PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fener maçinda taraftar nasildi?

Guests
21.11.2004, 15:21
bu basligi neden attim diye sorarsaniz tam her seyden emin olmadigim içindir..dün televizyondan izledim maçi..taraftar mükemmel idi.hele 2, golden sonrA hangi gurup oldugunu görmedim ama halen daha trabzona destek vardi.sizce boyle olmamali mi?cevaplari bekliyorum

umraniye
21.11.2004, 15:24
bence taraftar iyiydi ama biraz daha iyi olabilr özellikle bordo mavi diye bagirsin yeter çunkü çok güzel oluyo

Guests
21.11.2004, 15:28
arkadasim bubordo mavi de çok hata yapiyozz.. bende bu olaya çok çare düsünüyom .bordo mavi yi çok güzel çekiyoz.sonra sampiyon denince yine mavi deniliyo karsi taraftan.bence bu olaya en güzel çare 3 kez bordo mavi çekmek sonra sampiyon trabzon en güzeli

Punisher-61
21.11.2004, 15:45
neresi iyidi kardesim zaman zaman stadta hic ses yoktu..

zafer6161
21.11.2004, 15:50
BIZIM TARAFTARDAN HIÇ BISE OLMAZ DÜN MAÇTAYDIM MARATON ÜST TARFTA MAÇ BASLADI ÇILGINLAR O KLASIK TEZAHURATI YAPTILAR 5DK TARAFTARLAR DERNEGIDE BI 5 DK BAGIRDI ONDAN SONRADA 90 DK SUSTULAR SEREFSIZIM BEN BÖYLE TARAFTAR GÖRMEDIM DIYARBAKIR MAÇINDA ORTALIGI YIKAN TARAFTAR SESTEN KULAKLARI SAGIR EDEN TARAFTAR NEDENSE GEÇEN SENEKI FB MACI VE BURDAKI GS FB MAÇLARINDA 90 DK HIÇ BISE BAGIRMIYOR BIDE BJK TARFTARINA BAKIN

PsYcHo_LaZ61
21.11.2004, 16:46
bende dun maraton ust tarafdaydim.maraton genellikle macdan önce cok bagirdi bide macin baslarinda gelen gol taraftarin moralini bozdu.ön taraflar taraftari ateslemeye calissada kimse ilk golden sonra canlanmadi.sahsen arkadaslarla eslik etmeye calisiyoruz etrafimizdakiler bagirmayinca moralimiz bozuldu bizde fazla bagiramadik.

çilginlarda bana sanki bu mac da eskisi gibi degiller gidi geldi..

Faik Yılmaz
21.11.2004, 16:55
arkadaslar kapalidaki seyirciler maça niye geliyor anlamoyorum.böyle sesleri çikmadan alsinlar digitürk evlerinde izlesinler.ben maratonda bagirmaktan sesim kisiliyo beyefendiler sanki tiyatroya gelmisler.

Faik Yılmaz
21.11.2004, 16:56
biz 4 saat önceden maça gelelim takimi öülümüne destekleyelim sizde karsimizda oturun.yazik bize ama.....

Faik Yılmaz
21.11.2004, 16:57
son sözüm çilginlara bravo her maçta böle olun.vallahi size imreniyorummm.... o neydi ki ölee.....

Lazio61
21.11.2004, 17:01
aslanim bagiran tek grup ÇILGINLARD...bende oradaydim..maraton sus pus oldu...gurbetçi gençler ve diger taraftar gruplari birlesmesine ragmen hiç ses yoktu.

PsYcHo_LaZ61
21.11.2004, 17:06
aslanim bagiran tek grup ÇILGINLARD...bende oradaydim..maraton sus pus oldu...gurbetçi gençler ve diger taraftar gruplari birlesmesine ragmen hiç ses yoktu.

Valla ben hayatimda iki kez avniaker atmosferini yasayan biri olarak;

ilk olarak gs macinda cilginlar bana göre harikaydi.hatta manisadan gelen arkadaslarima göreceksin bak dedim mac srasinda maci izlemeyi birakip çilginlari izleyeceksin dedim.ama dun sanki biraz durgundular gs macina göre..ama son 15 dakka maraton bosalmaya basladi çilginlar çok harikaydi.

son olarak.arkadaslar yanlis anlamasinlar ben bu görüsümü izledigim iki mac izlenimimle söyledim..

Faik Yılmaz
21.11.2004, 17:09

Valla ben hayatimda iki kez avniaker atmosferini yasayan biri olarak;

ilk olarak gs macinda cilginlar bana göre harikaydi.hatta manisadan gelen arkadaslarima göreceksin bak dedim mac srasinda maci izlemeyi birakip çilginlari izleyeceksin dedim.ama dun sanki biraz durgundular gs macina göre..ama son 15 dakka maraton bosalmaya basladi çilginlar çok harikaydi.

son olarak.arkadaslar yanlis anlamasinlar ben bu görüsümü izledigim iki mac izlenimimle söyledim..

bende maratondaydim ama taraftar 60 dan sonra takimi birakti.2. golden sonrada stad bosalmaya basladi.ama takimda bi isik görseydiler. 90 dakika desteklerlerdi buna inaniyorum.sanki biz 10 kisi oynuyorduk.bu futbolla 190 dakika bile gol atamazdik.

umraniye
21.11.2004, 17:37
olsun arkadaslar taraftar gine iyiydi o kadar gotü degildi en azindan gaziantep macindan çok çok iyiydi

vigor
21.11.2004, 17:40
maç 1-0 fener on kisi kalmis takimi tam atesleme zamani ama bizde ses yok.biz bagirma olayini beceremiyoz kardesim ancaktas atiyoruz.valla o konuda besiktas taraftarina giptayla bakiyorum.bizde çekirdekçi çok

umraniye
21.11.2004, 17:45
vigor bjk taraftarin konusunda sonuna kadar haklisin adamlar 3.0 yenikken bile hiç susmuyor bencede çok iyiler bende onlara imreniyorum ne yalan söylim

POYRAZ
21.11.2004, 18:20
Macta her zaman bagiran gruplar yine bagirdilar,cekirdekciler yine sustular ama genel olarak iyi tezahurat oldu bence

umraniye
21.11.2004, 18:22
olsun taraftar geldiya onada sükür en azindan güzel göruntu oldu olaya bide bu açidan bakalim

trabzonspor1
21.11.2004, 18:38
ben maci eziklerin arasinda izledim stattan daha çok çikti sesim ama ama olsun taraftarimiza laf yok . onlar oraya gelerek üzerlerine düsen görevi yaptilar asil konusmamiz gereken teknik kadro.

her derbide ayni gökdeniz-fatih, sonra ye golü yattara-mehmet. bu degisiklikleri ezberledik artik. ne olurdu maça en azindan 3ü ile baslasan. anadolu takimlarini yenerek sampiyonluk olmuyo ezikleri ezeceksinki adina sampiyon desinler...

TURHAN
21.11.2004, 18:49
ben hayret ettim ya taraftara nasil iyiydi...tabi belkide tv ekraninda kötü geliyor olabilir bence o maç sükrü saraçoglunda veya inönüdeki atmosfedeoynansa 1-0 iken galibiyet bile alabilirdik.Taraftar, takim bizi canlandirsin ole bagiralim diyor ama biraz da taraftar takimi ateslesin ya...

Erhan|TS
21.11.2004, 20:22
Bence Taraftar Diger Maclara Göre Iyi Degildi.. Nedense Biz Derbilerde Rakip Taraftar Gelmeyince bagiramiyoz..smileys/smiley5.gif

Mactan Bazi Resimler 48 tane resim cektim.. geri kalani ''Çilginlar'' Topicinde...

http://img13.exs.cx/my.php?loc=img13&image=Resim034.jpg

http://img16.exs.cx/my.php?loc=img16&image=Resim035.jpg

http://img87.exs.cx/my.php?loc=img87&image=Resim036.jpg

http://img13.exs.cx/my.php?loc=img13&image=Resim038.jpg

http://img72.exs.cx/my.php?loc=img72&image=Resim039.jpg

http://img106.exs.cx/my.php?loc=img106&image=Resim040.jp g (http://img106.exs.cx/my.php?loc=img106&image=Resim040.jpg)

http://img123.exs.cx/my.php?loc=img123&image=Resim041.jp g (http://img123.exs.cx/my.php?loc=img123&image=Resim041.jpg)

http://img121.exs.cx/my.php?loc=img121&image=Resim042.jp g (http://img121.exs.cx/my.php?loc=img121&image=Resim042.jpg)

http://img110.exs.cx/my.php?loc=img110&image=Resim043.jp g (http://img110.exs.cx/my.php?loc=img110&image=Resim043.jpg)

http://img111.exs.cx/my.php?loc=img111&image=Resim044.jp g (http://img111.exs.cx/my.php?loc=img111&image=Resim044.jpg)

By Erh@n|TS

Armağan Dere
21.11.2004, 20:32
bizim taraftarlardan en iyisi gurbetçiler ile çilginlar öbürlerini salla üniversitelileri bilmiyom nerdeler ama pankartlarini falan göstermedi tv

Harun-61
21.11.2004, 22:54
smileys/smiley5.gif smileys/smiley19.gifsmileys/smiley18.gif

Guests
22.11.2004, 08:42
bando mizika esliginde ne kadar iyi olunabilirdiki. taraftari bandomu costurucak

Guests
22.11.2004, 08:43
erhan resimleride çekerken makinayi sallama dasmileys/smiley2.gif

ZEKAI
22.11.2004, 11:45
arkadaslar valla televizyondan bi gurultu duydum bi bes dakika bu bizim tribunden mi geldi.ya allah icin tribunlerin nesi iyiydi.

Murat BAYRAKTAR
22.11.2004, 11:55
walla televizyondan maçi izlerken maç basladiginda islik süperdi.. ama gittik çe islik düstü hele golden sonra pek ses çikmadi.. arada bir bando sesi geliyordu... herseye ragmen bence bu senenin en iyi maçi oldu taraftar açisindan... takim desen ayni tas ayni hamam... maça giden bütün arkadaslara tesekkürler... ellerinden gelen herseyi yaptilar..

l-m
22.11.2004, 13:46
Taraftar iyiydi diyenlerin görüslerine saygi duyuyorum ama sunu eklemeden geçemeyecegim,dün ixledigim v.msnisa-sivasspor maçinda manisa seyircisi bizim seyirciden çok daha iyi idi,eger fener maçinda bizim yerimizde bjk ya da gs olsaydi fenerin 10 kisi kaldiktan sonra 1 puan çikarma sansi dahi kalmazdi,bazi seyleri görelim artik.Her stadta çekirdekçi var,her stadta sosyete kesim var,taraftarimizin mevzuu tarafi agir basiyor,bagirmaya gelince ligin en kötüleri arasinda oldugumuzu düsünüyorum.Fener maçinda acaba gol atarsak ses duyabilirmiyim diye düsünmedim degil,bilmiyorum belki de ligtv mikrofonlari sesi kisiyor ama daha önce birçok kez Avni Aker'de maç izlemis biri olarak benim düsüncelerim mikrofonun sesinin kisilmasindan çok bazi seylerden ders çikarmayi bilmekte yatiyor.Iyiyiz,güzeliz de 10 kisi kalan fenere karsi niye takimi atesleyemedik,adamlar istanbulda ölüyü oynatiyorlar biz islik çalmaktan aciziz.Islik çalmak için illa piskopat olmaya gerek yok,biraz "bilinç" yeterli...

Murat BAYRAKTAR
22.11.2004, 13:49
dogru söylüyorsun osman... ama ben uzun zamandir bizim taraftari diger maçlardan iyiydi... hele maç basladiginda baslayan isligi duyunca tamam dedim bu maç kesin bizim... ama nerdeeee... gol yedik kirmizi kart oldu... ses kesildi....

Harun
22.11.2004, 14:53
Herzaman taraftari elestiren ben, fener maçindaki taraftari gördügümde iste gerçek taraftar böyle olmali diye kendimi sorguya çektim.Demekki istendiginde stad o muhtesem görüntüsüne bürüne biliyor.Ama sahadaki kisiler bu taraftara maalesef ayak uyduramadi.Yani muhtesem ikili yine maalesef tek basina kaldi busefer ayakta kalan taraftardi kaybeden ise futbolculardi.

dinceraydogan
22.11.2004, 15:09
Maça girdigim zaman tribünlerin sadece yol tarafi hariç dolu olmasi beni çok sevindirdi ve umutlandim. Ben 28 yasindayim Trabzonsporun 1985 yilindan beri maçlarini takip ediyorum ititraf etmeliyim ki gündüz maçlarini mumla ariyorum ve ayrica belki maraton tribününü kapattik ama eskiden açik olan bu tribünün atmosferi kapatildiktan sonra hiç yakalanamadi. Arkadaslar fener maça çiktigi zaman ki isligi övmüsler bende maçtaydim ama o kadar da islik etkileyici degildi eskiye göree...

Aslinda belki islik devam edecekti ama futbolcularimizin bu islik sirasinda fenerli oyunculari sanki kirk yildir görmemisçesine biraz abartili sarilmalarini ve tam taraftarin biraz da hafiften küfürlü söylemlerle baski altina alacagi sirada ki davranislari tam bir tezat olusturdu ve islikli protesto tam anlamiyla ters tepti diyebilirimm Yani trübündeki taraftar ayri bir modda futbolcu ayri bir moddaydi. Zaten futbolcularimizin o anki ruh halinden maçtan fazla bir sey beklemem gerektigini hemen anladim.

Takim kadrolari sahaya çikinca gene Ziya Doganin savunma agirlik bir futbol oynayacagi ve 2. yarida sans golü ariyacagi kabak gibi ortaya çikti. Maç basladi seyirci eski günlerdeki gibi atesliyici görevini yapmaya basladi. Ama eger sen seyirciyi atesleyici bir futbol oynmazsan taratar da yavas yavas sesi kesilir ve tiyatro oyununa döner maç . Aynen öyle oldu 20. dakikadan sonra maç tiyatro havasina büründü anlik hakem kararlarina verilen tepki disinda artik insanlar televizyondan maç seyreder gibi maçi seyre koyuldu. Takiiii bizi yaptigi hatalarla çileden çikaran petkonu penaltisina kadar. Seyirci tam öfkelenmisti ki Nobre atildi bence hakemin bize bu kazigiydi çünkü 2. veya 3. golü düsünecek olan fener artik tam defans moduna geçince sonderece agir oyunculardan kurulu takimimiz için ve tabiki bizim taraftar için eziyet anlari basladi. Ziya Dogan'in nedendir bilinmez asiri panik havasiyla orta sahadan 2 oyuncu olarak forveti dörtlemesi bizim için bir intihar di çünkü sonuçta bu 4 forvete pas aticak oyunculari hep çikardik. Her neyse biz taraftara dönelim maç bu sinir halinde giderken takimin tek bagiran taraf olan çilginlardan yabanci madde yagmaya basladi hani su hakemin tuttugu taslar var ya iste onlar. Isin tuhaf tarafi atilan her yabanci madde de Luciano'nun bir devriye polisi gibi taslari toplayip hakeme vermesiydi. Hakeme kosmasiyla bizden en az bir futbolcu da pesinden kosup yapma etme edalari bana hemen maçin basindaki o samimi havayi animsatti. asla bir yanilgi olmasin bir futbolcu diger takimin oyunculari arkadas olabilir hatta dostta olabilir ama hemen maçtan önce taraftarinin tezahüratlarini göre göre sanki bizim taraftarlarimizdan özür diler gibi fenerlilere kosmalarini yadirgadim.

Neyse gene maça dönelim iste herkesin üzerine ölü topragi serildi bir anda maçin en iyi oyuncularindan Tuncayin sans golüyle maç 2-0 oldu ve o an ip koptu. Daha maçin basinda bir pet sise atildigi için bizim ordaki taraftardan atana çok büyük tepki gelmisti ve bende helal olsun demistim içimden ama maçin sonunu beklemem gerektigini sahaya yabanci madde yaginca anladim.. Ama daha neler geldi sasirmadim degil. Avni Akerin skorboardin hene üstündeki bayrak diregine birisinin tirmandigini gördüm adam Fener bayragini aldi tam yakacak ne oldugunu anlamadan belki de maçi izlerken bir daha o tarafa döndügümde bayragin deniz kale arkasinin öününde yerde oldugunu gördüm.Yaninda özel güvenlik görevlisi vardi ve taraftar ondan bayragi kendilerine vermesini istiyordu ve ben herhalde vermez diye düsünürken güvenlik göerevlisi ne olacagini bile bile bayragi taraftara verdi ve orda 10 kisilik gurup bayragi yakiverdi. Ben ordaki insanlarin tepkilerini anliyorum ama ordaki kisilerin tüm istanbul basininin olayi görüp yüzlerce fotografini çekerken ve bunu yakan insanlar fotollarin çekildigini görürken gene de eyleminine devam etmesi beni çok düsünürü ve utandirdi. Zaten bir gün sonra hürriyette bayragin direkten alinip yakilincaya kadar devresini tam olarak fotolari ile oyucusuna sundu. Son 10 dakka da Çilginlar gurubu arkasi döndü ve parasiz yönetim istemiyorum sloganini atarken Rüstü kalesinden çikip topu cansiper bir sekilde taça atinca bütün stad Rüstüyü alkisladi sadece deniz kalesi hariç .. Ben burda kimseyi elestirmiyorum ama o olaydan sonra o guruptan hep yabanci madde sahaya atildi..

Sonuçta maç bitti stad çok kalabalik oldugu içinbeklemeye koyulduk o an çilginlar gurubu güvenlik nedeni ile deniz tarafinin meydan tarafindaki çikisindan çikartilmaya baslandi ve o an koltuklar kirilma operasyonu baslamis oldu öyle acimadan kiriliyordu ki maraton tribününden tepkiler oldu . Beni asil sasritan olay polisin bazi koltuk kiran bazi kisileri tespit edip sahaya alinca o kisilerin yüzündeki sasirma ifadeleri idi. Insanlar yaptiklari eylemlerin suç olarak sayilmayacagi pisikolojisiyle bilmiyorum o an polis tarafindan içeri alinmalari onlari bayagi sasirtti ..

Ve maç bitti taraftar çikti bizde evimize geldil açikçasi o geceden hiç zevk alamadim ne takimdan ne de taraftardan ve tabiki yönetimden..

Not: Koltuk kapasitesini bile bile fazladan bilet satip sonrada UEFA kriteri diye merdivenleri bosaltmaya çalismayi ayrica UEFA kriteri diye 6 yasindan büyük çocuklari maça almamak (biletlerde ögrenci indirim yap almiyorsan en azindan) ve çocuklari Trabzonspor sevgisinden mahrum etmeyi , koltuklarda gerekli temizligi yapmayip pis koltuklarda oturmak istemeyip gazete kagitlarinin elinden alinmaya çalisilmasini biletli taraftarin gözü önünde biletsiz seyirci alip taraftari enayi yerine konulmasini kiniyorum.. Sonuçta maçtan bir gün önce Ankaradan geldim . Çarsamba aksami operadaydim ve en lüks yer 20 milyondu maraton tribünde 20 milyon bu nedenle maça giden taraftar adam yerine konmayi fazlasi ile hakediyor.......

umraniye
22.11.2004, 15:13
su taraftar meselesi yilladir sorun trabzonda bir türlü çözum bulunamiyo GÖNÜL ISTERKI MAÇ BITENE KADAR SKOR NE OLURSA OLSUN TAKIMI DESTEKLEYEN BIR TARAFTAR KITLESI BESIKTASIN KI GIBI

bordox
22.11.2004, 15:45
Ben Trabzonspor sehri ve taraftariyla gurur duyuyorum özellikle dün bir maçta 16 yasindaki gencecik çocugun öldürüldügü bir tribun,bir sehir gördükten sonra.

Elimizi vicdanimiza koyup düsünelim bu taraftar 20 yildir sampiyon olamiyor,96 yilinda acayip bir darbe yemis en iddiali rakibinden,bir ara nerdeyse küme düsme tehlikesi geçirirken en saglam sekilde desteklemis,her deplasmana saglam gitmis,kupa maçinda 50 bin kisi olmus,bu taraftar gs yi 8,fb yi 5 yildir içerde yenemeyen bir takima küsmemis,bjk den 5 yedigi maçta bile 4-0 a kadar arkasinda durmus 5.golle adete sinir buhranlarina girip takimi sallayip artik uyan demis,basinda bulunan hocaya geçen yil ve bu yil samp.ligide dahil olmak üzere en kiritik 4 maçta boynu bükük ayrilmis olmasina ragmen bir sey dememis ve üstüne üstük Istanbul medyasi tarafindan sürekli olarak hor görülmüs, hakettigi saygiyi görmemis federasyon ve hakemlerin gadrine ugramis yilmamis.Tel örgüleri kaldirip bazilarina medeniyeti göstermis yine saldirilmis, yeter mi bilmiyorum say say bitmez.Herseyden önemlisi futbol yüzünden can alinmamis.

Niye Trabzonspor taraftarini illa sekillendirmeye çalisiyoruz bilmiyorum.Yok sunun gibi olsun yok böyle olsun.Nedir bu kompleks bilmiyorum.

Su Trabzon sehri Trabzonsporuyla yillardir balkanlarin en büyük ekonomi merkezine 13 milyonluk bir sehre, her türlü adeletsizlige ragmen kafa tutuyor.Yeter fazla bile valla,Ankara da sehir,Izmir de sehir,Antalya da Antep de sehir onlardaki ekonomik imkanlar Trabzonda yok.

Ben Trabzonsporluya,sirf bagirmiyor diye kizamam arkadas.bagirmakla bir sey olmuyor bagiriyorlar,devre arasinda adam öldürüp tekrar bagiriyorlar ne sogukkanlilik ama.Varsin bagirmasin benim alnindan öpülesi taraftarim varsin bagirmasin.

Bugün karar verdim Trabzonspor taraftarini kafamdaki sablona göre sekillendirmek en büyük hataymis.Onlar en dogrusunu mutlaka bulurlar inaniyorum.Bagirmak isteyenede,sadece maçi izleyip o heyecani yasamak isteyene de tesekkürler.

augustus
22.11.2004, 16:56
bizim tribünler ile ilgili iki tespitim var

1- çilginlar grubunun bulundugu bölüme maç izlemek için gelen vatandas gitmiyor.çünkü insanlar orada hem seyir zevki hemde rahatlik açisindan rahat maç izleyemeyecegini biliyor.bu çilginlar için büyük avantaj.

2-maraton tribünü ise stadimizin en büyük tibünü ve bu tribündeki en iyi seyir zevkine sahip yer de ortadaki iki direk arasi.dolayisiyla buraya bagiran taraftar kadar hiç tezahüratla ilgisi olmayan insanlarda geliyor.bu konuda taraftarlar dernegi çilginlar gibi bir sansa sahip degil.bu noktada maraton tribüne yapilan elestrileri biraz haksiz buluyorum.çünkü küçük bir tribüne hakim olmak büyük bir tribüne göre çok daha kolaydir.çevrenizdeki insanlar sus pus olunca sizinde tezahürat isteginiz sona erebiliyor.

bu konuda tek çözüm yeni stad projesidir.dergimizin son sayisinda projeler arasinda 25-30 bin kisilik sahaya yakin tibünlere sahip yeni bir stad projesi vardi ama ne zaman hayata geçecegi konunu netlik kazanmamisti.iddia ediyorum bu proje hayata geçirilsin Türkiye nin en iyi kale arkasi tribününe sahip olacagiz.benim hayalimde tribün borissia dortmund (galiba yanlis yazdim smileys/smiley1.gif)un tek katli kale arkasi gibi olan tribündür.böylelikle Avni Aker rakipler açisindan yeniden cehenneme döner.

basti
22.11.2004, 17:18
trabzondaki taraftar arkadaslarima bir cif lafim olacak ne olursunuz biraz tezahurat.tezahurat.Golu yedikten sonra komple butun stad bagirmayi birakiyor resmen uyuyor.Inan televizyonlarin basinda izleyenler dahi bunlari soyluyor.Diger takim taraftarlari golu yediklerinde bizim yaptigimizin tam tersini yapiyor daha cok bagiriyor yillardir stada giderim( 84 yillindan itibaren)biz trabzontaraftari olarak bir stad tezahurat sistemimizi oturtamadik.Rakiplerimiz bizden daha cok bagiriyor vede daha fazla mars biliyor .Ben yillardir bordo mavi demekten baska organize tezahuratimizi gormedim.TURKIYENIN cesitli stadlarinda rakip takim seyircilerinden sayica cok fazla olmamiza ragmen gelismis tezahurat soylemlerimiz olmadigindan hep azinlikmisiz gibi durumlara dustuk.Örnek ankar 19 mayis stadyumunda ankargucu taraftarlarinin 3 kati olmamiza ragmen gecekondu grubu kadar bagirip etkili olamiyoruz.Atesli vede tezahurat bilen taraftar nezaman olucaz.lutfen bagirmamizi 90 dakikaya yaymaliyiz.golu yedikten sonra sinirlenip hayiflanacagimiza daha etkili futbolculari atesleyici golu attirana kadar bagirmaliyiz.Hepinize saygilar

irfanparlak
22.11.2004, 18:26
taraftarimiz belkide bu senenin en kötüsüydü golden sonra herkez uyudu maraton için zatenalisiktik bu duruma ama çilginlarda bu maÇta bu gelenege uydu kimse dogru düzgün bagirmadi çok kötüydük zatenj o bando ekibi varya uyuz etti benine ya 19 mayis bayramini mi kutluyoruz

Magnolia
22.11.2004, 18:31
Garibim Belediye bize iyilik(!) yapmaya çalisirken iyice batirdi birakti.Ikinci golü yedik moraller sifir , taraftari costurmalarini bekliyorum.Bir bakiyorum bizim Lise marsi çaliyor...
Bir ara top rakipteyken isliklar yükseliyordu.Bravo dedim.Onlari moralize edip yikabiliriz.Ama nerde iki dakika sonra ne islik ne tezahürat...
Çekirdekçiler yine isbasindaydi.Maç baslamadan önce kamera tribünlerde dolasiyor.Seyircilerden biri siritarak çekirdek çitlatiyor.Bogazinda kalsa da yigilip kalsan o tribünde dedim...

Çebi
22.11.2004, 18:34
Ne maraton ne de çilginlar...ki bende çilginlardaydim her zamanki gibi....Kesinlikle çok kötüydü taraftar...ben zaten adam akilli organize oldugumuzu görmedim avni aker'de...Bu kafayla böyle de gider zaten...

l-m
22.11.2004, 18:46
Ne maraton ne de çilginlar...ki bende çilginlardaydim her zamanki gibi....Kesinlikle çok kötüydü taraftar...ben zaten adam akilli organize oldugumuzu görmedim avni aker'de...Bu kafayla böyle de gider zaten...

Yöneticiler olaya el atmadigi sürece bu is böyle gider...Maratonun ortasini gruplara vereceksin ama bedava degil,indirimli olarak.Çilginlari da ya maratona tasiyacaksin ya da kale arkasinin üstünü kapatip stada yaklastiracaksin.Yoksa 50 kisi gelir,bizim sesimizi bastirir gider,biz de Avni Aker'de niye deplasmandaki gibi oynayamiyoruz diye hayiflaniriz.Organize olmak disardan göründügü kadar kolay bir is degildir,her sartta sözü geçerli bir organizatör sarttir...Tribünlerde tüm gruplarin diger gruplarin himayesi altinda toplanmayacagi düsünüldügünde taraftar sorununusadece yöneticilerin halledebilecegi görülür.Bu arada maç boyunca 1 kez tas atilma disinda olay yasanmadi,o tas atanlara gereken tepki gösterildi mi merak ediyorum.Hiçkimse stada birsey attigi halde o atmosferi soluyabilme sansina sahip olmamali.Istanbul gazeteleri en büyük haberi o taslara ayirdi,koz vermeyelim.Elin oglu adama öldürür örtpas edilir,senin havaya uçurdugun balon gökte kusa çarpsa kalemini kirarlar.Daha bilinçli olmak adina hep birlikte mücadele vermeliyiz,Çilginlar'in da artik kötü skor sonrasi yönetimi istifaya çagirmaya son vermesi gerek,istifaya çagirilacaksa hep beraber yapilir,yillardir bu duygusal tavira son veremediler,gençliklerine verelim yine.

VAKITDESTEK VAKTI...

delihamsi
22.11.2004, 19:05
Bagiranlar hep bagiriyo da sinema izlemeye gelenlerin takimi fitillemek gibi bir yardimi olmuyor.Stadi inletmek lazim.Karsi rakip oyuncular kulaklarini tikmadan duramamalilar.Yenilgide taraftarin da suçu çok.Bizim taraftarimiz gol yiyince veya geç gelince hemen tezahurati kesiyorlar.Halbuki bu konuda Bizansin taraftarini kiskaniyorum biraz(aramizda kalsin haaa)Adamalar iki sifir yenildiginde bile tezahurati hiç kesmiyorlar ve bizansta böyle maçlarin hepsini kazaniyor.Bizim seyircimiz bu yönden çok basarisiz bence.

EmrahYalçınalp
22.11.2004, 19:28
Bence Fener maçinda taraftari tartismak komik. Taraftar iyi demiyorum,
tartışmak komik diyorum. Dünyanin neresinde olursa olsun 150 bin kisilik bir
sehrin stadinda 20 bin kisi olamaz. Bu taraftar yeterli ve gerekli
fedakarligi yapmistir, yapacaktir da. Taraftar biraz daha bagirsa ne
olacakti? Biz yine 8 defansif özellikli futbolcuyla sahaya çikmayacak
miydik? Yattara yine 10 metrekare içerisinde top oynamayacak
miydi? Hala su adami istediklerine göre ciddi zihinsel problemleri
oldugunu düsündügüm Ukrayna klübünde akli kalan sevgili defans
oyuncumuzun ayaklariyla ruhu ayni yerde olacak miydi? Ben maça
gittigimiz 15-20 kisilik gruptaki 6-7 kiz arkadaslar yüzünden sinirden
aglamamak için içimden japonca sarki söylemeye çalisirken Gökdeniz
Rüstü'ye espri yapip gülüsmeyecek miydi? Fatih adinin ne anlama
geldigini hatirlayacak miydi? Z.D Trabzonspor'un kendi sahasinda Real
Madrid'le oynasa ona bile kafa tutmasi gerektigini mi ögrenecekti?

Valla bence en büyük taraftar! Geri kalan kismini söylemiyorum ve -ah
benim salak kafam- Trabzonspor'umu hala çooooook seviyorum...!
Edited by: perhaps

Nytre
22.11.2004, 19:29
arkadaslar tribunlerimizdeki sorun büyük bence...

hemen bikan yilan direnemeyen bir kitle var.

soguklar..adama bagir diorsun niye bagiracam dior.

ben bu adama daha ne diyiyim? insanlar gaza gelior ama ne kadar 5dakika.

ben çilginlara gidiyorum senelerdir. çilginlardaki kitlenin çogunlugu oraya bagirmaya gelior ama onlarda bazi zamanlar susuor milleti bagirtamiorsun...

bir de bizim stadyumda akustigin a.si bile yok!...

bagiriorsun sesin kayboluor. maratonun üstü kapali ama o maratonu o kadar büyük yapmaktansa kalearkalari büyük maratonu küçült her yer ayni oranda ve tamamen kapali olsun o zaman çilginlarin sesi tüm türkiyeye yeter!...

TaraftaR
23.11.2004, 05:23
Fenerbahce macinda tribünlerimiz görsel olarak cok iyiydi... Aslinda
tezahürat da bana TV den fena gelmedi. Yeterince bagirdiklarini
düsünüyorum. 1-0 in ve ardindan 2-0 in verdigi moral bozuklugu ile
bagirmakda kolay degil. Bir de takim cosarak oynamiyorsa, sac bas
yolduruyorsa...

Bayrak yakilmasi olayini ise kiniyorum. Renklerin kardesliginden
yanayim. Her ne kadar aramizda rekabet varsa da, bu kurumlara hakaret
sekline dönüsmemeli.

Her zaman, "Bu ülkeyi beraber kurtardik" diyoruz. Demekki birbirimizi
ayiran tek sey bordo-mavi renklere sevdalanmis olmamiz. Farkimiz da bu
olsun...

Herseye ragmen taraftarimizi tebrik ediyorum. Bana göre iyiydiler...

Mc_Genc
23.11.2004, 10:14
allahiniza birakin bu isleriya,neresi iyiydi?siz hangi maçtaydiniz neresi iyiydi ya tek kelimeylen rezalet..biz bunun çaresine bakiyoruz ama,derin bi çalisma içindeyiz.çekirdekçi taraftarlari ayiklarsak çok iyi olur.çilginlara gelince her maç ordayim günden güne kötüye gidiyolar neyapacaz hiçbilemiyoruz?

Reha
23.11.2004, 13:47
ÇILGINLAR hariç taraftar iyiydi diyen kafayi yemistir....

Tolgaa6161
23.11.2004, 18:43
tek kelime ile kotu idi

TSMareNero
24.11.2004, 03:44
cekirdeeeeeeeeeeeeeek, taze cekirdeeeeeeeeeek......

maca gidipde bagirmayanlar icin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yaziklar olsun bize. bir takimi ancak böyle satariz biz. ama fazla bagirmayin ahenkler bozulur, gökdeniz efendi alinir sonra. helal sana yattara ve onu adam edemeyenler...

TaraftaR
24.11.2004, 04:08
Haklisiniz... Sinemada bile yiyemeyecegi kadar cekirdegi mac esnasinda
yiyenler var. Bu sene Skonto Riga macindayim... Yanimdaki renkdas, mac
boyunca durmaksizin cekirdek yiyordu. Kendisini cekirdek paketine öyle
kaptirmistiki, attigimiz gollere tepkisi cekirdegi ayakta yemek oldu.

"Bu kadarina pes" dedim icimden. Adama bir sey desen, "Sanane"
diyecek... Bizim tribünlerde de en cok kavga küfür degil, bu bagirma
meselesi yüzünden cikiyor. Tezahürat yapmaya ayaga kalkiyorsun, her
taraftan dürtüyorlar "Oturun lan, göremiyruk"

Taraftar görüntü olarak büyük atilim gösterdi, sira bagirmaya geldi. O da olacak insallah...

TSMareNero
24.11.2004, 04:16
maalesef dostum ayni tecrübeleri bende yasadim. ben maca giderken bu senede ancak iki yada üc kere oluyor, hep bagirtabilecegim kisileri aliyorum. hatta biletlerini bile ben aliyorum ama dedigin gibi etrafindakiler bagirtmadiktan sonra bagirda göreyim...

Guests
24.11.2004, 08:55
öncedende dedim gene diyorum. yönetim belli günler statda çekirdek günleri düzenlese paf takimi çikartip maç yaptirsa bu insalar çekirdegini yer maçini izler. A takimin maçina geldigindede içeri çekirdek sokmuycaksin satis yaptirmiycaksin koltuklari kirleticen hatta koltuklari sökücen millet ayakta kalicak

suraya düstügümüz hallere bak saka bi yana bagirin ula bagirmiyorsunuz bagiranlara engel olmayinsmileys/smiley36.gif

MahmutHSO
25.11.2004, 11:17
Ya arkadaslar bu bizim Avni Aker e en zor deplasman,gerçek deplasman diyenler herhalde dalga geçiyor.Trabzon Türkiye deki en kolay deplasmanlardan birisi.Bence diger takimlar için tek sikintisi,uzak olmasi.Besiktas maçina gittim.Milletin çekirdek yemekten kollestrolü tavan yapmistir herhalde.Tezahürat yapanlar,o da zaman zaman kale arkasindaki ufak bir grup.Fb maçini tv den seyrettim kahroldum.Rakip 10 kisi kalmis,defansa çekilmis,baski kurmaya çalisiyosun,seyircide çit yok.O anda maçi alacak olanlar seyircilerdir.

Bagiran taraftar toplulugu olusturmak için illaki bir amigo ve bir grubun olmasi gerekmez.Degisik organizasyonlarla böyle büyük bir kitle olusturulabilir.Bence tartismamiz gereken konu bu.

denizgrsy
25.11.2004, 14:12
beyler birinin stat ta fener maçiyla uygulamaya konulan orkestrayi organize etmesi lazim,fener maçinda maratonun üst kisminda farozlularla beraberdim,yan tarafimizda orkestra vardi,tam biz basliyoruz tezahurata yada karsiya bi sey söyleyecez,basliyorlar danda da dan diye ne bizim sesimiz duyuluyor ne de karsiyla iletisimi saglayabiliyoruz!!!iyi hos ta sisitemli organize olmak lazim...

Emorfo
25.11.2004, 15:06
Kiev maçindan önce Ahmet ve Vehbi abiler çekirdek yerken yakaladi, zor kivirdim olayi. Kahrolsun çekirdekçiler taraftara özgürlük :) katil bjk ortadogudan defoll :) ne alakasi varsa..

SKY-GUARD
25.11.2004, 15:27
Trabzon'un Tribün Lideri oldugunu sadece REKLAM'larda gördügümüz kisi (ve ekibi) gerçekten Tribün Lideriyse BEN DE ASTRANOTUM.....

emre81
26.11.2004, 00:32
Arkadaslar Trabzonun avni akerde hiçbir baskisi kalmamis kendimizi kandirmayalim ben bu maçi tv de seyrettim maç boyunca çit yoktu Tv den mi diye giden arkadaslara sordum onlarda ayni seyi söyledi ne bir tribün bütünlügümüz ne de dogru dürüst tezahuratimiz var bu konuda biseyler olmali.Geçen sene kupa finalinde o yagmurda maça giden insanlar müthis tezahurat yapti o maçta olmaktan gurur ve müthis zevk aldim. Her maçta böle destek olsa inanin 1 0 galip baslariz bunun için biseyler yapilmali.Bu da ancak saglikli organizasyonlarla mümkün. Herkesin ulastigi bu site gibi platformlarda toplanilip bu tür organizasyonlar yapilabilir.

Bütün Trabzonsporlu kardeslerime selamlar...

Guests
26.11.2004, 08:13
Kiev maçindan önce Ahmet ve Vehbi abiler çekirdek yerken yakaladi, zor kivirdim olayi. Kahrolsun çekirdekçiler taraftara özgürlük :) katil bjk ortadogudan defoll :) ne alakasi varsa..

biliyodum zaten senin çekirdekçi oldugunusmileys/smiley36.gif

ben bu katil bejeke olayini anlamadim konuyu kivirmak için yazdin herhalde smileys/smiley36.gif

çekirdekçi faruk abi, çekirdekçi faruk abi, çekirdekçi faruk abi

Emorfo
26.11.2004, 09:50
çok iyi çekirdek yerim :)

Bjk olayi geçen ölen taraftarlar ilgili, çocugun katili Bjk anlaminda Katil Bjk ortadogudan defolll :) iyi tezahürat olur.

Guests
26.11.2004, 09:55
çekirdegi sadece statda yiyon herhalde febe maçinda dernekle tezahuratlara sende katiliyodun yada çekirdek yok diyemi katildinsmileys/smiley2.gif

aslinda statda çekirdek satilmasi ve sokulmasini yasaklamak lazimsmileys/smiley36.gif

Guests
26.11.2004, 09:56
ayrica febe maçinda 67 derneginin yaptigi pankartta bordo mavi nerdeyse hiç yoktu. ne yapmaya çalisiyor bu dernek.

ts20
26.11.2004, 17:16
ARKADASLAR HERKES AZ ÇOK BIZIM STADIMIZDAKI ATMOSFERIN NASIL OLDUGUNU BILIYOR.HIÇ BIR ZAMAN BÜTÜN STAD BIRLIKTE 90 DK. BAGIRDIGINI HATIRLAYAMIYORUZ .ANCAK 5-10 DK. BUNU GÖREBILIYORUZ.HERKES FB MAÇINDA ÇOK KÖTÜ BIR ATMOSFER OLDUGUNU SÖYLÜYOR ,BENCEDE MÜKEMMEL DEGILDI AMA YINEDE TARAFTARIN BÜYÜK ETKISI OLDU.SIZCE TÜRKIYENIN NERESINDE HAKEM O POZISYONDA NOBRE YE ÇIFT SARI KARTTAN OYUNDAN ATABILIRDI (BIR FB OYUNCUSUNU!!!).BENDE STADTAYDIM MARATONDA NOBRE ÇIKARKEN ÖYLE BIR ISLIK PROTESTO OLDUKI BEN TRIBÜNDEN SAGIR OLDUM NEREDEYSE BENCE NONRENIN ATILMASI TARAFTARIMIZIN YAPTIGI BASARIDIR.

Oğuzhan Çalık
26.11.2004, 18:45
arkadasa katiliyorum taraftar hic bagirmadi bu da takima daha cok baski yapiyor ama ilk dakikalarda ki islik dinlenmeye degerdi cilginlar her zamankinden daha kotuydu ama allah onlari eksik etmesin helal

UmutBaykan
26.11.2004, 19:34
Bence Trabzonsgpor taraftari süperdi...

Emin
26.11.2004, 20:04
Trabzonspor taraftari en son yine Fenerbahçe maçinda oldugu gibi süperdi. Bu takimla ne zaman maç yapsak tribünler süper sahadakiler ise vasat oluyor. Nedenini anlayamadim gitti. Bazi kisiler bu ters orantiyi basarisizligin sonucu olarak göstermek istesede kroniklesmeye baslayan bu saplantidan kurtulmanin zamaninin geldigini düsünüyorum. Trabzonspor takimi kendi seyircisinden ürküp stres yapip basarisiz sonuçlar almaya devam edemez. Unutulmamalidir ki Inönü stadindaki Besiktas - Fener maçinii Besiktas takimi taraftarinin verdigi destek ve heyecanla kazanmistir. Taraftara takima baski yaptirmamayi ögretmektense futbolcuya taraftarin destegini strese dönüstürmemeyi ögretmek daha hayirli olacaktir.

Saygilarimla...

umraniye
26.11.2004, 21:16
VALLAHI O MAÇTAKI TARAFTARA o kadar üzüldümki izmitten bile gelen vardi taraftara yazik oldu hiç haketmemislerdi

EmrahYalçınalp
26.11.2004, 23:37
Kendi kendimi gaza getirip baya bir video çekmiştim febe maçında. Sonra
sinirlenip hepsini sildiğimizi düşünüyordum ama bugün 5-6 tanesine
rastladım kamerada. Eğer ilgilenirseniz siteye upload edilebilir. Faruk
hala ilgileniyorsan bu işle ikimiz için de uygun olan bir saatte msn'de
buluşalım...

???

O kadar da fena sayılmazmış atmosfer, şimdi bir kez daha seyrettim alıcı gözle... smileys/smiley19.gifsmileys/smiley18.gif

Emorfo
27.11.2004, 14:00
Pazar günü izinliyim Pazartesi sabahi msn de online olursan abi görüntüleri siteye ekleriz.