PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vestel Manisaspor'un Başarısı Geçici mi?

zafer6161
15.10.2006, 18:49
ligin dengesini altüst ettin ,hangi cesaretle 4 büyüklerin üstüne cıkmaya kalkıştın, nereye kadar süracek bu liderliğin ,ama en sonunda sende diğerleri gibi düşeceksin ,başaramayacaksın,
helal olsun sana manisa aynen devam

Punisher-61
15.10.2006, 19:09
manisa cok iyi gidiyor gercekten ama lig uzun maraton o yüzden kadrolari yeterli olacak mi bilinmez.. tahminim 12.-13. haftadan sonra puan kayiplarina baslarlar

tigin
15.10.2006, 19:10
Forza manisa :D

AtalaY_BuğrA
15.10.2006, 19:14
Umarım önleri kesilmez. Umarım ERsun Yanal Fener'de. Caner Fener'de gibi haberlerle motivasyonları düşürülmez de lige renk katarlar.

İleli
15.10.2006, 19:14
manisa guzel futbol oynuyor tebrik etmek lazim bunu ama fazla surmez bence zaten buyuk takimlarin bu sene formsuz olmasi onlari cok abartili gosteriyo..

immortal_TS
15.10.2006, 19:25
Manisa zor yırttı bugün, bu zor yırtmalar fazla sürmeyecek ve manisa yırtılacak...

Recep Çaltepe
15.10.2006, 19:29
Ersun Yanal'ın Ankaragücü ve Gençlerbirliği'ndeki istatistiklerine bakılınca ligin 10. haftasından itibaren bir düşüşe geçtiği gözleniyor. Ligin ilk yarısı sonundaki yerlerine bir bakmak lazım.

Tabi bu arada gerçek olan bir şey, Manisaspor'a hem kendi oynadığı rakipleri hem de diğer takımlar artık farklı bir gözle bakacaklardır. Ligin namağlup tek takımı ve rakipleri ondan bunu alıp adlarını duyurmak isteyecekleridir. Ayrıca Trabzonspor'a oynanan oyunların benzeri Mansiaspor'a da oynanacaktır ilerleyen zamanlarda. Hele devre arası olsun transfer dönemi açılsın, siz o zaman görün asıl curcunayı.

onurkaradeniz
15.10.2006, 19:30
manisadan hiç korkum yok sizde korkmayın bu böyle fazla sürmeyecek önemli olan istanbul takımlarının puan kaybetmesi vestel yakında yalan olacak sürmez fazla

Miraç Atalay Çiftçi
15.10.2006, 19:42
Önümüzdeki hafta içi kupada alırız akıllarını sonrada başlarlar out olmaya ve moda tekrardan yazılır

Trabzonspor in
V.Manisa out

macka61
16.10.2006, 17:42
helal olsun ama gidebildiği kadar gitsin

sweetrose
16.10.2006, 20:04
Bu vesteli niye millet bu kadar abartıyor anlamıyorum... en fazla 2 hafta daha veriyorum ben bu takıma..

sheva
16.10.2006, 20:06
Evettt ne diyoruzz? Nazar etme ne olur çalış senin de olur :)

zafer6161
16.10.2006, 20:09
Bu vesteli niye millet bu kadar abartıyor anlamıyorum... en fazla 2 hafta daha veriyorum ben bu takıma..

sezon başından beri hep 2 hafta süre veriyorduk ne oldu sonuç öle diye diye adamla lider şu anda
hem ts ilk cıktığı zamanlarda da herkes diyordu en fazla 2 hafta

hay1699
16.10.2006, 20:11
bence manisanın kadro kalitesi şampiyonluğa yetmez.

Can basten
16.10.2006, 20:34
sezon başından beri hep 2 hafta süre veriyorduk ne oldu sonuç öle diye diye adamla lider şu anda
hem ts ilk cıktığı zamanlarda da herkes diyordu en fazla 2 hafta

Aman Zafer sen koskoca Trabzon'la Manisa'yı mı karşılaştırıyorsun. Bir tanesi Türkiye'de futbolun ilk oynandığı yer ve Türkiye liglerinde en çok futbolcusu olan bir şehirken, diğeri bir firmanın, ekonomik gücüyle, dışardan futbolcu getirip oynattığı bir takımın şehri. Ayrıca Trabzon şehrinin o zamanlar sergilediği birlik, beraberlik ve inanç bunlarda nerede var?

Manisa'nın lastiği birkaç hafta içinde patlar, merak etme.:D

Şu an Trabzonspor'un 8 puan önünde olan Manisa'nın sezon sonunda en az 10 puan gerimizde olacağını garanti ediyorum.

Kaya
16.10.2006, 20:39
Şampiyon Vestel mi? Manisa mı? olacak...

TSelif
16.10.2006, 20:59

Bu süperdi.Cevap veriyorum...hiç biri:D
ŞAMPİYON TRABZONSPOR ummmmmmmmmmmmm:)

Beytullah
16.10.2006, 21:39
bunlara gerek yok lastıkleri patlayınca toparlayamayacaklar

frango
16.10.2006, 21:51
açıkcası bazı arkadaşlar bana karşı çıkacak ama ben kesınlıkle manısanın basarılı olmasını ıstemıyorum ve en kısa surede tökezlemesı için dua edıyorum banane ya manısa nıye basarılı olacakmış olmasın arkadaşlar onlarında burnu buyur ve trabzonsporda kımmiş anadolunun en buyuğu bızız demeye başlarlar

o yuzden manisanın basarılı olmasını ıstemem hee istanbul takımlarına çelme taksın onu isterım ama fazlasını ıstemem ben

İslam Sezer
16.10.2006, 21:54
yolları açık olsun ama bizim öncü olarak ilerlediğimiz yolda...inşallah biz 1.onlar 2.olur...

sweetrose
16.10.2006, 22:36
Vestel; tekrarlıyorum en fazla 2 hafta daha veriyorum... Bu adamların kadrosu geniş olabilir am bu ligde böyle bir takımın şampiyonluğu büyük bir devrim demek... Bu devrimi yapacak da Trabzonspordan başkası olamaz...

Cyzio
16.10.2006, 23:04
manisadan hiç korkum yok sizde korkmayın bu böyle fazla sürmeyecek önemli olan istanbul takımlarının puan kaybetmesi vestel yakında yalan olacak sürmez fazla

Aynen katılıyorum.

Bartuğ13
16.10.2006, 23:16
son 5 haftaya 5 puan önde girsinler yine de şampiyonluğu alacaklarına inanmam.ayrıca ersun yanalı tanıyosam en geç ikinci yarı dökülür bu takım.iyi oynuyo olabilirler.ama gençler ve ankaragücü de zamanında iyiydi.olsun hoş oluyo.o açık ara gitsin biz nasıl olsa onu geçeriz.inş bizim şampiyonluğumuzun yanında onlar da 2. olur

Tunga
16.10.2006, 23:21
açıkcası bazı arkadaşlar bana karşı çıkacak ama ben kesınlıkle manısanın basarılı olmasını ıstemıyorum ve en kısa surede tökezlemesı için dua edıyorum banane ya manısa nıye basarılı olacakmış olmasın arkadaşlar onlarında burnu buyur ve trabzonsporda kımmiş anadolunun en buyuğu bızız demeye başlarlar

o yuzden manisanın basarılı olmasını ıstemem hee istanbul takımlarına çelme taksın onu isterım ama fazlasını ıstemem ben

Sevgili frango, sonunda seninle ortak olmayan bir görüşümüz var :)

Ben çok istiyorum Vestel'in başarılı olmasını. İki açıdan:

1- Ersun Yanal iyi futbol oynanmasına çalışan bir teknik adam, hatta bence Türkiye'deki mevcut en iyi teknik direktör. Yabancılar da dahil. Onun başarılı olmasını gerçekten istiyorum. Ha bu başarı illa ki şampiyonluk olmayabilir. Mesela biz şampiyon, onlar da ikinci olsa çok şık olurdu. Çoğunlukla uyuştuğumuz nokta ise bu: Şampiyonluksa eğer ben biz olamıyorsak isterim onların şampiyonluğunu. Bizim yerimize olmasını değil, çünkü bizler Trabzonspor taraftarıyız ve bu konuda subjektif olmak gerekli.

2- İkincisi ise şu: Bu takım çok başarılı olmasına ve Vestel firmasının reklam amaçlı bu takımı destekliyor ve başarıyı yaratıyor olmasına rağmen hakettikleri ilgiyi gördüğünü düşünmüyorum, tepem atıyor. Adam yatırım yapmış, sesini duyurmak için iyi bir hoca getirmiş, emek vermiş ve İstanbul medyası hala onları görmezden geliyor. Bu da Türkiye'de sponsorların futbola bakışını etkiliyor. Kısa bir süre sonunda sponsorlar bu takımlardan ellerini eteklerini çekiyor ve ortalık gene İstanbullu 3 kepazeye kalıyor. Sırf bunun için de istiyorum Vestel Manisa'nın başarılı olmasını.

Şampiyon olacak kadar iyi bir kadroları yok, bu gerçek. Ama kimin kadrosu iyi ki diye düşünüp bakarsanız, bence bizden başkası da yalan. Bir de biz böyle saçma sapan maçlarda tökezleyecek olursak (ki ligin 9. haftası ve biz hala kendimizi hazırlık döneminde tutuyoruz), meydanı İstanbullular alacağına, onlar alsın can-ı gönülden isterim.

Bu konuda Erman hoca ile fikirbirliğimiz var: Ben de Vestel'in ilk yarı sonunda hala lider olacağını düşünüyorum. İkinci yarı ne olur bilinmez.

The Legend
16.10.2006, 23:32
manisayla ligde oynadığımız maçı hatırlıyorumda başımızda lazaroni gibi bi hoca olmasına rağmen verilmeyen penaltımız ve hakem hatalarıyla elimizden zor kurtulmuşlardı.böyle bi takımın 1. sırada olması ilginç ama tökezlemeleri uzun sürmez.

Berat
16.10.2006, 23:37
Şampiyonluk için Manisayla çekişmeyi çok isterim..Biz olamasak en azından onlar olur ve diğer Anadolu takımlarına da gelecek yıllar için cesaret gelir..
Ayrıca kadrolarını çok ta küçümsemeyin derim; Hakan Balta Türkiye'nin en istikrarlı sol kanat oyuncularından birisi (Caner bu takımda genelde yedek kalıyor,gerisini siz düşünün), Türkiye'nin hem ofans hem defans yapabilen nadir çift yönlü ortasaha oyuncusu Selçuk İnan bu takımda(ismini çok duyacaksınız), Zelenka bu takımda.. say say bitmez.. Oyuncuları tek tek Trabzonspor ve İstanbul takımlarıyla karşılaştırdığınızda hafif kaldıklarını düşünebilirsiniz ama Manisaspor'un bizden ve istanbul takımlarından çok çok önemli bir farkları var ve bu farkları sayesinde şu an liderller..Manisaspor bir takım..

Ayrıca Manisa şehrinden edindiğim izlenim de şu; olası bir şampiyonlukta, Manisa şehrinin çok büyük kısmı Manisasporlu olur ve Manisa'da bir maç günü geçirirseniz, ciddi anlamda deplasman seyircisi psikolojisine bürünüyorusunuz, şehrin genel durumu size bunu hissettiriyor..

V.Manisa tribün liderlerinin en büyük temennileri de Ersun Yanal'ı kaybetmeden alınacak bir şampiyonluk ve büyük takım olma ylunda ciddi adımlar atmış duruma gelmek, Manisasporu tüm şehirin desteğini arkasında hissedn tam bir şehir takımı haline getirmek..

Umarım başarılı olurlar..

ts_fan
16.10.2006, 23:42
Valla kim ne yazmış pek bakmadım ama Vestel devam eylesin aynen bu şekilde, olan diğer üçüne olsun.Her halükârda biz Vestel'le kafa kafaya kalırsak şampiyonluğu alırız.Yürüyedursun Vestel, korkmaya gerek yok Vestel'den, elbet bir yerde duracaklar;)

Sevgi
16.10.2006, 23:45
Vestel'in başarılı olmasını istiyorum.İnşallah ligi istanbul takımlaının üstünde bizim altımızda bitirirler :D
Aslında benimde Manisadan bir çekingem yoktu takii dün 90+3 te attıkalrı gole kadar.Adamalr inamış ne yapıp edip kazanıyorlar(özetleri izliyorum futbol sıfır ite kaka alıyorlar maçları) Birde ne yapıp edip maç kazanmaya kimsenin onalrı ciddiye almayışı eklenince tırmaya başladım.Son üç sezona bu sene kesin şampiyonuz diye başlıyorum.İlk yıl fb-papila A.Ş (en az onlarkadar Atay Aktuğun suçu vardı) ikinci yıl Atay Aktuğ hayallerimi yıktı bu yılda bunu manisa yaparsa kalbim dayanamayabilir :(
İstanbul basını Ersun Yanal fb de yaygarasına ne kadar geç başlarsa Manisa o kadar başarılı olur.

ts_fan
16.10.2006, 23:51
Bu arada Ersun bu tempo ile Vestel'de devam edebilirse, kötü giden Fenerbahçe'nin muhtemel başına geçecek isimlerden biri olacağı için ve muhtemel teklife zannımca hayır demeyeceği için Vestel otomatikman ekarte olacaktır.Diğer yandan Fenerbahçe medyasına karşı baskıyı kaldıramayacak olan Ersun Yanal, en fazla 2 ay Fenerbahçe'de görev yapabilip ordan da istifa etmek zorunda kalacaktır, sonuçta Fenerbahçe'de saf dışı kalacaktır.Ne yazdım, ne oynattım bea?:D

Vegas
17.10.2006, 00:09

Ucuncu secenek yani Ersun Yanal:p

Can52
17.10.2006, 00:24
Daha cok Manisalar insallah olurda , Türkiye Liginin temposu artar.

Manisa sampiyon olurmu olmazmi bilmem, olsada o Bölgeye fazla bir sey getirecegini düsünmüyorum.
Yani o Sehrin o dinamizmi yok gibi geliyor bana.
Türkiyedeki kulüplerin elbette Vestel gibi sirketlere ihtiyaci var, ama kulübün ve sehirinde potansiyali olmasi gerekiyor..
Su anda aklima Bursa ve Eskisehir geliyor....

Iyi bir manisapor sampiyon olunca tabiki kimse kizmyacak....
Bakacagiz, görecegiz;)

Harun-61
17.10.2006, 00:26
17. hafta sonunda görecegiz Manisa'yi...

Tansu Onur Erdoğan
17.10.2006, 00:39
ikinci olsun ama sampiyon olmasını istemem
hemen kendilerini 4 büyükten sayarlar anadoluda bu cekememezlik war

Analyzer
17.10.2006, 00:57
Manisaspor'un tek olayı Ersun Yanal'dır. Ersun Yanal gider Manisa biter. Bu kadar basit. Vestel sponsor olmuşmuş v.s. bunlar geri planda kalır.

A.Hilal Çakıroğlu
17.10.2006, 01:38
İstanbul takımlarının şampiyon olmasındansa V. Manisa'nın şampiyon olmasını tercih ederim. Bir zamanlar Trabzonsporumuzun çıkışının da tesadüfi olduğu ve başarının gelmeyeceği idda edilmişti ama Trabzonspor Türkiye'yi hatta Avrupayı kasıp kavurdu. neden 2. bir Trabzonspor gelmesin?
Bazıları gibi şımarıp saçma sapan açıklamalar yapsalar da (umarım öyle olmaz) en iyi kendileri bilecek ki Trabzonspordan daha büyük değiller.

bana da öyle geliyor ki ilerki haftalarda düşüş yaşayacaklar. Sevgi 90+3'de gol atmalarından tırstığını söylemiş ben tam tersini düşünüyorum bu maçta 3 puanı son saniyede kaptılar haftaya bu şansları olmayabilir;)
yazımın başında da söylediğim gibi istanbul takımlarının yerine Vestel Manisaspor'un şampiyon olmasını tercih ederim
Ancaaakk onlar için üzgünüm çünkü bu yıl Şampiyon TRABZONSPORhttp://img146.imageshack.us/img146/4281/udj3.png ;)

Tansu Onur Erdoğan
17.10.2006, 01:43
size bişe diyim trabzonspor olmadıktan sonra kimin sampiyon oldugu hiç önemli değil

hak eden olsun yeter

sweetrose
17.10.2006, 07:15
Trabzon olmadıktan sonra da bu anadoludan başka şampiyon çıkmaz... gerçeke bu... kısasa kıssas..

Nytre
17.10.2006, 08:04
ersun hocanın motivasyonu bozulmazsa takımında motivasyonu bozulmaz.. ama antalyaspor maçındada zorlandılar..
3 eziklere karşı döktürürler ama bir anadolu takımı gelir yener onları

Burçak
17.10.2006, 08:44
vestelin daha çok önemli maçları var. her maçı 90+3 deki attıkları goller gib i kazanamayacaklar ki. daha toy lar şuanda. hele bu şekilde iddaalı olarak yollarına devam etsinler neler görecekler neler. mesela bi bakacaklar ki 90+3 de aleyhlerine penaltı çalınmış, önemli bi maç öncesinde en iyi adamları kart cezalısı olmuş, vb..

bunlarıda geçtim eğer ligin son haftalarına kadar bu çıkışı sürerse budefa istanbulun busene kurallara dahil ettiği diğer savunma mekanizmaları devreye girecek . ne mi bunlar? hani küfüre 3 puan siliniyorya! bi şekilde bunu ayarlayıp puan bile silerler vestelde neye uğradığını şaşırır. ne yazıkki izin vermezler bazıları.

Ayşe Aygün
17.10.2006, 09:15
Ezikler yerine vestel şampiyon olamsıını tercih ederim. Ama buna ulaşırlarmı orası şüpheli. Olamaz diyemem bir zamanlar bizde şans vermiyolardı ama bizdeki tek fark şehrin ve taraftarının buna inanmış olup takımla beraber yatıp onunla kalkıp deplasmanda bile yalnız bırakmamasıydı. vesteld ebu yok. taraftarıda o kadar inançlı değil. iyi bir yerde bitirisnler ama bizm altımızda bitrsinler.

bordoylamavi
17.10.2006, 09:35
ersun yanal ın aynı taktiği. sürekli hücum ileride savunma. gençlerbirliği ile de böyle çok maç kazandı. ama bu taktik dikkat çekip çözüldüğü anda balon sönüyor. dikkat ediyorum manisa kolay gol atıyor ama kolay da yiyor. yani kısaca birileri manisaya gol attırmayacak ve kontra atakla hücuma çıkcak bir şekilde sahaya çıkarsa manisanın olayı çözülür yani

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 09:37
Açıkçası istanbul takımlarını istemediğim kadar da bir anadolu takımının şampiyon olmasını istemem, Trabzon dışında herhangi bir anadolu takımı şampiyon olduğunda medya tarafından takımızın büyüklüğü ve yayın gelirlerinden aldığı pay sorgulanmaya başlanır. Kısaca ben Trabzonsporumuzun bu hegomonyayı yıkmayı başarabilmiş tek anadolu takımı olarak kalmasını istiyorum.

Travelair
17.10.2006, 09:40
Vestel ciddi bir rakip. Belki kadro genişliği yok ama Türkiye ligleri için yeterli ve doğru bir sistemle oynuyorlar. İleriki haftalarda daha ciddiye alınacaklarını umuyorum

firidin61
17.10.2006, 12:11
bu adamların ilk 5 te olabilmesi bile bir mucize!!!34 hafta sonunda umarım uefa ya gidebilecek bir yerde olurlar....bu bir havadır ilk malubiyetten sonra bu havada kaybolur...üstelik inanılmaz kötüde bir kadro yapısı var hele hele kalecileri....!!!!

vestel kadro kalitesi itibariyle kayserinin bile çok çok gerisinde....

son sakarya ve antalya maçlarını izleyenler sanırım dediklerimi anlamıslardır....

vestelin su an itibariyle yapabilicegi en iyi iş en azından ezikbahçeyle berabere kalarak TRABZONSPORun önünü açmaktır...vestelin bundan fazlasını yapabilicegini düsünenler varsa lig sonunda çok yanılacaklar!!!!:rolleyes:

Murat'
17.10.2006, 12:31
bence ilk yarıyı lider bitirebililer ama en fazla 1 puan farkla

degok
17.10.2006, 12:51
Sevgili arkadaşlar ben manisada yaşıyorum. Kentteki havayı anlatmak istiyorum.

İlk olarak şunu söyleyeyim Manisa taraftarı ve Manisalılar anadoludaki diğer iller gibi(Trabzon hariç) çoğunluk fener ve gsli az olarakda bjk lı. Ancak diğer illerden bir farkları var. Manisaspor 1. lige çıktıktan sonra geneli manisasporlu. Tuttukları istanbul takımıyla manisaspor maç yaptığında da manisasporu destekliyorlar. Etrafımda bulunan bir sürü istanbul takımı fanatiğinden biliyorum bu durumu. Açıkcası helal olsun diyorum. Kentteki insanların sadece bir serzenişi var oda Vestele karşı. Biz manisasporuz. Vestelspor değil diyorlar. Manisasporun asıl renkleri siyah beyazdır arkadaşlar. Vestelin renkleri ise kırmızı beyaz. Takım vestel manisa spor olduktan sonra forma rengi olarak kırmızı beyaz giyiniyor. Halk bu duruma tepkili. Ama destekleri devam ediyor. Herkes takımın şampiyon olmasını istemekle beraber burada hepimizin telaffuz ettiği gibi sonuna kadar götüremeyeceklerini düşünüyor.

Gelelim takıma. Bence çok kaliteli oyunculardan kuruluy bir takım. Fazla bir futbol geçmişi ve tecrübesi olmayan manisa ilinin böyle bir kadroyu kurabilmiş olması gerçekten ilginç. Açıkcası bu durumu görünce bizim yöneticilere kızıyorum her sene transferi ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için. Ayrıca Ersun yanalın da manisasporun bu durumda olmasında büyük katkısı var.

Vestelin sponsorluğuna gelince Zorlu çok akıllı bir adam. Verdiğinin karşılığını aldığı sürece desteğe devam edecektir. Zaten bu sponsorluğu Türkiye için yaptığını düşünmüyorum. Asıl amacı Avrupada Vestelin adını duyurmak. Manisaspor böyle devam ederse seneye avrupa kupalarında top oynar. Bu nedenle daha uzun süreler vestel sponsorluğa devam eder.

Benim görüşüm bu sene olmazsa seneye yada daha sonraki yıllarda Manisaspor şampiyon olur.

Şentürk
17.10.2006, 12:53
bence en fazla uefa ya giderler.

oskayb
17.10.2006, 12:54
böyle bir konu açıldığı iyi olmuş(geç bile kalınmıştı)
vestel gerçekten mütevazi kadrosu ile çok iyi işler yapıyor .2 hafta sonra feneri yenerlerse ki muhtemelen yenerler ,ligin ilk yarısını lider tamamlayacaklardır.
2. yarının başlangıcı ise vestelin ve ligin kaderini belirler. bjk-ts ve gs maçlarından iyi sonuçlar çıkararak bu haftaları geçerse vestel zor tutulur diye düşünüyorum. tabii lig maraton ilk 9 haftaya bakarak sonucu öngörmek için erken ama ne olursa olsun ortada bir başarı ve farklı olan bir şey var.

vestel manisa başkanının bir röportajını okumuştum orada şöyle diyordu;geçen seneden kadromuzun eksik mevkilerini belirleyerek nokta transferler yaptık.
bu yaklaşımdan takımımız adına çıkarılacak bazı sonuçlar da mevcut.

sonuç ne olursa olsun vestel manisayı takdirle izliyorum.

sweetrose
17.10.2006, 12:56
Sevgili arkadaşlar ben manisada yaşıyorum. Kentteki havayı anlatmak istiyorum.

Benim görüşüm bu sene olmazsa seneye yada daha sonraki yıllarda Manisaspor şampiyon olur.
Bence bunun ihtimalinin bile ihtimali yok.. vestelin bu ligde şampiyon olması ütopya... Ayrıca şampiyon olmak Vestel için sadece sözde kalacaktır. Özde şampiyon bizizi bu sene.....

irfanköse276
17.10.2006, 13:00
söylenenlere ek olarak, devre arası transfer dönemi de önemli. Takım şampiyonluk potasında giderse takviyede yaparlar takıma. geçen sene ligde ilk seneleri ve hedefsiz olmalarına rağmen ocakta zelenkayı getirebildiler...

frango
17.10.2006, 13:09
ben çoğu arkadaşımın bana katılmamasına özelliklede şimal yıldızı abimin ben genede aynı fıkrımdeyım ben manisanın şampiyon olmasını is-te-mi-yorum manisa ile bi problemim yok benim benım tek dusuncem anadoludan bızden başka şampiyon çıkmasın

herkes diyecekkı ne olacak olsunlar bıze ne zararı var adamlar daha kumede kalma mucadelesı yaparken bıle trabzonsporun buyuklugu bitti artık 4.buyuk deyıl gibi saçma sapan şeyler soluyolar bide dusunun şampıyon olduktan sonra istanbul basınıda bızı artık çokda kale almayacaklar bunlar sıze saçma gelebılır ama gerçekler bu şekılde

tekrar soluyorum manısa 2. olsun uefaya şammpiyonlar lıgıne gıtsın buna sevınırım ama kesınlıkle şampıyon olmasını ıstemem ilk once tabıkı bız olalım bız olamadıkmı o zaman manısada olmasın

Sacit
17.10.2006, 15:23
futbol da kesin konusmak olmaz ama böyle hızlı bi çıkış yakalayan takımlar da daha sonra bi düşüş görülmüştür.

Vegas
17.10.2006, 17:18
Ersun Yanal sanirim profosyonel kariyerine ilk Denizli ile basladi, sonra sirasiyla Ankaragucu, Genclerbirligi, (Milli Takim,) V Manisaspor. Milli Takimda oyunculariyla 7 gun calisamadigi icin orayi saymasak diger calistirdigi takimlar bir onceki calistirdigi takima gore daha iyi oynuyor ve daha iyi sonuclar aliyor. En son Genclerbirligi ile UEFA'da Valencia'ya biryerinden nefes aldirmisti ve ligde iki tane Turkiye Kupasi finali gormustu. Bu sefer yeni takiminda bu basarilari asacagi nerdeyse garantidir.

OFLU
17.10.2006, 17:21
Daha öncede dedim yine söylüyorum yakında Vestelin Anteniyle oynarlarr..

ozcan_asanoglu
17.10.2006, 17:23
ersun yanal zaten potansiyeli olan takımları çalıştırdı hep..o takımlar başka hocalarla da iyi sonuçlar aldı. kesinlikle iyi hocadır demek için daha küçük takımlarda daha iyi işler yapmış olması lazım.

yanı kesin süper bir hoca diyemeyiz, feneri veya başka takımı uçurur da diyemeyiz. herşey olabilir.

Ozan
17.10.2006, 18:43
bence geçici manisa nın başarıları . hem rahat bir konuya gelince bırakırlar şampiyonluk yarışını .
hadi ersun yanal var bırakmadılar diyelim . ama böyle şikeci bizans takımlarının bulunduğu bir ligde anadolu takımlarının şampiyonluk yaşaması zor .

Mehmet
17.10.2006, 21:01
2 Maçlık bir avantaj sağladılar..
Son 2 maçlarını zar zor kazandılar.
Bir maç kaybettilermi çorab gibi sökülecekler.
Başarılı olabilirlermi neden olmasın diyebiliriz..
Trabzonspor ilk Şampiyon olduğu yıllarda tesadüf falan dediler.
6 Şampiyonlukda tesadüf olamaz heralde.. İnanmak gerekir.
Cesaret gerekir.. Yürek ister.. Zannederim V.Manisaspor ligin sonuna doğru yaklaşırken de lider olsalar son maçları kazanamazlar. Çünkü kanları donar
heyecandan stresten o yükü kaldırabileceklerini sanmam.

Emiroğlu
17.10.2006, 21:02
Başlığa Hitaben :

Manisanın hangi başarısı ??????????????????????????????????????????

Oğuuz
17.10.2006, 21:12
inşallah bu hafta sivasımdan ilk mağlubiyetini alacak manisaspor,, ve kanımca bundan sonra düşüş başlayacak, şans hep yanlarında olacak diil ya..

TSezgin61
17.10.2006, 22:10
ya gecsinler artik düsüsede bizde yolumuza bakalim, bunlar yukarda oldukca gicik oluyor, bizden önce baska bi anadolu kulübü sampiyon olursa eger, bu bizim sonumuzun baslangici olur, ve birdaha sampiyonluk hayal olur. biz önce 23 yillik hasreti bitirelim, ondan sonra kim olursa olsun

murat_bayram
17.10.2006, 22:19
tabi ki vestel şampiyon olsa mutlu oluruz ama sanmıyorummmmm
ayrıca vestel başarılı deil bjk gs fb ts başarısız
oynanan futbol sıfır bu dört takımda da ikinci yarı bütün takımlar hazır olacak trabzonspor da durdurlamayacak takım oalcak buraya yazıyorum
bu 4 maçta 12 puanlık havuzdan ancak 3 puan çıkartır vestel indi dibe
bizim ilk devre sonuna kadar kötü oynasak da maçları almamaız lazım
şampiyon oluruz eğer kopmazsak ikinci yarı musampa ve yattara hazr olsun smkowiak düzelsin biizkimse yenemez

sweetrose
17.10.2006, 22:42
bence geçici manisa nın başarıları . hem rahat bir konuya gelince bırakırlar şampiyonluk yarışını .
hadi ersun yanal var bırakmadılar diyelim . ama böyle şikeci bizans takımlarının bulunduğu bir ligde anadolu takımlarının şampiyonluk yaşaması zor .

Manisanın hangi başarısı ??????????????????????????????????????????

ya gecsinler artik düsüsede bizde yolumuza bakalim, bunlar yukarda oldukca gicik oluyor, bizden önce baska bi anadolu kulübü sampiyon olursa eger, bu bizim sonumuzun baslangici olur, ve birdaha sampiyonluk hayal olur. biz önce 23 yillik hasreti bitirelim, ondan sonra kim olursa olsun
vestel şampiyon olacak? bu biraz zor gibi değil imkansız... ersun yanalın gençlerbirliğinde performansı nasıl son haftalarda allak bullak olduysa aynı şekilde...

Emre B.
17.10.2006, 23:23
İnşallah geçici değildir.Ligde kalitenin artması lazım.

çağrı çakmakçı
18.10.2006, 01:12
Vestel gercekten iyi gidiyor.Ama onları evimizde elimizden kacırmasaydık böyle puan toplayabilirlermiydi tartışılır.Ben bu basarıları uzun sürmez diyorum.

irfanköse276
18.10.2006, 02:22
ersun yanalın gençlerbirliğinde performansı nasıl son haftalarda allak bullak olduysa aynı şekilde...

gençlerbirliği ile manisanın durumu aynı değil bence. g.birliği seyircisi olmayan bir takım. önündeki iki lig maçını da kazanırsa geçen sene galatasarayın yakaladığı kamuoyu desteğini de arkasına alıp şampiyon olabilir. çünkü şuan yapı itibariyle anadoludan şamp. çıkabilecek kapasitede. taraftarıyla, oyuncu kadrosuyla ve de vestel desteğiyle. geçen sene iddiasız takıma ocakta zelenkayı katan vestel, şampiyonluk yarışında giden takıma da etkili bir isim alır diye düşüyorm

eys_61
18.10.2006, 03:38
...Ayrıca şunu da söylemeden edemeyeceğim; her ne kadar aksi görüşleri biliyor da olsam, eğer Vestel Manisaspor önü kesilmez de şampiyon olursa, onlar için de sevineceğim. O surlarda ilk deliği biz açtık. Onlar da geçsin o delikten...

cnnturkteki belgesel başlığında yazılı bir ileti,hoşuma gitmişti.Konu hakkındaki düşüncelerime de paralel hani :)

My
18.10.2006, 03:49
Oynamak lazım
Hakan Can
hcan@fanatik.com.tr (hcan@fanatik.com.tr)

Dört büyüklerin tarihlerinden kaynaklanan güçlerini iyi kullanmaları ve sistemin ürettiği ekonomik değerlerden aslan payını almaları, Anadolu kulüplerinin hedeflerini hep ilk 5 olarak belirlemesine neden olmuştur. Futbol dünyasının içindeki herkes aksini söylese de, futbolumuz da kirlidir ve yönetenler tercihlerini daima dört büyüklerden yana kullanmıştır. 17.10.2006

Büyüklerin arasında dengesizlik yaratan kararlar eleştirilmiştir de, büyüklerin küçükleri iktidar eliyle ezmesi hakkı yenilenler dışında kimsenin umrunda olmamıştır. Vestel kendi başkanının, hocasının bile başlangıçta planlamadığı, beklemediği bir noktada. Bütçesi 40 - 50 milyon dolarlarla ölçülen rakiplerinin hepsini uzak ara yaptı. Ancak şampiyonluk ışığını gördüler, durdular. Avrupa Kupaları’nda oynamayan, milli maçlarda hırpalanmayan kadronun son 2 haftada Sakaryaspor ve Antalyaspor gibi mütevazı ve vasatı dahi aşamayan futbol oynayan rakiplerine karşı ikinci yarılardaki mahkumiyetinin sebebi, fiziksel olamaz. Bütün problem zihinsel. Şimdilik skoru koruma duygusu. Yakında sisteme olan güvensizlik eklenecek. Eklenmemeli... Vestel Manisaspor son 8 haftada yenebileceği 8 rakiple oynayacak. Oynamalı... Oynama tarifi, bizde sadece mücadele etme olarak anlaşılıyor. Sahanın her yerinde basıp, atak sonlandırmalı. Yoksa koruyarak olmaz. Vestel yenebileceği 8 rakiple oynarken, hergün hocalarını gönderme, arkalarında durma beyanlarıyla sallanan rakipleri hem birbirleriyle oynayacak hem de Avrupa Kupaları’nda zorlu 4’er maça çıkacak. Vestel’in kendi limitlerini bile zorlamadan yaşadığı bu çıkış aslında haksız rekabetle senelerce şampiyonluk kazanmış dört büyüklerin kulüp yönetimini bilmediğinin, transferi beceremediğinin, kriz yönetemediğinin altının kalınca çizilmesidir. Gelecekte de dört büyüklerin hegamonyasının sürmesini engellemeyecektir. Ancak iyidir... Gaziantepspor’un, Ersun Yanallı Gençlerbirliği’nin şampiyonluklarının uçup gittiği günlerde de sonuçlar maalesef sadece sahada belirlenmemişti. İki kulüp de direnememiş, kırılmıştı. Yarın öbür gün, Vestel aleyhine de ‘istikrarlı hatalar’ yapılabilir. Teslim olmamak lazım. Yıkılmamak, oyunu futbol kurallarıyla oynamak, futbol oynamak. Yanal’ın takımı 45 dakika skor korumaya çalışan bir ekip olursa, başaramaz. Başaramazsa, Türkiye’deki çarpık futbol düzeni tartışılamaz, düzeltilemez. Vestel ikinci olursa % 99’luk çoğunluk onları yargılamaz. Bu, baskı unsurunu yok etmeye yetecek büyük bir avantaj. Onun için vitesi yükseltip, çevreden etkilenmeyip oynamak gerek. Oynamak. Kendi oyununu oynamak... Keyif alarak oynamak. Kazanan her zaman haklıdır. Ülkemizde de kazanan her zaman haklıdır ama iyi futbol dilencilerinden de ülkemizde milyonlarca mevcuttur. İyi oynamak, kendi oyununu oynamak, ülkemizdeki futbol gerçeklerine teslim olmamamak... Yenilirken de keyif almak, izleyene keyif vermek.

Hakan CAN'ın kendi çapında bir yazısı. Bence doğruluk payı olan kısımları var. Daha şampiyonluğun baskısını hissetmedi bile Vestel. Kolay iş değil bu baskılara göğüs gerebilmek. Ki İstanbul'un çirkefliğini en iyi biz biliriz. Dedim ya yazar kendince birşeyler karalamış kendi bakış açısından. At gözlüklerinin izin verdiği kadar görmüş, gördüklerini aklınca karalamış. Utanmadan fütursuzca bizleri İstanbul'un çirkefleriyle aynı kefeye koymuş.

sweetrose
18.10.2006, 07:09
cnnturkteki belgesel başlığında yazılı bir ileti,hoşuma gitmişti.Konu hakkındaki düşüncelerime de paralel hani :)

gençlerbirliği ile manisanın durumu aynı değil bence. g.birliği seyircisi olmayan bir takım. önündeki iki lig maçını da kazanırsa geçen sene galatasarayın yakaladığı kamuoyu desteğini de arkasına alıp şampiyon olabilir. çünkü şuan yapı itibariyle anadoludan şamp. çıkabilecek kapasitede. taraftarıyla, oyuncu kadrosuyla ve de vestel desteğiyle. geçen sene iddiasız takıma ocakta zelenkayı katan vestel, şampiyonluk yarışında giden takıma da etkili bir isim alır diye düşüyorm

Vestel gercekten iyi gidiyor.Ama onları evimizde elimizden kacırmasaydık böyle puan toplayabilirlermiydi tartışılır.Ben bu basarıları uzun sürmez diyorum. Bence Vestel çok fazla abartılıyor. bUraya kadar gelmeleri bile bir ihtimalden öte değil..

ozturk
20.10.2006, 17:01
ne diyelim inşallah geçici olur...

ozcan_asanoglu
20.10.2006, 17:02
güzel, hoş bir çıkış...2. lik yakışır onlara...

Berberoğlu
20.10.2006, 17:04
Bu akşam Sivas'la berabere kalacaklar bence...
Bundan sonra da yavaş yavaş düşerler aşağılara...
Türkiye'de şampiyonluğun yükünü kaldırabilecek henüz 4 klup var, maalesef...

sweetrose
20.10.2006, 17:11
Söylüyorum; bu hafta vestel tökezleyecek...

Özge
20.10.2006, 17:17
Söylüyorum; bu hafta vestel tökezleyecek...

bencede kesin puan kaybeder bu hafta

Oğuuz
21.10.2006, 05:21
inşallah bu hafta sivasımdan ilk mağlubiyetini alacak manisaspor,, ve kanımca bundan sonra düşüş başlayacak, şans hep yanlarında olacak diil ya..
ben bu işi biliyom galiba yaa, teşekkürler sivas en azından seninle avunuyorum bu kara gecede... ahh Trabzonum ahh...

Kobalas61
21.10.2006, 13:29
ve beklenen oldu
vestel olayı cöküşün başlangıcını gercekleştirdi

Burçak
21.10.2006, 15:19
dün kaybettiği için demiyorum. ama bu başarının geçici olduğu belliydi. yedirmezler ona.

macka61
21.10.2006, 16:32
3 istanbul ezikleri önlerini keserler bizim kestikleri gibi

Cengiz Çubukcu
21.10.2006, 16:38
manisanın kadrosu da bu ligi götürecek kapasitede değil...

h@msi61
21.10.2006, 22:05
vestel kocaman bir balon, dün ilk kez patladı daha çok patlıyacak...

oskayb
25.10.2006, 14:00
ilgili konu başlıklarına şöyle bir baktım göremedim (ama kaçırmış olabilirim) kimse dünkü maçta 90+2'de rafaelin atılmasından bahsetmemiş.
tam fener maçı öncesi ,90+2'de .
p.tesi gecesi ntv deki programda hıncal ,h.ulusoy federasyonunun fenerle arayı düzeltmek için belli tavizler vereceği ,kıyaklar yapacağından bahsediyordu.h.uluç ,(sevelim sevmeyelim ,katılalım ,katılmayalım) böyle bir iddiayı desteksiz ortaya atamaz ,mutlaka sağlam duyumu vardır ve ciddiye almak gerekir diye düşünüyorum.
o anlamda 10. hafta sanki ligin kırılma haftası gibi duruyor 3 büzzükler açısından.
zorla kazanan bir bjk,hakem kıyağı ile kazanan penaltı özürlü gs ,yine kritik anlardaki hakem takdirleri ile zoru kolaya çeviren fb ,ilk malubiyetini alan vestel ve ruhsuzluktan kaybeden trabzon.
yani bu haftaya kadar gelen 3 istanbullunun dağınık görüntüsü ,ligin flaş takımı vestel , sorunlarına erken neşter vurarak toparlanma yoluna girmiş(bu arada 2 derbi kazanmış) sessiz ve derinden ilerleyen trabzonspor.
işte bu görüntünün ve dengelerin vestel ve trabzonspor aleyhine bozulduğunu düşünüyorum.
olacakları izleyelim ama umarım yine midelerimiz bulanmaz.

akdemir_08_1967
25.10.2006, 15:19
katılıyorum üç büyükler yedirmezler bize yaptıkları gibi vestelin kadrosu bence çok iyi en azından son dakkalara kadar yılmadan oynuyorlar maçı bırakmıyorlar iyi bir takım olduğunu düşünüyorum

artvınlı

Hekimoğlu
25.10.2006, 15:38
vestelden cacık olmaz.

Burçak
25.10.2006, 16:29
@oskayb
rafaelin atılması ile fener maçında cezalı oluyormu. yani kupa daki kartlar ligde etki ediyomuydu. kimileri lig ile kupa farklı diyodu dün.

frango
30.10.2006, 09:23
vestelin havası bu kadardı arkadaşlar dunde fenere yenıldıler bundan sonra maç kazansalarda yavas yavas alt sıralara dusecekler bu zaten bellıydı

Gürkan
30.10.2006, 09:32
vestelin bu stresi uzun süre kaldıramayacagını dusunuyordum,dunde goruldu helekı ılerleyen haftalarda işler kızışınca o zaman stres daha da artacak.ligin şekli yine ilk 4 ve sonrası olarak sıralanır bana kalırsa.

CeSS
30.10.2006, 09:51
Ersun'un bütün hayyalleri suya düştü , tühhhh :)

tigin
30.10.2006, 10:45
maçı izlemedim ama özetlerden gördüğüm kadarıyla Vestel'in bir penaltısı verilmedi.ayrıca fenerin ilk golünde önder açıkca faulle topu aldı.

degok
30.10.2006, 10:59
maçı izlemedim ama özetlerden gördüğüm kadarıyla Vestel'in bir penaltısı verilmedi.ayrıca fenerin ilk golünde önder açıkca faulle topu aldı.

Ayrıca sevgili dostum maçı sanki ersun sattı gibi geldi bana ya. Kupa maçını bire bir izledim. Kupa maçında kalede fevzi vardı. Bence hatasız oynadı. Fener maçında kalede olmamasının nedenini anlayamadım. Fevzi olsa kalede çok daha farklı olurdu. Bide şöyle düşünelim. Kupa maçında fevziyi oynattı neden bülent as kaleci önünde fener maçı var diye bülenti dinlendirdi diyelim. Ula o zaman rafaeli niye dinlendirmedin kupa maçında rafael daha önemli adam değilmi.

Gürkan
30.10.2006, 11:01
önderin pozisyonunda faul varmıydı dikkat etmedim ama vestelli defans oyuncusunun büyük salaklığı vardı resmen çıkan topu öndere verdi madem topa müdahale edeceksin sıfıra mı inmen lazım.arkandaki adam kovalarken.gerci fener altında kalmadı edu da asıst yaptı.

vesteli cok ıyı olmasada fenerden daha baskılıydı.ilk yarı fenerın kornerı yok. ılk gole kadar pozısyonu yok.vestel strese yenık dustu.zaten hakem de hazır kıta beklıyor vestel az dırılse bıletını kesecektı.

Dıkkat edın fener kiminle maç yapacaksa bir hafta evvel o takımın önemli silahları ya sakatlanıyo yada jkart cezalısı oluyo.her ne hikmetse.

İslam Sezer
30.10.2006, 11:08
yedikleri 2.gol tam bir facia,bu kadar ucuz gol yenmez.maç 1-1 giderken bir takımın defansı böyle yakalanıyorsa şampiyonluktan bahsetmeye hakları yok...

sweetrose
30.10.2006, 19:37
söylemiştim geçici olduğunu ve öyle de oldu...

Egemen
30.10.2006, 23:23
yaw ne vestelin başarısı. onların başarısı diğer takımların başarısız olmasındandır.. aha biraz toparlanınca dierleri. 5.liğe oynbayacaklar gene :D

Şentürk
01.11.2006, 15:45
bence en fazla uefa ya giderler.

halen aynı şeyi düşünüyorum.

Oğuuz
05.11.2006, 17:32
yaa erdim ben yaa :), bu yazıyı yazdığım ana dek tek yenilgi almayan vestel benim bu yazımdan sonra oynadığı 4 maçtan 3 yenilgi bi beraberlik aldı, ben bu işi biliyom diyom da inanmıyorlar...!

İslam Sezer
05.11.2006, 17:34
sanırım toparlanırlar önümüzdeki haftadan itibaren,3 haftadır yeniliyorlar...

ozturk
10.11.2006, 22:47
evet geçici

Bartuğ13
10.11.2006, 23:45
ben ne demiştim.patladı artık ikinci yarı daha da düşer merak etmeyin

Recep Çaltepe
10.11.2006, 23:48
Ersun Yanal'ın Ankaragücü ve Gençlerbirliği'ndeki istatistiklerine bakılınca ligin 10. haftasından itibaren bir düşüşe geçtiği gözleniyor. Ligin ilk yarısı sonundaki yerlerine bir bakmak lazım.

Tabi bu arada gerçek olan bir şey, Manisaspor'a hem kendi oynadığı rakipleri hem de diğer takımlar artık farklı bir gözle bakacaklardır. Ligin namağlup tek takımı ve rakipleri ondan bunu alıp adlarını duyurmak isteyecekleridir. Ayrıca Trabzonspor'a oynanan oyunların benzeri Mansiaspor'a da oynanacaktır ilerleyen zamanlarda. Hele devre arası olsun transfer dönemi açılsın, siz o zaman görün asıl curcunayı.

Bundan yaklaşık bir ay önce (15.10.2006) konunu ilk sayfasına yazdığım mesaj yukarıdaki. Vestel o sıralarda önüne geleni, hem de farklı bir şekilde yeniyordu. Ersun Yanal beni şaşırtmadı kısacası :D

sweetrose
11.11.2006, 00:41
10. hafta kabusuymuş; ne kabusu o? Bu takım ile buraya kadar arkadaş; öyle gaza gelmekle olsaydı bu işler...

yaranozlu
11.11.2006, 07:04
ya yine de ilk beşte bitirirler... zaten şansa ilerliyolardı, bi
tek hocaları iyi, kadro çok kötü, hele kaleci ve forvet kısmı çok kötü....

Vegas
11.11.2006, 12:39
Ersun Yanal orda bulundugu surece basari uzun vadeli olacaktir diyorum hala. 3 yenilgiden oituru umut kesilmez. Bizde yeniliyoruz uc haftadir.

Sefa Murat Dokuz
12.11.2006, 14:29
bence degil vestel en kisa surede toparlanicaktir

uquR Ayaz
12.11.2006, 20:05
Valla bugünkü maçı özel bir durum münasebetiyle Manisada bulunmam nedeniyle izleme fırsatı yakaladım ve inanın bizim boğuştuğumuz sorunların aynısıyla Vestel Manisaspor da karşı karşıya... Nasıl ki biz iyi bir tempo yakaladığımız zaman bazı dış mihraklar tarafında engellenmeye çalışılıyorsak tıpkı Manisa takımı da engellenmeye çalışılmaktadır. Bugün kü maçta tam anlamıyla bir hakem kepazeliğpi yaşanmıştır. Sayın Cüneyt Çakır İstanbul takımlarının bir piyonu oldugunu apaçık belli etmiştir. Kendi girişimleriyle oluğturduğu penaltı bunun açık bir göstergesidir...

Burada görüştüğüm Manisa sevdalıları takımın son haftalardaki performans düşüklüğüne katılmamaktalar. Sadece son iki maçın kötü oldugunu diger maçları kaybetme sebeplerini ise basın ve dış mihrakların oyunlarıyla oluştugunu söylemekteler... Kısacası Manisada da emek hırsızlığı almış başını gitmiştir...
i

macka61
12.11.2006, 22:39
ya zaten bu bilinen bi şey bu durum değişmeden başka takım şampiyon olmaz ligimizde

Vegas
13.11.2006, 11:48
Ersun Yanal'li Manisaspor toparlanir:)

Egemen
15.11.2006, 21:52
walla gecen gün ya rıdvan söledi ya başka biri hatırlamıorum tam.. türkiye süper liginde son 4 haftadır galibiyet alamayan bi takım hala ikinciyse vay ligimizin haline dedi. söz tam doğru olmayabilir ama anlatmak istedigi buydu. harbiden vay halimize...

Oğuuz
16.11.2006, 13:59
walla gecen gün ya rıdvan söledi ya başka biri hatırlamıorum tam.. türkiye süper liginde son 4 haftadır galibiyet alamayan bi takım hala ikinciyse vay ligimizin haline dedi. söz tam doğru olmayabilir ama anlatmak istedigi buydu. harbiden vay halimize...
hayret bişey yaa, ne alakası var bilmiyom ki bunla ligin kalitesinin, tamam son dört haftadır galip gelemiyor ama sen ondan önceki 10 haftaya bak...! işte hala ikinci olmasının nedeni alttakilerinde yenilmesi yani her takımın birbirini yenebilecek kalitede olması diil mi, bu yorumcular hep laf olsun torba dolsun hesabına konuşuyorlar... aradaki puan farkı fazla olsa bu nasıl lig baştakilerle alttakiler hemen koptu oluyor, yok puan farkı hiç olmazssa yine bu ne kalitesiz lig herkes herkesi yeniyor, dört hafta galip gelemeyen takım hala ikinci deniyor... yani ''parayı versen dögiyler vermesen yine dögiyler''....

Burçak
18.11.2006, 15:50
kayseri ile 2-2 berabere kaldılar sayılır maçın bitmesine 2 dk kaldı. birde penaltıdan yararlanamadı manisa.

Burçak
25.11.2006, 15:37
manisa kendi evinde şuandada konyaya yeniliyor 1 0 / 80'

pReN@_61
25.11.2006, 19:31
bence geçici...bu tip takımlar genelde istikrar sağlayamıyor...

macka61
25.11.2006, 20:14
şu başlığı değiştirelim şimdi olsun manisanın başarısızlığı

kuzey
25.11.2006, 20:32
en büyük Trabzon Spor :osmanlı başkenti ,sporun başkenti....

kuzey
25.11.2006, 20:33

pReN@_61
25.11.2006, 20:46

coştun hemşerim :)

Gürkan
25.11.2006, 23:25
yanılmadık mı diyelim.

yine bir anadolu takımı esti ve durdu.

HALİT KARAKAŞ
26.11.2006, 00:50
her sene bazı takımlar ilk haftalar uçar gider ,manisada uçtu ama kanadı erken kırıldı,dört büyükler dışında ülke futbolunda gerisi yalan,,,,

Oğuuz
26.11.2006, 13:44
geçen sene kayserispor ligde fırtınalar estirirken son olarak f.bahçeyi evinde yenmişti sınıftaki kayserililerde bi hava yok artık 4.büyük belli olmuşmuş,bkj ve Trabzon devri kapanmışmış seneye şampiyonluğun en büyük adayı kayseriymiş, havalrından geçilmiyor ve benle dalga geçiyorlar o kadar sinirlendim ki,o sinirle içlerinden birine gel ulan iddaya girelim kayseri bırak 3. olmayı bjk ve trabzonu geçmeyi g.birliğine bile geçilecek dedim, bi öğle yemeğine girdik, o vakit herkes bana gülüyordu ''bu Trabzon bu Kayseriyi geçecekmiş'' diye haklıydılar Trabzon çok kötü ve Kayseri çok iyi gidiyordu,, ne olduysa o haftadan sonra oldu ve kayseri tam altı haftada 5 mağlubiyet tek beraberlik aldı ve ligi bejeke ve Trabzonun arkasında g.birliğinin ise tek puan önünde tamamladı belki yemeği kazandı ama anladı Trabzonun ölüsü bile Kayseriyi geçmeye yettiğini...

ve bu sene vestel mağlubiyet almamış herkes vestelin şampiyon olabileceğinden bahsediyor çevremde ama onlara şu cevabi veriyorum bmn'ye verdiğim gibi,

inşallah bu hafta sivasdan ilk mağlubiyetini alacak manisaspor,, ve kanımca bundan sonra düşüş başlayacak, şans hep yanlarında olacak diil ya..
ve bu yazımdan sonra 6 hafta geçti ve vestel 5 mağlubiyet tek beraberlik aldı :) .. varbende bişey diyomda inanmıyorlar..

pReN@_61
27.11.2006, 21:54
bizim gibi sürekliliği olan yok..

Özge
27.11.2006, 22:06
vestelin düşüşe geçeceğini söylemiştim ve aynen öyle oldu

Burçak
17.03.2007, 17:58
geçiciymiş:)

A.Alper
17.03.2007, 18:02
vestelin başarısı geçici ...

ya bizim rezilden rezil durumumuz????

Burçak
17.03.2007, 18:15
oda geçici. işi bilen yöneticiler başa gelince bu kabus bitecek.. zaten bundan daha kötü bi durumda olamayız.

neyse bu başlık vestelle alakalı konu sapmasın bari..

attagümüshane
17.03.2007, 19:30
pardon geçici olan ne?başarı mı kaldı:-)

cicero9
18.03.2007, 04:21
Sakarya maçı gerçekten çok ilginç kapandı.
Bu takımın düşüşü, hadiseleri sadece Türkiye 1.Lig'inde tepe taklak giden bir takım örneği değil aynı zamanda şirket takımı olması hüviyetiyle şirket adına da çok önemli bir darbedir.

Tüm insanlar gibi kurumlar da hemen büyüyerek birçok şeye sahip olmak ve iktidarlarını daha da genişletmek istiyorlar. Ama demek ki olmuyor, spor da artık tanıtım ve pazarlama için şirketler için çok önemli bir araç. Bunu kullanayım derken kendi aracıyla vurulmak böyle bir şey olsa gerek.

A.Alper
18.03.2007, 17:55
bu saatten sonra zorlu holding vestelin peşnde durmaz

bence...

Murat'
18.03.2007, 18:00
vestel kesin küme düşer bu gidişle...gerçekten çok ilginçç...hatırlayanlar hatırlar..istanbulsporda küme düştüğü sezonda ilk 3 hafta sonunda lider olmuş hatta baya ii gitmişlerdi...ilk maçlarındada feneri 3-0 yenmişti...vestelde aynı kaderei paylaşacak anlaşı9lan

antique61
18.03.2007, 19:01
Ersun Yanal İstifa Etti
Turkcell Süper Lig'de alınan şok yenilgiler ve son Sakaryaspor maçının tatil edilmesi ile sonuçlanan olaylar sonrası Teknik Direktör Ersun Yanal ekibi ile birlikte istifa etti..
Ersun Yanal düzenlediği basın toplantısında ekibiyle birlikte görevi bıraktığını açıkladı. Başkan Haluk Çubukçu da yaptığı açıklamada Yanal'ın istifasını kabul ettiklerini söyledi..
İNANILMAZ DÜŞÜŞ
Son galibiyetini 3 Aralık'ta Gaziantepspor'u 4-1 yenerek alan ve o günden bu yana 3 puan yüzü görmeyen Manisaspor, son 15 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik alabilmişti. Vestel Manisaspor'da dün oynanan Sakaryaspor maçında kaleci Bülent ve kaleci antrenörü Metin Bayındır hakem Cüneyt Çakır'a saldırmış ve Ege yönetimini oldukça zor bir duruma sokmuştu.

pReN@_61
01.04.2007, 15:00
bi ara şampiyonluga oynayan takım şimdi ne hallere düştü....

atabaş
01.04.2007, 16:45
bu düşüşün sorumlusu kım acaba merak ediyorum bu zamana kadar bir önlemde alınmadı hayret

frango
09.04.2007, 11:23
evet sonunda vestel 3 puanla tanıştı ey gıdı gunler bı ara şampiiyon olurlarmı diye tartışılıyordu futbolun bu tarafı güzel zaten...
ben manisanın ligde kalması taraftarıyım...

Vegas
09.04.2007, 12:43
Vestel'in rahat sekilde sampiyon olacagini, atesli bir sekilde dusununenlerdendim. Son haftalarda kume dusmemek icin oynayacaklar maalesef. Bu kadar kotu duruma nicin dustuler acik bilgim yok futbolu yakindan takip edemedigim icin ancak tokezlemey basladiklari donemde disardan mudahale oldugunu dusunuyorum. Mesela bir ornegi; ilk yaridaki fener mac oncesinde bizimle kupa maclari vardi ve o macin uzatmlarinda Rafael'e haksiz kirmizi kart gosterilerek fener macinda as bir forvet oyuncusundan yoksun cikmasina sebep olundu diye hatirliyorum.
Gelinen bu noktaya ve calistirdigi takimi yine yari yolda birakasina ragmen ben, Ersun Yanal'in halan daha en iyi Turk teknik direktor olduguna inaniyorum ve gelecek sezonlarda takimimiz basinda gormek istiyorum. Calistirdigi her takimdan sonra daha kabiliyetini artirdigini umut ediyorum.
Son olarak Manisaspor'un geldigi bu durum ile dalga gecme moduna girmeyipte, olup bitenlerden ders almamizi oneriyorum. Ne oldum degil ne olacagim demek gerekmis.

Yeliz
09.04.2007, 13:11
bir hışımla geldi geçtii peh peh peh:rolleyes::rolleyes:

Adem Erdoğan
09.04.2007, 13:25
Tarzanın ipi koptu yere çakıldı:D:DD:D

Kazım Uzunboy
07.05.2008, 04:52
evt manisa düştü sonunda :D

bi zaman sonra bu konudan bi tanede sivasa açılır :D

_SeRKaN_
07.05.2008, 12:03
Demek ki geçiciymiş :D

macka61
07.05.2008, 12:04
belliydi zaten böyle olacağı

Murat'
07.05.2008, 12:07
vestel kesin küme düşer bu gidişle...gerçekten çok ilginçç...hatırlayanlar hatırlar..istanbulsporda küme düştüğü sezonda ilk 3 hafta sonunda lider olmuş hatta baya ii gitmişlerdi...ilk maçlarındada feneri 3-0 yenmişti...vestelde aynı kaderei paylaşacak anlaşılan

diye yazmıştım........

Erkut Ay
07.05.2008, 13:49
:D:Dbaşlık tam yerine oturdu nerde çubukçu ağabey temiz futbol diyordu şimdi yerini buldu.....

Murat Değirmenci
07.05.2008, 13:56
zorlu kurtarsın hadi ne duruyor

ÜNAL
07.05.2008, 14:30
Çok fazla iddialı olmamak lazım..hele ki yeni yetme bir takımsan..

Cem Balcı
07.05.2008, 14:48
gördükki geçiciymiş...;)

POYRAZ
07.05.2008, 17:10
Hatirliyorum. O zamanlar hemen sampiyonluk havasina girmislerdi. Ne demisler "Erken öten horozun kafasi kesilir"

_SaMeT_
11.05.2008, 14:44
Belli olmuyormu zaten geçici olduğu..:D Geçici olmasaydı zaten şuan ligin tabanlarında değil,hiç değilse tavanların yakınında olurdu..:D Gerçi artık ligin tabanlarında bile değil çünkü artık o bir Bank Asya 1. lig takımı

FANATIK61
11.05.2008, 14:54
Bizimle bas etmek isteyenler akillarini baslarina alsinlar gördügümüz gibi tepe taklak gidiyorlar :D

pReN@_61
11.05.2008, 16:35
Bizimle bas etmek isteyenler akillarini baslarina alsinlar gördügümüz gibi tepe taklak gidiyorlar :D
Bizle uğraşan bütün takımların sonu böyle olacak.. :)

Bahattin Aydın
11.05.2008, 18:11
ne olacak sivasta bu vestelin aynı versiyonu :D :D

unique
11.05.2008, 18:17
Seneye inşallah Sivası da ikinci lige yolcu edeceğiz.