PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker'in Taşları

Engenius
21.10.2006, 16:38
AVNİ AKER’İN TAŞLARI
Bu sıralar herkeste bir heyecan bir galeyan; bir an önce yıkalım Avni Aker’i. Endüstriyel futbolun yeni yemi; Avni Aker. Çoğumuz utanmasa, dili varsa “tiksiniyorum o ucube stadtan” diyecek. Yeni stad, yeni stad, yeni stad... Başka bir şey yok dilimizde... Şurasında şu olsun burasında bu olsun. Olsun da olsun. Tamam ben de istiyorum güzel modern bir stadımız olsun. Ama...
Hiç unutmam ilk gittiğim maçı; 86 yılıydı ve ben daha 11 yaşındaydım. Diyeceksiniz ki “o yaşa kadar neredeydin?” El cevap “Bayburt’taydım”. Çoğunuz benden önce gitmiştir oraya eminim. Ama benim beklemem gerekti sevgiliye kavuşmak için. Bir Boluspor maçıydı ve 3-0 yenmiştik. Eve doğru giderken hala başımın döndüğünü hatırlıyorum. Şimdiye kadar tv’lerde gazetelerde gördüğüm stad gerçekti, vardı, yaşıyordu. Gözlerimle görmüştüm. Deniz tarafı kale arkasında başlayan hikayemiz ekonomik durumum ve yaşım ilerledikçe önce maraton sonra kapalıda devam etti, ediyor. Bir sonraki yerim protokol olacak inşallah. Bu stadın her yerinde hizmet etmiştim bu takıma. Sıra oraya da gelecek.
Bursa’yı 5-1 yendiğimizde Şehmuz ambulansın camlarını yumruklarken oradaydım tellerin hemen arkasında; Beşiktaşa’a 5-0 yenildiğimizde de... Hamdi rövaşata ile Barcelona’nın façasını bozarken de; 96’da yıkıldığımız maçta da. İlk defa gözyaşlarım o maçta değmişti taşlarına Avni Aker’in. Üzülme dedi. Daha var görecek günlerimiz. Lyon maçında tüm stad zıplarken ben durmuştum. Altımda zangır zangır sallanıyordu Avni Aker. Coşkumuza katılmıştı o da. Titriyordu bizimle birlikte... Ne günler ne topçular ne maçlar ne zaferler ne üzüntüler gördü emektar Avni Aker. Şarkılar söyledik, eğlendik, üzüldük, sinirlendik onunla. Kimileri kumar oynadı kimileri namaz kıldı üzerinde. Binlerce kişiyle aynı anda oruç açtığımız da oldu. Birbirine pide, hurma uzatanlar; hiç bu kadar fazla kişiyle birlikte iftar açamadım bir daha...
Gözyaşlarım da terim de çok aktı o stadta. Soğuk taşlarına, sinesine çekmişti hepsini. Bir Maraş maçında yağmurda o kadar çok ıslanmıştım ki ( ki o zamanlar üstü açıktı Avni Aker’in) iç çamaşırlarımdan bile su damlıyordu eve gittiğimde. Çok kızmıştım ona o gün.
Bazen maça giderken stada yaklaştığımda Avni Aker’inde bana doğru geldiğini sanardım. Birbirine yaklaşan iki sevgili gibi. Bazen de ben gittikçe o kaçardı. Niye bu kadar uzadı stada varmamız derdim. Uğultusu ve ihtişamı ile beni vantuz gibi kendine cekerdi. Can atardım ona kavuşmak için. Ama içeri girdiğimde hep o dünya güzeli yeşili ile kocaman sarılırdı bana. Öylece o güzel çimlerine bakarım o yüzden her Avni Aker’e girdiğimde hala.
Telleri ile tuttu bizi çok sinirlendiğimizde; ıslanınca üstünü örttü; sıkışınca bir kat daha cıktı kapalıda. Ama biz ona çok kötü davrandık ona; gün oldu koltuklarını kopardık, gün oldu taşlarını kırdık; gün oldu tellerini yıktık hatta ateşe verdik. Yine de bize hiç gücenmedi kızmadı. Hep o heyecanıyla süslenip püslenip karşıladı bizi bir sonraki hafta. Ne de çok kahrımızı çekti...
Şimdi yıkacaklar onu. Büyük makineler saldıracak üstüne. Paramparça edecekler etlerini kemiklerini.
Ben Engenius o stadın taşlarından küçük bir parça istiyorum. İçinde onbinlerce taraftarın gözyaşlarının, terlerinin, sevinçlerinin, acılarının saklı olduğu tribün taşlarından küçük bir parça istiyorum. Çok birşey değil. Sadece cam bir kaidenin içine küçücük bir taş koyun ve üzerine Avni Aker’in yapılma ve yıkılma yıllarını yazın. Biliyorum çok birşey değil bu. Çünkü Barcelona taraftarlarının öldükten sonra yakılarak küllerinin Neu Camp stadına serpilmesini gerçekleştiriyor.
Hatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in

Recep Çaltepe
21.10.2006, 16:47
Çok güzel bir yazı ve fikir. Bakalım bizim yönetim düşünebilecek mi böyle bir şeyi.

FANATIK61
21.10.2006, 16:48
+ 1967 cok güzek bir tespit. Avni Aker Stadin'da yasadiklarimiz unutulmaz.

Engenius:
Hatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in.

Cok güzel bir Fikir. Yönetime bildirilmesi lazim.

zafer6161
21.10.2006, 18:29
la duygulandım yaaaaaaaaaa
valla doğru karar

BDiler61
21.10.2006, 18:54
mükemmel bir yazı olmuş ama bir şekilde avni akerin yenilenmesi lazım

Enes Berfin
21.10.2006, 19:08
Ne mutluki bende oranin havasini birkerede olsa yasadim sükürler olsun...

oguzkoc
21.10.2006, 19:47
satmak trabzona yakışmaz... bunun üzerinden para kazanmak gibi bişey olur bu. manevi değeri olan hiç birşey maddiyat ile alınamaz. konuyla ilgili farklı fikirler atılabilir...

Atalay
21.10.2006, 19:57
fikir çok güzelde bizim taraftarımızda bu kültür ne gezer!!ama inşallah uygulanır...

EmrahYalçınalp
21.10.2006, 20:03
Bambaşka bir açıdan bakmamıza vesile oldun, eline sağlık... Evet, öyle ya da böyle çok güzel günlermiz oldu Avni Aker'de. Üzeri açıkken güneşin altında kavrulduğum maratonda, yani eski açıkta ilk kez tanışmıştım Avni Aker'le. Aston Villa'yı, Barcelona'yı görmüştüm. Lemi'nin bejeke'ye attığı golden sonraki timsah yürüyüşünü, Şota'nın Hayrettin'i yerlerde gezdirmesini, meşela dumanları nedeniyle 10-15 dakika geç başlayan maçları yaşamıştım.

İyi ki varsın Avni Aker! Çok güzel günler geçirmişiz birlikte. 96'daki febe maçından sonra oturup yarım saat ağlamak bile güzeldi. Seni unutmayız!

TSelif
21.10.2006, 20:22
Yavv bak şimdi içim cız etti yaaaa:(:(:(....Harbiden ne günler geçirmişiz o stadda bee:(

bordoylamavi
21.10.2006, 21:42
çok güzel yazı tebrik ederim. ama ben stadın yıkılmasına karşıyım. açıkçası yıkılacak mı baştan mı düzenlenecek onu da tam bilmiyorum ama bence yıkılmamalı şükrü saraçoğlu stadı gibi yenilenmeli. bir kere önemli bir insanın ismini taşıyor bu stad. o yüzden ana yapısını bir şekilde korumalı

macka61
21.10.2006, 22:47
bende avniakerde 4-5 kere bulundum iykide bulunmuşum o stad bizim her şeyimiz ona sahip çıkmalıyız

Serhat ŞAHİN
21.10.2006, 23:23
eline yuregine saglik... super yazmissin...

Ali Özcan
21.10.2006, 23:25
Bu yazıyı yazan arkadaşın yüreğine sağlık...Avni Aker in çimento kırıntılarına bile paha biçilemez...Bir destanın yazıldığı,Tarih ırmağının yolunun değiştirildiği,bir devrin kapatılıp bir devrin açıldığı bir stadyum orası...Bizansın çökertildiği mekan...

Avni Aker İmparatorlukların Çökertildiği yerdir Aslanım...

Çetin
21.10.2006, 23:44
evet bazı avrupa takımlarıda yaptı bunu inşallah bizde de olur ama olmasa bile ben gidip alacağım ordan yıkıldığı zaman..

Berat
21.10.2006, 23:45
Pazarlama müdürü olmayan ve belki de Türkiye'nin en kötü yönetilen markalarından birisi olan,en basit örnekle; daha çubuklu forması bile piyasaya çıkarılamayan Trabzonsporumuzun mabedindeki taşlarla ilgili değil mi bu düşünce?? Düşünce çok güzel ama uygulanacağına olan inancım yok denecek kadar az..

CeSS
21.10.2006, 23:51
Fikir çok güzel ve destekliyorum.

Azıcık ticari zihniyeti olan , bu düşünceyi paraya çevirebilir. Ve Türkiye'dede bir ilki gerçekleştirebiliriz.
Sevgili Engenius , bu yazını yönetime ve dergiyede yollamanı istiyorum.
Dergide mutlaka yer bulacağını düşünüyorum.

Erman
21.10.2006, 23:52
Güzel arkadaşımla aynı duygulara sahibim Avni Aker konusunda ama yazmaya kalksam bu kadar zarif betimleyemezdim.

Onun yazdıkları aklıma şu soruyu getiriyor: Çok mu maddiyatçı bakıyoruz biz de? Gerçekten de yeni stadyum projesi çok güzel gözüküyor, havalı, klas, etkileyici... Ama Nuri Albayrak'ın elinde tuttuğu resimde onu Avni Aker'in üzerinde görünce benim de içim burkulmadı değil.

Başka bir başlıkta da yazmıştım: Bu Avni Aker bir şampiyonluk daha görmeyi hak ediyor.

ahmetansu61
22.10.2006, 00:02
valla denilcek laf yok. zaten yıkılmasına yada trabzon dışında trabzonsporun maçlarını yapması hiç hoşuma gitmiyo ama bu böyle olcak.
onun için bende istiyorum o taşlardan. hatta mümkünse ilkkattan olsun.

İslam Sezer
22.10.2006, 00:38
Mükemmel bir yazı ve ilginç bir fikir.Parayla mı satılır,isteyen mi kapar bilmem ama bende evimde isterdim ondan bir parça.Trabzonda okuyan hala oğlu 5-0 lık bjk maçında taraftarın parçaladığı bordo mavi koltukları istanbula benim için getirip hediye etmişti.Güzel bir duygu gerçekten...

ARAF
22.10.2006, 01:18
çok güzel anlatmışsın avni akerin öyküsünü

Cafer KILIÇSOY
22.10.2006, 04:59
Taraftarıyla futbulcusuyla yönetimiyle gelin bu stadı şampiyonlukla uğurlayalım. Avni Aker bunu fazlasıyla haketti. Gelin canlar bir olalım

cabri
22.10.2006, 06:47
Duygu yüklü güzel bir yazı olmuş, tebrik ederim. Yaşayan bir efsanenin yıkılıp yok edilmesi hepimizin yüreğini acıtacak, olayın manevi yönü çok önemli... Tarihiyle, geçmiş başarılarıyla ayakta duran Trabzonspor. Şampiyonluklara, avrupa devlerinin yıkılışına tanıklık eden efsane stad Avni Aker.. Yıkılırsa tarihin en önemli tanığı artık olmayacak...

Avni Aker in taşları bizim için manevi olarak altın değerindedir.. Ancak bu işin ticari yönü belki stadın 1000:1 küçültülmüş maketleri olabilir. Hep gözümüzün önünde olur efsane stad...
syg

ibrahim_yattara
22.10.2006, 08:00
bencede iyi fikir bende alırım

Volkan Yavuz
22.10.2006, 10:32
mükemmel fikir

Punisher-61
22.10.2006, 10:55
ben yillardir önümüzü kesen direklerden bi tanesini isterim :D

Nytre
22.10.2006, 14:31
böyle bir şey olur.. neden olmasın?

AYYILDIZ
22.10.2006, 14:38
bu Avni Aker'in taşları benim gözümde Trabzonsporumuzu küçük görenlerden 5 kat daha üstündür

SiNaNi
22.10.2006, 14:50
Öykü güzel.Benimde çoğu kez yaşadığım duygular.Benimde ilk maçım Ts-Vanspor maçıydı.Ne kadar trajedik birşey.Orhan'ın milyonlarca şutu direkten dönmüştü.Erkan Aksever'di bize gol atan adamın adı.adamın adı.Bizi yaktılar sonra da hiçbir kümede tutunamadılar.Allah bilir Fenerden ne kadar teşvik primi almışlardır.

SiNaNi
22.10.2006, 14:53
ben yillardir önümüzü kesen direklerden bi tanesini isterim :D

Aynen katılıyorum.Bilhassa maratonun deniz tarafına yakın olan direğini.Ama ben para vermem o direğe.Ondan nefret ediyorum.Yüzlerce pozisyon göremedim o direk yüzünden

Ustaalioğlu
22.10.2006, 17:00
AVNİ AKER’İN TAŞLARI
Bu sıralar herkeste bir heyecan bir galeyan; bir an önce yıkalım Avni Aker’i. Endüstriyel futbolun yeni yemi; Avni Aker. Çoğumuz utanmasa, dili varsHatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in

Futbolun endustriyelligine muthis bir katki olur :)
Saka bir yana cok iyi bir fikir, yeni stad icin muthis bir katki yapabilir, boyle bir urunu ben de satin alirim...

Ustaalioğlu
22.10.2006, 17:03
taşa para verilurmu ula çok isteysenuz yıkılırkene gidin alın birer tane

Berlin Duvari yikilirken nasil verildi, bilmiyor musun, hatirlamiyor musun yoksa, kac yasindasin sen???

Ustaalioğlu
22.10.2006, 17:04
Tabi sertifikali falan olmasi lazim bu urunlerin, yoksa her tasi koy posete sat avni aker tasi diye...

OLCAY ÇAKIR
22.10.2006, 17:05
müthiş bir yazı,müthiş..!

Aklına yüreğine sağlık...!

Budur...!

POYRAZ
23.10.2006, 17:05
Taslari cimleri satsinlar. Hepsinin satilacagina eminim.

Burçak
23.10.2006, 20:17
Öncelikle bu yazı için size teşekkür ederim. Çok güzel bi fikir.
Kimi arkadaşlar kim taş satın alır gibi şeyler söylemiş felan. o satın alınacak şey sadece bi taş olmayacak ama. Birde manevi tarafına bakmak gerek. Evimizde işyerimizde güzel biçimde cam faunusda sergilenmek üzere hazırlanabilecek bu hatıra aslında çok şey. Düşünün bunu gören birisi gelip bu ne dediğinde Avni Aker in hatırası demek nasıl bi haz olurdu. Takımımıza nasıl bi aşkla bağlı olduğumuzuda herkes tekrar görürdü. Umarım ilgililer bunu düşünür.

Bartuğ13
23.10.2006, 20:28
keşke olsa bu.ben de almak isterdim bir tane.sadece 2 maç izleyebilmiş olsam da.(ki birini izlemeyi hiç istemezdi)mo stadın bir parçasını isterdim

Adem Erdoğan
26.10.2006, 16:36
Yazı çok güzel gazetelerde bile yayınlanabilir.Ama avni aker yaşlandı artık.Avni akere yeni bir heyecan kazandırmak için modernizasyon gerekli.Taşlarının satılmasına gelince gereksiz olarak görüyorum.

oskanonur
26.10.2006, 16:54
is yerinde aglamamak icin zor tuttum kendimi.Agzina, yuregine,eline saglik engenius.

Kemhacıoğlu
26.10.2006, 17:29
AVNİ AKER’İN TAŞLARI
Bu sıralar herkeste bir heyecan bir galeyan; bir an önce yıkalım Avni Aker’i. Endüstriyel futbolun yeni yemi; Avni Aker. Çoğumuz utanmasa, dili varsa “tiksiniyorum o ucube stadtan” diyecek. Yeni stad, yeni stad, yeni stad... Başka bir şey yok dilimizde... Şurasında şu olsun burasında bu olsun. Olsun da olsun. Tamam ben de istiyorum güzel modern bir stadımız olsun. Ama...
Hiç unutmam ilk gittiğim maçı; 86 yılıydı ve ben daha 11 yaşındaydım. Diyeceksiniz ki “o yaşa kadar neredeydin?” El cevap “Bayburt’taydım”. Çoğunuz benden önce gitmiştir oraya eminim. Ama benim beklemem gerekti sevgiliye kavuşmak için. Bir Boluspor maçıydı ve 3-0 yenmiştik. Eve doğru giderken hala başımın döndüğünü hatırlıyorum. Şimdiye kadar tv’lerde gazetelerde gördüğüm stad gerçekti, vardı, yaşıyordu. Gözlerimle görmüştüm. Deniz tarafı kale arkasında başlayan hikayemiz ekonomik durumum ve yaşım ilerledikçe önce maraton sonra kapalıda devam etti, ediyor. Bir sonraki yerim protokol olacak inşallah. Bu stadın her yerinde hizmet etmiştim bu takıma. Sıra oraya da gelecek.
Bursa’yı 5-1 yendiğimizde Şehmuz ambulansın camlarını yumruklarken oradaydım tellerin hemen arkasında; Beşiktaşa’a 5-0 yenildiğimizde de... Hamdi rövaşata ile Barcelona’nın façasını bozarken de; 96’da yıkıldığımız maçta da. İlk defa gözyaşlarım o maçta değmişti taşlarına Avni Aker’in. Üzülme dedi. Daha var görecek günlerimiz. Lyon maçında tüm stad zıplarken ben durmuştum. Altımda zangır zangır sallanıyordu Avni Aker. Coşkumuza katılmıştı o da. Titriyordu bizimle birlikte... Ne günler ne topçular ne maçlar ne zaferler ne üzüntüler gördü emektar Avni Aker. Şarkılar söyledik, eğlendik, üzüldük, sinirlendik onunla. Kimileri kumar oynadı kimileri namaz kıldı üzerinde. Binlerce kişiyle aynı anda oruç açtığımız da oldu. Birbirine pide, hurma uzatanlar; hiç bu kadar fazla kişiyle birlikte iftar açamadım bir daha...
Gözyaşlarım da terim de çok aktı o stadta. Soğuk taşlarına, sinesine çekmişti hepsini. Bir Maraş maçında yağmurda o kadar çok ıslanmıştım ki ( ki o zamanlar üstü açıktı Avni Aker’in) iç çamaşırlarımdan bile su damlıyordu eve gittiğimde. Çok kızmıştım ona o gün.
Bazen maça giderken stada yaklaştığımda Avni Aker’inde bana doğru geldiğini sanardım. Birbirine yaklaşan iki sevgili gibi. Bazen de ben gittikçe o kaçardı. Niye bu kadar uzadı stada varmamız derdim. Uğultusu ve ihtişamı ile beni vantuz gibi kendine cekerdi. Can atardım ona kavuşmak için. Ama içeri girdiğimde hep o dünya güzeli yeşili ile kocaman sarılırdı bana. Öylece o güzel çimlerine bakarım o yüzden her Avni Aker’e girdiğimde hala.
Telleri ile tuttu bizi çok sinirlendiğimizde; ıslanınca üstünü örttü; sıkışınca bir kat daha cıktı kapalıda. Ama biz ona çok kötü davrandık ona; gün oldu koltuklarını kopardık, gün oldu taşlarını kırdık; gün oldu tellerini yıktık hatta ateşe verdik. Yine de bize hiç gücenmedi kızmadı. Hep o heyecanıyla süslenip püslenip karşıladı bizi bir sonraki hafta. Ne de çok kahrımızı çekti...
Şimdi yıkacaklar onu. Büyük makineler saldıracak üstüne. Paramparça edecekler etlerini kemiklerini.
Ben Engenius o stadın taşlarından küçük bir parça istiyorum. İçinde onbinlerce taraftarın gözyaşlarının, terlerinin, sevinçlerinin, acılarının saklı olduğu tribün taşlarından küçük bir parça istiyorum. Çok birşey değil. Sadece cam bir kaidenin içine küçücük bir taş koyun ve üzerine Avni Aker’in yapılma ve yıkılma yıllarını yazın. Biliyorum çok birşey değil bu. Çünkü Barcelona taraftarlarının öldükten sonra yakılarak küllerinin Neu Camp stadına serpilmesini gerçekleştiriyor.
Hatta alın size fikir; Bu taşlardan binlerce onbinlercesini cam kaidelerin içine koyun ve TSClub’larda satın. Karşığını ödemeye hazır ne kadar taraftar fazla olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız. Ben iki tane almaya hazırım. Biri ofiste masamın üstüne; diğeri evime. Onu gören yabancılar sadece bir taş sanacak. Ama olmadığını sadece ben ve benim gibi olanlar bilecek. Belki gönlünü birazcık alırız emektar Avni Aker’in

sen ne ettun ağlattun bizi yaaaa... eline yüreğine sağlık kardeşim...

Gürkan
26.10.2006, 19:15
bu yönetim bu işide bir firmayya veriri.o firmada yoldan tpladıgı tasları satar bıze gorunde bakın.

Berat
26.10.2006, 19:19
Çubuklu forma satamayan yönetim Avni Aker'in taşlarını mı satacak?

Egemen Yılmaz
27.10.2006, 16:51
bence de satılması fikri doğru değil ama müzemizde sembolik olarak bulunabilir.

BOZOHAN
27.10.2006, 18:42
http://www.trabzonspor.com/images/avniaker.jpg

SENİ UNUTMAYACAĞIZ

Gürkan
27.10.2006, 19:14
bence de satılması fikri doğru değil ama müzemizde sembolik olarak bulunabilir.

neden doğru değil.anı sı olur ne güzel.

Egemen Yılmaz
28.10.2006, 12:48
neden doğru değil.anı sı olur ne güzel.

stadyumumuzun taşlarını parayla satmak bana doğru gelmiyor. o taşları ne kadar paraya satacaksınız? Avni Aker'i "satma" fikri yanlış bence. anısı olacaksa koysunlar müzemize gidelim bakalım analım.

Ustaalioğlu
28.10.2006, 14:42
Bence gayet dogru olur, cok da guzel ticari bir fikir...
Boyle romantik kararlarla kimse biryere varmaz, klubun borcu hersene artiyor, bu tur fikirlere cok ihtiyac var...

Hüseyin Çümen
29.10.2006, 07:51
bukadar duygusallaştırlabileceği olayın hiç aklıma gelmemişti biz tez zamanda şu staddan kurtulalım derken ilginç bi yorum gelmiş arkadaşımızdan ama unutmayalımki bu eski avni aker değil bir çok değişiklik yapılmış ve bazı kısımlarının içine edilmiş avni aker stadı yani o eski mükemmel avni aker değil o yüzden bide öle bakın yıkılınca canınız belki daha az acır :)

A.Hilal Çakıroğlu
10.06.2008, 16:46
Enginius'u tebrik ediyorum çok güzel bir yazı ve muhteşem bir fikir:) Yazıyı okurken ağlamamak çok zor. 28TS61'in de dediği gibi o cam kaidelerin içerisine küçük birer parça çim ve üzerinde taş da olabilir :)

Külünkoğlu
10.06.2008, 16:47
O taşlara dokunuyorlarmıdır acaba ?...
Yenilensin edilsin de ne bileyim tuhaf oldum..

http://img514.imageshack.us/img514/4001/p6080424fc1.jpg

iril
10.06.2008, 16:59
güzel fikir. Ben de mutlaka 2 tane alırım.

ilteriş
10.06.2008, 17:09
iki üç sene sonra Avni Aker Stadıda nostalji olacak.arkadaşın fikri güzel.

magicyattara
10.06.2008, 17:52
Çok güzel bir yazı teşekkür ederim.
Benimde çok anım var Avni Akerin taş tribünlerinde.
O bahsettiğin maraş maçında ben kapalı tribündeydim,bayağıda yağmıştı.:)

lazmanyaq
10.06.2008, 18:13
çok güzel bir yazı ve iyi bir fikir taşların ts club ta satılması. eğer satılmazsa ben de almak isterim bir şekilde o yaşlı,emektar taşlardan...

tomislav
10.06.2008, 18:22
benim bir isteğim var; bende hepiniz gibi trabzonsporluyum ama trabzonlu değilim bunca zamandır gitmek için can atığım trabzona ve avni aker'e gitmek kısmet olmadı ona siz ne derseniz deyin ama ben o stadı görmeden yıkılırsa işte ona yanarım.
En son şampiyon olduğumuz yıldan beri tuttuğum; içimde sevgisi heyecanı hiç bitmeyen takımımızın en az bir maçını dahi olsa canlı olarak izlemek isterim.

İnşallah iki sevgili gibi bende,aşığın maşuğuna kavuşacağı günü inanın iple çekiyorum.

Burçak
10.06.2008, 18:30
Çok Anlamlı yazı kardeşim. okumuştuk ama yıllar sonra tekrar okumak nasip oldu.
ilk okuduğum andaki duyguları yeniden hissettim.

Remzi
10.06.2008, 21:21
Avni Aker'de hayatımda sadece 1 kere maç izlemek nasip oldu şimdiye kadar.Ama ona rağmen yazıyı okurken içim bi garip oldu:(

ÖmerFarukYılmaz
10.06.2008, 21:31
Tek tuğlası 50 ytl'den satılsa kaç bin tuğla var?

500.000 tuğla var desek:)

KUTADGU
10.06.2008, 21:36
Duygu...
Duygu yoğun....
İnanılmaz tazelikte bir yazı...
Başka tarafını şu an için göremiyorum...

Sadece duygu...

OLCAY ÇAKIR
10.06.2008, 21:43
Sanatkar bir kaç el.

Birkaç güzel fikir.

Sonra içinde o taşlardan bulunan cam,seramik,granit,plastik vs vs vs ile destekli süslü albenili ürünler masalarımızda .

Bu taş efsanenin 40 yıllık şahidi.Şimdilerde odalarımızda yaşatıyoruz.Diyebileceğimiz kadar estetik.

Neden olmasın.

Üretmeye devam.

zafercalikoglu
10.06.2008, 21:53
zamanında yapsalardı aynı yere çok değişirdi
bir zaman lar türkiyenin en iyi stadıdıydı 15 sene önce yenileme adam ghibi olmazsa 15.stad olduk

Mertcan
10.06.2008, 22:09
okurken tüylerim sahiden diken diken oldu.. yaşım yazan üyenin yarısı kadar olsa bile neredeyse iftar açma dışında herşeyi bende yaşadım..ama herşeyi..

böyle birşey için kafaları çalışmaz..

yeni yönetim yapar .. yapar ama biz dersek yapar..çünkü kolay kolay kimsenin aklına gelmezbu fikir..

taşlar parçalanıp yontularak güzel bie cama koyuşup biblo gibi bişey olursa yok satar diybiliriz...

adıüstünde AVNİAKER!

pReN@_61
11.06.2008, 10:58
Çok anlamlı bir yazı olmuş...

Umarım bu fikir göz önünde bulundurulur..

:alkış::alkış:

ilhan
11.06.2008, 11:02
Böyle harika bir yazıyı neden şimdiye kadar farkedememişim bilmiyorum. Avni Aker'de hiç maç izlememiş birisi olarak içim bir tuhaf oldu. Kötü oldum bir an.

Yüreğine sağlık hocam.

Mehmet Fırat
11.06.2008, 11:06
Engenius (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=591) Abi, mükemmel bir yazı, ellerine sağlık. :alkış:

Mert67
11.06.2008, 11:08
Muhteşem bir yazı.:alkış:

MertcaN.K.*61
11.06.2008, 11:12
Abi naptın sen yaa ağlatın beni akşam akşam süper yazı tebrik ediyorum...

eys_61
11.06.2008, 21:28
Yeni stad isterken,maratonun meşhur direklerinden şikayet ederken hiç bu yönden bakmamıştım olaya,teşekkürler Engenius ellerine,aklına sağlık.

yns_emre61
11.06.2008, 21:51
nuri albayrak olsaydı kesin satardı :D

güzel yazı güzel olmus

tisan61
12.06.2008, 00:51
bende sdata ilk girdiğimi hatırladım 1989 herhalde
ağzım açık bi on dakka hareketsiz sağa sola bakmıştım
nede olsa ilkti
ama o zamanlar avni aker in havası bi başkaydı bee

tisan61
12.06.2008, 00:53
[quote=61coloman61;1410954]nuri albayrak olsaydı kesin satardı :D

allaha şükür ler olsunki sdatı yıkmadı yoksa yavuz selim e kalırdık
o melanetten herşey beklenir

Keleşoğlu
12.06.2008, 01:13
abicim ne yaptın sen valla aksam aksam damardan girdin yazınla

Hamdi Karamahmutoğlu
12.06.2008, 10:19
Muthis bir yazi.
Ellerine saglik.

mamii61
13.06.2008, 15:37
Çok güzel Bi Fikir Avni Akerin Taşlarını Ts Clup LAarda Satılması Çok İyi Olurrr

ceserdar
13.06.2008, 15:56
Yanlış hatırlamıyorsam Arsenal de benzer birşey yapmıştı. Emirates stadına geçmeden önce Highbury yıkılırken tuvaletlerdeki musluklara kadar satmışlardı ve büyük bir meblağ kazanmışlardı. Hemen hemen herkes bunu bilir. Ama bence bizim buralarda alan çıkar ama çok sınırlı kalır.

iboandibo
13.06.2008, 16:18
ya o zaman yıkmayalım stadı öyle kalsın.anılarla dolu orası başka bi yere yapalım şehire yakın olsun ama.avni akerin taşı yerinde güzeldir

Mertcan
13.06.2008, 22:38
avni aker yıkılırsa gerçekten ağlarım... harbiden ağlarım...