PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Borcu Açıklandı

Erkut Ay
19.12.2014, 15:59
Trabzonspor Denetleme Kurulu, yarın yapılacak Olağan Genel Kurulu öncesi Bordo-Mavili kulübün 288 milyon 647 bin 972 lira borcu bulunduğunu açıkladı.

MALİ TABLOLARI AÇIKLADI

Ziyabey Tesisleri'nde Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören ve kurul üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda bordo mavili kulübün mali tabloları hakkında bilgi verildi. Borçlar konusuna değinen Başkan Ören, şunları söyledi:

"Gerçekleşen gelir ve gider, bir önceki Genel Kurul'da kabul edilen konsolide tahmini bütçe rakamları içinde kalmış ve bütçe aşımı söz konusu olmamıştır. Gerçekleşen gelir gider soncu oluşan mali tablolara göre 30 Kasım 2014 tarihi itibariyle kulübümüzün, 207 milyon 846 bin 870 lira uzun vadeli, 80 milyon 801 bin 102 lira kısa vadeli olmak üzere toplam 288 milyon 647 bin 972 lira net borcu bulunuyor."

"1632 KİŞİ TÜZÜĞE AYKIRI OLARAK ÜYE YAPILDI"

Kulübün üye sayıları hakkında da bilgi veren Mahmut Ören, şunları söyledi:

"Üye sayımız 30 Eylül 2014 tarihi itibariyle 24 bin 255'dir. 2014 yılında 9 üye istifa etti. 2014 yılında tarafımızdan tespit edilen 371 üye hakkında, 30 günlük süre içerisinde taahhütlerini ve sorumluluklarını yerine getirmedikleri için Sicil Kurulu'na ve Yönetim Kurulu'na bilgi verilerek gereğinin yapılması talep edildi. 2014 yılında 1632 kişi de tüzüğe aykırı olarak fazladan üye yapıldı."

DHA

Ahmet Kuru
19.12.2014, 16:18
vakti zamanında 30 milyon TL lik borçla yönetimi devreden Albayrak yönetimini ibra etmeyen Sadri Şener ( kaldı ki 2-3 ay sonra Gökdenizi sattı, kartaldaki tesislerden yüklü bir miktar para geldi o borçta sıfırlandı ) Trabzonspor u borç batağına sokup, bütün gelirlerini temlik ettirip yönetimi devretti. şimdi utanmadan çıkıp konuşuyor, bu yönetim öyle yaptı böyle yaptı.

kendi paralarını harcarlarken 5 liranın hesabını yapan bu adamlar kulübün paralarını çarçur ettiler. kim Trabzonspor un parasını bilerek çar çur etmişse Allah belasını versin.!

gurur6134
19.12.2014, 16:23
Iho1.5 senede borcu 100milyon artdirdi takimin hedefi 4.luk varin siz anlayin durumumuzu..bu cok bilmisden acil kurtulmadan isimiz zor..hos bu gider usta gelir ayni tas ayni hamam of trabzon of omrumuzden omur calisiyorsun..satilsa bi arap seyhinede rahatlasak sonumuz o nasilsa..

sessizkral_1
19.12.2014, 16:50
önemli olan borç değil. borç / gelir dengesi.

Anıl C
19.12.2014, 16:51
Vallaha o 1632 üyeden biri değilim :(
Hic bi bağim yok bu yönetimle :(

coolank
19.12.2014, 17:02
önemli olan borç değil. borç / gelir dengesi.

doğru ama bunu sürdürülebilir diye uzun zamana yaymak yanlış

Borç / gelir dengesini zaman içinde düşürerek kurgulamak lazım

gelir yükseliyor borcu döndürür diye düşünmek iflasa sebep olur

Yunus Emre SEYHAN
19.12.2014, 17:07
Borç 280 milyon
Aldıklarında borç 175 milyon idi.

Euro'nun artması ile 200 milyon tl diyebiliriz.

Yeni kadro kuruldu 80 milyon tl kabul edilebilir bir harcama

Sırf Janko'dan kurtulmamız 800 bin euro

Hiç bir spor şirketinin kar etme gibi bir amacı olamaz.

Günü kurtarsın, döndürebilir olsun yederli

Borçların çoğu uzun vadeli

Aydın Danış
19.12.2014, 17:11
Borç 280 milyon
Aldıklarında borç 175 milyon idi.

Euro'nun artması ile 200 milyon tl diyebiliriz.

Yeni kadro kuruldu 80 milyon tl kabul edilebilir bir harcama

Sırf Janko'dan kurtulmamız 800 bin euro

Hiç bir spor şirketinin kar etme gibi bir amacı olamaz.

Günü kurtarsın, döndürebilir olsun yederli

Borçların çoğu uzun vadeli

Aynı kanaatdeyim özü bu :cool:

Hüdai Pervaneli
19.12.2014, 17:13
Bence 280 Milyon Tl Az Stad Haklari gelirle bu borc kapanir 60 Milyon Alsak Isim Haklarindan

uemit
19.12.2014, 17:40
Vallaha o 1632 üyeden biri değilim :(
Hic bi bağim yok bu yönetimle :(

sana özel masaj attim gelmedimi?? :)

Kazım Bostan
19.12.2014, 18:16
önemli olan para sirkülasyonu, gelir-gider dengesi. sıkıntı yok değirmen böyle böyle dönecek. Başarı geldikçe borçlar da erimeye başlar. Keşke vahid hatası yapılmasaydı şuan maddi manevi her turlu daha iyiydik. Bu Transferler zaten yapılacaktı. Hayırlısı artık onumuze bakacağız...

artvints
19.12.2014, 18:32
önemli olan para sirkülasyonu, gelir-gider dengesi. sıkıntı yok değirmen böyle böyle dönecek. Başarı geldikçe borçlar da erimeye başlar. Keşke vahid hatası yapılmasaydı şuan maddi manevi her turlu daha iyiydik. Bu Transferler zaten yapılacaktı. Hayırlısı artık onumuze bakacağız...

nedense başarı gelince daha çok büyüyor borç. nasıl oluyor anlamadım.

jairzinho
19.12.2014, 18:48
vahid hoca büyük hataydı.

Hüseyin Başoğlu
19.12.2014, 19:32
Sadri başkan zamanındada söylemiştim yine söylerim. Borç felan önemli değil. Cidden değil. O zaman 180 milyondu şimdi 280 olsun hatta 380 olsun. Bunu çevirmenin her türlü yolu var. Borç yapılandırma fikrine aday olmayı düşünüyorum diyen Serdar Bali bile sahipti.
Keza sermaye arttırımı ve akyazı zaten bizim borcu çevirmemize yarayacak silahlarımızdı. ihoda bunu kullanıyor şuan.

Asıl sorun o 1600 usulsüz yapılan üyede.
Hani iho en azından klüpten çalmadı,dinazorlara klubün kapısını kapattı felan diyorsunuz ya.

1600 usulsüz üye yapmak Trabzonspor'dan çalmak değil midir ?
1600 üye ile oluşturulmak istenilen yeni dinazorluk sistemi değil midir ?
Asıl soru bunlar.

iho'nun yana yakıla sadri başkana saldırmasıda,rte ye yalakalık yapmasınında yegane sebebi üye yaptıklarının oy verme hakkı kazanmaları için gereken 2 seneyi doldurmaktır. sadri başkan üzerinden polemik yaratıp gündem değiştiriyor. rte üzerinden yerini sağlam tutmaya çalışıyor.
O 1600 üye oy verme hakkına sahip olduğunda Trabzonspor iho'nun nufusüna geçecektir.

Emirhan Uludüz
19.12.2014, 19:43
Gs bjkye baktığımızda bizden çok borçları var ancak gs 5 yılda en az 2 kere şampiyon olan takım, keza bjkde 5 senede 1 şampiyon oluyor. Bize bakarsak gelir olarak 84 den beri şampiyon olup gelir almadık sadece ciddi olarak yayın gelirimiz var. Sponsor gelirleri falan hikaye aylığa vurunca hiçbirşey etmiyor. Trabzonspora fazla bu borç. 2004 ten beri acayip gereksiz transferler yaptık 2011 i sayma 1 tane şampiyonluğumuz yok. Uzun vadeliymiş borç ulan isterse 100 yıl vadeli olsun hiç gideri olmazsa ancak öder bu borcu Trabzonspor. İho gelici geçici yaptığı borçlar kalıcı olacak.

memmedaga
19.12.2014, 20:17
1600 üye usülsüz ,

nasıl oldu rakam çok fazla

örnek verebilirsmisiniz

yani bir kişi usulsüz bir şekilde nasıl üye yapılır

kaç çeşit yöntemi vardır

bu detaylar açıklanmadığında hükümsüz kalıyor

aksamvakti
19.12.2014, 21:21
Beşiktaş zorunluluktan tasaruf yaptı Veliyle Olcayla şu an liderliğe oynuyor. Bizde herhalde batacak duruma gelicez o zaman değerlerimize dönücez. Borç işi can sıkıcı ve tehlikeli bu Tff borcu bahane eder küme düşürür bizi ama bjk ve gsye böyle yapamaz bizim eşşeğimizi sağlam kazığa bağlamamız lazım.

ccd6167
19.12.2014, 23:12
Nasıl bi mantıktır bu ya döndürebilir borç varsa sıkıntı yok

Dönmediği zaman battık yani

abi gözümüzün önünde en büyük örnek : DORTMUND

BIRAKIN bu döndürüleblir borç olayını

Salary cap sistemi gibi bi sistem getirmeliyiz kulube derhal

serkanholep
19.12.2014, 23:19
geçen seneki takıma göre çok daha kıymetli bir takımımız var

bu da bir + dır

maçları izlerken sinirden ölüyorum

çünkü 2 pas yapamıyoruz, organize tek atağımıxz yok

ama iyi top oynayan takımlara baktığımda beraber yıllarca oynamış oyuncular görüyorum

sabretmek şart

ama takıma genç bir kaç transfer lazım

forvete muhammet, ortaya ciğerci, defansa serdar, ortaya yine ozan gibi

memozcan
19.12.2014, 23:25
1600 üye usülsüz ,

nasıl oldu rakam çok fazla

örnek verebilirsmisiniz

yani bir kişi usulsüz bir şekilde nasıl üye yapılır

kaç çeşit yöntemi vardır

bu detaylar açıklanmadığında hükümsüz kalıyor

çoğunun soyadı hacıosmanoğlu ise sanırım yeterince aydınlatıcıdır:)

Ahmet Kuru
19.12.2014, 23:50
Ya borç arttı diyenlere sormak istiyorum.

Sadri Şener in ağır sözleşmeler ile takıma transfer ettiği futbolculardan kurtulmak için kaç milyon euro harcandı? sadece bu miktarı merak ediyorum.
Tamam Hacıosmanoğlu çok iyi bir başkan olmayabilir, takımı çok iyide yönetemiyor olmayabilir ama geçen sezon kulübün 1 TL bile geliri yokken ( uefa gelirleri hariç ) transfer yapıp, futbolcuların ücretlerini bu adam nasıl ödedi /ödettirdi?

Sadri Şener ve yönetimi bu kulübü karanlığa sürükleyip, ellerini kollarını sallayarak kulüpten ayrıldılar. Şimdi Sadri bey, utanmadan arlanmadan çıkıp diyor ki '' bu yönetim ibra edilmesin''. bu lafının üstüne söylenecek çok şey varda. söyleyemiyorum işte...

Sefaenes
19.12.2014, 23:51
288 milyon ya bu paralari taraftar yöneticilik yapsa asla bu kadar borc yapmazdi. Fztboldan anlamiyan Baskan olursa olacagi bu. kendi sirketlerini böyle harman edip zarara sokmuyorlar ama Trabzonspor parasini yemiyen keriz diyorlar basa gecen. Ya bir karar alip yönetim talip olan kisiler transfer ve diger harcamalarini 100 de 30 kendi ceplerinden öderlerse aday olma sarti gelse bu kadar borc olurmuydu acaba.

selcuk
20.12.2014, 10:27
buraya cok sey yazildida en önemlisi yazilmadi

son mali genel kurulda borc neydi