PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Guardian'da Bugün Şike Sürecine Dair İlan Yayınlandı!

Mollasalihoğlu
08.12.2014, 11:49
Guardian'da Bugün Şike Sürecine Dair İlan Yayınlandı!

08.12.2014 İngiltere'nin başlıca gazetelerinden Guardian'da bugün şike sürecine dair "UEFA VE FIFA'nın neden sessiz kaldığını sorgulayan" bir ilan yayınlandı.
Guardian'da Bugün Şike Sürecine Dair İlan Yayınlandı! İngiltere'nin başlıca gazetelerinden Guardian'da bugün şike sürecine dair "UEFA VE FIFA'nın neden sessiz kaldığını sorgulayan" bir ilan yayınlandı.

Turkish Anti Corruption Platform tarafından verilen ilanda CAS'ın kararına atıfta bulunularak UEFA ve FIFA'nın görevlerinin gereğini yapmadığı ve sıfır tolerans ilkesinin görmezdeen gelindiği vurgulandı.

İngiltere ve Dünya'da çok büyük bir kesim tarafından takip edilen böyle bir gazetede sürecin net biçimde anlatılması, olayı soğutmak için çabalayan şike lobisinin canını sıkacağa benziyor.

Turkish Anti Corruption Platform ise bu ilanı ile, şike sürecini hatırlatmaya ve bu sürecin sürüncemede kalmaması için gündem yaratan organizasyonlarına bir yenisini eklemiş oldu.

http://www.bordomavi.net/images/haber/08-12-2014/1418031727_b.jpg

http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=4005

Fatih Özkan
08.12.2014, 11:54
Bu tür güzel olayların beklenmedik zamanlarda olması çok daha güzel oluyor.
Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Yiğit Gayretli
08.12.2014, 11:59
Yakalarını bırakmak yok.

My
08.12.2014, 12:11
Kapatmak için kı.larını yırtarken şimdi bu VADAN HAİNLİĞİ değil de nedir ulan !

:D

Murat'
08.12.2014, 12:23
Güzel olmuş, inşallah mücadelemize katkısı olur.

Mollasalihoğlu
08.12.2014, 12:23
Sizi gidi vatan hainleri sizi.

:)

http://anticorruptionplatform.com/

Berat Akçay
08.12.2014, 12:28
Durmak yok rahatsız etmeye devam UEFA ve FIFA'yı :)

U.Sadıkoğlu
08.12.2014, 13:16
UEFA bu işten kaç para yedi ben onu merak ediyorum...

fanatikdevri
08.12.2014, 13:47
Emeği olanlara çok teşekkürler.Camianın derinliği ve ağırlığı bu tür şeylerle ortaya konur.Bu süreç biz istemediğimiz sürece bitirilemez.Uefa ve Fıfa bu olayı kapatamaz.

HOPA'LI TS'Lİ
08.12.2014, 15:17
UEFA şikeye göz yumma
Sabrımızı taşırma

ihsan candas
08.12.2014, 15:22
tebrik ederim

alone_6161
08.12.2014, 17:50
Uefa'yı da Fifa'yı da şikecileri de tacize devam.....

farozlufatih61
08.12.2014, 17:53
Adalet er veya geç mutlaka tecelli edecektir hiçbir zaman inancımı kaybetmedim...

Gökhan ARSLAN
08.12.2014, 18:35
Kimlerin emeği geçmişse parmağı varsa bu işte hepsinin yüreklerine sağlık.

uzungöllü
08.12.2014, 23:58
Çok özel ve önemli bir adım daha. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Merak ettim araştırdım gazete tirajlarına falan baktım. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_newspapers_in_the_United_Kingdom_by_circul ation#Circulations_2010_to_present Helal olsun emeği geçen adalet savaşçılarına.

Adem Akyüz'
09.12.2014, 00:19
Emeği geçen herkese teşekkürler..

Mollasalihoğlu
09.12.2014, 01:02
Hürriyet bile görmezden geleceği yerde "fb'yi çıldırtan ilan" diye verdiğine göre etkiyi siz düşünün ;)

Yaşar
09.12.2014, 01:27
Mail deyip geçmeyin, attığımız her mail şike sürecini unutulmaya yüz tuttuğu anda tekrar hatırlatacaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Muhteva
09.12.2014, 01:59
Yılbaşı ikramiyesi bana çıkarsa bir El Clasico gecesi sahaya çıkan Real Madrid ve Barcelona'lı oyuncuların elinde hangi pankartların olacağını tahmin bile edemezsiniz kapağın etkisini artık düşünün :D :D

gurkanaktas61
09.12.2014, 02:52
Tamam hakkımızı arıyoruz ama geçmişe bakmaktan geleceği göremiyoruz. Bir tane şampiyonluk önemli değil bence kazanacağımız diğer şampiyonluklar daha öneml...

OĞUZHAN061
09.12.2014, 03:46
unutturmayanlara selam olsun :)

Rust Cohle
09.12.2014, 09:58
..bu ilanı sadece biz görüyoruz...Avrupa dahil herkes 3 maymunu oynuyor...

not: ....darılmaca gücenmece yok......o iş bitti artık arkadaşlar....yeni hedeflere yelken açma zamanı geldi de geçiyor bile...

serkankuduban
09.12.2014, 10:09
Hepimiz vatan haini olduk ya millet tiyatro izlemeye nekadar merakli arkadas.

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mollasalihoğlu
09.12.2014, 11:05
Tamam hakkımızı arıyoruz ama geçmişe bakmaktan geleceği göremiyoruz. Bir tane şampiyonluk önemli değil bence kazanacağımız diğer şampiyonluklar daha öneml...

not: ....darılmaca gücenmece yok......o iş bitti artık arkadaşlar....yeni hedeflere yelken açma zamanı geldi de geçiyor bile...

Bu işin peşini bırakırsanız bir daha asla şampiyon olabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Sizin kadar toz pembe bakabilsem keşke dünyaya..

Koray Böyük
09.12.2014, 12:15
bu gazetenın uzerıne bırde yabancı basına bır vıdeo yappıp yollamak lazım tvlerede vermek lazım.. durmak yoook

anth
09.12.2014, 12:31
O şampiyonluk alınmadan yenilerini kazanacağına inanan var hala....

uzungöllü
09.12.2014, 12:46

Herkesin görüşüne saygım var renktaş ama buna asla saygı duyamam. Hak ettiğimiz şampiyonluğu reva gormediler bize, sen ise vazgeçip yeni hedeflerden bahsediyorsun. Inanmayan gölge etmesin be arkadaş. O kupa hak ettiği yere GELECEK.

şenol.08.borçkalı
09.12.2014, 13:15
Bunlar güzel şeyler ancak kimse bizi dikkate almıyor

Dün UEFA'yı düğümleyenler,,Bugün FİFA yıda düğümlerler..

e peki ne yapalım bir bardak sumu içelim ,ASLA

Yada bir taraftan o çözülür kupa gelir nasıl olsa önümüzemi bakalım ,oda ASLA

NE yapalım peki ??

UEFA , FİFA , TFF , Siyasiler , İŞ ADAMLARI , MEDYA , sanatçılar vs alayına 'BU ŞIKE FİLMİNDE BIZ YOKUZ' diyebilmeliyiz

Aksi taktirde bu çabalar iyi niyetten öteye gitmeyecek..

Arkadasın dediği gibi 3 Maymunu oynuyorlar çünkü..

halil ibo
09.12.2014, 13:24
O cezasını vermedikleri şike var ya !
başakşehir maçında hakemin futbolcularımıza karşı iğrençleşmesine yol açtı,
Şikede fenerden geri kalmayacak gese maçında penaltımızı verdirmedi,
yavru şikecilerin maçında hakemin küstahlaşmasında rol oynadı,
3 sülüklerin diğer Anadolu takımlarına karşı kayırılmasına,
Cezaların ertelenmesine,küfürlerin baştacı edilmesine sebep oluyor...

Daha birçok şey de ilave edilebilir.O gün bugündür Türkiye'de şike bitmedi,bitmeyecek.Ta ki okkalı cezaları verilene kadar...

signal
09.12.2014, 14:14
"Kupayı bırakın lige dönün, Kupa kupa dediğiniz için başaralı olamıyorsunuz"

Bu söylemler şikecilerin medya önderliğinde Trabzonspor taraftarlarına karşı sık kullandığı bir algı operasyonudur. Maalesef ki bu oyuna gelen taraftarlarımız az değil. Hakikaten biz kupa kupa dediğimiz için mi başarı olamıyoruz yoksa kupamız çalındığından mı başarılı olamıyoruz..

Ya da sahada top oynarken gol atmaya çalışırken bizim çektiğimiz şutlar 2010-2011 kupasına çarpıp geri mi dönüyor diyesim var bu insanlara..

ibrahim
09.12.2014, 14:26
"Kupayı bırakın lige dönün, Kupa kupa dediğiniz için başaralı olamıyorsunuz"

Ben zaaart diyorum bu tiplere. Gırgıra alıyorum bu söylemlerini. Arada bir kaç iğneleyici laf batırıyorum, susuyorlar. :)

Gesendet.

signal
09.12.2014, 14:42
Ben zaaart diyorum bu tiplere. Gırgıra alıyorum bu söylemlerini. Arada bir kaç iğneleyici laf batırıyorum, susuyorlar. :)

Gesendet.

Geçen de bir taraftarımız doğru söylüyorlar dedi bana. Biz kupaya takılıp kaldığımız için başarılı olamıyoruz dedi. Ben dedim ki ona sence bizim başarılı olmamızı çok mu istiyorlar da bize bunun formülünü söylüyorlar dedim.

Onların amacı Trabzonspor camiasını susturmak ve şikenin üstüne yatmak. Şike lobisi özellikle medyayı kullanarak bunu dillendiriyor ve Trabzonspor kanadında etkili olmaya çalışıyor. Bunda da kısmı bir başarı yakaladılar.

Trabzonspor yönetiminde olsam en az 15 günde bir resmi siteden şike açıklaması yaparım. Hırsızlıkları sürekli yüzlerine vurulmalı, bu konu hep sıcak tutulmalıdır.

The Legend
09.12.2014, 15:12
Tebrikler. İlanların çığ gibi büyümesi dileğiyle.

cakalkerem
09.12.2014, 15:19
Fenerbahçe'yi çıldırtan şike ilanı

Turkish Anti-Corruption Platform isimli oluşum tarafından bugün İngiltere'nin etkili gazetelerinden The Guardian'a verilen ilanda, Türkiye'deki şike faaliyetlerine UEFA'nın ve FIFA'nın henüz müdahale etmediği belirtilerek, her iki kurum da göreve çağırıldı.

UEFA'nın Fenerbahçe'yi kendi organizasyonlarından iki yıl men ettiği, ama ne UEFA'nın ne FIFA'nın gerekli raporlar bulunmasına rağmen kişilere ceza vermediği vurgulandı. Turkish Anti-Corruption Platform tarafından verilen ilanın tercümesi şu şekilde: "Sayın UEFA Yetkilileri, Sayın FIFA Yetkilileri. CAS şunu söylemiştir; 'Fenerbahçe, şikeden dolayı, UEFA kulüp turnuvalarından iki sene süresince ihraç edilmiştir.' Fakat, Türkiye Futbol Federasyonu UEFA ve CAS kararlarına uymayı reddetmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'yi küme düşürmeyi reddetmiştir.
UEFA Disiplin Müfettişinin; şikeye karışan şahıslara ceza verilmesini talep eden 31 Mayıs 2013 tarihli raporuna rağmen, ne UEFA ve FIFA kişilere ceza vermiştir. Sonuç olarak, şike faaliyetlerine karışan kişiler ve kulüplerin Türkiye Süper Ligi'nde mücadele etmesine müsamaha gösterilmektedir.
UEFA ve FIFA sessizce izlemektedir. Neden? UEFA ve FIFA Tüzükleri'nin 2. maddesine göre, UEFA ve FIFA'nın amacı, müsabakaların veya turnuvaların bütünlüğüne zarar verebilecek veya futbolun suistimaline sebep olabilecek yöntem ve uygulamaları engellemektir. Futbol ailesi, UEFA ve FIFA'dan, Türk futbolundaki şikeye karşı sıfır tolerans ilkesini uygulamasını beklemektedir."

İlker Yazıcıoğlu
09.12.2014, 16:15
İnanmayan ,yılan,bıkan gölge etmesin yeter......

Hatice Aslan
09.12.2014, 16:21
Bu işin üstü asla kapatılamayacak!

Necmettin ALTUNTAŞ
09.12.2014, 16:38
İnanmayan ,yılan,bıkan gölge etmesin yeter......

Aynen.Biz unutmadık ve asla unutturmayacağız.Demoklesin kılıcı gibi başlarının üstünde duracağız.Taki o kılıç düşüp baş kesene kadar.

Ertan Artan
10.12.2014, 02:31
İnanmayan gitsin antu üyeliği alsın.

İnsan umutsuz olabilir, bedbaht olabilir, karamsar olabilir anlarım.

Ama ne b..k yemeye gelip buraya yazacak kadar, inananları yildirmaya calisacak kadar alcalir, anlayamam.

Ben bu tiplerin, buraya yazarak garabet pompaların Trabzonspor'lu olduklarindan supheliyim arkadas.

İnanmiyorsan sus, yazma, golge etme...

Ediyorsan da bizimle sevinme...

Ertan Artan
10.12.2014, 02:35
Savunma da hazir zaten. Boş yere umutlanmayin sonra yikim oluyor...

Sanane!...

Sanane arkadaşım, sanane. Umut benim, umutsuzluk benim, beklenti benim, sevinç benim.

Sevirsem de kendime, üzülürsem de...

Eğer çok dusunuyorsan beni buraya yazma. Git bir fidan dik, kan bağışla, çocuk sevindir.

Benim sevincine karışma...

şenol.08.borçkalı
10.12.2014, 07:27
Trabzonspor yönetiminde olsam en az 15 günde bir resmi siteden şike açıklaması yaparım. Hırsızlıkları sürekli yüzlerine vurulmalı, bu konu hep sıcak tutulmalıdır.[/QUOTE] Signal kardeşe katlıyorum + 1 milyon

şenol.08.borçkalı
10.12.2014, 08:07
Şike Sürecinde taraftarlarımız

1 -bu iş bitti hiçbirsey yapmayın , önünüze bakın diyenler..( EYVALLAHÇILAR )

2 -sorarsan şike karşıtı ,takımını candan sever ama icraat anlamında menfaati takım sevgisinin önüne geçenler ( menfaatçisporlular)

3-bu işin üstüne giden maddi manevi zaman ayıran cengâverler .Taraftarlığın sembolü yüzaklarmız (SAĞLAM TRABZONSPORLULAR)

4- şike sürecindeki büyük organizasyonu göremeyen ,hiçbir öneri yapmadan sürekli bekleyelim adalet gelecek diyenler.. ''bu böyle olmaz Aloo uyan artık adamların herşeyi menfaat '' diye uyandırmaya çalışanlarada '' uykumu bölme hemşehrim'' diyenler (((Pollyanacılar ))

5- yapılanları takdir ve gönülden teşekkürle karşılayan, kendince destek olan ,,,ama bu yetmez bu adamlar Menfaat birliğindeler .Bu birlikten adalet bu sekilde çıkmayacak boşuna zaman kaybediyoruz.Hedeflerimize kitlenemiyoruz.. bu nedenle radikal cesurca kararlar almak lazım diyenler, bunlar ancak bundan anlar diyen (( Gerçekçiler )))

* ben şahsen 3 numarayı uyandırmaya çalışan 5 . görüşteyim

alone_6161
10.12.2014, 09:03
O değil de bir yerin belediye başkanı şike anıtı dikecekti ne oldu o iş?