PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Protestomuz Nasıl Olmalı?

Hasan Habip Özbay
11.02.2015, 14:15
Evet arkadaşlar bunca yapılan haksızlıklara karşı önce futbol takımımız yönetimimiz eski futbolcularımız ve biz tarafatarlar ne gibi protestolar yapmalıyız fikirler

PortoDeGalinhas
11.02.2015, 17:15
Öncelikli olarak tepkimizi Türkiye sınırları içinde hukuki yollardan gosteremeyecegimiz çok net belli oldu. Çünkü biz ne kadar insanı yollardan hakkımızı aramaya calisiyorsak karşımızda ki o kadar hayvanlasiyor. O yüzden yurt içinde yapacağımız eylemler biraz daha yıkıcı olmalıdır. Ülkenin sınırları dışına çıkacak eylem yapmak için ise tek şansımız uefa avrupa ligi maçları, bunu şimdiye kadar hiçbir maçta yapamadık ama özellikle napoli maçı bizim için güzel bir fırsat. Nasıl legia taraftarı uefa yi tüm dünyaya rezil ettiyse, bizde bu tff yi ve sikebahce yi tüm dünyaya rezil etmeliyiz. Bunu sadece 1 maçta değil, hakkimiz verilene kadar ileride de oynayacağımiz tüm maçlarda düzenli olarak yapmalıyız.

Ahmet Öztürk
11.02.2015, 17:17
Bursa'nın beşiktaşa yaptığını içerde ki bütün maçlarda yapmalıyız bence. Maçı hiç başlatmamak.

HOPA'LI TS'Lİ
11.02.2015, 17:20
Artık ses getirecek bir şeyler yapmalı gerçekten
avni aker'de maç öncesi yapılabilir

zafer6161
11.02.2015, 17:25
öyle yürüyüşle falan olmaz...10 kişi yürüsende aynı binlerce yürüsende aynı,,,
adam tutup üstüne bordoı mavi forma giydirip tüpçünün ayaklarına sıkacaksınki,akıllansın

selcuk
11.02.2015, 17:29
siddetsiz tek cikis yolu genel grevdir
ülkedeki bütün trabzonsporlular hakkimiz verilene kadar grev yapmali

KazazogLu
11.02.2015, 17:31
Gayet makul ve medeni görüşlü biri olarak şunu söyleyebilirim.3. sınıf geri toplumlarda dikkatler ancak şiddetle çekilebilir.Bunun lamı cimi yok.

"There will be Blood..."

afsbahar
11.02.2015, 17:39
Spor yazarlarımız; spor adamlarımız; eski futbolcularımız; eski yöneticilerimiz ve taraftarlarımızın konuşması lazım. Belli ki yönetim "a" dese küfüre teşebbüsten adamlara giydirecekler. Federasyonun niyeti belli. Bi fener maçında adamların yaptığı kulis; lobi sayesinde bizi kupada saf dışı bıraktırdılar. Zaten şu Ziraat kupasında oynadığımız diğer maçları hatırlayın; her maçta hakemler bizi ezdi; her kararlarında ezdiler Trabzonsporu.

Yöneticilerimize çağrımdır.
"Şu eski maçların görüntülerini toplayın ve bir program yapın son 20 yıldaki maçları inceleyin; aleyhimize verilen ve diğer takımların lehine verilen bariz hakem hatalarını tarafsız gözlere yorumlatın. Bu programı da yurt dışında bir yapımcıya yaptırın ve tüm dünyanın gözüne sokun."
Millet Şikeyi de görsün; taraf tutanı da görsün; mağduru da görsün. Onlar görmek istemiyorsa biz gözlerine sokmalıyız. Gerekiyorsa reklam panolarına bile kare kare ilgili pozisyonların fotoları koyulsun. Birileri biraz kafa yorsun bunun üzerinde çalışsın. Belli ki bunu kulüp dışından yapmamız gerekiyor yoksa TFF, kulübün içinde olanı da olmayanı da boşaltacak.

Sonuç; 1975'den beri 3 istanbul züppesinin pastasına ortak olduk, keyiflerini, rahatlarını bozduk. Güçlerine gidiyor hazmedemiyorlar.

Furkan Özdem
11.02.2015, 17:43
Bursa'nın beşiktaşa yaptığını içerde ki bütün maçlarda yapmalıyız bence. Maçı hiç başlatmamak.

Böylece rakip yorulmadan 3 puanı cebine atar. Biz de aldığımız cezayla kalırız.

İçinde şiddet olmayan ve takıma zarar vermeyen öneriler olsun artık. Böyle yapınca haklıyken haksız duruma düşmekten, takımı antipatikleştirmekten başka bir şey yapmıyoruz.

U.Sadıkoğlu
11.02.2015, 17:46
Yapacağımız şey belli futbolcularımız her maçın ilk 5 dakikasında oturacaklar ve o 5 dakika boyunca taraftarlarımız alkışlayacaklar. Varsın rakip takım gol atsın kaybedenin kim olacağı aşikar...

Mehmet Cihan Kocaman
11.02.2015, 17:50
Böylece rakip yorulmadan 3 puanı cebine atar. Biz de aldığımız cezayla kalırız.

İçinde şiddet olmayan ve takıma zarar vermeyen öneriler olsun artık. Böyle yapınca haklıyken haksız duruma düşmekten, takımı antipatikleştirmekten başka bir şey yapmıyoruz.

Bende böyle düşünüyordum düne kadar.
Şuan ne düşünüyorum biliyor musun?

"Yemişim takımını, maçını, 3 puanını... Umrumda değil istedikleri cezayı versinler takım puan kaybetsin umrumda değil. Zaten bu sene hiçbir iddamız kalmadı UEFA dışında. Yakıp yıkmaksa yakalım yıkalım. Fenerbahçe'yi havaalanına indiği gibi geri gönderelim Federasyon binasını taşlayalım, AKsaray'a gidip bizi bu duruma düşüren siyasilere gereken tepkiyi verelim. TFF'yi tüm dünyaya rezil edelim ve sonunda şu ligden çekilelim. Gidelim azerbaycan liginde falan oynayalım."

Furkan Özdem
11.02.2015, 17:54
Bende böyle düşünüyordum düne kadar.
Şuan ne düşünüyorum biliyor musun?

"Yemişim takımını, maçını, 3 puanını... Umrumda değil istedikleri cezayı versinler takım puan kaybetsin umrumda değil. Zaten bu sene hiçbir iddamız kalmadı UEFA dışında. Yakıp yıkmaksa yakalım yıkalım. Fenerbahçe'yi havaalanına indiği gibi geri gönderelim Federasyon binasını taşlayalım, AKsaray'a gidip bizi bu duruma düşüren siyasilere gereken tepkiyi verelim. TFF'yi tüm dünyaya rezil edelim ve sonunda şu ligden çekilelim. Gidelim azerbaycan liginde falan oynayalım."

Bu pes etmekle eşdeğer benim gözümde. Emin olun ligden çekilsek bayram ederler.

Hakan Yeşilyurt
11.02.2015, 17:57
yakalım yıkalım..bu sene bitti..seneye adam akıllı maç yönetmeleri için..şimdiden protestolara başlanmalı..yoksa geç kalırız

Ömer Öztürk
11.02.2015, 18:01
napoliyi eleyecegimiz yok santrayı yapıp içeri girelim tüm dünyada gündem yaratalım isterlerse 10 yıl da almasınlar avrupaya zira bu ülke için kazanılan puan haramdır.!!!

ts_tuncay_ts
11.02.2015, 18:02
Bize her uyduruk şeyden ceza veriliyorsa aynı şeyi Uefanında Federasyona yapılması için baskı yapılması gerekir yönetim tarafından...Bize ceza varsa onlarada olsun...

Fatih Çelik
11.02.2015, 18:19
Aklınızı başınıza alın bence. Şiddet içerikli hiç bir eylem bize fayda getirmeyecektir. Böyle bir şey olduğu zaman vandallar hainler vs. gibi etiketlerle takim ve taraftar hedef tahtasına konulacaktir. Hakliyken haksız duruma düşürelceğizdir. Yürüyüşler medyanın ilgisizligi ve iftiralari ile örtbas edilebilir. Ancak lig maçları ve Avrupa liginde yapılacak protestolar tüm dünya da aynı anda yayinda olacağından örtbas edilemeyecektir.

F. Yıldırım
11.02.2015, 18:24
yine yazıyorum

aziz ve Platinin el sıkıştığı ve arkalarında da dolarların uçuştuğu bir koreografi dehşet ötesi olur

futbol takımı da 'Where is Zero Tolerance? Oh, sorry it was € (euro) Tolerance!' diye bir pankartla sahaya çıkıp 5 dakika boyunca yere oturmalı

Aydın Danış
11.02.2015, 18:38
Yapacağımız şey belli futbolcularımız her maçın ilk 5 dakikasında oturacaklar ve o 5 dakika boyunca taraftarlarımız alkışlayacaklar. Varsın rakip takım gol atsın kaybedenin kim olacağı aşikar...
Kesinlikle bu tepkiye katiliyorum bu yapilmali kesinlikle

Yiğit SARI
11.02.2015, 18:45
Yurt içinde çözüm yok

sasort
11.02.2015, 18:48
güzel bir başlık bu başlığı açan arkadaşa teşekkürlerimi sunuyorum

bence

ihonun izlediği politikayı hiç beğenmiyorum

sürekli külübe zarar veriyor hak mahrumiyeti ve maddi zarardan başka bir işe yaramıyor

bu mücadele nasıl olmalı ihonun başkan adayı iken rakibinin dediği gibi hukuk kurallarının içinde ama sürekli gündemden düşmemesini sağlayacak bir politika izlenilmeli

taşkınlıkların bu külübe zarardan başka bir faydası yok bence

yapılacak eylemlerin düşünce vefikir özgürlüğü sınırlarını aşmadan yapılmalı bence

mesela her yıl temiz futbol eylemi yapılabilir

yapılan hakem hataları görsel olarak medyada slayt olarak sunum olarak tasarlanabilir

her içerdeki maçta şike temiz futbol içeren ama ama ceza sınırları içinde ama iğneyen pankartlar asabiliriz

mücadele tff ile bir yere varacağını sanmıyorum

ama adli yollarla uefa nezlinde devam etmeliyiz başka yol göremiyorum

Kazım Bostan
11.02.2015, 18:54
her sene avrupa'ya gidiyoruz, her maçımızda, örneğin önümüzdeki napoli maçında ses getirecek, türkiye'de şikenin cezasız kaldığını anlatan bir protesto yapılabilir... sonuçta önemli bir maç biçok insanın gözü bu maçta olacak. nasıl bir protesto? düşünmek lazım...

yani benim asıl düşüncem şu, yurt içinde bunun hiçbir şekilde çözümü yok. hiçbir şeyden çekinceleri yok her noktayı çözmüşler çünkü. ve herkes durumu kabullenmiş durumda. hiçbir şekilde o kupayı ülkemizde alamayız beyler. bunların asıl çekincesi yurt dışından destek görmemiz. türk futbolunun rezil olması, "marka değeri"nin düşmesi.

kendimize yurt dışında bir kamuoyu oluşturmalıyız. bu ülkeden bize adalet yok.

Hasan Cubukcu
11.02.2015, 18:58
Protestomuz paralan olmasi lazim tüm taraftar her ay bir miktar külübün hesabina yattirmasi lazim para gücünlen cok profesyonel kulüp olmamiz gerekiyor yoksa cok zor olur .

beratika
11.02.2015, 19:04
En silik benim düşüncem galiba : )
Maç öncesi herkese ama maça gelen herkese
"Böyle futbol istemiyorum","Federasyon bizi yıldıramayacak,"Sadece hakkımı istiyorum","Önce ahlak ve adalet!","PFDK bizi yolumuzuzdan döndüremez" vb yazan pankartlar vermek.Hepsi aynı boyutta ve aynı yazı tipinde.

selcuk
11.02.2015, 19:09
bütün türkiyede temiz futbol isteyenleri maclara gitmemeye davet edelim
bizde gitmeyelim, avni aker bombos olsun

Ömer Öztürk
11.02.2015, 19:14
Napoli maçı büyük fırsat !!!

Kazım Bostan
11.02.2015, 19:18
bu ülkede buna çözüm yok arkadaşlar. sen istediğin kadar milyonları topla yürü, onlar için tatlı bir organizasyondan başka bir şey olmaz. kime neyi ispat etmiş olacağız zaten her şey ortada değil mi? bu ülkede rte'den habersiz kuş uçmaz. kupa başbakanda diye boşuna kitap yazılmadı. bu söylediğim kesinlikle siyaset değil. yurt içinde yapılacak tek eylem trabzondan mhp+akp+chp= %1 oy eylemidir. tüpçü kendi başına iş yapabilir mi hiç?

yurt içinde başka hiçbir hareketin sonucu olmaz. eylem filan. bunların anladığı dil bu değil. yurt dışına türk futbolunun bir senaryodan ibaret olduğunu göstermemiz lazım. o zaman bi rahatsız olurlar kıpırtı olur. ama öyle bi yapmamız lazım ki hem kurallar dahilinde olacak hem de ses getirecek.

ccd6167
11.02.2015, 19:29
futbol takımını su anki mevcut olanı bu olayın içine katmadan halletmemiz lazım..

Sibel
11.02.2015, 19:33
Tivitirda okudum. Hoşuma gitti.
Napoli maçında "Türk futbolunu temsil etmek istemiyoruz" diyerek, pankart ve açıklama ile, maça çıkmamak.
Bunun dışında yıllardır diyorum, şiddet.

Veysel
11.02.2015, 19:34
Önce Özkan Sümer gibilerin helvasını yemekle başlıyalım.

Kazım Bostan
11.02.2015, 19:37
önemli olan trabzon'u malum 3 partinin elinden almak. aslında ben kimseye güvenmiyorum. çıkıp bi bağımsız aday vekil olsa, 1 yıl sonra o da bozulur. ama sonuç olarak 3 partiden almalıyız bu şehri. yoksa kimse tınlamaz niye tınlasın adam aldığı oya bakar.

Harun-61
11.02.2015, 19:39
Anadolu kulüpleri bize destek vermedigi müddetce isimiz zor.

Ciksa söyle 5-10 Baskan, deseki Ligi 3 Takim ile domine etmek istiyorsunuz biz bunda yoguz vs vs vs...

.

S.Seymen
11.02.2015, 19:40
..

Kazım Bostan
11.02.2015, 19:47
bu ülkede kimse bizim için "adalet" adı altında olumlu bir müdahalede bulunmaz. bunu ben çoktan gördüm artık. onları bu konuda MECBUR bırakmalıyız. tff'yi yurt dışındaki eylemlerle, malum partileri de seçimlerdeki eylemlerle. tedirgin olmalılar. öyle kibarca çözülmez bu işler

bakın fb maçına yaptığımız baskı ile nasıl da SEVE SEVE adil olmak zorunda kaldılar? bu kısa vadeli olan bir çözümdür mesela. bunu uzun vadeye söylediğim yöntemlerle yayabiliriz.

Gurpas
11.02.2015, 19:52
Trabzon mafyasını göreve davet ediyorum.

28TS61
11.02.2015, 19:52
bütün türkiyede temiz futbol isteyenleri maclara gitmemeye davet edelim
bizde gitmeyelim, avni aker bombos olsun

keske stadlar bos kalsa ama nerdeeee

İlkhan
11.02.2015, 19:53
Lig maçlarında hakemlerin her aleyhimize olan kararları ıslıklanarak, yuhalanarak protesto edilip baskı altına almaya çalışılmalı

Harun-61
11.02.2015, 19:57
Siz neden bahsediyorsunuz ki....

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28177398.asp

şenol.08.borçkalı
11.02.2015, 19:59
en temiz ve sonuç alınabilecek tek senecek var

ADALET YERİNİ BULANA KADAR !!

LİGDEN ÇEKİLİRSİN
ALTERNATİF LİG KURARSIN
AZERBAYCAN LİGİNE BAŞVURURSUN

bunun dışında 30 yıl geçsede hiç bir sey olmayacak !!!

çok bariz belli..

şenol.08.borçkalı
11.02.2015, 20:08
Üstteki Arkadaşlar yazmış

İlaveten bu Napoli maçını kaçırmamalıyız

MAÇIN 61. DAKİKASINDA , ANİDEN BÜTÜN FUTBOLCULAR MAÇI BIRAKIP OTURSA

BİR KAÇ FUTBOLCUMUZ ATLETLERİNE YAZILAN '' ŞİKEYE SIFIR TOLERANS NEREDE ??? '' YAZISINI KAMERALARA GÖSTERSE

inanılmaz etkili olur

Ustaalioğlu
11.02.2015, 20:22
İbrahim Cevahir kendi gibi birkaç ağır topu alıp çok değil 3-4 kişiyi ziyaret etse sorun morun kalmaz. Yeni nesil Trabzonlu iş adamları TS taraftarı olduğunu bile cesaret edip söyleyemiyor.

İlyas Özdemir
11.02.2015, 20:22
bir meseleyi şiddet kullanarak çözememişseniz yeterli şiddet uygulamamışsınız demektir

ucurum
11.02.2015, 20:23
Trabzonspor bir AŞ olarak kendi kendini kapatsa, tüm kulvarlardan kendini çekse, iki gün sonra oh be kurtulduk derler ve kimsenin umurunda olmaz.

AMA...

Bu takımın, Trabzonspor taraftarından başka hiç kimseye bir yararı yok, hatta zararı var. Yani bu takım galip gelse biz seviniriz, şampiyon olsak diğer takımların aksine 81 ildeki taraftarımız, renktaşımız sevinir. Bıraksak futbolcuları, kulüp bulur gene Ferrarilerine binerler, amatör branşlardaki adamlara olan olur neyse...

Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak, şununla gurur duyuyorum, "Paraya karşı, EMEĞİN mücadelesi". Film, kitap olacak ki oldu, hikayelerimiz destanlarımız var. Hiç birinde, gittik bastık parayı Messi'yi aldık hikayeleri yok, hepsinde Dozer Cemiller, Şenol Güneşler veya Kazım Koyuncular var... Bizim karakterimiz bu, paralı sümüklü İstanbul bebeleri, Dortmund'tan 4 yerken, 2 sene üst üste, gruplardan çıkan takımımız?

Tüm bu olanların bana katkısı, moral motivasyon olarak 10 numara ama Trabzonspor artık beni kanser ediyor, tipini bile görünce televizyonu çevirdiğim, internette sayfayı kapattığım bir başkan varken bile gidip Trabzonsporu savunmak istiyorum ama her geçen gün daha da kanser ediyor bu takım.

Bu takım efsanedir, efsane gibi de sonlansın...

Evet 3 gün konuşulur basında 4. gün Fenerin şampiyonluğuna odaklanır herkes ama bizim, tek yararı olduğu renktaşların torunlarına anlatacak bir efsanesi olur.

NAPOLİ MAÇINDA İLK DÜDÜKLE ÇIK SAHANIN ORTASINA 20000 KİŞİ AÇ PANKARTINI VE BİTSİN BU İŞ!

Ne oluyorsa olsun, kapatsınlar çeksinler ve bitsin...

signal
11.02.2015, 20:26
En uygun protesto Napoli maçında olur. Burda yapılacak etkili bir protesto tüm dünyanın dikkatini çeker.

Kazım Bostan
11.02.2015, 20:28
maraton tribününde kurallar dahilinde istediğimiz pankartı açamıyor muyuz arkadaşlar? napoli maçı kesinlikle boş geçilmemeli!

bildiğin maçın bile önüne geçsin bu pankart insanların gözüne gözüne sokulsun.

İlyas Özdemir
11.02.2015, 20:32
eğer kendi stadımızda istediğimiz pankartı açamazsak deplasmandakı maçta açarız

Kazım Bostan
11.02.2015, 20:33
en etkili ve kısa cümle, sarı lacivert renklerde "türkiye'de şike serbest" olur bence. maratonda 90 dakika açık kalmalı

special one
11.02.2015, 20:43
Protestomuz Nasıl Olmalı ?

İşte biz bu yüzden kaybediyoruz

Bence soru şöyle sorulmalı

Protestolarımız nasıl olmalı ?

TFF ve diğer kurumlar da biliyorlar ki bi protesto olur sonra dururlar

Böyle olmamalı ardı ardına çeşitli protestolar olmalı

Ya tek celsede çok büyük yapıp olay olacaksın

Yada inceden inceden hafızalara sürekli gerçekleştireceksin

......

Benim nacizane bi fikrim var, Şöyle başlayabiliriz

Adalet için savaşıyorsak eğer

O eski adaletin kalmadığı ülkesine bakıp eski günleri yaad eden,

Osmanlının adalet dağıttığı yerden başlanmalı

ADALET KULESİ

Buraya çıkıp bayraklar asılmalı, hem basın yazacak hem de tüm istanbul görecektir, dünyanında ilgisini çekebilir.

DEEP BLUE
11.02.2015, 20:47
İtaat etmek yok! Bize başka yol bırakmadılar... Bize kanun adına(!) prangalar vurmaya kalkan satılmışlara, canına kıymış renktaşlarımız adına vurulacak bir tokat borcumuz var artık... İsyan, evlatlarımıza bırakabileceğimiz en değerli mirastır... Napoli maçından başlayalım... Dünya bizi konuşsun... Gerekirse dünya yansın, yanan ciğerimiz gibi...

"Biz sizden değiliz artık" diyelim... Siz zaten hiç bizden olmamıştınız... Öyleyse ayıralım yolları... Siz hancı olun, biz yolcu... Siz güçlü olun, biz zayıf... Siz salon adamı olun, biz sokak... Bakalım kim kime ihtiyaç duyacak..

şenol.08.borçkalı
11.02.2015, 20:51
gerekirse turu kaybetmeye razıyım

NAPOLİ MACI COK AMA COK ÖNEMLİ

yakıp yıkmadan öyle birsey yapılmalıki

BÜTÜN DÜNYA BUNU KONUSMALI..

emre6117
11.02.2015, 20:56
ibb maçı öncesi büyük protestolar yapılmalı.maça çıkarken hakemler sürekli ıslıklanmalı ve futbolun katili türk hakemleri ve yıldırım demirören denmeli uzun süre. ibb maçında stat mutlaka dolu olmalı.takım çok baskılı oynamalı.taraftar tüm enerjisini vermeli.ve öne geçmeliyiz bir şekilde.maç devam ederken bir anda takım sahadan çekilmeli ama öndeyken.ve tribünler tamamen sahaya inmeli.ve maç sonrasında ligden çekildiğimiz açıklanmalı.aslında bu protestoyu bjk veya gs maçı içerisinde de yapılabilr.ayrıca napoli maçında mutlaka eylem yapılmalı.artık kaybedilecek birşey kalmadı.

emre6117
11.02.2015, 20:59
hani bir aralar tabut taşıma yapılıyordu.tabutun üzerine türk futbolu yazılıp statta dolaştırılmalı.sonra tribünlere çıkarılıp orada durmalı.mesela tüm kale arkası tabutlarla dolu olabilir.

special one
11.02.2015, 21:05
Burada hep takım oyuna başlamamalı gibi şeyler konuşuluyor ama takım neden ceza alsın kardeşim

Oyunu sen başlatmayacaksın

NAPOLİ maçında

Sahaya üzerinde yazılar olan toplar atılmalı hakem maçı durduracaktır zaten

Bir, iki, üç tane ile başlanmalı hepsinde net yazılar olmalı

Daha sonra binlercesi atılmalı

Hakem oyunu durdurmak zorunda kalmalı

Sahaya yabancı madde atmak ceza ama top yabancı madde mi :))

....

Diğer bir seçenek de teknolojıyı kullanmak

Artık uçan helikopterler mevcut

Helikoptere asılı bir yazı ile sahanın üzerinde sürekli gezdirilmeli bütün dünya görmeli

Kazım Bostan
11.02.2015, 21:15
birilerinin tınlayacağını düşünsem buraya onlarca fikir yazarım napoli maçı için...

mesela @special one'ın dediği gibi oyuncak helikopterler ya da quadcopter ile bir şeyler yapılabilir mükemmel ötesi bir fikir. ne sahaya atılan bir yabancı madde var ne bir şey öyle değil mi? stadın dışından bile uçurulabilir. çok ciddiyim

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-rc-model-dji-s1000-multikopter-rtf-cift-kumanda-ve-hard-case-dahil-199524016/detay

şöyle bir şey bile alınabilir yönetim tarafından. ses getirecek bir olay çünkü 300 liralık fırfırla olacak iş değil.

Esmoface
11.02.2015, 21:35
Öncelikle bu başlığı açan kişiye teşekkür ederim, konuşulması gereken en önemli meselenin tam olarak da bu olması lazım.

Bugün kulübü aradım içimi dökmek için, pek tabi açan olmadı.

Sosyal medyadaki genel fikir "kırıp dökmeden bir protesto" olması yönünde. Yaşım daha 26, bilmiş bilmiş konuşmak istemiyorum; ama ben, büyük kitleleri ilgilendiren bir olayın sadece hukukla çözüldüğünü görmedim, duymadım ve okumadım. Bence yeteri kadar mail atıldı, faks çekildi, adalete güvenilip UEFA, CAS, yargı sistemiyle ilgili adımlar atıldı ve TFF önünde köfte ekmek yenilip tüp takıldı. Yapılacak protestonun şehri belli: Ankara, yeri belli: Aksaray ve meclis.

Burada çıldırıyorum, kupasıdır Sivasıdır FB'sidir son sıralarda geliyor; ben artık devletin beni daha fazla ezmesi, hor görmesi ve salak yerine koyması için vergi vermek istemiyorum. Şu son yıllarda yaşananlardan dolayı, yazın boş vakitlerimde oturup Türk tarihi, yörelerin yemekleri, kültürleri, vs. okudum vatana bağlılığım bir ömür devam etsin diye. Ben buna mecbur muyum?

Hadi diğerlerinin TS ile alakası nispeten daha düşük diye yazmak istemiyorum; ama bir takım olarak bize, Trabzonspor'a yazılanlar bile birer aynadır. "Biz bu ülkenin çimentosuyuz" yalanı yetmedi mi? Bizler bu ülkenin bir hiçiyiz arkadaşlar, çarkın devam etmesini sağlayan piyonlar harici.

Canım kadar sevdiğim takımımın artık bu kadar ezilmesine dayanamıyorum artık. Yeter, yeter ve yeter.

Tutup polis arabası yakalım demiyorum; ama geri adım atmayalım. Bizi götürecekler mi? Onlar da gidecek. Dozer Cemil gibi geldik, öyle de gideceğiz. Bu işler Yıldırım Demirörenlerle, vs çözülmedi ve çözülmeyecek de. "Ama polis ağabey, kardeşim, ühühü" diyecekler gelmeden, gidelim bütün o plastik mermileri fişekleri falan yiye yiye savunalım takımımızı. Ya herro ya merro.

61ronin61
11.02.2015, 21:37
herkesin görüşlerini okudum saygı duyuyorum.Bu da benim görüşüm şimdi kendi kendinize sorun bakalım bir insanın en çok değer verdiği ve en çok korktuğu şey nedir? en çok değer verdiği şey canıdır en çok korktuğu şeyde ölümdür.pankartlar yürüyüşler yok sahada oturmalar hiçbirşeye yaramaz ve yaramıyorda sadece ceza alıp duruyoruz hiç birşeyde değişmiyor dahada kötüye gidiyor.kimileri hakkımızı alalım savunalım filan demiş hak Allahta onlarsa Allahsız.o yüzden dinsizin hakkından imansız gelir atasözüyle hareket edilmeli.

şöyle birşeyde olabilir şimdi türkiyede tüm şehirlerde trabzonsporun dernekleri lokalleri vb var .kulüp bütün dernek başkanlarını trabzona çağırmalı diyelim türkiye genelinde 1000 tane dernek başkanı var uçak biletleri gönderilip trabzona çağırılmalı.başkan yönetim ve dernek başkanları bir toplantı yapıp her dernekten bütün üyelerini bulabildikleri herkesi belli bir tarihte meclis önümü olur f.f.f. önümü olur orda toplamalı otobüs fiyatlarındada yönetim maddi yardım yapmalı derneklere 1 milyon kişi toplayabilirsek gönüllü gelenlerde olur tarihin en büyük protestosunu yapmalıyız bu iş ancak 1 milyon kişi ile olabilir öyle 5 bin 7 bin 15 bin kişi ile değil düşünebiliyormusunuz uefa fifa dünyadaki etkilerini 1milyon kişi kulübü hak adalet için yürürmü dağıtırmı ortalığı artık ne yapılacaksa eğer 1 milyon kişi toplanıp bu protestoyu yapmassak biz kupamızıda alamayız ölene kadarda hakkımız yenir hiçbişeyde değişmez yada b planı :)

ucurum
11.02.2015, 22:05
Ne yapılacaksa canlı yayında yani maçta yapılmalı ve sıra dışı olmalı...

talsuv61
11.02.2015, 22:45
Bence en güzel protesto : genel seçimlere TS tarafından aday gösterilecek bağımsız milletvekili adaylarını destekleyerek onları meclise sokmak olmalı.
En zor fakat en etkili protesto budur. Trabzon, istanbul,bursa,izmit,sakarya gibi TS'luların fazla olduğu şehirlerde aday gösterirsek en azında 2-3 milletvekili kazanırız ki onlar da amaçlarımız için hayli hayli yeterli olurlar.
Bunun haricinde de tek yol şiddet !

S.Seymen
11.02.2015, 22:46
öncelik le tff nin adil olmadığı ve hakemlerine güvenilmediği söylemlenir fb maçında hakemlere son bir şans verildiği ve sivas maçında bardağın taştığı

bu nedenle yabancı hakem isteğimiz tff ye uefa ve fifaya resmi yazı ile bildirilmelidir

rahatsı etmek önemli bunu dünya gazetelerine de video gösterilerle nedeni anlatılarak

rakiplerin pozisyonları ve bizim pozisyonlarımızla beraber yollanabilir...

neler döndüğünü herkes görsün

çünkü Türkiyenin göreceğini görse bile anlayacağını sanmıyorum... :)

sonra ve artık şu hakemlerin ellerini maçtan önce ve sonra sıkmayalım

ne karar veriirlerse versinler hiç itiraz etmeyelim kızmayalım gülelim kıçımızı dönüp gidelim kendi aramızda konuşalım ve saha da onları hiç kale almayalım

fb li futbolcuların yediği nane 1000 i aştı bence sahada artık onların ellerini de sıkmayalım direk sahamıza gidip maçı bekleyelim..

bunlarla birlikte artık tff yi ciddi anlamda bu yaşananlardan dolayı mahkemeye verelim

yapılacak çok şey var :)
ne yaparsak yapalım adil değiller bu nedenle bu adamlar değişmedikçe yarışmacı değiliz ve küme düşmeme hedefiyle sahada bulunacağız diyebiliriz

mesela bu lig ve siyaset kazandığımız kupayı vermemiştir bize bi kupa vereceklerini sanmıyoruz

ger i kalan bir kaç şeyi de daha önce yazmıştım

bu yazdıklarımın hepsi demokratik haktır ve bizi ilgilendiren yapıp yapmamanın bize kaldığı şeylerdir

hem çok acıtıcıdır hemde bizim özgürlük sınırlarımıza girer

temiz pasif ama inanılmaz güçlü protestolardır ve düzelene kadar her maç ne demek istediğimizi hatırlatacak davranış biçmleridir

ayrıca milyonlarca ekran başındaki insana gerekli şahısları gerçekten de acıtacak işlerdir

sorarsanız ki bunu hakettiler mi

bence evet hem de çok sağlam bir evet....

Yaşar
11.02.2015, 22:57
Napoli maçı için birseyler yapmak lazım. Maça çıkmamak, çıktıktan sonra sahada oturmak, maçı bırakıp soyunma odasına gitmek gibi mesela. Başka türlü bizi sallayan yok. Türk futbolunun halini ve rezilligini tüm dünyaya gösterme zamanı. Ama bunu yapacak yürek kimsede yok.

Fatih Ç
12.02.2015, 00:09
Arkadaşlar bende fikrimi beyan etmek istiyorum. Protestomuz Napoli maçında olması lazım. Bizim 3 maymuncuğu oynayan şerefli medya ! Türkiyede yapılacak olan protestoyu sümen altı edeceklerdir bundan adım gibi eminim.
Napoli maçında ne olabilir; İlk düdük itibariyle sahada 5 dk hareketsiz kalmak. Sesimizi bu şekilde duyurmak en etkili yol olacaktır. Bizim 3 maymunu oynayan medya duymaz ama inanınki İtalya ve dünya medyası kayıtsız kalmayacaktır buna. Pankart açmak yayıncı kururluşunun elinde, bağırıp çığırmak oda yayıncının elinde görüntüyü sesi kıstı mı protestomuz boşa gidecek.

PortoDeGalinhas
12.02.2015, 00:27
Arkadaşlar bence napoli macinda elenmemize ya da önümüzdeki senelerde men edilmememize neden olacak bir eylem yapmamaliyiz. Bunun ülkeye zararı 1 olacaksa bize zararı 10 olur. Önümüzdeki senelerde de Avrupa arenasında eylemlerimizi gerceklestirebilmemiz lazım, ayrıca adaletli bir mücadele içinde olacağımız tek yer orasi, orayı kaybetmeyi göz önüne alamayız. Bu yüzden bence pankart,doviz kullanarak ya da kareografi yaparak ilgiyi üzerimize cekmeliyiz. Mesela bir arkadaşın Platini ve aziz Yıldırım in el sıkışma olayının resmedilmesi fikri güzeldi. Ama bence burada uefa yi karşıya almamak için yıldırım demirören ile aziz yildırım'ın el sikistigi bir olay resmedilebilir. Hatta aziz yildirim arkasında para çuvali, üzerinde hapishane kıyafetleri olan bir hırsız gibi resmedilir(ki bence sikecileri iyice sinir eder). Ayrıca diğer tüm taraftarların elinde de dolar dovizleri olur ve bunları maçın başında ya da 61.dakika havaya ya da stada doğru fırlatır. Ama bu gorselin gerçekten olabildigince büyük ve açıklayıcı olmasi gerekir.

Nihat Günay
12.02.2015, 00:39
Bence takımın yapacağı protesto taraftarın yapacağı protestodan çok daha etkili ve medyatik olur.

Örneğin;

Napoli maçının seromonisinda UEFA marşı çalınırken bütün takım sırtını dönsün.

Hem cezası yok hem de tüm avrupa ülkelerinin medyasında Trabzonspor şikeye göz yuman UEFA'yı protesto etti diye çıkar.

61ronin61
12.02.2015, 00:57
Arkadaşlar bence napoli macinda elenmemize ya da önümüzdeki senelerde men edilmememize neden olacak bir eylem yapmamaliyiz. Bunun ülkeye zararı 1 olacaksa bize zararı 10 olur. Önümüzdeki senelerde de Avrupa arenasında eylemlerimizi gerceklestirebilmemiz lazım, ayrıca adaletli bir mücadele içinde olacağımız tek yer orasi, orayı kaybetmeyi göz önüne alamayız. Bu yüzden bence pankart,doviz kullanarak ya da kareografi yaparak ilgiyi üzerimize cekmeliyiz. Mesela bir arkadaşın Platini ve aziz Yıldırım in el sıkışma olayının resmedilmesi fikri güzeldi. Ama bence burada uefa yi karşıya almamak için yıldırım demirören ile aziz yildırım'ın el sikistigi bir olay resmedilebilir. Hatta aziz yildirim arkasında para çuvali, üzerinde hapishane kıyafetleri olan bir hırsız gibi resmedilir(ki bence sikecileri iyice sinir eder). Ayrıca diğer tüm taraftarların elinde de dolar dovizleri olur ve bunları maçın başında ya da 61.dakika havaya ya da stada doğru fırlatır. Ama bu gorselin gerçekten olabildigince büyük ve açıklayıcı olmasi gerekir.

yazdıklarının hepsine katılıyorum renkdaş şu döziz işi süper olur maça giren her taraftara fotokopiden çekilmiş sahte dolar banknotundan 1-2 deste verilmeli 61.dk havaya tüm taraftar atmalı tabi dövizin resim kısmındada azizn fotosu olmalı

61ronin61
12.02.2015, 01:00
Napoli maçı için birseyler yapmak lazım. Maça çıkmamak, çıktıktan sonra sahada oturmak, maçı bırakıp soyunma odasına gitmek gibi mesela. Başka türlü bizi sallayan yok. Türk futbolunun halini ve rezilligini tüm dünyaya gösterme zamanı. Ama bunu yapacak yürek kimsede yok.

bu yazdıklarını yapalımda uefadan 5 yıl men cezasını yiyelim hey Allahım ya ayrıca cezanın yanında bu yaptığımızın bizim f.f.f ye ne etksi olucak uefa vay benim organizasyonumda artistlik ha der 5 yıl cezayı takar sonra öyle mos mos kalırız uefayı karşımıza alıcak hiçbirşey yapılmamalıdır

ffırtına
12.02.2015, 01:11
Napoli maçında yapılmalı , en basitinden tüm koltuklara birer tane karton konulmalı bir tarafı siyah diğer tarafı bordo ya da mavi yani 12 bin tane siyah-bordo 12 bin tane de siyah- mavi şeklinde, 34. dakikada tüm kartonların siyah yüzü kaldırılıp slogan atılmalı 61. dakikada da kartonun diğer tarafı kaldırılıp takım takım desteklenmeli.. Çok zor bir şey değil bu yapılabilir hem de ses getireceğini düşünüyorum ..

Arif Timurcioğlu
12.02.2015, 02:37
Çok geç kaldık 2010 2011 sezonundan sonra ki ilk lig maçında sahaya çıkıp topu rakibe gönderip durmalıydı oyuncular ve bunu arka arkaya 5-6 maç tekrarlamalıydık.

Yaşar
12.02.2015, 03:10
bu yazdıklarını yapalımda uefadan 5 yıl men cezasını yiyelim hey Allahım ya ayrıca cezanın yanında bu yaptığımızın bizim f.f.f ye ne etksi olucak uefa vay benim organizasyonumda artistlik ha der 5 yıl cezayı takar sonra öyle mos mos kalırız uefayı karşımıza alıcak hiçbirşey yapılmamalıdır
Yesen ne olur cezayı mesela. Sanki Uefa kupasını alıyorsun her sene. Yerim şimdi Uefa sini da, Fifasını da. Bu ülkeye kazandirdigimiz 1 puan bile haramdır bu saatten sonra.

Ahmet Aksu
12.02.2015, 03:32
al sana protesto
legia taraftarını tebrik ediyorum.
kavga gürültü olmadan yapılacak en iyi protesto tarzı

http://i.hizliresim.com/AA79X0.jpg (http://hizliresim.com/AA79X0)

kalavara
12.02.2015, 03:46
imkansız ama içimde kalmasın!
7 haziranın ertesi gün o kupa gelir.
tüm kent halihazırda mecliste bulunan partileri sandiğa gömer!basit ama imkansız :)

Furkan Özdem
12.02.2015, 04:18
al sana protesto

Napoli maçında şunu yapsak d-smart kameraları 1 saniye bile göstermez.

ucurum
12.02.2015, 07:42
Bence en güzel protesto : genel seçimlere TS tarafından aday gösterilecek bağımsız milletvekili adaylarını destekleyerek onları meclise sokmak olmalı.
En zor fakat en etkili protesto budur. Trabzon, istanbul,bursa,izmit,sakarya gibi TS'luların fazla olduğu şehirlerde aday gösterirsek en azında 2-3 milletvekili kazanırız ki onlar da amaçlarımız için hayli hayli yeterli olurlar.
Bunun haricinde de tek yol şiddet !

Trabzon halkı Trabzonspor'dan vazgeçer ama Tayyibinden vazgeçmez, hiç etkili olmaz yani o protesto...

Gurpas
12.02.2015, 08:55
Ne yaparsak yapalım paranın hakim olduğu bu düzende bizi kimse sallamaz.

kahver
12.02.2015, 10:08
Olay bizim açımızdan telikeli hal almaya başladı. Yukarıda kendini bilmez birisi trabzon mafyası göreve diye yazmış. Arkadaşım film setinde değilsiniz kendinize gelin. Artık orayı burayı taşlamanın, topuğa sıkmanın içimizdeki bazı sapık ruhları tatmin etmekten başka birşeye yaramadığını görmeliyiz.
Ayrıca şike ve hakkın gaspedilmesi konularında kendi ligimizdeki diğer takımlardan elle tutulur bir destek göremedik bu yüzden de bizim mağduriyetimizi daha geniş kitlelere göstermemiz gerekiyor. Avrupa ligi bu yüzden çok büyük önem teşkil ediyor kanımca. Trabzonspor'un mayasında topu bırakıp köşesine çekilmek var mıdır? Valla kardeşim içinize sindiriyorsanız afiyet olsun size. Hele Azerbaycan ligine geçmek komik ötesi adama derler nereye s.ktr olursan git.
Protestolar oynamamız gereken futbol gibi kaliteli ses getirici olmalı. Taraflı tarafsız kimsenin "dalga geçemeyeceği" bir şey olmalı. Yukarda arkadaşımızın bir pankart fikri vardı bence gayet güzel bir başlangıç. Varsın D-Smart göstermesin internetin altın yıllarındayız o pankart illa ki fotoğraflanıp dünyanın dört bir yanında görülecektir.
Gözünüzü açın internet televizyonun tahtını yerinden etmek üzere bunu iyi değerlendirelim.
Saygılar.

winner
12.02.2015, 10:08
Maçlara "Match Fixer Turkish Football Federation" pankartıyla çıkmak.

Ne olur bedeli en fazla para cezası, hadi bilemedin puan silme filan...Zaten bu sezon bitti,gitti...Canımızı da alamazlarya...Ama cnn,bbc,nbc'de ilk haber olur bu protesto...

28TS61
12.02.2015, 10:43
protesto trabzonda degil. napolinin stadinda yapilmali futbolcular tarafindan. yukarda arkadasin dedigi gibi. türkiyede kameralar göstermez

DEEP BLUE
12.02.2015, 11:13
Napoli maçını hariç tutarak söylüyorum. Anarşizm ve şiddet tek yoldur. Öyle ki, tüm ülke illallah demeli bizden... Hepimiz azılı birer holigan olmalıyız... Futbol ikliminin altını üstüne getirecek, herkesin tadını kaçıracak şeyler yapmalıyız. İnsanların futboldan elini eteğini çekmesine neden olacak şeyler... Statlar iyice boşalmalı, decoder iptalleri tavan yapmalı... Kafaya koyalım, yapabiliriz bunu...

Sosyete sosyete tepkilerle çözülmez bu iş.... O hakkımızı kullandık, olmadı...

halil ibo
12.02.2015, 11:16
şikecilerin tribündekileri küfrederken sesi kısmayan,bizim en küçük tepkimizde sesi tamamen yok eden medyaya iş bırakmamak için;
Napoli maçında 3-5 dakika futbolcular sahada bizler tribünde sessiz kıpırdamadan durmalı ve akabinde
''UEFA'ya nerde 0 tolerans,neden göz yumuyorsun'' şeklinde dev bir pankart açılmalı.
Cezalardan korkacak bir yanımız kalmadı artık.Gemileri yaktık.Amma velakin profesyonel olup bu işten ekmek yiyen futbolcular bunu göze alabilir mi ?

ffırtına
12.02.2015, 11:31
Kesinleşti mi yapılacak protesto zaman geçmeden bir an önce karar verilmeli..

aaahmet61
12.02.2015, 11:35
Napoli maçını hariç tutarak söylüyorum. Anarşizm ve şiddet tek yoldur. Öyle ki, tüm ülke illallah demeli bizden... Hepimiz azılı birer holigan olmalıyız... Futbol ikliminin altını üstüne getirecek, herkesin tadını kaçıracak şeyler yapmalıyız. İnsanların futboldan elini eteğini çekmesine neden olacak şeyler... Statlar iyice boşalmalı, decoder iptalleri tavan yapmalı... Kafaya koyalım, yapabiliriz bunu...

anarşi şiddet de ilk karşına çıkacak kişiler asker ve polisler.bu halk askeri ve polisini sever karşı karşıya gelmez.napoli maçında yapmayın dememinizin sebebi avrupada verilen ağır cezalar herhalde.kısaca ne yaparsan yap bu düzen böyle gidecek.

selcuk
12.02.2015, 11:40

sikeye karsi genel greve insanlari cagirsak olmazmi abi

Bera B.
12.02.2015, 11:44
Aradan seneler geçti, her yıl Avrupa'da maça çıkıyoruz, bir Allah'ın kulu da Avrupa maçlarında büyük çaplı protesto yapmak için ön ayak olmadı ne bu yönetimden ne eski yönetimden. Yerin dibine batsın böyle düzen.

fanatikdevri
12.02.2015, 11:45
en temiz ve sonuç alınabilecek tek senecek var

ADALET YERİNİ BULANA KADAR !!

LİGDEN ÇEKİLİRSİN

ALTERNATİF LİG KURARSIN

AZERBAYCAN LİGİNE BAŞVURURSUN

bunun dışında 30 yıl geçsede hiç bir sey olmayacak !!!

çok bariz belli..

En mantıklısı Azerbaycan Ligine katılım için başvurmak bence.
Öncelikle Azerbaycan Federasyonu ile yazışmalar yapılıp,lige kabul edilirse en üst ligden başlanacağı garantisi alınmalı.
Bu karar Trabzon şehri ve Trabzonspor camiası tarafından ortak destek görmeli,sivil resmi tüm kurumlar kararın arkasında durmalı,buna Belediye Başkanı dahil.
Alternatif Lig için Trabzon takımları katılır ama Artvin,Bayburt ve Gümüşhane gibi en yüksek oranda taraftarımız olan illerin bile katılacağı garantisi yok.
Samsun,Ordu,Giresun ve Ordu gibi üst ligde oynayan takımlar Trabzonspor için bu tür bir karar almaz,hani almaları için yeterli bir ortam bile yok.
Ligden çekilme en nefret ettiğim düşünce,niye biz çekiliyoruz?Bu Allah'ın belası ligde oynamayı en çok hak eden bizken?

gurur6134
12.02.2015, 11:47
Napoli macinda ilk 1 dakika futbolcularin oynamayip alkisli protesto yada sahada oturmasi butun dunyada haber yapar trabzonsporu kirip dokmeye gerek yok warsovanin yaptigi protesto damga vurdu bu seneye bizim taraftar oyle bi organizasyon yapamayacagindan en etkili cozum olur..

gurur6134
12.02.2015, 11:48
Öncelikle Azerbaycan Federasyonu ile yazışmalar yapılıp,lige kabul edilirse en üst ligden başlanacağı garantisi alınmalı.
Bu karar Trabzon şehri ve Trabzonspor camiası tarafından ortak destek görmeli,sivil resmi tüm kurumlar kararın arkasında durmalı,buna Belediye Başkanı dahil.
Alternatif Lig için Trabzon takımları katılır ama Artvin,Bayburt ve Gümüşhane gibi en yüksek oranda taraftarımız olan illerin bile katılacağı garantisi yok.
Samsun,Ordu,Giresun ve Ordu gibi üst ligde oynayan takımlar Trabzonspor için bu tür bir karar almaz,hani almaları için yeterli bir ortam bile yok.
Ligden çekilme en nefret ettiğim düşünce,niye biz çekiliyoruz?Bu Allah'ın belası ligde oynamayı en çok hak eden bizken?

Rte aliyeve bi telefon patlatir almayin der kankasina azcik mantikli olun oluru yok..

bordoylamavi
12.02.2015, 11:52
yani o kadar iyi bi takımız ki şu hakemler olmasa şampiyon olucaz aslında dimi. ya şu takıma hakem her maç bi penaltı verse rakibe de her maç bi kırmızı verse yine bişi olmaz bizden

selcuk
12.02.2015, 11:55

bunu her türlü engellerler

bunlardan yapilabilecek tek secenek alternatif lig kurmak olur

Trabzonspor, sakarya, bursa, karsiyaka, göztepe, diyarbakir, sanli urfa, samsun, buca, kocaeli, kasimpasa, ankaragücü, kayseri, ... gibi takimlarlan

ama en önemlisi galatasaray, onlar olmasa iyi bir havuzun olusmasi cok zor

UĞUR DURTAŞ
12.02.2015, 11:58
Ben sizden farklı düşünüyorum arkadaşlar

*protostoyu ilk önce fedarasyon,mhk,fb den önce

bizim takımdaki futbolculara yapacaksın...

*mete kalkavan eneramoyu atamamış
*salihi yok yere atmış
*teknik heyet kenarda
*bizler tv karşısında
*stadda canlı izleyenlerin eli ayağı titriyor bu karardan sonra

*soner efendi kırmızı kart olayından sonra mete hocasıyla gülerek şakalaşarak konuşuyor.
ben bunu kendime yediremiyorum.
kendisine sorarsan profosyonelce davrandım der.
ama sende sahada profosyonelce ,daha doğrusu adam gibi niçin oynamıyorsun o zaman diye adama sorarlar.
yatabare olayın hemen yanında hakeme karşı en ufak bir itirazı yok..
takımda bir arkadaşlık yok ben şahsen göremiyorum.
bu olaylar beni gerçekten çok üzüyor.
dedimya ilk önce protostoyu kendi futbolcuna yapacaksın,
sonra bizi doğrayanları.syg.

fanatikdevri
12.02.2015, 11:59
Rte aliyeve bi telefon patlatir almayin der kankasina azcik mantikli olun oluru yok..

Ne kaybederiz?Belki bizden kurtulmak için böyle bir kararı desteklerler bile hiç belli olmaz.

alone_6161
12.02.2015, 12:16
Trabzonlu siyasiler koltuklarını, sanatçılar kaset satışlarını, TV programlarını, işadamları da banka hesaplarını düşünmediğinde protestomuz etkili olur. Haa hiç umudum yok ama halk ciddi şekilde protesto ederse, bu yukarıda saydıklarım da en azından tarafsız kalırlar. Maalesef halkımız da kendi küçük dünyasındaki küçük çıkarlarını düşünmekte. Şike başlığına yazanların bile birçoğu şikecileri koruyan kanunları çıkaran, yeniden yargılanma ucubesini icat eden iktidar partisine, kalanların birçoğu da oyunu şikecileri destekleyen MHP'ye CHP'ye oy vermiyor mu?

Napoli maçından başlayarak etkili pankartlar, futbolcuların ilk 1 dakika oturma eylemi yapması, ligdeki maçlarda hakemlerin elini sıkmaması, Azerbaycan Futbol Federasyonu'na başvuru vs. gibi bu başlık altında belirtilen güzel fikirler bir bir eyleme geçirilmeli.

halil ibo
12.02.2015, 12:28
Yani bir de şu var: Kadıköy'de polis otosu yakana ana-avrat düz gitmiş bizler.
Böyle bir vandallık yapabilir miyiz ? Yapsak maruz kalacağımız,geniş kitlelerin (şikeciler dışındaki)tepkileri,TOMA'nın suyu,gaz bombaları,coplar kimin canını yakacak ! Hadi maddi-manevi yaptırımları sineye çektik.Sonuç ? O zaman hakkımız verilecek mi ? HAYIR !

Avrupa maçlarındaki UEFA protestolarına ilaveten,derdimizi dünyaya daha iyi anlatmak için,Avrupa'daki ülke federasyonlarına somut belgelerle,alınan kararlarla ilgili evraklarla birlikte hukuk kurulumuzun da destek vereceği bir ekip oluşturulup y.dışı temaslarımız had safhaya çıkmalı !

DEEP BLUE
12.02.2015, 12:30
anarşi şiddet de ilk karşına çıkacak kişiler asker ve polisler.bu halk askeri ve polisini sever karşı karşıya gelmez.napoli maçında yapmayın dememinizin sebebi avrupada verilen ağır cezalar herhalde.kısaca ne yaparsan yap bu düzen böyle gidecek.

Asker, polis, kahraman, arslan, kaplan yürü koçum diyerek kandırdılar bizi yıllarca.. Adam aşağıda kendi ordusunu, polis gücünü kurmuş, saygı o biçim... Bayrağı var adamın... Bunların gücü sadece bize mi yetiyor.. Altı üstü bir oyun lan bu... Bu oyuna oyun katıp, tepemize balyozla inen otoritenin neyine saygı duyacağım... Aldığımız bir nefes... Onu da insan gibi içimize çekmemize izin vermiyorlar...

Çok net söylüyorum... Bu düzen böyle gitmeyecek.

PortoDeGalinhas
12.02.2015, 12:36
Aradan seneler geçti, her yıl Avrupa'da maça çıkıyoruz, bir Allah'ın kulu da Avrupa maçlarında büyük çaplı protesto yapmak için ön ayak olmadı ne bu yönetimden ne eski yönetimden. Yerin dibine batsın böyle düzen.
Protesto yapmak için yonetimin onayak olmasına gerek yok, taraftar grubun ile bu işi halledersin. Galatasaray taraftarı 3 boyutlu görsel bile hazırlıyor.neden? Çünkü ultraslan gibi büyük bir taraftar grupları var. Sikeciler de antu, bjk de çarşı. Bizde ise kafasına esen 20 30 kişi birleşip taraftar grubu olusturdugu için büyük çaplı bir eylem yapamıyoruz. Universitedeyken basit bir etkinlik ya da program düzenlemek için bile en az 20 30 kişilik bir ekiple calisiyorduk. Bu kadar parçalanmış taraftar grubu ile büyük bir protesto yapmak çokta kolay olmasa gerek. Hazır yeni stat yapılıyorken bizimde bir tane büyük bir taraftar grubu cikarmamiz lazım artık.

Oruç
12.02.2015, 12:38
Bu kadar çok atomize olmuş taraftar yapısına sahipken birlik olup protesto yapmak...

Adem Akyüz'
12.02.2015, 12:38
Protesto yapmak için yonetimin onayak olmasına gerek yok, taraftar grubun ile bu işi halledersin. Galatasaray taraftarı 3 boyutlu görsel bile hazırlıyor.neden? Çünkü ultraslan gibi büyük bir taraftar grupları var. Sikeciler de antu, bjk de çarşı. Bizde ise kafasına esen 20 30 kişi birleşip taraftar grubu olusturdugu için büyük çaplı bir eylem yapamıyoruz. Universitedeyken basit bir etkinlik ya da program düzenlemek için bile en az 20 30 kişilik bir ekiple calisiyorduk. Bu kadar parçalanmış taraftar grubu ile büyük bir protesto yapmak çokta kolay olmasa gerek. Hazır yeni stat yapılıyorken bizimde bir tane büyük bir taraftar grubu cikarmamiz lazım artık.

Gruplarda oynadığımız maçta bir grubun açtığı şike ile alakalı pankartı güvenlik görevlerine emir vererek indirtti bu yönetim.. Yani taraftar istediği kadar organize olsun, yönetim istemediği sürece herhangi bir eylem yapılamaz..

yattarinho61
12.02.2015, 12:39
Sıkacaksın bazı kişilerin topuguna bak nasıl düzeliyor, şiddetden başka yolu yok!

selcuk
12.02.2015, 12:40
genel bir strateji hazirlamali yönetim
ben olsam:

1 kulüpler birliginden cikarim
2 gelecek havuz ihalesinde trabzonspor havuzda olmiyacagi icin federasyona bildirim yollarim
3 önümüzdeki 15 ayda türkiye futbol fenerasyonundan ayrilma stratejileri icin olaganüstü genel kurulu yaparim
4 delegelerden takimi yurtdisi liglerine tasimak icin ve türkiye liginde tff yetkialninda bulunmayan ligde yarismak icin genel izin isterdim
5 dünyanin bütün temiz olarak gösterilen federasyonlarina takimimizi major liginde oynatabilmek icin izin isterim
6 türkiyede saygin futbol adamlarina türkiye temiz futbol federasyonunu kurdurturum
7 uefaya üyelig icin basvururum
sonra elimize gelen cvp larlan yeni bir genel kurul ve devam atilacak adimlar icin izin .....

fanatikdevri
12.02.2015, 12:46
bunu her türlü engellerler

bunlardan yapilabilecek tek secenek alternatif lig kurmak olur

Trabzonspor, sakarya, bursa, karsiyaka, göztepe, diyarbakir, sanli urfa, samsun, buca, kocaeli, kasimpasa, ankaragücü, kayseri, ... gibi takimlarlan

ama en önemlisi galatasaray, onlar olmasa iyi bir havuzun olusmasi cok zor

Şu saydığın takımların taraftarları bile doğru düzgün Trabzonspor'un yanında olmadı.Bu kadar büyük paraların döndüğü bir yerde bizim için böyle bir kararı beklemek bilmiyorum ama bana hiç olur bir şeymiş gibi durmuyor.Karadeniz Bölgesinde bile belli il takımları harici kimsenin umrunda olmaz,herkes çorbasına bakıyor.
Şike olayında ülke olarak çuvalladık.
Azerbaycan Ligine katılma başvurusu en ciddi yol,arkasında şehir ve camia olursa ve gerçekten istenirse de olmayacak şey değil.Orayı engellerseler,Kazakistan,Gürcistan,İran,Katar taa Kıbrıs Rum kesimine bile olur,ülkemizde adalet bulamadık Rumlardan istiyoruz deriz.
Her olumsuz cevapta başka bir ülkeye başvurulur,bu başvurular yapılırken de şikede olan biten tüm defayı ike dosya olarak sunulur.
Benim yetkim olsa bugün başvururum,hem protesto hem de şike sürecini diğer futbol federasyonlarına anlatmanın en mantıklı yolu.

selcuk
12.02.2015, 12:51
Şu saydığın takımların taraftarları bile doğru düzgün Trabzonspor'un yanında olmadı.Bu kadar büyük paraların döndüğü bir yerde bizim için böyle bir kararı beklemek bilmiyorum ama bana hiç olur bir şeymiş gibi durmuyor.Karadeniz Bölgesinde bile belli il takımları harici kimsenin umrunda olmaz,herkes çorbasına bakıyor.
Şike olayında ülke olarak çuvalladık.
Azerbaycan Ligine katılma başvurusu en ciddi yol,arkasında şehir ve camia olursa ve gerçekten istenirse de olmayacak şey değil.Orayı engellerseler,Kazakistan,Gürcistan,İran,Katar taa Kıbrıs Rum kesimine bile olur,ülkemizde adalet bulamadık Rumlardan istiyoruz deriz.
Her olumsuz cevapta başka bir ülkeye başvurulur,bu başvurular yapılırken de şikede olan biten tüm defayı ike dosya olarak sunulur.
Benim yetkim olsa bugün başvururum,hem protesto hem de şike sürecini diğer futbol federasyonlarına anlatmanın en mantıklı yolu.

bu takimlar bizim icin yeni lige katilmayacaklar ya
onlarda biliyor haklarinin nasil yenildigini
zaten cogu lokomotif ligde degil
yeni lig oldugundan küme düsmede olmaz
yani hertürlü kazanacaklar
tek sorun en azindan 200 milyon dolarlik bir havuz olusturulmali
yüksek liglerdeki kulüplerin ciddi ödenecekleri var

DEEP BLUE
12.02.2015, 13:08
Şu sayfanın tepesindeki Türk bayrağı ile kandırıyorlar bizi... Bazen bayrakla, bazen Allah, kitap, ezanla... Bu olgulara saygılı olmanın bedelini çok ağır ödetiyorlar. Müsaade etselerdi keşke... Keşke hep saygı duyabilseydik... Devlet adamlığının, komutanlığın, siyasetin, devrimlerin, halkın ve halkçılığın kitabını yazmış olan, büyük önder Mustafa Kemal, bu tipleri görse fındık ağacının dibinde üzerlerine işerdi... Ne yapıyorsunuz lan diye isyan ederdi..

Kim lan bunlar!.. Ciğerleri kaç para eder!.. Neyi yönetmeyi becermişsin de federasyon yöneteceksin!.. Aileden uzak dur diye baban Beşiktaş almış sana, batırıp kaçmışsın... Ödül olarak federasyon vermişler... Neye istinaden... Beyaz yalıda oturup, kırmızı halıda güç gösterisi yapan korkaklar bilsinler ki, güç sizin değil, sevinme hakkını gaspettiginiz, iki gün mutlu olmayı çok gördüğünüz için canına kıyan insanların beddualarındadır!.. Hayallerini çaldığınız çocuklarımızın masum göşyaşlarıdır.. Siz anlamazsınız.. Çünkü siz, bembeyaz Türk kocasından, nurtopu gibi zenci bebek dogurup Amerika'ya kaçan arsız neslin uzantılarısınız!.. Ne anlarsınız acıdan... Siz sadece büyük mutluluklarımızın değil, şahane acılarımızın katilisiniz... Sahte gülüşlerin sahte figüranlarısınız... Siz, tetikçi kullanacak kadar alçaksınız!... Anlamazsınız...

O nedenle, en gür sesimle ve hiç olmadığım kadar vakur:

NE MUTLU TRABZON'LUYUM DİYENE !!!

fanatikdevri
12.02.2015, 13:09
bu takimlar bizim icin yeni lige katilmayacaklar ya

onlarda biliyor haklarinin nasil yenildigini

zaten cogu lokomotif ligde degil

yeni lig oldugundan küme düsmede olmaz

yani hertürlü kazanacaklar

tek sorun en azindan 200 milyon dolarlik bir havuz olusturulmali

yüksek liglerdeki kulüplerin ciddi ödenecekleri var

Sarı çakalların,Şikeciler gibi bu sistemin temel çarkı olduğunu biliyorsun,Duygun Yarsuvat gibi Şikeci ağzı ile konuşan birisi varken hem de.
Diğer takımların şike veya haksızlık ile bir sıkıntısı olsa bize destek açıklaması yapardı şike sürecinde.Ses çıkaran oldu mu?
Ikincisi altetnatif lig kuramazsın Fıfa'ya tanımıyor,Kuzey Kıbrıs Ligi var mesala oraya katılırsın bu takımlarla.
200 milyonu da kimse çıkarıp koymaz masaya öyle sonu belli olmayan bir iş için.
En mantıklısı Azerbaycan'dan başlayarak diğer tüm ülke federasyonlarına başvurmak ve bu başvuru sebebi olab şike sürecini anlatarak lobi oluşturmak.

aaahmet61
12.02.2015, 13:14
Asker, polis, kahraman, arslan, kaplan yürü koçum diyerek kandırdılar bizi yıllarca.. Adam aşağıda kendi ordusunu, polis gücünü kurmuş, saygı o biçim... Bayrağı var adamın... Bunların gücü sadece bize mi yetiyor.. Altı üstü bir oyun lan bu... Bu oyuna oyun katıp, tepemize balyozla inen otoritenin neyine saygı duyacağım... Aldığımız bir nefes... Onu da insan gibi içimize çekmemize izin vermiyorlar...

Çok net söylüyorum... Bu düzen böyle gitmeyecek.

abi bu düzen güçlünün yanındadır.örnek olarak en son sivasspor maçında hakem katliamı yaşandı.o günden beri hacinin sesini duyan var mı? bu dünya düzeni maalesef böyle gitmiş böyle gidecek.

selcuk
12.02.2015, 13:20
Sarı çakalların,Şikeciler gibi bu sistemin temel çarkı olduğunu biliyorsun,Duygun Yarsuvat gibi Şikeci ağzı ile konuşan birisi varken hem de.
Diğer takımların şike veya haksızlık ile bir sıkıntısı olsa bize destek açıklaması yapardı şike sürecinde.Ses çıkaran oldu mu?
Ikincisi altetnatif lig kuramazsın Fıfa'ya tanımıyor,Kuzey Kıbrıs Ligi var mesala oraya katılırsın bu takımlarla.

En mantıklısı Azerbaycan'dan başlayarak diğer tüm ülke federasyonlarına başvurmak ve bu başvuru sebebi olab şike sürecini anlatarak lobi oluşturmak.

evet, yarsuvat yaza tarihe karisacak

biz zar zor ses cikariyoruz onlar nasil cikartacakdilar

alternatif lig kurarsin, ama uefa fifa tanimasi sürer
ama eca nin da uefada ayrilip european superleague kurma planlari var
iyi bir hipotez yaratabiliriz

be in sports un türkiye ligi yayin haklarini istedigi uzundur biliniyor, sky da biseyler yapabilir
iyi bir pazarlamaylan her sey mümkün
türkiyenin taraftari olan bütün görmezden gelinen takimlarini topliyacan ne olsada

olmiyacaksada kurup blöf olarak kullan

gurcay
12.02.2015, 13:21
Protestolara başlamak için önce maçların Trabzon'dan İstanbul'a alınmasını gerektiğini düşünüyorum.
Trabzon'daki taraftar haklı da olabilirler ama bu işin altından kalkamamıştır. Organize olamamışlardır. Maçları sadece seyretmek için giden, tepki göstermeyen taraftarlarla bu iş olmaz.
Hangi stad olur bilmem. olimpiyat stadına bile razıyım.
Her maç 40-50bin arası minimum seyirci desteğiyle bu takım hem rakibi, hem hakemi hem de federasyonu ezer.
Takım yeni bir atmosfer yakalar.
Taraftar yeni heyecan yaşar, yaşatır.
Bazı arkadaşlar bu fikre karşı çıkabilirler. Takımı Trabzon'dan çıkardın mı zaten sende onlara benzersin diyebilirler.
Radikal durumlarda, radikal kararlar alınmalı.
Takım sahaya çıkıyor 3-5bin kişi. Onların da bir kısmı almışlar çekirdeklerini ohhhh...

hyasin61
12.02.2015, 14:12
Avni Aker'de Ilk maca gıttıgımde 95-96 sezonuydu o zaman ılkokuldaydım.O taraftar o atmosfer baskaydı bırakın rakıp takımın cekınmesını ben bıle cekınmıstım.O taraftar ruhunu yıllar sonra Olimpiyat stadında 2010-11 sezonunda gordum.Ondan sonrası yok.

Yiğit Gayretli
12.02.2015, 14:19
Avni Aker'de Ilk maca gıttıgımde 95-96 sezonuydu o zaman ılkokuldaydım.O taraftar o atmosfer baskaydı bırakın rakıp takımın cekınmesını ben bıle cekınmıstım.O taraftar ruhunu yıllar sonra Olimpiyat stadında 2010-11 sezonunda gordum.Ondan sonrası yok.

Ankara'daki kupa finaline gelmemişsin belli ki...

f.akyuz
12.02.2015, 14:50
YİĞİTE KATILIYORUM ANKARADAKKİ TÜRKİYE KUPASI FİNALİNDEKI TARAFTAR MUTHİŞTİ. HALA TÜYLERİM DİKEN OLUYOR.ŞİMDİ AKLIMA GELİCE. MAÇ BİTTİ YENİLDİK VE BÜTÜN TAKIM GURBETÇİ GENÇLERİN ORGANİZE ETTİĞİ KALE ARKASINA GELDİ sen sampiyon olmasan da fenere de koymasanda SEVİYORUZ İŞTE VAR MI DİYECEĞİN?? diye tempo tuttu:sevinç:

f.akyuz
12.02.2015, 14:51
bizi sampiyonluga basarılara kavusturacak taraftar oırganızasyonu o gundu ıste muthişti anlatılamazzz:tsatkı:

bthnbyrktr
12.02.2015, 15:39
Yunanistan Ligi'ne katılalım.

DEEP BLUE
12.02.2015, 15:55
Yunanistan Ligi'ne katılalım.

İşte buna hayır demem... Azerbaycan, Gürcistan, Kıbrıs filan hikaye... Katılacaksan Yunan ligine katılacaksın.. Madem bize Rum diyor bu alçaklar...

61ronin61
12.02.2015, 16:19
bunların anlayacığı dil Aladdin çakıcı dilidir ama malesef aladdin çakıcıda içeride

arfsigorta
12.02.2015, 16:21
Hakkımızın yendiği doğru.
Ancak sahamızda o dakikaya kadar Sivas denen takımcığa gol yağdırama sonra hakem eline geçen fırsatta seni doğrasın.
Sen sahanda her takımı oyununla ez de hakem bir şey yapabiliyor mu.
Ben futbolculara bakıyorum, kapasitelerinin çok altında oynuyorlar. Özer bile kaçak güreşiyor, maçta kaleye şutu yok. Constant yürüyen ölü.
Bence bize gelen takımlara sahayı dar edecek bir takım kurmak veya şu anki takımı bu hale getirmek gerek.
Ayrıca Trabzon daki rendaşlarımız rakibi azıcık ürkütecek kadar ses çıkaramıyor.
...
Ayrıca bende şiddetin her türlüsüne karşıyım, haklıyken haksız oluyoruz. Eskiden Anadolu takımlarının bir kısmı bizi severdi şimdi?

anderr
12.02.2015, 16:22
18 kişilik kadroda bulunan oyuncular bir pazubant takmalı beyaz siyah renkte ve pazubantta 2010 2011 şampiyonu yazmalı

61ronin61
12.02.2015, 16:40
sahi bu volkan iki tane o.ç. aramasıyla maç yönetiyorsun demişti hakeme bu küfürün yani 2 tane o.ç araması lafında o iki kişiden birinin başkanımıza gittiği açık seçik şekilde belli hala başkanımızdan bir konuşma bir hareket yok

DEEP BLUE
12.02.2015, 16:53
Hakkımızın yendiği doğru.
Ancak sahamızda o dakikaya kadar Sivas denen takımcığa gol yağdırama sonra hakem eline geçen fırsatta seni doğrasın.
Sen sahanda her takımı oyununla ez de hakem bir şey yapabiliyor mu.
Ben futbolculara bakıyorum, kapasitelerinin çok altında oynuyorlar. Özer bile kaçak güreşiyor, maçta kaleye şutu yok. Constant yürüyen ölü.
Bence bize gelen takımlara sahayı dar edecek bir takım kurmak veya şu anki takımı bu hale getirmek gerek.
Ayrıca Trabzon daki rendaşlarımız rakibi azıcık ürkütecek kadar ses çıkaramıyor.
...
Ayrıca bende şiddetin her türlüsüne karşıyım, haklıyken haksız oluyoruz. Eskiden Anadolu takımlarının bir kısmı bizi severdi şimdi?

Sen sevme beni, aşkından da yalan senin gibi... En sevdiğim şarkılardan biridir...

Bir kere, Karadeniz takımlarının alayından nefret ediyorum!. Fındıkçısı, hamsicisi, kömürcüsü, çingenesi... Lan elin hamidosu bile "asıl büyük biziz" havasındaydı bi kaç yıl önce... Kim ne derse desin, saha içinde ve dışında potansiyeli olan tek kulüp Bursaspor'dur ve onlarla birlikte hareket etmek çok dogru bir hamle olur.

HOPA'LI TS'Lİ
12.02.2015, 17:27
Bu ülkede Trabzonspor'lu olmak suç mu, günah mıdır yahu

Nedir gördüğümüz bu muamele ve yıllardır çektiğimiz çile

İlkhan
12.02.2015, 18:32
Azerbaycan ligine hayır demem mesela..

KazazogLu
12.02.2015, 18:42

99 Hamburg maçını hatılarım marotandaki çıplak holigan abiler aşşağı atmıştı beni :D Hiç unutmam 14 yaşındaydım... Demem o birçok kişinin görüşü aynı

Sercan Keleş
12.02.2015, 19:00
Protestonun kralını düşünüyorum. Bu sezon şampiyonluk kupasının verileceği staddan kupayı çalmak. Ve müzeye koymak gücü yeten gelsin alsın. Kimse o kupanın çalınacağını tahmin edemez. Güvenlik önlemleri önemsiz birkaç güvenlik görevlisi.

Hem ses getirir hemde bizden çaldıklarına sayarız.

61ronin61
12.02.2015, 20:35
iki o.ç. nun aramasıyla maç yönetiyorsun diyen şikebahçe kalecisine ne başkandan ne taraftardan bir tepki var ilgin bu küfürün direk bizim başkanı kastettiğini ve başkanımıza o.ç. dendiğini kimse görmüyormu acaba işin garip yanı ne başkandan bir hareket ne bir açıklama var artık saygım yok böyle başkana eskiden olsa iki güne mermi manyağı olmuştu o piç kaleci

İlyas Özdemir
12.02.2015, 20:44
maalesef bu saatten sonra ne yaparsak yapalım hiç bir işe yaramaz sadece içimizdeki kini kusmuş oluruz şike olayı patladığı andan sonra şikebahçe Trabzona adım attığı ilk maçta yapacağımızı yapacaktık bu hem fenerasyona hemde hükümete sert bir uyarı olacaktı ama maalesef etkisiz işler yaptık

İlkhan
12.02.2015, 20:44
Bize hak tanınması için ülkeyi bölmeye mi kalkalım? Lazistan mı kuralım? Özerk Trabzon Devleti mi kuralım? Askere kurşun mu sıkalım?

Ne de olsa ülkede hak tanınan insan(!)lar ülkeyi bölmeye çalışanlar oluyor. Mantıklı mıdır?

lazzz61
12.02.2015, 20:53
volkan milli macta stadi terketmisti o ceza verildi mi ?

ben bundan sonra avni akerdeki tum maclarin gerilimli geçeceğini dusunuyorum

tanjugunduz
12.02.2015, 21:01
Arkadaslar protesto her ortamda olmali sadece futbolda degil devlet dairesinde ise giderken ben bilerekTRABZONSPOR rozeti takiyorum yanimda fb lileri hic konsuturmuyorum veriyorum ayari ayrica her ortamda radyo programlarina baglanip dile geyirmek lazim sms atmak lazim . tv lere bol bol tweet atip orgutlenmek lazim kisacasi her ortamda ve bu isi nasil koordineli yapmamiz gerektigini bmn bize gostermeli bizi yonlendirmeli

tanjugunduz
12.02.2015, 21:04
Baska takimlarin maclatina gidip pankart acmaliyiz. Ama gercekten etkili pankartlar hatta tvdeki tartisma programlarina mesaj atmak lazim

beratika
12.02.2015, 21:07
Vira taraftar gurubu böyle bir görsel şov için hazırlanıyor galiba.Malzeme ve maddi destek istiyorlarmış.Facede gördüm.

şenol.08.borçkalı
12.02.2015, 21:31
Bazı arkadaşlar başka lige başvursak hiç birsey olmaz engellerler diyor

Bazıları ligden çekilirsek bayram ederler diyor

Bazıları alternatif ligde takım bulamıyız diyor :)

Bunlardan hangileri gerçekleşir bilmiyorum ama Şundan çok eminim

1 Bütün Dünya evet şike tescillidir dese , içerisi istemedikten sonra bize Hakkımızı vermezler ,vermeyeceklerde
# Sağlaması : Son 4 yılda yaşanan kılıflar, yenidenler,sözler,görmezden gelmeler çok net ortada

2 Trabzonsporumuz ligden Çekilme , Alternatif lig kurma Girişimi yapsa veya Azeri ligine başvursa BELKI OLMAYACAKTIR...Ama görmezden gelen vicdansız menfaatçi kılıfçılar İŞİN CİDDİYETİNİ ANLAYACAKTIR ve Trabzonspor'u kaybetmeyi göze alamayacaktır..
# Sağlaması : Bu aksiyonları aldığımızda bütün Türkiye ve Dünya Kamuoyu Gözünü bu meseleye çevirecek zaten % 70 in üzerinde bizi HAKLI gören KAMU VICDANI devreye girecektir.

Olay bu kadar basittir

Yakmaya yıkmaya kırmaya isyan etmeye gerek yok

Bugüne kadar ağladık ve Vicdan bekledik

anlamadılar

Artık Isteme vakti

İstemeninde bize en yakışanı bunlardır

Sent from my iPhone using Tapatalk

M.Kılıç50
12.02.2015, 22:08
Avrupa puanimizin silinmeyecekse şaka maka azerbaycan ligi düsünülmeli.
Ordanda bir kac eleme daha cok oynayarak Sampiyonlar ligi en kötü Avrupa ligi!

ibrahim
12.02.2015, 23:01
Türk ligi olmasın. Gavurlar daha adaletli. En iyisi Gürcistan Ligi.

Tayfun Ozdemir
12.02.2015, 23:50
Katiliyorum ama UEFA tarafindan takima gelebilecek cezaya yol ocabilecek gosterilerden kacinmak lazim. Ceza olmadikca her turlu sekilde TFF ve FB ifsa edilmelidir.

Derin Trabzon
13.02.2015, 09:58
Üzerimize kefen giyek, kutsal hüllooooğ dansı yapak, zaten bizimkilerden anca bu beklenir başkada bir halt yiyemezler.

uniqueTS
13.02.2015, 10:25
Napoli maclarinda formamiza sponsor olarak "2010/11 We just want justice"
yazilmasi lazim. Istersek türkce, almanca ve fransicaylan inglizce beraber de olur.
bakalim pfdk denen serefsiz toplumu buna ne diyebilcek.

Travelair
13.02.2015, 12:39
Bir öneri de benden olsun: Şike yapan ve şikeye destek çıkan herkesi, gördüğümüz her yerde yüksek sesle "Haram olsun, şikeyle kazananlara yazıklar olsun" gibi cümlelerle protesto edelim. Lokantada, sokakta, mekanda... İnsan içine çıkacak yüzleri kalmasın. Herkes bu kampanyaya katılırsa etkili bir yöntemimiz olur

Erdal DİLEK
13.02.2015, 13:06
Napoli macinda herkes siyah giymeli. 61. Dakikada herkes beyaza bürünmeli. Ayrica uefa ve tff nin şikeye verdigi töleransada vurgu yapilmali. Pankart veya karaografi gibi..

Kubilay ŞAHİN
13.02.2015, 15:39
Bir öneri de benden olsun: Şike yapan ve şikeye destek çıkan herkesi, gördüğümüz her yerde yüksek sesle "Haram olsun, şikeyle kazananlara yazıklar olsun" gibi cümlelerle protesto edelim. Lokantada, sokakta, mekanda... İnsan içine çıkacak yüzleri kalmasın. Herkes bu kampanyaya katılırsa etkili bir yöntemimiz olur

Zamanında havaalanında karşılaştığım Ümit karan'a bu şekilde haram olsun dedim. Adam sana da dedi.

Afiyet olsun olarak mı anladı diye düşünmeden edemedim.

Bizim akçaabatlı osman amcanın çok yaratıcı fikirleri var bu konuda her maçta söyler ama içerik biraz uygunsuz dille anlatıldığı için paylaşamıyorum.

Travelair
13.02.2015, 15:46
Herkes yaparsa etkisi katlanır. Hiçbir yerde rahat edemezler. Bir de kameraya alınır o görüntüler...

Fatih Çelik
13.02.2015, 16:27

Adamlarda mide vicdan olsa zaten bu işlere karismazlardi. Ya da pişman oluo açıklarlardi. O yüzden bunlar afaki şeyler.

Evliya ya sormuşlar dünyayı nasıl bilirsin diye. Kalbim gibi demiş.
Biz de baskalarini kendimiz gibi düşünmeyelim.

Zaten ben umutlu değilim bu süreçten hiçbir şey kazanacağımizi düşünmüyorum.Avrupa'nin adaleti kendinden olmayana işler ama o iş rüşvet ile çözüldügu için boşuna umut ediyoruz.

Medeni tepkimizi gösterip üzerimize düşeni yaparsak yeter benim için. Maleaef millet olarak iltimas adam kayirma hemşericilik adamcilik içimize işlemiş.

Ben her fırsatta şikeyi dillendiriyorum ama ne yazık ki bugüne kadar kimse beni bu konuda desteklemedi. Sonunda Allah'indan bulsunlar deyip açmıyorum agzimi sonuç olarak ya sabır çekerek maçları izliyorum. Belki doğru değil ama böyle. Artık kendimi sıkıp üzmek istemiyorum bu konuda.

Kazım Bostan
13.02.2015, 17:14
bunlar yüzsüz arkadaşlar. gerçekten, afedersiniz f*n*rb*hçeli karakter bozukluğu denen bir hastalık var bence.

geçen bir internet haber sitesinde köşe yazısı okudum. entellektüel dille yazılmış filan biraz okuyayım dedim. şu tarz bi şeydi:

"ülkemiz futbolunun geldiği nokta artık şaşırtmıyor fakat gün geçmiyor ki yeni bir skandal daha olmasın... ts başanı iho hakemi aramış... işte geldiğimiz nokta" vs vs vs. ve sonuç bölümünden bir cümle "sonuç olarak hakem bülent yıldırım hiç iyi performans gösteremedi"

twitter'ına baktım adamın tahmin ettiğim gibi f*nerliydi. yani söylenecek şeyler bu noktadan sonra ahlak sınırlarını zorluyor. güya haber sitesi, ben de dikkatle okuyorum ne diyecek diye. o kötü performans cümlesini görünce şartellerim attı artık.

ne istiyorsunuz be? açık açık söyleyin. "adil olsun yeter" zırvalarını kesin artık, mertçe söyleyin, bu hakemler bize niye DAHA FAZLA kıyak geçmiyor deyin.

ama sonra şereften namustan bahsetmeyin.

söylemek istediğim şu ki, istediğin kadar sokakta gördüğünde tepkini dile getir. ispatlamamız gereken bir şey yok her şey ortada, hiçbir işe yaramaz. çirkefler bunlar.

nalagasıvar
13.02.2015, 17:47
azerbaycan türkiyeden farklı mı ? ... yunan ligine başvur daha anlamlı

İlkhan
13.02.2015, 17:54
azerbaycan türkiyeden farklı mı ? ... yunan ligine başvur daha anlamlı

Yunan ligi farklı mı peki? :)

nalagasıvar
13.02.2015, 17:56
Yunan ligi farklı mı peki? :)

daha anlamlı olur ... " rum dölü " değil miyiz milletin nazarında ? ...

F. Yıldırım
14.02.2015, 00:37
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/13/c006e5ff95f25d27787d5272265d5f66.jpg

çok mu şey istiyorum?

cakalkerem
14.02.2015, 00:43
valla artık ne bu MHK ya ne TFF ye ne PFDK ya güvenim inancım kalmadı....

sen ne yaparsan yap bu denyolara birşey fayda etiyor..

Hakemi aramaya 180 gün ana avrat kufure 4 maç...gs maçına ayar çekiliyor...

direk kırmızıya 1 maç...

oda basarım lafına 30-40 gün...

hakemlere el altından aramak serverlardan isimlerin cıkması ceza yok..

ne yaparsanız yapın..
bu kokmuş çürümüş futbol liginden zevk aldırmayacaksınız bize.....tüpçü nün bombaları.....
hala nasıl oralarda kalıyor anlayamıyorum

Hüseyin Başoğlu
14.02.2015, 00:51
Protestomuz nasıl olmalıdan önce protestomuz kime olucak onu belirlemeliyiz.

Protestomuz fenerbahçenin küme düşürülmemesinemi yönelik olucak ??

Gideriz 15 günde bir samandıraya. fener her maç öncesi tesislerden çıkmadan önce toplanır 'siz bu lige ait değilsiniz' diyerek otobüsün tesislerden çıkmasını engelleriz. Maça gitmesine engel oluruz olabildiğimizce.

Protestomuz siyasilere yönelik mi olucak ?

Yürüyeceksin ankaraya TBMM'ye orada eylem yapacaksın.

Protestomuz UEFA'ya mı olucak ?

Avrupa kamuoyu ve basınıyla geniş çapta irtibata geçip kamuoyu oluşturucaksın.
Türkiyedeki bu hukuksuzluğu sürekli gündemde tutup ülkeyi kötüleyeceksin.

Ya da neyse bütün bunları boşverin.

Biz stada gider küfür ederiz, rakip oyuncuyu yaralarız, maç çıkışıda 2-3 futbolcumuza küfür ederiz sonra gider mışıl mışıl uyuruz.
Yarınada her şeyi unuturuz.

ucurum
14.02.2015, 11:47
Her gün meclisten geçen biri olarak Meclise yürümekle okyanusa taş atmak arasında bir fark yok...

Türkiye'de yapılacak protestoların büyük bir çoğunluğunu yaptık. Fenerasyon ile Türk insanına anlatacak bir şeyimiz kalmadı.

Hedefimiz, dünya basını ve üzerine gideceklerimiz yine fenerasyon ve ek olarak uefa olabilir.

poetricus
14.02.2015, 12:15
İskoç protestosu yapalım.

David_LuiZ4
14.02.2015, 12:54
Gene bi ağlama duvarı açılmış..İş bitmiş geçmiş atı alan üsküdarı geçmiş hala 2011 kupa fenerasyon mhk hakemler diye zırvalıyorsunuz hoş ama boş konuşuyorsunuz..

Daha Trabzonspor'un da yargılandığı Çağlayan'a 5 kişi toplayamamışsın mahkeme salonlarını şikecilere sokakları taraftarlarına bırakmışsın işte tapeside var şikebahçeyi küme düşmekten kurtaran siyasete ve onun müstevlilerine gerekli şamarı sandıkta çarpamamışsın şikecilerin 3 Temmuz'dan sonra Trabzon'a geldikleri ilk maçta sahaya çıkarak bir şikeci 2.lig takımına itibar kazandırıp dirayet gösterememişsin Trabzon'da sabahtan akşama kadar kahvehanede çay içip kağıt sallamışsın sonra geliyorsun burada nasıl protesto edelim diyorsun..Yahu bu çorapören 3 senedir tff başkanı bunu oraya atayan da belli kurulları aynı değişmedi önündeki şike teşvik belgesine "yansımadı" diyen bir adamdan ne bekliyorsun yani bugüne kadar nerdeydin ne bekledin ne aldın bu adamı tff genel kurulunda yeneceksin burdan protesto mrotestoyla olmaz bu işler..Bi arkadaş da kareografi yapalım demiş..Bak bu jan mari kılıklı havaalanında salya sümük futbolcu öpen kayınçosunun düğününde gibi tur atan cahillerle ancak maça kızı kupa kızı iskambil kareografisi yaparsın..O tiplerin böyle sanatla zekayla kareografiyle işleri olmaz..

Trabzonspor'un çok ciddi aydın bilgin taraftarlara ihtiyacı var asıl kök neden burada..Biz sadece günlük tartışmalarla vakit öldürüyoruz..

Camianı gücünü bilgiyle göstereceksin aktiviteyle böyle binaya tüp asarak atlet atarak olmaz bu işler bunlar sadece milletin gazını alır güldürür ama başka bi arkadaşın Zero or Euro Tolerance düşüncesi baştan aşağa kalite ve ilgi çekicidir..Mücadele böyle verilir yoksa Legia lılar sizin gibi kahvaltıda camide kahvede 2011 in şampiyonluğu bizimdir diye boş boş 3 sene bunu konuşmayacak icraat yapacak ve takımının bugünkü futbolunun geçmişten daha önemli olduğunu ve kazanılacak daha bir çok kupanın gelecekte onları beklediğini bilecek..

Saygılar..

Courage
14.02.2015, 12:55
Bilinçsiz ve kendisi için neyin iyi olduğunu bilemeyecek kadar şuursuz toplumsal sınıfları harekete geçirmek ve mevcut düzeni yıkmak için uğraşan ama hiç bir zaman başaramayan ''aydın'' kesiminin içine düştüğü durumdayız.

Yukarıdaki tanımlamaların tamamına sahip çıkmamakla beraber yinede şekilsel olarak benzediğimizi düşünüyorum. Kendi taraftarımız ve rakip taraftarları (çoğunluğu) olaya futbol dışındaki faktörleri hesap ederek bakıyor. Kimsenin kısa vadeli düşünmeyi bir kenara atıp sakin kafayla geleceği düşündüğü yok.

Yaklaşık 5 yıldan beri hem sürecin başlaması hem de bugünlere gelmesinde baştan ayağa karar mercii siyasetti. Siyasetten kastın ise sadece hükümet olduğu hesaplanarak eylem planı yapmak ve ona göre konumlanmakta bir anlam ifade etmiyor zira muhalefetin tutumu en az hükümet kadar keskindi ve şike organizasyonu yapan çetenin yandaşlarına yaradı. Bir muhalefet partisi lideri olayın baş faili kişiyi cezaevinde ziyaret etti diğeri Salı konuşmalarının neredeyse her ikisinden birini şikeci propagandalarını tekrarlamaya ayırdı.

Biz bizim payımıza bu işte insanların nasıl kanalize edilmesi gerektiğini bilemedik. Doğru stratejiye yanlış taktik uyguladık ,mahkeme salonlarının tamamında kazanmamıza rağmen algı yönetimini beceremedik.

İnsanları ,kişilerin kendi durumlarına göre hayatlarında büyük yada küçük yer edinmiş siyasi partilere oy atmamaya veya sırt çevirmeye çağırırsanız bırakın İstanbul'u Trabzonda bile karşılık bulamazdınız ,bulamadık ta.Bunun yerine her partiliyi partisi içinde bu konu üzerinde daha aktif olmaya çağırsaydık işleri değiştirebilirdik.

Yakın bir tarihte Ülke ve yurtdışındaki bütün Taraftar gruplarının tamamının büyük bir toplantı tertip edilerek (gerekirse 2 gün sürecek şekilde) bir araya gelip bundan sonraki yol haritasını tartışmaları ,orta bir eylem planında mutabık kalmaları ve varsa aralarındaki siyaset muhiblerini temizlemeleri gerekiyor. Aramızda ,atılacak en ufak adımdan siyasi tercihini ön plana çıkararak kaçınan insanlar varsa bunları kovmadan hiç bir organizasyon yapma veya yapsak bile amacına ulaşma şansımız yok.

Travelair
14.02.2015, 15:16
Protesto çok önemli. Halkın gözündeki yerleri çok önemli. Yoksa gazetecinin asker kaçağı sorusundan kaçarak kilitli kapıları zorlamaz, alışveriş merkezindeki bir protestoya tepki göstermezlerdi. Gördüğümüz her yerde yüksek sesle bunlar protesto edilse hem medeni demokratik hakkımızı iyi kullanırız, hem de kamuyouna sağlıklı ulaşırız

61ronin61
14.02.2015, 18:15
hala demokratik yollar diyorlar bu demokratik yolların hiçbir faydası yok gram faydası yok ve olmayacakta yürüdük f.f.f. ye tüpü astık ne oldu stadta protesto yaptık demokratik şekilde bi ton ceza yedik hala kimse anlamadı galiba ülkede bile en çok kim bağırırsa o kazanıyor ör:aziz ör:iktidar vb bize yetmişler -seksenlerde filan niye saygı duyuyorlardı biliyormusunuz çünkü bizden korkuyorlardı o zamanlar dündar kııç alattin çakıcı mehmet ali yılmaz vb onların zamanıydı kimsede hakkımızı yiyemiyordu korkudan ben demokratik tepkilere inanmıyorum bana komedi gibi geliyor hatta belkide bize gülüyorlar ama onların anlayacağı dilden konuşsaydık gülmezlerdi korkarlardı ve korkudan saygı duyarlar hakkımızı yiyemezlerdi

Courage
14.02.2015, 18:40
hala demokratik yollar diyorlar bu demokratik yolların hiçbir faydası yok gram faydası yok ve olmayacakta yürüdük f.f.f. ye tüpü astık ne oldu stadta protesto yaptık demokratik şekilde bi ton ceza yedik hala kimse anlamadı galiba ülkede bile en çok kim bağırırsa o kazanıyor ör:aziz ör:iktidar vb bize yetmişler -seksenlerde filan niye saygı duyuyorlardı biliyormusunuz çünkü bizden korkuyorlardı o zamanlar dündar kııç alattin çakıcı mehmet ali yılmaz vb onların zamanıydı kimsede hakkımızı yiyemiyordu korkudan ben demokratik tepkilere inanmıyorum bana komedi gibi geliyor hatta belkide bize gülüyorlar ama onların anlayacağı dilden konuşsaydık gülmezlerdi korkarlardı ve korkudan saygı duyarlar hakkımızı yiyemezlerdi

Şu saydığınız isimlerin (belki Mehmet Ali Yılmaz biraz) hangisinin Trabzonspor için bir işe koşturmuşluğu veya aracı olmuşluğu vardır?

Dönem dönem sahneye çıkan ''güçlü insanların'' memleketlerine bakarak ,ülkede kimin borusunun öttüğünü tespit etmek mantıksız geldi bana.

Kasım BEKTAŞ
14.02.2015, 18:42
bu ülkede demokratik yolla yapılan hiç bir protestoyu kimse tınlamaz

bir şey istiyorsan ve vermiyorlarsa

kıracaksın, dökeceksin;
dönüp bir bakarlar

yıkacaksın, yakacaksın;
o zaman istediğini verirler.

fanatikdevri
14.02.2015, 18:43
Gökdeniz,twitterda yardırmış,hiç tahmin etmezdim ondan.

Hüseyin Başoğlu
14.02.2015, 18:47
Arkamızda herhangi bir siyasi destek var da haberimiz mi yok ? Nereye kırıp döküyorsun.

Seve seve bizim işimiz demokratik yollardan olacak. Başka çare yok.

Sokağa inip zarar verirsek herkes üzerimize çullanır, ellerine koz vermiş oluruz davayı komple kapatmaları için.

Kürtlerin arkasında siyasi destek vardı vurdular vuruldular istediklerini alıyorlar şimdi, fenerin arkasında her zaman vardı kırdılar döktüler benzinlik yaktılar istediklerini aldılar, bizim camia koyun olduğu için hiçbir b.k alamadı alamazda bu saatten sonra.

Tolga Okumuş
14.02.2015, 19:38
Trabzonda hiçbir zaman Trabzonspor'un menfaatlerini ön plana çıkaran çoğunluğa ulaşamazsın.
Haliyle de planlanan eylemler böyle sayfa aralarında azınlıklara kalır.
20-30 kişilik grupların bez parçalarına boya ile yazdıklarından başka da bir gelişme olmaz.

Tolga Okumuş
14.02.2015, 19:46
Bu aralar @UĞUR DURTAŞ isimli arkadaşımın yazdıklarını beğenerek okuyorum.
Süper tespitleri var.
Daha biz kendi oyuncularımıza nasıl davranmaları gerektiğini gösteremedik.
Enaramoyu attırmaya itiraz bile edemeyen takımın oyuncuları,
kendi arkadaşı atılırken 3-4 kişi haricinde hakemin yanına gitmeye tenezzül edemeyen adamlar,
kadıköyde korkularından faule bile itiraz edemeyenler,
haklıyken bile sarı kart yemesine ragmen kendini savunamayanlar...

Protestoyu bizim futbolculara yapacaksın ki Sivas gibi züğürt takımına kupadan elenmenin ,istanbulda korkudan iki pas yapamamanın ne kadar acı verdiğini anlamaları lazım.
Ondan sonra taraftarda yavaş yavaş kıpırdanma olur.
Belki...

ucurum
14.02.2015, 22:00
Bence sesimizi çıkartmayalım seçimler geldiğin de Tayyibe %80leri yaşatalım! Ah Osmanlı ah ne güzel olurdu!

Fatih Ç
14.02.2015, 22:49
Şu saydığınız isimlerin (belki Mehmet Ali Yılmaz biraz) hangisinin Trabzonspor için bir işe koşturmuşluğu veya aracı olmuşluğu vardır?

Dönem dönem sahneye çıkan ''güçlü insanların'' memleketlerine bakarak ,ülkede kimin borusunun öttüğünü tespit etmek mantıksız geldi bana.

Hala Mehmet Ali Yılmaz demek körlüktür başka bir şey değil :mad:
Adamın kanalı Şike tv den daha çok destek veriyor Şikecilere farkındasın umarım.

Courage
14.02.2015, 23:02
Hala Mehmet Ali Yılmaz demek körlüktür başka bir şey değil :mad:
Adamın kanalı Şike tv den daha çok destek veriyor Şikecilere farkındasın umarım.

Sakin ol dostum. Senin kadar olan bitenin bende farkındayım. Sadece göstermelik (veya sembolik) düzeyde de olsa başkanlığımızı yaptı. Eh ,bugün artık sayamadığımız yanlışları olduğu gibi dünde sayılabilecek kadar az olan doğrularını ve katkılarını da söylemek durumundayım. Adil olmak bunu gerektirir.

Ve bu sebepten dolayı kendisini parantez içine aldım.Ama yekune bakarsak diğerleri ile aynı konumdadır her halukarda.

Hasan Habip Özbay
19.02.2015, 19:04
Çok iyi fikirler var ve bunları tartışıp en iyisini ve etkilisini lig bitmeden yapmalyız yönetim bizi takipte emin olun fikir sunmaya devam

halil ibo
19.02.2015, 19:49
Bu akşam yapılabilecek en iyi protesto yapılmalı ! (UEFA=TFF=Şikebahçe....Nah (!) zero tolerance )

alone_6161
20.02.2015, 09:07
Napoli maçında herhangi bir protesto pankart oldu mu?

halil ibo
20.02.2015, 11:46
Napoli maçında herhangi bir protesto pankart oldu mu?

Şikecibaşına ve şikebahçeye edilen küfürler dışında bir şey duymadım,görmedim.

Derin Trabzon
20.02.2015, 15:28
al sana protesto

Şunu Trabzon meydanına asacaksın, alem taraftar görsün, öyle koftiden sallamakla olmuyor.

yaranozlu
20.02.2015, 18:37
Ne protestosu o işler de geride kaldı, hele şu iç güvenliği peketi de çıksın, yolda yürürken bordo-mavi bereden alacaklar bizi. İlk insan adem baba dönemine doğru her kulvarda ilerliyoruz. Ben bu lanetlenmiş ülkeden umudumu 96 yılında kaybettim, gitgide daha da kötü oldu. İlerisi de daha karanlık, sporu geçtim, her bi şeyi pislik içinde, TFF diyoruz, şu meclisin haline bak. Bir gün fırsatını bulup şu ülkeden kurtulup, dışarıdan gülmek istiyorum. Gittiğim yerin takımını da tutar futbol açlığı onla doldururum. Çok yorucu bu ülke...