PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | Faruk BERBER

Hüdai Pervaneli
24.01.2015, 04:20
Her hafta bir üyemizi burada konuk ederek onunla bir nevi ropörtaj yapacağız. Herkes çok fazla özele inmeden konuğumuza merak ettiklerini sorabilir.

Bu haftaki konuğumuz : Faruk BERBER

Klasikleşmiş başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1920132_10152940049223469_5678451538948507103_n.jp g?oh=0abe0c7fa74af91a078ef4a279da29d5&oe=5525CF7E&__gda__=1432567873_13c509b6b16cf68742d67d4d460ccf5 8

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10154438_10152395716093469_8927917502119382659_n.j pg?oh=1ef0c6b80149a1202ba1c13ea0cae2e1&oe=5529985F&__gda__=1432200370_2836ecc47ac3adef89ce474c6d90b42 e

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10712692_10152785549638469_8001697656058590838_n.j pg?oh=9cf82a7401a1b5bad306699fe4b72651&oe=555DB29C

Hüdai Pervaneli
24.01.2015, 04:21
Neden Hoca Diyolar ?
Bir bitki olsan hangisi olmak isterdin? Niye?
Evren ilgini çekiyor mu? Uzay merakın var mı?
Sence bizden başka yaşam var mı evrende?

Faruk BERBER
24.01.2015, 10:18
Doğum tarihiniz? 29.10.1986 - Biga (ÇANAKKALE)
Nerelisiniz? Doğma büyüme Çanakkale'nin Çan ilçesi, anne&baba Trabzon. Soranlara Trabzon'luyum derim gururla ;)
Nerede oturuyorsunuz? İşim hasebiyle Ankara'da yaşamaktayım.
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ? KTÜ'de lisans okudum (Jeoloji Müh.), Yüksek Lisans eğitimi için şuan ODTÜ'deyim.
Hobileriniz? Futbol izlemek/oynamak, kitap okumak, kitap alışveriş sitelerinde sörf yapmak, öğrencilerin sınav sonuçlarını açıklamak :)
İlişkiniz var mı ? Yok
Hayattaki en büyük hayaliniz? Mutlu&mesut bir aile kurabilmeyi hayal ediyorum.
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir? Mükemmel bir kişinin varlığına inanmıyorum, dolayısıyla benim için böyle bir örnek yok. Ancak herkesten bir şeyler kapılabileceğini düşünüyorum. Çevremdeki insanların iyi yönlerini mutlaka gözlemlerim.
En büyük takıntınız nedir? Saatin tam olması gibi bir takıntım var. İleri boyutta değil ama bir takıntı sanırım. Misal bakkala gideceksem saate bakarım 14.47 ise 13 dk. daha bekler öyle giderim. Saçma di mi ? :D
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir? Farkında olmadan yaptığım bir çılgınlık ama söyleyeyim, Hrant Dink suikastinden kısa bir süre önce Yasin Hayal ile bir süre takılmıştım. Soran olursa ilerleyen dakikalarda bahsederim :)
Neden Trabzonspor? Çanakkale'de doğduğumdan bahsetmiştim, ailem Trabzonspor'lu doğuştan bana empoze edilmiş bir şekilde :), Şota'lı Hami'li, Ünal'lı zamanlarda fln babamla kahveye gider izlerdim maçları. Bizim orada Trabzonspor'lu sayısı da az, azınlık olmaktan haz alırdım okul zamanlarımda felan. Ancak ailem bana bu sevgiyi aşılamasaydı, gayet normal şikecileri, gs, bjk'yi tutabilirdim. Çocukken bilip, karar vermek zordur diye düşünüyorum. Arkadaş çevremden ararlar bir tek Trabzonspor'lu arkadaşları benim Çanakkale'de, bir ayrıcalık mesela :)
Neden BMN? Aile ortamı, Trabzon'da bir maça org. vardı o zaman üye olmuştum. O zamandan beri çok sık girer ancak nadir yorum yazardım. Ortamı çok samimi buluyorum. Kendince bir eğitimci olarak, forumun eğitim seviyesinin diğer taraftar forumlarından kuvvetle muhtemel iyi olduğunu düşünüyorum. Bu da bir faktör.
En beğendiğiniz filmler? Filmlerle pek aram yoktur, pek izlemem. Fakat izleyip de bende etkisi olan filmler : Esaretin Bedeli, Pardon
En beğendiğiniz sanatçılar? Barış Manço, Kemal Sunal
En sevdiğiniz renk? Bordo

Resim işi Sefa'ya kaldıysa ayvayı yedik :)

Faruk BERBER
24.01.2015, 10:27
Neden Hoca Diyolar ?
Bir bitki olsan hangisi olmak isterdin? Niye?
Evren ilgini çekiyor mu? Uzay merakın var mı?
Sence bizden başka yaşam var mı evrende?

ODTÜ'de Arş. Gör. olarak görev yapmaktayım, akademisyenliğin ilk adımları. O yüzden hoca olarak kaldım :)
Doğayı güzelleştirmek adına şöyle güzel, yeşil yapraklı, kesilmeyen bir ağaç olmak isterdim.
Bir yer bilimci olarak evrenin ilgimi çekmesi birinci şart zaten, uzay merakım pek yok.
Evrenin ilgimi çeken kısmı uzay değil maalesef, ama bizden başka yaşam olduğuna pek inanmıyorum. O konuda bilgim yok sadece tahminim bu yönde. Uzay ilgimi çekse, bu konuda kitap bulur mutlaka okurdum.

Sefa
24.01.2015, 11:35
Hala eksikliğini hissediyor musun ?

Faruk BERBER
24.01.2015, 11:39

Geçen hafta sırf onun için İstanbul'a gelmiştim.

Eksikliğini şimdilik hissediyorum, Allah düşmanımın başına vermesin.

Sibel
24.01.2015, 18:46
Sorularımın telif hakkını istiyorum:U
+
Forumda yönetici olmak nasıl bir duygu +, -?

signal
24.01.2015, 21:48
Uzay hakkında pek çok yeni araştırmalar ve keşifler yapıyoruz ancak yeraltı hakkında pek az şey biliyoruz. Belki de yeraltı hakkında bildiklerimiz ancak %10'dur. Belli sınırları aşamıyoruz. Birçok bilinmezlik var. Tabi sizin bir yer bilimci olarak daha farklı bilgileriniz olabilir.

İlerde yeni teknolojilerle örneğin dünyanın merkezine gidilebileceğini düşünüyor musunuz? Dünyanın manyetik alanını oluşturan, yaşamın devamını sağlayan , yüksek sıcaklık ve başınç duvarını aşıp dünyanın çekirdeğine ulaşabilir miyiz? Dünyanın çekirdeğinin bir gün soğuyup mars gibi manyetik duvarını kaybetmiş, sürekli radyasyona maruz kalan bir gezegene dönüşeceğimiz teorileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre İskender
24.01.2015, 22:07
forumda görmediğin ve en tanışmak istediğin kişi kim ?

Adem Akyüz'
24.01.2015, 23:07
En sevdiğin kız ve erkek ismi nedir?

Trabzonspor'da izlediğin sence en iyi olan ve şuan keşke takımda olsa dediğin yabancı oyuncu kim? (Şu an var olanlar hariç:D)

Şimdilik bu kadar :)

Sibel
24.01.2015, 23:55
Ben neden bunu yaptım diye bir pişmanlık var mı içinde?

Sefa
25.01.2015, 00:15

Var.. İstanbul'a neden geldim ben demiştir en son :D

Berat Akçay
25.01.2015, 00:55

Geçen hafta sırf onun için İstanbul'a gelmiştim.

Eksikliğini şimdilik hissediyorum, Allah düşmanımın başına vermesin.

:D :D

Neyin eksikliği ? Konuyu biraz açar mısınız ?

Hüdai Pervaneli
25.01.2015, 04:01
Hocam Ankarayi anlatsana yada Ankarami baska bi yerni Trabzon disinda

Sibel
25.01.2015, 09:32
Sınav kağıdı okurken objektif olduğunuzu düşünüyor musunuz acaba?
Tek tek mi soru soru mu okuyorsunuz?
Neden cevap vermiyorsunuz:D

Muhammet YILMAZ
25.01.2015, 10:25
Ben de sınav kağıtlarını okuyorum, kar yağışına da bakıyorum.

Anlayacağınız yalan yanlış okuyorum, puanları kırıp kırıp duruyorum.

Kim takar öğrenciyi, önemli olan kar :p

Sorunun cevabını ben vereyim

Faruk BERBER
26.01.2015, 17:01
Sorularımın telif hakkını istiyorum:U
+
Forumda yönetici olmak nasıl bir duygu +, -?

Havalı bir duygu, yönetici olmasam tanışma-görüşme ihtimalim nispeten düşük olan birçok kişi ile yönetici olmam vesilesiyle kısa sürede yakınlık kurabildim. Bu benim için önemli bir artı. Eğer yöneticilik vasıflarımın tamamını gerektiği gibi kullansam zamanımı alıyor bu benim için negatif bir durum derdim lakin dürüst davranarak kaytardığımı söylüyor, şuan negatif bir yanını görmüyorum diyorum :)

Uzay hakkında pek çok yeni araştırmalar ve keşifler yapıyoruz ancak yeraltı hakkında pek az şey biliyoruz. Belki de yeraltı hakkında bildiklerimiz ancak %10'dur. Belli sınırları aşamıyoruz. Birçok bilinmezlik var. Tabi sizin bir yer bilimci olarak daha farklı bilgileriniz olabilir.

İlerde yeni teknolojilerle örneğin dünyanın merkezine gidilebileceğini düşünüyor musunuz? Dünyanın manyetik alanını oluşturan, yaşamın devamını sağlayan , yüksek sıcaklık ve başınç duvarını aşıp dünyanın çekirdeğine ulaşabilir miyiz? Dünyanın çekirdeğinin bir gün soğuyup mars gibi manyetik duvarını kaybetmiş, sürekli radyasyona maruz kalan bir gezegene dönüşeceğimiz teorileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, hayır bu mümkün değil diyemiyor insan artık kolay kolay. Haliyle sorduğunuz sorunuzun cevabı "mümkün". Bahsettiğiniz olayın gerçekleşme ihtimali çok düşük fakat imkansız diye bir şey yok. Hele Japon ırkı yeryüzünden silinmedikçe bu böyle devam eder :p. Çekirdeğin soğuması fikri bana pek olası gelmiyor. Ancak bahsettiğiniz teorileri okumadım. Eğer paylaşırsanız sevinirim ;)

forumda görmediğin ve en tanışmak istediğin kişi kim ?

Cyzio ;)

En sevdiğin kız ve erkek ismi nedir?

Trabzonspor'da izlediğin sence en iyi olan ve şuan keşke takımda olsa dediğin yabancı oyuncu kim? (Şu an var olanlar hariç:D)

Şimdilik bu kadar :)

Deniz ismi kız için de erkek için de güzel bir isim olabilir.

Şota'yı çok beğenirdim, hayranlıkla izlerdim ama ilerde Cardozo varken şuan takımda olmasını istemem. Stepanov'u beğenirdim. Şuan takımda görmek isterdim. Özellikle bizdeki performansı çok iyiydi. Sonra zaten dikiş tutturamadı.

Faruk BERBER
26.01.2015, 17:03

Üniversite'de hazırlıkta kalmıştım, evden üni'ye gidince derslere gerekli ilgi/alakayı gösterememiştim sanırım. Ben neden bunu yaptım diyordum :D

Var.. İstanbul'a neden geldim ben demiştir en son :D

pUlcJUESCk0

:D :D

Neyin eksikliği ? Konuyu biraz açar mısınız ?

Burada açmasam ?

Hocam Ankarayi anlatsana yada Ankarami baska bi yerni Trabzon disinda

Ankara soğuk bir yer, Büyükşehir olmasına rağmen İstanbul gibi karışık değil nüfusu o kadar yoğun değil. Yaşanır bir şehir. Gördüğüm çok yer yok aslında. Çanakkale, Ankara, Erzurum, İstanbul, Trabzon. Kısa sürede olsa buralarda mutlaka bulundum. İçinden çevresinden geçtiğim yerler elbet var ama. Kazandığım para daha iyi olsa İstanbul'da da yaşamak isterdim. Şimdilik sadece gezmeye gidebiliyorum :). Yani sorunun cevabı param yetecekse İstanbul, yoksa Ankara iyi ;)

Sınav sorularını objektif okuyorum BENCE :)
Kağıdı elime alıyorum, baştan sona okuyorum. Tek tek okumak zulüm. Çok da bir şey fark etmez diye düşünüyorum.
Cevap veriyorum işte :p

Yiğit SARI
26.01.2015, 17:35
Faruk abi resmine bakınca sanki senle konuştum ben ya diye düşünüyorum. Metalist maçı olduğu gün

Soruma gelinice. Ankara'yı seviyor musun?

Mehmet BAL
26.01.2015, 17:39
Yurt dışında ilgini çeken veya gezmek istediğin şehir

beratika
26.01.2015, 17:44
Öğretim görevlisiyim diye havalı mısınız sayın abi?? :))
Fotoğraf pozlarınızı kim verdiriyor? :D

Hakan
26.01.2015, 17:46
Ne zaman şarkı söyleyeceksiniz?

Haxball'da kendini geliştirmek için özel bir çabanız var mı?

Faruk BERBER
26.01.2015, 23:47
Faruk abi resmine bakınca sanki senle konuştum ben ya diye düşünüyorum. Metalist maçı olduğu gün

Soruma gelinice. Ankara'yı seviyor musun?

Ben senin fotoğrafını görmeden bir şey diyemem :), ama beni bir kez göre unutamaz :p

Konuşmuşuzdur, inşallah tekrar görüşür konuşuruz kardeşim ;)

Yurt dışında ilgini çeken veya gezmek istediğin şehir

Paris'i merak ederim, ama Yurtdışını deliler gibi hayal eden biri değilim ülkemizin birçok yerini bile henüz görmemişken.

Öğretim görevlisiyim diye havalı mısınız sayın abi?? :))
Fotoğraf pozlarınızı kim verdiriyor? :D

Havalı değilim (aranızda benimle yakın ilişkileri olanlar var bu soruyu onlar da kendince cevaplayabilir :), iş konusunda şükrediyorum. İşimden memnunum.

Fotoğraf pozlarına gelince, spontane gelişiyor sürekli. Doğaçlama takılıyorum. Her fotoğrafım sanatsal diyebilirim :D

Ne zaman şarkı söyleyeceksiniz?

Haxball'da kendini geliştirmek için özel bir çabanız var mı?

Sana özel şarkı söyleyebilirim, özelden numaranı yaz telefonunda whatsapp vardır zaten, sonra işkenceye hazır ol :).

Haxball benim için bir hobi, kendimi geliştirme çabam yok :).

signal
27.01.2015, 00:31
Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, hayır bu mümkün değil diyemiyor insan artık kolay kolay. Haliyle sorduğunuz sorunuzun cevabı "mümkün". Bahsettiğiniz olayın gerçekleşme ihtimali çok düşük fakat imkansız diye bir şey yok. Hele Japon ırkı yeryüzünden silinmedikçe bu böyle devam eder :p. Çekirdeğin soğuması fikri bana pek olası gelmiyor. Ancak bahsettiğiniz teorileri okumadım. Eğer paylaşırsanız sevinirim ;)

Dünyanın çekirdeği ile alakalı, çekirdeğin soğumasını da içeren National Geographic'in hazırladığı, bilim insanlarının tezlerini, teorilerini içeren bir belgeseli tavsiye edebilirim.

http://www.dailymotion.com/video/xk8tqu_ng-bilimin-ta-kendisi-dunyanin-cekirdegi_tech

Faruk BERBER
27.01.2015, 10:08
Dünyanın çekirdeği ile alakalı, çekirdeğin soğumasını da içeren National Geographic'in hazırladığı, bilim insanlarının tezlerini, teorilerini içeren bir belgeseli tavsiye edebilirim.

http://www.dailymotion.com/video/xk8tqu_ng-bilimin-ta-kendisi-dunyanin-cekirdegi_tech

Teşekkür ederim.

Sefa
27.01.2015, 10:11
3D printer ile yapılan organlar hakkında ne düşünüyorsun ?

Öznur61
27.01.2015, 10:28
Merhaba Faruk abi ;

Önce benim klasik sorularımdan başlıyım :D
*Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ?
*Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ?
*Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ?
*Seni şu ana kadar etkileyen 3 güzel şey ?

Hüdai Pervaneli
27.01.2015, 11:54
verilen cevaplara göre bir sonraki ankara ziyaretimde Seni de görücem hocam demek sahsen cok samimi buldum ben sizi

zafer6161
27.01.2015, 15:30
iddaa da en fazla kaç tl kazandın :D

Faruk BERBER
27.01.2015, 15:49
3D printer ile yapılan organlar hakkında ne düşünüyorsun ?

Sefa o sorudan sonra nette kısaca araştırdım, öyle bir olay varmış gerçekten ama detaylıca bilmiyorum :). O yüzden de düşünemiyorum.

Merhaba Faruk abi ;

Önce benim klasik sorularımdan başlıyım :D
*Kendini yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersin ?
*Biriyle konuşurken en dikkat ettiğin şey ?
*Yanında rahat edebileceğin kişi nasıl olmalıdır ?
*Seni şu ana kadar etkileyen 3 güzel şey ?

Sanırım kendimi yazarak daha iyi ifade ediyorum, yakınlaşmayı sağladıktan sonra konuşurum da yazarım da. Artık kim ne anlıyorsa buradan :D
Söylediklerini doğru anlamaya çalışırım, bir de lafını bölmemeye özen gösteririm.
Rahat olmalıdır. (Politik cevap)
Bu soruya daha sonra döneyim.

verilen cevaplara göre bir sonraki ankara ziyaretimde Seni de görücem hocam demek sahsen cok samimi buldum ben sizi

Gel buyur kardeşim ;), samimiyimdir ben ya :)

iddaa da en fazla kaç tl kazandın :D

Çok fazla kazanmadım, 300 tl flndır.

O da benim için büyük para değil, bir akşam yemeğim :D

Oğuz ZEYTİN
27.01.2015, 17:48
Yıllar önce bana sorduğun dergiyi hatırlıyor musun? :)

ODTÜ'de olduğunu okuyunca, çok memnun oldum. Yolun açık olsun.

Sefa
27.01.2015, 17:58
Ahmet adam mıdır ?

Faruk BERBER
27.01.2015, 20:00
Yıllar önce bana sorduğun dergiyi hatırlıyor musun? :)

ODTÜ'de olduğunu okuyunca, çok memnun oldum. Yolun açık olsun.

Sanırım hatırlamıyorum :), rica etsem hatırlatır mısın ?

Ahmet adam mıdır ?

Adamın dibidir. Ankara'ya dönsün de maça gidecez, yemek yiyecez, eğlenecez inş :)

Sefa
27.01.2015, 20:03
Peki Alihan adam mıdır ?

Oğuz ZEYTİN
27.01.2015, 20:11
Sanırım hatırlamıyorum :), rica etsem hatırlatır mısın ?

Ben cevabımı aldım. :)

Faruk BERBER
27.01.2015, 21:37
Peki Alihan adam mıdır ?

Adamdır diyelim :)

Ben cevabımı aldım. :)

Ben de aldım zor da olsa ;)

Öznur61
27.01.2015, 22:52
Tee ne zamandır yiyeceğimiz bi çiğ köfte vardı ne oldu o iş :D :rolleyes:

Faruk BERBER
27.01.2015, 23:46
Tee ne zamandır yiyeceğimiz bi çiğ köfte vardı ne oldu o iş :D :rolleyes:

Siz org. yapacaktınız bizler de teşrif edecektik :p

A.Ali Karanis
28.01.2015, 00:09
Hocam 3d printer sorusu sorulmuş.

Ders verdiğiniz bölümü severek,isteyerek mi seçtiniz,yoksa sırf iş olsun diye mi okutuyorsunuz?

Berke6198
28.01.2015, 03:28
Onlarca insanın "hoca"sı olmak nasıl bir duygu ? :)

Faruk BERBER
28.01.2015, 09:50
Hocam 3d printer sorusu sorulmuş.

Ders verdiğiniz bölümü severek,isteyerek mi seçtiniz,yoksa sırf iş olsun diye mi okutuyorsunuz?

Merhaba Adil'im ;), bölmümüzde 4 tane Anabilim Dalı var, lisans boyunca derslerini severeke, ilgiyle takip ettiğim Anabilim Dalı'nda benim kadrom da.

Severek isteyerek seçtim, ben iş olsun diye okutmasam da öğrencilerin bir kısmı iş olsun diye okuyor :)

Onlarca insanın "hoca"sı olmak nasıl bir duygu ? :)

Sefa
28.01.2015, 11:45
Berat adam mıdır ?

bordomavi1
28.01.2015, 13:00
Hırslı, kazanma duygusu yüksek bir karaktere sahip olduğunu düşünüyor musun? Yazın bir kaç kez haxball oynadığımızda kazanma duygusu yüksek biri olduğunu gözlemlemiştim.

Öznur61
28.01.2015, 13:09
Biz mi yapacaktık org. işini Allah Allah :D
Neyse hallederim elbet :cool:

*Evcil hayvanlar hakkında ne düşünüyosun, hiç evcil hayvanın oldu mu ?

Faruk BERBER
28.01.2015, 14:29
Berat adam mıdır ?

Olm başka sorun yok mu senin ya :D, Berat adam olsa bize halısaha maçında yer açardı karşim ;)

Hırslı, kazanma duygusu yüksek bir karaktere sahip olduğunu düşünüyor musun? Yazın bir kaç kez haxball oynadığımızda kazanma duygusu yüksek biri olduğunu gözlemlemiştim.

Hayır öyle biri değilim, haxball oyununda matrak olsun diye öyle yapmışımdır muhtemelen, gözlemin doğrudur ;)

Biz mi yapacaktık org. işini Allah Allah :D
Neyse hallederim elbet :cool:

*Evcil hayvanlar hakkında ne düşünüyosun, hiç evcil hayvanın oldu mu ?

Evcil hayvana sıcak bakmıyorum ve edineceğimi hiç sanmıyorum. Dışarıda acıklı bir şekilde miyavlayan bir kedi görsem süt alır, önüne koyarım. O konuda duyarlıyım ancak ev içerisinde onlarla geçinemem heralde. Ürkerim :). Kedi de olsa köpek de olsa bu böyle. Evcil hayvanım hiç olmadı. Ofisteki arkadaşımın kedisi var, bazen onun hikayelerini dinliyor eğer bu bir eksiklikse bu eksikliği onun sayesinde gideriyorum :)

Sefa
28.01.2015, 14:37
Tatava yapma sorularıma cevap ver :cool:

Adil'e katılıyor musun ?

Faruk BERBER
28.01.2015, 14:43
Tatava yapma sorularıma cevap ver :cool:

Adil'e katılıyor musun ?

Adil'e mantıklı sorular sorması koşuluyla katılıyorum, Berat'a katılmıyorum :p

Sibel
28.01.2015, 15:46
Berat adam mıdır ?

Şunu banlayın ya yetheeeeeeer

Sefa
28.01.2015, 15:48
Sibel adam mıdır ?

Sibel
28.01.2015, 16:03
Silah çekmek serbest mi sayın konuk?

Faruk BERBER
28.01.2015, 16:30
Şunu banlayın ya yetheeeeeeer

Her sabah uyandığımda acaba bugün kimin adamlığını sorgulayacağız Sefa ile diyorum:(

Sibel adam mıdır ?

Adam değildir :)

Silah çekmek serbest mi sayın konuk?

Sefa'yı vuracaksan serbest.

Sibel
28.01.2015, 19:25
Adam değildir :)

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Adem Akyüz'
28.01.2015, 19:48
Konuk olduğun sayfada üyeler arasında yaşanan bu atışmalar hakkında ne düşüyorsun :D

Sefa
28.01.2015, 20:09
Hahahahha Hoca adamsın :D

Faruk BERBER
28.01.2015, 21:48
Konuk olduğun sayfada üyeler arasında yaşanan bu atışmalar hakkında ne düşüyorsun :D

Çaktırma ama hoşuma gidiyor :)

Sibel
28.01.2015, 23:37
...

Sefa
28.01.2015, 23:47
Ahmet'e güvenebilir miyiz ?

Faruk BERBER
29.01.2015, 00:05
Ahmet'e güvenebilir miyiz ?

Ben güvenmem pek, size de tavsiye etmem.

% 5'lik ihtimal olmazsa sizinleyim der, % 5 ihtimal verdiği şey gerçekleşir, dımdızlak kalırsınız.

Berat Akçay
29.01.2015, 00:28
Sefa ile İstanbul'a geldin ve güzel bir gün geçirdik hoca. Taksim-Ortaköy gibi yerlere gittik. Keşke şunu da yapsaydık dediğin bir şey oldu mu ? Halı saha demiştin onu yapamadık. Başka ? Bir dahaki gelişinde yapalım

Alihan Ertürk
29.01.2015, 00:35
Sefa ile İstanbul'a geldin ve güzel bir gün geçirdik hoca. Taksim-Ortaköy gibi yerlere gittik. Keşke şunu da yapsaydık dediğin bir şey oldu mu ? Halı saha demiştin onu yapamadık. Başka ? Bir dahaki gelişinde yapalım

Mutlu sonla bitmedi o gün, hoca aradığını bulamadı Berat yoksa gün içinde yaşadığımız şeyler efsaneydi. Bir dahakine artık.

Hoca ben adam mıyım ?

Faruk BERBER
29.01.2015, 09:56

Yok ya tamamen onun için gelmiştim zaten, başka bir şey yok yani Berat :D

Mutlu sonla bitmedi o gün, hoca aradığını bulamadı Berat yoksa gün içinde yaşadığımız şeyler efsaneydi. Bir dahakine artık.

Hoca ben adam mıyım ?

Alihan sen de adamsın DA nerde benim kargo, hala gelmedi :/

Hergün posta kutuma bakıyorum sabahları acaba bugün geldi mi diye, sürekli hüsranla ayrılıyorum, sekreter bana acıyor artık :( . . .

Yiğit Gayretli
29.01.2015, 10:01
Akademik kariyerinin böyle biteceğini bilseydin, yine de BMN'de yönetici olur muydun? :D

Faruk BERBER
29.01.2015, 14:36
Akademik kariyerinin böyle biteceğini bilseydin, yine de BMN'de yönetici olur muydun? :D

Ahahahahh :D, olurdum ya feda olsun :)

U.Sadıkoğlu
29.01.2015, 19:31
Trabzonsporlu öğrencilere +30 puan verdiğin doğru mu ? :D

Sevda61
29.01.2015, 19:51

Şu sınav bi geçsin de o çiğ köfteyi bizzat ben yoğuracam :D:D

Faruk BERBER
29.01.2015, 19:55
Trabzonsporlu öğrencilere +30 puan verdiğin doğru mu ? :D

Doğru değil :), 1 tane Trabzonspor'lu öğrencim oldu onun da ya annesi yada babası İran'lıydı :)

Hüdai Pervaneli
29.01.2015, 20:14
Bos vakitlerinden Neler yapiyorsun Hobilerin disinda:)

Sibel
29.01.2015, 20:45
Benden af dilemeyi düşünüyor musunuz Sayın Berber?

Faruk BERBER
29.01.2015, 22:03
Benden af dilemeyi düşünüyor musunuz Sayın Berber?

Beni yanlış anladın ki sen ya, hep Sefa'nın yüzünden :)

Beni affet, bir daha olmaz :p

Soruyu yanlış sordu.

Hüdai Pervaneli
29.01.2015, 22:37
En Sevdigin Sarki ?

Soner Albayrak
30.01.2015, 01:14
Dostum 1 km öteden Trabzon'lu olduğun belli oluyor, Çanakkalede doğup büyümek hiçbir şey değiştirmemiş desem ne dersin bana :)

Emirhan Makul
30.01.2015, 01:20
En sevdiğin 5 ünlü kadın ?

Berke6198
30.01.2015, 01:49
Favori çizgi film karakterin/karakterlerin ?

Faruk BERBER
30.01.2015, 13:30
En Sevdigin Sarki ?

Sarı Odalar / Sezen Aksu diyeyim ama sevdiğim bir sürü şarkı var :)

Dostum 1 km öteden Trabzon'lu olduğun belli oluyor, Çanakkalede doğup büyümek hiçbir şey değiştirmemiş desem ne dersin bana :)

Nerden belli oluyor ya bir arkadaşım daha demişti böyle :)

En sevdiğin 5 ünlü kadın ?

5 tane yoktur, hatta düşündüm de hiç yok lan :). Filiz Akın'ı çok severdim Yeşilçam'dan. Ama magazinsel olmadığından pek görülmez.

Favori çizgi film karakterin/karakterlerin ?

Skubi Du.

Adem Akyüz'
30.01.2015, 13:35
En sevdiğin yemek nedir :)

Yiğit Gayretli
30.01.2015, 13:52
Güneş gözlüğü senin için bir yaşam tarzı mı?

Sibel
30.01.2015, 14:24
Af dilediğine göre yeni sorulara geçiym.:)
Bir bitki olsan hangisi olurdun niye?
En sevdiğin söz?
Bir film-dizi karakteri olsan kim olmak isterdin?
Seni hangi mevsim anlatıyor?
En sevdiğin kayaç :p
Taşlara ilgin var mı varsa en sevdiğin doğal taş?
Dinlediğinde hep aynı duyguyu hissettiğin bir müzik ya da şarkı var mı?
En sevdiğin şiir?

Soner Albayrak
31.01.2015, 12:50
Tam Trabzonlu tipi var sende o yüzden :) Orjinal.

Berke6198
31.01.2015, 16:34
Hoca kaprise girmiş başlığa bakmıyor bile :)

beratika
31.01.2015, 19:25
Gökçeadadaki Çaykaralılarla tanıştınız mı hocam?Laz Koyu'na yolunuz düştü mü? :)

Faruk BERBER
31.01.2015, 22:33
En sevdiğin yemek nedir :)

Birçoklarına göre çok bi numarası yok ama nohut yemeğine bayılırım.

Güneş gözlüğü senin için bir yaşam tarzı mı?

Yiğit aslına bakarsan güneş gözlüğü pek kullanmam, sanırım fotoğraflardan yola çıktın. Bir aksesuar olarak fotoğraflarda kullanırım sadece :)

Af dilediğine göre yeni sorulara geçiym.:)
Bir bitki olsan hangisi olurdun niye?
En sevdiğin söz?
Bir film-dizi karakteri olsan kim olmak isterdin?
Seni hangi mevsim anlatıyor?
En sevdiğin kayaç :p
Taşlara ilgin var mı varsa en sevdiğin doğal taş?
Dinlediğinde hep aynı duyguyu hissettiğin bir müzik ya da şarkı var mı?
En sevdiğin şiir?

Bitki sorusunu cevapladım öncekis sayfalarda. Galiba gerçekten sorularının patentini alman gerekiyor ;)
Akıl fukara olunca fikir ukala olurmuş.
Korkut - Ekmek Teknesi
Beni anlatıyor mu onu bilemedim ama Yaz mevsimini tercih ederim
Graniti severim çünkü en kolay tanınanlardan ;)
Genelde süs olarak kullanıldıklarından pek ilgilenmem ama renginden dolayı ametist 1 adım öndedir heralde.
Dön - Orhan Gencebay ( Aslında giden biri yok ama her dinleyişimde bana öyle hissettiriyor :D)
Malesef şiir okumam, haliyle sevdiğim şiir de yok. Nedense şiirleri ben anlayamıyorum :D. O yüzden okumuyorum, çok kitap okurum ama şiir = 0

Faruk BERBER
31.01.2015, 22:34
Tam Trabzonlu tipi var sende o yüzden :) Orjinal.

Eyvallah ;)

Hoca kaprise girmiş başlığa bakmıyor bile :)

Soruları biriktirdim :)

Gökçeadadaki Çaykaralılarla tanıştınız mı hocam?Laz Koyu'na yolunuz düştü mü? :)

Çanakkale merkezde ikamet etmiyoruz, o yüzden bahsettiğin hemşerilerimiz ile tanışma fırsatım olmadı. Ama bundan sonra yolum düşerse aklımda olsun ;)

Sibel
31.01.2015, 23:12
Taş banko:)
Bence de en güzel taş ametist.

Muhammet YILMAZ
01.02.2015, 10:43
Halı saha maçına gelmedin.Sakatlanmadığın için mutlu musun?

Faruk BERBER
01.02.2015, 15:03
Halı saha maçına gelmedin.Sakatlanmadığın için mutlu musun?

Çok sıkışık bir gün oldu zaten, gelemezdim.

Mutluyum ;)

Berat Akçay
01.02.2015, 15:18
En sevdiğin çiçek :D :D

Hüdai Pervaneli
01.02.2015, 15:32
Hocam Sivri Dillimisin:)

Hüdai Pervaneli
01.02.2015, 15:38
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919965120#post1919965120

Hocam Cevaplari verdikden SOnra Kitleyebilir Üstteki Linkden devam edecegiz

Faruk BERBER
01.02.2015, 21:53
En sevdiğin çiçek :D :D

Çelenk reis :)

Hocam Sivri Dillimisin:)

Hiç alakası yok, sessiz sedasız biriyim.

Hatta yumuşak dilliyim :)

Faruk BERBER
01.02.2015, 21:54
Konuk değişti, kilit ;)