PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 21.10.2006 Görünüş!..

coolank
21.10.2006, 05:59
umarım bu yazıyı sayın yönetim tırpanlamaz ...
YÖNETİM : Bahar havası çabuk bitti gibi ...savaş baltaları biraz olsun gömülmüştü ama artık ufak ufak gene çıkacak ... allah korusun takım 2 3 maç kötü gitsin bakın nasıl kongre oluyor trabzonda ... başkan stad projesi ile kongreye güçlü girmeyi hesaplıyor ... başkan en büyük 2 hata yaptı yani sadece teknik direktör konusunda ...1) gitti malum şahısların da etkisiyle (H.Ş.) Lazaroni denilen aklı dengesi bozuk adamı getirdi ....2)Ersun Yanalı getirmek için vermeye kıyamadıgı 1 trilyonu gitti Lazaroni ye tazminat olarak verdi ve böylece hem para gitti hem de iyi bir hoca sahibi olamadık .....
TEKNİK DİREKTÖR :Ziya Dogan zaten bence hocalıgı tartışılır bir hoca... onun korkularını hafızası olan her trabzonspor taraftarı hatırlar ... bu adam korkak adamın teki .... hep böle .. belki değişmiştir dedim ama gene aynı ıh ıh .... yahu bir adam 3 önlibero ile maça çıkar mı ? oha yani oha çüş .... kusura bakmayın ama daraldım onun için böyle yazdım ... son derece yetersiz kıfayetsiz bir hoca ... zaten hala ayman ı almak isteyen adamdan ne olur ....celo ogludur hemen formayı verdi o da sag olsun anamızı aglattı çabuk çabuk ... bu adamdan bir şey olmaz ama yani ziya dogan dan mecbur bu sene bununla geçirecez .. daha hoca değişmez ...
OYUNCULAR : % 1.000.000 ... gönderilmesi gereken futbolcu müsveddeleri ......1)jeff.... acilen devre biter bitmez mümkünse trabzonda 1 gece dahi kalmadan ...sahi bir başlık vardı jeffi kazanıyorduk değil mi ...:D kazandık kazandık gençler maçında tam kazandık ...full force kazandık .))))sinirli oldugum zaman jeffin topigine giriyorum onu savunan yazıları görünce tüm moralim düzeliyor ...:)))) 2) hüseyin ....bu zatı şahaneyi eger gerizekalı ruslar hala istiyorsa başkan hiç durmadan bir tşk yazısı ile postalasın ...hem de 6 milyon euro .... yarısı dahi olur ...hem oglanın önünü açmak lazım oradan belki ingiltereye gider ....hem para kazansın ... çok emegi var trabzonspora haksızlık yapmamak lazım beş kuruş almadan oynadı para ve hüseyin mümkün değil tam aldıgı paranın hakkını veren futbolcu ...yazık git rusya ya hakkını al .. hem taraftar burada sana çok sövüyor .. sen de adam oldun takımı taraftardan saklıyorsun ....hüseyin efendi ...3) Ömer rıza... sorun çok basit .. uşak küpe taktıgı için beyni ayaklarına hükmetmiyor ..kısa devre yapıyor ... hatta koşacagı yeri dahi şaşırıryor ... 4)Şimek ...zengin bir babanın mirasyedi oglu... 10 maçın kaldı sonra sen bilirsin 30 yaşında elinde takım arıyorum yazısı ile gezersin .. ha tabi ki 3 sınıf takımlarda oynarsın
TARAFTAR.... bir türlü öğrenemedik bagırmayı ne yapalım bu bizim kaderimiz ... ama iddaa ediyorum bizim kadar çabuk net ve organize söven başka bir taraftar grubu yok ...

HER ŞEYE RAGMEN BU SENE APTALLIK ETMEZSEK ŞAMPİYON OLACAGIZ...BUNUN İÇİN HER ŞEYİMİZ VAR ... HATTA TEKNİK DİREKTÖRE RAGMEN ...

Çavuşoğlu
21.10.2006, 06:12
Çoğu yerde katılıyorum... +++

Gariptir ki Hasan'ı göremedim sahada..Nerede bir şeyi mi var. Çok merak ettim...:confused:

Albayrak işini biliyor ya da öyle sanıyor. Stad he...:D

Gecen sezona kadar çok büyük bir zevkle takımımı seyrediyordum yense de yenilse de..ama şimdi.. Artık komplo olarak görüyorum bunları sanki bizi soğutmak için yapıyorlar... :D Sinirden gülüyorum. Ewt saçmalıyorum bunun farkındayım. Gelde ne söyle...

Dergi aboneliğimide iptal ettim......:mad:

Ali Özcan
21.10.2006, 10:48
Hüseyin'in gönderilmesi fikrine kesinlikle katılmıyorum...Hedefi yanlış seçiyorsunuz...Eleştirilmesi gereken Hüseyinin oynaması değil de Hüseyinin Fehat ve Hasanla birlikte oynatılmasıdır.Hüseyin defansif bir ortsaha oyuncusudur.Top keser ve takımı rahatlatmak için çok nadiren önündeki,bazen sağındaki ya da solundaki ve sıklıkla da arkasındaki arkadaşına pas verir.Ben Hüseyin in bunu yapamadığı bir maç hatırlamıyorum.Eleştirilmesi gereken şey duygusallığı ya da insan ilişkileri olabilir...Ama Hüseyin gönderilemez...

@coolank

Başka bir topic e Szymek in ölüsü bu takımda oynar,Onun ölüsü 50 tane Hasan Hüseyin Ferhat Celo eder yazmışın...Burada bambaşka yazmışın...Ya çok seri düşünebilen bir arkadaşımızsın,fikirlerin süratle değişiyor ya da ne dediğini bilmiyorsun...

Başkan a destek konusunda Bu başkan bence Trabzonsporumuzun en önemli şansıdır ve ben bu başkanla şampiyon olacağız diyorum.Yönetim değişebilir ama bakan asla değişmemeli...Ahmet Ağaoğlu da yönetime girmeli bence ama bu başkan etrafında olmalı bu...Herşeye rağmen Fener kazanırsa puan farkı 5 olacak ve Beşiktaş kazanırsa 4...Yani çok normal puan farkları...İkisinin de kaybetme ihtimali var ayrıca ve daha Fener, Manisayla Trabzonsporumuzla Beşiktaşla ve Galatasarayla oynamadı...Ben rakip göremiyorum.Beşiktaşı tartışmaya değmez...Cinconlar da berbat...Kimse kalkıp Manisa falan demesin.6puan öndeyken ve büyükler bu kadar kötüyken başkanları çıkıp hedefimiz en kötü 5.lik diyor.Yani direkt olarak 4 büyüğün arkasına koyuyor kendilerini...Bir de işin şu yönü var.Türkiye nüfusunun %90 ı büyük takımlarI TUTUYOR.Bu yüzden Vestel gibi bir ticari markanın bu kitleye antipatik gelme lüksü yok...(Anladınız siz...) EEEEE kala kala biz kalıyoruz.Toparlanırsak,bir de çabuk toparlanırsak her şey olur...Hem de aklınıza gelebilecek herşey...

ronin1975
21.10.2006, 11:34
coolank son derece doğru tahlilde bulunmuşsun..özellikle derhal gönderilecekler listesine katılmamak mümkün değil..(Hüseyin konusunda bu adamı alabilecek kadar zeka özürlü bir takımın mevcut olmadığını düşünsem de,belki votkadan kafası ve gözleri bulanmış bir rus yönetici olabilir ümidimi hala taşıyorum)..
Ekleme yapmam gerekirse;Celalettin....bu adamın ne oynadığını biri anlayabildiyse,bizlere de izah ederse memnun oluruz...Kiki...maalesef Ziya Hoca haklı gibi gözüküyor...

shotaarveladze
21.10.2006, 11:37
(Hüseyin konusunda bu adamı alabilecek kadar zeka özürlü bir takımın mevcut olmadığını düşünsem de,belki votkadan kafası ve gözleri bulanmış bir rus yönetici olabilir ümidimi hala taşıyorum)..

Arasıra ayık kafayla da geziyorlar merak etme. Fatih Tekke'yi gerçi insan sarhoş da olsa ayık da olsa görür ya neyse.

Kobalas61
21.10.2006, 11:38
katılıyorum abi sana
symek ten de artık hayır beklemenin anlamı yok
bence devre arasında gerekli tüm işlemler yapılmalı

EmrahYalçınalp
21.10.2006, 11:51
Hüseyin, Ömer Rıza ve Jeff gitse ne olacak? Ben söyleyeyim. Ayman, Mehmet Yılmaz ve Ziya hoca'nın daha önce çalıştırdığı bir kaleci gelecek.
Ferhat, Hüzeyin ve Hasan'ı yanyana görmüş adamım ben, her şeyi beklerim. Ya hakkatten adam Mourinho falan, bizim (en azından benim) kafamız pek basmıyor, ya da çok çekecek çilemiz var.

tsmaniac
21.10.2006, 12:53
böyle 2. lig ayarında topçu aldığımız sürece çile çekmeye devam, yahu transfer zamanında musayı murat ocağı falan aldılar diye eleştirdiğimiz zaman ortalık ayağa kalktı vay efendim onlardan iyi topçumu bulacaktık diye buyrun bakalım, biz büyük takımsak üst düzey oyuncular almak zorundayız diye diye klavyedeki yazılar silindi böyle aliyle veliyle olmaz bu işler

AYYILDIZ
21.10.2006, 12:55
Çoğu yerde katılıyorum... +++

Gariptir ki Hasan'ı göremedim sahada..Nerede bir şeyi mi var. Çok merak ettim...:confused:

Albayrak işini biliyor ya da öyle sanıyor. Stad he...:D

Gecen sezona kadar çok büyük bir zevkle takımımı seyrediyordum yense de yenilse de..ama şimdi.. Artık komplo olarak görüyorum bunları sanki bizi soğutmak için yapıyorlar... :D Sinirden gülüyorum. Ewt saçmalıyorum bunun farkındayım. Gelde ne söyle...

Dergi aboneliğimide iptal ettim......:mad:

Abi her şey iyide keşke iptal etmesydin aboneliği

champions
21.10.2006, 12:56
tsmaniac
üst düzey bi kaç tane topçu yazsana

macka61
21.10.2006, 13:17
bu yönetim anlayışı ve bu ikinci sınıf futbolcularla bu iş gitmez

coolank
21.10.2006, 13:43
ıloveyousyzmek@@@@@@

arkadaşım bak ben aklımdan geçenleri hem iyi ifade ederim hem henüz bu yaşıma kadar hiç kıvırmadım .... şimek konusunda ( bir misyon üstlendiğin için ) en az senin kadar şimeki tutan bir taraftarım .. ama orayı iyi oku .. yanlış hatırlamıyorsam öğretmen idin .... yani okudugunu çok ii anlaman lazım ki ögrencilerini de anlatasın ... orada diyorum ki 10 maç şansın kaldı .. ki eger 10 maç daha hiç bir şey yapamazsa kesinlikle gönderilmeli ... ama 10 maç bu takımda direk oynayacak şansı bulmalı.. hele ki hüseyin hasan ferhat varken ... iyi bir şimek herkesin begenisini kazanır ... umarım şimdi dediğimi anlamışsındır ...başkan konusuna gelince sanırım ukalalık yapmak istemem ama bunu ilk forumda yazan yani başkan ayrı yönetim ayrı diye yazan ilk benim ...hatta sticus ilk başlarda koruma adına yok öyle bir şey diyordu sonra o da artık bir yorum yapmadı .. çünkü bu bir gerçek ...başkan trabzonspor için bazı HATALARINA ragmen iyi bir başkan ....

celo yu yazmayı unutmuşum açıkcası ...

kiki bence hemen gönderilmemeli ...jeff e 2 sezon sabrettik be yahu .. hiç olsun bu adamın geçmişi iyi ..:)

ama ziya dogan faktörü var ....adama lafı öyle yedirirler ziya hocaefendi ....yok saçlarını bırakın hüseyine bakın dikişle oynadı vs vs vs .. transferi sen yapacakmışsın ... hah işte o an bizim bittiğimiz andır ... maçtan önce baba ogul öpüşmesi dikkatinizi çekti mi ? :) ayman ve ziya dogan ... diger oglu zaten burada celo ... hah şimdi bir de erdinç i alır alacakmış zaten ... ohhhhhhhh çok nefis ama bir adam eksik iyi bir 4. ön libero lazım

BOZOHAN
21.10.2006, 13:51
ne yönetim suçlu nede hoca futbolcular ruhsuz oynuyor. nederseniz diyin ama yönetimin bir tek lazaroni dışında hiç bir hatası yoktur.

tsmaniac
21.10.2006, 14:20
tsmaniac
üst düzey bi kaç tane topçu yazsana

üst düzey, hırslı agresif bir sürü topçu var bizim ligde yoksa başka liglerde tonla var ama onlar dururken musayla ferhatlamı şampiyon olacağız ???ya öyle futbolcu alınacak ya da her sene sürünürüz

champions
21.10.2006, 14:22
tamam söyle bi kaçtane şu üst düzeylerden merak ettim

sametaydin
21.10.2006, 14:27
tamam söyle bi kaçtane şu üst düzeylerden merak ettim
ya dostum vestelde bi sağ bek oyuncusu var çok iyi bi adam. vestelin orta sahada bi oyuncu var aurellodan katkat daha iyi. ama adamlar ne yapıyo araştırıyolar futbolcuyu. bizde böyle bişey yok.

Enes Berfin
21.10.2006, 14:28
YÖNETİM : Bahar havası çabuk bitti gibi ...savaş baltaları biraz olsun gömülmüştü ama artık ufak ufak gene çıkacak ... allah korusun takım 2 3 maç kötü gitsin bakın nasıl kongre oluyor trabzonda ... başkan stad projesi ile kongreye güçlü girmeyi hesaplıyor ... başkan en büyük 2 hata yaptı yani sadece teknik direktör konusunda ...1) gitti malum şahısların da etkisiyle (H.Ş.) Lazaroni denilen aklı dengesi bozuk adamı getirdi ....2)Ersun Yanalı getirmek için vermeye kıyamadıgı 1 trilyonu gitti Lazaroni ye tazminat olarak verdi ve böylece hem para gitti hem de iyi bir hoca sahibi olamadık .....
TEKNİK DİREKTÖR :Ziya Dogan zaten bence hocalıgı tartışılır bir hoca... onun korkularını hafızası olan her trabzonspor taraftarı hatırlar ... bu adam korkak adamın teki .... hep böle .. belki değişmiştir dedim ama gene aynı ıh ıh .... yahu bir adam 3 önlibero ile maça çıkar mı ? oha yani oha çüş .... kusura bakmayın ama daraldım onun için böyle yazdım ... son derece yetersiz kıfayetsiz bir hoca ... zaten hala ayman ı almak isteyen adamdan ne olur ....celo ogludur hemen formayı verdi o da sag olsun anamızı aglattı çabuk çabuk ... bu adamdan bir şey olmaz ama yani ziya dogan dan mecbur bu sene bununla geçirecez .. daha hoca değişmez ...
OYUNCULAR : % 1.000.000 ... gönderilmesi gereken futbolcu müsveddeleri ......1)jeff.... acilen devre biter bitmez mümkünse trabzonda 1 gece dahi kalmadan ...sahi bir başlık vardı jeffi kazanıyorduk değil mi ...:D kazandık kazandık gençler maçında tam kazandık ...full force kazandık .))))sinirli oldugum zaman jeffin topigine giriyorum onu savunan yazıları görünce tüm moralim düzeliyor ...:)))) 2) hüseyin ....bu zatı şahaneyi eger gerizekalı ruslar hala istiyorsa başkan hiç durmadan bir tşk yazısı ile postalasın ...hem de 6 milyon euro .... yarısı dahi olur ...hem oglanın önünü açmak lazım oradan belki ingiltereye gider ....hem para kazansın ... çok emegi var trabzonspora haksızlık yapmamak lazım beş kuruş almadan oynadı para ve hüseyin mümkün değil tam aldıgı paranın hakkını veren futbolcu ...yazık git rusya ya hakkını al .. hem taraftar burada sana çok sövüyor .. sen de adam oldun takımı taraftardan saklıyorsun ....hüseyin efendi ...3) Ömer rıza... sorun çok basit .. uşak küpe taktıgı için beyni ayaklarına hükmetmiyor ..kısa devre yapıyor ... hatta koşacagı yeri dahi şaşırıryor ... 4)Şimek ...zengin bir babanın mirasyedi oglu... 10 maçın kaldı sonra sen bilirsin 30 yaşında elinde takım arıyorum yazısı ile gezersin .. ha tabi ki 3 sınıf takımlarda oynarsın
TARAFTAR.... bir türlü öğrenemedik bagırmayı ne yapalım bu bizim kaderimiz ... ama iddaa ediyorum bizim kadar çabuk net ve organize söven başka bir taraftar grubu yok ...

HER ŞEYE RAGMEN BU SENE APTALLIK ETMEZSEK ŞAMPİYON OLACAGIZ...BUNUN İÇİN HER ŞEYİMİZ VAR ... HATTA TEKNİK DİREKTÖRE RAGMEN ...

Yazik yazik gercekten yazik biz bir mac icin böle kahr oluyorsak... artik gerisini siz düsünün ne olur.

Herseye ragmen aptallik etmessek sampiyon olacagiz diyorsun ve nerdeyse takimin yarisini gönderilmesini istiyorsun, e sen bu oyuncularin gitmesini istiyorsan biz nasil sampiyon olacagiz, arkadaslar lütfen biraz düsünelim 3 puan 3 gol yedik diye biz böle konusamayiz.

Ziya dogan gelsin dogan gelsin diyordunuz simdide onu agir sekilde elestirisorsunuz onu birakin cogu gitmesini istiyor ben ziya hocayi hala begeniyorum bazi yanlislari olabilir tamam birsey demiyorum ama ziya asla ve asla kötü bit teknik direktör degildir, bjk gs maclarini aldigimizda ziya hocaylan sampiyon oluruz diyorduk bu adam bizi sampiyon yapar bizi artik hic kimse tutamaz diyorduk ama gel simdi sen bu mactan sonra bu adami böle yerden yere vur.

Yazik yakismiyor bize trabzonspora yakismiyor böle laflar, sen bu takimin sampiyon olmasini istiyorsan vede güveniyorsan herzaman destekliyeceksin arkasinda olacaksin, tamam elestirebilirsin ama böle elestiremessin görende trabzonspor kümeye düstü sanacak.

Biraz anlayilsi ve sabirli olalim biz bunlara alismaliyiz, biliyorum sampiyonluk hasreti var ama daha ligin 10. haftasinda böle yorum yapmak cok yanlis.

mahmuter61
21.10.2006, 14:48
Coolank kardeş bizim taraftar doğru sözü sevmez.Ben sözlerinin altına imza atıyorum sadece hoca konusu hariç.Hoca yerine albayrakı eleştiririm.Trabzonsporun en büyük kaybı onun başkanlığı!!!

Salih61
21.10.2006, 15:02

HER ŞEYE RAGMEN BU SENE APTALLIK ETMEZSEK ŞAMPİYON OLACAGIZ...BUNUN İÇİN HER ŞEYİMİZ VAR ... HATTA TEKNİK DİREKTÖRE RAGMEN ...Üstad yazdıklarında kısmen haklılık payı olsa da geneli hatalı bence klasik Trabzonspor taraftarı her yenilgi de küçük emrah modlarına giriyoruz bu kadar aciz bir taraftar grubuna sahibiz ne yazık ki başarı istiyorsak önce kendimizi islah etmeliyiz sonrası zaten gelir Allahın izniyle ama yok bu yazıyı okuduktan sonra 21.10.2006 tarihi ile degişen hiçbirşey yok

Kadir Aydın
21.10.2006, 15:14
Üstad yazdıklarında kısmen haklılık payı olsa da geneli hatalı bence klasik Trabzonspor taraftarı her yenilgi de küçük emrah modlarına giriyoruz bu kadar aciz bir taraftar grubuna sahibiz ne yazık ki başarı istiyorsak önce kendimizi islah etmeliyiz sonrası zaten gelir Allahın izniyle ama yok bu yazıyı okuduktan sonra 21.10.2006 tarihi ile degişen hiçbirşey yok

Çok haklısın, yenildik olmadı hoca değişsin olmadı yeni transfer... Dün övdüğümüzü bugün yeriyoruz. Nereye kadar devam edecek bu yaa???

bordoylamavi
21.10.2006, 15:51
10 sene geçti hala trabzonun altyapısından adam çıkmadı. bir fatih iki gökdeniz bu mu 10 senede yetişen adam sayısı. gidip elalemin çöplüklerine dünyanın parasını sayacağımıza adam gibi genç yetiştirelim. nerde şampioyn trabzon lisesinni oyuncuları kimse bunlara el atmadı mı. sonra git ferhata celaleddine ömer rızaya ya say say bitmez hepsine dünyanın parasını ver.

Cafer KILIÇSOY
21.10.2006, 16:14
Yazik yazik gercekten yazik biz bir mac icin böle kahr oluyorsak... artik gerisini siz düsünün ne olur.

Herseye ragmen aptallik etmessek sampiyon olacagiz diyorsun ve nerdeyse takimin yarisini gönderilmesini istiyorsun, e sen bu oyuncularin gitmesini istiyorsan biz nasil sampiyon olacagiz, arkadaslar lütfen biraz düsünelim 3 puan 3 gol yedik diye biz böle konusamayiz.

Ziya dogan gelsin dogan gelsin diyordunuz simdide onu agir sekilde elestirisorsunuz onu birakin cogu gitmesini istiyor ben ziya hocayi hala begeniyorum bazi yanlislari olabilir tamam birsey demiyorum ama ziya asla ve asla kötü bit teknik direktör degildir, bjk gs maclarini aldigimizda ziya hocaylan sampiyon oluruz diyorduk bu adam bizi sampiyon yapar bizi artik hic kimse tutamaz diyorduk ama gel simdi sen bu mactan sonra bu adami böle yerden yere vur.

Yazik yakismiyor bize trabzonspora yakismiyor böle laflar, sen bu takimin sampiyon olmasini istiyorsan vede güveniyorsan herzaman destekliyeceksin arkasinda olacaksin, tamam elestirebilirsin ama böle elestiremessin görende trabzonspor kümeye düstü sanacak.

Biraz anlayilsi ve sabirli olalim biz bunlara alismaliyiz, biliyorum sampiyonluk hasreti var ama daha ligin 10. haftasinda böle yorum yapmak cok yanlis.

Arkadaşım yorumun için teşekkürler. Altına imzamı atarım

Taner Gündoğdu
21.10.2006, 16:19
bir klasik daha yaşanıyor. felaket haberciliği yapmakta üstümüze yok. daha dün şampiyon olur muyuz diye topiclere girerken şimdi bir mağlubiyette herkesi astık kestik. helal olsun!

Cafer KILIÇSOY
21.10.2006, 16:33
Bu ne ALLAH aşkına ya. Biz şimdi taraftarlık mı yapıyoruz.
Yakışıyormu bize. Koskoca Trabzonspor taraftarına yakışıyormu
Her yenilgi sonrası birilerini kurban gösterme geleneğimiz değişmeyecekmi
Yazık yazık çok yazık

Sahi böyle yapmakla neyi hallediyoruz Bişeyler düzeltebiliyormuyuz bari. Destek mi oluyoruz köstekmi

Maçı kaybetmek üzücü bir şey. Yüreğimiz yanıyor. Ama böyle yapmamamız gerekiyor. Destek destek destek

Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını kazanarak sizleri sokağa ben dökmedim beyler. Biraz daha dikkat

erdal6167
21.10.2006, 17:35
Kesİnlİkle Klatilmiyorum, Bu Takimin BaŞina Capolloyu Getİr Fayda Etmez. Bİrda AnlamadiĞim Ersun Yanal İsmİnİ Nasil Ts İle Bİrliİkte Telefuz Edİyorsun Ya. Bu Takimda Yeteneklİ Adam Yok ArkadaŞ. Bana Topa Basip Pas Atacak Kac Adam Sayabİlİrsİn. Hadİ Onu Gectİk Hem Topa Basabİlen Hemde MÜcadele Eden BİR TANE Adamin Var MI
? Bence YOK. Eee Hoca Ne Yapsin Ersun Ne Yapsin Capelllo Ne Yapsi Sorarim Bu BaŞliĞi Acan Ve Destekleyene. . Bİz Şampİyon Olamayiz.

Naim
21.10.2006, 18:08
Tek Çiçekle Bahar Gelmiyor
Tek Yağmur Damlasıylada Sel olmuyor
bu takım 18. sıradaydı 3 haftada 2 malubyet almıştı
6 maçta gs bjk ericyes e karşı galibiyet aldı birini 10 yıldır evinde yenemiyordun birinide gittin deplasmanda yendin birinden geçensene sadece 1 puan almıştın
biraz acele ve yanlış yere tepkiler oyle o gitsin bu gitsinle görüldüki trabzonda işler düzelmiyor Kaldı ki beğenirsiniz beğenmezsin ziyanın hocalığını (ben beğenmeyenlerdenim)Takımı 2004 de son haftaya kadar şampiyonluk potasında tuttu bu açıdan bakınca başarılırdır
Türkiyede Yarı dönemde gelip Şampiyonluk yaşayan hoca yok
Yönetimde de müthiş hatalar beceriksizlikler var kurumsal manada ve futbol manasında
asıl bu durumun bu hale gelmesinin tek ve yegane müsebbibi yönetimdir
Ama artık senede 1 yönetim değiştirme huyumuzdan da vaz geçmemiz gerekiyor

Trabzonun bu süreçte Devre arasına Kadar üzerinde yoğunlaşması gereken tek şey Yönetim kurulu içerisinde ki Başkana göre çürük elmaların tamamen temizlenmesi
Bu sayede Hem bir birlik yönetimi ortaya çıkar hemde belki kaliteli bir iki yöneticiyle kurumsal anlamda da bir iki adım atılabilir
yoksa bu sene Hem Lig yolunda hemde diğer konularda hüzün dolu bir sezon olarak Tarihe geçer
Elimizde de gs gibi maketler bile olmaz iki resime bakıp dururuz.
Siz bu kulubun neredeyse en üst Sosyo ekonomik yapısında ki Taraftarlarsınız biraz Futbol takımının durumu dışındaki konularda sesinizi yükseltin

kolombo
21.10.2006, 18:33
bu yazıyı yazan arkadaş öyle görüyorum ki 3 golden çok etkilenmiş ve bizim yerel medya yazarlarına özenmiş.BÖYLE ELEŞTİRİ OLMAZ....

kolombo
21.10.2006, 18:35
Kesİnlİkle Klatilmiyorum, Bu Takimin BaŞina Capolloyu Getİr Fayda Etmez. Bİrda AnlamadiĞim Ersun Yanal İsmİnİ Nasil Ts İle Bİrliİkte Telefuz Edİyorsun Ya. Bu Takimda Yeteneklİ Adam Yok ArkadaŞ. Bana Topa Basip Pas Atacak Kac Adam Sayabİlİrsİn. Hadİ Onu Gectİk Hem Topa Basabİlen Hemde MÜcadele Eden BİR TANE Adamin Var MI
? Bence YOK. Eee Hoca Ne Yapsin Ersun Ne Yapsin Capelllo Ne Yapsi Sorarim Bu BaŞliĞi Acan Ve Destekleyene. . Bİz Şampİyon Olamayiz.
kardeş sana katılıyorum futboldan anlayan lütfen ersun yanal demesin

Enes Berfin
21.10.2006, 19:00
Bu ne ALLAH aşkına ya. Biz şimdi taraftarlık mı yapıyoruz.
Yakışıyormu bize. Koskoca Trabzonspor taraftarına yakışıyormu
Her yenilgi sonrası birilerini kurban gösterme geleneğimiz değişmeyecekmi
Yazık yazık çok yazık

Sahi böyle yapmakla neyi hallediyoruz Bişeyler düzeltebiliyormuyuz bari. Destek mi oluyoruz köstekmi

Maçı kaybetmek üzücü bir şey. Yüreğimiz yanıyor. Ama böyle yapmamamız gerekiyor. Destek destek destek

Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını kazanarak sizleri sokağa ben dökmedim beyler. Biraz daha dikkat

Aynen okadarrr!!!

Serhat ŞAHİN
21.10.2006, 19:49
10 sene geçti hala trabzonun altyapısından adam çıkmadı. bir fatih iki gökdeniz bu mu 10 senede yetişen adam sayısı. gidip elalemin çöplüklerine dünyanın parasını sayacağımıza adam gibi genç yetiştirelim. nerde şampioyn trabzon lisesinni oyuncuları kimse bunlara el atmadı mı. sonra git ferhata celaleddine ömer rızaya ya say say bitmez hepsine dünyanın parasını ver.

dogru dıyorsun abi. ben de hep bu konu uzerine kendime soru sordum. dunya 2.ligi ve şampiyonlugu olan bi lisenin futbolcuları neredeler die...
bu işte bi iş var ya hadi hayırlısı...

hüseyini bu takımdan gördugumden beri ne kanım ısındı ne de oyunculugu.
hoca konusunda artık karar verir ne istediginize arkadaşlar. o bundan ıyı bu ondan kötü yok boyle bisey. olmadı isim bulalım ortak bi isim. yönetime bildirelim sanırım en iyisi bu. yoksa bu hoca olayı hep devam edecek.

bize kendi ruhumuz lazım. herkesin kendini gözden geçirmesi lazım. taraftarıyla, hocasiyla, yonetimiyle, futbolcusuyla. bu zincirden su anda kadar hep bi kirik olmus uzun zamandir. ne zaman kenetlencez, ne zaman kopmucak bu zincir? ben 25 yasindayim sampiyonluk mu gordum 84 yilindakini soylemeyin sakin gordun diye. benim yasamam lazim o duyguyu burada hangimiz bunu istemiyor? (o sampiyonluk kupasini kaldirdigimizda maketini yapip yollucam arkadaslarim var ayrica:D) kendimizi Turkiye gibi goruyorum. sahlanan bi ulke ve duraklama zamani. nasil ki ulkemizi vatanimizi engellemeye calisan ulkeler varsa Trabzonsporumuzu da engellemeye calisan kisiliksizler var ki bunlar icinde Trabzonlu kisiliksizlerin olduguda asikardir.

ilk defa bu kadar uzun bisey yazdim bu foruma. aslinda baya doluyum ama simdilik bunlar cikti kalbimden....

lafta deildir sevgimiz
heryerde seninleyiz,
en buyuk TRABZONumuz...

sefa_61
21.10.2006, 23:10
bu yönetim anlayışı ve bu ikinci sınıf futbolcularla bu iş gitmez abi yaptın ama ya hangi oyuncular 2. sınıf ilk 11'de ersen mi stepanovmu gökdeniz mi mecelinho mu yok sa symek mi bi maçta takım oyun kötü oynadı diye idamlık ettiniz helal olsun ne diyim

ahmetansu61
22.10.2006, 00:06
trabzonda kabul etmek lazım ki eskisi gibi alt yapıya rabet yok. buna eskiden aileler daha ii bakabiliyodu ama şimdi benimde cocugum olsa istemem top oynamasını. ya olacaksın yada yok olacaksın böyl bi gelecek yok.
eğer kolej projesi gerçekleşirse. tesislerin yanında hem okulu hem futbolu bir arada yürüteblirsek asıl ozaman ii topcular cıkartıcaz. benim isteğim gelecekte yetiştirsiğimiz her topcunun universte bitirmiş olması. böyle olursa trabzonun kanında bulunan kalite ön plana cıkıcaktır.

coolank
22.10.2006, 01:35
burası açık bir forum ve herkes sanırım görüşlerini belli bir saygı çerçevesinde yazma şansına sahip ...katılıp katılmamak herkesin kendi bilecegi olay ...amma özellikle bazı arkadaşların tavırları yanlış ... şu anlamda futboldan anlamayanlar , efendim yerel medyaya özenmiş gibi yakıştırmalar hatta bazı diger topiclerdeki mesajlar saygı unsurunu gözetmiyor ....özellikle yaşı genç olan bazı arkadaşların hitap tarzları fevkalade yanlış ...ben kendi bildiğim ve inandıgım dogruları yazacagım ... kimseden de bir teşekkür veya aferin beklemiyorum... sadece ve sadece fikirlerimi burada paylaşmak istediğim için yazıyorum...ama şunu farkettim açıkcası özellikle 18-23 yaş arası ile aramızda kendi yaş kuşagımı kastediyorum veya yakın olanları ile çok düşünce farkı var ....hiç bir şeyi kabul etmeseniz dahi bari en azından biraz tecrübemize saygı duysanız ... yaşıma veya yaşımıza değil esf .... iyi kötü tecrübemize ...bu arada şunu da belirtmek istedim o yaş grubunda olan bazı arkadaşlarımın yazılarını çok keyifle okuyorum ve takdir edip saygı duyuyorum ... yani dinazor değilim ...:)

saygılarımla ...

Muhalif
22.10.2006, 03:15
yahu iyi hoş adamsın da coolank abi bizi pletikosa gelecek diye avuttun avuttun sonra kaldık yine jeff e:) sonra da ziya yüzde 98 gelmez dedin ertesi günü geldi neredeyse:) bu durumlardan naşi tahminlerine de yazdıklarına da pek inanasım gelmiyo, hayır sonra hayal kırıklığı yaşıyoruz da ondan yane:D

space
22.10.2006, 04:01
bu takımdan once baskan gıtmeliii. ardından da zıya gitmeliii. bu takımın hocaya fln hitiyacı yok.... her hafta oylama ile kadroyu belirlersek ziyadan daha iyi kadro çıkarırız. bu adam yattarayı oynatmıyordu ya düşünebiliyormusunuz.gitti geldi akıllandı dedik olmadı... ilk maçının 5. dk sında belliydi bunun bu işi kaldıramayacagı. yok cimbom ve beşiktaşı yenmiş?? cimbomdan puan almayan takım mı var??? ligin en kötü takımı beşiktaşı adam ayagının altından top kaçırdı 2-1 yaptın ve pozisyon bulmaya başladın.... 2 derbi kazandın, ankarada 5 puan bıraktın . ankaradaki maçları kazanıp derbilerle beraber kalsa ne değişekti... yok ilk yenilgisini aldı.. herhalde yaniii 3 ön liberoyla tabiki 10 maçta 1 yenilirsin... 3 önlibero yine oynaaa ama hasan hüseyin ferhat olmazki. 3 ü de top keser ama 3 ü de topu rakibe ataaaar.

dediğim gibi önce çayı dökmüş olan başkan ve yönetimç ardından ziya ve hüseyin giderse en iyi 3. oluruz bu sene.

öleee boş stad vaatlerine kanmayın bunlar seçim politikası. yaaaaa insanımıza inanamıyorum yaaa parası var diye başkan adam ya . futbollaaa alakası yok yaaa yazııık yaaa.... bu takıma yazıııık yaaa...

Cafer KILIÇSOY
22.10.2006, 04:49
Son haftalarda moda oldu taraftarın futbolcusunu yöneticisini eleştirip onlara küfür etmesi. Puan kaybedildimi sucu hemen futbolculara yöneticilere yıkıyorlar. Böyle taraftarlık olmaz. Hiç kimsenin böyle bişey yapmaya hakkı yoktur. Takım oynar beğenirsen alkışlarsın, beğenmezsen nerede hata olduğunu, kendi fikrini anlatmaya calışırsın

Her kaybedilen maçtan sonra futbolcularda saçma bir düşünce hakim. ''Taraftarlarımız haklıdır'' Ne demek ya taraftar haklıdır. Taraftar bir futbolcuya bir yöneticiye bir başkana küfür edemez arkadaş.
Rıdvan Dilmen NTV (Dün akşamki programında)

erdal6167
22.10.2006, 15:19
artık trabzonspor da birşeylerin değişmesi gerekiyor ise hocanın değil artık futbolcuların değişmesi. hoca ile 10 yıllık anlaşma yapılsınsın. hüseyin ve ona benzer futbolcular hemen zenite satılsın. . . .

2 ön liberoya acil ihtiyacımız var ama asla ayman değil bu isim.

AYYILDIZ
22.10.2006, 15:35
ben aymanın hüseyin hasan dan daha iyi olduğuna inanıyorum

Naim
22.10.2006, 15:55
ben aymanın hüseyin hasan dan daha iyi olduğuna inanıyorum

Neden olay dönüp dolaşıp Hasan hüseyine geliyor
ya tamam bizde daha iyilerini istiyoruz o mevkide
ama hayal edebildiğin aklının alabildiği hasan hüseyinin yerine gelebilecek kişi ayman mı??
Yada Niye her konu hasan hüseyine dönüp duruyor
buyrun hasanın oynamadığı ilk maçta 3 tane yedik

Her kötü sonucu hasan hüseyine
her şampiyon olamayışı hocaya
Her maçta yapılmayan tezahuratları Çekirdekçilere yorma kolayıcılığında biraz kurtulmak mümkün değilmi?

OLCAY ÇAKIR
22.10.2006, 16:04
İzledim Cafer,
Nakletmen güzel oldu...
Bende Rıdvanla aynı görüşteyim..Popülizme karşıyım..

Taraftarda,seçmende herzaman haklı değildir...

teşekkürler...

Son haftalarda moda oldu taraftarın futbolcusunu yöneticisini eleştirip onlara küfür etmesi. Puan kaybedildimi sucu hemen futbolculara yöneticilere yıkıyorlar. Böyle taraftarlık olmaz. Hiç kimsenin böyle bişey yapmaya hakkı yoktur. Takım oynar beğenirsen alkışlarsın, beğenmezsen nerede hata olduğunu, kendi fikrini anlatmaya calışırsın

Her kaybedilen maçtan sonra futbolcularda saçma bir düşünce hakim. ''Taraftarlarımız haklıdır'' Ne demek ya taraftar haklıdır. Taraftar bir futbolcuya bir yöneticiye bir başkana küfür edemez arkadaş.
Rıdvan Dilmen NTV (Dün akşamki programında)

@FLU
22.10.2006, 16:46
arkadaşlar bence de gençlerbirliği maçını kaybetmemiz ziya doğanın suçudur ...

celaleddin musa ve orta sahasız bir trabzonla o maçı kazanmamız mümkün değildi ileri uca topu taşıycak bir gökdeniz var o da gününde değildi ve markaj altındaydı nitekim pozisyona giremedik . musa bir var bir yok ben çözemedim adamı ama çok basit hatalar yapıyor ve bulunduğu mevki o hataları kaldırmaz . sol bek nasıl olur da celoya kalır o kadar adam varken mustafa keçeli murat ocak yedeklere bakıyorum hepsi sol oyuncusu zaten olay burda kopuyor yedek kulubesinde ikinci bir takım yok ...

Cafer KILIÇSOY
22.10.2006, 17:04
Bazı taraftar kardeşlerimi anlayamadım gitti. Şenol Güneşi Trabzonun batmayan güneşi yaptılar, bir iki kötü sonuçtan sonra karanlığa mahkum ettiler. Ziya Doğanı adam gibi adam yaptılar, şimdi darağacına çekiyorlar. Olsen trabzona geldiğinde yer yerinden oynadı süper bir futbolcu aldık diye, üç beş ay sonra onuda bitirdiler.

Bu taraftar kardeşlerim şimdi Trabzonu parsellemiş o futbolcu senin bu futbolcu benim deyip takımı satlığa çıkarmışlar.

Kusura bakmayın ama samimiyetinize zerre kadar inanmıyorum

Mehmet
22.10.2006, 17:05
Futbolda her türlü sonuç var..
Biz buna bir türlü alışamıyor içimize sindiremiyoruz.
Dahası alınan kötü sonuçlardan sonra yönetim olsun futbolcular olsun hepsine yüklenmeye verip veriştirmeye çalışıyoruz.. Ne desem huyumuz mu kurusun desem bilmiyorum.

Bu sene bu takım bir Tr. kupası kazansa ilk 2 de olsa süper olurdu ama ben ölme eşeğim ölme duası yapacağım. Bence alınan sonuç normal. Neden normal. Çünkü sezon başlarken iyi kadro kuramadık.
Salak bir hoca ile lige beklenenden de çok kötü başladık. Arkasından takıma bir kaç yama derken hoca değişikliği ile Ziya Doğan'ı takımın başında bulduk. İyi de oldu. Yoksa şu an 18. sıradaki takım biz olacaktık.
Eleştiri yapalımda (bende çok eleştirrim) bunlarıda unutmayalım. Takım toparlandı.. Hep böyle olacak değilya.

Bjk'yi Gs'yi yeneriz gider mahalle takımına yeniliriz. Bazı maçları neden kaybettiğimizi aklım almıyor.
Sadece biz değil tüm taraftarlar enayi yerine keriz yerine mi konuluyor.. Bu işlerden biraz değil baya endişe şüphe ediyorum. Birde bizim bir çok maçlarımızı yok pazartesi yok Cuma günleri yok perşembe günleri
oynatıyorlar. Sanki birilerinin joker veya anahtar takımıyız.. İhtiyaca göre skor talimatı verin bakalım.

Alsana Cuma gününe 2 maç ikisinde de beklenmeyen sürpriz sonuç!

V. Manisa takımı alıp başını gidecek.. Türkiye'nin şampiyon olmuş takımları nerelerde kalmış..
Ve bu takımların milyonlarca taraftarı ve binlerce digitürk dekoder abonesi varken acaba bu V.Manisa takımının taraftarlarının digitürk üyesi ne kadardır. Bu maçlar böyle giderse millet dekoderleri geri
iade etme planları ayyuka çıkmış ve konuşulmaya başlamışken acaba bu sonuçlar milleti kandırmaya yönelikmidir? Sizi bilemem ama bana öyle geliyo. Her ne kadar tezlerim biraz hayal gelsede size ben gene de böyle düşünmeye böyle inanmaya devam ediyorum. Çünkü milletleri artık futbolla meşgul edip böyle uyutarak yönetiyorlar.

Ziya Doğan da artık işi öğrenmiş.. Daha önce Trabzonspor'u bıraktığında herakde ben sahada kaybedersem kaybederim ama masada kaybetmek istemem dediği içindir. Şimdi ise işi öğrenmiş. Nasıl olsa Trabzonspor iyi kulüp maaşım daha iyi ben alacağım paraya bakarım.. Futbolu kulübü yönetenlerin isteklerine göre hareket ederim diyordur heralde. Ara da sırada bir kaç maç galibiyet serisi yapar geçinir giderim der gibi..
Ortada büyük çıkarcılar rantcılar varken futbol adaleti ile oynatılamayacak gibi bundan sonra..
Bu yüzden de Türk futbolu gerilemeye başladı. Avrupa kupalarında hepsi dökülmedimi?

Yazdıklarımda düşündüklerimde yanlışım olur veya olmaz. ben halen Trabzonspor'a üzülüyorum taraftarlarımıza üzülüyorum.. Ama adaletsizlik yapanlara sinirleniyorum. Yinede şu kadro iyi,
Hoca iyi derim. Sadece iyi bir kalecimiz yok. Yalnız biz bizi kandıranlar için hiç bişey bilmiyor zannedenler için eleştiri yapalım tepkimizi iletelim.

OLCAY ÇAKIR
22.10.2006, 17:15
Evet kardeşim,şöyle yazılara bakınca baya bir satılacak adam çıktı gene...yap-boz hesabı...

şunu alalım,şunları satalım,özellikle 2H yi kovalım,şurda iyi adam var bize uyar vs vs vs...

devra arasına sağ salim atalım kendimizi,desteğe devam n'apalım,sabır tek silahımız olsun...
Ve Allah hocamıza zihin açıklığı versin,geliştirsin...bundan gayrı yapacak hiçbişeyimiz yoktur...

23 sene böyle geçti...zaten eski bayramların da tadı kalmadı artık...

Bazı taraftar kardeşlerimi anlayamadım gitti. Şenol Güneşi Trabzonun batmayan güneşi yaptılar, bir iki kötü sonuçtan sonra karanlığa mahkum ettiler. Ziya Doğanı adam gibi adam yaptılar, şimdi darağacına çekiyorlar. Olsen trabzona geldiğinde yer yerinden oynadı süper bir futbolcu aldık diye, üç beş ay sonra onuda bitirdiler.

Bu taraftar kardeşlerim şimdi Trabzonu parsellemiş o futbolcu senin bu futbolcu benim deyip takımı satlığa çıkarmışlar.

Kusura bakmayın ama samimiyetinize zerre kadar inanmıyorum

coolank
22.10.2006, 17:37
MUHALİF ...

yahu iyi hoş adamsın da coolank abi bizi pletikosa gelecek diye avuttun avuttun sonra kaldık yine jeff e sonra da ziya yüzde 98 gelmez dedin ertesi günü geldi neredeyse bu durumlardan naşi tahminlerine de yazdıklarına da pek inanasım gelmiyo, hayır sonra hayal kırıklığı yaşıyoruz da ondan yane

arkadaşım pletikosa konusunda 983757 defa açıklama yaptım sanırım .. istemeyenin haşim sayitoglu ve ekibi oldugunu başkanın bu durumu geçmeye ugraştıgını yazdım .. hatta geçen gün başkan kendisi demeç verdi ince ayar yaparak .... dedi ki yönetimi dinlemesem kaleci almıştım zaten imza attırıdım ama yönetimi dinledim dedi . bu çok ince bir ayar ve aslında kaleciyi aldıgını açıklamssı idi takdir edersin ki .........

ziya durumu ise LAZARONİN o açıklamaları olmasaydı ziya gene gelmeyecekti...kafasını koparmak gerekti lazaronin en çabuk da bulunan adam ziya idi .. ha bu arada ziya dogan ile lazaronin futbol düşüncelerini herkese bırakıyorum ... başkana çok kızdıgım noktalar var çok ama gene de ondan başka adam yok ... lazaroni ziya dogan bu kulubun kapısndan içeri giremezler ya da girmemeleri gerekirdi ...

Kasım Hilal
23.10.2006, 01:02
Başta ilk mesajda yazılanlar olmak üzere anlatılanların çoğu bence kin ve düşmanlığa sevkediyor insanı..
Bakın bu takım sadece üç futbolcu kötü oynadığı için bu hallede gelmedi..
Sebepleri daha fazla olsa gerek..
Hüseyin konusunda da hala aynı fikirdeyim. Takımda kalmalı ve kaptanlığını da yapmalı. Bugüne kadar ondan vazgeçen bir tekbik direktör olmaması onun futbolunu birebir ıspatlar niteliktedir, siz istediğinizi söyleyin o adama..
Ama Jeff kesinlikle iyi bir kaleci değil, orada haklısınız. Eğer Jeff'i kazanacaksak kazanmayalım. Bizden üç sene sonra gidecek bir kaleciyi kazanıp ne yapacağız? Yine söylüyorum; ille de bir kaleci kazanmamız lazımsa Tolga'yı kazanalım..
Ziya Doğan'ı ilk geldiği zamanlarda da pek benimsememiştim, şimdi de beğendiğim bir hoca değildir ama Allah var, lazaroninin arkasından geldi ondan kat be kat iyi. 4. haftada ancak o bulunur zaten.

AYYILDIZ
23.10.2006, 01:53
Trabzonsporluluk güçlüye karşı güçsüzün iktidarıdır.Trabzonsporluluk kazanınca o kazancın alınterinin sonucu olduğunu adın gibi bilmektir.Vesteli yenmek farz oldu.

Cafer KILIÇSOY
23.10.2006, 08:51
Neden olay dönüp dolaşıp Hasan hüseyine geliyor
ya tamam bizde daha iyilerini istiyoruz o mevkide
ama hayal edebildiğin aklının alabildiği hasan hüseyinin yerine gelebilecek kişi ayman mı??
Yada Niye her konu hasan hüseyine dönüp duruyor
buyrun hasanın oynamadığı ilk maçta 3 tane yedik

Her kötü sonucu hasan hüseyine
her şampiyon olamayışı hocaya
Her maçta yapılmayan tezahuratları Çekirdekçilere yorma kolayıcılığında biraz kurtulmak mümkün değilmi?

Teşekkürler Naim kardeşim. Aynen katılıyorum

ekrembulut
23.10.2006, 16:48
ya galatasaray ve beşiktaş maçlarını aldıktan sonra yapılan yorumlara bakıyorumda ziya hoca el üstünde tutulmuş.ama 1 maç kaybedildi hemen felaket tellallığına başladık.fikirlerimizde biraz istikrarlı olalım.günü birlik fikir değişmeyelim.
ya rakiplere bakın;
beşiktaştan ne köy olur ne kasaba ama taraftar yine sonuna kadar arkasında.bir maç önce sövdükleri kalecilerine sonraki maçta tribüne çağırarak gönlünü alabiliyor.
bir maç gitti hemen hoca değişmeye,yönetimi göndermeye başlıyoruz.biz bu kafayla çoookk daha yönetim değişiriz çoook daha hoca göndeririz ve yine çooookkkk 20 seneler bekleriz şampiyonluk için...
fatih terim gsnin başına geçtiği ilk maçta fenerden 4-5 tane yedi ama herkes arkasındaydı.sonuç peki lig şampiyonlukları,uefa kupası vs...

lütfen istikrarlı olalımmmm

Erman
23.10.2006, 16:55
Arkadaşlar Ergun Ata son yazısında çok güzel bir analiz yapmış. Okumamış olabilirsiniz diye buraya yapıştırıyorum.

Öğrenin, Önemli! (Fanatik, 22.10.06)

Gençlerbirliği hezimetinden sonra Nuri Albayrak’a, transferlere yönelik eleştiriler anımsatıldı. Kendileri, “İlk kez sizden duyuyorum” dedi ve ekledi: “Bugüne kadar hiç kimse transferlerimiz konusunda olumsuz şey söylemedi.”

Söylenmişti Sayın Başkan, arşivler ortada. Belli ki okumuyorsunuz. Yakın dostunuz Sayın Başbakan gibi sizin de okuma alışkanlığınız yok belki ve adamlarınız size özet sunuyorlar. Tabi sadece görmek istediklerinizi, canınızı sıkacak, moralinizi bozacakları değil.

Yoksa, iş yaşamında onca başarıya imza atmış bir kişi olarak eminiz ki görürdünüz, tercihlerinizin neredeyse tamamına yakınında yanıldığınızı.

Djokaj’dan başlayan, Marcelinho ile devam eden, Musampa ile tavan yapan yanlışlarınızı. Tek doğrunuz Fatih Tekke’nin satışından gelen paranın üçüne yetmediğini. Djokaj’ın bedelindeki şok artışı, başarılı geçmişine karşın, disiplinsizliğiyle piyasası 1-1.5 milyon Euro’ya düşen Marcelinho’ya “dünya yıldızı” diye 2.5 milyon Euro ödeneceğini öğrenebilirdiniz. (Cebinizden çıkacakmış, resmi yayınınıza göre.) Hepsi tamam da, 5 aydır topa ayak değmemiş Musampa’ya karanlık ilişkiler ve “geldi-gitti-geldi” trafiği sonucu 500 bini peşin, 10 ayda 40’ar binden 900 bin Euro garanti para verildiğini “bilmiyorum” derseniz, ayıp edersiniz. Çünkü garanti para ve 10. haftada 3 maçta 54 dakika oyunda kaldığını görebilirdiniz, izlediniz bu maçları.

Yetmedi; 3 ayrı menacerine 80+60+60 olmak üzere toplam 200 bin Euro ödendiğini de bilmiyorsunuz o zaman. Transfer eleştirilerinin varlığını ilk kez Lig Tv muhabirinden duyduğunuz gibi bunu da ilk okuyacaksınız belki de, tabi size sunulursa.

Yoksa; sol kulvara yığınak yaparken, sağda alternatif olmadığını da mı söylemediler size. Stoper sıkıntısı varken Erdinç’i, Tayfun’u verdiniz, direk oynuyorlar Trabzonspor’dan çok daha az gol yiyen takımlarında. “Ön liberosu yoktu bu takımın, Adem gitti, bundan da haberiniz yok demek ki.
Lazaroni’yi anımsıyor musunuz, hani asbaşkana garip üstünlük sağlayan 2. Başkan Asbaşkan sürtüşmesinin prematüre ürünü 1.5 milyon dolar maliyetli Lazaroni’yi. 2 ay kaldı, gitti o, Ziya Doğan geldi. Ocak’tan bugüne 19 oyuncu aldınız, 18’ini gönderdiniz biliyor musunuz?

Son olarak; sadece Trabzonspor’un büyüklüğüyle uğraşan kulüplerin hedefindeki yayıncı kuruluş gelirleriyle, Fatih’in bonservis bedelinden kasanıza 10 aylık sürede 25 milyon YTL’yi aşkın (25 trilyon lira yani) para girdiğini öğrenin, çünkü bu paranın nasıl harcandığı ilk Divan Kurulu’nda sorulabilir size, hazırlıklı olun. Tabi lütfeder, katılırsanız!

Egemen
23.10.2006, 16:59
erman abi sen yazdın zannettim. yazının baş tarafını okumamışım :D:D heyy dedim yaa bmnde ne cevherler var :D

Erman
23.10.2006, 18:23
erman abi sen yazdın zannettim. yazının baş tarafını okumamışım :D:D heyy dedim yaa bmnde ne cevherler var :D

Haha! Keşke kardeş, keşke ben yazabilseydim o yaziyi.