PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun

Çağatay_
24.11.2014, 17:12
http://www.yenidenergenekon.com/wp-content/uploads/2008/05/image0017.jpg

Öğrencilerine en küçük bir bilgiyi aktarabilmek için çabalayan, yeri gelince onların her türlü sorunu ile ilgilenen, ülkemizin geleceği için aydınlık ve öğrenmeye açık nesiller yetiştirmeye çalışan, bir çoğu binlerce öğrenci için bilimsel bilgiye açılan belki tek kapı olan, çoğu zaman bu amaç uğruna cebinden de harcama yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

Ülke için iyi şeyler yapan bir insanın yetişmesinde onlarca öğretmenin emeği ve imzasının olduğunu hiçbir zaman unutmamalı, öğretmenlere gereken değeri vermeli, onları el üstünde tutmalıyız. Eğer ülke ve millet olarak dünyada daha iyi bir konuma gelmek istiyorsak, bu ancak çağdaş ve bilimsel eğitim ile olacaktır. Bunu da sağlayacak olanlar öğretmenlerimizdir. Üzerimde emeği olan ilkokuldan üniversitesine tüm öğretmen ve akademisyenlere teşekkürü borç bilirim.

"Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır" Mustafa Kemal Atatürk

http://www.hakkariposta.com/images/news/1.20101124122221..jpghttp://www.kamuajans.com/images/haber/fedakar_ogretmenler_ogrencilerini_okula_goturmek_i cin_nobet_tutuyor_h25688.jpg

kopeli
24.11.2014, 17:15
Bizim nesil cok dayak yedi, umarım yeni nesilde durum farklıdır.

Öznur61
24.11.2014, 17:19
Bugün ilk defa öğretmen adayı ( stajer) olarak, öğretmenler günüm diğer öğretmenler tarafından kutlandı.
Cidden bu şekilde bile insan o kadar gurur duyuyor ki, inşAllah Allah tam anlamıyla öğretmen olmamı nasip eder ve başım dik bir şekilde mesleğimi yapabilirim.

Ayreten Baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm emekçi öğretmen ve öğretmen adaylarının bu güzel, anlamlı gününü kutlarım..

Öznur61
24.11.2014, 17:20
Bizim nesil cok dayak yedi, umarım yeni nesilde durum farklıdır.

Bizim nesil bırakın dayak yemeyi o kadar yolunu şaşırdı ki, öğrenciler öğretmenleri dövmeye kalkıyor.

selcuk
24.11.2014, 17:26
ögretmenlerimizin günü kutlu olsun

Furkan Özdem
24.11.2014, 17:43
Bir öğretmen adayı olarak tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım :)

kopeli
24.11.2014, 17:48
Bizim nesil bırakın dayak yemeyi o kadar yolunu şaşırdı ki, öğrenciler öğretmenleri dövmeye kalkıyor.

Nesil giddikce asileşiyor tabi. Tv-İnternet falan bozdu bu nesli. Tabi is gene de ailede bitiyor, aile asi cocugunun arkasında durmamalı, hatasını kabul etmeli ve cezayı kesmeli. Genelde aileler cocuklarının hatalarını kabullenmez. Birde hocaların gercekten haksız oldugu, ögrenciyi ezdiği durumlar var, her sucuda ögrenciye atmamak gerekiyor.

Hocalar genelde olaya düz mantıktan bakıyor, tembelsen kötü insansın, calıskansan iyi insan..

Neslin gittikce kötülestigi bir gercek ama eğitimsiz hoca sayısıda cok fazla.

Sibel
24.11.2014, 17:51
Mesleğinin hakkını veren tüm vefakâr öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.
...
...

Adem Akyüz'
24.11.2014, 17:56
Bütün öğretmenlerimizin ve benim gibi öğretmen adaylarının, öğretmenler Günü kutlu olsun..

Bosingwa reisin öğretmeninin de öğretmenler Günü kutlu olsun :D

Yaşar
24.11.2014, 20:04
2003 yılında Ağrı ilinin bir dağ köyüne öğretmen olarak atandığımda yaşadığım heyecani dün gibi hatırlarım. O zaman İşimizin sadece eğitim- öğretim olduğunu sanarak heyecanla atandığım köye gittiğimde gördüğüm manzara beni şok etmişti. Çatısı olmayanlar okul ve yarısı yıkılmış bir lojman. Dort bir yani dag ile çevrili bir köyde eline aldım keseri ve civiyi. Başladım okulun çatısını yapmaya. Çevreden taşları topladım, üst üste koydum ve lojmanı yıkılmış kısımlarını da tamir ettim. Ilk defa soba yaktim hem de tezekle. Ilk defa o kadar kar gördüm hayatımda, 1. Sinif öğrencilerini sırtıma alıp okulun içine soktuğum zamanlar da oldu. Kışın ortasında yerde 2 metre kar varken giden elektriğin 1 ay sonra geldiğini, geceler boyunca sadece yanan sobanın odanın tavanina vuran ışığının aydinlattigi lojman odasında , tavandaki ışığı izlediğim ve " ne işim var benim burada" diye kendimi sorguladigim zamanlar da oldu. En yakın karakolun 50 km uzakta olduğu fakat 5-6 km yukarıda terörist magaralarinin bulunduğu yerde geceleri kafamı yastığa koydugumda " kapıyı caldiklarinda ne yapacağım " düşündüğüm zamanlar da oldu. Bayragin dalgalandigi her yerde çalışırım ilkesiyle başladığım öğretmenlik hayatımın daha 4.ayı dolmadan " hay buraya bayrak dikenin" deyip defalarca istifa dilekçesi yazdığım ve defalarca da vazgectigim günlerim de oldu. Müfettişin teftişe gelip sinifimda eksiklik bulamayınca dışarı çıktığı ve okulun çatısına bakıp ucu kalkan saçı bana gösterip " bunu niye yapmiyorsun hoca?" Dediği zaman hangi mesleği yaptığımı sorguladigim zamanlar da oldu. Alt koyle kan davasi oldugu icin o koyden gecerken icinde bulundugum taksinin silahlı kişiler tarafından durduruldugu ve " hocaymis ya, bak hoca arabana kimseyi alma; karismayiz" dedikleri zaman yaşadığım korkuyu hatırlıyorum. Yukaridaki sebeplerden ömürü Defalarca bırakmayı düşündüğüm bu güzel mesleğin 12. Yılına girdim. Öncelikle ülkenin doğusunda çok zor şartlar altında çalışan öğretmenlerimin, sonra da diğer öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Ogretmenligin sanıldığı gibi kolay olmayan bir meslek olduğunu anlatabilmek için yukarıdaki anılarımı anlatmak istedim. Telefondan yazdığım için kusurlarım varsa affola.

Sibel
24.11.2014, 20:57
Yaşar abi iyi ki yazdın.
Hocam diyeyim artık, elinizden öpüyorum.
Kendim yaşamış gibi hissettim. Ufak da ağladım.
Teşekkürler.
Çok teşekkürler...

Esmoface
24.11.2014, 21:24
2003 yılında Ağrı ilinin bir dağ köyüne öğretmen olarak atandığımda yaşadığım heyecani dün gibi hatırlarım. O zaman İşimizin sadece eğitim- öğretim olduğunu sanarak heyecanla atandığım köye gittiğimde gördüğüm manzara beni şok etmişti. Çatısı olmayanlar okul ve yarısı yıkılmış bir lojman. Dort bir yani dag ile çevrili bir köyde eline aldım keseri ve civiyi. Başladım okulun çatısını yapmaya. Çevreden taşları topladım, üst üste koydum ve lojmanı yıkılmış kısımlarını da tamir ettim. Ilk defa soba yaktim hem de tezekle. Ilk defa o kadar kar gördüm hayatımda, 1. Sinif öğrencilerini sırtıma alıp okulun içine soktuğum zamanlar da oldu. Kışın ortasında yerde 2 metre kar varken giden elektriğin 1 ay sonra geldiğini, geceler boyunca sadece yanan sobanın odanın tavanina vuran ışığının aydinlattigi lojman odasında , tavandaki ışığı izlediğim ve " ne işim var benim burada" diye kendimi sorguladigim zamanlar da oldu. En yakın karakolun 50 km uzakta olduğu fakat 5-6 km yukarıda terörist magaralarinin bulunduğu yerde geceleri kafamı yastığa koydugumda " kapıyı caldiklarinda ne yapacağım " düşündüğüm zamanlar da oldu. Bayragin dalgalandigi her yerde çalışırım ilkesiyle başladığım öğretmenlik hayatımın daha 4.ayı dolmadan " hay buraya bayrak dikenin" deyip defalarca istifa dilekçesi yazdığım ve defalarca da vazgectigim günlerim de oldu. Müfettişin teftişe gelip sinifimda eksiklik bulamayınca dışarı çıktığı ve okulun çatısına bakıp ucu kalkan saçı bana gösterip " bunu niye yapmiyorsun hoca?" Dediği zaman hangi mesleği yaptığımı sorguladigim zamanlar da oldu. Alt koyle kan davasi oldugu icin o koyden gecerken icinde bulundugum taksinin silahlı kişiler tarafından durduruldugu ve " hocaymis ya, bak hoca arabana kimseyi alma; karismayiz" dedikleri zaman yaşadığım korkuyu hatırlıyorum. Yukaridaki sebeplerden ömürü Defalarca bırakmayı düşündüğüm bu güzel mesleğin 12. Yılına girdim. Öncelikle ülkenin doğusunda çok zor şartlar altında çalışan öğretmenlerimin, sonra da diğer öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Ogretmenligin sanıldığı gibi kolay olmayan bir meslek olduğunu anlatabilmek için yukarıdaki anılarımı anlatmak istedim. Telefondan yazdığım için kusurlarım varsa affola.

Nezdinizde tüm öğretmenlerin ve Başöğretmenin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Biz de öğrencileriniz olarak araştırma yaparken, makale yazmaya ve memlekete faydalı olmaya çalışırken fiziken değilse de türlü engellerle karşı karşıyayız.

Saygılar, sevgiler hocam.

AdemS
24.11.2014, 22:42
Başta bu forumda da üyeliği olan ve benim öğrenim hayatımda her zaman ayrı bir yeri bulunan "no name" Hoca'm ile birlikte bu forumdaki öğretmen ve öğretmen adayları olmak üzere bütün öğretmenlerimizin günü kutlu ve mutlu olsun inşAllah.

LG-P880 cihazımdan gönderildi

Yaşar
24.11.2014, 23:03
Yaşar abi iyi ki yazdın.
Hocam diyeyim artık, elinizden öpüyorum.
Kendim yaşamış gibi hissettim. Ufak da ağladım.
Teşekkürler.
Çok teşekkürler...
Estağfurullah Sibel, cok tesekkur ederim.

Nezdinizde tüm öğretmenlerin ve Başöğretmenin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Biz de öğrencileriniz olarak araştırma yaparken, makale yazmaya ve memlekete faydalı olmaya çalışırken fiziken değilse de türlü engellerle karşı karşıyayız.

Saygılar, sevgiler hocam.
Güzel temennileriniz için çok teşekkür ediyorum. Allah o zor şartlarda çalışan herkese yar ve yardımcı olsun.

Trabzonsporking
24.11.2014, 23:04
Şenol hocam öğretmenler günün kutlu olsun

aktan61
25.11.2014, 21:34
günümüzü kutlayan tüm bordo mavililere samsundan selamlar sevgiler

laudrup61
25.11.2014, 21:41
.....

Fatih Öztürk
25.11.2014, 22:25
Sen bir ana,sen bir baba,hersey oldun artik bana....
Diye devam eden ve ailelerimizin tereddüt etmeden bizleri teslim ettiği kutsal mesleğin mensuplarına selam olsun.
Yaşar öğretmenim senin ve meslektaşlarınin günü kutlu olsun.

Yaşar
25.11.2014, 22:28
Sen bir ana,sen bir baba,hersey oldun artik bana....
Diye devam eden ve ailelerimizin tereddüt etmeden bizleri teslim ettiği kutsal mesleğin mensuplarına selam olsun.
Yaşar öğretmenim senin ve meslektaşlarınin günü kutlu olsun.
Eyvallah Fatih kardeşim.

A.Gökhan AKIN
25.11.2014, 22:34
Mesleğin 15. Yılında Yaşadığımız onca olumsuzluğa rağmen hiçbir gün pişman olmadım öğretmen olduğuma. Evet kimilerinden az, kimilerinden fazla olsa da maddi ücretimiz bir gencin, bir çocuğun gözünde, gönlünde ve aklında bıraktığımız küçücük bir mutlu bir anın, onlara bir şeyler öğretebilmenin verdiği hazzın ücretini bana daha kimse ödeyemedi bu güne kadar...
Asıl gün geçmiş olsa da 24 kasım vesilesi ile tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler gününü Kutlarım..

cakalkerem
26.11.2014, 00:03
kutlu mutlu huzurlu