PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN 'den Bir Bildiri de YEREL MEDYA için Gelmeli!

sessizkral_1
06.01.2015, 16:14
Bordomavi.net i göreve çağırıyorum.

Yerel Medyanın bugünlerde Yönetim ve Ersun Yanal'ı Eleştri sınırlarını aşan, hakaret ve saldırı niteliğindeki ifadeleri bardağı taşırmıştır.

Bu takım daha yeni kuruldu.Daha ligin ilk yarısında 2 teknik direktör değiştirdi.Tüm bu aksiliklere rağmen Tüm Kamuoyu nezninde nekadar başarılı ve iyi bir teknik direktör olduğu tasdiklenmiş Ersun Yanal'ın takımın başına getirilmesi başarıdır.

Adam takımın ne lig başındaki kampında yer aldı, nede transfer konusunda herhangi bir müdahelesi oldu.Bu işler o Yerel medyanın sandığı gibi 2 günde olmuyor malesef.Biraz sabır gösterildiğinde bu takımın seneye çok iyi işler yapacağına inancımız tamdır.

Yıllardan beridir asıl kime hizmet ettikleri ve kimin ajanı oldukları belli olmayan bu para yiyici yerel medya'da haddini bilmelidir.

Ersun yanal ve Yönetim alehinde kocaman puntolarla manşet atan bu yerel medyanın TFF VE HAKEMLER TARAFINDAN YENİLEN "EN AZ 10 PUANIMIZ" İÇİNDE bir başlık beklerdik.

Taraftara sesleniyorum bu yerel medyanın TRABZONSPOR başarısı için çalıştığına inanan varmı gerçekten ? Ben inanmıyorum.

http://i.imgur.com/8H90iNV.png
https://pbs.twimg.com/media/B6qyp4CIUAAmKGg.jpg

Kaya
06.01.2015, 16:23
Eleştirenden ziyade terbiyesizlik yapmaları inanılmaz bir gazetecilik...

Yazıklar olsun...

Hami Demir
06.01.2015, 16:32
Ben zaten yıllardır kendisene gazeteci diyen yerel medya bozuntusu Davulları silmişim bize en buyuk darbeyi vuran en cok zarar veren o insanliktan nasip almamış yaratiklardir.

Mollasalihoğlu
06.01.2015, 16:36
Gündeme alınabilir.

Yiğit Gayretli
06.01.2015, 16:36
Medya ile direk bağımız yok. Zira yerel medyadır... Trabzonspor konusunda bizim için bütünün küçük bir parçası yerel medya açık konuşmak gerekirse... Yerel medya açıklama yapmak için BMN'nin direk muhatabı değildir.

He yaptıkları ağır terbiyesizlik. Şöyle ki; böyle bir laf ediyorsan bunu kanıtlamak zorundasın.

Ayrıca, Ersun Yanal konusunda söz hakkı öncelikli olarak kulübündür.

Yönetim Kurulu'nca değerlendirilecek.

Ahmet Kuru
06.01.2015, 16:57
yerel Gazetelerin %90 lık kısmı gereksiz, fuzuli...

Kadir Yeter
06.01.2015, 16:57
Burada ilk açıklıyorum...

Cebimde, fahrî(Trabzon Gönüllüsü) olarak çalıştığım üç mahallî gazete kimliğim vardı; biri kapandı, ikisi satıldı...
ancak, çok- çok öncesinden gidişâtı beğenmediğimden, ikisini okumaktan vazgeçmiştim.

Bana, samîmi(aradığım ölçülere göre) bir mahallî gazete ve gazete sâhibi gösterin, bu yaşımda gidip kapısını- işyerini süpüreyim...
bir de elini öpeyim.

Habuyle kesiyim beni daha fazla gonuşturmayın!.

Sağlıkla...

kadiryeter Kadir Yeter. Ocak,2015 Kavakmeydan.

tp://forum.bordomavi.net/ 1/7

Furkan Özdem
06.01.2015, 17:07
Şaka gibi medya... Bir de bunlar ulusal medyada yer buluyor. Rezillikten başka bir şey değil.

Oğuz ZEYTİN
06.01.2015, 17:17
Futbol yazmayacaktım ama bu başlıkta sorun var, değinmeden geçemeyeceğim.

İşini sağlıklı yapan basın kuruluşları çift taraflı çalışır:

1) Merkezde veya olayın oluştuğu yerden topluma bilgi vermek.

2) Çevrenin veya toplumun nabzını tutarak merkezi bundan haberdar etmek.

Taka'nın yaptığı ikinci maddedir. Dün akşamki kadroyu görenlerin çoğu Ersun Yanal için neler neler dedi. Gündem Cardozo olacak haliyle. Üslup ise (kusura bakmayın) hitap edilen kitleye (bize) paralel.

Kullanılan dile gelirsek... Şikecilere, Hakan Ünsal'a daha ağır bir dil kullanıldığında yine bu forumun benzer sayfalarında "soğukkanlı olmak gerek" dediğimizde "Az bile söylemiş, helal olsun Taka" şeklinde görüş bildirenler çoğunluktaydı. O zaman?

Ayrıca... İlk mesajda gösterilen fotoğraflı metinde, yönetime eleştiri değil destek var. Hacıosmanoğlu TFF'yi Haziran'da devirecekmiş de hakemler bu operasyona engel olmuş. Yani burada yönetim eleştirisi göremedim. İç sayfalarda dönmüşlerse bilemem.

Kısacası, 16 sayfasının 6-7 sayfası yani geçim kaynağı Trabzonspor olan bu kurumlar eleştiriyle düzelmedi, düzelmeyecek. Prim vermeyin, Taka için söylemiyorum, sokak dedikodusu yapan adamların Tanjant kafelerinde uydurdukları transfer haberlerini forumda sağda solda paylaşan kim? Kaçı doğruydu? Şike sürecinde parlayan kahinlere ne demeli? Onları tepenize çıkarıyorsunuz. Sonrasında "eleştirelim"! En iyi eleştiri takibi kesmektir. Aralarında işini doğru yapanlar elbette vardır, onları ayıklayın. Ak-kara ortaya çıksın.

Bir süre o camiada yer almış ve kendi isteğimle ayrılmış bir renktaşınız olarak dikkate alırsanız sevinirim.

*

Affedersiniz... Abartmayayım ancak geneli ne ki yereli ne olsun!?

HOPA'LI TS'Lİ
06.01.2015, 17:22
Ulan TAKA sen yapma bari

Hepiniz TS düşmanısınız.

UĞUR DURTAŞ
06.01.2015, 17:45
Bizim yerel basın çok acımasız,bilinçsiz,düşüncesiz takımını sevmeyen bir grup......

bencil basın takıma moral verici başlık veya yazılar yazsalar istanbul basını bunu dile sizce gtirirmi?bence kesinlikle hayır.

onun içimdirki kendilerinden bahsettirmek için aşağılayıcı yazılar yazıyorlarki istanbul basını bizleri yazsın diye...bu kadar basit düşünceli kişiler bunlar.

gs yi 3-0 yendiğimizde yere göğe sığdıramıyorlardı.
şimdi küfür eder gibi yazılar yazıyorlar.
ben çok samimi söylüyorum başkanın yerinde olsam başta yerel basın olmak üzere çoğu gazete(hürriyet,vatan,habertürk...) ve tv kanallarını (lig tv,beyaz..)tesislere girmeme ve ropörtaj yasağı getirirdim.

28TS61
06.01.2015, 21:11
suc kulüpte. tesislere sokmicaksin, uzatilan mikrofonlara konusmicaksin okadar

neksilmez
07.01.2015, 00:04
Ulusal basında çalışan, yıllarını bu işe vermiş biri olarak Trabzon medyası yıllardır Trabzonspor'dan ekmek yemek dışında üretim anlamında sıfırdır ve bölgeye katkısı oldukça azdır, bencildir aşırı milliyetçidir, ayrıca Trabzonspor'un sanki sadece Trabzon'da yaşayanların takımı olduğu düşüncesi ağırdır ve paylaşılması istenmemektedir. Trabzonspor şamar oğlanı gibidir bildiğiniz.
Hatırlarsanız Ersun Yanal ilk basın toplantısında yerel medya ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve bu günleri görmüştür. Kendileri ayakta kalsın diye önlerine gelen herkesi yiyeceklerdir.

HOPA'LI TS'Lİ
07.01.2015, 08:01
Yerel medyayı tesislerin kapısına kadar bile sokmayacaksın.

M. Akif Yücesan
07.01.2015, 08:39
"İt ürür kervan yürür".

Özşahin
08.01.2015, 14:20
Ulusal Medyada kulübümüzün aleyhine yapılan yayınlarda nasıl tek ses tepki verebiliyorsak Yerel Medyanın da tadını kaçırdığı durumlarda uyarı mekanizması olarak Trabzonsporun çıkarları doğrultusunda tepki verebilmeliyiz.

En nihayetinde Yerel Medya, Ulusal Medya kadar etkili olmasa da özellikle Trabzonspor'un nabzını en yakından tutması ve Trabzon ve çevresinde oluşturduğu algı açısından yönlendirici olabiliyor.

Henüz 1 ayını yeni doldurmuş bir antrenöre karşı takınılan bu üslup sorgulanmalı. Bu haliyle sık sık eleştirdiğimiz Ulusal Medyadan bir farkı yok yerel Medyamızın...

Onları da uyaracak bir mekanizma olabilmeli, bu neden bu forum olmasın?

İlkhan
08.01.2015, 19:39
Önce içimizdeki hainleri, sonra düşmanları temizlemek gerek. Yönetimin bu konu hakkında bir şeyler yapması gerekir. Suç duyurusu mu bilmem ne mi orasını bilemeyeceğim ancak bir şeyler yapılması kesinlikle gerekiyor.