PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burak Gürdal İstifa Etti!

Mert'
03.02.2015, 16:43
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=393659464088066&set=a.205683769552304.45558.100003320488032&type=1&theater
Kamuoyuna açıklama
Bir süredir kulübümüzde CEO olarak görev yapmakta olan Sayın Burak Gürdal ailevi nedenlerden dolayı istifa ederek bugün itibari ile görevinden ayrılmıştır. Sayın Gürdal’a bugüne kadar Trabzonspor’a yapmış olduğu hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz . Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ehrimen
03.02.2015, 16:45
Hoaydaaa

KadirHekimoğlu
03.02.2015, 16:46
kötü oldu

Uğur Demircioğlu
03.02.2015, 16:47
büyük kayıp oldu bu.

Kamil Çakmak
03.02.2015, 16:48
Burak Gürdal istifa etti mi? ettirildi mi? şimdi.

Kamil Çakmak
03.02.2015, 16:49
Gördüğümüz kadarıyla iyi iş yapıyordu Transferlerde.

Nihat Güneş
03.02.2015, 16:50
Olmadi...

Numarasini degistirse yeterdi :(

Hüseyin Başoğlu
Adamın kafasını ütülediniz tabi :D
Neyse yine iho yine istifa
Bünye alışıyor bir yerden sonra

Semih AYDIN
Nere gitti bu şimdi :)

Küçük Uğur
Cok kötü oldu bu durum.

BirolKarali
03.02.2015, 16:52
İş yapan adamımız gitti

Fatih K.
03.02.2015, 16:52
Adamı anlamak lazım transfer dönemlerinde ailesini haftada, ayda bir görüyodur. Adam daha fazla dayanamadı demek. Zor iş vesselam:)

Furkan S.
03.02.2015, 16:54
Önemli değil.

DeAgLeMaNyAq
Geçtiğimiz yıl içerisinde FB ve GS'nin CEO'ları da istifa etti. Bunlar hayatın olağan akışında olan şeyler. Belli ki bu karar ani değil önceden alınmış transferlerin bitmesi beklenmiş. Yerel basın kendisini hiç sevmedi ama taraftar nazarında bir yer edindi. Emekleri için teşekkürler...

Hazar_
Bence normal değil bu. Bu bir kaçış bence. Ailevi sebepler de tam 3. sınıf politik yalan. Tabloyu iyi süzmüştür. Kara günler bekliyor Trabzonspor'u. Emeği geçenlere teşekkür edin.

sarman61
Yeri geliyor 1 gün mesaiye kaldık mı bizim evde sıkıntı çıkıyor. Haftalarca evden uzak kalsak Allah korusun.

cyberentalpi
03.02.2015, 16:55
çok uzuldm. iho ekibindeki en işe yarayan kişi idi. ailevi nedenlerse yolun acık olsun. degilse de hizmetler icin sagol demek düşer.

Sibel
03.02.2015, 16:56
Ailevi sebepler?
İlginç.

Fatih K.
Bence normal değil bu. Bu bir kaçış bence. Ailevi sebepler de tam 3. sınıf politik yalan. Tabloyu iyi süzmüştür. Kara günler bekliyor Trabzonspor'u. Emeği geçenlere teşekkür edin.

Şimdi bişey diyecem de neyse ağzımı bozmayayım.

Bera B.

Sonra da ben eleştirince niye bana kızıyorsunuz diyorsun.

Mert'
Bende inanmıyorum nedense ailevi sebepler olayına.

BySeHzAdE
03.02.2015, 16:57
Ailevi nedenlerdense yapacak birşey yok ama eğer altında başka birşey varsa büyük kayıp bizim için.

'Enes'
03.02.2015, 16:57
Senin 1 tane olumlu yorumun olmaz mı?

Faik Yılmaz
03.02.2015, 16:58
Adam hesapsızca yapılan transferlere dayanamamış olabilir.....

Ailevi nedenler pek inandırıcı gelmiyor bana....

61ronin61
töğbe töğbe bütün transferlerde bir numaralı rolü oynayan futbolcuları ayarlayan ikna eden çok başarılı işler yapmış bence en faydalı kişi istifa etmesi çok büyük bir kayıp şimdi yandık işte

special one
Şu takımı kurmada emeği çok

Üzüldüm valla

DeAgLeMaNyAq
03.02.2015, 16:59
Gerçek sebebin ailevi nedenlerden olmadığını herkes az çok tahmin eder fakat bu ifadeyle yerel basının ortaya atacağı senaryolara prim tanımış olursunuz. Cevat Kol veya Altuğ Atalay'ın siteleri birazdan "İşte Burak Gürdal'ın gerçek istifa nedeni" şeklinde manşetlerini atmaya başlar...

fanatikdevri
03.02.2015, 16:59
Yeri geliyor 1 gün mesaiye kaldık mı bizim evde sıkıntı çıkıyor. Haftalarca evden uzak kalsak Allah korusun.

Kimsenin emeğini küçümsemek maksadıyla yazmıyorum ama uçakla yolculuklar,en lüks oteller,birinci sınıf lokaller ve elit ortamlarda yapılanbir iş.Ve tabiki tatminler bir maaş ile popüleritesi de cabası.
Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar ve yaptığı hizmetler için teşekkürler.
Bından sonrası asıl biz düşünelim iyice Hacıosman'a kaldı kulüp.
Allah sonunuzu hayretsin.Kulüpte aklı başında dediğim bir adamdı ve iyi dayandı bu zamana kadar bence.

PortoDeGalinhas
03.02.2015, 17:00
Hemen felaket telalligi yapmaya gerek yok, ailevi nedenlerden dolayı ayrılmış adam, eğer bir anormallik varsa kendisi açıklar zaten.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:01
Arkadaşlar,birbirimizin mesajlarını,yorumlarını sorgular nitelikte mesajlar yazıp,ikili tartışmalara girmezsek seviniriz....

Mert Oğuzlu61
göreve talibim, nereye başvurmam gerekiyor ?

Alperen Okutan
Bence yabanci transferinin gerceklesmemesiyle alakali bu olay..

Veysel
03.02.2015, 17:02
bence normal değil bu. Bu bir kaçış bence. Ailevi sebepler de tam 3. Sınıf politik yalan. Tabloyu iyi süzmüştür. Kara günler bekliyor trabzonspor'u. Emeği geçenlere teşekkür edin.

:d:d:d:d

ysngmz
03.02.2015, 17:02
Ne teknik direktörümuz ne başkanımız ne yönetim uzun sure görev yapmadığı için basarili olamiyoruz.inanmadıkları Burak Gürdal yolun açık olsun

Tolga
03.02.2015, 17:03
İHO çok güçlü kadro kurmuş yalnız. 2 senedi sürekli istifa haberi alıyoruz, hâlâ yönetimde adam tükenmedi :D

Özkan Şentürk
03.02.2015, 17:03
Patronumun gs lisesinden çok samimi arkadaşı olduğu olduğu için şifaen tanıdığım birisi. Çok koyu bir Trabzonspor taraftarı olması yanında çok da entellektüel bir kişiliği olan birisiymiş. Üzüldüm. Umarım ilerde bir gün yönetimde görürürz kendisini.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:04
İHO çok güçlü kadro kurmuş yalnız. 2 senedi sürekli istifa haberi alıyoruz, hâlâ yönetimde adam tükenmedi :D

Zaten Burak Gürdal,Hakan Kulaçoğlu'nun yönetimindeydi,Hacıosmanoğlu'nun değil.

Sonradan yönetime alındı....

Kazım Bostan
03.02.2015, 17:05
çok üzüldüm. daha az önce düşünmüştüm burak gürdal gibi adamlar lazım bu kulübe diye. artık kulüpte trabzonlu olmayan sayısı artmalı diye düşünüyordum.

ailevi sebep kısmına doğru da olabilir. ya da sebep aşırı yoğunluk, yorgunluk ve bıkkınlık olabilir, kendisini misyonunu tamamlamış olarak görmek, yeni idealler olabilir.

teşekkür ederim ben kendi adıma. iyi çalıştı.

ts_tuncay_ts
Biri gider başka biri gelir sorun değil...Zaten CEO pozisyonuna ulaşmış adamlar her zaman tuttuğunu koparan adamlardır ama yinede burak gürdala teşekkürler...

Hazar_
Şu kadar yılda "ailevi sebepler" 'in futbolda da politikada da ne olduğunu anlayamamış olmanız garip. İnşallah siz haklı çıkarsınız da, gidişat iyi değil bence. Niye istifa yani. Zaten transfer dışında iş yapmıyordu benim bildiğim.

Mert'
Çok kanım ısınmıştı Burak Gürdal'a. Mesaj falan atıyorduk cevap veriyordu muhabbet ediyordu milletle. :)

Tolga
03.02.2015, 17:06
Zaten Burak Gürdal,Hakan Kulaçoğlu'nun yönetimindeydi,Hacıosmanoğlu'nun değil.

Sonradan yönetime alındı....

Ne diyelim İlker abi ... İnşallah uzun süreli yönetimde kalacakları günler yakındır ...

Hazar_
03.02.2015, 17:06
Kulüpte ya istifa oluyor ya da bir futbolcu transferi. Böyle bir ortamda başarı bekleyenler gerçekten hayal görüyor. Kaynayan kazan, ortam leş. Seçime gidilmesi gerekiyor.

61ronin61
03.02.2015, 17:07

he ya halil ibrahim sofrası gibi ye ye bitmiyor :D

'Enes'
03.02.2015, 17:07
Adam bıktı, başka bir açıklama getirmek iftiradır, yok kulüp batacakmış da yok kara günler gelecekmişte ondan istifa etmiş, he canım he... Adamın telefon numarası bile herkese verilmiş önüne gelen mesaj atıyor, kafa mı kalır adam da, demek ki bu kadar yoğunluğu kaldıramadı ve haklı da... Başka sebepler uydurmayın boş yere, komedisiniz valla...

zafer6161
03.02.2015, 17:08
samalamayın.kendi istifa etti,sıkıntı olsaydı son günü beklemezdi,çeker giderdi,,
anlamadığım nokta ise,transfer mevsimi bitti,3 ay yat sezonuna girdi,ailesinide bol bol görecekti,neden istifa etti,,

B.Yiğit
03.02.2015, 17:08

bence ekonomik durumumuz süper olmasına rağmen anlaştığı oyuncuyu almadığımız için istifa etti. ( Senin kafada düşününce ben : )

Mert Oğuzlu61
03.02.2015, 17:09
gs nin yöneticisinin adı neydi rijkaard döneminde başrolde olduğu transferleriyle çok sevilmişti, onun gibi bir şey oldu, adam gidince gs lilerde üzülmüştü. bende üzüldüm şahsen, iyi niyetli biriydi ama bu istifada bir iş var aile felan değil mesele.

yani sanmıyorum bu çok saçma bir sebep.

Cenkhan
Şu kadar yılda "ailevi sebepler" 'in futbolda da politikada da ne olduğunu anlayamamış olmanız garip. İnşallah siz haklı çıkarsınız da, gidişat iyi değil bence. Niye istifa yani. Zaten transfer dışında iş yapmıyordu benim bildiğim.

Yahu kişisel cehalete binaen bir yönetici eleştirilir mi? Trabzon'da da oksijen boldur benim bildiğim ama kısım kısım eksikliği hissediliyor demek ki..

Anıl C
Hedefi gosteriyorum. Uzaga gitmeye gerek yok. Istifa nedeni kyodou adli arkadastir :)
La Salih adami nasil bezdirmissin ki istifa etti.
Kyodou icin cezai islemlerin baslamasini talep ediyorum :)

61ronin61
eeeeee transferleri kim yapcak bundan sonra çünki burak gürdal tüm transferlerde aktif rol oynuyor ve işi bitiriyordu çok becerikli bir kişiydi çok yazık oldu yaa

İlker Yazıcıoğlu
gs nin yöneticisinin adı neydi rijkaard döneminde başrolde olduğu transferleriyle çok sevilmişti, onun gibi bir şey oldu, adam gidince gs lilerde üzülmüştü. bende üzüldüm şahsen, iyi niyetli biriydi ama bu istifada bir iş var aile felan değil mesele.

yani sanmıyorum bu çok saçma bir sebep.

Uzun saçlı olan adamı diyorsun hatırladım....

jairzinho
eğer transferlerden sorumlu tek kişi ise(öyle gözüküyor) bence oldukça başarısız bir iş çıkarmıştır.

30 transfer yapıp takımı dm siz ve cm siz bırakması kadro mühendisliğinden anlamadığını gösteriyor.

yabancı kısıtlaması varken takıma 3 yabancı stoper alması kadro mühendisliğinden bihaber olduğunu gösteriyor.

yaz transfer döneminde ilk gelen transferlerin çoğunun gönderilmesi başarısız olduğunu gösteriyor.

30 transfer yapıp 3 ünün tutması bir başarı değildir.

'Enes'
03.02.2015, 17:11
eğer transferlerden sorumlu tek kişi ise(öyle gözüküyor) bence oldukça başarısız bir iş çıkarmıştır.

30 transfer yapıp takımı dm siz ve cm siz bırakması kadro mühendisliğinden anlamadığını gösteriyor.

yabancı kısıtlaması varken takıma 3 yabancı stoper alması kadro mühendisliğinden bihaber olduğunu gösteriyor.

yaz transfer döneminde ilk gelen transferlerin çoğunun gönderilmesi başarısız olduğunu gösteriyor.

Sen olayı çok yanlış anlamışsın, adam transferlere karar vermiyor, Burak beye isim veriliyor o da almaya çalışıyor, olay bu.

Fatih K.
Yönetimi eleştireni, görüş sunanı, duruma göre istifa isteyeni anlarım ama olumlu olumsuz herşeyi kendince allayıp pulladıktan sonra şuursuzca millete iftira atarak insanları itibarsızlaştırmaya çalışan insana zerre saygı duymam. Her şeyin bir adabı var ve insanlara çamur atmak bu kadar kolay olmamalı. Aslında birazda karakter meselesi bu.

TSigalko
Uzun saçlı olan adamı diyorsun hatırladım....

Haldun Üstünel

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:12

Kimin alınacağına karar veren değil,karar verilen kişiyi takıma kazandırmada ve gerekli görüşmeleri yapmakla görevli Burak Bey.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:12
Haldun Üstünel

Hay çok yaşa.

Sağolasın...

Anıl C
03.02.2015, 17:13
eeeeee transferleri kim yapcak bundan sonra çünki burak gürdal tüm transferlerde aktif rol oynuyor ve işi bitiriyordu çok becerikli bir kişiydi çok yazık oldu yaa

Yav sen yine iyi transfere takilmişsin. Ben Burak bey gittikten sonra takimi sahaya kim cikaracak onu dusunuyorum sabahtan beri(!)

jairzinho
03.02.2015, 17:14
Sen olayı çok yanlış anlamışsın, adam transferlere karar vermiyor, Burak beye isim veriliyor o da almaya çalışıyor, olay bu.

sadece bir aracı ise bu büyük kayıp değil.çünkü transferde olay paradır.paran yoksa süperman olsan bi işe yaramaz.

teknik adam yokken sezon başında kim alın dedi gökhan karadenizi turgut doğanı anıl taşdemiri vs ? sanırım burak gürdal.

bence önder özen tarzı işi bilen bir sportif direktör alınsaydı sezon başı saçma sapan birçok transfer yapılmazdı.

Fatih Özkan
03.02.2015, 17:15
Düşündürücü...
Hayırlısı olur umarım...

ts_tuncay_ts
03.02.2015, 17:15
Kulüpte ya istifa oluyor ya da bir futbolcu transferi. Böyle bir ortamda başarı bekleyenler gerçekten hayal görüyor. Kaynayan kazan, ortam leş. Seçime gidilmesi gerekiyor.

Klüp dışındada ortamı geren ortamı leş durumuna düşüren sensin...Bu durumda senin ne yapman gerekiyor..

Numan Yerlikaya
03.02.2015, 17:17
Kötü oldu

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:18
sadece bir aracı ise bu büyük kayıp değil.çünkü transferde olay paradır.paran yoksa süperman olsan bi işe yaramaz.

teknik adam yokken sezon başında kim alın dedi gökhan karadenizi turgut doğanı anıl taşdemiri vs ? sanırım burak gürdal.

bence önder özen tarzı işi bilen bir sportif direktör alınsaydı sezon başı saçma sapan birçok transfer yapılmazdı.

İyi ve vizyonu olan yöneticiler kolay bulunmuyor malesef.Hele hele başkan Hacıosmanoğlu ise.Hakan Kulaçoğlu olmasaydı Burak Gürdal'dan haberi bile olmayacaktı.

Dolayısıyla Burak Bey'in olmayışı önemli bir kayıptır.Keşke sayıları daha da artsa...

Artık Nevzat Şakar gibi konuşma konusunda sıkıntılı adamlar görmeye tahammül edemiyorum kulüpte....

61ronin61

yazdıklarının burak gürdalla alakası yok hocalar futbolcu istiyor şu futbolcuyu istiyorum diye başkanda okeyi veriyor burak gürdala git işi bitir futbolcuyu ikna et transferi bitir diyoe oda ok başkanım diyor ve işi bitiriyor çok başarılı bir adamdı cardozo bosigwa maluda erkan vb çok başarılı işlere imza atmıştı

Celal Demir
herşey için teşekkürler...

jairzinho
benim merak ettiğim yapılan 30 transferden geriye 2015-2016 sezonuna kim kalacak.vede kalanlardan kaçı ilk 11 oynayacak?

bekleyip göreceğiz.

DeAgLeMaNyAq
03.02.2015, 17:21
İyi ve vizyonu olan yöneticiler kolay bulunmuyor malesef.Hele hele başkan Hacıosmanoğlu ise.Hakan Kulaçoğlu olmasaydı Burak Gürdal'dan haberi bile olmayacaktı.

Yalnız Hacıosmanoğlu Nuri Albayrak'ın Başkan Yardımcısı'yken Burak Gürdal kulübünün genel müdürüydü. Dolayısıyla Hakan Kulaçoğlu sayesinde tanışmadılar...

Kazım Bostan
03.02.2015, 17:21

ceo nedir ve ne iş yapar konusunda bilgin olduğuna emin misin :D

ama bence de baya başarısız yani haklısın medjani'yi ön libero filan oynattı bi ara

Emrah Akcagöz
03.02.2015, 17:22
Her şey için teşekkürler, yolu açık olsun.

Yunus Emre SEYHAN
03.02.2015, 17:23
Hizmetleri için teşekkürler.

Bu arada bildiğim kadarıyla kulupten maaş almıyordu.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:23
Yalnız Hacıosmanoğlu Nuri Albayrak'ın Başkan Yardımcısı'yken Burak Gürdal kulübünün genel müdürüydü. Dolayısıyla Hakan Kulaçoğlu sayesinde tanışmadılar...

Başkanlık seçiminden önce Uzun Sokak'ta Hakan Kulaçoğlu'nun seçim ofisine gitmiştim bir arkadaşımla.Burak Bey de oradaydı,konuştuk,tanıştık.Çok düzgün ve işbilir bir adam.Orada bazı fikirlerini paylaştı bizimle burada paylaşamam ama şunu söyleyim,bu yönetime girme konusunda en önemli pay Kulaçoğlu'dur.Tanıştıkları zamandan bahsetmiyorum....

Şahinoğlu
03.02.2015, 17:24
Emeği için teşekkürler keşke bu kararını şikebahçe maçından sonra alsaydı hayırlısı olsun artık.

jairzinho
03.02.2015, 17:24
yazdıklarının burak gürdalla alakası yok hocalar futbolcu istiyor şu futbolcuyu istiyorum diye başkanda okeyi veriyor burak gürdala git işi bitir futbolcuyu ikna et transferi bitir diyoe oda ok başkanım diyor ve işi bitiriyor çok başarılı bir adamdı cardozo bosigwa maluda erkan vb çok başarılı işlere imza atmıştı

benim düşünceme göre iyi bir sportif direktör yada transferde etkin olan bir yönetici nasıl olur?olmalı.

sağ açık ve sol açık pozisyonunda 2 bölge için 6 oyuncu olur mu?yönetici hocaya söylemiyor mu burada oyuncumuz var diye?eğer transferi hocaya bırakmışsın niçin sezon başı aldığın oyuncuları yolluyorsun?yok hocadan bağımsız sen(gürdal) aldıysan niçin hocaya söylemeden aldın.

hiçbir yönetici çıkıpta bizde cm ve dm yok demiyor mu? şu kadro planlamasının saçmalık olduğunu kimse söylemiyor mu?

DeAgLeMaNyAq
03.02.2015, 17:25
Başkanlık seçiminden önce Uzun Sokak'ta Hakan Kulaçoğlu'nun seçim ofisine gitmiştim bir arkadaşımla.Burak Bey de oradaydı,konuştuk,tanıştık.Çok düzgün ve işbilir bir adam.Orada bazı fikirlerini paylaştı bizimle burada paylaşamam ama şunu söyleyim,bu yönetime girme konusunda en önemli pay Kulaçoğlu'dur.Tanıştıkları zamandan bahsetmiyorum....

Payını falan bilemem tabii de "haberi olmayacaktı" ifadesinden Hacıosmanoğlu'nun kendisini tanımadığı anlamını çıkarttım, yanlış anlamışım...

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:25
Emeği için teşekkürler keşke bu kararını şikebahçe maçından sonra alsaydı hayırlısı olsun artık.

Katılıyorum.En azından yerel medyada ve taraftarlar arasında çıkacak olası dedikoduları engellemiş olurdu.

Hayırlısı artık...

Anıl C
03.02.2015, 17:26
Suphe duyan arkadaslar da hakli. Burak beyin ailesindende onemli olmali kulubumuz(!)

fanatikdevri
03.02.2015, 17:27

Senede milyonlar kazanan ve belli bir hayat standartı olan kişiler futbolcular ve temsilcileri de onların çıkarını düşünür,Teabzon şehrinden kaynaklı bazı dejzavantajlar var ve bu tür sıkıntılar da karşıdaki insanda oluşturacağın güven ilişkisi ile giderilebilir bu özellikle de yabancı futbolcular için geçerli.
CEO lar kulüplerin kurumsal temsilidir.
Burak Gürdal her anlamda kaliteli ve iyi yetişmiş bir insan artı olarak da sağlam Trabzonspor'lu.Bu tip bir insanla her türlü zorluğu aşman kolay olur.
Başla birini buluruz denilip geçiştirikecek kadar basit değil.
Bana göre çok bile dayandı ama yönetici veya as başkan olarak geri gelir inşallah.

İlker Yazıcıoğlu
benim düşünceme göre iyi bir sportif direktör yada transferde etkin olan bir yönetici nasıl olur?olmalı.

sağ açık ve sol açık pozisyonunda 2 bölge için 6 oyuncu olur mu?yönetici hocaya söylemiyor mu burada oyuncumuz var diye?eğer transferi hocaya bırakmışsın niçin sezon başı aldığın oyuncuları yolluyorsun?yok hocadan bağımsız sen(gürdal) aldıysan niçin hocaya söylemeden aldın.

hiçbir yönetici çıkıpta bizde cm ve dm yok demiyor mu? şu kadro planlamasının saçmalık olduğunu kimse söylemiyor mu?

Ya hocam yanlış konuyu yanlış yerde tartışıyorsun.
Burak Bey teknik bir adam değil,pozisyonu da idari bir pozisyon.Yani bu sorularının muhatabı olan kişi o değil.

O sadece idari görüşmeleri yapıyor,ayarlıyor.

jairzinho
ben ceo olsaydım şu transferlerin çoğunu yaptırmazdım.bu işin basit bir matematiği var aga.2 stoper varsa elinde 4 stoper olacak.1 sağ açık kullanacaksan 2 sağ açık oyuncun olacak.önüne geleni kim aldı aga sezon başında.vahid hoca yokken?

Harun-61
Bordo mavili kulübün bu açıklamasına karşın, Burak Gürdal'ın istifa sebebinin Tolgay Arslan transferi olduğu iddia edildi. Kulübe yakın kaynaklar, 'transferi kesin bitti' gözüyle bakılan Tolgay'ın son anda Beşiktaş'a kaptırılmasının yöneticileri kızdırdığı, bu nedenle de yönetim içinde Burak Gürdal'a karşı bir cephe oluştuğu belirtildi.

hürriyet

ccd6167
03.02.2015, 17:28
burak gürdal gitmiş olabilir ama süleyman hurma bu kulube getirilmeli bence

halil ibo
03.02.2015, 17:28
İlle de komplo teorilerine gerek var mı ?
Emekleri için teşekkür edip,bundan sonraki mesleki yaşamında başarılar dilemek bu kadar zor olmamalı !
Gerekçeli karar açıklanırsa :) (ortaya çıkarsa ) yönetimi hep beraber eleştiririz.

7can61
03.02.2015, 17:30
Şaşırdık mı?, hayır.

7can61
03.02.2015, 17:30
İlle de komplo teorilerine gerek var mı ?
Emekleri için teşekkür edip,bundan sonraki mesleki yaşamında başarılar dilemek bu kadar zor olmamalı !
Gerekçeli karar açıklanırsa :) (ortaya çıkarsa ) yönetimi hep beraber eleştiririz.

Yönetimden! bana 3 kişi sayarmısınız?

Kazım Bostan
03.02.2015, 17:31
bagalım cavat kol neler diyecek bu habere.

bu arada engellenilen kişilerin mesajları için "Bu mesaj gizlenmiş çünkü x sizin engelli listenizde bulunuyor." yazısı olmasa daha iyi olur bence. çok kalabalık ve düzensiz görünüyor. gerek de yok bence. aklıma gelmişken önereyim.

Çağatay_
03.02.2015, 17:31
Arkadaşlar Burak Gürdal yönetici değil, kulübün maaşlı profesyoneli. Kısacası yetkisi ve etkisi de bununla sınırlı, buna göre yorum yapılmalı diye düşünüyorum.

Mikrofon uzatıldığında doğru düzgün açıklama yapabilen, iyi eğitim geçmişi olan bir ismi kaybettik. Ne kadar başarılı, ne kadar etkin sorularını bir kenara bırakırsak bu yönden önemli bir isimdi.

Yönetim ile arasında sorun olduğunu sanmıyorum. Belki bazı konularda fikir ayrılığı olmuş olabilir ama bence araları kötü değildir. Başkan bağlandığı TV programında Burak Bey maddi konuları müthiş titizlikle inceliyor demişti. Araları bozuk olsa böyle bir detayı vermeyebilirdi.

OrkHun
03.02.2015, 17:32
boşalan göreve talibim. cv'yi nereye gönderiyoruz??

Sefaenes
03.02.2015, 17:33
Transfer sesonu bittikden sonra istifa etmesi biraz düsündürücü birde bu yönetimde o kdar istifa dan sonra yeni sevim olmamasi da düsündürücü. Yönetimin düsmesi icin kac istifa lazim

M. Akif Yücesan
03.02.2015, 17:34
Bakalım Burak Gürdal'ın yönetici değil "eleman" olduğunu anlamaları ne kadar sürecek bazılarının :)

halil ibo
03.02.2015, 17:34
Yönetimden! bana 3 kişi sayarmısınız?

İHO - İHO - İHO. yederli mi ?

jairzinho
03.02.2015, 17:35
ilerde bir iflas falan olursa gürdal da bu işin içinde anılacak büyük ihtimal.bu transferlere bırak itiraz etmeyi bütün görüntülerde kendisi vardı.

anıl targıt gökhan oynamadan gittiler.colman mouluda janko üzerine para verilerek gönderildiler.

kim bu transferlerden sorumlu hafız.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 17:36
Bu akşam maç var arkadaşlar.Biraz o tarafa yönelelim.

OLmuş bitmiş artık...

sAĞLIK OLSUN....

jairzinho
03.02.2015, 17:37
ceo olsaydım şu 30 transferden 5 ine izin verirdim.net

avraam medjani belkelam kimdir aga.yabancı sınırlamasında 3 stoper almakta neyin nesi.

Serkan Miletli
03.02.2015, 17:38
cidden cok üzüldüm ya :( offf offf

yattarahayranı
03.02.2015, 17:38
ceo olsaydım şu 30 transferden 5 ine izin verirdim.net

avraam medjani belkelam kimdir aga.yabancı sınırlamasında 3 stoper almakta neyin nesi.
izin vermek onun elinde değil ne verirlerse onu alıyo

Ahmet Hamza
03.02.2015, 17:40
"Nasıl taraftar olunmaz?" sorusunun cevabısın.

a.fındıkoğlu
03.02.2015, 17:40
Yaz transferlerini de yapip oyle istifa etseydi keske gelmez boyle biri daha.

jairzinho
03.02.2015, 17:42
gelecek sezonda 30 transfer yapıp gideydi iyiydi.

Onur Civelek61
03.02.2015, 17:44
Sıkıntılı bir durum...

OrkHun
03.02.2015, 17:45

Ben de muhalifim (iho'ya değil sadece genel olarak sisteme) ama seninki muhaliflik gibi değil, tetikçilik gibi duruyor.
belli ki desteklediğin bir adam var, onun namına burada yazıyorsun.
e git aç başlık, başkan filanca olmalıdır, şu şu sebepten diye listele. orada yap propagandanı.
bu şekliyle çok itici görünüyor. kamuoyu yaratma gücün yok. tam tersi tepki çekiyor ve ciddi eleştirilerin önünü tıkıyor.

F. Yıldırım
03.02.2015, 17:46
yapma be, bundan sonra böyle kaliteli transferler zor görürüz
çok üzüldüm

emeği için teşekkürler

Hakan Yeşilyurt
03.02.2015, 17:48
şuraya bak adam istifa etmiş ailevi sebeplerden dolayı neyi anlamıyorsunuz arkadaş..başkana saydırmak için istifa haberi bekleyen insanlar var resmen burada.yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etmek gerekirken..nasıl eleştiri yaparız diye düşünüyorsunuz..

Benim için kişiler önemli değil, önemli olan TRABZONSPOR'dur.

Verdiği emekler için kendisine buradan teşekkür ederim..

Adem Akyüz'
03.02.2015, 17:49
Transfer sezonu bittikten hemen sonraki gün istifa etmesi kendi isteğiyle istifa ettiği ihtimalini güçlendiriyor bana göre. Zira arada bir sorun olsaydı daha önce de istifa edebilirdi.. Bu kadroda emeği büyük, teşekkürü hak ediyor. Hayırlısı olsun diyelim..

Sefer A.
03.02.2015, 17:56
Burak Gürdal beye tesekkürler
Az çalismadi takimimiz için, yolu açik olsun diyelim...
Bundan sonra o göreve kimi getirecek yönetimimiz, orasi önemli bence

ZeLKaLiTe
03.02.2015, 17:59
CEO'luk bir meslektir kulüpten bunun için maaş alınır. Mesleğin yoğun olduğu zamanlar olur muhasebecilerin yıl sonu olduğu gibi kulüpteki adamların da transfer sezonu yoğundur. Ailevi sebepler tamamen palavra bana göre.

Kaldı ki CEO'ların takım üzerinde söz söyleme hakkı yoktur adama hangi oyuncuyu söylersen onu almakla mükelleftir. Kadroda 7 tane forvet olmuş 10 tane kaleci olmuş onun insiyatifinde iş değil, o görevini yapar.

Benim açımdan çok iyi bir personeldi arkasından ağıt yakmam ama parayı verirsen oyuncu gelir CEO'nun etkisi çok fazla değil demek saçmalık. Parayı önüne koyduğun halde transferi gerçekleştiremeyen profesyoneller! vardı bu kulüpte

jairzinho
03.02.2015, 18:11
bende ceo olmak istiyorum aga.

ikna kabiliyetim çok iyidir.yeterki para sıkıntısı olmasın.50 milyon avro verirseniz dzeko yu ikna edebilirim.

sevdim bu ceo luk işini

aaahmet61
03.02.2015, 18:14
transfer işlerini türkiye de en iyi yapan kişiydi.yazık oldu bize.

jairzinho
03.02.2015, 18:50
iho nun ilk işi futbolu bilen bir sportif direktör getirmek.

gustafsson
03.02.2015, 18:55
Duyumcular anlatsın niye istifa etmiş?

Sercan Keleş
03.02.2015, 19:00
Bizim başkan adayımız vardı kulaçoğlu , Burak'a sen istifa etmeliydin kardeşim , sen istifa etmeliydin demişti yanlış hatırlamıyorsam.

jairzinho
03.02.2015, 19:28
bir futbol takımının en önemli personeli sportif direktördür.iyi bir sportif direktör her türlü planlamayı yapar.özellikle almanyada sportif direktörler herşeyi belirler.uzun vadeli planlamaları sportif direktör yapar.

30 transfere rağmen takımın dm ve cm siz olması sportif direktörün olmamasıyla alakalı.

28TS61
03.02.2015, 19:32
kulüpte istikrar yok malesef.

böylece son transfer bombamizi yapmis olduk

Hüseyin Başoğlu
03.02.2015, 20:10
Burak Gürdal beye tesekkürler
Az çalismadi takimimiz için, yolu açik olsun diyelim...
Bundan sonra o göreve kimi getirecek yönetimimiz, orasi önemli bence

metin korkmaz ? :)

Furkan Özdem
03.02.2015, 20:15
İstifa etmesi çok önemli değil de yerinin kiminle doldurulacağı çok önemli. İnşallah amatör yönetimimiz profesyonel birini getirebilir bu göreve...

kyodou
03.02.2015, 20:33
metin korkmaz ? :)

Bir menajerin CEO olması bence avantaj olur. Kolay kandırılamaz, menajer oyunlarına alet olmaz ama Metin Korkmaz doğrıu insan mıdır bilemem tabi.

İ. SARAL
03.02.2015, 20:38
İş bitiren adam gitti inş. yerine en az onun kadarını yapabilecek birini koyabiliriz.

Ali YİĞİT
03.02.2015, 20:42
Üzüldüm. Emekleri için çok teşekkürler kendisine. Keşke gitmeseydi. Profesyonel ve eğitimli insanlara bu kulübün ihtiyacı var. Nevzat Şakar gibilerine değil

selcuk
03.02.2015, 21:01
boşalan göreve talibim. cv'yi nereye gönderiyoruz??

bu soruyu sormak bile seni bu görev icin elenmene yeterli nedendir

burak gürdala kulübümüz icin sergiledigi mücadeleden ve verdigi katkilarindan dolayi tesekür ederim

hakkini hellal eder ins. bize
ara sira kizdik kendisine, 24 saat rahatsiz ettik, her zaman imkansizi kendisinden bekledik

göreve geldiginde her seyi temlik altinda kapicisina maas ödemeye zorlanan, uefa dan 200 bin dolar ceza yiyen kulüp devr almisdi

simdi cok daha cok borcumuz olsada cok güzel bu giderlerimizi uzun vadeye yaymis bir kulüp, uefa fp kurallarina uygun bir finansal yapiya sahip kulüp var elimizde

emeklerini unutmayacagiz
bu amatör yönetimi paklayan sen oldugunu en azindan ben biliyorum

Travelair
03.02.2015, 21:34
Cem Yılmaz'ın gösterilerinden birinde bir sevgili tiplemesinden bahsedilir; biri tam ayrılmak istediğini söylemek isterken öteki araya laf katar, bari dondurmacıdan dondurma da ısmarlasın da öyle ayrılalım diye düşünürmüş

Bu adama çok yük bindirildiğini düşünüyorum. Son dakikaya dahi transfer istekleri yükleniyordu. Muhtemelen plansızlığın cezasını, cefasını CEO çekiyordu. Yük vasıtasının bile taşıma kapasitesi vardır

Şimdi ne yapılacak? CEO'ya ihtiyaç yoktur mu denilecek?

OrkHun
03.02.2015, 22:06
bu soruyu sormak bile seni bu görev icin elenmene yeterli nedendir

burak gürdala kulübümüz icin sergiledigi mücadeleden ve verdigi katkilarindan dolayi tesekür ederim

hakkini hellal eder ins. bize
ara sira kizdik kendisine, 24 saat rahatsiz ettik, her zaman imkansizi kendisinden bekledik

göreve geldiginde her seyi temlik altinda kapicisina maas ödemeye zorlanan, uefa dan 200 bin dolar ceza yiyen kulüp devr almisdi

simdi cok daha cok borcumuz olsada cok güzel bu giderlerimizi uzun vadeye yaymis bir kulüp, uefa fp kurallarina uygun bir finansal yapiya sahip kulüp var elimizde

emeklerini unutmayacagiz
bu amatör yönetimi paklayan sen oldugunu en azindan ben biliyorum

şaka yaptım la :)
profesyonel çalışanlar gelir giderler. çok drama bağlamaya gerek yok. yerine liyakat sahibi birisi alınır umarım bir an önce.

Mert Oğuzlu61
03.02.2015, 22:22
yanlışlıkla sorduğum soruyu sildim. cevabı biraz geç attı bana, istifa ettiği an sormuştum.

sorum kısaca şuydu ; yapılmayan bir transfer mi istifanıza sebep oldu ? (daha değişik şekilde sormuştum şimdi tam olarak ne sorduğumu bende hatırlayamadım da ana fikir buydu neyse anladınız siz, transfer yüzünden yönetimle mi sürtüştün demek istedim işte :D)

buda verdiği cevap ;

http://i.imgur.com/27Alu3f.png

arifberkay
03.02.2015, 22:38
Vizyonu olan pazarlık ve ikna kabiliyeti yüksek çalışkan biriydi emekleri için teşekkürler

UgurAk61
03.02.2015, 22:54
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/03/d02c32e5afeab264cf908efc23409619.jpg

Mert'
03.02.2015, 23:18
Whatsapp'ı olanlar teşekkür mesajı falan atarsa iyi olur motivie edici şekilde.
Bence bu kadar heyecanlı transfer dönemleri geçirdiysek Burak Gürdal'ın katkısı büyük.

hanzale
03.02.2015, 23:36
Üzüldüm inşallah geri döner de yahu Adamla ilgili her gün maddi hesap yapar Dolaylı suçlarsan adamın da çekip gitmesi normal değil mi? Ki belki daha iyi bir iş teklifi Aldı direkt burdan Adam'ı kaçtı diye suçlamak en asgari tabirle kaypaklıktır Ayıptır yapmayın etmeyin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oruç
03.02.2015, 23:45
Geçtiğimiz yıl içerisinde FB ve GS'nin CEO'ları da istifa etti. Bunlar hayatın olağan akışında olan şeyler. Belli ki bu karar ani değil önceden alınmış transferlerin bitmesi beklenmiş. Yerel basın kendisini hiç sevmedi ama taraftar nazarında bir yer edindi. Emekleri için teşekkürler...

Malum basının iş yapan, çalışan adamı sevdiği görülmüş şey değil zaten.

"HoşgelmedinX" diye başlık atan basının X'i alan Y'yi sevmesi beklenemez zaten.

Oruç
03.02.2015, 23:56
ben ceo olsaydım şu transferlerin çoğunu yaptırmazdım.bu işin basit bir matematiği var aga.2 stoper varsa elinde 4 stoper olacak.1 sağ açık kullanacaksan 2 sağ açık oyuncun olacak.önüne geleni kim aldı aga sezon başında.vahid hoca yokken?

Neyse ki her önüne gelen CEO olamıyor.

Kandemir
04.02.2015, 00:19
Burak gürdala verdiği hizmetler için teşekkür ederim. Bu kulübün böyle insanlara ihtiyacı var. Umarım kısa bir ayrılık olur.

Colakoglu
04.02.2015, 07:40
IHO artik "evde tek basina" beyler. Yönetim diye bisey kaldimi ?

7can61
04.02.2015, 09:09
İhonun son zamanlardaki favori şarkıları, İbrahim Tatlıses'ten "Tek Tek", Teoman'dan Paramparça.

Faik Yılmaz
04.02.2015, 09:21
Burak Gürdal In tam da transfer sezonu bittikten sonra gitmesi akla iki hitimal getiriyor :

1-Transferleri halledip işlerini toplarlayıp gitmesi yani planlı gitmesi.....

2- Belli belirsiz maliyetli trasnferler nedeniyle bu yükün altında kalamayıp istifa edip gitmesi....

Sanki ilk ihtimal daha ağır basıyor gibi...

Ama burası Trabzon....

Adam harcamak para harcamaktan çok daha kolaydır burada...

Yiğit Gayretli
04.02.2015, 09:31
Burak Gürdal belirtilen sebepten istifa ettiğine inanmaya çalışıyorum, inanamıyorum...

kurt61
04.02.2015, 09:45
Burak Gürdal, son seçimde Hakan Kulaçoğlu'nun listesinin en güçlü ismiydi. Kendisini tanırım. Hakan Kulaçoğlu, Galatasaray Lisesi mezunu, presentable, 2 dil bilen bu zarif beyefendi ile birlikte ilçe ilçe gezip, her ortamda projelerini anlattılar. Hedef 3 yıllık bir plan ile önce küçülüp borçları azaltmak, kulübü maddi olarak düzlüğe çıkarmaktı. Kaybedilen tüm değerlerimizin tekrar kazanılması ve gerçek anlamda bir öze dönüş yaşayabilmek için manifesto yayımlamışlardı. Altyapı ve lisanslı ürünlerle ilgili çok ciddi ve bilimsel projeleri vardı. Burak Gürdal aylar öncesinden Almanya ve Fransa'da altyapısı başarılı kulüplerle temasa geçmiş, projeler hazırlamıştı. Rakipleri aidat ödemek, uçak kaldırıp delege taşımak, lüks otellerde yemek vermekle uğraşıken onlar projelerini anlatan seminerler düzenliyorlardı. Tabi Trabzonspor delegesi beklenildiği üzere bu projelere prim vermedi ve Sayın Kulaçoğlu ve ekibi yalnızca 284 oy aldı. Hakan Bey kaybetmemekten değil, bu kadar düşük oy almaktan dolayı çok incindi ve Trabzonspor'dan ve delege yapısından ümidini keserek defteri kapadı.

Sonra ne oldu? Bir süre sonra Burak Gürdal kendi seçim söylemlerinin 180 derece zıttını yapan IHO'nun CEO'su oldu. Seçim öncesi küçülmekten, altyapıdan, öze dönüşten bahseden Burak Gürdal bizzat kendi insiyatifiyle onlarca transfer yaptı. Üstelik bunların çoğuna ederinin çok üzerinde paralar vererek! Turgut Doğan Şahin, Anıl Taşdemir, Sefa, Serdar Gürler, Deniz Yılmaz şu an aklıma gelenler. Kulüp tarihinde yaşamadığı bir borç yüküyle karşı karşıya. Futbolculara yıllık ödenmesi gereken maaş yaklaşık 75.000.000 TL!

IHO'nun Kazlıçeşme mitinginde siyasetin kucağına oturmasıyla başlayan ve bugün yapılan bu mantık dışı transferlerle, kamuoyunun bu paranın kaynağının siyaset ve birtakım şaibeli insanlar olduğunu düşünmesine sebebiyet veren bu durumda kimin parmağı varsa bir Trabzonsporlu olarak kınıyorum. Tertemiz Trabzonspor ismini kirletenleri asla affetmeyeceğim. Yıllardır şikeyi eleştirip kendi kongresinde şike yapan, delegenin iradesini kaale almayan bu zihniyetle birlikte olan kim olursa olsun benim gözümde değersizdir.

Kazım Bostan
04.02.2015, 09:49
ya şu kulübün her noktasında profesyonel ve entellektüel insanların olması lazım. varsın 1 kişi bile trabzonlu filan olmasın hatta daha iyi olur bana göre. ama her kademesinde mesleğinin en iyisi olsun istiyorum. KULÜBÜN RESMİ SİTESİNDE SAÇMA SAPAN YAZIM VE MANTIK HATALARI İSTEMİYORUM. ben yazım yanlışı ve cümlede mantık hatası yapabilirim ama bu kulüp kesinlikle yapamaz en küçük bir hata bile yapamaz hem de. bu açıdan da burak gürdal'ın gidişine üzüldüm bu kulübün seviyesini yükseltiyordu kulüpte aklı başında birinin olması beni biraz rahatlatıyordu. artık kimi getirir iho oraya bilmiyorum.

bu söylediğim yönden hakan kulaçoğlu gelsin isterdim iho yerine. kadrosu çok daha işinin ehli ve entellektüel insanlardan oluşurdu.

7can61
04.02.2015, 09:53
Burak Gürdal, son seçimde Hakan Kulaçoğlu'nun listesinin en güçlü ismiydi. Kendisini tanırım. Hakan Kulaçoğlu, Galatasaray Lisesi mezunu, presentable, 2 dil bilen bu zarif beyefendi ile birlikte ilçe ilçe gezip, her ortamda projelerini anlattılar. Hedef 3 yıllık bir plan ile önce küçülüp borçları azaltmak, kulübü maddi olarak düzlüğe çıkarmaktı. Kaybedilen tüm değerlerimizin tekrar kazanılması ve gerçek anlamda bir öze dönüş yaşayabilmek için manifesto yayımlamışlardı. Altyapı ve lisanslı ürünlerle ilgili çok ciddi ve bilimsel projeleri vardı. Burak Gürdal aylar öncesinden Almanya ve Fransa'da altyapısı başarılı kulüplerle temasa geçmiş, projeler hazırlamıştı. Rakipleri aidat ödemek, uçak kaldırıp delege taşımak, lüks otellerde yemek vermekle uğraşıken onlar projelerini anlatan seminerler düzenliyorlardı. Tabi Trabzonspor delegesi beklenildiği üzere bu projelere prim vermedi ve Sayın Kulaçoğlu ve ekibi yalnızca 284 oy aldı. Hakan Bey kaybetmemekten değil, bu kadar düşük oy almaktan dolayı çok incindi ve Trabzonspor'dan ve delege yapısından ümidini keserek defteri kapadı.

Sonra ne oldu? Bir süre sonra Burak Gürdal kendi seçim söylemlerinin 180 derece zıttını yapan IHO'nun CEO'su oldu. Seçim öncesi küçülmekten, altyapıdan, öze dönüşten bahseden Burak Gürdal bizzat kendi insiyatifiyle onlarca transfer yaptı. Üstelik bunların çoğuna ederinin çok üzerinde paralar vererek! Turgut Doğan Şahin, Anıl Taşdemir, Sefa, Serdar Gürler, Deniz Yılmaz şu an aklıma gelenler. Kulüp tarihinde yaşamadığı bir borç yüküyle karşı karşıya. Futbolculara yıllık ödenmesi gereken maaş yaklaşık 75.000.000 TL!

IHO'nun Kazlıçeşme mitinginde siyasetin kucağına oturmasıyla başlayan ve bugün yapılan bu mantık dışı transferlerle, kamuoyunun bu paranın kaynağının siyaset ve birtakım şaibeli insanlar olduğunu düşünmesine sebebiyet veren bu durumda kimin parmağı varsa bir Trabzonsporlu olarak kınıyorum. Tertemiz Trabzonspor ismini kirletenleri asla affetmeyeceğim. Yıllardır şikeyi eleştirip kendi kongresinde şike yapan, delegenin iradesini kaale almayan bu zihniyetle birlikte olan kim olursa olsun benim gözümde değersizdir.

Bu tip yazı yazan arkadaşları görünce umudumu kesmiyorum bu forumdan.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 09:55
Yarısı bayat,hep aynı nakarat...

kurt61
04.02.2015, 10:01
Bu tip yazı yazan arkadaşları görünce umudumu kesmiyorum bu forumdan.

Ne tip yazanları görünce umutlanıyorsun sevgili arkadaş. Malesef gerçekler acıdır.

7can61
04.02.2015, 10:28
Ne tip yazanları görünce umutlanıyorsun sevgili arkadaş. Malesef gerçekler acıdır.

Yazınızı destekler bir cevap yazdım, anlaşılmadı sanırım.

kurt61
04.02.2015, 10:30
Yazınızı destekler bir cevap yazdım, anlaşılmadı sanırım.

Ha pardon:) Yanlış anlamışım kusura bakma.

7can61
04.02.2015, 10:34
Ha pardon:) Yanlış anlamışım kusura bakma.

Est. Malesef forumda şöyle yapacağız, böyle uçacağız diye masallar anlatan çok, transfer morfini bu tipleri bir yere kadar idare edebiliyor ama gerçekler çok acı. Umarım en az zararla atlatırız bu dönemi.

Gökhan Koç
04.02.2015, 10:46
Yorumlarınızı hayretler içinde okudum.

Trabzonspor tarihinin en büyük transfer operasyonunu yapmış, yönetmiş, kulübün borcunu bir çırpıda katlamış, ihonun koltukda biraz daha fazla kalabilmesi için Trabzonspor'un geleceğinin satılmasına destek olmuş, hemen her futbolcuyu ederinden çok daha fazla para vererek almış bir CEO, transfer biter bitmez istifa ediyor ve sanki 100 milyonlarca liranın harcanmasında kendisi rol oynamamış gibi açıklama yapmadan istifa ediyor. Sizler de üzülüyor, methiyeler düzüyorsunuz.

Şike iddiasıyla 3-4 kere içeri alınmış, yetkisi olmadığı için TFF tarafından dava edilmiş bir menejer ile tüm süreci işletmiş, transfer ettiği futbolcuların sadece maaşları bile tüm kulüp gelirlerini aşmış iken, teşvik aldığı iddia edilen erkan ile ersun ile selfie çekebilen bu adam bir Trabzonsporlu olarak beni sadece utandırmıştır.

Tıpkı şikeci ahmet bulutun topçularını alırken utandırdığı gibi,

Bu kişiden övgü ile bahseden sizler de öyle,

Yazık,

Sene sonunda transfer yasağı geldiğinde, kulüp 5-6 sene dibe vurduğunda bu adamı övenler şikayet etmesin, hatırlatırım.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 10:51
Teşvik aldığı iddia edilen?

Aynı suçlamalar dönemin Trabzonspor başkanı ve yöneticileri içinde yapılmıştı lakin mesnetsiz bir iddia olarak kayıtlara geçti.

Ateş olmayan yerden duman çıkarmayamı çalışıyoruz hayırdır Gökhan niyet ne?

kurt61
04.02.2015, 10:57
Teşvik aldığı iddia edilen?

Aynı suçlamalar dönemin Trabzonspor başkanı ve yöneticileri içinde yapılmıştı lakin mesnetsiz bir iddia olarak kayıtlara geçti.

Ateş olmayan yerden duman çıkarmayamı çalışıyoruz hayırdır Gökhan niyet ne?

Her yer cayır cayır yanıyor, "ateş olmayan yerden" diyorsunuz ya şaşmamak elde değil.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 11:03
Her yer cayır cayır yanıyor, "ateş olmayan yerden" diyorsunuz ya şaşmamak elde değil.

Okuduğunuzu anlamamışsınız!

Erkan ve Ersun hoca teşvik aldı iddiası doğrumu yani.

Gökhan Koç
04.02.2015, 11:05
Okuduğunuzu anlamamışsınız!

Erkan ve Ersun hoca teşvik aldı iddiası doğrumu yani.

Ersun teşviği aldığını, parayı eve getirip herkese dağıttığını kabul etti zaten.

Asıl senin amacın ne ?

hanzale
04.02.2015, 11:07

Bu nasıl mantık haşa Ersun ve erkanı savunmak için yazmıyorum da sizin Düşüncenize göre Sadri bey de suçlu zira bu dediklerinizle suçlandı o da demek ki ateş var ki duman çıktı öyle mi

selcuk
04.02.2015, 11:09
Ersun teşviği aldığını, parayı eve getirip herkese dağıttığını kabul etti zaten.

Asıl senin amacın ne ?

bu iddia ne dogrulandi nede yalanlandi
ama ne olduysa ersun yanalin o paranin 1 kurusunu ellemedigi ve herkesden aldigi paya karsilik imza aldigi iddia edildi

varmi baska sey söyleyen kaynak

kurt61
04.02.2015, 11:09
Tıpkı güzel ülkemizde şaşıracak birşey kalmadığı gibi, Trabzonspor'da yapılanlara da artık şaşıracak halimiz kalmadı.

Trabzonspor bildiğimiz Trabzonspor olsa idi, şikeye adı bulaşmış takımlarda oynamış hiçbir oyuncu transfer edilmezdi. Ama IHO'nun ilk transferi Batuhan Karadeniz'di.

İsimler önemli değil. Suçludur, suçsuzdur bunu da bilemem. Ama bildiğim şu, Trabzonspor ötekilerden farklı ise ilkeli olmalıdır. Bugünkü Trabzonspor, İstanbul takımlarının başarısız bir taklitinden başka birşey değil malesef.

Courage
04.02.2015, 11:10
Emekleri için teşekkür edelim evvela...

Eğer gerçekten yorulduğu için ayrılmak istemişse anlayışla karşılamak lazım. Yok ,bir anlaşmazlık sonucunda ayrılıp yine de ortamı germemek adına böyle söylüyorsa yine teşekkür etmek lazım geliyor.

Para harcama meselesine gelince evet , diğer kulüplerde de isabetsiz transferlere dökülen milyonlar söz konusu. Bizde de aynı durum mevcut. İbrahim Hacıosmanoğlu gibi bir karakter kulübün başındayken başarısız transferlere yapılan israftan CEO'yu tek başına sorumlu tutmak bence hakkaniyete uymuyor..

demir
04.02.2015, 11:11
trabzonspor kulubu anonim şirkettir ve her a.ş nin bir ceo su vadır.. ve dunyanın her yerınde ceo lar maaslı elemanlardır burak gurdal gıbı... bana soracak olursanız basarılımıydı dıye trabzonspor tarıhının en basarılı ceo suydu bence bır henrıqe yı bır adrıanı o paralara satabılmek her yıgıdın harcı degıldır bunu acıkca bıldırmek ısterım tarıhımızın belkıde en karlı transfer donemını gecırdık bızkı fatıh tekkeyı bıle 7 mılyona gondermıs bır kulubuz...

istifasına gelınce resmı sıtemızden AİLEVİ PROBLEMLERDEN DOLAYI deselerde ısın aslı boyle olmayabılır lakın bundan bır malzeme cıkarmakda akıl karı ıs degıl cunkı sebebı her ne olursa olsun ıstıfa etmıstır ve kulubumuz bır sekılde yoluna devam edecektır benım hosuma gıden ıse ıho olmasaydı bu duzeydekı yeteneklerın hıc adnı dahı duymayacaktık.. suan ıcın kendısıne dunya pıyasasında cok cıddı bır yer edındırdı trabzonspor sayesınde ınsalllah basarılarınında devamını dılıyorum ve yerıne kım gelecekse aynı sekılde basarılı olacagına ınanmak ıstıyorum YOLUN ACIK OLSUN MUDURUM...

Sadettin_
04.02.2015, 11:12
Sportif basari benim icin hic onemli degil deyip ardindan her mac sonu hocaya ve oyunculara agir elestri yapan tim burda sanirim :D

selcuk
04.02.2015, 11:14
Sportif basari benim icin hic onemli degil deyip ardindan her mac sonu hocaya ve oyunculara agir elestri yapan tim burda sanirim :D

hic sanmiyorum

Faik Yılmaz
04.02.2015, 11:16
Yalnız "harcanan devletin parası siz ne " anlayışı ile....

" Harcanan para Trabzonspor'un size ne " anlayışlarından nefret ediyorum...

Çünkü ikisinde de zararı en sonunda bize dokunduğunu bildiğimiz halde susmamız isteniyor...

Susmayacağız....

sarman61
04.02.2015, 11:17
61saat.com bir duyum paylaşmış.
"Ancak, başkan Hacıosmanoğlu’nun İngiltere’de futbol finansı ve kulüp yönetimi ile ilgili eğitim alan yetişmiş bir Trabzonlu gençle anlaştığı yolunda bilgiler geliyor."

Böyle bir adamı bu sözde Trabzonspor sevdalıları yer gibime geliyor.

Gökhan Koç
04.02.2015, 11:18
Neyse,

Allah yolunuzu açık etsin diyelim,

Sizin tuttuğunuz Trabzonspor ile benim ki bir değil diyip bu sayfalardan ebediyen ayrılıyorum.

Gözlerinizi kapatmaya devam edebilirsiniz zira uçurumdan aşağıya yuvarlanıyoruz.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 11:19

Asıl senin amacın ne ?

15 sene önce direk adamın muhatap olmadığı mevzuyu adamın üzerine yıkma çabaları.aynı iddiayı Erkan içinde yapıyorsun.

Tamam anladık işin üzerinde hatırı sayılır çabaların var ama insanları kesin yargı olmadan suçlaman abestir.

Rivayetlere göre Trabzonspor'da geçmiş dönemlerde hakem şikeleri yaptı ama havada kalmış sözlerden ibaret.

Mesnetsiz ithamlardan uzak dur.en azından Trabzonspor kadrosunda bulunmalarının hatırına.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 11:22
Yalnız "harcanan devletin parası siz ne " anlayışı ile....

" Harcanan para Trabzonspor'un size ne " anlayışlarından nefret ediyorum...

Çünkü ikisinde de zararı en sonunda bize dokunduğunu bildiğimiz halde susmamız isteniyor...

Susmayacağız....

Diren Faik...

selcuk
04.02.2015, 11:24
Neyse,

Allah yolunuzu açık etsin diyelim,

Sizin tuttuğunuz Trabzonspor ile benim ki bir değil diyip bu sayfalardan ebediyen ayrılıyorum.

Gözlerinizi kapatmaya devam edebilirsiniz zira uçurumdan aşağıya yuvarlanıyoruz.

verdiginiz mücadeleyi takdir ediyorum
ama asiri motivasynunuzda savasi kazanmak istediginiz degerleri kayibettiginizi düsünüyorum
gercekden burdaki milletin baska etik degerleri savunan tsliler oldugunu kendinizde düsünmediginizi düsünüyorum
yoksa yillar burada gecermiydi, gercekden okadar körmüydün

Ertan 51
04.02.2015, 11:41
Bizim camiada taraftar-oyuncu-hoca ve yönetim de olup hain ilan edilmeyen yok zaten,
taraftarlık neyse de bu kulübe gönüllü hoca-yönetici-başkan olanların ben aklından şüphe ediyorum,kesinlikle uzak durup geriden geriye sevmek lazım bizim camiayı,
bu düşüncem anlık değil TS yi yakından takip ettiğimden bu yana o şekilde.

Tüm emeklerin için teşekkürler Burak Gürdal,
istifana yazdığın ailevi sebepler gerçek değildir inşallah,
sen ailen ile huzurlu ol da biz buraları bi şekilde kaynatmaya devam edeceğiz.

Oğuz ZEYTİN
04.02.2015, 12:15
"Ancak, başkan Hacıosmanoğlu’nun İngiltere’de futbol finansı ve kulüp yönetimi ile ilgili eğitim alan yetişmiş bir Trabzonlu gençle anlaştığı yolunda bilgiler geliyor."

O genci 2003 yılında tanıdım. İyi bir Trabzonsporlu'dur. İnşallah başarılı olur.

aaahmet61
04.02.2015, 12:27

bunun bir önemi yok ki.ağzın iyi laf yapıyor mu ? pazarlama taktiğin nasıl ? işin o tarafı önemli.transferde burak gürdal çok güzel işler yapıyordu.haci onu yemiş.yapacak birşey yok.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 12:30
bunun bir önemi yok ki.ağzın iyi laf yapıyor mu ? pazarlama taktiğin nasıl ? işin o tarafı önemli.transferde burak gürdal çok güzel işler yapıyordu.haci onu yemiş.yapacak birşey yok.

Yahu Ahmet sen değilmiydin bu kadar mali savurganlık yapılıyor,alınan çoğu oyuncular fuzuli diye?
Noldu şimdi kıymetemi bindi Burak Gürdal?

Kazım Bostan
04.02.2015, 12:32

böyle bir olay olamaz ya :D diğer başlıkta takımın tüm transferlerini eleştiriyor bunlara bu kadar para verilir mi diye, geliyor burda çok güzel işler yapmıştı da iho yedi onu diyor. işte forumdaki muhalefetin profili bu. kusura bakmasın kimse.

samet aslan
04.02.2015, 15:29
Burak Gürdal: Çok yoruldum. Benden yardım istendi. Elimden geleni yaptığıma inaniyorum. Bir tatsızlık yok. Artık yorulduğum için bir dönem dışarı çıkıyorum. İbrahim Hacıosmanoğlu her zaman arkamda durdu.

Burak Gürdal: De Jong ile bir görüşmemiz olmadı. Haziran'da Trabzonspor'un yabancı transferlerini görecek herkes.

aaahmet61
04.02.2015, 15:58
böyle bir olay olamaz ya :D diğer başlıkta takımın tüm transferlerini eleştiriyor bunlara bu kadar para verilir mi diye, geliyor burda çok güzel işler yapmıştı da iho yedi onu diyor. işte forumdaki muhalefetin profili bu. kusura bakmasın kimse.

elmayla armutu karıştırma. ihonun yaptığı transferlerin yüzde doksanı yanlıştır.liderden kaç puan geri olduğumuz belli.ilk yarıdaki oyunumuz belli.30 tane futbolcu aldık kaç tanesini hatırlıyorsun ? hala futbolcu alıyoruz.borç 400 trilyon. doğru olan ne ? ceo nun sadri şenerin yabancılarını araplara iyi pazarlaması.bilmem anlatabildin mi?

aaahmet61
04.02.2015, 16:01
Yahu Ahmet sen değilmiydin bu kadar mali savurganlık yapılıyor,alınan çoğu oyuncular fuzuli diye?
Noldu şimdi kıymetemi bindi Burak Gürdal?

savurganlık değil mi ? 30 futbolcu yetmedi devre arası 4 transfer.yetmiyecekti ki bursaspordan transfer edemediğimiz futbolcular .40 futbolcu transferi ve vahid hoca faciası. borç 400 trilyon ve ben buna başarı diyeceğim.kusura bakma ben aklımı peynir ekmekle yemedim.

Yiğit Gayretli
04.02.2015, 16:47
Bu kadar büyük bir maddi operasyonun göbeğindeki insan "sıkıldım" diye çekip gitmemeli, gidememeli.

Sonra bize paranoyak diyorlar.

Yahu Tolgay transferinde transferin perde arkasını dıdısının dıdısı olan, kulüple organik hiçbir bağı olmayan, gayrı resmi bir menajer açıklıyor tvlerde. Neredeyse kulüp adına konuşuyor hem de...

E operasyonu yürüten kim? Burak Gürdal.

Bu durumda bizim "Allah razı olsun. Adam sıkılmış gitmiş. Kısmet, mukadderat." falan mı dememiz gerekiyor sizce?

aaahmet61
04.02.2015, 17:00
Bu kadar büyük bir maddi operasyonun göbeğindeki insan "sıkıldım" diye çekip gitmemeli, gidememeli.

Yahu Tolgay transferinde transferin perde arkasını dıdısının dıdısı olan, kulüple organik hiçbir bağı olmayan, gayrı resmi bir menajer açıklıyor tvlerde. Neredeyse kulüp adına konuşuyor hem de...

Bu durumda bizim "Allah razı olsun. Adam sıkılmış gitmiş. Kısmet, mukadderat." falan mı dememiz gerekiyor sizce?

orasını bilmiyordum ama geçen seneki beş para etmez yabacıları iyi paralara satması olumlu bir hareket değilmiydi ? trabzonspor tarihinden elde kalmış yabancıları bu kadar iyi fiyata satanı hiç görmedim.

Yiğit Gayretli
04.02.2015, 17:10
orasını bilmiyordum ama geçen seneki beş para etmez yabacıları iyi paralara satması olumlu bir hareket değilmiydi ? trabzonspor tarihinden elde kalmış yabancıları bu kadar iyi fiyata satanı hiç görmedim.

Trabzonspor tarihindeki diğer bir ilk de topçu satarken menajere para ödemek oldu. Hem de 1 MİLYON EURO!

Ben burada çok da büyük bir başarı göremiyorum.

Fatih Öztürk
04.02.2015, 17:23
savurganlık değil mi ? 30 futbolcu yetmedi devre arası 4 transfer.yetmiyecekti ki bursaspordan transfer edemediğimiz futbolcular .40 futbolcu transferi ve vahid hoca faciası. borç 400 trilyon ve ben buna başarı diyeceğim.kusura bakma ben aklımı peynir ekmekle yemedim.

Konuyu saptırma Ahmet efendi.hem CEO'yu transferlerde başarılı buluyorsun hemde bu konuda Hacıosmanoğlu'nu eleştiriyorsun.dostum sen çok fazla Günebakış'la Kuzey Ekspres okuyorsun!
Belki transferler fazla olabilir,bana göre 4-5 tanesi lüzümsuz.amma velakin sahada elle tutulur bir kadro oluşturuldu.Vahid faciası diyorsunda eminim dünya kupasında en çok sen istemişsindir bize gelmesini!satılan oyunculardan 14 milyon euro gelir elde edildi.alınan oyuncuların bedeli 34 milyon euro.20 milyon euroya harika bir kadro kuruldu daha nolsun?bedava peynir ekmek yok Ahmet bey!yukarıdaki yorumunda arkadaşa Sadri Şener'in yabancılarını sattı demişsin.Allah aşkına o futbolcuların toplamından 3 milyon euro para kazanabileceklerini zannediyormuydun?adam hiç kimsenin tahmin edemeyeceği yüksek fiyatlara Araplara,Çinlililere bi güzel okuttu işte.bazı arkadaşlarda menajerine verilen parayı kafaya takmış.ağız birliği yapmayın beyler herşey ortada.o fiyata satabiliyorsan bazı şeylerdende feragat edeceksin öyle bedava dünya yok.

Ayrıca borç 400 milyon değil Ahmet efendi 288 milyon tl'ydi.bunun 38 milyonu bağış olarak kayda geçti kaldı geriye net borç 250 milyon tl.önceki yönetimden kalan borç 20 milyon lira taahhütle beraber 192 milyon tl'ydi.ayrıca külübün borcunun yanında kasasında kayda değer nakit var.yani hiç bir dönemde olmadığı kadar.

selcuk
04.02.2015, 17:25
Trabzonspor tarihindeki diğer bir ilk de topçu satarken menajere para ödemek oldu. Hem de 1 MİLYON EURO!

bu yine avrupada standart islem
porto, leverkusen, basel olsun bunu uzun yillardir yapiyor

bir menajerin en temiz kazandigi para oyuncu satisidir, cünkü satan kulübe gercek bir hizmet vermis oluyor

en güzel örneklerden henrinin, adrianin bize satilmalari
bunlar tarafsiz düsündükmü büyük menajer basarilari

aaahmet61
04.02.2015, 17:35
Konuyu saptırma Ahmet efendi.hem CEO'yu transferlerde başarılı buluyorsun hemde bu konuda Hacıosmanoğlu'nu eleştiriyorsun.dostum sen çok fazla Günebakış'la Kuzey Ekspres okuyorsun!
Belki transferler fazla olabilir,bana göre 4-5 tanesi lüzümsuz.amma velakin sahada elle tutulur bir kadro oluşturuldu.Vahid faciası diyorsunda eminim dünya kupasında en çok sen istemişsindir bize gelmesini!satılan oyunculardan 14 milyon euro gelir elde edildi.alınan oyuncuların bedeli 34 milyon euro.20 milyon euroya harika bir kadro kuruldu daha nolsun?bedava peynir ekmek yok Ahmet bey!yukarıdaki yorumunda arkadaşa Sadri Şener'in yabancılarını sattı demişsin.Allah aşkına o futbolcuların toplamından 3 milyon euro para kazanabileceklerini zannediyormuydun?adam hiç kimsenin tahmin edemeyeceği yüksek fiyatlara Araplara,Çinlililere bi güzel okuttu işte.bazı arkadaşlarda menajerine verilen parayı kafaya takmış.ağız birliği yapmayın beyler herşey ortada.o fiyata satabiliyorsan bazı şeylerdende feragat edeceksin öyle bedava dünya yok.

Ayrıca borç 400 milyon değil Ahmet efendi 288 milyon tl'ydi.bunun 38 milyonu bağış olarak kayda geçti kaldı geriye net borç 250 milyon tl.önceki yönetimden kalan borç 20 milyon lira taahhütle beraber 192 milyon tl'ydi.ayrıca külübün borcunun yanında kasasında kayda değer nakit var.yani hiç bir dönemde olmadığı kadar.

bende onu diyorum ya yabancıları iyi paraya sattı.bu bir artıdır.40 tane transfer edilen futbolcudan kim kaliteli desen 5-6 yı geçmez.işte burda ayrışıyoruz.neyse zaman herşeyi gösterecek.vahid hocayı hiçbir zaman istemedim.gönlüm her zaman yerli td den yana olmuştur.

kurt61
04.02.2015, 17:47
Trabzonspor Kulübü Eski Mali Saymanı Kenan Atalayın mali tabloya ait paylaşımı:

Genel Kurul delegelerin iradesi ile değilde Köksal Güney'in göz iradesi ile oluşan
kongre divanını protesto etmek ve salonda konuşmayı dinliyecek sağlıklı bir delege
kalmaması nedeniyle söz istediğim halde yapmadığım konuşmamım bir özetini siz sevgili arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum:

1- Trabzonsporum toplam borcu 2001 yılında 10.000.000,2005 yılında 19.000.000,
2008 Yılında 99.700.000,2013 Yılında 173.400 ve 2014 Yılında 288.650.000 TL.
olarak açıklanmıştır.Bu tabloya göre 12 yılda 163.400.000 Tl.artan borç son bir
yılda 115.250.000 TL.artmıştır.(20.000.000 Tl.lik futbolcu satışına rağmen)
2- Borçların varlıkların içindeki payı 2000 yılında 0,62, 2001 yılında 048,2005
yılında 0,36,2011 yılında 0,98 iken 2013 yılında 1,57'ye ve nihayet 2014 yılında
1,59'a yükselmiştir.
3- Kulubün 30.11.2014 tarihli konsolide bilançosunda öz sermayesi
132.000.000Tl. eksi bakiye vermektedir.Bunun ne anlama geldiği ticaretle ve
ve muhasebe ile uğraşanlar çok bilmektedir.Alınan izinle gerçekleştirilecek olan
75,000,000 Tl.lk sermaye artışı öz sermayeyi eksi bakiye
vermekten kurtarmamaktadır.Kısaca kulübümüzün varlıkları hızla tükenme
noktasındadır.
4- Borçlar içindeki en büyük paya sahip olan banka kredi borçları son bir yıl içnde
96.000.000 Tl.den 217.500.000 Tl.ye çıkmıştır.Bir yıllık kredi artışı 120.000.000
Tl.civarındadır.Yönetim kurulu banka kredi borcunu kısa vadeden uzun vadeye
yaydığını söylemektedir.Denizbanktan kullanılan 163.700.000 Tl.lık 2 yıl
ödemesiz yıllık %12,75 sabit faizli kredinin ana para ödemesiz 2 yıllık faiz
maliyeti 41,740.000 Tl.dir.
5- Son 10 yılda kullanılan banka kredilerinin faizi yaklaşık 50.000.000 Tl.dir.
ve bunun yaklaşık 25.000.000 Tl.si 2013 ve 2014 yıllarında tahakkuk etmiştir.
6- 2014 yılında profosyenel futbol faaliyetlerine 187.940.000 Tl.ödenmiştir.
Bu paranın içinde şimdiye kadar ödenen 5,900.000Tl.menejerlik ücreti vardır ve
bilançolarda uzun ve kısa vadeli borçlar içinde ödenecek 11,500.000 Tl.daha
menejerlik ücreti bulunmaktadır.
7- En önemli ve daimi gelir kaynağımız olan naklen yayın gelirlerimiz 2014 yılında
51.000.000 Tl.olmuştur. Oysaki 2014-2015 sezonu için futbolcularımıza ödenecek
toplam ücret 87.500.000 Tl.dir.Yani en büyük gelirimizin futbolcu ücretlerini
karşılama oranı % 58 dir.(Günah keçisi ilan edilen Zeki Yavru'nun bu ücretleri
içindeki payı sadec 100.000 Tl.dir)
8- Profesyonel kadro için yapılan bunca harcamanın ve borçlamanın gayesi nedir
her zeminde mutlak başarı ve kulübün marka değerini arttırmak.Peki bu ne kadar
başarılı olmuştur, takımın yaptığı dereceler ortada.Bu kadar pahalı transfer
yaptıktan sonra seyircilerin stadyumu doldurması,kombine bilette patlama
yaşanması,firmaların reklam ve sponsorluk anlasmaları yapmak için sıraya
girmesi gerekmektedir. Oysa takımımızın forma reklamı yoktur,seyirci ve
kombine bilet durumu ortada...Peki bunların 2014 yılındaki getirileri ne olmuş ona
bakalım. Sponsorluk gelirleri 6,950.000 Tl,kombine kart gelirleri 3,.300.000 Tl.
ve müsabaka gelirleri 2,.700,000Tl.(Bu üç kalemin 2014 tahmini bütçesindeki
tutarları 115.00.000 Tl.idi)
9- En önemli vaadi öze dönmek olan mevcut yönetim kurulu 2014 yılında profesyonel
faaliyetler için toplam 187.940.000 Tl.harcarken,4 ay çalışan hocasına yaklaşık
5.000.000 Tl.öderken,30 yaşını aşmış futbolculara önemli transfer ve sözleşme
iptali karşılığı ödemeler yaparken alt yapı ve amatör branşlar için yaptığı harcama
sadece 1,324.000 Tl.olarak gerçekleşmiştir.
İlgilenecek arkadaşların bilgilerine.Saygılarımla...

Serdar A
04.02.2015, 18:10

Baştan şu notu vereyim , yanılmıyorsam Trabzonspor'un kredi borcu 217 milyon lira .

Hacıosmanoğlu başkan olduğu ay , henüz gelirler üzerindeki ödenmemiş borç karşılığı oluşan temlikler kaldırılmadan , özellikle futbolcu alacakları ile ilgili acil bir para gerekiyordu. O zamanki yönetim bunun çok önemli kısmını bağış olarak toplamayı başarmıştı ve en azından futbolculara olan borçlar temizlenmişti. Bu sezon'da ekstra bonservis harcamalarının oluşturduğu kısa vadeli nakit krizleri aynı yolla aşılmıştır. Ve ayrıca bunu sadece Ağaoğlu ekseninde de değerlendirmemek gerekir. Örneği İHO döneminde Usta'nın basketbol şubesini tek başına ayakta tuttuğu gerçeği karşımızda duruyor.

Turnikede satılan biletin parasını dahi kulübün kasasına koyamazken , sesi soluğu çıkmayanlar maalesef şu anda ali kıran başkesen durumunda.

Bazı şeyleri anlamak için iktisat teorisi bilmeye gerek yok . Grafik tablosu üzerinde (-) yönüne doğru hızla çakılan bir doğru düşünün, bunun bir anda 90 derece yukarı yönde açı yapması mümkün değildir. Trabzonspor'un tasarruf planı borç stoğunun eritilmesi yönünde değil , kontrol edilebilmesi yönünde olmuştur ki bu önümüzdeki iki seçenekten biriydi. Diğer yöntem ise sayın Kulaçoğlu'nun dönemsel değil uzun vadeli tmamaen 1461 üretimine ve Mustafa Reşit Akçay'a dayanacak /Hoffenheim Projesiydi.

Şu an toplam borçtaki artışın hemen hemen tamamı mevcut kadrodaki futbolculara taahhüt edilen sözleşme tutarları ve eski kulüplerine taahhüt edilen ödeme planlarına aittir. Kulüp küçülerek düzlüğe çıkmayı tercih etmedi.

Büyüyerek , borcun kontrol edilebilir noktaya geleceğini düşünmüşlerdir ki bu kararın en büyük psikolojik dayanakları: M.A.Y. tesislerinin 2016-2017'de kamulaştırılacak olması , HES projesi , Kartal'da üs kullanım hakkı bizde olan arazinin ticari olarak değerlendirilebilme olasılığı ve asıl önemlisi yılda 50 milyon lira ekstra gelir getirecek yeni stadın 2015'de hizmete girecek olmasıdır.

Trabzonspor önce geçmişten gelen borç stoğunu yeniden yapılandırarak bir ana bankaya borçlu duruma geldi , bu yolla mevut gelirleri üzerindeki temlikleri kaldırdı.

İkincil olarak futbolcu alacakları konusuna hassasiyet gösterildi. Kulübü hedefe götüremeyecek ya da artık verim alınamayan futbolcuların maliyetlerinin önemli kısmı , iyi menajerlerle çalışmanın bir sonucu olarak çıkarılabildi. Trabzonspor çiftliğinden kopmak istemeyen futbolcularla ise el mecbur masaya oturulup anlaşıldı.

Üçüncü olarak sponsorluk ve kulübe maddi destek kanalları nispeten iyi kullanılarak büyük yatırımlar için cari imkan oluşturuldu. İşte bu üç politika Trabzonspor'a bu sezon başında sil baştan kadro kurabilme imkanını kazandırmıştır.

Fakat bizim cenahta , Trabzonspor tarihinin en düşük seyirci ortalamasına oynamaktadır. Ayrıca yönetim Kartal tesislerini değerlendirelim dediğinde , neredeyse kongrede silahlar konuşacaktı ... Şuna emin olunuz ki M.A.Y. tesislerinin DHMİ'ye devri devlet bütçesine girdiğinde de asıl kan gövdeyi o zaman götürecek ... Çünkü öncelikle şunu kendi kendimize itiraf etmeliyiz , küçük olsun benim olsun diyen koca bir Trabzon var.

DeAgLeMaNyAq
04.02.2015, 18:16
Burak Gürdal'ın Gökhan Dinç'e radyoda yaptığı konuşmayı dinlemedim fakat haber metnine baktığımda Tolgay Transferi ile ilgili çelişkili ifadeler yer alıyor. Güya BJK bizden daha fazla ücret vermiş o yüzden onları tercih etmiş falan. Böyle bir ifadesi olduğunu sanmıyorum muhtemelen yazıya dökenin hatası...

Bu tür komisyonları başka kulüplerde ödüyor ama miktar fazla gözüküyor. Tabii kaç oyuncu için ödendiğine de bağlı. Yerel basının menajerlere ödenen ücret üzerinden sürekli yönetimlere saldırmasını anlamıyorum. Sanki İstanbul kulüpleri bu paraları ödemiyor da bir tek biz ödüyoruz. Hatta geçen TV'de Cevat Kol'a neden bu menajerlik ücretlerine taktın FB bunları ödemiyor mu diye soruldu adam Aziz Yıldırım'ın olduğu yerde menajerlere ücret ödenmez dedi. Ne Aziz Yıldırım'mış be Trabzonspor basınını bile esir almış. Janko, Bamba, Colman ve Malouda'yı biz nasıl para verip gönderdiysek FB de Baroni, Yobo ve Krasic'e para verdi. Ama bunları yazmak işlerine gelmiyor...

Yiğit Gayretli
04.02.2015, 18:22
Burak Gürdal'ın Gökhan Dinç'e radyoda yaptığı konuşmayı dinlemedim fakat haber metnine baktığımda Tolgay Transferi ile ilgili çelişkili ifadeler yer alıyor. Güya BJK bizden daha fazla ücret vermiş o yüzden onları tercih etmiş falan. Böyle bir ifadesi olduğunu sanmıyorum muhtemelen yazıya dökenin hatası...

Bu tür komisyonları başka kulüplerde ödüyor ama miktar fazla gözüküyor. Tabii kaç oyuncu için ödendiğine de bağlı. Yerel basının menajerlere ödenen ücret üzerinden sürekli yönetimlere saldırmasını anlamıyorum. Sanki İstanbul kulüpleri bu paraları ödemiyor da bir tek biz ödüyoruz. Hatta geçen TV'de Cevat Kol'a neden bu menajerlik ücretlerine taktın FB bunları ödemiyor mu diye soruldu adam Aziz Yıldırım'ın olduğu yerde menajerlere ücret ödenmez dedi. Ne Aziz Yıldırım'mış be Trabzonspor basınını bile esir almış. Janko, Bamba, Colman ve Malouda'yı biz nasıl para verip gönderdiysek FB de Baroni, Yobo ve Krasic'e para verdi. Ama bunları yazmak işlerine gelmiyor...

Sorun herhangi bir yöntem olan hatta yanlış bir yöntem olan menajere ücret ödeyerek adam gönderme işini bir yönetim başarısı gibi görmek ve göstermek.

Anıl C
04.02.2015, 18:49

Tabi ki Burak bey gibi birinin mevcut yönetimin asli unsurlarindan biri olmasini muhakkak herkes isterdi lakin bizdeki problem daha buyuk. Trabzonspor'da Ceo kavraminin ici bombos. Bundan oncede Ceo'lar oldu. Kacinin ismini hatirliyoruz? Bu yuzden oncelikle Ceo'nun gorev tanimi yapilmali, kriterleri secilmeli. Burak bey vizyonuyla, yoneticilik kabiliyeti ile fark yaratti. Ancak Baskan onu pragmatist bi tavirla ondan yardim isteyerek goreve getirdigi icin yapilanlarin uzun vadede Trabzonspor'a bir yarari olmadi, olmayacaktir da. Biz once ne istedigimizi bilelim. Burak bey'in whatsapp mesajinda yazdigi gibi o gitse bile dogru kriterlerin saglamis oldugu dogru insanlarla sistem her zaman isler

Hüseyin Başoğlu
04.02.2015, 18:55
Burak Bey samimi birisiydi Görevini içtenlikle yaptığınada inancım tam.

Ama ailevi sebepler kısmına inanmam kimse kusura bakmasın. Türkiye'deki en büyük yalandır belkide bu ailevi sebepler. :)

Yiğit SARI
04.02.2015, 19:18
Kendisinin samimi biri olduğunu düşünüyorum gerisi hakkında pek yorum yapamayacam. Ailevi sebepler olayı da pek inandırıcı değil

Fatih Öztürk
05.02.2015, 12:14
bende onu diyorum ya yabancıları iyi paraya sattı.bu bir artıdır.40 tane transfer edilen futbolcudan kim kaliteli desen 5-6 yı geçmez.işte burda ayrışıyoruz.neyse zaman herşeyi gösterecek.vahid hocayı hiçbir zaman istemedim.gönlüm her zaman yerli td den yana olmuştur.

40 tanemi?sezon başı 22,devre arasındada 4 transfer yapıldı.toplamda 26 oyuncu.bana göre 4-5 tanesi fuzuli.lakin bu kadar transfer yapılırken elbette başarısızlık payıda olacaktı.bana göre üst düzey 14-15 tane oyuncumuz var.Belkalem,Medjani,Aykut,Bosingwa,Ekici,Özer,Con stant,İshak,Cardozo,Sefa,Yusuf,Erkan,Hakan,Yatabar e,Waris ile zirveyi her türlü kovalayacak kaliteye sahibiz.

Fatih Öztürk
05.02.2015, 12:21
Baştan şu notu vereyim , yanılmıyorsam Trabzonspor'un kredi borcu 217 milyon lira .

Hacıosmanoğlu başkan olduğu ay , henüz gelirler üzerindeki ödenmemiş borç karşılığı oluşan temlikler kaldırılmadan , özellikle futbolcu alacakları ile ilgili acil bir para gerekiyordu. O zamanki yönetim bunun çok önemli kısmını bağış olarak toplamayı başarmıştı ve en azından futbolculara olan borçlar temizlenmişti. Bu sezon'da ekstra bonservis harcamalarının oluşturduğu kısa vadeli nakit krizleri aynı yolla aşılmıştır. Ve ayrıca bunu sadece Ağaoğlu ekseninde de değerlendirmemek gerekir. Örneği İHO döneminde Usta'nın basketbol şubesini tek başına ayakta tuttuğu gerçeği karşımızda duruyor.

Turnikede satılan biletin parasını dahi kulübün kasasına koyamazken , sesi soluğu çıkmayanlar maalesef şu anda ali kıran başkesen durumunda.

Bazı şeyleri anlamak için iktisat teorisi bilmeye gerek yok . Grafik tablosu üzerinde (-) yönüne doğru hızla çakılan bir doğru düşünün, bunun bir anda 90 derece yukarı yönde açı yapması mümkün değildir. Trabzonspor'un tasarruf planı borç stoğunun eritilmesi yönünde değil , kontrol edilebilmesi yönünde olmuştur ki bu önümüzdeki iki seçenekten biriydi. Diğer yöntem ise sayın Kulaçoğlu'nun dönemsel değil uzun vadeli tmamaen 1461 üretimine ve Mustafa Reşit Akçay'a dayanacak /Hoffenheim Projesiydi.

Şu an toplam borçtaki artışın hemen hemen tamamı mevcut kadrodaki futbolculara taahhüt edilen sözleşme tutarları ve eski kulüplerine taahhüt edilen ödeme planlarına aittir. Kulüp küçülerek düzlüğe çıkmayı tercih etmedi.

Büyüyerek , borcun kontrol edilebilir noktaya geleceğini düşünmüşlerdir ki bu kararın en büyük psikolojik dayanakları: M.A.Y. tesislerinin 2016-2017'de kamulaştırılacak olması , HES projesi , Kartal'da üs kullanım hakkı bizde olan arazinin ticari olarak değerlendirilebilme olasılığı ve asıl önemlisi yılda 50 milyon lira ekstra gelir getirecek yeni stadın 2015'de hizmete girecek olmasıdır.

Trabzonspor önce geçmişten gelen borç stoğunu yeniden yapılandırarak bir ana bankaya borçlu duruma geldi , bu yolla mevut gelirleri üzerindeki temlikleri kaldırdı.

İkincil olarak futbolcu alacakları konusuna hassasiyet gösterildi. Kulübü hedefe götüremeyecek ya da artık verim alınamayan futbolcuların maliyetlerinin önemli kısmı , iyi menajerlerle çalışmanın bir sonucu olarak çıkarılabildi. Trabzonspor çiftliğinden kopmak istemeyen futbolcularla ise el mecbur masaya oturulup anlaşıldı.

Üçüncü olarak sponsorluk ve kulübe maddi destek kanalları nispeten iyi kullanılarak büyük yatırımlar için cari imkan oluşturuldu. İşte bu üç politika Trabzonspor'a bu sezon başında sil baştan kadro kurabilme imkanını kazandırmıştır.

Fakat bizim cenahta , Trabzonspor tarihinin en düşük seyirci ortalamasına oynamaktadır. Ayrıca yönetim Kartal tesislerini değerlendirelim dediğinde , neredeyse kongrede silahlar konuşacaktı ... Şuna emin olunuz ki M.A.Y. tesislerinin DHMİ'ye devri devlet bütçesine girdiğinde de asıl kan gövdeyi o zaman götürecek ... Çünkü öncelikle şunu kendi kendimize itiraf etmeliyiz , küçük olsun benim olsun diyen koca bir Trabzon var.

Eyvallah dostum,on numara özet geçtin.

Fatih Öztürk
05.02.2015, 12:38

Genel Kurul delegelerin iradesi ile değilde Köksal Güney'in göz iradesi ile oluşan
kongre divanını protesto etmek ve salonda konuşmayı dinliyecek sağlıklı bir delege
kalmaması nedeniyle söz istediğim halde yapmadığım konuşmamım bir özetini siz sevgili arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum:

yılında 0,36,2011 yılında 0,98 iken 2013 yılında 1,57'ye ve nihayet 2014 yılında
1,59'a yükselmiştir.
ve muhasebe ile uğraşanlar çok bilmektedir.Alınan izinle gerçekleştirilecek olan
noktasındadır.
4- Borçlar içindeki en büyük paya sahip olan banka kredi borçları son bir yıl içnde
96.000.000 Tl.den 217.500.000 Tl.ye çıkmıştır.Bir yıllık kredi artışı 120.000.000
7- En önemli ve daimi gelir kaynağımız olan naklen yayın gelirlerimiz 2014 yılında
kombine bilet durumu ortada...Peki bunların 2014 yılındaki getirileri ne olmuş ona
bakalım. Sponsorluk gelirleri 6,950.000 Tl,kombine kart gelirleri 3,.300.000 Tl.
9- En önemli vaadi öze dönmek olan mevcut yönetim kurulu 2014 yılında profesyonel
iptali karşılığı ödemeler yaparken alt yapı ve amatör branşlar için yaptığı harcama

Benmi gözden kaçırdım yoksa mali tabloyu sunan eski yöneticimi.

Bu kulüp geçen sene UEFA Avrupa liginden 8 milyon euro civarında (22 milyon tl) kazanmadımı?2014 yılında TS Clup'lerden 10 milyon tl üzeri para kazanıldı buda listede yok.

Mustafa OK
05.02.2015, 13:01

güzel bir yazı olmuş... eline sağlık...

Ünal Er
05.02.2015, 13:48
Ailevi sebeplerden dolayı bırakmıştır, doğrudur. Eşi bir kaç hafta hastahanede yatmasına rağmen transfer nedeni yüzünden 1 kere yanında kalmıştır. Bilen var mı? Yok. Ayrılık sebebi yorulma ve ailevi.
Ancak ayrılamıyacak kadar fanatik Trabzonsporludur...Biraz dinlensin...

Ünal Er
05.02.2015, 13:49
Bu arada bir adama günde 2000 whatsup mesajı atılıp küfür edilirse ne yapar onuda düşünmek lazım...

aaahmet61
05.02.2015, 14:37
40 tanemi?sezon başı 22,devre arasındada 4 transfer yapıldı.toplamda 26 oyuncu.bana göre 4-5 tanesi fuzuli.lakin bu kadar transfer yapılırken elbette başarısızlık payıda olacaktı.bana göre üst düzey 14-15 tane oyuncumuz var.Belkalem,Medjani,Aykut,Bosingwa,Ekici,Özer,Con stant,İshak,Cardozo,Sefa,Yusuf,Erkan,Hakan,Yatabar e,Waris ile zirveyi her türlü kovalayacak kaliteye sahibiz.

bu yazdığın futbolcuların kaç tanesi istanbul takımlarından transfer teklifi almış ? sana göre yıldız.puan durumu ortada.kendimizi kandırmıyalım.

Fatih Öztürk
05.02.2015, 15:25
bu yazdığın futbolcuların kaç tanesi istanbul takımlarından transfer teklifi almış ? sana göre yıldız.puan durumu ortada.kendimizi kandırmıyalım.

Yabancıları gidip ülkelerinden aldık.transfer kriterimizi İstanbul takımlarının bizim istediğimiz oyunculara yaptıkları tekliflere göremi değerlendirmemiz gerekiyor.bu nasıl bir düşünce Ahmet git gide kaybediyoruz seni.arkadaş okuma şu Kuzey Ekspresle Günebakışı.ikide bir temcit pilavı gibi puan durumundan dem vuruyorsun arkadaş avrupadaki başarımızdan neden bahsetmiyorsun?

Oğuz B.
05.02.2015, 18:18
Emekleri için teşekkürler.

bitirim
06.02.2015, 01:33

Puan durumu ortada mı????? Hımmm yani Bizans takımları hakkıyla açtılar farkı diyorsun :alkış:

special one
06.02.2015, 02:19

1,59'a yükselmiştir.
noktasındadır.

Şu 2008 yılı borcuna takıldım ben

99.700.000 tl değildi

38.000.000 tl idi

Sadri Şener kulübü neredeyse sıfır borçla aldı

Gökdeniz in parası + sponsorluk paralarını Sadri Şener aldı

Yanlışım varsa düzeltiniz

bitirim
06.02.2015, 02:55
1 liraya satılan biletler değil ama transfere harcanan paralar kulübü batıracak öylemi. Taraftar üzerine düşen neyi yapmış şimdiye kadar??? Merak ediyorum acaba bu yıl kaç liralık Cardozo forması satıldı?

kyodou
08.02.2015, 10:42
Beyler Burak abi açık kapı bıraktı;

Ben : Abi yaz transfer döneminde tekrar teklif gelse düşünürmüsünüz ?

Burak Gürdal : O gün geldiğinde bakarız.

Kazım Bostan
08.02.2015, 11:59
Beyler Burak abi açık kapı bıraktı;

Ben : Abi yaz transfer döneminde tekrar teklif gelse düşünürmüsünüz ?

Burak Gürdal : O gün geldiğinde bakarız.

oo sevindim buna. tahmin ettiğim gibi çok yorulmuş.

aaahmet61
08.02.2015, 12:00
Puan durumu ortada mı????? Hımmm yani Bizans takımları hakkıyla açtılar farkı diyorsun :alkış:

dünkü maçı yorumla sence ? herşey de hakeme bağlanmaz .güzel oyna gerisi gelir.

oflubektas
09.02.2015, 13:38
Ailevi sebeplerden dolayı bırakmıştır, doğrudur. Eşi bir kaç hafta hastahanede yatmasına rağmen transfer nedeni yüzünden 1 kere yanında kalmıştır. Bilen var mı? Yok. Ayrılık sebebi yorulma ve ailevi.
Ancak ayrılamıyacak kadar fanatik Trabzonsporludur...Biraz dinlensin...

Açıkçası ailevi meseleye ben de inanmamıştım ama bu kadar net yazıldığına göre bize de susmak ve Yenge Hanım'a "geçmiş olsun" demek düşer.

Oğuz ZEYTİN
23.03.2015, 22:41

O genci 2003 yılında tanıdım. İyi bir Trabzonsporlu'dur. İnşallah başarılı olur.

Atama yapılmış. Sene başında Antwerp maçı için Trabzon'a gittiğimde takıma dair sohbetlerimde Fatih'in (Şahinoğlu) bu göreve getirileceğini duymuştum. Sonrasında üstteki haberi gördüğümde aklıma doğal olarak o geldi. Ancak çok detaylı takip edemediğim devamında bazı sorunlar yaşanmış kulüp içinde.

Fakat yerine düşünülen de yabancı değilmiş. Az önce bir haberde gördüm, lise yıllarından okuldaşım Mert Tuncay menajer olmuş. O zamandan beri ne gördüm ne görüştüm, ancak Spor Yönetimi üzerinde çalıştığını duymuştum. İyidir kötüdür diyemem, hayırlısını dilerim.

UğurB
23.03.2015, 23:51
Atama yapılmış. Sene başında Antwerp maçı için Trabzon'a gittiğimde takıma dair sohbetlerimde Fatih'in (Şahinoğlu) bu göreve getirileceğini duymuştum. Sonrasında üstteki haberi gördüğümde aklıma doğal olarak o geldi. Ancak çok detaylı takip edemediğim devamında bazı sorunlar yaşanmış kulüp içinde.

Fakat yerine düşünülen de yabancı değilmiş. Az önce bir haberde gördüm, lise yıllarından okuldaşım Mert Tuncay menajer olmuş. O zamandan beri ne gördüm ne görüştüm, ancak Spor Yönetimi üzerinde çalıştığını duymuştum. İyidir kötüdür diyemem, hayırlısını dilerim.

Hayırlı olsun...