PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maç Sonucu | Bursaspor 3 - 3 Trabzonspor l STSL 14.Hafta l

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

AntiŞike
22.12.2014, 11:42
takım son haftalardaki en iyi oyununu oynadı, özellikle ikinci yarı. Ancak dirençli bir ortasaha ve ön libero olmadığı için kontrataklatda çok pozisyon verdi.
maçın yıldızı; YUSUF, iyileri ; EKİCİ, girdikten sonra İSHAK
ancak bir takımda bu kadar vasalt altı oynayan olursa kazanmak mucizelere kalıyor; FATİH (ikisi de ) , M.AKBAŞ, YATABARE, CONSTANT.

AntiŞike
22.12.2014, 11:46
yetenek olarak bu takımın en kötüleri ; M.AKBAŞ ve A.DEMİR
(M:AKBAŞ, kafayla 1. sınıf bir forvet dokunuşu yapsa da bu takımda çok sırıtıyor. AYKUTU söylemiyorum bile)

cakalkerem
22.12.2014, 11:48
fatih acemi çıkışları ve yaptırdığı penaltı ayıptır..

Onur neden büyük kaleci...
Kaleci dediğin takımın sübabıdır.....İyi oynadığı maçlarda kazanırsınız..
Geçen sezon önceki sezonu hatırlayalım...
Onur'un tek başına kurtardığı abartısız en az 10 maç hatırlıyorum.....

10 maç 30 puan demek..

Fatih kaleye geçti geçeli gs maçı hariç gol yemediğimiz hemde 3 er er gol yemediğimiz maç yok..
demek ki bir yerlerde hata var

AntiŞike
22.12.2014, 11:58
en büyük eksiklerimizden biri de maç içerisinde takım olarak ortak reaksiyon gösterememek;
öndeyken oyunu sete alamıyor ve bunu başaracak aksiyonları ortak gerçekleştiremiyoruz, geride olduğumuz veya gol atmamız gereken zamanlarda rakibi ve hakemi baskı altına alacak derecede bir reaksiyon gösteremiyoruz. bir kaleci ve oyuncu duran topu 1 dk. da kullanabiliyor, hakem bir serbest vuruşu (itiraz, köpük, çizgi baraj vs, vs) 2-3 dkk da kullanıdrabiliyor. gıkımız çıkmıyor. Veya bir penaltı pozisyonunda tüm takim hemen baskı uygulayamıyor (şerefsiz Şikebahçenin yaptığı gibi), sadece penaltı yapılan kişi cılız ibir tiiraz yapıyor o kadar. Gerç bu hakemlerin bu niyeti ile itiraz edilse ne olacak o ayrı dava, ama lig başından beri kaç pozisyon oldu böyle çoğunda da haklıyız.. ancak itiraz edilmediği için unutulup gidiyor.. (örnek dünü maçta çalınan penaltı)
veya bir pozisyonda nasıl faul çalıdırılır, penaltı nasıl aldırılır veya defans nasıl abartılı olmadan faul yapar bunları bilmiyoruz. (örnek;Salih, A.Demir)
Bunlar profosyenelliğin gerektirdiği şeyler. ama biz istiyoruz ki herşey dosdoğru olsun, doğru karar verilsin biz zorlamayalım..
kazın ayağı ölye değil.. oyun, diziliş ve taktik harici takım halinde gösterdiğin tepkiler de çok çok önemli.
umarım bunun farkına kısa sürede varırız..

SEDER
22.12.2014, 12:03
maçın özeti: fatih atik'i 90 dakka izlemenin dayanılmaz hafifliği....

BunyaminEraslan
22.12.2014, 12:18
takım son haftalardaki en iyi oyununu oynadı, özellikle ikinci yarı. Ancak dirençli bir ortasaha ve ön libero olmadığı için kontrataklatda çok pozisyon verdi.
maçın yıldızı; YUSUF, iyileri ; EKİCİ, girdikten sonra İSHAK
ancak bir takımda bu kadar vasalt altı oynayan olursa kazanmak mucizelere kalıyor; FATİH (ikisi de ) , M.AKBAŞ, YATABARE, CONSTANT.

Yusuf mu ? Abi yapmayın. Maç boyunca en çok sövdüğüm adam oldu.
Top kontrolü ne kadar kötü, final pasları ne kadar kötü, oyun görüşü ne kadar kötü hiç dikkat etmediniz mi ?
Sol bek oynadığı süre içinde Bursa onun kanadından 150 tane hücüm geliştirdi.
Frikikten gol attı diye yapmayın allah aşkına ya !!!

Ayrıca Mustafa Akbaş gayet başarılı ve dengeli bence.

muratt
22.12.2014, 13:01
Casillas'ın 17 yaşında Real'in kalesine geçtiği bir dünyada İbrahim'e kale verilebilir.

AntiŞike
22.12.2014, 13:38
Top kontrolü ne kadar kötü, final pasları ne kadar kötü, oyun görüşü ne kadar kötü hiç dikkat etmediniz mi ?

Yusuf için özeelikle 2. yarı sol önde oynadığı zaman değerlendirme yaptım. Zaten sol bek olmadığı için yorumum solbek üzerine değildi. Kaldıki ortasaha ve önünde oynayanlar sahada yürüdüğü için tüm ataklar , hiç engel göremeden defansla karşı karşıyaydı.
Genel anlamda Yusuf için söylediklerine katılıyorum ;hareketli olduğu için hareket ve denge, hareket ve top kontrolü, hareket ve isbetli pas-orta koordinasyonunda zaman zaman çok başarısız oluyor.
Ancak özellikle 2. yarıdaki azmı hırsı ve enerjisi takımı ateşledi, bereberliği yakalamamızdaki en güyük etkenlerdendi bence.

Görüşüne saygı duymakla birlikte özellikle Mustafa Akbaş ve Aykut için tespitlerimde kendime göre çok sabit fikirliyim, ve değiştireceğimi de zannetmiyorum. çok uzun süredir özellikle ikisini çok dikkatli izliyorum.trabzondan sokaktan iki genç çevirsen daha başarıılı olurlar gibi geliyor.

BlackPanther
22.12.2014, 13:42
Ersun Yanalin hatalari yüzünden zirveden koptuk.

Solbeksiz Bursaspor deplasmanina cikarsan 3 de yersin 5 de.

Elinde ishak var sen Yusufdan solbek yapmaya calisiyorsun. Gollerin hepside soldan geldi.

Bravo Ersun.

Ishak oyuna girince Trabzonspor nasil üstünlük kurdu. Gördün mü?

Bu kadar basitmis demekki. Ama bunu bastan ne yapmazsin be adam.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

muratt
22.12.2014, 13:52
Takım iyi yolda. Bu şekilde devam edelim ligi ilk 3 içerisinde bitirir, rakiplerimizin durumuna gore ilk 2 zorlanabilir. Ama bu şekilde devam etmemiz lazım, hoca değişikliği kadro revizyonu yönetim krizi ödeme krizi gibi problemlerin olmaması lazım. Trend yukarı yönlü yani.
İkinci yarıdaki futbol çok iyiydi ve şunu da söyliyeyim Bursa ligin en iyi top oynayan takımı. Gekas olsaydı Bursa'da bugün lider bile olabilirlerdi.
Dediğim gibi yeterki bu şekilde devam edelim.

HOPA'LI TS'Lİ
22.12.2014, 14:04
İshak girince takım canlandı.

Bursa yarı sahasından çıkamadı.

Bu takımın sol beki banko İshak'tır.

Turan AKYILDIZ
22.12.2014, 14:05
Ersun Yanalin hatalari yüzünden zirveden koptuk.

Solbeksiz Bursaspor deplasmanina cikarsan 3 de yersin 5 de.

Elinde ishak var sen Yusufdan solbek yapmaya calisiyorsun. Gollerin hepside soldan geldi.

Bravo Ersun.

Ishak oyuna girince Trabzonspor nasil üstünlük kurdu. Gördün mü?

Bu kadar basitmis demekki. Ama bunu bastan ne yapmazsin be adam.

hemende vurun harcayın hocayı..aynı ishak 2 gün evvel akhisar maçında dökülmüştü bu adam ne yapıyor satın gitsin deniliyordu burda...yahu nedir bu karamsarlık..bu takım baştan aşağı değişti...30 a yakın adam alındı hiç biri birbirini tanımıyor...yavaş yavaş ritmini buluyor takım...sene başında biz değil miydik iyi transferler yapıldı bu sene sabır seneye meyvelerini toplayacaz diyen ki bence bu senede toplardık meyvelerini ama satılık aziz yalakası hakemler müsade etmediler....ne çabuk asmaya kesmeye hevesli bizim taraftar...3 gün önce şikebahçe milyonluk eşeklerine rağmen sahada hiç bir şey yapmadan maç kazandı..3 senedir beraber oynuyor o kadro ama yine de derli toplu değiller...sadece bireysel yetekle işi kurtarıyorlar...cumartesi akşamı ğs yi gördünüz nasıl zorlanarak maç kazandı..bakın görün onlarda çuvallayacak sadece hamza nın gazıyla gidiyorlar şimdilik...hiç bir şey oynamıyorlar...keza akşam bizden sonra bjk yi izlediniz öyle kritik zamanlarda hakem bjk lehine öyle güzel kararlar verdi ki hiç zorlanmadan aldı maçı bjk...ki demba ba ve töre olmayınca sadece savaşarak oynuyor kargalar..karşılarına akıllı bi takım çıktı mı çuvallıyor onlarda hemen yardıma kara gömlekliler yetişiyor...takımımız dün akşam bence son zamanların en iyi oyununu oynadı kaleci ve orta sahanın etkisizliliğine kurban gittik...bakın görün 2.yarı o sorunu da aşacağız...ama yok bizim kelle isteyiciler hemen başlamış yaygaraya...benim takımım her zaman akşam ki gibi oynasın varsın 3 yiyelim 5 yiyelim...rahat bırakalım şu takımı azcık destek olalım yahu nedir bu trabzon seyircisinin eleştirmek hastalığı...

61ronin61
22.12.2014, 14:50
dün ıshak ı çok beyendim bizim eski sol kanat abdullahı izliyor gibi oldum pasları yerinde sakin ortarı mükemmeldi.dün kuşkusuz futboldan anlıyanlarda bana katılır takımın en mükemmel adamı yusuftu mükemmel ötesydi bence tüm ligde fatanın futbocusu yusuftur. ersun hocanın maç taktiği mükemmeldi karşı takımı resmen sahasına hapsetti orta sahada pres baskı görülmeye değerdi ama bu oyun yapısında stoper yada liberolarınızın çok hızlı olması gerekiyor yoksa o kontralar dünkü gibi gol olur devre arasında çok hızlı stoper ve ön libero alırsak iddaa ediyorum bu taktikle tüm maçlarımızı kazanırız haa tabi kalecininde mutlaka değişmesi lazım ibrahimi kupa maçında izledim sezgileri yeteneği refleksleri yan topa çıkmaları cesareti mükemmeldi fatih ten bin kat daha iyi bir kaleci mutlaka kale ibrahime teslim edilmeli takım iyi yolda kimse endişe etmesin bu senemizi yakan başkanın vahid delisinde ısrarıydı ama seneye kesin şampiyonuz

HOPA'LI TS'Lİ
22.12.2014, 14:54
Ah İHO ah. Zorla getirdin şu Vahid'i. Beraberliklere mahkum etmen sonucu yarıştan ilk devre bitmeden koptuk.

Dün son 15 dak. bastıran TS'yi izlemek istiyoruz hep.

Yatabare, Konstant ve kaleci Fatih çok kötüydü.

Stoper, ön libero ve iyi bir kaleci şart oldu Ocak ayında.

pascalli
22.12.2014, 15:00

Çoğunluk Yusufun iyi oynadığını söylüyor sen ise tam tersini..bizim taraftarımız bu işte birinin ak dediğine diğeri kara diyor...sadece bu meselede değil her konuda zıt fikirlere sahibiz.

Turan AKYILDIZ
22.12.2014, 15:10
Çoğunluk Yusufun iyi oynadığını söylüyor sen ise tam tersini..bizim taraftarımız bu işte birinin ak dediğine diğeri kara diyor...sadece bu meselede değil her konuda zıt fikirlere sahibiz.

anlamıyorum yusuf tan neyi bekliyor daha bizim taraftar...dağları mı delmeli dünyaya karşı mı çıkmalı...gencecik adam yavaş yavaş kendine geliyor işte...dünkü maçta orta sahada kaptığı bir topta hakemin haksız yere faul çalmasına ve itirazdan kart görmesine rağmen kazanılan frikiği ısrarla kullanmak istemesi ve gol yapması ne kadar hırslandığının göstergesidir..normalde o bölgelerde kazanılan vuruşları ekici yada constans kullanmıyor muydu..yusuf o kadar hırslanmıştı ki hakem kararlarına karşı gitti topun başına geçti ısrarla ve golünü attı...sahada dün tek başına direnendi bence...ha yanlışları yok mu var daha çok yol alması lazım ama mücadeleciliği ve ısrarla pozisyonları takibi yeterde artar bile bizim için....bana göre en büyük eksiği kafasını kaldırıp isabetli ortalar yapamaması..o kadar güzel getiriyor topu köşelere ama orta yapmada ve bitirici pas vermede çok aceleci ve acemi kalıyor...bu yönünü geliştirsin yusuf u kimse tutamaz...

HOPA'LI TS'Lİ
22.12.2014, 15:25
Bence Trabzonspor Ocak ayında,

1- Deneyimli bir kaleci
2- Stoper
3- Ön libero

Alırsa ilk 3 banko olur.

Dün son 15 dakika Bursa’yı sahasına hapseden Trabzon’a bayıldım. Sonuçta zor şartlarda alınan 1 puan sevindirici.

İHO sezon başında Vahidde inat etmeseydi ki (adamın isteksiz geldiği belliydi), şu anda biz de yarışın içinde olacak ve takviyelerle belki de 8.şampiyonluk yada şampiyonlar ligine ulaşacaktık.

Kaleci Fatih topu elinden kaçırdığında yaptığı hareketin neresi penaltı? Dokunma olabilir ama çekme göremedim. Bursalı oyuncu da aşırı yağmurda karambolde hemen attı kendini.

Bülent YILDIRIM, 2011’de Satılmışşehir-Trabzonspor maçında Mustafa YUMLU’nun 45. Dakikada attığı mis gibi kafa golünü vermeyen eyyamcı değil mi?

Trabzonspor’un hakemlere ihtiyacı yok ama hakemlerin Trabzonspor’umuzu biçmeye de hakkı yok.

Bu takımın sol beki İshak’tır.

Yatabare, Konstant ve Cardozo’da belirgin bir düşüş görülmektedir. Mustafa AKBAŞ iyi niyetli ama henüz yetersizdir.

Fatih ATİK ne iş yapar anlayamadım hala.

Bu takım daha iyi olur.

Yeter ki tespitleri doğru yapsın Ersun hoca.

gurur6134
22.12.2014, 15:53
Fatihle bu is olmazzzzzzz...

Koray
22.12.2014, 16:24
Almaktan ziyade satmamiz ve gondermemiz gereken yiginla futbolcu var.

Bu takima sadece Onur gelene kadar kaleyi idare edebilecek ortalama, maliyeti az bir kaleci lazim ve Bourceanu.

Hedeften bu kadar uzak kalmisken bosuna para harcanmamali zaten ara transfer de futbolcularin ederi daha fazla oluyor.

Hazar_
22.12.2014, 16:42
Ersun Yanal beklenen sonuçları aldı. Beşiktaş maçındaki yenilgi ve Bursa deplasmanındaki 1 puan beni şaşırtmadı. Beşiktaş ve Bursa bu ligin en iyi futbol oynayan takımları. Kalan 2 maçı da alırsa son derece başarılıdır bence. Vahid yüzünden çok zaman kaybettik adam 3 ayda 1 maç kazanabildi. Çok puan kaybettik ve farkı kapatamıyoruz.

artvints
22.12.2014, 16:53
volkan ve şenere waris ve yusuf ile cevap verilebilir. artık kim üstün gelirse.constant da oraya yaklaşırsa, bir üstünlüğümüz olabilir.maç orda geçer. o küçük cephelerden kim sağlam çıkarsa oyun üstünlüğünü ele alır.

maç başlamadan şöyle bir şey yazdım. constant önlibero oynadığı içn merkezde kaldı.tam tersi bursa ozanı sürekli soktu yusuf un arkasındaki boş alana. garibim yusuf üç adama karşı tek kaldı. ishak girene kadar sürekli sol kanatten darbe yedik. sonra işi yine o kanattan düzelttik.

Gurpas
22.12.2014, 17:16
Ah Fatih Ah ah ah ah...

selçukabi
22.12.2014, 17:32
Maçta o kadar kırılma noktası oldu ki saymakla bitmez iki takımda iyi savunma yapamadıkları için galibiyet alamadılar demek en doğrusu galiba. Bizim orta sahada sağlam bir defansif orta saha ile oynamadığımız sürece bu defansif anlayışı iyileştirme şansımız olduğunu düşünmüyorum. Bunun için kadrodaki favori Medjani plase ise Salih Dursun. Ama benim görüşüm devre arası transferde şöyle bir operasyon olacak. Uğur Demirok alınacak ve Papa gönderilecek. Konstant da gönderilip Tolga Ciğerci veya başka bir gurbetçi orta saha oyuncusu alınacak. Boşalan yabancı kontenjanlarına da Kaleci ( muhtemelen kiralık ) ve Defansif orta saha ( muhtemelen Alex Steau'dan geriye ) alınacak. Defansın göbeği de Medjani-Demirok olacak Medjani sakat-cezalı olursa Belkalem Demirok alternatifi de Akbaş veya Aykut olacak Veya bana göre mantığı budur...

Togrul
22.12.2014, 17:38
Şu anda takımımzın gerçek yıldızı olma yolunda emin adımlarala yürüyen Yusufu eleştirenlerin iyiniyetinden şübhe ederim.
Adam ilk onbirde forma giydiyi son beş maçta 3 gol atıp 3 asist yaptı.
Sizin kötü dediğiniz Yusuf buysa adamı rahat birakın.

signal
22.12.2014, 18:11
Önceden maç kazanan bir kalecimiz vardı şimdi maç veren bir kalecimiz var

Oruç
22.12.2014, 18:12
Casillas'ın 17 yaşında Real'in kalesine geçtiği bir dünyada İbrahim'e kale verilebilir.

Bizim 27 yaşındaki kalecimiz için "dur daha Fatih oynaya oynaya tecrübe kazanacak"çılara anlatmak gerek.

Her maç 3 gol yiyen kalecimiz oldu. Şaka gibi.

Emrah Akcagöz
22.12.2014, 18:20
Hedef belli 3 İstanbul takımını zirvede tutmak ve kendilerine göre ligi zevkli hale getirmek. Diğer takımlar ne yaparsa yapsın işleyiş bu şekilde devam ediyor. Bu maç hakem hatalarının sonuca direkt etki ettiği 3. maçımız (diğer ikisi Başakşehir ve Karabük) oldu. Eksiğim ya da fazlam varsa düzeltin lütfen.

Büyük takımsan hakemi de yeneceksin deniyor ancak olmuyor arkadaşlar kolay değil cidden kolay değil. Zaten öyle bir takım olsak ligde açık ara önde ve Avrupa'da başarı kovalayan bir takım olurduk. Şu an biz bunun çok gerisindeyiz.

Mehmet BAL
22.12.2014, 18:34
Bu maç da da gözüken (bir kaç maçdır olan) Constant da ciddi düşüş var mutlaka sebebinin anlaşılıp çözülmesi lazım
ayrıca İshak oyuna girince sol taraf canlandı şuan için o bölgede banko oynamalı
ve kalede Fatih değil İbrahim'e şans verilmeli en azından gelecek için bir yatırım olur.

outoftime
22.12.2014, 21:03
constant sorununu daha oynamadan dile getirmiştim
bu adamın kendi kalesine uzak oynaması gerekir dedim
ama solbek ve ön libero pozisyonunda ancak kaptırdığı toplarla takımına zarar verir
uefa avrupa liginde 2 gol attı bu önemli bir ölçüt bence
adam rakip kalede olmalı

outoftime
22.12.2014, 21:06
m.akbaş,ishak,yusuf gibi oyuncular her maç oynatılmalı
takımdaki yabancılar yerlilerden iyi değil bence
deniz yılmaz iyileşirse mutlaka oynatılmalı

outoftime
22.12.2014, 21:07
kaleci,önlibero ve tecrübeli bir stoper gerekir
uğur demirok,bizim mustafalardan iyi değil bence

outoftime
22.12.2014, 21:08
iyi bir kaleci almak yönetimin de işine gelir
onuru yurtdışına satabilirler
zaten onur bir daha bu ligde oynamam demişti ve dediği de oldu

outoftime
22.12.2014, 21:12
*Bir takım bu kadar rakibe pozisyon vermemeli.

*ligin en kötü kalecisi bizde.

*yusuf sol bek olmaz.

*dün sahada gerçek ishak vardı.(en çok sevindiğim olay)

*cardozo kanı gibi(42 yaşındaki oyuncu gibi sahada duruyor)

*dün net pozisyon kaçırsada yatabare üzerinde durulmalı

*bosiwga ya ne oldu anlamış değilim.(son 3 maçtır katkısız oynuyor.)

*Fatih atik basit olanı değil zor olanı yapmaya çalışıyor.

*İlk golümüzde önü boş olmasına rağmen bir hareket yaptı önüne üçtane rakip oyuncu aldı.inanılır gibi değil.bal yapmayan arı misali.

*contant yediğimiz 3 golde kaçan oyuncu ozan tufanı kovalasa orta yapamayacak.arkadaşlar dikkatli izlerseniz tufana pas veren oyuncuya bir oyuncumuz gitmesine rağmen oda oraya koşuyor.halbuki kaçan oyuncuya koşması gerekiyor.

*Birde contant ayağına her gelen topa sanki rakip oyuncular 5-10 saniye sonra basacakmış gibi ağır oynuyor.

*dün en çok sevindiğim olay tekrar yazıyorum artık büyük bir aksilik olmasa
gerçek sol bekimizi kazandık.hadi ishak göster kendini.

constantı defansif orta saha oynatan beyinlerin çalıştırdığı takımlar şampiyonluğa asla oynayamazlar
genelde ben de benzer izlenimlere sahibim

Arda Yavuz
22.12.2014, 21:29
1-Kaleci Fatih yasini basini almisken bu kadar hata yapiyorsa ustunde bu kadar durmaya gerek yok.95 li Ibrahim ayni katkiyi verir.En azindan Ibrahim icin bir gelecek yaratmis oluruz

2-On libero mevkisinde ne kadar hata yapsa da kalpten oynayan Salih varken 30 yasina gelmis futbol beyinsizi Fatih Atik'in orda oynamasi kadar sacma birsey yok

3-Ilk geldigi zaman taraftati heyecanlandiran bir Constant,her topu alisinda laubali hareketleriyle taraftari cileden cikaran bir Constant a donustu.Ne oyun kuruyor ne baski yapiyor ne pas atiyo.Mac icinde gereksiz risk alip oyunu zora sokmaktan baska bisey yapmiyor.Tek yaptigi cok nadiren oyunu ters tarafa acmak

4-Cardozo cok elestiri aliyor.Ama adamin orda olmasi bile gercekten 2 stoperi yerinde saydiriyo.Ileri cikartmiyo.Dikkat edin kornerden cok gol buluyoruz ancak tum goller Cardozonun oyunda oldugu zamanda geliyor.Cunku rakip takim Cardozo var diye gercekten "acemice" sadece Cardozo ya odaklaniyorlar

5-Ekiciyle Ozerin oyunu cok dustu.Ozellikle Ekici cok kotu oynamaya basladi.Ayrica hoca olsam oyuncu degisikliginde takimi diri tutan,hirsli tutan Ozeri cikarmak yerine sadece duran toplarda etkinlik gosteren Ekiciyi cikartirdim.

6-Bosingwadaki dususun temel sebebi onunde oynayan oyuncudur.Sefa mac icinde sadece belirli anlarda ortaya cikiyor.Sefa iceri katetse Bosingwanin onune bos alan acilacak ama Sefa surekli hayaleti oynuyor.

7-Solbek mevzusuna gelince.Her ikisi de formdayken Ishakin verdigi ofansif katkiyi Musadan, Musa nin verdigi defansif katkiyi Ishak tan bekleyemeyiz.Oyunun gidisine gore kullanilmasi gerektigini dusunmekteyim.

*Bu sistemde takima acilen bir on libero monte edilmeli.Constanti kesmeli.Kalede Ibrahimi,Yusufu da acik olarak kullanmalidir

Sefa Murat Dokuz
22.12.2014, 22:42
Ekici kötü mü oynuyor Yusuf'u çalıştıran her pası atan Ekiciydi. Ortadan topu rakip sahaya taşıysn sadece Ekici. Ekici'yi eleştirmek nedir şu mevcut durumda tövbe tövbe. Bosingwa'nın performansının önündeki ile hiç alakası yok. Adam pas bile atamıyor hepsini kaptırıyor. Düzelecektir ama önündeki ile felan bi alakası yok. Bosingwa pres karşısında zorlanıyor bu net.

Hasan Habip Özbay
22.12.2014, 23:25
fatih o hatayı yapmasa fark olurdu çok olumlu futbol oynadık yatabare atsa gene almıştık maçı çok ıslandık çook

sasort
22.12.2014, 23:26
kaleci,önlibero ve tecrübeli bir stoper gerekir
uğur demirok,bizim mustafalardan iyi değil bence

etme ya mücadele var ama birazda pozisyon blgisi olması lazım bursa maçında o oyuncuyu karşılamak yerine kaçan adamı yakalasa gol olmayacaktı

Oğuz B.
23.12.2014, 09:01
Bizim yönetemeyen kadromuz hâlâ daha bir açıklama yapmadı değil mi hakemcik bilo hakkında?

Penaltı aklıma geldikçe gülüyorum.

Ölü gibi oynayan Bursa'yı canlandırdı resmen adi herif.

selcuk
23.12.2014, 13:11
bursali bir taraftar hakem gencerlere dava acmis gollerini iptal ettiklerinden

AntiŞike
23.12.2014, 16:07
http://www.ntv.com.tr/spor/bursasporun-sayilmayan-golu-mahkemelik-oldu,XlcXXiSI7EOz-u-zrZnwCw

Bursaspor’un geçen Pazar günü Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmada ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü için Mustafa Çalışkan adlı yeşil-beyazlı taraftar, yardımcı hakem Serkan Gencerler ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

DEEP BLUE
23.12.2014, 18:57
http://www.ntv.com.tr/spor/bursasporun-sayilmayan-golu-mahkemelik-oldu,XlcXXiSI7EOz-u-zrZnwCw

Bursaspor’un geçen Pazar günü Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmada ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü için Mustafa Çalışkan adlı yeşil-beyazlı taraftar, yardımcı hakem Serkan Gencerler ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bu Musti Çalışkan, hakemin aleyhimize kıçından uydurduğu penaltı ve lehimize vermediği buz gibi penaltı için suç duyurusunda bulunsun delikanlı ise..

Oğuz B.
23.12.2014, 19:34
Bir de ğs'den ofsayttan gol yediğinde neredeydi bu vatandaş.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/goller/2014-2015/1/galatasaray/olcan-adin-14223

Ofsayt kuralını bilmediğinden dolayı çizgi üzerindeki oyuncumuzun bozduğunu zannediyor bu süper zeka musti. Ofsaytı Yatabare bozuyor. Öyle net bir şekilde süzülecek bir pozisyon değil. Karambol var orada.

Hakem o saçma sapan penaltıyı çalmasaydı maç bambaşka olurdu. Bunlara konuşacak fırsatı veren yönetemeyen kadromuza selam olsun, ne diyelim başka.

Bu Musti Çalışkan, hakemin aleyhimize kıçından uydurduğu penaltı ve lehimize vermediği buz gibi penaltı için suç duyurusunda bulunsun delikanlı ise..

carantinas
23.12.2014, 20:07
http://www.offside-ref.co.uk/laws/11-offside-rule/detailed/

bu linkte kalecinin önde olduğu pozisyonlarda kalecinin arkasındaki hücum oyuncusunun offside da olduğu anlatılıyor.

bir inceleyin bakalım ama bizim tff nin kural kitabında bu istisnadan bahsetmiyor. ama ben kuralı uzun zamandır biliyorum???

ne diyorsunuz.

selcuk
23.12.2014, 20:18
http://www.offside-ref.co.uk/laws/11-offside-rule/detailed/

bu linkte kalecinin önde olduğu pozisyonlarda kalecinin arkasındaki hücum oyuncusunun offside da olduğu anlatılıyor.

bir inceleyin bakalım ama bizim tff nin kural kitabında bu istisnadan bahsetmiyor. ama ben kuralı uzun zamandır biliyorum???

ne diyorsunuz.

yok öyle bisey
uefa ve fifa comda kural yaziyor

hatta senin linkdede aynisi yaziyor

The red number 9 isn't beyond the blue 4 defender but is offside because the goal keeper isn't back. This is one of those rare occasions where goal keeper is out of the goal (e.g. last minute of F.A. Cup final on a corner kick) and can't get back in time but if the attacking team play the ball as they normally would, then it would be offside because the offside rule requires two defenders to be in front the attacker and the goal keeper usually counts as a defender.
2 kisi

carantinas
23.12.2014, 20:23
yok öyle bisey
uefa ve fifa comda kural yaziyor

hatta senin linkdede aynisi yaziyor

The red number 9 isn't beyond the blue 4 defender but is offside because the goal keeper isn't back. This is one of those rare occasions where goal keeper is out of the goal (e.g. last minute of F.A. Cup final on a corner kick) and can't get back in time but if the attacking team play the ball as they normally would, then it would be offside because the offside rule requires two defenders to be in front the attacker and the goal keeper usually counts as a defender.
2 kisi

tamam ofside değil mi yani pozisyon ben de ofside diyorum

selcuk
23.12.2014, 20:27
tamam ofside değil mi yani pozisyon ben de ofside diyorum

kaleciyi 11kisiden biri olarak gördükmü sorun olmaz
adamlarin golü goldü
yatabare ve kale cizgisinde yusuf vardi

ama kornerden önceki pozisyonda yarim metre ofside di
yani normalde kornerde olmamaliydi

Erdal DİLEK
23.12.2014, 21:03
Dembaba ile cardozonun attigi gol sayisi arasinda bir gol fark ya vardir yada yoktur. Ama niyeyse dembaba muthiş, yilin asrin transferi ama cardozo sahada yürüyor deniyor. Hayir istanbul basini bu diyorda bizimkiler nasil bunu diyor anlamiyorum. Takim iyiye gidiyor.

Berke6198
23.12.2014, 21:22
Dembaba ile cardozonun attigi gol sayisi arasinda bir gol fark ya vardir yada yoktur. Ama niyeyse dembaba muthiş, yilin asrin transferi ama cardozo sahada yürüyor deniyor. Hayir istanbul basini bu diyorda bizimkiler nasil bunu diyor anlamiyorum. Takim iyiye gidiyor.

Ligde ikisinin de 8 golü var.

Tolga Okumuş
23.12.2014, 21:34
Bursa'nın penaltısının doğru olduğunu düşünüyorum.
Ama hakem o kadar art niyetli ki çekme var diye penaltıyı veriyor.
Halbuki Fatih'in ayak ile bence net bir müdahalesi var.

Fatih Çelik
23.12.2014, 21:54

Demba Ba 19 maç 16 gol ve arada bir sürü sakatlığa rağmen 90 dakikaya 1 gol istatistigi var
Cardozo 21 mac 9 gol 140 dakikaya 1 gol.

Oynadığımız en üst duzey avrupa takımı Legia
Bjk nin Arsenal , Tottenham, Feyenord.

Kim ne derse desin objektif olmak lazım. Demba Ba nın çok hareketli bir santrafor olması da etkin tabi. Ama Demba Ba Cardozo dan çok daha formda. Oyun yapısı vs. Bunlar da önemli , objektif olmalıyız. Şu anki formu ve takıma uyumuyla
Demba Ba > Cardozo
Bu demek değil ki Cardozo Demba Ba dan kötü veya ondan düşük kalitede bir santrafor , dikkat ettiyseniz performans üstünden değerlendirdim.
Not: Cardozo gündemdeyken asla gelmesini istemedim. Sebebi kötü bir oyuncu olduğunu düşünmem değil, takım ,ig yapısına uygun olmadığını dusunmem

DEEP BLUE
23.12.2014, 21:55
Bursa'ya verilen şey penaltı ise, futbol oyununda her maç 23 - 19 filan biter. Fatih'in penaltı gerektirecek en ufak bir müdahalesi yok.

artvints
23.12.2014, 22:02
Bursa'nın penaltısının doğru olduğunu düşünüyorum.
Ama hakem o kadar art niyetli ki çekme var diye penaltıyı veriyor.
Halbuki Fatih'in ayak ile bence net bir müdahalesi var.

ayak ile müdahalesi var ama düşmeye sebebiyet verecek veya engelleyecek bir hareket değil. ayağına müdaheleyi hissettiği anda yere basmayıp bırakıyor kendini.gayet rahat devam edilir.çok alaksız bir düşüş zaten.eli hissetmedi bile. ama hakem çektin dedi. çok net bir şekilde kafasında beraberlikle gelmiş maça.

orhan42
23.12.2014, 22:28
Cardozo tartışılmaya başlandıysa yakında gönderelim gitsin demeye de başlarız.Hoca'ya bile taş atanlar varken şaşırmadım..Bu istikrarsızlık bizi bitiriyor zaten..

Erdal DİLEK
23.12.2014, 23:48
demba ba 19 maç 16 gol ve arada bir sürü sakatlığa rağmen 90 dakikaya 1 gol istatistigi var
cardozo 21 mac 9 gol 140 dakikaya 1 gol.

Oynadığımız en üst duzey avrupa takımı legia
bjk nin arsenal , tottenham, feyenord.

Kim ne derse desin objektif olmak lazım. Demba ba nın çok hareketli bir santrafor olması da etkin tabi. Ama demba ba cardozo dan çok daha formda. Oyun yapısı vs. Bunlar da önemli , objektif olmalıyız. şu anki formu ve takıma uyumuyla
demba ba > cardozo
bu demek değil ki cardozo demba ba dan kötü veya ondan düşük kalitede bir santrafor , dikkat ettiyseniz performans üstünden değerlendirdim.
Not: Cardozo gündemdeyken asla gelmesini istemedim. Sebebi kötü bir oyuncu olduğunu düşünmem değil, takım ,ig yapısına uygun olmadığını dusunmem
demba ba oturmuş bjk kadrosunda bunlarvyaparken cardozo yeni olusum icindeki bir takimda bunlari yapiyor. Zamanla cardozonun ne kadar etkili oldugunu hepimiz gorecegiz. Kaldi ki benim demek istedigim medyada dembaba ovguler alirkwn cardozo yerin dibine sokuluyor. Buna bir anlam veremiyorum dembaba kotudur demiyor. Ama biliyorum ki mecyanin amaci trabzonsporun gazini almak.bu oyuna gelmeyin...

Sefer A.
23.12.2014, 23:54
Demba Ba 19 maç 16 gol ve arada bir sürü sakatlığa rağmen 90 dakikaya 1 gol istatistigi var
Cardozo 21 mac 9 gol 140 dakikaya 1 gol.

Oynadığımız en üst duzey avrupa takımı Legia
Bjk nin Arsenal , Tottenham, Feyenord.

Kim ne derse desin objektif olmak lazım. Demba Ba nın çok hareketli bir santrafor olması da etkin tabi. Ama Demba Ba Cardozo dan çok daha formda. Oyun yapısı vs. Bunlar da önemli , objektif olmalıyız. Şu anki formu ve takıma uyumuyla
Demba Ba > Cardozo
Bu demek değil ki Cardozo Demba Ba dan kötü veya ondan düşük kalitede bir santrafor , dikkat ettiyseniz performans üstünden değerlendirdim.

Evet ama ligde tam tersi sanirim, yani Cardozo'nun dakika/gol etkinligi daha iyi...

demba ba oturmuş bjk kadrosunda bunlarvyaparken cardozo yeni olusum icindeki bir takimda bunlari yapiyor. Zamanla cardozonun ne kadar etkili oldugunu hepimiz gorecegiz. Kaldi ki benim demek istedigim medyada dembaba ovguler alirkwn cardozo yerin dibine sokuluyor. Buna bir anlam veremiyorum dembaba kotudur demiyor. Ama biliyorum ki mecyanin amaci trabzonsporun gazini almak.bu oyuna gelmeyin...

Evet oturmus / yeni olusum farki da var
Ama istatistikler çok sey ifade etmez
Demba Ba'yi 2 kisi tutmuyor, ama Cardozo'yu tutuyor, duran toplarda attigimiz gollerde Cardozo'nun katkisi var, gol pasi dahi vermese varligi yeter

BlackPanther
24.12.2014, 15:52
Trabzonspor takımının başında görmek istemediğiniz Ünal Karamanın takımını izleyin.

Beşiktaşı mağlup etti ve son dakikaya kadar Beşiktaşın kalesinde gol aradı.

Helal olsun Ünal Hoca!!!

Berke6198
24.12.2014, 15:55
Hakkınızda forum yönetimi tarafından verilen bir karardan dolayı memnun değilseniz, haksız olduğunuzu düşünüyorsanız bunu belirtmek için "Ceza İtiraz Kurulu" bölümünü kullanabilir, itirazınızı oraya iletebilirsiniz. Bunu belirtmenin yeri burası değil...

DEEP BLUE
24.12.2014, 17:46
Hakkınızda forum yönetimi tarafından verilen bir karardan dolayı memnun değilseniz, haksız olduğunuzu düşünüyorsanız bunu belirtmek için "Ceza İtiraz Kurulu" bölümünü kullanabilir, itirazınızı oraya iletebilirsiniz. Bunu belirtmenin yeri burası değil...
Forumda yöneticisin. Akıl vermeden önce, ceza itiraz kurulu başlığında neler yazmışım bir baksaydın zahmet edip. 13 yaşından beri işin gücün beni takip etmek ve bana ayar vermek. Toplam 65 mesajının neredeyse yarısını eşimle olan cinsel durumuma ve iktidarsız olduğum yönündeki aşağılık ithamlara ayıran bir üyeye sesin çıkmıyor maaşallah...

Demba Ba'nın ten rengi benim namusumdan daha önemli olacak ki, bana 15 saniyede 15 gün ceza veren Canberk ve Vahid'e şaklaban dediğim için 10 saniye içinde 7 gün ceza veren zat-ı alinizden azar işitmeye devam ediyorum. Yeter be kardeşim... Ayıbın da bir sınırı var!

Berke6198
24.12.2014, 17:54
Forumda yöneticisin. Akıl vermeden önce, ceza itiraz kurulu başlığında neler yazmışım bir baksaydın zahmet edip. 13 yaşından beri işin gücün beni takip etmek ve bana ayar vermek. Toplam 65 mesajının neredeyse yarısını eşimle olan cinsel durumuma ve iktidarsız olduğum yönündeki aşağılık ithamlara ayıran bir üyeye sesin çıkmıyor maaşallah...

Demba Ba'nın ten rengi benim namusumdan daha önemli olacak ki, bana 15 saniyede 15 gün ceza veren Canberk ve Vahid'e şaklaban dediğim için 10 saniye içinde 7 gün ceza veren zat-ı alinizden azar işitmeye devam ediyorum. Yeter be kardeşim... Ayıbın da bir sınırı var!

Ne güzel işte, itirazınızı iletmişsiniz. Bir de dönüp buraya yazmanın hiçbir anlamı yok. Forumun düzenli kalmasına sadece yöneticiler dikkat etmemeli. Bu sadece yöneticilerin işi olmamalı. Herkes bu forumun düzenli kalmasından, düzgün işlemesinden sorumlu.

Herkes bu konuda yükümlü. Konuyla ilgili hiçbir şey söylemedim size dikkat ederseniz. Benim söylediğim, konuyu gerekli yere ilettiyseniz hatta iletmediyseniz bile ilgili başlığın dışına taşırmamanız. Nasıl halledilir orası ceza itiraz kuruluna kalmış bir şey...

Bülent AKBULUT61
24.12.2014, 18:21
bence "Ceza İtiraz Kurulu" bir işe yaramıyor ben bir kere haksız yere ceza almıştım 1 haftalık ceza o meşhur ceza kuruluna başvurdum benle dalga geçer gibi cezanın bitmesine 1 gün kala cevap verdiler baya gülmüştüm kendi kendime

Hasan Habip Özbay
24.12.2014, 22:26
ben ve arkadaşlarım bu maçtaydık arkadaşımın 10 yaşında çocuğuda bizimleydi arkamda önümde her yerde kız çocukları erkek çocukları bayanlar yaşlılar uzaktan gelenler yakından gelenler sırılsıklam olduk ve dedimki bu kulübün sahibi bizler yani orada olan cefakar taraftarlardır ne eski başkanlar nede şimdiki ne futbolcular ne yöneticiler biz gerçek taraftarlar bu kulübün sahibiyiz hiç karşılık beklemeden hemde .NOKTA

zafercalikoglu
25.12.2014, 16:28
kaleci dokunmazsa penaltı olmayacak ne dokunursunki zaten adam arkası kaleye dönük 27 yaşında tecrübe yok fazla ısrar etmeye gerekte yok ,ibrahim sacıyla oynamazsa kale onun olmalı,ayrıca defans taktiği çok yalnıştı,yusuf tan bir caner cıkamayacak,hocada bunu anlasın bu defans yüzünden çok golyedik ama hakkınıda verelim gollerin yarısınıda defans oyuncularımız atdı,

Cenkhan
25.12.2014, 16:53

Abi,

Mağdur olduğun halde alçakgönüllülükle muhatap aldığın zat vaktiyle bana hakaret ettiği halde ceza almayıp üzerine yönetici yapılmış biridir. Önerildiği üzere de 3 ay boyunca e-posta attım ihtiyarlar heyetine.

Haliyle forumun kuralları belli: Hocaya, İho'ya ve milyonluk kısraklara laf yasak, yönetici ve yönetici kankası olmadıkça sıradan üyeye hakaret serbest.

Ama sakın forumun düzeni bozulur, aman ha. Annemiz gelip forumu dağınık görür, edecek laf bulamayız sonra, mahcup oluruz.

Ceza almadan yönetici eleştirebilecek kadar tecrübe edindiysen de anında silerler mesajını. Seninkini okuyabilmemiz bile bir lütuf.