PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erişim Sıkıntısı Hakkında...

Kaya
31.12.2014, 00:36
Herkese merhaba,

Dün ve bugün olmak üzere BMN Forum sunucusuna yapılan DDOS ataklar neticesinde forum erişiminde sıkıntılar yaşanmıştır. Özellikle bugün günün büyük bir bölümü forumumuz maalesef hizmet edemez olmuştur...

Teknik ekibimiz bugüne kadar yapılan en yoğun saldırı ile karşı karşıya kaldığımızı ifade etmiştir...

Muhakkak ki DDOS atakların kökten bir çözümü bulunmasa bile yapılabilecek ne varsa bunu ekibimizden talep etmiş bulunuyoruz..

Bu kapsamda sunucu maliyetimizi çok daha yukarı çekmek suretiyle bir adım atmış bulunuyoruz. Devreye sokulduğu anda daha da güçlü kalmaya çalışacağız...

Sevgiler, saygılar...

batugol
31.12.2014, 00:41
valla siteye girememek kasıyor beni

Fatih Özkan
31.12.2014, 00:44
Çaba gösteren herkese teşekkürler.
Ve kolay gelsin.

Ertan1982
31.12.2014, 00:47
zamanlama manidar.

cakalkerem
31.12.2014, 00:49
Aliskanlik yapti giremeyince boyle bir aciklama bekliyordum...

Furkan
31.12.2014, 00:52
Bütün gün acaba problem çözüldü mü diye forumu kontrol etmekle geçti :)

Hakan Yeşilyurt
31.12.2014, 01:30
site bir hızlandı sanki :) her sayfaya beklemeden girebiliyorum :)

gabriel omar
31.12.2014, 02:50
Yatın kalkın şu siteye dua edin renktaşlar.Bu sitenin dışında doğru dürüst argümanlarla tartışabileceğiniz,seviye sahibi ve derdi hakikaten Trabzonspor olan bu kadar adamın toplandığı başka bir Trabzonspor mecrası yok.

Facebook'taki yorumlara bir bakayım dedim inanın taraftarımızdan soğudum.Bu kadar sığ görüş olamaz.

Gözünü sevdiğim BMN iyi ki varsın.

Külünkoğlu
31.12.2014, 08:27
Trabzonspor ve Trabzonspor camiası için bu kadar önemli bir birliğe neden saldırıldığı anlamak için şu başlığa 5 dakikanızı ayırın lütfen http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=31154

Sonra da bu birliği muhafaza etmenin önemi ortada dururken bir "geçmiş olsun" mesajı ile geçiştirmeyelim. Elimizden ne geliyorsa onu yapalım, bu konuda yöneticilerin yönlendirmesine ihtiyacımız varsa onu da onlardan isteyelim.

Yiğit Gayretli
31.12.2014, 08:48
Bu saldırıların "Trabzonsporlu olmayan" kişiler tarafından yapıldığına emin olup, bunu kesin bir dille söyleyememek ne kadar acı...

Ertan 51
31.12.2014, 08:51
Herkese merhaba,

Dün ve bugün olmak üzere BMN Forum sunucusuna yapılan DDOS ataklar neticesinde forum erişiminde sıkıntılar yaşanmıştır. Özellikle bugün günün büyük bir bölümü forumumuz maalesef hizmet edemez olmuştur...

Teknik ekibimiz bugüne kadar yapılan en yoğun saldırı ile karşı karşıya kaldığımızı ifade etmiştir...

Muhakkak ki DDOS atakların kökten bir çözümü bulunmasa bile yapılabilecek ne varsa bunu ekibimizden talep etmiş bulunuyoruz..

Bu kapsamda sunucu maliyetimizi çok daha yukarı çekmek suretiyle bir adım atmış bulunuyoruz. Devreye sokulduğu anda daha da güçlü kalmaya çalışacağız...

Sevgiler, saygılar...
Doğru-dürüst, ok gibi adamlarla aynı çatı altında olmak,
üstüne üstlük bir de Trabzonspor gibi bir ortak paydamızın olması,
acayip değerli kılıyor BMN i,
iyilerin yanında olmaktan gurur duyuyorum,
kötülerle savaşmak için ise her türlü katkıyı yapmaya hazırım.
Sunucu ney,ddos ney bilmiyorum ama ne gerekiyorsa yanınızdayım,
benim gibi de bir sürü renktaşım olduğundan da eminim.

Kaya çok sağol gardaşım emeklerin için,emekleriniz için,
nacizane biz burdayız demek için yazdım,
selamlar sevgiler.

grigandalf1967
31.12.2014, 08:59
Geçmiş olsun ....

Kaya
31.12.2014, 09:05
Öncelikle tüm destek mesajları ve anlayışınız için çok ama çok teşekkürler...

BMN nin internet ortamında ayakta kalması adına elimizden geldiğince fikir alışverişinde bulunuyoruz...

Teknik ekibimizin lideri yani en çok iletişimde kaldığımız Ali'nin ekibinden BMN ile en çok ilgilenen bir arkdaşımız var. Saldırılara dair Ali'ye şöyle bir yorumda bulunmuş... "BMN yine ne yaptı ve yine kimi rahatsız etti..." demiş...

BMN olarak biraz hareketlendiğimiz an, bir şeyler yapmaya kalkıştığımız an her zaman olduğu gibi DDOS ataklar almaya başlıyoruz. Her bir atak neticesinde BMN nin ayakta kalması adına zaruri olarak maliyetlerimiz artıyor...

Bu kapsamda herkesten tek ricam yukarıda bulunan hareketli reklamlara (kol düğmesi reklamı değil, üstündeki) bir disiplin içinde tıklamanız... Her bir farklı reklama tıklamak BMN ye büyük katkı yapıyor ki gelen gelir direkt sunucuya harcanıyor...

Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve neşeli yıllar dilerim...

Beypba
31.12.2014, 09:08
Emeği geçen tüm renktaşlara saygılar sevgiler..

İlker Yazıcıoğlu
31.12.2014, 09:17
BMN birilerini fena rahatsız ediyor.Yukarıda Yiğit bahsetmiş.Keşke rahatsız olan kişiler arasında 'Trabzonspor taraftarı' olmasa!!!

Ahmet Kuru
31.12.2014, 09:34
Allah kolaylıklar versin.

Courage
31.12.2014, 09:45
Cümleten geçmiş olsun hepimize ....

Sitenin bu tür saldırılara karşı tedbirini arttırabilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız.

My
31.12.2014, 10:45
Bol bol reklamlara tıklamak lazım. Unuttuğumuz zaman oluyor ara ara birbirimize hatırlatalım. Bir günlük ayrılık bile ne kadar boşluk yaratıyor bizde. Derğerini bilip bu güzelim forumu desteklemek şart oğlu şart.

Yiğit Gayretli
31.12.2014, 11:07
Kahvaltıya dair bu konuyu da gündem maddesi yapabilir, soru-cevap/öneri bölümünde bizlerle düşüncelerinizi kahvaltımıza katılarak birebir iletebilirsiniz.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=48259

Murat'
31.12.2014, 11:17
İnternette Trabzonspor'un adam gibi konuşulabildiği tek yer burası, geçmişe göre çok kan kaybettiğimiz bir gerçek ancak yine de BMN benim için vazgeçilmez, siteye bağlanamayınca bir garip hissediyorum.

Mollasalihoğlu
31.12.2014, 11:57
Olayı tartışmasız biçimde çözmek için gereken meblağı şu an için vermemiz mümkün olmadığı gibi, mümkün olsa dahi o parayı bu işe vermek yerine, örneğin bir köy okuluna forma işinde kullanmak daha hoş geliyor hem kulağa hem yüreğe. Zira saldırının maliyeti yok, savunma ise maliyetli. Ve inanılmaz yüksek maliyetli savunmalar yapmadığımız sürece düşmanın bedava saldırılarını farklı yollarla savuşturmak teknik ve mali yönden daha akıllıca.

Daha mantıklı bir fiyatla kesin çözüm olmadığı sürece bu şekilde devam edeceğiz. Uzun süredir saldırılara rağmen hiçbir kesinti olmuyordu fark etmişsinizdir.

Bu bağlamda, sitemize teknik destek veren ekip gerçekten gayretli bir biçimde elinden geleni yapıyor. Yukarıda da dile getirildiği üzere, gün içerisinde farklı reklamlara 15-20 kez tıklanması ve anasayfadaki haberlerin her gün tıklanması dahi büyük bir yükü omuzlarımızdan alacaktır. Yoksa, her ihtiyacımız olduğunda üyelerimizin varını yoğunu ortaya koyduğundan ve koyacağından asla zerre şüphemiz yok.

Sibel
31.12.2014, 12:01
Bunu yapanlar Allah'tan bulsun!

Kadir Yeter
31.12.2014, 12:13
Yüreğim darlandı... hava kapalı ve yağışlı, kaldım bilgisayarın başında...

Geri mi, yüklemedim; yeni antivirüs mü eklemedim; bin türlü uğraştım... yine yok.

Bir günüm böyle geçti...

Hâlâ, site ve forumun geldiğine inanamıyorum...

Yürek darlığım bitmedi... gerçekten çok alışmışım buraya...

Zeytin- Ekmek gibi...

Çamur atanlara yazıklar; emek harcayıp çamur paklayanlara minnetler olsun...

Yönetime Saygı ile...

kadiryeter Kadir Yeter. Aralık,2014 Kavakmeydan...

tp://forum.bordomavi.net/ genel erişim sıkıntısı 1/23

Necmettin ALTUNTAŞ
31.12.2014, 13:32
Bordomavi net olmazsa bir tarafım noksan sanki.

İlyas Özdemir
31.12.2014, 19:31
içerdeki düşmanlar dışardakilerden tehlikeli olmaya başladı

Bülent AKBULUT61
31.12.2014, 20:26
Herkese merhaba,

Sevgiler, saygılar...
Kaya yapılacak şeyler varsa yapalım para gerekliyse toplayalım ben hazırım

Adem Akyüz'
31.12.2014, 21:54
BMN'siz gün geçmiyor gerçekten..

2 günden beri giremiyordum ve gerçekten çok büyük bir eksiklik oluşuyor..

Çok şükür ki şimdi girebiliyorum.. İyi ki varsın BMN !

Not: Bu saldırıları yapanlar, BMN'yi çekemeyenler yeni yılda Allah'ından bulsunlar..

Ozan Yazıcı
31.12.2014, 22:20
Bunu daha önce de yazmıştım fakat dönüş olmamıştı
Maddi imkanı olanlar bu işe el atabilir. Ben bu manada hazırım mesela.

Kamil Çakmak
31.12.2014, 23:01
Forumu engelmemeye yönelik bi takım çalışmalar yapılmıştı. Bunun içinde forum ahaliside bi takım maddi katkılarda buluşmuştu. Bir daha bu duruma düşmeyelim diye. sanırım o da yeterli olmadı.

Forumun girişine bir şey koyalım. Foruma giren önce reklama tıklamadan foruma girememeli. Varmıdır öyle teknik bi durum.?

Kaya
01.01.2015, 10:39
Çok kıymetli abilerim ve arkadaşlarım,

Böyle anlardan yanımızda olduğunuzu bilmek ve görmek çok güzel bir duygu. Yorumlarınız ve destekleriniz bizi yılmadan ayakta tutacak inancımızı tazeliyor...

Eğer gün gelir gerçekten içinden çıkılmaz bir duruma düşersek sunmuş olduğunuz seçenekleri de düşünürüz. Ancak şu an inanıyoruz ki sadece hareketli reklamlarla belli bir disiplin için sürekli tıklanmasını sağlayabilirsek bu işin altından kalkarız. Özellikle BMN olarak biz sadece hayır işlerinden üyelerimizden maddi destek alıyoruz ki bu nedenle forumun kendi işleyişindeki maddi kaynağı reklamlarımız üzerinden halletmek istiyoruz...

Bu kapsamda tüm güzel yorumlarınız için çok teşekkürler...

Dediğim gibi bir gün gerçekten çok zor duruma düşersek bu konuyu gündeme getiririz. Şimdi bol bol reklamlara tıklamaya çalışalım...

Sevgiler... ��

Sibel
01.01.2015, 12:44
Yüreğim darlandı... hava kapalı ve yağışlı, kaldım bilgisayarın başında...

Geri mi, yüklemedim; yeni antivirüs mü eklemedim; bin türlü uğraştım... yine yok.

Bir günüm böyle geçti...

Hâlâ, site ve forumun geldiğine inanamıyorum...

Yürek darlığım bitmedi... gerçekten çok alışmışım buraya...

Zeytin- Ekmek gibi...

Çamur atanlara yazıklar; emek harcayıp çamur paklayanlara minnetler olsun...

Yönetime Saygı ile...

kadiryeter Kadir Yeter. Aralık,2014 Kavakmeydan...

tp://forum.bordomavi.net/ genel erişim sıkıntısı 1/23

:):) çok güzel.

chener
05.01.2015, 13:49
Arkadaşlar ben interneti cep telefonundan kullanıyorum.siteye giremiyorum.su an Wi-Fi kullandım.siteye girebiliyorum.cep telefonuyla ilgili bağlantı sorununu nasıl giderebilirim.

Berat Akçay
05.01.2015, 14:01
Arkadaşlar ben interneti cep telefonundan kullanıyorum.siteye giremiyorum.su an Wi-Fi kullandım.siteye girebiliyorum.cep telefonuyla ilgili bağlantı sorununu nasıl giderebilirim.

Tapatalk kullanıyor musunuz ? Tapatalk ile girişlerde hiçbir sıkıntı olmuyor. Cep interneti, wifi fark etmez. Tavsiye ederim :)

Adem Akyüz'
05.01.2015, 14:04
Aynı sorun bende de var maalesef ve sadece wifi bağlı olunca girebiliyorum. Tapatalkta da durum aynı.

Opera mini uygulamasını indirip oradan girmeyi deneyin. Ben o şekilde giriyorum.

Kaya
05.01.2015, 14:36
Merhaba,

Cep telefonuna dair yaşanan sıkıntı için bilgilendirme yapıldı. Çözüleceğni düşünüyoruz en kısa sürede...

Teşekkürler...

CEMEFKER
05.01.2015, 14:42
Google ve android telefonumda kurulu olan Tapatalk programında bordomavi.net sitesine giremiyordum 3-4 gündür....

ancak çare tükenmez...teknolojinin ucu bucağı yok...yasaklı sitelere nasıl girmesinin yolunu bulduysak bunu da bulduk....

Google'den bordomavi.net ismini sorguluyorum ve Google'da bordomavi.net ile ilgili çıkan kayıtlardan EKŞİ SÖZLÜK'e giriyorum EKŞİ SÖZLÜK sitesinde kayıtlı linkine tıklıyorum ordan giriyorum :cool:

CEMEFKER
05.01.2015, 14:42
bir diğer yolu da bordamavi.net sitesinin faceebook sayfasında bulunan linki.....ancak çalıştığım yerde facebook yasaklı olduğu için ekşi sözlükten giriyorum.....

Berat Akçay
05.01.2015, 14:44
Google ve android telefonumda kurulu olan Tapatalk programında bordomavi.net sitesine giremiyordum 3-4 gündür....

ancak çare tükenmez...teknolojinin ucu bucağı yok...yasaklı sitelere nasıl girmesinin yolunu bulduysak bunu da bulduk....

Google'den bordomavi.net ismini sorguluyorum ve Google'da bordomavi.net ile ilgili çıkan kayıtlardan EKŞİ SÖZLÜK'e giriyorum EKŞİ SÖZLÜK sitesinde kayıtlı linkine tıklıyorum ordan giriyorum :cool:

Link adresine forum.bordomavi.net yazmak işini kolaylaştıracaktır abi. O kadar dolaşmaya gerek yok ekşi mekşi :)

CEMEFKER
05.01.2015, 14:48

TunnelBear veya Google Play'den tunnel yaz çıkan programlardan (spotflux, hotspot shild....vs ) bir tanesi yükle (gerçi kotalı oluyorlar genelde 500 MB) > programı telefonuna kurduktan sonra programı aç > yabancı ülkeden giriş yap > sonra bordomavi.net e girmen için tapatalk programını aç ve gir.

Hepsi bu.

CEMEFKER
05.01.2015, 14:50
Berat kardeşim haklısın, ancak ben genelde android telefonumdan giriyorum açmadığı için yukarda bahsettiğim yolu buldum...Yine de sağol.

HOPA'LI TS'Lİ
05.01.2015, 15:28
Dün tatil günüydü ve engelleme vardı.

Kim engel olmak için uğraşıyorsa Allah cezasını versin.

chener
05.01.2015, 15:43
İlginize tesekkur ederim.tavsiye edilen çözüm yollarını denemeye baslayayim.ama öncesinde söylemeden patlayacagim.bjk maçı için konyaya izin veren yonetim ve durup dururken tribünlerde istiklal marşı söyleyen taraftar lafım size: büyüksen büyük düşün büyük davran.

carantinas
05.01.2015, 18:03
bir şekide çözülebilmeli. bu işlerden anlama ama çok fazla erişim sıkıntısı oluyor yeri geliyor foruma 2 gün giremiyorum. ilgilenenlere kolay gelsin.

Yunus Güneş
05.01.2015, 21:53
telefondan girmek için opera mini indirebilirsiniz :)