PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonluk Herşey mi?

Tansu Onur Erdoğan
17.10.2006, 02:02
Biraz önce arsivlediğim trabzonspor maclarını tek tek izledim en büyük zevkimdir vaktimin oldugu eski macları izlemek

insanın tüğleri diken diken oluyo bazen o eski macları izlerken duygusallasıveriyo insan

eski maclar barcelona,liverpool zaferi aston villa ve llyon macları(teskkürler şimal yıldızı ) evet 70 li ve 80 li yılların sonuna kadar fırtına gibi estiğimiz yıllar.türk futbolunda bi devrim gercekleştiren ufak bi ilden büyük bi takım cıktı bi devrim gercekleşti istanbulun tekelinde olan sampiyonluga ortak olan bir takım

taraflı tarafsız her kesimin beğenisini kazanan bir takım ve bu takım daha edirne dısına cıkamayan cıksada basarılı olamayan 3 eziklerin yapamadıklarını yapıp lyonu barcelonayı kendi sahasında yıllardır yenilmeyen takımı liverpool u yendi bsarıysa basarı zamanında gani gani yasadık biz bunları eskilere sorun milli takımın avrupalarda fark yedikten sonra insanların işte direkten döndü bi pozisyon falan die kendilerini tatmin ederken ufacık bi kenten cıkan bi takım dünya devlerini ezdi geçti

milli takıma en cok futbolcu veren takım oldu kısacık ömrüne bir sürü kupa sığdırdı bunları yapan ufacık bi kennteki bi avuc futbol severin futbol tutkusunun sahaya yansımasıydı kuskusuz

ve 96 yılından sonraki dönem cökmüs yıpranmıs bi trabzonspor sampiyon olamayan zamanla gecmişini arayan gecmişindekilerle avunan bi takım görüntüsündeydi bazıları icin trabzonspor

biz o kdar sanslıyızki trabzonluyuz memleketimizin takımıyla gurur duyuyoruz aynı şansa aynı gurura bi izmir bi antep bi ankara sahipmi değil nedenide basit cünkü trabzon halkı milliyetcilik göstergesiydi belkide
hiç bi zaman istanbul takımlarına özenen bi topluluga sahip olmadı

demem o ki şampiyonluk dediğin ne dirki?bu takımın bu haksız arenada vermiş oldugu mücadele bile yetmezmi?

forumlarda mac oynanırken yenik duruma düstüğümüzde küfürlere köpürmelere gerek war mı?belki hiç sampiyon bile olmasak bizim icin ne farkeder sadece sampiyon olursak cok mutlu oluruz değilmi bundan baska ne olur?

bence sampiyon olmasak sadece değerlerimize sahip cıksak bu bu bile yeter

saygılar sevgiler

Selman
17.10.2006, 02:16
Bence Şampiyonluk kısa vadede evet herşey.Bizlerden sonra da bu takımın taraftar saysının aynı veya daha fazla olmasını istiyorsak kısa vadede Şampiyon olmalıyız.Mazi yaşanmış bitmiş.Onlarla ne kadar gurur duysak azdır ama bizde görelim o günleri.

Şampiyon olduğumuz anda ne yapacağım acaba bunu bilmek istiyorum.:)

Tahsin Armutcu
17.10.2006, 02:45
artik evet.bir sampiyonluk gormenin zamani geldi.ne kadar bu ozlem uzarsa etrafimizdaki it cakal surusu de o kadar artacak

coolank
17.10.2006, 03:29
şu an için şampiyonluk son derece önemli ve gerekli ve bu sezon ciddi bir şans var bu kaçırılmamalı ...40 yılda şampiyonluk çok da anlamlı olur hele ki bu fb nin 100. yılı ise ... çok fazla deger katar takıma şehire kısaca her şeye ..

Tüysüzoğlu Onur
17.10.2006, 03:48
sevgili Esteban,

ben 21 yaşındayım daha ömrümde şampiyonluk duygusu tatmadım.şampiyonluk nasıl bişey bilmiyorum ama her hayalimde trabzonumu şampiyon görmek var.devamlı şampiyon olursak nasıl seviniriz die düşünüyorum.acaba diyorum izmirde cumhuriyet meydanındamı toplanırız.yok diyorum araba kiralar komvoy halinde trabzona gideriz diyorum.bunları düşünmek bile mutlu ediyor beni.sonra diyorum inşallah şampiyon oluruz.evet 21 senedir bekliyorum şampiyon olmayı.ama şampiyonluk herşey deil.eğer şampiyonluk herşey olsaydı benim gibi şampiyonluk görmemiş binlerce milyonlarca trabzonspor taraftarı şimdi o istanbul eziklerinin peşinde koşuyordu.ama bizim için önemli olan TRABZONSPOR.bu sevgi bizde anne baba sevgisinden sonra geliyo.bu sevginin yerini ne bi kız arkadaşın nede başka birirn sevgisi alabilir.benim gibi bir çok arkadaşımı tanıyorum trabzon uğruna kız arkadaşından vazgeçen dersini eken okula gitmeyen,cebindeki son parasını bile trabzona harcayan.hata cebinde para yokken kredi kartıyla forma alan.maksat trabzonspor kazansın.biz bunları karşılık beklemeden yapıyoruz.eğer şampiyonluk herşey olsaydı bu söylediklerimin yanından bile geçmezdik..

(NOT: en kısa zamanda şampiyon olmak dileğiyle:)...)

coolank
17.10.2006, 04:08
deu-ts adlı arkadaşım çok içten yazmışsın ... umarım bu sene o duyguyu yaşayacaksın ...ben de en son 84 de yaşadım unuttuk yani ....:)

cableTS
17.10.2006, 04:58
hayli bile müthiş Trabzonda şampiyonluk kutlamaları...
şehri düşenemiyorum 40 gün 40 gece horon kolbastı.:D
Allahım İnşallah 2007 haziranında görecez o günleri..

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 05:38
trabzonun şampiyon olması evet herşeydir okadar önemliki benim için bazen saçma sapan karşılaştırmalar yapabiliyorum acaba trbzonum şampiyon mu olsa sevinirim yoksa böle olsamı sevinirim die trabzon şampiyonluğu daha tatmin edici gelio bana
bir tane şampiyonluk görmemiş olmak gerçekten çok üzücü onu görmek için yapmayacağım fedakarlık yoktur

sweetrose
17.10.2006, 07:09
Herşey herşey herşey... Yaş 21 ve bu yürek o çoşkuyu bir türlü yaşamadı.. nereye kadar acı çekeceğiz... gerekirse ölüme kadar beklerim ama yinede şampiyonluk umudumdan vazgeçmem...

muratt
17.10.2006, 07:48
Yurt disinda yasiyorum, iyi bir isim hayatim vs. var.. Trabzonspor sampiyonluk potasina girsin, iddiasini iyi bir sekilde devam ettirsin, subat mart'ta herseyi birakip Trabzon'a donecem.. O sevinci yasamak, hayattaki bir cok seyden daha onemli cunku..
Insallah gorecegiz o gunu de..

AYYILDIZ
17.10.2006, 08:36
Artık şart bu sene bu hasret bitecek

champions
17.10.2006, 08:37
bugünkü şartlar altında evet bu sene şampiyon olalım önümüzdeki seneler çokda önemli değil benim için avrupada sürekli olalım trabzonspora yakışacak mücadeleyi ortaya koyalım yeter

bordoylamavi
17.10.2006, 09:00
şampiyonluk önemli tabi ama herşey demek de değil. ama başarı önemli. bu ne şekilde olursa olsun başarı bence önemli. başarı nedir şampiyonluk da olabilir ama türkiye kupası almak avrupa kupalarında bir yerlere gelebilmek de başarıdır. bunlardan en azından birinde başarı yakalanmalı biz sıradan bir anadolu takım değiliz 3 5 maç kazanmak bizim için başarı olamaz. o yüzden açıkçası takım kötü olduğunda tepki gösterilmesini de normal buluyorum. eskiden Trabzon yenildiğinde mahvolurdum yenilgiyi hazmedemezdim. açıkçası da takıma laf kondurmazdım. ama 96 da daha doğrusu fener maçında çok şey değişti. artık eleştiriyorum. çünkü artık koşullar da değişti. futbolcu kardeşlerimiz güzel paralar kazanıyorlar. ki bu paralar biz maçlara gitmezsek formaları satın almazsak takımımıza destek olmazsak digiturklere o kadar parayı verip izlemezsek onlara hiçbir zaman verilmez. o yüzden herkesin şapkayı önüne koyması lazım yöneticisinden oyuncusunu teknik kadroya kadar aldıklarını kuruşuna kadar haketmesi lazım. Trabzonlu ve Trabzon taraftarı her zaman doğruyu yanlışı görür . bizim istediğimiz iyi oyun. kötü sonuçlarda iyi oyun varsa zaten hiçkimse takıma bir şey demez buna eminim ben. zaten iyi oyun da bir süre sonra başarıyı getirir

Küçükalioğlu
17.10.2006, 09:54
Belki herşey değil ama çokşey.

Faik Yılmaz
17.10.2006, 09:59
bu bana Cennetin Krallığı filminde bir sahneyi hatırlattı... Selahattin Eyyubi aylarca kuşatmadan sonra Kudüs ü teslim almak üzere kale kumandanı ile konuşuyor. her konuda nalaşıyorlar. tami gidecekken kale konutanı:
- ya bu kudüs unbu kadar önemli olmasının nedeni nedir diye soruyor.
selahattin:
- hiç bir şey deyip gitmeye başlıyor.... bir kaç adım attıktan sonra dönüyor. Ve :
- her şey diyor

işte bizim içinde aşmpiyonluk hiç bir şey değil... her şey.....

Sevgi
17.10.2006, 10:02
kaç nesil daha yıllar önce gelen şampiyonluklarla yetinecek,taraftarını kaybedersen büyüklüğünü kaybedersin-şuanda bile bununla karşı karşıyayız- tarihle yetinenlerin sayısı hergeçen gün azaldığına göre ŞAMPİYONLUK HERŞEY ..

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 10:07
Belki herşey değil ama Trabzonsporun taraftarı açısından çok şeyi ifade ediyor. Şampiyon olduğumuz takdir de iki elim kanda da olsa şampiyonluk kutlamaları için ne yapıp edip Trabzon'a giderim. Bu arada şampiyon olursak Trabzonda kalacak yeri olmayan arkadaşlarımız hiç sıkıntı etmesin ben bu arkadaşalarımıza evimizin kapısını ardına kadar açarım yeterki öyle bir durum da şampiyonlugumuzu Trabzonumuz da doyasıya kutlayalım. Hayaliyle bile gözlerim dolduğuna göre şampiyon olduğumuz takdir de yaşanabilecekleri tahmin edemiyorum..........

Muhalif
17.10.2006, 10:09
Yukarıda esteban'ın saydığı anlattığı başarılar olmasaydı zaten Trabzonsporluluk kültürü v.b olacağını sanmazdım şimdi.. düşünseniz ya 67 de kurulmuş takım sene 2007 hiç şampiyonluk yok sıradan bir kulüp olurduk.. Gençlerbirliği bizim bile yapamadığımızı yapıp Uefa'da çeyrek final oynadı.. neyi var? hiç birşey..
Ben de çok savundum Trabzonsporluluk kimliği, adaletsiz arenada onurlu mücadele veren takım v.b ama şu an için evet şampiyonluk olmazsa olmaz diyorum.. Bakın 20 küsür senedir gelemeyen şampiyonluk yeni nesil çocukları kaybetmemize sebep oluyor.. düşünseniz ya yahu kurulduğundan beri şampiyon olamamış olsa takım gerçekten kaçımız Trabzonspor'lu olurduk şimdi? ya da Trabzonspor'a duyduğumuz bağlılık hissi ne durumda olurdu? Ne bileyim yani Trabzonspor u bir 2. takım gibi tutma durumu oluşmaz mıydı? Bence büyük çoğunlukta,büyük ihtimal.. özellikle de son 20 senede küreselleşen dünya v.b durumlarında kesin:)

Evet, evet şampiyonluk olmazsa olmaz an için..

Bir de geçen gün Ts_Fan (Recep) imzasında gördüm ve üstüne Esteban'ın bu konusu geldi.. aklıma da 'İnsanoğlu hedefine doğru ilerlemeyi sever,varmayı değil' diyen düşünürün sözü... Telaş yapmayın yahu şampiyon olunca hiç birşey bitmeyecek:) ondan sonra şampiyonlar ligi var daha, sonra süper kupa.. en son da Gs liler konuşup durmasın diye bir sene Uefa'ya katılıp onu alacağız.. Ha ondan sonra tartışırız 'Yahu şampiyonluk herşey mi, elimize ne geçti ya da şampiyon olunca herşey bitecek sanmıştık' gibi düşünceleri..

Rahat olun.. Şampiyonluk herşey değil ama herşeyin başlangıcı...

ozcan_asanoglu
17.10.2006, 10:35
muhalife katılıyor ve ekliyorum, gelinen noktada "evet herşey"...ama 1 şampiyonluktan sonra "hayır"...

zeki gursoy
17.10.2006, 10:53
söylemesi bile güzel bea: "şampiyon trabzon"
bence herşey artık...kendi akrabalarımızdan bile yeni yetmelere gücümüz yetmiyo gurbette, bi kansız giriyo akıllarına başka takımlara yönelme zaafiyetine giriyolar olayın hayat memat meselesi olduğunu anlayana kadar eşşekler...şampiyonluk cansuyu olmuş trabzon için, yok zamanı geldi geçti bile...olmalıyız...

Nytre
17.10.2006, 10:55
trabzonspor için şampiyonluk hedeftir.. ama bu hedeften yoksun kalsak bile maçlara gidiyoruz trabzonsporu seviyoruz.. şu anda trabzonsporumuzun çok ihtiyacı var bu şampiyonluğa...

Burçak
17.10.2006, 11:07
Şampiyonluk Kısa vadede bizim için HERŞEY dir. Şimdilerde alınacak bir şampiyonluğun Camiaya neler katabileceğini hepimiz hayal edebiliriz. yeni nesil de daha bi gür gelir.

ÇaGaTaY
17.10.2006, 12:04
Allah zico yu,gerets i başımızdan eksik etmesin... İnşallah bu sene biz şampiyonuz :D

sweetrose
17.10.2006, 12:53
bu bana Cennetin Krallığı filminde bir sahneyi hatırlattı... Selahattin Eyyubi aylarca kuşatmadan sonra Kudüs ü teslim almak üzere kale kumandanı ile konuşuyor. her konuda nalaşıyorlar. tami gidecekken kale konutanı:
- ya bu kudüs unbu kadar önemli olmasının nedeni nedir diye soruyor.
selahattin:
- hiç bir şey deyip gitmeye başlıyor.... bir kaç adım attıktan sonra dönüyor. Ve :
- her şey diyor

işte bizim içinde aşmpiyonluk hiç bir şey değil... her şey.....
Tek bir anektod ne kadar çok şey anlatıyor tek bir kelime kadar... Trabzonsporumuzun şampiyonluğu ruh hastalığımız iyileştirecek ve bazılarını şizofa ve manik-depresife bağlayacaktır..

degok
17.10.2006, 12:55
Bizim takım için artık herşey demek.

Muhammet_61
17.10.2006, 12:56
Biz sezona başladıkmı şampiyonluk parolasıyla çıkarız. Hedefeimiz her zaman bu ligde şampiyonluktur. Şampiyon olamadıkmı kendimizi başarısız sayarız.
Ancak bunlar adaletli dürüst bir platormda.
Türkiye vadisinde haklar gaspedildiği için sahaya çıkıp alnının teriyle mücadele eden, rakibi sadece hakemin insiyatifine muhtaç bırakan bir ekip olduğumuzda da hedefe kısmen ulaşmış sayılırız. Bunlara rağmen bir de hakemleri de yenip şampiyon olursak işte o zaman dünya tarihine geçmiş oluruz. Bize de bu yakışır işte

MEHMETNURİ_61
17.10.2006, 13:11
Selam ArkadaŞlar.Şurda YaŞim 22 Ye GelmİŞ.doĞdum DoĞali Trabzonsporlu OlmuŞuz Ama Bİr TÜrlÜ O CoŞkuyu YaŞayamadim.en Son Takim Ben DoĞmadan 1 Yil Önce Şampİyon OlmuŞ.umarim Bu Özlemİ En Kisa Zamanda Dİndİrİrİz.ama İnancimda Zayiflamaya Devam Edİyor.ama Asla Pes EtmeyeceĞİm.bu Yilda Takimİyİ Gİdİyor Çok ŞÜkÜr.ama Orta Saha Zaafİyetİ Devam Edİyor.Şu Takima Adam Gİbİ Bİr Orta Saha Alamdik Gİttİ.takima Kalİfİyelİ En Azindan 2 Sİ Kalİtelİ 4 Oyuncu Daha Lazimdir.zİya Hocanin Elİne Gereklİ Hamur Verİlİrse Bence Şampİyonluk KaÇinilmaz Olur.takimda İyİ Yolda.ne Dersİnİz ArkadaŞlar Buna İnanci Olmayan Var Mi?
Haydİ Hep Beraber Bu CoŞkuyu YaŞamaya ÇaliŞalim.ha Bu Arada MaÇlara Gelİn Kİ KulÜbÜmÜzÜn Maddİ BÜtÇesİ De Artsin.bİlet Fİyatlarini Mazeret Etmeyelİm.bu KlÜp Öyle 1o Ytl İle Falan Kalkinmaz ArkadaŞlar.umarim Bu Yazdiklarimda MutabiĞizdir.haydİ Hep Beraber ŞampİyonluĞa YÜrÜyelİm.

Murat'
17.10.2006, 13:25
hayatımda daha yaşamadığım bir duygu olduğu için bilemiyecem

oskanonur
17.10.2006, 13:45
Kesinlikle Trabzonspor icin hersey degil sadece yeni bir baslangicdir sampiyonluk.Daha iyi ve daha guzel gunler icin yeni basari ve destanlar icin,herkese hakettigi tepkiyi gosterip hadlerini bildirmek icin baslangictir sampiyonluk.

OLCAY ÇAKIR
17.10.2006, 15:07
Herşeydir...,

Hiçbirşeydir...,

Bilene bilmeyene,anlayana anlamayana.....

macka61
17.10.2006, 15:10
daha göemediğim için demekki şuan her şey

erdal6167
17.10.2006, 18:03
trabzonspor için evet. avrupa kupasından önce lig şampiyonluu gelir. . .

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 18:14
trabzonspor için evet. avrupa kupasından önce lig şampiyonluu gelir. . .

yıllardır söylerim lig şampiyonluğunu uefa ya tercih ederim kesinlikle

empty61
17.10.2006, 18:28
Valla bu vakitten sonra herşey..

tsmaniac
17.10.2006, 19:30
şampiyonsan varsın şampiyon değilsen yoksun bu kadar basit, olmak yada olmamak

Emre B.
17.10.2006, 19:51
Bence şampiyonluk herşey değil.Ama çokşey ifade ediyor.Büyük olmak istiyosan şampiyon olucaksın.

MahmutHSO
17.10.2006, 22:24
Şu stadı yapsınlar ozaman şampiyonluk herşey değil benim için

sweetrose
17.10.2006, 22:33
Şu stadı yapsınlar ozaman şampiyonluk herşey değil benim için
İyi o zaman sabah akşam orada yatar diğer takımların şampiyonlıklarını izlersiniz. Bırakın Allah aşkına... Biraz mantıklı olun.. Önce şampiyonluk ve daha sonra stad...

TSelif
17.10.2006, 22:43
2007 yılının mayıs ayında ...Bizim 40. yılımızda veeeee eziklerin 100. yılında.....Evet ŞAMPİYONLUK O AN İÇİN HERŞEY....HEMDE HERŞEEEEEEEEEEYYYYY

sweetrose
17.10.2006, 22:46
2007 yılının mayıs ayında ...Bizim 40. yılımızda veeeee eziklerin 100. yılında.....Ever ŞAMPİYONLUK O AN İÇİN HERŞEY....HEMDE HERŞEEEEEEEEEEYYYYY eh doğru söze ne gerek başka cümle...;) ;) ;) ;)

kuzey_lee
17.10.2006, 22:47
şampiyonluk tabii ki herşey demek değil..beklediğimiz şey mücadele ve bir duruş gösterilmesi..

lazmanyaq
17.10.2006, 23:02
ewet herşey

washko_61
17.10.2006, 23:16
tok ama
bir olsak
bi 10 sene dah a avuturuk kendimizi

ŞAMPİYON BU YIL MANİSA

Emre B.
17.10.2006, 23:19
şampiyonluk tabii ki herşey demek değil..beklediğimiz şey mücadele ve bir duruş gösterilmesi..

Fatih abi istediğimiz kadar mücadele edelim, duruş gösterelim şampiyon olmadığımız sürece hiçbirşey ifade etmez.

galyanlim
17.10.2006, 23:21
bence şampiyonluk sonuçtur
burda yazılan yapılan herşeyin sonucudur
organizasyonların sonucudur
inanmanın sonucudur
bunu takuma inandırmanın sonucudur
evet şampiyonluk herşey değildir
ama yukarda yazdıklarımın sonucu olmalıdır şampiyonluk

kuzey_lee
17.10.2006, 23:21
Fatih abi istediğimiz kadar mücadele edelim, duruş gösterelim şampiyon olmadığımız sürece hiçbirşey ifade etmez.

eder abisi eder,öyle bir de eder ki..o duruşu sergiledinmi,mücadeleni yaptın mı şampiyonluk zaten kendiliğinden gelir.

borderline
17.10.2006, 23:23
bu sene ınsallah muradımıza erecez..kopekler susacak artık..konusacak biseylerı kalmayacak..

galyanlim
17.10.2006, 23:27
eğer birgün (yani haziranda inşallah) şampiyon olursak
istanbul basını ne yazacak bizim burdaki çoşkumuzu yazabilecekmi?........

Bartuğ13
17.10.2006, 23:28
1, sadece 1 şampiyonluk görsem bana yeter yaw.kısa vadade her şey şampiyonluk bence ne stad,ne avrupa ne kupa tek hedef şampiyonluk olmalı.diğerleri olursa olur.ama kısa vadede şampiyonluk istiyorum.sahada herkesi ezen bir trabzon istiyorum.utanmadan konuşan ezikleri susturan kocaman parlayan bir kupanın trabzona gelmesini istiyorum

hayat61
18.10.2006, 01:21
Şampiyonluk duygusunu tatmak istemekle beraber benim için şampiyonluk her şey değil.Öyle olsaydı hiç şampiyonluk yaşamadığım için(son şampiyonluğumuzu saymıyorum 4 yaşındaydım.) Trabzonspor'u tutmayı bırakırdım.Trabzonspor'umun duruşu,kendine olan inancı,ortaya koyduğu oyun,maçı izlerken takımımla duyacağım gurur benim içn her şey.

Şampiyonluk her şey mi sorusu genel olarak cevaplandırırsam zaman cevabım evet oluyor.Yeni nesli yanlı basının etkisinden koruyabilmek,taraftarı eski ateşli günlerine döndürebilmek,yeni hedefler belirleyip yeni zaferlere koşabilmek için şu an şampiyonluk gerekli.

Emiroğlu
18.10.2006, 01:27
Mehmedin herşeyiydi....:(

EyüpKILIÇ61
18.10.2006, 01:35
evet şampiyonluk herşey doğdum doğalı göremedim artık benim için herşey

coolank
18.10.2006, 01:44
şun an içinde bulundugumuz durum itibarı ile şampiyonluk neredeyse hatta neredeyse değil her şey direk her şey ... hem camia rahatlar hem özgüven yükselir hem takım ciddi bir ivme kazanır ...ben olayın tek şampiyonluk ile sınırlı kalacagını sanmıyorum ciddi finansal destekler olur şampiyonlar ligi için iyi bir takım oluşur ve biz şampiyonlar liginde iyi oluruz biraz iyi bir kura ile ....en önemlisi medya maymunları mecburen bize çok yer ayırmak zorunda kalacak ve yeni taraftarlarmız olacak şampiyonluk görmemiş arkadaşlar daha çok baglanacaklar çok şart çok bu sezon bu işi görmeliyiz ciddi fırsatımız var .. degerlendirmeliyiz

ozturk
18.10.2006, 10:01
evet bence şampiyonluk herşey..

cemka
18.10.2006, 18:26
evet, şu ortamda ve gelinen noktada herşey arkadaşlaaar....
HERŞEEEY...

Enes Berfin
18.10.2006, 19:26
Tabiki Hersey Sampiyonluktur bizimbeklentimiz zaten sampiyon olmak 22 sene ne demek, sampiyonluktan baska amacimiz olmamasi lazim.

Düsünün Sampiyon oluyoruz ve acaba neler olur diye, bazi arkadaslarimiz bunu hayal olarak önlerine getiriyor ama bu sadece bi hayal elbetteki bir gün sampiyon olacagiz, ama bi düsünün sampiyon olursak neler olur neler olmazki adeta kendimizden geceriz günlerce cosariz egleniriz.

Tek hedef sampiyonluktur.

Bu sezon olacak gibi geliyor bana 80%'de olacaz allahin izniylen.

sweetrose
18.10.2006, 23:27
Tabiki Hersey Sampiyonluktur bizimbeklentimiz zaten sampiyon olmak 22 sene ne demek, sampiyonluktan baska amacimiz olmamasi lazim.

Düsünün Sampiyon oluyoruz ve acaba neler olur diye, bazi arkadaslarimiz bunu hayal olarak önlerine getiriyor ama bu sadece bi hayal elbetteki bir gün sampiyon olacagiz, ama bi düsünün sampiyon olursak neler olur neler olmazki adeta kendimizden geceriz günlerce cosariz egleniriz.

Tek hedef sampiyonluktur.

Bu sezon olacak gibi geliyor bana 80%'de olacaz allahin izniylen.
Bu sezon bu takım şampiyon olacak ve 21 yaşımda şampiyonluk görüp mezun olacağım... herşey bu sen değişecek...hayatımda trabzıonumda

BDiler61
19.10.2006, 00:02
herşey değil belki ama çok şey demek şampiyonluk

Enes Berfin
19.10.2006, 00:04
Bu sezon bu takım şampiyon olacak ve 21 yaşımda şampiyonluk görüp mezun olacağım... herşey bu sen değişecek...hayatımda trabzıonumda

Bak gör Sampiyon olacagiz ve hayallaerimizde bölece gerceklesecek mezunda olursun insallah.

Kobalas61
19.10.2006, 00:17
ya arkadaşlar gercekten artık bir sampiyonluk görelim yav
ama görsekte görmesekte
içindeki Trabzon aşkı bitmeyen arkadaşların olduğunu bilmek
gercekten şampiyonluk gibi bir duygu

sweetrose
19.10.2006, 08:06
Bak gör Sampiyon olacagiz ve hayallaerimizde bölece gerceklesecek mezunda olursun insallah.
Şampiyon olalım Kızılay ın göbeğinde hiç oynamadığım horonu delirmiçcesine oynayacağım...

ahmetto
20.10.2006, 18:04
benim içinde şampiyonluk herşey
hele bir olsak doya doya kutlayacağım hiç bir şeyi düşünmüyeceğim başka

Terzioğlu
20.10.2006, 19:05
ben dahaden dogdum dogali bir sampiyonluk görmedim ... insallah artik bu sene görürüz

t-sat
20.10.2006, 23:03
Senin okul uzar dostum bu gidişle:)

Bartuğ13
20.10.2006, 23:16
bizim uğur yazmış,belki buraya da yazmıştır:
BANA TRABZONU ŞAMPİYON GÖSTERİN SONRA DA ÖL DİYİN;ÖLMEYENİ neyse orayı karıştırmayayım

İslam Sezer
20.10.2006, 23:43
her yenilgiden sonra ihtiyacen bu başlık ortaya çıkıyor,bir nevi psikolojik yardım görevi görüyor..

Kasım Hilal
21.10.2006, 01:08
Şu gün için düşününce yakın zamanda bir şampiyonluk kazanılana kadar bence şampiyonluk herşey...
Kıpırdanmak ve kendimize gelmemiz için bizim en çok ihtiyacımız olan şey lig şampiyonluğu..
En azından bir tane!

erdal6167
22.10.2006, 17:14
ya aslında he de biz alıştık. yensede yenilsede kahrolsakta yine trabzonsporlu olucaz ve bu kadar sıkıntı cekmemize rağmen yine evlatlarımıza bordo mavi renkleri aşılayacağız. YALAN MI????

Enes Berfin
22.10.2006, 17:24
Dogru abe dogru, ama sampiyon olursak en azindan sirkelenecegiz kendimize gelecegiz avrupada basarilar edebilecegiz, Haklimiyim?

Muhammet Ali Senocak
23.10.2006, 20:25
ben coqu arkadaşım gibi şampiyonLuk görmedim ben bu takımı şampiyonLuqu icin sevmiş oLsaydım görmediqim icin şampiyonLukLarını sevmezdim.... şampiyonLuk bana göre her şey deiL.... bana göre asıL önemLi oLan sahada eziLmeyen bir takım görmek onuruyLa mücadeLe eden bir takım görmek....
şampiyonLuqa geLince onuda görecek bu yürek bu kadar bekLedik bu sene de oLmazsa (inş. oLacak) 1 sene daha bekLeriz oLmadı 1 sene daha yinemi oLmadaı oLana kadar bekLeriz....

şunuda merak ediyorum acaba şampiyon oLdqumuz zaman ben ne yapacaqım bazıLarınız trabzona gideceqim diyor bazıLarınız sabahLara kadar horon etceqim diyor.... ben ne yapacaqımı biLmiyorum ama biLdiqim bir şey var oda trabzonspor formamı giyeceqim ve sokaqa cıkıp baqıracaqım ŞAMPİYON TRABZONSPOR diye....

zafercalikoglu
23.10.2006, 22:13
efsaneyi şampiyomluklarla yarattık,onunla devam etttirdik,
kesinlikle herşey fazla söze gerek yok ,

turkercan
23.10.2006, 22:21
önce şeref, sonra şampiyonluk..

Enes Berfin
23.10.2006, 22:29
blume61 demiski:
şunuda merak ediyorum acaba şampiyon oLdqumuz zaman ben ne yapacaqım bazıLarınız trabzona gideceqim diyor bazıLarınız sabahLara kadar horon etceqim diyor.... ben ne yapacaqımı biLmiyorum ama biLdiqim bir şey var oda trabzonspor formamı giyeceqim ve sokaqa cıkıp baqıracaqım ŞAMPİYON TRABZONSPOR diye....[/quote]

Helalll sözün özü budur iste fazlada söze gerek yok.

Selman
24.10.2006, 00:09
Mehmedin herşeyiydi....:(

Aramıza yeni Mehmed'lerin katılması için Şampiyonluk şart.Herşey değil belki ama bunu görmek bu taraftarın hakkı.Mehmed'de yattığı yerden görsün, çok şey mi istiyoruz?:(

AKSOY_61
25.10.2006, 12:19
şu an için herşey

gurbetci61
25.10.2006, 18:32
Sampiyon olmamiz keyif veren oyunumuzun örnek gösterilicek sportmenligimizin ve centilmenligimizin ürünü olucak. Yakin ,arkadaslar o günler hic uzak degil bende hayatim boyunca hic sampiyonlugumuzu tadamadim ama inanalim güvenelim

Mehmet Aksu
05.01.2007, 21:16
bu yönetimle çok zor

taraftar61a
05.01.2007, 22:00
neyi war yönetimin . adamlar sampiyonluk herseymi dio sen yönetimle zor diosn

yağız61
05.01.2007, 23:45
bence şu an için herşey.birilerine futbolun sadece tek bir şehirle sınırlandırılamayacağını, kendi ayakları üstünde durabilen tek başına da kalsa bir gücün olduğunu haykırmak ve köşe başlarını tutmuş bazı at gözlüğü takmış zihniyete bunu göstermek için herşeydir benim için şampiyonluk.O GÜNÜ GÖREBİLİRSEM DOYA DOYA AĞLAMAK İSTİYORUM.HAYKIRMAK İSTİYORUM TÜRKİYEDE YER YERİNDEN OYNADIĞINI GÖRMEK İSTİYORUM.

Oğuuz
05.01.2007, 23:47
şampiyonluk her şey olmadığı için TRABZONSPORLUYUM ...

Vkgz
05.01.2007, 23:50
herşey değil ama çokşey. beş on senede bi olmak lazım en azından

BDiler61
05.01.2007, 23:52
herşey değil ama çokşey. beş on senede bi olmak lazım en azından

bencede her şey olmasada önemli

ts_fan
06.01.2007, 01:04
Olmasakta olur, bana kalsa böylesi daha güzel, kavuşmayalım ona, ulaşılamaz olsun bizim için, sanki şampiyon olursak bu bize iyi gelmeyecek diye düşünüyorum, bildiğim bir şey var ki ulaşamadıkça ona daha çok seviyoruz, daha candan bağlanıyoruz.Bu sevda bizi biz (Trabzonspor'lu) yapan değerlere sıkı sıkıya bağlı olmaktan geçiyor.Birde adil bir şekilde şampiyon olamayacaksak zaten şampiyon olmayalım, hiç şampiyon olmasakta ben yine bu taraftayım.Çünkü ben Trabzonspor'u kriteri başarılı olacak diye sevmedim.Kriter o olsaydı, her ne şekilde olursa olsun bir şekilde şampiyon olup bunu başaran takımlar var, onların taraftarı olurdum.

mehmets29
06.01.2007, 01:05
HerŞey............

keles76
06.01.2007, 02:02
ne yazıkki evet şampiyonluk herşey çok ahlaksızca kaçabilir ama kötü oynuyarak defans yaparak şampiyon olalım ama olalım ben takıma bu sezon başında bakınca bu sene oldu dedim hatta uefa hayali kuruyordum nede olsa takıma marce musampa katııldı herkes iyileşti ama sonuç ortada takımın şampiyon olması benim için çok önemli şeytanın bacağını İnşallah seneye şeytanın bacağını kırarız

nesta61
06.01.2007, 04:46
sampiyonluk bir 20 yil daha yok . biz hic bir hocaya tahamull edemiyoruz

OZAMAN BIZ NEDEN ZIYA YI YOLLADIK HEMDE ADAM GIBI ADAM IKEN.

Mustafa Mahmutoğlu
06.01.2007, 08:46
ne beş on senesi????en az 3 senede birlik perfonması yakalamamız lazım....

Mehmet
06.01.2007, 09:57
Arada bir Şampiyon olamayan ve ligde herzaman Şampiyonlukta iddialı olamayan bir takım benim için hiç bir anlam ifade etmez..

Burçak
06.01.2007, 10:31
Olmasakta olur, bana kalsa böylesi daha güzel, kavuşmayalım ona, ulaşılamaz olsun bizim için, sanki şampiyon olursak bu bize iyi gelmeyecek diye düşünüyorum, bildiğim bir şey var ki ulaşamadıkça ona daha çok seviyoruz, daha candan bağlanıyoruz.Bu sevda bizi biz (Trabzonspor'lu) yapan değerlere sıkı sıkıya bağlı olmaktan geçiyor.Birde adil bir şekilde şampiyon olamayacaksak zaten şampiyon olmayalım, hiç şampiyon olmasakta ben yine bu taraftayım.Çünkü ben Trabzonspor'u kriteri başarılı olacak diye sevmedim.Kriter o olsaydı, her ne şekilde olursa olsun bir şekilde şampiyon olup bunu başaran takımlar var, onların taraftarı olurdum.
ayrı konu. ama gelecekte tribünlerinin renkli ve anadolunun her tarafında yine taraftarın olması için Şampiyon olmak kaçınılmazdır. Şampiyon olmaya mecburuz. Ama bugün ama yarın. tek bildiğim Buna Mecburuz.

Mehmet
06.01.2007, 10:38

ayrı konu. ama gelecekte tribünlerinin renkli ve anadolunun her tarafında yine taraftarın olması için Şampiyon olmak kaçınılmazdır. Şampiyon olmaya mecburuz. Ama bugün ama yarın. tek bildiğim Buna Mecburuz.

Dediklerinize katılmıyorum cici kardeşler.
Şayet böyle olursa yakın bir gelecekte Trabzonspor taraftarı kalmaz
Yurt çapında kastim.

Burçak
06.01.2007, 10:42
şimdi anadoludan gençlerin Trabzonsporu tuttuğunumu düşünüyosun Mehmet abi. peşpeşe alınan Şampiyonluklar istanbula kafa tutmamız şimdiki taraftar potansiyelini ortaya çıkarmıştı. ama son 20 yıldır elde edilemeyen Şampiyonluk bize neler kaybettirdi . bunu hepimiz biliyoruz. bu Şampiyonluk kupasını alamadığımız 20 yıla 3 4 şampiyonluk daha sığdırsaydık taraftar olarak Anadoluda çok daha iyi olabilirdik. demek istediğim boşa geçen her sezon Anadoluda yeni neslin Trabzonsporlu olamaması demek.

Cafer KILIÇSOY
06.01.2007, 11:43
Trabzonspor için herşeydir evet. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan saltanatları yıkmış olmasıdır. Sen 22 senedir şampiyon olma sonra ''niye az taraftarımız var'' de. Şimdi yeni doğan bebeklere nasıl Trabzonspor sevgisini aşılayacağız.

Anlayacağınız gönüllerin şampiyonu olmak bize bişey kazandırmıyor artık.

@Forever61
demek istediğim boşa geçen her sezon Anadoluda yeni neslin Trabzonsporlu olamaması demek.
Teşekkürler Burçak

bordo_mavi_
06.01.2007, 12:30
Hiç kimse burada şampiyonluğun pek fazla önemli olmadığını iddia etmesin. Şampiyonluk o kadar önemli ki şampiyon olamadığımız için trabzonda yetişen yeni kuşaklar hep istanbul takımlarını tutma eğilimi gösteriyorlar. Biz hala lay lay lom gidiyoruz....

tiredman
06.01.2007, 12:43
şampiyonluk herşeymi diye bir topic açılmışsa bu trabzonspor taraftarının havlu atması demektir.bence bu konuyu hemen kapatalım.tabiki herşey.eğer trabzonspor şampiyonluk yaşamış olmasaydı diğer anadolu takımlarından ne farkı kalacaktı.belki herşey değil ama en önemli şey.olmazsa olmazdır.ve tek hedeftir

A.Alper
06.01.2007, 12:47
biz bu takımı şampiyon olsun diye tutmadık!!!eğer öyle olsaydı şüphesiz kendimize başka eğlenceler bulurduk!

1000 sene de şampiyon olmasa ben bu takımı tutarım!!

bordo_mavi_
06.01.2007, 12:51
biz bu takımı şampiyon olsun diye tutmadık!!!eğer öyle olsaydı şüphesiz kendimize başka eğlenceler bulurduk!

1000 sene de şampiyon olmasa ben bu takımı tutarım!!

Sen tutarsın ben tutarım bütün yeğenlerim gs ve fb taraftarı oldu. Şampiyon olmazsak böyle olur. Bunlar trabzonun göbeğinde oluyor...:tsbayrak:

Ali Özcan
06.01.2007, 12:53
şampiyonluk her şey değil ama herşey in önünü açar...

A.Alper
06.01.2007, 12:56
Sen tutarsın ben tutarım bütün yeğenlerim gs ve fb taraftarı oldu. Şampiyon olmazsak böyle olur. Bunlar trabzonun göbeğinde oluyor...:tsbayrak:

onların sorunu ya sev ya terket diyolar ya ondan kalan sağlarla biz tribünleri doldururuz ayrıca öyle sportif başarıya bağlı taraftarlık varsın olmasın

Egemen Yılmaz
06.01.2007, 12:57
bizim için her şey.. istanbul takımları için çok önemli değil ama bizim için çok önemli bence

Burçak
06.01.2007, 13:30
onların sorunu ya sev ya terket diyolar ya ondan kalan sağlarla biz tribünleri doldururuz ayrıca öyle sportif başarıya bağlı taraftarlık varsın olmasın
gerçekçi olalım. bunu sen ben deriz. git anlat bakalım 10 yaşındaki çocuğa kaçı sana ne diyecek. iş ciddi. biran önce şampiyonluk şart.

Şuayip Aydın
06.01.2007, 13:45
gerçekçi olalım. bunu sen ben deriz. git anlat bakalım 10 yaşındaki çocuğa kaçı sana ne diyecek. iş ciddi. biran önce şampiyonluk şart.
aynen katılıyom abi kime sorarsam ts bitmiş artık bizans donemi diyo nerdeyse 15 yıldan sampiyon olmamıyoz bu yuzden surekli taraftar kaybediyoz

Kobalas61
06.01.2007, 14:09
kesinlikle bir şampiyonluk sart
artık ist in önünde başkaldıran bir takım olma özelliğimizi kaybediyoruz
Trabzon'umuzun varolmasını anlamlı kılan en temel özelliklerden biridir bu
eğer ki bu özelliğimizi kaybedersek Trabzon'lu olmayanların Trabzon'u tutmasını bekleyemeyiz.bizim farkımız kimsenin engeleyemeyeceği kadar büyük olan bir gücüengelleyebilmemizden gelir
bana göre bundan gayrısı faso fiso dur

Mert M.
06.01.2007, 14:48
TRABZONSPOR için şampiyonluk herşeydir

Murat61
06.01.2007, 15:33
evet hersey hele bide o sene 2 fener macınıda almıssak hersey tamam demektir artık bende bi sampiyonluk gormek istiyorum ama demekle olmuyo goruyoruz takımın halini

bordo_mavi_
06.01.2007, 18:47

Kıymetli arkadaşım bu düşüncelerinle 150 kişiye oynar bizim takımımız avni akerde. Zaten seyircimiz sinemaya gider gibi maça gidiyor senelerden beri. Sana en basit örnek vereyim dayımın büyük oğlu Trabzonsporlu ve her maçına gider. Kendisinden 4 yaş küçük kardeşi galatasaraylı bu çelişkinin sebebi ne olabilir...:tsbayrak:

Bülent Şirin
06.01.2007, 23:19
Evvelce okumamış olanlar önce şu yazıyı dikkatli bir şekilde okusun bir zahmet.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=662 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=662)

Şampiyonluktan uzak geçen yılların bize taraftar sayısı anlamında kan kaybına malolduğunu kabul edelim. Öte yandan, başta Cenk olmak üzere bazı arkadaşlar tarafından dile getirilen "Trabzonspor o şampiyonlukları almasaydı şimdi hangimiz Trabzonsporlu olurduk? Trabzonspor'un o zaman sıradan bir Anadolu takımından ne farkı kalırdı?" önermesi de yanlış değildir.

Değildir de, bu Türkiye'nin çarpık gerçeklerinin birinden başka nedir? Trabzonspor o yıllarda sahaya çıkmış, kazanmış, şampiyon olmuş, "seyirci" de tribüne gidip alkışlamıştır. Hepsi o kadar. O başarı tablosunda taraftar görünmemektedir. Başarıda taraftarın katkısı ne kadardır? Son şampiyonluğa, hâttâ ondan epey bir süre sonraya kadar taraftarlık bilinci ne düzeydedir? Takım oynamakta, kazanmakta, şampiyon olmaktadır. Başka türlü de olacak gibi değildir, çünkü birkaç demirbaş oyuncu hariç kadroda gelen giden belli olmamasına rağmen yine de şampiyonlukların arkası kesilmemektedir. Bu hep böyle sürüp gidecektir(!) Trabzonspor'u neden, nasıl, ne şekilde sevdiğimiz, tuttuğumuz önemli değildir. Trabzonspor gökten zembille mi düşmüştür, nereden gelip nereye gitmektedir, zerre kadar önemi yoktur. Su gelmekte, değirmen dönmektedir. Gerisi laf-ı güzaftır.

Şimdi zamanda yolculuk mümkün olsa da 70'li yılların ikinci yarısında bir yerlere gidilebilse ve iyi bir Trabzonsporluya "Bak renkdaşım, kulübe üye ol, sahip çık. İleride çok kötü günler gelecek, şimdiden önlem alınmaya başlanmalı..." dense, deli muamelesi görürdük herhalde.
Trabzonspor'un o zamanlarda şekillenen taraftar yapısı, sağlıklı bir yapı değildir. Adına taraftarlık demek bile ne kadar doğrudur tartışılır.
Şimdi şampiyonluk görmeden bir kuşak yetişti. Bu dünyada çeyrek asrı dolduran Trabzonsporlu şampiyonluk nedir bilmiyor. Sayısı nisbeten azalıyor olabilir. Peki ya özgül ağırlığı? Taraftarlık bilinci? Bu konuda o muhteşem yıllardan ve dahi takip eden dönemlerden çok daha ileri olduğumuzu düşünüyorum.

Şampiyonluk gerekli midir? Elbette. Bütün şampiyonlukları çıplak gözle gördüm, yaşadım ama şimdi bir başkası gelse sevinçten ne yapacağımı şaşırırım.

Gelecek bir şampiyonluğun taraftarlığı yatay anlamda geliştirecek ve genişletecek olduğu bir gerçektir. Fakat asıl lazım olan şey acaba tam da bu mudur? Şampiyonlukla gelecek kombine bilet ve lisanslı ürün satışlarının, kulüp üyeliklerinin bir sonraki sezon gelecek başarısızlıkta eski seviyesine (belki de daha aşağıya) gerilemeyeceğinden emin miyiz?

Hadi bunları geçelim ama daha bizi bekleyen daha büyük bir tehlike var bence. Şampiyonluğu bu kadar "olmazsa olmaz" haline getirirsek, günün birinde "Artık olalım da nasıl olursak olalım" noktasına gelmeyelim sakın? Günün birinde bileğimizin hakkıyla, alnımızın teriyle şampiyon olabilir ya da olamayabiliriz. Ancak sözünü ettiğimiz çamur öyle yapışkan bir özelliğe sahip ki, kırk kalıp sabunla yıkansak bile çıkmaz.

agahozlu
06.01.2007, 23:33
geçen sene ki şike olayını(italya) saymasak inter en son 88/89 da şampiyon oldu yani 17 yıl.Trabzonspor a elbet şampiyonluk gerekir gerkiyor,bir kuşak hiç şampiyonluk görmedi onun özlemiyle yaşıyor,çogunluğu takımına sımsıkı bağlanıyor ondan vazgeçmiyor fakat bir gerçekte var ki küçük çocuklar özellikle Trabzon dışından veya ailesi Trabzonsporlu olmayan çocuklar Trabzonsporu tutmuyor.bunun için başarı şart.mutlaka Şampiyonluk gerekiyor,herkes gibi bende bu takımı şampiyon görmek isterim,ama sonuç olarak bu takım bir daha şampiyon olamasada bu takım tarihiyle her zaman diğer takımlardan ayrı yerdedir.

bordo_mavi_
07.01.2007, 05:13
Bizler trabzonsporluyuz şampiyon olsakta küme düşsekde sevgimizin boyutu asla değişmez ama problem yeni nesillerde....

kartal25
07.01.2007, 10:53
şampiyonluk herşey....

Ertan 51
07.01.2007, 18:46
şampiyonluk herşeydir tabi fakat temiz dürüst bir şampiyonluk olursa tarihimizde olduğu gibi.söke söke bağırttıra bağırttıra alacağımız bir şampiyonluk üzerimizden çok büyük bi baskıyı kaldırır eski başarılarla avunma sendromuda tarih olur. başarı başarıyı getirir Trabzonspor Türk futbolunun da önünü açar diye düşünüyorum.

sancakbeyi_61
07.01.2007, 19:20
şampiyon olsak cok harıka olur tabii..ama adam gibi hakkımızla..taraftar konusuna gelınce evet dısardakı taraftarımız azalıyor ama trabzonda hemen hemen firesiz devam edıyoruz bazı özenti budalalar hariç..ben bayramda trabzondaydım herşeye ragmen bordomavi bereler kaskollar doluydu etraf..gercekten cok duygulandım.özellikle ilçelerde daha cok bu baglılık sehır merkezı bıraz daha az gibi..bizim yapmamız gerekn yeni nesıllere bişeyler asılamaz artık afişlermı asarız bişeler yapalım..ah bi de şampiyon olsak:)

Hüseyin Çümen
07.01.2007, 19:30
şampiyonluk çokönemli uefa kupasından şampiyonlar liginden dahi daha önemli ama trabzona olan sevgimizin şampiyonluklar la alakası yok

Ali Özcan
07.01.2007, 22:36
Evvelce okumamış olanlar önce şu yazıyı dikkatli bir şekilde okusun bir zahmet.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=662 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=662)

Şampiyonluktan uzak geçen yılların bize taraftar sayısı anlamında kan kaybına malolduğunu kabul edelim. Öte yandan, başta Cenk olmak üzere bazı arkadaşlar tarafından dile getirilen "Trabzonspor o şampiyonlukları almasaydı şimdi hangimiz Trabzonsporlu olurduk? Trabzonspor'un o zaman sıradan bir Anadolu takımından ne farkı kalırdı?" önermesi de yanlış değildir.

Değildir de, bu Türkiye'nin çarpık gerçeklerinin birinden başka nedir? Trabzonspor o yıllarda sahaya çıkmış, kazanmış, şampiyon olmuş, "seyirci" de tribüne gidip alkışlamıştır. Hepsi o kadar. O başarı tablosunda taraftar görünmemektedir. Başarıda taraftarın katkısı ne kadardır? Son şampiyonluğa, hâttâ ondan epey bir süre sonraya kadar taraftarlık bilinci ne düzeydedir? Takım oynamakta, kazanmakta, şampiyon olmaktadır. Başka türlü de olacak gibi değildir, çünkü birkaç demirbaş oyuncu hariç kadroda gelen giden belli olmamasına rağmen yine de şampiyonlukların arkası kesilmemektedir. Bu hep böyle sürüp gidecektir(!) Trabzonspor'u neden, nasıl, ne şekilde sevdiğimiz, tuttuğumuz önemli değildir. Trabzonspor gökten zembille mi düşmüştür, nereden gelip nereye gitmektedir, zerre kadar önemi yoktur. Su gelmekte, değirmen dönmektedir. Gerisi laf-ı güzaftır.

Şimdi zamanda yolculuk mümkün olsa da 70'li yılların ikinci yarısında bir yerlere gidilebilse ve iyi bir Trabzonsporluya "Bak renkdaşım, kulübe üye ol, sahip çık. İleride çok kötü günler gelecek, şimdiden önlem alınmaya başlanmalı..." dense, deli muamelesi görürdük herhalde.
Trabzonspor'un o zamanlarda şekillenen taraftar yapısı, sağlıklı bir yapı değildir. Adına taraftarlık demek bile ne kadar doğrudur tartışılır.
Şimdi şampiyonluk görmeden bir kuşak yetişti. Bu dünyada çeyrek asrı dolduran Trabzonsporlu şampiyonluk nedir bilmiyor. Sayısı nisbeten azalıyor olabilir. Peki ya özgül ağırlığı? Taraftarlık bilinci? Bu konuda o muhteşem yıllardan ve dahi takip eden dönemlerden çok daha ileri olduğumuzu düşünüyorum.

Şampiyonluk gerekli midir? Elbette. Bütün şampiyonlukları çıplak gözle gördüm, yaşadım ama şimdi bir başkası gelse sevinçten ne yapacağımı şaşırırım.

Gelecek bir şampiyonluğun taraftarlığı yatay anlamda geliştirecek ve genişletecek olduğu bir gerçektir. Fakat asıl lazım olan şey acaba tam da bu mudur? Şampiyonlukla gelecek kombine bilet ve lisanslı ürün satışlarının, kulüp üyeliklerinin bir sonraki sezon gelecek başarısızlıkta eski seviyesine (belki de daha aşağıya) gerilemeyeceğinden emin miyiz?

Hadi bunları geçelim ama daha bizi bekleyen daha büyük bir tehlike var bence. Şampiyonluğu bu kadar "olmazsa olmaz" haline getirirsek, günün birinde "Artık olalım da nasıl olursak olalım" noktasına gelmeyelim sakın? Günün birinde bileğimizin hakkıyla, alnımızın teriyle şampiyon olabilir ya da olamayabiliriz. Ancak sözünü ettiğimiz çamur öyle yapışkan bir özelliğe sahip ki, kırk kalıp sabunla yıkansak bile çıkmaz.

bu yazı alkışlanır...:alkış: :alkış:

ama yine de şampiyonluk gelmeli...:o :o :o

AKSOY_61
07.01.2007, 22:51
ahh bi şampiyon olabilsek
yorumcularıın artık anadoludan bi şampiyon çıkmaz lafıza uyuz oluyorum
bi şampiyon olsak öyle utanır öyle mort olurlarki offf tadından yenmez valla :D

Ali Özcan
07.01.2007, 23:07
ahh bi şampiyon olabilsek
yorumcularıın artık anadoludan bi şampiyon çıkmaz lafıza uyuz oluyorum
bi şampiyon olsak öyle utanır öyle mort olurlarki offf tadından yenmez valla :D

zamanında nasıl olduysak yine olucaz...kimsenin şüphesi olmasın...biz olamazsak da Anadolu dan bizden başka şampiyon çıkmaz...