PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 17.Hafta | Trabzonspor 3 - 1 Medicana Sivasspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 [5]

ofg_61
23.01.2015, 23:20
KOsu istatistiklerinde durum nedir bilen varmi

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bilgehan83
23.01.2015, 23:21
Onur/hakan/İbrahim
Bosi (Şener,Salih) belkalem(uğur) medjani(Akbaş) Musa (ishak)
Constant(mertcan/fatih atik)Ozan tufan(aytaç/Ferhat)
Özer(Sefa) Ekici(oğuzhan) Erkan(Yusuf)
Cardozo(yatabare/deniz)

Bize ozan, aytaç ve Şener şartoğlu şart bu takım maç kaybetmez çünkü

memmedaga
23.01.2015, 23:24
Sergen şanssız bir mağlubiyet aldık diyor😊😊

Sergene göre penaltı "anlamsız" :)

geleceğin terimi ...ne ulan bu heriflerin gelmişini geçmişini

böyle adamlar başarılı olmasın

Mustafa Hazıroğlu
23.01.2015, 23:26
Yusuf Sefa'dan 10 gömlek daha gole yakın ve içten oynuyor.
yav he he 188 gömlek daha gole yakın oynuyor hatta

Nihat Güneş
23.01.2015, 23:31
geleceğin terimi ...ne ulan bu heriflerin gelmişini geçmişini

böyle adamlar başarılı olmasın
Anlamsiz derken kendi oyuncusunu kastetti orda sanirim :) Sergen de olsa hakkina girmeyelim :)

cubido
23.01.2015, 23:33
Maçın ilk yarısı çok kötü oynadık bence.
İkinci yarı daha derli topluyduk.
Özellikle defans ve ortasahadan hızlı çıkışları iyi yaptık.
Çok daha fazla gol atabilirdik.
Ama bir gerçek var ki, sivas'ın ortasahası bu ligde bizden daha yumuşak olan tek ortasaha. Bizimkiler elini kolunu salllayarak geçti ortasahayı.
Aynı şekilde ilk yarı onlarda.

Hakan bana güven verdi, fatih vermiyordu. Kalecinin güven vermesi taraftara da takıma da oldukça önemli bir artıdır.
Bosi'den stoper yapma uğraşı bence gereksiz.
Cezayirli aslanlar dönene kadar denenebilir ama ondan sonra herkes kendi yerine.
İshak şu takımda bile formayı alamıyorsa ikinci bir soner vakasıdır. Başkasında değil kendinde arasın suçu.
Salih'i bugün çok ama çok beğendim. Karşısındaki rakibin kötülüğümüydü yoksa o mu iyiydi tam anlayamadım ama performansı bence gayet iyiydi.
Özer'i her maç beğeniyorum bu maçta da şaşırtmadı beni.
Ekici hergeçen gün lider gibi oynuyor.
Cardozo sadece bu ligin değil avrupa'nın en etkili golcülerinden. Erkan'ın gelmesi ile bir seviye daha yukarı çıkacağını ilk maçtan gördük.
Yusuf'un hız ve istek birinci sınıf ama maalesef futbol aklı 3.lig seviyesinde.
Erkan'ın bu maçtaki performansı hem kendisi hem taraftar için çok iyi oldu.
3.goldeki pas muhteşemdi.
Erkan-ekici-özer-cardozo hücum hattı her takıma pozisyon da bulur gol de atar.
Ama arkadaki özellikle ortasahadaki iki adam çok önem kazanıyor.
Sert bir ikili ile bu dörtlü ve defansımız rahatlatılabilir.

Sonuç olarak moral açısından oldukça sevindiğim bir galibiyet ama sivas'ın ortasahasının yumuşaklığını atlamamak lazım.

Courage
23.01.2015, 23:35
kJiBg9Y3P8A

ya o değilde bizim de tribünlerimiz böyle sevinse ne iyi olur :D

Berat Akçay
23.01.2015, 23:39
https://pbs.twimg.com/media/B8EJIwlCMAAD92f.png

Courage
23.01.2015, 23:40
özer beni şaşırtmadı ,ölçüm aletine gerek kalmaksızın en çok koşup yırtınan oydu zaten.

signal
23.01.2015, 23:41
Anlamsiz derken kendi oyuncusunu kastetti orda sanirim :) Sergen de olsa hakkina girmeyelim :)

Aynen, Orda hakemin kararına yönelik olarak söylemedi sanırım. Oyuncunun yaptığına anlamsız tabirini kullandı. İlk cümlesi sanki hakeme tepki olarak algıladım ama sonrasında kendi oyuncusuyla ilgili olduğunu vurguladı.

Berat Akçay
23.01.2015, 23:42
Sap ile saman karıştırılyor. Erkan kötü futbolcudur denmedi. Yaptıkları ve söylediklerinden dolayı gelmesin dendi. Gördünüz mü Erkan çok iyi futbolcu vs. demeye gerek yok. Çok yanlış

kudu_61
23.01.2015, 23:46
özerin bonservisini al başkan
ekiciyi kaybetme
stoper uğur belkalem

Fatih Özkan
23.01.2015, 23:48
Bu başlıkta da yazdığım üzere rahat bir maç olacağından emindim.
Yediğimiz gol bir an için beni düşündürse de maçı alacağımızı yanımdaki abime söyledim.
Erkan'a maç öncesi verilen destek beni şaşırttı açıkçası.
Ve Cardozo'yu çıplak gözle izlemek büyük ayrıcalık sahiden.
Ekici, Özer...
Hepsine ne kadar teşekkür etsek az.
Erkan için de "Cardozo'yu beslesin yeter" diyorum. Ama ilk maçtan da bu kadar beklemiyordum. :)

kudu_61
23.01.2015, 23:55
Bu başlıkta da yazdığım üzere rahat bir maç olacağından emindim.
Yediğimiz gol bir an için beni düşündürse de maçı alacağımızı yanımdaki abime söyledim.
Erkan'a maç öncesi verilen destek beni şaşırttı açıkçası.
Ve Cardozo'yu çıplak gözle izlemek büyük ayrıcalık sahiden.
Ekici, Özer...
Hepsine ne kadar teşekkür etsek az.
Erkan için de "Cardozo'yu beslesin yeter" diyorum. Ama ilk maçtan da bu kadar beklemiyordum. :)
bu takımı canlı izlediğin için seni kıskanıyorum inşallah tribünlerde takım da daha iyi olacak

Sibel
24.01.2015, 00:12
Taraftar döndü. Golbasti döndü.
Hırslı futbol dönüyor gibi.
Teşekkürler Trabzonspor.
Stattan mutlu ayrılmayı özlemiştim.
(başlık için rica ederim)

Adem Akyüz'
24.01.2015, 00:12
İlk yarı dağınık oynadık biraz ama ikinci yarı derli toplu, güzel bir oyunla maçı kazandık.. İkinci yarıya güzel başlamak önemliydi..
Mehmet Ekici ve Salih'i bugün çok beğendim. Bosingwa reis de goldeki hatası dışında stoperde iyi idare etti..

Bazı arkadaşlar Erkan hakkında kötü futbolcu olduğunu düşündüğümüz için istemediğimizi sanıyor. Yaptığı iki asist bizi susturmuş.. Vay anasını sayın seyirciler :)

Kazım Bostan
24.01.2015, 00:16
sergenjim noldu ya yürümeye hali olmayan yıldız bile olmayan cardozo aldı mı aklını? Bugünkü galibiyet muazzam mutlu etti. Maç öncesi mecnun denen,,, bizim maç için aynen şunu dedi: Onumuzde bikaç maç var birisi de onemli Galatasaray maçı, guzel bi başlangıç yapmak istiyoruz.

yani diyor ki ha Trabzonspor ha karabukspor... Sen kimsin la? ....

guzel başlangıç yaptık. Bundan sonra kotu maçlar da çıkarabiliriz bunun kabuluyle konuşuyorum ben bu takıma güveniyorum.

Tayfun
24.01.2015, 00:35
Maçtan önce yenemeyeceğimizi düşünüyordum fakat takım beni yanılttı, ama hâla orta sahanın göbeği büyük problem .

Fedai 61
24.01.2015, 00:38
Bundan sonra maç başlıklarını Sibel açsın :)

emre6117
24.01.2015, 00:42
erkan ne olursa olsun aldığımız için büyük takımız işte.eskidendi öyle araya fb-gs-bjk girip bizim alacagımız oyuncuları ayartmak.bir de hala yok öyle yok böyle diyorsunuz.Erkan için bence özür dilemeniz gerekir tüm camiadan.yerel medya da nasıl utanmadan çıkıp erkan sayesinde kazandık diyecek merakla bekliyorum.

Kazım Bostan
24.01.2015, 00:45
http://instagram.com/p/yNqw4vyJ-x/#

riv riv riv
24.01.2015, 00:48
Fatih atik ve sefa da çıkarsa 10 numara takımımız olur

kalavara
24.01.2015, 00:49
sefa yı harcama lobisi kurulmuş kaşla göz arasında. sefa bu takımda ve ligde her türlü iş yapar. oyuncuyu değerlendirirken bakış açımız sıkıntılı hep. çevremde özer topçu değil diyen fanatik tsli abilerim var :D

Hüseyin Başoğlu
24.01.2015, 01:02
Taraftar döndü. Golbasti döndü.
Hırslı futbol dönüyor gibi.
Teşekkürler Trabzonspor.
Stattan mutlu ayrılmayı özlemiştim.

işte bunlar hep ersun yanal efect :D

Murat Acar
24.01.2015, 01:05
Yanlız kaliteli futbolcu kaliteli futbolcudur kardeşim... Erkan'ın Cardozoya attığı pası bu sezon daha kimse atmadı.. Tek top oynamak bu kadar zor mu?

bu gün Erkan'a tu kaka diyenler 2 maç daha böyle gol attırsın erkan Erkan derer..

Tıpkı Mehmet Ekici'de olduğu gibi.. İlk alındığında ne gerek verdı diyen vardı :D

Sabır sabır sadece destek verilsin bu takıma :D

Burda bende dahil Kimse ERkan In futbolculuğuna laf etmedi dinlediğimiz konuşmalarınaydı lafımız Türkiyede tek fenerde oynarım dönmem laflarını duyduk onun ağzından gibi, eğer dediyse niye geliyorsun geliyosan bunu tekzip etmen lazım Başkan diyorki demedim dedi demediyse sıkıntı yok ama dediyse karakter sorunu var ki çok kişide bu yüzden gelmesini istemedi. Lakin şu bir gerçekki şikebahçenin elinden hemde şikecıye giderim başka yere gitmem diyen adama forma giydirip şikecinin yavrusuna 2 asist yaptırmanın zevkinede diyecek yok :)

Mustafa YILMAZ
24.01.2015, 01:09
mehmet ekici çok kıyak adam bir insan evladına ancak bu kadar yakışır şut çekmek gününde olduğu zaman müthiş oynuyor yanlız direğe çok takılıyor o sakat iş yoruyor bazen :D

fatih ve salih oynadığı zaman orta sahayı biraz toparlıyoruz ön libero hala yok takımda.

yanlız erkan cardozo'ya çok gol attırır iyi başladı devamı gelir umarım. (soğuğum hala ya neyse :D)

kale olayınıda çözdük onur gelene kadar.

bordoylamavi
24.01.2015, 02:21
ekici erkan cardoz bu takımın en önemli oyuncuları olacak gibi görünüyor. yalnız savunma yine dökülüyor buna bi çözüm şart

Mehmet Ç.
24.01.2015, 03:36
Bence kimse unutmasım bu takımın iskeleti şu an yok

Güzel oyun güzel skor

Amaaa

Bu takımda henüz

Onur, Uğur, Belkalem, Medjani, Constant, Yatabare, Deniz, Waris dönmedi. Çok güçlü bir kadro bekliyo bizi herkez 100% oynarsa

Şanlı SanMarino
24.01.2015, 03:38
Yusuf ve Aykut'u beğenmeyenlere;
1 doz Şahin Aygüneş ve Giray Kaçar önerin!

yenimakale
24.01.2015, 04:46
Mehmet Ekici: 1.5 milyon euro'ya bonservisini almıştık sanırım. Birkaç maç inanılmaz oynadı. Ligin ikinci yarısında da kaldığı yerden devam ediyor. SON DİREK BÜKÜCÜ diyebiliriz kendisine. Vurduğu her top direkte maaşAllah :) Golü bile direkle attı. Golden önce içeriye kestiği aşırı sert ortayı Türkiye'de nedense yapan yok. İzlerken çok keyif aldığım, çok çok özel bir futbolcu. Türkiye standartlarının çok çok üzerinde bir futbolcu. Milli takımda banko oynaması gereken bir futbolcu. Sözleşmesi kaç yıllık bilmiyorum ama bize daha çok keyif vereceği kesin. 10 milyon euro bonservis bedeli istense az değil. Burdanda şu çıkıyor. Tamam çok fazla futbolcu aldık, çok para harcadık ama elimizdeki futbolcularda çok değerli.

Özer: Bazı arkadaşlar Özer'i beğenmediklerini söylemişler. Hangi maçı izlediler bilmiyorum. Kesinlikle çok iyi oynayan, golü atandan daha çok sevinen, her maç en fazla koşan, şuanki takımda olmazsa olmaz futbolculardan biri. Ayaklarına hakim, nereye nasıl pas vermesi gerektiğini bilen, pozisyonları kovalayan, top ayağındayken içimiz rahat olan bir futbolcu.

Yusuf: Yetenekleri çok üst düzeyde olan bir futbolcu, çok iyi bir çocuk, iyi niyetli. Her maç kesinlikle oynaması gereken bir futbolcu. Ancak bugün çıldırttı resmen beni. Sol bek oynadı kanadını bıraktı az daha gol yiyorduk. Maçı kopartacak pozisyonu yakaladı vurmak yerine +çalımı denedi 2. golden olduk. Ceza sahasına girdi ortada bom boş bekleyen adam varken illa gidip direk dibine orta kesiyor. Bu kadar yetenekli bir futbolcu nasıl bu kadar basit pozisyonlardan gol ya da asist çıkartamıyor hayret. Adama 5 kişiyi çalımla de hepsini geçer ama kafasını kaldırıp bir orta yapamıyor. Yazık etmez inşAllah yeteneklerine. 1461 Trabzonspor'dan geldiği için çok sempatiyle baktığım bir isim ama artık çocuk değilsin ya. O ortayı yapacaksın, o golü atacaksın. Daha zorlarını yapabiliyorsan, basitleri kaçırmayacaksın. Yoksa büyük futbolcu olamazsın.

Hakan: Fatih bile emin olun kötü kaleci sayılmazdı. Bugün Fatih oynasa belkide yediğimiz golü kurtarırdı. Çıkardıkları zaten çıkartılması gereken şutlar. Hem hakanın hem fatihin şanssızlığı bizim gözlerimizin Tolga'ya Onur'a alışık olmasından kaynaklanıyor. Birde üstüne basit defans hataları eklenince kaleye kim geçerse geçsin kova olur. Hakan'dan beklentiniz şu olmalı. Yenilmeyecek golleri yemez, yenilecek golleri yer. Bariz bir hata yapmaz kolay kolay.

Erkan: Yetenekli bir futbolcu. Eskişehir'de Alper'le birlikte harikalar yaratmışlardı. Fenerbahçe'yi istiyor diye pek sıcak bakmadığım bir isimdi. Ama Ersun hoca ısrarla istediği için onunda geleceğini biliyordum. Her türlü bize katkısı olacak bir futbolcu. Gerektiğinde maç kurtaracak bir futbolcu. Umarım aklı başka şeylere takılmaz ve takıma katkı yapmaya devam eder. Onun kimi istediği önemli değil, biz istedik ve aldık. Önemli olan futboluna bunun zarar vermemesi.

Cardozo: Bugün iştahlı oynadı. Umarım her maç bu şekilde iştahlı olur. Oynadığında golü var kesinlikle. Yetenekleri tartışmasız bir dünya golcüsü.

Sefa: Bu adamı 1 maç dışında hiç beğenmedim desem yeridir. Zorunluluktan 3.5 milyon euro verdiğimiz bir futbolcu. Alınmasınıda istemiyordum. Elimizde Volkan gibi bir futbolcu vardı ama adamı oynatmadık. Her zaman söyledim takımında Volkan varsa sürekli oynatacaksın. Tabeladan 1-0 önde başlarsın maça. Biz Volkan'ı gönderiyoruz, Sefa gibi benim yapabileceklerimden daha fazlasını yapamayan bir futbolcu alıyoruz.

Bosingwa: Hatasının dışında harika oynadı yine. Kim ne derse desin. Onun futbolunu beğenmeyenler bana göre futboldan anlamıyor demektir. Nerde duracağını bilen, özgüveni yüksek, kolay kolay hiçbir futbolcunun teke tek olarak geçemeyeceği, Trabzonspor'da bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncusudur.

Aykut Demir: Bonservisine çok para verdiğimiz ama standartların üzerinde oynayan, sürekli oynadığında çok ender hata yapan bir defans oyuncusu. Yok onu gönder şuna 3 milyon, diğerine 5 milyon ver olayına girmeye bana göre hiç gerek yok. Futbolcuyu oynatmadan onun oynamasını bekleyemezsin. Tamam aldın Uğur'u ama Aykut'u gönderip başına bela alma. Futbolcunun oynama isteği oyununa direk yansır. Bizde istenmeyen adam Volkan bakın şimdi neler yapıyor. Batuhan'da bizdeydi, oynattıkmı adamı oynatmadık. Onun için böyle oynadı bugün. Kimi göndersek bizim maçımızda yıldız kesiliyor. Sebebi motivasyon, istek. Bunlar varsa herkes oynar. Oynatmadığın adamda bunların olmasınıda bekleme.

Belkalem, Uğur, Constant, Erkan ve İshak direk ilk 11'de olursa o maç fark atarız. Birde bunların yanına kalede Onur'u düşününce harika bir kadro çıkıyor ortaya. İlk yarıda hakemler parçalamasaydı takımı bu takım şampiyonluğa oynardı çok rahat bir şekilde. Şampiyon olmak için hakemleride yenmeliyiz. Bu sene geçsede gelecek seneden ümidliyim. Yeterki karşımıza hakemler çıkmasın. Bu sezonda güzel maçlar izleyebileceğimizden hiç şüphem yok.

muratt
24.01.2015, 07:04
Bursa ile dördüncülük için kapışacağız gibi gözüküyor...

Bence Bursa ile üçüncülük için kapışacağız. Fener'den düşüş bekliyorum ikinci yarıda.

Ertan 51
24.01.2015, 07:52
Şike ve onursuzluk deyince aklıma gelen 3 takımdan birisi bugün ki rakibimiz,
farklı bir mağlubiyet yaşatsak satılmışlara acayip mutlu olurum ama sanki öyle olmayacak gibi,
yenebileceğimizi zannetmiyorum,sergen den satılmış takımdan falan çekinmiyorum,
kendi şanssızlıklarımız ve çolpalıklarımız yakacak bizi sanki :(
Şükürler olsun böyle olmadı,
beraberlik iyi sonuç diyordum şikecileri resmen ezdiler bizim uşaklar.
Genelde tüm olumsuzluklar bizi bulur diye düşünüyordum tam tersi oldu,
Kral gollerle başladı,Erkan döktürdü,takım çok istekliydi,taraftar şahaneydi,
derken çok sevindim çoook.
Teşekkürler hocam,teşekkürler oyuncularımız,teşekkürler trübündeki renktaşlar.

İbrahim Akın girince şike ile alakalı tezahürat oldu mu onu merak ettim.

şenol.08.borçkalı
24.01.2015, 08:00
Sefa en az 8 yıl takımda kalacak
Özerde aynı şekilde uzun yıllar takımda kalacak
Ben demiyorum ..Futbolları, takıma katkıları, yürekleri ve istekleri söylüyor...

Sent from my iPad using Tapatalk

şenol.08.borçkalı
24.01.2015, 08:03
Bu arada Aykut geldiğinden bu yana. Faulsüz, kartsız ve EN IYI OYUNUNU OYNADI

Keşke her maç böyle oynasaydı

Sent from my iPad using Tapatalk

demir
24.01.2015, 08:09
ben macı ızleyemedım ozetlerını gorebıldım sadece ama gordugum kadarı ıle tekkale oynamısız bır tane atagı vardı sadece sıvasın.. mac sonrasında kolbastı gosterısı olmus yokmu elınde vıdeosu bulunan :))

İ. SARAL
24.01.2015, 08:21
Maçtan önce kadroyu görünce berabere biter dedim. İlk yarı tahmin ettiğim gibi gitti. İkinci yarı gayet iyiydik, kaliteli ayaklarla golleri bulduk. Digitürk denen işbilmezler yüzünden neredeyse receiveri camdan aşağı atıyordum :) Sadece bende gitti sandım 15-20 dk onla uğraştım delirdim. Takımda orta saha sorunu devam ediyor. Ne yapıp edip defansın önüne sert, ayaklarına az çok hakim, pozisyon bilgisi iyi bir oyuncu lazım. F. Atik iyi niyetle bir şeyler yapıyor ama yetersiz. Sağ kanatta Sefa'ya verdiğimiz şansı Waris'e verseydik belki de kanat aramıyoruk şimdi. Sefa'nın iyi niyetinden şüphe yok, fiziği de iyi ama düz oyuncu. Anca hamle oyuncusu olur. Hiç bir ekstra özelliği yok, yaratıcılık yok. Yusuf onun yanında Messi gibi kalıyor. Takıma daha 6-7 önemli oyuncu gelecek, 1-2 de transfer yapılacak. Çok iyi bir kadro yakalayacağız gibi.

---------------------------------------------Onur/Hakan----------------------------------------

Bosingwa/Salih------------Belkalem--------Aykut/Uğur/Medjani----------Yusuf/Musa/İshak

----------------------------------------------Transfer---------------------------------------------

----------Özer/Waris/Sefa-------Mehmet-----------Constant/Özer------------------Erkan

-------------------------------------------Cardozo/Yatabare-----------------------------

bahadır2561
24.01.2015, 08:52
Kotu kadin cocuklari hakemler yuzunden çalınan puanlarimiza gelde yanma

En az 6-8 puan daha fazlamiz vardi

Burçak
24.01.2015, 09:10
çok rahat yeni bir plaka yazabileceğimiz maçtı.
şanssızdık. direkten dönen o toplar.. kaçan inanılmaz goller..
neyse bir daha ki sefere diyelim...

Mesut
24.01.2015, 09:19
[COLOR=Red]
[B]Sefa: Bu adamı 1 maç dışında hiç beğenmedim desem yeridir. Zorunluluktan 3.5 milyon euro verdiğimiz bir futbolcu. Alınmasınıda istemiyordum. Elimizde Volkan gibi bir futbolcu vardı ama adamı oynatmadık. Her zaman söyledim takımında Volkan varsa sürekli oynatacaksın. Tabeladan 1-0 önde başlarsın maça. Biz Volkan'ı gönderiyoruz, Sefa gibi benim yapabileceklerimden daha fazlasını yapamayan bir futbolcu alıyoruz.
.

Bu yoruma gülerim işte.
Volkan Şen bizde her maç oynuyordu.Her maçta saçma sapan hareketler yapıyordu.Kimseye verilmeyen şans Volkan'a verildi.Abartmayım geçmişi çabuk unutmayalım.
Volkan Şen bizde tutmadı.
Sefa bana göre Volkan'dan daha iyi.Biraz zaman.

Mesut
24.01.2015, 09:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/16996-3R0D2M3P.jpg
Yok mu bunun videosu :)

CEMEFKER
24.01.2015, 10:28
teknik, taktik..vs. bi tarafa...

dünki eksik ve abuk ( mecburi) diziliş bi yana....

takım fizikman daha diriydi ki sivasspiru ( ağasar ağzı) ben hep bu yönünün iyi olması ile bilirim....

ersin hoca Antalya mantalya Dubai ...vs istemedi kamp için....

takımı 100 metrekarelik bodybuilding salonuna mahkum etti adeta...(!)

ancak yaramış ....fizikman takım diri ve iyi durumda..

.....ve bunu en iyi beleş maçinda kadikoyde test etcez yakinda......

ccd6167
24.01.2015, 10:34
trabzonsporun sistemi 4-1-3-2 olmak zorundadir..bunu dunde gorduk..cardozoyu tek basina birakamazsiniz ileride..

sefa olur waris olur yatabare olur birisi olur ama cift forvet oynamak zorunda..cardozo yaninda yillarca saviola , nuno gomes , lima gibi gezici forvetlerle cift oynadi..sefa oyun gorusunu biraz gelistirir insallah..

ccd6167
24.01.2015, 10:34
trabzonsporun sistemi 4-1-3-2 olmak zorundadir..bunu dunde gorduk..cardozoyu tek basina birakamazsiniz ileride..

sefa olur waris olur yatabare olur birisi olur ama cift forvet oynamak zorunda..cardozo yaninda yillarca saviola , nuno gomes , lima gibi gezici forvetlerle cift oynadi..sefa oyun gorusunu biraz gelistirir insallah..

Yiğit SARI
24.01.2015, 10:51
Maçı izleyemedim özetle yetinmek zorunda kaldım Ekici müthiş oynamış sanırım. Oyuncuların teker teker değerlendirildiği bir kaynak var mıdır?

ucurum
24.01.2015, 10:54
Mehmet Ekici: 1.5 milyon euro'ya bonservisini almıştık sanırım. Birkaç maç inanılmaz oynadı. Ligin ikinci yarısında da kaldığı yerden devam ediyor. SON DİREK BÜKÜCÜ diyebiliriz kendisine. Vurduğu her top direkte maaşAllah :) Golü bile direkle attı. Golden önce içeriye kestiği aşırı sert ortayı Türkiye'de nedense yapan yok. İzlerken çok keyif aldığım, çok çok özel bir futbolcu. Türkiye standartlarının çok çok üzerinde bir futbolcu. Milli takımda banko oynaması gereken bir futbolcu. Sözleşmesi kaç yıllık bilmiyorum ama bize daha çok keyif vereceği kesin. 10 milyon euro bonservis bedeli istense az değil. Burdanda şu çıkıyor. Tamam çok fazla futbolcu aldık, çok para harcadık ama elimizdeki futbolcularda çok değerli.

Özer: Bazı arkadaşlar Özer'i beğenmediklerini söylemişler. Hangi maçı izlediler bilmiyorum. Kesinlikle çok iyi oynayan, golü atandan daha çok sevinen, her maç en fazla koşan, şuanki takımda olmazsa olmaz futbolculardan biri. Ayaklarına hakim, nereye nasıl pas vermesi gerektiğini bilen, pozisyonları kovalayan, top ayağındayken içimiz rahat olan bir futbolcu.

Yusuf: Yetenekleri çok üst düzeyde olan bir futbolcu, çok iyi bir çocuk, iyi niyetli. Her maç kesinlikle oynaması gereken bir futbolcu. Ancak bugün çıldırttı resmen beni. Sol bek oynadı kanadını bıraktı az daha gol yiyorduk. Maçı kopartacak pozisyonu yakaladı vurmak yerine +çalımı denedi 2. golden olduk. Ceza sahasına girdi ortada bom boş bekleyen adam varken illa gidip direk dibine orta kesiyor. Bu kadar yetenekli bir futbolcu nasıl bu kadar basit pozisyonlardan gol ya da asist çıkartamıyor hayret. Adama 5 kişiyi çalımla de hepsini geçer ama kafasını kaldırıp bir orta yapamıyor. Yazık etmez inşAllah yeteneklerine. 1461 Trabzonspor'dan geldiği için çok sempatiyle baktığım bir isim ama artık çocuk değilsin ya. O ortayı yapacaksın, o golü atacaksın. Daha zorlarını yapabiliyorsan, basitleri kaçırmayacaksın. Yoksa büyük futbolcu olamazsın.

Hakan: Fatih bile emin olun kötü kaleci sayılmazdı. Bugün Fatih oynasa belkide yediğimiz golü kurtarırdı. Çıkardıkları zaten çıkartılması gereken şutlar. Hem hakanın hem fatihin şanssızlığı bizim gözlerimizin Tolga'ya Onur'a alışık olmasından kaynaklanıyor. Birde üstüne basit defans hataları eklenince kaleye kim geçerse geçsin kova olur. Hakan'dan beklentiniz şu olmalı. Yenilmeyecek golleri yemez, yenilecek golleri yer. Bariz bir hata yapmaz kolay kolay.

Erkan: Yetenekli bir futbolcu. Eskişehir'de Alper'le birlikte harikalar yaratmışlardı. Fenerbahçe'yi istiyor diye pek sıcak bakmadığım bir isimdi. Ama Ersun hoca ısrarla istediği için onunda geleceğini biliyordum. Her türlü bize katkısı olacak bir futbolcu. Gerektiğinde maç kurtaracak bir futbolcu. Umarım aklı başka şeylere takılmaz ve takıma katkı yapmaya devam eder. Onun kimi istediği önemli değil, biz istedik ve aldık. Önemli olan futboluna bunun zarar vermemesi.

Cardozo: Bugün iştahlı oynadı. Umarım her maç bu şekilde iştahlı olur. Oynadığında golü var kesinlikle. Yetenekleri tartışmasız bir dünya golcüsü.

Sefa: Bu adamı 1 maç dışında hiç beğenmedim desem yeridir. Zorunluluktan 3.5 milyon euro verdiğimiz bir futbolcu. Alınmasınıda istemiyordum. Elimizde Volkan gibi bir futbolcu vardı ama adamı oynatmadık. Her zaman söyledim takımında Volkan varsa sürekli oynatacaksın. Tabeladan 1-0 önde başlarsın maça. Biz Volkan'ı gönderiyoruz, Sefa gibi benim yapabileceklerimden daha fazlasını yapamayan bir futbolcu alıyoruz.

Bosingwa: Hatasının dışında harika oynadı yine. Kim ne derse desin. Onun futbolunu beğenmeyenler bana göre futboldan anlamıyor demektir. Nerde duracağını bilen, özgüveni yüksek, kolay kolay hiçbir futbolcunun teke tek olarak geçemeyeceği, Trabzonspor'da bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncusudur.

Aykut Demir: Bonservisine çok para verdiğimiz ama standartların üzerinde oynayan, sürekli oynadığında çok ender hata yapan bir defans oyuncusu. Yok onu gönder şuna 3 milyon, diğerine 5 milyon ver olayına girmeye bana göre hiç gerek yok. Futbolcuyu oynatmadan onun oynamasını bekleyemezsin. Tamam aldın Uğur'u ama Aykut'u gönderip başına bela alma. Futbolcunun oynama isteği oyununa direk yansır. Bizde istenmeyen adam Volkan bakın şimdi neler yapıyor. Batuhan'da bizdeydi, oynattıkmı adamı oynatmadık. Onun için böyle oynadı bugün. Kimi göndersek bizim maçımızda yıldız kesiliyor. Sebebi motivasyon, istek. Bunlar varsa herkes oynar. Oynatmadığın adamda bunların olmasınıda bekleme.

Belkalem, Uğur, Constant, Erkan ve İshak direk ilk 11'de olursa o maç fark atarız. Birde bunların yanına kalede Onur'u düşününce harika bir kadro çıkıyor ortaya. İlk yarıda hakemler parçalamasaydı takımı bu takım şampiyonluğa oynardı çok rahat bir şekilde. Şampiyon olmak için hakemleride yenmeliyiz. Bu sene geçsede gelecek seneden ümidliyim. Yeterki karşımıza hakemler çıkmasın. Bu sezonda güzel maçlar izleyebileceğimizden hiç şüphem yok.

Hocam yorumların iyi güzel diye okuyordum da Volkan deyince okumayı bıraktım. Dünyanın en sorunlu adamı, en gereksiz futbolcusu, 50 takımım olsa ellisinde de oynatmam...

Tatar Kemal
24.01.2015, 11:00
Maç 1-1'ken Hakan'ın çıkardığı çok önemli bir pozisyon var. Eğer sivas o golü atsaydı maç kopmuş olurdu. O sebeple maçın gizli kahramanı bence Hakan Arıkan. Ve dün bir kere daha gördük ki Mehmet Ekici ve Özer Hurmacı gününde oldu mu bu takım galibiyete kolay ulaşıyor. İtiraf edeyim ki dün maç 1-1 olduktan sonra maçı çevirebileceğimizi düşünmüyordum ve sivas'ın ikinci yarı maçı koparacağını söylemiştim lâkin Erkan'ın oyuna girdikten sonraki performansı sivas'ın planlarını alt üst etti. Erkan 20 günden beri topa değmemiş, doğru dürüst antreman yapmamış ama oyuna giriyor ve oyunun şeklini şemalini değiştiriyor. Umarım bu performansı hep böyle devam eder. Yoksa Olcan da ilk geldiğinde fırtınalar gibi esiyordu ama sonra 1 maç iyi 3 maç kötü oynamaya başlamıştı.

HOPA'LI TS'Lİ
24.01.2015, 11:10
Hakan ARIKAN çok kritik kurtarışlar yaptı. Tecrübe abidesi. Top kaleye yaklaştığında artık çok rahatım.

Erkan ZENGİN, tam hazır olmamasına rağmen çok faydalı işler yaptı. Onu izlemek büyük zevk olacak.

Mehmet EKİCİ'nin golü jeneriklikti. Bu adam beni mest ediyor. Tam bir dinamo.

Özer HURMACI sahanın yerinde ayak izi olan, çok koşan, çok çalışan bir oyuncu. EKİCİ, ERKAN ve ÖZER şeytan üçlüsü çok can yakacak.

Aykut DEMİR gönderilmesin. Dün çok kritik müdahaleler yaptı. G.Birliğindeki o etkili performansına yaklaştı. Kendini geliştirdi.

Oscar CARDOZO futbol dehası

Ersun YANAL'ın dediği gibi ön libero başta olmak üzere yeni gelecek oyuncularla TS özellikle Avni Aker'de sahayı rakiplere dar edecek.

Sonuç olarak seneye bizi süper bir TS bekliyor.

Bu sezon da 2.devrede daha çok puan toplayan ve dünkü gibi maçı bırakmayarak rakibi bunaltan bir takım izleyeceğiz.

CEMEFKER
24.01.2015, 11:13
konta- bursa maçının tribün ambiansı M.Ö. Romalı gladyatörlerin aslanlara yem edildiği arena sanki.....

acayip bir eko su var...

HOPA'LI TS'Lİ
24.01.2015, 11:18
Dün akşam en çok sevindiğim konu,

Hüseyin Avni Aker stadındaki doluluk ve çok coşkulu seyircinin olmasıydı.

Avni Aker hep böyle olmalı.

biltrabzon
24.01.2015, 11:24
Aksam izledigim Sivas banko düser.Ilk defa,sezon basindan beri Trabzonspor dan daha kötü oynayan takim cikti karsimiza,Buna Balikesir ide ekleyebiliriz.Hala orta saha ve arkada problemler devam ediyor.Kurtulmamiz gereken cok topcu var.Bu Sefa Yilmaz da Soner gibi olmayacak cok yetersiz,keza Musa Nizam da.Bosingwa nin yaptigi inanilmaz hata maci kaybetmemize sebeb olabilirdi.Mehmet Ekici ve Cardozo haric digerlerinin eksikligi hissedilmez bu takimda.Buda siralamadiki yerimizi gösteriyor zaten.Bu tip adam sayisi 4-5 cikarsa takimda o zaman her macin favorisi oluruz.

Samet GÜVEN
24.01.2015, 11:24
Hakkını teslim etmeden bu sayfadan ayrılmayalım. Bunca eksikten dolayı zorunlu olarak oynayan Aykut, temiz ve beklenilenin üstünde bir oyun çıkardı. Düşünsenize Akbaş!

biltrabzon
24.01.2015, 11:26
Hakan Arikan yan toplarda felaketti,nesi begenildi anlamadim.Saskin ördek gibi 2-3 yan topta kaleyi bosaltip,öylece kaldi kalabalik icinde.Tesadüfen o toplara Sivas lilar vuramadi.

Burak
24.01.2015, 11:30
Erkan'ı sportif anlamda istemeyen yalan söyler.Bu ligin en iyi sol açık oyuncusu.Ama ben her zaman fazla para harcandığını dile getireceğim kendisi için.Gerçi kazandırdığı maç ile bir trilyona yakın para koydurttu kasaya o da ayrı.

Bir idman ile -asist harici- böyle bir performans göstermesi işine duyduğu saygıyı gösterir.20 günde kendine iyi bakmış belli.Diri ve kendinden emindi.Yeteneğini fevkalade gösterdi.

Cardozo ve Ekici birer sanatçı.İnşallah devam ederler.

Trabzonspor'da oynadığı süre boyunca vasat altı performans gösteren futbolcu sayısının yüksek olması kabul edilebilir bir durum değil.Acilen çözüm şart.

angraf
24.01.2015, 11:31
Sivas kümeye :)
Hakan arıkan oynadıkça kendisine güveni gelecektir. Bu takımda onur yoksa Hakan oynar o kalede. Onun dışında Mehmet Ekici tam bir reis. Erkan takıma cuk oturur. Şuanda beklediğim bir tane orta alan transferidir. Onun dışında bu seneyi Kupa ve Avrupa Biletiyle kapatıp seneye Şampiyonluga oynayacağımızı düşünüyorum.

ucurum
24.01.2015, 11:32
Dün akşam en çok sevindiğim konu,

Hüseyin Avni Aker stadındaki doluluk ve çok coşkulu seyircinin olmasıydı.

Avni Aker hep böyle olmalı.

Merak etme yarı tatili bitsin, gene boş kalır o tribün...

Bud Spencer
24.01.2015, 11:55
Hakan kötü bir kaleci ama en azindan mesleği kalecilik....fatih kaleci bile degildi...tony silva dan sonra gördügüm en kötü performansi sergiledi

Fatih Öztürk
24.01.2015, 11:57
Medjani Belkalem ikilisi olsaydı rahat 6 yapardık.

İlkhan
24.01.2015, 11:59
Kötü söyleyenler bi sinerji istiyor sanırım. Totem falan mı yapıyorsunuz? Eğer öyleyse ben de iki üç kötü şey söyleyeyim de tam olsun.

Mustafa Demir
24.01.2015, 11:59
Hakan Arikan yan toplarda felaketti,nesi begenildi anlamadim.Saskin ördek gibi 2-3 yan topta kaleyi bosaltip,öylece kaldi kalabalik icinde.Tesadüfen o toplara Sivas lilar vuramadi.

haklisin keske Manuel Neuer i alsaydik niye hakan arikani tercih ettiysek.

Fatih Öztürk
24.01.2015, 12:06
Aykut kötü oynadıgında elestırının dıbıne vuranlar,iyi oynayınca sus pus olmuş.

kopeli
24.01.2015, 12:15
defansı gene begenmedim. gününde olan bir takım gene bize 3-4 atar. bence es-es macındaki takım savunmasının üstüne cıkamadık..

Emre İskender
24.01.2015, 12:16
Hakan kötü bir kaleci ama en azindan mesleği kalecilik....fatih kaleci bile degildi...tony silva dan sonra gördügüm en kötü performansi sergiledi

Tony Silva, Tolga ve Onur a oyuna top sokmayı öğreten adamdır...

Nihat Güneş
24.01.2015, 12:34
Hakan i ben de topu oyuna sokusu harici hic begenmedim...Zaten Hakan in yan toplari felakettir bu macta da gorduk, refleksleri sayesinde kaleci...Yan toplarda kabus yasamaya devam yani.

Aykut un goldeki mudahalesi komedi ama onun haricinde Akbas tan iyidir...Ama olsa olsa 4. Stoper tercihi olur malesef.

efes61
24.01.2015, 12:45
haklisin keske Manuel Neuer i alsaydik niye hakan arikani tercih ettiysek.

ne kadar anlamlı kinaye olmuş. Arkadaş doğru söylemiş, Hakan yan toplarda berbat, ileride çok gol yedirecek.

Ahmet Hamza
24.01.2015, 12:48
Aykut kötü oynadıgında elestırının dıbıne vuranlar,iyi oynayınca sus pus olmuş.
Bence de.Dün belki de en iyi topunu oynadı Aykut.

A.Ali Karanis
24.01.2015, 13:48
Güzel galibiyet aldık.Motivasyon için,güzel devam etmek için önemliydi bu galibiyet.Takımın dönem dönem oynadığı oyun beni mutlu etti ancak hala belli bir iskeletimiz yok.Defans ile orta saha arasındaki bağlantıyı kuracak oyuncu yok.Özer çok didiniyor ancak tam anlamıyla bu işi yapamıyor.

Cardozo büyük topçu.Konu tartışmaya kapalı.Gol konusunda senelerdir ilk kez içim bu kadar rahat.

Sefa ve Yusuf,iki kanat oyuncumuz,ikisinin de yetenekleri tartışılmaz ancak ikisinin de son tercihleri çok kötü.

Defansı zorlayacak bir maç olmadı,genel olarak hiç beğenmesem de Aykut temiz oynadı dün.Hakkını yememek lazım.

Erkan Zengin'e gelecek olursak,sapla samanı karıştırmamak lazım.Yeteneğine laf edildiğini görmedim bu forumda,hatta yeteneğine laf eden de çarpılır.Ancak söylemlerinden,yaşından ve kontratından dolayı soğuk bakıyorum bu transfere.Dün de iyi oynadı,hele Cardozo'ya attığı pas müthişti,hakkını teslim etmek gerek.Büyük ihtimalle böyle oynamaya da devam edecek ancak üstte yazdığım sebeplerden dolayı,çok sevemeyeceğim gibi hissediyorum.

Hakan'a karşı nötrüm hala.O parayı hak ettiğini düşünmüyorum.Yan toplardan çok başımızı ağrıtacak gibi.

Ekici'ye diyecek laf yok.Maestro ! Arkası daha sağlam olursa performansını daha da üst seviyeye çıkartacak.Böyle bir orta saha izlediğimiz için şanslıyız.

Ancak şunu unutmamak gerekir ki hala tam anlamıyla taş gibi bir defansımız,taş gibi bir önliberomuz yok ve bu maçlar ölçü maçlar değildir.Bu iki mevkiye iyi oyuncular almadan havalanmaya gerek yok.Takım iyi yolda ancak böyle devam edecek mi etmeyecek mi 2 hafta sonraki şikebahçe maçında belli olur.

zafercalikoglu
24.01.2015, 14:38
Antrenmanlar basına kapalı olduğu için muhtemel 11'i tutturmak zor ama Hakan,Salih,Bosingwa,Aykut,İshak,Fatih,Özer,Mehmet ,Sefa,Yusuf,Cardozo...

Ugur sakat Papa nin durumu belli degil...Yunus Emre Sel e gore kadro bu.

Kadroyu doğru bildin helal

pascalli
24.01.2015, 14:45
Erkan'ı sportif anlamda istemeyen yalan söyler.Bu ligin en iyi sol açık oyuncusu.Ama ben her zaman fazla para harcandığını dile getireceğim kendisi için.Gerçi kazandırdığı maç ile bir trilyona yakın para koydurttu kasaya o da ayrı.

Bir idman ile -asist harici- böyle bir performans göstermesi işine duyduğu saygıyı gösterir.20 günde kendine iyi bakmış belli.Diri ve kendinden emindi.Yeteneğini fevkalade gösterdi.

Cardozo ve Ekici birer sanatçı.İnşallah devam ederler.

Trabzonspor'da oynadığı süre boyunca vasat altı performans gösteren futbolcu sayısının yüksek olması kabul edilebilir bir durum değil.Acilen çözüm şart.

Bence hiç de çok para vermedik..düşünsenize Olcan'ı satmasaydık Erkan'ı belkide almayacaktık...Olcan'ı 4.5 milyon euro'ya veren yönetim Erkan için 2.250 milyon euro harcadı..yani yarı fiyatına belkide olcandan daha iyisini aldık...birde bu açıdan bakmak lazım bu transfere.

Oğuz B.
24.01.2015, 14:46
Şu koycana keşke daha fazla atsaydık. Ama sağlık olsun 3 de yederli.

TS61_NL
24.01.2015, 15:16
Alıntı:
Nihat Güneş tarafından yazılan
Antrenmanlar basına kapalı olduğu için muhtemel 11'i tutturmak zor ama Hakan,Salih,Bosingwa,Aykut,İshak,Fatih,Özer,Mehmet ,Sefa,Yusuf,Cardozo...

Ishak Dogan yerine Musa Nizam olmasi lazim bildigim kadariyla ama yinede tebrikler..

Nihat Güneş
24.01.2015, 15:18
Alıntı:

Ishak Dogan yerine Musa Nizam olmasi lazim bildigim kadariyla ama yinede tebrikler..
Hocam yok ben Yunus Emre Sel in kadrosunu yazdim ama benim de bekledigim kadro buydu :)

Nihat Güneş
24.01.2015, 15:20

Alıntı:

Kadroyu ben degil Yunus Emre Sel bildi :) Ama ben de bu kadroyu bekliyordum :)

Lumcera
24.01.2015, 15:59
Maç sonu kolbastı oldu gibi duydum sanki.Varsa eğer linki paylaşacak bir arkadaşımız varmıdır acaba ?

Mellih
24.01.2015, 16:18
ne kadar anlamlı kinaye olmuş. Arkadaş doğru söylemiş, Hakan yan toplarda berbat, ileride çok gol yedirecek.

onurda yan toplarda çok kötü.. amaç transfere gölge düşürmek mi? gerçeği söylemek mi?

memozcan
24.01.2015, 18:53
Bence hiç de çok para vermedik..düşünsenize Olcan'ı satmasaydık Erkan'ı belkide almayacaktık...Olcan'ı 4.5 milyon euro'ya veren yönetim Erkan için 2.250 milyon euro harcadı..yani yarı fiyatına belkide olcandan daha iyisini aldık...birde bu açıdan bakmak lazım bu transfere.

olcanın yerine alınan sefanın ücretini neden eklemiyorsunuz.. ve sefaya karşılık verilen TDŞ ve anılın ücretlerini de?

POYRAZ
24.01.2015, 19:12
Yine koyduk, yine.
Tebrikler cocuklar.

Sibel
24.01.2015, 19:14
Maç sonu kolbastı oldu gibi duydum sanki.Varsa eğer linki paylaşacak bir arkadaşımız varmıdır acaba ?

Video görmedim ama çok sürmedi:)
Yusuf değişik bir şeyler yaptı.
Aykut ve Sefa iki tur döndü o kadar.

Adem Akyüz'
24.01.2015, 19:42
Sefa kolbastıyı baya iyi oynuyor yalnız :D

Çağatay_
24.01.2015, 20:02

Taraftarın enerjisi nasıldı Sibel?

TV'den pek bir şey anlayamıyoruz sonuçta. Ben olumlu değişim gördüm diyebilirim.

Sibel
24.01.2015, 20:46
Taraftarın enerjisi nasıldı Sibel?

TV'den pek bir şey anlayamıyoruz sonuçta. Ben olumlu değişim gördüm diyebilirim.

Bir ara gözlerim doldu:)
Nerdeyiz dedim.
O derece.
Sayıdan çok destek ve tepkilere şaşırdım.
İnşallah en kötü tribün böyle olur.

Çağatay_
24.01.2015, 20:49
Bir ara gözlerim doldu:)
Nerdeyiz dedim.
O derece.
Sayıdan çok destek ve tepkilere şaşırdım.
İnşallah en kötü tribün böyle olur.

Haydi bakalım biz de öyle umuyoruz. Özellikle öne geçtikten sonra taraftarı arkasına aldı takım.

Demek ki coşkulu oynadıkça takım-tribün bütünleşmesi sağlanacak.

Hep böyle devam etsin.

antagonist
24.01.2015, 20:56

https://vine.co/v/OIQbKVx9B3Y

-----

Kendi sahamızda ligin 17. takımını yendiğimizi unutmamalıyız. Takım umarım daha iyi olacaktır.

biltrabzon
24.01.2015, 21:01
Sefa kolbastıyı baya iyi oynuyor yalnız :D

Birde futbol oynasa iyi olacak,o kadar parayi kolbasti oynamak icin almadi:D

Lumcera
24.01.2015, 22:03

Teşekkür ederim Sibel.

Lumcera
24.01.2015, 22:04
https://vine.co/v/OIQbKVx9B3Y

-----

Kendi sahamızda ligin 17. takımını yendiğimizi unutmamalıyız. Takım umarım daha iyi olacaktır.
Gönderdiğin link açılmadı.Sana da teşekkür ederim :)

Emre İskender
24.01.2015, 22:10
bu arada maç sonu kolbastı oynamaya ersun hoca ilk geldiğinde baslamıştık sanırım...

lazzz61
24.01.2015, 22:38
özer gıbı adamı bıle bu forumda tartısıorsakkk daha ne dıyeyeım yanı yorumların coguna bakıorumm hep futboldann anlayan kesım ama özerı elestırenleree dayanamıorumm arkadass bu adammm daha ne yapcakkk soruorumm sızeee

emre6117
25.01.2015, 02:16
Ozer bu takimda kaptanligi hakedebilecek kadar buyuk oynuyor.umarim yusufla beraber uzun yillar forma giyerler.tabi onur.bosingva.cardoza gibi oyuncular varken ozere sira gelmez daha.ayrica ekicinin performansi ve bize alismasinda kesinlikle ozerin cok buyuk payi var.ozeri ve yusufu elestirenleri kale almayin.erkani istemeyenleri bn artik tsli bile saymitorum zaten.