PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ridvan Dilmen?e tepki...

TS-Karadeniz
22.11.2004, 21:46
daha once gectimi bilmiyorum baktim yoktu. fener macinda bir gool diye bagirip mesale yakmadigi kaldi, tv basinda deli etti bizi sozde yorumcu... ezik fanatikleri istemiyoruz maclarimizda.

birkac pozisyonda ise fenerli oyunculara bos adama versene oraya at ofsayt degil gibi sanki febe antrenoru gibi davrandi. tepki vermeliyiz.Edited by: Emorfo

Punisher-61
22.11.2004, 22:39
Ridvani adam yerine koymuyoruz o yüzden onunla ilgi bir baslik yokdu

Harun-61
22.11.2004, 23:53
abi kendi taraftarlari bile onun yorumlarina gicik kapiyor...

adam fb'li ve fb gol atinca seviniyor...tabii bu objektiv degil ama neyapalim burasi türkiye...bizim isimiz ridvan ve ridvan gibilerle degil...

kendi isimize bakalim...!!!!

#10 Fietra
22.11.2004, 23:56
Bende orada yorumcu olsam bende GOLLLLLLLL diye bagiririm ne var

My
23.11.2004, 03:29
Bu onun yedii ilk nane diilki. JimLastikçilerin maçindada Gökdeniz' in yaptii çok klas bir hareket sonrasinda Gökdeniz' e bu hareketi yakistiramadiini, rakibiyle dalga geçmesini yakistiramadiini söylemisti. Sakin yanlis anlamayin, Gökdeniz dalga felan geçmemisti smileys/smiley36.gifSadece pasi normal olarak diilde, sag ayaani sol ayaanin arkasindan kullanarak çok klas bir pas verdiyidi. Kafaya takilacak olsa o kadar çok sey varki ohoooo.!

Emorfo
23.11.2004, 09:46
Ridvani adam yerine koymuyoruz

murat
23.11.2004, 12:05
valla ben Ridvana hic kizmiyorum, onu gol diye bagirtanlar utansin..

hasannuhoglu
23.11.2004, 12:14
adam serefsiz neolcak,istanbul medyasi degilmi alayi ayni!!!!!!!!!!!

Bora Sönmez
23.11.2004, 12:28
Bugüne kadar LigTV'nin verdigi bütün maclari izledim ama dogrusunu söylemek gerekirse Ridvan Dilmenin digerlerine nazaran cok daha iyi ve objektif bir yorumcu oldugu kanaitindeydim.Amasanirim bizim macta dayanamadi ve Fb'ligini gizleyemedi..Bundan sonra tekrar normale dönecektir fakat yaptiini affetmemiz mümkün degildir.Gercekte asil unutmamiz ve affetmememiz gereken Aziz Yildirimin Hareket pardon Hakaretidir..O gülmesi gözümün önünden gitmiyor ve kendisine kinim giderek artiyorr..

Photoshop
23.11.2004, 13:21
Bugüne kadar LigTV'nin verdi?i bütün maclar?
izledim ama dogrusunu söylemek gerekirse R?dvan Dilmenin di?erlerine
nazaran cok daha iyi ve objektif bir yorumcu oldu?u
kanaitindeydim.Ama san?r?m bizim macta dayanamad? ve Fb'li?ini
gizleyemedi..Bundan sonra tekrar normale dönecektir fakat yapt??n?
affetmemiz mümkün degildir.Gercekte as?l unutmam?z ve affetmememiz
gereken Aziz Y?ld?r?m?n Hareket pardon Hakaretidir..O gülmesi gözümün
önünden gitmiyor ve kendisine kinim giderek art?yorr..

imza

yalnizefe
23.11.2004, 13:31
tepki ilk once bize koyalim.adam seviniyor biz gol atsaydikta aglasaydi

kadirsa_2000
23.11.2004, 15:51
Ridvani bende takmiyorum açikçasi, ne maç yorumunu ne de tutumunu. Ondan tek istegim su pozisyonlardaki mirildanmalarini kessin, ya daha orta yapilirken "gol olur", "çikar o", "güzel orta" gibilerinden laflar edip bütün büyüyü bozuyor. DigiTürk'ü arayip sikayetimizi ilettik ama bakalim ne sonuç çikacak.

umraniye
23.11.2004, 18:25
ridvan dallamasini protesto etsek ne olcakki dallama her zaman dallamadir düzelmez konusmasi

epulim
23.11.2004, 18:38
ridvan mi o da kim. yorumcu diye onu maçlara davet eden zihniyeti tartismak lazim önce. futbolculuguna diyecek birsey yok. ama birakta yorumu adam gibi yapanlar yapsin. ne ridvan ne de ridvan gibiler. sevgilerle. bu konuyu kapatsak daha güzel olur aslinda. adamin reytingi artiyor.

corleone
23.11.2004, 18:54
valla ben Ridvana hic kizmiyorum, onu gol diye bagirtanlar utansin..

katiliyorum...baska soylicek hiçbirºey yok...

ibrahim_yattara
23.11.2004, 18:56
heyyy kendinize gelin!!!

yahu arkadaslar ne yapiyorsunuz siz.. birisi çikmis birakin o pez... birisi çikmis adam degilki zaten vs.. vs..

ayip beyler ayip.. önceki yazilarimdada belirtmistim bazi konularda asiriya kaçiyoruz milliyetçi duygularimizi yanlis yönlendiriyoruz demistim hatta bununla ilgilide bir topicimde uzun uzun adolf hitler örneginden bahsetmis eger bu gibi gereksiz davranislarimizdan vazgeçmez isek sonumuzun onun gibi olacagini anlatmistim.. görüyorumki bizde degisen hiç bir sey yok ve bu beni hakikaten üzüyor beyler..

simdi soruyorum arkadaslar size hami mandirali maçtan önce tam olarak ne dedi? bilen varmi?

trabzonspordan bahsederken maç öncesi röportajda trabzonspor için (bizim takim) ibaresini kullandi.. vursaniza hadi hamiyede.. ayni sey degilmi arkadas.. oda eski takimini sahiplenmemismi? biri çikipta canli yayinda maç öncesinde tarafsiz olmasi gereken iki konuktan biri taraflardan biri için ''bizim takim'' dedi dese ne cevap vereceksiniz?

takimimizi iyi niyetle basariya tasimak isteyen bazi insanlarin çok enteresan çak basit hatalarina kurban gidiyoruz.. bunlari tartisalim beyler birakalim artik bu lakirdilari bunlarin bize hiçbir faydasi olmaz. allah izin verirse bu konuyuda detayli bir sekilde ayri bir topige tasiyacagim... saygilar..

Cakoba
23.11.2004, 19:10
tebrikler yattara...yazdiklarina aynen katiliyorum...her kulübün bir forum sayfasi belki onlarcasi var. ama biz trabzonsporlular olarak daha bi seviyeli olalim..herkesin takimi var elbet onlara takilmaninda ayri bi keyfi var bunu da farkindayim. ama küfür etmeye hiç gerek yok. herkesin digerine küfür ettigi bi yerde ne kadar keyifli olur ki spor...

Ozan
23.11.2004, 19:37
bu herif maç basliyorda da fenerli oldugunu belli etti abi böyle maçlara maçdaki takimlari tutan ya da PROFESYONEL olmayan[ridvan] yorumcu vermesinlersmileys/smiley7.giftaraftari tahrik ediyo bu serefsizlersmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley34.gif

tigin
23.11.2004, 19:37
ridvandan yorumcu olsa nolur .maç boyunca kedi gibi mir mir mir biseyler mirildanir ancak.konusmaya korkar o.

#10 Fietra
23.11.2004, 20:25
Hatta ben tezahürat da yapardimsmileys/smiley36.gif

TS-Karadeniz
23.11.2004, 20:35
yanlis anlasildim galiba... ben tarafsiz bir yorumcu istiyorum bu ridvan ezigi bizim macta resmen cizgiyi asti hatta bir pozisyonda tuncay bos adama acmadi diye kizdi sonra penalti diye bogurdu resmen... sizi bilmem ama benim sinirlerim gerildi mac boyunca konsantrasyonumu kaybettim maci izlerken hanimlarin icinde kufur etmek zorunda kaldik smileys/smiley9.gifsmileys/smiley7.gif

Hami mactan once trabzon icin konustu zaten gorevi o ama ridvan maci yorumluyor febe menejeri degil... defolsun... tepki verilmeli.Edited by: TS-Karadeniz

My
24.11.2004, 03:29
Aaa.! Olurmu canem biz Trabzonspor taraftariyiz, seviyemizi düsürmeyelim. Tabii ki adam diicekte amigoluk yapcekte, hatta digitürkten maç yayinlanirken maç sirasinda tarafsiz bir yorumcu beklemek ne haddimize. Çünkü bizler Trabzonspor' luyuz. Adam baarirda çaarirda. O nede olsa fenerli onlar ne yapsa yeridir smileys/smiley36.gifLem maçmi seyredecez yoksa fenerlinin ahlarini vahlarinimi dinliicez maç sirasinda smileys/smiley15.gif

TSMareNero
24.11.2004, 03:29
trabzonspordan bahsederken maç öncesi röportajda trabzonspor için (bizim takim) ibaresini kullandi..

arkadasim seni düzeltiyorum, hami mac basindaki röportajinda önce bizim takim dedi ama sonra özür dileyerek TRABZONSPOR diye düzeltti. hatirlatirim. ve bu olay beni kahretti...

lütfen sallamayalim. kimse burda ezikleri savunamaz,yoksasmileys/smiley18.gifEdited by: ipsilli-61

umraniye
24.11.2004, 11:26
serefsiz ridvan serhat sakatlanip disari çikarken kart varmi diye mirildaniyo

Mc_Genc
24.11.2004, 12:00
yenimi anladiniz ridvani trabzona 1 numarali düsmandir.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif.

kaze
24.11.2004, 12:19
adam açik açik fenerli zaten, böyle bir sey yapacagi ortada yani. onu öyle bir maça verenlerde kabahat var illaki de suçlu birini ariyorsak, illaki de protesto edecekseniz!

hami yorumcu olunca ts gol atinca ruhsuz bir gol oldu dese onu elestiririz biz Ridvan'dan da bize ne...

ARAGORN01
24.11.2004, 13:49
Maç öncesi-maç sonrasiherkse kendi takimindan ''bizim takim'' diye bahsedebilir. Ama maç içinde yorum yapan kisi tarafli olamaz. '' Bizimkiler Fatih ve Gökdeniz'e çok dikkat etmeli'' '' Tuncay poziyona devam et gir oglum içeri'' '' Simdi de kart göstersene '' '' Ortalarlarsa tehlikeli olur aman dikkat'' falan diyemez.... Ridvan'i oraya yorumcu diye oturtanlar da, Ridvan'da sonuna kadar suçludur.

Ridvan'i adamdan saymadigimiz için tepki koymuyoruz diyenlere de söyleyecegim su: Siz onlari ciddiye almazsaniz, onlar da sizi ciddiye almaz ve adam yerine koymaz... Güzel bir atasözünü de hatirlatayim: ''Fare daga küsmüs , dagin haberi olmamis''

Tepki koymayi bilmedigimiz için medyada yeterince yer bulamiyoruz

Barış
24.11.2004, 20:13
Ridvan sanki çok anliyor futboldan.Hangi takima giderse en fazla 2 ay...

ibrahim_yattara
24.11.2004, 22:25
trabzonspordan bahsederken maç öncesi röportajda trabzonspor için (bizim takim) ibaresini kullandi..

arkadasim seni düzeltiyorum, hami mac basindaki röportajinda önce bizim takim dedi ama sonra özür dileyerek TRABZONSPOR diye düzeltti. hatirlatirim. ve bu olay beni kahretti...

lütfen sallamayalim. kimse burda ezikleri savunamaz,yoksasmileys/smiley18.gif

1. yazimin tamamini buraya kopyala bir kismini degil kardes

2. hami bizim takim dedi ve düzeltti buraya kadar okey. farzetki ridvanda ondan sonra bu gibi açiklamalar yapmadi ve fenerbahceliler hep bir agizdan o hami nasil trabzona bizim takim der diye ayaklandi aynen bizim ridvana yaptigimiz gibi o degerli eski futbolcumuza pez.. gibi cümleler kullandi. kabul edecekmiydin? evet hami bunu demisse pez.. dir diyecekmiydin?

3. hatta haminin özür dilerim trabzonspor diye düzeltmesi seni kahretmis.. yani hami daha açik bir sekilde trabzonspor yanlisi konussa hiç bozulmayacak aksine büyük keyif alacaktin. e ne diye elestiriyorsun kardesim bu adami o zaman dönde bi kendine bak demezlermi adama?

4. yazinin sonundada 'kimse ezikleri savunamaz yoksa smileys/smiley18.gif' demissin.. hiç yakistiramadim hemso hiiiç..

bakin tekrar söylüyorum bu ugurda bütün trabzonsporlu kardeslerimide gerekirse karsima alirim. gelin kardesler takimimiz için daha faydali seylerden bahsedelim.. saygilar..

Harun-61
24.11.2004, 23:07
ya siz ne tartisiyosunuz yaaa ???

üff üffffff

ozcilingir
24.11.2004, 23:27
Ridvan TRABZONSPOR'U sevmez . Neden ? çunku YESIÇ ayagini kirdi . Ridvan uzun sure top oynayamadi.Severmi adam seni hayatini TRABZONSPOR maçinda kaybetti ,onun için ben Ridvan'in hala o gunde kaldigini dusunuyor ve yorumlarinda bize karsi nefretini göruyor ve bazen gülüyorum. Bos verin su para gözlü seytani, o para için takimini satti ,fenerden bile para alacagi için firça yedi,jubilesinde kar yagdi firtina çikti .Terso kaldi. FENER'E menejer oldu SENOL 'un onun altinda çalismasi istendi,SENOL parayi tepti kabul etmedi. RIDVAN KIM YA ! kAFANIZA TAKMAYIN.PARALI YORUMCU.

Saygilarimla

TheCrow
25.11.2004, 02:56
tepki ilk once bize koyalim.adam seviniyor biz gol atsaydikta aglasaydi

Iste size aci ama gerçek...smileys/smiley32.gif

Çakır
25.11.2004, 06:24
Nafiz'e katiliyorum. Yahu bizim tanidigimiz Ridvan Fenerbahçeli degil mi arkadaslar siz neyi tartisiyorsunuz? Adam tabikendi takimi için konusuptakiminin galibiyetini isteyecek. Yillarin Fenerli Ridvan'ini 'tarafsiz yorumcu' olarak görüp ona göre yorum yapiyorsunuz ya pes. Hami nasil Trabzonsporluysa, Ali Kemal Denizci nasil Trabzonsporluysa, Ridvanda öyle Fenerli iste. Ondan tarafsiz yorum falan bekleyemezsiniz.

Burada tepki gösterilecekmerci varsa Digiturk'tür, Ridvan degil. Maç yorumcusu olarak ya tarafsiz biri çikmaliydi ya da Ridvan'in yaninda Hami de maç aninda yorum yapmaliydi. Sen Fenerli'yi alip maç yorumcusu yaparsan o da kendi takimini savunur maç boyunca. Beni yorumcu yapsalar ben de 90 dakika Trabzonspor'u anlatirim, 'Haydi Gökdeniz bu gol kaçmaz'derim, gerisi yalan. Bu iste tek suçlu Digiturk'tür, bir kez daha vurguluyorum.

ARAGORN01
25.11.2004, 09:32
Inanilmazsiniz... Tepkisizligin sonu yok diyorsunuz yani..

Böyle devam... Bir sonrakii maçta bizim futbolculara küfür eder.. Nasil olsa fenerli ya edebilir... Öbür maçta sahaya iner tokat atar..Nasil olsa Fenerli...

Eurosport'tan ya da herhangi bir Avrupa kanalindan bir maç seyredin derim... Oradaki yorumcular takim tutmuyor mu? Örnegin Eurosport'un baslica 2 futbol yorumcusu vardir. ( birini bilgisayar oyunlarini oynayanlar en azindan sesinden tanir. fifa'nin tüm oyunlarini da o seslendirir) Birisi Liverpool'lu digeri Glasgow Rangers'li ...Hiçbir maçta renklerini belli etmezler.

Yanlisi savunmayin. Böyle gelmis böyle gider demeyin...Tepki gösterin ki Ridvan ,Trabzonspor maçinda orada oturmasin ya da oturacaksa aklini basina toplasin...

Bosver bize saydirsin diyorsaniz siz bilirsiniz.. Benim kanima dokunuyor, siz önemli degil saydirsin diyorsaniz o sizin mideniz...

denizgrsy
25.11.2004, 13:43
ridvanin tepkisi gayet normal,öncelikle fenerli vede o da beklemiyordu böyle bir galibiyet galibiyetin verdigi saskinlik ve sevinçle kendini tutamamasi gayet normal,ancak spikerin uyarida bulunmasi da gerekirdi,çünkü maçi izleyen milyonlarca TRABZONSPORLUYU tahrik eder!!!

secil_ts
25.11.2004, 18:08
adam bu tavriyla ben profosyenel bi elestirmn yorumcu degilim dedi ve fenerli karakterini birkes daha gözler önüne serdi dicek bi sey yok aldirmayalim o nede olsa bi fenerli yani delidir ne yapsa yeridirsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Akin-61
25.11.2004, 19:12
suc rizdavda degil bizde yen fenerbahcei gotolsun kalsin ridvan bak daha sesi cikiyormu..

ibrahim_yattara
25.11.2004, 21:30
Nafiz'e katiliyorum. Yahu bizim tanidigimiz Ridvan Fenerbahçeli degil mi arkadaslar siz neyi tartisiyorsunuz? Adam tabikendi takimi için konusuptakiminin galibiyetini isteyecek. Yillarin Fenerli Ridvan'ini 'tarafsiz yorumcu' olarak görüp ona göre yorum yapiyorsunuz ya pes. Hami nasil Trabzonsporluysa, Ali Kemal Denizci nasil Trabzonsporluysa, Ridvanda öyle Fenerli iste. Ondan tarafsiz yorum falan bekleyemezsiniz.

Burada tepki gösterilecekmerci varsa Digiturk'tür, Ridvan degil. Maç yorumcusu olarak ya tarafsiz biri çikmaliydi ya da Ridvan'in yaninda Hami de maç aninda yorum yapmaliydi. Sen Fenerli'yi alip maç yorumcusu yaparsan o da kendi takimini savunur maç boyunca. Beni yorumcu yapsalar ben de 90 dakika Trabzonspor'u anlatirim, 'Haydi Gökdeniz bu gol kaçmaz'derim, gerisi yalan. Bu iste tek suçlu Digiturk'tür, bir kez daha vurguluyorum.

abi allah razi olsun ya.. yorumun içinde helal olsun iste en dogru tespit..smileys/smiley32.gif

Lazio61
25.11.2004, 21:55
yaaa beyler adamin fenerli oldugunu bilmeyen yok...onun fenerli oldugunu bilebile muhattap olursak onun seviyesine düsüp bizde bir ezik oluruz..bos verin siz..muhattap olmaya gerek yok..afkursun dursun..smileys/smiley36.gif

My
25.11.2004, 22:59
suc rizdavda degil bizde yen fenerbahcei gotolsun kalsin ridvan bak daha sesi cikiyormu..

Aynen smileys/smiley32.gif

Oğuz
26.11.2004, 00:07
öncelikli konumuz ridvan degil. ridvan bir tv yorumcusu, bizi ilgilendirmez. biz isimize bakalim. öncelikli isimiz vurun abaliya mantigindan bir önce kurtulup takimimiza destek olmaktir..

Çakır
26.11.2004, 03:53

Böyle devam... Bir sonrakii maçta bizim futbolculara küfür eder.. Nasil olsa fenerli ya edebilir... Öbür maçta sahaya iner tokat atar..Nasil olsa Fenerli...

Eurosport'tan ya da herhangi bir Avrupa kanalindan bir maç seyredin derim... Oradaki yorumcular takim tutmuyor mu? Örnegin Eurosport'un baslica 2 futbol yorumcusu vardir. ( birini bilgisayar oyunlarini oynayanlar en azindan sesinden tanir. fifa'nin tüm oyunlarini da o seslendirir) Birisi Liverpool'lu digeri Glasgow Rangers'li ...Hiçbir maçta renklerini belli etmezler.

Yanlisi savunmayin. Böyle gelmis böyle gider demeyin...Tepki gösterin ki Ridvan ,Trabzonspor maçinda orada oturmasin ya da oturacaksa aklini basina toplasin...

Bosver bize saydirsin diyorsaniz siz bilirsiniz.. Benim kanima dokunuyor, siz önemli degil saydirsin diyorsaniz o sizin mideniz...

Yazdigimi iyi okumadigindan olacak, beni anlayamadigini varsaydigim için sana en az senin kadar heyecanli bir cevap vermeye gerek duymuyorum. Sogukkanliligimi muhafaza etmek adinabunlari düsünmeden yazdigini, 'midesizlik' 'tepkisizlik' gibi büyük laflari bir anlik heyecaninla söyledigini, hatani anlamis oldugunu varsayiyorum. Aksinidüsünüp ona göre hareket etmis olsam, durumherkes için yeterince sinir bozucu olurdu, emin ol. Her ne kadar sogukkanli durusumu korusam da, BMNolusumu dahilinde bana "birseylere tepki göstermeyi ögretecek birinin çikmasinin" çok ilginç oldugunu vurgulamadan geçemeyecegim. Bu site nasil varoldu,ülkenin en büyük kurum ve kuruluslarina kulübün gösteremeyecegi sivilprotestolari hangi olusum, nasilortaya koydu ve ne sonuçlar aldi; bilmeden konusmadan, kendincebana birseyleri ögretmeye kalkmadanönce bunlari incelemeni öneririm.

Önemli olan neye, ne zaman tepki göstermek gerektigini iyi bilmektir. Sorunun kaynagini iyi tahlil edebilmek vevarolan hatayi temelinden çözümlemeye çalismaktiryapilmasi gereken, ve bugüne kadar yapilmis olan. Yapilmasi gereken her alanda güçlü bir lobi, basarili bir örgütlenmeolusturup, daha fazla ciddiye alinabilmek; Digiturk'ün eski bir Fenerbahçeli futbolcuyu TS-FB maçinin tek yorumcusu olarak karsimiza dikmesine engel olmaktir. Bu sayfalarda öne sürülen ve benim de katildigim düsünce bundan ibarettir. Yoksa Ridvan gibi örnekleri ekranda siklikla görmeye devam ederiz. Yarin Ridvan gider, mutlu olursun, Engin Verel gelir o da ayni halti yapar donar kalirsin.

Anlatmaya çalistigimiz sey,bu isin sorumlulugunu tasiyanin veprotesto edilmesi gerekenin Ridvan degil, Ridvan'in Fenerbahçeli oldugunu bilmesine ragmen bu maçin tek yorumcusu olarak onu karsimiza diken DIGITURK oldugudur. Sinekleri avuçlarimizla yakalamaya çalismak degil, batakligi hedef almaktir yapmaya çalistigimiz. Yoksa burada "Aa Ridvan ne güzel konustu öyle, elestirilecek hiçbirsey yok helal olsun Ridvan'a. Bi tanedir bu Ridvan" diyen tek bir kisinin bile olmadigini/olamayacagini sen de çok iyi biliyorsun ama bilindik bir yönteme basvurup söylenmeyeni söylenmis gibi gösterip, kendince hakli çikmaya çalisiyorsun, üstelik haddini asip saçma sapan sözlerle bizleri yargilamaya çalisarak. Yazik. Beni üzen ve üzdügü kadar da sasirtan tek durum bu oldu.

Tüm sogukkanliligimi takinarak, durumu 'sana' (çünkü ne demek istedigimizi anlatamadigimizi gördügüm tek kisi sensin) bir kez daha anlatmak istiyorum. Güzel kardesim, FB maçinda Ridvan'in yorumlarinin hepimizin canini siktigi, tüm samimiyetimizle ifade edersek maç esnasinda hepimizin kendimize engel olamayarak içimizden bu adama saydigimiz dogrudur. Söylemek istedigimiz sey ise, burada ilk olarak elestirilmesi gereken kisi/kurumun Ridvan degil, fanatik Fenerbahçeli oldugu bilinmesine ragmen maçi televizyondan takip eden milyonlarca Trabzonsportaraftarini bu adami dinlemeye mahkum eden DIGITURK kurumu oldugudur!!! Digiturk'ün yaptigisey bizi ciddiye almamaktir, kulübümüzü ve taraftarimizi önemsememektir.Protestomuz da, tepkimiz de, isyanimiz da onlara, yani sorunun kaynagina olmalidir.Eline mikrofon verilen Ridvan'in söylediklerini elestirmek Trabzonspor taraftari için, bataklik karsimizda dururken sinekleri parmaklarimizla öldürmeye çalismaktan farksizdir. Yurtdisindan örnekler vererek Ridvan'i tarafsiz spor yorumcusu olmayi beceremedigi için elestirmeye çaba göstermekyerine, Fenerbahçeli oldugu 4 yasindaki çocuklar tarafindan bilinen birini maçin tek yorumcusu yapan Digiturk'ü kinamaktir yapmamiz gereken. Bu maç Ridvan'in yorumculuk yaptigi ilk maç degildi yanilmiyorsam?!Ve yine yanilmiyorsam Ridvan belki 30 maçta yorumculuk yapmisti ve tarzinin nasil oldugu biliniyordu amabu maç için görev yine deona verilmisti! Trabzonspor camiasi gibi büyük bir gücün muhattabi maçin yorumcusu degilDIGITURK olmalidir. Bu durumda hatasi olan, bizi adam yerine koymayip milyonlarca Trabzonsporlu'ya bir Fenerli'den yorum dinleten, bu tavriylabizleri rencide eden DIGITURK'tür.

Varolan soruna senin yaklasiminla çözüm bulmaya çalissak yapacagimiz tek sey su olurdu:

"SEREFIZ RIDVAN,ADI RIDVAN, PIS FB'LI RIDVAN!!!"

Bu sekildeolayi çözebileceksekve yarin baska bir TS-FB maçinda karsimiza tek yorumcu olarak baska bir Fenerli çikmayacaksa ne mutlu hepimize. Öyle degil mi kardesim?! Anlamadigintek sey su, sen bugün tepkini gerçek sorumlu olan KURUM'a degil de Ali'ye yöneltirsen, yarin o gider Veli gelir ayni seyi yapar, o gider Ahmet yapar. Protestomuzun dogrultusunu dogru belirlemek, problemin kaynagini kurutmaya çalismak yapilmasi gerekendir. Yoksa söyledigim gibi o mikrofonu yorumcu olarak benim yakama taksalar ben de 90dakika boyunca Trabzonspor'u anlatirim kimse de agzini açip bana tek kelime edemez."Digiturk'u elestirin kardesim" derim, bu görevi bana onlar verdi, ben de kendi yorumumu yaptim! Aslinda ayni seyi elestiriyoruz, ayni seye kiziyoruz, sadece bizler batakliga yönelirken senin sineklerin pesinden kostugunu görüyorum. Aramizdaki fark bu.Bizim yaptigimiz sey tepkisizlik degil, tepkiyi asil adresine yönlendirmek.Bilmiyorum bu kez kendimi anlatmayi basarabildim mi?!Açikçasi bu kez umutluyum bu konuda. Sevgiler, saygilar.

ARAGORN01
26.11.2004, 11:03

Yazdigimi iyi okumadigindan olacak, beni anlayamadigini varsaydigim için sana en az senin kadar heyecanli bir cevap vermeye gerek duymuyorum. Sogukkanliligimi muhafaza etmek adinabunlari düsünmeden yazdigini, 'midesizlik' 'tepkisizlik' gibi büyük laflari bir anlik heyecaninla söyledigini, hatani anlamis oldugunu varsayiyorum. Aksinidüsünüp ona göre hareket etmis olsam, durumherkes için yeterince sinir bozucu olurdu, emin ol. Her ne kadar sogukkanli durusumu korusam da, BMNolusumu dahilinde bana "birseylere tepki göstermeyi ögretecek birinin çikmasinin" çok ilginç oldugunu vurgulamadan geçemeyecegim. Bu site nasil varoldu,ülkenin en büyük kurum ve kuruluslarina kulübün gösteremeyecegi sivilprotestolari hangi olusum, nasilortaya koydu ve ne sonuçlar aldi; bilmeden konusmadan, kendincebana birseyleri ögretmeye kalkmadanönce bunlari incelemeni öneririm.

Önemli olan neye, ne zaman tepki göstermek gerektigini iyi bilmektir. Sorunun kaynagini iyi tahlil edebilmek vevarolan hatayi temelinden çözümlemeye çalismaktiryapilmasi gereken, ve bugüne kadar yapilmis olan. Yapilmasi gereken her alanda güçlü bir lobi, basarili bir örgütlenmeolusturup, daha fazla ciddiye alinabilmek; Digiturk'ün eski bir Fenerbahçeli futbolcuyu TS-FB maçinin tek yorumcusu olarak karsimiza dikmesine engel olmaktir. Bu sayfalarda öne sürülen ve benim de katildigim düsünce bundan ibarettir. Yoksa Ridvan gibi örnekleri ekranda siklikla görmeye devam ederiz. Yarin Ridvan gider, mutlu olursun, Engin Verel gelir o da ayni halti yapar donar kalirsin.

Anlatmaya çalistigimiz sey,bu isin sorumlulugunu tasiyanin veprotesto edilmesi gerekenin Ridvan degil, Ridvan'in Fenerbahçeli oldugunu bilmesine ragmen bu maçin tek yorumcusu olarak onu karsimiza diken DIGITURK oldugudur. Sinekleri avuçlarimizla yakalamaya çalismak degil, batakligi hedef almaktir yapmaya çalistigimiz. Yoksa burada "Aa Ridvan ne güzel konustu öyle, elestirilecek hiçbirsey yok helal olsun Ridvan'a. Bi tanedir bu Ridvan" diyen tek bir kisinin bile olmadigini/olamayacagini sen de çok iyi biliyorsun ama bilindik bir yönteme basvurup söylenmeyeni söylenmis gibi gösterip, kendince hakli çikmaya çalisiyorsun, üstelik haddini asip saçma sapan sözlerle bizleri yargilamaya çalisarak. Yazik. Beni üzen ve üzdügü kadar da sasirtan tek durum bu oldu.

Tüm sogukkanliligimi takinarak, durumu 'sana' (çünkü ne demek istedigimizi anlatamadigimizi gördügüm tek kisi sensin) bir kez daha anlatmak istiyorum. Güzel kardesim, FB maçinda Ridvan'in yorumlarinin hepimizin canini siktigi, tüm samimiyetimizle ifade edersek maç esnasinda hepimizin kendimize engel olamayarak içimizden bu adama saydigimiz dogrudur. Söylemek istedigimiz sey ise, burada ilk olarak elestirilmesi gereken kisi/kurumun Ridvan degil, fanatik Fenerbahçeli oldugu bilinmesine ragmen maçi televizyondan takip eden milyonlarca Trabzonsportaraftarini bu adami dinlemeye mahkum eden DIGITURK kurumu oldugudur!!! Digiturk'ün yaptigisey bizi ciddiye almamaktir, kulübümüzü ve taraftarimizi önemsememektir.Protestomuz da, tepkimiz de, isyanimiz da onlara, yani sorunun kaynagina olmalidir.Eline mikrofon verilen Ridvan'in söylediklerini elestirmek Trabzonspor taraftari için, bataklik karsimizda dururken sinekleri parmaklarimizla öldürmeye çalismaktan farksizdir. Yurtdisindan örnekler vererek Ridvan'i tarafsiz spor yorumcusu olmayi beceremedigi için elestirmeye çaba göstermekyerine, Fenerbahçeli oldugu 4 yasindaki çocuklar tarafindan bilinen birini maçin tek yorumcusu yapan Digiturk'ü kinamaktir yapmamiz gereken. Bu maç Ridvan'in yorumculuk yaptigi ilk maç degildi yanilmiyorsam?!Ve yine yanilmiyorsam Ridvan belki 30 maçta yorumculuk yapmisti ve tarzinin nasil oldugu biliniyordu amabu maç için görev yine deona verilmisti! Trabzonspor camiasi gibi büyük bir gücün muhattabi maçin yorumcusu degilDIGITURK olmalidir. Bu durumda hatasi olan, bizi adam yerine koymayip milyonlarca Trabzonsporlu'ya bir Fenerli'den yorum dinleten, bu tavriylabizleri rencide eden DIGITURK'tür.

Varolan soruna senin yaklasiminla çözüm bulmaya çalissak yapacagimiz tek sey su olurdu:

"SEREFIZ RIDVAN,ADI RIDVAN, PIS FB'LI RIDVAN!!!"

Bu sekildeolayi çözebileceksekve yarin baska bir TS-FB maçinda karsimiza tek yorumcu olarak baska bir Fenerli çikmayacaksa ne mutlu hepimize. Öyle degil mi kardesim?! Anlamadigintek sey su, sen bugün tepkini gerçek sorumlu olan KURUM'a degil de Ali'ye yöneltirsen, yarin o gider Veli gelir ayni seyi yapar, o gider Ahmet yapar. Protestomuzun dogrultusunu dogru belirlemek, problemin kaynagini kurutmaya çalismak yapilmasi gerekendir. Yoksa söyledigim gibi o mikrofonu yorumcu olarak benim yakama taksalar ben de 90dakika boyunca Trabzonspor'u anlatirim kimse de agzini açip bana tek kelime edemez."Digiturk'u elestirin kardesim" derim, bu görevi bana onlar verdi, ben de kendi yorumumu yaptim! Aslinda ayni seyi elestiriyoruz, ayni seye kiziyoruz, sadece bizler batakliga yönelirken senin sineklerin pesinden kostugunu görüyorum. Aramizdaki fark bu.Bizim yaptigimiz sey tepkisizlik degil, tepkiyi asil adresine yönlendirmek.Bilmiyorum bu kez kendimi anlatmayi basarabildim mi?!Açikçasi bu kez umutluyum bu konuda. Sevgiler, saygilar.

Sevgili Çakir

öncelikle 1 önceki sayfada yazdigim yaziyi buraya kopyaliyorum ve bold ve italic olan kismi tekrar okumani rica ediyorum. Yukarida verdigin sinek-kurum iliskisinde, kuruma ( digitürk'e) deginmis miyim deginmemis miyim tekrar okumani tavsiye ediyorum. Senin savin sadece digitürk suçlu , benim savim ise ikisi de suçlu ve tepki gösterilmeli. Bu konuda yani hem digitürk , hem Ridvan suçlu diye düsünen tek kisi oldugumu zannetmiyorum.

''Maç öncesi-maç sonrasiherkse kendi takimindan ''bizim takim'' diye bahsedebilir. Ama maç içinde yorum yapan kisi tarafli olamaz. '' Bizimkiler Fatih ve Gökdeniz'e çok dikkat etmeli'' '' Tuncay poziyona devam et gir oglum içeri'' '' Simdi de kart göstersene '' '' Ortalarlarsa tehlikeli olur aman dikkat'' falan diyemez.... Ridvan'i oraya yorumcu diye oturtanlar da, Ridvan'da sonuna kadar suçludur.

Ridvan'i adamdan saymadigimiz için tepki koymuyoruz diyenlere de söyleyecegim su: Siz onlari ciddiye almazsaniz, onlar da sizi ciddiye almaz ve adam yerine koymaz... Güzel bir atasözünü de hatirlatayim: ''Fare daga küsmüs , dagin haberi olmamis''

Tepki koymayi bilmedigimiz için medyada yeterince yer bulamiyoruz''

Çakir, senin bu site konusundaki çabalarini , Trabzonspor'lulari bir araya getirme konusunda yogun gayretini her zaman takdir ettim. Ama ben bunlari yaptim ,sen kimsin ki tavrini anlamakta güçlük çektigimi belirtmeliyim. Ben 33 yasindayim ve yasim geregi sanirim senden daha uzun süredir bu takima sevdaliyim.

Ben tepkilerimi yazarken seni hedef almadim ama sen beni hedef seçtin. Senin takdirindir. Umarim kendimi yeterince anlatabildim.

sevgiler ,saygilar

Çakır
26.11.2004, 16:07
Agabey kesinlikle öyle bir tavrim olmadi ve olamaz da. Sana sevgim, ve ondan daha önemlisisaygim sonsuz, böyle anlasildiysa özür diliyorum. Sadece 'midesizlik' ve 'tepkisizlik' degerlendirmelerini içime sindiremedigim içinbiraz sitem ettim. Digiturk konusunda anlatmaya çalistigim seyle bu sekilde degerlendirilmeyi haketmedigimi hissettim, sana da bunu anlatmaya çalistim. Yoksa kesinlikle kimseyi kirmak degildi niyetim. Simdi görüyorum ki aramizdaki birkaç küçük nüans farki bizi bu yapay tartismaya çekmis. Sonuçta hepimiz ayni duygulari tasiyoruz, ayni mutluluklari ayni üzüntüleri yasiyoruz, ayni seylere kiziyoruz. Bu küçük konular bizi gereginden de fazla mesgul etti kanisindayim. Tekrar en içten sevgi, saygilarimi sunuyorum. Kendine iyi bak.

ARAGORN01
26.11.2004, 17:49
Agabey kesinlikle öyle bir tavrim olmadi ve olamaz da. Sana sevgim, ve ondan daha önemlisisaygim sonsuz, böyle anlasildiysa özür diliyorum. Sadece 'midesizlik' ve 'tepkisizlik' degerlendirmelerini içime sindiremedigim içinbiraz sitem ettim. Digiturk konusunda anlatmaya çalistigim seyle bu sekilde degerlendirilmeyi haketmedigimi hissettim, sana da bunu anlatmaya çalistim. Yoksa kesinlikle kimseyi kirmak degildi niyetim. Simdi görüyorum ki aramizdaki birkaç küçük nüans farki bizi bu yapay tartismaya çekmis. Sonuçta hepimiz ayni duygulari tasiyoruz, ayni mutluluklari ayni üzüntüleri yasiyoruz, ayni seylere kiziyoruz. Bu küçük konular bizi gereginden de fazla mesgul etti kanisindayim. Tekrar en içten sevgi, saygilarimi sunuyorum. Kendine iyi bak.

Tesekkür ederim dostum. Benim de sana sevgim sonsuz. Çok önemli bir misyonu gerçeklestirdin, görünce hayran oldugum bir site ve buraya girmeden günüm geçmiyor.

Dergi'de okumustum galiba tam hatirlamiyorum ama bir balik lokantaniz var sanirim Ankara'da.. Bir Ankara ziyaretimde ugrayip seninle yüz yüze tanismak istiyordum . Ankara'nin neresinde lokanta ve adi ne?

Görüselim.

Emin
26.11.2004, 20:30
Trabzonsporun her zaman karsisinda olan çifte standart örneklerinden biridir. FB-TS maçina eski bir FB li futbolcunun yorumcu olarak konulmasi Ankaragücü -TS maçlarina eski bir Ankaragüçlü oyuncu olan Erman Toroglunun atanmasi bu tür seyler bizim takimin basina çok geliyor. Çakir kardesime katiliyorum. Sorunu kaynaginda çözmek lazim. Biz üzümcüye degil bagciya tepki koyalim. Digitürk zaten biliniyorki Trabzonspor düsmanidir. Bu yüzden Fenerli Ridvanin sevinmesini çok abartmayalim. Zaten yaptigi bu acemilikle yorumculukta ne kadar profesyonellikten uzak oldugunu göstermistir. Digitürk de ne kadar yetersiz insanlarla çalistigini görmüstür.

umraniye
26.11.2004, 20:47
beyler birakin köpek ridvani havlasin BIZIM KÖPEKLER UGRASCAK VAKTIMIZ YOK veya en azindan vaktimizi böyle ezik insanlara harcamayalim

irfanparlak
27.11.2004, 05:56
yorumcu dedigin tarafsiz olur en azindan onun için ugrasir...