PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbolcularımıza TBL All-Star Asya Karması İçin Destek Olalım

Oğuz ZEYTİN
26.12.2014, 10:25
17-18 Ocak 2015 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek All-Star 2015 Asya Karması'na Trabzonsporumuz oyuncularıncan Can Altıntığ, Gani Lawal ve Andrija Stipanovic aday.

Oy vermek için herhangi bir üyeliğe gerek yok. İşlem çok kısa sürüyor.

Şu bağlantıdan 5 gard, 5 forvet ve 2 pivot seçimi yapabilirsiniz.

http://www.tbl.org.tr/news_detail/9646

* Açık konuşmak gerekirse bu etkinliğe katılmayıp takımla çalışmalarını tercih ederim. Çünkü takımımızın önündeki yoğun maç takvimi şöyle:

27 Aralık Cumartesi - Uşak (D)
3 Ocak Cumartesi - Banvit
10 Ocak Cumartesi - Eskişehir (D)
13 Ocak Salı - Antwerp
(All Star arası)
20 Ocak Salı - Enisey
* 25 Ocak Pazar (Büyük ihtimalle cumartesi gününe alınır) - Konya (D)
27 Ocak Salı - Mons Hainut (D)
31 Ocak Cumartesi - A. Efes
7 Şubat Cumartesi - Fb Ülker (D)
10 Şubat Salı - Antwerp (D)
14 Şubat Cumartesi - Bjk
17 Şubat Salı - Enisey (D)
(Türkiye Kupası arası)
24 Şubat Salı - Mons Hainut
28 Şubat Cumartesi - Türk Telekom (D)

Mollasalihoğlu
26.12.2014, 10:27
Herkes ilgilensin rica ediyorum.

sarpcivelek
26.12.2014, 10:40
oyumuzu kullandık...

Tayfun
26.12.2014, 10:43
Oylarımızla basketbolcularımıza destek olalım, hadi kolay gelsin .

Adem Akyüz'
26.12.2014, 10:43
Oylarımızı kullandık..

Oğuz B.
26.12.2014, 10:51
Desteğe devam..

Ahmet Kuru
26.12.2014, 10:53
oyumuzu kullandık

samet aslan
26.12.2014, 10:54
oyları verdim yanlız bi sorum olacak bu Asya-Avrupa saçmalığı nerden çıktı İstanbul'un bi yakası Türkiye'nin geri kalanına karşı.. Yerli-Yabancı daha mantıklıydı zaten güçlü olanın kazandığı bi karşılaşma değil ..

Hamdi Karamahmutoğlu
26.12.2014, 10:55
Oyumuzu kullandık.

Fatih Özkan
26.12.2014, 11:01
Tamamdır.

Yiğit Gayretli
26.12.2014, 11:06
Hayde BMN!

Murat'
26.12.2014, 11:07
Oyumu gün içerisinde kullanacağım, yalnız TBF'nin yaptığı liste çok kötü, Velickovic, Hardy gibi oyuncularımızı almamışlar listeye. Bir de Asya karmasına Fenerbahçe'yi dâhil etmişler şimdi çoğu oyuncu ordan olacaklar, cidden saçmalamışlar.

Murat'
26.12.2014, 11:10
Asya Karması

Guard

Goudelock
Bogdanovic
Can Altıntığ
Earl Calloway
Marques Green

Forvet

Gani Lawal
Kenny Gabriel
Matt Walsh
Justin Carter
John Diebler

Pivot

Stipanovic
Samet Geyik

Benim oylamam bu şekilde oldu Asya karması için

Avrupa karması için de

Guard

Alex Acker
Carlos Arroyo
Chris Lofton
Furkan Korkmaz
Renaldas Seibutis

Forvet

Perperoglou
Ryan Broekhoff
Cedi Osman
Dario Saric
Jajuan Johnson

Pivot

Nenad Krstic
Gasper Vidmar

Etem Güner
26.12.2014, 11:17
oyumuzu kullandık

Oğuz ZEYTİN
26.12.2014, 11:22
oyları verdim yanlız bi sorum olacak bu Asya-Avrupa saçmalığı nerden çıktı İstanbul'un bi yakası Türkiye'nin geri kalanına karşı.. Yerli-Yabancı daha mantıklıydı zaten güçlü olanın kazandığı bi karşılaşma değil ..

Güzel nokta...

Şöyle açıklayayım: Bu yaz yapılan değişiklikle takımlar kadrolarında 6 yabancı bulundurabiliyor. Daha da önemlisi artık parkede 5 yabancıyla mücadele edebiliyor.

Haliyle ligde yerli oyuncu kalmadı. Sebep budur.

Ama bu bir dengesizlik olduğu gerçeğini önleyemiyor. Asya Karması'na 11 takım, Avrupa Karması'na 5 takım oyuncu veriyor. Şundan büyük saçmalık olamaz. İşin başında Turgay Demirel olunca sıradanlaşıyor tabii...

Şöyle olabilirdi: NBA'deki gibi Doğu-Batı gibi düşünülerek;

Batı: A. Efes - Fb - Gs - Bjk - DSK - İBB - Tofaş - Banvit

Doğu: TRABZONSPOR - KSK - TED - Telekom - Konya - Uşak - Eskişehir - Royal

şeklinde adaylar belirlenebilirdi.

*

12 oyuncu seçimi de bence sistemin olumsuz yönlerinden. Pozisyonları doğru belirlenmiş 5 oyuncu seçilebilirdi.

Ayrıca Lawal forvet değil, bu sene hep pivot oynadı... Alex Stepheson forvet değil. Lasme'yi forvet, Bjelica'yı pivot yazmışlar.

Forvet C. Davis'i pivot, pivot Elonu'yu forvete koymuşlar. KSK pivotu Palacios da forvet adaylar arasında. TED power forveti Plisnic ise pivot!

Kısacası daha aday belirleme ve takım ayrımı aşamasında ciddi kusurlar barındıran bir organizasyonla karşı karşıyayız.

Murat'
26.12.2014, 11:27
Güzel nokta...

Şöyle açıklayayım: Bu yaz yapılan değişiklikle takımlar kadrolarında 6 yabancı bulundurabiliyor. Daha da önemlisi artık parkede 5 yabancıyla mücadele edebiliyor.

Haliyle ligde yerli oyuncu kalmadı. Sebep budur.

Ama bu bir dengesizlik olduğu gerçeğini önleyemiyor. Asya Karması'na 11 takım, Avrupa Karması'na 5 takım oyuncu veriyor. Şundan büyük saçmalık olamaz. İşin başında Turgay Demirel olunca sıradanlaşıyor tabii...

Şöyle olabilirdi: NBA'deki gibi Doğu-Batı gibi düşünülerek;

Batı: A. Efes - Fb - Gs - Bjk - DSK - İBB - Tofaş - Banvit

Doğu: TRABZONSPOR - KSK - TED - Telekom - Konya - Uşak - Eskişehir - Royal

şeklinde adaylar belirlenebilirdi.

*

12 oyuncu seçimi de bence sistemin olumsuz yönlerinden. Pozisyonları doğru belirlenmiş 5 oyuncu seçilebilirdi.

Ayrıca Lawal forvet değil, bu sene hep pivot oynadı... Alex Stepheson forvet değil. Lasme'yi forvet, Bjelica'yı pivot yazmışlar.

Forvet C. Davis'i pivot, pivot Elonu'yu forvete koymuşlar. KSK pivotu Palacios da forvet adaylar arasında. TED power forveti Plisnic ise pivot!

Kısacası daha aday belirleme ve takım ayrımı aşamasında ciddi kusurlar barındıran bir organizasyonla karşı karşıyayız.

Bu organizasyon işini alan firmanın eksikliklerini saymakla bitmez.

6 seneden beri tıkır tıkır çalışan ve 2007-2008 sezonun bile bütün liglerdeki istatistiklerine ulaşabildiğimiz tbl.org.tr'yi saçma sapan bir site ile değiştirdiler, TB2L'nin istatistiklerine adam gibi ulaşılabilen bir resmî site var mı?

Birçok oyuncunun oynadığı pozisyonları yanlış yazmışlar, utanmasalar Lawal'ı guarda yazacaklarmış.

TBF batırdıkça batırıyor, her geçen gün iyiye gitmesi gerken bu gibi işler giderek daha da kötüleşiyor.

hakankurt1967
26.12.2014, 11:28
Yoğun maç trafiğinden bahsetmişsin. Gidecek oyuncularda takıma direk katkı yapan oyuncular. Rakip oyuncuları mı seçsek?

ozturk
26.12.2014, 11:34
Trabzonspor formalılara oyumu verdim. :)

Oğuz ZEYTİN
26.12.2014, 11:47
Yoğun maç trafiğinden bahsetmişsin. Gidecek oyuncularda takıma direk katkı yapan oyuncular. Rakip oyuncuları mı seçsek?

Açıkçası bu organizasyonun hiçbir özelliği yok. Ama takımımızın oyuncularının temsil edilmesi ve taraftar ilgisinin çekilmesi açısından değer verenler olabilir. Mesela geçen sene olsaydı bütün oyuncularımızın katılması için yoğun çaba sarfederdim. Ancak takımımızın menfaatini düşünürsek All-Star'ın önemi kalmıyor (bence).

8 galibiyetlik seri yaptık ya, 26 günde oynadık o 8 maçı. Yani seyahat yapmaktan antrenman yapmaya fırsat olmuyor doğru dürüst.

Özellikle All-Star'dan sonra gideceğimiz Enisey Krasnoyarsk deplasmanı tam bir eziyet olacak. Dünya'nın doğusuna saatlerce sürecek bir kış uçuşunun zorluğunu hepimiz biliyoruz. O yüzden stratejik davranıp son cümlenizi denemek kayıp olmaz (Bence).

(Umarım kendimi doğru ifade edebilmişimdir. Hassas bir konu çünkü.)

hakankurt1967
26.12.2014, 11:53
Çok iyi anlıyorum All-star bize reklam ve prestijden başka birşey katmayacak. Fakat avrupa maçları ve ligde ki seri bize çok şey katacaktır. Bence lig benim için daha önemli gelecek sene için Euroleague'e katılmak lazım illa prestij istiyorsak. Ligde de playoff da mücadele etme hakkını kazanıp bu ligin önemli takımlarından olmak Trabzonspor'umuzun adına yakşır.

İlker Yazıcıoğlu
26.12.2014, 11:59
Tabi ki kullandık.....

Mustafa YILMAZ
26.12.2014, 13:31
tamamdır verdik oyu

carantinas
26.12.2014, 13:33
oyumu verdim

Aydın Danış
26.12.2014, 13:37
Oyumuzu kullandık

Oğuz ZEYTİN
26.12.2014, 18:30
Düzeltme: All-Star'dan sonra oynayacağımız Enisey maçı Trabzon'a alınmış. Deplasmana 17 Şubat'ta gideceğiz.

Muhteva
26.12.2014, 18:39
İşlem tamam ;)

Hüdai Pervaneli
26.12.2014, 18:40
Dün Halletik Oylamayi Insallah Yer Alirlar

Murat'
26.12.2014, 18:51
Düzeltme: All-Star'dan sonra oynayacağımız Enisey maçı Trabzon'a alınmış. Deplasmana 17 Şubat'ta gideceğiz.
İyi mi oldu kötü mü oldu bilemedim.

Bence üç oyuncumuz da yer alır organizasyonda.

Oğuz ZEYTİN
26.12.2014, 20:00
İyi mi oldu kötü mü oldu bilemedim.

Bence üç oyuncumuz da yer alır organizasyonda.

Hardy'i de üç sayılık için davet edebilirler.

O zaman yönetim Eurochallenge'i gösterip af talep edebilir belki Murat.

Gürkan Asma
26.12.2014, 20:20
Ben sadece bizimkileri seçtim oyladım kabul etti, sonradan gördüm ilk mesajı..

Hakan Yeşilyurt
26.12.2014, 21:02
oy kullanıldı

F. Yıldırım
26.12.2014, 21:10
Tamamdır.

PortoDeGalinhas
26.12.2014, 21:21
Bence All Star'a katılmak oyuncularımıza ekstra bir motivasyon sağlayacaktır. Hani All star maçında çokta fazla yorulacaklarını düşünmüyorum. O yüzden katılmaları daha güzel olur sanki

Murat'
29.12.2014, 14:20
Oylama devam ediyor.