PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırmızı Seninle Güzel Michael Schumacher!..

Kaya
24.10.2006, 00:55
Forumda çoğu arkadaşımızın en sevdiği F1 pilotu yarışları bıraktığına göre kendi ismini taşıyan özel bir başlığı hakediyor. Bundan böyle M.Schumacher taraftarları olarak görüş ve fikirlerimizi bu başlıkta paylaşalım...

Son sezonunda şampiyonluğu çok haketmesine rağmen bazı aksilikler yüzünden maalesef şampiyon olamadı ama son yarıştaki görüntüsü bizleri yine şaşırttı ve "Erken Bıraktı" dedirti. Yeri asla doldurulamayacak bir pilot. Benetton'da 2 şampiyonluk yaşadı ve ayrıldıktan sonra kesin olan 3.şampiyonluğu Ferrari'ye geçerek tepti dendi. Ve yıllar sonra Ferrari tarihine inanılmaz başarılar yaşattı.

Sonra yine devam ederiz!..

irfanköse276
24.10.2006, 01:31
7-Hem dünya şampiyonlugu sayısı hemde bır sezonda en fazla üst ğste bırıncılık rekoru
13-2004te 13 bırıncılık bır sezonda en cok yarıs kazanan
22-Toplam hat-trıck sayısı(bır yarısta pole-position,birincilik ve en ıyı tur zamanı)
67-2002de ıkınıcye 67 puan fark ve en acık sampıyonluk
68-Pole-positionda basladıgı yarıs saysı
76-En ıyı tur zamanını yaptıgı yarıs sayısı
91-Elde ettıgı bırıncılık yarısı
114-ılk ıkı sırada basladıgı yarıs sayısı
148-Bır sezonda (2004) puan rekoru
154-Podyuma cıktıgı yarıs sayısı
250- F-1 katıldıgı toplam yarış
1.369-Yarış karıyerı boyunca topladıgı puan....

M.Schumacher'e ayırdığımız bu sayfada başka takımlarla ilgili yorum yapmak istemem ama parlement mavisi ferrari kırmızısı gibi herkes tarafından bilinen renklere bir dönem sanki mclaren grisi de katılır gibi olmuştu di mi :p

Berk Akçay
24.10.2006, 01:53
Schumacher için yazak okadar çok şey varki kaya arkadaşımında dediği kırmızıyı o sevdirdi bize o ki dünyanın en iyi pilotu o ki bir kahraman hepimiz için belkide

artık piste kimi tutarız bilmiyorum bakalım hayırlısı artık :( siyelim GÜLE GLE schumi

Beytullah
24.10.2006, 02:15
o degilde kırmızı hostes kızlarada cok yakısıyor sahsen gordum :D:D

ama saka biyana Schumacher yerı dolmaz

Miraç Atalay Çiftçi
24.10.2006, 12:43
Schumacher...Efsane ve ne mutluki onu canlı canlı heyecanlı bir şekilde görmek izlemek ve ileriki nesillere anlatmak şerefi bize nail oldu...

Kanımca Schumi f1 den kopmayacaktır ve nice şampiyonluklar onun gölgesinde yaşanacaktır...

Travelair
24.10.2006, 12:57
Büyük yarışçı. Potansiyeli sürerken bırakması olmadı. Bence devam etmeliydi. Zirvede bırakmak güzel şey ama hala yapabilecekleri varken, çoğu şeyin kendine mal edilerek bırakma kararı al(dırılt)mak zorunda bırakılması, şüphesiz ülkemize özgü bir davranış değil. Nitekim mekanik hatalar olmasa son dünya şampiyonluğu yine onundu.

Schumacher... alkışlarla...

h@msi61
24.10.2006, 13:41
Michaeli canlı şekilde hem de 10 sene izleyebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Büyük pilot, müthiş bir insan. tüm yardım maçlarında oynayıp, yardım kuruluşlarına milyonlarca dolar akıtan birisi. bu sene şampiyon olamasa da son yarışında tam 19 geçiş yaparak kimin gerçek şampiyon olduğunu gösterdi. güle güle Michael, seni özliyeceğiz...

İleli
25.10.2006, 22:22
pazar gunleri kalkar hemen tv basina gecerdik onu izlemek icin, 2000deki sampiyonlugunda oyle bi sevinmistimki anlatamam ne ciglik atmistim be :)

Egemen
26.10.2006, 20:38
efsane olmak kolay deil. ii ki varsın Schumi..

Bartuğ13
26.10.2006, 21:10
schumiyle başladım ben formula seyretmeye hatılarım 97-98 gibi yıllardı.hatta bir yarışta tur bindirirken hakinen önünü kesmiş ve tekerlerinden birni kopartarak yarış dışı kalmasına sebep olmuştu ve schumi hakişnenin üzerine yürümüştü onu bile hatırlıyorum.

bence o farklıydı.bana ferrariiyi,formulayı sevdiren adam o dediğim gibi.özellikle galiba 9 sene kaldı yoksa 11 mi? neyse bu süre içinde ferrariye çok şey verdi.ama o araba son 2 yarışında ona öyle hak etmediği şeyler yaptı ki...
özellikle suzukada başlayan ve şampiyonluğu alan aslında arabasyıdı.sonra da interlagosta önce sıralama turlarında akabinde de yarışta da gördük bu 3 olay schumiye yapılacak haksızlık mıydı be ferrari?

gerçekten son yarışını özellikle seyrettim ve gördüm ki onun gibisi yok.10. başladı 4lüğe yükseldi ben evde zıplarken bii baktım herkes geçiyo onu.nasıl üzüldüm.gözlerim doldu.ve o yılmadı sonuncunun 35 saniye arkasından geldi.herkesi geçti neredeyse ve eğer 15 tur daha olsaydı diğerlerini de geçerdi biliyorum.

keşke bırakmasaydı.formula o olmayınca öksüz kaldı.hala formulaya verebilecek çok şeyi var bir pilot olarak en azından 1-2 sene daha yarışabilrdi.

onu çok özleyeceğim

Kaya
26.10.2006, 23:37
schumiyle başladım ben formula seyretmeye hatılarım 97-98 gibi yıllardı.hatta bir yarışta tur bindirirken hakinen önünü kesmiş ve tekerlerinden birni kopartarak yarış dışı kalmasına sebep olmuştu ve schumi hakişnenin üzerine yürümüştü onu bile hatırlıyorum.

bence o farklıydı.bana ferrariiyi,formulayı sevdiren adam o dediğim gibi.özellikle galiba 9 sene kaldı yoksa 11 mi? neyse bu süre içinde ferrariye çok şey verdi.ama o araba son 2 yarışında ona öyle hak etmediği şeyler yaptı ki...
özellikle suzukada başlayan ve şampiyonluğu alan aslında arabasyıdı.sonra da interlagosta önce sıralama turlarında akabinde de yarışta da gördük bu 3 olay schumiye yapılacak haksızlık mıydı be ferrari?

gerçekten son yarışını özellikle seyrettim ve gördüm ki onun gibisi yok.10. başladı 4lüğe yükseldi ben evde zıplarken bii baktım herkes geçiyo onu.nasıl üzüldüm.gözlerim doldu.ve o yılmadı sonuncunun 35 saniye arkasından geldi.herkesi geçti neredeyse ve eğer 15 tur daha olsaydı diğerlerini de geçerdi biliyorum.

keşke bırakmasaydı.formula o olmayınca öksüz kaldı.hala formulaya verebilecek çok şeyi var bir pilot olarak en azından 1-2 sene daha yarışabilrdi.

onu çok özleyeceğim

Güzel düşüncelerin için teşekkürler. Ufak bir düzeltme; ilk paragrafta bahsettiğin kişi aslında Hakinen'in takım arkadaşı David Couldart'tır. Hız kesip tur bindirecek M.Schumacher'in yarış dışı kalmasına neden olmuştur. McLaren'in en iyi araçlara sahip olduğu dönemde bile onlarla büyük çekişme içine girmiş ve o kazadan ötürü şampiyonluğu kaybetmiştir. Zaten o yarışı birincilikle bitirseydi büyük ihtimal şampiyon olacaktı. 2. senesinde zaten ayağı kırıldı ve şampiyonluğu kaçırdı. Neler yaşadı, neler yaptı.

Güle güle Schumi!..

lazkızı6161
28.10.2006, 20:54
bu yaşıma kadar izlediğim tek efsane schumi formulayı onunla öğrendim ve onunla bitirdim o yolların hiç bitmiyecek efsenesi.

O YOLLARIN TEK EFSANESİ

sweetrose
28.10.2006, 22:13
Her efsane gibi Schumacher de tarihe adını yazdırarak kabuğuna çekiliyor... Bize yaşattığı mutluluklar yeter aslında..

Mustafa Önal
30.10.2006, 13:27
gitme kal pistlerde pistler seninle güzel şchumiiiiiiii

Kaya
18.11.2006, 17:19
http://www.turkiyef1.com/images/racing/bigs/34_japon06_race.jpg

Kaya
18.11.2006, 17:20
http://www.turkiyef1.com/images/racing/bigs/14_japon06_race.jpg

sweetrose
18.11.2006, 18:22
Efsaneler, yaşadıklarını yaşatmayı severler. Schumi'de bize çok yaşattı.. Bazı boşlukları doldurdu diyebilirim; bir zamanlar armstrong'du direncin simgesi ve son yılların hem spor ahlakında hemde formulada kendini ispatlamış ve çoğu güzelliği yaşatmış diyebilirim.

"Efsaneleri tapınmaların tanrısı değil, tanrıların tapınmaları yaratır" diye bir söz vardır mitolojide; Schumi'ye bu güzelliğide veren Tanrıdır...

Devam kırmızı, devam kan kadar tazecik....

formulaya devam...

waitingfor7.
07.12.2006, 01:15
şumi gerçek bir efsane.kırılmadık rekor alınmadık kupa bırakmadı.

ama 2 sportmenlik dışı davranışı da unutulmayacak.

1996 yada 1997 yılında kendisini geçeceğini anlayan jacques willeneuve un üzerine direksiyonu kırdı.ve bu hareketinden sonra tüm puanları silindi.

ve bu yıl monaco sıralama turlarının son seansının son dakikalarında arabasını pistin kenarına sürerek diğer pilotların iyi derece yapmasını önledi.tabi bu da cezasız kalmadı.

ne diyelim.hatanla sevdik seni şumi.

Kaya
07.12.2006, 03:05
Bundan böyle M.Schumacher taraftarları olarak görüş ve fikirlerimizi bu başlıkta paylaşalım...

:gol: uymak lazım...

Hüseyin Çümen
10.01.2007, 16:08
bana da formula 1 i sevdiren schumacher dir onla başladım seyretmye ve malesef artık seyretmeyecem gibi o bıraktı ama adının ferrari de hep anılacak olması gene cezbedebilir beni ismi yeter açıkçası

BDiler61
11.01.2007, 00:47
schumacher formula tarihine adını altın harflerle yazdırdı bundan sonraki hep onun gölgesinde olacak

Bülent Bayraktar
11.01.2007, 11:03
shumi için söylenecek onu tarif edecek söz yok...
seneye ilk yarışlarda heyecenımız az olacak çünkü o olmayacak alışmak zor olacak

dün akşam haberlerde gösterdi kimi yi kırmızılar içinde
kimiyi tamamen değiştirmiş kırmızı kıyafetler...

Kaya
29.07.2009, 22:28
Bu başlığı açalı epey zaman olmuştu. Şimdi canlandırma zamanı geldi... :)

Hüdai Pervaneli
29.07.2009, 22:30
Ooo

Süper Oldu ya

YAsli Kurt Pistlere Döndü

Ilk Aciklamasini yapti

Maik Alirim Anahtarini Deedi:D

Muhammet*
29.07.2009, 23:01
O'nu yeniden izlemek çok güzel olucak... :)

Kadir
29.07.2009, 23:22
Duyanlar duymayanlara haber versin O geri döndü !

:cool:

Harun-61
29.07.2009, 23:45
Michael Schumacher geri döndü

Formula 1'de 7 şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher'in, Macaristan Grand Prix'sinde kaza geçiren Ferrari pilotu Felipe Massa'nın yerine bir süreliğine geçmeyi kabul ettiği bildirildi.

Ferrari'den yapılan açıklamada Schumacher'in, iyileşinceye ve pistlere tekrar dönünceye kadar Massa'nın yerine geçeceği belirtildi.

Schumacher de bu bilgiyi doğrulayan açıklamasında, takımına sadık kalmak ve Ferrari'nin Formula-1'deki belirsiz durumunun sona ermesini istediğini söyledi.

Alman pilot Schumacher'in, 23 Ağustosta Valencia'da yapılacak olan yarışta direksiyon başına geçeceği belirtildi.

Massa, Macaristan Grand Prix'sinin sıralama turunda, öndeki araçtan kopan parçanın kafasına isabet etmesiyle yaralanmıştı.

.

Miraç Atalay Çiftçi
30.07.2009, 00:03
Seni çok özlemiştik, kötü bir olay dönmene vesile olsada bakarsın seneye de kalırsın, en çok sevdiğin yerde, en çok sevdiğin işi yaparak...

Dursun Kaplan
30.07.2009, 00:05
Heytt bee.

Süper bir haber bu.

UğuR
30.07.2009, 13:15
Güzel bir haber.....

Hekimoğlu
30.07.2009, 13:23
Keşke İstanbul yarışı geçmeseydi canlı canlı seyretmek nasip olmadı efsaneyi.

The Legend
30.07.2009, 13:35
süper haber..f1 onunla güzel.

Faik Yılmaz
30.07.2009, 13:56
Ve Efsane geri döndü.....

Çok mutluyum....

Bu arada Massa Arkadaşımızada acil şifalar diliyorum.... İnşallah tez zamanda düzelir ve F1 dünyasına geri döner...

Murathan
30.07.2009, 15:32
Hoş geldin EFSANE :)

Her ne kadar F1 takip etmesemde , F1 seninle güzel Michael Schumacher!.. ...

Hüseyin Bağdat
30.07.2009, 15:52
Bu başlığın canlanması iyi olmuş Onsuz yarışların tadı olmuyor maalesef. İki senedir F1 den soğudum resmen...

Hüseyin Bağdat
30.07.2009, 15:54
Bu arada Massa'ya geçmiş olsun diyorum.İnşALLAH en kısa zamanda pistlere geri döner.

Efsane geri döndü. Pistler ağlayacak yine...:D

Kasım Hilal
05.08.2009, 19:20
Mika F1'i bırakında işin tadını kaçırdı yer yer..