "idam gelsin" çağrıları yapanların bir kısmı bu olay unutulduktan sonra "Ne idamı, hangi çağda yaşıyoruz" cevabı vereceklerdir..

Bir ayrı parantez de kadına şiddete dur demek için dans edenlere açmak lazım.. Şu rezilliğe bakın..

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/aylin-nazliaka_9249.jpg

Bir de twit atmış milletvekili hanımefendi, "Kadın cinayetlerine, tecavüze dur demek için dans ettik" diye..

Yahu ölüye saygınız olsun bari biraz. Allah (cc) sizi ıslah etsin ne diyelim..

**

Özgecan'a Allah'tan (cc) rahmet diliyorum, ailesinin ve yakınlarının başı sağolsun.

Bu tür vahşilikler bir an önce son bulur inşAllah..

Mert Oğuzlu61
15.02.2015, 13:50
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28206721.asp?utm_term=post&utm_date=1522015&utm_content=buffer57e97&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

yaw bu neyin kafası, nasıl bir sapık zihniyet bunları düşünür bilemiyorum. kimin, kimlerin ağzıyla konuştuğu çok açık, bu şahısı da o ağızla konuşanları da adam yerine koymuyorum zaten kızda iyi laf sokmuş survivor mesajıyla ama şunları sanatçı diye ekranlara çıkartan ülkenin vatandaşı olmak maalesef çok utanç verici bir durum. müslümanmış, la sen önce insan ol insan. her müslümanım diyen adam olmuyor önce insanlık gelir, iblis suratlı sapkın herif.

Armağan Dere
15.02.2015, 14:19
Cem Garipoğlu'nu asamayan devlet kimseyi asamaz..

Fatih Çelik
15.02.2015, 14:23
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28206721.asp?utm_term=post&utm_date=1522015&utm_content=buffer57e97&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

yaw bu neyin kafası, nasıl bir sapık zihniyet bunları düşünür bilemiyorum. kimin, kimlerin ağzıyla konuştuğu çok açık, bu şahısı da o ağızla konuşanları da adam yerine koymuyorum zaten kızda iyi laf sokmuş survivor mesajıyla ama şunları sanatçı diye ekranlara çıkartan ülkenin vatandaşı olmak maalesef çok utanç verici bir durum. müslümanmış, la sen önce insan ol insan. her müslümanım diyen adam olmuyor önce insanlık gelir, iblis suratlı sapkın herif.

Eh işte provokasyon yapmak bu kadar kolay. Şu adamı ciddiye alıp kaç kişi birbirine sövüyor öfke kusuyordur. Böylelerini ciddiye almamak lazım. Ne olduğu belli işte gün gelir Seda Sayan ile evlenir gün gelir Hugo Chaves'in cenazesine gide gün gelir bunları yazar ahlak polisi olur.

Fatih Çelik
15.02.2015, 14:26
Hem yasalarda hem de insanların vicdanında artık büyük boşluklar var. Yasalar düzetilbilir ama kaybedilen insanlık geri getirilemez. Ne oldu bu topluma böyle? İnşallah en üst noktadan ceza alır bu şerefsizler. Zaten öldüklerinde hesapları en güzel şekilde görülecektir.

Murat'
15.02.2015, 14:30
Her olaydan siyasi bir pay kapmaya çalışmak da mide bulandırıcı.

Berke6198
15.02.2015, 14:31
Olayda durum nedir ? Mahkeme günü ne zaman, karar ne zaman verilecek ?

Ertan1982
15.02.2015, 14:33
Allah rahmet eylesin.Ailesinin basi sagolsun.

Ne besliyecen böyle canileri siksinlar kafalarini öbür tarafta da cezalarini ceksinler.Türkiye nereye kosuyor.Kücüklümde ki Türkiye nerde simdik ki Türkiye e.Tabi enformation caginda yasiyoruz eskiden böyle haberler cok duyulmazdi ama kötü yöne gidiyor Türkiye.Is tekliferi aldimTürkiyeden ama böyle haberler yüzünden dönmeyi rafa kaldircam.aile kursam karim coluk cocugun hatta benim cangüvenlimi kim saliyacak diye düsünüyorum.böyle caniler toplumda sandinizdan cok var.

Lazman
15.02.2015, 14:40
Vahşeti işleyenlerin facebook hesaplarına bakayım dedim adeta adalet sistemiyle dalga geçer gibiydi. Yazıklar olsun bu ülkenin adaletine. Olan gene garibana oldu. Mekanı cennet olsun.

Milletin sagda solda dayisi amcasi olduktan sonra adaleti kim sallar. Gecen birisiyle az tartismaya girdim bu dayi amca meselesinden, durum cok vahim. Isim yurusunde nasil yururse yurusun mantigi var. Rusvet veren kendisinde suc yok problem isteyende :)

Turk halkinin buyuk karakter sorunu var. Bunalim durumlarida tavan yapmis.

Mert'
15.02.2015, 15:53
Yakında bu şerefsizler intihar etti haberi çıkar. Yaşatmazlar bunları içerde umarım.
Ayrıca Facebook da Trabzonspor sayfalarında bazı kendine insan diyen yaratıkların yorumlarını okudum da bunlarla nasıl aynı takımı tutuyoruz diye kendime sormadan edemedim.

Emrah Akcagöz
15.02.2015, 16:00
Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlıklar diliyorum. Denilecek çok şey var da kime ne anlatacaksın ki ?

Ertan1982
15.02.2015, 16:05
Yakında bu şerefsizler intihar etti haberi çıkar. Yaşatmazlar bunları içerde umarım.
Ayrıca Facebook da Trabzonspor sayfalarında bazı kendine insan diyen yaratıkların yorumlarını okudum da bunlarla nasıl aynı takımı tutuyoruz diye kendime sormadan edemedim.

Nihat dogan kafalar iste.Öyle sallarlar ama kendileri ne nanaler yer bir ortaya ciksa.Ha ciksa bile nihat dogan ve izzet yildizhan gibi yüzsüz yüzsüz etrafta dolasir toplum icinde gezer mal mal konusurlar.

Hüseyin Başoğlu
15.02.2015, 16:11
suç aletlerini zehirleyip yedireceksin bunlara.
yavaş yavaş ölecek şekilde.

Mustafa YILMAZ
15.02.2015, 16:15
bu olayı bile islama bağladılar ya harbiden midem bulandı yok laik düzen yüzündenmiş yok abd'de oluyormuş çenemizi kapayacakmışız yok dindar toplummuş v.s ulan bu insan olup olamamakla ilgili işte insan olamayanlar hep bahane arayıp başka yerlere atıyorlar suçu. ülkeden nefret etmiştim nefretim arttı iyice.

eskiden olsa o pçi hapishanede sabah akşam okşarlardı şimdi ne olur bilmem ama bazen halkın adaleti işlemeli diyor insan paramparça edeceksin bunun gibileri.

Allah rahmet eylesin çok gençti Özgecan

ESER
15.02.2015, 17:16
Yerlere göklere sigdiramadigimiz, alehinde yapilan en ufak eslestiriyi bile komplo teorileri ile süsleyip sonunda uliminatiye bagladigimiz milletimizin icinde böyle toplumsal carpiklar yogun sekilde yasaniyor ama dillendirmek , itiraf edip kabullenmek hazimsizlik yaratiyor toplumsal bünyemizde..

Türkiyede toplumsal sorunlarin cozulmesi icin özelestiri yapmak, cözüm yollari aramak yerine üstünü őrtmek, östpas etmek icin de vicdani rahatlatici yöntemler gelistirmek gibi bir pratik var.. Asagi yukari her alanda bu boyle... Spor, siyaset, sosyal hayat, kisacasi hayatin her alaninda böyle..

Kadin kocasindan siddet gördügü icin polisten yardim ister. Is bilen komiser abimiz sorunu aninda oracikta cözer.Baristirip, mazlumu sucluya teslim eder.. Gerekcesi de bellidir. kocasi döver de sever de... Devletin amiri memuru icin bile kocasinin karisini dövmesinin normal karsilandigi bir toplumda kadin siddete maruz kalir elbet..

13-14 yasindaki kiz cocuklarini para karsiligi satan seref yoksunu babalar, bu cocuklarla para verip evlenen pedofil sapiklar var bu ulkede. Bu serefsiz sapikca carpikliklar töre adi altinda yapiliyor mesela.. Hergun onlarca genc kizin hayatlari,hayalleri gaspediliyor gavat ruhlu babalarinin onlari töre kisvesi altinda parayla satmasi nedeniyle. Sonra bu kizlar kacip hayatlarini kurtarmaya calisincada töre geregi infazin kurbani oluyor..

Adem Akyüz'
15.02.2015, 17:32
Toplumdaki ahlak seviyesi düştükçe bu tür sorunlar sık sık ortaya çıkıyor.. Bunun eğitimine çocukluktan başlamak gerekiyor. İnsan olmak yetmez, ahlaklı birer insan olmak lazım. Ancak biz okullarımızda öğretim kısmına yoğunlaşıp eğitim kısmını hep pas geçtiğimiz için giderek yozlaşan bir nesil yetişiyor. Bunda ailelerinde payı var tabi.. Küfür eden çocuğunu alkışlayan, "Çocuktur yapar" düşüncesi vs toplumdaki ahlak seviyesini iyice düşürüyor.

Lafla müslümanlık olmuyor maalesef. Müslüman insan ahlaklıdır, karşısındaki insana karşı saygılı, hoşgörülüdür. Baktığımız zaman toplumumuzdaki en büyük eksiklikler de bunlar. Maalesef hoşgörüsüz, saygısız, ahlaksız, her durumda küfür eden, karşısındakini aşağılan, karşısındakinin fikirlerini umursamayan bir toplum haline geldik..

Çözüm için iyi bir eğitim almak lazım. Müslümanlığı iyi anlamak lazım.. Bu olaydan beri İdam konusu tartışılıyor. İdam bu olayların önlenmesi için çözüm olsaydı ABD tecavüz vakalarında birinci sırada olmazdı.. Çare idam korkusu değil, çare Ahlaklı bir birey olabilmek, çare hakiki anlamda bir müslüman olabilmek..

Yani çare idam korkusu değil, ALLAH korkusu..

oflubektas
15.02.2015, 17:59
Merak etmeyin bu hayvanlar 2-3 aya kalmaz idam edilmek için yalvaracak hale gelir. Bence asıl sıkıntı bu tür suçların gün geçtikçe artması.

Bu suçların ortamı nasıl oluşur, böyle şeyleri yapan hayvanlar bu hale nasıl geliyor, önlemek için neler yapılır, devlet denen aygıt bunları araştırmalı ve önce teşhisi doğru koyup, sonra çözümün altyapısını oluşturmalı

Muhteva
15.02.2015, 18:02
Ülkede sanatçı geçinen yobaz zihinler dahi suçu tecavüze uğrayan kızın mini eteğinde arıyorsa halkın yüzdesel çoğunluğu ne düşünüyordur artık sizin takdiri.

Bu sapık caniler değil mini etek giyen kız suçlu tebrikler.Kadınları çuvala sokun yetmedi eve kitleyin ki bu sapıkları tahrik edip tecavüze uğrayarak günaha girmesinler.

Kadın fitnedir tecavüze bile uğrasa asıl suçlu odur ne zaman cilbaba girip evinde kuzu,kuzu oturursa hayırlı bir hanım olur :)

Dans ederek tepki gösterdikleri için kadınlara tahammül edemeyen zihniyet'ten kadın haklarını savunmasını beklemek hata olur.

Sorunun temeli belli; eğitim eksikliği bu eksikliğin neden giderilemediği de belli; cahillik dahası sorun olarak görmemek.

TSercaN
15.02.2015, 18:21
Insanliktan cikmis olan toplumun en guzel ornegi tatil bolgelerinde yasaniyor.
Senenin yarisini kadin ve kizlarin arasinda geciren onca erkek yinede gozu doymuyor kadin gormeye. Her kadina sulanacak kadar alcak ve insanliktan cikmis insanlar ile dolu.

Bir avrupada dolas bir de Turkiyede dolas aradaki farki cok net gorursun.
Sevdigin insan ile, uslubun ile gezer iken bile iki kilometre oteden bakan insanlar ile dolu.

Allahima sukur ki ben Turkiyede oturmuyorum cunku katil olmamak icin insan kendini zor tutuyor.
Herkesi ayni kefeye koymuyorum fakat Turkiyede yobaz insan sayisi cok. Bu da egitimsizligin verdigi sonuc.

Zaten bir atasozu vardir.
Ruslardan parani
Ingilizden malini
Turklerden karini koruyacaksin diye.

Bosuna soylememisler bu lafi bizim icin. Bosuna bizim dinimizde kadin erkek yaklasimina izin verilmiyor ayni ortamlarda.

Insan olmayi basarmamiz icin temeli saglam atmamiz gerekiyor. Cocuklarimiz 18 yasina kadar guzel ahlaki ve toplumsal egitim almasi gerekiyor.

Turkiyede bir kanun ciksa ve o kanuna tepki gosterilmek istense aninda protesto ediliyor.
Burada ise hepsi koyun misali sus ous oturuyor. Bu da egitimden ve sistemden kaynaklaniyor. Haklarini baska turlu ariyorlar.

Allah bilincsiz cahil insanlara akil fikir versin. Milletin canina kiyacak kadar gozunu karartmasin kimsenin.
Kimse kimsenin namusuna laf atamaz o hakki yoktur.
Mini etek giyen bir kisi hemen damgalaniyor malesef. Sana bana kalmamis o kisinin namusu.
Serefsizlere gereken cezalarin en agir sekilde verilmesini diliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oğuz ZEYTİN
15.02.2015, 18:35
Merak etmeyin bu hayvanlar 2-3 aya kalmaz idam edilmek için yalvaracak hale gelir. Bence asıl sıkıntı bu tür suçların gün geçtikçe artması.

Bu suçların ortamı nasıl oluşur, böyle şeyleri yapan hayvanlar bu hale nasıl geliyor, önlemek için neler yapılır, devlet denen aygıt bunları araştırmalı ve önce teşhisi doğru koyup, sonra çözümün altyapısını oluşturmalı

Konuya girmek istemiyordum. "Önlemek için neler yapılır" sorunuzu görünce o üstün zeka örneği teklif düştü zihnime.

Çocuklarımıza çığlık atmayı öğretince bütün sorunlar çözülecekmiş. Öyle diyordu Aile Bakanı...

*

Allah rahmet eylesin.

*

Acınızı kabartmak istemem fakat Kahtalı Medine'yi hatırlayan var mı?

aaahmet61
15.02.2015, 18:40
işin tuhaf tarafı kızın tanımadığı bir erkeğin arabasına binmesi.ülkede bu kadar piskopat tipler var olduğu halde.

signal
15.02.2015, 18:46
Olayın faillerinin her gün isimleri, fotoğrafları yayınlanmalı. Yüzleri ve isimlerini tüm Türkiye ezberlemeli. Özgecan bu dünyadan ayrıldı ama ailesi bu acıyla yaşayacak. Özgecanın ailesi bu acıyla yaşacaksa olayın faillerinin aileleri de bu utançla yaşamalı, toplum onları dışlamalı, iş ve hatta ekmek bulmakta zorluk çekmeliler. Kimse demesin onların suçu ne diye, masum bir kızın hayatına bu şekilde son veriliyorsa bunun sonuçları ve etkileri bir çok kişiyi ve kurumu etkilemeli.

Hiç bir ceza, küfür, cümle, beddua "meleğime toprak atmayın" diyen bir babanın feyadı kadar ağır olmayacak ama idam bu caniler için çabuk ölüm olacağından yeterli bir ceza değildir. İdam yerine zindanlar gündeme gelmeli. Bu tür adi suçlar için kanunlar çıkarılabilir. Sinopda şu an müzeye çevrilen meşhur bir cezaevi vardı. Sinopa gittiğim bir zamanda orayı da ziyarete gitmiştim.Suçlara göre belli hücrelerden oluşuyor. Çok şeşitli işkence yerleri vardı. Hücrelerde yemeğini de, tuvaletini de aynı yerde yapıyorsun. Bir hücreye girdim, diğer arkadaşım kapıyı kapattı. Zifiri karanlık oldu içerisi. Işık sadece parmak deliği kadar bir yer olan tavandan geliyordu. O da herhangibir aydınlatma sağlamıyor sadece gözlerin kör olmasını engellemek için. İçerde bir dakika duramadım. Hiç işkence yapmasanız dahi oraya atılan biri ölmek için yalvarır veya kafasını duvarlara vurarak öldürür. İşte bu tür adi suçların karşılığındaki ceza bu türden olmalı.

Sorunun çözümü belki eğitimden geçiyor ama bu canileri bir anda eğitimeyeceğine göre, onları hemen tedavi edemeyeceğine göre onları bu tür yöntemlerle cezalandıracaksın. Eğitimsiz , cahil , cani , gözü dönmüş, hastalıklı insanları sadece verebileceğin cezanın ölçüsü ile korkutursun veya caydırırsın.

Adem Akyüz'
15.02.2015, 18:48
işin tuhaf tarafı kızın tanımadığı bir erkeğin arabasına binmesi.ülkede bu kadar piskopat tipler var olduğu halde.
Kaçımız bindiğimiz dolmuşun sahibini tanıyoruz?

Mert Oğuzlu61
15.02.2015, 19:06
Konuya görmek istemiyordum. "Önlemek için neler yapılır" sorunuzu görünce o üstün zeka örneği teklif düştü zihnime.

Çocuklarımıza çığlık atmayı öğretince bütün sorunlar çözülecekmiş. Öyle diyordu Aile Bakanı...

*

Allah rahmet eylesin.

*

Acınızı kabartmak istemem fakat Kahtalı Medine'yi hatırlayan var mı?

arka sokaklar da bir bölümü ona ayırmışlardı, yanılmıyorsam babası bilmem ne cemaatine mensup beyinsizin tekiydi, hacı hoca efendi(!) senin kızın içine şeytan girmiş demişti yine yanılmıyorsam kız evliliği reddettiği içindi sanırım... canlı canlı ahıra gömmüştü kızı babası. buda ayrı vahşetti.

hepsinin sonucu aynı ; cehalet. bu ülkenin en büyük problemi cehalettir.

ne arabası kız minibüse bindi. tüm yolcular inince sapık pislik kuytu yere çekmiş kız biber gazı sıkmış, şerefsiz de panik yapıp demir çubuk bıçak ikilisiyle mundar edip yakmış kızı. olay bu.

signal
15.02.2015, 19:45
Fc0ZcJsenpI&feature=youtu.be

aaahmet61
15.02.2015, 19:48
Kaçımız bindiğimiz dolmuşun sahibini tanıyoruz?

pardon orayı kaçırmışım.bu pisliğin kendi iç yapısını arkadaşlarından gizlemesi ilginç.kazıdıkça kim bilir neler çıkacak.

erolizmts
15.02.2015, 21:06
Bikinili kızlarla Survivor adasında fink atan, bu tarz benim tarzı yarışmalarda mini etekli kızlara nasihat veren, ivana sert ablamız ile danslar eden Nihat Doğan işi mini eteğe bağlamış, yeni şafak yazarı çok müslüman bir abla "amerika'da da oluyor bunlar şimdi çenenizi kapatın" deyip olayı bitirmiş ve son olarak Trabzon'da Özgecan anısına yapılan yürüyüşde bir kardeşimiz "özgecan'a iyi olmuş" demişken bize de susmak mı kalıyor acep diyorum kendi kendime. Özgecan'a iyi olmuş diyen bir zihniyetin olaya bakış açısı ne olabilir merak ediyorum. Kesin kız aranmıştır, kesin kız kuyruk sallamıştır, ne işi var tanımadığı kişinin dolmuşunda diye mi düşünüyor acep bunlar. Yazık ne diyeyim. 20 küsür kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki kız için "ama kızın kemik yaşı 17'ymiş" diyen Aile ve Kadından Sorumlu devlet bakanı gördü bu gözler.

Berkan
15.02.2015, 23:14
Bikinili kızlarla Survivor adasında fink atan, bu tarz benim tarzı yarışmalarda mini etekli kızlara nasihat veren, ivana sert ablamız ile danslar eden Nihat Doğan işi mini eteğe bağlamış, yeni şafak yazarı çok müslüman bir abla "amerika'da da oluyor bunlar şimdi çenenizi kapatın" deyip olayı bitirmiş ve son olarak Trabzon'da Özgecan anısına yapılan yürüyüşde bir kardeşimiz "özgecan'a iyi olmuş" demişken bize de susmak mı kalıyor acep diyorum kendi kendime. Özgecan'a iyi olmuş diyen bir zihniyetin olaya bakış açısı ne olabilir merak ediyorum. Kesin kız aranmıştır, kesin kız kuyruk sallamıştır, ne işi var tanımadığı kişinin dolmuşunda diye mi düşünüyor acep bunlar. Yazık ne diyeyim. 20 küsür kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki kız için "ama kızın yaşı 17'ymiş" diyen Aile ve Kadından Sorumlu devlet bakanı gördü bu gözler.

Maymundan 2-3 IQ fazlası olan "insan"nın bir görüşü olursa o da bu "adam"ınki gibi olur herhalde.

yorumsuz6117
15.02.2015, 23:34
Bunlara uygulanması gereken tam da budur..

JJ9WLA6e8cs

Mert Oğuzlu61
16.02.2015, 00:16
efsane sahne. ey gidi eski vadi, sahne cuk oturmuş...

erolizmts
16.02.2015, 00:17
http://i.hizliresim.com/LpZ4Wb.jpg

Allahtan parallelerin, darbecilerin işi dememiş.

Fatih Öztürk
16.02.2015, 02:00
İçimden ağlıyorum.bu vahşete kelimeler kifayetsiz kalır.

Kolpacı
16.02.2015, 02:16
bu durumun yasal olduğu ülkeler var dünyada , üzülmek yetersiz bi eylem

DEEP BLUE
16.02.2015, 10:30
Özgecan'a kıyan yaratık ve bunun türevlerinin cezalandırılması konusunda önerim şudur;

1-) Kırsal yörelerde yaşayan ve eşekten başka dişi görmemiş kekolardan bir tim oluşturulmalıdır. Bu tim üyeleri, her gün bol enerji ve kalori içeren yiyeceklerle beslenmeli, görevlerini en dogru şekilde yapabilmeleri için uygun ortam hazırlanmalıdır. Özgecan'ın katili gibi aşağılık yaratıklara en başarılı "operasyonu" çekecek tim üyesi ödüllendirilmedir.

2-) Benzer bir tim, atlardan kurulmalıdır. Bu serefsizlere gelinlik giydirilip, en uygun atla zifaf odasına sokulmalıdır. Zaten iki hafta sonra, at istemese de, bunlar yalvaracaktır. Bir adım daha ileriye gidilip, ilgili serefsize pembe nüfus cüzdanı verilmesi ve kendisinden sorumlu atla evlilik birligine müsaade eden yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

3-) AMCAM isimli bir infaz timi kurulmalıdır. Tim görevlileri, "köprü altı cam cam, z....n seni amcam" şarkısı eşliginde bu puştlara köprü altında zuhur eylemeli, görev bitiminde ağaç kesme makineleriyle bunları 5 -6 parçaya bölerek sokak köpeklerine vermelidir.

Dördüncü bir önerim daha var ama dünya buna henüz hazır değil...

Oğuz ZEYTİN
16.02.2015, 11:17
Özgecan'a kıyan yaratık ve bunun türevlerinin cezalandırılması konusunda önerim şudur;

1-) Kırsal yörelerde yaşayan ve eşekten başka dişi görmemiş kekolardan bir tim oluşturulmalıdır. Bu tim üyeleri, her gün bol enerji ve kalori içeren yiyeceklerle beslenmeli, görevlerini en dogru şekilde yapabilmeleri için uygun ortam hazırlanmalıdır. Özgecan'ın katili gibi aşağılık yaratıklara en başarılı "operasyonu" çekecek tim üyesi ödüllendirilmedir.

2-) Benzer bir tim, atlardan kurulmalıdır. Bu serefsizlere gelinlik giydirilip, en uygun atla zifaf odasına sokulmalıdır. Zaten iki hafta sonra, at istemese de, bunlar yalvaracaktır. Bir adım daha ileriye gidilip, ilgili serefsize pembe nüfus cüzdanı verilmesi ve kendisinden sorumlu atla evlilik birligine müsaade eden yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

3-) AMCAM isimli bir infaz timi kurulmalıdır. Tim görevlileri, "köprü altı cam cam, z....n seni amcam" şarkısı eşliginde bu puştlara köprü altında zuhur eylemeli, görev bitiminde ağaç kesme makineleriyle bunları 5 -6 parçaya bölerek sokak köpeklerine vermelidir.

Dördüncü bir önerim daha var ama dünya buna henüz hazır değil...

Tepkinizi anlıyorum ancak gelinlik ve pembe nüfus cüzdanını böylelerine yakıştırmak hoş olmamış.

Faik Yılmaz
16.02.2015, 11:43
Hapishanedekilerin adaletine güveniyoruz.....

halil ibo
16.02.2015, 11:52
İdam şart ! İçeride, soluyarak havamızı kirleten o kadar sapık,cani ve insanlık onurunu zedeleyen yartıklar var ki.
Bir müddet sonra aramıza tekrar dönüyor bunlar.

Faik Yılmaz
16.02.2015, 12:17
Bugün idamı konuşuyoruz da....

Yarın idam gelir "malum şahısı da idam ederler ülke karışır " derler....

İdamdan vazgeçerler....

Olan hunharca katledilen kardeşimize olur....

Mert Oğuzlu61
16.02.2015, 12:46
https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10415580_974087722616577_2377388588578481812_n.jpg ?oh=fd0678589ba65c608feaa4a2132bc719&oe=555CF0EC

beyin yok dert yok tasa yok, hayat bunlara güzel... bunları yazan kadının doğuracağı çocuktan ne olur ? bilindik şeyler ama birilerinin gözüne girer belki diye koyalım dursun şuracıkta...

AdemS
16.02.2015, 12:59
Ülkede sanatçı geçinen yobaz zihinler dahi suçu tecavüze uğrayan kızın mini eteğinde arıyorsa halkın yüzdesel çoğunluğu ne düşünüyordur artık sizin takdiri.

Bu sapık caniler değil mini etek giyen kız suçlu tebrikler.Kadınları çuvala sokun yetmedi eve kitleyin ki bu sapıkları tahrik edip tecavüze uğrayarak günaha girmesinler.

Kadın fitnedir tecavüze bile uğrasa asıl suçlu odur ne zaman cilbaba girip evinde kuzu,kuzu oturursa hayırlı bir hanım olur :)

Dans ederek tepki gösterdikleri için kadınlara tahammül edemeyen zihniyet'ten kadın haklarını savunmasını beklemek hata olur.

Sorunun temeli belli; eğitim eksikliği bu eksikliğin neden giderilemediği de belli; cahillik dahası sorun olarak görmemek.

Bahse konuyu bir önceki sayfada gündeme getirdiğim için belli ki konunun muhatabı benim..

Komik ötesi bir yorum... Dans edenlere tepki gösterince kadın haklarına karşı oluyoruz demek öyle mi? Vay be ölünün ardından dans etmek ne kadar mühim bir şeymiş de haberimiz yokmuş. Hadi ben gericiyim, hadi ben yobazım.. Dans edenlere tepki gösterenlerden biri de şarkıcı Demet Akalın oldu, o da mı gerici, yobaz.. Yahu bir insan ölmüş, bir can gitmiş.. Neymiş, buna dikkat çekmek için dans edelim.. Kusura bakmayın da bu görüntü sizi rahatsız etmiyorsa sorunu başkasında değil kendinizde arayın..

Gelelim bir diğer konuya, siz her konuyu İslam düşmanlığınızı göstermek, İslam'ı kötülemek için aracı olarak kullanmaktan bıkmayacaksınız heralde.. Ne alaka demeyin şimdi, yukarıdaki mesajın 4'te 3'ü direkt bu konuyla ilgili..

Neymiş, "Kadınları çuvala sokun, eve kitleyin günaha girmesinler. Kadın fitnedir, cilbaba girip evinde kuzu otursun, hayırlı bir hanım olurmuş."

Sorununu temeli belliymiş, sana göre sorun zaten İslam'ın kendisi değil mi?

Senin inanıp inanmaman zerre kadar umrumda değil, ama kusura bakma da bu sana, İslam'a ve Müslümanlara hakaret etme hakkını vermez.

AdemS
16.02.2015, 13:03
Konuyla ilgili güzel bir twit..

http://i.hizliresim.com/LpZZLj.jpg

Faik Yılmaz
16.02.2015, 13:06
Bu ülkede türbanlı kadınlarda şiddete uğruyor ,

Eşekler, köpekler hatta ördekler de cinsel saldırıya maruz kalıyor.....

Onlarda mı mini etek giyiyor... ?

Düşünceye saygı duymak lazım ama bazı insanların düşüncesinden resmen nefret ediyorum ve iğreniyorum....

Sizinde anneniz var , kardeşiniz var, kızınız var....

signal
16.02.2015, 13:13
Bahse konuyu bir önceki sayfada gündeme getirdiğim için belli ki konunun muhatabı benim..

Komik ötesi bir yorum... Dans edenlere tepki gösterince kadın haklarına karşı oluyoruz demek öyle mi? Vay be ölünün ardından dans etmek ne kadar mühim bir şeymiş de haberimiz yokmuş. Hadi ben gericiyim, hadi ben yobazım.. Dans edenlere tepki gösterenlerden biri de şarkıcı Demet Akalın oldu, o da mı gerici, yobaz.. Yahu bir insan ölmüş, bir can gitmiş.. Neymiş, buna dikkat çekmek için dans edelim.. Kusura bakmayın da bu görüntü sizi rahatsız etmiyorsa sorunu başkasında değil kendinizde arayın..

Gelelim bir diğer konuya, siz her konuyu İslam düşmanlığınızı göstermek, İslam'ı kötülemek için aracı olarak kullanmaktan bıkmayacaksınız heralde.. Ne alaka demeyin şimdi, yukarıdaki mesajın 4'te 3'ü direkt bu konuyla ilgili..

Neymiş, "Kadınları çuvala sokun, eve kitleyin günaha girmesinler. Kadın fitnedir, cilbaba girip evinde kuzu otursun, hayırlı bir hanım olurmuş."

Sorununu temeli belliymiş, sana göre sorun zaten İslam'ın kendisi değil mi?

Senin inanıp inanmaman zerre kadar umrumda değil, ama kusura bakma da bu sana, İslam'a ve Müslümanlara hakaret etme hakkını vermez.

Konunun bir diğer muhatatabı da benim. Çünkü ben de dans edenleri görünce tepki gösterdim ve hatta onları görünce midem bulandı. Ama bu konuyu din üzerine yıkmaya çalışan ateistlere fırsat vermemek adına sessiz kaldım. Cevap vermek istemedim ama madem gündeme getirdiniz. Herşeyi bir yana bırakın bir ölünün arkasından dans ederek yas tutmak nedir kardeşim, din, bilim, sanat, edebiyat, felsefe, ahlak, töre, örf , adet, gelenek ve kültür. Bu saydıklarımın hangisini referans alarak böyle bir şey yapılabilir. Pardon da siz hangi kültürün insanlarısınız? Bir millet bu kadar mı yozlaştırılır , bu kadar mı genetik kimyası ile oynanır, lanet olsun bu sisteme.

Yiğit Gayretli
16.02.2015, 13:17
Böyle hassas bir konuda, birbirinizi incitecek tarzda tartışmanız hoş olmuyor. Lütfen daha anlayışlı ve dikkatli olalım.

AdemS
16.02.2015, 13:19
Sizinde anneniz var , kardeşiniz var, kızınız var....

İşte bütün mesele burda...

Anlayana tabii..

Adem Erdoğan
16.02.2015, 13:39
''Şayet benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi ben elime silahı alır bunun cezasını kendim verirdim. Bunun cezasına da katlanırdım. Ama devletlerin reaksiyonlarının bu şekilde olmaması gerekir. Devlete insan öldürmek bir anlamda yakışmaz diye düşünüyorum''
AB Bakanı demiş bunu, "insan"mışlar yani.

zafer6161
16.02.2015, 14:48
idam cezasının kesinlikle gelmesini istemiyorum....idam onlar için kurtuluş,zaten onlarda dünden razı idam olalım diye,,,
boynuna gecir ip,yada kafayı kes ,,acisız ölüm.....karşılığı bu kadarmı....

idam yerine işkence gelmesi lazım,öldürmeyeceksin.yavaş yavaş acı çekerek öldüreceksin ve ibreti alem olması için bunu halkın önünde gerçekleştireceksin....

28TS61
16.02.2015, 14:51
idam coktan geril gelmeli degil, hic kalkmamaliydi. yakinda yine siyasete dökerler idam konusunu.

daha bebek katilini, garipoglunu vs vs asamayanlar bu son yasananlar icin mi idami geri getirecekler?

Harun-61
16.02.2015, 14:59
Arkadaşlar, belki konu dışı olacak ama herşey ahlak'dan başlıyor ve bitiyor.
Malesef ülke'de ahlaksızlık diz boyu.

Öyle bir zamandayız ki;
kadınlara alenen cinsel obje muamalesi yapılıyor, müstehcen görüntülerle dolu sahneler milletin gözünün içine sokuluyor, sakız reklamında bile kadın vücudu kullanılıyor, dizilerde öpüşme sahnesi olmazsa olmazlardan.

Bu nedir yahu, bizim Dinimiz'de Anne en kutsal varlıklardan biridir. Cennet anaların ayaklarının altında iken bu nedir ?

Sonra temiz toplum bekliyoruz....herkes önce kendi kapısının önünü temizleyecek.

Özgecan, İffetini korumaya çalışırken vefat etmiş..İnşaAllah şehit mertebesindedir. Ailesine sabırlar diliyorum.

.

Courage
16.02.2015, 15:07
Arkadaşlar, belki konu dışı olacak ama herşey ahlak'dan başlıyor ve bitiyor.
Malesef ülke'de ahlaksızlık diz boyu.

Öyle bir zamandayız ki;
kadınlara alenen cinsel obje muamalesi yapılıyor, müstehcen görüntülerle dolu sahneler milletin gözünün içine sokuluyor, sakız reklamında bile kadın vücudu kullanılıyor, dizilerde öpüşme sahnesi olmazsa olmazlardan.

Bu nedir yahu, bizim Dinimiz'de Anne en kutsal varlıklardan biridir. Cennet anaların ayaklarının altında iken bu nedir ?

Sonra temiz toplum bekliyoruz....herkes önce kendi kapısının önünü temizleyecek.

Özgecan, İffetini korumaya çalışırken vefat etmiş..İnşaAllah şehit mertebesindedir. Ailesine sabırlar diliyorum.

.

Haklısınız ama o dizi ve filmleri protesto edenler ,bugün kadın hakları savunucusu kesilenler tarafından ''yobaz ve medeniyet dışı'' olarak itham ediliyordu.Bırakınız yapsınlar sizin elinizde kumanda var izlemiyorsanız değiştirirsiniz kanalı olur biter deniyordu.

Ama birileri değiştirmemiş izlemiş . Ruhuna sindirmiş o sapıklıkları.

..

Herkes sonuçlara odaklanıyor kimsenin nedenlerle uğraştığı yok.

Ertan1982
16.02.2015, 15:35
Biraz öz elestiri lazim.Ama biliyorum ki yapmiyacagiz.1-2 hafta konu olucak sonra unutulcak öbürlerinde oldu gibi.Diri diri gömülen mi dersin akrabalari tecavüz edip sonra aile meclis karari ile infaz edilen mi dersin tonla örnek var.

Beslemeye gerek yok o itleri Asin gitsin öbür tarafta sonsuza kadar cezalarini ceksinler.Bu konuda Iranlasalarim.Ha asmadan önce tüm hapishane mi üstlerinden gecer orasi Hapishaned mahkumlarina kalmis bir konu.

Yaşar
16.02.2015, 15:47
Acun u seversiniz veya sevmezsiniz ama yeni yapacağı Survivor kadrosunda bulunan Nihat Doğan ı kadrosundan çıkarmış. Aynı şekilde gs kulübü de kulüp üyeliğinden çıkması için başvuru yapmış.

zafer6161
16.02.2015, 15:56
arkadaşlar okumanız tavsiye ederim....

aşağıdaki metinde geçen ayıp kelimeler için çok özür dilerim müberra hanım. fakat aşağıdaki metin onların diliyle, onlara ve diğerlerine, aramızdakilere hitaben de yazıldı. temiz insanlara kirli geliyor, haklısınız. özür diliyorum bunun için.
--
aşağıdaki linklere bakmayıp yalan söylediğimi, iddiaların havada kaldığını iddia edenleri en azından şu linke bakmaya davet ediyorum. ahmaklığın da bir sınırı vardır kardeşim. ben olsun demiyorum, bunlar zaten oluyor diyorum. şahıslar da zaten var olan bir çarkın içerisine girecek. sanki yönetim benim elimde. sanki her şeyi ben organize ediyorum. rahat olun, zaten bunların geçeceği çember şu genişlikte diyorum. neymiş, türkiye'de işkence yokmuş. nah yok. bilen, duyan yazıyor zaten. aşağıda saydığım isimleri tanıyanlar yazıyor. gitmiş türkiyenin bütün mapuslarını gezmiş de böyle bir şey görmemiş. pozantı cezaevi rakka'da mıydı hırt?

şahsım da, var böyle bir şey madem bir işe yarasın diyor. bu adi olayda benim görüşüm de budur. senin felsefi söylemlerinle mi durulacak, yola girecek bu ülke? telefon görüşmesi yapan çocuk diyorum 7 yıldır içer,de! 14 yaşındaki kıza sırayla tecavüz eden 11 kişi dışarıda! sen o muhteşem beyninle ne kattın bu ülkeye, kadın ve çocuk hakları için nasıl bir şey armağan ettin de çıkıp maval okuyorsun?
--

kahreden bir cinayete kurban gitmiş genç kızımız. çağ üniversitesinde psikoloji bölümü öğrencisi. vahşi bir biçimde katledildiği ilçe'de, yani tarsus'ta büyüdüm. bunlar yeni yetme bebeler, ben ağa babalarını tanırım. bu bölgenin insanı ikiye ayrılıyor: ülkücüler ile diğerleri. diğerleri millettir, ülkücüler ise çete. çete üyesi olmadan arkadaş bile edinemezsin bu ilçede. çete dediğim şeyin resmiyeti yok. ya ideolojik ya da mahalleden bağ kurmuş olmak gerek.

fatih gökçe adlı şahıs fotoğraflarında bozkurt işareti yaparak poz kesmiş. yani ülkücü. suphi altındöken de kuyumculuk ile uğraşan bir aileye mensup. onlar da ülkücü. burada kimseyi zan altında bırakmak gibi bir niyetim yok ama çocuğunu yetiştirmeyi bilmiyorsan sen de batacaksın yerin dibine. bu işler böyle.

2008 yılında çatalburun operayonuyla alındı bunların ağabeyleri. süleyman. davanın konusu çetecilik. ağabeyleri dediğim kaplama müebbet yedi. cezayı veren merci: adana ağır ceza (öym). dava hala sürüyor, yargıtayda. bu süreçte ne oldu? önce tarsus c tipi kapalı cezaevinde yattılar. sonra kürkçüler, osmaniye, nevşehir, erzurum...

şimdi onlardan bu soyu kuruyasıcalara geçiyorum. bunlar da tarsus c tipi'ne alınacaklar. dava adana ağır ceza mahkemesine gönderilecek. dava "canavarca hisle cinayet işlemek" ile açılacak. kısa bir süre sonra adana kürkçüler cezaevine nakledilecekler. böylelerini, uyuşturucuyu, çeteyi oraya gönderirler; yani cehenneme. dedim ya, bunlar yeni yetme bebeler. mapus damını ağalık yapabilecekleri bir yer sanıyorlar. bu yüzden belde silahla geziyor, öldürmekte beis görmüyorlar. işte bunların ağababaları, yani en "erkek"leri o cezaevinde, aile görüşlerinde hüngür hüngür ağlıyordu. öyle bir şiddet, öyle bir dehşet var ki orada, tutuklular nakil olmak için bin takla atıyor da nakletmiyorlar. etseler de ya nevşehir ya erzurum. yani sürgün yerleri. o da ruhunu öldürüp seni bitkiye çevirdikten sonra.

merhumenin akrabaları, tanıdıkları okuyorsa ilk basamak için müsterih olsunlar. öyle koğuşa bavulu bırakıp yataklarına geçmiyorlar. gördüm, biliyorum. önce karşılama salonuna alınacaklar. kapalı, kulaktan ırak bir mekan. 10-15 görevli ölmeyecekleri şekilde dövecek bunları önce. sonra sürüyerek avluya alacaklar. soyunun diyecekler. çömeltip, domaltıp onurlarını sikecekler önce. sonra vücut taraması yapacaklar. yani makatına bile bakacaklar. işlem bitince koğuşlarına alacaklar. önce izole bir koğuşa alınırlar, sonra normale. normal deyince burada yatanlar, etkili olanlar çoluk çocuk değil. tecavüzcü, çocuk ve kadın katili (namus davası addettikleri kavram dışında) ancak hanımlık yapar.

ilk altı ay yerde yatacaklar. altlarında sadece bir battaniye olacak. kaidedir bu. içerisi nemli, soğuk ciğeri delip geçiyor. hızla kilo kaybediyorsun, gözlerinin altı yeşile çalıyor. her gece maltayı siliyorsun kısa saplı paspas ile. durur ya da kalkarsan dayak yiyorsun. hani ışıklar kapanınca gözlerini kapıyorsun ya karanlığa, bu gün de ölmedim anne diyorsun hani. o an malta'dan çığlıkları gelen adamlar böyleleri işte. sabahlara kadar canı sıkılan her memur dövüyor bunları. duymuyor kimse, bilmiyor. kimse anlatamıyor. morluklar vücut içinde. görüşlerde gardiyanlar cirit atıyor. tek bir şey söyle, öldürürler seni. basit, intihar etti derler. çok oldu hani, ondan söylüyorum.

bıçaklamışlar önce. sonra ormanlık alanda yakmışlar. vücudunun bir kısmı yanmış, tanınmaz hale gelmiş. acımadan bıçaklamış kahpeler. o bıçağı gardaş, validenin amına sokacaklar. şöyle karşısına dikip ananın amından bahsederken tükürük saçan ağzıyla gardiyan, öldürseler keşke beni diyeceksin. bir hamle ölmek için saldırırsın. öldürmezler seni. beklete beklete döverler. ruhunu sikerler. günebakan çiçeği oluverirsin iki ay içinde. sonra koğuşunda kalkmış bütün yarakları indirmek olur işin.

özgecan kızımızın mekanı cennet olsun. katilleri "burada allah yok" yazılı kapıdan içeri girerken bin defa kapanacaklar özgecan'ın ayaklarına. af dileyecekler. ama geri akmayacak zaman. hatta hiç akmayacak.

katillerinden biri olan suphi altındöken yakalanmamış daha. ama yakalanır, kimse korumaz senin gibi kahpeyi. elleriyle teslim edecekler seni. üstelik olay henüz aydınlanmadı. olur ya, burayı okursun koğuş orospusu. iyi oku bak bu satırları: bileklerini kes oğlum, söyleyeyim sana. vallahi orada fırsat bulursan barsaklarınla boğarsın kendini. müebbet alacaksın, benden iyi biliyorsun. sizi koğuş oğlanı yapacaklar, demedi deme. öldür kendini. süleyman'ı da (tanırsın sen) a..'yi de gördüm. o a.., beni öldürün diye çığlık atıyordu maltada. süleyman çocuk gibi hıçkırarak ağlıyordu. ortama hakimim yani, ayıktın? mersin ceza evinde mehdi kızıl, silifke'de silvanlı mehmet.

öldürmek diyenlere, ölsünler isteyenlere. siz bu canilerin kurtuluşunu mu istiyorsunuz? tezgah kurulu, siz duymuyorsunuz çığlıkları. öldürmek, öldürtmek, idam etmek kolay, kestirme yol. kurtuluş o. belinde silah taşıyıp alemin bitirimi olmak isterken adanalı hırsızın, gaspçının, cononun, çetecinin her gece üç posta bu parlaklara kaydığını düşünürsen, şahısların ölmemesi gerektiğini sen de onaylarsın.

allah annesine babasına sabır versin. gönüllerini ferahlatsın, acılarını dindirsin. ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. ne kadar kahrolduğumu anlatamam. senaryo ne olursa olsun, olay nasıl gelişirse gelişsin cezaları hafiflemeyecek. tek kurtuluşları af olacaktır ki o zaman da iş kızın ailesindedir. ben derilerini yüzerdim, allah kimseye vermesin böyle bir mükellefiyet, böyle bir acı.

bunlar daha düşmemiş içeri, nezaret görmüşler abisi.

dileğim, sonunuz çevrenizdeki kahpelere örnek olur.

--

katillerine linç girişimi: https://www.youtube.com/watch?v=jxdhwlnz4xe

--

gelen yoğun sorular üzerine edit:
yukarıda yazılan her şey rutin uygulamalardır. aşağılık suçlar işleyen kimselere birebir uygulanır. daha hafif ve onursuzluk addedilemeyecek suçlar işleyenlere ise kısmi uygulanır ve korkutularak sindirilirler. kürkçüler e tipi diye geçer. f de olmak üzere iki bölümden oluşur. burada yatmış, yakınını yatırmış ya da arkadaşını ziyaret etmiş herkes yazdıklarımın beterini bilir. evet, beteri de var. zaten devlet müdahale etmiyor buraya. disiplin seviyesi çok yüksek. kafalarına estiğinde karşılarına dikip (hazır ol'da durmak, gözlerini yerden ayırmamak, sadece sorulan soruya cevap vermek zorundasın) dayı mısın? diye soruyorlar. tabii 10-15 kişilik gruplar halinde alırlar aralarına. "bak buranın allahı benim" cümlesini duymamış tutuklu/hükümlü yoktur. ve nakledilenlerin hepsi "burada allah yok" yazılı kapıdan girer.

öfke ile yazılmış şeyler değil yani bunlar. bu cezaevi ile 2 yıl muhatap oldum. birçok kere yazdım buraya da. 2008 yılında kardeşim bir telefon görüşmesi gerekçe gösterilerek "17 yaşında" özel yetkili mahkeme (adana 7. ağır ceza) tarafından çete üyesi olmak suçlamasıyla yargılandı. ve aynı şekilde tarsus'tan buraya nakledildi. iki yıl boyunca bir şeyler döndüğünü seziyorduk, ama hiçbir şey söylemiyordu. en son "beni buradan kurtarın, demeyin bir şey demeyin" diye fısıldadı. araya vekil filan sokup ancak kurtarabildik oradan. çete reisi diye tutuklanan mafyatik a.. ile e.. görüşlerde çocuk gibi ağlıyordu. nakledildiği yerde anlattı her şeyi. meğer her gece dayak, işkence, küfür, malta temizliği. uyuyamıyorlarmış a..'nin çığlıklarından. öldürün beni kurban olayım öldürün diye bağırıyormuş o milleti tehdit edip haraç kesen adam.

evet, ceza evlerinde işkenceyi kınıyoruz insani olarak. ama o kadar da insani değil. iskandinav suyu da içtik, vicdanımızı da kaybetmedik. ama kardeşim beni affetsin. iyi ki var öyle bir yer. iyi ki.

anlatı ile alakalı haberler için: 1 2 3 4 5 6

not: haberlerde adı geçen mağdurlardan, örnek olarak sunduğum için özür dilerim.
not2: cinayet işlemiş kimseyi damat koğuşuna almazlar. adli'ye alırlar.

-

ikinci edit:

yukarıda yazılanlar hayal mahsulü, sanrı ya da iç ferahlatma seansı değil. yukarıda yazılanlar tamamen gerçek. adana, mersin ihd şubelerinde çarşaf çarşaf şikayetler, burayla ilgili açılan yüzlerce dava var. pozantı cezaevi gerçeği var. küçük bir araştırmayla yukarıdaki bilgilerin misline ulaşabilirsiniz.

tecavüz güzellemesi de değil bu. temiz insanlar kendi temiz dünyalarında hayal ediyor bunları. ama söz konusu şahıslar tecavüz kavramını bir insanın canını vahşice alabilecek kadar seviyor ve benimsiyor. onların dünyasıyla kurmanız gerekiyor bunu. bu memlekette işkence taraftarı ya da destekçisi olacak en son insanlardan biri de benim. bunun mağdurlarından biriyim çünkü.

nereye giderlerse gitsinler, "erkek"liklerinin diliyle muamele görecekler. kendi lisanlarıyla muamele edilecek bunlara. hanginiz özgecan'ın yerine kızını koymadı, kız kardeşine bakıp ürpermedi? yargılayacak hakim, alınacakları cezaevi müdürü, baş gardiyanı, gardiyanı, müebbet almış kız babası olsanız siz ne yapardınız?

devleti vicdan ile yönetemezsin, adaleti de vicdan ile tahsis edemezsin. caydırıcı kanunlarla işleri yolunda tutabilirsin. ama bu yoksa, denetim ve asayiş zaafiyeti varsa, bunun oluşturacağı öfke ile devreye girecektir vicdan. o zaman kulaklardan ırak yerlerde adaleti vicdan tahsis etmeye başlayacaktır.

tamam, kürkçülere gönderilmesin bu soysuzlar. mersin e tipi olsun. başka bir yer olsun. ister kabul edin, ister etmeyin. çevredeki bütün cezaevlerinde bu iblisleri bekliyorlar. bu ülkede adalet yok diye feryat ediyorsunuz, hayır var ve siz görmüyorsunuz diyorum. yıllardır önüne geçilmeyen işkencehaneler ile tecavüzcü kadın katillerini aynı potada buluşturuyoruz işte. bari bir işe yarasın. örnek teşkil etsin. bunun hayalini kuranları nelerin beklediğini görsünler, duysunlar.

özür dileyerek;
cinsiyetçi denmiş "validenin amından bahsederken gardiyan" dediğim için. ben demiyorum ki bunu. karşısına dikip bütün fantezilerini aktarıyor. bir tecavüzcü katile psikolojik işkence yaparken babasının testislerinden mi bahsedeceksin? hele gel bir de validenin takımlarıyla ilgilenelim, bakalım ne kadar zevkliymiş diyeceksin tabii.

içerideki yasa erkekliğe, güce değil vicdana ve kişi sayısına göre şekilleniyor. siz bu canilerin girdiği cezaevinde baş gardiyan olsanız ve kimsenin çıkacak sesi duymama ihtimali "biraz bile" olsa ne yapardınız? işte bunu size yaptıran şey cinsiyet değil, vicdandır. özgecan'ın çığlıklarını duyuyorsanız, bu soysuzların çığlıklarıyla bastırmaya çalışırsınız.

yani genel olarak böyle oluyor.

--

(ek: burada ülkücüleri suçlamıyor, zan altında bırakmıyorum. sadece ideolojilerinin nasıl bir çamura saplandığını ifade etmek istiyorum. beni yanlış yorumlayacaklarına bataklıklarını kurutmaları daha mantıklı bir hareket olacaktır. faşizm karşıtı bir kürt olarak ülkücü camiaya saygısızlık addedilecek bir cümle kurmadığımı düşünüyorum.)

kynk :https://eksisozluk.com/entry/49152717

http://haberler.rotahaber.com/cinsel-taciz-sanigi-cezaevinde-olu-bulundu_478672.html

Mert'
16.02.2015, 16:25
https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10415580_974087722616577_2377388588578481812_n.jpg ?oh=fd0678589ba65c608feaa4a2132bc719&oe=555CF0EC

beyin yok dert yok tasa yok, hayat bunlara güzel... bunları yazan kadının doğuracağı çocuktan ne olur ? bilindik şeyler ama birilerinin gözüne girer belki diye koyalım dursun şuracıkta...

3 şerefsizi aklayacaklar olacaktır diyordum içimden gördüm şimdi bu resmi diyecek söz bulamadım. Bi insan kendini erkeğin objesi olarak nasıl görür anlamıyorum neyse hayatta mutluluklar bunun gibilere.
Edit : Tekrar okudum dikkatlice de troll büyük ihtimal. Testesteron falan beyni kesmezdi böyle düşünen birinin. Akp li gibi görünmeye çalışan troll %90
Edit 2 : Akp li değilim günahım kadarda sevmem.

Timur Mikhail
16.02.2015, 17:48
Bakın, idam yasasını çıkarırlarsa önce kendilerini asmaları gerekecek ...
Çünkü bu memlekete yıllardır tecavüz ediyorlar !

Ve size söylüyorum insanları bu derece boş kafasız ahmak angut bir duruma getiren sistemin kafasını kesmedikçe idam vız gelir tırt gider.

Bera B.
16.02.2015, 18:06
Bu olay, toplumdaki ahlaki çöküntünün göstergelerinden yalnızca biri. İnsanlıkla hayvanlık arasında sıkışıp kalmış beyinlerin dışavurumu. Karşı cinsle ilişki kurmayı yalnızca ona sataşmak, üzerinde güç gösterisi yapmak, onu ezmek olarak gören 'güçlü'lerin, 'adam gibi adam'ların, 'delikanlı'ların sebep olduğu ve olacağı onlarca olaydan biri. Zengin olan, ayin tadında vahşete imza atarken varoş olanı minibüste ilkel yöntemlerle yapıyor. İkisinde de kurban aynı.

Bugün insanlarda ahlaksızlık, kadına taciz öyle bir noktaya geldi ki belirli bir saatten sonra sadece dışarıda yürüyor olsan bile başına gelenlere/geleceklere razı olmalısın muamelesi görüyorsun. Bir kızın veya kadının tek başına dışarı çıkmaya hakkı yok, eğer çıktıysa o lafı yiyecek diye bakıyor.

Daha 1 hafta olmadı, kız arkadaşım eve dönerken telefonla konuşuyorduk, saat 23 suları, Avcılar. Konuşurken bir anda birilerinin arabayla kendisini takip etmeye başladığını söyledi. Daha sonra arabadan müzik açtıklarını duydum ve attıkları laflar bana kadar geldi. Böyle bir dünya olabilir mi ya? İnsanın telefonun öbür ucunda korkudan ve sinirden eli ayağı boşalırken buna maruz kalan taraf olmanın hayalini dahi kuramıyorum. Neyse ki bu gün görmemiş ayılara bağırıp çağırınca çekildiler de gittiler. İnsaflı çıktılar yani (!). Tabi giderken de küfrün bini bin para.

Tek bir sebepten dolayı oluyor bunlar diyebilmek o kadar zor ki. Televizyonunda yayınlanan dizisinden gazete haberlerine, hükümetten cemaatine, hukuk kurumlarından polise... Hepsinin bu olaylarda dolaylı ve doğrudan etkisi var. Çözülecek gibi de görünmüyor. Allah kızlarımıza ve kadınlarımıza sabır versin. Bu dağ yaratıklarını onlardan uzak tutsun.

selcuk
16.02.2015, 18:09
arkadaşlar okumanız tavsiye ederim....

aşağıdaki metinde geçen ayıp kelimeler için çok özür dilerim müberra hanım. fakat aşağıdaki metin onların diliyle, onlara ve diğerlerine, aramızdakilere hitaben de yazıldı. temiz insanlara kirli geliyor, haklısınız. özür diliyorum bunun için.
.......

icim biraz olsun rahatladi

Mert'
16.02.2015, 19:55
Bu olay, toplumdaki ahlaki çöküntünün göstergelerinden yalnızca biri. İnsanlıkla hayvanlık arasında sıkışıp kalmış beyinlerin dışavurumu. Karşı cinsle ilişki kurmayı yalnızca ona sataşmak, üzerinde güç gösterisi yapmak, onu ezmek olarak gören 'güçlü'lerin, 'adam gibi adam'ların, 'delikanlı'ların sebep olduğu ve olacağı onlarca olaydan biri. Zengin olan, ayin tadında vahşete imza atarken varoş olanı minibüste ilkel yöntemlerle yapıyor. İkisinde de kurban aynı.

Bugün insanlarda ahlaksızlık, kadına taciz öyle bir noktaya geldi ki belirli bir saatten sonra sadece dışarıda yürüyor olsan bile başına gelenlere/geleceklere razı olmalısın muamelesi görüyorsun. Bir kızın veya kadının tek başına dışarı çıkmaya hakkı yok, eğer çıktıysa o lafı yiyecek diye bakıyor.

Daha 1 hafta olmadı, kız arkadaşım eve dönerken telefonla konuşuyorduk, saat 23 suları, Avcılar. Konuşurken bir anda birilerinin arabayla kendisini takip etmeye başladığını söyledi. Daha sonra arabadan müzik açtıklarını duydum ve attıkları laflar bana kadar geldi. Böyle bir dünya olabilir mi ya? İnsanın telefonun öbür ucunda korkudan ve sinirden eli ayağı boşalırken buna maruz kalan taraf olmanın hayalini dahi kuramıyorum. Neyse ki bu gün görmemiş ayılara bağırıp çağırınca çekildiler de gittiler. İnsaflı çıktılar yani (!). Tabi giderken de küfrün bini bin para.

Tek bir sebepten dolayı oluyor bunlar diyebilmek o kadar zor ki. Televizyonunda yayınlanan dizisinden gazete haberlerine, hükümetten cemaatine, hukuk kurumlarından polise... Hepsinin bu olaylarda dolaylı ve doğrudan etkisi var. Çözülecek gibi de görünmüyor. Allah kızlarımıza ve kadınlarımıza sabır versin. Bu dağ yaratıklarını onlardan uzak tutsun.
Bu ne ilk ne de son olacak.. Kadınlarımızdan tacize uğramayan neredeyse yoktur malesef. Tiksiniyorum artık bu ülkeden. Özellikle bize karşı yapılan adaletsizlikten sonra bu taciz olayları da bardağı taşıran son damla oldu.

Oğuzhan Fidan
16.02.2015, 19:59
idamın olmadığı meydanda asılmanın olmadığı ülkelerde bu tür vahşetler daha fazla.. iranda tecavüze neler yapılıyor bakın bi. kesinlikle idam tamamen kaldırılmamalıydı. özel kıstasları olmalıydı herkeze uygulanmamalı ama bu tür vahşetlerde kesinlikle idam şart ! yazık.

Oruç
16.02.2015, 23:04
Arabeskten hayatım boyunca nefret ettim ama şunu söylemek istiyorum. Aramızda "kızlarla konuşmaya çekinen" onca insan var. Aşık olmak başlığında çok okuduk. Bizler konuşmaya çekinir, korkarken birileri bu kızların üstüne benzin döküp yakabiliyor.

Sözün bittiği yerdeyiz. Bu varlıklarla aynı toplumda yaşıyoruz. Yarın annemizin, bacımızın başına gelmeyeceğinin garantisi yok. Arkadaşlar eğitim falan diyor da bir öğretmen olarak ben eğitimden umudu kesmiş durumdayım. Bizim ülkeden hiç bir şey olmayacak...

Kapitalist ekonomiyle birlikte klasik iktidar yerini biyo-iktidara bırakmış durumda. Biyo-iktidar idamın olmadığı bir toplumsal
formasyonu öngörüyor ve bunu da "yaşamın kutsallığı"na dayandırıyor.

Daha fazla bilgi için Foucault'ya bakabilirsiniz.

Sibel
17.02.2015, 01:05
Zavallı kız biber gazı bile sıkmış.
Çünkü onu yanında taşımak zorunda!
Ama o bile işe yaramıyor artık demek!
Öyle bir vahşet ki ellerini kesiyor! Darp ediyor!
Kahrolsun!
Bu ülkenin ahlâki çöküntüsü yeni değil. Gittikçe dibe batıyoruz.
Ahlak yok vicdan yok insanlık yok. En kötüsü umut yok!
Aileler de yetiştiremiyor okullar da yetiştiremiyor artık.
Nesiller de bozuk geliyor.
Teknolojinin zararını fazlası ile yaşıyoruz. Tvler internet o kadar ahlaksiz ortam oldu ki beş yaşındaki çocuklar artık neler yapıyor neler biliyor.
Doğan çocuk küfrediyor.
Küfür sıradan, çok rahat bir hal aldı. Kimsede utanma yok.
Burda bile örnekleri var yazık ki.
Bunların bu vahşetle çok mu ilgisi var. Belki bu çok uç ama Damlaya damlaya göl oluyor.
İnsan olmak, vicdan sahibi olmak, ahlak sahibi olmak bu kadar zor olmamali.
İnsana bir utanma duygusu verilmiş.
Umarım kullanmayı öğrenir.
Erkek olduğu için kendini hükümdar zanneden yaratıkların nesli tükenir inşallah.

signal
17.02.2015, 11:11
Artık Özgecan'ın katillerinin cezalarını mahkumlar tarafından verileceğini düşünmeye, inanmaya başladık. Bekli de dünyada mahkumlardan adalet bekleyen tek ülke biziz.

Ertan1982
17.02.2015, 17:41
Millet iyice birbirine girdi cözüm degil birbirine giydirme derdinde.Durumun degisecegini hic sanmiyorum 1-2 hafta konusulur eylem yapilir olur biter olan özgecan ve ailesine oldu.Dikkatimizi baska yöne ceviririz.

Beni en cok rahatsiz eden sey akp´de ve chp´de burdan nemalanmak isteyenler var.Onun icin dedim gibi cözüm felan cikmaz burdan.

Sahi Soma olayi vardi 6 ay gecti degisen birsey oldu mu Kanunlar vs.?Istanbulda insaata asansör icinde isciler ile yere cakildi is güvenligi ile ilgile yasalar cikartildi mi ve denetleniyor mu gercek manada.Bunlar sadece birkac örnek.Suriyelilerin durumu deginmedim bile.Özgecan dan önce bircok cani olaylar oldu ama özgecan son damla oldu.Desarj olur millet sonra gene gündeme döner fici gene tasana kadar.

Ben artik kabulendim Türkiyede ki durumu bosuna kafa yormuyorum.

Hüseyin Başoğlu
17.02.2015, 17:44
Sahi Soma olayi vardi 6 ay gecti degisen birsey oldu mu Kanunlar vs.?Istanbulda insaata asansör icinde isciler ile yere cakildi is güvenligi ile ilgile yasalar cikartildi mi ve denetleniyor mu gercek manada.Bunlar sadece birkac örnek.Suriyelilerin durumu deginmedim bile.Özgecan dan önce bircok cani olaylar oldu ama özgecan son damla oldu.Desarj olur millet sonra gene gündeme döner fici gene tasana kadar.

Ben artik kabulendim Türkiyede ki durumu bosuna kafa yormuyorum.

Dur abi şimdi soma deyipte ortalığı karıştırma.!!
Acımız taze şuan hele bi geçsin ondan sonra konuşulur bunlar. !!
Cenaze üzerinden siyaset yapmayalım !!

Ceyhan61
17.02.2015, 23:02
Bu zihniyet mi getirecek idam cezasını?

http://www.youtube.com/watch?v=QnoVQ84Q7PA

bu kupa hırsızları gitmedikçe daha nice özgecanlar katledilir.

zafer6161
17.02.2015, 23:12
http://www.mugeanli.org/ozgecanin-zanlisini-siseyle.html

Evet arkadaslar hapishanede iskenceler yavas yavas basladi...

Sibel
17.02.2015, 23:19
Mahkumlardan adalet bekliyoruz işte özetimiz.