PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğurcan Çakır

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

selcuk
29.04.2018, 02:30
Onur'u severim ve sayarım ama ayağı iyi kaleciye sahip olmanın tadı başkaymış.Uğurcan sayesinde hem merkezde hazırlıksız yakalanmadık hem de tekniğiyle birçok hızlı hücum başladı.

ve ndoye tas gibi asist atti...

Uğurcan’ın bugün ki performansı:
6 kurtarış

3 Uzaklaştırma

42 Topla Buluşma

23 basarili pas = %48

1 kilit pas

Onur Akyüz
29.04.2018, 02:54
Çok iyiydin Uğurcan ancak önceki performansların nedeniyle taraftarda tam bir güven oluşmadı henüz. Bu önümüzdeki 3 maç bunu sağlaman için çok büyük şans. Senin de özgüvenini inşa etmek için çok önemli maçlar.

Ancak mükemmel olduğun ilk husus ayağınla attığın nokta paslar. Valla şaştım kaldım.

Fatih Çelik
29.04.2018, 04:31
Onur'u severim ve sayarım ama ayağı iyi kaleciye sahip olmanın tadı başkaymış.Uğurcan sayesinde hem merkezde hazırlıksız yakalanmadık hem de tekniğiyle birçok hızlı hücum başladı.

Top kaleyi normal şiddette bulursa rüyadan uyanırsın yine dostum.

Fatih Çelik
29.04.2018, 04:32
Kendimizi kandırmaya gerek yok. Milettin orasına burasına çarpmaıkça ve üstüne gelmedikçe yiyor efendim durduramıyoruz.

Oğuz B.
29.04.2018, 09:00
Linç etmeye de göklere çıkarmaya da gerek yok. Geçen hafta kötü bu hafta iyi oyun çıkardı. İnşallah daha da iyi olur.

İ. SARAL
29.04.2018, 09:01
Kendimizi kandırmaya gerek yok. Milettin orasına burasına çarpmaıkça ve üstüne gelmedikçe yiyor efendim durduramıyoruz.Onur da yiyor ne yapacağız?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur Kalyoncu
29.04.2018, 11:01
Ayağı gayet iyi .

Yan toplara çıkmaya hevesli..

Topu oyuna hızlı sokuyor.

Bunlar gayet güzel..

Ama henüz abartılacak bir kurtarışı olmadı..Refleksler ne durumda ,karşı karşıya ne kadar etkili , çıkıp çıkmama tercihlerinde bir standardı var mı bekleyip gormek lazım..

İnşallah iyi bir kaleci olur kendi adıma artık ben Onurdan sıkıldım çünkü..

İskender Çakmak
29.04.2018, 11:49
Ben de çok beğendim dün. Özellikle ayakları çok iyi. Topu oyuna sokmaları çok iyi.
İnşallah böyle devam eder.
Maalesef kulüp olarak genç futbolcuları ne teknik olarak ne de mantalite olarak geliştiremiyoruz bu nedenle çok çalışması gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

artvints
29.04.2018, 11:52
ndoye'dan iyi vuruyor topa. çık dolaş ceza sahasında , burası benim de. çizgide bekleyen gölgesinden korkan bir kalecinin geleceği olmaz.

Onur Erçetin
29.04.2018, 12:45
Net olarak yapabileceklerini görmek için önümüzde ki üç maçta da izlememiz lazım.Refleksler ve birebirler iyi bir kalecide ortalamanın üzerinde olması gereken özelliklerdir bu açıdan kendisini çok iyi bir şekilde izlemeye devam etmek gerekiyor.

Ayaklarının iyi oluşu ve hızlı oluşu dikkami çeken özellikler olarak gözüme çarptı.

Hakan
29.04.2018, 12:54
Top kaleyi normal şiddette bulursa rüyadan uyanırsın yine dostum.Diğer özellikleri vasat olsa tolere edilir.Üstad Guardiola'nın izindeyiz.

Emre ÖZTÜRK
29.04.2018, 12:54
Onur'la şu aşamada karşılaştırmak çok saçma. Bir gerçek var ki Esteban kadar katkı verir belki de daha fazlasını.Esteban'dan kurtulmak gerek

Fatih Çelik
29.04.2018, 14:35
Onur da yiyor ne yapacağız?

Öyle bir durum yok abi. Onur çizgi kalecisi en büyük özelliği o topları çıkarması. Senin Onur'a vurasın var. O yüzden bir şey demiyorum

Fatih Çelik
29.04.2018, 14:36
Diğer özellikleri vasat olsa tolere edilir.Üstad Guardiola'nın izindeyiz.

Öyleyse elveda CL :D

Arda'
29.04.2018, 15:17
Kendimizi kandırmaya gerek yok. Milettin orasına burasına çarpmaıkça ve üstüne gelmedikçe yiyor efendim durduramıyoruz.

Dün yediği golde sence yapabilecek bişeyi var miydi Uğurcan’ın?

Fatih Çelik
29.04.2018, 16:27
Dün yediği golde sence yapabilecek bişeyi var miydi Uğurcan’ın?

Dün yediği golü kurtarırdı diye bir şey söyledim mi ben? Hayır. Muslera, Tolga da uzun kaleciler ancak refleksleri iyi ve hantal değiller . Uğur'da bunu göremiyorum şu an. İbrahim Demir için de Fatih Öztürk için hatta ve hatta Zeki Ayvaz için de buralarda goy goy yapılıyordu. Sonları ortada. Kendimizi kandırmaya gerek yok dediğim gibi

Arda'
29.04.2018, 17:11
Dün yediği golü kurtarırdı diye bir şey söyledim mi ben? Hayır. Muslera, Tolga da uzun kaleciler ancak refleksleri iyi ve hantal değiller . Uğur'da bunu göremiyorum şu an. İbrahim Demir için de Fatih Öztürk için hatta ve hatta Zeki Ayvaz için de buralarda goy goy yapılıyordu. Sonları ortada. Kendimizi kandırmaya gerek yok dediğim gibi

Valla ben Tolganın ilk maçını hatırlıyorum 4-1 biten gs maçıydı galiba o maçta felaketti hatta Uğurcandan daha beterdi. O da 22 yaşındaydı o maçta o sezon da oynadığı maçlarda gayet vasattı Tolga. Uğurcanın ben de üst düzey bi kaleci olacağını düşünmüyorum ama süper lig için ortalama bi kaleci olabilir. En azındna ayakları çok iyi Tolgada o da yoktu.

selcuk
29.04.2018, 17:27
Valla ben Tolganın ilk maçını hatırlıyorum 4-1 biten gs maçıydı galiba o maçta felaketti hatta Uğurcandan daha beterdi. O da 22 yaşındaydı o maçta o sezon da oynadığı maçlarda gayet vasattı Tolga. Uğurcanın ben de üst düzey bi kaleci olacağını düşünmüyorum ama süper lig için ortalama bi kaleci olabilir. En azındna ayakları çok iyi Tolgada o da yoktu.

tolga neler neler yemisti. tony silva ve onurdan sonra toparladi
ardadan sifirdan yedigi gibi...jimnastik maci vardi, penalti vurusunda kendi kendini sakatladigi ve niceleri...

sunuda eklemek gerek, tolga bu ülkedeki en yetenekli kalecidir, musleradan bile yetenekli, ama asla profesyonel olmadi...

sonra onurun ilk maclarindan 3-3 biten antalya maci, onur evlere senlikti...
aglayarak sahadan cikmisti

cogu kisi onurun ilk ünal karaman oynattigini saniyor, ondan öncede 3-4 sans verilmisti...

Fatih Çelik
29.04.2018, 17:33

Bazı şeyler görülebilir. Misal Uğurcan'ın çevre kontrolü ayakları hatalarina rağmen kendini belli ediyor. Ama refleksleri ve hantalliğı konusunda bir şey göremedik. Bir de inanılmaz sektirdi. Bir top hatırlıyorum net tuttuğu.

Bana göre bir kaleci önce kurtarmalı o yüzden geçer not alamıyor. Ama ligde oynamaması için bir neden yok.

selcuk
29.04.2018, 17:49
Bazı şeyler görülebilir. Misal Uğurcan'ın çevre kontrolü ayakları hatalarina rağmen kendini belli ediyor. Ama refleksleri ve hantalliğı konusunda bir şey göremedik. Bir de inanılmaz sektirdi. Bir top hatırlıyorum net tuttuğu.

Bana göre bir kaleci önce kurtarmalı o yüzden geçer not alamıyor. Ama ligde oynamaması için bir neden yok.

sektiriyor onda haklisin, bir kez kucagina geleni sektirdiki, cok büyük hataydi. hubo ipten aldi onu orada

net tuttugu 3 top var bence

mac eksigi ve tecrübesizligin getirdigi özgüven eksikligini düsündügümde cok iyi mac cikardi, özellikle ilk mactan sonra...

haftayada böyle bir adim atarsa sen bile kararini degistirirsin

bir seyde haklisin, onur vari bir kurtarisi yok henüz, ama rakiplerde onura vurdugu gibi vurmuyor henüz. onur kalede oldumu rakipler harbi vuruyor...

Fatih Çelik
29.04.2018, 17:54
sektiriyor onda haklisin, bir kez kucagina geleni sektirdiki, cok büyük hataydi. hubo ipten aldi onu orada

net tuttugu 3 top var bence

mac eksigi ve tecrübesizligin getirdigi özgüven eksikligini düsündügümde cok iyi mac cikardi, özellikle ilk mactan sonra...

haftayada böyle bir adim atarsa sen bile kararini degistirirsin

bir seyde haklisin, onur vari bir kurtarisi yok henüz, ama rakiplerde onura vurdugu gibi vurmuyor henüz. onur kalede oldumu rakipler harbi vuruyor...

Abi Onur'u izledikten sonra her kaleci yavan geliyor. Uğur'un şanssızlığı biraz da bu tabi. Cevikliğini geliştirmesi lazım zaten başarırsa kalemizde görürüz. Arda nasıl bir kaleci onu merak ediyorum.

Uğurcan inşallah iyi olur ama ben umutlu değilim.

selcuk
29.04.2018, 18:06
Abi Onur'u izledikten sonra her kaleci yavan geliyor. Uğur'un şanssızlığı biraz da bu tabi. Cevikliğini geliştirmesi lazım zaten başarırsa kalemizde görürüz. Arda nasıl bir kaleci onu merak ediyorum.

2. bir onur gelmeyecek, bunu aklimizda tutmaliyiz

dünya üzerinde bu kadar hizli ve futbolcu olan ve kaleci mevkisini secen yok, bir dahada gelmez

su an kanat forvetimiz yok onur hizinda, abdülkadir haric...

ardanin en yakin oldugu bence de gea, ama ayagi ondan iyi

ama de gea kadar olurmu????

ama net olarak diyebilirim ki ugurcan yusuf´sa arda abdülkadir´dir

aralarinda da 5 yas var, yani ardanin yavuzun yasadigi rekabet dezavantajida yok, arkadan rahat bir sekilde gelisebilir

onur gibi bir efsaneden ögreniyor ve ugurcan gibi bir genc kaleciden canli olarak bir genc kaleci gelisiminde ne tür hatalar ve dogrular yaptigini görme firsatina sahip

yani gelisim ici ideal bir ortam

biraz daha fazla u21 oynatilsa tam ideal olur

Salih Kara
29.04.2018, 23:34

Uğurcan inşallah iyi olur ama ben umutlu değilim.

Biraz Onur güzellemesi yapacam ama Uğurcan’ın dün yediği golde dünya üzerindeki kalecilerin çoğu Uğur gibi olduğu yerde durup golü izler ki hatalı da değildir. Ama Onur olsa o topa atlar belki de kurtarabilirdi. Ve bence yine dünya üzerinde böyle kaleci sayısının çok olduğunu da düşünmüyorum. Konuyu Onur’a çekmek istemiyorum belki de duygusal yaklaşıyorum ama ben bir daha Onur gibi kaleci göreceğimizi düşünmüyorum.

adiloş bebe
29.04.2018, 23:48
Kalecilik öyle bir meslekki adamı rezil de yapar vezir de. Uğurcan geçtiğimiz iki maçta bunu çok iyi tecrübe etti. Ne çok fazla kendine güvenmeli ne de aşırı güvensiz davranmalı.

Birde aklıma bir soru takıldı. Uğurcan'ın bu yıl oynadığı maçlara bakıyorsun ikisi iç saha biri deplasman. İç sahada oynanan maçları hatırlayalım 3-4 lük alanya faciası ve geçen hafta sivas. Sizce uğurcan iç sahada taraftardan çekindiği ve hata yaparım korkusu ile sahaya çıkıyor olabilir mi? Bence olabilir.

Ahmet Faruk
29.04.2018, 23:50
Öncelikle bence Uğurcan genç kaleci kategorisinde değil. Yani bu yaşlarda kaleyi alan bir çok oyuncu var.

Ben pek fazla izlemedim ama bana refleksleri iyi geldi. Yani kaleci yetenekleri.

Fakat tecrübesizliği çok açık. Duracağı yeri, çıkacağı topu tam kestiremiyor sanki. Bu kadar az oynamış bir kaleci için gayet normal. Bunlar öğrenilebilir şeyler.

İnşallah kendini geliştirir.

C.Guleryuz
30.04.2018, 05:55
Son iki maçı izleme şansım olmadı, sadece özetlerden izlediğim kadarıyla konuşacağım.

Uğurcan kalenin neresinde duracağını bilemiyor. Bu çok büyük bir eksi. Fakat birebirde refleksleri gayet iyi. Esteban'a forma verileceğine Uğurcan'a veriliyor olması beni mutlu etti. En azından şansı iyi değerlendirebilirse bir yedek kalecimiz olur. Zira Esteban kaleci filan değil :D

Bir de forumda, twitter'da herkes Uğurcan'ın ayaklarını konuşuyor. Ayağına çok hakimmiş. Yani sırf ayakları iyi diye de bir kaleciyi övemem arkadaş adam daha nerede duracağını bilmiyor. Umarım en kısa zamanda kendisini geliştirir.

jairzinho
30.04.2018, 13:22
rizesporun kalecisi gökhan akkanı birkaç maç izledim geçen sezon.çok beğendiğim yerli kalecilerden biri kendisi.umarım imkanlar dahilinde transfer edilir.

genç yetenekleri illa kendi alt yapından çıkaracaksın diye bişey yok.bazen genç yetenek transferide olmalı.keşfedilmeli.

genç kaleciler için tecrübe çok önemli yani oynamak.bu yaşlarda yedek beklemek uğurcanı köreltir.alt liglerde deneyim kazanmalı gelecek sezonlarda.

Ozan Yılmaz
30.04.2018, 13:27
güzel bir maç çıkardı umarım devamı artarak gelir, kaleyi birinin devralma vakti geldi, bunu performansıyla hak ederek Arda veya Uğurcan başarabilirse ne mutlu bize

Harun-61
30.04.2018, 16:07
arkadaslar,
2-3 mac ile olmaz. Su zamana kadar oynadigi maclarda belki 30 tane seyirci vardi.
Simdi ise 15-20 Bin kisi. Kolay mi bu kadar ? Az sabir edin.

Enaldo61
30.04.2018, 16:30
Maşallah ayakları çok düzgün, çalışmaya devam ettiği sürece formayı kapacaktır. Kalemiz için çok önemli bir futbolcu geliyor.

ÖmürKaradeniz61
30.04.2018, 21:36
Yahu bu takımda Uğurcan ağzıyla kuş tutsa da yaranamaz bu insanlara gerilerde bir tane yorum okudum resmen komedi adam diyorki elini kaldırdı top ellerine çarptı diye Allah sizi kahretmesin şu mübarek günde.Onur bu takımın son 4-5 senesini çalmıştır ve sabote etmiştir.

Mollasalihoğlu
30.04.2018, 23:06
Yahu bu takımda Uğurcan ağzıyla kuş tutsa da yaranamaz bu insanlara gerilerde bir tane yorum okudum resmen komedi adam diyorki elini kaldırdı top ellerine çarptı diye Allah sizi kahretmesin şu mübarek günde.Onur bu takımın son 4-5 senesini çalmıştır ve sabote etmiştir.

Uğurcan'ı korumak için Onur'u gömmek de iyiymiş.

selcuk
30.04.2018, 23:28
Uğurcan'ı korumak için Onur'u gömmek de iyiymiş.

komik olan dedigi mesaj ironi oldugu

tabii bu seviyede birisi bunu anlayamasi son derece normal

ÖmürKaradeniz61
01.05.2018, 00:36
komik olan dedigi mesaj ironi oldugu

tabii bu seviyede birisi bunu anlayamasi son derece normal

Forumun yüksek seviyelisi,o mesaj ciddi ciddi atılan ironiyle uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan bir mesajdı.

must61
01.05.2018, 11:07
Kulübe bağış hesabı açılıp milletten para toplanıyor. Sebep?

Ayıptır yahu milletin kazandığı 3 kuruşun peşinde menejerleri doyuramayan yöneticiler.

1 milyon Türk lirası birikmiş. Aman ne büyük para.

Esteban yıllık ne kadar kazanıyor?

2.8 milyon türk lirası.

2.8 milyon türk lirası toplandı mı onca bağışla ? Sen yedek kalecinin maliyetini karşılayabiliyor musun yapılan onlarca bağışla ?

2 yıldır yedek kalecin Esteban tosunu değil de Uğurcan olsaydı neyin eksilirdi?

Allah aşkına bu popülist bağış kampanyaları insanların aklıyla alay etmekten başka bir şey değil.

Konudan saptık ama tecrübeye ihtiyacı olan genç ve yetenekli bir kaleci.

Yedekte Kostarikalı tosuna milyonlar dökene kadar kendisini görmek isterim.

sasone
01.05.2018, 23:40
Kulübe bağış hesabı açılıp milletten para toplanıyor. Sebep?

Ayıptır yahu milletin kazandığı 3 kuruşun peşinde menejerleri doyuramayan yöneticiler.

1 milyon Türk lirası birikmiş. Aman ne büyük para.

Esteban yıllık ne kadar kazanıyor?

2.8 milyon türk lirası.

2.8 milyon türk lirası toplandı mı onca bağışla ? Sen yedek kalecinin maliyetini karşılayabiliyor musun yapılan onlarca bağışla ?

2 yıldır yedek kalecin Esteban tosunu değil de Uğurcan olsaydı neyin eksilirdi?

Allah aşkına bu popülist bağış kampanyaları insanların aklıyla alay etmekten başka bir şey değil.

Konudan saptık ama tecrübeye ihtiyacı olan genç ve yetenekli bir kaleci.

Yedekte Kostarikalı tosuna milyonlar dökene kadar kendisini görmek isterim.

Esteban olmasa iki sezon önce küme düşebilirdin,bazı Trabzonsporlu taraftarlar o yıllarda başka bir spor dalına mı yoğunlaştı ne yaptı?Yoksa toplu bir arınma,beyne reset attırma yapıldı da ben katılamadım?İki sezon önceden bahsediyoruz,tarihin en rezalet ve uyumsuz kadrosununun,Hocalığını Hami Mandıralı,başkanlığını İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yaptığı facia günlerden bahsediyorum.
Uğurcan kardeşimizde belli ki Estaban abisinden ayak tekniği ve yan top konusunda eğitim almış,bu konularda başarılı bir görüntü çiziyor.

Yattığı yerden 15 trilyon kazananlar var.

selcuk
02.05.2018, 00:28
Esteban olmasa iki sezon önce küme düşebilirdin,bazı Trabzonsporlu taraftarlar o yıllarda başka bir spor dalına mı yoğunlaştı ne yaptı?Yoksa toplu bir arınma,beyne reset attırma yapıldı da ben katılamadım?İki sezon önceden bahsediyoruz,tarihin en rezalet ve uyumsuz kadrosununun,Hocalığını Hami Mandıralı,başkanlığını İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yaptığı facia günlerden bahsediyorum.
Uğurcan kardeşimizde belli ki Estaban abisinden ayak tekniği ve yan top konusunda eğitim almış,bu konularda başarılı bir görüntü çiziyor.

Yattığı yerden 15 trilyon kazananlar var.

komiksin

esteban daha haritada Türkiyenin nerde oldugunu bilmedigi zamanlar ugurcan o becerilerini sergiliyordu...

birde su acitma yokmu, küme düsüyorduk, hoho...

27. hafta küme düsme tehlikesini atlatmistik, 9 puan küme düsenin önünde bitirdigimiz sezondan konusuyorsun

son 6 hafta omkadar rahatizki sadece 3 puan aldik

ne kadar gicik olsanda, neden bilmiyorum, sana sempatim var.

ama artik bunu öldürüyorsun, yazdiklarinin gerceklen alakasi yok

artik sasiriyorum hangi fantazi dünyasina kendini kilitledigini

biseyler yap artik, gerceklerlen yüzles, lütfen

biseye kizdin mi, neden küstün anlamiyorum, gerceklerlen yüzlesmenin zamani geldi

sasone
02.05.2018, 22:24
komiksin

esteban daha haritada Türkiyenin nerde oldugunu bilmedigi zamanlar ugurcan o becerilerini sergiliyordu...

birde su acitma yokmu, küme düsüyorduk, hoho...

27. hafta küme düsme tehlikesini atlatmistik, 9 puan küme düsenin önünde bitirdigimiz sezondan konusuyorsun

son 6 hafta omkadar rahatizki sadece 3 puan aldik

ne kadar gicik olsanda, neden bilmiyorum, sana sempatim var.

ama artik bunu öldürüyorsun, yazdiklarinin gerceklen alakasi yok

artik sasiriyorum hangi fantazi dünyasina kendini kilitledigini

biseyler yap artik, gerceklerlen yüzles, lütfen

biseye kizdin mi, neden küstün anlamiyorum, gerceklerlen yüzlesmenin zamani geldi
Bilmukabele Selçuk kardeşim,senin gibi araştıran,soruşturan ve çalışkan bir Trabzonsporlunun bana sempati duyması çok hoş ve güzel bir duygu.
Benim gerçekten bir kızgınlığım yok,samimi olarak söylüyorum gıcıklık olsun diye yazacak birisi değilim.Kendimce doğruluğuna inandığım ve gözlemlediğim şeyleri yazıyorum.

İlgili sezonun durumunu hatırlıyorsan bahsettiğim maçların alınmaması durumunda neler olacağını kestirebilirsin.Seni rahatsız eden Esteban'ın iyi olması değil,Onur'a kötü ,huzursuzluk kaynağı,çıban başı ve aldığı uçuk ücrete rağmen bizim takım olarak süründüğümüz gerçeği ise kusura bakma ama bu tamamen senin kişisel olarak Onur'a duyduğun sevgiden kaynaklı.

Senin Trabzonspor taraftarı olmandan daha çok Trabzonspor çalışanı olmanı isterim,çalışkan,araştıran ve günü yakalamış insanlar olsun kulüpte ama çok safsın kusura bakma,çok iyisin yani,bazı çakallıkları göremiyorsan bunlarla aşina olmadığından,kafanda bu tür kötülükleri düşünmemiş veya bunlarla karşılaşmamış olmandan.

selcuk
02.05.2018, 22:37
Bilmukabele Selçuk kardeşim,senin gibi araştıran,soruşturan ve çalışkan bir Trabzonsporlunun bana sempati duyması çok hoş ve güzel bir duygu.
Benim gerçekten bir kızgınlığım yok,samimi olarak söylüyorum gıcıklık olsun diye yazacak birisi değilim.Kendimce doğruluğuna inandığım ve gözlemlediğim şeyleri yazıyorum.

İlgili sezonun durumunu hatırlıyorsan bahsettiğim maçların alınmaması durumunda neler olacağını kestirebilirsin.Seni rahatsız eden Esteban'ın iyi olması değil,Onur'a kötü ,huzursuzluk kaynağı,çıban başı ve aldığı uçuk ücrete rağmen bizim takım olarak süründüğümüz gerçeği ise kusura bakma ama bu tamamen senin kişisel olarak Onur'a duyduğun sevgiden kaynaklı.

Senin Trabzonspor taraftarı olmandan daha çok Trabzonspor çalışanı olmanı isterim,çalışkan,araştıran ve günü yakalamış insanlar olsun kulüpte ama çok safsın kusura bakma,çok iyisin yani,bazı çakallıkları göremiyorsan bunlarla aşina olmadığından,kafanda bu tür kötülükleri düşünmemiş veya bunlarla karşılaşmamış olmandan.

sende kusura bakma da, halen daha ayni seyleri yazman hayal kirikligi

ben onur icin estebana cikissam daha az para kazanan ugurcan ve ardayi desteklemem

ben olsam artik düsünmeden ugurcan ve ardaya formayi veririm, onur hocaliklarini yapsin
zaten son ropörtajda ugurcan onurun onlari nasil destekleyip yardimci oldugunu anlatti, bundan sonra hepten veliahtlari ile ilgilensin...

esteban sadece kötü bir kaleci, 6-7 yedigimiz maclar ortada, alanya macinda 10-15 metreden yedigi bacak arasi vs...

Enaldo61
02.05.2018, 23:08
Yahu beyler, Onur'un da Tolga'nın bu formayı ilk giydikleri zamanlar yaptıkları hatalarını hatırlamıyorsunuz siz galiba. Bu Uğurcan sürekli forma giysin minimum 7-8 sene kaleci aramayız.

selcuk
04.05.2018, 12:51
Bir Uğurcan Çakır hikâyesi…

http://i.milliyet.com.tr/YazarResimleri/fft6_mf7530163.JpegAksal YavuzKritikTüm Yazıları (http://www.milliyet.com.tr/aksal-yavuz/tumyazilar/skorer/)

Şenol Güneş ile Trabzonspor’un parlayan genç yıldızı Uğurcan Çakır’ın kaleciliğe başlama hikâyesi birbirine çok benzer…

Şenol Güneş, Trabzon/Beşikdüzü’nde köyler arası oynanan bir maçta, sakatlanan kalecinin yerine dayısının zorlamasıyla geçer… Zira efsane kalecinin kaderinin değiştiği o ana dek hep sol açık oynuyordu…

Uğurcan da halı sahalarda futbola sağ bek başlamış, futbol okulunda kaleye geçmesinde hiç kimse ikna edememiş, eski bir kaleci hocasının yönlendirmesiyle, bir başka ifadeyle talimatıyla kaleciliğe başladı…
Şenol Güneş, maden işçilerinin eldivenlerini giyerek devam etmiş… Babası inşaat mühendisi olduğundan olsa gerek, Uğurcan da eldivenle çalışan inşaat işçilerine özendiğinden eldiven giymeyi çok sevmiş/istemiş…

Buyurun, ilginç hikâyeyi hep birlikte okuyalım…
Halı saha amca ve babanın ortak işlettiği ( Ümraniye-Trabzon Park’ta) tesis olduğundan, yaramazlıkta bir numara olan, sahada bir numaralı formayı giymek istemeyen Uğurcan, yaramazlık yapma konusunda torpilli sayılırdı! Her ne kadar yaramazlık yapsa da sevimli kemiği vardı hani, kahrı çekiliyordu…

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2018/05/04/fft16_mf11396685.Jpeg

Karakaşlı, zeytin gözlü, bir o kadar da peşin sözlü olan Uğurcan, aynı zamanda tesislerde idman yapan ‘Trabzonspor futbol okulu’ oyuncularındandı…
Yeri gelmişken, halı sahanın etrafındaki ağaçlara konan kuşların, gün boyu konser verdiğini de bilmenizi isterim…

Amca Şahin Çakır, 70’li yıllardan Trabzon amatör kümeden ( kaleci) tanıdığım, birçok maçta defalarca karşı karşıya geldiğimiz eski dostumla her görüşmemizde “ hadi sen erken koptun, iyi de kaleciydin, çocuklarda ya da yeğenlerinde armut misali dibine düşen/sana benzeyen biri çıkmadı mı?” diye sormadan edemezdim.
Dostum bu konuda çok dertliymiş meğer:
- Şu Uğurcan var ya, biraderimin oğlu! Rabbim kaleci olsun diye yarattı ama ne mümkün kaleye geçirmek!
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2018/05/04/fft16_mf11396762.Jpeg

Günlerden bir gün baba Mustafa ( Trabzon amatör kümede yıllarca santrafor oynadı) amca Şahin, eş-dost kendi aralarında oynarken, Ümraniyespor camiasında herkes tarafından saygı duyulan Nizam hoca ( kaleci antrenörü, 70 yaşlarında) tesadüf halı sahaya uğrar ve maçı izler… Uzun süre orada kalmasının sebebi de Uğurcan’dır…
Maç biter bitmez amca Şahin ve baba Mustafa başta olmak üzere herkesi tesis içindeki oturma gruplarına toplar, baba ve amcaya dönerek:
“İkiniz de futbolu çok seviyorsunuz, ikiniz de yıllarca oynadınız, Trabzonspor ve futbol adına bir şeyler yapmak istemeniz çok güzel. Akşam-sabah çocuklarla uğraşıyorsunuz.. Takdir ediyor ve de saygı duyuyorum…”
Mahkeme katibi gibi ciddileşen yaşlı kurt, Uğurcan’ı işaret eder:
“ Yere düştüğünde kedi gibi ayağa kalkan, kolları çok uzun, ayaklarına hakim, elleri kocaman çocuk sizin oğlunuz galiba… Mükemmel kaleci olur, bugünden tezi yok kalede oynatmaya başlayın…”
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2018/05/04/fft16_mf11396745.Jpeg

Uğurcan, okşanmak isteyen kedi gibi ses çıkartmaya, alınan bu karara itiraz etmeye çalışsa da, baba işaret parmağını dudağına getirip, susup dinlemesini ister…
Yakınlarının-onu tanıyanların kaleye geçme isteğini sürekli reddeden ufacık çocuk, babasının emrini yerine getirir, bir yandan onları dinlermiş gibi yapsa da duvara yansımış bir gölgeyle konuşuyormuş gibiydi…
Sonunda pes eder saçlarını yana tarayan çocuk, kafasını “olur” anlamında sallayarak herkesi rahatlattı…
Verilen bu karar futbol okullarındaki hocalara ertesi gün iletilir… Hocalar hem şaşırmış hem de çok mutlu olmuşlardır.. Zira kaleci olması için çok dil dökmüşlerdi Uğurcan’a…

Evet, herkes onun kaleci olmasını istiyordu ama ele avuca sığmayan zeytin gözlü çocuk, meğer okuduğu okulda arkadaşlarıyla yaptığı maçlarda sürekli kaleye geçiyormuş da kimsenin haberi yok… Bunu sadece anne Gülsüm hanım biliyordu…
Anne “niye böyle yaptığını?” sorduğunda, oğul Uğurcan, “ eldivenle çalışan inşaat işçilerinden etkilendiğini, arkadaşları arasında oynadığı maçlarda o yüzden eldivenleri giyip kaleye geçtiğini” söyler…

Uğurcan, Trabzonspor futbol okulunda kalecidir artık.
Kaleye geçmesi konusunda ikna edemediği hocalarıyla yeni bir hayata başlarken çok ama çok heyecanlıydı…
Öyle ki ilk maçta bırakın kalenin ortasında durmayı, bazen yerini kaybediyor, kale direkleriyle yan yana geldiğinin farkında bile değildir… Arkasına dönüp kaleyi kontrol etmediği zamanlar; kalede kaleci yokmuş gibi bir görüntü çıkıyordu ortaya…
Zaman zaman libero gibi ceza sahasından çıkıp oyun kuruyordu… Rakip zayıf olduğunda da ayaklarını altına alıp oturmayı ihmal etmiyordu afacan çocuk…
İlk idmanda kaleye gelen ilk top gol olur…
Maçı tel örgülerin arasından merakla izleyen arkadaşlarından biri muzurluk yapıp, bir yandan denizli horozu gibi çığrışmaya, bir yandan ayaklarının altını keçi yalıyormuşçasına gülmeye başlar..
“ Bu nasıl bi kaleciiii? Hi, hi, hi..!”
Beti benzi atar Uğurcan’ın!
Bu muzurluğu yapmayı kendine görev bilen, idmanı izleyenler tarafından işittiği azar sonrası kuyruksallayan dalkavuk gibi gözden kaybolduğunu da hatırlatalım!

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2018/05/04/fft16_mf11396776.Jpeg
( Kaleciliğe ilk başladığı dönemlerden bilinçaltında çöreklenen ilk dakikalar korkusu-endişesi tazeliğini korumaya devam ettiğini parantez içinde söyleyelim… Maçlarda ilk pozisyonu atlatırsa bayağı rahatlıyor… Bunu da üzerinden atması için zamana ve desteğe ihtiyacı var…)

Zaman genç kaleciye boy attırıyordu, çam gibi, kızılağaç gibi…
Uğurcan her geçen gün üzerine koymaya devam eder… Baba Mustafa Bey, anne Gülsüm hanım başta olmak üzere herkes mutludur… Biz de kıyısından köşesinden takip ediyorduk gelişmeleri…

Trabzonspor Futbol okuluna veda zamanı gelmiştir… Ver elini Çekmeköyspor, devamında Yamanspor… 14-15 yaşlarındaki çocuk arkadaşlarına kaptanlık, ağabeylik yapmaya başlar…
İki kulüpte yaşadıklarını-yaptıklarını yarın bir gün Uğurcan anlatır diyerek, devam edelim…

Gel zaman, git zaman, genç Uğurcan’ın namı İstanbul’da yayılmaya başlar…
Sıra artık profesyonel takımlara gelmiştir… Kartalspor’un seçmelerine gidilir… Yüzlerce kaleci arasında beğenilen kalecidir..
“ Hemen anlaşalım” denilir…
Aile mutludur… Uğurcan da mutludur ama onun aklı fikri hayallerini süsleyen Trabzonspor’dadır… Amacı babasından dinlediği Şenol Güneş gibi yıllarca Trabzonspor’un kalesini korumaktır…
Aile, Kartalspor’dan birkaç gün zaman ister…

İstedikleri süre dolar…
Uğurcan, dudaklarını bükerek “ ben Trabzonspor’a gitmek, orada denenmek istiyorum” der…
Konu İstanbul’daki futbol okullarından sorumlu Hüseyin Tok’a bildirilir… Efsane oyuncu bu durumdan bayağı mutlu olur…
Bu defa istikamet Trabzonspor’dur…

Uğurcan aynı performansı orada da sergiler…
Sonuç?
Uğurcan beğenilir…

Transfer gerçekleşene, imza atılana dek Uğurcan’da heyecandan uykusuz geceler başlar, anne ve babayı da çocuklarından ayrı kalacağı için kara düşünceler sarar… Ne de olsa ucunda ayrılık var…
Öyle ya Uğurcan nerede, kiminle kalacak?
Köyde 80 yaşında bir dede… Yaşlı çınarın da futbolla uzaktan yakından alakası yok… Zaten çocukları Şahin ve Mustafa oynarken de futbolu sevmiyordu…

Ve Uğurcan imzayı atıp Trabzonspor’da başlar…
Dede torununa düşkün, çok seviyor, ilgide kusur etmiyor lakin konu futbol olunca; Yomra’da dede ile torunun dünyaları değişiyor!
Baba Mustafa, kader arkadaşı Ömer Doğangün’ü arıyor, ilgili olması konusunda ricada bulunuyor… Arkadaş Doğangün de ricayı emir kabul edip, elinden geleni yapıyor ama ana ve babanın yerini hiçbir şey tutmuyor…

Ana yüreği işte, hasrete dayanamıyor… İnşaat mühendisi olan baba, eşine “ başarıya giden yolda çekilen çile kutsaldır hanım” diyerek moral veriyor…
Yine de çocuklarıyla her konuştuklarında, her baba-anne gibi hüzünleniyorlar. Doğrusunu söylemek gerekirse benzer hüzün Uğurcan’ı da sarıyor ama belli etmemeye/hissettirmemeye çalışır:
“ Trabzonspor için, geleceğim için her şeye katlanacağım. Beni merak etmeyin… Anneciğim bordo’ya bakınca sen, maviye bakınca babam geliyor aklıma… Formama sarılıp koklayınca ikinizi kokluyor, ikinizi kucaklıyor gibiyim“ der, onu dünyaya getirip büyütenlere…

Bir şeylerin eksik olduğunu hisseden Trabzonspor’un efsane kurt futbol adamı Özkan Sümer, “ ailenin çocuklarıyla daha fazla bir arada olmalarını rica eder…”
Çakır ailesi İstanbul’daki işe-güce ara verip, tası-tarağı toplayıp Trabzon’a yerleşir… İki yıl Trabzon’da kaldıktan sonra sekiz ay evvel Antalya’ya yerleşirler…

Uğurcan, Trabzonspor’da oynamaya başlayınca, dedenin futbolla arası düzelmeye başlamış… Trabzonspor’un maçları artık ondan soruluyor!
Antalyalı dayılar başka takım taraftarıydı, gelinen noktada onlar da Trabzonspor saflarında yerini almaya başlamıştır…

Bu hafta oynanan Antalyaspor maçı sonrası ve öncesi, ailesini ziyaret eden genç kaleci, ailesiyle hasret gidermiş… Annesine, eldivenleri olmadan gece gözüne hala uyku girmediğini tekrarlamış…

Uğurcan’a “ bu nasıl kaleci” deyip gülen, muzurluk yapan çocuk kocaman delikanlı oldu, Trabzon parka her gittiğinde, amca Şahin’e “ idmanlara gelip, güleceğim bir oyuncunuz var mı?” diye takılıyormuş!

Uğurcan’ı tanımamızı-takip etmemizi yıllar evvel bizimle paylaşan Trabzonspor futbol okulu antrenörlerinden Akçaabatlı Murat Pervanoğlu, geçen yıl Trabzonspor’a iki oyuncu gönderdi.. İki yıl sonra da onların hikayelerini yazarız artık!

Amca Şahin’in en çok mutlu olduğu, futbol okulundaki çocukların sürekli Uğurcan’ı konuşuyor olmaları…

Yaşlı kurt Nizam hoca?
Onun da en büyük arzusu, ilk gördüğünde “ Maier’im” dediği ( Maier, Almanların gelmiş geçmiş en büyük kalecisi) Uğurcan’ı ülkenin en iyi kalecilerinden biri olarak görmek…

Bize de Uğurcan’a “başarılı olsun” demek düşer… Trabzonspor’un, Türk Futbolunun o ve onun gibilere ihtiyacı var çünkü..
Yolun ve bahtın açık olsun, başucunda eldivenleri olmadan gözüne uyku girmeyen çocuk!

kaynak http://www.milliyet.com.tr/aksal-yavuz/bir-ugurcan-cakir-hikayesi--2662111-skorer-yazar-yazisi/?utm_source=twitter.com&utm_medium=post&utm_campaign=skr-skr-yazarlar&utm_content=2662111

Travelair
04.05.2018, 13:01
Trabzonspor'un "Efsane" isimlerine böyle destan yazıldığını görmedim. Bu dediğimi anlamayan hemen yermeye başlıyor demesin. Dengeden uzak şeyler zararınıza işler

61_Hasan_69
04.05.2018, 15:35
Trabzonspor'un "Efsane" isimlerine böyle destan yazıldığını görmedim. Bu dediğimi anlamayan hemen yermeye başlıyor demesin. Dengeden uzak şeyler zararınıza işler

Negatif reis ��

61_Hasan_69
04.05.2018, 15:35

Negatif reis 😂

Travelair
04.05.2018, 21:10
Hiç de değil. Eleştiri yapılmadan gelişim olmaz. Hem eleştirilerim de yapıcıdır. Umarım bu haberi yapan da, Uğurcan da bana hak verir

bingolts
05.05.2018, 17:23
Biraz öz güven biraz cesaret lazım. Yetenek ve fiziği uygun inşallah başarılı olur.

Tayfun
05.05.2018, 19:49
Aksal Yavuz boşa yazmış da yazmış. Şuraya bi kova resmi koyun da özet geçelim konuyu.

Emre Veli
05.05.2018, 19:50
bu forma altında izlediğim en rezil kalecilerden.

Mert Acar
05.05.2018, 19:54
4-3 lük Alanya maçını hatırlatıyor yine

artvints
05.05.2018, 20:16
....

Fatih Çelik
05.05.2018, 21:01
Onur'a kova diyenler...

DeAgLeMaNyAq
05.05.2018, 21:02
Evinde 5 gol yiyorsan kalende sıkıntı var demektir. Ama bu takım Onur varken de evinde 6 yedi. Dolayısıyla fatura sadece Uğurcan'a kalırsa kendimizi kandırmış oluruz...

tsukru61
05.05.2018, 21:12
Çok genç kaleci izledim Uğurcan'da ışık falan göremiyorum. İnşallah beni yanıltır.

sasone
05.05.2018, 21:15
Hala çok güvensiz ve çekingen oynuyor ama bu maçta bariz bir hatası yok.

Ertan1982
05.05.2018, 21:26
uguru artik trabzon icin yandi.

Giallorossi
05.05.2018, 21:26
Seneye 1. lig'den sürekli oynayabilecegi bir takima kiralanmali. En az 25 maca cikabilecek bir takima. Mesela Hatay olabilir. Idmanlarda Onur'dan az cok birseyler ögrenmistir ama mac temposu ve tecrubesi 0. Tam kiralanacak kivamda suan. 2. kaleci olarakta Altinordu'dan Erce alinmali. 3. kaleci Arda olmali

Soner Albayrak
05.05.2018, 22:21
Neden topları ayaklarınla kurtarmaya çalışıyorsun? Higuita mısın sen a...

redbul
05.05.2018, 22:23
ya yaşı genç çokta yüklenmek mantıksız gibi duruyor ama şu da bir gerçek kalede de çok güven vermiyor

serdaracıl
05.05.2018, 22:25
Bu nasıl bi kalecilik ya.

Oğuz B.
05.05.2018, 22:42
Önündeki elemanlar kafasında futbolu bitirmiş. Yapabileceği pek bir şey yoktu.

İ. SARAL
05.05.2018, 23:01
4.golde tek elle uçması gerekiyordu, son golde de normal uzansa alacağı topa dizleriyle falan vurmaya çalıştı.

Vkgz
06.05.2018, 01:00
bu çocuğu böyle bir takıma koyma cesaretini kim verdi rızaya.

Murat'
06.05.2018, 09:44
Trabzonspor'da pişmesi gerçekten çok zor, başka bir takıma kiraya verilmeli.

Enaldo61
06.05.2018, 10:11
Kalenin içine doğru uçulduğunu ilk kez bu kalecide gördüm, kaleyi kapatmak için uzaması gerekirken içeri doğru kıvrılıyor. Bu takımın kaleci antrenörü ne iş yapar? Yeterliliği nedir çok merak ediyorum.

Ancak çok potansiyelli bir çocuk. İyi bir hocanın elinde müthiş bir kaleci olabilir.

artvints
06.05.2018, 12:18
kaleyi kaybediyor. iyi kaleci şut açılarını çözer özellikle uzak şutlarda zorlanmaz. toplar genellikle üzerine gelir.

Doğukan Uçan
06.05.2018, 13:24
seneye 3 ve ya 2.ligde oynayan bir karadeniz takımına kiralanmalı.

Ertan 51
06.05.2018, 13:28
Önündeki elemanlar kafasında futbolu bitirmiş. Yapabileceği pek bir şey yoktu.
Ben de böyle düşünüyorum,

Şanssız çocuk,
kötü takımın kötü zamanında geçti kaleye,
bu durum yazık belki tüm futbol yaşantısını etkileyecek.

Gökhan Balcı
06.05.2018, 13:31
İşi çok zor ama unutulmasın ki tolga da bu dönemlerden geçti. Uğur çok şanssız bir dönemde kaleye geçti elinden geleni yapmaya çalışıyor ve yaz kampının ona iyi geleceğini düşünüyorum. Geçen hafta çok iyi performans gösterdi demek ki bu adamda bir şeyler var. Defansın leş olduğu çok maçı kurtaran bir onur gerçeği göz önüne gelebilir ama belki uğurun biraz daha zamana ihtiyacı vardır.

ihsan candas
06.05.2018, 14:11
Yakın veya uzak gelecekte Trabzonspor kalecisi olacak evsafta bir oyuncu değil.

Ozan Yılmaz
07.05.2018, 12:26
Yine berbat bir kalecilik performansı sergiledi

artvints
10.05.2018, 14:38
https://youtu.be/oNha14eE51w

İ. SARAL
10.05.2018, 16:54
https://youtu.be/oNha14eE51w

Kaleci şov yapmış.

Emre Veli
13.05.2018, 12:51
Nolur çıkma kalan maçlara ya.

bursa maçı ilk yarı sonu ekleme: net kötü kaleci, net.

Emre B.
13.05.2018, 16:56
Üstüne gelen topu kontrol etmesi bile sıkıntı. Az biraz köşeye gittiğinde zaten gol.

Uğur Ö.
13.05.2018, 17:59
Kalecide refleksin sonradan gelişebileceğine inanmıyorum. O yüzden zorlanmamalı bence kiralanmalı. Topa hamle süresi çok uzun. Tutabildiği pozisyonlar ya iyi yer tutuyor elini kolunu rastgele açıyor yada yan toplar.

selcuk
13.05.2018, 18:07
iyi performans, 1 sektirdigi top disi hatasiz oynadi

teke tekte battalla gibi tecrübeli adami yendi, cok iyi 2 orta kesti

ve istatikciler benim gibi degerlendirdiyse 3 kilit pas atti, bu Türk futbol tarihinde rekor olur, bakalim istatistikciler nasil degerlendirdi

Sefer A.
13.05.2018, 18:11
ya o Yusuf Erdogan'in dandik vurusunu esteban sektirse etmedigimiz küfür kalmaz yaa...
hee ayagi iyi, yan toplarda da fenâ gözükmüyor, ama refleks ve topu tek hamlede kurtatip sektirmeme konusunda sifir

selcuk
13.05.2018, 18:15
ya o Yusuf Erdogan'in dandik vurusunu esteban sektirse etmedigimiz küfür kalmaz yaa...
hee ayagi iyi, yan toplarda da fenâ gözükmüyor, ama refleks ve topu tek hamlede kurtatip sektirmeme konusunda sifir

esteban kac yasinda, bu cocugun 12 kati para aliyor

ve korkma, ugurcanda bu hatayi tekrarlarsa onada söveriz

su an tecrübe topluyor diye geciktiriyoruz...

Mert Oğuzlu61
13.05.2018, 18:17
Kulübe için yeterli ama yer tutma problemini çözmesi lazım, top başka yerde kendisi başka yerde biraz gariplik oluyor. Çalışsın eksiklerini kapatsın, ucuz ucuz otursun kulübede. Hazır tutsun kendini, Onur yokken lazım olacak. Kulübeye kaleci almakla uğraşamayız milyonluk yedek kaleci devri bitmeli, hiç gerek yok.

artvints
13.05.2018, 18:20
top kullanması çok acayip, güven kazandıkça hava topları daha iyi olur. bu özellikleri kenarı atamayız. üzerinde duracağız. kaleyi kaybetmek tamamen zihinsel bir durumdur. iyi bir kaleci antrenörü, doğru antreman tekniği, maç alışkanlığı ve en önemli damarlarda gezecek özgüvenle kaleci olunur. 27 yaşında iyi kaleci olsa 10 sene kullanma imkanımız var.

Oğuz B.
13.05.2018, 18:20
Bazı toplar görüldüğünden daha risklidir. Olmayacak toplar içeri girebilir. Geçen hafta Robinho'nun gol olan vuruşu gibi. Kalecilik şakaya gelmez.

Öğrenerek, gelişmeye devam.

diskus
13.05.2018, 21:08
Seneye kesinlikle oynayacagi bir takima gitmeli.Trabzonspordaki baskiya dayanamaz su anda.

Ozan Yılmaz
13.05.2018, 22:08
En büyük artısı tüm oyuncularımızın rahatlıkla geri pas yapabileceği bir liman gibi olması

Berke6198
13.05.2018, 22:12
Degajları ve oyun içinde ileriye attığı uzun toplar çok isabetli ancak büyük takım kalecisi kesinlikle değil. Bir kalecinin kötü form göstermesi başka, kumaşının buraya uygun olup olmaması başka. Yan toplarda ve ayak hakimiyetinde fena olmamasına rağmen reflekslerinin inanılmaz yetersiz olması ciddi şekilde düşündürüyor beni.

Üstelik bu kaleci 23 yaşına girecek. Bana kalırsa elden çıkarıp, 2. kaleci olarak Arda'yı tutmalıyız.

ÖmürKaradeniz61
13.05.2018, 22:24
Tüh ya bu çocuk güzel performans gösteriyor yandık desenize nerden çıktı bu adam şimdi.Pardon büyük takım kalecisi olamazdı dimi!!

DeAgLeMaNyAq
13.05.2018, 22:46
Kaleci dediğin heybetli duracak ve rakibini korkutacak. Ne yazık ki Uğurcan da bunu göremiyorum. Ama yine de gelişmesi için önünde uzun yol var...

artvints
13.05.2018, 23:27
golde o kadar büyük bir duruş hatası yokmuş, direk dibine çarparak gitmiş. avrupa'ya gitseydik maç trafiğinda baya şans gelirdi. sadece lig ve kupa olunca olmuyor.

selcuk
13.05.2018, 23:39
Degajları ve oyun içinde ileriye attığı uzun toplar çok isabetli ancak büyük takım kalecisi kesinlikle değil. Bir kalecinin kötü form göstermesi başka, kumaşının buraya uygun olup olmaması başka. Yan toplarda ve ayak hakimiyetinde fena olmamasına rağmen reflekslerinin inanılmaz yetersiz olması ciddi şekilde düşündürüyor beni.

Üstelik bu kaleci 23 yaşına girecek. Bana kalırsa elden çıkarıp, 2. kaleci olarak Arda'yı tutmalıyız.

niye as kaleci olarak düsünüyoruzki

onurun 2 yili daha var, pesine arda alir 19 yasinda

arkadan adem enes ibrahimagaogluda geliyor, u16 finallerinde 1 gol bile yemedi....

ugurcan en kötü tolga gibi kariyerini 2. kaleci olarak gecirir...

İ. SARAL
14.05.2018, 09:47
Yedek kaleciye fazla para vermeye gerek yok. Bu çocuk dursun işte.

selcuk
18.05.2018, 20:01
tartismasiz macin adami

cok kez dedigim gibi özellikle uzun mesafede ayagi gol ve asist yapacak seviyede

bugün ilk asistinide yapmis oldu

oynadigi 4-5 macta ligin en cok kilit pas ve tek asist yapan kalecisi oldu yalnis bilmiyorsam

DeAgLeMaNyAq
18.05.2018, 20:17
Yan toplara cesaretli bir şekilde çıkıyor. Birebir pozisyonlarda da ayakta kalıp kolay pozisyon vermiyor. Buna rağmen hem yer tutmada hem de topları sürekli sektirmekte sıkıntıları var...

selcuk
18.05.2018, 20:21
22 - 05.04.1996 doğumlu Uğurcan Çakır 2014/15 sezonunun başından bu yana Avrupa'nın beş büyük ligi ve Süper Lig'de asist yapan en genç kaleci oldu. Geliyor.

https://pbs.twimg.com/media/DdfqkG4V4AEOpZ5.jpg

1 Antwort41 Retweets177 Gefällt mir
Antworten

artvints
18.05.2018, 20:55
Damdoy antalya maçinda golü atsa 2 asisti vardı. Sene başından beri oynasa direk burak'a atacaği paslarla gol arardik. Rıza ortasaha falan hiç uğraşmazdi.

İ. SARAL
18.05.2018, 21:26
Onur abisine yan top ve pas çalışması yaptirmali.

Fatih Çelik
18.05.2018, 21:27
Onur abisine yan top ve pas çalışması yaptirmali.

Onur'dan top kurtarmayı tutmayı falan öğrensin de öğretir.

Ozan Yılmaz
18.05.2018, 22:24
Bir var bir yok işte. Bugün iyi gözüktü fakat güvenip yola çıkılacak gibi değil.

selcuk
18.05.2018, 22:40
Bir var bir yok işte. Bugün iyi gözüktü fakat güvenip yola çıkılacak gibi değil.

vallahi 4 mactaki gelisimi ortada, 10-15 mac oynasa ne kadar daha geliseceginin göstergesi

özellikle iki sene önce tff de bire birde yaptigi hatalari herkes izleyebilir, simdi neler yaptigi ortada

avrupada yetenegin tanimlamasi= hizli ögrenme göstergesi

bu 4 macta gelisimi ne denli yetenekli oldugunun göstergesi...

Gökhan Balcı
18.05.2018, 22:44
belki de mevkisini değiştirip forvet falan yapmalıyız :/ ayakları gerçekten çok iyi. en son cordoba gelmişti böyle. ihtiyacı olan tek şey daha fazla maç. ne ondan ne ardadan vazgeçmemeliyiz.

Giallorossi
18.05.2018, 23:19
Ptt 1. liginden bir takima kiralanmali. En az 20-25 mac oynayabilecek bir takima

selcuk
19.05.2018, 04:08
ofansiv kalecilik

ugurcan 4 kilit pas, 1 asist

lung 3 kilit pas 1 asist

riou 1 kilit pas, 1 asist

haydar 1asist

volkan demirel 2 kilit pas

onur 2 kilit pas

ferhat 2 kilit pas

günay 1 kilit pas

rochet 1 kilit pas

muammer 1 kilit pas

farnolle 1 kilit pas

boffin 1 kp

arikan 1kp

Onur Akyüz
19.05.2018, 04:10
Sonunda asisti yaptı.

Çok iyi maç çıkardı.

sasone
19.05.2018, 04:13
Oynadıkça guven gelmiş çocuga,ilk baştaki acemilikler,tedirginlikler yok olmuş.
Yan top alıyor,kale çizgisinde uyumuyor,buranın hakimi benim diyor.

serdaracıl
19.05.2018, 10:18
Hadi bakalım

Yiğit SARI
19.05.2018, 10:53
Yahu karabük'tü rakip. Kiralanmalı

selcuk
19.05.2018, 12:26
Yahu karabük'tü rakip. Kiralanmalı

alakasi ne

saha oyuncusu degil bu, kaleci

sen poziyon verdin o cikartti, kalecilik bu

Uğur KÜÇÜK
19.05.2018, 12:37
Onur seneye de olacağına göre 2. Kaleci olarak kalmalı.
Bence oynadıkça gelisen bir futbolcu.
4 maç gibi kısa bir sürede bile kendini gelistirdi.
Seneye Türkiye Kupası maçlarında as kaleci olarak oynamali.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
19.05.2018, 14:04
bu sikecilerin transferi icin ugrastigi ertac

http://tr.beinsports.com/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2017-2018/34/yeni-malatyaspor-3-2-kayserispor-mac-ozeti

dün cokca övülen caglar akbabayida canli izledik

ugurcan bunlara 10 basar

Mert Pasa
19.05.2018, 15:21
henuz kendini ispatlamadi ama kotu birseyini de gormedik ayrica kulup icinden referanslari cok iyi,

insallah umitlerimizi dogrultur

hay1699
19.05.2018, 16:26
Herkes yorumluyor, ben de bir bakayım dedim... Adamın profesyonel maç tecrübesi 20 maç falan... Hele sabır. Fiziği, topu oyuna sokuşu gayet iyi... Tecrübe kazandıkça olur inşallah.

Mert Acar
20.05.2018, 12:29
2. kaleci olarak pek güven vermiyor bana.Hayırlısı.

Ozan Yılmaz
01.06.2018, 18:38
OptaCan@OptaCan (https://twitter.com/OptaCan)

1 - Süper Lig'in 2017/18 sezonunda asist yapan kaleciler:
Uğurcan Çakır (vs Karabükspor)
Haydar Yılmaz (vs Başakşehir)
Silviu Lung Jr. (vs Bursaspor)
Remy Riou (vs Gençlerbirliği).

Ayak.

Semih GÜL
02.06.2018, 02:37
kesinlikle çok yetersiz

diskus
11.09.2018, 23:36
Tebrikler, Ümiz Milli takimda bugün Isvec a karsi ilk onbir oyuncusu olarak oynadi.

diskus
23.09.2018, 23:33
Herkes Esteban diyor bende Ugurcan diyorum.Kaybedecek neyimiz kaldiki?

İ. SARAL
24.09.2018, 10:11
Herkes Esteban diyor bende Ugurcan diyorum.Kaybedecek neyimiz kaldiki?

Olabilir. Böyle zamanlarda bir kaleciyi kazanabiliyorsun.

Harun-61
24.09.2018, 10:28
kesinlikle çok yetersiz

Oynayarak anca tecrübe kazanabilir.

batuhanTs
26.09.2018, 23:41
kaleye uğurcan geçeceğine boş bırakalım daha iyi bu kadar kalitesiz bir oyuncu görmemiştim

Özkan Şentürk
12.10.2018, 23:21
Ümit millide Fransa'ya karşı harika maç çıkarıyormuş

ilelebeTS
12.10.2018, 23:36
Son dakikalarda yedik ve 1-0 yenildik, Uğurcan bayağı top çıkardı. Bunların içinde karşı karşıya gol pozisyonu da var.

Mustafa YILMAZ
13.10.2018, 01:39
Süper Lig
â€

@TFFSuperLig
2 sa.2 saat önce
Daha fazla
Hazırlık maçı

86' Fransa U21 0-0 Türkiye U21

Trabzonsporlu Uğurcan Çakır, tarihi bir maç çıkarıyor. Fransızların 20'nin üstünde şutu, 10'un üstünde kaleyi bulan şutu var. Uğurcan hepsini kurtardı. İki defa karşı karşıya pozisyonda gole izin vermedi.

buda dursun burada.

forumda çok kaliteli yorum yazanlar var :D hani yorum yazacaklarına boş bıraksınlar daha iyi

Ufuk
12.11.2018, 21:14
Umarım Esteban fantazisi yapmadan Uğurcan şans bulur. Fb karşısında oynaması büyük bir şans da olabilir, bir süreliğine üzerini de çizebilir. Hayırlısı olsun hadi. Milli takımdaki son performansı ile çok konuşulmuştu.

Yiğit Gayretli
13.11.2018, 08:58
Sıra sende evlat. Umarım baskının altında ezilmezsin.

İlker Yazıcıoğlu
13.11.2018, 09:03
İşte fırsat...
Göster kendini...

Harun-61
13.11.2018, 12:22
U21 Fransa macinda ki kurtarislarin hala hafizalar da.

Bu firsat ömür de kac kere gecer insanin eline.
Allah cc muafak etsin

batuhanTs
13.11.2018, 21:35
Kollarinin islevini cozemedim umarim kendisi ne ise yaradığını anlamıştır

nirvana ovalari
13.11.2018, 21:43
Başaracaksın. İnanıyorum sana.

Kadir
13.11.2018, 22:56
Siz bu kardeşimiz oynayacağına mı inanıyorsunuz? Kebapçı Estebanı izlemeye hazır olun.

Kemal Öztel
14.11.2018, 13:37
Uğurcan'ın önceki lig maçları bana hiç güven vermiyor. Şu ana dek Süper Lig'de 6 maça çıkmış 1'inde gol yemezken diğer 5 maçta 12 gol yemiş. Saçma gelebilir ama 34 maça vurursak 68 gol eder...

Mert Acar
14.11.2018, 14:12
Uğurcan 22 yaşında... Eline bir fırsat geçti.
Ya değerlendirir kalenin sahibi olur. Ki bu kendi elinde. Ya da yok olur gider.
Ben pek ışık göremedim ama övenler var. Bakalım artık genç kategorisinden çıktı.

Gökhan Balcı
14.11.2018, 14:35
Güven vereceğine inanmak istiyorum. Geçen sene panik oluyormuş gibi gelmişti bana. Çok zor topları çıkarıp acayip kolay goller yemişti. Bence bir şeyler var adamda. Deneyip görmek iki üç maçta da asmamak lazım.

Yiğit SARI
14.11.2018, 14:45
Güven vereceğine inanmak istiyorum. Geçen sene panik oluyormuş gibi gelmişti bana. Çok zor topları çıkarıp acayip kolay goller yemişti. Bence bir şeyler var adamda. Deneyip görmek iki üç maçta da asmamak lazım.

Gibi mi gelmişti? Kaleye gelen her top gol oluyor gibi gelmişti diye düzeltsen daha iyi :D

Bakalım umarım ben de burdayım dediği maç olur. Baya ihtiyacımız var.

Gökhan Balcı
14.11.2018, 15:10
Gibi mi gelmişti? Kaleye gelen her top gol oluyor gibi gelmişti diye düzeltsen daha iyi :D

Bakalım umarım ben de burdayım dediği maç olur. Baya ihtiyacımız var.

Cidden iyi toplar da çıkardı ama :D korku mu var stres mi maç eksiği mi hepsi mi bi arada bilmiyorum ama adam tutabileceği topları yiyordu. İnşallah bu fırsatı iyi değerlendirir de yeni bi kalecimiz olur bedavadan

Vkgz
14.11.2018, 19:44
Fenerbahçe maçında başarılar diliyorum

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

titanic
14.11.2018, 20:03
çoluk çocukla olacak iş mi bu:)

jairzinho
15.11.2018, 01:42
fb maçı ile başlaması doğru tercih olmaz.riski daha az maçlarda denenebilir.

Tayfun
15.11.2018, 09:20
Buna da hiç mi hiç güvenmiyorum, bu da ayrı bir kova

Faik Yılmaz
15.11.2018, 09:38
Yiyeceği 1-2 hatalı golde darağacına çıkarılmayacapını bilsem Uğurcan kaleye geçsin derdim ama kariyerine yazık olur sakın geçmesin....

nbay
15.11.2018, 10:34
Şansa ihtiyacı var,fener macini atlatirsa alip yürür bence
kalecilik yetenekleri yeterli bence,gelişmeye elbet devam edecektir.
En önemli artısi ayağı çok iyi.bu şu anda hiç bir yerli kalecide yok.

murmut
15.11.2018, 11:12
Buna da hiç mi hiç güvenmiyorum, bu da ayrı bir kova

Fransa-Türkiye U21 macinin tekrarini izlemeni tavsiye ederim

Tayfun
15.11.2018, 11:50
Fransa-Türkiye U21 macinin tekrarini izlemeni tavsiye ederim

İzledim yapmış birkaç güzel kurtarış.

Kalede olduğu hiçbir maçta güven duymadım, geleni gideni alıyor içeri, Esteban da aynı Onur da aynı.

Kaleci şart takıma.

Çağatay96
17.11.2018, 21:19
Kendisi ilerde iyi bir kaleci olur inşallah tek eksiği kalas,biraz daha esnek olması lazım OBLAK gibi..

mmert
18.11.2018, 10:16
Traşı bırakalım Fransa maçında da her topu sektirmiiş saçma yerlere çelmiş. Kalecinin iyisi zor yetişiir zaten. Şu an vasat altı, vasat olabiiliirse takımda yer bulur.

Oğuz B.
23.11.2018, 21:10
Eline geçen şansları ne yazık ki iyi kullanamadı. Bir daha gelir mi? Bakacağız.

Fatih Çelik
25.11.2018, 13:12
Ligde Esteban'dan kötü nadir kalecilerden hala genç, fırsat vs deniyor.

murmut
25.11.2018, 18:06
Esteban'in oynamasini isterdim, ama yine de sana destek olacagim.
Umarim hayatinin macini cikarir ve formayi kaparsin. Allah yardimcin olsun...

DeAgLeMaNyAq
25.11.2018, 21:24
Kritik bir kurtarışı vardı onun haricinde çok fazla iş düşmedi...

omondoles
25.11.2018, 21:25
Bana pek güven vermedi. Ayağı ve yan topları iyi gelmedi bana.

pReN@_61
25.11.2018, 21:52
Zor ve psikolojik olarak çok ağır bir maça çıktın, ayağına sağlık

Fatih Çelik
25.11.2018, 22:00
Pek is dusmedi ama pek de güven vermedi.

Ozan Yılmaz
25.11.2018, 22:05
kritik bir kurtarışa imza attı, sezon boyu şansın bol olsun destek olacağız da!

Mert Oğuzlu61
25.11.2018, 22:06
Frey in şutunda cok iyi uzandi, yeseydik 2-2 olacak dunya basimiza yikilacakti.

Arif Timurcioğlu
25.11.2018, 22:29
Uğurcan nasıldı arkadaşlar daha oldu demek için erken ama olur mu bu adamdan?

Oğuz B.
25.11.2018, 23:07
Bir kere iş düştü onda da çok iyiydi.

Mesut
25.11.2018, 23:52
Devamlı forma giydiği sürece daha da iyi olacaktır ben Uğur'a güveniyorum.

zafer6161
26.11.2018, 00:28
koyu onur cu olarak açık söyleyeyim o top goldü. ..

İ. SARAL
26.11.2018, 00:32
Çok güzel çıkardı, bravo.

Mehmet BAŞ
26.11.2018, 00:39
Vakti zamanında bu çocuğa sallayanlar bugün yalamaya başlamış! (Herkes üzerine alınmasın. Bilen kendini biliyor.)

Dawsofield
26.11.2018, 00:46
onurun ilk çıkışı da 2-0 lık bir fenerbahçe galibiyetiydi yanılmıyorsam :)

pReN@_61
26.11.2018, 01:00
Bakalım ilk 11 e düşünülecek mi sonrası için

İyi maç çıkardın tebrikler....

Emre Veli
26.11.2018, 02:59
Bakalım ilk 11 e düşünülecek mi sonrası için

İyi maç çıkardın tebrikler....

hoca net 11'de düşünüyor kendisini.

sommers
26.11.2018, 03:05
onurun ilk çıkışı da 2-0 lık bir fenerbahçe galibiyetiydi yanılmıyorsam :)

doğru 2007-2008 son maç Yattara şov yaptıydı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdaracıl
26.11.2018, 08:50
Normalde o topun gol, bizim de kahrolmamız gerekirdi. Trabzonsporluluk bunu gerektirir. Dengemizi bozdun, sudan çıkmış balığa döndük

OrkHun
26.11.2018, 09:04
80 dakika eline doğru düzgün top değimemiş kalecinin o dakikada öyle bir kurtarış yapması çok iyiydi.

onur beklentimi o kadar dibe çekmiş ki, yan topta çıkıp alınca falan neuer izlemiş gibi oluyorum.

gördüğüm kadarı ile çizgiye de yapışmıyor.

son olarak da ayağı güçlü bayağı. orta sahayı zor geçiren onur'dan sona bir garip geldi. kasmadan karşı yarı sahanın ortasına sert düşürüyor topu. az asılsa direkt şut çekecek karşı kaleye neredeyse..

Mehmet Fatih Yavuz
26.11.2018, 09:20
O kurtarış psikolojik olarak kendine güvenini kazanmasını sağlayacaktır . (inşaallah)

Çok az pozisyon geldi, yan toplarda nasıl hareket ettiğini-edebildiğini henüz görme fırsatımız olmadı.

Ayağı nasıl o da tam anlaşılmadı. Heyecanlıydı..

Kumaş var.
Boy pos maşaallah.

Hayırlısı...

TSelif
26.11.2018, 09:26
Aferim çocuk ... :alkış:

Uğur Ö.
26.11.2018, 10:49
Normalde ayağı hem güçlü hemde asist gibi toplar atabiliyordu ama dün sanırım çok az top geldiği için yapamadı o işleri :)

Artık frikik oldu mu tırsma en azından olmuyor.

Yiğit SARI
26.11.2018, 11:49
Açıkçası ufak tefek pozisyon hataları hala var savunma 2-3 top çıkardı kaleye yönelen Uğurcan'a dikkat etmeyi çalıştım pek güvenilir durmuyordu. Kurtardığı top iyiydi baya dopingi olsun.

Harun-61
26.11.2018, 12:17
büyütmeye gerek yok, Fatih bu yasda Istanbulu feth ediyordu. Yillardir bu mac'da oynamak icin idamlara cikiyorlar.
ayaklari yere basmalari lazim.

Sir ünal Karaman :)

yasinylmz
26.11.2018, 12:37
Yay gibi kaleci. Uzun ve esnek. Ayrıca ayakları çok iyi. Dün gereksiz yere gelen her topu dikti heyecanına bağlıyorum. Üzerine eğilirse geriden oyun kurma konusunda bize çok fayda sağlar. Gerçekten ayakları çok çok iyi.

Yiğit Gayretli
26.11.2018, 14:03
"Bir tane top geldi onu da çıkardı" demek kolaycılıktır.

Kaleci kurtara kurtara ısınır, motive olur. Koca maç isabetli şut gelmemiş bir kalede duran kaleci oyundan soğur, konsantrasyonu kaybolur. Böyle durumlarda maçın içinde kalabilmek de meziyettir. Bu açıdan Uğurcan başarılı bir maç çıkarmıştır.

Adem Akyüz'
26.11.2018, 14:05
Tek pozisyonda iş düştü, onu da kurtardı. Bundan sonraki haftalarda da iyi olur umarım.

Çağatay96
26.11.2018, 17:17
2 pozisyonda hatası var. Biri gol oldu. O hata şudur. Orta acıldı arka direge kadar kosuyorsun ama bir iki adım fazla yaklasıyorsun arka direge ondan sonra verilen pasta kaleyi açtın koşup yakalamaya calısıyorsun kaleyi net olarak fazla adım attı obur koseye. Diger hatası yine aynı hata topu kurtardın ama kurtardıktan sonra yine koştun kaleyi açtın,,slimani boş kaleye vursa iyi iş çıkartmış olmayacaktın.. Adımlama olayını düzelt inş...

Çağatay96
26.11.2018, 17:21
"Bir tane top geldi onu da çıkardı" demek kolaycılıktır.

Kaleci kurtara kurtara ısınır, motive olur. Koca maç isabetli şut gelmemiş bir kalede duran kaleci oyundan soğur, konsantrasyonu kaybolur. Böyle durumlarda maçın içinde kalabilmek de meziyettir. Bu açıdan Uğurcan başarılı bir maç çıkarmıştır.
Kaleyi bir iki adım fazla boşaltıyor,,,slimani boş kaleye niye vurdu kaleyi açtı hata idi.. tabii genç heyecan var,,bir de gol de de arka direğe fazla gitti net olarak gözüküyor izlerseniz... Düzeltmeli. Düzeltirse iyi olur

Tuğrul
26.11.2018, 20:13
İlk maçın heyecanı ile olumsuz bir intiba edinmek istemiyorum.

Velakin kontrol-dripling-pas teorisini pratikte yapmaz ise kalıcı olması zor.

Her topu gelişigüzel uzaklaştırarak topu rakibe verdiğimiz gibi tempo'yu ayarlamak, diri kalmak ve oyun hakimiyetinden yoksun kalıyoruz.

Kurtarışlar kalecinin günlük performansına göre değişir ama teknik-yetenek olmazsa uluslararası kaleci olamazsın.

Devra arasına kadar performansı belirleyici olacak. İyi işaretler vermez ise Fabri kalibresinde kaleci alınmalı

artvints
27.11.2018, 15:16
ayağı güçlü ama kısa pasla oyunu başlatması nasıl görmek lazım.

Cengiz Çubukcu
29.11.2018, 07:48
en az 10 maç oynamalı karar vermek için ama olacak inşallah bu iş...

Burçak
29.11.2018, 14:20
Onur geldiğinde 3. kaleciydi. Şans buldu değerlendirdi ve durum ortada..
Yusuf ekici problemi sonucu zoraki kadroya dahil edilenlerden olmuştu. son maçta ekicinin hali ve Yusufun durumu ortadaydı..
Abdulkadirin ilk resmi maçına çıktığı anları hatırlayın.. Şimdi sahadaki hırsına yeteneklerine..
Şans vermeliyiz. Gençlere o fırsatı vermeli kararı onlara bırakmalıyız. ya fatih Tekke Gökdeniz olursunuz ya da Ali Şen Kandil Barış Memiş vs.

Oğuz B.
01.12.2018, 21:05
Tebrikler aslan parçası.

omondoles
01.12.2018, 21:08
Yan toplara çıkıp alması lazım. Çalışması lazım yan toplara.

Ozan Yılmaz
01.12.2018, 21:09
Bir degaj harici gayet iyi oynadı

DeAgLeMaNyAq
01.12.2018, 21:10
Yan toplardaki cesareti önemli fakat oyunu degajla hızlı başlatma düşüncesini çok fazla zorlamamalı. Henüz o seviyede bir takım olmadığımızdan attığı toplar genelde kayboluyor. Ayrıca sakatlandığı pozisyon ne kadar gerçekçi bilemiyorum ama son FB ve bu maçın sonundaki yere yatmaları, diğer takım taraftarları tarafından çok fazla hakarete kalmasına sebep oldu...

Numan Yerlikaya
01.12.2018, 21:10
Kısa kalan top kötü bitebilirdi. Ayakları iyi değil bence geliştirir inşallah Onur dan çok çektik

Togrul
01.12.2018, 22:22
Her tülü eksiğe eyvallah. Zamanla düzelir. Güzel meziyyetleri var.
Fakat büyük takım kalecisinin psikolojisi mutlaka sağlam olmalı. Kendisine güvenmeli. Büyük düşünmeli.
Maç sonlarına doğru oyunu soğutmalar ve basit pozisyonlarda sakatlanmaları da tecrübesizliğe bağlayalım. Aksi durumda büyük takım kalecisi olunmaz.

Sefa
01.12.2018, 22:47
Ayağı iyi değil mi adam kaleye yolluyor topu :)

Sefa Murat Dokuz
01.12.2018, 22:56
Hiç sırıtmıyor Maşallah

Mert Acar
01.12.2018, 23:08
Yorum yapmak için erken umarım iyi olur...Bugün bir topu tutamadın top kornere gitti Allahtan ağzım yüreğime geldi.

İ. SARAL
01.12.2018, 23:21
Maşallah.

diskus
02.12.2018, 00:06
Cok calisman lazim.

Vkgz
02.12.2018, 00:14
İki maç iyi geçirdi . Ama iki rakipte çok kötüydü . Verdiği iyi sinyaller üst level maçlarda devam eder inşallah

Yavuz Hasan
02.12.2018, 01:00
maşallah fener maçında özellikle çok korktum ama çok rahat bir maç geçti bu maçta rahat geçti maçların bölye geçmesi çok iyi kendine güveni artıyor iki maçta da çok az iş düştü belki ama güven verdi

İsmail Sezgin
02.12.2018, 02:19
Kaleci şansı yanında şimdilik. 1-1'lerdeki duruşu güven vermiyor onun haricinde gayet güven verdi 2 maçtır.

artvints
02.12.2018, 02:23
mensah'ın şutunda kaleyi dolduran bir görüntü verdi. uzaktan şutlara uçmak yerine bu şekilde iyi yer tutup karşılamak güven verir.

A.Gökhan AKIN
02.12.2018, 09:27
Onur'da hiç görmediğimiz çıkıp yan top alma meziyetinin aslında bir kalecide var olabileceğini gösterdi bize...

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2018, 10:24
Her tülü eksiğe eyvallah. Zamanla düzelir. Güzel meziyyetleri var.
Fakat büyük takım kalecisinin psikolojisi mutlaka sağlam olmalı. Kendisine güvenmeli. Büyük düşünmeli.
Maç sonlarına doğru oyunu soğutmalar ve basit pozisyonlarda sakatlanmaları da tecrübesizliğe bağlayalım. Aksi durumda büyük takım kalecisi olunmaz.

Böyle bir argümanı neye göre belirlediğinizi anlamadım. Ihtiyaç halinde, yani baskı yeme riski gördüğünde oyunu soğutmak, tam da büyük takım kalecilerinin yapması gereken şey.

Her maç 3-0, 5-0 gitmez.

Bazı maçlarda riskli skoru oyunu soğutarak korursunuz ki bunun da baş aktörü kalecidir.

Bu maçta da güven verdi.
Kaleci şansı yerinde.
Çıkıp aldığı yan toplarda ise şükür namazı kildiracak cinsten bir aydınlanma yaşadık. :)

Kemal Öztel
02.12.2018, 10:25
Kaleciden yıllardır şansımız tutuyor. Tek bir hataya düşmemiz lazım bu çocuğa 22-23 yaşında 8-10 m euro teklif gelirse Avrupa'dan satılmalı. Aynı hatayı Onur da da yaptık. Değerini bulan değer kaybetmeden, formu düşmeden Avrupa'ya gitmeli hem oyuncu hem kulüp için bu hataya düşmeyelim

Adem Erdoğan
02.12.2018, 10:33
Özgüveni aşırı dozda. :)

Uğur KÜÇÜK
02.12.2018, 10:36
Inanilmaz derece kendine güveniyor.
Bazi maçlarda belki bu olay bizim başımızı yakabilir ama gelecek adina umut veriyor bana bu durum.
Cok mu yetenekli...
Bence hayir ama uzun yillar sonra kalede sağlam bir kalecimiz var..
Insallah böyle devam eder.

Enaldo61
02.12.2018, 11:41
Hata yapsa da kaybetmememiz gerek, olacak bu çocuk, 7 8 sene götürür bizi, yeter ki inanalım.

Beypba
02.12.2018, 13:09
Daha millet ne istiyor anlamıyorum.. Kaç senedir yan top,kornerler,Frikikler ve oyun açılışlarında görmediğimiz şeyleri gösterdi bize..

Uğurcanın ayakları gayet iyi sadece biraz daha tecrübeye ihtiyacı var..

Hiç bir zaman Onur gibi bir çizgi kalecisi olmasını beklemeyelim.. Yapısı çok farklı..

Zaman içersinde önünde oynayan geri dörtlü ile daha çok top alış verişine girecektir..

Bana hissettirdiği rahatlığı çok özlemiştim..Şansın açık olsun...

artvints
02.12.2018, 13:10
zıplayabildiği için çok farklı geldi gözümüze.

Ahmet Kara
02.12.2018, 13:12
geçen sene kalede ezik, güvensizdi. bu sene tam tersi. kalede güven veriyor.

Togrul
02.12.2018, 13:28
Böyle bir argümanı neye göre belirlediğinizi anlamadım. Ihtiyaç halinde, yani baskı yeme riski gördüğünde oyunu soğutmak, tam da büyük takım kalecilerinin yapması gereken şey.

Her maç 3-0, 5-0 gitmez.

Bazı maçlarda riskli skoru oyunu soğutarak korursunuz ki bunun da baş aktörü kalecidir.

Bu maçta da güven verdi.
Kaleci şansı yerinde.
Çıkıp aldığı yan toplarda ise şükür namazı kildiracak cinsten bir aydınlanma yaşadık. :)

Şu anda Uğurcan hamlesinin tutması takım için çok önemli. Bunun için de bazı eksikliklerini kapatması lazım. Mükemmel özellikleri olan genç bir kaleci. Oyunu soğutma güzel de profesyönelce yapılması lazım. Geçen maç bu yüzden sarı kart gördü. Ve hem geçen hem de fenerbahçe maçında o fizikte kalecinin sağlık ekibine ihtiyaç duyacak durumu yoktu. Bunlar futbolun sevilmeyen taraflarıdır. Bizim yöneticiler psikolog desteğinin önemini çoğu zaman anlamıyorlar. Milyonlarca avro takıma harcama yapıyorlar. Fakat psikolojik desteği bunun çok çok azını harcamakla temin ede bilirler.

Harun-61
04.12.2018, 11:24
Yan topa ciktigi bir pozisyon var, sanirim 1:0 dan sonra.
Özgüveni olmayan adam orda öyle hareket etmezdi. Aferin.

Tuğrul
04.12.2018, 21:46
Onur'un hallicesi gibi uzun boyu ile iyi yer kaplıyor, avantajını iyi kullanıyor.

Ancak 1.bölgede pas trafiğini oluşturmak, tempoya yön vermek için ayaklarına hakim olan kaleciye ihtiyacımız var.

Uğurcan kontrol/dripling ve pas özelliğine sahip değil.

Pres karşısında Onur gibi çok çabuk bocalayıp, pas hatası yapıyor. Top alışverişine girecek teknik becerisi yok.

Bu özelliğini geliştirebilecek düzeyi var mı muallak. Umarım zaman kaybı olmaz.

Ozan Yılmaz
04.12.2018, 22:11
2 maçta ne analizler az sabır, ayağına falan laf edilmemeli hele Onur'dan sonra. O özgüveni alsın kaleden asistler yapacak direkt olarak.

Yiğit SARI
06.12.2018, 12:31
Ayağı güçlü ama önemli olan doğru kullanması. Rüştü mesela hem elini hem de ayağını çok efektif kullanabiliyordu ki bu da potansiyel olduktan sonra elde edilebilecek bir özellik.

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse... Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.

Gökhan Balcı
06.12.2018, 13:00
nasıl ki teknik direktör değişince oyuncuların özellikleri ortaya çıkabiliyor efektif kullanılabiliyorsa kaleci için de aynı şey geçerli. İkide bir kaleci aramaktansa yerine başkasını aramayacağımız bir kaleci antrenörü almamız gerekir bence.

Ozan Yılmaz
06.12.2018, 13:10
Ayağı güçlü ama önemli olan doğru kullanması. Rüştü mesela hem elini hem de ayağını çok efektif kullanabiliyordu ki bu da potansiyel olduktan sonra elde edilebilecek bir özellik.

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse. Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.

Arkasında Arda var. Saydığın isimlerden daha fazla gelecek vaat ediyor, yeter ki işleyelim.

Yiğit SARI
06.12.2018, 15:59
Arkasında Arda var. Saydığın isimlerden daha fazla gelecek vaat ediyor, yeter ki işleyelim.

Arda'yı hiç tanımıyorum umarım öyledir. Çok genç.

Uğur Kalyoncu
06.12.2018, 17:55

Kalede nerde durcağı konusundaki problemleri de giderebilse... Sadece şeyi bilemiyorum seneye Onur ve Esteban'ı yok sayıyorum nasıl bir tercih yapılacak önüne mi arkasına mı birisi alınacak? Erce, Okan Kocuk vs.

Kardeşim yanlışın var..Rüştü hiçbir zaman ayağını efektif kullanamadı..Topa vurmayı öğrenemeden futbol hayatı bitti..Zaten bir yan toplar bir de topa vurma onun dışında mükemmel bir kaleciydi..

Yiğit SARI
06.12.2018, 19:33
Kardeşim yanlışın var..Rüştü hiçbir zaman ayağını efektif kullanamadı..Topa vurmayı öğrenemeden futbol hayatı bitti..Zaten bir yan toplar bir de topa vurma onun dışında mükemmel bir kaleciydi..

Emin miyiz buna abi ben hiç öyle hatırlamıyorum hatta aklımda kalmış yani öyle ilgili olmama rağmen adrese teslim degajlar ve autlar.

Uğur Kalyoncu
06.12.2018, 20:18
Emin miyiz buna abi ben hiç öyle hatırlamıyorum hatta aklımda kalmış yani öyle ilgili olmama rağmen adrese teslim degajlar ve autlar.

Eminiz kardeşim aynı bizim Onur işte yan toplar ve topa vurma sıfır .

Dawsofield
06.12.2018, 21:39
Onur'un hallicesi gibi uzun boyu ile iyi yer kaplıyor, avantajını iyi kullanıyor.

Ancak 1.bölgede pas trafiğini oluşturmak, tempoya yön vermek için ayaklarına hakim olan kaleciye ihtiyacımız var.

Uğurcan kontrol/dripling ve pas özelliğine sahip değil.

Pres karşısında Onur gibi çok çabuk bocalayıp, pas hatası yapıyor. Top alışverişine girecek teknik becerisi yok.

Bu özelliğini geliştirebilecek düzeyi var mı muallak. Umarım zaman kaybı olmaz.
bu bakış açısına katılmıyorum ben

bu seviyede göz önünde bulunduralacak son özelliklerden biridir herhalde kalecide top tekniği.

ekstra olması açısından değerlendirilir ama belirleyicilik atfetmek naiflik olur kanımca

İ. SARAL
06.12.2018, 22:33
Emin miyiz buna abi ben hiç öyle hatırlamıyorum hatta aklımda kalmış yani öyle ilgili olmama rağmen adrese teslim degajlar ve autlar.Rüştü nun ayaklar rezildi.

bordoylamavi
07.12.2018, 11:41

rüştü ne ayağıyla ne eliyle top çıkarmayı bilmezdi. geri paslarda abuk subuk dağlara taşlara vurmuşluğu da çoktu. en büyük artısı kurtarışlarıydı. autları degajları bile abuk subuk yerlere atardı

Yiğit SARI
07.12.2018, 21:54
https://www.youtube.com/watch?v=cSB-9p6xTqE&t=420s

Valla bilemedim. Yanlış kalmış da olabilir aklımda :D

Trapezunda
08.12.2018, 13:17
Genel olarak bu yetenekli genclerin yetismesini istiyorsak Alman Kaleci Antrenörü getirmemiz sart oglu sart, yada tercübeli Alman bir Kaleci alacaksin ve bu gencleri de yetistirecek.
Onur bu yüzden bir adim ileriye gidemedi. Ya da bu cocuklari vaktinde bir Alman ikinci ücüncü Lig kulübüne oynatma sati ile bedava bir sene iki sene kiralayacaksin. Biz de Altyapi bu konuda cok eksik.

DeAgLeMaNyAq
08.12.2018, 18:01
Bu maçta 3 kez savunma arkasına adam kaçırdık hepsinde de kalesini terk etmeyerek risk aldı ve ayakta kaldı. Tabii rakibin de net vuruş yapamadığını kabul etmek lazım. Ayrıca sol ayakla vuruş yapmayı da asla denememeli, böyle seviyelerde hata kaldırmaz gerekirse sağ ayağıyla topu taça atsın kimsenin kızacak hali yok...

Oğuz B.
08.12.2018, 18:06
Oraya bir "clean sheet" daha yazmanızı rica edeceğim.

artvints
08.12.2018, 18:30
sanki ilk pozisyonda biraz geç kalmış. rakip biraz uzun dürttüğünde çıkacaksın.

İ. SARAL
08.12.2018, 21:04
Sektirip hemen aldığı bir top var, o pozisyonda müthiş çevik.

Tuğrul
09.12.2018, 00:17
bu bakış açısına katılmıyorum ben

bu seviyede göz önünde bulunduralacak son özelliklerden biridir herhalde kalecide top tekniği.

ekstra olması açısından değerlendirilir ama belirleyicilik atfetmek naiflik olur kanımca
Kurtarış, refleks ortalama bir kaleci bile dönemsel olarak iyi iş çıkarabilir.

Fakat teknik becerin, top tekniğin yoksa uluslararası kaleci olamazsın.

Halihazır Rüştü bu nitelikten yoksun olduğu için Barca'dan postaladılar onun yerine.

Ayak tekniği mükemmel, kurtarışlarda bir günü diğerine tutmayan Valdez'i sisteme entegre ettiler.

Eskiden olduğu gibi ayakları kötü kaleciye yer yok modern futbol bunu emrediyor.

Presi iki-üç pas ile kırmak, savuşturmak ve savunmadan pas ile çıkmak için kaleci önemli opsiyon olmalı.

Uğurcan-Onur-Tolga bunu yapamaz bizim enerjimizi ekonomik kullanmak için Fabri-Muslera türünde kaleciye ihtiyacımız var

Emre Veli
09.12.2018, 00:33
Kurtarış, refleks ortalama bir kaleci bile dönemsel olarak iyi iş çıkarabilir.

Fakat teknik becerin, top tekniğin yoksa uluslararası kaleci olamazsın.

Halihazır Rüştü bu nitelikten yoksun olduğu için Barca'dan postaladılar onun yerine.

Ayak tekniği mükemmel, kurtarışlarda bir günü diğerine tutmayan Valdez'i sisteme entegre ettiler.

Eskiden olduğu gibi ayakları kötü kaleciye yer yok modern futbol bunu emrediyor.

Presi iki-üç pas ile kırmak, savuşturmak ve savunmadan pas ile çıkmak için kaleci önemli opsiyon olmalı.

Uğurcan-Onur-Tolga bunu yapamaz bizim enerjimizi ekonomik kullanmak için Fabri-Muslera türünde kaleciye ihtiyacımız var

Demek muslera... hic galatasaray maçı izliyor musun? Bence 2011 den beri hic galatasaray maci izlemiyorsun. Muslera benim ligde izledigim en kötü kale vuruşu, degaj kullanan kaleci. Ve galatasaray taraftari bundan acayip bunaliyor.

Ugurcan harika bir ayağa sahip ve cok güçlü. Cok cok eksik noktası var ama bunlardan biri ayağı degil. Geçen sene 2 asisti var yahu ugurcanin, daha ne olabilir allah askina?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuğrul
09.12.2018, 00:45
Demek muslera... hic galatasaray maçı izliyor musun? Bence 2011 den beri hic galatasaray maci izlemiyorsun. Muslera benim ligde izledigim en kötü kale vuruşu, degaj kullanan kaleci. Ve galatasaray taraftari bundan acayip bunaliyor.

Ugurcan harika bir ayağa sahip ve cok güçlü. Cok cok eksik noktası var ama bunlardan biri ayağı degil. Geçen sene 2 asisti var yahu ugurcanin, daha ne olabilir allah askina?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Uğurcan şu an için ne yazık ki Onur ve Tolga'nın prototipi.

Ayakları harika demişsin Onur'a dediğiniz gibi gelgelelim bu defekti yüzünden avrupa'dan talip olan takım çıkmadı

Dolayısı ile güllük gülistanlık tablo çizmek isterdim ama durum onu gerektirmiyor birinin kral çıplak demesi lazım.

Muslera ise top almaya, vermeye uygun yapısı var uzun vurması sahaiçi organizasyonun bozuk olmasından kaynaklı onun kabahati yok.

ilelebeTS
09.12.2018, 02:37
Çizgide kalıyor biraz. Defans hattı orta sahaya çıkmışken daha çok açılması lazım.

Tayfun
09.12.2018, 10:24
Ben halen çok güvenemiyorum top kaleye gelince

Vkgz
09.12.2018, 11:48
Şu an gayet başarılı tebrikler

Harun-61
10.12.2018, 13:46
Jahovic'in kacirdigi pozisyonda cok daha erkenden cikmasi gerekmiyor muydu ??

Uğur Kalyoncu
10.12.2018, 15:56

Kesinlikle öyle..Şuan için abartılacak bir durum yok..Freyin şutu dahil sınayacağımız bir durum oluşmadı.Bjk maçı ciddi manada ölçü olacak onun için..O topa çıkmayışı ciddi manada tereddüt ettirdi beni .

Sefa Murat Dokuz
11.12.2018, 10:32

Onur'daki bazı hastalıklar kendisinde de var. Üzüm üzüme baka baka kararmış.

Yiğit Gayretli
11.12.2018, 10:39
Fazla özgüvenli yorumlar yapıyoruz. Uğurcan'da eksik diye gördüğümüz şeylerin kendisi de farkında mıdır bilmiyoruz. Belki ağır bir kaleci olduğunu düşündüğü için çizgiye yapışmayı tercih ediyordur...

Çok üst düzey performans göstermedi 3 maçta ama kaleye çok güzel bir dönemde geçti. Yeteneğini sergilemesi için müsait ortam oluştu. Kötü goller de yiyecek muhakkak ama destek olmak şart.

Oğuz B.
11.12.2018, 18:05
Dizleri sağlam bir şekilde Onur'a bakmasında bir sakınca yok.

David_LuiZ4
12.12.2018, 23:59
Topla fazla oynayan takımlarda kalecinin defoları pek ortaya çıkmaz...Biraz daha beklemek lazım oyun içinde kader anı diyebileceğimiz kurtarışlar açısından bjk maçı ciddi bir sınav olacaktır kendisi için..

Uğur Ö.
13.12.2018, 12:18
Topla fazla oynayan takımlarda kalecinin defoları pek ortaya çıkmaz...Biraz daha beklemek lazım oyun içinde kader anı diyebileceğimiz kurtarışlar açısından bjk maçı ciddi bir sınav olacaktır kendisi için..

Fener maçında Frey'in topunu harika tuttu. Eğer motivasyonu bu şekilde giderse uzun süre sorun yaşamayacağız.

Tayfun
13.12.2018, 14:23
Bu beşiktaş maçı kendisi için iyi bir sınav maçı, diğer maçlara oranla kaleye daha fazla top gelecektir bakalım .

DeAgLeMaNyAq
16.12.2018, 21:33
Maça çok heyecanlı başladı ve zaman zaman geri paslarda sıkıntı yaşadı. Oyun içerisinde de inişli çıkışlı bir performans sergiledi. Süre geçirme sınırlarını biraz aşması haklı olarak rakip oyuncuları hırslandırdı. Son dakikadaki golde çizgide beklemeyip o topa çıkıp vurması lazımdı. Yine de sağlık olsun...

Oruç
16.12.2018, 21:35
Son dakikadaki topu çıkıp alması lazımdı. Olan oldu artık. Umarım performansını artırır.

redbul
16.12.2018, 21:36
bence şuan itibari ile kaleyi koruyacak kapasitesi yok

C.Guleryuz
16.12.2018, 21:38
Sabredilirse bence iyi kaleci olacak. Son haftalardaki performansı bende umut yarattı.

omondoles
16.12.2018, 21:44
Ben güvenmiyorum. Bunu yedekleyecek bir kaleci almalıyız. Ayrıca takım pas yaptığından mütevellit (mümkünse) pas yapan ve soğuk kanlı bir kaleci almalıyız.

Adem Akyüz'
16.12.2018, 21:47
O kadar iyi bir maç çıkarmışken goldeki hatan hiç yakışmadı.

artvints
16.12.2018, 21:47
Çok fazla basit hata yapıyor.

Oğuz B.
16.12.2018, 21:48
Vida'nın kafasını güzel çıkarttı.

unique
16.12.2018, 21:57
Yukarı seviyelerin kalecisi değil. Ayakları çok kötü. Kornerlerde duracağı yeri bile bilmiyor, rakip on direkte topa vururken Ugurcan kalenin ortasında olmayan topa hamle yapıyor. Yediği golde ve onun öncesinde Pektemek'in auta vurduğu pozisyonlara bakın göreceksiniz.

ÖmürKaradeniz61
16.12.2018, 21:58
Bence kötü bir maç çıkarttı, son gölü çıkıp alman gerekirdi.

Bayraktaroğlu
16.12.2018, 22:00
Kurtardığı güzel pozisyonlarda var. Ama hataları ön plana çıkıyor. Bunların hepsi tecrübe olacak lakin son golde öyle bir çıkış olmaz olmaz

Mesut
16.12.2018, 22:02
Son dakika golü performansına biraz gölge düşürdü.
Uzun boylu kaleci topada müdahalesi vardı ama yeterli değil yumruk ile uzaklaştırması gerekiyordu nazarlık diyelim

Arda'
16.12.2018, 22:03
Güzel kurtarışları vardı ama genel olarak Tolga Zenginin ilk zamanlarına benziyor güven vermiyor hiç

zafer6161
16.12.2018, 22:05
çok iyiydi bence.0.0 iken karşı karşıya top çıkardı. güven veriyor

Uğur KÜÇÜK
16.12.2018, 22:08
Valla bazi hatalar yapsa da...

Ben de genel anlamda beğendim.
Bu derece maddi sikintilarimiz varken as kaleci olacağı da kesin..

Cok üst düzey bir kaleci değil ama çoğu macta da bizi yakmaz bazi efsane denilen kaleciler gibi.

Calismaya devam kocum.

Moral bozmak yok.

2 tane % 100 gol olacak pozisyonu kurtarmasan, mac coktan gitmişti.

Puan kaybini sana yikmaya calisan taraftarimiza bakma sen buralari okuyorsan..

Tecrube kazanacaksin böyle oynadıkça..