PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özür Dile Marcelinho!

Sayfa : [1] 2

#10 Fietra
25.10.2006, 01:18
Vestel Manisaspor maçında bana kalırsa çıkarılması yanlış olan Marcelinho'nun tepki vermesi haklı olabilir.Ancak seçtiği yöntem kabul edilemez.

Tamam Musampa girerken zoraki tokalaştın.Şefik Erkaya bir şey uzattı almadın.Szymek yatıştırmaya çalıştı surat yaptın.Hepsini anladık.Hepsine de hak verebiliriz ancak formayı yere çalmana kimse önemsenmesin demesin.Hele hele bu takımda Teknik Direktörlük vazifesi yapan Ziya Doğan hiç demesin!

Ben Marcelinho'yu asalım keselim asla demiyorum.Marce Gökdeniz gibi affedilmez bir hata yapmamıştır.Özür dilesin bizim gönlümüzü alsın.İstediğim tek şey bu.

Marcelinho'dan özür dilenmesi isteği zaman çıkıp paşa paşa özür diler ancak ona özür diletecek adam ben şu an da görememekteyim.Neden mi?

Ziya Doğan maçtan sonra bu olayı önemsememek lazım demiş.Biz de yaptık demiş.Banane sen yaptıysan BJK bilmem nerede.Cezadan hiç bahsetmemiş.Bence Ziya Doğan da özür dilesin.O da kavrayamamış Trabzonspor'un büyüklüğünü.

D.N:Osursak Bmn'ye ve Trabzonspor camiasına zarar veriyor mübarek.Bu kadar korkak olmayalım.Tartışmadan bu kadar kaçmamak gerek.Forumun güllük gülistanlık yer olması gerekmiyor.Şeker lokum gibi olması gerekmiyor kimse kimseyi kandırmasın.Gerçekler acıdır ve gerçeklere tartışılarak gidilir.Başlıık kilitlensin lügatını da kaldırın artık.

Volkan Yavuz
25.10.2006, 01:21
Görürsün 1-2 Gün sonra Özürdiler Marce merak etmeyin! Berlin de az mi yapti böyle yaramazliklar! Cok SImarik bu Marcelinho :)

BDiler61
25.10.2006, 01:22
marcelinho mutlaka özür dileyecektir

sweetrose
25.10.2006, 01:23
öZÜR DİLEMEK onun yapması gereken öncelik bu saattten sonra..

cınar#7
25.10.2006, 01:26
bu kadar tepki olucagını bilse yapmazdı özür diler,olay buyutulmemeli

sweetrose
25.10.2006, 01:26
bu kadar tepki olucagını bilse yapmazdı özür diler,olay buyutulmemeli

Futbolculara bazı değerlerimizi öğğretecek seminer versinler o zaman!!!

Tevfik Kılıç
25.10.2006, 02:02
Yaptığı hareket çok ama çok çirkin. Tabiiki özür dilsyecektir.Ama bu çirkin hareketi bilinçli yaptığına asla düşünmüyorum.

coolank
25.10.2006, 02:39
arkadaşlar yapılan olay çok sevimli değil tabii ki .... ama olaya bir de şuradan bakın yani marcelinho sizce o büyük formayı mı yermek için yere attı yoksa bence iyi oynadıgı sayılabilecek olan maçtan çıkarıldıgı için mi ? hakkı var mı buna yok tabii ki ...ama kendinizi bir an onun yerine koyun ziya dogan hazretleri yeni adet çıkardı adam ne oynarsa oynasın ikide bir dışarı almaya başladı ve bence gerçekten hiç de o kadar kötü değildi üstelik kendi yerinde oynamamasına ragmen ... birde bu açıdan düşünün adam kaç kere burası benim yerim değil diye konuştu ...maçtan sonra ziya dogan hazretleri bu konuyu uzatmayın dedi ki dogru ... ben serdar bali ye gene hayran kaldım !!!!!!!!!!! hem diyor uzatmayın sonra allttan alttan fitili veriyor ...zaten ilk günden beri ona kafayı taktı şimdi eline koz geçti adamı yıpratacak ...pekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tüm arkadaşlarıma bir sorum var ..... sayın hüseyin çimşir takımı taraftara götürmedi herkesin tepkili oldugu fatih akyel götürdü ....bu dogru mu ... takım da gidemedi zaten 4 5 futbolcu ancak gidebilmiş...o forma ne kadar büyük ve kutsalsa degerli ise bu takımın da gerçek sahibi herkesin bildiği gibi taraftardır ...ki bence tekrar yazıyorum o formayı takıma hakaret olarak yere atmadı hepinizin gördüğü gibi tepki olarak yaptı .... bazı arkadaşlar demiş marcelinho özür dilemeli dogru katılıyorum ama peki takımın kaptanın yaptıgı ayıp ve yanlış haraketten dolayı özür diledi mi ?

Erman
25.10.2006, 03:25
Ziya Doğan maçtan sonra bu olayı önemsememek lazım demiş. Biz de yaptık demiş. Banane sen yaptıysan BJK'de bilmem nerede. (...) Bence Ziya Doğan da özür dilesin. O da kavrayamamış Trabzonspor'un büyüklüğünü.

Bravo Fietra! Muhteşem koymuşsun. Ben Trabzonspor tarihinde o formanın yere atıldığına şahit olmadım. BJK'de GS'de FB'de olur. Dinin imanın para olduğu her yerde olur.

Ziya Doğan'ın Trabzonspor'un büyüklüğünü kavrayamadığı iki çok açık örnek:

1. 20 dk, yorulmuş, hali kalmamış bir Vestel'i ceza sahasına sıkıştırıyorsun, geride ALTI ADAMın bekliyor. Top yapacak, kilit paslar verecek, uzun şut atacak Szymek'i oyuna almaktan KORKUYORSUN.

2. Resmen zaman geçirmek için, beraberliği korumak adına, utanmadan sıkılmadan 90+3'te adam değiştiriyorsun.

Bunları düşününce, Marcelinho Trabzonspor'a saygısızlık falan yapmadı.

ahmetansu61
25.10.2006, 09:33
ne şimeki burda ziya hocanın kararlarını şimek yüzünden eleştirenler heralde şimeki en son 2 sene önce izlediler. malesefki şimeki unutalım artık. ben onun devre arasında gönderileceğinden adım gibi eminim artık.
son 15 dk baskılı oynadığımız maçta kimin aklına beraberliğe yatmak gelir. umutu oyuna sokacağı sıra 90 dk dolmamıştı bile. ama top dışarı cıkmadığı için 90+3 de oyuna girmek zorunda kaldı.

Ali Özcan
25.10.2006, 09:47
Tamam tartışın konuyu.Bakalım sizin burada bu konuyu tartışmanız Marcelinho ya özür diletebilecek mi? Hiç düşünmüyorsunuz ki bu adam Almanya daki parlak kariyerinden vazgeçip Trabzon a geldi.Havaalanında 1000 kişi karşıladı,Herkesin beklentisi birşeyler vermesiydi.Adı üstünde yıldızdı o...Ama gel - gör ki senin Korkak teknik Direktörün Onu, hem de çalışıp didindiği,ilk asistini yaptığı,ilk ciddi şutunu attığı maçta oyundan aldı...(marce bişey yapmadı diyenler bir kere daha izlesinler.Oyundan çıkmadan daha 10 saniye önce taa forvetten bizim sahaya kadar adam kovalayıp topu kapmıştı...) Değiştirdiği Musampa Marcelinho dan daha mı etkili oldu ? Ya bu adamlar aynı anda oynasa kıyamet mi kopar ? Sonra o anlık sinirle ters hareket etti istemediğimiz bir şekilde formayı çıkardı ve önüne attı...Bu takımda oyundan çıkarılacak en son oyuncu Marcelinho dur ve BELKİ Gökdeniz dir.Ama korkaklık adına adam harcandı.Her oyuncu değişikliğinde ZD 'IN aklına ilk gelen isim neden Marce ? Hedefi saptırmayalım...Davranış TRABZONSPOR FORMASINA veya CAMİAYA değil ZİYA DOĞAN a dır...O tepki aslında hepimizin tepkisidir.Yoksa orada ben olsaydım rakip patır patır oyuncu değiştirirken izleyen ve sonra da Marce yi oyundan alıp Musampa yı sokan,maçın bitimine 3 saniye kala Umut u oyuna sakan Ziya nın suratına okkalı bi şamar atardım...ZİYA ÖNCE TRABZONSPOR UN BÜYÜK TAKIM OLDUĞUNU ANLAYACAK, EN AZINDAN MARCELİNHO KADAR ANLAYACAK SONRA BU TAKIMI ÇALIŞTIRACAK...ben beraberlik istemiyorum...ben hücum futbolu düşünen saldıran heyecan veren bir takım istiyorum...7-0-3 sistemiyle oynuyoruz.Marce - Ersen - Gökdeniz ilerde diğerlerinin hepsi bizim kalenin önünde...biraz Musa Büyük çıkıyor,her çıktığında karşı kale yerine bizim kale strese giriyor.Bunu Ziya görmüyor...Ziyayla olmuycak ama istikrar adına bence kalsın...Bu olayın sonucu olarak da Marcelinho ve Onun bu davranışının sorumlusu olan Ziya Doğan el ele tutuşup özür dilesinler.Bu konuyu hortlatıp tekrar açmışınız...Tartışın bakalım ne faydasını göreceksiniz...

Erkan
25.10.2006, 09:54
Marce beni dun aksam aradi, abi cok cok ozurdilerim dedi, taraftarimizdan da diliycegim... Ben de ona tamam evladim yavrucugum bidaha yapma dedim :)...

Mustafa Mahmutoğlu
25.10.2006, 10:03
TRABZONSPOR formasının değerini daha kavramış değil heralde marcelinho.bence özür diler.

Harun
25.10.2006, 10:08
Özürü mecbur dileyecek.Fakat formayı yere atmanın ne kültürle, ne hırsla nede tepkiyle bağdaştırılması yanlış.Tepkini vereceksen,direk soyunma odasına git,yedek kulubesini tekmele,kramponlarını çıkar at,sana verilen pet şişeyi fırlat ama asla formanı atma!Formayı çıkarmak hırslanmaksa o farmayı çıkarana kadar seni sahadan çıkaranı düşün ve tepkini o şahsa ver.

EmrahYalçınalp
25.10.2006, 10:47
1- Marce bence de özür diler ve bu iş biter.

2- Herkes kendi işine baksın. Biz hangi topic ne zaman kilitlenir sorusunun cevabını da biliyoruz, gerçeklerin tadının nasıl olduğunu da. ÖM ile rahatsızlığını dile getiren arkadaş/abilerle gayet mantıklı diyaloglar kurduk, sanıyorum tatmin oldular ki tartışma olmadı, anladık birbirimizi. Usül, yol yordam bilmek gibi kavramlar Trabzonspor'un formasından daha az değerli değildir.

goldeneye61
25.10.2006, 11:11
ya arkadaslar marcenın yaptıgı kabuledıle bılır bır sey degıl ama onun gıb bır topcuda bızım takıma geldıgını ıunutmayalım ya.boyle topcualrı bızımkusturmememız lazım ya.sonra transfer donemınde ne topcu alıyoz n ebırsey gıdıp nere elalemın elınde adam var onalrıolıyoruz.marcelınho bızım referans ıcın buyukbır nımettır ve bu oyuncunun kalıtesı asla atrtısılmaz.ben onunyaptıgını dogru bulmuyorum ama belkıde kendıhırsından dolayı ıyı oynamadıgında doalyı bole bır sey yapmıs olur hemn adamı asıp kesmıyelım.asıl onemlı olan zıya hocanın tavrı yıne eskı zıhnıyete donmeye basladı taklım yın edurdu bıran once onun uynadırmak lazım tekrardan adam kayırmay aabsladı.sen marcelınho gıbı topcuyu yerıundeoynatma hemde adam ıyı oyanuyor durmdan oyundan ala dur alınmasına karsıyımm o gıbı topcuların ne zamn n eyapacagı bellı olmaz yaa.ezıklerde hıc gordunuzmu yıldız oyuncunun kenara alındıgını..ben kesınlıkle maecelınhonu kenara alınmasına krsıyımm.zoya dognın artık eskızıhnıyetınden kurtulamsı gerekasamkayıracagına formayı hak edene versın.bu arada hasan ucuncuyude yok etmeye basladı..bılmem anlaatbılıyom mu..

kolombo
25.10.2006, 11:18
yapmayın arkadaşlar bu kadar duygusal bakmayın olaylara eminimki sizde halı sahada top oynarken kızıp bordo mavi formanızı yere atmışınızdır.büyütülecek bir konu değil hatta medya önünde asla adamlara resmen malzeme veriyoruz.bir sinirle veya hışımla bunu yapmış olabilir önemli olan insdanların niyetleridir.bu konuyu lütfen daha fazla germeyelim..bu camia ya bundan çok daha büyük hakaretler yapılmıştır kendi içinde....LÜTFEN BİRAZ SAĞDUYU...ABU ARADA İNTERNETSPOR DA YAZILARINI SEVEREK OKUDUĞUM SEDAT TUNALIYI DA SON KALEME ALDIĞI YAZIDAN DOLAYI CAMİA NIN KÜÇÜK BİR PARÇASI OLARAK HUZURUNUZDA ESEFLE KINIYORUM..

Can basten
25.10.2006, 11:47
Arkadaşlar lütfen yıllar sonra bi yıldızımız olmuş onu üzmeyin kırmayın. Çok mu yani formayı yere çalmışsa, forma en nihayetinde bir bez parçası değil mi, hem bu puma formalarına en çok karşı çıkan bizler değil miydik? Helal olsun Marce'ye... Böyle süper kariyerli, süper yetenekli bir futbolcu, Trabzonspor gibi adı sanı duyulmamış bir takımda süper oynadığı, kalsa önceki maçlarda yaptığı gibi harikalar yaratacağı bir karşılaşmada oyundan alındıysa ne yapsa yeridir.

Bir daha böyle bir olay tekerrür ederse gelip Avni Aker'in çimlerine hacetini yaparak göstersin tepkisini vallahi de haklıdır billahi de.

Eee böyle olur bu yönetimin yıldızı.

AYYILDIZ
25.10.2006, 11:58
marce aslında hala çubuklu formayı çıkarmayan puma'ya kızmıştır.özür diler bugün

Vkgz
25.10.2006, 12:01
Olur böyle vakalar,özür diler marce olayı kapar

AKSOY_61
25.10.2006, 12:11
ziya doğanda özür diler marcelinho da

Akın_61
25.10.2006, 12:17
özürdiler kapanır bu konu büyütmemek lazım ortamı germek faydadan çok zarar sağlar......

turkercan
25.10.2006, 12:21
arkadaşlar bu konuyu bi an önce kapatalım çünkü yerel basın imha planlarına çoktan başlamış. taka gazetesi marce satılıyor die başlık atmış bizde üstüne gidersek bu yönetim onu yollar. marce performansını her hafta yükseltiyor. dünde çok güzel oynadı bence. tabiki hataları oldu ama genel bakınca gerçektende trabzonspor için savaştığını göreceğiz. bir gökdeniz bi marce gördüm dün sahada. golü yediğimizde marcenin nerde olduğuna dikkat edin! direğin dibindeydi adam. bir forvet oyuncusu gelmiş defansa yardım ediyor!! bence marce ye bu kadar yüklenmeyelim özür diler kapanır olay. asıl özür dilemesi gereken ziya doğandır hem bizlerden hemde marcelinhodan.. hem bizlere saygısızlık etti (umut 90+3) hemde marcelinhoya.( takımda o anda en çok ihtiyaç duyulan topun ayakta tutulmasıydı, bunuda en iyi marce yapabilirdi)

Cengiz Çubukcu
25.10.2006, 12:23
belki bu olaydan sonra özür diler ve olay kapanır üstüne üstlük performans olarak da eski haline yaklaşır, umut fakirin ekmeği....

AKSOY_61
25.10.2006, 12:24
bencede kapansın bu başlık
rakiplerin ekmeğine yağ sürüyoruz

turkercan
25.10.2006, 12:27
ısrarla belirtmek istiyorum, bu seneki kadar hiç ümitli değildim şampiyonluk için. ben bu sene şampiyonuğa daha çok inanıyorum ve inandığım birşey daha var. O da şampiyon olursak en büyük katkı marcelinho olacak.

SZYMEK55
25.10.2006, 12:46
Arkadaşlar lütfen yıllar sonra bi yıldızımız olmuş onu üzmeyin kırmayın. Çok mu yani formayı yere çalmışsa, forma en nihayetinde bir bez parçası değil mi, hem bu puma formalarına en çok karşı çıkan bizler değil miydik? Helal olsun Marce'ye... Böyle süper kariyerli, süper yetenekli bir futbolcu, Trabzonspor gibi adı sanı duyulmamış bir takımda süper oynadığı, kalsa önceki maçlarda yaptığı gibi harikalar yaratacağı bir karşılaşmada oyundan alındıysa ne yapsa yeridir.

Bir daha böyle bir olay tekerrür ederse gelip Avni Aker'in çimlerine hacetini yaparak göstersin tepkisini vallahi de haklıdır billahi de.

yıldız oyuncuymuş da küstürmemeliymişiz de. hadi ya. sen kimsin be kardeşim o formayı yere atıosun. hangi takımda oynarsan oyna, sen oyundan çıktığında o formayı yere atamazsın. daha bunu öğrenememiş bi adamdan yıldız falan olmaz. marcelinho herthe berlinde atmış mı hiç formayı yere? burda atıor neden? çünkü görüor ki bu takımda ona karşı gelebeilecek biri yok. adam haftalardır hiçbişey yapmıo sahada hala ilk onbir başlıo maça.
bence şu gün marcelinho süresiz kadro dışı bırakılmalıdır. paf takımla idmanlara çıkarılmalıdır.
HİÇ KİMSE TRABZONSPORDAN BÜYÜK DEĞİLDİR

Ozan
25.10.2006, 12:50
yabancı oyuncu olması bu durumda müsama gösterilecek demekdir . o formanın anlamını bilmeden yaptı bunu ben ona inanarak söylüyorum . özür dileyecekdir . daha sonrada o formanın anlamını anlatmaları lazım tüm yabancı oyunculara ...

İslam Sezer
25.10.2006, 12:53
inşallah marceye anlatırlar yaptığı yanlışı ve o da anlar özür diler ve olay kapanır.bana bu olay t.d.giray bulak'ın 90.dakikada gs ye gol atıp maç 1-1 e gelince elindeki TS eşofmanını kendini eleştiren taraftara tepki olarak yere atıp tepki alışını hatırlattı.

Erman
25.10.2006, 13:11
Arkadaşlar, Taka'nın bugünkü baskısında bakın Marcelinho'ya nasıl bir tepki göstermişler. Ben çok beğendim.

http://www.takagazete.com/resim/img/trabzondonuyor.jpg

kuzey_lee
25.10.2006, 13:14
sadece marcelinho mu özür dilesin?

maç sonu f.akyelin açıklaması :

''VESTEL Manisaspor maçını değerlendiren takımımızın ikinci kaptanı Fatih Akyel, alınan beraberliğe rağmen önemli olanın deplasmanda puan almak olduğunu dikkat çekerek, "Biz bu gruptan çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.''

trabzonspor için önemli olan deplasmandan puan çıkarmak öyle mi?bu yani trabzonsporun büyüklüğü..marcelinhodan önce fakyelin özür dilemesi gerekir.birinin bu aklı evvele büyüklük nedir,trabzonspor nedir,trabzonspor deplasmanda alınan beraberlikten mutlu olmaz öğretmesi lazım..

@FLU
25.10.2006, 13:28
taşıdığı formanın değerini bilmeyen adamın bize faydası olmaz çok küfür ettim o hareketine bence gitsin ki o formanın bizim için ne anlama geldiğini cümle alem görsün ayrıca top mu oynadı da çıkarken trip yapıyor yaptığı sadece bir asist var gerçi ondan önce çıkması gereken musa gibi bir topçu vardı marce biraz hatalı bir değişiklikti iyi değildi ama kötü değildi ayrıca marce hiç denildiği gibi bir topçu değil daha önce de söyldeim gene söylüyorum bana gene tepki vereceksiniz ama o dünya yıldızı ünvanını oynadığı futbolla almış olamaz bu kadar kör olunmaz sinirlerim çok bozuk kusura bakmayın

Can52
25.10.2006, 13:29
Futbol oynamis herkes bilir Soyunma odalarinda neler oldugunu.
Formalar ordada sinirden yere atilir (Bu 8.amatörde bölgedede ayni, Real Madridde ve Trabzonsporda ayni)..tek fark kimsenin görmemesi...

Gecen hafta Lorant in hareketini gündeme getirmeye calistridilar.
O ne yapmisdi? Golden sonra sag yumrugunu havaya kaldirmak ve sol elini üstüne vurmakti...
Bu olay Avrupada siki sik görünür, yani bir nevi kuvvet isareti, rakibi kücümseme veya rencide etme gibi bir düsünce yok....
Ama , nedense bu olay gündeme degisik sekilde geliyor...

Marcelinho ne yapmis?? Tabiki davranis hatalidir ve büyük kulübe yakismayan bir tavirdir....
Ama ben yinede onun kötü niyetle yapmadigini düsünüyorum...
Olay sadece kizginliktan dolayi gelisen bir olay...
Elbette özür diler , özür dileme ile kendisi kücülmez ve olay kapanir...

Olayin simdi diger boyutlarina varalim...
Cok kisiyi hayal kirikligina iten bu davranisi, Marcelinho nun "Kötü karekterli" ve "ukalalik" olarak varsayalim...
Cezalar verilsin, kulagi cekilsin derken, bir saniye demek gerekir...

Marcelinho eski kulubünde 2 yildir sorunlu sezonlar gecirdi...
Yani Trabzona gelemsi ile sorunlari bitmis birisi degildir, eger o konuya yönelceksek...
Surda Türk Insani bir seyi kabul etsin...Ya biz sadece bizim örf ve adetlere uygun yabanci Futbolcular alalim... Uzun yillar arastirdiktan sonra Futboclulari kendi camiamiza kabüllendirelim...

Yada Pazara cikip sona kalan yabanci Futbolculari herseyi ile kabullenelim (birde Havalimaninda deliler gibi karsilaniyrsa) ve olayi uzatmayalim....Veya hata yapilirsa olayi fazla büyütmeyelim...

Ben bu hatacigi yapdigi halde , öyle kötü bir niyet degil hayal kirikligi yüzünden yaptigini düsünyürum. Özür diler ve bir daha yapmaz...

macka61
25.10.2006, 13:38
büyük ihtimalle para cezası gelecek marceye kızıyoruz ama o bu hareketi bilerek yapmamıştır sonuçta o yabancı böyle şeyleri bilmez hırsından yaptı ama yinede özür dilemeli taraftarın gönlünü alması için

Miraç Atalay Çiftçi
25.10.2006, 13:39
Marcelinho git gide ortegaya benzemeye başladın...Sonumuz hayırlı olsun...

Oysa ki ne hayallerimiz vardı...

YIKILMAZ_61
25.10.2006, 13:39
MARCE SATILIYOR

Brezilyalı futbolcunun dünkü Manisa maçında yaptığı hareket bardağı taşırdı...

Lazaroni’nin gitmesinden sonra Trabzon’da huzursuz günler yaşayan problemli Sambacı devre arasında Arabistan’ın Al Ahly takımına gönderilecek ARAPLAR PEŞİNDE Trabzonspor’a astronomik şekilde transfer edilen Brezilyalı futbolcu için devreye giren Arap takımı Al Ahly, Bordo-Mavili ekipten 1 ay önce istediği Sambacı futbolcu için yeniden harekete geçti. Lazaroni’nin gidişinin ardından Trabzon’da huzursuz günler yaşayan Sambacı futbolcunun dünkü Manisa maçındaki forma fırlatma hareketi bardağı taşırdı. Yönetim, devre arasında Marcelinho’yu Arabistan’ın Al Ahly takımına gönderecek. SAMBACI’YA TEPKİ Trabzonspor’un Brezilyalı futbolcusu Marcelinho’ya Bordo-Mavili taraftarlardan büyük tepki geldi. Vestel Manisaspor müsabakasının 70. dakikasında Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından oyundan alınan Sambacı futbolcu, oyundan alınmasına sinirlendi. Yedek kulübesine giderken Ziya Doğan’a sinirlenen Brezilyalı futbolcu formasını yere fırlattı. Marcelinho’nun bu hareketi Bordo-Mavili taraftarları çileden çıkardı. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, müsabaka sonrası kendisine bu konu hakkında yöneltilen soru üzerine, “Bu tür müsabakalarda böyle şeyler olabilir. Fazla büyütmeye gerek yok. Müsabakanın stresiyle yapılmış bir hareket” şeklinde ifadeler kullandı.

Salih61
25.10.2006, 13:42
Arkadaslar kendimizi onun yerine koyalım stres yorgunluk hepsi var adamda hemen asıp kesmeyelim

Murat Hızal
25.10.2006, 14:09
Büyütülen konuya bakın marce özür dilesinmiş.Bence özür falan dilemesin maç içinde hırslı oyununa devam etsin.Bir zahmet bizide anlamasın.

Biz olaylara duygusal yaklaşabiliriz gayet normal ama profesyonel oyuncular bu şekilde bakmıyorlar.Bu takımın geçmişi, kültürü neymiş ne değilmiş pek önemsediklerini sanmıyorum.Onun için, iş olsun diye özür dilemesindense sahadaki o hırslı mücadelesine devam etmesini tercih ediyorum.

Bakın adamı hemen arap takımlarına sattık bile.Bence marcelinho çok faydalı ve hırslı oynuyor .Marcelinhoyu kaybedersek artık Hasanı Hüseyini Ferhatı her hafta banko 11 izleriz.

YIKILMAZ_61
25.10.2006, 14:14
Büyütülen konuya bakın marce özür dilesinmiş.Bence özür falan dilemesin maç içinde hırslı oyununa devam etsin.Bir zahmet bizide anlamasın.

Biz olaylara duygusal yaklaşabiliriz gayet normal ama profesyonel oyuncular bu şekilde bakmıyorlar.Bu takımın geçmişi, kültürü neymiş ne değilmiş pek önemsediklerini sanmıyorum.Onun için, iş olsun diye özür dilemesindense sahadaki o hırslı mücadelesine devam etmesini tercih ediyorum.
abi ne demek bakmaz bakmayacak... o zmn fatih'te profesyonel oyuncuydu yattara o kadar yedek kaldı hiçbir zmn bu şekilde sitem yapmadı..hırslı oyunu demişsin abi ne hırsı:confused:..ceza alması kanaatindeyim

tamuğ yamtar
25.10.2006, 14:15
İKİYÜZLÜLÜK YAPMAYIN:

Özür dilesin diyen arkadaşların içinde Ziya Doğan gelince göbek atanlar yoktur inşallah.

Biz ısrarla özür dilemesi gerektiğini, gerekirse de takımın başına getirilmemesi gerektiğini söylemiştik.

Neler yazılmıştı neler.

Ziya Doğan gelsin diyenlerin, şimdi Marce'den özür beklemeye hakları yok.

Saygılar.

Kadir Aydın
25.10.2006, 14:17
Bu adam berlinden gelirken zaten huyu suyu bilinmiyor muydu? Bu tür şeyler onun için normal, profesyonellikten bi haber zaten. O yüzden kimse şaşırmasın bu yaptığına, bunları bilerek onu aldık. Şuan kredisini tüketiyor zaten, artık 10 kişi ile mücadele edemeyeceğimizi birileri de görecek.

LORD29
25.10.2006, 14:31
selam arkadaslar FIETRA dediklerine katiliyorum arkadasalr bu nerde görülmüski forma yere atildigini , ben is sebebiyle maci izliyemedim hele hele alaha sükür´de türkiyede degilim onu ben görseydim yemin ederim onu vururdum ne demek lan TS formasini yere atmak onun a...a k......m ben onun pardon arkadaslar tansiyonum cikiyor neyse ???? cümleten herkese hemserilerime yani bütün TRABZONSPOR´lulara mübarek bayraminizi kutlar ve nice bayramlar dilerim ALLAH´dan ve insallah bu sene SAMPIYONUZ

schumi
25.10.2006, 14:32

''VESTEL Manisaspor maçını değerlendiren takımımızın ikinci kaptanı Fatih Akyel, alınan beraberliğe rağmen önemli olanın deplasmanda puan almak olduğunu dikkat çekerek, "Biz bu gruptan çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.''

trabzonspor için önemli olan deplasmandan puan çıkarmak öyle mi?bu yani trabzonsporun büyüklüğü..marcelinhodan önce fakyelin özür dilemesi gerekir.birinin bu aklı evvele büyüklük nedir,trabzonspor nedir,trabzonspor deplasmanda alınan beraberlikten mutlu olmaz öğretmesi lazım..

niye öyle diyorsun fatih, bu beraberliği lig liderinden deplasmanda aldık kolaymı yani bunu başarmak!!!!!!!!

vah trabzonum vah.. kaptana bak, açıklamaya bak!!

bordox
25.10.2006, 14:33
O hareket ne formaya ne de başka bir şeye direkt olarak Ziya Doğan'a.Bir maçta iki futbolcuyu küstürmek nasıl yapılır.
Marce özür diler,yeni bir yer onun için Trabzon ama Ziya Hoca nasıl özür dileyecek bakalım.

SiNaNi
25.10.2006, 14:36
Olur böyle şeyler

Cafer KILIÇSOY
25.10.2006, 15:24
Ya bazı arkadaşları anlamıyorum. adam canımızı dahi verebileceğimiz formayı yere atıyor, siz özür bekliyorsunuz. Peki bir özür sizi tatmin edecek mi. İyi valla canı sıkılan formayı yere atsın, sonra özür dilesin. Nasılsa bazı arkadaşlar için özür kafi. Aynı hareketi Hüseyin yapsaydı eminim Milli duygularınız kabarır ''Asalım, Keselim'' derdiniz. Ama pardon Marcelino dünya yıldızı, değil mi.

Madem özür bütün herşeyi hallediyor, neden Fatih Akyel'e hala antipadi duyuyoruz. Geldiğinde kıyameti koparmış, gelmemesi için maçları boykot dahi edebileceğimizi söylemiştik. Ki o Fatih tüm samimiyetiyle defalarca özür diledi

O formayı alıpta değerini Marcelino ya anlatmak vardı ama neyse...

@FLU
25.10.2006, 15:33
Arkadaslar kendimizi onun yerine koyalım stres yorgunluk hepsi var adamda hemen asıp kesmeyelim

nasıl asıp kesmessin sen ona bu tavizi verirsen bundan sonra olacak tüm olaylarda bu tavizi vermek zorundasın önüne gelen maça kızan skora kızan teknik direktöre kızan bizim aşık olduğumuz uğrunda ölmeyi bile göze aldığımız her fedakarlıkta bulunduğumuz o formayı yere mi atsın ...

ben formamı yere attırmam kardeşim ...

ben herşeyimi verdim o forma için ... (benim gibi niceleri)

bence gönderilsin veya kadro dışı bırakılsın ... (zaten aldığı paranın hakkını vermiyor )

mavikan
25.10.2006, 15:59
size misse misse gibi bir transfer lazım.. marce bir iki gömlek fazla geliyor..

@FLU
25.10.2006, 16:11

değerlerine sahip çıkamayan hiç bir pok olamaz

tamuğ yamtar
25.10.2006, 16:14
İKİYÜZLÜLÜK YAPMAYIN:

Özür dilesin diyen arkadaşların içinde Ziya Doğan gelince göbek atanlar yoktur inşallah.

Biz ısrarla özür dilemesi gerektiğini, gerekirse de takımın başına getirilmemesi gerektiğini söylemiştik.

Neler yazılmıştı neler.

Ziya Doğan gelsin diyenlerin, şimdi Marce'den özür beklemeye hakları yok.

Saygılar.

@: @flu Sen de bunlardansan hiç konuşma ve değerlerden bahsetme.

@FLU
25.10.2006, 16:26
@: @flu Sen de bunlardansan hiç konuşma ve değerlerden bahsetme.

kardeşim ziya doğan konusu apayrı bir konu benim değer verdiğim şey sayesinde para kazanan bir insan gelip onu yere atacak bu resmen ekmeğe ihanettir ziya doğanın gelmesine bende karşıydım o ayrı ... konu farklı ve verdiğin örnek bunun alakası bile yok ben özür dilesin demiyorum özür le halledilecekler şeyler vardır halledilmeycek şeyler vardır ... marcelinho nun yaptığının telafisi yoktur ben özür kabul etmiyorum .

t-sat
25.10.2006, 16:32
Tekrar tartışma çıksın istemiyorum ama Gökdeniz'in yaptığı sindirildikten ve affedildikten sonra bu tabiri caizse hava civa.

tamuğ yamtar
25.10.2006, 16:32
@: @flu

Ben özür dilemesi yeterlidir diye ifade kullanmadım zaten.

Verdiğim örnek ayrı değil,AYNI.

Bizi satıp gidenle, formayı atan arasında fark yok.

Veya olur böyle şeyler, biz de yapmışızdır diyen arasında.

Demek istediğimi tam anlayamamışsın. Sakin okursan anlaşacağımızı zannediyorum.

tamuğ yamtar
25.10.2006, 16:35
@: @flu

Ziya Doğan'ın gelmesine ben de karşıydım demişsin.

O zaman her yazdığının başımın üstünde yeri var.

Marce'ye tepki koymana ne diyebilirim ki bu durumda zaten.

Benim lafım Ziya gelince göbek atanlaradır.

Marce'yi değerlerden, Trabzonspor'un büyüklüğünden bahsedip sakın eleştirmesinler.

Yakışmaz. İkiyüzlülük olur. Anlaşmışızdır umarım.

karayamayman
25.10.2006, 16:47

İyi hatırattın.

Bence Marchelinho'nun oyun tarzı aynı Misse Misse'ye benziyor.

Zaten o da bize gelmeden 2 yıl önce Belçika'da yılın futbolcusu seçilmişti.

O sezon hiç değilse yeni transferlerden Vugrineç'te isabet sağlamıştık.

@FLU
25.10.2006, 16:59
tamug yamtar

Bak güzel hemşerim sinirli olduğum doğru belki yanlış şeyler de söyleyebilirim ama o forma atılmaz güzel abim atılmaz ....

Ziya hocaya gelince sen bizi bırakıp gitmesini nasıl bu konuyla aynı tutarsın fatih akyeli örnek versen ameenna diyicem ..

daha ziya hocanın neden gittiğini bile bilmiyoruzki belki adam bizi düşündü gitti belki başka bir şeyler var belki o zaman ki konunlar gelinen nokta da adam bize daha fazla zarar vermemek için bize artık faydalı olamadığını düşündüü için gitti belki senin dediğin gibi yarı yolda bıraktı gitti onu kimse bilmiyor ... ama bence bizi satmadı bizi satcak olsaydı bjk nin teklifini kabul ederdi ...

yani bana göre hayatta aynı kefeye koncak bir olay değil ziya hocanın ve marcelinhonun olayı ...

Ben 25 yaşında bir Trabzon taraftarıyım istanbul da doğdum büyüdüm memleketimden senelerce uzak kaldım hasret kaldım ... ama özümden asla ben babamdan büyüklerimden gördüm Trabzon aşkını önce onların Trabzona olan aşkına aşık oldum sonra Trabzonuma ... ben küçükken hiç unutmam bir gün evde soyunurken sokaktan gelmişim terliyim top oynamışız annem diyor olm üstünü değiş diye ben üstümdeki Trabzon formasını çıkarım yere atıyorum başka bir şey giyiyorum o sıra içeri babam giriyor bana diyorki ;

olm o giyip terlettiğin forma için biz neler verdik ne fedakarlıklarda bulunduk soframızdan eksiltik maçlara gittik gençliğimizi verdik o da bize bunların karşılığında ne kupalar verdi ne o forma benim hakkımı ödeyebilir ne de ben onun ... Ve ben o formayı sana alırken nasıl mutluydum biliyormusun da sen o formayı öle yere atıyorsun ben hep hayelini kurdum oğlumun o forma içinde benimle el ele gezmesinin hayalini maçlara gelmesinin hayalini ama sen o benim sana ne duygularla aldığım formayı yere atıyorsun dedi ...

Aslında daha bir çok şey dedi yaşım 10 muydu 11 miydi neydi hatırladıklarım bunlar ...

Şimdi babamın ve babam gibilerinin yaptıklarını o forma için ben yapıyorum ve babam olm biz yaptık da ne oldu diyor istemeyerek beni frenlemek için .

Dünkü olaya babamın verdiği tepkiyi vermiycem ayıp olur

Şimdi sen bana bu adamı asmayalım diyorsun yok arkadaş orda durcan

Herşeyden önce insan ekmek yediği yere ihanet edermi

Soruyorum sana sen yediğin ekmeği yere atarmısın ...

Punisher-61
25.10.2006, 17:40
bu olayi o kadar uzatmayin be

AkYaZiLi61_Ts
25.10.2006, 17:48
ben askerim...arkadaşlarla dün akşam maçı izliyorduk...generlisi bjklisi gslisi falan...ilk yarıyı izleyemedim...ikinci yarı gördüğüm kadarı ile marce yi değildi...ziya hoca ou aldı...kulübeye giderken çok sinirli idi...kulübeye gidince formayı çıkarıp yere attı...arkadaşalr benimle dalga geçmeye başladı...hadi verin cezada görelim diye...toplasan 5 tane falan varız ts li...ceza konusunda mutlaka verilmeli...ünkü ezikler bizimle asla dalga geçemez...öte yandan onu kaybetmememizde gerekir...çünkü ona yatırılan paralar havaya gitmemeli...iki haftadır oyundan alıyor onu ziya hoca bence iyi yapıyor...kendini toparlasın bu takım marceye kalmadı kalmazda...ya mücadele et yada çek git...kaçamak güreşme...

My
25.10.2006, 17:50
Marcelinho'nun yaptığı büyük terbiyesizlik. Zamanında Fatih AKYEL'in de yaptığı büyük terbiyesizlikti. Aynı Ziya DOĞAN'ın beceke teklifinde ki hadisesi gibi. Hele hele Gökdeniz'in yaptığı terbiyesizliklere bakılırsa bunlar ak kaşıktır ak. EGE hadisesinde olduğu gibi. Hay Allah! Say say bitmiyor! Meğer ne kadar çok terbiyesiz varmış bizim takımda yahu.

Hadi Marcelinho'yu bilemeyenimiz yok, zaten Marcelinho bu demek. 3 5 gün sonra çıkar özürdiler zaten. Ya Ziya DOĞAN'a ne demeli. Olayı öyle bir alttan aldı ki alacak yeri kalmadı başka anasını satayım. DOĞAN'ın bünye geniş olabilir. Forma'nın terli olması hasebiyle yere atılmasını gayet doğal karşılayabilir ama bu işi bu kadar maymuna çeviremez! Adamın ekranda dediklerini dinlerken dona kaldık, ne diyor bu diye.

HACIOSMANOĞLU'na sorduklarında Trabzonspor forması değerlidir, değerini bilmeleri gerekir dediydi. Bilmezlerse gerekeni yaparız dediydi. Sözünün takipçisiyiz, bakalım formaya verdikleri değer ne kadarmış.

Recep Çaltepe
25.10.2006, 17:53
Tekrar tartışma çıksın istemiyorum ama Gökdeniz'in yaptığı sindirildikten ve affedildikten sonra bu tabiri caizse hava civa.

Doğru söze ne denir...

Bence son derece normal bir olay Marcelinho'nun yaptığı. Bunu bırakıp önümüzdeki Rize maçına bakalım.

Selman
25.10.2006, 18:05
Doğru söze ne denir...

Bence son derece normal bir olay Marcelinho'nun yaptığı. Bunu bırakıp önümüzdeki Rize maçına bakalım.

Üstad eyvallah Gökdeniz'inkiyle kıyaslanmayabilir ama normal demeyin Allah'ınızı severseniz.

Hareket her ne kadar Ziya Hoca'ya yapılmış olsa da yere atılan Trabzonspor formasıdır.Sizin bu açıklamalarınızdan Trabzonspor formasının da normal olduğu sonucunu çıkarırım ben.

Marcelinho'ya Ziya Hoca'nın verdiği ceza yetmez.Vereceği de yok ya zaten.Yere atılan Trabzonspor formasına karşılık Trabzonspor yönetiminin ceza vermesini bekliyorum.Ziya'da kimmiş?

Recep Çaltepe
25.10.2006, 18:07
Doğru söze ne denir...

Üstad eyvallah Gökdeniz'inkiyle kıyaslanmayabilir ama normal demeyin Allah'ınızı severseniz.

Hareket her ne kadar Ziya Hoca'ya yapılmış olsa da yere atılan Trabzonspor formasıdır.Sizin bu açıklamalarınızdan Trabzonspor formasının da normal olduğu sonucunu çıkarırım ben.

Marcelinho'ya Ziya Hoca'nın verdiği ceza yetmez.Vereceği de yok ya zaten.Yere atılan Trabzonspor formasına karşılık Trabzonspor yönetiminin ceza vermesini bekliyorum.Ziya'da kimmiş?

Normal'den kastım, Gökdeniz olayından sonra böyle bir şeyin devede kulak kaldığıdır.

Gerçekleri söylemek gerekirse iki olayı da kesinlikle tasvip etmiyorum, etmeyeceğim de.

Selman
25.10.2006, 18:10
Bunları da cümlene ekleseydin zaten senden alıntı yapmazdım kardeş:D

marcelinhos100
25.10.2006, 18:11
abartmayın be yok babalarından öyle görmüşler bu kadar değer verdiğiniz takıma allah bilir ne küfürler ediyorsunuz parazitlik yapmayın denizli maçını bjk gs maçını erciyes maçını marcelinho sayesinde aldık dünkü asisti süperdi adam kafayla bile gol attı daha ne bekliyorsun ilk 4 hafta gökdeniz ne yaptı kötü mü şimdi gökdeniz görmüyormusunuz ronaldinhoyu ne yapıyor barcelona yenildi 2 maçtada ne ooldu sizin gibi bilinçsiz taraftarları yok da o yüzden problem yokm özür dilemesine bile yok safatadan konuşmayın işiniz yokmu sizin yoksa marcelinho bunları okuyormu zannediyorsunuz hele o flu mu ne kimse o

mavikan
25.10.2006, 18:21
misse misse ile kıyaslanıyorsun be marce.. git kafana sık, yapacak başka bir şey yok.. konunun da tartışılacak bi tarafı kalmadı!..

Bartuğ13
25.10.2006, 18:23
bir kere yanlış mıydı oyundan alınması saçmalamayalım lütfen.en yerinde karardı.bir de lütfen bazı arkadaşlar trabzonsporun büyüklüğünün farkına varsın.formanın arkasında yazan isim değil önündeki amblemdir önemli olan.marcelinhoyu çok seviyosanız alın mahalle maçlarında oynatın.özür dilemek zorunda kimsen kimsin.isterse ronaldinho olsun umrumda değil.o herif özür dileyecek

gurbetci61
25.10.2006, 18:40
Marcelinho herta´daki simarik günlerini hatirliyo ama TRABZONSPOR baska özür dilemesi sart , en yakin zamanda basin toplantisi yapmali ve özrünü dile getirmeli kücümsenecek bi davranis degil

KuĞu
25.10.2006, 18:43
ben marcelinhonun yaptığından çok dahi ziya doğanın bitime 3 saniye kala umutu oyuna sokarak bize kazandırdığı 3 saniye sonrası aldığmız 1 puanın sevincini yaşıyorum!!!!! harika bunu yapmak cesaret tecrübe ve zeka ister!!!!

dahi insan ziya doğan!

marcelinhos100
25.10.2006, 18:45
tamam çoçuklar dilemiş gece de forma ile yatmış anlaştık mı

Kul
25.10.2006, 18:47
Yıldız diye kimse bişey demek istemiyor sanırım o formanın hakkını vermeyeceksin ve sonra da oyundan çıkarken yere fırlatacaksın.. Yazık çok yazık gereken neyse yapılmalı..
Yattarasız takım bişey yapamaz derlerdi, derbileri kazandık. Marcelinhosuz da bişeyler yaparız herkesin yeri doldurulur..;)

gurbetci61
25.10.2006, 18:49
tamam çoçuklar dilemiş gece de forma ile yatmış anlaştık mı

kücümseneek bi durum degil sirtinda olan bi bez parcasi da degil sen bi klubün formasini giyiyosan ordan ekmek yiyosan yaptigin hos degil marcelinho icin normal olabilir ama trabzonspor taraftari icin degil

marcelinhos100
25.10.2006, 18:53
bakın bjk maçı ricardinhoyu adam 48 de oyundan alıyor mal bu adamlar ben söyleyeyim tahammülleri yok

hüseyin toraman
25.10.2006, 18:58
ya hu arkadaşlar bu olayı çok abartıyoruz biz taraftar olarak çokmu iyiyiz takım yenilince futbolculara küfür eden biz değilmiyiz bu futbolcular TRABZONSPOR un futbolcuları değilmi o zaman....TRABZON daki bjk maçında sahaya atılan koltuklar bizim stadın koltukları değilmiydi biz taraftar yapınca iyi futbolcu yapınca kötü olmaz böyle.... her ikiside tesfip edilemeyen oyaylardır ama bir sinir anında yapılmıştır hoşgörülü olmak lağzım... yakmak yıkmak kolaydır ama tamiri zordur yıkıcı değil yapıcı olalım olayları çok abartmayalım olmasaydı iyiidi ama olmuş... dış güçlerin oyununa gelmeyelim TRABZONSPOR umu yıkmak isteyenlerin ellerine koz vermeyelim... gün birlik beraberlik günü...TRABZONSPOR uma hep destek tam destek

Sacit
25.10.2006, 19:08
özürdiler kapanır bu konu büyütmemek lazım ortamı germek faydadan çok zarar sağlar......

sanki o maçta iyi top oynadı da üstüne bide sinirleniyo

gurbetci61
25.10.2006, 19:10
ya hu arkadaşlar bu olayı çok abartıyoruz biz taraftar olarak çokmu iyiyiz takım yenilince futbolculara küfür eden biz değilmiyiz bu futbolcular TRABZONSPOR un futbolcuları değilmi o zaman....TRABZON daki bjk maçında sahaya atılan koltuklar bizim stadın koltukları değilmiydi biz taraftar yapınca iyi futbolcu yapınca kötü olmaz böyle.... her ikiside tesfip edilemeyen oyaylardır ama bir sinir anında yapılmıştır hoşgörülü olmak lağzım... yakmak yıkmak kolaydır ama tamiri zordur yıkıcı değil yapıcı olalım olayları çok abartmayalım olmasaydı iyiidi ama olmuş... dış güçlerin oyununa gelmeyelim TRABZONSPOR umu yıkmak isteyenlerin ellerine koz vermeyelim... gün birlik beraberlik günü...TRABZONSPOR uma hep destek tam destek

Abicim cok güzel söylemissin yapici olmaliyiz her halükarda ama hatasini anlamak yada kabul etmek költü bise degil medyanin saptirdigi yada manüple ettigi kisminada katiliyorum ama özür dilemeli

Selman
25.10.2006, 19:11
sanki o maçta iyi top oynadı da üstüne bide sinirleniyo

Bir de bu olay var.Nedense Marce'yi destekleyen arkadaşlarla iyi oynadığını söyleyen arkadaşlar aynı.İlk yarı biraz hızlı ve kıvrak olsa 20. dakika da 3-0 olacaktı maç.Yaptığı tek olumlu hareket asisti.Başka gözle görülür hiç birşey yapmadı.Aldığı topları rakibe attı ve çok yavaştı.

erdal6167
25.10.2006, 19:41
ya biraz abartmıyor muyuz. amacı formaya karşı bir hakaret etmek mi ki bu kadar büyütüyoruz. hepimiz bir şeylere kızdık mı elimiz deki şeyleri yere vurma huyumuz vardır. insanız biz. bu konuyu bu kadar büyütmeyelim bence.

adamı küstürüp boşu boşuna takımı o kadar zarara uğratmayalım olmaz mı

Cenkhan
25.10.2006, 19:43
Her olayda geçmişe bakacaksak her yapılanı yutmak zorunda kalırız. Bu zamana kadar hazmedemeyeceğimiz çok şey oldu; takım yararına olur diye hep futbolcudan yana karar alındı. Artık Trabzonspor'un sabit bir karakteri olmalı. Futbol mu ahlak mı?! Ali Kemal Denizci bile bir belgeselde 3 oyuncunun ayağını kırdığını anlatıyor, bırakın kıyas etmeyi..

Kendi içimizde köpürüyoruz, coşuyoruz ama dışardan bakanlar, biz Trabzon'dan laf açınca içimize attığımız şeyleri yüzümüze vuruyor. Yönetimin ve Hacıosmanoğlu'nun (tavır koymaktan usanmayan yöneticinin özellikle) adam gibi bir karar alması lazım. Marçe'ye hafif bir ceza verilir, kötü niyetli değildi denir olay kapanır. Kapanmalı da zaten! Trabzonspor için beynine tekme yemekten çekinmeyen adama küfrediliyor, demek ki bizim için tek önemli olan şey lig bitince adımızdan önce yazan rakam. O konuda yıllardır ne kadar başarılı olduğumuz ortada.

Bu iş skor için her türlü entrikaya yeltenen sözde büyüklere özenmekle olmaz. Bu zihniyette olan takımın yıkılması yakındır. Yönetim elde maket oyun oynayacağına takımla ilgilensin. Anlıyorum bu proje ikinci bir aziz yaratacak, ama biz febe cum. vatandaşı değiliz. İrade göstersinler, bir kez olsun..

erdal6167
25.10.2006, 19:47
canım trabzonum, sen yenisende seni seviyorum, istersen amatör kümeye düş. napaaaaaaan.. .

ahmetansu61
25.10.2006, 19:52
sabahtan beri resmi siteyi takip ediyorum bi özür haberi gelcek diye yok. fazla zaman geçmeden özür dilemesi gerekir. para cesası verilir ve arkasında özür gelirse hiç bir anlamı olmaz çünkü.
bence makul bir özür ama en geç yarın a kadar sonrasında affedilmesi ve para cezasının kaldırılması doğru karar olcaktır. klubden biri sunun kulağını çeksin lütfen.

sweetrose
25.10.2006, 20:11
Özür haberini daha çok bekleriz biz... Tepkiyi koymadığımız sürece onurumuz yerlerde sürünecektir...Şunlar hala öğrenemedi; biz oyuncuya değil renklere aşığız..

Murat Hızal
25.10.2006, 20:27
Ne olacak arakadaşlar özür dileyince,marcelinho formanın kutsallığını mı algılayacak başımız göğe mi erecek tatmin mi olacağız.

Özür dilemesi gerekli diyen arkadaşlar özür dileyince ne değişeceğini bir zahmet açıklayabilirler mi?

Küçükalioğlu
25.10.2006, 20:30
Kurtlar vadisinden bir cümle ile özetliyelim ''VUR KAFASINI GİTSİN KARAHANLI'' kim olduğu önemli değil.

kivancpehlivan
25.10.2006, 20:35
büyütmeyin bu kadar allah aşkına ya adam sadece sinirlendi formayı yere atarken bunu formayı yada takımı alçaltmak için yapmadı herhalde bu kadar düz bakmayın allah aşkına...

Mesut AKYILDIZ
25.10.2006, 20:42
Marcelinho'nun yaptığı hareket kesinlikle tasvip edilemez ama onu bu hareketinden ötürü insafsızca eleştirmenin de gereği yok. Eleştrirken onun bu hareketi yaparken içinde bulunduğu durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Malum hareket belli bir cezayı gerektirir fakat bu ceza takımla ilişkisi kesilmesi veya kadro dışı kalması gibi ağır bir ceza olmamalıdır. Sonuçta oda oyundan çıkmış olmanın verdiği sinirle bu hareketi yaptı, birçoğumuz onu yerinde olsak belki daha da ağırını yapardık fevri oluşumuzdan ötürü.

Murat Hızal
25.10.2006, 20:50
Tabi hatta Marcelinho yetmez Hasanla Hüseyininde kafasına sıkmalıyız.

Güneş Avcı
25.10.2006, 21:16
Kesinlikle sıradan basit bir sinirlenme olayı gibi lanse edilemez..o forma sıradan değil bilmiyorsa öğrenecek ki şu olaydan sonra öğrenmezse artık bir şey demiyorum...

My
25.10.2006, 21:33
Demek ki bazı arkadaşlara göre Trabzonspor formasını çıkarıp yere atmak gayet normal.

Gamze
25.10.2006, 21:52
bu işi şimdi ''ulan marce sen nasıl yaparsın bu işi defol bu takımdan'' muhabbetine çevirmeye gerek yok...

TS formasının ağırlığından bahsederiz hep..Bir TSlu futbolcu için taşıması ağırdır..alın teriyle sulanmak ister her maçta...böyle hafifler yükü..böyle rahatlar futbolcu ancak..ya da böyle olmalıdır özünde..bilerek davranmalıdır oyuncu...bildiğini uygulamalıdır..

önce emek vermelidir forması için..dedim ya ter dökmelidir haketmek ve hakettiğini ispat etmek için..ama bu işin görünebilen kısmıdır...hani şöle diyelim :koşar ya ordan oraya sahada çırpınır ya görürsün onu,ama göremezsin ya hangi hisle yaptığını bunu!!hissediyor mudur??yoksa profesyonellik teriminin uygulanışı mıdır gördüğümüz..bilemeyiz...

-------------------------------------------------

marcelinho emek harcamaktadır evet..terini dökmektedir..çabalamaktadır forma için..ve bu gece ZDnin hakkı olanı kullanarak vermiş olduğu marcenin oyundan alınma kararının üzerine o formasını atmıştır yere...içimiz acımış mıdır bizim??evet çoğumuzun..nasıl yapar dedik değil mi??yapmamalı...bu forma bunu haletmior dedik..saygısızlık dedik..kutsaldır o dedik...kutsalımızı nasıl ayaklar altına alırsın dedik..

kızdık..sinirlendik..ve şimdi sıcağı sıcağına tartışmaktayız..bi küfür etmediği kaldı kimimizin yakında onu da yapacağız...

ama bi durun sakin olun arkadaşlarım...sakince düşünelim..

emek harcadığı bi formayı yere fırlatıor oyuncu??amaç ne??tepki...kime??hocasına,pyundan alınışına...tepki TSa mı??ya da kutsalımıza mı??ya da rahmetlilerimize mi??ya da geçmişimize mi??

ben bunu sinir haliyle yanlış şekilde verilmiş bir tepki olara kgörüyorum...yapılan muhakkak ceza haketmektedir...hem hocaya bu denli tepkiden,hem de tepkinin verilişindeki saygısızlıktan ötürü..hiç bir futbolcu ekmeğini yediği kulübün formasını-forma burda sadece bir simgedir- kendi duygularının ifadesi için bu şekildek kullanamaz..kullanırsa gereken ceza verilir..

gelelim cezanın boyutuna...asalım keselim kovalım gibilerinden yorumlara gerek yok..ağır diyebileceğimiz bir para cezası ve bir takım manevi hatırlatma-tanıtmalarla kangrene dönmeden kesilebilecek bir kol bu!!uzatmanın alemi bence yok...yönetim ya da teknik heyet o kadar da lakayt değillerdir gerekeni yapılır gönlünüz rahat olsun!!

şimdi bi de burda çıkıp marce ve diğer futbolcularımızı karşılaştıranlar varki durumun vahimliğini çarpıcı bi şekilde ortaya koyuyor!!sapla samanı birbirine karıştırmayın!!konunun özünden uzaklaşmayın!!hiç bir futbolcumuz ki karşılaştırlan isim(bkz hüseyin) benim gibi bi çok taraftar için çok değerlidir bu şekilde aşağılanmayı haketmiyor!..onların verdiği emeğe hiç kimse bu şekilde laf edemez!!!bu haramzadelik olur kusura bakmasın kimse!!!ayıp,yazık,günah...

demiştim bir diğer marce başlığında..bi kaç eklemeyle yorumumu yinelemek istiyorum..

bakınız..intihar eden bir arkadaşımız vardı hepimiz biliyoruz..şehit falan gibi bi takım yakıştırmalara gitmiştik hiç yakışmasa da..her neyse çok fazla olayın ayrıntısına girmeyeceğim ancak bunu temcit pilavı gibi önümüze sunmayalım durup durup..bu intihar olayının normal ve gurur duyulacak bir olay gibi görünmesine sebebiyet veriyor bi kere..bunu bu tür konular sonrası dile getirip birtakın karşılaştırmalara gitmeyiniz!!bir TS taraftarı olarak sizlerden ricam budur!!

marcelinho özür dileyecektir elbet!yaptığı terbiyesizliktir ancak buna neden terbiyesizlik adını verdiğimi yukrıda açıklamıştım.sebebim daha farklıdır..

marce yaptığı bu saygısızlığın bedelini de ödeyecektir..ancak bu asıp kesmekle olmayacaktır...hatalar insanlar içindir ve telafisi muhakkak bir yerlerde vardır görülemese de..şimdiyse birbirimize girmektense daha serin kanlı olmalıyız diye düşünüyorum...telafiyi görebilmek için...

Ali Özcan
25.10.2006, 21:53
Marcelinho üzerine

Trabzonspor Manisa kupa maçında Marcelinho'nun formasını ayağının uçuna atması değişik yorumlara neden oldu. Yok efendin o forma yere atılırmıymış, yok efendim Trabzon'a saygısızlık yapılmış. Özellikle Sevgili dostum Sedat Tunalı bu konuda çok hassas. Ama ben bu yorumların hiçbirisine katılmıyorum. Marcelinho o formayı yere takımını rencide etmek için atmadı. Marcelinho'nun tepkisi formaya veya takıına değil hocasınaydı. Ve bu konuda sonuna kadar haklıydı. Sahada gezinen Mustafa Keçeli dururken yine egosuna yenilen Ziya Hoca gitti Marcelinho'yu çıkardı. Marcelinho takımı için sahada kalmak istediği için formayı ayağının ucuna attı. Herhangi bir yere atmadı. Tepkisi zamansız oyundan alınmasınaydı. Oyunda kalmak isteyen oyuncununu ne formaya ne de takımına saygısızlık yapması düşünülemez. Toplum olarak gerilimleri severiz. Birden alev alırız. Ve kurban ararız. Marcelinho'yu kurban etmeyin. Zaten yıldızlar Türkiye'ye gelirken bin bir dereden su getiriyor. Elimizdekini de yitirmeyelim.

Sevgiler saygılar
Serdar CEBE

www.internetspor.com

kuzey_lee
25.10.2006, 22:04
Marcelinho üzerine

Trabzonspor Manisa kupa maçında Marcelinho'nun formasını ayağının uçuna atması değişik yorumlara neden oldu. Yok efendin o forma yere atılırmıymış, yok efendim Trabzon'a saygısızlık yapılmış. Özellikle Sevgili dostum Sedat Tunalı bu konuda çok hassas. Ama ben bu yorumların hiçbirisine katılmıyorum. Marcelinho o formayı yere takımını rencide etmek için atmadı. Marcelinho'nun tepkisi formaya veya takıına değil hocasınaydı. Ve bu konuda sonuna kadar haklıydı. Sahada gezinen Mustafa Keçeli dururken yine egosuna yenilen Ziya Hoca gitti Marcelinho'yu çıkardı. Marcelinho takımı için sahada kalmak istediği için formayı ayağının ucuna attı. Herhangi bir yere atmadı. Tepkisi zamansız oyundan alınmasınaydı. Oyunda kalmak isteyen oyuncununu ne formaya ne de takımına saygısızlık yapması düşünülemez. Toplum olarak gerilimleri severiz. Birden alev alırız. Ve kurban ararız. Marcelinho'yu kurban etmeyin. Zaten yıldızlar Türkiye'ye gelirken bin bir dereden su getiriyor. Elimizdekini de yitirmeyelim.

Sevgiler saygılar
Serdar CEBE

www.internetspor.com (http://www.internetspor.com)

ipinin koparanı yazar yapmışlar..

Mesut AKYILDIZ
25.10.2006, 23:18
MARCELINHO’NUN KADERİ DOĞAN’IN ELİNDE

Trabzonspor’un Brezilyalı yıldız oyuncu Marcelinho’nun, Vestel Manisaspor maçında oyundan alındıktan sonra formasını çıkartarak kulübede yere atması tepkilere neden oldu. Marcelinho’nun kaderini teknik direktör Ziya Doğan’ın raporu belirleyecek.

Marcelinho’nun davranışını mercek altına alan Trabzonspor Yönetim Kurulu, Brezilyalı oyuncunun tepki gösterdiği teknik direktör Ziya Doğan’ın vereceği raporu bekliyor. Fortis Türkiye Kupası’nda Vestel Manisspor ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmanın 72. dakikasında teknik direktör Ziya Doğan tarafından oyun dışına alınarak yerine Musampa’nın oyuna girdiği sırada yedek kulübesine oturan ve formasını çıkartıp yere fırlatarak oyundan alınmasına tepki gösteren Brezilyalı oyuncunun, bu davranışı ekranları başında karşılaşmayı seyreden bordo-mavili taraftarları üzdü.

Trabzonspor Genel Sekreteri Zekayi Fırat Dülger, Brezilyalı oyuncu Marcelinho’nun yaptığı davranışı doğru bulmadıklarını belirterek, "Marcelinho’nun yaptığı bu davranışı tasvip etmiyoruz. Yaptığı davranış doğru değil. Bu olayı fazla büyütmenin de bir anlamı yok. Futbolcuların yaşam biçimlerinde bu tür davranışlar oluyor. Önemli olan bir daha tekrarlanmamasıdır. Milli Takım formasını giyen oyuncuların bile bu tür davranışlar içinde olduğunu zaman zaman görebiliyoruz. Marcelinho kendine kızarak böyle bir davranış içine girmiş olabilir. Oyuncuyla görüşüp teknik heyetin raporunu bekleyeceğiz" dedi.

kuzey_lee
25.10.2006, 23:27
maxim romaschenko geldi aklıma..konya kupa maçında en iyi oynayan olmasına rağmen ziya doğan kendisini çıkartıp yattarayı oyuna almıştı.maxim de oyundan çıkarken kulubeye tavır yapmış soyunma odasına gitmişti.bu da onun trabzonsporda ipinin çekilmesine,ziya doğanın maximi silmesine sebep olmuştu..

hadi be ziya,delikanlıysan tekrar yapsana..ne o nuri amca mı kızıyo?he duymadım,parasını cebinden mi verdi onun..

aferim ziya adam olacaksın :)

Çetin
25.10.2006, 23:30
kızabilir,halı da olabilir ama formayı yere atamaz. bu sebeple özür dilesin. ben tepkisine saygı duyuyorum misal su şisesi fırlatsaydı ziya hocaya üzülmezdim ama formayı yere atmamalıydı.

ts_fan
25.10.2006, 23:47
Evet forma kutsaldır.Yere atmak mı?:mad:
Bu forma satıldı:mad:Ve satan adam hala takımda oynuyor:mad:
Birileri değerlerden mi bahsediyor?
O değerler vakti zamanında tarih olmuştu.
Ne zaman mı?
Değerlere ihanet eden kişi cezasız kaldığında.
Değerlerimiz çoktan tarih olduğuna göre bu saatten sonrası laf kalabalığından başka birşey değil.Keşke Marce'nin şimdi kellesini isteyenler vakti zamanında malum kişinin Trabzonspor'umuzun bünyesinden koparılıp atılması için gerekeni yaptıracak baskıyı koyabilselerdi.
Saygılar...

cabri
25.10.2006, 23:53
Güzel ülkemin güzel insanları hadi göreyim sizi, "Linç" bu toplumun önemli kültür öğelerinden biridir. Çalıştırın mekanizmayı linç edin adamı.

Hiç önemli değil Trabzonspor zarar görmüş, güç kaybetmiş, parası heba olmuş... bunların önemi yok. Önemi olan marcelinho nun linç edilmesidir.

Ligtv de Trabzonspor lu olmayan spor adamları bile bu olaya sizden daha anlayışlı yaklaştılar, adam kulübeye gelmiş oturup terli formasını çıkarmış. Herkesin içinde formayı yere atsa o zaman hakaret olurdu diyen güvenç kurtar a bravo diyorum.

Siz devam edin... size kolay gelsin.

Punisher-61
26.10.2006, 00:43
olayi öyle abartiyorsunuzki.. burda Istanbul basinini gectiniz bee...adami bi dövmediginiz kaldi adami..yakinda bizim futbolcular rakiple forma degistirise vaybee adam kutsal formamizi elin adamina hediye ediyor dersiniz..

Farozlu_Huso
26.10.2006, 01:27
bi hata olmus. belki ozurdilemesi gerekir ama taraftarin tepkiside olumsuz yonde etkiler gibime geliyo futbolcuyu. ben marcelinho nun ilerde cok iyi isler yapacagina inanan biriyim ve bu yuzden fazla abartmaya gerek olmadigini dusunuyorum .

#10 Fietra
26.10.2006, 01:29
Korkak taraftara böyle teknik direktör müstehaktır zaten.Futbolcusundan korkan taraftar istemiyorum.

Farozlu_Huso
26.10.2006, 01:31
sozleri ben anlayamadim .

#10 Fietra
26.10.2006, 01:34
sozleri ben anlayamadim .
Neyini anlayamadın açık açık ayan beyan yazıyorum işte;

Futbolcusundan korkan taraftara lanet olsun.

Hüda Topaloğlu
26.10.2006, 03:36
Hepimiz renklerimizin asigiyiz, hatta formanin yere atilmasina tepkimiz tamamiyla yerli yerinde bir tepkidir ve arkasinda duracagiz, ancak bir formaya veya renklere kutsal demek bana dogru gelmiyor.

Kutsal

1. Güçlü bir dinî saygı uyandıran veya uyandırması gereken, kutsî, mukaddes

2. Tapınılacak veya yolunda can verilecek derecede sevilen, kutsî, mukaddes.

3. fel. Tanrı'ya adanmış olan, tanrısal olan

cabri
26.10.2006, 03:51
Neyini anlayamadın açık açık ayan beyan yazıyorum işte;

Futbolcusundan korkan taraftara lanet olsun.

Futbolcudan korkan taraftar ne demek? Konu ile alakasız ve anlamsız... Yok eğer marcelinho nun üzerine bu kadar gitmeye gerek yok diyenleri kastederek lanet okuyorsan seni saygılı olmaya davet ediyorum. Bu olayı vatan millet meselesi haline getirmenin anlamı yok. Bu işten Trabzonspor zararlı çıkar, bunu idrak edin ve sağduyulu olun...

OFLU
26.10.2006, 06:59
Yapmis bi cahillik diye adami asalimmi yani.Allah allah ne kadar kolay geliyo size yaw.Bi kere kultur farki var hem forma kutsal diyoruz tamam eyvallah ama biei cikipta kutsal forma nedmek diye anlatmismi marcelinhoya adam nerden bilsin kardesim...

bordoylamavi
26.10.2006, 08:15

işte halimiz bu. böyle üçüncü sınıf adamları Trabzonun bünyesine almaya devam edelim. şu ettiği lafa bak ya. 1 puan başarıymış. bırakın ya şu küfürbazları kavgacıları görmek istemiyorum artık. resmen iğreniyorum artık bu Trabzonu küçük duruma düşüren adamlardan

Erdinç Dilek
26.10.2006, 08:30
olayı bende gördüm ilk kez dün, sıkça yaşanan ama pek başımıza gelmediği için bu zamana kadar bizi ilginlendirmeyen bir olaydı marce nin yaptığı... ve eninde sonunda disiplinsiz hareketleri olduğu için bir önceki takımından kovulur gibi transfer edilen marce bir şekilde patlayacaktı, hocaya patlayamadı, ona su uzatan arkadaşa da patlayamadı, patlaya patlaya ağzı dili olmayan formaya patladı, çünkü hocanında su uzatan arkadaşında muazzam bir dili vardı... o eline alıp attığı forma onun için birşey ifade etmiyordu çünkü artık futbola doymuş başarılar yaşamış ve emekliliğine doğru emin adımlarla yürüyordu marce o forma altında, ispat etmek için pek birşey yoktu yada o formanın altında başarılar kazanıp biryerlere gelme gibi bir niyeti... anlayamadı bir anlık bir sinirle bu hareketi yaptı ve o anlık sinir bayağı bir kredisini aldı götürdü taraftar arasında...bir daha tekrir etmemesi dileğiyle

sarman61
26.10.2006, 08:55
Lütfen olayları abartmayalım. Bu formayı yere atması futbolcunun oynama isteğini gösteriyor. Bu olay ne kadar uzarsa futbolcumuz bu işten zararlı çıkar. Ve biz bu futbolcuyu kaybetmiş oluruz. Kendisine gerekli uyarılar yapılır. Türkiyede bu işler önemlidir diye ve mesele kapanır.

Travelair
26.10.2006, 09:17
Bülent Gürkan

Terbiyesiz!

Marcelinho'nun Vestel Manisaspor maçında oyundan alındıktan sonra formasını yere atmasına şaşırmadık. Şaşırmadık ama üzüldük, utandık, kahrolduk. O forma rahmetli Cemil Usta'ların, Mustafa Gedik'lerin, Kör Metin'lerin forması. O forma Necmi'nin, Hami'nin, Ünal'ın, Şota'nın forması. O formada bugüne kadar Trabzonspor'da futbol oynamış 400'ü aşkın futbolcunun teri var. O forma uğruna ne kavgalar yapıldı, ne kanlar döküldü, ne şehitler verildi. Ve Marcelinho o formayı yere atmakla milyonlarca Trabzonsporlu'yu derinden yaraladı. Eski futbolcular isyanda, "Biz o forma için ne mücadeleler verdik, kendini bilmezin biri onu yerlere savuruyor" diyorlar. Eski Trabzonspor olsa, Manisa'da Marcelinho'nun bavulu eline verilir ve 'Haydi aslanım sana güle güle' denirdi. Ama Trabzonspor ne yazık ki son yıllarda eski dinamiklerini kaybetti. Böyle bir irade artık Trabzon'da yok. Her fırsatta bu iradenin varlığından dem vuran, Trabzonspor'un büyüklüğünden, kutsallığından bahseden başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu konuda ne yapacağını doğrusu merak ediyoruz. Son dönemde gelişen olaylarda Trabzonspor'u yönetenler kararlı, örnek bir duruş sergileyemediler. Futbol kamuoyu tarafından her anlamda 'farklı' olduğu için sevilen camia bu ayrıcalığını yitirdi. 'Popülizm rüzgarı' Trabzon'u da sardı, yönetimler para kaybetmemek için geleceği kaybettiler. Bütün bunlardan sonra 'Ne olur' derseniz ancak şu olur. Marcelinho 'özür dilemesi' için güç bela ikna edilir, hafta sonunda da 'yıldız kontenjanı'ndan yine sahada olur. Ve yaptığı bu edepsizlik yeni vukuatlarından biri olarak kabarık siciline işlenir. Ve son dönemdeki nice olay gibi bu 'edepsizlik' de sineye çekilir.

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif

Travelair
26.10.2006, 09:18
Yönetim temkinli
Vestel Manisaspor ile önceki akşam oynanan Türkiye Kupası maçında, oyundan alındıktan sonra yedek kulübesinde formasını çıkarıp yere atan ve dikkatleri üzerine çeken Marcelinho ile ilgili gelişmeler dün de gündemdeki sıcaklığını korudu. Konunun ilk yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılacağı ve olayın karara bağlanacağı dile getirildi. Brezilyalının hareketi geceye damgasını vurmuş olsa da; yönetim kanadı, temkinli davranmayı da kesinlikle ihmal etmiyor.

‘Niyet çok önemli’
Olayı değerlendiren Trabzonspor’un 2. Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, önemli açıklamalar yaptı. ‘Trabzonspor formasının anlamı ve değeri çok büyüktür’ diyen Karadeniz ekibinin idarecisi, “Bunu bilmeyenlere anlatır, öğretiriz. Fakat Marcelinho üzerini değiştirirken böyle bir olayın meydana geldiğini söylüyor. Elbette gereken hassasiyete sahibiz ama olayı gündeme getiren herkesin iyi niyetli olduğunu sanmıyorum. Yanlış yönlendirmelerle hata yapmamızı isteyenler oluyor” diye konuştu.

‘Değerini biliyoruz’
Ziya Doğan’ın duruma hakim olduğunu belirten Bordo-Mavili ekibin idarecisi, “Oyuncularının psikolojisini biliyor. Kararına saygı duyar, arkasında dururuz. Eğer ona da yapılmış bir saygısızlık varsa yine müdahale ederiz. Fakat dediğim gibi anlayıp; bilmeden, hiç dinlemeden değerli bir futbolcumuzu gözden çıkarmamızı bekleyenler de var. Sorumluluklarımızın farkındayız. Trabzon formasına herkesten çok sahip çıkarız. Bunu başkasından öğrenmeyiz” dedi.

Sevgi
26.10.2006, 09:35
İkinci lig B kategorisinden bir takımı çalıştıramayacak kapasitede olan Ziya Doğan'a verirsen Marcelinho'yu olacağı budur.Hem futbolcundan olursun hemde akbabalar gibi tepende dolananları mutlu mesut bahtiyar edersin böyle.Özür dilemesi gereken birisi varsa bu Ziya Doğan'dan başkası değildir.Sağolsun takımı deplasman beraberliklerine sevinecek hale getirmiş.
Aynı forma atma olayını Umut'tan da bekliyorum.Hatta 90+3 te oyuna alınırken yapar diye bekledim ama ...

Gürkan
26.10.2006, 09:35
gortunulerı ızleyemedım ama burada yazılanlardan yola cıkarak.Marce nin hareketi yanlış.kimse Trabzonspor formasına saygısızlık yapamaz.yabancı ülkelerde bu tip şeylere pek önem verilmez mesela bayraklarını iç çamasırı yaparlar.ama ulkemızde bu tıp seylere cok önem verırız.ama ben marcenın kotu nıyetle yaptıgını dusunmuyorum.hocasına tepkısını gosterdı.kaldıkı yabancı oyuncularda bu pek sık rastlanan konu.

yapılması gereken bır yonetucu marce ıle konusur.Taraftarın hassasıyetını bıldırır.bizim bu konularda duyarlı oldugumuzu anlatır.marce de ozur dıleyecek buyuk ıhtımal.bır daha da boyle sey olacagını sanmam yınede olursa o zaman art nıyet aranır.

yoksa asmak kesmek,burayı kurtlar vadisine çevırmeyın.polat alemdarlık yapmaya luzum yok.

cIlgInIm
26.10.2006, 10:21
ziya dogan ona özür dilemem fırsatını verirse o adam özür diler.. bu da şöyle olur.. ilk resmi maçta 90 dk oynucak ve yanında kendi gigi ayagaa top yapmayı bilen musampa oynucak (H H ler degil) o zaman oynadıgı futbolla özür dilemiş olur ve o formayı neden o şekilde yere bıraktıgını anlamış olur zaten unutmuş oluruz...

Murat'
26.10.2006, 10:50
özür dilemesi acilen gerekli keşke böyle bir hareketi hiç yapmasaydı

Bahtiyar
26.10.2006, 11:05
bu sitede yorumları gördükçe trabzon a acıyorum. bir futbolcuyu harcamak bu kadar kolay he. arkadaş yazmış " go marce" marce gider sıkma canını en fazla devre arasına kadar bekler. ondan sonra zd teknik traktörlüğünde ikinci sınıf topçuları izleriz.
ve en önemliside trabzonspor 4. büyük diye iddaa ederiz. şu hale bi bakın büyük takım ve taraftarı.

cIlgInIm
26.10.2006, 11:29
bu sitede yorumları gördükçe trabzon a acıyorum. bir futbolcuyu harcamak bu kadar kolay he. arkadaş yazmış " go marce" marce gider sıkma canını en fazla devre arasına kadar bekler. ondan sonra zd teknik traktörlüğünde ikinci sınıf topçuları izleriz.
ve en önemliside trabzonspor 4. büyük diye iddaa ederiz. şu hale bi bakın büyük takım ve taraftarı.

anlayışlı taraftarın hali başka oluyor .. helal kardeşim.. haklısın valla.. bizim taraftara ne yapacak yıldız oyuncuyu ne gerek var sonra yönetim yıldız almadı aldıda ne oldu yıldız oynatacak bir yıldız hoca almadıktan sonra ne olur..ronaldinhomuz olsun ziya dogan mücadele etmiyor diye oynatmaz..

OFLU
26.10.2006, 11:30
Bu taraftara bu oyuncu fazla dogru.O yuzden ''go marce'' go kardeşim sen zaten istenmiyorsunda 2 günde çekerler ipini burası Türkiye forma kutsal saçlarında abes ne lan o öle sarı siyah delikanlı ol Marce..Harcanırsın-Harcarlar...

cIlgInIm
26.10.2006, 11:35
Bu taraftara bu oyuncu fazla dogru.O yuzden ''go marce'' go kardeşim sen zaten istenmiyorsunda 2 günde çekerler ipini burası Türkiye forma kutsal saçlarında abes ne lan o öle sarı siyah delikanlı ol Marce..Harcanırsın-Harcarlar...

şuna bak ya harcanırsın harcarlar diyor ya ne cok türk filmi izliyorsunuz ya .. gelde gülme böyld adama ya :) :) :) :)

Atalay
26.10.2006, 11:46
yahu yeter yaa...!! adam yedek kulübesine gidip oturduktan sonra formasını çıkartıyor ve o hırs ve sinirle yere atıyor...buna benzer bir hareketi yapacagını anlayan istanbul şaklabanı kameramanlar saniye saniye marselinyoyu takip edip malzemeyi yakalıyorlar... sonra vur abalıya!!yok bu hareketi nasıl yaparmış yok bavulunu hemen toplamalıymış yok go home muş yok vatan hainiymiş... yahu arkadaşlar yeter...!! bu tuzaklara düşmekten bıkmadınızmı ilk önce gökdeniz sonra fatih tekke şimdide marselinyo... bu takımda iki tane yıkdız var biri gökdeniz biri marselinyo!!şimdi bu adi istanbul medyası marselinyonun üstüne oynuyor ve bizde bu tuzaga düşüyoruz!!marselinyonun yaptıgı hareket yanlıştır özür dilemelidir dileyecektirde... ama bu kadar konuyu abartmanın vatan millet sakarya edebiyatına kadar getirmenin anlamı ve mantıgı yok...lütfen artık bilinçli olup bu tuzaklara düşmeyelim....!!

Barış BAKIRTAŞ
26.10.2006, 11:47
Ziya Doğan lazorninin yerine gelince büyük bir sevinç yaşadım çoğu arkadaş gibi ama yine çoğunluğun korkuları bende de vardı.Basit bir örnek yattara ile yaşadığı polemikler. En azından yattara yoktu aklıma gelen ilk hedef marcelinho oldu inşallah problem yaşamazlar diye düşünüyordumki malesef problemler başlıyor. Sebebi marcelinho oyundan düşüyor veya koşmuyor artık neyse. Fbnin maçlarını izliyorum arada alex berbat oynuyor oyuna katkısı sıfır denecek kadar hatta takım bir kişi eksik oynuyor diyebilirim ama td değiştirmiyor çünkü her an birşeyler yapabilir alex genelde de öyle oluyor 85 dk. alex bir ara pası atıyor veya serbest vuruş fener galibiyete gidiyor. Ziya doğan bunu kavramalı artık marcelinho her an bişeyler yapabilir oyunu çevirebilir. Marcelinho çıkıyor yerine musampa neden ikisi bir arada değil ? Bende marcelinho olsam kızarım kariyerim muhteşem yaptıklarım ortada ama yanımda bir tane adam yok orta sahada ondan sonra suçluymuş gibi 60dk oyundan çık. Kızmam formayı yere atmayı gerektirmez yapılan ayıptır kim bile bilir belkide o formayı oyunda kalsa neler yapacağı düşünüp atıp atmadığını ? Bir özür gerekebilir ama go home demeyi hiçmi hiç gerektirmez.

champions
26.10.2006, 11:47
spartaküs
çok haklısın hemde çok

Özkan Şentürk
26.10.2006, 11:53
Olayı bukadar drAmatize etmenin hiç bir anlamı yok.Adamın tepkisi ne formaya, ne camiaya nede klübün tarihine.Adamın tepkisi sadece Ziya Doğan'a.tabiiki buda yanlış.HaKLI yere bile olsa bir oyuncunun hocasına karşı bu tavrı tasvip edilemez.Ancak bu aile içerisnde çözülecek bir problemdir ve büyütmenin anlamı yoktur bence.(Gerçi Ziya doğan ile bu problemleri çözüleceği değil artacağı kanısındayım).GS dede Hakan Şükür'ün gerek milli takımda gerekse kendi klübünde bundan çok daha beter haraketleri oluyor ama orda kimse vay efendim byu nasıl yapılır diye sormuyor.

oskanonur
26.10.2006, 11:58
Yapilan hareket gercekten bizim degerlerimiz acisindan cok yanlis.Bunda hepimiz hemfikiriz.Ancak sunu unutmamak gerekir, bu adam yabanci, farkli bir kulturden geliyor.Yabanci ve ozellikle de marce gibi aykiri birini transfer ederken bazi onemli degerlerin kendisine anlatilmasi gerekirdi.Mutlaka ceza almasi gerekir ancak bu durumdan teknik heyet, takim kaptani ve yonetimin ders almasi lazim.Bir daha boyle olaylarin yasanmamasi tek dilegim.

OFLU
26.10.2006, 12:09
şuna bak ya harcanırsın harcarlar diyor ya ne cok türk filmi izliyorsunuz ya .. gelde gülme böyld adama ya :) :) :) :)

Harcanırsın-Harcarlar kelimelerinin türk filmi izlemeyle ne alakası var?Tükenirsin-Tüketirler manasında kullanılan terimler bunlar ama cok komik geldiyse gül tabi o kadar söylemin içinde gittin ona mı takıldın...gelde gülme ya allah allah cok enteresan.Not:Türkiyeden uzak kaldım uzun zamandır türk filmi izleyemiyorum...

Kobalas61
26.10.2006, 12:10
olay yeterince tartışılmış zaten söylenecek seyler söylenmiş
yalnız birşeyi belirtmek istiyorum formaya kutsal derken ne düşünülerek
deniyor kutsallıktan tam olarak kasıt nedir merak ediyorum

OLCAY ÇAKIR
26.10.2006, 12:14
dün lig tv de görüntüler vardı,ropörtajlar da...

marce'nin formayı gözümüze soka soka yere atmadığı ortada...

maç sonunda bu konu soruldu ve samimi bir şekilde olayı anlattı,yani ortada olay yok...

Asıl konu ZD.

Bu adamı 90 dk.sahada tutmayı,skoru değiştirmek için defanstan adam eksiltmeninde bir formül olduğunu öğrenmesi lazım...

Marce'ye top atan yok...koşmuyuor denen adam defanstan top almaya geliyor..sahada bir kargaşadır alıp gidiyor her maç...

takım oyunu yok..ver gökdenize bassın çalımı,ne güzel dünya..yok böyle bir sistem...

sembolik ceza ile konu kapanmalı...gaza gelmeyelim...

sarsari61
26.10.2006, 12:30
Arkadaşlar şunu anlamalısınız...marcelinho sahada kiminle paslaşacak acaba hiç düşündünüz mü...allah aşkına bu kadar maç izlediniz kaç tane adam akıllı verkaç gördünüz..orta saha top yapma adına berbat..toplar ya sağ açığa açılıyor ya sol açığa(genellikle sağa gökdeniz var diye).açıklarda sıfıra inip orta yapmaya çalışıyor...ortadan gittiğimizde top bi şekilde marcelinho yu buluyor ama paslaşacağı adam yok ki...ne yapsın bu kadar karmaşanın içinde...kaç maçtır daha ceza yayının üzerinde bir frikik kullanamadık...frikik olsa ne yazarda kullanacak oyuncu yok...demek ki trabzon baskılı bir oyun oynayamıyor..al gülüm ver gülüm..2-3 top cu günündeyse kazanma adına birşeyler oluyor..gerisi boş..

kudu_61
26.10.2006, 12:38
Futbolcuların hiçbiri "Oradaydım" belgeselini izlememiş, hiç biri üzerinde terlettikleri formanın ne mücadelelerle buraya getirildiğini bilmiyor, Trabzonsporun amacının ne olduğu nereye hizmet ettiği Trabzonsporun bir şehre hitap ettiği futbolcular tarafından kavranılamamış Trabzonsporun hangi şartlarla olursa olsun başarılı olması gerektiği futbolculara aktarılmamış, Trabzon taraftarının şu zamanda bile köyden maç izlemeye geldiği, ekmek parası ile forma, bilet aldığı bu futbolculara söylenmemiş ise Marsenin bunda suçu ne...marse derhal bir basın toplantısı ile veya resmi internet sitesinde Büyük Trabzonspor camiasından özür dilemelidir O forma kutsaldır bunu marse de bilmeli musampada bilmeli ersen de bilmelidir...

Mehmet
26.10.2006, 13:04
Arkadaşlar futbolcuya yüklenmek bence biraz haksızlık oluyor.
Evet forma kutsaldır diyoruz ama insan bir yere kızdımı formayıda atar kramponunu da atar beklenmedik hareket edebilir. Bu konuyu irdelemek gerekir.
Ben Marcelinho da kabahat bulmuyorum. Kabahat Hoca da yani Ziya Doğan da.. Marcelinho ve Musampa Trabzonspor için x-large oyunculardır. Bu oyuncular sakat olmadığı sürece oynatılmalıdır. Madem oynatılmayacak? Trabzonspor bu futbolculara o kadar parayı niye veriyo ki?
Ziya Doğan'ı sevmeme rağmen bu konuda kendisini sert olarak eleştirmek istiyorum. Öyle şey mi olur? Oyuncu değişikliğini Marceliho'yu çıkartıyosun Musampayı alıyosun!! Ya kardeşim şunları bir yanyana oynat işte dağıtsınlar ortalığı. Marcelinho maç arasında müsait gol pozisyonunda iken kendisine pas verimediği kafasına takılmıştır. Bu yetmiyormuş gibi oynamak isterken oyundan çıkarılmasına kızmıştır. O an sinirden hiç bir şey düşünmeden tepkisini böyle yapmıştır. O tepki formaya değildir. Oyundan alındığı ve şansızlığı içindir.

Futbolcuyu suçlayıp buuz etmeye gerek yok. Futbolcular formasını öperler çoğu zaman. Formayı öptüler diye hangimiz onlara bir hediye verdik madalya verdik! Yapmayın arkadaşlar futbolcuyu oynatmayana kızalım ve eleştiri yapalım. Yabancı oyuncular formda olduğu sürece bir sakatlık ve cezaları olmadıktan sonra sürekli oynatmak lazım. Bunlara dünyanın paraları veriliyor.
Ama şu torpil meselesi varya sırf bu yüzden işler karşıyo böyle istenmeyen durumlar oluyor. Futbol oynayan sahada 90 dk hiç durmadan mücadele edeni oynatacaksın.. Trabzonspor da bazı yıkılamayan adetler var. İçlerine işlemiş.
Bu yıkılmayan vazgeçilemeyen alışkanlıklar olduğu sürece bu takıma başkan ve hoca olarak kimler gelirse gelsin fazla şansı yok. V. Manisa maçı kazanbileceğimiz maçmış ama berabere kalmışız.. Sırf kaprisler yüzünden. Başka bişe değil. Tekrar ediyorum futbolcumuza destek verelim. Bütün futbolculara destek ama yönetime de sopa gerekiyo!!!

oskanonur
26.10.2006, 13:29
Mehmet abi guzel yazmissin, eline saglik.Ozellikle ben de vurgulamak istiyorum ki neden Marce ve Kiki yanyana oynamiyor?

zafercalikoglu
26.10.2006, 13:47
yabancılarımızın hiç biri 90 dk çıkartamıyor,rezillik,oyuncu değişiklğinde ancak 2 yabancı 90 dk oynayabiliyor,yattrada iyileşssin onuda 90 dk oynatmaz ziya hoca,ozaman yabancı futbolcu ihtiyacımız yokki bizim,

serseerii
26.10.2006, 13:55
bence tamam marcelinhonun formayı atması kötü birşey ama bide su acıdan bakmanızı istiyorum hani sderler ya bardaga dolu tarafından bakmak diye bu adam maç içinde öyle bi kazanma hırsı yapmıs ki çıkınca oh be kurtudum demiyo sinirden kendini yiyo ben bu hırsı gördügümden dolayı marcelinhoyu kutluyorum gerçekten

halil ibo
26.10.2006, 14:29
1- Formaya saygısızlık,
2- Hocanın kararına (kararın doğruluğu yada yanlışlığı tartışılır) saygısızlık,
3- Oyuna giren arkadaşına saygısızlık,

Eğer yapılan olumsuz bu hareket eğer cezasız kalacaksa,ne takımda ne camiada saygı adına bir beklentimiz olamaz.Ya ceza yada ÖZÜR...

turkercan
26.10.2006, 14:31
1- Formaya saygısızlık,

Eğer yapılan olumsuz bu hareket eğer cezasız kalacaksa,ne takımda ne camiada saygı adına bir beklentimiz olamaz.Ya ceza yada ÖZÜR...

1-formaya karşı bi saygısızlık yapmışsada bunu bilerek yapmadığına inanıyorum.

2-ya hocanın yaptığı saygısızlık? hem marce ye hem taraftara.

3-oyuna giren oyuncaya herhangi bi saygısızlık yok burada.

görüşlerine saygılıyım arkadaşım ama benim görüşümde bu.

guera
26.10.2006, 14:52
bir kutsal forma lafidir almis basini gidiyor. simdi bu sayfanin genel kullanici profiline bir bakalim desem muhafazakar bir yapi cikar karsimiza ve bunu da aciklamaya calisan arkadaslar muhafazakar olma durumunu baska türlü aciklamaya calisir. ben simdi bunu bir kenara birakayim da asil konuya geleyim. forma neden kutsaldir anlayabilmis degilim? alt tarafi forma iste! baska renkte de olabilirdi baska bir formda da.kutsal formaysa eger giyilmesin terletilmesin hele yagisli havalarda yere düsüldügünde camur olacagini cimen yesiline bulanacagini düsünerek oyunculara maclardan önce sikca tembih edelim de yere de düsmesinler! kutsal ya o forma! o formayi hami de yere atti baska bir cok futbolcu da! ayni marce attigi ilk golden sonra formasini öpmüstü de simdi yere atinca daha bir olay oldu! öyle ki kimileri kutsal formaya yapilan yanlisi bacisina yapilmis farzediyor hatta ileri giderek töre cinayetine bile varir bu isin sonu ya neyse. o ofrma kutsal ya kutsalligina zeval glememesi icin elin gavuruna da giydirilmez o forma! bence yabanci oyuncular icin ayri bir forma üretilsin ki böylece formalar yere atilinca bu tür tartismalar da yasanmamis olur!benim kanimca en saglikli cözüm maclara formasiz cikilmasi olur ki böylece olasi forma yere atma eylemlerininin önüne gecmis oluruz hem de futbolcularin hocalarina kizdiklari zaman daha yarataci eylemler yapmalarina önayak oluruz! mesela o macta marce formasiz oynasaydi oyundan alindiginda ziya dogana gidip bir kafa atardi ki bu da bizim mahalle kültürüne yakisan bir davranis olurdu..

kutsal formaya dokunma... dokundurtma...

Berk Eren
26.10.2006, 14:55
bence zıya hocada marceden ozur dılemelı..huseyın 90dakka oynadı senı oynatmadım dıye!!marce sahada hıcbıse yapmasa da 90dakka sahada kalmalı..bkz.Alex!!yaptıgı yanlıs olabılır ama bence boyle abartılacak bıse yok,oynamak ıstıyordu cıkınca sınırlendı,bız buyuk bır aıleyız,aıle ıcınde bole seyler olur,aramızda hallederız..marce atar rıze bı tane oper formasını olur bıter!!
tabıı zıya hoca onu yedek bırakmazsa veya umut bulut gıbı son sanıye oyuna sokmazsa!!

Onur
26.10.2006, 15:28
Arkadaşlar futbolcuya yüklenmek bence biraz haksızlık oluyor.
Evet forma kutsaldır diyoruz ama insan bir yere kızdımı formayıda atar kramponunu da atar beklenmedik hareket edebilir. Bu konuyu irdelemek gerekir.
Ben Marcelinho da kabahat bulmuyorum. Kabahat Hoca da yani Ziya Doğan da.. Marcelinho ve Musampa Trabzonspor için x-large oyunculardır. Bu oyuncular sakat olmadığı sürece oynatılmalıdır. Madem oynatılmayacak? Trabzonspor bu futbolculara o kadar parayı niye veriyo ki?
Ziya Doğan'ı sevmeme rağmen bu konuda kendisini sert olarak eleştirmek istiyorum. Öyle şey mi olur? Oyuncu değişikliğini Marceliho'yu çıkartıyosun Musampayı alıyosun!! Ya kardeşim şunları bir yanyana oynat işte dağıtsınlar ortalığı. Marcelinho maç arasında müsait gol pozisyonunda iken kendisine pas verimediği kafasına takılmıştır. Bu yetmiyormuş gibi oynamak isterken oyundan çıkarılmasına kızmıştır. O an sinirden hiç bir şey düşünmeden tepkisini böyle yapmıştır. O tepki formaya değildir. Oyundan alındığı ve şansızlığı içindir.

Futbolcuyu suçlayıp buuz etmeye gerek yok. Futbolcular formasını öperler çoğu zaman. Formayı öptüler diye hangimiz onlara bir hediye verdik madalya verdik! Yapmayın arkadaşlar futbolcuyu oynatmayana kızalım ve eleştiri yapalım. Yabancı oyuncular formda olduğu sürece bir sakatlık ve cezaları olmadıktan sonra sürekli oynatmak lazım. Bunlara dünyanın paraları veriliyor.
Ama şu torpil meselesi varya sırf bu yüzden işler karşıyo böyle istenmeyen durumlar oluyor. Futbol oynayan sahada 90 dk hiç durmadan mücadele edeni oynatacaksın.. Trabzonspor da bazı yıkılamayan adetler var. İçlerine işlemiş.
Bu yıkılmayan vazgeçilemeyen alışkanlıklar olduğu sürece bu takıma başkan ve hoca olarak kimler gelirse gelsin fazla şansı yok. V. Manisa maçı kazanbileceğimiz maçmış ama berabere kalmışız.. Sırf kaprisler yüzünden. Başka bişe değil. Tekrar ediyorum futbolcumuza destek verelim. Bütün futbolculara destek ama yönetime de sopa gerekiyo!!!

Abi bu yazının altına sadece imza konur...

Bahtiyar
26.10.2006, 16:12
soccernet.espn.go.comCHP_52-53_Marcelinho.jpg 1.8 mb
1179 x 767 piksel - 884k - jpg
www.hwr-medien.deMarcelinho Dick Van Burik Ellery ...
212 x 330 piksel - 28k - jpg
www.fussball-quartett.deOlympiastadion Berlin: Hertha BSC
146 x 264 piksel - 14k - jpg
www.olympiastadion-berlin.de... l image :: Marcelinho OM
240 x 180 piksel - 9k - jpg
www.icicom.up.ptSchirmherr Marcelinho, Hertha BSC
562 x 697 piksel - 333k - jpg
www.garuma.deMarcelinho hat ne rote Nase!
305 x 202 piksel - 31k - jpg
www.bundesliga-blog.deMarcelinho macht blau
150 x 150 piksel - 8k - jpg
blog.fanfaktor.deHEIMATKLÄNGE 2005 Marcelinho | ...
480 x 312 piksel - 41k - jpg
www.piranha.dehttp://images.google.com.tr/images?q=tbn:du4OfaQZ_IUjDM:http://www.sport1.de/media/redaktionell/bilder/sportarten/fussball/uicup/marcelinho_hertha_Aufmacher.jpg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.sport1.de/media/redaktionell/bilder/sportarten/fussball/uicup/marcelinho_hertha_Aufmacher.jpg&imgrefurl=http://www.sport1.de/de/sport/artikel_219848.html&h=182&w=242&sz=11&hl=tr&start=15&tbnid=du4OfaQZ_IUjDM:&tbnh=83&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dmarcelinho%26svnum%3D10%26hl%3Dtr%26l r%3D%26sa%3DG)Corinthians e Marcelinho se ...
324 x 256 piksel - 21k - jpg
grupohn.wordpress.comMarcelinho and Fred
315 x 438 piksel - 24k - jpg
home.hawaii.rr.comMarcelinho
330 x 244 piksel - 14k - jpg
www.dw-world.deBello & Marcelinho from Brasilia
240 x 320 piksel - 23k - jpg
www.footvolley.co.ukGötz lässt Marcelinho schmoren
242 x 182 piksel - 11k - jpg
430 x 430 piksel - 59k - jpg
www.fck.deMarcelinho sinirleri yumuşattı
148 x 175 piksel - 11k - jpg
sporvizyon.zaman.com.trHertha BSC wird ohne Marcelinho ins ...
240 x 274 piksel - 9k - jpg
www.fussball-blabla.deMarcelinho
150 x 175 piksel - 10k - jpg
www.sport-finden.de... Berlin en a marre de Marcelinho
198 x 144 piksel - 19k - jpg
www.morefoot.com

Sonuç Sayfası:

1
2 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=21&sa=N)
3 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=42&sa=N)
4 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=63&sa=N)
5 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=84&sa=N)
6 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=105&sa=N)
7 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=126&sa=N)
8 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=147&sa=N)
9 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=168&sa=N)
10 (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=189&sa=N)
Sonraki (http://images.google.com.tr/images?q=marcelinho&svnum=10&hl=tr&lr=&start=21&sa=N)

google bu adamı arattım bu kadar resimi çıktı demekki sadece biz yıldız demiyoruz

Enes Berfin
26.10.2006, 17:08
Arkadaşlar şunu anlamalısınız...marcelinho sahada kiminle paslaşacak acaba hiç düşündünüz mü...allah aşkına bu kadar maç izlediniz kaç tane adam akıllı verkaç gördünüz..orta saha top yapma adına berbat..toplar ya sağ açığa açılıyor ya sol açığa(genellikle sağa gökdeniz var diye).açıklarda sıfıra inip orta yapmaya çalışıyor...ortadan gittiğimizde top bi şekilde marcelinho yu buluyor ama paslaşacağı adam yok ki...ne yapsın bu kadar karmaşanın içinde...kaç maçtır daha ceza yayının üzerinde bir frikik kullanamadık...frikik olsa ne yazarda kullanacak oyuncu yok...demek ki trabzon baskılı bir oyun oynayamıyor..al gülüm ver gülüm..2-3 top cu günündeyse kazanma adına birşeyler oluyor..gerisi boş..

Evet hatayi tam yerinde buldun haklisin, diyorsunya iste ortadan hucüm yapamiyoruz zaten bunu becerebilirsek her takima mac basi en az 3 gol atardik hep kanatlardan hucüma kalkyioruz bencede bütün yük marcelinhonun üstüne yükleniyor orada biraz gökdeniz iceri dogru kat etmesi gerekiyor soldanda mustafa keceli veya musampa, yani bu oyuncular marcelinyoylan duvar paslariyla orta sahadan cezasahainsa dogru yüklenmek gerekiyor, bence yattara acilen düzelmesi gerekiyor marcelinoylan yattara zaten iyi anlasan oyuncular bizim yattarada bu duvar paslarini iyi ve cabuk beceren bir oyuncudur, o yüzden zaten serbest vuruslari elde edemiyoruz, bence bu büyük bi sorun bunu cözmek lazim.

lakerta
26.10.2006, 17:24
Arkadaşlar birde olaya şu yönden bakalım.Tabiki Trabzonspor forması yerlere atılacak bir forma değil ama sevinincede çıkarıp yere atan oyuncularımız vardı..bu da ayrı bir konu ve bence bu gerçekten marce nin futbol oynama aşkı ve hırsının bir göstergesidir bu.Keşke hüseyinde keşke symekte keşke musa da bu kadar hırslı olsa.Marce gerekni yapacak düzeyde seviyede bir oyuncu yanına gidilir ve güzel bir baklavayla hem değerli basına trabzonsporla ilgili oyunlarına son verilir hemde özrünü dilemiş olur.Birlik bütünlük içinde oldugumız gösterisi yapılır.BEN BU HIRSI ÇOK SEVDİM ARKADAŞLAR HEP BÖYLEE ELBET BAŞARIYI YAVAŞTA OLSA YAKALAYACAGIZ.

Bartuğ13
26.10.2006, 17:27
bugünkü okuduğum yazılardan birinde geçiyordu söylemek istedim.eski trabzonspor takımında bunu yapmış olsa bavulları elinde manisadan brezilyaya giderdi.ama şimdi tükürdüğünü yalayan yöneticilerle zorla camiadan özür dilettirilecek ve devam edecek.doğru bence gitmeli.gitmese bile kadro dışı kalmalı.o kötü oynamışsa,sinirlenmişse formanın bir suçu yok! bu hareket yenilir yutulur değil.insanlar canını verdi o forma uğrunda unutmayın.
yazılara bakınca kimisi marcelinho hastası,kimisi ziya doğan düşmanı.
ziyanın almasını eleştireblirsiniz ama o adam takımın başında ve belli bir kariyeri var.zaman zaman ben de eleştirsem de verim alamadığı adamı çıkartabilir.bu doğal.gol pası dışında ben marceyi sahada görmedim.

ayrıca belirteyim ben ne marce düşmanı,ne de ziya doğan hayranıyım.

ben BÜYÜK TRABZONSPORa gönlünü kaptırmış bir taraftarım

oguzkoc
26.10.2006, 17:45
marcelinho bu takımda beklendiği gibi oynasaydı acaba şuan bu hareketi bukdr tartışıyo olurmuydunuz çok merak ediyorum...

sweetrose
26.10.2006, 17:58
1- Formaya saygısızlık,

olay bitmiştir bu kadar basit ifade edilebilir ancak

Analyzer
26.10.2006, 18:01
marcelinho bu takımda beklendiği gibi oynasaydı acaba şuan bu hareketi bukdr tartışıyo olurmuydunuz çok merak ediyorum...

Merak etmene gerek yok dostum ben cevabını vereyim. Hayır tartışmıyor olurduk. Marce'den kat kat beterini yapan adam hala bu takımda ve şu an hakkında en çok övgü mesajı yazılan futbolcumuz.

ts_fan
26.10.2006, 18:05
Doğru ya; 61'de özür dilemişti ve bizi biz yapan tüm ilkelerimizi temize çıkarmıştı:mad:
Özür dileyerek kapanacak birşey Marce'nin yaptığı harekettir, 61'in yaptığı affedilmez birşeydi.Ha, 61'in yaptığı bir özürle affedildiyse, Marce'nin yaptığı onunkinin yanında hiçbir şeydir.Bence özürlük dahi birşey yoktur; bir tarafta forma satılmış bir tarafta atılmış, sizce hangisi daha ağırdır?
Bu da benim şahsi fikrimdir;)

sweetrose
26.10.2006, 18:05
Merak etmene gerek yok dostum ben cevabını vereyim. Hayır tartışmıyor olurduk. Marce'den kat kat beterini yapan adam hala bu takımda ve şu an hakkında en çok övgü mesajı yazılan futbolcumuz.

Ne yazık ki bu takımda bu formayı haketmeyenler var; saygısızlık yapmalarına rağmen cezalandırılmayan ve prim kazanan oyuncular... Formaya saygısızlığı es geçebilecek yönetim istemiyoruz.. Takımın en iyi futbolcusu bile bu saygısızlığı yapamaz ve cezasına katlanabilecek dirayette olmalıdır...

Murat Aydın
26.10.2006, 18:08
çok büyütmemiz lazım olayı yapılan yanlıştır ama biz ne kadar yanlışı tartısırsak rakiplerımız o kadar ustumuze gelır

Hasan Cubukcu
26.10.2006, 18:09
Nede abartabiliyoruz yahhu biz bu olayi .
Lig tv sunucusu verdi size gazi sizde bastiniz tam gaz .
Adam formayi yanlis degisiklik yapildigi icin sinirden koltugun altina atti bunda ne var . Elestiri yapilacak birisi varsa oda Ziya beye bence yapilmasi lazim .

sweetrose
26.10.2006, 18:11
Nede abartabiliyoruz yahhu biz bu olayi .
Lig tv sunucusu verdi size gazi sizde bastiniz tam gaz .
Adam formayi yanlis degisiklik icin cikartildim diye sinirden koltugun altina atti bunda ne var . Elestiri yapilacak birisi varsa oda Ziya beye bence yapilmasi lazim .

bu kadar basit demek ki? Bu formanın renklerinin kutsallığını ve o formaya verdiği değeri hala anlyamadığınızdan dolayı çok üzgünüm...

Şentürk
26.10.2006, 18:19
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/9533.jpg
MARCELİNHO KRİZİ

YİNE GÜNDEM
Trabzonspor'da Marcelinho krizi. V.Manisa maçında Teknik Patron Ziya Doğan'ın kendisini oyundan almasına tepki göstererek kulübede formasını yere atan Brezilyalı yıldız için yönetimin gözü tecrübeli hocada. Yönetim Doğan'ın vereceği rapor doğrultusunda "Ceza mı, af mı?" seçeneğini tartışacak. Doğan, "Olay büyütülmemeli" sözleri, af seçeneğinin ön planda olduğu şeklinde yorumlanırken, bazı yöneticilerin Marcelinho'ya ceza verilmesinde ısrarcı.
YERE ATMADIM
Marcelinho ise, Karadeniz'e olayla ilgili konuşarak, "Ben formamı değiştirdim, kesinlikle yere atmadım. Bunu soyunma odasında Ziya hocama da söyledim. Bu olayı farklı yorumlayıp, büyütülmesini istemiyorum. Ancak yine de Ziya hocamın vereceği karara da saygılıyım" diyerek kendini savundu. Yönetim, gelecek haftaki toplantısında Doğan'ın raporu doğrultusunda Marcelinho konusunda kararını vereceği ifade edildi.

kaynak: karadeniz gazete

erdal6167
26.10.2006, 18:30
eee ne oldu mutlumuyuz şimdi. bir marcelinho krizimiz eksikti o da oldu yani. zaten medya bizi cökertmek için fırsat kolluyor şimdi bizde ekmeklerine yağ sürdük. nedir bu ya. o zaman hüseyinde özür dilesin, taraftara nasıl tepki koyar, hatta bu takım hakkında kötü söz söyleyen herkes cıksın özür dilesin. kensi elimizle medyaya malzeme oluyoruz. herşeyi krize cevirmekte üstümüze yok. helal olsun bize. bu takımda marcelinhoya kadar özür dilemesi gereken bir dünya insan var. bırakalım kriz cıkarmayı.

EmrahYalçınalp
26.10.2006, 18:34
Futbolcuların hiçbiri "Oradaydım" belgeselini izlememiş, hiç biri üzerinde terlettikleri formanın ne mücadelelerle buraya getirildiğini bilmiyor, Trabzonsporun amacının ne olduğu nereye hizmet ettiği Trabzonsporun bir şehre hitap ettiği futbolcular tarafından kavranılamamış Trabzonsporun hangi şartlarla olursa olsun başarılı olması gerektiği futbolculara aktarılmamış, Trabzon taraftarının şu zamanda bile köyden maç izlemeye geldiği, ekmek parası ile forma, bilet aldığı bu futbolculara söylenmemiş ise Marsenin bunda suçu ne...marse derhal bir basın toplantısı ile veya resmi internet sitesinde Büyük Trabzonspor camiasından özür dilemelidir O forma kutsaldır bunu marse de bilmeli musampada bilmeli ersen de bilmelidir...
İyi de, o belgesel de "sonuca göre" ortaya çıkmış. Eğer biz o dönemde başarısız olmuş olsak aynı temalı konuşmalara yapacağımız yorum "vay keşler vay, demek akşam çilingir sofrası, sabah maç" olacaktı. Oysa başarı geldiği için efsaneden bahsediyoruz şimdi. Oynadığı mevki itibarı ile başarılı bulduğum Marce gerçek yerinde oynasa ve kamuoyu nezdinde de başarılı bulunsaydı bu gün "Ziya yüzünden adamı kaybetme noktasına geldik" diyenler çoğunlukta olacaktı. Hoş aralarında benim de bulunduğum bu kesim şu an itibarı ile de pek az sayılmaz...

Bu arada ben de halı sahada -lisanslı- formamı çıkartıp arkadaşımın yüzüne fırlatmış, sonra da oyundan çıkmıştım. Konunun Trabzonspor'la ilgisi sadece o an fırlatmak istediğim üzerimdeki giysinin Trabzonspor ürünü olmasından ibaretti. Ferguson gibi krampon fırlatıp Bechkham'ın kaşını yaracağına formasından çıkarsın hırsını, ne olacak, bayrak ya da kutsal kitap mıdır bu forma? Ha eğer Trabzonspor'un "T"sine laf söyleyecek ya da hakaret edecek olursa, hatta mesela Halilhodzic gibi "kariyerim bu takımda mahvoluyor" gibi bir imada bulunursa havaalanına kadar kovalayalım. Ama mevcut şartları abartmanın bir anlamı yok. Fırlatılan şey Trabzonspor'un forması değil oyundan alınması gibi büyük bir saçmalığa karşı verdiği tepkinin vücut bulmuş haliydi. Aksini açıklamadıkça da bu yönde düşünmek bana daha mantıklı geliyor...

tamuğ yamtar
26.10.2006, 18:39
tamug yamtar

Bak güzel hemşerim sinirli olduğum doğru belki yanlış şeyler de söyleyebilirim ama o forma atılmaz güzel abim atılmaz ....

Ziya hocaya gelince sen bizi bırakıp gitmesini nasıl bu konuyla aynı tutarsın fatih akyeli örnek versen ameenna diyicem ..

daha ziya hocanın neden gittiğini bile bilmiyoruzki belki adam bizi düşündü gitti belki başka bir şeyler var belki o zaman ki konunlar gelinen nokta da adam bize daha fazla zarar vermemek için bize artık faydalı olamadığını düşündüü için gitti belki senin dediğin gibi yarı yolda bıraktı gitti onu kimse bilmiyor ... ama bence bizi satmadı bizi satcak olsaydı bjk nin teklifini kabul ederdi ...

yani bana göre hayatta aynı kefeye koncak bir olay değil ziya hocanın ve marcelinhonun olayı ...

Ben 25 yaşında bir Trabzon taraftarıyım istanbul da doğdum büyüdüm memleketimden senelerce uzak kaldım hasret kaldım ... ama özümden asla ben babamdan büyüklerimden gördüm Trabzon aşkını önce onların Trabzona olan aşkına aşık oldum sonra Trabzonuma ... ben küçükken hiç unutmam bir gün evde soyunurken sokaktan gelmişim terliyim top oynamışız annem diyor olm üstünü değiş diye ben üstümdeki Trabzon formasını çıkarım yere atıyorum başka bir şey giyiyorum o sıra içeri babam giriyor bana diyorki ;

olm o giyip terlettiğin forma için biz neler verdik ne fedakarlıklarda bulunduk soframızdan eksiltik maçlara gittik gençliğimizi verdik o da bize bunların karşılığında ne kupalar verdi ne o forma benim hakkımı ödeyebilir ne de ben onun ... Ve ben o formayı sana alırken nasıl mutluydum biliyormusun da sen o formayı öle yere atıyorsun ben hep hayelini kurdum oğlumun o forma içinde benimle el ele gezmesinin hayalini maçlara gelmesinin hayalini ama sen o benim sana ne duygularla aldığım formayı yere atıyorsun dedi ...

Aslında daha bir çok şey dedi yaşım 10 muydu 11 miydi neydi hatırladıklarım bunlar ...

Şimdi babamın ve babam gibilerinin yaptıklarını o forma için ben yapıyorum ve babam olm biz yaptık da ne oldu diyor istemeyerek beni frenlemek için .

Dünkü olaya babamın verdiği tepkiyi vermiycem ayıp olur

Şimdi sen bana bu adamı asmayalım diyorsun yok arkadaş orda durcan

Herşeyden önce insan ekmek yediği yere ihanet edermi

Soruyorum sana sen yediğin ekmeği yere atarmısın ...

Söylemek istediğim şeyi anlamamışsın. Canın sağolsun.

buramburam61
26.10.2006, 18:43
O güzelim, eşsiz formanın bırakın yere atılması; kazara yere düşürülmesi bile affedilemez.Bu marce değil de maradona olsa bile.Bu saygısız, kişiliksiz şahsa gereken ceza hemen verilmeli.Aksi takdirde Trabzonspor yönetim ve teknik kadronun tüm otoritesi sarsılır ve o şaheser formanın boynu bükük kalır.
Bu formayı bırakın marcelere, dünyalara değişmem!

turkercan
26.10.2006, 18:50
o forma kutsaldır diyenler siz hiç formanızı yıkatmadınızmı? formayı yıkaması için makinenin önüne atmadınızmı? çoğunuz atmıştır diye düşünüyorum. formanın kutsallığıyla alakası yok marce nin yaptığının. siteden banlanabilirim canınız saolsun ama bunu anlıyamıyorsanız dar kafalısınız kusura bakmayın.

Ali Özcan
26.10.2006, 18:55
Sonuna kadar karşı durmalıyız bu linç girişimine.Marcelinho oyundan çıkarıldığı için,sahada kalmak istediği için,Trabzonspor için oynamak istediğinden vermiştir o tepkiyi.Yanlıştır ama idam,ağırlaştırılmış müebbet gibi cezaları haketmemiştir.Bu konu Trabzonspor - Rize maçından daha çok yorumlanmış...Bu da bizim neye daha çok ilgi gösterdiğimizi gösteriyor...Söz konusu olan Marcelinho, Hertha Berlin de takım kaptanı Friedrich i sahanın içinde tokatlamıştır...Neden biliyor musunuz ? Bir araştırın bakalım...4-4-2 dergisinde Marcelinho röportajı vardı bir okuyun neden Trabzonspor a gelmiş...Adam diyor ki Hertha da 3-4 futbolcu dışında hiçkimse büyük düşünmüyordu.Bana Trabzonspor dan başka tekliflerde geldi, benim tek yaptığım alacağım paradan önce gideceğim takımın hedeflerini sormaktı...Almanya dan, Rusya dan,Arabistan da çok teklif vardı ama önüme somut hedef koyan, şampiyonluk isteyen, başarı isteyen Trabzonspor du...diyor. Ayrıca bu Marcelinho kendine ve kulübe o kadar güvenmiş ki Zeyyat Kafkas la konuştukları ayrıntılar içinde "Süper Lig şampiyonluğuna alacağı extra prim, 16 golden sonra atacağı her gol için alacağı ekstra prim, Uefa Kupasında final için alacağı ekstra prim, Türkiye Kupası için alacağı ekstra prim " falan var...Bu adam buraya futbol oynamaya geldi, oynamaya çalışıyor.Adaptasyon sıkıntıları var , yerinde oynatılmıyor...Bu adam bir yıldız.Sahip çıkalım...Günahıyla sevabıyla o bizim futbolcumuz.Hatırlayın o ağzımız açık seyrettiğimiz Alex in ilk geldiği zamanları...Berbattı...Sabrettiler, neden biz aynı sabrı Alex ten çok daha kariyerli ve kaliteli olduğunu bildiğimiz bir oyuncu için göstermiyoruz ?

Bu ligde tek bir süper star var :

MARCELO DOS SANTOS MARCELİNHO...

Burada kötü bi 10 maç oynadı diye gerçekleri değiştiremeyiz.Ha bu adam orta sahanın solunda oynayıp 2 de gol attı...Kötyü oynuyo ya örnek verdim...En çok topla buluşan ikinci adamımız Gökdeniz den sonra ve aldığı topların %82 sini olumlu kullanmış.Sadece kendi attığı 2 golle

Trabzonspor 1 - Denizlispor 0
Ankaragücü 2 - Trabzonspor 2

takımımıza 4 puan kazandırmış ki bu da toplam puanımız olan (15) in % 27 si yaklaşık olarak...Bu performansını beğenmediğimiz Marcelinho ile ilgili 3-5 istatistiki veriden ibaret...

Sabır arkadaşlar...Hataya hatayla cevap vermemek lazım...

BDiler61
26.10.2006, 18:56
"Saygısızlık yapmayı düşünmedim.."

Vestel Manisaspor'la oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında yerini Musampa'ya bıraktıktan sonra formasını yere fırlatan ve büyük tepki çeken Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Marcelinho kendini savundu..
Marcelinho, karşılaşmada terlediği için formasını çıkararak yere bıraktığını belirterek, "Çok fazla büyütülecek bir durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum. Ama teknik direktörümüzün ve yönetimimizin vereceği karara saygılıyım. Trabzonspor formasına, daha önce giydiğim formalara da olduğu gibi kesinlikle bir saygısızlık yapmayı düşünmedim ve düşünemem de. Ama görüyorum ki kamuoyunda bu doğrultuda bir görüş belirdi ve bu durum da beni çok üzüyor" dedi.

buramburam61
26.10.2006, 19:05
Doğru, bizler biraz dar kafalıyız.Yaş itibariyle olsa gerek. Ama sen babana sorabilirsin.Baba, oyunda abi, hakemin kararının ardından topu yere fırlattı.Ya da; kemal oyundan alındıktan sonra kranponlarını çıkarıp suat hocaya fırlattı.Bunlar ne anlama geliyor diye.Eminim aydınlatıcı cevabı alacaksındır.
Söyledim ya bizler dar kafalıyız.

hüseyin toraman
26.10.2006, 19:23
arkadaşlar takım galip geldiği zaman bir futbolcu maç sonunda bazen formasını taraftarına atıyor taraftarlar formayı kapmak için mücadele ediyor o sırada forma iki üç parça olsa taraftar formayı ne yapacak çöpe atacak.çoğumuz aldığımız forma eskidiği zaman atmışızdır bu doğaldır konuyu bukadar abartıp istanbul medyasına malzeme olmanın gereği yok adamlar saten TRABZONSPOR u yıkmanın peşinde bizde onlara malzeme oluyoruz taraftarın bukonuda ikiye ayrılması istanbul medyasının iştahını kabartıyor bu tartışmanın devam etmesi TRABZONSPOR uma zarardan başka birşey getirmez. bu tartışmalar futbolcuların bundan sonraki maçlara adaptasyonunu etkiler ve maçlara iyi hazırlanamazlar TRABZONSPOR umun iyiliği için SİTE YÖNETİCİLERİNDEN BU KONUYU KAPATMALARINI RİCA EDİYORUM bilemiyorum yani

marcelinhos100
26.10.2006, 19:47
Arkadaşlar ne yapıyorsunuz nsiz bütün medya bizi konuşuyor bir site protesto metni yayınlamış ne yapıyoruz biz yıllar sonra büyük beklentilerimiz olan bir yıldız gelmiş adamın google da dünya kadar resmi fotoğrafı var trabzonlu olmayanlar bile onun için bizim maçları seyrediyorlar siz on maçı göz önüne alıyorsunuz ki birçok maçta kötü de oynamadı zaten medya sürekli marcelinho musampa kötü diyor yattara da bizim syzmek de marcelinho da bence kesinlikle trabzonspora yapılmış bir saygısızlık yok formayı geçen maçtaydım bizim bu tepki veren taraftar nasıl küfrediyordu futbolculara başkana sahip çıkalım takıma bu olay marceyi hırslandıracaktır birde futbol takım oyunudur yattara musampa oynayınca veya syzmek iyi olsa inanın marcelinho çok yararlı olacak hepimizi ayağa kaldıracak ı love marcelinho

tsmaniac
26.10.2006, 19:51
hemen gaza gelmeyelim tamam TS forması kutsaldır değerlidir ama bende Marce saygısızlık olsun diye atmadı o formayı belliki oyundan neden alındım gibisinden teknik direktöre karşı bir tavır sergiledi yani adam oyunda kalıp oynamak istiyordu,sahada hayalet gibi gezinen diğerlerinden daha hırslıydı bence iyide oynuyordu

Gürkan
26.10.2006, 20:03
bu hafta kesın tum spor programşları bunu haber yapar.gazı verırler.

@FLU
26.10.2006, 20:21
abartmayın be yok babalarından öyle görmüşler bu kadar değer verdiğiniz takıma allah bilir ne küfürler ediyorsunuz parazitlik yapmayın denizli maçını bjk gs maçını erciyes maçını marcelinho sayesinde aldık dünkü asisti süperdi adam kafayla bile gol attı daha ne bekliyorsun ilk 4 hafta gökdeniz ne yaptı kötü mü şimdi gökdeniz görmüyormusunuz ronaldinhoyu ne yapıyor barcelona yenildi 2 maçtada ne ooldu sizin gibi bilinçsiz taraftarları yok da o yüzden problem yokm özür dilemesine bile yok safatadan konuşmayın işiniz yokmu sizin yoksa marcelinho bunları okuyormu zannediyorsunuz hele o flu mu ne kimse o

konuşmalarına dikkat et lütfen

akshy61
26.10.2006, 21:27
Tamam tartışın konuyu.Bakalım sizin burada bu konuyu tartışmanız Marcelinho ya özür diletebilecek mi? Hiç düşünmüyorsunuz ki bu adam Almanya daki parlak kariyerinden vazgeçip Trabzon a geldi.Havaalanında 1000 kişi karşıladı,Herkesin beklentisi birşeyler vermesiydi.Adı üstünde yıldızdı o...Ama gel - gör ki senin Korkak teknik Direktörün Onu, hem de çalışıp didindiği,ilk asistini yaptığı,ilk ciddi şutunu attığı maçta oyundan aldı...(marce bişey yapmadı diyenler bir kere daha izlesinler.Oyundan çıkmadan daha 10 saniye önce taa forvetten bizim sahaya kadar adam kovalayıp topu kapmıştı...) Değiştirdiği Musampa Marcelinho dan daha mı etkili oldu ? Ya bu adamlar aynı anda oynasa kıyamet mi kopar ? Sonra o anlık sinirle ters hareket etti istemediğimiz bir şekilde formayı çıkardı ve önüne attı...Bu takımda oyundan çıkarılacak en son oyuncu Marcelinho dur ve BELKİ Gökdeniz dir.Ama korkaklık adına adam harcandı.Her oyuncu değişikliğinde ZD 'IN aklına ilk gelen isim neden Marce ? Hedefi saptırmayalım...Davranış TRABZONSPOR FORMASINA veya CAMİAYA değil ZİYA DOĞAN a dır...O tepki aslında hepimizin tepkisidir.Yoksa orada ben olsaydım rakip patır patır oyuncu değiştirirken izleyen ve sonra da Marce yi oyundan alıp Musampa yı sokan,maçın bitimine 3 saniye kala Umut u oyuna sakan Ziya nın suratına okkalı bi şamar atardım...ZİYA ÖNCE TRABZONSPOR UN BÜYÜK TAKIM OLDUĞUNU ANLAYACAK, EN AZINDAN MARCELİNHO KADAR ANLAYACAK SONRA BU TAKIMI ÇALIŞTIRACAK...ben beraberlik istemiyorum...ben hücum futbolu düşünen saldıran heyecan veren bir takım istiyorum...7-0-3 sistemiyle oynuyoruz.Marce - Ersen - Gökdeniz ilerde diğerlerinin hepsi bizim kalenin önünde...biraz Musa Büyük çıkıyor,her çıktığında karşı kale yerine bizim kale strese giriyor.Bunu Ziya görmüyor...Ziyayla olmuycak ama istikrar adına bence kalsın...Bu olayın sonucu olarak da Marcelinho ve Onun bu davranışının sorumlusu olan Ziya Doğan el ele tutuşup özür dilesinler.Bu konuyu hortlatıp tekrar açmışınız...Tartışın bakalım ne faydasını göreceksiniz...

katılıyorum.yıldıza yıldız gözü ile bakmazsan seneye kalmaz.

Atalay
26.10.2006, 21:39
yahu yeter yaa...!! adam yedek kulübesine gidip oturduktan sonra formasını çıkartıyor ve o hırs ve sinirle yere atıyor...buna benzer bir hareketi yapacagını anlayan istanbul şaklabanı kameramanlar saniye saniye marselinyoyu takip edip malzemeyi yakalıyorlar... sonra vur abalıya!!yok bu hareketi nasıl yaparmış yok bavulunu hemen toplamalıymış yok go home muş yok vatan hainiymiş... yahu arkadaşlar yeter...!! bu tuzaklara düşmekten bıkmadınızmı ilk önce gökdeniz sonra fatih tekke şimdide marselinyo... bu takımda iki tane yıkdız var biri gökdeniz biri marselinyo!!şimdi bu adi istanbul medyası marselinyonun üstüne oynuyor ve bizde bu tuzaga düşüyoruz!!marselinyonun yaptıgı hareket yanlıştır özür dilemelidir dileyecektirde... ama bu kadar konuyu abartmanın vatan millet sakarya edebiyatına kadar getirmenin anlamı ve mantıgı yok...lütfen artık bilinçli olup bu tuzaklara düşmeyelim....!!

lütfen okuyunuz!!

avangart61
26.10.2006, 21:41
özür dilemesi gereken biri varsa o da ziya doğondır kafası çalışmayan duygusal bır hoca daha oncede beğenmıyordum yanılmıyorum

ama kabahat zıyada değilkı bu kulubu ucuruma surukleyen tayibin kankası albayrak ve yonetımde hıc bır doğru işleri yok

bırcok arkadas guzel yazmıslar onlara katılıyorum akıllı adamın hali baska oluyo

ziya doğan derhal kovulmalı yerıne bılımsel calısan gıray bulak getırılmelı

yanındakı adama pas atamayan ferhat oynucak marse cıkacak tamam adam iyi değil ama olusu ferhattan ve bırcoklarından iyi boyle bıse varmı ya gerı zekalı herıf korkak

laz yattara sen taraftar olabılırsın ama futboldan anlamadığın bellı ben bunun 4 yıl eğitimini aldım

ulan derbılerı alın kasetten seyredın bır daha nasıl almışız

Lütfen ne yazacaksanız bir kerede yazın, olsun bitsin. Arka arkaya 6 mesaj mı olur?

sweetrose
26.10.2006, 21:46
eee ne oldu mutlumuyuz şimdi. bir marcelinho krizimiz eksikti o da oldu yani. zaten medya bizi cökertmek için fırsat kolluyor şimdi bizde ekmeklerine yağ sürdük. nedir bu ya. o zaman hüseyinde özür dilesin, taraftara nasıl tepki koyar, hatta bu takım hakkında kötü söz söyleyen herkes cıksın özür dilesin. kensi elimizle medyaya malzeme oluyoruz. herşeyi krize cevirmekte üstümüze yok. helal olsun bize. bu takımda marcelinhoya kadar özür dilemesi gereken bir dünya insan var. bırakalım kriz cıkarmayı.

ekmeğine falan yağ sürmedik medyanın.ç.. herkes haddini bilsin...

Volkan Yavuz
26.10.2006, 21:48
diger ölüleri ciakrticana marcelinho yu cikartriyor! düsünün MARCELINHO gibi Yildiz! oyundan cikartiliyor ebir futbolcular(Futbolcular diyorum köylü gibi vs kelimelerle kücümsemiyorum ebir futnolcularilizi cünkü TS de oynuyorlar) 90 daakkika oynuyor Marce her an gol atabilir!!! 90 dakikkada freekick golü atabilir almanyada bu adam neler yapti neler!! Bayern münih bile istemisti!!!

akshy61
26.10.2006, 21:50
milana bir futbolcu transfer olduğu zaman takımın kaptanı o futbolcuyu alır takımın müzesine götürür mazisini anlatır ve nasıl davranması gerektiğini söyler. bizde futbolcularımıza bunu yapsaydık sahada boş gezen adam olmazdı ve nedeni her ne olursa olsun marcelinho o formayı atmazdı iyi niyetli olsa bile. kısacası sadece yabancı oyuncular değil yerli oyuncularda giydiği formanın farkında değil gökdeniz bile

Volkan Yavuz
26.10.2006, 21:50
hahaha adam bi mac yenildi kovuluyormus :(

ne sacmalik ya bikeren adaqma güven derbylerde neyaptigini gördük ziya TS nin gelmis gecmis en iyi TD

avangart61
26.10.2006, 21:58
ulan bu adamın ne basarısı var ya 2 mac aldı dıye soruyorum size takımda sistem olarak ne değişti takke düştü kel göründü

yok efendim motıve edıyormuş yetıyormu ne oldu kafa calışıyormu herıfte

ulan ziyacılar nerdesınız hepiniz bır trb olarak kardesimsiniz ama olay boyle yasım 36 avnı akarde gectı benım kucukluğüm genclıgım beden eğ öğretmenıyım

__________________________________________________ _______________________

Bir öğretmen nasıl olurda böyle konuşur ? 1 haftalık cezanız hayırlı olsun.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

sweetrose
26.10.2006, 22:15
ulan ziyacılar nerdesınız hepiniz bır trb olarak kardesimsiniz ama olay boyle yasım 36 avnı akarde gectı benım kucukluğüm genclıgım beden eğ öğretmenıyım

Derbileri aldığında çılgınlar gibi sevinmediniz değil mi?

Şampiyonluğa gittiğimiz sene siz bu ülkede dğildiniz dimi?

Gerçekleri görmek sizin işiniz değil dimi?

immortal_TS
26.10.2006, 22:18

Hee çalışıyo kafası nolmuş?

Gamze
26.10.2006, 22:20

öğretmensiniz öyle mi???sizi örnek almıyordur umarım öğrencileriniz!!

sweetrose
26.10.2006, 22:20
Hee çalışıyo kafası nolmuş?

anlatamazsın abicim deneme fazla...:mad:

akshy61
26.10.2006, 22:24
ziya hoca için cok erken konuşmayın helede elinde geçenki seferden iyi oyuncular varken. sonra pişman olursunuz.

ts_fan
26.10.2006, 22:26
@avangart61
Yukarıda attığınız mesajları okudum.Belki birşeyleri ifade etmek istemişsiniz ama emin olun bunu hiç yapamamışsınız.Üslubunuz çok sert ve gereksiz hakaretlerle dolu, takıldığım bir lafınız ''Siz futboldan anlamıyorsunuz, ben bu işin 4 yıl eğitimini aldım.''
Keşke siz futbolun eğitiminden ziyade; ''İnsanlarla nasıl konuşulur, nasıl diyalog kurulur'' bunların eğitimini alabilseydiniz.Zira yazdığınız mesajların bir çoğunda ceza alabilecek derecede sert bir tarz benimsemişsiniz, en azından bu davranışınızın tekrarı olmasın temennisi ile, saygılar.

Erdem Keser
26.10.2006, 22:38

kesinlikle okunmalı

Güneş Avcı
26.10.2006, 22:43
Biz de bunca yıldır bi çok şeye kızıyoruz ama formamızı yere fırlatmadık..Tepkisini belirtmenin daha düzgün yolları var.

Murat Hızal
26.10.2006, 23:28
Evet formayı yere atmadık ama stadı yaktık değil mi?

Güneş Avcı
26.10.2006, 23:33
Bu doğru bir şeymi?Marce nin yaptığını normal karşılayan türde insanlar yakmıştır...

Tahsin Armutcu
26.10.2006, 23:51
Güzel ülkemin güzel insanları hadi göreyim sizi, "Linç" bu toplumun önemli kültür öğelerinden biridir. Çalıştırın mekanizmayı linç edin adamı.

Hiç önemli değil Trabzonspor zarar görmüş, güç kaybetmiş, parası heba olmuş... bunların önemi yok. Önemi olan marcelinho nun linç edilmesidir.

Ligtv de Trabzonspor lu olmayan spor adamları bile bu olaya sizden daha anlayışlı yaklaştılar, adam kulübeye gelmiş oturup terli formasını çıkarmış. Herkesin içinde formayı yere atsa o zaman hakaret olurdu diyen güvenç kurtar a bravo diyorum.

Siz devam edin... size kolay gelsin.

helal olsun renktas soyledigin herseye katiliyorum.ziya hoca genclerbirligi macinda celaleddini oynattigi zaman kac aydir sakat adami (kendi adamini) bu aksam oynatti diye soylemler cikti.inanmadim desem yalan olur.ama iyi oynamis olan marcelinhoyu sahadan almissin, adam klubeye oturmus terli formasini cikartmis yere koymus.maximi silen ziya hocanin marcelinhoyu silmeye calismasina kimse ne kesinlikle dogru diyebilir ne kesinlikle yanlis.marcelinho gonderilip yerine ayman'in alinmasi ihtimalini hic dusundunuz mu arkadaslar?bu taraftar bu takima her zaman sahip cikti, oyuncusuna da her zaman sahip cikmali.lutfen istanbul basininin oyununa gelmeyelim

erdal6167
26.10.2006, 23:56
aha buradayız. ne oldu ki.

erdal6167
26.10.2006, 23:59
ekmeğine falan yağ sürmedik medyanın.ç.. herkes haddini bilsin...
.ç.. nedir anlamdım. ama sürdük yani başka birşey değil.

Mesut AKYILDIZ
27.10.2006, 00:10
Anlaşılan bu başlıkta kilitlenme yolunda hızla ilerliyor.........

yenteli
27.10.2006, 00:11
arkadaşlar.hucum futbolcusu oynatmakla maç kaznılmıyo ki. o zaman ersen umut omerrıza yattara gökdeniz marcelınho hep berber oynasın.herhalde her maç fark yeriz.Ziya hocayı anlamak gerekır. ıyı bır hucum hattımız var.defansımız ortası iyi.kenarlarda alternatıflreımız var fakat ortaını ortasındaki oynayan oyuncularımız yetersiz.kalıtelı futbolcularımızdan verim alamıyoruz. şimek ılk geldiği gibi oynasa bizi şampiyon yapar.musampa karıyerı ıle orantılı oynasa vazgeçılmez olur. ancak böyle kılıt oyuncularımız formsuz.inşallah form tutarlar da trabzonsporumuz başarılı olur. bizde sebepsiz tartışmalr yerine başarının tadını çikartırız. herkesin geçmiş Ramazan Bayramı mubarek olsun.

EmrahYalçınalp
27.10.2006, 08:46
ziya hoca için cok erken konuşmayın helede elinde geçenki seferden iyi oyuncular varken.
Elinde daha iyi, hatta çok daha iyi bir kadro olduğu konusunda hem fikiriz de, öyleyse niçin Celalettin'i tercih ediyor, niçin Erdinç'i geri istiyor, Emrah'ı sayıklıyor? Musampa Lee'den daha mı yaşlı, ya da daha az kariyer sahibi mi?

Benim kişisel fikrim, eğer aşağıdaki futbolcular elimizde olsa kadromuzu şöyle dizerdi:

kaleci
emrah-erdinç-tolga-celalettin
gökdeniz-hüseyin-hasan-lee (Volkan)
m.yılmaz-fatih tekke

Peki "mantalite"sine uymayanlar??? :) Yattara, Musampa, Marcelinho, Ersen, Umut, Szymek vs vs... Bir de durumu belirsizler var; Keçeli, Akyel vs gibi... Şaka gibi yaw! Yeldir yeldir Ayman'ın peşinden koşan adam (o hafta sakatlanmasa almıştık) Marce'yi oyundan çıkartıyor, Volkan'ı ve Koreli olduğuna emin olmasam amca oğlu falan diyebileceğim Lee'ye talim ettiğimiz dönemleri unutup Musampa'nın mentalitesini beğenmiyor.

Ya sabaha kadar yazsak ne olacak? Sİnirlenmekten başka bişey yaptığımız yok zaten. Ama bir takımda Ersen, Umut varsa oynarlar, Marce varsa onların arkasında oynar, Musampa sol kanatta oynar, Gökdeniz forvet oynamaz, Marce sol kanat oynamaz. Sol bekte Celalettin ne Murat'ı, ne de savunması zayıf denilen Keçeli'yi kesemez.

Sonra hoca 2 ayda bir adamı hazırlayamazsa niye orda durur onu da bilmem. Adama "git sahilde koş, pazarda karpuz taşı" desen de bu kadar sürede hazır olurdu zaten.

kudu_61
27.10.2006, 09:54
Ya sabaha kadar yazsak ne olacak? Sİnirlenmekten başka bişey yaptığımız yok zaten. Ama bir takımda Ersen, Umut varsa oynarlar, Marce varsa onların arkasında oynar, Musampa sol kanatta oynar, Gökdeniz forvet oynamaz, Marce sol kanat oynamaz. Sol bekte Celalettin ne Murat'ı, ne de savunması zayıf denilen Keçeli'yi kesemez.

Seni ellerim patlarcasına alkışlıyorum başka da birşey demiyorum şükür okutana...

bordoylamavi
27.10.2006, 10:03
yine saçmalamaya başladık ha. ya bir kere de bir konuda tartışırken birbirimize üslubumuzu bozmayalım. konu marcelinho millet birbirine saldırıyor. herkes görüşünü düzgün bir şekilde belirtir adı üstüne bir görüş bu kesin doğru değil. yine herkes de bu görüşlere katılır katılmaz ve kendi görüşünü bildirir. bu kadar zor mu

egeli
27.10.2006, 11:40
Bu konunun uzatılmasına gerek yok.Karadenizin suyunu içmiş insan sinirli olur.Marce sinirli anında yapmış bir hata ama anlamıştır yanlışını.Konu burda kapansın.Bir kere olsun zor olanı yapalım yıkıcı değil yapıcı olalım.Elinde olan bir şeyi kaybetmek çok kolay ama tekrar geri kazanmak çok zordur.Akıllı olalım işimize bakalım...

keles76
27.10.2006, 12:04
bakın bence kimse gaza gelmesin hiçbir futbolcu formayı atsa dahi amacı formaya hakaret değildir hiç kimse özellikle trabzonspor düşmanları buradan ekmek ummasın çünkü yok hiçbir futbolcu oynama hırsına yenik düştü diye cezalandırılmaz isterse forma atsın .Türkiyede polanyalı bir futbolcu geysedeydi bu formayı attı diye onu cezalandırdı diye yazıldı hatırlanır daha sonra bu süper top oynayınca (fransanın bir takımında) herkes bu adam gidermi deyince formaya saygısızlık yapanı tutmayız dendi fakat olayın öyle olmadığı bu adamın homo olduğu ve ortaya çıkmasından çekinildiği için böyle yapıldığı anlaşıldı daha sonra tomas yaptı yanına kaldı .BAkın formayı atması elinde onun olmasıdır yoksa telefon atar. adam zaten dedi ben formaya saygısızlık yapmam .Bu arkadaşın ben akıllı ve efendi biri olduğuna inanıyorum zaten hertha berlindeki gibi oynamamasının sebebi bu adamın akıllanması baın en şavaşçı ve en aksi topçular hep fatih terim takımlarındadır alpay bülent hasanşaş emre okan sebebi hırstır bunu yitiren topçu efendi olur ama hırsını kaybeder bunun dengesi zor en azından türkiye için.

isaret parmagi
27.10.2006, 12:07
Formayı neden attı bilmiyorum ama yaptığı kesinlikle yanlış...Yine de bunun için bi futbolcunun biletini kesmek yanlış olur...

Özür dilemesi şart.......

Burhan61
27.10.2006, 12:55
ligtv o görüntüleri çekmemiş olsa bugün bunları konuşmuyor olacaktık.

demek istediğim maç içinde çıkarılmanın verdiği buruklukla yapılmış bir hareketi bu kadar büyütmenin anlamı yok.

daha önceden planlanmamış ve asla formaya hakaret olsun diye yapılmamış bir hareketten dolayı bu kadar eleştiriyi haketmediğini düşünüyorum.

asıl eleştiri yapacaksak bu adam hertha'da oynadığı futbolun %10'unu bile oyna(ya)mıyor bu yönde yapalım.

OFLU
27.10.2006, 13:11
ya adam aciklama bile yapmis hala hakkinda asalim keselim diyenler varsa su sozlerine bi bakiversin ..

Trabzonspor’da hiçbir problemim yok,“Vestel Manisaspor maçı kazanmamız gereken bir maçtı. Skor olarak bu neticeye ulaşamadığımız için sinirliydim. Kimseyle sorunum yok”.. “Konuyu çok fazla büyütmemek gerekir. Giydiğim tüm formalar gibi Trabzonspor’un formasına da saygısızlık yapmam. Ancak yönetimin ve teknik heyetimizin vereceği her karara da saygılıyım” .

EmrahYalçınalp
27.10.2006, 13:18
ligtv o görüntüleri çekmemiş olsa bugün bunları konuşmuyor olacaktık.

demek istediğim maç içinde çıkarılmanın verdiği buruklukla yapılmış bir hareketi bu kadar büyütmenin anlamı yok.

daha önceden planlanmamış ve asla formaya hakaret olsun diye yapılmamış bir hareketten dolayı bu kadar eleştiriyi haketmediğini düşünüyorum.

asıl eleştiri yapacaksak bu adam hertha'da oynadığı futbolun %10'unu bile oyna(ya)mıyor bu yönde yapalım.
Bana göre futbolda herhangi bir futbolcunun oynayamayacağı tek mevki kanat. Bazıları için çalışma alanının bir tarafının boylu boyunca çizgi olması eziyet olabilecekken (Marce gibi), bazıları da ortada kaptığı topu bile önce çizgiye, sonra ileriye taşıyor (Yattara gibi). Ben Marce'yi sol kanatta oynamak zorunda bırakılmasına rağmen (takımda en fazla alternatif orda varken hangi akla hizmet bilmiyorum) çok faydalı buluyorum. Evet, furbolu Herta'dakinin 1/10'u değil. Ancak adamın yeri iki forvetin arkası. Bizde iki forvet yok zaten. Olanın arkasında da kimse yok. Koca bir boşluk, sonra Hüseyin:)

Bu arada sıkı Herta sempatizanı olarak söylüyorum, Marce Herta'da bu kadar koşsa zaten bir yere yollamazlardı. Adam tüm iyi niyetiyle oynamaya gelmiş. Ben böyle olacağını bildiğim halde Hüseyin, Ferhat ve Hasan'ın aynı anda olduğu, 2 ay idman yapmamış Celalettin'in "pat" diye Keçeli ve Murat Ocak'ı kestiği, Gökdeniz'den forvet yapıldığı on bir nasıl oluyor anlamıyorum. İzin verelim de adam da biraz şaşırsın.

metehan
27.10.2006, 13:25
Arkadaşlar, şu anda TS'un sorunu bu olay değildir. Burhan'ın (Vectra29) dediği gibi mutlaka birşey konuşacaksak Marcelinho ile ilgili, Herta'daki adamın nasıl bu halde olduğunu konuşmak lazım. Herta'daki Marcelinho'nun yarısı olsa, bize bu ligteki her maçı tek başına alır. Ama maalesef yok, nedeni ne? Fizik kondüsyonu zayıf, zamana mı ihtiyacı var? Yoksa bizde bu kadar mı oynayacak? Asıl sorun bu. Birincisi ise sorun yok bekleriz. Ama ikincisi ise o zaman başımızın çaresine bakmalıyız. Bugün yere attığı formayı yarın öper, bunlar aşılır. Asıl sorun Marcelinho'dan gerçek anlamda faydalanıp faydalanamayacağımızdır. Acaba gerçek performansını gösterememe nedeni gerçekten yanlış yerde oynatılması mıdır? Hoca mı yanlış tercih yapıyor? Bunları konuşmamız lazım. Eğer yukarıda bahsettiğim ikinci şık gerçekleşirse (sebebi ne olursa olsun) cidden çok ama çok üzüleceğim.

Emrah'a bir not : Celaleddin tercihi, Ziya hocanın tüm kadrodan faydalanma saplantısının bir sonucudur. Hani Avrupa takımları öyle yapıyor ya Ziya hoca da bu sevda peşinde, yani tüm kadroyu dönüşümlü kullanma peşinde. Ama ortada bir sorun var. Celalleddin bu kadroda olmaması gereken oyuncuların başında geliyor. İşte asıl problemimiz bu, Ziya hocanın aşamadığı bazı takıntıları.

sarsari61
27.10.2006, 13:27
Bana göre futbolda herhangi bir futbolcunun oynayamayacağı tek mevki kanat. Bazıları için çalışma alanının bir tarafının boylu boyunca çizgi olması eziyet olabilecekken (Marce gibi), bazıları da ortada kaptığı topu bile önce çizgiye, sonra ileriye taşıyor (Yattara gibi). Ben Marce'yi sol kanatta oynamak zorunda bırakılmasına rağmen (takımda en fazla alternatif orda varken hangi akla hizmet bilmiyorum) çok faydalı buluyorum. Evet, furbolu Herta'dakinin 1/10'u değil. Ancak adamın yeri iki forvetin arkası. Bizde iki forvet yok zaten. Olanın arkasında da kimse yok. Koca bir boşluk, sonra Hüseyin:)

Bu arada sıkı Herta sempatizanı olarak söylüyorum, Marce Herta'da bu kadar koşsa zaten bir yere yollamazlardı. Adam tüm iyi niyetiyle oynamaya gelmiş. Ben böyle olacağını bildiğim halde Hüseyin, Ferhat ve Hasan'ın aynı anda olduğu, 2 ay idman yapmamış Celalettin'in "pat" diye Keçeli ve Murat Ocak'ı kestiği, Gökdeniz'den forvet yapıldığı on bir nasıl oluyor anlamıyorum. İzin verelim de adam da biraz şaşırsın.
Yorum güzel..keşke bunu ziya hocanın sayfasına yazsaydın...bu konu 1-2 hafta içinde unutulacak senin bu güzel yazında bu sayfada kaybolup gidecek...daha kalıcı bir yerlerde bu yazıyı görmek isterim...belki millet biraz futboldan anlamaya başlar..saygılar..

Muhalif
27.10.2006, 13:46
Emrah'a bir not : Celaleddin tercihi, Ziya hocanın tüm kadrodan faydalanma saplantısının bir sonucudur. Hani Avrupa takımları öyle yapıyor ya Ziya hoca da bu sevda peşinde, yani tüm kadroyu dönüşümlü kullanma peşinde. Ama ortada bir sorun var. Celalleddin bu kadroda olmaması gereken oyuncuların başında geliyor. İşte asıl problemimiz bu, Ziya hocanın aşamadığı bazı takıntıları.

Abi yok öyle bir şey ya.. tüm kadrodan yararlanacağımız maç 1 hafta dinlenildikten sonra çıkılan Gençlerbirliği deplasmanı değildir bir kere.. kupa maçı olsa ala.. Ziya'nın böyle dediğini duydum ben de, -tüm kadrodan yararlanmak- ama emin ol bir Hüseyin'i sakatlık ve cezalı olması haricinde kesmeyecektir.. Yararlansın o halde Umut-Musampa-Şimek gibi oyunculardan? Ya da sürekli gol yediğimiz sağ bekten kessin Musa'yı bir maçlığına Fatih'i oraya kaydırıp Çağdaş'ı koysun göbeğe mesela.. Bence Ziya tüm kadrodan faydalanmalı derken kendi kendini kandırıyor.. Bellediği bir sistem ve bellediği bazı adamlar var ölse değiştirmez onları..

saglam
27.10.2006, 14:44
Ya da sürekli gol yediğimiz sağ bekten kessin Musa'yı bir maçlığına Fatih'i oraya kaydırıp Çağdaş'ı koysun göbeğe mesela.. Bence Ziya tüm kadrodan faydalanmalı derken kendi kendini kandırıyor.. Bellediği bir sistem ve bellediği bazı adamlar var ölse değiştirmez onları..

Ne güzel Jenkciğim, benim gibi düşünen başkaları da varmış;) , en azından şu dörtlüyü bir denesin(Fatih-Çağdaş-Stepanov-Murat), hem Musa sağ açıkta çok daha başarılı olur.

metehan
27.10.2006, 15:00
Abi yok öyle bir şey ya.. tüm kadrodan yararlanacağımız maç 1 hafta dinlenildikten sonra çıkılan Gençlerbirliği deplasmanı değildir bir kere.. kupa maçı olsa ala.. Ziya'nın böyle dediğini duydum ben de, -tüm kadrodan yararlanmak- ama emin ol bir Hüseyin'i sakatlık ve cezalı olması haricinde kesmeyecektir.. Yararlansın o halde Umut-Musampa-Şimek gibi oyunculardan? Ya da sürekli gol yediğimiz sağ bekten kessin Musa'yı bir maçlığına Fatih'i oraya kaydırıp Çağdaş'ı koysun göbeğe mesela.. Bence Ziya tüm kadrodan faydalanmalı derken kendi kendini kandırıyor.. Bellediği bir sistem ve bellediği bazı adamlar var ölse değiştirmez onları..

Cenk, Hüseyin'i değil Ziya Doğan hiç kimse kesemedi, kesemez. Geçen yıl Halilhodziç tüm oyuncuları kesti, bir tek Hüseyin'e dokunamadı, nedenini bilemiyorum. Celaleddin'i oynatma nedeni yukarıda söylediğim şey olmayabilir ama asıl vurgulamak istediğim Ziya hocanın saplantıları idi. Zaten sen de bir kısmını dile getirmişsin.

EmrahYalçınalp
27.10.2006, 15:24
Ne güzel Jenkciğim, benim gibi düşünen başkaları da varmış;) , en azından şu dörtlüyü bir denesin(Fatih-Çağdaş-Stepanov-Murat), hem Musa sağ açıkta çok daha başarılı olur.
+ Gökdeniz-Marcelinho-Hüseyin-Musampa (Keçeli)
Umut-Ersen

Asıl merak ettiğim şey Yattara gelince ne yapacak? Yedek takımı ismanlarda as takımla dalga geçen ilk takım biz oluruz artık :D
Gazetelerde haber, yedek takımın 5-1 kazandığı maçta goller Marce, Musampa, Yattara ve Umut ve Celalettin (k.k)'den gelirken as takımın tek golü 3. dakikada yerini Ömer Rıza'ya bırakan Ersen'den geldi.
Süpper oldu yaw, kendim yazdım diye söylemiyorum :D :D :D

metehan
27.10.2006, 15:25
.............

Fanatik28
27.10.2006, 16:01
+ Gökdeniz-Marcelinho-Hüseyin-Musampa (Keçeli)
Umut-Ersen

Asıl merak ettiğim şey Yattara gelince ne yapacak? Yedek takımı ismanlarda as takımla dalga geçen ilk takım biz oluruz artık :D
Gazetelerde haber, yedek takımın 5-1 kazandığı maçta goller Marce, Musampa, Yattara ve Umut ve Celalettin (k.k)'den gelirken as takımın tek golü
3. dakikada yerini Ömer Rıza'ya bırakan Ersen'den geldi.
Süpper oldu yaw, kendim yazdım diye söylemiyorum :D :D :D

Gercekten müthis bir tespit.

Birde Marcelinho`yu elestirenlere soruyorum. -Baska bir takimdan örnek verecegim, kusura bakmayin- GS`da Ilic forvet arkasi degilde, sol veya sagkanatta oynasa, acaba o kadar etkili olabilir mi?
Bu sorunun cevabini verebilen, Marcelinho`nun durumunu anlar.
Birde bir arkadas yazmis, Marcelinho Herta`da bu kadar kossa gönderilmezdi diye. Aynen katiliyorum. Ama biz bunun farkinda bile degiliz. Adam Almanya`da diskodan cikmiyordu. Simdi ise sadece futbolu, yani Trabzonspor`u düsünüyor. Ama Kel Ziya bunun farkinda degil. Marceyi futboluyla elestireceginize, gidin Kel Ziya`yi elestirin.

Adam ilk geldigi zamanda bu kadar elestiriye dayanamamis, Diyarbakir macinda taraftarin istedigi kadroyu kurmus ve biz o maci 4-1 kazanmistik. O mactan sonra hala her takima böyle oynayamayiz deyip, cizgisine devam etmis ve sonunu hazirlamistir.

tamuğ yamtar
27.10.2006, 16:34
milana bir futbolcu transfer olduğu zaman takımın kaptanı o futbolcuyu alır takımın müzesine götürür mazisini anlatır ve nasıl davranması gerektiğini söyler.

Olay budur. Eyvallah arkadaşım yapılması gerekeni ve olanı çok güzel anlatmışsın.

Gürkan
27.10.2006, 17:16

ne zamandan bende düşünüyordum, fatih akyel gs de o rada oynamıyormuydu neden orada denen mıyor.musa dan beklemektense

fatih çağdaş stepanov murat denenmelı

kuzey_lee
27.10.2006, 17:38
dünyanın her yerinde forma bir takım için kutsal bir nesnedir..

ama formadan kastımız sizin halı sahada yere attığınız,yıkanması için çamaşır makinesinin önüne attığınız forma değil.trabzonspor futbolcusunun çimlerin üzerine çıktığı forma kutsaldır.bu mozambik gençlikspor için de böyledir,real madrid için de..olayları çok basite indirgeyerek,halısahada formamı yere attım,çamaşır makinesinin önüne fırlattım gibi basit şeylerle karşılaştırmamak gerekir..

numan
27.10.2006, 17:54
o anki oyundan cikma hirsiyla attigi formayi bence trabzonspora saygisizlik degil ziya hocaya saygisizligindan yapti. cunku oynamak ve yenmek isteyen bir oyuncu hirsli olur. mactaki siniri simdi hala yoktur ve o da uzulmustur bunu yaptigina. bence bukadar ABARTILMAMALI.

karayamayman
27.10.2006, 18:01
ya adam aciklama bile yapmis hala hakkinda asalim keselim diyenler varsa su sozlerine bi bakiversin ..

Trabzonspor’da hiçbir problemim yok,“Vestel Manisaspor maçı kazanmamız gereken bir maçtı. Skor olarak bu neticeye ulaşamadığımız için sinirliydim. Kimseyle sorunum yok”.. “Konuyu çok fazla büyütmemek gerekir. Giydiğim tüm formalar gibi Trabzonspor’un formasına da saygısızlık yapmam. Ancak yönetimin ve teknik heyetimizin vereceği her karara da saygılıyım” .

Açıklaması güzel de biraz da top oynasa..

karayamayman
27.10.2006, 18:09
MARCELO DOS SANTOS MARCELİNHO...

Burada kötü bi 10 maç oynadı diye gerçekleri değiştiremeyiz.Ha bu adam orta sahanın solunda oynayıp 2 de gol attı...Kötyü oynuyo ya örnek verdim...En çok topla buluşan ikinci adamımız Gökdeniz den sonra ve aldığı topların %82 sini olumlu kullanmış.Sadece kendi attığı 2 golle

Trabzonspor 1 - Denizlispor 0
Ankaragücü 2 - Trabzonspor 2

takımımıza 4 puan kazandırmış ki bu da toplam puanımız olan (15) in % 27 si yaklaşık olarak...Bu performansını beğenmediğimiz Marcelinho ile ilgili 3-5 istatistiki veriden ibaret...

Sabır arkadaşlar...Hataya hatayla cevap vermemek lazım...

Sevgili arkadaşım,

İstatistikleri ilginç bir şekilde yorumlamışsın. Senin mantığını kullanarak, puan kaybettiğimiz maçlarda yaptığı hataları, kaçırdığı golleri hesaplar birisi, sonra da Marchelinho Trabzonspor'un 10 puan kaybetmesine neden oldu, bu puanları kaybetmeseydik birinci sıradaydık der.

Bence iki yaklaşım da hatalı.

Trabzonspor'un şimdiye kadarki hemen hemen tüm maçlarını televizyondan canlı olarak seyrettim ve bu maçların hiçbirisinde Marchelinho yıldız gibi oynamadı. Aslına bakarsan çoğu maçta vasatı da aşamadı. Daha da kötüsü, ilerisi için de bir umut, en azından bana, vermedi.

Sonuç olarak kendisinin ilk 10 haftada Trabzonspor'a yaptığı katkı tartışılır.

SDanışmaz
27.10.2006, 18:46
Formamızın yere atıLdığını iLk defa gördüm, üzüLdüm açıkçası :(

Marcelinho bir basın topLasntısı yaparak hemen özür diLemeLi...

My
27.10.2006, 19:21
Ligtv haberlerinde Marcelinho'nun Ziya DOĞAN ve taraftarlardan özürdilediği, niyetinin asla formaya karşı bir saygısızlık yapmak olmadığı, sadece kendi futboluna kızdığını, tepki gösterdiğini söyledi Can KARYAĞDI.

argentina
27.10.2006, 19:22
Vestel Manisaspor maçında bana kalırsa çıkarılması yanlış olan Marcelinho'nun tepki vermesi haklı olabilir.Ancak seçtiği yöntem kabul edilemez.

Tamam Musampa girerken zoraki tokalaştın.Şefik Erkaya bir şey uzattı almadın.Szymek yatıştırmaya çalıştı surat yaptın.Hepsini anladık.Hepsine de hak verebiliriz ancak formayı yere çalmana kimse önemsenmesin demesin.Hele hele bu takımda Teknik Direktörlük vazifesi yapan Ziya Doğan hiç demesin!

Ben Marcelinho'yu asalım keselim asla demiyorum.Marce Gökdeniz gibi affedilmez bir hata yapmamıştır.Özür dilesin bizim gönlümüzü alsın.İstediğim tek şey bu.

Marcelinho'dan özür dilenmesi isteği zaman çıkıp paşa paşa özür diler ancak ona özür diletecek adam ben şu an da görememekteyim.Neden mi?

Ziya Doğan maçtan sonra bu olayı önemsememek lazım demiş.Biz de yaptık demiş.Banane sen yaptıysan BJK bilmem nerede.Cezadan hiç bahsetmemiş.Bence Ziya Doğan da özür dilesin.O da kavrayamamış Trabzonspor'un büyüklüğünü.

D.N:Osursak Bmn'ye ve Trabzonspor camiasına zarar veriyor mübarek.Bu kadar korkak olmayalım.Tartışmadan bu kadar kaçmamak gerek.Forumun güllük gülistanlık yer olması gerekmiyor.Şeker lokum gibi olması gerekmiyor kimse kimseyi kandırmasın.Gerçekler acıdır ve gerçeklere tartışılarak gidilir.Başlıık kilitlensin lügatını da kaldırın artık.

trabzon'un yaşadığı genel anlamda türkiye'nin yaşadığından çok da farklı değil.. çok net bi kimlik bunalımı.. doğulu muyuz, yoo asla kabul etmiyoruz.. e batılı mıyız, yoo batı da bizi kabul etmiyo.. iki arada bi derede kamış insanların profili de böyle bi görüntü veriyo işte.. ya sakallı celal'in ya da necip fazıl'ın aforizmalarından biriydi herhalde : doğuya giden bir gemide batıya doğru koşan insanlar topluluğu türkiye.. Trabzondaki yozlaşma sanki türkiye ortalamasının baya bi üstünde.. eskiden kültürüyle, sanatıyla, üretim değerleriyle anılan bir kent ve onun nadide insanları buharlaşıp uçmuşlar sanki.. hani "o güzel insanlar güzel atlara bindiler, çekip gittiler" diyo ya yaşar kemal, trabzona da aynen öyle olmuş.. büyük ve köklü sülaleler terketmiş, köyler ve daha da kötüsü tüm çevre iller trabzona inmiş.. genel insan yapısına bi bak.. öz trabzonlu pek az kalmış.. 1924te opera binası olan şehirde şimdilerde bi tane tiyatro sahnesi varsa bu hakikaten baya bi üzülünecek durum bizim açımızdan.. özal sonrası yozlaşan, tüm değerlerini yitirip yerine sadece parayı koyan bi toplum için yadırganacak bir durum değil elbette.. "dilce susup bedence konuşulan bi çağda biliyorum kolay anlaşılmayacak" diyor ya şair tam o hesap.. trabzonpor'un yozlaşmasından da belli değil mi zaten.. fatih akyel kaptan, gökdeniz yıldız, Bir partının adeta simgesi olmuş kişi başkan. biz eskiden böyle değildik sinirlendim, biz bunları kaybetmişiz,kendi değerlerimizi tiyatronun başkenti olan Trabzonda yozlaşma almış başını gitmiş değerlerimiz kaybolmuş,Şu marcelinho formasının atması kadar birazda şu yazdıklarımı ele alsak bunlar bizim değerimiz değilmi..Düne kadar Trabzon halkına ve Trabzonspora küfür edenler kaptan olmuş,reziliğin bini bin parça olmus gokdeniz yıldız olmuş,afettik afetmek Allaha mahsutur bir trabzonlu olarak fatıhı Trabzonsporlu olarakta gokdenizi afetmiyorum,Marcelinho formayı atmış kendi evladımız değil birsey değil kendi çoçuklarımızın yaptıklarının yanında marcelinho okadar masumki onların yanında devede tüy kalır.. yazmayayım daha kötü şeyler çıkacak ağzımdan şimdi trabzona dair.. :mad:

Berk Eren
27.10.2006, 20:01
marcelinhonun yaptıgı cok buyuk ve bu kadar abartılacak bişe degıl,ama tabıkı ozur dılemelı..ve bu özurunu bu hafta rizeyi tek basına yıkarak dıleyecek..tabii ziya hoca onu oynatır ve taraftarımız marceye karsı olumsuz bı tavır sergılemezse..
Trabzonum gelme istanbul basının bizans oyunlarına!!!

Erkan
27.10.2006, 20:48
Fotomaci okuyan varmi ? Gonderilecek mis te mis te Tovbeeeeeeeeeee adam hata yapti buyukluk bizden bir dengesiz hata icin satilirmi insan ? Adam turk olsa tammam o. cocugu derdim satilsin o bilmiycek te kim bilecek? Ama bu adam yabanci ne bilsin forma morma degeri... Adamin satilacagi yeerine yonetim kendini satsin , ogretemedigi icin...

Ali Özcan
27.10.2006, 21:58
Sevgili arkadaşım,

İstatistikleri ilginç bir şekilde yorumlamışsın. Senin mantığını kullanarak, puan kaybettiğimiz maçlarda yaptığı hataları, kaçırdığı golleri hesaplar birisi, sonra da Marchelinho Trabzonspor'un 10 puan kaybetmesine neden oldu, bu puanları kaybetmeseydik birinci sıradaydık der.

Bence iki yaklaşım da hatalı.

Trabzonspor'un şimdiye kadarki hemen hemen tüm maçlarını televizyondan canlı olarak seyrettim ve bu maçların hiçbirisinde Marchelinho yıldız gibi oynamadı. Aslına bakarsan çoğu maçta vasatı da aşamadı. Daha da kötüsü, ilerisi için de bir umut, en azından bana, vermedi.

Sonuç olarak kendisinin ilk 10 haftada Trabzonspor'a yaptığı katkı tartışılır.

Abi bunlaı ben yorumlamadım...Gürkan Kubilay var Futbol İstatistikçisi, o yorumlamış ben sadece buraya aktardım...Ama katıldığım için aktardım tabiki...Yıldız dediğimiz zaman beklentiler anormalleşiyor.Bence Almanyada 5 yıl yaşayıp Türkiye ye ve Trabzona gelmiş bir Brezilyalı için çok ama çok iyi bir başlangıç yaptı.Hatta ilk Kayserispor maçının 5. dakikasında kaçırdığı pozisyon gol olsaydı şu anda çok farklı şeyler konuşuyor olurduk...

BOZOHAN
27.10.2006, 23:00
yönetiim gereğini yapacaktır.

erdal6167
27.10.2006, 23:30
ne kadar büyüttük olayı. adam cıktı ne güzel acıkladı. profesyonellik budur işte. o takımı bizden daha çok düşünüyor, ortamı germek yerine krizin önüne set cekiyor. ha top oynuyor mu yopk. birde top oynarsa ben ondan yanayım. ben o formaya hakaret eden cok ts li gördüm. suni şeyler bunlar, fırsatcıların elinede gecti ki şimdiden marcelinho yu yollamaya başladılar bile

ozcilingir
28.10.2006, 03:22
Formanın ne olduğu hakkında yorum yapmak istiyorum , ancak çekiniyorum.
Ama yapmaya karar verdim, 1973 yılında bir futbol kulubümüzün genç takımındayım, o zamanlar havlu mavlu, çanta manta yok, dinyakos ayakkabılarımız ( çivisi ayağına batar kramponlar kösel ve çivili) gazete kağıdına sarılır, ( naylon poşetde yok , annelerimizn fileleri var .),idmana gidiyoruz yaz sıcağı idman bitiyor doğru duşlara ne yapacağız, duşdan çıkınca havlumuz yok , anlayın artık formaya silinmek son idmanım oldu. Neyse uzatmayayım , formanın ne demek olduğunu sporcu olan anlar veya ona öğretirler aynı bana genç takımda öğrettikleri gibi .

gurbetci61
28.10.2006, 11:45
Hayattaki bazi seylerin kendi kütlesinden hacminden yada yapildigi maddeden cok degeri vardir Trabzonspor formasi yerlere atilmaya degil el üstünde tutulmaya layiktir. Marcelinho´nun yaptigi profesyonellikle bagdastirilamaz yada o andaki ruh haline baglanamaz hatalar olabilir ama özürlerde mutlaka olmalidir ÖZÜR DiLE Marcelinho...

champions
28.10.2006, 12:31
Gol atıp formasını öpecek!
Trabzonspor'un Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmada oyundan çıkarıldıktan sonra formasını yere atmakla suçlanan Brezilyalı yıldız Marcelinho, Ç.Rizespor maçında gol atıp formasını öperek taraftara kendisini affettireceğini söyledi.

Gençlerbirliği ile deplasmanda oynanan karşılaşmada, 72. dakikada yerini Musampa'ya bıraktıktan sonra yedek kulübesinde formasını çıkarıp yere atmakla suçlanan Marcelinho, Ç. Rizespor maçına ekstra bir konsantrasyonla hazırlandığını söyledi. Brezilyalı yıldız oyuncu, hareketinin yanlış anlaşıldığını yineleyerek, "Futbolcu sahada özür diler. Ben de Ç. Rizespor maçında göstereceğim performansla taraftarlarımıza yanlış anlaşılma dahi olsa kendimi affettireceğim. Önce gol atacak, sonra da formamı öpeceğim" dedi. Bu arada Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman, Marcelinho' ya mutlaka bir ceza verileceğini ancak bunun miktarının Teknik direktör Ziya Doğan' ın vereceği rapor doğrultusunda, pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısında belirleneceğini söyledi. Ziya Doğan' ın ise, ceza verilmesinden yana olduğu ancak miktarın az tutulmasını isteyeceği vurgulandı.

mavikan
28.10.2006, 12:36
fifa 2007 defans dörtlüm..:D :D :D

Mehmet BAL
28.10.2006, 14:50
bencede muhakkak özür dilemeli çünkü fırlattığı forma sıradan bi forma değil

Laz_61
28.10.2006, 16:40
almanyada takim kaptanina yumruk atan oyuncu yere forma atmis cokmu birsey ?

Kemençeci
28.10.2006, 17:17

Evet evet Can basten haklısın kırmamak gerek biricik Marcelinhomuzu hatta bana kalırsa senin dediğin gibi sadece sahaya hacetini yapmakla da kalmamalı, tesisleri de yakmalı. Ne de olsa bize çok maç kazandırdı şimdiy dek.:D

Bu tür adamları artık Trabzonspor forması giyrken görmek istemiyorummmmm.:mad:

yaranozlu
28.10.2006, 18:28
bazı arkadaşlar bu adamın kazandırdığı bi maçı anlatmış, ya kaybettirdiği maçlar. şuana kadar trabzon tarihinin en kötü yabancı transferi bu adamla gerçekleşmiştir.(misse misseye, djokaj a kurban olayım) . derhal gönderilmeli, yerine de musampa monte edilmeli. bunlar şahsi kanaatimdir...

tigin
28.10.2006, 19:53
Birinin eline tabanca verin gidip şu marce'yi vursun.

EmrahYalçınalp
28.10.2006, 20:15
bazı arkadaşlar bu adamın kazandırdığı bi maçı anlatmış, ya kaybettirdiği maçlar. şuana kadar trabzon tarihinin en kötü yabancı transferi bu adamla gerçekleşmiştir.(misse misseye, djokaj a kurban olayım) . derhal gönderilmeli, yerine de musampa monte edilmeli. bunlar şahsi kanaatimdir...
Bak kendin, söylüyorsun... Bence de Marce'nin yerine Musampa monte edilmeli. Yani sol kanata. Marce'nin ne işi var orda? Ama bence gönderilmeyip forvetin arkasında serbest oynatılmalı...
-----
-----
Yaw anlayamadığım bir şey var. "Hadi görmüyorsun, burnunun delikleri de mi yok?" demiş adam. Şu Marce'yi hiç beğenmeyen biri bile bir kez olsun Herta'daki bir maçını seyretti mi acaba? Herkesin dilinde "bizde oynamıyor" var, gidiyor. Ben Herta'yı oldukça iyi takip ederim. Marce lafını ilk duyduğumda da gülmüştüm. Ronaldinho mu Marce mi deseniz kura çekip cevap verirdim. Bu adam futbol dehasıdır! Getirip çizgiye hapsedersen oynayamaz. Bu adama herhangi bir görev de veremezsin. Verirsen yine oynayamaz. Bu adam sahada kafasına göre takılır. Adamın oyun mentalitesi bu. Zaten sorun da sol kanatta acı çekip yine "kafasına göre" oyunu yönlendirmeye çalışması. Bunun için gerektiğinde sağbeke geliyor, top yapmak için. Sonra bir bakıyor, "anaaaa, benim yerim sol açık, koş bakalım!" Adam Herta'da bu kadar koşsa 15 mio euro'ya alırdık, ya da alamazdık, satmazlardı.

Yok eğer onu tanımadan, eski maçlarını seyretmeden topu alsın, rüzgar gibi bir 20 metre kat etsin, sonra 5 kişiyi çalıma dizsin, 18 üzerinden vursun gol olsun diyenler varsa da kusura bakmasınlar, o Kaka, ondan bizde yok. Bu adam top alır, oyunu iyi yönlendirir, ara top atar, gs'li Arda'nın ters ayak çalımını iki oyuncuya üst üste yapar ve ceza sahasına dalar, ya gol yapar, ya da asist. Bu kadar basit. Şunu göremeyen bir hocayla çalışmak da son derece "zoruma gidiyor"!

Pekala... Marce madem sol kanatta oynuyor, o zaman sol kanat oyuncuları arasından değerlendirelim. Marce -bu solda beceremeyen haliyle bile- modern zamanların hangi sol açığından daha kötü? Bence 4 tane Romashenko, 18 tane Lee, 37 tane Volkan eder. Bir karar verin. Adamın oyunun kaderini değiştirmesini istiyorsanız bunu gerçek yerinde yapabileceğini göz önünde tutun lütfen. Yok sol açık olarak değerlendiriyorsanız, ki olması gereken o, o zaman da haksızlık etmeyin. Elimizdeki elması arabaya takoz olarak kullanıyoruz, sonra da araba kayıyor diye kızıyoruz. Bahçe taş dolu, koy işte birini...

AKSOY_61
28.10.2006, 20:40
Bak kendin, söylüyorsun... Bence de Marce'nin yerine Musampa monte edilmeli. Yani sol kanata. Marce'nin ne işi var orda? Ama bence gönderilmeyip forvetin arkasında serbest oynatılmalı...
-----
-----
Yaw anlayamadığım bir şey var. "Hadi görmüyorsun, burnunun delikleri de mi yok?" demiş adam. Şu Marce'yi hiç beğenmeyen biri bile bir kez olsun Herta'daki bir maçını seyretti mi acaba? Herkesin dilinde "bizde oynamıyor" var, gidiyor. Ben Herta'yı oldukça iyi takip ederim. Marce lafını ilk duyduğumda da gülmüştüm. Ronaldinho mu Marce mi deseniz kura çekip cevap verirdim. Bu adam futbol dehasıdır! Getirip çizgiye hapsedersen oynayamaz. Bu adama herhangi bir görev de veremezsin. Verirsen yine oynayamaz. Bu adam sahada kafasına göre takılır. Adamın oyun mentalitesi bu. Zaten sorun da sol kanatta acı çekip yine "kafasına göre" oyunu yönlendirmeye çalışması. Bunun için gerektiğinde sağbeke geliyor, top yapmak için. Sonra bir bakıyor, "anaaaa, benim yerim sol açık, koş bakalım!" Adam Herta'da bu kadar koşsa 15 mio euro'ya alırdık, ya da alamazdık, satmazlardı.

Yok eğer onu tanımadan, eski maçlarını seyretmeden topu alsın, rüzgar gibi bir 20 metre kat etsin, sonra 5 kişiyi çalıma dizsin, 18 üzerinden vursun gol olsun diyenler varsa da kusura bakmasınlar, o Kaka, ondan bizde yok. Bu adam top alır, oyunu iyi yönlendirir, ara top atar, gs'li Arda'nın ters ayak çalımını iki oyuncuya üst üste yapar ve ceza sahasına dalar, ya gol yapar, ya da asist. Bu kadar basit. Şunu göremeyen bir hocayla çalışmak da son derece "zoruma gidiyor"!

Pekala... Marce madem sol kanatta oynuyor, o zaman sol kanat oyuncuları arasından değerlendirelim. Marce -bu solda beceremeyen haliyle bile- modern zamanların hangi sol açığından daha kötü? Bence 4 tane Romashenko, 18 tane Lee, 37 tane Volkan eder. Bir karar verin. Adamın oyunun kaderini değiştirmesini istiyorsanız bunu gerçek yerinde yapabileceğini göz önünde tutun lütfen. Yok sol açık olarak değerlendiriyorsanız, ki olması gereken o, o zaman da haksızlık etmeyin. Elimizdeki elması arabaya takoz olarak kullanıyoruz, sonra da araba kayıyor diye kızıyoruz. Bahçe taş dolu, koy işte birini...

katılıyorum
marcelinho hele bi yerinde oynasın gerisi kolay

evliya
28.10.2006, 20:53
ne olursa olsun bu forma baş çavuşun eşeğinin eğeri deil kafasına göre yere atamaz :mad: sinirini kontrol etmeyi öğrenmeli beceremiosa istedklerini konuşsun adam gibi forma atmakla olmaz bu bi iş ve yürek vererek yapılması gereken bi iş bu sinirle olmaz...........

Fanatik28
28.10.2006, 20:58
Marcelinho`yu begenmeyenlere Lickin, Misse Misse gibileri izletmek gerek. Bunlar daha adamin ne gibi özellikleri oldugunu, simdiye kadar hangi mevkide oynadigini bilmez, ama sirf elestiri olsun diye adam elestirirler.

Ziya Dogan`in prensi Gökdeniz. O sahada istedigi gibi oynuyor. Yani bütün serbestlikleri almis. Yani ayagina top geldi mi oynuyor. Defansa gelip, top cikarmak yok.
Marcelinho ile Gökdeniz`in rolleri degistirmesi gerekiyor. Tabii bunun olabilmesi icin cift forvetle oynamamiz gerekir. Iste o zaman gercek Marcelinho`yu görürüz. Ha her mac süper mi oynar? Hayir, ama sizleri memnun eder, emin olun. Yeter ki gerekli diziliste oynayalim.

empty61
29.10.2006, 00:24
Değil Marcelinho Ronaldinho gelse o formaya saygısızlık yapamaz..Yaptıysa cezası neyse verilsin..O formayı giymek için ne çaba harcayanlar var..Bir ülkenin bayrağı neyse takımın da forması o'dur..

Kobalas61
29.10.2006, 01:13
Trabzonspor’da hiçbir probleminin olmadığını belirterek söze giren Brezilyalı oyuncu, “Vestel Manisaspor maçı kazanmamız gereken bir maçtı. Skor olarak bu neticeye ulaşamadığımız için sinirliydim. Kimseyle sorunum yok” diye konuştu. Giydiği formanın değerini bildiğini vurgulayan Karadeniz ekibinin yıldızı, “Konuyu çok fazla büyütmemek gerekir. Giydiğim tüm formalar gibi Trabzonspor’un formasına da saygısızlık yapmam. Ancak yönetimin ve teknik heyetimizin vereceği her karara da saygılıyım” dedi.

Doğan’dan af bekleniyor
Marcelinho’ya ceza verilip verilmeyeceği konusunda bekleyiş devam ederken teknik direktör Ziya Doğan’ın tavrının belirleyici rol oynayacağı öğrenildi. Ancak Doğan’ın yıldızına sert bir cezanın verilmesinden yana olmadığı ve bu durumu yönetime de bildireceği dile getirildi. Camianın tepkisini de yumuşatmayı planlayan idarecilerin sembolik bir ceza açıklaması en yüksek ihtimal.

bu haber yayınlandımı konuda bilmiyorum ama böyle bir gelişme olduğunu belirteyim dedim.

Hüseyin Çümen
29.10.2006, 07:31
yaptığı yanlış ta çok ta büyütmeyelim bence adam hırsına yenik düşmüş burda kendisi rize maçında gol atıcam formamı öpüp taraftardan özür dilicem demiş ee bundan güzel özür olamaz
insanlar hata yapar bundan dönmek önemlidir özür diler bizde affederiz bize yakışan olayı büyütmek değil affetmektir biz bundan büyüğüz işte

hermann hesse
29.10.2006, 09:33
Arkadaşlar yapmayı allah aşkına Marcelinho attığı golden sonra ilk olarak formasındaki amblemi öpmüş bir insan.Yakın zamanda bunu yapan başka bir futbolcu hatırlıyormusunuz.

diskus
29.10.2006, 11:45
marcelinho o formayi trabzonspor u kötülemek icin degil.kendi oyununu bir türlü daha iyi yerlere getiremedigi ve biraz da neden ben disari aliniyorum diye atmis olmali,bunu bu kadar uzatmaya gerek yok.insallah rize ye karsi daha iyi oynar da kendini affettirir.birde benim anladigim kadariyla gökdeniz le arasinda cok büyük problem var cünkü gökdeniz her yanlis pastan sonra marce ye kizmaya calisiyor sen misin yildiz futbolcu dergibi aslinda destek olsa marce daha iyi oynamaya baslar bundan en cok kendisi karli cikar.

Berk Eren
29.10.2006, 13:55
yaa marcelinhoyu eleştırıyoruz yaa,saka gibi!!vahıd hocanın dedıklerı gelıyor aklıma..bu baslıgın marceye pankart seklınde degıstırılmesı gerek bence!!

61viya
29.10.2006, 14:06
Bu adamın formaya olan saygısızlığından dolayı bu hareketi yaptığını hiç sanmıyorum!Marcelinho kelitesinde bir topçu -kendisininde belirttiği üzre- maçtaki performansına kızdığı için böyle davranmıştır!

Ki zaten bir insan çocuk doktoruysa ona kalp ameliyatı yaptıramazsınız! İkisi de doktordur ama çocuk doktoruna kalp ameliyatı yaptırırsanız adam ölür!

Aynı mantık,hepsi topçu ama,marcelinhoyu çakılı oynatırsanız adamı forumlarda eleştirir dururuz,1 bahsettiğin adam marce,haberiniz ola!

bordoylamavi
29.10.2006, 14:40
ben düşünüyorum da evdeki Trabzonspor formalarımla spor bile yapmıyorum ki bir yerine birşey olmasın kirlenmesin yırtılmasın diye. giydiğim zaman acaip dikkat ediyorum. herhalde en sinirli anımda bile o formaya birşey yapmam.bu dueumda marcelinho nun yaptığıı çok yanlış .ama çıkıp formayı eline alıp öpüp özür dilemesiyle de konu kapanabilir. yabancıdır bilmiyordur bizim için formanın önemini denip affedilmeli diye düşünüyorum. önemli olan bundan sonra bir daha böyle birşey yapmaması

erdal6167
29.10.2006, 15:05
Öp Formayi Marcelİnho, Yalvar Marcelİnho. Dİz ÇÖk Marcelİnho. Yahu Adam KizmiŞ Ne Var Ya, Bu Kadar Şeyden Medya Dahİl Bİr Haftadir HergÜn Adam Hakkinda Yazi Yaziliyor. Sİzce Adam Rİze Macina Konsantre Mİ OlmuŞtur Yoksa Yazilanlarami.

Kendİ Adamimizi Tuttuk Kurtlar Sofrasina Attik İyİ Mİ.

Bİ Şey Varasa Kendİ Aramizda CÖzsek Daha İyİ DeĞİl Mİ, Kol Kirilir Yen İÇİnde Kalir.

erdal6167
29.10.2006, 15:11
Bu Medya Her İstanbul Takimlarinin Macinda Özellİkle Fener Maclarina Mac Oynanirken Ceza Sahasi İÇİnde Dekİ Tutma Ve Cekmelerİ Bİr İlerİ Bİr Gerİ Oynatirken Sankİ Bİzİm Ve DİĞer Futbolcular TutulmuyormuŞ Havasi İÇİnde DİĞerlerİ GÖstermİyor. Neden Marcelİnhonun Formayi AttiĞi GÖsterİldİ. Gecen Yillarad Fatİh Tekke GÖkdenİz HÜseyİn Ve Zİya DoĞan Mactan Cikarken Seyİrcİ İle BÜtÜnleŞmesİ Bu Kadar GÖsterİlmedİ Maclarda.

Trabzon Atak Yaparken TrİbÜndekİ Fb Bayan Taraftari GÖstermeyİ Tercİh Edİyorlat. Ve Bİz Tuttuk Bunlarla Bİr Olduk Kendİ Adamimizi Onlarala Parcalamaya SoĞtmaya CaliŞiyoruz. Helal Olsun Bİze.

Soruyorum Sİze Neden Bu Forumda HÜseyİne VerdİĞİmİz Tepkİler HİÇ Gazeteletrde Yok. ÇÜnkÜ Onlar Trabzomun Menfaatİne De Ondan

sarsari61
29.10.2006, 15:20
-----
-----

İnsanımız bazen sadece birşeyler yazmak için yazıyor...hayatlarında herta daki marcelinho yu izlememişler burada ahkam kesiyorlar...ben herta maçlarını izlerken gerçekten marcelinhonun bu kadar koştuğunu görmedim...hele defansın içine kadar girip top çıkardığını hiç görmedim...bazısıda yazmış..ben trabzon maçlarından başka maç izlemem diye..ondan sonra futbol fakiri oluruz...adam hayatında marcelinhonun ismini duymamış trabzona gelince bu da topcu mu diye ahkam kesiyor...adam bir kere bu kadar berbat bir orta saha ile oynayacağını bilse trabzona hiç gelmezdi...orta sahada biri topu aldımı çok çabuk ya gökdenize veriyor ya marcelinhoya veriyor..ondan sonra film kopuyor..daha ne verkaça girme ne boşa kaçma ne alan boşaltma..ne atağa yardım etme..hiç bir şey yok...biz ekran başında veya statda gökdeniz veya marcelinhoyu izliyoruz..orta sahada sahanın içinde izliyor...adam sol kanattan binbir güçlükle topu alıp çıkardığı bir pozisyonda boşa hüseyine verdi topu..hüseyinin önünde abartmasız 30 metre boşluk var..ayağında biraz tuttu ve tekrar sıkışık alndaki marcelinhoya topu verdi...ben ekran başında çıldırdım..marcelinho sahada..bu kadar futbol fakiri topcunu arasında kaka olsan ne olacak..veya ronaldinho olsan ne olacak..bazı arkadaşlada belki maçı dahi izlemeden yazılan birkaç satır yazıyı okuyup hımmm maç demek böyle cereyan etmiş diye atıp tutuyor...acaba galatasaray maçından sonra sahada futbol adına birşey izlediniz mi...ben o maçı izleyince bu yıl kesin şampiyonuz diye düşünmüştüm...ama sonraki rezil maçları görünce yine eski tas eski hamam..3-0 yenildiğimiz maçta bazı arkadaşlar sahanın yıldızı şu topcuydu diye yazılar yazmışlar..çok komik arkadaşlar...futbol adına bir katliam olmuş ankarada rezil bir top oynamışız...sahada iyi arıyoruz...biz çok daha ikinci sınıf futbol takımı muamelesi görürüz..izleyen olarak futbol bilgisi olarak bizde 2.sınıfız..

Hüda Topaloğlu
29.10.2006, 21:45
Marcelinho'yu tartisir hale gelmisiz, hey büyük Allahim sen nelere Kâdir'sin:);

Emrah abim agzina saglik, olaylari mükemmelin üstünde yorumlama kabiliyetinden bizide istifade ettirdigin icin sonsuz sukran...

evliya
29.10.2006, 22:36
Değil Marcelinho Ronaldinho gelse o formaya saygısızlık yapamaz..Yaptıysa cezası neyse verilsin..O formayı giymek için ne çaba harcayanlar var..Bir ülkenin bayrağı neyse takımın da forması o'dur..

kısa öz olayın özeti budur!

Cüneyt Canlıca
30.10.2006, 08:31
medyanın gazına gelip kendimize zarar veriyoruz

galyanlim
30.10.2006, 10:50
MARCELİNHO, karşılaşmada terlediği için formasını çıkararak yere bıraktığını belirterek, "Çok fazla büyütülecek bir durumun söz konusu olduğunu sanmıyorum. Ama teknik direktörümüzün ve yönetimimizin vereceği karara saygılıyım. Trabzonspor formasına, daha önce giydiğim formalara da olduğu gibi kesinlikle bir saygısızlık yapmayı düşünmedim ve düşünemem de. Ama görüyorum ki kamuoyunda bu doğrultuda bir görüş belirdi ve bu durum da beni çok üzüyor" dedi.
bu haberi buraya koyup koymama konusunda kararsızdım ama koyduk sonuç olarak
kaynak taka gazetesi

emre81
30.10.2006, 10:55
Olayı büyütmeyelim kapatalım artık zarar vermeyelim beğensekte beğenmesekte bu takımın yıldızı o maç kazandırması için nazını çekmek zorundayız.

OLCAY ÇAKIR
30.10.2006, 12:25
çok yazık..!
bence bunu ilgili spor servislerine ulaştırmalısın..

misyon edinmelisin bunu...

bu kadar hiddet,nefret dolu bir bakış açısı görmedimn..kime neye hizmet eder anlamış değilim...

biraz sevgi arkadaşlar...
gönder-al Outlook express mübarek..

O medya Hüseyine verilen desteğide yazarsa tam yanlı olacak desene:)

Bu Medya Her İstanbul Takimlarinin Macinda Özellİkle Fener Maclarina Mac Oynanirken Ceza Sahasi İÇİnde Dekİ Tutma Ve Cekmelerİ Bİr İlerİ Bİr Gerİ Oynatirken Sankİ Bİzİm Ve DİĞer Futbolcular TutulmuyormuŞ Havasi İÇİnde DİĞerlerİ GÖstermİyor. Neden Marcelİnhonun Formayi AttiĞi GÖsterİldİ. Gecen Yillarad Fatİh Tekke GÖkdenİz HÜseyİn Ve Zİya DoĞan Mactan Cikarken Seyİrcİ İle BÜtÜnleŞmesİ Bu Kadar GÖsterİlmedİ Maclarda.

Trabzon Atak Yaparken TrİbÜndekİ Fb Bayan Taraftari GÖstermeyİ Tercİh Edİyorlat. Ve Bİz Tuttuk Bunlarla Bİr Olduk Kendİ Adamimizi Onlarala Parcalamaya SoĞtmaya CaliŞiyoruz. Helal Olsun Bİze.

Soruyorum Sİze Neden Bu Forumda HÜseyİne VerdİĞİmİz Tepkİler HİÇ Gazeteletrde Yok. ÇÜnkÜ Onlar Trabzomun Menfaatİne De Ondan

sweetrose
30.10.2006, 12:27
Olayı büyütmeyelim kapatalım artık zarar vermeyelim beğensekte beğenmesekte bu takımın yıldızı o maç kazandırması için nazını çekmek zorundayız.

Bırakın gözünüzü seveyim ya..ne yıldızı... hiç yıldız görmesek neyse....Marcelinho yu bu takımda yıldız yapabilecek hiç bir hareketini göremedim daha.ç..:mad:

Trabzonli_61
30.10.2006, 19:54
Arkadaslar bosuna hic ugrasmayin...bizim marcelinho bu aksam dagitacak ve göreceksiniz gercek yildiz kim...formasinida öpecek o bizim futbolcumuzdur ve gerekeni yapacak

murat
30.10.2006, 23:06
Marcelinho o formayi cikartip yere attiginda formam islakti cikardim dedi. Dogrudur cunku formasini islatan sadece birkac futbolcudan biri o. Yaptigi yanlis iyide oynamiyor belki ama mucadele ediyor, gerci bu takimda iyi futbolcu da vasat hale gelir.

Forza Trabzonspor.... uzulmeyin arkadaslar bu kotu gunlerde gececek.

metehan
31.10.2006, 17:47
Rize maçında da gördük ki, Marcelinho'nun asıl sorunu "güç" daha doğrusu güçsüzlük. Nerede oynatıldığı tabi ki önemli ama bu fizik güç ile Marcelinho'nun yeteneklerini göstermesi mümkün değil. ÇAlım atmak için topu açıyor ama devamını getirip alamıyor, rakibe bırakıyor. Bu haliyle çok zor.