PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | M.Berke Gayretli

Hüdai Pervaneli
01.02.2015, 15:38
Her hafta bir üyemizi burada konuk ederek onunla bir nevi ropörtaj yapacağız. Herkes çok fazla özele inmeden konuğumuza merak ettiklerini sorabilir.

http://i.hizliresim.com/zglLM7.jpg (http://hizliresim.com/zglLM7)

http://i.hizliresim.com/q38pdZ.jpg (http://hizliresim.com/q38pdZ)

http://i.hizliresim.com/YMWpdk.jpg (http://hizliresim.com/YMWpdk)

Bu haftaki konuğumuz : M.Berke Gayretli
Klasikleşmiş başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?

Hüdai Pervaneli
01.02.2015, 15:45
Not: Konuk Olmayan isteyen Varsa Muracad benim:)

Berke6198
01.02.2015, 18:29
Doğum tarihiniz ? : 23.09.1998

Nerelisiniz ? : Aslen Trabzonlu'yum ancak İstanbul'da doğup büyüdüm.

Nerede oturuyorsunuz ? : Kasımpaşa'da oturuyorum.

Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ? : Lisenin ilk senesinde sınıf tekrarı yapmamdan dolayı şu anda Lise 2. sınıfta okuyorum.

Hobileriniz ? : Futbol(tabii ileride işe dönüştürme gibi bir fırsat elime geçerse iş de sayabiliriz bunu), şiir yazmak, şarkı sözleri yazmak, kitap okumak.

İlişkiniz var mı ? : Hayır, şu anda yok.

Hayattaki en büyük hayaliniz ? : Kesinlikle iyi bir iş sahibi olup, rahat bir hayat sürmek ve sevdiklerime çok iyi bir yaşam sunabilmek.

Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir ? : Hayatımda örnek aldığım kimse yok diyebilirim. Çünkü ben benim. Kimse örnek almak derecesine gelecek kadar karakterimle aynı özellikleri taşımıyor. Ben diğer herkesten farklı olmalıyım.

En büyük takıntınız nedir ? : Kesinlikle böcekler. Ve başarılı olduğum bir konuyu başkalarına söylersem o konuda başarısız olacağımı düşünürüm ilerki zamanlar için.

Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir ? : Trabzonsporu tutmak. :)

Neden Trabzonspor ? : Trabzonspor benim için ilk önce şehrimin takımından başka bir şey değildi. Fakat tutmaya başladıktan sonra Trabzonsporun bu ülkedeki her birey için örnek bir takım, bir kuruluş olduğunu düşünür ve buna inanır oldum. Trabzonspor bir dik duruş, bir farklılıktır. Bunu sayfalarca yazabilirim ama sizler de bu hisleri derin şekilde yaşadığınız için şu anda ne desem kifâyetsiz kalır.

Neden BMN ? : Benim BordoMavi.Net maceram, abimin bir gün; "bu sitede benim eskiden bir üyeliğim vardı sanki" demesiyle başladı...

O bu üyeliğini fark ettikten sonra sık sık onu forumda görür oldum ve onun yaptığı şeyleri çok merak ettiğim için her bu platromda bulunduğu zaman yanına oturup onu izlerdim neler yazıyor, neler okuyor veya başkları neler yazıyor diye.

Bunun sonunda 2010'un 7. ayında ben de üye oldum foruma ve şu anda durum bu :)

En beğendiğiniz filmler ? : Açıkçası çok büyük oyuncuların onlarca büyük filmi olduğu için bunu bir iki filme indirgemek bana çok zor geliyor ama en akılımda kalan filmleri söyleyeyim.

Animasyon olarak "Kayıp Balık Nemo"nun bende bıraktığı etki inanılmazdı. Son zamanlarda izlediğim bir diğer film ise "Jagten"

Ek olarak Jackie Chan'in çoğu filmini de ekleyebiliriz bunlara :)

En beğendiğiniz sanatçılar ? : Orhan Gencebay, Jeff Buckley, Tupac Shakur, Eminem.

En sevdiğiniz renk ? : Böyle bir kısıtlamam yok ama mavi ve bordonun tonlarını sıkça kullanırım.

Sibel
01.02.2015, 19:00
Merhaba Berke.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum., sen yaşından daha büyük bir gençsin. Takdir ediyorum.
İlk sorum,
Yiğit'in kardeşi olmak nasıl bir duygu?:p

Berke6198
01.02.2015, 19:59
Merhaba Berke.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum., sen yaşından daha büyük bir gençsin. Takdir ediyorum.
İlk sorum,
Yiğit'in kardeşi olmak nasıl bir duygu?:p

Kimi zaman zor, kimi zaman kolay.

Yiğit Gayretli'yi seçme şansım olsa seçer miydim ? Seçerdim. Hayatımda birçok işi kolaylaştırıyor. Fazlaca onun yardımlarına ihtiyacım oluyor...

Her abi, kardeş gibi ters düştüğümüz vakitler de oluyor. Bir de abin sarı, sen esmer geyiğini her yerde çekiyoruz :D :cool:

Adem Akyüz'
01.02.2015, 20:33
Fotoğraflarda neden o kadar sert bakıyorsun :D

Berke6198
01.02.2015, 20:56
Fotoğraflarda neden o kadar sert bakıyorsun :D

Herkesin bir fotoğraf çekilme tarzı var hocam, benim de böyle rast gelmiş :) :)

Çok fotoğraf çekilmem zaten. Çekildiğimde de gülmeyi sevmem :)

Yiğit Gayretli
02.02.2015, 18:51
Sorsanıza arkadaş, ben mi sorayım? :D

Adem Akyüz'
02.02.2015, 19:05
En sevdiğin erkek ve kız ismi nedir?

Okuduğun kitaplar arasında en çok beğendiğin 3 kitap hangileri?

Karakter olarak nasıl insanlarla iyi anlaştığını düşünüyorsun?

Şimdilik bu kadar :)

Mollasalihoğlu
02.02.2015, 19:20
En sevdiğin / sevmediğin yöneticiler BMN'de? :)

Sibel
02.02.2015, 20:07
En sevdiğin şiir?
En sevdiğin söz?
Katlanamadığın 3 durum?
Uzay ve uzaylılar ilgini çekiyor mu?
Bitki olsan hangisi olmak isterdin?
En sevdiğin şarkı?
Dünyadan bir rengi sil deseler bu ne olurdu?

Öznur61
02.02.2015, 20:08
Berke Merhaba:)

*Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ?
*Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ?
*Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ?
*Seni şu ana kadar etkileyen 3 güzel ve kötü şey ?

Berke6198
02.02.2015, 22:18
En sevdiğin erkek ve kız ismi nedir: Açıkçası bu konuda çok büyük değişiklikler yaşıyorum aklımda. Bir gün bu güzelmiş diyorum, bir gün bu güzelmiş diyorum. Ama Oğuzhan ve Aslı isimlerini severim.

Okuduğun kitaplar arasında en çok beğendiğin 3 kitap hangileri: Sherlock Holmes serisi ve şu anda okumakta olduğum Sofie'nin Dünyası. Felsefe tarihini anlatmakta.

Karakter olarak nasıl insanlarla iyi anlaştığını düşünüyorsun : Karakter olarak sıcakkanlı insanlarla daha iyi anlaştığım söylenebilir. Anlaşmaya çalıştığım kişnin mizah seviyesine de dikkat ederim. Çünkü birisinin mizah seviyesi aldığı terbiyeyi direkt olarak yansıtır. Ama kendilerini çok fazla saklayan insanlar dışında herkesle çabucak anlaşırım.

Şimdilik bu kadar :)

En sevdiğin / sevmediğin yöneticiler BMN'de? :)

MSO kardeşlerden hiç haz etmediğimi söylemek isterim öncelikle :cool: :D

Öyle birisi kesinlikle yok ama hiç diyalog kurmadığım için samimi hissetmediğim yöneticiler var tabii. Yoksa biz bir aileyiz diyemeyiz :) :)

En sevdiğin şiir : Palyaço (Turgut Uyar) ,Göğe Bakma Durağı (Turgut Uyar)

En sevdiğin söz ? : Böyle bir söz yok aklımda.

Katlanamadığın 3 durum ? : Trabzonsporun yenildiği zaman, oyunların beklentimin altında olduğu zaman ve hastalanıp şarkı söyleyemediğim zaman zıvanadan çıkıyorum.

Uzay ve uzaylılar ilgini çekiyor mu ? : Hem de çok fazla. Yıllardır uzayda neler olduğunu merak ediyorum. Kara Delik'i, orda bizden başka birilerinin yaşayıp yaşamadığını...

Ama önce kendi dünyamızı tamamen açıklığa kavuşturmamız lazım :)

Bitki olsan hangisi olmak isterdin ? : Gül.

En sevdiğin şarkı ?: Çok zor bir soru bu. Birçok şarkı var aklımda. Açıp, dinlediğim her şarkıyı çok severim.

Dünyadan bir rengi sil deseler bu ne olurdu ? : Kesinlikle lâcivert. Bu kadar anlamsız bir renk olamaz.

Berke Merhaba:)

*Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ? : Yazarak da konuşarak da kendimi çok iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum ama iki kişinin gerçekten oturup karşılıklı konuşmasındaki mimikler, jestler sanal ortamda görülemediği için birçok kelime veya cümle yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor.

*Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ? : Yüzündeki ve vücudundaki hareketleri dikkatle incelerim. Çünkü bu bana karşımdaki kişinin hakkında birçok bilgi verir.

*Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ? : Benden rahat olması gerektiği kesin. Fakat beni çok iyi tanıyan birisiyle daha rahat olurum tabii ki.

*Seni şu ana kadar etkileyen 3 güzel ve kötü şey ? : Kötü olarak ) - 2010-11 şampiyonluğunun şikeyle elimizden alınması.

- Yattara'nın takımdan ayrılması.

- Yakın bir dostumun 30-40'a yakın kişiden dayak yemesi ve benim buna müdahale edememem.

Güzel olarak ) - Avni Aker'de Fenerbahçe maçını yarım yamalak da olsa izlemem.

- Okumam.

- Gerçek dostlara sahip olmam.

Hüdai Pervaneli
03.02.2015, 03:54
Küpene Takildim ben Acikcasi Deldirdin mi Magnet mi? Ne zamandir Takiyorsun

Yiğit Gayretli
03.02.2015, 10:33
Daha önce BMN'de yönetici olmanı engellediğim için bana uyuz oldun mu?

Berke6198
03.02.2015, 13:59
Küpene Takildim ben Acikcasi Deldirdin mi Magnet mi? Ne zamandir Takiyorsun

5 sene önce falan deldirmiştim kulağımı muhtar :) :)

Senelerdir de öyle devam ediyor.

Daha önce BMN'de yönetici olmanı engellediğim için bana uyuz oldun mu?

İlk zamanlar neden böyle bir şey yaptığına anlam verememiştim ama sonra anladım. İyi ki o zaman engel olmuşsun diyorum şimdi. Kesinlikle hazır değildim.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2015, 14:01
Küpeyi genelde sola takarlar.
Sen neden sağa takıyorsun?

beratika
03.02.2015, 19:26
Hangi mesleği istiyorsun?

Berke6198
03.02.2015, 22:00
Küpeyi genelde sola takarlar.
Sen neden sağa takıyorsun?

Selfie çektiğim için küpe sağda gözükmüş İlker abi. Ters döndüğü için fotoğraf.

Hangi mesleği istiyorsun?

Psikolog olmak istiyorum. Ama fikirler değişkendir sonuçta :) :)

Öznur61
03.02.2015, 23:14
İnsan davranışlarında en nefret ettiğin 3 hareket ?

Berke6198
04.02.2015, 03:33
İnsan davranışlarında en nefret ettiğin 3 hareket ?

1) Birisiyle konuşurken suratıma bakmaması.

2) Herhangi biri bir şey anlatırken eliyle veya koluyla dürtmesi.

3) Çok net bildiğim bir konuda ısrarla aksinin iddia edilmesi.

Adem Akyüz'
04.02.2015, 15:16
Bilgisayar oyunlarına olan merakın/ilgin nereden geliyor :)

Hüdai Pervaneli
04.02.2015, 17:30
Taktim Ben Küpeye
Hic Cikarmayai Düsünmedin mi? Küpeyi

Berke6198
04.02.2015, 17:58
Bilgisayar oyunlarına olan merakın/ilgin nereden geliyor :)

Evimize bilgisayar gelmeden önce evimizin hemen altındaki internet kafeye gider saatlerce bilgisayar oyunu oynardım. Abim de bayağı ilgiliydi genç olduğu için oyunlara.

Sonra evimize bilgisayar alınmasıyla kaliteli oyunlar oynamaya başladım, oyunları inceledim öğrendim ve bu böyle devam etti :)

Taktim Ben Küpeye
Hic Cikarmayai Düsünmedin mi? Küpeyi

Yakışmadığını düşünüyorsun çıkarayım :P :)

Uzun bir süre takmamıştım ki hala bazen 10 güne yakın takmadığım oluyor, unutuyorum. Sonra aklıma geliyor takıyorum :) :)

U.Sadıkoğlu
05.02.2015, 20:02
Üniversitede ne okumak istiyorsun ve ilerideki meslek seçimi hakkındaki düşüncelerin neler?

Kaç yaşında evlenmeyi düşünüyorsun?

Sence çocuk mu kariyer mi?

Mercedes'mi-BMW'mi?

İleride Trabzonspor Kulübünde aktif olarak rol almayı istermisin?

Ersun Yanal sence başarılı olur mu?

A.Ali Karanis
05.02.2015, 23:45
Berkecim hoşgeldin :D Her amatör futbol oynayan genç Trabzonlu'nun hayalidir Trabzonspor'da görev almak.Var mı böyle bir düşüncen? Ya da ileride Trabzonspor'a katkı sağlamak için ne yapmayı planliyorsun?

Berke6198
06.02.2015, 02:10
Üniversitede ne okumak istiyorsun ve ilerideki meslek seçimi hakkındaki düşüncelerin neler ? : Üniversitede psikoloji okumak ve sonunda psikologluk mesleğini edinmek istiyorum...

Hedef sağlam :cool:

Kaç yaşında evlenmeyi düşünüyorsun ? : Artık devir değişti. Kafamıza göre yapamıyoruz o işi :)

Evlilikte en önemli koşul iyi bir geçim kaynağının olması, yani iş. Okuldan mezun olup hemen askere gitmeyi planlıyorum, işleri düzene koyunca da evlilik çağına ulaşmış oluruz herhalde :)

Sence çocuk mu kariyer mi ? : Genelde bu erkekler için bir sorun olmuyor. Dünyanın genelinde çocuk bakımının ceremesini bayanlar çektiği için bu soruyu bayanların cevaplaması daha doğru olur.

Mercedes'mi-BMW'mi ? : Arabalarla pek ilgilenmem. Hakkında pek bir şey de bilmem. Ama Mercedes dizayn olarak daha başarılı gördüğüm bir marka.

İleride Trabzonspor Kulübünde aktif olarak rol almayı istermisin ? : Şu anki bir yönetim gibi bir yönetim olursa görev almayı düşünmem, istemem. Tabii bunu konuşmak için çok erken bir zamandayım. İleride İstabul'da oturmayı devam ettirirsem doğal olarak bu imkânsız olacaktır.

Ersun Yanal sence başarılı olur mu ? : Ersun Yanal Trabzonsporu daha önce çalıştırdığı için takımımızı ve dolayısıyla şehri tanıyan bir adam. Şehrin isteklerini ilk geldiği zamankinden daha iyi bildiği bir gerçek. Yönetimle birlikte doğru bir yapılanmaya gidersek ve Ersun Yanal şehrin isteklerini gerçekleştirebilirse takımın başında kalabilir. Bu sene için pek bir şey kalmadı gibi elimizde Türkiye Kupası dışında.

Bu senelik Türkiye Kupası'nı kazandırsa kâfi.

Berkecim hoşgeldin :D Her amatör futbol oynayan genç Trabzonlu'nun hayalidir Trabzonspor'da görev almak.Var mı böyle bir düşüncen? Ya da ileride Trabzonspor'a katkı sağlamak için ne yapmayı planliyorsun?

Hoşbulduk Adil reis :cool: :D

Tabii ki böyle bir şeyi çok isterim ancak Trabzonspor'da gelişim gösterme sürecimin zora gireceğini düşünüyorum. Trabzonspor genç futbolcuların yetişmesi için çok baskılı bir ortam ve maalesef yeterli ilgi gösterilmiyor. Ama daha sağlıklı yerlerde kendimi geliştirip Trabzonspora gitme fırsatım olursa 1 dakika bile düşünmem atlar uçağa topumu oynamaya giderim.

Trabzonspor'da oynamak kesinlikle paha biçilemez bir şey olurdu benim için.

selcuk
07.02.2015, 07:34
nerde, hangi pozisyonda oynuyorsun?

Berke6198
07.02.2015, 19:54
nerde, hangi pozisyonda oynuyorsun?

Aslında Antalya takımı olan ama Kasımpaşa'da kurulan Cevizlispor'da stoper mevkiinde oynuyorum :)

Adem Akyüz'
07.02.2015, 20:12
Kendi oyununu benzettiğin bir stoper var mı?

SEDAT
08.02.2015, 01:53
* Abinden daha iyi futbolcu olmanı neye bağlıyorsun ? :)

Berke6198
08.02.2015, 02:02
Kendi oyununu benzettiğin bir stoper var mı?

Vallahi o konularda kendime bir idol biçemiyorum. Benzettiğim bir oyuncu yok. Ancak takım arkadaşlarım benim oyunumu Nemanja Vidic'e benzetirler.

* Abinden daha iyi futbolcu olmanı neye bağlıyorsun ? :)

Şimdi ezmeyeyim onu :p

Mevkiiler çok farklı sonuçta, zaten karşıma falan çıksa top göstermem de neyse :cool: :) :)

Hakan
08.02.2015, 02:03
Özer Hurmacı adam mıdır?

Berke6198
08.02.2015, 04:06
Özer Hurmacı adam mıdır?

Adam olup olmadığına pek karışmam da kaliteli olduğuna inandığım bir futbolcu değil :) :)

Öznur61
08.02.2015, 17:31
Evcil hayvanlar hakkında neler düşünüyorsun, hiç evcil hayvanın oldu mu ?

Berke6198
08.02.2015, 18:39
Evcil hayvanlar hakkında neler düşünüyorsun, hiç evcil hayvanın oldu mu ?

Evet 4-5 yıl önce abimin okduğu yerden (Çorlu) getirdiği Alman Kurdu bir köpeğimiz olmuştu. Bizde yaklaşık 6-7 ay kaldı, sonra bazı nedenlerden dolayı başka yere vermek zorunda kaldık.

Beni çok korurudu, zaten küçük olduğumdan dolayı onu sıkı dost edinmiştim. Etkisinden hala kurtulamam. Duygulanırım aklıma geldiğinde. Adı "Gölge"ydi...

Ve kedi beslemem asla ama ileride bakıma uygun yerim olursa kesinlikle bir Alman Kurdu cinsi köpek alacağım.

Hüdai Pervaneli
09.02.2015, 03:38
Konu kilit
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919978270#post1919978270 bu Baslikdan devam ediyoruz