PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor 3 - 2 Çaykur Rizespor l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

zx61
15.12.2014, 22:10
Ya su ibb ye cidden kil oluyorum. Bu nasil bir takimdir arkadas. Tam dustu kurtulduk derken yeniden hortladilar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gerçekten ligin en gereksiz takımı..bir ara taraftarı filan sevimliydi çekiliyordu şimdi hiç çekilmiyor :)
bu arada şansalı gördükçe lig tv dekoderini camdan atasım geliyor..şike süreciyle ilgili ağızlarını bıçak açmıyordu nasıl ötmeye başlamışlar.

nakzo
15.12.2014, 22:11
4.olmak için transfer yapmaya gerek yok trabzonsporun formasını koy sahaya 4.olur zaten geçen sene de gördüğümüz gibi bu sene ikinci olmamız lazım ki verilen paralara degsin ve seneye şampiyonluga oynayalım

işte akıllı yorum 70 milyon tl harcanmış hala 4. garanti diyenler var bu harcanan parayı çıkaramazsan seneye 14. hemşerim 14. Bu takmın 4. Olması tam bir başarısızlıkıtr.

Doğan KARATAŞ
Bize bir adet yerli melo lazım.

Uğur Gündüz
Mehmet-Özer-fatih ya da constant Üçlüsü ile orta sahaya hakim olamayız. Daha sert ve hızlı bir orta saha lazım.

Küçük Uğur
Salih girdikten sonra muthis oynadi. Helal olsun cocuga bugun maca el koydu belki 8 dk oynadi ama galibiyette payi yüksek.

eraytaskin61
Mehmetin müthiş şutu gol olsaydı ballandıra ballandıra anlatacaktı denizli anca zırvalıyo ihtiyar

taha küçük
15.12.2014, 22:12
Bence defans kötü değil.ortasahada onliberomuz olmadığı için rakip çok çabuk geciyor ortasahayi.bourceanu lazım.

fanatikdevri
Takımın yorgunluğu her halinden belli oluyor,bu kadar berbat oyuna rağmen ayakta kalmamızın tek nedeni defans,özellikle Belkalem büyük oynuyor.

CEMEFKER
Mehmet Ekici'yi izlerken dikkat edin , Her atağın tehlikeden önceki pası bu adama ait. İnanılmaz Faydalı. Ben bu maç bir başka beğendim. Kaçakta oynamıyor. Savaşan Ortasaha oyun kurucu. Kaç kere sakatlanma pahasına müdahale etti. Fazla defansa yardım yapması ve koşmasından dolayı oyundan bazen kopuyor ama gerçekten harika oynadı. Kötü oynadı diyen tekrar izlesin maçı.

Mehmet Ekici'yi hoca bjk maçından itibaren bizdeki dönemindeki Selçuk İnan gibi kullanmaya çalışıyor....Oyunu geriden kurma görevini yapıyor, artı dediğiniz gibi rakibe ortada ilk basma görevini yerine getirmeye çalışıyor...

Bu benim bildiğim Mehmet Ekici'nin forvet arkası serbest adam klasiğine fazla aykırı bir durum, ancak tutarsa Ersun Hoca iyi iş yapmış olacak...

Ki burada Constant bu görevi yapıyordu, ancak Legia maçında Sol -Açık, bu maçta yine aynı kulvarda kullanmaya çalıştı Ersun Hoca....

Vardır bir bildiği elbet ancak orada İshak üzerine yoğunlaşılsa Yusuf ile birlikte Constant da bilindik, daha doğrusu futbol ukalalarının daha verimli buldukları defansında önünde oyun kuran pozisyona alınsa daha iyi olcak gibi....

Constant'ın maç içerisindeki yokluğunu ben son iki maçtaki bu sürekli değişen pozisyonuna bağlıyorum.....

zafercalikoglu
15.12.2014, 22:13
orta saha rakibi ısırmıyor,rizenin orta sahası çok çok iyiydi,yerinde fauller yaptılar akıllıca Ersun hoca sürekli söylüyor ama bizimkiler bi faul bi sarıkart oluyo ,bide şunu anlayalım artık Trabzon seyircisi galibiyet olunca triübüne gitmez ,takım takım gibi oynamalı biraz da,bak sen o zaman nasıl doluyor.

hüseyin1975
15.12.2014, 22:13
Hepiniz Bursasporu cok övüyorsunuz ama elde ettikleri sonuclar ortada!
Maci alabiliriz.

delikoyun
15.12.2014, 22:14
orta saha çok kırılgan ve yavaş güçlü mücadeleci oyuncular lazım borceanuyu arar olduk tolga ciğerci badelji borceanu alınmalı bence kim ne derse desin cardoza takımı 10 kişi oynatıyor rakip kweuke resmen 3 kişilik oynadı cardoza 1 kişilik bile oynamadı hiç basmıyor pres yok sadece ilerde top bekliyor böyle olmaz

Muhammed KOÇ

Yerli caner ve yerli kaleci mert de lazım.

zafercalikoglu
Mehmetin müthiş şutu gol olsaydı ballandıra ballandıra anlatacaktı denizli anca zırvalıyo ihtiyar

bence yanılıyorsun ,kesinlikle doğru söylüyor,

laudrup61
işte akıllı yorum 70 milyon tl harcanmış hala 4. garanti diyenler var bu harcanan parayı çıkaramazsan seneye 14. hemşerim 14. Bu takmın 4. Olması tam bir başarısızlıkıtr.

4. lük şu kadroyla şampiyonluk gibi bişeydir. transfere o kadar para harcandı ki o hesaba girersek avrupa ligini almamız lazım.

o kadar paraya aldıkları oyuncular waris, deniz, serdar gürler gibi bank asya topçuları. yazıktır günahtır

tturkmen
Cardozo bu ligin topçusu değil 90 dakika topu topu bir kafa vuruşu var ne koştu ne birşey yaptı. Bir iki hava topunda gereksiz yere faul bekledi. Onun oynadığı maçlarda resmen bir kişi eksik oynuyoruz. O adam bu ligde iş yapmazzzzzz.

Tuğrul
Legia maçı dönüşü kendi evimizde oynamak avantaj oldu.

Aksi olsaydı zihinsel ve fiziksel olarak yorgun vaziyette çıkan bu takımla tökezlerdik.

Onun dışında hücumda pek fazla pozisyon üretemedik.

İkili mücadeleleri hiç kazanamadık. Tempomuz hiç yoktu. Özer ve Mehmet biraz yumuşak kalıyor.

Maçın dönüm noktası Yusuf-Constant değişikliği oldu.

Yusuf geriye geçince daha fazla alan buldu. Bu anlarda da kestiği iki orta ile golü bulduk. Yalnız maçın görünmeyen adamı Sefa'da çok temiz vuruşlar yaptı.

inadina61_08
15.12.2014, 22:15
Sıcağına yazayım da eksik varsa sizde ekleyin.
Öncelikle Ersun Hocaya sözüm olsun, Dünya Futbolu Orta saha üzerine kuruluyor, biz orta sahasız oynuyoruz, hadi çok iyi topçularımız var ortada iyi niyetiyle koşturuyorlar ama adamların vasfında olmayan şeyler istemek demek, bu kadar pozisyon vermek demek..
Tek ön libero ile bu kadar olur, hele ki ön liberoluktan anlamayan fatih atiği orada kullanırsan nereye koşacağını bilmez. Heee, yok tek değildi o mevkide özer ve mehmet dönüşmeli oynadı diyeceksen Mehmet'e de yazık bize de yazık o ayrı bir karmaşa.
Maça müdahele etmeyişi de mükemmeldi. Oyuncuların yerini değiştir, sistemi değiştir 1-0 öndesin rize geliyor özer-sefa-yusuf ortada yok. neden, çünkü onlar top geride kaldığında almaya gelmiyor gelse de boşa çıkan bulamıyor,ve bekledikleri alana top gitmiyor, o zaman bence sistem değiştirse biraz maçı tutsa ne güzel olurdu, fark olurdu.
Stoperlere hiç suç bulmuyorum, Önündeki adamlar ve sol tarafımız adamları mahvetti.
Constant, Çok güçsüz. Sol bekten nasıl oynamış bu adam anlamadım. Güçlenirse çok iyi bir topçu da bu haliyle ancak forvet arkasında oynar(Bence)
Fatihe çıkardığı iki top yüzünden söylemeyeceğim, ama acilen kaleciliği öğrenmesi lazım, hadi o kurtarışların hatırına kendini geliştirmesi lazım.

Neyse Avrupa maçı sonrası puan kaybedebiliriz diyordum Çok şükür ama rizenin yerinde bursa falan olsaydı kimse altından kalkamazdı bu işin.
Takım oldukça güçlü ancak uyumsuz daha takım değiliz diyeceğimiz bir maç daha.

Bursa maçına geleyim, bence bu maçtan daha kolay bir maç olabilir, tabi belkalem sakatlanmadıysa. sadece orta sahada mücadele edecek bir iki değişiklik yapmalı ve mümkünse cardozo ile başlamasın hatta 2 gol attığı için gecenin kahramanı sefa ile de başlamasın yada geri daha fazla yardım etmesini sağlasın, arkasındaki adam ve orta saha perişan oluyor. Bu çocuk çok ama çok büyük bir potansiyel futbol oynamak için çırpınıyor ancak bu çırpınış ona zarar veriyor, aynı bugün özerin ilk kendine yaptığı gibi, bazen basitlik güzelliktir sefa.

Bu maçın müsebbihi Avrupa maçı ve Ersun hocanın formsuzluğudur. Son olarak bu maç bu şekilde Vahid hocayla nasıl oynanır diye düşünüyorum büyük ihtimalle 2-2 biterdi. biz ise ya 3-2 yada 2-3 olsun diye oynuyoruz, güzel birşey, kazanmaya alışıp koparsın, yada kaybetmeye başlar dağılırsın, şimdilik işler yolunda. devre arası ersun hocaya bir ön libero alsınlar başka da birşey istemiyorum.

Yiğit SARI
Takımın yorgunluğu her halinden belli oluyor,bu kadar berbat oyuna rağmen ayakta kalmamızın tek nedeni defans,özellikle Belkalem büyük oynuyor.

Güzel yorum katılıyorum

Doğru takviyelerle iyi olacaz. Şu devre arasına kadarki süreyi iyi geçirmek lazım

zx61
Evet formamız 4.olur ancak 3 istanbul takımından oldukça kopmuş bir şekilde 4.ü olmak var bir de başabaş dördüncü olmak var..malesef bana da az puan farkıyla 4.olcakmışız gibi geliyor..malesef diyorum çünkü vahitin saçma sapan kayıpları olmasa şampiyonluğu son maça kadar kovalardık

Manava61
15.12.2014, 22:16
Sonuna kadar katılıyorum çünkü bir takımın bel kemigi ortasahadır.Tamam bugün kazandık ama ben üç pas üstüste yaptıgımızı görmedim maç boyunca aynı şeyi izlemekten gına geldi belkalem medjaniye medjani belkaleme o bosingwaya bosingwa çalım atacak da gidecek o olmadı bi şkeilde top ekiciye o çalım atıp gidicek düzgün bir oyun sistemimiz yok bu yüzden bourceanu tarzı bi ön liberoya ihtiyacımız var ki paslarla çıkabilelim.Bugün kazandık ama iyi oynadıgmızı düşünmüyorum.Bu maçın en büyük artısı taraftar geçen maçlara göre biraz daha fazlaydı taraftar geldi ve kazanıldı.Bi de kaybedilse seyirci filan daha da gelmezdi

Sercan Keleş
Rizespor bu maça çok ekstra motive ile çıktı bunu unutmayalım arkadaşlar. Teknik Direktör değişikliği takıma ekstra mtive olumlu hava katar. Eğer bugün rize bizimle değil Bjeke veya büsbüyük şikecilerle oynasaydı eminimki puan alırlardı. Bizim kötü olmamızın aksine , Rizenin gerçekten maça konstantre olması önemli. Bu galibiyet önemli.

fanatikdevri
Oyuncuların yeri ile fazla oynayan Hocaların amacı ne olabilir ? Ersun Yanal'ın kimseye bir şey ispat etme zorunluluğunda da değil.Bir maç 3'lü oynatıyır bir maç Yusuf'u bek yapıyor bir maç Constant'ı.Bırakın şu takımı bir otursun birbirlerine alışsın artık.

eraytaskin61
bence yanılıyorsun ,kesinlikle doğru söylüyor,

Elinden geldiğince oynadı çocuk yanında fatih defansif özelliği kötü,önünde özer ofansif özelliği vasat adam ikisinede ayak uydurmak zorurda kaldı hangisine yatişecek

Oruç
15.12.2014, 22:17
Bursa'da Salih 11 başlamalı. Bu orta sahayla olmaz.

yorumsuz6117
15.12.2014, 22:17
Orta sahamız boş rakip elini kolunu sallayarak atak geliştiriyor birde eksik yakalandık mı kaleciyle karşı karşıyalar zaten.. Melo gibi bi adam lazım ortaya..

Manava61
15.12.2014, 22:18
4. lük şu kadroyla şampiyonluk gibi bişeydir. transfere o kadar para harcandı ki o hesaba girersek avrupa ligini almamız lazım.

o kadar paraya aldıkları oyuncular waris, deniz, serdar gürler gibi bank asya topçuları. yazıktır günahtır
deniz serdar 900 bin toplam.900 bine üst düzey kimi alabiliyosun.WArise gelince gelecege yatırım adamı kariyeri boyunca oynamadıgı sol kanatta oynatıyoruz o yüzden verim alamıyoruz

zafercalikoglu
15.12.2014, 22:21
mehmet yarım türkçesi on numara ben gol diye bekliyodum kurtardı diyo var bu işte bir terslik :)

Mert'
Önliberoda Atiba Melo tarzı bir adam şart

kncyalcin
Bu ne arkadaş halı sahada bile daha dengeli oynuyoruz. Ortasaha yok gibi birşey. En az 2 ortasaha almak şart oğlu şart. Ya da bir ortasaha bir Bource ye bile razıyım..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

nakzo
orta sahamız boş rakip elini kolunu sallayarak atak geliştiriyor birde eksik yakalandık mı kaleciyle karşı karşıyalar zaten.. Melo gibi bi adam lazım ortaya..

bu takıma colmanın iyi oynadığı dönemlerdeki gibi bir ön libero şart oğlu şart yosa bu ortasahayla perşna oluruz bursa maçında salih oynamalı yoksa puan alamayız ben ersun hocanın ne consantı nede özrei ilk 11 başlatacağını düşünüyorum bursa maçında.

zafercalikoglu
15.12.2014, 22:22

anıl ,turgut doğan,ve bir kaçtane daha

fanatikdevri
15.12.2014, 22:22
Cardozo bizim takımın oyununa uygun değil maalesef bu gerçek çok pis sırıtıyor.Kweuke bugün bunu yüzümüze çarptı.Set oyunu oynamadığımız için de bu şekilde devam edecek görünüyor.Üstüne üstlük bir de çok yumuşak orta sahamız var.Valla Allah'tan Belkalem ve Medjani var yoksa inanın pert olacağız.

inadina61_08
15.12.2014, 22:23
Cardozo ile alakalı yazılack şeyler var ama kımse o yiğitliği gösterip yazamıyor taşlanır burada yoksa :)

Hemen yazarım, Suç onda değil ki bizde, adam ceza sahası içinde oynamaya alışmış yada çok yakınında biz ne yapıyoruz, adama defanstan orta atıyoruz. Elinde Cardozo olup bunu yapabilecek tek takım bizdik herhalde, adamın çekeceği varmış. Ama biraz da kendine baksın efendi, o kadar güçsüz olmaya hakkı yok, o kadar zamandır antreman yiyor, ben devre arasına kadar birşey demeyeceğim ama devre arasından sonraki maçlarda da böyle oynarsa o zaman yazacağım.

Bu arada maçtan çıkışta ağlamak üzeremiydi, yoksa ağlıyormuydu? Neden?
Bence çıkmak istemiyordu, bir de istediklerini yapamadığı için hırsından o hale geldi, Çok güzel birşey, hırsından ve birşeyler yapmasından çok memnunum, bir de devre arası kampını yesin bakalım, güçlenirse 20'yi rahat geçer, biz taktik değiştirirsek yine 20'yi geçer. Yeter ki böyle bir golcünün istediği topları istediği yerden ve yere atalım. adam ne yapsın, belkalem adama orta atıyor siz düşünün gerisini.
Bu arada bu kweuke neler yaptı öyle tek başına rize gibiydi.

zafercalikoglu
15.12.2014, 22:25
faul sayısına bakın 15 e 26 buda biz faol biz faul yapmayı bilmiyoruz,aynı topu oynarsak bursa bizi 3-4 atar fernandayla

Manava61
Cardozo bizim bu oyunumuza tabii ki uygun degil maç başına ceza sahası içine onu en az 4-5 defa topla buluşturmamız lazım ve kanat oyuncularının ççok verimli olması lazım bizim kanatlar sefa ve yusuf tamam biri gol attı biri asist yaptı da yusufu bi kenara bırakıyorum azimli istekli ama sefanın maç başından beri adam geçip de orta açtıgını görmedim.Umarım devre arasında bir ön libero sene sonunda da kanat oyuncusu alınır

zx61
Constantın laubali oyununun bir cezası olmayacak mı?
Ayrıca jajadan sonra bir ishak efsanesi daha oluştu..jajanın Trabzonda çok kötü bir şey yaptığı söyleniyordu hiç ögrenemedik o şeyi tam anlamıyla :) simdi de ishak ne yaptı da kadroya bile alınmıyor?

sessizkral_1
15.12.2014, 22:26
takıma acilen iyi bir ORTASAHA + SOLBEK + KALECİ

çok acil hemde !

sasort
Orta sahamız boş rakip elini kolunu sallayarak atak geliştiriyor birde eksik yakalandık mı kaleciyle karşı karşıyalar zaten.. Melo gibi bi adam lazım ortaya..

alex o topçu basacak adam lazım

zafercalikoglu
ne o cardozadan yattara vari çalımlarmı bekliyoduk :) adama kesecen hazırlıyacan oda atacak,

eraytaskin61
15.12.2014, 22:27
Mustafa denizli için bizim attığımız her gol rakip hatasıdır :)

Manava61
15.12.2014, 22:27
yalnız o degilde fatih son bi kaç maçtır üstüne koyarak ilerliyor :) ben bugün çok begendim özellikle da o aşırtmadaki kurtarışını

zafercalikoglu
15.12.2014, 22:28
medjanin gol vuruşundan çok golu koklaması koşusu on numara adamsın medjani

orhan42
Galibiyet her ne olursa olsun sevindirici.Ama orta sahaya herkes dikkat demiş ki doğrudur.Çok yumuşak kaldık.İlk yarı özellikle bu net bir şekilde görüldü.Bourceanu gelene kadar Salih oarayı sertleştirmek için kullanılabilir ama ayarı yok ki :) Sarı kartı görüveriyor hemen..Bu arada Constant'ın gamsızlığı beni bitirdi..oynamak istemiyorsan söyle git nereye gideceksen..Son olarak Cardozo 18 içinde tehlikeli olan bir forvet oyuncusu.Mutlaka topu ona aktarmak lazım.gençlerbirliği maçı dahil attığı gollere bakın ve görün nasıl goller attığını.Hala Cardozo'ya sallayanlar var.Siz Henrikelere Jankolara layıksınız..

artvints
................onur..........
boss....serdar..medjani...yusuf
..........bourceanu..salih
....özer........ekici........erkan
...............cardozo

yeter bu sene için. yaz transferinde iyi araştırıp düzgün bir merkez ortasaha ve kanat forvet almak lazım.hızlı bir stoper bulabilirsek o da işe yarar.

anth
Cardozo bizim takımın oyununa uygun değil maalesef bu gerçek çok pis sırıtıyor.Kweuke bugün bunu yüzümüze çarptı.Set oyunu oynamadığımız için de bu şekilde devam edecek görünüyor.Üstüne üstlük bir de çok yumuşak orta sahamız var.Valla Allah'tan Belkalem ve Medjani var yoksa inanın pert olacağız.

Sondan başlayayım, ikinci golde Medjani adamı nasıl kaçırdı gördün mü?

Cardozo Sırıtıyor gerçekten, sana katılmakla beraber sorunun çözümünü de yazmızsın...

Orta sahaya dönen topları toplayacak sert ve ayağı düzgün 1 hatta 2 kişi gelirse takım tamamen değişir.

Geçen sene ilk yarı ile ikinci yarı arasındaki fark en büyük kanıt.. Ama ders alamamışız...

redbul
galibiyet kimseyi aldatmasın takım bugün şanslıydı rizenin forvetleri becerikli olsa ilk yarı 1-4 olurdu eğer aynı topu haftaya bursada oynarsak hezimet olur bakambu ve fenandao rizenin forvetleri gibi beceriksiz değil ayrıca haftaya ilk 11 de cardozo kesinlikle oynamamalıdır maça yatabare ile başlamalıyız ve salih ilk de olmalıdır burda defalarca yazdım kızanda olabilir saygı duyarım cardozo türkiye liginin adamı değil son vuruşları tartışılmaz fakat güç olarak çok zayıf özellikle deplasman maçlarında takımı 10 kişi oynatıyor bence eğer teklif varsa devre arası gönderilmeli daha canlı ve yıpratıcı bir forvet alınmalıdır asamoah gyan diyorum noktayı koyuyorum.

Beypba
15.12.2014, 22:29
sefa-ekici-Cardozo-Yatabare-belkalem //////////Takıma oturan transferler

Constant-Fatih Atik-Medjani- Papadapulos-Salih Dursun////////// Beklenini veremeyen zaman zaman katkı yapan transferler

Waris-İshak-Serdar Gürler////////// Hayal Kırıklığı

Musa Nizam//////// Çöp

Deniz Yılmaz-Ferhat Yazgan//////// Yorumsuz

Soner Aydoğdu-Zeki Yavru-Aykut Akgün-Mustafa Akbaş-Emre Güral////////Kadrolu Çöp

Mustafa Yumlu/////////Bedevii

Fatih-ibrahim-Özer-Yusuf-Bosingwa///////önümüzdeki senede takımda kalması gerek futbolcular

zafercalikoglu
yalnız o degilde fatih son bi kaç maçtır üstüne koyarak ilerliyor :) ben bugün çok begendim özellikle da o aşırtmadaki kurtarışını

hem hızlı hemde akıllı oynamaya başladı,Vahid hocaya kızıyoduk demekki ışık varmış bu coıcukta,kevin rezilleri oynadı resmen 10 kişi oynadık ,musanın en kötü maçı bile bu kevinden daha iyidir.

Derin Trabzon
Bırakın bu başlığı şike başlığına gelin, uefa da bürütüs çıktı

Tatar Kemal
15.12.2014, 22:31
Takımın sorunu Ersun hocanın ağır kondüsyon idmanları. Takımın fizik kondüsyonu çok düşüktü Ersun hoca farkı kapatmak için ağır kondüsyon idmanları yaptırıyor. Takımın yorgunluğu bundan. Takım yorgun olunca oyun kurmakta veya rakibi yavaşlatmakta zorlandık. Bir de kalemiz çok kötü gerçekten. Çok basit goller yiyoruz. sıkıntımız bu. Umarım en kısa zamanda bu sıkıntıyı atlatırız.

biltrabzon
Cok yanlis sacma sapan transfer yaparsan,özer gibi bos bir adama 10 numarayi verirsen Rize dende,keciörengücündende baski yersin.Trabzon taraftari futboldan anliyor diyorlarya KOSKOCA BIR YALAN; bence hicbir seyden anladiklari yok.Bu kadro tarihin en iyi kadrosuymusta,bu takim yine §ike yaptirirmista,daha neler neler.Rize nin az bir futbol sansi olsa yanmistik.Bu takim maalesef rezil futbol oynamaya devam ediyor 2011 den sonra.

gurur6134
Bırakın bu başlığı şike başlığına gelin, uefa da bürütüs çıktı

Bekledigimiz seydi...surec fifada bitcek diyorduk yanilmadik..

zx61
Bu serkan kırıntılı hem yerli hem iyi kaleci..şikebahçe bunu bonservisiyle verdi herhalde rizeye kiralık değil diye biliyorum..şike sezonu ankaragücü kalesinde bu vardı dimi öyle hatırlıyorum..takıma konulacak adam değil yoksa devre arası banko alınacaklar listesinde olmalıydı

Fatih Birinci
15.12.2014, 22:32
allaha şükür kötü oynamamiza ragmen kazanmasini bildik.....

atomantcum
15.12.2014, 22:32
................onur..........
boss....serdar..medjani...yusuf
..........bourceanu..salih
....özer........ekici........erkan
...............cardozo

yeter bu sene için. yaz transferinde iyi araştırıp düzgün bir merkez ortasaha ve kanat forvet almak lazım.hızlı bir stoper bulabilirsek o da işe yarar.

artvints iyi çocuksun hoş çocuksun da belkalem'i o kadroya yazmayarak çok kritik bir hata yaptın :)

gurur6134
15.12.2014, 22:33
Cift forvet oynamaliyiz bir sekilde ozellikle icerde..bugunku 3 puan ekstradan oldu bu oyuna sansimiz yanimizdaydi..

kursat1313
15.12.2014, 22:34
maçı tekrar nasıl izleyebilirim yardımcı olabilecek var mı

gökçay61
15.12.2014, 22:34
ortasahamız yoktu forvet ve defanstan oluşan bir takımdık duran toplarda ve pas dağıtımında mehmet ve 1 2 kornerde de özeri gördük. fatih sağa sola koştu ama boy pos endam o biçim olduğu için gelen giden ezdi onu. cardozo bu takımın aradığı golcü kimsenin onu eleştirmeye hakkı yok bence sadece biraz daha güçlenmeli ve yusuf ile sefa gibi popüler olduğunu düşünen kanat oyuncularımızın ayaklarını yere basmaları lazım. cardozoyu besleyecek adamlar onlar. çok kötü oynayıp çok iyi motive olmuş ve puana ihtiyacı olan bir takımı yenmek çok çok önemli. şimdi bursa maçı için iyice dinlenip sıkı çalışmak lazım. ama ne olursa olsun bu ortasaha ile çıkmamak lazım.

kalavara
15.12.2014, 22:35
ön liberodaki baskı eskikliği savunmayı dağıtıyor. savunma arasına bu kadar kolay top attırmazlar hiç bir yerde. devre arasında o bölgeye takviye şart!

hyasin61
15.12.2014, 22:35
Yanal: Ortasaha top rakipte iken sertleştiklerinde iyiler ama olmadı mı çok pozisyon veriyoruz.

Mehmet BAŞ
15.12.2014, 22:36
Constant denen vurdum duymaz herifi göndersinler. Hiç bir maçı ciddiye almıyor!

Ne ortasahada ne defansta hiç bir şey yapmıyor.

Constant yerine ortasahaya sağlam bir yabancı alınması gerekir!

Bourceanu fena oyuncu değil, fakat ondan daha iyisini alırsak takımı şampiyonluğa oynatır.

Ayrıca böyle bir oyuncunun varlığı ile Özer ve Mehmet daha rahat oynayacaktır.

Fatih, Mehmet ve Özer'den oluşan ortasaha çok yumuşak kalıyor. Kesinlikle defansif yönü ağır bir oyuncu kullanılmalı Fatih'in yerine.

Bjk'da oynayan Atiba ve Veli tarzında bir oyuncuya çok fazla ihtiyacımız var.

Bugün ki maça gelirsek, Yusuf maçın en iyisiydi. Kesinlikle sol bek olarak kullanılmalı.

Umarım Yusuf'un bu isteği ve skora katkısı devam eder.

Bu akşam kazanmışsak Yusuf'un isteği sayesindedir.

Genel olarak takım kötü futbol oynuyor. Ne oldu bilmiyorum ama Özer, Mehmet ve Bosingwa'nın arzusu, isteği son buldu...

Umarım taşlar yerine oturur. Çok geç olmadan...

farozlufatih61
15.12.2014, 22:36
3 puan geldimi geldi o olsaydı bu olsaydılarla lig yürümüyor önemli olan 3 puandı takım onu aldı...
İyi oynadığımızı kimse iddia edemez bu takım ne real nede münih her hafta aynı şeylere takılı kalmanın anlamı yok...
Haftaya daha iyi oyunla farklı bir skorlada kazanabiliriz çok kötü oyunlada kaybedebiliriz dengesiz bir orta sahaya sahibiz...

Cafer Bulur
15.12.2014, 22:37
Bu aksam kazancimiz sadece galibiyet oldu,bunun disinda elestirilecek cok seyler var.

Resmen tel tel döküldük ligin en zayif rakiplerinden rizeye karsi bu kadar pozisyon verilmez bu kadar pasif oynanmaz bunu anlamak mümkün degil.

Basta kevin olmak özere özer dahil bircok oyuncuda gamsizlik vardi,vurdumduymazlik vardi bunu neyle aciklayabiliriz?

Defansimiz sos veriyor son maclarda nerdeyse kalemize gelen her top pozisyon oluyor bu kadar pozisyon verilmez.

Orta saha yol gecen hani,ofanstada attigimiz gollere karsin cok etkili oldugumuzu düsünmüyorum.

Gencler macindan sonra cok ciddi bir düsüse gectik önümüzdeki maclar akhisar,bursa ve eskisehir bu maclari kayipsiz atlatmamiz nerdeyse imkansiz gibi gözüküyor.

Bugün takimda cok iyi oynayan oyuncu yoktu bu durum ne kadar sansli kazandigimizi ortaya koyuyor.

Ersun yanal da ciddi bir düsüs icinde yapilan degisikleri anlayamadim belli ki hoca da cok formsuz.

selcuk
15.12.2014, 22:37
Oyuncuların hepsi hakemi sevdiler,hakem kendini sevdirdi,çok iyi maç yönetti,çok mu zor her zaman böyle iyi niyetli olmak?

zaten oyuncular tarafindan en sevilen hakem
quiz programinda hep onu derler

Constantın laubali oyununun bir cezası olmayacak mı?
Ayrıca jajadan sonra bir ishak efsanesi daha oluştu..jajanın Trabzonda çok kötü bir şey yaptığı söyleniyordu hiç ögrenemedik o şeyi tam anlamıyla :) simdi de ishak ne yaptı da kadroya bile alınmıyor?

jajanin neyi ne oldugunu sagir sultan duydu
kazimin müzigini stop et kulakliklari cikar kulagindan

Oğuz B.
15.12.2014, 22:38
Kazanmak çok ama çok önemliydi.

Teşekkürler çocuklar.

TSemih61
15.12.2014, 22:39
Rize'den bile böyle baskı yiyorsak işimiz zor. Neyse ki 3 puanı aldık. Önemli olan buydu zaten, güzel futbol için daha çok beklemek lazım.

Oğuz B.
15.12.2014, 22:39
Şu üç takımın puan farkını toplayıp 21 puan fark var demek neyin kafası.

Neyse, iç sahada asla puan kaybetmemeliyiz artık.

The Legend
15.12.2014, 22:40
Şu sergen nasıl bir mahlukattır. Bu adam nasıl Trabzonspor forması giymiş yazık.

biltrabzon
15.12.2014, 22:40
Tekrar diyorum bu Constant, Adrian in kramponlarini tasir ancak,ama bizim taraftar futboldan anliyor dimi.

Sercan Keleş
15.12.2014, 22:42
Maçın en kötüsünü oylayacağımız bir konuda olması gerekiyor. Buradan yönetici arkadaşlara sesleniyorum. En kötüsü anketi oluşturulmalıdır.

Bu maçın en kötüsü Constant . Özerde kötüydü. Fatih atik kesinlikle bu takım topçusu değil.

Maçın Yıldızı , Mehmet Ekici'dir. Sefa tebrik ediyorum ama maçtan çok kopuyor. Ben 1 Dakika içinde mehmetin adını devamlı duyarken Sefa'yı duymuyorum.

Cardozo ile ilgili fazla yoruma gerek yok. Giray bire birde hep Cardozo'yu tuttu. Top gelmedi. Bir top geldi vuruşu inanılmaz kaliteliydi. Seviyorum Cardozo'yu ben. Koşmuyor diyenler ayıp ben hiç durduğunu görmedim umursamayan adam değil. Kaleci vakit geçirecek hemen kaleciye basıyor.

Takımın aksayan yönleri , Defansif orta saha. Yusuf ve sefa'nın tam olarak pişmemesi.

zx61
15.12.2014, 22:42
jajanin neyi ne oldugunu sagir sultan duydu
kazimin müzigini stop et kulakliklari cikar kulagindan
Emin ol çok yakından takip ediyorum herşeyi ..kastettiğiniz olayı da duydum ama iddia olarak kaldı..gerçekliği tartışılır..
neyse devre arasının yaklaşmasına seviniyorum çok fazla açılmadan bir kaç transferle üst sıralarda yer bulabiliriz..waris olayı doğru ise bence kesinlikle satılmalı

hyasin61
15.12.2014, 22:43
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Çaykur Rizespor karşılaşması sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Skor dışında ortaya koyulan oyundan memnun olmadığını belirten Yanal şunları söyledi:

“Maçın skoru için sevinçliyiz. Çünkü üç puan aldık. Bunun dışında çok az bölümde rakibe üstünlük sağlayabildik. Rakibi baskı altına alamadık. Bu bizim oyunumuz değil. Rakibe üstünlük sağladığımızda umutlanıyoruz ama bunu bu maçta çok az yapabildik. Rakibimizin coşkulu oynayacağını biliyorduk. Hikmet hocanın da takımına katkısı olmuş. Sahada deneyimli oyuncularla iyi mücadele ettiler. Biz kazandık ve rakibin önüne geçtik. Oyun konusunda olgunlaşmak ve daha iyi olmak zorundayız. Bunu oyuncularımız yapabilir mi, evet yapabilir. Her maçta kazanacak bir mücadeleyi ortaya koymalıyız. Aynı oyuncuları kullanıyoruz. Kadromuz belli. Constant uzun süre solbekte oynadı. Yusuf’u da daha önce denemiştik bugün oynadığı mevkide. İki golün asistini yaptı ve bu konuda becerikliydi. Takım oyunu oynadığımızda da bu oyunculardan biri Yusuf olacak. Top rakipteyken yumuşak oynadığımızda rahat pozisyonlar verebiliyoruz. Oyunun iki yönünü de oynayabilen bir Trabzonspor olmalı. Top rakipteyken daha agresif olmalıyız”

atomantcum
15.12.2014, 22:46
Özetleri izliyorum da Gekas'ın gol vuruşu süpermiş. Adam üç senedir her takımda her şekilde golünü atıyor. Müthiş bir futbolcu gerçekten. Ne istanbul takımları ne de biz tenezzül edip almıyoruz üç senedir çok ilginç.

Hakan Yeşilyurt
15.12.2014, 22:50
Devre Arasında Hoca Erkanı isteyip alacaktır ve Yusuf arkada Erkan'ı önde kullanacaktır..BEnce Ishak Ve Waris'e yol gözüktü..Costantta geri kalan 3 haftada gidicek mi kalacak mi belli olacak.

sasort
15.12.2014, 22:51
takımda bence en büyük eksiklik ne biliyormusunuz

bence takımın beyni yok

bakın bjk orta sahada atiba veli gibi topçuları var ama

önde sosa takımın beyni durumunda

bizdede vardı adrian ama sosa gibi mücadele etmiyordu aynı constant gibi vurdumduymaz oynuyordu

Mustafa YILMAZ
15.12.2014, 22:51
son 3 maçtada rakipler tek topla kalemize geldi bu sorunu mutlaka çözmesi lazım ersun hocanın hem bekler çok ilerde kalıyor hemde orta sahanın defansa katkısı çok az. kötü oynadık ama 3 puan aldık buda güzel.

jairzinho
15.12.2014, 22:57
trabzonsporun yapım aşamasında bir takım olduğu unutuluyor aga.

Sibel
15.12.2014, 22:57
600bilet satıldı diyen mi ararsın kapı açılır açılmaz boş tribün fotosu atıp nefret kusan mı yoksa hakaretler savuran mı?
Her maç öncesi boş keseden laf etmeye devama edin.
Sonra belki utanırsınız.
Varsa.

Cafer Bulur
15.12.2014, 22:58

bence takımın beyni yok

bizdede vardı adrian ama sosa gibi mücadele etmiyordu aynı constant gibi vurdumduymaz oynuyordu

Katilmiyorum,oyuncularimizda beyin var ama kullanmiyorlar.

Kevin beynini yürüyüs yapmak icin,fatih öztürk bosa planjon yapmak icin kullaniyor mesela.:)

Mert Oğuzlu61

bence takımın beyni yok

ekici var ama ekici nin arkasında birer tane atiba ile veli yok, sorun orada. merkezi en uyuşuk takımız.

m bia ve bibras gibi 2 tane yıldız oyuncu ve tam ihtiyacımız olan ikili ''beleşti'' bas bas bağırdık. defansa ve forvete yığınak yapana kadar şunlara imza attırsak elimizde müthiş bir orta saha hattı olurdu.

jairzinho
stoperler ağır vede CM poziyonunda ideal isim yok.

bourceunu geri gelirse iş yapar orta sahada.

jairzinho
15.12.2014, 22:59
bourceanu nun kiralık ı ocak ayına kadarmıydı?

brnclhn
15.12.2014, 23:00
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Çaykur Rizespor karşılaşması sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Skor dışında ortaya koyulan oyundan memnun olmadığını belirten Yanal şunları söyledi:

“Maçın skoru için sevinçliyiz. Çünkü üç puan aldık. Bunun dışında çok az bölümde rakibe üstünlük sağlayabildik. Rakibi baskı altına alamadık. Bu bizim oyunumuz değil. Rakibe üstünlük sağladığımızda umutlanıyoruz ama bunu bu maçta çok az yapabildik. Rakibimizin coşkulu oynayacağını biliyorduk. Hikmet hocanın da takımına katkısı olmuş. Sahada deneyimli oyuncularla iyi mücadele ettiler. Biz kazandık ve rakibin önüne geçtik. Oyun konusunda olgunlaşmak ve daha iyi olmak zorundayız. Bunu oyuncularımız yapabilir mi, evet yapabilir. Her maçta kazanacak bir mücadeleyi ortaya koymalıyız. Aynı oyuncuları kullanıyoruz. Kadromuz belli. Constant uzun süre solbekte oynadı. Yusuf’u da daha önce denemiştik bugün oynadığı mevkide. İki golün asistini yaptı ve bu konuda becerikliydi. Takım oyunu oynadığımızda da bu oyunculardan biri Yusuf olacak. Top rakipteyken yumuşak oynadığımızda rahat pozisyonlar verebiliyoruz. Oyunun iki yönünü de oynayabilen bir Trabzonspor olmalı. Top rakipteyken daha agresif olmalıyız”

güzel analiz yapıyo hoca bu da iyi bişey, yanlışı görüyo bi de düzeltirse tam olacak...

BDiler61
15.12.2014, 23:00
Çok kötü oynadığımız bir maçı kazandık. Maçtaki tek iyi şey 3 puandı.

jairzinho
15.12.2014, 23:01
yabancı kısıtlamasında bence gereksiz şekilde +3 yabancı alındı. +3 yabancıya verilecek parayla yetenekli gurbetçi oyuncular alırdın ilk 11 için.

bence ilk gidecek yabancılar belkalem ve avraam.zaten ikisininde sözleşmesi 2015 te bitiyor.ağır stoperlerle hücum futbolu büyük risk

artvints
15.12.2014, 23:04
bu kadar gevşek oynayıp kazanmak rahatlatıyor beni.kolay gol atmak çok büyük avantajdır.bourceanu gibi karakterli bir ortasaha ve bunun aynısının stoper olanını bulursak çok müthiş bir mesafe katederiz.

Cafer Bulur
15.12.2014, 23:05
Bugün avni akerde tribün vardi ama taraftar yoktu.

Trabzondaki taraftar icin Trabzonspor adeta bitmis,takim umurlarinda degil.

Büyük Trabzonspor taraftari diyorduk,bu durum tarihe karismak üzere cok üzücü cok.

Muhammed Ayaz
15.12.2014, 23:07
Kötü oynayarak kazanmak onemli

Mellih
15.12.2014, 23:08
maçta çok stres oldum yaa.. kazanmamız lazımdı. yoksa takımın kimyası iyice çökecekti. çok şükür iyi oldu. devamıda artarak gelir inşallah

Mehmet BAŞ
15.12.2014, 23:08
600bilet satıldı diyen mi ararsın kapı açılır açılmaz boş tribün fotosu atıp nefret kusan mı yoksa hakaretler savuran mı?
Sonra belki utanırsınız.
Varsa.

:alkış::alkış:

Cafer Bulur
15.12.2014, 23:09
bu kadar gevşek oynayıp kazanmak rahatlatıyor beni.kolay gol atmak çok büyük avantajdır.bourceanu gibi karakterli bir ortasaha ve bunun aynısının stoper olanını bulursak çok müthiş bir mesafe katederiz.

Bulana kadar bursa ve eskisehir maclarinda puan kayiplarina hazir olalim diyorsun yani.:)

Burak TOSUN
15.12.2014, 23:11
Renktaşlar maçın uzun özetini bulabileceğim bi site var mı

sasort
15.12.2014, 23:11
Devre Arasında Hoca Erkanı isteyip alacaktır ve Yusuf arkada Erkan'ı önde kullanacaktır..BEnce Ishak Ve Waris'e yol gözüktü..Costantta geri kalan 3 haftada gidicek mi kalacak mi belli olacak.

erkanın alınmasını bende isterim çok ihtiyaç var

ishak warisin gitmesine karşıyım

ishakın oyununuda gördüm çok ağır ancak daha şans verilmedi şu türkiye kupası maçlarında kullanacak kendini kanıtlasın yoksa yol açık
soner gibi ha olacak diye bekleminin gereği yok

alexe yer açılmalı bence başta gitmesi ve alınması gerekn mevkii defaans
avraam başta gitmesi gerek topçu bence
yerli bir defans gelmeli sol bek yusuf böylece defansta 1 yabancı ile oynarız

warisi bence cardozonun yanında yard forvet olarak kullanmamız lazım

hızı takıma kazandırım ama şunuda öngörüyorum cardozonun başarısızlığıa sebep az önce yazdım ya takımın beyni yok diye

cardozonun arkasında hep yekniği yüksek hemde press yapabilen topçu en mükemmeli var mı böyle 10 numaralar var ama çok az bizde adrian vardı
beyin görevini üstlenebiliyordu ama press noktasında adam sıfırdı

mehmeti oynatıyoruz ondan da görmedim böylle yusufa derin pas veya cardozoya

arada olmaz ama sezon sonu waris olmazsa satılıp yerine bir on numara alınmalı

Fedai 61
15.12.2014, 23:12
Sonra belki utanırsınız.
Varsa.

Yanlış maçı izlemişiz heralde senin bu konuşmanda stad full çakılıya oynamış gibi duruyor ama benim izlediğim maçta yarısı boştu fiyatlar 10 tl olmasına rağmen

Fedai 61
15.12.2014, 23:14
Maça gelince bugün şanslı galibiyet aldık bu oyunla işimiz zor devre arasına en az zararla girmeliyiz

Bülent AKBULUT61
15.12.2014, 23:15
Bursaspor maçını hatasız kazasız bir 3 puan alırsak o zaman harika olur diyorum İnşallah alırız.
Gel pazar gel

Mehmet Yusuf
15.12.2014, 23:16
Ersun hoca oyuncu degısıklıklerını tam zamanında ve olması gerektıgı gıbı yapıyor.
Bence bu çok onemlı..

umitçebi
15.12.2014, 23:16
Cok yanlis sacma sapan transfer yaparsan,özer gibi bos bir adama 10 numarayi verirsen Rize dende,keciörengücündende baski yersin.Trabzon taraftari futboldan anliyor diyorlarya KOSKOCA BIR YALAN; bence hicbir seyden anladiklari yok.Bu kadro tarihin en iyi kadrosuymusta,bu takim yine §ike yaptirirmista,daha neler neler.Rize nin az bir futbol sansi olsa yanmistik.Bu takim maalesef rezil futbol oynamaya devam ediyor 2011 den sonra.

Evet tarihin en iyi kadrolarından biri...

Ersun Hocanın nasıl ağır antremanlar yaptırdığını biliyormusunuz??

Takım zorlanıyor o antremanlardan sonra bırde maçta bu farkı kapatmaya..

Yeni hoca gazı ıle rizeninde müthis oynadıgı gerçegınıde ıhmal etmeyelım lutfen...

ALDENİRO
15.12.2014, 23:17
Takım verkaç yapmıyor en büyük eksiklik bu. Başka sıkıntı yooook.

sasort
15.12.2014, 23:18
arkadaşlar medjani yazmış ya bu adamda tam bir bomba

adam gol atıyor eyvallah ama her 3 toptan birini kaçırıyor defansta bu da çok tehlikeli

bu aradada belkalem medjani birlikte oynamışlarmıdır ondanmı bilmem

bu ikili duran toplarda içeride oldumu atıyorlar valla

belkalem vuruyor atıyor o atamaz sa ondan seken topu belkalem atıyor

ALDENİRO
15.12.2014, 23:19
Birde atesliyecek taraftar yok

sasort
15.12.2014, 23:19
Ersun hoca oyuncu degısıklıklerını tam zamanında ve olması gerektıgı gıbı yapıyor.
Bence bu çok onemlı..

oyunu iyi okuyor bencede

fatih salih gibi topçulardan faydalanması bence bunun kanıtı

beratika
15.12.2014, 23:20
Yol tarafı kale arkası indirimden önceye göre baya dolmuştu.Tam gibiydi.Deniz tarafında ise sadece Trabzonlu Gençler göze çarpıyordu.Maratonda indirime göre fazlaydı ama fazlaca fark yoktu.Kapalıda ise boşluklar göze çarpıyordu.İnşallah millet yavaş yavaş gelir.

Bu arada yenemeyenin dövüldüğü şu ligde Rizeyi de zor yendik ya. :)

POYRAZ
Kazandik. Tebrik ederim takimimizi.

Sibel
Yanlış maçı izlemişiz heralde senin bu konuşmanda stad full çakılıya oynamış gibi duruyor ama benim izlediğim maçta yarısı boştu fiyatlar 10 tl olmasına rağmen

Yalan söylemek, olmayan şeyi var gibi gösterme huyum yok.
Allah'a çok şükür.
Ne demek istediğimi anlamak isteyen anlar.
Yarısı boş izlediğiniz maç başka maç olabilir haklısınız.

inadina61_08
15.12.2014, 23:21

8000 bin civarı birşey okudum, o stad dolu olmalı, en kötü dönemde de dolmalı en iyisinde de, ortada olduğumuzda da, bize bu yakışır ancak karşılaştırmak için bu sezon diğer takımların tribünlerine bakmak lazım, çok nadir durumlar dışında geneli benzer durumda, sorun passolig de olabilir, şikeli lig, sonucu belli yada ilk 3'ü belli bir lig de olabilir.
Bu işin temeli para değil gibi görünüyor, o halde bir anketlik hali var. Kulüpte o kadar çalışan var 3-4 gün sokağa çıkıp 10 binlerce anket rahat yaparlar ve çözümde bulunur. İlçelerede gidilmeli, bir sebebi varsa da ben bilmiyorum.
Bu arada maç izlemekten taraftara pek bakamadım ama gözüme çarptığı kadarıyla fena sayılmazdı. bazı pozisyonlarda çok güzel tepki gösterdiler, dolu olsa bu tepki sonuç da verirdi.

İleli
15.12.2014, 23:24
Milletteki beklenti her maçı ezici bir futbolla 4-0 kazanalım olmuş resmen, futbol okadar basit bir oyun değil arkadaş biraz sağlıklı düşünün be hep tek taraflı düşünmeyin..

fanatikdevri
15.12.2014, 23:25
arkadaşlar medjani yazmış ya bu adamda tam bir bomba

adam gol atıyor eyvallah ama her 3 toptan birini kaçırıyor defansta bu da çok tehlikeli

bu aradada belkalem medjani birlikte oynamışlarmıdır ondanmı bilmem

bu ikili duran toplarda içeride oldumu atıyorlar valla

belkalem vuruyor atıyor o atamaz sa ondan seken topu belkalem atıyor

Orta saha E5 olmuş sağ ve soldan adam kaçıyor takip eden yok.Ben bile kararsız kalıyorum bazen izlerken hangisini yapsın diye adamamı bassın yoksa kaçana doğru hamle yapsın.Constan gevşek gevşek oynar,Fatih'in ne yapacağı belirsiz,kanatların rakip karşılama diye bir derdi yok.Medjani zaten bir ön libero bazen stoper oynuyor ona rağmen çok iyi,ikinci golde Medjani'ye değil de o pası getiren adamı karşılamayan orta sahaya bakmalısın,Fatih'de çıkması gereken topa kalede kaldı.

Tunç Tosun
15.12.2014, 23:25
Bu macin artisi taraftardi. Tabiki daha iyisini bekliyoruz ama en azindan tribunlerde insan gormek bile macin heyecanini arttiriyor.

sasort
15.12.2014, 23:26
constantı çözebilen varmı

bu adam oynamayan adam değildi

ilk geldi 90 dk gelmeden kenara bittim değiştirin demeler

ne bileyim adam boş desem muazzam tekniği var yok defans yok desem adam acayip top kapıyor

ama o heyecan yok adamda hep aynı ritimde oynuyor çok az maçta yükseliyor depar yapıyor

ya birde varşova maçında adam attığı pasların yüzde 80-90 rakibe çaptırdı
hani ne yaparsın kenara çekersin iki topu dürtersin önünü açarsın ama yok durduğu yerde oynamaya çalışıyor

anlayan varsa anlatsın

arkadaşlar yazmış yoksa ersunun ağır idmanındanmı mecağali kalmıyor

leons61
15.12.2014, 23:28
çok pozisyon verdik..ortasha çok boş rahatlıkla geçiliyor...çok daha gol yeriz böyle..borçanu lazım oraya

Cafer Bulur
15.12.2014, 23:28
Milletteki beklenti her maçı ezici bir futbolla 4-0 kazanalım olmuş resmen, futbol okadar basit bir oyun değil arkadaş biraz sağlıklı düşünün be hep tek taraflı düşünmeyin..

Düsünüyorum,rizespor bu mactaki kadar pozisyona simdiye kadar hangi macta girebildi?

Yeni hoca gazi da bir yere kadar,adamlari oynattik resmen.

beratika
15.12.2014, 23:30
Yol tarafı kale arkası indirimden önceye göre çok farklıydı ve doluydu,maraton onun kadar fark olmasa da keza öyle.Deniz tarafında ise Trabzonlu gençler göze çarpıyordu sadece.Kapalıda ise çok boşluklar vardı hala.Çekilişle 3 taraftara imzalı forma verdiler.İnşallah millet yavaş yavaş gelmeye başlar.

Bu arada asıl düşündürücü gelenin geçenin yendiği Rizeyi zor yenmemiz....

cakalkerem
orta saha olmayınca maçları çok zor kazanırız....

umitçebi
Ersun Yanal ın ağır antremanları bu yavaşlıktakı bırıncı etken..

Ön liberoda fatih ıyı nıyetlı koştu ama bourceaunu yu gerçekten aradık..

Bırde constantın sol bek te ve lıberoya geçtiğindeki iğrenç performansı takımı ılk yarıda bu maçta sabote ettı..Yanı ne yapmaya çalıştı..Ne yapıyor ben anlayamadım..Derdı ne onuda anlamadım...

Ekıcı ve Ozerın de performanslarının bekledıgımız gıbı olmaması zorladı.

Umarız bu kışısel hatalar ve kotu performansları bursada tekrarlamayız..

Ama burdakı takıma bok atan şoyle yarışamayız anca dorduncu oluruz dıyen arkadaşlar...

Uç istanbul takımlarının da en az 7 puanlarının havadan haketmedıklerı şekılde aldıklarını duşundugunuzde bızımle aynı yerdeler..

Ben hıç hak yıerek puan aldıgımızı hatırlamıyorum...Ve hakem hataları ıle kaybettıgımız puanlarda var..

Bu devran hep boyle gıtmez..Cıns cns yorumlar yapıp pusuya yatıp ışler kotuye gıdıncede eleştırıcegıne destekle ya bırlık ol..

Stadyuma gıtmişler..Taraftar değil ki SEYIRCI onlar..Maç ortada.. Ne bır jeyecan ne bır tezahurat.Adamlar desteklemeye gelmemış aman bı pas hatasıolursa soveyım..Mırıldanayaım...Seyırcı bu...

Gol atıp one geçınce bı 5 dakka sevınç bıraz gürültü...Sonra yıne boşş..Kusura bakmayında Çemışgezekspor trubunude bu kadar yapıodur...

Cardozo yu coşturacak constanta ben nerdeyım dıyecek bı taraftar bı var trubunde..Anca eleştir..Ne guzel yaa

biltrabzon
Evet tarihin en iyi kadrolarından biri...

Ersun Hocanın nasıl ağır antremanlar yaptırdığını biliyormusunuz??

Takım zorlanıyor o antremanlardan sonra bırde maçta bu farkı kapatmaya..

Yeni hoca gazı ıle rizeninde müthis oynadıgı gerçegınıde ıhmal etmeyelım lutfen...

Bak iste bu hayali kahramanlarin gaziyla taraftarda bu takimi bir sey zannediyor.Ligin en rezil futbol oynayan takimiyiz.Ne dogru düzgün stoperin var,ne düzgün ön liberon var,ne dogru düzgün sol bekin var kalkmis tarihin en iyi kadrosu diyor,aynen devam.

Sibel
15.12.2014, 23:31
Eskişehir maçı için 300bilet satılmış.
Tribün bomboş olacak.
Şimdiden hakaretler yağdırın. Boş fotoğraflar atıp nefret kusun. Ancak yetişir!

Adem Akyüz'
15.12.2014, 23:34
Bilet fiyatlarının düşmesiyle seyirci sayısı önceki maçlara nazaran arttı(görmek istemeyen göremez). Stadın full olmasını beklemek hayaldi zaten. Çünkü hiçbir zaman bilet fiyatları tek başına sorun değildi.. Neyse, taraftar sayısı kazandıkça artacaktır.

Maçla ilgili söyleyeceğim ilk şey, Constant'ın bu takımda yeri yok. Adam koşmayı geçtim, yürümüyor bile. Ekranlarda görülmüyor belki ama adam ayakta zor duruyor gerçekten..

Orta sahaya kesinlikle Salih'in pas yapan hali gerekiyor. O da Bourceanu.. Sakatlık sonrası formu nasıldır bilmiyorum ama eski durumundaysa devre arası ilk iş geri çağırmak olmalı..

Mehmet ve Özer son iki maça göre biraz daha istekli olsalar da bugün çok fazla rakibin arkasına saklandılar. Fatih Atik de topu oyuna sokmakta eksik kaldığı için organizasyon anlamında çok sıkıntı yaşadık.. Savunmamızın hali duman zaten. Rize karşısında bile bu kadar sıkıntı yaşıyorsak haftaya Bursa maçında ne yaparız bilmiyorum..

sasort
15.12.2014, 23:34
Orta saha E5 olmuş sağ ve soldan adam kaçıyor takip eden yok.Ben bile kararsız kalıyorum bazen izlerken hangisini yapsın diye adamamı bassın yoksa kaçana doğru hamle yapsın.Constan gevşek gevşek oynar,Fatih'in ne yapacağı belirsiz,kanatların rakip karşılama diye bir derdi yok.Medjani zaten bir ön libero bazen stoper oynuyor ona rağmen çok iyi,ikinci golde Medjani'ye değil de o pası getiren adamı karşılamayan orta sahaya bakmalısın,Fatih'de çıkması gereken topa kalede kaldı.

her maç fatih sağoşsun bize böyle goller yedirtiyor

orda gözüm onuru arıyor onur olsa onu çeker alırdı o karabelanın önünden

leons61
15.12.2014, 23:36
3 buan 3 buandır..yendükmü yendük...üçgötleklerin bu haftaya kadar aldığı maçları da biliyrik...hep tek farkla hakemlerin ittirmesiyle kaç maç aldılar...tabi 7-8 puan gerilerinde kaluruk....
ama orta sahaya kesin çözüm şart

serdaracıl
15.12.2014, 23:37
Bahane bulmada üstümüze yok. Hoca agir antrenman yaptiriyormuş. Guler misin aglar misın

Mert M.
15.12.2014, 23:38
Kötü oynadık, kazandık, tamam, eyvallah da arkadaş...
Kaldıramıyorum ben artık!
İğrenç bir ortamın içerisinde mücadele ediyoruz. Köpek (tabirimi bağışlayın, başka bir şey de derdim de o ifade ne buraya ne de bana yakışırdı, en uygunu buydu) gibi oynadı bugün rakip. Üç kaypak silahşöre karşı da böyle mert, yiğit oynasalar ya.
Belki de oynamaları gerektiği gibi oynadılar ama her zaman böyle oynamıyor ya bu Anadolu takımlar, işte ben bu davadan nefret ediyorum.

Bu bilmediğimiz bir şey mi, hayır, değil; ama artık benim midem bulanıyor bu karaktersizlikten. Bu iğrençlik bizim gibi temiz futbol insanlarına hak mı, yoksa bu alışkanlıktan vazgeçmeli miyiz bilmiyorum. Ama fark ettim ki ben maçları izlerken artık çok küfür ediyorum.
Kendime yakıştıramadığım bu tepki biçimi hem ruh sağlığıma hem de sinir sistemime zarar veriyor bunun da farkındayım ama bile bile ladese düşüyorum.
Bunu sizle burada paylaşmamın sebebi acaba siz de böyle zamanlar yaşıyor musunuz maçlarımızı izlerken?

PortoDeGalinhas
O kadar çok değişken var ki takımın ne oynaması gerektiği ile ilgili aklımda en ufak bir fikir yok artık. Hani şöyle oynarsak daha iyi olur diyemiyorum maaalesef. Ofansif oynadığımız da gol atmakta sıkıntı çekmiyoruz ama en kötü takımdan bile attığımız kadar yiyoruz. Defansif oynadığımız da gol yemiyoruz ama pozisyona da giremiyoruz. Constant galatasaray maçında sahanın en iyilerinden biri iken 1 hafta sonra takımın en kötüsü olmaya başlıyor. Özer geçen haftaya kadar takımın en iyisi iken bu hafta bir anda dibe vuruyor. Takımda 5 dakika oynamasına bile tahammül edemediğimiz fatih atik, son haftaların en iyi oyuncusu oluyor. Medjani belkalem defansta hatalar yapıyorlar ama yaptığı hata kadar da gol atıyor. Maç boyunca bir tane kanattan orta kesmeyen kanat oyuncumuz 2 tane gol atıyor. Bir tane olumlu ortası yok dediğimiz adam 2 tane asist yapıyor. Kalecimiz her maç sacma sapan goller yiyor ama aynı maçta 3 4 tane yüzde yüzlük gol kurtarıyor.

Aklıma gelen tek neden takımın birbirine henüz alışamamış olması, o yüzden biraz sabretmekte fayda var. Bence bu sene takımdan beklentiyi fazla yükseltmeyelim.

serdaracıl
Çok da kötü degildik. Vasat oynadık

cakalkerem
15.12.2014, 23:39
bu şekilde oynarsak dirençli her takıma yeniliriz....

orta saha da iyi kötü salih her maç oynamalı bence...

orta sahayı bırakmadan ekici-özer bitirimleri oynadığı sürece Trabzon maç kazanmakta zorlanacaktır...

sasort
15.12.2014, 23:42
birde ota sahada şu var özer ve mehmet aynı tip topçu ikiside atağa endeksli oynuyorlar buda kademde orta sahada boşluk doğuruyor

en az bir alex gelmeli

bencerikli değil ama mücadele ediyor orta sahayı toparlar

şu constantı 10 numara denemek lazım adam teknik orda top tutup top yapabilen tekniğii kuvvaetli adam olması bizim işimize yarar diyorum

talsuv61
15.12.2014, 23:43
Eskişehir maçı için 300bilet satılmış.
Tribün bomboş olacak.
Şimdiden hakaretler yağdırın. Boş fotoğraflar atıp nefret kusun. Ancak yetişir!

Bizim taraftarımızın çoğu ruh hastası...
Maçta 2-1 öndeyiz Kaleci Fatihte önde olan her takım kalecisinin yaptığı şeyi yapıyor, zamana oynuyor. Yanımdaki herif de durmadan Fatihe bağırıyor, hızlı oynasana ağır olma falan filan. Başkası Salihle dalga geçiyor. Başkası Fatih Atike durmadan sövüyor. Biri Sefaya öbürü Mehmete diğeri Özere gerisi Belkaleme, Medyaniye...
Millet küfretmeye maça geliyor.Ben futbolcu olsam taraftarın maça gelmesini istemem ki olmaz olsun böyle taraftar.

trbzonsporlu
15.12.2014, 23:43
Öyle ya da böyle vahid gittiginden beri oynanan 5 maçtan 12 puan aldık. Mükemmel bir puandir bu üstelik gs ve bjk deplasmanlarina rağmen. Tek sıkıntımız biz bu puanlari alirken rakiplerimizinde neredeyse tüm maclarini kazanması oldu.

gurelalp
15.12.2014, 23:44
bir adam senin sağ açığında 80 dakika süre alacak ama bir tane üretken iş yapmayacak iki gol atması bir şeyi değiştirmez Sefa bu takımın oyuncusu değil. En azından 11 de oynayamaz. Fatih in yerine bir önlibero almamız lazım Türk o zaman daha az pozisyon veren bir takım oluruz. Waris kanata Tolga ciğerci de ön liberoya gelirse ikinci yarı başa oynarız

Salpazarli
15.12.2014, 23:49
Arkadaslar bugüne kadar rizenin bütün maclarini 90 dakika izlemis biri olarak söylüyorum, takimimizi o kadar kötülemeyin, evet rizeyi gelen gecen yendi ama rize hicbir takima bu kadar asillmadi bu kadar mücadele etmedi bu kadar birarada futbol oynamadi. Elestirmeye gelince cok acimasiz oluyorsunuz gercekten. Bilenide elestiriyor bilmeyenide. Eksigimiz yanlisimiz elbette var. Simdi size ben fikirlerimi sunmak istiyorum.

1 her maci 7 kisi oynuyoruz. Neden? Yusuf ve sefayi kanatlarda olumlu kullanamiyoruz. Cardozoyu haliyle topla bulusturamiyoruz. Fatih malum eksikleri olabilir ama bir konuda hic anlamiyorum onu. Golü bulmusuz takim motive olmus, pres yapiyoruz, senin oyunu sogutmakta niyetin ne? Her autta yavas agir hareketleri beni deli ediyor. Özer ve ekici bjk macindan sonra cok korkak top oynuyor, ileriye dönük futbol yerine hep geri pas yapiyorlar, ver kac anlayisi yok maalesef. Bunlari düzelttigimizde eminim tekrar sahlaniriz.

Bir parantezde yatabare icin cöp diyenlere acmak istiyorum. Cardozo mac boyu ne pozisyon buldu nede rakip defansi karistiracak hareketleri oldu. Bu cardozoyu kötü futbolcu yapmaz onunda ayri özellikleri var. Ama dikkat edin yatabare oyuna gitrince yirticiliginla kendi pozisyonunu kendi yaratmaya calisti. Ayrica rakip defansi karistirmasi bile olumlu bir etken. Yatabare kesinlikle kötü bir transfer degil...

Ts4life

munzevil
15.12.2014, 23:50
Hoca acaba ozer ve ekiciyi colman selcuk ikilisi gibimi oynatmak istiyor.

Ekiciden selcuk olurdA ozerden yada fatihten bi colman cikmaz.

ekicinin yanına iyi bir orta saha cok sey degistirir takimimizda.

Ah gokhan inler ah

sadece inler bile takimi cok ileriye tasir veyahut onun gibi baska hir oyuncu.

Bourceanuya bile fitim gayretli ,is ahlaki yuksek , kosan,basan bir oyuncu daha ne olsun.

baski yemek istemiyorsak ekiciden tam randiman almak istiyorsak boyle bir oyuncu sart.

fanatikdevri
15.12.2014, 23:50
Bahane bulmada üstümüze yok. Hoca agir antrenman yaptiriyormuş. Guler misin aglar misın

İşin ilmini bilenler kendi bindiği dalı kesmez.Ben inanmıyorum ağır idman olayına ama geçen sezonu sakat geçiren bildiğim üç adam var.Ekici,Özer ve Cardozo.Constant da sanırım sürekli oynamıyordu geçen sezon.Şimdi böyle bir iskeletin üzerine ağır maç temposu bindi ve bir de iki maç üst üste kaybettiler.Bu tür maçları normalde çebiremiyorduk geçen sezonlarda ama bu sezon bir şekilde alıyoruz maçları,takımın belli bir kalitesi var.

cakalkerem
15.12.2014, 23:51
zor maçlar bizi bekliyor

Fedai 61
15.12.2014, 23:51
Yalan söylemek, olmayan şeyi var gibi gösterme huyum yok.
Allah'a çok şükür.
Ne demek istediğimi anlamak isteyen anlar.
Yarısı boş izlediğiniz maç başka maç olabilir haklısınız.

Ben yarısını boş gördüm tv'de öyle gözüküyor resmi açıklama varmı bilet konusunda

devran
15.12.2014, 23:53
Taraftar sayısı artıyor beyler haksızlık yapmasın kimse. Geçen haftalara göre artış var, göz var nizam var.

Bugünün pazartesi olduğunu da unutmayalım.

Fedai 61
15.12.2014, 23:55
Bursaspora karşı böyle oynarsak işimiz zor Orta sahamız çok kırılgan pozisyona çabuk giriyorlar çözüm yolu üretmeliyiz Kostant bir maç var bir maç yok

kyodou
15.12.2014, 23:55
Şu takımı toparlayacak 2 oyuncu; pas yüzdesi ve mücadele gücü yüksek DMC ve AMC transferi...

sasort
15.12.2014, 23:56
bir adam senin sağ açığında 80 dakika süre alacak ama bir tane üretken iş yapmayacak iki gol atması bir şeyi değiştirmez Sefa bu takımın oyuncusu değil. En azından 11 de oynayamaz. Fatih in yerine bir önlibero almamız lazım Türk o zaman daha az pozisyon veren bir takım oluruz. Waris kanata Tolga ciğerci de ön liberoya gelirse ikinci yarı başa oynarız

başta yerli defans bir ara serdar taşçı vardı lig oyuncularında fahiş fiyat isterlerse

sonra erkan lazım takıma beyin kazandırırız

orta saha ya tolga ciğerci

olmadı alex geri çağrılsada olur

gs topçu dağıtacaz veysel sarıyıda kapsak fena olmaz bos iyii ama form düşüklüğünde alternatif yok elde

Fedai 61
15.12.2014, 23:59
Bilet fiyatları 10 tl benim beklentim stadın full olması oyuncuların havaya girmesi taraftarla yola girilir biz bu yolu açmalıyız desteklemeliyiz tıpki diğer senelerdeki desteklediğimiz gibi özüne dön AVNİ AKER

kyodou
16.12.2014, 00:01
Constant' ı ya göndermeliyiz yada forvet arkası oynatmalıyız. Defansta çok saçmalıyor, ofansta bambaşka biri oluyor. Ayrıca Ekiciye şut alanı yaratmalı ve duran toplarda Belkalem ve Medjani ikilisi çıktığında stoperde sırıtmayacak bir önlibero ve solbek lazım. Bosingwa gibi ofansif solbek çok başımızı ağrıtır.

kyodou
16.12.2014, 00:07
Takımın en iyi oyun kurucuları; Bosingwa, Bekalem ve Medjani. Üçü de defans. Defansta kurulan oyun ofansa gelene kadar top kaybına ve dolayısıyla özgüven kaybına yol açıyor. Barcelonanın ortasahada top çevirip gole gidişini biz defansta yapıyoruz ama yemiyor. Ortasaha top cevirmemiz, rakibi bozan 2-3 pasla gole gidebileceğimiz DMC ve AMC almalıyız Özer ve Ekicinin önüne ve arkasına.

devran
16.12.2014, 00:09
Alex Steaua da Avrupa Liginde oynamış. Geri çağırırsak Avrupada oynatabiliyor muyuz acaba ?

hasannuhoglu
16.12.2014, 00:10
alex derhal geri gelmeli..yerine gidecek adam papa

carolo
16.12.2014, 00:12
nerde bu Waris
12milyon veriyorlar 12milhahaha

B.AKDEMİR
16.12.2014, 00:13
Kalan 4 mactan 3 ünü kazanirsak ust siralardaki yerimizi saglamlastiririz.Ancak biz bu galibiyetleri alirken tff ve hakemler rakiplerimizi kayirmaya devam ederse o zaman keyfimiz kaciyor iste.Adamlar her maclarinda ya penalti ya ofsayt bir sekilde golü atiyorlar.

sasort
Constant' ı ya göndermeliyiz yada forvet arkası oynatmalıyız. Defansta çok saçmalıyor, ofansta bambaşka biri oluyor. Ayrıca Ekiciye şut alanı yaratmalı ve duran toplarda Belkalem ve Medjani ikilisi çıktığında stoperde sırıtmayacak bir önlibero ve solbek lazım. Bosingwa gibi ofansif solbek çok başımızı ağrıtır.

10 numara denenmeli bencede ama mrhmeti oynatmayacan o zaman

orta saha fatih özer constant olacak

kudu_61
vallaha bir ara seyircisiz oynuyoruz zannettim maraton rezalet bunun adı rezalet değil ruhsuzluk böyle taraftara fazla bile oynadık düşüncesindeyim
fatih-yusuf-sefa-YATABARE iyi olmasalarda maçı getirdiler
ama sıkıntı kötü oyun değil ÇOK YORGUNUZ ÇOK güzel 3 puan tebrikler TRABZONUM

kyodou
16.12.2014, 00:23
10 numara denenmeli bencede ama mrhmeti oynatmayacan o zaman

orta saha fatih özer constant olacak
Hayır mehmet yerinde oynayacak. Sefa vaya Yusuftan birini kesip Özeri kanada koycan. Mesela;

======= Fatih ========
== Belkalem Medjani ==
Bosingwa Fatih == İshak
======= Ekici ========
== Sefa Constant Özer ==
====== Cardozo =======

dağlıca61
16.12.2014, 00:31
Taraftar sayısı artıyor beyler haksızlık yapmasın kimse. Geçen haftalara göre artış var, göz var nizam var.

Bugünün pazartesi olduğunu da unutmayalım.

Taraftar sayısının arttığı doğrudur, normal maçlarda yaklaşık olarak passolig kart sayısının % 20 si oranında, derbilerde % 50 oranında maçlara katılım vardır, inşallah passolig kart sayımız 100 bin üzerine çıktığında o tribünler her zaman tam kapasite dolacaktır.

objek
16.12.2014, 01:28

Waris kanatta daha once oynamismi? bizde oynadigi maclarda bir tek iyi orta yaptigini goremedik guclu bir orta saha lazim ozer mehmet constant topsuz oyun ve geri donuslerde zayif kaliyorlar gs macinda olagan ustu kostular hala kendilerine gelemediler):

AYYILDIZ
16.12.2014, 02:12
Şunu unutmamak Lazım rakip takım hoca değiştirdi ve Hikmet Karaman Gittiği her takımda bize hep ters gelir.

Osman 1967
16.12.2014, 02:45
iyi oynamadık bugün şanslıydık diyebilirim, rizenin forvetleri pozisyonları değerlendirseydi bugün bizim için kara bir gece olabilirdi.
tek tesellim aldığımız 3 puan.

Osman 1967
16.12.2014, 02:46
Cardozo vasattı :(

DeAgLeMaNyAq
16.12.2014, 07:13
Bu maçta şans faktörü bizden yanaydı. Evet Fatih'te bir ürkeklik var belki Onur olsa bu kadar gol yemezdik ama takım savunmamız amatör düzeyde...

Oğuzhan Turhan
16.12.2014, 07:36
Sezon başından beri bu kadar birbirinden kopuk futbolcuların olduğu bir maç izlememiştim.
Gs maçından sonra ne olduysa bu takıma, kupadaki Keçiören maçı da dahil hiç hoş bir futbol oynamıyoruz.
Defans zaten dökülüyor ama Halilhodzic zamanında da aynı futbolcular vardı, Ersun hoca gelince mi unuttular defans yapmayı.
Böyle oynarsak, Erman Hocanın tabiriyle Bursa bizi kevgire çevirir.
Akılarını başına alması gerekiyor futbolcularımızın.

mkmoglu
16.12.2014, 07:46
orta saha rakibi seyrediyor..refekatçi gibiler..maçlar ortahada kazanılır veya kaybedilir

HOPA'LI TS'Lİ
16.12.2014, 08:04
Bu kadar çok pozisyon verilmez sahanda.

Öldük dün akşam ya.

Bursayı da yenersek harika olur.

ogeday6106
16.12.2014, 08:12
salih bu takımın orta sahasında oynar.

Külünkoğlu
16.12.2014, 08:22
Bu defans ve vurdum duymaz orta saha yapısı ile neyi ne kadar başaracağımız meçhul.
Sefa Yılmaz yerine ben olsam Yatabare'yi oyundan alırdım, forvet hattının ortasında kullanılmayan Yatabare'nin ne hallere düştüğünü umarım bizim gördüğümüz gibi hocada görmüştür.

Bizim takımda maçın yıldızı tartışmasız Sefa Yılmaz maçın adamı ise kesinlikle Kweuke idi. Rize puan alsaydı bu futbolcunun defansta, orta sahada, forvette yaptığı işler ve inanılmaz gayreti sayesinde olacaktı.

Özellikle defanstaki bu diziliş ve mantelite yapısı ile Bursaspor'dan alınacak bir puan çok kıymetli olur. Üç puan almak için çok çok ekstra işler yapmamız lazım.

asilhamsi
16.12.2014, 08:25
özer üretkenlikten cok uzak.Bu kadar fazla atak yememizin tek nedeni ortasahada top tutamamak ve gelen rakibe basmamak.

---------ekici-------salih---------constant

constant disiplin konusunda uyarılıp yola devam edilmeli.

ishak a karsı olan onyargıyı anlamakta gucluk cekiyorum.

yusuf bekte iyi işler yapar ama ona su anda hucumda ihtiyacımız var.

-------------ibrahim-------------
boss-----aykut-------medjani----ishak

------------salih----------------

sefa---ekici------constant---yusuf

----------yatabare--------------

bursa macındaki 11.Direncli bir takımla cıkmalıyız.

Süleyman50
16.12.2014, 08:27
şanslıymışız, bu futbolla ve defansla bursayı yenmemiz çok zor...

katre-i.matem
16.12.2014, 08:27
Kötü oyun şansa kazanılmış 3 puan.. Ama önemli olan kazanmaktı ve biz kazandık.. Bundan sonrası Ersun Hoca'nın işi..

İskender Çakmak
16.12.2014, 08:31
Belki yanlış bulabilirsiniz ama Ekici ve Özer aynı anda sahadayken daha yumuşak oluyor gibiyiz. Çok gol yemeye başladık. Bunda kalecinin hataları da var ama orta sahanın çok kolay geçildiği de gözle görülüyor. Ayrıca Constant çok tehlikeli olmaya başladı bizim için. Çok top kaybı yapıyor. Kesinlikle uyarılmalı. Devre arasına kadar kör topal bir şekilde çıkmalıyız.

Gurpas
16.12.2014, 08:37
http://www.milliyet.com.tr/ypg-saflarindaki-bordo-mavi/dunya/detay/1985018/default.htm

Habere gel çay demle

Orkun Özkaya
16.12.2014, 08:44
Sitenin girişinde Rize maçı hakkından yazılan yazıdan: "Aldığı bu beraberlik sonrası puanını 21'e yükselten ..."

Haberleri copy - paste mi yapıyorlar acaba yoksa bu sene aldığımız beraberlikler otomatiğe mi bağladılar ?

Selçuk Sarı
16.12.2014, 08:46
Maçla ilgili hiçbir yorum yapmıcam. Galibiyet, şans, skor umrumda değil. Tek derdim 2 fatih. Hadi kaleci fatihe bişey demiyorum kaçarımız yok inşallah düzelir düzelmezse gider ama şu fatik atik neden adam ne işe yarar ben bir türlü anlamadım. Yemin ediyorum koy 16-17 yaşında b takımdan çocukları bu fatih atik kadar oynasa pişmişti. adam sadece koşuyo o kadar gereksiz koşuyo ki rekor kırıyo koşmada. Vahid anlamıyo bu işten diyoduk ersun daha çok oynatıyo hadi hayırlısı..

lazarinho
16.12.2014, 09:10
kadro yetersiz defans ve orta sahada sıkıntı büyük bu halimizle Napoli duman eder bizi.

kopeli
16.12.2014, 09:20
rize'nin hücumcuları bencillik yapmasa 5'lik olabilirdik. rize anormal bir mac cıkardı.

defansın ve ortasahanın yetersizliği ortada. saldıran her takım posizyonlar buluyor. bursa macı büyük sıkıntı..

hamdi_61
16.12.2014, 09:22
Bu futbolla haftaya bursa bizi duman eder.

HOPA'LI TS'Lİ
16.12.2014, 09:24
orta saha çok kötü
defans kötü

Yiğit Gayretli
16.12.2014, 09:34
Dün akşam kurgu yanlıştı. Salih varsa defansın önünde oynar, stoperlerin de orta sahanın da yükünü azaltır.

grigandalf1967
16.12.2014, 09:36
Ön liberoda Salih oynar bu takımda (eldekilere göre eniyisi).Yedeği Fatih Atik olur.
Ersun hocaya güveniyorum ben.Gerekli transferleri yapmalıyız.

Yunus Emre SEYHAN
16.12.2014, 09:37
Özer ve Mehmet ikilisi ile ortasaha merkezi olmuyor.

1 forvet 2 kanat forvet ile oynuyoruz ve beklerimiz sürekli ileri çıkıyor. dolayısıyla ortasahaya daha defansif futbolcular şart. Özer ve Mehmet çok yumuşak kalıyor.

Stoperlere gelecek olursak Belkalem - Medjani ikilisi tutmaz. Medjani uzun ve ince olduğundan biraz hantal kalıyor

gurur6134
16.12.2014, 09:48
Constant ce musayi su performanslariyla ishak kesemiyorsa eger son 10 yilin en buyuk kazigini yedik..ishakda israr edilmeli..

sametaydin
16.12.2014, 09:55
Top rakipteyken çok kötüydük. Takım savunması faciaydı. Rize bulduklarını değerlendirse çok büyük hezimet yaşayabilirdik. Ama bunları görmemiz iyi oldu. Umarım önlem alınır. Takım çok gereksiz top kaybı yapıyor. Oyuncular topun değerini bilmeli.

Bana göre oynanan oyun tarzının sonuç vermesi için takımın çok iyi pres yapabilmesi gerekir. Aksi halde çok pozisyon veririz. O yüzden top rakipteyken bilinçli bir şekilde pres yapmalıyız topu kazanmak için.

reisoğlu61
16.12.2014, 10:04
takimda adam akilli bir ön libero eksik. bourceanu takima devre arasinda kazandirlimali.

Faik Yılmaz
16.12.2014, 10:10
Maçtan aklımda kalanlar....

-21 transferden sonra hala takımda 3-4 tane eksik varsa transfer politikamızda büyük yanlışlar var demektir.....

-Defansımız çok ama çok kötü.... M. Yumlu affedilip takıma kazandırılmalı.....

-Bu sene kafa gollerinin fazlalığı dikkat çekiyor. Bu yıla kadar kafayı pek kullanamıyorduk.... Belkide dünkü maçın umut vadeden gelişmesi buydu tek olarak....

muratt
16.12.2014, 10:19
Constant ce musayi su performanslariyla ishak kesemiyorsa eger son 10 yilin en buyuk kazigini yedik..ishakda israr edilmeli..

Son 10 yılın en büyük kazığını biz attık. Olcan.

muratt
16.12.2014, 10:22
[QUOTE=Faik Yılmaz;1919906638]Maçtan aklımda kalanlar....

QUOTE]

Şimdi Mustafa eğer trip attı diye kadro dışı kaldıysa tamam, affedilsin. Gençtir yanlış yapmıştır. Ama öyle olsa Ersun geldiğinde affedilirdi diye düşünüyorum, başkanın da açıklaması var malum.

O zaman akıllara başka sorular geliyor. Mesela o son maçta bilerek mi oynamadı ? Kimsenin günahını almak istemiyorum ama aklıma başka bir açıklama da gelmiyor, bilen varsa aydınlatsın. Eğer öyleyse malesef bunun affı olmaz gibi geliyor bana... Olmamalı da.

Faik Yılmaz
16.12.2014, 10:25
[QUOTE=Faik Yılmaz;1919906638]Maçtan aklımda kalanlar....

QUOTE]

Şimdi Mustafa eğer trip attı diye kadro dışı kaldıysa tamam, affedilsin. Gençtir yanlış yapmıştır. Ama öyle olsa Ersun geldiğinde affedilirdi diye düşünüyorum, başkanın da açıklaması var malum.

O zaman akıllara başka sorular geliyor. Mesela o son maçta bilerek mi oynamadı ? Kimsenin günahını almak istemiyorum ama aklıma başka bir açıklama da gelmiyor, bilen varsa aydınlatsın. Eğer öyleyse malesef bunun affı olmaz gibi geliyor bana... Olmamalı da.

yani ya affedilsin ya da takımı sabote ettiyse gönderilsin......

Travelair
16.12.2014, 10:38
Ersun hoca, hazır Mustafa ve Zeki cezalı iken affetme yoluna gitmez, sanmıyorum. Orta sahamız kötü. Defansımız kötü. Özetleri seyrediyorum, Rizespor forveti atak yapıyor, her seferinde bizim defans orada yok. Niye???

Bu şekilde hedefimize varamayız. Sorumluluk duyan, akıllı, yetenekli, azimli, özverili, çalışkan futbolculara ihtiyacımız var

TS61_NL
16.12.2014, 11:08
Takimimizi bu galibiyetten dolayi tebrik ediyorum, Rize maci aslinda bizden daha fazla istedi, gercek olan bu, fakat onemli olan vasat/kotu oynarkende maclarini kazanmak diye dusunuyorum. Evet, sikecilerin ve kucuk sikecilerin macina "yine" hakemler damgalarini vurdular ve bizler buna elbette ki sasirmadik. Simdi dusunuyorumda, yedigimiz 2 golude gozunuzun onune getirin. Yedigimiz 1.gol kadikoy yada tt arenada sb ve gs aleyhine olsa o gole "gol" diyebilirmiydi hakemler? Ve 2.gol cok ince bir pozisyon ve eminim ki dunku macta o bayrak kalkmadi fakat sb ve gs o pozisyonu "yese" kesin yardimci hakem imdada yetisip "ofsayt" bayragi kaldirirdi diye dusunuyorum. Paranoyaksin yada komplocusun demeyin lakin size buna benzer pozisyonlar anlatacagim, hemde en can alici maclardan. 2009-2010 senesi sikebahce maci, yer Avni Aker. Hugo Broosdan takimi devralan Senol Gunes yonetiminde takim toparlaniyor ve yavas yavas yukariya tirmanmaya basliyor. Sikebahce maci "tamam" yada "devam" maci olarak nitelendiriliyor. Alanzinho 3,5 metre geriden geldigi ve kaleciyle karsi karsiya kalacak oldugu pozisyonu yan hakemler "ofsayt" gerekcesiyle kesiyor ve akabinde maci 0-1 gullizarin goluyle kaybediyoruz. Ayni sezondu sanirim Bursa deplasmanina cikiyoruz. Bu sefer tam tersi, Bursali Sercan 3,5 metre ofsaytta durdugu halde ofsayt bayragi kalkmiyor ve Sercan golu atip Bursaya 3 puani getiriyor. 2010-2011 senesinde, 6vas-sb macinda 6vasli oyuncu 2 metre geride oldugu halde "ofsayt" bayragi kalkiyor ve olasi bir golden oluyor ve sb "sampiyonlugunu" ilan ediyor. 2011-2012 senesinde, play-off larin ve MAAnin devreye girdigi, sbyi kurtarma operasyonu hizla ilerledigi sene, Avni Akerde sbye attigimiz nizami gol, top cizgiyi "gecmedigi" gerekcesiyle gecer kazanmiyor ve o gol olsa 1-0 one gececegiz...Fatih Tekkeye kadikoyde 100 de 1000 faulu gormeyip daha dogrusu gormezden gelip penaltiyi cal(a)mayanlar, yine kadikoyde goz gore gore Papila tarafindan katledilmemizi saymiyorum bile. 1 ay once gs macini hatirlayin, 5 tane hakemin onunde Yekta hentbol oynuyor ve normalde kirmizi kart ve penalti karari cikmasi lazim fakat ne yaptilar, devam ettirdiler, hicbirsey yokmus gibi!! Bunlar sadece aklima takilanlar fakat goruldugu uzere "hatalar" genelde aleyhimize isliyor ve en onemlisi can alici/kirilma noktasi sayilabilecek maclarda bunlar ceryan ediyor. Tesaduf mu? Hayir, elbette tesaduf degil, o yuzden cogu renkdaslarimiz bu ligi "1. Tiyatro Ligi" diye nitelendiriyor ki haklilarda maalesef...

Ahmet Kuru
16.12.2014, 11:16
savunma anlamıyla dün akşam bir rezillik vardı sahada...
ama bunun sebebi ortasaha direncinin hiç olmayışıydı. Özer - Mehmet ikilisinden sadece ortasaha olmaz. bunların yanında birde Sefa-Yusuf varsa kim rakibin ataklarını durdurabilecek?

dün Costant ın sol bekte değil ortasaha da başlaması gerekiyordu bana göre. Hocanın İshak ı defterden sildiğini dün net bir şekilde gördük. ama bir futbolcuyu doğru düzgün oynatmadan şans vermeden silip atmak ne kadar doğru bilmiyorum. Bide o çocuğa okadar para verdik yani.

Murat Keçeci
16.12.2014, 11:18
Kazanmak zorunda olduğumuz bir maçtı.Zor da olsa kazanarak moral bulmak güzel oldu fakat takım oyunu olarak hala çok gerideyiz.

bjk maçında kaybettiğimiz özgüvenin etkileri son iki maçta kendini gösterdi varşova maçı ve bu maç takım direncimiz bayağı düşük göründü.Özellikle orta saha da sıkıntılarımız devam etmekte.Bazı oyuncularda yavaş yavaş toparlanma belirtileri var mehmet ekici bjk ve varşova maçlarında kaybettiği özgüveni biraz olsun geri kazanmaya başladı.

Moral motivasyonumuz düşük olduğu için takım savunması olsun bireysel savunmalar olsun çok açık verdik.Pas yapmakta zorlandık.Orta sahalar çok kolay geçildi.Rakibe çok net fırsatlar verdik.Maçı bize kazandıran şey iki takım arasındaki kalite farkı oldu.Biz son vuruşlarda daha iyi işler yaptık.

Bazı oyuncularda düşüşler var constant orta saha da tam ihtiyacımız olan bir oyuncu ama fazlasıyla tembel hareketli değil bu maçta solbekte şans buldu fakat yine maçın içinde değildi konsantrasyon eksikliği var.Özer ve ekici mümkün olduğunca tek pas yapmak zorunda ikili mücadeleler onları zorluyor.Yusuf çok enerjik ama aklını kullanmakta zorlanıyor.Sefa akıllı ama çok enerjik değil,Yusuf gibi daha hareketli olmalı.Cardozo oyun içinde yok daha fazla takım oyununa katkı vermeli.Yatabare hareketli ama ilk geldiğinde son vuruşları daha iyidi son zamanlarda son vuruşlarında düşüş var.Bosingva nın ofansif katkısı düşüşte,Fatih Öztürk dengeli değil iyi kurtarışları olsa da her an hatalı gol yiyecekmiş gibi göründü bir çok yan topa boşa atladı.

Devre arasına çok kısa bir süre kaldı.Ersun Hoca nın bir kaç stratejik hareket yapması lazım özellikle orta sahaya constant fiziğinde ve tekniğinde ama ondan çok daha enerjik ve yüksek tempo da oynayacak birini bulmalı.Defans hattı son maçlarda ciddi hatalar yapsa da direnci yüksek bir orta saha ile oynadıklarında çok fazla sırıtacaklarını düşünmüyorum ama bir tane türk stopere yabancı kontenjanı nedeniyle ihtiyacımız var.Kaleci konusu hocaya kalmış hem türk olan hemde fatih öztürkten daha iyi olan varsa alınabilir.

Ahmet Kuru
16.12.2014, 11:25
taraftarımızın da maç berabere giderken susmasına öne geçtiğimizde '' bütün stad '' diye bağırıp coşmasına , gol yedikten sonra sus pus oturmasına, öne geçtikten sonra tekrar '' bütün stad '' olarak bağırıp takıma destek olmasına bayılıyorum.

takım galipken senin desteğine ihtiyacı yok zaten. önemli olan senin takıma itici güç olman.

Tribünde taraftar olmayı ne zaman becerebileceğiz çok merak ediyorum.!

zeki gursoy
16.12.2014, 11:38
seninde içine yara olmuş o pozisyonlar, tıpkı benim gibi...
o pozisyonların en acısı Fatihin kadıköyde ceza sahası içinde hakemin gözü önünde biçilmesiydi ve hakem o pozisyonu veremedi...vermedi değil veremedi....
içi elvermedi...
ölene kadar aklı inşallah o pozisyonda kalsın, utanılacak rezil bir durum...
ben o hakemin yerinde olsam utancımdan bakkala yumurta almaya gidemem...
o hakemin çoluk çocuğunu bulup bak senin baban bu pozisyonu "korkudan" veremedi ve hakemim diye ortada geziyor değil hakem birilerinin adamı bil derdim ve git babana hesabını sor derdim...
bunlar ucuz insanlar, ederleri var çünkü...

Takimimizi bu galibiyetten dolayi tebrik ediyorum, Rize maci aslinda bizden daha fazla istedi, gercek olan bu, fakat onemli olan vasat/kotu oynarkende maclarini kazanmak diye dusunuyorum. Evet, sikecilerin ve kucuk sikecilerin macina "yine" hakemler damgalarini vurdular ve bizler buna elbette ki sasirmadik. Simdi dusunuyorumda, yedigimiz 2 golude gozunuzun onune getirin. Yedigimiz 1.gol kadikoy yada tt arenada sb ve gs aleyhine olsa o gole "gol" diyebilirmiydi hakemler? Ve 2.gol cok ince bir pozisyon ve eminim ki dunku macta o bayrak kalkmazdi fakat sb ve gs o pozisyonu "yese" kesin yardimci hakem imdada yetisip "ofsayt" bayragi kaldirirdi diye dusunuyorum. Paranoyaksin yada komplocusun demeyin lakin size buna benzer pozisyonlar anlatacagim, hemde en can alici maclardan. 2009-2010 senesi sikebahce maci, yer Avni Aker. Hugo Broosdan takimi devralan Senol Gunes yonetiminde takim toparlaniyor ve yavas yavas yukariya tirmanmaya basliyor. Sikebahce maci "tamam" yada "devam" maci olarak nitelendiriliyor. Alanzinho 3,5 metre geriden geldigi ve kaleciyle karsi karsiya kalacak oldugu pozisyonu yan hakemler "ofsayt" gerekcesiyle kesiyor ve akabinde maci 0-1 gullizarin goluyle kaybediyoruz. Ayni sezondu sanirim Bursa deplasmanina cikiyoruz. Bu sefer tam tersi, Bursali Sercan 3,5 metre ofsaytta durdugu halde ofsayt bayragi kalkmiyor ve Sercan golu atip Bursaya 3 puani getiriyor. 2010-2011 senesinde, 6vas-sb macinda 6vasli oyuncu 2 metre geride oldugu halde "ofsayt" bayragi kalkiyor ve olasi bir golden oluyor ve sb "sampiyonlugunu" ilan ediyor. 2011-2012 senesinde, play-off larin ve MAAnin devreye girdigi, sbyi kurtarma operasyonu hizla ilerledigi sene, Avni Akerde sbye attigimiz nizami gol, top cizgiyi "gecmedigi" gerekcesiyle gecer kazanmiyor ve o gol olsa 1-0 one gececegiz...Fatih Tekkeye kadikoyde 100 de 1000 faulu gormeyip daha dogrusu gormezden gelip penaltiyi cal(a)mayanlar, yine kadikoyde goz gore gore Papila tarafindan katledilmemizi saymiyorum bile. 1 ay once gs macini hatirlayin, 5 tane hakemin onunde Yekta hentbol oynuyor ve normalde kirmizi kart ve penalti karari cikmasi lazim fakat ne yaptilar, devam ettirdiler, hicbirsey yokmus gibi!! Bunlar sadece aklima takilanlar fakat goruldugu uzere "hatalar" genelde aleyhimize isliyor ve en onemlisi can alici/kirilma noktasi sayilabilecek maclarda bunlar ceryan ediyor. Tesaduf mu? Hayir, elbette tesaduf degil, o yuzden cogu renkdaslarimiz bu ligi "1. Tiyatro Ligi" diye nitelendiriyor ki haklilarda maalesef...

zeki gursoy
16.12.2014, 11:41
biz moralle oynuyoruz, özgüvenimiz düştümü sıradan bir takım bile olamıyoruz...
bu takımın maçlara hep önde başlaması gerek, geriden gelip maç almamız çok zor...

ertuuu
16.12.2014, 11:45
özer ve mehmet ekici birbirinin yedeği olmalı.
sefa, yusuf, özer, ekici rakibi kovalamıyorlar.
4ünüde oynatmak rakibi direk savunmayla karşı karşıya bırakıyor.
savunma da oturmadı...

Sadettin_
16.12.2014, 11:45
MHK. Ve hakemler yeni bir taktik bulmus " görmedim " taktigi.
Skandal bir karar cikiyor macta . Savunma olarak " evet haklisiniz ama gormedik . Sahadaki toplam 6 hakem, 6 mizda gormedik "
Takim puan kaybetmis ligden kopmus umurlarinda degil .
Gormedim hadi bb. deyip gidiyor serefsizler

nbay
16.12.2014, 11:47
mustafa hainlikle suçlandı,görende mustafa gidince savunma toparlanıp yediğimiz gol sayısı düştü sanar.

Travelair
16.12.2014, 11:53
Hedefe yürüyen insan, hızlı ve kararlı adımlarla yürür. Temposuz, iştahsız, hareketsiz futbolla (Adımlarla) hedefe yürüyemezsiniz. Adamlar yerlerini alır, baskısını yapar, uyuşukluğunuzdan faydalanıp kalenize gelir de gelir. Bu sünepe futbol anlayışına sahip futbolcularla yollarımızı ayırmamız gerekir, istisnası olmadan.

Berke6198
16.12.2014, 12:00
Orta sahası bu kadar kolay geçilen bir takımın stoper tandemi çok üst düzey savunmacılardan oluşmadığı sürece bir maçta 5-6 net pozisyon vermeye mahkumdur.

Bunu ancak beklerin kademeye gelmesiyle kurtarabilirsiniz ki beklerin de bir sınırı, kondisyonu vardır. Ayrıca bizim sol bek konusunda sıkıntı çektiğimiz aşikar.

Bence şu anda en önemli şey orta sahaya güçlendirici bir Bourceanu hamlesi, sol bek transferi.

artvints
16.12.2014, 12:13
açıkçası memnunum takımdan.bu kadar rahat gol atan bir takımımız olmamıştı yıllardır. sorun direnç noktalarında.bu kadronun arkasını toparlayacak bir iki oyuncu şart.bir kaç karakter lazım takıma.öncelikle de ortasahaya. transferde mental özellikler öncelikli olmalı.defansif algısı, mücadele gücü yüksek oyuncular alınmalı. mesela kuyt gibi.takımın toplam direncini yükseltecek her oyuncu katkı yapar.

selcuk
16.12.2014, 12:26
açıkçası memnunum takımdan.bu kadar rahat gol atan bir takımımız olmamıştı yıllardır. sorun direnç noktalarında.bu kadronun arkasını toparlayacak bir iki oyuncu şart.bir kaç karakter lazım takıma.öncelikle de ortasahaya. transferde mental özellikler öncelikli olmalı.defansif algısı, mücadele gücü yüksek oyuncular alınmalı. mesela kuyt gibi.takımın toplam direncini yükseltecek her oyuncu katkı yapar.

ah param olacakti
ersun yanalin önünde pogbayi pastadan cikartirirdim
takimin direnc katsayisini paramparca ederdi

Adem Akyüz'
16.12.2014, 12:35
Constant dün ilk yarı en az 3 pozisyona sebep oldu. Mustafa gol yedirdi diye hainlikle suçlanıyor.. Constant'ın temize çıkma sebebi Rize forvetlerinin beceriksizliği mi oluyor burda.. O golleri atsaydılar, Constant kadro dışı kalır mıydı?

Emirhan Makul
16.12.2014, 12:37
Öncelikle şu rize adlı sözde futbol takımını yendiğimiz için mutluyum, tebrikler, helal olsun. Bazı maçlar vardır yende nasıl yenersen yen, bu maçta öyleydi.

İkinci yarıda deplasmanda ki maçtada güzel bir galibiyet ile kümeye göndereceğiz inşallah.

Semih Kırsüleymanoğlu
16.12.2014, 12:37
Constant dün ilk yarı en az 3 pozisyona sebep oldu. Mustafa gol yedirdi diye hainlikle suçlanıyor.. Constant'ın temize çıkma sebebi Rize forvetlerinin beceriksizliği mi oluyor burda.. O golleri atsaydılar, Constant kadro dışı kalır mıydı?
Constantin yapigi mustafanin yaptigi ile es deger bana göre. Ayni cezayi almalidir net!

Furkan Dündar
16.12.2014, 12:54
Constant ile ilgili blog yazımda da belirttim bu adamın kulağı çekilmeli yoksa başımıza iş açacak

artvints
16.12.2014, 12:55
artvinliyim, trabzonsporluyum rize yi de çok severim.ne alıp veremediğiniz var anlamadım.

Gürkan Asma
16.12.2014, 12:56
Beyler bildiğim kadarıyla Mustafa ve Zeki nin gönderilme sebebi, Sebahattin Çakıroğlu'nun bu iki futbolcuya "Takım zaten kötü, yönetim sallanıyor, kötü futbol oynamaya devam edin" diyerek anlaşmaları, Bunu öğrenen Hacıosmanoğlu'da bu ikisi ben olduğum müddetçe bu kulübe adım atamaz diyor.... Kötü oynadığı için kadro dışı kalmadı kimse. Sebep bu %100 emin olmamakla beraber, kulüpte çalışanlardan birinin söylemi bu...

Yiğit Gayretli
16.12.2014, 13:07
Afrika ve Güney Amerika kökenli oyuncular, çocukluktan Arupa'da yetişseler bile iş ahlakları çok yüksek olmuyor. Tabi istisnalar var ama genel olarak gerçek bu...

Constant çok özel yetenekleri olan bir adam. İsterse bir takımı tek başına sürükler, kapasitesi müsait. Gönlünü hoş tutacaksın böyle adamların.

İdareci olmak böyle bir şey. 20 küsür insan ve hepsi başka kişiliklere sahip. Kolay değil...

mekatronik
16.12.2014, 13:12
Doğru aslında Rizespor yerine Osmanlıspor olur, Başakşehir olur, Eskişehir olur, Manisaspor olur, nerede şikeci varsa onlar kalsın süper ligde.

Sibel
16.12.2014, 13:14
Rize top oynasa yenilecektik.
Zorla 3 puan aldık. Sezon başında bu kadrodan iki takım çıkar diye seviniyorduk acaba hangi akla hizmet yaptık bunları:)
Bize yine sağlam transferler şart. Defans orta saha.
Ne olacak halimiz...

kyodou
16.12.2014, 13:28
Geçen yılki zavallı kadro bile Rize'ye şu pozisyonların yarısını vermezdi. Değişen ne sizce ? Ben söyliyim; Mustafa Yumlu. Her ne kadar dışlamak istesenizde; Yumlu. Affedilsin demiyorum, eğer gerçekten ihanet etmişse yolu açık olsun ama oynadığı dönemlerdeki katkısını eleştirenler at gözlüklerini çıkarsın bence.

Fatih Özkan
16.12.2014, 13:29
Geçen yılki zavallı kadro bile Rize'ye şu pozisyonların yarısını vermezdi. Değişen ne sizce ? Ben söyliyim; Mustafa Yumlu. Her ne kadar dışlamak istesenizde Yumlu. Affedilsin demiyorum, eğer gerçekten ihanet etmişse yolu açık olsun ama oynadığı dönemlerdeki katkısını eleştirenler at gözlüklerini çıkarsın bence.

Geçen yıl ki zavallı kadronun Rize'de oynadığı maçı bir daha izle o zaman.
Adamlar maçın başından sonuna kadar bizi resmen ezmişlerdi.

artvints
16.12.2014, 13:31
bu maç ortasaha bomboştu.hiçbir maçta bu kadar rahat pozisyon verdiğimizi hatırlamıyorum. defansı da suçlamak istemiyorum.çünkü çok rahat geldi rakip.

Faik Yılmaz
16.12.2014, 13:34
yediğimiz 2.gol defans ve forvet oyuncularına ayrıca kaleciye ders olarak gösterilmeli bence....

fanatikdevri
16.12.2014, 13:39
Geçen yılki zavallı kadro bile Rize'ye şu pozisyonların yarısını vermezdi. Değişen ne sizce ? Ben söyliyim; Mustafa Yumlu. Her ne kadar dışlamak istesenizde; Yumlu. Affedilsin demiyorum, eğer gerçekten ihanet etmişse yolu açık olsun ama oynadığı dönemlerdeki katkısını eleştirenler at gözlüklerini çıkarsın bence.

Mustafa Yumlu'yu genel olarak beğenirim ve tabii alt yapıdan ne kadar fazla adam oynatırsak bizim için faydalı olduğuna inanıyorum.Bizim geleceğimiz alt yapı ama dünkü maçta Yumlu'yu Kweuke ezerdi.Yumlu'nun fizik olarak stoper olmak için yeterli kalıbı yok maalesef.Üzerine de koyamadı bu konuda.
Dünkü maçta eğer Medjani ve Belkalem olmasa rezil olurduk.Bu orta saha ve yardıma gelmeyen kanatlar stoperlerin canına okur.

kyodou
16.12.2014, 13:44
Geçen yıl ki zavallı kadronun Rize'de oynadığı maçı bir daha izle o zaman.
Adamlar maçın başından sonuna kadar bizi resmen ezmişlerdi.

Öncelikle ben tüm sezonu kastettim. Geçen yılki Rize maçlarını değil. Ayrıca geçen yıl Rize bizden iyi oynadı sadece. Ezme falan yok. İlk maçı 2-1 kazandık yanılmıyorsam Adrian ve Malouda atmıştı golleri. O maçta biz ezmiştik diyebiliriz. Malouda füze yollamıştı hatta. İkinci maçta 0-0 bitti. Evet Rize bizden iyi oynadı ama Yumlu o maçta oynamamıştı net hatırlıyorum, Caner ve Aykut oynamıştı. O yüzden savunmada hatalar yaptık zaten ve Rize kolay pozisyonlar buldu.

Courage
16.12.2014, 13:49
ortasaha eksikliği hem kalecileri hem defansı zan altında bırakıyor.

Topal -Melo hatta Alper dahi olsa şu defansa ne övgüler gelirdi. Belkalem -Medjani ikilisi bence gayet iyidir.

kyodou
16.12.2014, 13:50
Mustafa Yumlu'yu genel olarak beğenirim ve tabii alt yapıdan ne kadar fazla adam oynatırsak bizim için faydalı olduğuna inanıyorum.Bizim geleceğimiz alt yapı ama dünkü maçta Yumlu'yu Kweuke ezerdi.Yumlu'nun fizik olarak stoper olmak için yeterli kalıbı yok maalesef.Üzerine de koyamadı bu konuda.
Dünkü maçta eğer Medjani ve Belkalem olmasa rezil olurduk.Bu orta saha ve yardıma gelmeyen kanatlar stoperlerin canına okur.

Yanılıyorsun. Yumlunun fiziğine bakarsan zaten bırak Kweuke'yi, halısaha maçında oynama kapasitesi yok dersin ama ilginç bir şekilde çok dayanıklı. Zokora sırf kas, baklava duruyor ama Yumlunun tırnağı olamaz mesela.

ysngmz
16.12.2014, 13:53
Yumlu belkalemde iyi

fanatikdevri
16.12.2014, 13:54
Yanılıyorsun. Yumlunun fiziğine bakarsan zaten bırak Kweuke'yi, halısaha maçında oynama kapasitesi yok dersin ama ilginç bir şekilde çok dayanıklı. Zokora sırf kas, baklava duruyor ama Yumlunun tırnağı olamaz mesela.

Dayanıklı olmak ile ikili mücadelede fizik olarak ayakta kalmak farklı,Yumlu'nun fiziği aynı Cardozo gibi,fazla atletik bir yapısı olmadığı için de yer kaplayamıyor ve alanını koruyamıyor.

kyodou
16.12.2014, 14:00
Dayanıklı olmak ile ikili mücadelede fizik olarak ayakta kalmak farklı,Yumlu'nun fiziği aynı Cardozo gibi,fazla atletik bir yapısı olmadığı için de yer kaplayamıyor ve alanını koruyamıyor.

Öyle olsa bile pozisyon almasını çok iyi biliyor. Top neredeyse Yumlu orada. Geçen yıl defansa gelen 4 topun 3 ünü Yumlu kesiyordu. Yanına Belkalem yada Medjani konursa çok iyi bir ikili olabilirler. Fizik gücü yüksek rakip forvet oyuncusuna Cezayirliyi markaj yaparsın. Yumlu da diğer oyunculara nefes aldırmaz.

halil ibo
16.12.2014, 14:01
Kabus gibi bir maçı daha geride bıraktık.Tam herşey yoluna giriyor derken başa sardık.Allahtan rakip Rize idi.
Yine güvensiz,yine birbirini tanımayan, tesadüfen bir araya gelmiş futbolcu topluluğu.
Takım olmayı başarmadan hiçbir şey olmaz.

Caglar TS
16.12.2014, 14:30
mustafayı her zaman beyenmişimdir ifanet yaptıysa bilmiyorum ama güzel bir ihanet yapmıştır vahid delisinden kurtulmamızı sağlamıştır yoksa bu deli vahid gitmeyecekti

Emirhan Makul
16.12.2014, 14:37
Afrika ve Güney Amerika kökenli oyuncular, çocukluktan Arupa'da yetişseler bile iş ahlakları çok yüksek olmuyor. Tabi istisnalar var ama genel olarak gerçek bu...

Constant çok özel yetenekleri olan bir adam. İsterse bir takımı tek başına sürükler, kapasitesi müsait. Gönlünü hoş tutacaksın böyle adamların.

İdareci olmak böyle bir şey. 20 küsür insan ve hepsi başka kişiliklere sahip. Kolay değil...

"Gönlünü hoş tutacaksın böyle adamların."

Örnek verebilir misiniz ?

Murat'
16.12.2014, 14:39
Takım kötü oynuyor maalesf, dün inanılmaz pozisyonlar verdik, defans konusunda büyük sıkıntılarımız var, orta sahaya direnç kazandıracak oyunculara ihtiyacımız var.

Caglar TS
16.12.2014, 14:42
bizim takım neden elfreni çekilmiş gibi oynuyor çünkü ersun hocanın takımları çok agresif çok saldırgan olurdu ve yüksek tempoda oynardı kulübede vahid var zannettim bi an ama tabi ersun hocaya zaman verilmeli istediği kondusyonu yüklemesi için zaman lazım

Bera B.
16.12.2014, 15:07

İşte karı kız falan.

Doğan Şahin
16.12.2014, 15:12
2 kişiyle defans yapıyoruz, Medjani ve Belkalem'e bu kadar yüklenmenin alemi yok.
Sağlam(faül yapmadan tatlı sert) ve akıllı bir ön libero ile defans sorunu çözülecektir.
Beklerden ikisi birden ileri çıkmasın, orada da sıkıntı oluyor. Birbirlerini kollayıp çıkmalılar bence.

Turan AKYILDIZ
16.12.2014, 15:30
yahu arkadaşlar bu karamsarlık niye...daha dün demiyor muyduk hoca değiştiren takımlar ilk maçlarında nerdeyse barcelona kesilirler bunu hepimiz biliyoruz...komşumuz rizenin oyununu abartmayalım o yüzden...biz iyi değildik sadece..bizde hoca değişiminde 3 maç süper oynamıştık sonra gerçeğe döndük...bu kadro çok çok iyi bence...sadece dengesiz kadro kuruldu bir yerde adam yokken diğer taraflarda bol..ortaya adam alındı ama diğer yerlere alınanlara göre daha düşük kapasiteli adamlar alındı...bizim yıllardır orta sahamız eksik...savaşan devamlı pres yapan 2 adama acil ihtiyacımız var...pres ama öyle yalandan pres yapan değil gerçekten yapıştı mı topu almadan adam bırakmayan tiplerden futbolcu lazım 2 tane...bakın görün o zaman bu takım nasıl düzeliyor...defansa kızıyoruz ama adamlar ne yapsın orta sahayı elini kolunu sallayarak geçiyor her rakip...özer ve mehmet çok iyi bence ama pres yüzdeleri çok düşük..o yüzden bocalıyoruz..ikisini birden kaldırmıyor takım aynı anda pres yapmayınca...bide bunlara son maçlarda constans ın umursamazlığı eklendi tabiki zorlanıyoruz maçlarda...durarak top oynuyoruz bütün topularımız hep fantastik hareketler peşinde halbuki basit oynasak o kadar güzel takım olacaz ki...devre arası ne yapıp edip 2 tane pres yüzdesi yüksek oyuncu almalıyız...bide 2 saattir yerel gazeteleri siteleri okuyorum aman allahım sankim takım batmış ölmüş o derce yorumlar yazılar...yahu nedir bu karamsarlık...2 haftadır bjk top oynayarak mı maç kazandı yada şikebahçe ya da ğs...üçüde sadece kazandı inanın oyunları bizden farklı değil...tek farkları adamlar işi ciddiye alıyor ve yakaladıklarını atıyorlar...e hakemlerde cabası...daha 4 resmi maçına çıkan hocamız var başımızda adamdan sihirli değnek bekliyoruz...tamam kötü olabiliriz ama bu yerel basının 3-4 maçta takımı asıp kesmesi ne alem ya...hiç mi akıllanmadık şehir olarak...tamam herkes görüyor gerçekleri takım zorlanıyor ama o sayfalarınızda hiç mi topçuları övecek haber çıkmaz yahu..geçen hafta aynı golü ba attı ortalığı ayağa kaldırdılar süper gol diye bizim sefa aynı golü attı ama adama yerel basında bin türlü eleştiri...ayıptır yahu...futbol azıcıkda psikolojik savaştır...insan kendi şehrinin takımını futbolcularını bu kadar karalar mı yahu...göreceksiniz 2. yarı bu kadro herkesi şaşırtacak...tabi malum yerler devreye girmezse...

Caglar TS
16.12.2014, 15:38
ersun hoca giderse arkasından çok ağlarsınız ersun hocadan daha iyi hoca kim biri desinde bilelim kim şampiyon yapar bizi gelebilecek en iyi hocAYI getirmişiz hala insafsızca bitirici öldürücü eleştiriler var ne istiyorsunuz?

Turan AKYILDIZ
16.12.2014, 15:54
ersun hoca giderse arkasından çok ağlarsınız ersun hocadan daha iyi hoca kim biri desinde bilelim kim şampiyon yapar bizi gelebilecek en iyi hocAYI getirmişiz hala insafsızca bitirici öldürücü eleştiriler var ne istiyorsunuz?

maalesef renktaş bizim şehir hiç akıllanmayacak...yahu pısırık korkak top oynayıp yenileceğimize devamlı saldıran pozisyon bulan bir takım olup yenilelim...hiç olmazsa sahada oynanan oyundan zevk alırız...bunu Türkiye de uygulayabilecek 1-2 hoca var ve biride bizde çok şükür...her türlü olayda arkasında durmalıyız taraftar olarak...inanıyorum ki takımı istediğimiz kıvama getirecektir...

alperrr
16.12.2014, 15:56
Ersun Yanal ın ağır antremanları bu yavaşlıktakı bırıncı etken..

Ön liberoda fatih ıyı nıyetlı koştu ama bourceaunu yu gerçekten aradık..

Bırde constantın sol bek te ve lıberoya geçtiğindeki iğrenç performansı takımı ılk yarıda bu maçta sabote ettı..Yanı ne yapmaya çalıştı..Ne yapıyor ben anlayamadım..Derdı ne onuda anlamadım...

Ekıcı ve Ozerın de performanslarının bekledıgımız gıbı olmaması zorladı.

Umarız bu kışısel hatalar ve kotu performansları bursada tekrarlamayız..

Ama burdakı takıma bok atan şoyle yarışamayız anca dorduncu oluruz dıyen arkadaşlar...

Uç istanbul takımlarının da en az 7 puanlarının havadan haketmedıklerı şekılde aldıklarını duşundugunuzde bızımle aynı yerdeler..

Ben hıç hak yıerek puan aldıgımızı hatırlamıyorum...Ve hakem hataları ıle kaybettıgımız puanlarda var..

Bu devran hep boyle gıtmez..Cıns cns yorumlar yapıp pusuya yatıp ışler kotuye gıdıncede eleştırıcegıne destekle ya bırlık ol..

Stadyuma gıtmişler..Taraftar değil ki SEYIRCI onlar..Maç ortada.. Ne bır jeyecan ne bır tezahurat.Adamlar desteklemeye gelmemış aman bı pas hatasıolursa soveyım..Mırıldanayaım...Seyırcı bu...

Gol atıp one geçınce bı 5 dakka sevınç bıraz gürültü...Sonra yıne boşş..Kusura bakmayında Çemışgezekspor trubunude bu kadar yapıodur...

Cardozo yu coşturacak constanta ben nerdeyım dıyecek bı taraftar bı var trubunde..Anca eleştir..Ne guzel yaa

bu güzel yazı arkalarda kalmasın

alperrr
16.12.2014, 16:09
Bizim taraftarımızın çoğu ruh hastası...
Maçta 2-1 öndeyiz Kaleci Fatihte önde olan her takım kalecisinin yaptığı şeyi yapıyor, zamana oynuyor. Yanımdaki herif de durmadan Fatihe bağırıyor, hızlı oynasana ağır olma falan filan. Başkası Salihle dalga geçiyor. Başkası Fatih Atike durmadan sövüyor. Biri Sefaya öbürü Mehmete diğeri Özere gerisi Belkaleme, Medyaniye...
Millet küfretmeye maça geliyor.Ben futbolcu olsam taraftarın maça gelmesini istemem ki olmaz olsun böyle taraftar.

bu olay nasıl yıkılacak bilmiyorum işin
kötü yanı insanlar çocuklarınadamı öğretmiş bu durumu
düzelmek için kaç nesil geçmesi lazım

yok yok Cardozo çok kötü Kweke süper forvet
Özer çok kötü engin bekdemir lazım bize
kaleci serkan süper Fatihten bişey olmaz

bu kadar para harcıyorsan 4. olmayacaksın 1. olacaksın

Yusuf orta yapamıyor
Constanddan bişey olmaz

elin çöpü her zamanki gibi daha iyi

böyle seyircinin kupasıda çalınır
oyuncusuda kaçar gider

yalnız şunuda belirtmeliyim
takıma destek olan taraftarlarda var onlardan ümitliyim ve onları takdir ediyorum
hatta Fatih Fatih sesleri ile kalecimize destek olan azınlık taraftar sizde olmasanız
halimiz nice

Ahmet Kuru
16.12.2014, 16:12
bu arada Biletli seyirci ne kadardı maçta bilgisi olan var mı?

Turan AKYILDIZ
16.12.2014, 16:16
çok afedersiniz kıçı kırık torku konya kadar olamıyoz...adamlar stada seyirci çekiyor...mersin-erciyes maçı vardı mersin seyircisi nasıl takımın arkasında...alper bey inde söylediği gibi bizim stadta sadece futbolcumuz nasıl hata yaparda bizde söveriz derdinde mmaalesef taraftarımız...çok maç izledim o stadta...hiç değişmeyecek maalesef bu durum...hiç unutmam meşhur 5-4 yenildiğimiz gençler maçı vardı 2 gol atmıştı selahattin neden kaleye şut çekiyon diye yuhalamıştı bizim taraftar...ilk yarıyı 2-0 önde bitirmişiz hala takıma söylenenler vardı trübünde...

Doğan BULAT
16.12.2014, 16:24
Şöyle yönetim karar alsa ben akyazıyı yapana kadar bütün maçlarımı İstanbul'a alıyorum dese..

Avni Aker'deki 10.000 -15.000 seyirciden İstanbul'daki 5000 seyirci bile daha çok ateşler takımı yemin ediyorum.

Zamınında Sadri Şener'in düşünüp te İstanbul Tepeüstünde arazi satın alıp antremanları İstanbulda maçları da Sabiha Gökçenden uçakla Trabzonda oynama fikri olduğu ancak Trabzonlu bazı iş adamların buna karşı çıktığını Sdri Şenerin yakın bir arkadaşının özel şöförü söylemişti.

Keşke en azından bu yapılabilseydi. En azından idmanlarda bile taraftar görürdüler

Sibel
16.12.2014, 16:28
Bu durumu düzeltmenin tek yolu var, başarı.
Millet başarıya endeksli.
Başka hiçbir şekilde düzelmez.

Emirhan Uludüz
16.12.2014, 16:47
Şöyle yönetim karar alsa ben akyazıyı yapana kadar bütün maçlarımı İstanbul'a alıyorum dese..

Avni Aker'deki 10.000 -15.000 seyirciden İstanbul'daki 5000 seyirci bile daha çok ateşler takımı yemin ediyorum.

Zamınında Sadri Şener'in düşünüp te İstanbul Tepeüstünde arazi satın alıp antremanları İstanbulda maçları da Sabiha Gökçenden uçakla Trabzonda oynama fikri olduğu ancak Trabzonlu bazı iş adamların buna karşı çıktığını Sdri Şenerin yakın bir arkadaşının özel şöförü söylemişti.

Keşke en azından bu yapılabilseydi. En azından idmanlarda bile taraftar görürdüler

Sadri şenerin yakın arkadaşının özel şoförü. Bu cümledeki tamlamaları bulmak bile dakikalarını alır adamın :D öyle birşey olamaz ayrıca her sene aynı muhabbet. İki sene önce ist da 4 maç üst üste oynadık ilk maç bile dolmamıştı. Bir maç iki maç gider gerisi gelmez. 2010 senesinde ibb maçında bile az da olsa boşluklar vardı.

Sibel
16.12.2014, 16:57
Takım İstanbul'da oynasa ve üst üste birkaç yenilgi alsa orda da stat boş kalır.
Hem de aynı maddi manevi ve psikolojik şartlar olmamasına rağmen.
Kendimizi kandırmayalım.
Burda tribün sorununu çözmenin bir yolu var aslında.
Maratona bir grup lazım.
Çünkü maratonu organize eden yok. Birkaç kişi farklı yerlerde tezahurat ediyor sonra mecbur susuyor.
Kale arkası organize etmese bütünlük sağlanmıyor.
Koy maratona grup millet organize olsun.
Öyle de bir grup yok maalesef.

F. Yıldırım
16.12.2014, 17:31
Takım İstanbul'da oynasa ve üst üste birkaç yenilgi alsa orda da stat boş kalır.
Hem de aynı maddi manevi ve psikolojik şartlar olmamasına rağmen.
Kendimizi kandırmayalım.
Burda tribün sorununu çözmenin bir yolu var aslında.
Maratona bir grup lazım.
Çünkü maratonu organize eden yok. Birkaç kişi farklı yerlerde tezahurat ediyor sonra mecbur susuyor.
Kale arkası organize etmese bütünlük sağlanmıyor.
Koy maratona grup millet organize olsun.
Öyle de bir grup yok maalesef.

Sorun tam da bu.

Yeni kurulmuş takım lig'te oynadığı son 5 maçın 4'ünü kazanmış, Avrupa'da yoluna devam ediyor ve stat hala boş.

Istanbulda 2-3 yenilgi alınsa belki stat boş kalır ama 2-3 maç alınca de stat dolar ve şuan 2-3 maç almış bir performans sergiliyoruz.

farozlufatih61
16.12.2014, 17:57
Kalan 3 haftada 9 puan alır ilk yarıyı kayıpsız kaparsak yeni gelecek 3 oyuncu ile daha iyi işler yaparız..

memozcan
16.12.2014, 18:15
bu kadar pozisyon verdiğimiz başka maç hatırlamıyorum.. kaleci fatih birebirlerde fena değil.. ileri çıkışlarında iyi açı kapatıyor.. o yüzden bu pozisyonlarda çıkmalı diye düşünüyorum.. tereddüt yaşadığında adam gelip golü atıyor işte..

aylardır yazıyorum bu defanstan adam olmaz.. medjani-belkalem-avraam üçlüsünden sadece biri oynayabilir o da stoper olarak.. bence o isim medjanidir.. yanına da mutlaka yerli bir stoper konulmalıdır.. medjani- aykut tandemini denemeli ersun hoca çaresiz..

Travelair
16.12.2014, 18:25
Seyirci gitmesi isteniyorsa sahada takır takır top oynayan bir futbol takımı olmalı. Taraftar küfür etmeye fırsat bulamamalı, çekirdek çitlemeye fırsat bulamamalı. Bu iyi futbolu seri galibiyetler desteklemeli. Ardından taraftara doğru mesajlar ve çeşitli taraftar etkinlikleri, futbolcularla taraftarın buluşması... Bütün bunlar olursa o zaman grup kültürü ve yanlış yönelimler zayıflar ve bütünlük artar. Yoksa kendi çıkarlarının peşine koşan bazı taraftar grupları güçlenir ve tribüne darbe vurmaya devam ederler. Yalnızca Trabzonspor taraftarı olmalı, Trabzonspor bilmem ne taraftar grubu, şu grubu, bu grubu olmamalı. Başkan'ın bizzat kadraja soktuğu dahil. Başta başkan bu bilince varmalı

Murat Acar
16.12.2014, 18:33

Ya Arkadaş ne istanbuludur.Biz İstanbul takımlarına başkaldırmışken takımı alıp istanbula taşıyalım mantığı nedir nasıl bir taraftarız biz.Bu takım iyisiyle kötüsüyle TRABZON şehrinin takımıdır bu tarz söylemleri burda yazıp durmayın allah aşkına nedir yahu bu İstanbul sempatizanlığı.Okadar çok istiyorsanız gidin İstanbul takımı tutun.....

Sibel
16.12.2014, 18:38
Sorun tam da bu.

Yeni kurulmuş takım lig'te oynadığı son 5 maçın 4'ünü kazanmış, Avrupa'da yoluna devam ediyor ve stat hala boş.

Istanbulda 2-3 yenilgi alınsa belki stat boş kalır ama 2-3 maç alınca de stat dolar ve şuan 2-3 maç almış bir performans sergiliyoruz.

Futbol zevki yıllardır yok.
Ben şu son üç yıldır çok az güzel futbol izledim Avni Aker'de.
İnsan gerçekten bıkıyor. Eziyet çekiyoruz.
Avrupaya gidiyoruz vesaire ama sadece sonuca da bakılmıyor. Heyecan veren futbol yok.
Olunca herkes ayağa kalkıyor alkış kopuyor tezahurat başlıyor vesaire.
Taraftarlık güzel futbol beklemek değildir ama böyle bir gerçek var maalesef.
Dün bi başlıkta yazmıştım.
Ahmet Suat hocayla konuşurken dedi ki, biz kupalara o kadar alışmıştık ki ikinci olduğumda beni kovdular.
Böyle bir milletiz.
Güzel oyun güzel sonuç bekleniyor. Zaten futboldan soğumuşken en ufak kötü futbolda millet zivanadan çıkıyor.
Hani Messi falan gelse bu psikoloji ile ona da laf edilir.
Ona da iki hatada katlanılmaz.
Bu psikolojiden nasıl sıyrılacağız bilmiyorum.

Oğuz B.
16.12.2014, 18:39
Dün takımın koşu mesafesi ne kadardı?

alperrr
16.12.2014, 18:47
Türkiye Spor Toto Süper Lig (2010/2011)
22.01.2011

22.01.2011 16:00 Hakem: Türkiye Halis Özkahya Trabzonspor

Trabzonspor 1 - 1 Ankaragücü

şu maça kaç taraftarın gittiğini bilen varmı

takım şb 8 puan fark atmış Şampiyonluğun bir numaralı adayı
bu maçı alırsa haftaya şb maçına farkı koruyup moralle gidecek

stad o gün full muydu

(stad ogün ruhsuzdu kaç kişi varsa bu net de) fullmuydu merak ediyorum

yok takım oynarsa yok takım başarılı olursa biraz bahane gibi duruyor da

umitçebi
16.12.2014, 18:50
bu güzel yazı arkalarda kalmasın

Teşekkürler..

Sizler gibi renkdaşlarımızında olması..Trubundekı taraftar larımız açısından azalan umudumu en azından bır yerde tutmamı sağlıyor..

:alkış::alkış::alkış::alkış:

umitçebi
16.12.2014, 19:10

Lütfen bel altı vurmayalım :D

pascalli
16.12.2014, 19:32
Takımı İstanbul'da oynatacaksın hemde öyle böyle değil en az bir sezon..Trabzondakilerin aklı başına gelinceye kadar takımı Trabzon'a götürmeyeceksiniz...bu ne yaa her hafta başka bir rezillik...demekki siz futbola da Trabzonspora'da doymuşsunuz.

cubido
16.12.2014, 19:45
22.01.2011

22.01.2011 16:00 Hakem: Türkiye Halis Özkahya Trabzonspor

Trabzonspor 1 - 1 Ankaragücü

şu maça kaç taraftarın gittiğini bilen varmı

takım şb 8 puan fark atmış Şampiyonluğun bir numaralı adayı
bu maçı alırsa haftaya şb maçına farkı koruyup moralle gidecek

stad o gün full muydu

(stad ogün ruhsuzdu kaç kişi varsa bu net de) fullmuydu merak ediyorum

yok takım oynarsa yok takım başarılı olursa biraz bahane gibi duruyor da
Stadın doluluğu değil ki tek mesele. O maçta burak 60.dakika civarında oyundan alınırken tribünlerin önemli bir bölümü tarafından yuhalanmıştı.
Çocuk bakıp, gülmüştü hiç unutamıyorum o anı.
Kim ne kadar savunursa savunsun bizim seyirciden hiçbir hal olmaz.
Takım iyi oynarsa maça gidermiş taraftar. Maça gidip en ufak olumsuzlukta yuhalayacaksa takımı, futbolcuyu, gitmesin daha iyi.
Bizim tribünler takımı itecek, tökezlediğünde ayağa kaldıracak motivasypnu verebilecek yapıda değil maalesef.
Onlarca maça gitti, bir iki istisnai durum haricinde tribünlerin tek bir ağızdan, tempolu ve heyecanlı şekilde tek tezahüratını duydum o da şikeci fb'ye küfür anları.

pascalli
16.12.2014, 20:00
Hami ve şotanın oynadığı yıllardan hem maç hemde tribün görüntüleri paylaştım az seyircinin olduğu maçlarımız kupa daki ilk eleme maçlarıydı..http://www.youtube.com/watch?v=EeCEvI_LPoc

Ömer SEVİNÇ
16.12.2014, 20:15
Takım iyi oynarsa, maç kazanırsa gideceklermiş. Bak sen. Eğer takım maçları kazanıyorsa zaten sana gerek yok arkadaş. Gelmesen de olur. Sen oraya takımı coşturmak, havaya sokmak, maçı kazandırmak için gidiyorsun.

5 maçta 4 galibiyet almış bir takıma sahip olmamıza rağmen tribünün boş olmasından bahsetmiyorum bile. Yok abi Trabzon seyircisine bu takım gerçekten fazla. Yönetimde olsam ilk yapacağım şey olurdu 3-5 maçı İstanbul'da oynamak.

omondoles
16.12.2014, 20:53
Taraftarın maça gitmemesinin nedeninin takımın iyi olmasıyla/oynamasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

1-başkanın siyasi açıklamaları

2-passolig/bedava bilet olayı.

3-şike mevzusu

Sacit
16.12.2014, 21:00
Tribünlerin boş olmasının ana nedeni pasolig
diğer sebep ise bilet fiyatları idi. bilet fiyatları düşürüldü ve dünkü maçta stadyumun doluluk oranı iyiydi. Tribün olarak sancılı dönemdeyiz ama düzelecek.

İlyas Özdemir
16.12.2014, 21:06
bu camianın hakkı olan kupa verilmedikçe ve pasolig olduğu müddetçe o stad dolmazzzzz