PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetime Çağrı! Bilet Fiyatlarında İndirim Yapılmalı

Sayfa : [1] 2

Koray
28.11.2014, 09:39
Uzun uzadiya yazmaya gerek yok.

Avni Aker'de bir haftada nerdeyse 2 mac oynaniyor 50 liradan iki mac 100 lira eder, sadece Trabzon degil bu fiyatlar Turkiye'nin hic bir yerinde halka hitap etmez.

Takim olarak ruzgari arkamiza almisken taraftar destegine ihtiyacimiz var o nedenle biletlerde indirim yapilmali.

İstanbul takimlariyla oynadigimiz maclar haric ligde hic bir macin bilet fiyati 50 lira olmamali.

Kazım Bostan
28.11.2014, 09:48
katılıyorum. Bu transferler bu fiyatı hakediyordur doğrudur ama taraftarı sigarasından kesip maça getirecek bağı kaybettik artık. Şike ile başladı kotu sonuçlar zeki yavru'lar mra'lar derken taraftarın hiçbi heyecanı kalmadı. Bence en azından taraftarla tekrardan bağ kurmak ve en azından şu kritik süreçte arkamıza taraftar desteği almak açısından gerekli

Faik Yılmaz
28.11.2014, 09:56
çok önemli bir konu.......

taraftarı maça çekmek için her şey yapılmalı....

passolig konusundada taraftara kolaylıklar sağlayacak adımlar atılmalı...

halil ibo
28.11.2014, 09:57
Biletlerde indirim.Promosyon vs.vs.vs.Ne gerekiyorsa yapılmalı.Yönetim üzerine düşeni acilen yapmalı.

Amma velakin taraftarda takımına sahip çıkacağını göstermeli.
Bu yetenekli oyuncu kadrosu yetim bırakılmamalı.

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 10:53
Bence bilet fiyatları gayet normal.

Trabzonspor'u izlemek bu kadar ucuz olmamalı.

Kombine almış olsanız zaten sizin için çok daha avantajlı olurdu.

Ahmet Kuru
28.11.2014, 10:58
Bilet Fiyatları bence uygun.

O kadar transfer yapıldı. yatırım yapıldı, hala daha bilet fiyatlarının 20-30 lira mı olması lazım?

Sigaraya para bulan adam bilete de bulur. bu kadar basit abi..

Fatih Öztürk
28.11.2014, 10:59
Bence bilet fiyatları gayet normal.

Trabzonspor'u izlemek bu kadar ucuz olmamalı.

Kombine almış olsanız zaten sizin için çok daha avantajlı olurdu.

Aynen.
Kadro kurulurken büyük paralar harcandı.bir kaç milyon lirada taraftarın katkısı olmalı.kapıda bekleyen forma sponsoru anlaşmaları var ama fiyatlar uygun değilmiş.bu noktada taraftarın elini taşın altına koyması gerekiyor.

Yunus Emre AYAZ
28.11.2014, 11:04
Bilet Parasını Öne sürüp maça gitmeyen yarışmak istediği Takımların fiyatlarına baksın ondan sonra konuşsun hayatta ne kadar ekmek o kadar köfte parasız başaramazsınız

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 11:17
Bilen varsa söyleyebilir mi ? Sene başı maraton ve kale arkası kombineleri ne kadardı ??

Ahmet Kuru
28.11.2014, 11:19
Bilen varsa söyleyebilir mi ? Sene başı maraton ve kale arkası kombineleri ne kadardı ??

bide bu var değil mi?

Kombine her türlü ucuz. Zaten peşin ödemiyorsun kredi kartına taksitle oluyor ayda 60-70 liraya gelir ortalama. olsun da 100 lira ayda 3 maça gideceksin. kombine al rahat rahat maçına git.

Koray
28.11.2014, 11:25
Su bilet fiyatlarini savunanlar bi zahmet her hafta durumu olmayanlari maca gondersinde gorelim boylarinin olculerini veya kombine alsin.

Murat'
28.11.2014, 11:27
Kombine alanlara büyük haksızlık yapılmış olur.

halil ibo
28.11.2014, 11:29
Herkes gücü nisbetinde maddi katkısını esirgememeli.
Trabzon'da yaşasaydım,gelirime göre gücüm yetiyorsa kombine mi alırdım.
Ama ya maddi gücü yetmeyenler ! Bundan dolayıkendimize göre değil genele göre bakalım olaya.

CamilloVillegas
28.11.2014, 11:35
Süper Lig Takımların genel olarak bilet fiyatların bir listesi var mı?
1. Süper Lig takımların bilet fiyatlarını burada paylaşın.
2. Diğer takımların avrupa maçlarında bilet fiyatlarını da paylaşın.
3. Sonra herkez elini vicdanına koysun ve Trabzonspor'un bilet fiyatları pahalı olduğunu söylesin.

Bence bilet fiyatları çok düşük bile. Bu gidişle her türk takımı iflasa doğru ilerliyor zaten. Alman, İngiliz, İspanya, İtalya, Fransa vs. liglerini bu gidişle ve bu anlayışla hiçbir zaman yakalıyamayız....
:confused:

Koray
28.11.2014, 11:39
Yahu madem sehrin ekonomisini bu kadar iyi goruyorsunuz niye İstanbula Ankaraya veya Avrupa'nin cesitli ulkelerine goc ettiniz?

CamilloVillegas
28.11.2014, 11:41
Yahu madem sehrin ekonomisini bu kadar iyi goruyorsunuz niye İstanbula Ankaraya veya Avrupa'nin cesitli ulkelerine goc ettiniz?
Zaten Avrupa da bilet fiyatları ile kıyas yapmıyoruz ağa. O kıyası yaparsak şok olursun. Türkiye çapında bilet fiyatlarımız pahalı mı?

Koray
28.11.2014, 11:47
Zaten Avrupa da bilet fiyatları ile kıyas yapmıyoruz ağa. O kıyası yaparsak şok olursun. Türkiye çapında bilet fiyatlarımız pahalı mı?

Cok pahali.

diensi61
28.11.2014, 11:48
daha önce birçok kez de değindim bu konuya.

bilet fiyatlarındaki artış sadri şener dönemi ile başladı. o dönem yapılan transferler, oluşturulan hava ve kombine de sattırmak için ilk maçtan yüksek fiyat politikası uygulandı. o gün bugündür bu yüksek fiyatlar uygulanıyor ve artık kanıksanmaya başladı anlaşılan. çünkü çok net hatırlıyorum, maraton 10 lirayı geçtiğinde şikayet ediliyor, derbiler dışından da 20 liraları bulmuyordu. şimdi ise istanbulla yarşıyorsan bu fiyatlara katlanacaksın denmeye çalışıyor. ancak burda Ts ile istanbul kulüpleri değil, trabzon ile istanbul şehirlerini karşılaştırılması gerektiğini unutuyoruz.

http://4.bp.blogspot.com/_XgKlCt8fQBY/TJTQuJ1N2cI/AAAAAAAAC78/pma7mk4iwlE/s1600/yattara-tarafi.jpg

7 yılda insanımızın alım gücü ne kadar arttı.. bilet fiyatları 12.5 kat artmış. bir anda zenginleşti mi insanımız ??

bilet fiyatlarının trabzon ve ülke gerçeğiyle bağdaşmadığını kabul edin. rakiplerin istanbul kulüpleri başarı istiyorsan alacaksın felan lafta kalıyor bu sözler.

yeni statta da bu yanlış fiyatlama politikaları uygulanırsa 40binlik statta 8-10 bine oynar rezil olduğumuzla kalırız. kulüp olarak bilet satışından felan gelir elde etme umudun ve planın olamayacak. parayı kazanacaksan loca satışından kazanacaksın. yap kalearkasını 5 lira, maratonu 10 lira. doldur tribünleri. numaralıyı ve locaları ise pazarla para babalarına. umuyorum önümüzdeki yıl yeni stat ayağına fiyatları uçurup milleti ilk yıldan soğutmazlar oradanda.

CamilloVillegas
28.11.2014, 11:53
Cok pahali.

Kaynak var mı? Yani bir istatik var mı?
Görelim ve yorum yapabilelim.
Türkiye genelinde ortalama bilet fiyatlarının ne olduğunu gösteremeden olmaz.
'Çok pahalı'. Tamam bende, 'yoh pahalı değil' diyorum.Ne yapcaz şimdi? ;)

zekeriyya
28.11.2014, 12:01
Karadeniz sahil şeridi kişi baına düşen gelir itibarı düşük
Trabzon iş imkanı ve memur sayısı bakımından da düşük
dolayısı ile 40~50 tl yüksek bir rakam
arkadaşlar gerçekçi olmak gerekiyor

bkandil
28.11.2014, 12:02
Bilet bedava olsa, köyden ilçeye, ilçeden Trabzon'a yol parası isteyeceğiz...

Yunus Emre SEYHAN
28.11.2014, 12:04
Cardozo,Constant, Ekici'yi 20 TL 'ye izle. yok öyle..

Ancak stat dolmuyor.

Dolayısıyla mecburen fiyatlar düşmeli (arz talep meselesi. 50 tl 'den 4 bin bilet satacağına 30 TL 'den 15 bin bilet sat)

CamilloVillegas
28.11.2014, 12:05

:D

U.Sadıkoğlu
28.11.2014, 12:05
Ekonomik dengeyi düşündüğümüzde bilet fiyatları için pahalı nitelemesi yapılabilir fakat şöyle bir durum var sezon başında kale arkası kombineleri 300 lira idi ve bayada bir taksit seçeneği vardı. Taraftarımızın ilgisizliği bilet fiyatlarından ötürü değil asla. En azından ben öyle olmadığını düşünüyorum biletleri 1 TL yapsak yine stad ıkınmayla zar zor dolar malesef şehrin üzerinde bir ölü toprağı var ve o toprağı nasıl atarız artık ben buna kafa yormak istemiyorum. Ben İstanbul'da oturan bir taraftar olarak Avni Aker'den kombine alıyorsam oradaki taraftarda 300 liralık bir kombineyi mırın kırın etmeden almalıydı bu kadar basit. Stadyuma giden tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum belki ceplerinden kısıyorlar belki evlerinden yanımda olsalar önlerinde eğilirim o derece kulübünü gerçekten seven, gerçekten sahiplenen ve koruyup gözeten taraftar sayısı Trabzon'da malesef baya azaldı.

Bilet fiyatlarında indirim yapılmasının kulübede, tribünlerede bir katkısı olacağını düşünmüyorum. Diğer Anadolu kulüpleriyle Trabzonspor'u kıyaslamak ne kadar doğru? Biz ligde kendimize Akhisar'ı veya Konya'yı mı baz alacağız? Yoksa Galatasaray'ı ve Fenerbahçe'yi mi? Bence sorunun cevabı burada gizli. Bu arada Avrupa'daki bilet konusu gerçekten dudak uçuklatıyor. Örneğin Arsenal'in sıradan bir Kupa maçında kale arkası biletlerini 60 Pound'dan sattığını yani bu rakam neredeyse bizim yıllık kombine miktarımıza eşit. Avrupa ile değil en azından Türkiye'deki diğer dengimiz olan kulüplerle kıyaslama yaparsak doğru ve gerçekçi sonuca ulaşmış olacağız.

CamilloVillegas
28.11.2014, 12:17
Cardozo,Constant, Ekici'yi 20 TL 'ye izle. yok öyle..

Ancak stat dolmuyor.

Dolayısıyla mecburen fiyatlar düşmeli (arz talep meselesi. 50 tl 'den 4 bin bilet satacağına 30 TL 'den 15 bin bilet sat)

Ya ben 5 TL kale arkası lig maçların oynandığını hatırlıyorum Hacının bu döneminde, yine dolmamıştı stat.

Bence biz kendimizi kandırıyoruz: Futbol sevdalarının sayısı Türkiyenin genelinde ve Trabzonsporda çok düşük. Sandığımızdan çoook düşük. Hep derler Türkiye futbolla yatıp kalkar diye. Ama bu bir medya yalanı sanırım.

Bakın: 10 milyonun üzerinde nufüsü olan İstanbulda bile statların boşluna ne dersiniz. Orada da 50 TL verecek 100.000 futbol sevdalısı da mı yok? Bence yok. Öyle olsayda aynı Münih veya Madrid'de olduğu gibi maç biletleri bir ay önce tükenirdi. Devamlı ful çekerdi. Ama eğer sen İstanbulda bile maç gününde Cincon ve Şikebahçelilerin maçına bilet bulabiliyorsan, demek onların da bir taraftar sorunu var. Ama sorsan İstanbulun en az 3 Milyonu Şikecbahceli, 3 Milyonu Cinconlu vs vs. Asparagaz.

Aktif (yani hobi olarak da olsa) futbol oynayan insanların sayısı ne?

İstatisk yapsak daha isabetli fikir edinirdik. İsrarlıyım.

Adem Akyüz'
28.11.2014, 12:22
Bilet fiyatları taraftarın ilgisizliği için bir sebeptir ama kesinlikle ilk sebep bu değil. Ondan önce bir çok şey var.

Takım son iki maçta olduğu gibi göze hoş gelen, keyfi veren futbol oynamaya devam ederse bilet fiyatlarına rağmen her hafta seyirci sayısının daha da artacağına eminim..

Ama bilet fiyatları pahalı mı derseniz bence de biraz pahalı. Maçlara giden kesim genelde memur ve öğrenci kesimi. Hadi memur neyse de öğrencilerin bir maça 50 TL vermesi gerçekten çok zor..

a.fındıkoğlu
28.11.2014, 12:25
Yakaladığımız bu havanın sürmesi için tribünler dolmalı artık

Anıl C
28.11.2014, 12:35
Hem transfer iste
Ustune 20 liraya mac izlemek iste
Ooh başka?
Ligte 17 ic saha maci var. Hadi 20 lira oldu diyelim
Eder sana neredeyse 350 lira.
Kombine zaten 500 lira
Ki buna bu kombineye avrupa maclari da dahil
Ancak bilet indirimini isteyen kisilerin niyeti baska bence
Amac mac secerek stada gitmek
20 liraya iyi gununde takimi destekleyecek
Kotu gununde yav 20 lirada bu takima fazla diycek
Aklinca para harcamamak niyeti
Kale arkalarinin bos kalma sebebi de o.
Cunku mamalarini(bedava biletlerini) vermediler bunlara
Sonra da bahaneleri passolig, rarara rörörö
Bunun adi Trabzonsporluluk degil
17 mac+avrupa maclarinin derdine dusen adam gider kombine alir
Hem dunku mactaki gibi taraftar profili cogunluk olacaksa hic gelmesinler

Koray
28.11.2014, 12:37
Bilet fiyatları taraftarın ilgisizliği için bir sebeptir ama kesinlikle ilk sebep bu değil. Ondan önce bir çok şey var.

Takım son iki maçta olduğu gibi göze hoş gelen, keyfi veren futbol oynamaya devam ederse bilet fiyatlarına rağmen her hafta seyirci sayısının daha da artacağına eminim..

Ama bilet fiyatları pahalı mı derseniz bence de biraz pahalı. Maçlara giden kesim genelde memur ve öğrenci kesimi. Hadi memur neyse de öğrencilerin bir maça 50 TL vermesi gerçekten çok zor..

Ogrencilerin bile en azindan bursu iviri ziviri falan var issizler ne yapsin.

Adem Akyüz'
28.11.2014, 12:41

Aynen. Bilet fiyatları belirlenirken en zengininden en fakirine kadar bütün kesimlere hitap edecek fiyatlar belirlenmeli..

SEDAT
28.11.2014, 12:42
* Bilet parası mevzuları hikaye, 5 tl'de yapsan adam gitmiyor. Bileti alıp evine götürüceksin evden'de taksiyle alıcaksın ancak öyle gelir paşam !

* Kombine almazlar çünkü bedava gelicekki onu insanlara satıp para kazansın

* Son ziyaretimde emin oldum sorun para felan değil Trabzonda RANT !

Sibel
28.11.2014, 12:42
Mesele bilet fiyatlarının uygun olup olmaması değil.
Taraftarı stada çekmek.
İlla muhalefet yapın !

Yunus Emre AYAZ
28.11.2014, 12:44

Nokta :)

CamilloVillegas
28.11.2014, 12:45

Koray alınma lütfen, ama ya yetimler ne yapsın?
Çok populist yaklaşım bana göre. Alınmak yok. ;)
Sosyal yardım hizmeti mi verecek Trabzonspor?
90 Milyon EUR değerinde takım oluşturup, 1 TLye maç mı izletelim? (abartık tabi)

Şayet 20 Milyon TLye takım kurulmasına razıysan bilet fiyatları konusunda haklsın. Şimdi o zaman söyle: 20 Milyon TL değerinde bir takıma razı mısın?

Fatih Özkan
28.11.2014, 12:59
Bilet pahalılığı tamamen bahane ediliyor Trabzon'da.
Elinin altında böyle bir kadro var ve sen sezon başında kombine almıyorsan kusura bakma ama 50 TL'yi paşa paşa vereceksin.
Çok daha ucuza geliyor kombine ile...
Trabzon'da taksit seçenekleri ile kombine alamayacak kaç kişi var ?

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 13:06
Abi boş ajitasyon yapmayın ya.

Kale arkası kombineler 300 maratonda 400 idi yanlış hatırlamıyorsam. Passoligide klup karşılıcaktı.

17 iç saha maçı en kötü şartlardada 3 maç avrupa maçı eder 20 maç.

300/20=15 TL maç başı.

Boş lagaluga yapmayın. Adam akıllı taraftar olup alsaydınız kombinenizi maç seçmeseydiniz cebinizde zorlanmazdı ekonomik olurdu sizin için.

Koray
28.11.2014, 13:11
Abi boş ajitasyon yapmayın ya.

Kale arkası kombineler 300 maratonda 400 idi yanlış hatırlamıyorsam. Passoligide klup karşılıcaktı.

17 iç saha maçı en kötü şartlardada 3 maç avrupa maçı eder 20 maç.

300/20=15 TL maç başı.

Boş lagaluga yapmayın. Adam akıllı taraftar olup alsaydınız kombinenizi maç seçmeseydiniz cebinizde zorlanmazdı ekonomik olurdu sizin için.

Sen once su uslubuna dikkat bi Huseyin efendi.

Timur Mikhail
28.11.2014, 13:13
Ben burda 3. lig takımı beylerbeyi'nin maçlarına gidiyorum 5 lira.

şimdi trabzon gerçekleri vardır illaki, takım heyecan verirse bu fiyatlarla stad dolacaktır.

Ekonomik şartları konuşursak, asgari ücretten yola çıkmamız ve trabzon kentinin ekonomik yapısını incelememiz gerekir.

Ayda 4 maç olsa 50'den 200, kale arkası 30'dan 120, asgari ücretle çalışan evli, çocuklu birisinin bu fiyatları vermesi maça gitmesi imkansız ki bekar yalnız yaşayan için bile çok zor 1 maça gider adam giderse devamlı gitmez.

Bu durumda kombineler daha mantıklı, fakat adam bu takımdan bişey olmaz yine abuk subuk futbol için para mı verecem der almaz.

Passolige tavır alır almaz.

Yani insanların maça gitmemesi için sebepleri çoktur.

Bu durumda biletlerin fiyatının indirilmesinden yanayım, bizim stad en iyi şartlarda 250000 bin tl ciro yapar galiba kaba hesap. Bunu çok önemli maçlarda gerçekleştirebilir, şu sıralar 100 bini bulmuyordur.
Bunun yerine sürümden kazanmak daha mantıklı, stadın dolar atmosfer olur, ortalama 150 bin kazanırsın daha karlı olursun hele yeni stada geçince 250 bin olur.

Kale arkaları 10,15 - açık maraton 20,30 olmalı diğer kapalı vip falan bilmiyorum normal vatandaş oraya gitmez sanırım.

Çeşitli kampanyalar yapılabilir gelecek 4 maçın bileti birlikte satılabilir 80 liraya 100 liraya.

Tabi burda insanlarımızın kombine alışkanlığı edinmesi gerekir, ben trabzonda yaşasam kombine alırdım çok daha karlı ve garanti.

Fakat işler günü birlik döndüğünden, bazı realiteri göz önünde bulundurarak fiyatlandırma politikası gözden geçirilmeli.

Fakat bir gerçek varki başarı oldukça stad dolar. Herşey karşılıklı.

Sibel
28.11.2014, 13:16
Koray sen bu başlığı açarak hata ettin dostum.
Anlatamazsın anlamak istemeyene.
Sen güneş dersin onlar ay.
Orta yolu yok sen haksız çıkarsın. Karşında mükemmeller var çünkü.
Sanırlar ki beleşçiler için uğraşıyorsun.
Değmez.

Adem Akyüz'
28.11.2014, 13:23
Karşısındakini anlamak istemeyen insana destan da yazsan hiçbir şey fark etmiyor. Boşa konuştuğunla kalıyorsun :)

Anıl C
28.11.2014, 13:25

Adem bu öğrenciler neden bu kadar düşünülüyo?
Biz yurtkur'un spor şubesimiyiz?
Paradi yoksa cebinde izlemesin derbi disinda.
Okuluna odaklansin
Okulunu bitirip işe başladiginda gider izler stadtan macini
Ya bende ogrenci oldum
Ama ogrencilere istenen bu durum lükstür artik
Sene olmuş 2014
20 sene öncesinin romantik cocuklugunu stadta yasama devri bitti artik
Bu kulubun artik gelir getiren bir kalemi olmali stad gelirleri
Nasil ki Trabzon'u tanimayanlari ötekilestiren Bize Her Yer Trabzon sloganina karsiysam herkesin mac izlemesi icin indirim gorusune de karsiyim.
Artik futbol izlemek gunumuzde lüks
Gercek bu
Tv'de bile izleyemiyoruz.
Basari kazanmak gunumuzde lüks artik
Artik para harcamadan olmuyor bu isler
Trabzon insani bilet neden pahali diyecegine bu sehrin neden satin alma gucu yukselmiyor uzerine kafa yormali, her gelen parti liderinin eline etegine yapisacagina onlardan hesap sormali
Insanlarin ucuza getirdigi hafta sonu eglencesinden cok öte artik Trabzonspor
Birakin bu robin hoodculugu

Adem Erdoğan
28.11.2014, 13:25
Öncelikle yönetim insanların neden maça gitmediğine dair detaylı bir anket yaptırmalı, ondan sonra çıkan sonuçlara göre çözüm üretilebilir.

Sibel
28.11.2014, 13:27
Ben burda 3. lig takımı beylerbeyi'nin maçlarına gidiyorum 5 lira.

şimdi trabzon gerçekleri vardır illaki, takım heyecan verirse bu fiyatlarla stad dolacaktır.

Ekonomik şartları konuşursak, asgari ücretten yola çıkmamız ve trabzon kentinin ekonomik yapısını incelememiz gerekir.

Ayda 4 maç olsa 50'den 200, kale arkası 30'dan 120, asgari ücretle çalışan evli, çocuklu birisinin bu fiyatları vermesi maça gitmesi imkansız ki bekar yalnız yaşayan için bile çok zor 1 maça gider adam giderse devamlı gitmez.

Bu durumda kombineler daha mantıklı, fakat adam bu takımdan bişey olmaz yine abuk subuk futbol için para mı verecem der almaz.

Passolige tavır alır almaz.

Yani insanların maça gitmemesi için sebepleri çoktur.

Bu durumda biletlerin fiyatının indirilmesinden yanayım, bizim stad en iyi şartlarda 250000 bin tl ciro yapar galiba kaba hesap. Bunu çok önemli maçlarda gerçekleştirebilir, şu sıralar 100 bini bulmuyordur.
Bunun yerine sürümden kazanmak daha mantıklı, stadın dolar atmosfer olur, ortalama 150 bin kazanırsın daha karlı olursun hele yeni stada geçince 250 bin olur.

Kale arkaları 10,15 - açık maraton 20,30 olmalı diğer kapalı vip falan bilmiyorum normal vatandaş oraya gitmez sanırım.

Çeşitli kampanyalar yapılabilir gelecek 4 maçın bileti birlikte satılabilir 80 liraya 100 liraya.

Tabi burda insanlarımızın kombine alışkanlığı edinmesi gerekir, ben trabzonda yaşasam kombine alırdım çok daha karlı ve garanti.

Fakat işler günü birlik döndüğünden, bazı realiteri göz önünde bulundurarak fiyatlandırma politikası gözden geçirilmeli.

Fakat bir gerçek varki başarı oldukça stad dolar. Herşey karşılıklı.
Arada anlayabilen insanları görmek çok güzel.
Teşekkürler.
Hakaret etmeden, olayları geniş açıyla değerlendiren de var.
Tekrar teşekkürler.

Adem Akyüz'
28.11.2014, 13:30
Adem bu öğrenciler neden bu kadar düşünülüyo?
Biz yurtkur'un spor şubesimiyiz?
Paradi yoksa cebinde izlemesin derbi disinda.
Okuluna odaklansin
Okulunu bitirip işe başladiginda gider izler stadtan macini
Ya bende ogrenci oldum
Ama ogrencilere istenen bu durum lükstür artik
Sene olmuş 2014
20 sene öncesinin romantik cocuklugunu stadta yasama devri bitti artik
Bu kulubun artik gelir getiren bir kalemi olmali stad gelirleri
Nasil ki Trabzon'u tanimayanlari ötekilestiren Bize Her Yer Trabzon sloganina karsiysam herkesin mac izlemesi icin indirim gorusune de karsiyim.
Artik futbol izlemek gunumuzde lüks
Gercek bu
Tv'de bile izleyemiyoruz.
Basari kazanmak gunumuzde lüks artik
Artik para harcamadan olmuyor bu isler
Trabzon insani bilet neden pahali diyecegine bu sehrin neden satin alma gucu yukselmiyor uzerine kafa yormali, her gelen parti liderinin eline etegine yapisacagina onlardan hesap sormali
Insanlarin ucuza getirdigi hafta sonu eglencesinden cok öte artik Trabzonspor
Birakin bu robin hoodculugu

Abi üstte de dedim. Maça giden kesim içerisinde öğrenci olanlar çok fazla. Bunları düşünmezsen şimdi olduğu gibi boş tribünlere oynarsın. Parası yoksa izlemesin diyorsun, izleyemiyorlar zaten. Bu sefer de takımını satan, yalnız bırakan, beleşçi, her daim taraftarlığı sorgulanan insan oluyorlar..

Şehrin ekonomisinin düzeltilmesi konusu çok derinlemesine bir konu abi, girersek kolay kolay çıkamayız. ŞU AN bu şehrin ekonomik gerçekleri üzerinden konuşmak gerek. Üniversite şehriyiz, öğrenci sayısı oldukça fazla.. Sırf Trabzonspor için KTÜ'yü yazan yüzlerce kişi var. Bunları da düşünmek gerek.

Timur Mikhail
28.11.2014, 13:34
Arada anlayabilen insanları görmek çok güzel.
Teşekkürler.
Hakaret etmeden, olayları geniş açıyla değerlendiren de var.
Tekrar teşekkürler.

Rica ederim :)

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 13:41
Sen once su uslubuna dikkat bi Huseyin efendi.

Siz önce samimi olun benim üslubum kendiliğinden düzelir.

Gerçi düzelticekte bişi yok hakaret etmedim bişi etmedim. Gerçekleri söyledim.

Hadi bu seneye kadar kadro umut vermiyor felan baheneleriyle sene başı kombine alınmaz anlarım. Bu sene yapılan 20 transferden sonra da bir halt olmaz diyemi düşünüldü ???

Taraftarlık kavramlarımız çok farklı. Siz takıma destek olmak için takımdan bir şey beklerken ben kadroya bile bakmadan elimden geleni yaparım.

Çok basit bir matematik hesabı yaptım niye zoruna gitti ?
İyi bir taraftar 300 tl verir kombinesi alır bütçe olarakta zerre zorlanmazdı. Yanlış hatırlamıyorsamda 10 taksit yapıyorlardı. Ayda 30 liraya denk gelir 2 maç için.Passoligede para vermek zorunda kalmazdı hiçbir şekilde.

Önce taraftar olarak samimi olun sonra tartışalım.

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 13:41
Şimdi konuyla ilgili olarak derin bir tartışmaya girmek istemiyorum ama bilet fiyatlarının pahalılığı konusunda şikayet eden arkadaşlara verilen cevapların genelinde şuna yakın bir söylem var:

20-30 lira ver ,Cardozo'yu izle,yok öyle!!!!

Yahu kombine alınırsa maç başına 16 lira falan oluyor.

E o zaman 16 liraya Cardozo izleniyor da 30 liraya niye izlenmesin?

Anıl C
28.11.2014, 13:43
Abi üstte de dedim. Maça giden kesim içerisinde öğrenci olanlar çok fazla. Bunları düşünmezsen şimdi olduğu gibi boş tribünlere oynarsın. Parası yoksa izlemesin diyorsun, izleyemiyorlar zaten. Bu sefer de takımını satan, yalnız bırakan, beleşçi, her daim taraftarlığı sorgulanan insan oluyorlar..

Şehrin ekonomisinin düzeltilmesi konusu çok derinlemesine bir konu abi, girersek kolay kolay çıkamayız. ŞU AN bu şehrin ekonomik gerçekleri üzerinden konuşmak gerek. Üniversite şehriyiz, öğrenci sayısı oldukça fazla.. Sırf Trabzonspor için KTÜ'yü yazan yüzlerce kişi var. Bunları da düşünmek gerek.

Adem önce hedefler, niyetler belirlenmeli
Trabzon sehrinin Trabzonspor'dan beklentisi ne?
20 lira vererek sampiyon olmasini mi istiyolar?
Bu ekonomik fikriyatla kim yakin tarihte bu ligte sampiyon olabilmis?
Ya da amac sadece futbolcuya, yoneticiye basarisizlikta hakaret ederek günlük hayatin stresini atmak mi?
Bu takimin 1984-2014 arasinda sadece ve sadece 1 sampiyonlugu varsa iste bu ekonomik yokluktur.
Elde az olan parayla olur olmadik elde patlayan futbolcularla kadrolar kuruldu.
Bir sene gercek anlamda kadro kuruldu ve sampiyon olundu.
Bu sene belki de 2.si yasanacak.
Peki bunlar neyle oluyo?
Yonetimin kulubu batiracagi soylenen borclarla.
Bu sehir para harcanmasa Cardozo gibi birini görebilirmiydi?
May bile harcadigi paralar sayesinde hala söz sahibi.
Tasima suyu ile bu düzen ilerlemez Adem.
Taraftar harcanan maddiyatin farkinda degil.
Yeni stad yapiliyo
Ne yani orada her macin 30 lira olacagini düsünenler mi var?
Ki o stadin gideri buranin belkide 2 kati olacak
Sadece yönetim degil, taraftarda sadece tasin altina elini koymucak, cebine de koymali.
Maclar 20 lira olur.
Ama bi 10 sene daha 3.lük 5.lük arasi gider gelir bu takim.

Not: Genc nesli belescilikle suclayan insan art niyetlidir.

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 13:46
Bilet fiyatları Trabzon'a göre pahalı arkadaş,kim ne derse desin....

Kulüp,transfer paralarını bilet gelirlerinden ödemiyor.Bilet satışları çerezdir.

Çok kaba sayılar vereyim.

Yap bileti 20 lira 20000 kişi gelsin,stat dolu gözüksün,heyecan olsun...400000 lira kasana girsin....

Ama bileti 50 yaparsan 5000 kişi geliyor.250000 lira kasana giriyor.....E sonuçta daha az para kazanıyorsun....

Kaba bir matematik ama gerçekçi olmak lazım...

O stat bir şekilde dolmalı....

Düşüreceksin fiyatları.....

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 13:48
Şimdi konuyla ilgili olarak derin bir tartışmaya girmek istemiyorum ama bilet fiyatlarının pahalılığı konusunda şikayet eden arkadaşlara verilen cevapların genelinde şuna yakın bir söylem var:

20-30 lira ver ,Cardozo'yu izle,yok öyle!!!!

Yahu kombine alınırsa maç başına 16 lira falan oluyor.

E o zaman 16 liraya Cardozo izleniyor da 30 liraya niye izlenmesin?

Abi bir malı toplu almakla tek tek almak arasında fiyat olarak fark olmaz mı ?

Anıl C
28.11.2014, 13:51
Bilet fiyatları Trabzon'a göre pahalı arkadaş,kim ne derse desin....

Kulüp,transfer paralarını bilet gelirlerinden ödemiyor.Bilet satışları çerezdir.

Çok kaba sayılar vereyim.

Yap bileti 20 lira 20000 kişi gelsin,stat dolu gözüksün,heyecan olsun...400000 lira kasana girsin....

Ama bileti 50 yaparsan 5000 kişi geliyor.250000 lira kasana giriyor.....E sonuçta daha az para kazanıyorsun....

Kaba bir matematik ama gerçekçi olmak lazım...

O stat bir şekilde dolmalı....

Düşüreceksin fiyatları.....

Diyorum ya iste stad gelirleri taraftarca 'cerez' olarak görüldügünden bu takim senelerdir yerinde sayiyo.
Sonra buradan cerezlik para gelince de yonetimler neden ordan borc aldi, neden hükümete yalakalik yapti diye elestirilmemeli ama.
Yukaridaki mac basina hesap usulu ile hesap kitap yapilmaz futbolda Ilker kardesim.
Kombine ile yapilir

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 13:51
Abi bir malı toplu almakla tek tek almak arasında fiyat olarak fark olmaz mı ?

Olur Hüsamım da amacımız o stadı doldurmaksa eğer, genel olarak şikayet edilen soruna kulüp olarak bir çözüm bulmak gerekiyor....

O da fiyatları düşürmek.....

Dediğim gibi bilet gelirleri zaten çerez gibi....Kulübü ekonomik olarak ne batırır ne de çıkarır....

E o zaman yönetim de bu konuda inat etmesin,zaten Pasolig olayı ayrı bir etken...

Stad dolmuyorsa buna bir çözüm bulmak lazım....

Şu anda benim aklıma fiyat düşürmekten başka çözüm gelmiyor...

Bunu yaparsa ne kaybeder yönetim anlamıyorum......

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 13:54
Diyorum ya iste stad gelirleri taraftarca 'cerez' olarak görüldügünden bu takim senelerdir yerinde sayiyo.
Sonra buradan cerezlik para gelince de yonetimler neden ordan borc aldi, neden hükümete yalakalik yapti diye elestirilmemeli ama.
Yukaridaki mac basina hesap usulu ile hesap kitap yapilmaz futbolda Ilker kardesim.
Kombine ile yapilir

Ben de isterim ki taraftar kombine alsın...
Çok çok daha avantajlı ama adam almıyor veya alamıyor,onu bilemem...

Bunu nasıl çözeceksin sen?

Sıkıntı burada yatıyor?

Almazsa almasın kombine diyip geçmeli mi yönetim yoksa bir aksiyon mu yapmalı?

Ben de diyorum ki en azından stadı dolduralım iyi bir hava yakalamışken....

Bunun da ŞUANDA tek yolu biley fiyatlarını düşürmek.......

Başka bir yolu var mı sence?

Var,kombine alsınlar veya alsalardı diyeceksin ama adam almadı,almıyor....

Bu durumda ne yapmak lazım?

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 13:55
Olur Hüsamım da amacımız o stadı doldurmaksa eğer, genel olarak şikayet edilen soruna kulüp olarak bir çözüm bulmak gerekiyor....

O da fiyatları düşürmek.....

Dediğim gibi bilet gelirleri zaten çerez gibi....Kulübü ekonomik olarak ne batırır ne de çıkarır....

E o zaman yönetim de bu konuda inat etmesin,zaten Pasolig olayı ayrı bir etken...

Stad dolmuyorsa buna bir çözüm bulmak lazım....

Şu anda benim aklıma fiyat düşürmekten başka çözüm gelmiyor...

Bunu yaparsa ne kaybeder yönetim anlamıyorum......

Abi her şey klüptenmi beklenicek.
klup transfer yapsın klup bilet dağıtsın fiyatları indirsin klup işversin.
EE Trabzon ne katıcak Trabzonspor'a ? Daha doğrusu ne katıyor ?

Biraz fedakar olunsun ya. Klup kazansın bir kerede abi.
Klup zaten çok ekonomik fırsatlar sunuyor. 300 liraya en kötü 20 maç + passolig bedava. Üstüne çeşitli taksit seçenekleri.
Şimdi sen bu fırsatı tepiyorsun, takım 2 kıpırdayınca bilet fiyatları düşsün diye zırla.
Taraftarlık mı bu şimdi ?
Nerede samimiyet ?
Böyeleri gelmesinler zaten stada felan ya. Geldiklerindede ne yaptıklarını görüyoruz zaten.

Anıl C
28.11.2014, 13:58
Ben de isterim ki taraftar kombine alsın...
Çok çok daha avantajlı ama adam almıyor veya alamıyor,onu bilemem...

Bunu nasıl çözeceksin sen?

Sıkıntı burada yatıyor?

Almazsa almasın kombine diyip geçmeli mi yönetim yoksa bir aksiyon mu yapmalı?

Ben de diyorum ki en azından stadı dolduralım iyi bir hava yakalamışken....

Bunun da ŞUANDA tek yolu biley fiyatlarını düşürmek.......

Başka bir yolu var mı sence?

Var,kombine alsınlar veya alsalardı diyeceksin ama adam almadı,almıyor....

Bu durumda ne yapmak lazım?

Ilker yönetimin amaci indirimle taraftari stada cekmek degil; basari ile cekmek.
Metalist macinda en azindan belki bi 13 bin kisi biletliydi.
Yönetim icin 16 bin kisi devamli bu fiyat araliginda gelse yeterli kanimca
Onlarda bu fiyatlari hakeden bi kadro kuruldugunun inancinda
Hadi indirildi diyelim en iyi ihtimal 40 lira olur.
daha da asagi cekmezler bence

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 13:59
Abi her şey klüptenmi beklenicek.
klup transfer yapsın klup bilet dağıtsın fiyatları indirsin klup işversin.
EE Trabzon ne katıcak Trabzonspor'a ? Daha doğrusu ne katıyor ?

Biraz fedakar olunsun ya. Klup kazansın bir kerede abi.
Klup zaten çok ekonomik fırsatlar sunuyor. 300 liraya en kötü 20 maç + passolig bedava. Üstüne çeşitli taksit seçenekleri.
Şimdi sen bu fırsatı tepiyorsun, takım 2 kıpırdayınca bilet fiyatları düşsün diye zırla.
Taraftarlık mı bu şimdi ?
Nerede samimiyet ?
Gelmesinler stada felan ya. Geldiklerindede ne yaptıklarını görüyoruz zaten.

Oldukça fazla sayıda forma satıldı bu yıl.....

Trabzonspor'un stad gelirleri hiç bir zaman bir maddi kaynak olmamıştır şimdiye kadar.

Var mı aksini iddia eden.....

Bizim oranın adamı terstir,zıttır.

Parası olsa bile ,

Lan bu bilet çok pahalı der,gider kahvede izler maçı.....

Adamın karakterini değiştiremezsin...

Dediklerin konusunda haklısın,eleştirelim ama bunların hiç biri olmuyor işte......

Koray
28.11.2014, 13:59
Siz önce samimi olun benim üslubum kendiliğinden düzelir.

Gerçi düzelticekte bişi yok hakaret etmedim bişi etmedim. Gerçekleri söyledim.

Hadi bu seneye kadar kadro umut vermiyor felan baheneleriyle sene başı kombine alınmaz anlarım. Bu sene yapılan 20 transferden sonra da bir halt olmaz diyemi düşünüldü ???

Taraftarlık kavramlarımız çok farklı. Siz takıma destek olmak için takımdan bir şey beklerken ben kadroya bile bakmadan elimden geleni yaparım.

Çok basit bir matematik hesabı yaptım niye zoruna gitti ?
İyi bir taraftar 300 tl verir kombinesi alır bütçe olarakta zerre zorlanmazdı. Yanlış hatırlamıyorsamda 10 taksit yapıyorlardı. Ayda 30 liraya denk gelir 2 maç için.Passoligede para vermek zorunda kalmazdı hiçbir şekilde.

Önce taraftar olarak samimi olun sonra tartışalım.

Huseyin oncelikle soyliyeyim cok dik kafalisin hakliyken de ayni uslup haksizken de ayni uslupla konusuyorsun sana belki normal geliyor ama tavirlarin karsinda ki onsani cok sinirlendiriyor, bu forum da ki uslubunu reel hayatta da yapiyosan -ki sanmiyorum- ya topal kalirdin yada dissiz.

Senin yaptigin hesaplari ben yapmadim mi saniyorsun ama yok iste bu forum ve uyelerde ki taraftarlik olgusunu butun Trabzonspor taraftarinda bulamazsin.

2010-2011 sezonun yarisinda askerde yarisinda Trabzon'daydim her mac stat doluyordu yine de stat bos deniliyordu yahu.

Hüseyin Başoğlu
28.11.2014, 14:01
Oldukça fazla sayıda forma satıldı bu yıl.....

Trabzonspor'un stad gelirleri hiç bir zaman bir maddi kaynak olmamıştır şimdiye kadar.

Var mı aksini iddia eden.....

Bizim oranın adamı terstir,zıttır.

Parası olsa bile ,

Lan bu bilet çok pahalı der,gider kahvede izler maçı.....

Adamın karakterini değiştiremezsin...

Dediklerin konusunda haklısın,eleştirelim ama bunların hiç biri olmuyor işte......

Onlar bizim oranın adamıda biz farklı yerin mi adamıyız. Zıtlaşmaksa zıtlaşmak.
Gitsin izlesin kahvede.
Forma işine gelincede görüyoruz abi formayı kimleri aldığını staddakileri futbolcu karşılamaya gelenleri görünce.
Değişmiyorlarsa düşsünler klubun yakasından.
50 tl değil 100 tl olsun bilet.

Huseyin oncelikle soyliyeyim cok dik kafalisin hakliyken de ayni uslup haksizken de ayni uslupla konusuyorsun sana belki normal geliyor ama tavirlarin karsinda ki onsani cok sinirlendiriyor, bu forum da ki uslubunu reel hayatta da yapiyosan -ki sanmiyorum- ya topal kalirdin yada dissiz.

Senin yaptigin hesaplari ben yapmadim mi saniyorsun ama yok iste bu forum ve uyelerde ki taraftarlik olgusunu butun Trabzonspor taraftarinda bulamazsin.

2010-2011 sezonun yarisinda askerde yarisinda Trabzon'daydim her mac stat doluyordu yine de stat bos deniliyordu yahu.

burda nasılsam gerçek hayattada o yum. Gerçekleri söylemek tek üslubum oldu.
Stad dolu boş muhabbetlerine ben girmiyorum zaten inan çokta umrumda değil doluymuş boş. Ben boş olmasından mutluyum hatta dolu olduğunda neler olduğunu gördük.

Koray
28.11.2014, 14:07
Arkadaslar herkes sizin kadar bilincli taraftar olamayabilir.

Bilinclisi de bizim bilincsizi de.

O stada an itibariyle taraftar cekmek zorundayiz ama o fiyatlarla bu durum imkansiz.

Dun bilete 50 lira veren ayni hafta Gencler macina ayni parayi veremez az mantikli dusunun.

Konuyu farklilastirmayalim.

Yunus Emre SEYHAN
28.11.2014, 14:11
Ufak bir hesap yaptım.

Galatasaray, Arena'yı 1 maçta full doldurduğunda (100 TL 'den aşşağıya bilet satılmıyor, ortalama fiyat 150 TL) bizim bütün sezon bilet gelirimizden fazla gelir elde ediyor. Avrupa maçları ve derbi maçlarını düşünürsek senede en az 8-9 kere full çekiyorlar.

Şimdi biz nasıl yarışacağız ?

gurur6134
28.11.2014, 14:13
50lira cok trabzonda..trabzon disinda olup atip tutmak kolay..yap 20lira millet maca gelmezse ozaman konusalim..bir film 15 lira sinemeda mac 50 tl ne ogrenciyi ne memuru ne isciyi cekemezsin maca artik trabzonda sosyal acidan alternatif cok millet tercihini baska yana kullanir..derbi maclarda yap 50tlde ligde cok kaliteside ortada ligin zaten..

gurur6134
28.11.2014, 14:14
Ufak bir hesap yaptım.

Galatasaray, Arena'yı 1 maçta full doldurduğunda (100 TL 'den aşşağıya bilet satılmıyor, ortalama fiyat 150 TL) bizim bütün sezon bilet gelirimizden fazla gelir elde ediyor. Avrupa maçları ve derbi maçlarını düşünürsek senede en az 8-9 kere full çekiyorlar.

Şimdi biz nasıl yarışacağız ?

Bu sene sikebahce macida dahil hic bir macda full cekmediler abartmayalim..

Yunus Emre SEYHAN
28.11.2014, 14:16
Bu sene sikebahce macida dahil hic bir macda full cekmediler abartmayalim..

Spesifik konulara takılmayalım, bu sene çekmediler çünkü çok kötüler.
Geçen yıl passolig yoktu , bir çok maçta full çektiler

Faik Yılmaz
28.11.2014, 14:18
40-50 TL yapıp 10 bin bilet satmaktansa....

20-25 tl yap 20 bin bilet sat.....

aynı parayı kazanırsın sonuçta....

hemde taraftar desteğin olur.....

gurur6134
28.11.2014, 14:19
Spesifik konulara takılmayalım, bu sene çekmediler çünkü çok kötüler.
Geçen yıl passolig yoktu , bir çok maçta full çektiler

Tartisdigimiz bu sezon gecen seneden niye ornek veriyoruz onu anlamadim 2011de de trabzonda bilet bulamiyorduk ona bakilirsa..

Ahmet Kuru
Trabzon da yaşayıp da her sezon maça giden bir taraftarın kombine almaması düşünülemez birşeydir.

Alacaksın kombineni paşa paşa bütün sezon maçlarını izleyeceksin. her maçta 50 lira vermemiş olursun.

Bu saatten sonra kimse yönetimden biletlerin ucuzlamasını beklemesin boşuna bir beklenti olur. takım hava yakalamış. iyi futbol oynuyor ardı ardına alınacak üç puanlar var... yönetim işini yapıyor, taraftarda işini yapacak.

Koskoca Trabzon da 50 lira maç bileti verebilecek fanatik 100 bin kişi yoksa eğer o şehri kapatalım gitsin....

kimse o şehre şehir takımı falan da demesin.

gurur6134
40-50 TL yapıp 10 bin bilet satmaktansa....

20-25 tl yap 20 bin bilet sat.....

aynı parayı kazanırsın sonuçta....

hemde taraftar desteğin olur.....

Olay bukadar basit iste ama anlayana..

gurur6134
28.11.2014, 14:22
50lira bir ogrencinin haftalik harcligi biz gencligimizde harcligimizdan arttirip giderdik..tribunlerin yarisida ogrenci olurdu 50tlnin neresini kiscan 1 hafta yemicen icmicen gezmicen uyduruk turkiye ligi macini izlicen.oylemi hadi ordan sizde..

Yunus Emre SEYHAN
28.11.2014, 14:22
Tartisdigimiz bu sezon gecen seneden niye ornek veriyoruz onu anlamadim 2011de de trabzonda bilet bulamiyorduk ona bakilirsa..

Bulamıyorduk ama geçen sene Fenerbahçe maçı bile 20 tl idi (açık tribun)

Ahmet Kuru
28.11.2014, 14:23
kısacası 15-20 liraya İbrahim ege yi, hasan üçüncü yü, jaba yı izlersin

50 liraya Costant, Mehmet Ekici , Cardozo, Bosingwa yı izlersin. bu kadar basit...

beratika
28.11.2014, 14:23
Valla ben Trabzonda Mimarlık okuyorum zaten bölümüm de çok masraflı 30 lirayı dişimden tırnağımdan arttırıp,bazı yolları minibüse binmeyip yürüyüp biriktiriyorum.Bazen de biriktiremiyorum gidemiyorum maçlara ama 15-20 lira olsaydı biriktirebilirdim haftada 90-100 lirayla idare etmem lazım zaten Trabzonda her şey İstanbuldan pahalı.Hele minibüsler fahiş fiyat.Burs alsam yine belki daha kolay gidebilirdim.İnşallah çıkar devlet baba :)

gurur6134
28.11.2014, 14:24
Bulamıyorduk ama geçen sene Fenerbahçe maçı bile 20 tl idi (açık tribun)

3 temmuz surecini unutmayalim..

İlker Yazıcıoğlu
28.11.2014, 14:32
kısacası 15-20 liraya İbrahim ege yi, hasan üçüncü yü, jaba yı izlersin

50 liraya Costant, Mehmet Ekici , Cardozo, Bosingwa yı izlersin. bu kadar basit...

Kombine alındığı taktirde, 50 liraya izlersin dediğin Cardozo'yu,Constant'ı 16 liraya izliyorsun.....

E nasıl olacak şimdi?

Melese,bu adamların değeri mi taraftarı bir şekilde stada çekmek mi?

Oğuz B.
28.11.2014, 14:43
Yaşadığımız ülkeyi biliyoruz. Şartları hepimizin malumu.

Yoksulluk sınırı 4 bin liraya dayandı! (http://sozcu.com.tr/2014/ekonomi/yoksulluk-siniri-4-bin-liraya-dayandi-2-660167/)

Sene başında taksitle almak en mantıklısı; ancak kredi borcu olmayan vatandaş mı kaldı? Taksitle almak da zor.

Orta yol bulunmalı. Şüphesiz kurulan kadro 10-15 liraya izlenecek bir kadro değil. Ancak halkın da 50-100 verecek gücü yok.

Takım iyi top oynamaya devam ettikçe karşılıklı fedakarlıklar yapılacaktır.

Ahmet Kuru
28.11.2014, 14:44
Kombine alındığı taktirde, 50 liraya izlersin dediğin Cardozo'yu,Constant'ı 16 liraya izliyorsun.....

E nasıl olacak şimdi?

Melese,bu adamların değeri mi taraftarı bir şekilde stada çekmek mi?

Hangi ülke hangi takım olursa olsun kombine fiyatları her zaman bilete oranlandığında daha ucuz olmuştur.

Bilet fiyatlarına isyan eden taraftarlar vakti zamanında kombinelerini 9 taksit ile almış olsalardı hocam, senin de dediğin gibi 16 liraya maçlarını izlerlerdi. almadılar şimdi 50 lira verecekler. Yapacak bir şey yok...

taraftar stada ucuz bilet ile çekilmez. iyi transfer ve iyi futbol ile çekilir. Sezona başlarken transfer olarak yönetim üzerine düşeni yapmıştı ama saha da iyi futbol yoktu diye taraftar gitmiyordu maça ( bahane buydu ) şimdi takım iyi futbol da oynuyor. Taraftarın görevi takımına sahip çıkıp maçlara gitmektir.

yeri geldiğinde günde 10 lira sigaraya vermeyi bilen öğrenci , işsiz kesim, ayda 100 lira da bilete versin bi zahmet.!

marlboro içmesin, sarma sigara içsin maça gitsin ozaman.

Faik Yılmaz
28.11.2014, 14:56
50 Tl 100 tl lik fiyatlar Trabzon gerçeklerine uygun değildir.....

Cardozo' yu izlemenin tabi ki bir maliyeti olmalı ama mesela 50 tlye 1 hafta geçinen öğrencilerden bu parayı bilete yatırmalarını isteyemezsiniz....

kaldıki Trabzonspor 18000 kombine sattığı yıl dahil hiç bir zaman dişe dokunur stadyum geliri elde edememiştir....

asgari ücretin 900 tl olduğu bir ülkede 50 tl pahalıdır kardeşim....

burası arap şeylerinin cirit attığı bir yer değil....

insanların önemli bölümü asgari ücret civarı maaş alıyor....

öğrenciler onuda almıyor baba parasıyla geçiniyor....

ha mühür başkanda 50 de yapar bileti 150 de yapar sonrada Avni akerin boş tribünlerini seyreder durur....

insanlar zaten passolig saçmalığından illellah demişler birde bu fiyatlarla resmen maça gelmeyin diyoruz...

gelmeyince de kızıyoruz...

Sibel
28.11.2014, 14:59
İnsanlar sanıyor ki maça gelenler geliri üst düzey olanlar.
Onlar maçı evde izliyor şunu bilin.

Koray
28.11.2014, 15:04
Her seyiyle mukemmel arkadaslar cogu konuda oldugu gibi bu konunjnda icine etti.

Hazar_
28.11.2014, 15:05
Biletler çok pahalı evet. Acaba nedeni nedir. Niye böyle yaparlar. Yani daha ucuz yapıp sürümden kazansınlar işte :) Acaba işleyiş öyle değil mi

H.Uzunismail
28.11.2014, 17:12
Yazılanları sonuna kadar okudum, herkesin kendine göre gerekçeleri var pahalı yada ucuz diye veyahut pahalı ama fedakarlık gerekli diye... Bende bir kaç şey söyleme gereği duydum. öncelikle trabzonspor taraftarı cefakar ve vefakardır yıllardır süren başarısızlıklara rağmen... Şuan takımda iyi bir yükseliş var umutlar yeşerdi amenna lafım yok, herkes üzerine düşeni yapmalı ama trabzonun sosyo-ekonomik yapısına göre biletler pahalı kardeşim. kimse yok kombine alsalardı bilmem kaç takside bölüp kaç para ödeselerdi demesin. trabzon çocuğuyum bende, 3-5 yıldır da şehir dışındayım ama sürekli gider gelirim. ben cebinde 5 lira bile olmayıp kahvede maç izleyemeyen adamlar tanıyorum trabzonda. takım sevgilerini de hiçkimse bilet alıp maça gelmemeleriyle ölçmesin...

PortoDeGalinhas
28.11.2014, 17:37
Trabzonspor taraftarı şuan ki bilet fiyatları ile o stadı dolduracak kapasitede mi? Kesinlikle evet. Bu taraftar en düşük kombine nin 250tl olduğu 2010-2011 sezonunda 18 bin kombine aldı. Hatta o sezon VIP A kombinesi 10000 tl ile Türkiye nin en pahalı kombine bilet fiyatıydı. Bu bilgiler ışığında taraftar maça bilet fiyatları yüzünden gitmiyor demek bence pek doğru değil.

Şu an Türkiye'de genel olarak taraftarların futbola küsmesi söz konusu. Bunda futbolun içine siyasetin girmesinin, şike davasının çözüme ulaştırılmamasının, passolig sacmalıgının ve hakemlerin şikebahce ile galatasaray'ı ligde tutmak için elinden gelen gayreti göstermelerinin etkisi var. İşin federasyon tarafında maalesef bir etkinliğimiz olmadığı için, o konularda yapacağımız calısmalarla seyirciyi stada çekmemiz mümkün değil. Bu yüzden öncelikle kendi içimizdeki problemleri çözmemiz gerekir. Bana göre ilk olarak taraftar grupları ile yaşanan küslük sona erdirilmeli.Çünkü onlar olmadan taraftar gaza gelemiyor maalesef. Eğer yönetim bu konu da taraftar gruplarına kol kanat açarsa, taraftar gruplarının da onları geri çevireceğini düşünmüyorum. 2. olarak bilet fiyatları sadece taraftar stada gitme alışkanlığı edinene kadar düşürülebilir. Alman klüpleri şuan tıklım tıklım tribünlere oynuyorsa, bunda geçmişte uyguladıkları düşük bilet uygulamaları ile taraftara stada gitme alışkanlığı kazandırmalarının etkisi çok büyüktür. Adamlar hiç bir zaman stadyumda maç izlerken aldığı zevki evde televizyon başında alamıyor. Ama bizde şuan durum tam tersi. Mesela uzun süre sonra bir heyecanla dün maça gittim, 80 dakika boyunca bir seyirci hiç mi gaza gelmez, hiç mi hep beraber tezahurat yapamaz. İşte şimdi o yüzden Gençlerbirliği maçına gitsem mi gitmesem mi acaba diye düşünüyorum. Hani ortam böyle olduğu sürece evimde maçı izlemek ile statta maçı izlemek arasında bir fark göremiyorum.

Son olarak bilet fiyatlarının bir miktar düşürülmesinin klübe çok daha fazla kar getireceğini düşünüyorum. Taraftar sayısında yaşanacak ters orantıyı geçtim şuan süperligde galibiyet primi 920 bin tl beraberlik 400 bin tl. Yani arada 500 binden fazla fark var. Sen şikebahce maçında bile 200 bin tl hasılat yapabiliyorken, stadyuma taraftarı çekebilmek için bilet fiyatlarını gerekirse yüzde 50 bile düşürebilirsin. Tıklım tıklım bir tribünün skora etkisi yüzde 20 bile(ki bence daha fazla) olsa, maddi açıdan kar etmiş oluruz.

ffırtına
28.11.2014, 18:30
Trabzon nüfusu 762 bin kişi ve 20 bin kişi bile maçı izlemeye gitmiyor .. Nasıl olacak bu iş hani kenetlenme hani şampiyonluk atmosferi .. Başkanı sevmeye bilirsiniz ancak tarihimizin belki de en iyi kadrosu kuruldu ancak buna zıt biçimde taraftarın desteği düştü .. Acaba bilet fiyatları düşerse o stad dolar mı ? Bence zor, dolmaz ...

Kazım Bostan
28.11.2014, 19:33
Fiyatlar böyle işlerine gelirse mantığıyla bakıyorsunuz sonra da niye stad boş diyorsunuz. Adam evinin aşından kesip maça gelmek zorunda mı. Ya da öğrenci adam. Karnını zor doyururken 50 lira nerden vermek zorunda olsun. Atıp tutmak leblebi gibi konuşmak çok kolay oluyor boyle. Alacaksın vereceksin gideceksin ne güzel söyleniyor. Ki zaten mesele fiyatın çok ya da az olması da değil seyirciyi nasıl çekeriz meselesi. Fiyat zaten Başarı geldikçe kademeli olarak artırılır yine. Yoksa bu şekilde başarının gelmesi zorlaşır. O cardozolar constantlar da bi yerden sora oynamamaya başlar. Parasını alır arada gol atarlar otururlar aşağı

sonra ne olacak bu takımın hali..

'Enes'
28.11.2014, 22:30
Takımımızın Keçiörengücü ile oynayacağı maçın bilet fiyatları açıklandı:
Kale Arkası: 20 TL
Maraton: 30 TL
NOT: Passolig zorunluluğu yok.

oğuzhan can
28.11.2014, 23:51
stadta kaç seyirci olmuş umrumda değil. ben ts y bireysel yaşıyorum. ben maça gidersem mutluyum , yenılırsek mutsuzum. trabzonspor şehrin herşeyi diyoruz , 24 saat onunla yatıyor onunla kalkıyor dıyoruz. ayda 60 tl vermeye gelince bilet pahalı. interneti olan gelecek , sigara için gelecek , alkol alan gelecek o zaman. Veya herşeyimiz ts demeyi bırakın. bilet fiyatları normal. trabzonspor bu , boru değil.

Uğur Gündüz
29.11.2014, 00:30
Ayda en az 200TL gerekli hem lig hem de Avrupa Maçları için, Babadan alınmaz, rızıktan kesilmez, kısaca çözüm kolay değil yani.

selcuk
29.11.2014, 00:35
Ayda en az 200TL gerekli hem lig hem de Avrupa Maçları için, Babadan alınmaz, rızıktan kesilmez, kısaca çözüm kolay değil yani.

yillik kombine 400 tl
bütün maclar icin
10 ay vadeli yapabiliniyor
birde avni akerin veda sezonu
passolig ücretide kulüpden hediye

oğuzhan can
29.11.2014, 00:36

ayda en az 200 derken?

Veysel
29.11.2014, 00:39
Ben boğazımdan kesip veriyorsam kendine taraftar diyen de verecek fiyat gayet normal ben 800 verdim 10 lira mı olacaktı biletler

Trabzonsporking
29.11.2014, 00:40
Her maç kale arkası 10 tl maraton 20 tl olsa yeter.bu sene avni akere veda senemiz.bunu unutmamalılıyız

Uğur Gündüz
29.11.2014, 00:50
ayda en az 200 derken?

Ayda 4 maç , 4x50=200TL.

oğuzhan can
29.11.2014, 00:55
Ayda 4 maç , 4x50=200TL.

ayda 4 maç? neden bahsediyorsun. ayda 2 maç o . yılda en az 20 maç 400tl. maç başı 20. ayda 40tl eder. haftasonu için ayda 40 tl vereceksin ve mükemmel zaman geçireceksin. kulağa süper geliyor. ayrıca fiyattan yakınan lütfen maraton fiyatlarını vermesin. mevzu paraysa ekonomik tribünler mevcut. buarada yanlış anlaşılma olmasın. gerçekten durumu olmayan kardeşlerimiz var onlara sözüm yok. ama burda yazıyorsan ya internetin var ya da akıllı telefonun.

filak1461
29.11.2014, 01:32
BBC Spor'un araştırmasına göre İngiltere'nin en üst düzey dört futbol ligindeki bilet fiyatları ortalama yüzde 2,4 düştü.
Premier ligdeki en ucuz kombine bileti 299 sterline (900 TL) Manchester City sattı.
En pahalı kombine bilet de 1955 sterlinle (yaklaşık 5900 TL) yine Arsenal tarafından satıldı.

gurur6134
29.11.2014, 11:30
Bakiyorum tuzu kurular atip tutuyor ben veriyorum sizde verin diye 900tl ucret alan adam ayda 3 maca gitse 150tl vercek sakamisiniz siz..bunu aciklayin bana..ogrenci konusuna girmiyorum bile..bu ligin kalitesine masabasinda sampiyonluklarin alindigi duzene 20tl bile cok..

bahadır2561
29.11.2014, 12:14
Neden kombine alinmaz ki onu anlamiyorum?

Hüseyin Başoğlu
29.11.2014, 13:08
Neden kombine alinmaz ki onu anlamiyorum?

anlamazsın anlatamazsın zaten.
Kombine dendikçe kıvırıcak yer arıyorlar farkındaysan :D

Kötü gün taraftarı kombinesini alıyor iyi gün taraftarıda almıyor sonra takım iki maç iyi performans gösterince bilet fiyatları düşsün diye zırlıyor.

Açık ve net olan bu işte.

Mesela bu başlık neden daha önce açılmadı da gs ve avrupa maçı sonrası açıldı ?? gs ye 3 tane koymasak bu başlık açılır mıydı yine ?

TSercaN
29.11.2014, 13:32
Yeni stadimiz acildiginda (durumu olmayanlar haric) yine bu konus islenecek mi acaba?

Stadimizda hersey olsun istiyoruz, iyi futbolcular istiyoruz ama sira kombine veyahut bilete gelince burun kiviriyoruz.

Biz buyuk kulup taraftari gibi davranamicaz galiba.

Taksit ile kombine satiliyor ona burun kivirilir. Bilet fiyatlarina burun kivirilir. Oldu olacak 10 tl ye girsin millet iceri ve kombine alanlarada avanak densin.

Uzaktan maca gidenlerin verecegi yuksek bilet, yol ve yemek parasi ile bir mac icin cok olabilir ve bunuda anlarim. Fakat arkadaslar ile toplanip hem kombine alip hem yol parasini bolussen bu maclara gidilir diye dusunuyorum.

Taraftar forma ve kombine almali ki en azindan bir yilda bir oyuncunun yuksek transfer maliyeti ciksin.

oflubektas
29.11.2014, 13:40
Taraftar = Müşteri mantığına karşıyım. Yönetim kombine alanları enayi konumuna getirmemek kaydıyla fiyatları düşürmelidir. 50 Liraya 5.000 kişi olacağımıza, 30 liraya 10.000 kişi olalım.

Ömer SEVİNÇ
29.11.2014, 16:39
Beşiktaş Trabzon maçının bilet fiyatları
.1. Kategori 75,00 TL
2. Kategori 50,00 TL
3. Kategori 30,00 TL
4. Kategori 15,00 TL

Karşılaştırın bizimkilerle. Gerçekten çok pahalı biletler.

danger00
29.11.2014, 16:43
geçtiğimiz bursa-fb maçı bilet fiyatları

Kapalı A-B-C ve VIP C tribünü 100,
Maraton tribünü 30,
Kapalı Kale Arkası tribünü 15 ve
Açık Kale Arkası tribünü 10,

atomantcum
29.11.2014, 16:48
Maraton 50 Tl bence de pahalı, Kale arkası 15-20, maraton 30 olsa makul olur.

Fiyatların bu seviyelerde olmasının sebebi, kombine satışlarını artırmaktır. Ancak bizim yönetimin unuttuğu bir şey var ki, Trabzonspor'a maddi destek yapacak olan grubu çoğunlukla yurtiçi ve yurtdışındaki gurbetçi taraftarlar oluşturuyor. Onların da kombine alacak halleri yok.

Tek bileti yüksek tutuyorlar ki kombine satışı artsın diye düşünüyorlar. Ama Trabzon'da satacağın kombine sayısının tek biletin fiyatıyla alakası yok işte. Alacak adam zaten kombine alıyor. Arada gelip giden gurbetçi de zaten kombine almıyor.

oğuzhan can
29.11.2014, 16:50
biletler pahali degil asgari ucret dusuk.

devran
29.11.2014, 17:41
Arkadaşlar şöyle bir kaba hesap yaptım, tabi baya kaba oldu ama bir fikir veriyor.

50 TL lik ortalama bilet fiyatı aldım 17 maç üzerinden değerlendirdim ve ortalama 17000 taraftar çektim stada. Sezon sonu sonuç olarak 14.5 Milyon TL lik bir getirisi oldu.

Sonra dedim ki bileti fiyatını ortalama 30 TL yapalım ortalama taraftar sayısını da 3000 artırıp 20000 yapalım ki gayet makul bir düşünce bence. Yine aynı maç sayısıyla 10.2 Milyon TL lik getiri elde ettim.

Yani sonuç olarak bu fiyatlarla 17000 taraftar çekemediğimiz aşikar. 30 TL olsa bilet fiyatı 3000 nin üzerinde bir ortalama artışı olacağı da aşikar.

Bu hesapla bile, ki bu hesap çok kötümser bir hesap artışın daha çok olacağını düşünüyorum, aradaki fark sadece 1.5 Milyon Euro dur.

Şimdi fiyatları yüksek tutmada ki amaç nedir, gerçekten bilen varsa söylesin.

MaEsTrO
29.11.2014, 17:45
Takimin bizim taraftara ihtiyaci yok.

Bizim taraftar hicbir zaman itici güc olmamistir.

Tribünler ne kadar bos ise o kadar rahat oynuyor takim.

Unutmadan, 5 kurusluk adami üc kurusa izlemek istemek de ayip oluyor biraz.

Togrul
29.11.2014, 18:06
Çok yararlı bir başlık.
Bu iş hesap kitap işi. Süper ligte maç kazanan takıma bir milyon tl veriliyor.
Traftar maç kazandıracaksa yeri geldiğinde sembolik fiyata bile düşürülmesi lazım.
Şu anda takım hava yakalamışken kendi sahamızdakı maçları en az 15 bin taraftar izlemeli.

CamilloVillegas
29.11.2014, 18:07
Arkadaşlar şöyle bir kaba hesap yaptım, tabi baya kaba oldu ama bir fikir veriyor.

50 TL lik ortalama bilet fiyatı aldım 17 maç üzerinden değerlendirdim ve ortalama 17000 taraftar çektim stada. Sezon sonu sonuç olarak 14.5 Milyon TL lik bir getirisi oldu.

Sonra dedim ki bileti fiyatını ortalama 30 TL yapalım ortalama taraftar sayısını da 3000 artırıp 20000 yapalım ki gayet makul bir düşünce bence. Yine aynı maç sayısıyla 10.2 Milyon TL lik getiri elde ettim.

Yani sonuç olarak bu fiyatlarla 17000 taraftar çekemediğimiz aşikar. 30 TL olsa bilet fiyatı 3000 nin üzerinde bir ortalama artışı olacağı da aşikar.

Bu hesapla bile, ki bu hesap çok kötümser bir hesap artışın daha çok olacağını düşünüyorum, aradaki fark sadece 1.5 Milyon Euro dur.

Şimdi fiyatları yüksek tutmada ki amaç nedir, gerçekten bilen varsa söylesin.

Hemen çok bilen biri olarak maydonoz olurum ben bu soruna:
Fiyat belirleme uzun vaadeli olması gerekiyor. Yani günlük indirimler yıllardır yapılıyor, beleş bilet dağıtmak dahil, ve böylece daima en düşük seviyelerde ilerliyor. Sen bi diğer Trabzonda bulunan takımları düşün: Trabzonspor Avrupa maçları biletlerini bile 20 TL isterse (ki böyle isteyenler var), Akçaabat Sebatspor, OFSpor 2. ve 3. Lig maçlarına vs. ne kadar isteyebilir, 5 TL? Bu takımlar için de Trabzonsporun uzuz fiyat politikası bölge pazarını nakavt eder. Hadi onları da geç, Basketbol, Hentbol, Volleybol vs biletleri ne kadar olsun? 1 TL? Bölgede daima kıyas ve ölçü Trabzonspor bilet fiyatları olacak arkadaşlar.

Eğer bilet gelirleri artık bütçeye sadece 10% pay sağlarsa, daima parayı başka yerlerden aramalı takımlar. Sonra başkanlar da siyasetin ve paralı adamların yalakası olurlar - olmak zorunda olurlar. Stadını da kendin yapamazsın, yaptırırlar işte kendi keyiflerine göre.

Eğer kurumsallaşmak istiyorsak, artık günlük değil, uzun vadeli ve profesyonel düşünmek gerekiyor. Olan tabi ki dar gelirlilere olur. Ama şartlar bu. Bu gidişle takımlarımızın çoğu zaten er veya geç ya batacaklar, veya devlet babadan bir jest isteyecekler (daima istendiği gibi: vergi affı, oyuncuların maaşları için vergi muafı vs....)

devran
29.11.2014, 18:12
Hemen çok bilen biri olarak maydonoz olurum ben bu soruna:
Fiyat belirleme uzun vaadeli olması gerekiyor. Yani günlük indirimler yıllardır yapılıyor, beleş bilet dağıtmak dahil, ve böylece daima en düşük seviyelerde ilerliyor. Sen bi diğer Trabzonda bulunan takımları düşün: Trabzonspor Avrupa maçları biletlerini bile 20 TL isterse (ki böyle isteyenler var), Akçaabat Sebatspor, OFSpor 2. ve 3. Lig maçlarına vs. ne kadar isteyebilir, 5 TL? Bu takımlar için de Trabzonsporun uzuz fiyat politikası bölge pazarını nakavt eder. Hadi onları da geç, Basketbol, Hentbol, Volleybol vs biletleri ne kadar olsun? 1 TL?

Eğer bilet gelirleri artık bütçeye sadece 10% pay sağlarsa, daima parayı başka yerlerden aramalı takımlar. Sonra başkanlar da siyasetin ve paralı adamların yalakası olurlar - olmak zorunda olurlar. Stadını da kendin yapamazsın, yaptırırlar işte kendi keyiflerine göre.

Eğer kurumsallaşmak istiyorsak, artık günlük değil, uzun vadeli ve profesyonel düşünmek gerekiyor. Olan tabi ki dar gelirlilere olur. Ama şartlar bu. Bu gidişle takımlarımızın çoğu zaten er veya geç ya batacaklar, veya devlet babadan bir jest isteyecekler (daima istendiği gibi: vergi affı, oyuncuların maaşları için vergi muafı vs....)

Sen de haklısın tabi ama benim düşünceme göre futboldaki en temel amaç futbol izlemektir. Biz izlediğimiz için futbol endüstrisi bu kadar gelişmiştir. Temel amaç bu iken yönetimlerin de insanları nasıl tribüne çekeriz diye bir dertleri olmalı bence.

fanatikdevri
29.11.2014, 18:33
Ilker yönetimin amaci indirimle taraftari stada cekmek degil; basari ile cekmek.
Metalist macinda en azindan belki bi 13 bin kisi biletliydi.
Yönetim icin 16 bin kisi devamli bu fiyat araliginda gelse yeterli kanimca
Onlarda bu fiyatlari hakeden bi kadro kuruldugunun inancinda
Hadi indirildi diyelim en iyi ihtimal 40 lira olur.
daha da asagi cekmezler bence

Yönetimin görevi gelir seviyesi düşük olan taraftarı da Trabzonspor'la buluşturmaktır.Bu şehir Londra değil veya İstanbul da.
Çok basit bir şekilde gelir seviyesi düşük olanların biletleri 15 lira olarak düzenlenip üst gruba bu farkı yansıtacaksın.
Daha çok taraftar gelecekek ama gelirlerden bir şey kaybolmayacak.

Trabzon şehrinde insanlar biletler pahalı bu yüzden maça gidemiyorum diyorsa o insana kombine al demek çözüm değil.Alamadığı için de cezalandırılması doğru değil.
Yeni stada geçildiğinde bu bilet fiyat aralıkları tüm kesimleri stada çekecek şekilde çok mantıklı olarak ayarlanmalı.Trabzonspor parası olanın değil,herkesin Trabzonspor'u olmalı.

Kadir Yeter
29.11.2014, 18:38
Yeni stadda bilet fiyatı 5 Liradan başlayacak!... ayak alışsın diye.

Bu akşam televizyondan naklen, başkanla yapılan telefonla röportajını dinledim.

Bu pahalı bilet fiyatı bana bakın neyi hatırlattı;, bir park çaycısının çay fiyatını vaktiyle fiyatı: 250000 Liradan 500000 Liraya
çıkarmasının sebebini sordum da dedi ki; öğrenciler(kurumun adı saklı) gelmesin(bardakları azcık büyüttü) diye!.

Ne günahı var öğrencinin?... bir daha kesinlikle çayını içmeyerek görevimi yaptım. Adım kapalı olarak,
1. sayfada mahallî gazetede haberi yaptım.

Bilir misiniz?.. 3 Yıl orada çay fiyatı aynı kaldı(Ekmeğin 350000 Liralık vaktinde).
Sonuç: çay bahçesi kökünden kazındı gitti; yerinde şimdi boş alan var... halka açık.
Neresidir diye sormayın.

Ne kadar uzun oldu değil mi?...

Gayrısını parayı verenin keyfi bilir Abi...

Sağlıkla...

kadiryeter Kadir Yeter. 29.11.2014 Stadın kıyıcığından...

tp://forum.bordomavi.net/

Gurpas
29.11.2014, 18:45
Yönetim. Tribünlerden para kazanamayacağını anlamalı artık. Bunun içindirki. Kale Arkaları: 10 TL, Maraton: 20 TL olmalı. Özel ve Büyük maçlarda farklı tarifeler uygulanabilir.

Murat'
29.11.2014, 19:05
20 liraya bilet satılmayan şehirde 100 tane loca nasıl satılacak gerçekten de çok merak ediyorum.

Hüseyin Başoğlu
29.11.2014, 19:07
Niye bu kadar yaygara yapılıyor onuda anlamadım ki.

Maç kazandıran bir taraftara sahip olsak sayfalarca tartışalım hadi yinede cidden stad boşken takım daha iyi daha rahat.

Kasmayın bu kadar boşverin.

Bilet fiyatlarını düşürüceksin gelicek kale arkaları, tip tip ergenler felan tek yapacakları fenere ve sevmediği diğer taraftar grubuna küfür etmek olucak ceza yememize sebep olucaklar.

Al sana klube bir külfet daha.

Bilet fiyatlarını düşürmek yerine stada aklı selim insanları nasıl çekeriz bunu konuşalım.
Nasıl taraftar kültürü oluştururuz,aileleri nasıl stada çekeriz bunları tartışalım.
Bilet fiyatları kolay iş.

alperrr
29.11.2014, 19:18
Gecen sezon stadi dolduran kesim cogunlukta bedavaciydi.. bu ister istemez trabzonda yasayan büyük kesimde aliskanlik haline geldi. Suan bi geciş dönemi yasiyoruz ve bu aliskanligi hemen ortadan kaldirmak mümkün degil.. bu sorunu taraftar kendi basina cözemez asla.. bunu anca yönetim cözebilir farkli projeler üreterek ve taraftari dinleyerek(TG haric). Benim önerilerim:

1. Aileleri stada cekmek
Bir ailede misal 5 kisi var..1000 aileyi stada cekersen eger, stadyumda 5000 koltugun dolu olmasi demek..stadi en kolayca doldurma yöntemi..ama bir aile babasi 5x50 Tl ödeyecek gücü asla yok.. bir aileye bir indirim sunman gerek veya kampanyalar hazirlaman lazim.. ailelere ayrilaciklar taniyacaksin ve bunun da meyvesini cok cabuk sekilde toplarsin.

2. Ögrenci indirimi
Bir ögrencinin fazla parasi olmadigindan, ögrenciye indirim sunmamiz lazim. Ögrencilerin trabzonda büyük taraftar kapasitesi var.

2. Passolig ücreti cok fazla
Bir ailenin, bir ögrencinin yada bir düsük gelirli vatandasimizin bu 25 Tl cok fazla gelebilir.. baslangicda bu ücreti düsük tutulmasi lazimdi bu süreci en cabuk sekilde atlatmak icin.. istedigin sayiya ulastiktan sonra, yavas yavas zam koyardin bu fiyata cekerdin ücreti.. aceleri neydi?

3.Passolig ücreti cocuklara bedava

4. Trabzonspora agit bir Taraftar grubu kurmak, desteklenmesi ve ayricaliklar üylelere sunulmasi.. bu taraftar grubu öyelerine klüp karti dagitilmasi ve indirimlerden faydalanmasi

5. Ingilteredeki gibi bir sivil taraftar kimligi ulusturmasi.. macin en önemli anlarda bagiran.

6. Reklam

Bu saydiklarimi aslinda uygulatirmak cok zor degil.. becerikli bir yönetim bunlari kolayliklan gerceklestirir ve meyvelerini toplar. Yeni stadimiza gecisimizde bunlari yapmamiz lazim, bu şartir!! En önemlisi yeni taraftar grubu cikartmak olacak.. trabzonlu gencler tarih olmusdur.. vira avrupa ligine geldi ve bedavaci olmadigini gösterti.. vira desteklene bilir..

bc-lazo nickli arkadaştan alıntı

kudu_61
29.11.2014, 19:30
perşembe - pazar = 30+30 bence çok yüksek her tribünde 10 tl indirim yapılmalı bu şart ben 20 tl ye kale arkalarının dolacağına inanıyorum

fanatikdevri
29.11.2014, 20:39
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12809_874971929209586_809170918708970213_n.jpg?oh= 237eefcf48b52531750cec3f16f9c84c&oe=5516CA53

Liverpool taraftarı da aynı dertten muzdarip.Futbolculara verilen fahiş fiyatları düşürmek varken bilete zam yapmak ne kadar doğru.

toksoy61
29.11.2014, 21:03
Ts taraftarının takım üzerinde olumlu bir etkisi yok. takımın moralini bozmaktan başka bir şey yapmazlar. bi zahmet hiç gelmesinler daha iyi. takım zaten kendiliğinden oynuyor.

oğuzhan can
29.11.2014, 21:05
Yönetim. Tribünlerden para kazanamayacağını anlamalı artık. Bunun içindirki. Kale Arkaları: 10 TL, Maraton: 20 TL olmalı. Özel ve Büyük maçlarda farklı tarifeler uygulanabilir.

sevgili kardeşim kombine alanlar ne olacak. kul hakkımı yemek istiyorsunuz. Trabzonspor bu. 20 maç 400tl gayet uygun.

MaEsTrO
29.11.2014, 21:06
Ts taraftarının takım üzerinde olumlu bir etkisi yok. takımın moralini bozmaktan başka bir şey yapmazlar. bi zahmet hiç gelmesinler daha iyi. takım zaten kendiliğinden oynuyor.

Ben de bunu diyorum.

Yok takim iyiyken tribünleri dolduralim yok takimin bize ihtiyaci var falan bunlar futbol romantikliginden ibaret. Takimin zaten havasi varsa, kazanacagi varsa kazaniyor.

Cebini düsünen gercek futbol sevdalisi sene basinda alacaksa kombinesini sudan ucuza alacakti. Yönetim sezon basi kiyagin da kiyagini yapiyor zaten.

Çağatay_
29.11.2014, 21:21
Evet İstanbul ile Trabzon ekonomisi arasında ciddi fark var, bu aşikar.

Ama 25 liraya 2 maça gideceğine, 50 liraya bir maça gitmiyor taraftar.

Sebep sadece maddiyat olsa o iki maçtan birine gider en azından.

Passolig tek sorun değil, bu zaten Avrupa maçlarında görülüyor. Evet Passolig sebebi ile ayak alışkanlığı azalmıştır, ama insan takımını özler de bari Avrupa maçını izler.

Hadi maratondan alamadın bari kale arkasındaki yerini al.

Fiyatlara sığınmak bana biraz kolaycılık gibi geliyor. Şehir sanırım kulübü eskisi kadar takmıyor.

bkandil
29.11.2014, 21:48
Burada amaç hep aynı insanların maça gitmesi ise tabiki bilet fiyatları düşük olsun... Bana göre bu düşünce çok doğru değil, maksat herkesin bir şekilde dönüşümlü de olsa Takımı izlemesini sağlamak olmalı.

selcuk
29.11.2014, 21:54
biletleri pahali bulan sezon basi kombine alsin

bukadar basit

kale arkasi aylik 40 tl , maraton 80, 10 ayda 20 mac icin

daha ne tartisilir
ben baskan olsam 50 tlden satarim tek maclik en ucuz bileti

atomantcum
29.11.2014, 22:19
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12809_874971929209586_809170918708970213_n.jpg?oh= 237eefcf48b52531750cec3f16f9c84c&oe=5516CA53

Liverpool taraftarı da aynı dertten muzdarip.Futbolculara verilen fahiş fiyatları düşürmek varken bilete zam yapmak ne kadar doğru.

Katılıyorum. Futbolculara milyon euroları verirken paranın hesabını unutan yönetimler, iş bilet fiyatlarına gelince birden ekonomist oluyor.

Malouda'nın iki yıllık maaşı, yukarda arkadaşın hesapladığı bi yıllık stat gelirine denk geliyor.

Sezon başı planlamanı düzgün yapar, futbolculara verdiğin maaş ve bonservisten bunun payını ayırırsın, tribünleri doldurursun. Hem taraftar mutlu olur, hem dolu tribünlere oynayan takımın mutlu olur. Başarın da artar. Bu kadar basit bi iş bu.

beratika
02.12.2014, 19:11
Twitterda bir söylenti var Kale arkaları 10,maraton 30 lira olmuş diye.

beratika
02.12.2014, 23:32
Köksal Güney radyosporda canlı yayında söylemiş...

Erkan YILMAZ
02.12.2014, 23:36
her maça aynı tarife gercekten kötü yonetım bu konuya el atmalı bi kampanya yap mesela rize maçı cok uygun

halk günü ilan et karadeniz derbisi kale arkası 5 maraton 10 millet gelsin bi şu futbolun tadını alsın daha bırakamaz zaten:)

gurur6134
02.12.2014, 23:53
50tlye 5bin kisiye oynamakmi 25 tl ye 10bin kisiye oynamakmi matematikde 2 side ayni geliri veriyor bu kadar basit olay .m1 galibiyet ligde 1milyona yakin para veriyor tercih yonetimin..

lazibere
03.12.2014, 01:14
Koksal guneyin konusmasını dinledim Radyospir da.

Kale arkası 10 tl
Maraton 30 tl

Rizespor macinda baslayacakmis

Sadettin_
03.12.2014, 02:02

Kale arkası 10 tl
Maraton 30 tl

Hayirli olsun .

HOPA'LI TS'Lİ
03.12.2014, 08:53
fiyatlar düşerse seyircimiz artar

Tayfun
03.12.2014, 09:04

Kale arkası 10 tl
Maraton 30 tl

Hadi hayırlı olsun ideal olmuş, stadyum dolmalı hele bu sezon tıklım tıklım olmalı .

Faik Yılmaz
03.12.2014, 09:05
biletleri pahali bulan sezon basi kombine alsin

bukadar basit

kale arkasi aylik 40 tl , maraton 80, 10 ayda 20 mac icin

daha ne tartisilir
ben baskan olsam 50 tlden satarim tek maclik en ucuz bileti

O da öyle yapıyor da sonra şeref tribününden bordo-mavi koltukları seyrediyor.....:rolleyes:

gurur6134
03.12.2014, 09:54
Rize macinda biletler 10 tl ve 20tl ymis 61saat haberine gore koksal guney aciklamis ancak akillari baslarina geldi..

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 10:58
50tlye 5bin kisiye oynamakmi 25 tl ye 10bin kisiye oynamakmi matematikde 2 side ayni geliri veriyor bu kadar basit olay .m1 galibiyet ligde 1milyona yakin para veriyor tercih yonetimin..

Bu kadar basit işte olay ama nedense anlatamıyorsun bunu insanlara.....

Keşke millet kombine alsa,katılıyorum ama almıyorlar kardşeim,ne yapalım şimdi?

O zaman düşür fiyatları gelsin millet....

Ercan DEMİRCİ
03.12.2014, 12:24
Çok yerinde bir hareket şu fiyatlardan sonra dolmazsa istediğiniz gibi eleştirin ...

kyodou
03.12.2014, 12:30
Seneye 41 bin kişilik stadda oynayacağız. Bilet fiyatını 5 tl yapsak bile o stad dolmaz. Bu neyin ısrarı anlamıyorum. "Taban fiyat bu, artık büyük takımız, bilet fiyatları bundan sonra en az 30 tl" diyebilecek bir pozisyonda değiliz. Akyazı stadını Uefa Kupası finali bile oynasan o fiyata zor doldurursun. Şu bilet fiyatları anadolu maçlarında 10, derbi maçlarda 20 tl (kale arkası) olmadkça o stad dol-maz !

oğuzhan can
03.12.2014, 12:30

evet kombine alanlarin hakkini yemek bu kadar basit.

oğuzhan can
03.12.2014, 12:31
bilet fiyatlarindan yakinanlar kayserisporu tutsun. daha ekonomik.

Ercan DEMİRCİ
03.12.2014, 12:36
Türkiyede hınca hınç dolan bir stad söyleyin bana..

oğuzhan can
03.12.2014, 12:52
Türkiyede hınca hınç dolan bir stad söyleyin bana..

lafa gelince en buyuk biziz en iyi biz anlariz bize her yer trabzon. is bilet almaya gelince bize her yer bos stad. onerim devam ediyor. kayserispory tutun. biletler 1tl. turgutu izlersiniz.

Veysel
03.12.2014, 13:10
Seneye 41 bin kişilik stadda oynayacağız. Bilet fiyatını 5 tl yapsak bile o stad dolmaz. Bu neyin ısrarı anlamıyorum. "Taban fiyat bu, artık büyük takımız, bilet fiyatları bundan sonra en az 30 tl" diyebilecek bir pozisyonda değiliz. Akyazı stadını Uefa Kupası finali bile oynasan o fiyata zor doldurursun. Şu bilet fiyatları anadolu maçlarında 10, derbi maçlarda 20 tl (kale arkası) olmadkça o stad dol-maz !
Yok 2 Lira yapaLım geLenLere de atkı vereLim

Ercan DEMİRCİ
03.12.2014, 13:16
lafa gelince en buyuk biziz en iyi biz anlariz bize her yer trabzon. is bilet almaya gelince bize her yer bos stad. onerim devam ediyor. kayserispory tutun. biletler 1tl. turgutu izlersiniz.

Soruma cevap alamadım.

bkandil
03.12.2014, 13:25
Ben ülke genelinde bir çok kulüp yönetiminin bu durumdan memnun olduğunu düşünüyorum....

Taner Gündoğdu
03.12.2014, 13:27
demekki rize maçında 21.000 kişiye oynayacağız. tek sebep paraydı ya ondan diyorum!

Ufuk
03.12.2014, 13:28
Fiyatları tam olarak bilmiyorum ama 50 fazla. Kombine maç başı kaça denk geliyor?

Ahmet Kuru
03.12.2014, 13:29
bilet fiyatları indirime gidildikten sonrada dolmazsa???

Taner Gündoğdu
03.12.2014, 13:30
bilet fiyatları indirime gidildikten sonrada dolmazsa???

10 lira da çok deriz, bahane mi yok!

Ahmet Kuru
03.12.2014, 13:31
10 lira da çok deriz, bahane mi yok!

ozaman fiyatlar 10 TL her gelene 1 forma hediye edilsin...

güzel bir uygulama değil mi? :)

Amaç zaten taraftarı tribüne çekmek değil mi?

Taner Gündoğdu
03.12.2014, 13:33
ozaman fiyatlar 10 TL her gelene 1 forma hediye edilsin...

güzel bir uygulama değil mi? :)

Amaç zaten taraftarı tribüne çekmek değil mi?

ben sana 10 tL çok diyorum sen bana forma vereyim diyorsun, para üstü vermek yerine sakız teklif eden bakkal gibisin :D

gurur6134
03.12.2014, 13:35
evet kombine alanlarin hakkini yemek bu kadar basit.

Senin durumun var kombine aldin diye parasi olmayan adamin mac izleme olanagini elinden almak onun hakkini yemek olmuyormu..yuh bu ne menfiliktir aldin aldin neyin kafasi bu ne egoistlik almasaydiniz kardesim reklam yapcaksaniz durmadan hayret bisey..kombine aldiniz klubun tapusunu degil..

bkandil
03.12.2014, 13:37
Fiyatları tam olarak bilmiyorum ama 50 fazla. Kombine maç başı kaça denk geliyor?

17 lig maçı, ortalama 6 Avrupa kupası maçı, 5 Türkiye kupası maçı diyelim. Toplam 28 maç
Maraton kombine sanırım 600 TL idi
Bu durumda maç başı 21,50 TL gibi olur...

U.Sadıkoğlu
03.12.2014, 13:43
Rize maçında stad fulleyecekmi bakalım... Hiç zannetmiyorum.

ffırtına
03.12.2014, 13:44
Eğer stad dolmazsa Trabzon'da yaşayanlar bundan sonra Trabzon'u şöyle severim böyle taraftarım safsatalığını bıraksınlar..

Ahmet Kuru
03.12.2014, 13:45
ben sana 10 tL çok diyorum sen bana forma vereyim diyorsun, para üstü vermek yerine sakız teklif eden bakkal gibisin :D

ama forma pahalı...

Baksana herşeyi para üzerinden yorumluyoruz. :)

bilet çok para, forma çok para, lisanslı ürün çok para, Trabzon pahalı şehir, pideler güzel, köfte iyi, çay para etmeyi, fındık da bu sene yoktu. böyle yani :)

oğuzhan can
03.12.2014, 13:46
Senin durumun var kombine aldin diye parasi olmayan adamin mac izleme olanagini elinden almak onun hakkini yemek olmuyormu..yuh bu ne menfiliktir aldin aldin neyin kafasi bu ne egoistlik almasaydiniz kardesim reklam yapcaksaniz durmadan hayret bisey..kombine aldiniz klubun tapusunu degil..

gurbetciyim dostum. ama kombine sahiplerine bakis acin beni sasirtti. kombine alinca izleme hakki engelliyormusmus..sunu bil kombine kadar forma aldim ama bu kimseyi ezmez benide yuceltmez. kisisel zevkim bu benim. sana da bi onerim var. kayseriaporu destekle. 1tl

oğuzhan can
03.12.2014, 13:46
Soruma cevap alamadım.

evet ben cevabini verdim ama sen hala almadin.

bkandil
03.12.2014, 13:47
Yönetim çağrıya cevap vermiş, hadi hayırlısı...

Trabzonspor'dan bilet açılımı

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, bilet fiyatlarını düşürdü.

Kulüp Stadyum ve Amatör İşler Sorumlusu Köksal Sadıklar, yönetim kurulu olarak kale arkası tribün biletlerini 30 liradan 10 liraya, maraton tribün biletlerini de 50 liradan 30 liraya düşürme kararı aldıklarını söyledi.

Diğer tribün bilet fiyatlarında değişikliğe gitmediklerini ifade eden Sadıklar, "Trabzonspor'un şampiyonluk yarışında taraftara ihtiyacı var. Bu yürüyüşü taraftarlarımızla yapmak istiyoruz. Bilet fiyatlarını da uygun bir düzeye indirdik. Artık tribünlerin tamamını dolu görmek istiyoruz" dedi.
Kaynak: http://www.haber61.net/trabzonspordan-bilet-acilimi-199383h.htm

Yasin Altuntas
03.12.2014, 13:48
Her ne kadar gereksiz bulsam da bunuda yapti yönetim, ama yinede stad dolmayacak cünkü sorun bilet fiyati degil, biletin satilik olmasi....

Furkan Dündar
03.12.2014, 13:49
10 ₺ ve yine dolmayacak tribünler istanbulda 10₺ bilet satsınlar millet birbirini ezer

Yunus Emre AYAZ
03.12.2014, 13:50
K.arkası 15 olsaydı bari 10 tl komik görünüyor

oğuzhan can
03.12.2014, 13:51
stadin dolup dolmamasi umrumda degil. milleti stada tehditle sokacak degiliz. bu bir hobi. iyi zaman gecirmek isteyen gider .farkli seylerle mutlu olan ona para harcar. bilet fiyatlari dusemez. biz kayserispor degiliz trabzonporuz. ayaklarin altina almayin su takimi.4

Berke6198
03.12.2014, 13:56
Bundan sonraki bahaneyi alalım ? :)

bkandil
03.12.2014, 13:57
Bundan sonraki bahaneyi alalım ? :)

Dolmuş parası çok pahalı, maç sonu yönetim ilçelere otobüs kaldırsın... :D

beratika
03.12.2014, 13:59
Teşekkürler yönetim !! :)))
Stad dolmazsa dolmasın en azından şimdi hiç düşünmeden,aç kalmadan gidebileceğim :D :dvl:

Adem Akyüz'
03.12.2014, 14:14
Bilet fiyatlarının düşürülmesi iyi oldu. Bu karar taraftar sayısını baya arttıracaktır.. Özellikle Beşiktaş maçında oynanacak oyuna göre(skor önemli değil) Rize maçında stadın tamamına yakını dolabilir.. Galibiyet olursa kesin dolar..

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 14:16
Bilet fiyatlarının düşürülmesi yerinde bir karardır.....

Teşekkürler....

Furkan S.
03.12.2014, 14:20
bu fiyatlar tr kupası avrupa ve lig maçlarında da aynı mı olacak?

yaranozlu
03.12.2014, 14:25
Bilet fiyatları da sıkıntı, çok sık içerde maç oynanıyor, hele haftaiçi maçları daha da gidilmesi zor maçlar. İlçelerden gelenleri de düşünürsek hem zaman hem de maliyet artıyor. Ama asıl problem passolig yani fişlenme. Uygulama dünyanın hiçbir yerinde yok! Yine bir konu da tüm Türkiyeyle ilgili; şike süreci ve iktidarın futbol üzerindeki hakimiyeti herkesi derinden etkiledi, samimi duyguları tamamen yok etti. Ayrıca deplasman yasakları vs. Sürekli kötüye giden uygulamalar eğlenilmesi gerekilen bir işten sıkılmaya hatta tiksinmeye yol açtı.

Mesela ben hayatımda onlarca maça, ağırlıklı deplasman, gittim. Son gittiğim maç ankaradaki kupa finali ve bir daha da kolay kolay gitmem. Başkanın bizi ahmak yerine koyması, unutulan ve darbelenen şike süreci, sadri şenere yapılan haksızlıklar vs. Evden sırf hastalık olduğu için maçları izliyorum. Rakiplerin nasıl kazandığı, bizim nasıl zor kazandığımızı biliyoruz. Bizim ligi takip etmek gerçekten akıllı işi değil ama hastalık işte :)

Murat'
03.12.2014, 14:27
Bir zahmet artık tribünler dolsun, bazıları utanmasa maça gitmek için üste para isteyecek.

PortoDeGalinhas
03.12.2014, 14:30
Bilet fiyatlarının indirilmesi şuanlık doğru karar, en azından taraftarın passolig alması ve daha önce maça gitmeye durumu olmayan kişilerin maça gitmesi sağlanır. Taraftarın ayağı alıştıktan ve o stadyumun güzel atmosferini yaşadıktan sonra her türlü gelir zaten. İsterseler bilet fiyatlarını yine aynı seviyeye çıkarsınlar, yine gelir. 2010-2011 sezonunda 18 bin kombine satıldı bu şehirde. Diğer istanbul takımlarından bile yüksek oranda bir ilgi vardı. Şuan statların dolmamasını bilet fiyatlarına bağlamak ise pek mantıklı değil, ülkede hiç bir stat dolmuyor. Bir anda bütün ülke fakirleşmediğine göre bunun altındaki diğer sebepleri araştırarak değerlendirmek daha mantıklı olur.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 14:37
bu fiyatlar tr kupası avrupa ve lig maçlarında da aynı mı olacak?

Bununla ilgili bir açıklama yapmadılar ama lig maçlarında böyle olacağını düşünüyorum.
Tek maça özel bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum....

Öyle olursa saçma olur.....

İndirimin amacı taraftarı stada çekmek zaten.Bu bütün lig maçlarında devam edecektir diye düşünüyorum....

Avrupa maçlarını bilemem....

Mustafa YILMAZ
03.12.2014, 14:40
Köksal Sadıklar: Bilet fiyatlarını da uygun bir düzeye indirdik.

bu cümle ile bilet fiyatları pahalıydı diyor aslında yani yönetimde bunu kabul ediyor ve hatasından dönüyor bu iyi oldu sanırım Köksal bey geçen maçı kale arkasından taraftarla izlemişti muhtemelen sohbetler geçmiştir bu konuda taraftarın nabzını yakından ölçmüştür.

birde kimse parayla Trabzonspor sevgisi ölçmeye kalkmasın bilet pahalı sigara içme maça git edebiyatı boş edebiyat Trabzon bir istanbul değil bir bursa, izmirde değil insanların yaşam standartı belli istersen messiyi ronaldoyu getir yineden bilet fiyatlarını normalin üstünden yapamazsın sen şehri kendine değil kendini şehre uydurmak zorundasın maddi anlamda sıkıntı yaşamayan arkadaşlar için basit bir konu gibi gözükebilir ama biraz empati yapın o statta ateşli taraftar gençlerden oluşur yani öğrenci, işsiz, asgari ücretle çalışanlar onlarda bi yerden sonra zorlanır.

illa ki stadın boş olması sadece bilet fiyatları ile alakalı değil ama sebeblerden biri çözüme ulaştı bence.

şuan ülkede genel olarak bir tribün sorunu var passo lig ikinci planda ki sorun bence asıl sorun adaletin olmaması insanları uzaklaştırdılar futboldan

Adem Akyüz'
03.12.2014, 14:45
Her zaman söyledim. Bilet fiyatları hiçbir zaman stadın dolmaması için ilk sebep olmadı, ama önemli bir sebepti. Şimdi bu çözüme kavuşturuldu. Taraftarın futboldan soğuma durumu da oynanan güzel oyun ve galibiyetlerle yavaş yavaş ortadan kalkıyor.

SEDER
03.12.2014, 14:54
O kadarda ezmeyelim taraftarı. Daha yüksek fiyatlarla full çektiği oldu o stadın..Malesef pasolig olayına acayip bir direnç var..

Yiğit Gayretli
03.12.2014, 15:31
BMN effect ;)

Sibel
03.12.2014, 15:35
Burada bilet fiyatı düştü dolmazsa dalgası geçmeye gerek yok.
Stat zamanla dolacaktır.
Bilet fiyatlarının düşmesi büyük bir kesimi stada çeker.

Ahmet Kuru
03.12.2014, 15:36
Burada bilet fiyatı düştü dolmazsa dalgası geçmeye gerek yok.
Stat zamanla dolacaktır.
Bilet fiyatlarının düşmesi büyük bir kesimi stada çeker.

geçecezzzz:D

Kamil Çakmak
03.12.2014, 15:36
Trabzon da Tribünlerin dolması başarıya endeksli bir olay bence. Bilet fiyatları tek sebep olmasa da bi nebze etkendi. Kale arkası da 10 TL çok düşük olmuş.

katre-i.matem
03.12.2014, 15:44
onemli olan bilet fiyatından daha çok aidiyet duygusudur.. ilk maçta tıka basa dolmasını ya da her maç dolmasını beklememek gerekir. bu bir sureçtır zaman geçtikçe şehir takımına tam manasıyla sahip çıkacaktır.

Sibel
03.12.2014, 15:48
İşi gücü dalga geçmek olan bazıları var burada, kendilerini mükemmel zannedip başkasını aşağılama gereği hissediyorlar, biraz susmayı denesinler.
Şimdiden pusuya yatıp rize maçını bekliyorlar. Her boş koltuk hakaret olarak taraftara dönecek!
Onların işi bu.

Yazık.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 15:51
Çok uzadı Trabzon seyircisini tukaka etme huyu artık.....

Bir ara verseniz iyi olmaz mı?

Keşke her maç dolsa tribün ,en azından bari yarısı dolsa ama oömuyor işte.Demek ki ciddi sorunlar var,bilemeyiz....

Bilet fiyatlarının düşürülmesi bu konuyla ilgili en olumlu aksiyonlardan biridir ve de stada ciddi anlamda taraftar çekecektir......

Bakalım görelim...

Böyle düşman tarafmış gibi sürekli Trabzon seyircisi,İstanbul seyircisi tartışması yaşamanın anlamı yok.....

MaEsTrO
03.12.2014, 15:59
Cok yanlis bir is yapti yönetim. O stad yine dolmayacak, 5 tl olsa da dolmayacak. Asil konu baska.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:03
Bütün stadlar boş...

Bütün maçlara bakıyorum ,özetlerine daha doğrusu....

Stadlara seyirci gelmiyor...

En büyük etken Pasolig denen zımbırtı gibi görünüyor....

Her stad dolsa da sadece bizimki böyle olsa anlarım da neden sürekli tukaka muamelesi yapılıyor maça gitmeyenlere anlamıyorum....

Ülkesel bir problem olduğu bu kadar belliyken hem de.....

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:04
Cok yanlis bir is yapti yönetim. O stad yine dolmayacak, 5 tl olsa da dolmayacak. Asil konu baska.

Niye yanlış yapsın?

En kötü senaryoyu düşünelim....1000-2000 kişi daha fazla seyircimiz olur...

Bunun neresi kötü?

jeepeers
03.12.2014, 16:08
yeni hoca ile yakalanan hava ve hemen peşinden gelen güzel futbol varken bir de üzerine fiyatlar indirilmiş
beşiktaş maçı sonucu ne olursa olsun artık stad dolmalı makul seviyede
yönetimi beklemediğim bir olumlu hamle yaptıkları için tebrik ederim

MaEsTrO
03.12.2014, 16:11
Niye yanlış yapsın?

En kötü senatyoyu düşünelim....1000-2000 kişi daha fazla seyircimiz olur...

Bunun neresi kötü?

Insanin ici aciyor, dünya masraf yapmissin kadro kurmussun aldigin bilet fiyatina bakar misin? Bu dükkan nasil dönecek Allah askina? Trabzon Sehri'nin ekonomik anlamda kulübe katkisi nedir acaba cok merak ediyorum. Aslinda tam tersi bir durum var; sanki bir fabrika gibi kulüp sehire hizmet icin varligini sürdürüyor.

Ki hepsini gectim, bizim stada 5 bin kisi de gelse ayni 10 bin kisi de gelse ayni. Hatta cok kisi olmasi bazi durumlarda ters etki bile yapiyor. Yani öyle mac aldiran, maca direk etki eden bir taraftar profilimiz yok, bunu kabul edin. Bu sartlar altinda sürümden kazanayim demek abesle istigaldir.

Sibel
03.12.2014, 16:12
Toprağa tohumu at yarın ondan ağaç bekle.
Çok beklersiniz.
O tohum filizlensin diye su lazım, güneş lazım, en önemlisi zaman lazım. Suyu yönetim verdi, güneşi takım verecek ki veriyor, sadece zaman kaldı.
Ya valla ben hayret ediyorum.
Sanki o kadar olayı biz yaşamadık. Bi sakin olun da eski heyecan geri gelsin.
Çomak sokmayın.
Sinirinizi kimseden çıkarmayın. Yıllardır hakaret ediyorsunuz bu insanlara.
Yetmedi mi?
Biz güzellik istedikçe ortaya kirli çamaşır dökmenin kime faydası var?
Bırakın bir şeyleri yapalım artık.
Yönetim bize kulak verdi. Bu maç 100 kişi gelir, yarın 300 olur öbür gün bin olur binler olur.
Her şey rayına oturmaya başlar.
Bir şeye de muhalefet kesilmeyin.
Çözüm üreten insanlarla dalga geçmeyin.
Çözümün parçası olun.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:15
Insanin ici aciyor, dünya masraf yapmissin kadro kurmussun aldigin bilet fiyatina bakar misin? Bu dükkan nasil dönecek Allah askina? Trabzon Sehri'nin ekonomik anlamda kulübe katkisi nedir acaba cok merak ediyorum. Aslinda tam tersi bir durum var; sanki bir fabrika gibi kulüp sehire hizmet icin varligini sürdürüyor.

Ki hepsini gectim, bizim stada 5 bin kisi de gelse ayni 10 bin kisi de gelse ayni. Hatta cok kisi olmasi bazi durumlarda ters etki bile yapiyor. Yani öyle mac aldiran, maca direk etki eden bir taraftar profilimiz yok, bunu kabul edin. Bu sartlar altinda sürümden kazanayim demek abesle istigaldir.

Yalnız şikayet ettiğin durum hep aynıydı hiç değişmedi aslında.

Trabzonspor'un bilet gelirleri çok çok fazla olmamıştır hiç bir zaman.Trabzonspor'un bir maddi sıkıntısını çözecek meblağlara yaklaşmamıştır,haksız mıyım?

Ben de isterim ki o tribün kombineli taraftarlarla dolsun ama almıyor insanlar işte.....

E almayan adama da gelmezsen gelme diyemezsin.....

Bu da bir gerçek....

Adem Akyüz'
03.12.2014, 16:16
Rizespor maçında 4 gözle o tribünleri boş görmek isteyen onlarca insan olduğuna eminim.. Sırf kendi egosunu tatmin edebilmek için..

Mert Oğuzlu61
03.12.2014, 16:19
Niye yanlış yapsın?

Bunun neresi kötü?

karizmamız çizilirmiş hepsi bu. istanbulluların bilet 50-60 TL bizimki niye 30 TL 10 TL olacakmış. :)

U.Sadıkoğlu
03.12.2014, 16:20
Stadyumun dışında bedava çekirdek dağıtılsa millet maça gelir mi acaba? Cardozo'yu izlemeyede 10 Lira ver(e)meyecek adama ne diyeyim...

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:21
karizmamız çizilirmiş hepsi bu. istanbulluların bilet 50-60 TL bizimki niye 30 TL 10 TL olacakmış. :)

Bana kalsa Kapalı hariç tüm stad bedava olsun...
Ciddiyim,zaten stad gelirin yok.....

Stad dolsun,sportif başarıya odaklan....

Benimki ütopya ama bence olabilirliği var....

MaEsTrO
03.12.2014, 16:24
Sunu da kabul edelim, demek ki tribünleri dolduran taraftarlarin cogu aslinda seyir icin degil de siddet yanlisi olduklari icin stada gidiyorlarmis. Bu insanlar passolig'den dolayi artik enselenecegiz korkusu oldugu icin maca gitmiyor. Tribünlerin neredeyse yarisini bu insanlarin doldurdugu asikar.

Siz ne yaparsaniz yapin bu adamlar yine maca gitmeyecek passolig'den ötürü.

emre6117
03.12.2014, 16:29
Bu bilet fiyatlarina bile stat dolmazsa kimse kusura bakmasin biz buyuk takim degilmisiz derim.biz kadirler zekkiler emrelerle oynsnayi hakediyoruz derim.kimse demesun sonra biz yildiz isteriz.kupa isteriz.cordoza.bosingva parayla aliniyor beyler.ya elini cebine atacan yada siradan bir kulup gibi altyapilarla yoluna devam edip istanbul takumlarini avrupa maclarini agzin acik izleyecen ve yonetimi bir daha transfer icin elestirmeyecn.ama bn artik stadin dolacsgina inaniyorum yeterki bu hafta iyi oyun oynayalim veya kaybetmeyelim.bir de yenebilirsek eminim rize macinda bilet alamayip disarida kalan bile olur.

Hazar_
03.12.2014, 16:31
7.000 kombine varmış. Kimse gitmiyormuş maçlara meğer :)

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:32
Bu bilet fiyatlarina bile stat dolmazsa kimse kusura bakmasin biz buyuk takim degilmisiz derim.biz kadirler zekkiler emrelerle oynsnayi hakediyoruz derim.kimse demesun sonra biz yildiz isteriz.kupa isteriz.cordoza.bosingva parayla aliniyor beyler.ya elini cebine atacan yada siradan bir kulup gibi altyapilarla yoluna devam edip istanbul takumlarini avrupa maclarini agzin acik izleyecen ve yonetimi bir daha transfer icin elestirmeyecn.ama bn artik stadin dolacsgina inaniyorum yeterki bu hafta iyi oyun oynayalim veya kaybetmeyelim.bir de yenebilirsek eminim rize macinda bilet alamayip disarida kalan bile olur.

Örnek olarak istanbul takımlarını verdin,bu sene o istanbul takımlarının maçlarına kaç seyirci gidiyor baktın mı?

Kardeşim,seyirci sorunu her takımın sorunu şu anda bu içine tükürdüğümün liginde.

Neden Trabzonspor taraftarına indirgiyoruz olayı anlamıyorum?

Sibel
03.12.2014, 16:33
Stadyumun dışında bedava çekirdek dağıtılsa millet maça gelir mi acaba? Cardozo'yu izlemeyede 10 Lira ver(e)meyecek adama ne diyeyim...

Bunu dedin ya çok bir şey kazandın.

Sibel
03.12.2014, 16:36
Örnek olarak istanbul takımlarını verdin,bu sene o istanbul takımlarının maçlarına kaç seyirci gidiyor baktın mı?

Kardeşim,seyirci sorunu her takımın sorunu şu anda bu içine tükürdüğümün liginde.

Geleneksel olduğu için.
gs şampiyonlar ligi maçını boş tribünlere oynadı.
Trabzon taraftarı üç cacıklardan çok daha fedakârdır.
Herkes konuşmaya devam etsin.

MaEsTrO
03.12.2014, 16:36

Iste bastan beri söyledigimiz yere geliyoruz. Sorun bilet fiyati degil, sorun baska. Sorunun nedenleri de belli ama yönetim kolay olani secip sacma bir karar aldi.

Ahmet Kuru
03.12.2014, 16:39
2010-2011 senesinde bile o stad full dolmadı. Hala polyanacılık yapanlar var...

kolaya kaçıyoruz, bedavacılığa alışmış camia. 1 TL yapsan minibüs parasını da ister diyenlere tepki gösteriyorlar. niye ? Yanlış mı diyorlar?

fadigaTS
03.12.2014, 16:41
Bilet fiyatlarındaki indirimi doğru bulmasam da ortadan bir bahane daha kalkmış oldu.Bakalım bu sefer ne uyduracak maça gitmeyen taraftarımız

samway
03.12.2014, 16:42
10 lira nedir !!!

valla kımsenın bahanesı kalmadı artık bir paket sıgara parası helekı ogrencıler ıcın bulunamayacak fırsat

rica edıyorum artık herkes maça gıtsın benliğimize cok aykırı kaçıyor bu tribundekı bosluklar

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:43
Iste bastan beri söyledigimiz yere geliyoruz. Sorun bilet fiyati degil, sorun baska. Sorunun nedenleri de belli ama yönetim kolay olani secip sacma bir karar aldi.

Yalnız ,bilet fiyatı haricindeki diğer soprunlara yönetim ne yapabilir?

Bunun çözümü yönetimde midir?

Şöyle bir algı oluşmasın lütfen kafanda:

Hani yönetime toz kondurmayan tipler vardır,ben onlardan değilim,bilakis en çok eleştiren adamlardan biriyim ama zaman zaman burada da paylaşılan olası diğer sorunlara yönetim ne yapabilir?

Ben diyorum ki,bilet fiyatlarının düşürülmesi önemli bir adımdır,stadı dolduracak mı,göreceğiz....

Fakat diğer sorunlara nasıl bir çözüm üretilebilir bilemiyorum ama bilet fiyatlarını düşürerek,en azından biletlerin pahalı olmasından dolayı maça gelemeyen insanları stada çekersiniz...

Çözümün bir ucu budur...

fadigaTS
03.12.2014, 16:44
2010-2011 senesinde bile o stad full dolmadı. Hala polyanacılık yapanlar var...

kolaya kaçıyoruz, bedavacılığa alışmış camia. 1 TL yapsan minibüs parasını da ister diyenlere tepki gösteriyorlar. niye ? Yanlış mı diyorlar?
2010-2011 de bedava dağıtılan biletler de vardı.Ama tribünler tam dolmamıştı.Taraftarımız 80 ve 90 lı yıllardaki yapıdan daha farklı.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:46
2010-2011 de bedava dağıtılan biletler de vardı.Ama tribünler tam dolmamıştı.Taraftarımız 80 ve 90 lı yıllardaki yapıdan daha farklı.

Yaşını bilmiyorum ama 90lı yıllarda da çok maçta boş tribünlere oynadı Trabzonspor...

Yani değişen bir şey yok aslında....

Her maça giderdik Arafilboylular olarak.....

Trabzonspor taraftarının yapısı bu biraz....

MaEsTrO
03.12.2014, 16:48
Yalnız ,bilet fiyatı haricindeki diğer soprunlara yönetim ne yapabilir?

Bunun çözümü yönetimde midir?

Şöyle bir algı oluşmasın lütfen kafanda:

Hani yönetime toz kondurmayan tipler vardır,ben onlardan değilim,bilakis en çok eleştiren adamlardan biriyim ama zaman zaman burada da paylaşılan olası diğer sorunlara yönetim ne yapabilir?

Ben diyorum ki,bilet fiyatlarının düşürülmesi önemli bir adımdır,stadı dolduracak mı,göreceğiz....

Fakat diğer sorunlara nasıl bir çözüm üretilebilir bilemiyorum ama bilet fiyatlarını düşürerek,en azından biletlerin pahalı olmasından dolayı maça gelemeyen insanları stada çekersiniz...

Çözümün bir ucu budur...

Bence yönetim hicbir sey yapmamaliydi. Afedersiniz ama gittikce b.ka batan Türk Futbolunu kurtarmak bizim görevimiz degil. Üstelik sürecin tek ve en büyük kazigini yemis olan biz iken cikipta futbolu kurtarma adina sövalyelige soyunmamiza gerek yok.

Bu durum daha kötü oldukca gözlerine girecek eserleri. Bol bol övünürler artik icine nasil ettik futbolun diye.

Benim kanaatim bu yönde.

Ahmet Kuru
03.12.2014, 16:48

hocam şöyle bir örnek vereyim;

Bizim köyün derneğinde yıllar önce teleon vardı.
amaç bir arada maç izlensin ve köyümüzün derneğine bir gelir elde edilsin.
Teleon un ücretini köyden 5-6 kişi karşıladı. derneğe yük bırakmadı ama maç parası da toplansın dediler, ( bu 5-6 kişi de her maç ta ayrıca maç parası da verdi ) neyse tabi herkes çok sevindi.. ooo derneğimizde beraber maç izleyeceğiz vs vs herkes yönetimi de övdü. maç günleri geldi sıra maç parasını toplamaya geldi ( ilk çay da ücretsiz ) tepkiler şöyle oldu

- Ben taaa şuradan geliyorum birde maç parası mı vereceğim?
- köyümün derneğinde maç izliyorum para mı vereceğiz?
-madem para verecem burada değil başka yerde izlerim.

vs vs örnekleri çoğaltabiliriz.

bunları yapan belkide 8-10 kişiydi ama hevesi kaçıyor insanın, gönlü kırılıyor..

ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım...

Sibel
03.12.2014, 16:49
2010-11'de dolmadı öyle mi?
Yalnız kul hakkı kötü şeydir.
Tabi 22bin kişilik statta 21999 kişi olması dolmamış demektir bazılarına göre.
Hatta bazı maçlar 22bin üstünde olmamıştır da.
Neyse. Ben zaten başka statta maç izliyorum hep.
Artık eminim.

Ahmet Kuru
03.12.2014, 16:50
Artık eminim.

Sibel kusura bakmada tribünde değildik biz belki ama Tv başındaydık. derbi maçları hariç dolmadı. maraton tribünün orası hariç kenarlar hep boştu. hatırlamıyorsan eğer aç maçlara bak istersen.

Muhammed Ayaz
03.12.2014, 16:51
10 lira verip ama gitmeyen trabzon halkına pes derim artık bu gün istanbul da herhangi bir stada 10 lira bilet ile trabzonspor gelse abartmıyorum en az 50 bin kişi olur

samway
03.12.2014, 16:52
Artık eminim.

haklısın bencede hatta yağmurda bıle doluydu trıbunler

bazen eleştirmek için eleştiriyo burda insanlar

ama şu fiyatlardan sonra maça hala daha 5 000 kişi giderse hele su gençler maçındaki 43. dk daki presi görüp hala gitmeyen olursa cidden yazıklar olsun bu seyirciye...

MaEsTrO
03.12.2014, 16:52
Artık eminim.

O biletlerin ve kombinelerin neredeyse yariya yakini bedava veya hediye edilen biletlerdi. ( buna ben de dahilim) Passolig bunun önüne gecti artik, yani o rakamlar gercek potansiyelimizi yansitmiyor.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:53
Bence yönetim hicbir sey yapmamaliydi. Afedersiniz ama gittikce b.ka batan Türk Futbolunu kurtarmak bizim görevimiz degil. Üstelik sürecin tek ve en büyük kazigini yemis olan biz iken cikipta futbolu kurtarma adina sövalyelige soyunmamiza gerek yok.

Bu durum daha kötü oldukca gözlerine girecek eserleri. Bol bol övünürler artik icine nasil ettik futbolun diye.

Benim kanaatim bu yönde.

Futbolu kurtarma adına değil,takımı seyirci desteği olarak kurtarma adına olan çabadan bahsediyoruz...

Sen,çok farklı değerlendiriyorsun bence olayı...

Yemişim Türk futbolunu,umrumda değil.Ben takımıma bakarım...

O seyircinin bir şekilde stada gelmesi lazım ama Trabzonspor için bunu temenni ediyor ve istiyorum.Türk futbolunun selameti için değil...

Emin ol buradaki herkes de benim gibi düşünüyor.....

Türk futbolunu kurtarma ,şövalyelik ....Böyle bir amaç söz konusu bile değil....

Ahmet Kuru
03.12.2014, 16:55
O biletlerin ve kombinelerin neredeyse yariya yakini bedava veya hediye edilen biletlerdi. ( buna ben de dahilim) Passolig bunun önüne gecti artik, yani o rakamlar gercek potansiyelimizi yansitmiyor.

yarısı bedavaydı yine dolmadı hocam:)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 16:56
Niye yanlış yapsın?

Bunun neresi kötü?

KÜfürlü tezahürattan para cezası felan yeriz görürsün abi ozaman niye kötü

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 16:58

E adamım o zaman senin mantığınla seyircisiz oynansın her maç?

Olur mu öyle şey?

Ahmet Kuru
03.12.2014, 16:59

Olur mu öyle şey?

herkes maça gitmesin diyor abi.
bence de herkes maça gitmesin. takıma zarar verecek seyirci gitmesin maça.kaybetmeyiz kazanırız.

grisakall
03.12.2014, 16:59
Sibel kusura bakmada tribünde değildik biz belki ama Tv başındaydık. derbi maçları hariç dolmadı. maraton tribünün orası hariç kenarlar hep boştu. hatırlamıyorsan eğer aç maçlara bak istersen.

2010/2011 senesi ben de tribündeydim. dedğin gibi maratonun köşe tarafları boş olurdu. çünkü bi taraf misafir takım tribünün altına denk geliyo diğer tarafta yol tafaı kale arkası tarafı köşesi ordanda maç izlenmiyo insaf yani. yoksa tribünler doluydu. hatta fener maçında merdivende maç izlediğimi biliyorum

Sibel
03.12.2014, 17:00

Gerek yok ben Avni Aker'e dair hiçbir şeyi unutmam.
Tribündeki o coşkuyu hele, asla!

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:00

Olur mu öyle şey?

Valla boş stad olsun benim daha çok işime gelir
10 liraya arada gelecek adamdan hayır gelmez abi kimse kusura bakmasın
Doluşacaklar kale arkalarına maçtan alakasız küfür edicekler anca sonrada bir iki maç yenilelim Futbolcuları yuhalıcaklar az biraz iyi giden herşeyi mahvedicekler buna adım gibi eminim bu taraftarın yapısı bu başka bişi değil

Ahmet Kuru
03.12.2014, 17:01
Gerek yok ben Avni Aker'e dair hiçbir şeyi unutmam.
Tribündeki o coşkuyu hele, asla!

ful dolmadığını sen benden daha iyi biliyorsun ozaman.

kaan61
Bu fiyatlar ile İlk maç olmasa da , 2 - 3 maç sonra en az 12.000 - 16.000 aralığında seyirci olur . Kimseyi suçlayamam ama bu takım taraftarsızlığı haketmiyor bence . Kale arkalarının tıklım tıklım kameranın karşısındaki tribününde en az % 70 dolu olduğu maçları izlemek dileğiyle.

atomantcum
Artık eminim.

O yıl stadın dolmasının (Bu durum çok nadiren gerçekleşmişti bu arada) en büyük sebebi, kamu çalışanlarına vs büyük indirim uygulayıp rica minnet ve biraz da zorla kombine dağıtılmasıydı.

Ama belki de o yıl şampiyon olmamızın sebebi budur, bilemeyiz. Zarar etmemeye çalışıp 3-5 bin kişilere oynamaktansa sembolik rakamlarla stadı doldurup şampiyon havası yakalamak daha kıymetlidir belki.

emre6117
Bilet fiyatlarının düşmesi iyi oldu.kombine alanlara haksızlık olabilir ama eminim o arkadaşlar zaten gerçek ts taraftarıdır ki almış oldukları kombine ile bunu ispat ettiler.stadı boş izlemktense dolu izlemek kombine alanların da hoşuna gider yani biraz fedakarlık yapmış oldular takım için.yönetim aslında kombine alanlara bu fiyatlar devm edecekse forma vb hediyeler vererek gönüllerini alabilir.

Ahmet Kuru
03.12.2014, 17:02
2010/2011 senesi ben de tribündeydim. dedğin gibi maratonun köşe tarafları boş olurdu. çünkü bi taraf misafir takım tribünün altına denk geliyo diğer tarafta yol tafaı kale arkası tarafı köşesi ordanda maç izlenmiyo insaf yani. yoksa tribünler doluydu. hatta fener maçında merdivende maç izlediğimi biliyorum

büyük maçlara kimse bir şey demiyor. Doluydu evet. ama Diğer maçlar değildi. ben gördüğümü söylüyorum.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 17:02
herkes maça gitmesin diyor abi.
bence de herkes maça gitmesin. takıma zarar verecek seyirci gitmesin maça.kaybetmeyiz kazanırız.

Ama Ahmet bu çok yanlış bir mantık...Millet karısıyla,kızıyla maça gidiyor,o insanlara laflarıyla,hareketleriyle rahatsızlık verecek dingillere yaşamak bile haram olsun bırak maça gitmeyi de nasıl ayıracaksın bu insanları?

Pasolig'le mi?

Sanmıyorum....

Eğer çözüm pasoligse şu anda tartıştığımız konu bu değil,onu başka yerde tartışalım.....

Trabzon insani agresiftir,e biraz da küfürbazdır.Kendimden bilirim yanlış anlaşılmasın.....

Küfür bir şekilde olacaktır.....

Malesef.....

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:07
İlker abi bende küfürbazın tekiyim ama stada gittimmi maçı yaşamaktan küfür etmek aklıma gelmiyor

Her soruna neden olarak Trabzon insanı böyle napalım diyerek hiçbir şeyi düzeltemeyiz.
Radikal kararlar alınmadıkça burnumuz b.... Çıkmaz

zekeriyya
03.12.2014, 17:08
şampiyon olduğumuz sene Avniaker de maç izledim ve hem trübünde hemde şehir de daha önce hissetmediğim bir hava enerji vardı maç bitti meydana yürüyerek gitmek çok eğlenceli idi
demem o ki şehire karşı o kadar da acımasız olmayalım.

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 17:08
Küfür dedim de bir anım aklıma geldi.....

Üniversite hayatıma kadar Trabzon'da yaşadım.....

Anamla her maça giderdik.Abartı değil,her maça....

Hatta şunu da ekleyim...

Anamın çalıştığı devlet dairesindeki çok samimi bir arkadaşı,o zamanların Avni Aker stad müdürünün hanımıydı.Futbolcuların girdiği yerden girerdik stada:)

(Havamı da atarım)

Anamla gitmediğim zamanlarda Arafilboylular frubu vardı mahallede,onlarla giderdik....

Neyse....

Anamla gittiğim bir Bursa maçıydı çok iyi hatırlıyorum.3-0 yenmiştik...

Bir golümüzü yanlış hatıtrlamıyorsam ofsayt diye vermediler....
Arkamızda oturan bir adam ana avrat sövmeye başladı ama nasıl sövüyor....

Anam döndü adama bir baktı ters ters....

Adam anama dedi ki ;

Abla kusuruma bakma ama haketti bu o... çocukları....

:)

Hey gidi günler.....

Demem o ki arkadaşlar o küfür etmesin bu etmesine takarsak kafayı işin içinden çıkamayız.....

Nihat Güneş
03.12.2014, 17:09
Bence yonetim taktik yapiyor bir iki mac fiyatlar bu sekilde gider bu arada passoligler alinir :) Arkasindan istedigi rakamlara ceker bilet fiyatlarini :)

Berke6198

Pahalı bilet kaliteli insan mı getiriyor sizin mantığınızla ?

İlker Yazıcıoğlu
İlker abi bende küfürbazın tekiyim ama stada gittimmi maçı yaşamaktan küfür etmek aklıma gelmiyor

Her soruna neden olarak Trabzon insanı böyle napalım diyerek hiçbir şeyi düzeltemeyiz.
Radikal kararlar alınmadıkça burnumuz b.... Çıkmaz

Tamam çözüm ne?

Sibel
03.12.2014, 17:10
Maraton alt kenarlarında (e ve h blok)maç izlemek tercih edilmez stat tıklım tıklım olmadıkça.
Tek boşluk oralardır.
Kaldı ki E blok güvenlik tarafından boş bırakılır çünkü üstte misafir blok var.
Ayrıca bedavacılar kale arkasındadır. Tribünün yarısı etmezler
Neyse. Biraz önce diğer başlıkta maç günü in cin top oynadığını okudum.
Bir maça denk gelmişse hemen ortaya atılmıştır ki, Trabzon'da yaşayanlar iyi bilir maç öncesi ve sonrası ortalık şenlik alanıdır yenersek.(2011 ibb maçı hariç)
Ve şehrin mutlulugu her şeye bedeldir.
Rahatça evin yolunu tutarsınız.
Bir şey daha okudum. Trabzon'da Trabzonspor yalanmış.
Suratına çarpacak o kadar gerçek var ki ama değmez.
Gerçekten değmez.
Kin kusmaya devam edin.
Doğru yanlış her şeyi hem de.

emre6117
03.12.2014, 17:12
bazı arkadaşlar ist. takımlarının maçları da boş diyor bizimkisi boş olsa ne olur diyorlar galiba.Ama şuanda bnce en iyi takıma sahip ve en iyi futbol oynayan takım biziz.Ve başarıya açız şamp. görmek isteyoruz.İst. taraftarları takımların ne kadar kötü oynadığının ve hakemle kazandıklarının farkındalar ve memnun olmadıkları için gelmiyorlar.Emin olun güzel futbol oynasalar yine dolar statları.Bizim stada gitmememiz için ist. takımlarının bile boş statlara oynuyor olması mazeret değil. Bence asıl sorun pasolig kartı almak zor geliyor bizimkilere çünkü genel olarak maçlara giden gruplar orta veya dar gelirli vatandaşlar.İnternet bilgisayar vb. şeyleri sık kullanmadıklarından pasolig almak zor geliyor.İnsanlar da ayrıca şöyle bir algı oluştu son yıllarda maça gider tüm stresimi atarım,istediğim gibi küfreder,olay çıkarır,sahaya yabancı cisim atarım ve bana birşey olmaz.Pasolig olunca bunları yapmaya korkuyor ve fişlenirim diyor.Ama artık kaliteli taraftar kimliği oluşmalı.İnsanlar ailesiyle,çocuguyla eşiyle rahat rahat maça gidebilmeli.Ama bu taraftar profili için belli zaman geçmeli.İngiltere,ispanya gibi liglerdeki maçlar ne güzel.İnsanlar ailecek bir sosyal hobi olarak maça gidiyorlar,çıkan olaylar çok az,sadece takıma destek ve hakeme rakibe gerektiği gibi itiraz ve baskı altına almaya çalışıyorlar.Bizde nasıl;takıma destek minimal seviyelerde rakibe baskı altına almak yerine küfür-yabancı cisim ile onları daha çok hırslandırma oluyor ve fayda yerine zarar veriyor.

Mustafa OK
03.12.2014, 17:16
Yönetim topu taraftara atmış oldu... Biletleri istediğiniz gibi yaptık doldurun stadı bakalım diye ... Ama yönetimde biliyor stadın dolmayacağını ama üzerine düşeni yapmış oldu... İleride oluşabilecek taraftar ve yerel medya baskısından kurtardı kendini...

İlker Yazıcıoğlu
03.12.2014, 17:16
bazı arkadaşlar ist. takımlarının maçları da boş diyor bizimkisi boş olsa ne olur diyorlar galiba.Ama şuanda bnce en iyi takıma sahip ve en iyi futbol oynayan takım biziz.Ve başarıya açız şamp. görmek isteyoruz.İst. taraftarları takımların ne kadar kötü oynadığının ve hakemle kazandıklarının farkındalar ve memnun olmadıkları için gelmiyorlar.Emin olun güzel futbol oynasalar yine dolar statları.Bizim stada gitmememiz için ist. takımlarının bile boş statlara oynuyor olması mazeret değil. Bence asıl sorun pasolig kartı almak zor geliyor bizimkilere çünkü genel olarak maçlara giden gruplar orta veya dar gelirli vatandaşlar.İnternet bilgisayar vb. şeyleri sık kullanmadıklarından pasolig almak zor geliyor.İnsanlar da ayrıca şöyle bir algı oluştu son yıllarda maça gider tüm stresimi atarım,istediğim gibi küfreder,olay çıkarır,sahaya yabancı cisim atarım ve bana birşey olmaz.Pasolig olunca bunları yapmaya korkuyor ve fişlenirim diyor.Ama artık kaliteli taraftar kimliği oluşmalı.İnsanlar ailesiyle,çocuguyla eşiyle rahat rahat maça gidebilmeli.Ama bu taraftar profili için belli zaman geçmeli.İngiltere,ispanya gibi liglerdeki maçlar ne güzel.İnsanlar ailecek bir sosyal hobi olarak maça gidiyorlar,çıkan olaylar çok az,sadece takıma destek ve hakeme rakibe gerektiği gibi itiraz ve baskı altına almaya çalışıyorlar.Bizde nasıl;takıma destek minimal seviyelerde rakibe baskı altına almak yerine küfür-yabancı cisim ile onları daha çok hırslandırma oluyor ve fayda yerine zarar veriyor.

Sanırım şu koyulaştırdığım yeri,yazdığım yoruma cevaben yazdın...

Yanlış düşünüyorsun...Nasıl olsa onlar boş stada oynuyor biz olsak ne olur yorumunu nasıl çıkardın kardeşim Allah aşkına?

Ne alakası var.....

Ortada bir sıkıntı,bir taraftar sorunu var.....

Bu sorun sadece Trabzonspor takımının sorunuymuş gbi konuşuluyır burada.Ben de bu yorumlara cevaben bu durum her takımın sorunu dedim....

Olay bundan ibaret.Yoksa onlar boş stada oynasın bize ne tabi ki!!!

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:17

Tabikide hayır
Benim endişem bilet fiyatlarının ucuzlamasıyla gelicek olan ergen ruhlu taraftar grupları. Bunlar 10 liraya gelir sayar söver grupça takıma zarar verir gider

special one
03.12.2014, 17:17
Tabikide hayır
Benim endişem bilet fiyatlarının ucuzlamasıyla gelicek olan ergen ruhlu taraftar grupları. Bunlar 10 liraya gelir sayar söver grupça takıma zarar verir gider

Sanırım aynı tedirginliği yaşıyoruz...

Ahmet Kuru
03.12.2014, 17:18
Ama Ahmet bu çok yanlış bir mantık...Millet karısıyla,kızıyla maça gidiyor,o insanlara laflarıyla,hareketleriyle rahatsızlık verecek dingillere yaşamak bile haram olsun bırak maça gitmeyi de nasıl ayıracaksın bu insanları?

Pasolig'le mi?

Sanmıyorum....

Eğer çözüm pasoligse şu anda tartıştığımız konu bu değil,onu başka yerde tartışalım.....

Trabzon insani agresiftir,e biraz da küfürbazdır.Kendimden bilirim yanlış anlaşılmasın.....

Küfür bir şekilde olacaktır.....

Malesef.....

Abi bilet fiyatları biraz yüksek olursa o küfür tayfası, olay çıkarmak için bahane arayan , zil zurna sarhoş maça gelip kendinde olmayan tayfada maça gelemez. En azından onların oranı azaltılmış olur.

Herkes gelsin maçı izlesin elbet buna kimsenin bişey dediği yok ama fiyatlar düştükçe tribündeki kalitede düşüyor malesef

emre6117
03.12.2014, 17:19
maça gidince küfür edilecek diye bir kaide yok arkadaşlar.Bu zihniyet değişmeli,küfür ederek karşıdakine hakaret ederek kaliteli insan olunmaz.Bu algi nasıl oluştu bizde bilmiyorum maçta küfür edilir,kahvede maç izlerken küfür edilir.Biz bu kadar gelişmemiş bir toplum muyuz.Gidip bakalım gelişmiş dediğimiz ülkelere acaba bu insanlar da küfür mü ediyorlar maçlarda;hiç sanmıyorum.Ben şahsen kendime küfür edilmesini istemem ve kabul edemem,bu sebeple de başkasına küfür etmeye de karşıyım.

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:21
Tamam çözüm ne?

Öncelikle kale arkalarını 10 lira yapmayacaksınız gerizekalı taraftar gruplarından kurtulacaksın.
Kombine alımını özendireceksin bilet fiyatlarında esneme yapmayacaksın
Toplu bilet alımını engelleyeceksin. Passolig Sağolsun bunu hallediyor
Stada aileleri çekiceksin ailece gelenlere aile indirimi vb cazip gelicek jestler yapıcaksın
Her Bölümün başına 1-2 Kişiyi görevlendireceksin bunlar hem toplu küfür edilmesini engelleyecek hemde maçtan önce kararlaştırılacak tezahüratları yapmaya çalışacaklar.
Bunları yaptıktan sonra öğrenci indirimi yapsanda sorun olmaz arada kaynarlar zaten

Adem Akyüz'
03.12.2014, 17:24

:alkış::alkış:

special one
03.12.2014, 17:25
artık lig tv üye işyerleri yönetime sallıyordur şimdi trabzon da :)

Bilmiyorum ama bana sanki Trabzonda cok fazla lig tv var gibi geldi, bilmiyorum siz katılırmısınız

Her kahvede adım başı lig tv

Karar alınmalı ve belli başlı yerler dışında lig tv olmamalı, gerekirse esnaf ev sahibi olduğumuz maçta stad dolmazsa açmamalı

Lig tv ticari trabzonda bedava mı merak ediyorum ?

Burda (İst) dünyanın parası

emre6117
03.12.2014, 17:26
Arkadaşlar maça gitmiştim 5 sene kadr önce.Arkamdaki taraftarlar ana avrat küfür ediyorlardı.Ve bzim de etmemizi böyle destek olamayacağımız filan söyleyip bize kızmaya çalıştılar.Ama buna tepki burada bayanların,çocukların bile maç izlediğini bunların yanlış şeyler olduğunu söyleyince onlar bile yaptıklarının yanlış olduğunu anladılar.Gurbette olunca kahvelerde genelde azınlık konumundayız,ve takıma küfür edilince insanın çok ağrına gidiyor şahsına edilmiş gibi oluyor,çok tartışmalar yaşamışızdır.Bu sebeple son 5 yıldır evimde rahat rahat lig tvden izliyorum maçlarımı.Yani bizim önce futbolla ilgilenen taraftar kitlesini eğitmemiz gerekiyor ki herkes maça rahat rahat gidebilsin.Ama statta küfür edilir,olay çıkarılır,insan bile ölebilir zihniyeti devam ederse maçlar bedava bile olsa biryerden sonra kimse gitmez maçlara ki şuanki durumlar biraz da ondan bnce.

fadigaTS
03.12.2014, 17:28
Tabikide hayır
Sadece olay çıkarmak için maça gidenleri tanıyorum.Bu tipler gelmesin zaten

grisakall
03.12.2014, 17:28
şimdi sen taraftar olarak stada gittiğinde ne yapmak istiyorsun. asıl soruyu kendimize sormamız lazım. gidip sadece maç izleyip çıkmakmı? yoksa takıma gaz vermek için tezehuratmı yapmak? trabzonda şöyle bi algı var. yanındaki adama diyosunki abi hadi destek kalkında biraz bağıralım. cevap hazır: onlar bedavaya bilet alıp içiri giriyo ben niye bağıracam onlar bağırsın. malesef bu algı tribünün %70inde var. para verdimi kombine aldımı oturacak koltuğuna futbolcuyu azarlıcak küfür edecek. çünkü o para vermiş. o hakkı satın almış. bu mantaliteyle maça giden adamdan ne bekliyosun. ha bedavacılarıda gördük nasıl küfür edildiğini. bizim yapacağımız adam akıllı bütün tribünün oturduğu yerden de söyleyebiliceği marşlar besteler yapmak lazım. basit ama gürültülü besteler. her beraber yolumuza bakalım. bi tribün ayrı bi trübün ayrı takılmasın. bi de herkes parasıyla maça girsin :)

Adem Akyüz'
03.12.2014, 17:29
O kadar çok ön yargılı insan var ki bunlara ne dersen de boş..

Trabzon'da seyirci sorunu vardır ve bunun BİR ÇOK sebebi vardır. Bilet fiyatları bunların SADECE 1 TANESİ ..

Diğer sebepler onlarca, yüzlerce kez yazıldı ama anlamak istemeyen anlamıyor işte..

İşi gücü dalga geçmek olan, at gözlüğüyle bakıp insanları aşağılamaktan zevk alan insanlara laf anlatmaya çalışmakla boşa uğraşıyoruz..

2010-11 sezonunda bile stat boşmuş.. Sanki o maçlarda orada değildik.. Stadın önünde çekirdek dağıtsınlarmış, çok güzel öneri gerçekten, kökünden çözer bu seyirci sorununu (!)

Neyse, uzatmayalım. Değişen bir şey olmuyor..

Kazım Bostan
03.12.2014, 17:31
indirim gerekliydi bence... Başarı geldikçe yeniden hafif hafif artırılır...

emre6117
03.12.2014, 17:32
ben son maçlarda biraz kalitenin arttığını gördüm sanki gerçi maça giden varsa bu konuda daha iyi aydınlatabilir bizi.Ve dar sokaklarında şarkısı çok güzel gidiyor.Bu marş ve bunun gibi bir iki marşımız daha olsa ve tüm stat bununla inlese ne güzel olur.Bir de maça giden taraftar takıma destek olacak,zaten oturacaksan git evinde rahat rahat izle maçını.

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:36
ben son maçlarda biraz kalitenin arttığını gördüm sanki gerçi maça giden varsa bu konuda daha iyi aydınlatabilir bizi.Ve dar sokaklarında şarkısı çok güzel gidiyor.Bu marş ve bunun gibi bir iki marşımız daha olsa ve tüm stat bununla inlese ne güzel olur.Bir de maça giden taraftar takıma destek olacak,zaten oturacaksan git evinde rahat rahat izle maçını.

Valla ben son maçtaki seyirciyi çok beğenmiştim
Az kişilerdi ama maçı yaşıyorlardı ve sesleride baya çıkıyorlardı.

Kolpacı
03.12.2014, 17:39
fener taraftarı olsaydım şu tartışmalarınız içimin yağlarını eritirdi