PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Takımımızın Yeni Teknik Direktörü Nenad Markovic!

Murat'
17.11.2014, 10:01
TRABZONSPOR'DA ZOUROS DÖNEMİ

Trabzonspor'da Hakan Demir'in istifasından sonra uzun süredir temas hâlinde bulunulan Yunan Koç Ilias Zouros'un göreve getirildiği öğrenildi.

Bordo mavililerin yeni teknik patronu Ilias Zouros sırası ile Olympiacos, Sagesse Beirut, Peristeri, Aris, PAris-Levallois Basket, Panellinios, Zalgiris Kaunas, Yunanistan, Anadolu Efes ve yine Zalgiris takımında görev yaptı.

Son olarak 25 Haziran 2013 tarihinde Zalgiris Kaunas'ta göreve başlayan 48 yaşındaki koçun, ligde ve Euroleague'de yaptığı kötü başlangıcın ardından (5 maçta 3 mağlubiyet) görevine son verilmişti.

2011-12 sezonunda ise Euroleague'de çeyrek final şansını kaybetmiş ve bu bağlamda Ufuk Sarıca'yı göndermiş olan Anadolu Efes, ligin 17. haftasında (27 Şubat 2012) Ilias Zouros'la anlaşmaya varmıştı.

Bu sezon Anadolu Efes'in başında yalnızca 1 Euroleague maçına çıkan Zouros, İstanbul'da CSKA Moskova'ya 65-82 mağlup olmuştu.

Ligde ise çıktığı 14 maçın 10'unu kazanarak (Anadolu Efes'in Zouros gelmeden önce 2 mağlubiyeti vardı) Anadolu Efes'in play-offlara 3. sırada girmesini sağlamıştı. Play-off sürecinde ilk olarak Pınar Karşıyaka ile karşılaşan Anadolu Efes, Zouros'un önderliğinde bu turu 2-0 geçerek adını yarı finale yazdırmıştı. Yarı finalde ise Banvit karşısında seri 5. maça kadar uzamış, Banvit'i Bandırma'da 72-77 mağlup etmeyi başarıp 3-2 ile finale çıkmıştı. Finaldeki rakibi Beşiktaş olan Anadolu Efes, final serisinde Zouros önderliğinde çıktığı 6 maçın 1'ini uzatmada olmak üzerek 2'sini kazanarak şampiyonluğu Beşiktaş'a kaptırmıştı.

Zouros, özellikle final sürecinde yaptığı hareketler ve basın toplantılarında verdiği demeçler nedeniyle çok eleştirilmişti.

Zouros, Litvanya’da düzenlenen 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Yunanistan ile altıncılığı elde etti.

2009-10 sezonunda Panellinios’u Eurocup’ta Final Four’a çıkaran Yunan teknik adam Eurocup’ta “Yılın coachu” seçildi.

Zalgiris ile 2001’de Litvanya Ligi ve Litvanya Kupası şampiyonluğu bulunan Ilias Zouros, 2004’te Sagesse Beirut ile FIBA Asya şampiyonluğuna ve Lübnan şampiyonluğuna ulaştı.

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=740215&%2FHakan-Demir-gitti%2C-Ilias-Zouros-geldi

Bakalım yarınki maçta takımın başında olabilir mi Zouros.

Tekrardan hayırlı olsun, Efes'teyken her maç agresif bir görüntü çizmişti.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 11:25
Resmen açıklandı mı? Hayırlı olsun.

(Öncelikle sayfayı uzatmamak için sadece link veriyorum:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919868059&postcount=16

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919839086&postcount=5186 )

Eurocup (45 maç 22 G - 23 M)

2005-06 Aris 7 5 2
2007-08 Panellionos 4 0 4
2008-09 Panellionos 16 7 9
2009-10 Panellionos 18 10 8 Final Four

Euroleague (35 Maç - 19 G - 16 M)

2000-01 OLY 14 9 5
2001-02 OLY 12 9 3
2010-11 Zalgiris 6 1 5
2011-12 Efes 1 0 1
2013-14 Zalgiris 2 0 2

* Panellinios'la Eurocup'taki başarısıyla ön plana çıktı. O takımı Devin Smith için takip ediyordum (Fener'de beğenilmeyip gönderilmişti, geçen sene Euroleague şampiyonu oldu Maccabi'de).

* Yukarıdaki biyografide Zalgiris'teki son çalışmasındaki başarısızlığına yer verilmiş. Fakat Zalgiris'e ilk gittiğinde (2011'deki) başarısı yazılmamış, bütün kupaları kaldırmıştı. O dönem Avrupa'da adından çokça söz edilmişti. Zaten Efes'e gelmesinde de o başarılar etkiliydi. Sonra basketbol camiamızın klasik "yerli koç mu yok" (Ben de o zamanlar güveniyordum yerli koçlara, artık yok! Sebeplerini yazmıştım.) ötekileştirmesinde yara aldı (Benzer eleştirileri alan Blatt şimdi NBA'de, Perasovic Valencia'yı iyi götürüyor).

* Eurobasket 2011'de Yunanistan'ı çalıştırdı ve Avrupa altıncısı oldu.

O kadroda Spanoulis, Diamantidis, Perperoglou, Schortsanitis ve Priztezis yoktu.

Yiğit Gayretli
17.11.2014, 11:32
Konunun "koç değiştirmek" ile aşılabilecek kadar basit olmadığı görüşündeyim.

UğuR
17.11.2014, 11:42
Hayırlı olsun....

GAME OVER
17.11.2014, 11:52
çok iyiydi de neden efes onu gönderdi.yine bize hüsran düştü.

samway
17.11.2014, 12:25
artık savunma problemı kalmaz sanırım

zafer6161
17.11.2014, 12:53
iyi hocamı ???

UğurB
17.11.2014, 13:35

Efes'in hedefleri ile bizim hedeflerimizin farkliligi olmasin.
Efes Mahmuti'yi de gonderdi, Ataman'i da hatta Ufuk Sarica ve Perasovic'i de.
Simdi bunlarin hangisini Trabzonspor'da istemezsiniz?
Zouros bizim seviyemizdeki bir takim icin iyidir, ancak kendi kurmadigi bir takimla ne kadar basarili olabilir, onu kestiremiyorum.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 13:54
Zouros haberinin Avrupa basınına yansımaması ilginç. Zouros için kaynak Trabzon mu? Öyleyse doğrudur.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 14:33
EuroHoops yazdı.

http://www.eurohoops.net/2014/11/dunks/62629

Murat'
17.11.2014, 14:39
EuroHoops yazdı.

http://www.eurohoops.net/2014/11/dunks/62629

Yarına yetişir mi acaba?

Ceyhun Cabadak yarın takımın başında olur büyük ihtimalle.

samway
17.11.2014, 14:47
iyi hocamı ???

ben çok begenmıyorum fakat savunma yönünü çok iyi yaptırıyor takıma oyuna müdahalelerde zayıf ve oyuncular ile arasındaki iletişim biraz iyi deil yani didişmeler ve kadro dışıları görebiliriz

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 14:49
Yarına yetişir mi acaba?

Ceyhun Cabadak yarın takımın başında olur büyük ihtimalle.

Zor görünüyor. Daçka maçı daha önemli aslında.

samway
17.11.2014, 14:50

sabahtan beri her yorumun olumsuz !!!

OĞUZHAN061
17.11.2014, 14:53
https://twitter.com/kaankural/status/208252980401672193
çok teknik faul yiyeceğiz demek ki :)

Hazar_
17.11.2014, 14:55
Çok şey değişeceğini düşünmüyorum. Kadro kötü.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 15:00
https://twitter.com/kaankural/status/208252980401672193
çok teknik faul yiyeceğiz demek ki :)

Bjk'den önceki Banvit serisinde Zouros için şunları yazan da aynı Kaan Kural'dı:

"... ANADOLU Efes’in bu sezonki hikayesi başarısızlıklarla dolu. Sezon sonunda her şeyi sil baştan yapmak kolay değil elbette ama Zouros’la yeni bir sayfa açmak için önemli bir çaba var. Bu yeni sayfayı açabilmek için de yeni yıldızlara ihtiyaç var. Uyumlu olmayan kadro yenilenmeliydi. Transfer mümkün olmadığına göre içten yenileniyor Efes.

Öncelikle oyunun odağı savunma olmuş. Kinsey iyileşince, Sinan ve Doğuş’la birlikte ligin en iyi dış baskı yapan oyuncuları Efes’te. Ve savunmayı bu isimlerin en az ikisini sahada tutup anormal baskı yaparak başlatıyorlar. Daha dinamik, daha çabuk bir takım bu. Sonuç da alıyorlar."

Zouros'u savunmak için vermedim bu örneği. Ülkemizdeki basketbol camiası git gide futboldaki yapıya bürünüyor.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 15:09

Bu yaz Banvit, Brose ve sezon içinde Olympiakos'un Zouros'u istediğini okumuştuk.

http://www.br.de/nachrichten/oberfranken/trainer-suche-brose-baskets-100.html

http://sampiy10.gazetevatan.com/itoudis-gidiyor-mu--banvit-ten-aciklama----649113-basketbol-sampiy10-haber/

http://www.all-around.net/2014/10/10/olympiacos-addio-a-bartzokas/

Necmettin ALTUNTAŞ
17.11.2014, 15:21
Sadece koçla çözülecek gibi görünmüyor sorunlar.Sporcuların da pek yetenekli olduğunu zannetmiyorum.

UğurB
17.11.2014, 15:31
Zouros'i Efes'te yaptiklariyla kiyaslayamam. Cunku o kadro kaliteli bir kadroydu. Istediklerini uygulatabilecegi bir kadroydu ayni zamanda.
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=IST&seasoncode=E2011
Simdiki kadro ise onun savunma felsefine uyacak bir kadro degil.
Dee Bost, Lawal ve Turkler harici savunma yonu kuvvetli bir oyuncu yok. Lawal'in kuvvetli oldugu nokta da bloklar...
Merakla bekliyorum, cunku kisisel gorusum kadroya uygun bir koc degil...

winner
17.11.2014, 17:22
Zouros'i Efes'te yaptiklariyla kiyaslayamam. Cunku o kadro kaliteli bir kadroydu. Istediklerini uygulatabilecegi bir kadroydu ayni zamanda.
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=IST&seasoncode=E2011
Simdiki kadro ise onun savunma felsefine uyacak bir kadro degil.
Dee Bost, Lawal ve Turkler harici savunma yonu kuvvetli bir oyuncu yok. Lawal'in kuvvetli oldugu nokta da bloklar...
Merakla bekliyorum, cunku kisisel gorusum kadroya uygun bir koc degil...

Katılıyorum.

Ama bizde takıma göre koç ya da koça göre takım diye bir şey zaten yok.Hakan Demir'in takımı da değildi Zouros'un takımı da olmayacak.Eğer ileriye dönük düşündüyseler(hiç sanmıyorum menajerin birisiyle iş bitirmişerdir.) bir şey diyemem.

Ama bu takıma uygun koç pick&roll ve translation hücumlarını felsefe olarak benimseyen,10-12 saniyede top kullandıran,yediğinden fazlasını atmaya çalışan felsefeye sahip bir koç.Yani Zouros değil.İki haftaya kadar Hardy gönderilirse şaşırmam.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 17:37
Arkadaşlar, Zouros yarın Türkiye'ye gelecek.

Murat'
17.11.2014, 17:41
Arkadaşlar, Zouros yarın Türkiye'ye gelecek.

Eurochallenge maçında takımı izleme fırsatını bulur inşallah.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 17:43
Eurochallenge maçında takımı izleme fırsatını bulur inşallah.

Biz de izleyebilseydik... :)

winner
17.11.2014, 18:12
Zouros'a Efes'ten sempatim var.

Ama Hardy,Marshall,Stipanovic ve Velickovic'le ne oynatacak merak içindeyim.

axelman
17.11.2014, 18:17
Katılıyorum.

Ama bizde takıma göre koç ya da koça göre takım diye bir şey zaten yok.Hakan Demir'in takımı da değildi Zouros'un takımı da olmayacak.Eğer ileriye dönük düşündüyseler(hiç sanmıyorum menajerin birisiyle iş bitirmişerdir.) bir şey diyemem.

Ama bu takıma uygun koç pick&roll ve translation hücumlarını felsefe olarak benimseyen,10-12 saniyede top kullandıran,yediğinden fazlasını atmaya çalışan felsefeye sahip bir koç.Yani Zouros değil.İki haftaya kadar Hardy gönderilirse şaşırmam.
Zouros camiamıza hayırlı olsun. Peki dediğiniz koşullara uyan couch kim olabilirdi?Eleştirmek için sormuyorum yanlış anlamayın.Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için sordum.Ben mesela Murat Didin'i isterdim ama böyle bir kaos takımına gelmez.Basketbol kültürümüze en çok katkı verecek antrenörlerden Türkiye'de.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 18:32
Zouros'a Efes'ten sempatim var.

Ama Hardy,Marshall,Stipanovic ve Velickovic'le ne oynatacak merak içindeyim.

Zouros hakkında şöyle bir analiz vardı:

" Efes's biggest problem through season is that it hasn't clear plan and orientation in what they play on the court. Zouros has straight ideas about what he wants from his team. Of course he's a defensive minded coach. His teams like to press on the ball either on 4/4 or half court defenses. Expect players like Sinan Guler, Dogus Balbay and Tarence Kinsey to spend more minutes on the court due to their ability to defend and press the ball. Zouros likes hard-nosed role players and blue-collar guys who can really use their mind and win with this asset.

His service on French league influenced him a lot, especially on his offensive philosophy. After his return from France, Zouros sought a faster offensive tempo, choosing transition offense as his favorite. A transition offense based on principles. Take Panellinios as an example. During his 3 year staying in the club, they choose an unprecenteded fast tempo for the ''tough and slow pace'' A1. Panellinios was the most effective Greek team in the open court (due to the ability to press the ball) and the team with the most fast breaks in the league, qualifying to Eurocup Final-4 at his final year in Athens,when he honored with the “Eurocup’s coach of the year” award. In addition with the most young Greek coaches he is not base the way his team attacks exclusively in pick n roll offense although it uses it. In his offense is distinguished motion and “cuts”, garnished with many clever collaborations. It was a big success for him, that Greek national team performed well in this new style of offense after many years of greatness, which based on pick n roll."

Eğer bu sistemi oturtmaya çalışırsa, en büyük soru işareti Bost'un tempoyu ne denli ayarlayabileceği.

Samet Yildirim
17.11.2014, 22:05
Iyi basarili olur insallah

Hakan
17.11.2014, 22:14
Yanlış seçim

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 00:10
Bomba!

Pashutin'le anlaşmışız. Eğer doğruysa yakarım buraları!

27 Ekim'de duasını etmiştim:

"Keşke Pashutin olsa... CSKA, Unics, Lokomotiv... Kısa sürede çok iyi işler başardı. Şimdi Rusya milli takım antrenörü oldu. Sene başında Banvit'in istediği yazılmıştı. Banvit'e gelmediyse, biz zor..."

Ivkovic ve Messina'nın asistanlığından sonra 2008-09'da Spartak st. Petersburg'da ilk baş antrenörlük deneyimini yaşadı.

2009-10'da CSKA'nın başına geçti. Paris'teki Final Four'da üçüncü oldu.

2010-11'de Unics Kazan'la Eurocup'ı kazandı. 2011-12'de aynı takımla Euroleague Top 8'e kaldı.

2012-13'de Lokomotiv Kuban'a yine Eruocup'ı kazandırdı. 2013-14'de Kuban'la Euroleague'de Top 16'da elendi.

Euroleague -> 65 maç - 45 galibiyet - 20 mağlubiyet

Eurocup -> 33 maç - 26 galibiyet - 7 mağlubiyet

Murat'
18.11.2014, 00:31
Bomba!

Pashutin'le anlaşmışız. Eğer doğruysa yakarım buraları!

27 Ekim'de duasını etmiştim:

"Keşke Pashutin olsa... CSKA, Unics, Lokomotiv... Kısa sürede çok iyi işler başardı. Şimdi Rusya milli takım antrenörü oldu. Sene başında Banvit'in istediği yazılmıştı. Banvit'e gelmediyse, biz zor..."

İsmail Şenol Twitter'da Kazan ve Trabzonspor arasında tercih yapacak demiş, bekleyelim bakalım.

hami08
18.11.2014, 00:44
Bana Katsikaris'i unutturur,dahada birsey demiyorum :)

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 00:48
İsmail Şenol Twitter'da Kazan ve Trabzonspor arasında tercih yapacak demiş, bekleyelim bakalım.

Olursa büyük iş ama zor.

Murat'
18.11.2014, 00:49
http://en.lokobasket.com/upload/medialibrary/d44/d4466cae5db8e1abf9a8011755879183.jpg

Pusuya yattık bekliyoruz.

Ercan DEMİRCİ
18.11.2014, 01:12
http://en.lokobasket.com/upload/medialibrary/d44/d4466cae5db8e1abf9a8011755879183.jpg

Yılmaz Vuralı andırıyor sanki :D

Ufuk
18.11.2014, 01:36

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1872-0I7T9D0F.jpg :)

Cengiz Çubukcu
18.11.2014, 06:55
Aman pashutin gelmesin , sonra halilhodzic gibi beni ne mühendisler doktorlar istedi muhabbetine girer :D

selçukabi
18.11.2014, 12:54
Orhun Ene boşta değil miydi?

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 13:55
Orhun Ene boşta değil miydi?

Boşta. Niye gelsin? Geçen sene teklif etti yönetim, o da "eşim İstanbul'da yaşamak" istiyor diyip kibarca geri çevirdi, Darüşşafaka'yı çalıştırdı İkinci Lig'de.

Beş yıl önceki oyuncusuna borcu olan, imajı yerlerde sürünen, Trabzonspor adı dışında çekici bir özelliği olmayan bir takıma gelip neden kendini riske atsın?

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 14:29
İsmet Badem'in yazısını okur musunuz?

"ROYAL HALI GAZİANTEP 77-69 TRABZONSPOR MEDİCAL PARK

İstikrar kelimesi ile dalga geçen bir takım ROYAL! Ne zaman kime patlayacakları belli değil! Sezon başında fırtına gibi başlayıp, DAÇKA maçının sonunda, 46 sayılara zor tırmanan ROYAL bu kez hem rakibini yendi hem Trabzonspor’da takımın Coach’unun kariyerine son verdirdi.

5 artı 1 kuralı ile takımların yürüyüşü değişti! Kim kimi ne zaman ve ne şekilde yeneceğini önceden haber vermiyor! Bir bakıyorsunuz ki, ummadık taş hep baş yarıyor! İki haftayı “KRAL” koltuğunda geçiren ROYAL, eli, kolu, bacağı, beli sakat oyuncular yüzünden son haftaları boynu bükük tamamladı. Hastane odalarından eve sonra salona teker teker dönen oyuncular ile Trabzon’u yenerken, Colloway attıkları ile, Lorbek savunmada “Çin Seddi” oluşturunca evdeki hesabı tutturmayı başardı. Şimdi Hakan Demir yerine yabancı hatta komşu ülkeden Coach temini konusu gündemde! Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!

Acaba kulüplerin bu denli yurt dışına dönük arayışa girmesi ve de! İşsiz yıllardır basketbola emek veren yerli antrenörlerimiz bu işin sırrını nasıl çözecek?

Maçın MVP si: Colloway 38.12 dakika 23 sayı 2/2 ikilik, 4/6 üçlük, 7/8 faul 5 ribaund, 7 asist, 2 top çalma, 1 blok."

(Tbf.org)

*

1) "...Trabzonspor koçunun kariyerine son verdirdi." ifadesi bilinçli yazıldıysa çok ilginç.

2) "Şimdi Hakan Demir yerine yabancı hatta komşu ülkeden Coach temini konusu gündemde! Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!"

Sayın Badem, lige yabancı koç gelmesinden endişe duyuyor. Halbuki oyununu övdüğü RH Gaziantep'in başında da bir yabancı koç var...

Asıl mesaj zaten sonraki cümlelerinde saklı: "İşsiz yerli antrenörlerimiz..."

O işsiz antrenörler, Türk çocuklarını oynattılar mı? Yoksa başarı için Amerikalı ve Yugoslavlar'ı getirip oynatmadılar mı? Kendi başarıları için yabancı üstüne yabancı alan koçların yakınmaya hakkı var mı?

Daha da acısı, bir yerli antrenör arkadaşı görev başındayken, o takım yönetimiyle anlaşan yerli antrenörleri bilmiyormuş gibi yazıp konuşuyorlar. Sorsan hepsi ahlakçı ekolden, etikten dem vurur!

Efes'in Real galibiyetinde Cedi'yi oynatan Ivkovic!
Geçen sene Pierre Jackson'ın önünde Berk'e şans veren Obradovic!
Gençlerden milli takım kuran Tanjevic!
Cevher'in önünde Berkay'ı, Erkan'ın önünde Tolga'yı oynatan Lukic!

Siyahla beyaz kadar bir uçta değilim, yabancı koçların tümünü kabullenecek kadar idraksiz de değilim. Ama gerçek şu ki, yerli koçlar kendileri düştü bu duruma.

Dün akşam Altuğ Köselerli anlattı, cumartesi günü Gaziantep'ten dönerken maçın yorumcusu Hakan Yavuz'la karşılaşmış. Hakan Hoca demiş ki "Ivkovic yerine yerli koç olsa Efes'in bu yerli rotasyonuyla lige başlamaya cesaret edemezdi."

Nokta.

(Bizler de Batur Ağabey'nin ve İsmet Bademler'in "Türk çocukları takım çalıştırsın, Türk çocukları oynasın" telkinleriyle yetiştik. Ama o kadar çok yanlış gördük ki, "Yakında Altyapılara, alt liglere yabancı koçlar gelecek. Hatta yabancı takım menajerleri olacak" diyecek notaya geldik. Ve oldu işte: Trabzonspor altyapıya Kotarac'ı, İkinci Lig'deki Pertevniyal Mijatovic'i, Fb Ülker genel menajer olarak Gherardini'yi getirdi.

Yabancı sayısını arttıran kuralı savunan ağabeyler diyordu ya: "Forma verilmez, alınır. Çalışıp yabancılardan alsınlar". Aynısı koçlar için de geçerli, çalışsınlar, geliştirsinler kendilerini. Gerekirse yurt dışına çıksınlar. Tıpkı benche mahkum ettikleri yerli oyunculardan bekledikleri gibi...)

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 16:54
Dün Zouros'u Avrupa'da ilk yazan Eurohoops az önce Pashutin'i haber yaptı. İlginç şeyler oluyor.

"As we are hearing we have turn of the situation with @tsbasket and the Russian coach Eugeny Pashutin is close to sign there"

Dün "Zouros yarın Türkiye'ye gelecek demiştim". Bu durumda yalancı durumuna düşmek istemem. Kaynağım Avrupalı bir basketbol adamıydı. Mesajını saklıyorum, gerekirse/isteyen olursa paylaşırım.

*

Şahsıma özel kısmı hariç;

Hello Oguz! -----.

My sense is that finally Zouros will land over
there, he will make that trip tomorrow. ----
---.

For sure he is an excellent coach if we are
talking about bball education, he has deep knowledge of the sport. -------
-----------

He likes his teams playing great defense, playing tranzition
bball in offense and at half court sets he is a coach that goes into
details.

The only disadvantage of him in my opinion is that coach Zouros
is a really good man,very emotionally. So many times he puts too much
pressure on his self and that doesn't help him to be 100% focus during the game. If the people accept him well there, it would be something useful on his work and will help team show a quick progress.

hami08
18.11.2014, 17:33
Pashutin gelirse, sevinçten ne yapacağımı şaşırırım.

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 18:43
Başlığı değiştirmek gerekecek.

Hayırlı olsun.

axelman
18.11.2014, 18:43
Evet, beyler Pashutin geliyor meşelaleri yakabilirsiniz. :)

Berat Akçay
18.11.2014, 19:03
Eugeny Pashutin hayırlı olsun. Herkes olumlu konuşuyor hoca hakkında. Baskete pek ilgim yok ama takımın bu kötü durumdan çıkmasını istiyorum. Trabzonspor'a yakışmayacak yerlerde

Murat'
18.11.2014, 19:29
Gerçekten Pashutin mi geldi şimdi, inanasım gelmiyor valla.

İnşallah kısa bir süre sonra nereye geldim demez malum kişiler yüzünden.

Mutlaka transfer yapacaktır Pashutin, maçtan sonra değerlendirme yaparız.

winner
18.11.2014, 19:32
İsmet Badem'in yazısını okur musunuz?

"ROYAL HALI GAZİANTEP 77-69 TRABZONSPOR MEDİCAL PARK

İstikrar kelimesi ile dalga geçen bir takım ROYAL! Ne zaman kime patlayacakları belli değil! Sezon başında fırtına gibi başlayıp, DAÇKA maçının sonunda, 46 sayılara zor tırmanan ROYAL bu kez hem rakibini yendi hem Trabzonspor’da takımın Coach’unun kariyerine son verdirdi.

5 artı 1 kuralı ile takımların yürüyüşü değişti! Kim kimi ne zaman ve ne şekilde yeneceğini önceden haber vermiyor! Bir bakıyorsunuz ki, ummadık taş hep baş yarıyor! İki haftayı “KRAL” koltuğunda geçiren ROYAL, eli, kolu, bacağı, beli sakat oyuncular yüzünden son haftaları boynu bükük tamamladı. Hastane odalarından eve sonra salona teker teker dönen oyuncular ile Trabzon’u yenerken, Colloway attıkları ile, Lorbek savunmada “Çin Seddi” oluşturunca evdeki hesabı tutturmayı başardı. Şimdi Hakan Demir yerine yabancı hatta komşu ülkeden Coach temini konusu gündemde! Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!

Acaba kulüplerin bu denli yurt dışına dönük arayışa girmesi ve de! İşsiz yıllardır basketbola emek veren yerli antrenörlerimiz bu işin sırrını nasıl çözecek?

Maçın MVP si: Colloway 38.12 dakika 23 sayı 2/2 ikilik, 4/6 üçlük, 7/8 faul 5 ribaund, 7 asist, 2 top çalma, 1 blok."

(Tbf.org)

*

1) "...Trabzonspor koçunun kariyerine son verdirdi." ifadesi bilinçli yazıldıysa çok ilginç.

2) "Şimdi Hakan Demir yerine yabancı hatta komşu ülkeden Coach temini konusu gündemde! Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!"

Sayın Badem, lige yabancı koç gelmesinden endişe duyuyor. Halbuki oyununu övdüğü RH Gaziantep'in başında da bir yabancı koç var...

Asıl mesaj zaten sonraki cümlelerinde saklı: "İşsiz yerli antrenörlerimiz..."

O işsiz antrenörler, Türk çocuklarını oynattılar mı? Yoksa başarı için Amerikalı ve Yugoslavlar'ı getirip oynatmadılar mı? Kendi başarıları için yabancı üstüne yabancı alan koçların yakınmaya hakkı var mı?

Daha da acısı, bir yerli antrenör arkadaşı görev başındayken, o takım yönetimiyle anlaşan yerli antrenörleri bilmiyormuş gibi yazıp konuşuyorlar. Sorsan hepsi ahlakçı ekolden, etikten dem vurur!

Efes'in Real galibiyetinde Cedi'yi oynatan Ivkovic!
Geçen sene Pierre Jackson'ın önünde Berk'e şans veren Obradovic!
Gençlerden milli takım kuran Tanjevic!
Cevher'in önünde Berkay'ı, Erkan'ın önünde Tolga'yı oynatan Lukic!

Siyahla beyaz kadar bir uçta değilim, yabancı koçların tümünü kabullenecek kadar idraksiz de değilim. Ama gerçek şu ki, yerli koçlar kendileri düştü bu duruma.

Dün akşam Altuğ Köselerli anlattı, cumartesi günü Gaziantep'ten dönerken maçın yorumcusu Hakan Yavuz'la karşılaşmış. Hakan Hoca demiş ki "Ivkovic yerine yerli koç olsa Efes'in bu yerli rotasyonuyla lige başlamaya cesaret edemezdi."

Nokta.

(Bizler de Batur Ağabey'nin ve İsmet Bademler'in "Türk çocukları takım çalıştırsın, Türk çocukları oynasın" telkinleriyle yetiştik. Ama o kadar çok yanlış gördük ki, "Yakında Altyapılara, alt liglere yabancı koçlar gelecek. Hatta yabancı takım menajerleri olacak" diyecek notaya geldik. Ve oldu işte: Trabzonspor altyapıya Kotarac'ı, İkinci Lig'deki Pertevniyal Mijatovic'i, Fb Ülker genel menajer olarak Gherardini'yi getirdi.

Yabancı sayısını arttıran kuralı savunan ağabeyler diyordu ya: "Forma verilmez, alınır. Çalışıp yabancılardan alsınlar". Aynısı koçlar için de geçerli, çalışsınlar, geliştirsinler kendilerini. Gerekirse yurt dışına çıksınlar. Tıpkı benche mahkum ettikleri yerli oyunculardan bekledikleri gibi...)

Oğuz'cum bu "yerli hocalara iş bulma"lobisi de basketbolun derin devleti gibi.

İsmet Badem ve Tübad başkanı Mehmet Baturalp'te fikir önderleri.

Yazının şu yönüne çok güldüm.

"Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!"

İthal coach diyerek küçümsedikleri de Avrupa'nın en iyi 5 koçundan ikisi olan İvkoviç ve Obradoviç.Avrupa'nın en kariyerli iki koçu.Aldıkları kupalar birçok kulübümüzün toplam kupasından fazla,yetiştirdikleri oyunculardan lig kurulur.

Ama gel görki İsmet Badem beğenmedi bu işi...Ne vardı İvkoviç ve Obradoviç gibi iki ithal koç getirene kadar onlardan daha kariyerli!,bütün Avrupa'nın tanıdığı yerli koçlar getirmediler...Değil mi ama...

Hazar_
18.11.2014, 19:34
Önce bi transfer cezası kalksın da :) Çok kötü yönetildi takım vasat oyuncuları doldurdular.

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 19:54
Şu yukarıda kalmasın:

*

Ivkovic ve Messina'nın asistanlığından sonra 2008-09'da Spartak st. Petersburg'da ilk baş antrenörlük deneyimini yaşadı.

2009-10'da CSKA'nın başına geçti. Paris'teki Final Four'da üçüncü oldu.

2010-11'de Unics Kazan'la Eurocup'ı kazandı. 2011-12'de aynı takımla Euroleague Top 8'e kaldı.

2012-13'de Lokomotiv Kuban'a yine Eruocup'ı kazandırdı. 2013-14'de Kuban'la Euroleague'de Top 16'da elendi.

Euroleague -> 65 maç - 45 galibiyet - 20 mağlubiyet

Eurocup -> 33 maç - 26 galibiyet - 7 mağlubiyet

exelans_25
18.11.2014, 19:56
öncelikle hayırlı olsun ama transferler lazim kisa rotasyonuna

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 19:59
Oğuz'cum bu "yerli hocalara iş bulma"lobisi de basketbolun derin devleti gibi.

İsmet Badem ve Tübad başkanı Mehmet Baturalp'te fikir önderleri.

Yazının şu yönüne çok güldüm.

"Demek ki, 5 artı 1 yetmedi artık ithal Coach’lara biri daha eklenecek!"

İthal coach diyerek küçümsedikleri de Avrupa'nın en iyi 5 koçundan ikisi olan İvkoviç ve Obradoviç.Avrupa'nın en kariyerli iki koçu.Aldıkları kupalar birçok kulübümüzün toplam kupasından fazla,yetiştirdikleri oyunculardan lig kurulur.

Ama gel görki İsmet Badem beğenmedi bu işi...Ne vardı İvkoviç ve Obradoviç gibi iki ithal koç getirene kadar onlardan daha kariyerli!,bütün Avrupa'nın tanıdığı yerli koçlar getirmediler...Değil mi ama...

:)

Erdoğan Ağabey,

Mesela İsmet Badem ve ekibi ithal yorumcu (Alain Digbeu) getirdi, biz bir şey dedik mi? :)

(Bence çok sağlam yorumlar yapıyordu.)

Murat'
18.11.2014, 20:00
Az önce Randle ve eşi ekrana geldi, halen Trabzon'da Randle.

Parasını almayı bekliyor galiba.

selçukabi
18.11.2014, 20:00
Hoca iyidir..

winner
18.11.2014, 20:46
:)

Erdoğan Ağabey,

Mesela İsmet Badem ve ekibi ithal yorumcu (Alain Digbeu) getirdi, biz bir şey dedik mi? :)

(Bence çok sağlam yorumlar yapıyordu.)

Oğuz'cum ismet badem 30 yıldır yaptığı gibi geyik yaparken,merve toy saçlarıyla oynarken,murat murathanoğlu İlinois'in 80'li yıllradaki günlerinden bahsederken Digbeu programda tek başına TBL'de maçları ve sahayı yorumluyordu.

Ama ithal işte,barındırmadılar...

Manu61
18.11.2014, 21:06
Allah'ım! Bu haberi yeni gördüm doğru mu? Şaka filan değildir umarım. Şoktayım şu anda.

Manu61
18.11.2014, 21:12
Zakhar Pashutin filan olmasın sakın beyler :) İnanmakta güçlük çekiyorum şu an :)

yorumsuz6117
18.11.2014, 21:19
Transfer yasağı nolucak :)

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 21:20
Zakhar Pashutin filan olmasın sakın beyler :) İnanmakta güçlük çekiyorum şu an :)

Unics'in asistanlığını yapıyor. Ağabeyinin yolunda...

Transfer yasağı nolucak :)

Geçmişten alışığız, kulüptekilerin en iyi bildiği şey transfer yasağı kaldırmak. O açıdan rahatım ;)

Manu61
18.11.2014, 21:27
Unics Kazan ile anlaşacağını düşünüyordum ancak geçen gün bir haber okudum oyuncuların adını bilmediği Unics Kazan başkanı koçu göndermeyeceklerini söyledi. Tek sorun Pedoulakis'in ingilizceyi az bilmesi diye bir açıklama yaptı :)

Eğer Pashutin gelirse basketbol tarihimizin en doğru işlerinden birisini yapmış oluruz.

gece_bekcisi
18.11.2014, 21:31
İsmail Şenol iyi şeyler söylüyor hayırlı olur umarım. Bu dağınıklığı bir an önce toparlar umarım.

Tunç Tosun
18.11.2014, 21:31
Gelsin point guard lığı da kendisi yapsın :)

Adem Akyüz'
18.11.2014, 23:12
Cuma günü gelecekmiş Trabzon'a..

Trabzonsporking
18.11.2014, 23:14
Çok iyi oyuncuydu hatırlıyorum.hayırlı olsun

Cengiz Çubukcu
18.11.2014, 23:23
Oğuz 2 sorum olacak sana ..1. Pashutinin cska kariyeri neden kısa surdu? 2, eurocup'ı kazandıktan 1 yıl sonra aynı takımlarla niye derece yapamamış? 3.Trabzonsporu neden tercih etmiş olabilir?

Oğuz ZEYTİN
18.11.2014, 23:42
Oğuz 2 sorum olacak sana ..1. Pashutinin cska kariyeri neden kısa surdu? 2, eurocup'ı kazandıktan 1 yıl sonra aynı takımlarla niye derece yapamamış? 3.Trabzonsporu neden tercih etmiş olabilir?

1) Pashutin CSKA'yı çalıştırdığı sene Vujosevic 3,5 Milyon $'lık kadroyla Final Four oynatmıştı. Onu getirdiler takımın başına. Ama istedikleri gibi gitmedi.

2) Eurocup'tan sonraki senelerde Euroleague haliyle daha zor bir lig. Ona rağmen son 8'e kadar gitti Kazan'la.

3) Milli takım koçları normal sezonda da çalışabiliyor. Kendisini hazır tutmak istemiş olabilir. Maddi açıdan tatmin edici bir teklif gelmiş olabilir. Obradovic ve Ivkovic gibi koçların çalıştığı ligde deneyim yaşamak istemiş olabilir.

Samet Yildirim
18.11.2014, 23:58
Insallah iyi olur...Millet sevinmis demeki iyi hoca :)

angraf
19.11.2014, 01:50
Evgeniy Pashutin olacak isim yönetici arkadaşlar ismi düzeltirse sevinirim.

Anıl C
19.11.2014, 01:55
Bu hocayi tanimadigimdan begenen arkadaslara soruyorum.
Bu hocanin gelmesinin avantaji nedir?
Daha iyi oyuncular mi transfer ettirebilir?
Ayrica mevcut kadro ile basari saglayabilir mi? Cunku mac basliklarina göz gezdirirken hem yerlilerin hem de yabancilarin her 2 kulvar icinde yetersiz oldugu söyleniyodu.

angraf
19.11.2014, 02:08
Ayrica mevcut kadro ile basari saglayabilir mi? Cunku mac basliklarina göz gezdirirken hem yerlilerin hem de yabancilarin her 2 kulvar icinde yetersiz oldugu söyleniyodu.

mevcut kadroyla ligde kalırsak memnun olmalıyız.
Avrupada bu hocayla hedef eminim ki çeyrek final ve yukarısıdır.
Kadro da ki 2 adam (marshall ve bost ) acilen gönderilip daha etkin adamlar alınmalı. Onun dışında yerli rotasyonumuzda hiçbir şekilde yetenekli fundamentali olan oyuncu göremiyorum. Yerlide 2-3 takviye gerekli bence.

Ogün'
19.11.2014, 02:41
Sevindim bu işe.Zouros'a pek ısınamamıştım.Görünüşe göre Nihat Mala da devam ediyor.Suçlu Hakan Demir'miş demek.!

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 09:57

Anıl, önce neye göre "yetersiz", burayı açmak lazım. Bunun için kendi sanılarımızdan sıyrılıp reel postansiyel ve hedefleri ortaya koymalıyız.

Sezon başındaki bütçe ve kurulan kadronun açıklanan RESMİ hedefi şuydu:

1) Türkiye Kupası'nda gruptan çıkmak, yarı final oynamak

(Gruptan çıkılamadı)

2) Ligde play-off

3) Eurochallenge'da gruptan çıkmak

Ülkede herkes kendi kafasına göre başarı tanımlıyor. Kriterler yukarıda. Üç hedeften ilki tutmadı. Diğerlerine bakacak olursak;

* Avrupa'da gruptan çıkılır, son 16'ya kalınır. Orada daha takım gibi takımlarla oynayacağız. Bizim takım da belki o zaman oturur. Belki takviye de olur. Kısacası bu hedef tutacak gibi görünüyor.

* Asıl mesele lig. Çünkü geçen sene başında, yani lige çıktığımızda çıtayı gereksizce yüksek koydular ve genel menajer "bu takımı ilk sekize (playoff) sokamazsam verdiklerinizi alın" demişti. O derece iddialıydı. Ama takım dokuzuncu oldu. Bu KURUMSAL organizasyonlarda açık bir başarısızlık idi ama bizde Cern'deki çalışmaların insanlığa sonsuz fayda sunacak şekilde sonuçlanması gibi zafer türküleri söylendi. Ucundan Eurochallenge'a katıldık.

Fakat şöyle bir tehlike var: Önümüzdeki sene dokuzuncular Avrupa'ya gidemeyecek, ilk sekize girmeniz ŞART!

Yaz döneminden beri kadro yapısına dair eleştirilerimizi beyan ettik. Neydi bunlar?

1) Yerli uzun yok.

Nusret ancak beşinci uzun olur. Üçüncü Lig'den neden-nasıl alındığı belli olmayan Hasan Seçkin'i söylemiyorum.

2) Takım Velickovic ve Tutku üzerine kuruldu. Ama Tutku sezonu açmadan kapattı. Oyun kurucu pozisyonunda sıkıntı yaşanabilir.

3) Alper dışındaki yerli oyuncuların tecrübesiz olması...
Yunus TBL'de sadece bir sene oynadı. Nusret de aşağı yukarı öyle... Caner kariyerinin son bölümünü İkinci Lig'de oynamıştı. Bu üç oyuncuyu savunma enerjisi için kısıtlı sürelerde ve Eruochallenge'da dünkü takımlara karşı kullanabilirsiniz. Veya rollerinin iyi çizildiği SİSTEM BASKETBOLUnda kullanıp verim alabilirsin (Genç Can geçen sene uzun bir sakatlık yaşadı, dönüşü beklentilerin altında oldu.).

Sadece Alper Saruhan oyunun iki tarafını oynayabiliyor. 3 and D denilen savunmacı ve hücumda şutuyla oyunu açan forvet tipi...

4) Yabancılar... Sene başı için söylemek gerekirse, Hardy dışındakilere itiraz etmedim. Şunu da görmek lazım, mesela Marshall için sayı kralı diyoruz ama Aliağa küme düştü. Yani bireysel oyunda başarılı olabilir çünkü takım onun üzerine kurulmuştu. Burada ise herkes topu elinde istiyor. Hepsi tek tek bakıldığında önemli oyuncular. Ama bu oyun takım oyunu, birliktelik için aradaki geçişi koç ve ekibi sağlamalı. Doğru beşi yakalamak, süreleri optimum dağıtmak, topu paylaştırmak koçun işi. Hakan Hoca bunları yapamadı.

Özetle, mevcut kadro Avrupa'da gruptan çıkar ve ligde ilk 10'a girer ama play-off şu anda zor gibi.

Piyasada boşta Trabzonspor'a gelmek için bekleyen yerli oyuncu da yok. Yani Türk oyuncu hamlesi kolay değil. Oynamayan oyunculara bakarsak Banvit'te Cevher var, Fb Ülker'de İzzet... Bu oyuncuların maliyeti yüksek.

Yabancı hamlesini düşünürsek.. Şu ana kadar 7 kontrat yaptık, 3 hakkımız kaldı.

exelans_25
19.11.2014, 12:19
pashutin olmadi salak sacma bi sebepten

samet aslan
19.11.2014, 12:31
anlaşma yapılmadan önce milli takım çalıştırdığını bilmiyorlardı galiba ?? yine erken sevindik..

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 12:31
Türkiye Kupası'ndan elenince "üç kulvarda yarışamazdık, hayırlı oldu" demişti başkan. Futbol mantığıyla konuşuyordu. Halbuki basketbolda Türkiye Kupası maçlarının takvimi sezon öncesi ve devre arası boşluğundaydı.

FIBA'da milli takımlar sadece yaz mevsiminde toplanıyor. Jasmin Repesa, Ergin Ataman, Jure Zdovc bu işi yapabiliyor da Pashutin mi yapamayacak?

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 12:41
Vazgeçilen sebep Avrupa gerçekleri...

V. Collet - Fransa & Strasbourg
A. Bagatskis - Letonya & N. Novgorod
D. Bauermann - Polonya & Krasny
Jasmin Repesa - Hırvatistan & C. Zagreb
E. Ataman - Türkiye & Gs Liv
J. Zdovc - Slovenya & Gaziantep
D. Ivanovic - B. Hersek & Panathinaikos

Daha çok örnek var, aklıma bunlar geldi.

Mesela Pvicevic vardı, hem Karadağ'ı hem C.Roanne'yi çalıştırmıştı.
Tanjevic hem Fb Ülker'i hem de Milli takımı çalıştırmıştı.

Mustafa Yılmaz.20
19.11.2014, 12:45
Yapılan en büyük aptallık olarak tarihe geçer bu olay.

hami08
19.11.2014, 12:45
Komedi!Gene elaleme güldüreceğiz kendimizi.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 12:50
(İzmirli arkadaşlarımızı tenzih ederek...)

İşte bunlar hep İZMİR KAFASI!

axelman
19.11.2014, 12:53
(İzmirli arkadaşlarımızı tenzih ederek...)

İşte bunlar hep İZMİR KAFASI!
Gene ne oldu? Vazmıgeçtiler yoksa Pashutin'den?

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 12:53
EVGENİY PASHUTİN KONUSUNDA AÇIKLAMA

Antrenör Hakan Demir'in istifasının ardından takımımızı teslim edeceğimiz yeni antrenör konusunda kamuoyuna da yansıyan bazı isimlerle ilgili bir açıklama yapma gereği oluştu.

19 Kas 2014

Sezon başında koyduğumuz hedeflere ulaşmak maksadıyla, yeni antrenörümüzün kariyerli olduğu kadar başarıya aç ve tüm mesaisini Trabzonspor Medical Park'a ayırabilecek bir isim olması, çalışmalarımızdaki en önemli kriter oldu.

Başarılı Rus teknik adam Evgeniy Pashutin'i listenin ilk sırasına koyduk. Maddi konularda da anlaşma sağladık. Ancak Sayın Pashutin'in, bizim takımımızla birlikte, Rus Milli Takımı'ndaki görevini de sürdürmek istemesi, tamamen el sıkışmamıza engel oldu. Evgeniy Pashutin gibi Rus basketbolunda önemli bir yeri ve görevi olan bir antrenörün bu tercihini saygıyla karşıladık. Kendisine, Trabzonspor Medical Park'a gelmek konusunda gösterdiği yoğun ilgi ve isteğe teşekkür edip, tamamen bize konsantre olacak bir koçla çalışacağımızı bildirdik.

Tüm mesaisini bize ayırabilecek, hedeflerimize uygun, kariyerli bir antrenörü takımımızın başına getirmek konusundaki çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tüm taraftarlarımızın ve camiamızın, Türkiye Basketbol Ligi ve FIBA Eurochallenge Cup'ta başarılara koşan bir Trabzonspor Medical Park izletmek için bugüne kadar harcanan çabaların, misliyle sürdüğünün bilinmesini isteriz.

angraf
19.11.2014, 12:55
mevcut yönetimle ligde kalırsak şükretmeliyiz.

The Legend
19.11.2014, 12:58
Resmen komedi. Yönetmeyi beceremiyorsanız bırakın.

axelman
19.11.2014, 12:58
Her kulvarda Çapsız yönetici bulmayı nasıl beceriyoruz acaba?Spor,Siyaset farketmiyor her alanda böyle saçma şehir mi olur?Kümeyi paraşütsüz düşeceğiz galiba.Şimdi yerli adam alırlar müthiş kariyerli.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 12:59
Sportando'ya göre Pashutin Kazan'a gitmiş (Resmi açıklama da geldi Kazan'dan).

Böylece yönetimin açıklaması boşa çıkıyor.

angraf
19.11.2014, 13:00
basketbolu bilen seven para değilde spor için takım yönetecek bir yönetim istiyoruz çokmu şey istiyoruz ?

samet aslan
19.11.2014, 13:03
Vazgeçilen sebep Avrupa gerçekleri...

V. Collet - Fransa & Strasbourg
A. Bagatskis - Letonya & N. Novgorod
D. Bauermann - Polonya & Krasny
Jasmin Repesa - Hırvatistan & C. Zagreb
E. Ataman - Türkiye & Gs Liv
J. Zdovc - Slovenya & Gaziantep
D. Ivanovic - B. Hersek & Panathinaikos

Daha çok örnek var, aklıma bunlar geldi.

Mesela Pvicevic vardı, hem Karadağ'ı hem C.Roanne'yi çalıştırmıştı.
Tanjevic hem Fb Ülker'i hem de Milli takımı çalıştırmıştı.

Bence sebep bu değildir Pashutin kadroda revizyon istemiş bizim yönetimde kabul etmemiştir yoksa çok saçma ötesi bi bahane

Murat'
19.11.2014, 13:04
Yönetim saçma sapan davranmaya devam ediyor.

Pashutin ile ilgilenmeden önce milli takımı çalıştırdığını bilmiyor muydular?

Ligimizde Ergin Ataman ve Zdovc gibi örnekler varken nasıl olur da böyle bir gerekçeyle Avrupa'nın üst düzey koçlarından birisinden vazgeçerler.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 13:06
Bence sebep bu değildir Pashutin kadroda revizyon istemiş bizim yönetimde kabul etmemiştir yoksa çok saçma ötesi bi bahane

Tabii ki. Kendilerini rezil ettiler bu açıklamayla. Anlaşamadık diyebilirlerdi veya yalanlasaydılar bu duruma düşmezlerdi.

Şov yapmaya çalıştılar, tutmadı.

angraf
19.11.2014, 13:07
murat açıklama saçmalık dolu eminim adam transfer istedi takviye istedi başarı istiyorsan bunlar gerekli bizim yönetime de uymadı bahane olarak ta bunu söylediler bizden başarı için revizyon istedi bizde kabul etmedik diyecek değiller.

Murat'
19.11.2014, 13:10
Yönetim saçmalamaya devam ediyor maalesef, Pashutin hamlesiyle bu sefer adam gibi birşeyler yapacaklar demiştim ancak yine de olmadı.

Birazcık mantık lütfen, biz Avrupa'nın üst düzey bir takımı değiliz, Pashutin'in milli takımı bırakıp bize gelmesini nasıl beklersiniz?

Kendinizi bu kadar komik duruma düşürmeyin lütfen, Trabzonspor'un adını da bu denli kötü kullanmayın, yine rezil olduk herkese.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 13:12
Bir de şu var: Görüşme menajerler aracılığıyla mı yapıldı? Yoksa eşsiz genel menajer ve onun sağ kolu mu yürüttü görüşmeleri?

Tam onlara göre bir rezalet de...

ÖNCE: "Simmons'la anlaştık, yüzde yüz formamızı giydireceğiz."
SONRA: "Simmons'ı alamadık"

ÖNCE: "Randle'ı arkadaşları çok seviyor, onunla devam edeceğiz"
SONRA: "Randle oyun kuramıyor"

He babam he...

Murat'
19.11.2014, 13:12
Bir de şu var: Görüşme menajerler aracılığıyla mı yapıldı? Yoksa eşsiz genel menajer ve onun sağ kolu mu yürüttü görüşmeleri?

He babam he...

Randle'ı arkadaşlarının sevdiği bariz belli Oğuz.

Adam Trabzon'dan bir türlü ayrılamıyor!

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 13:20
Randle'ı arkadaşlarının sevdiği bariz belli Oğuz.

Adam Trabzon'dan bir türlü ayrılamıyor!

Bir de Hasan Özmeriç'e VEFA meselesi vardı.

Hasan Özmeriç'in istifa haberinde başkan bey "Hasan Hocamızla camiamızın VEFA geleneğine uyarak yola devam ettik..." demişti.

Halbuki o yaz, Hasan Hoca'nın sözleşmesi devam etmesine rağmen Orhun Ene'yle görüştüler. Orhun kabul etseydi, vefa mefa kimsenin aklına gelmeyecekti.

Travelair
19.11.2014, 13:42
Yönetici demek, beyin demektir

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 15:18
"Tüm mesaisini bize ayırabilecek, hedeflerimize uygun, kariyerli bir antrenörü takımımızın başına getirmek konusundaki çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz."

Kriter bunlarsa ve Pashutin'le çıtayı yukarılara çektiklerine göre;

Maljkovic - Kazlauskas - Giannakis'ten birini getirmeleri lazım(!)

Ama hepsinden önce akıl danıştıkları, çok güvendikleri ve "bugüne kadar bir hatasını görmedik" dedikleri kılavuzlarından kurtulsunlar.

Sonrasında da hiç macera aramasınlar, R. Butautas'ı alsınlar (İkna edebilirlerse). Ve işine karışmasınlar.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 17:09
Euroleague (24) ve Eurocup (36)'ta toplam 60 takım mücadele ediyor. Bu takımların koçlarının ülkelere göre dağılımı şöyle:

SIRBİSTAN - 9 Koç (1 Euroleague - 1 Eurocup takımları var)

FRANSA - 6 Koç ( 1 Euroleague - 5 Eurocup takımları var)

İSPANYA - 6 Koç ( 4 Euroleague - 3 Eurocup takımları var)

İTALYA - 6 koç (2 Euroleague - 3 Eurocup takımları var)

LİTVANYA - 5 (2 Euroleague - 1 Eurocup takımları var)

ALMANYA - 3 koç ( 2 Euroleague - 4 Eurocup takımları var)

HIRVATİSTAN - 3 ( 1 Euroleague takımları var)

KARADAĞ - 3 (1 Eurocup takımları var)

LETONYA - 3 ( 2 Eurocup takımları var)

RUSYA - 3 (3 Euroleague - 4 Eurocup takımları var)

TÜRKİYE - 3 (3 Euroleague - 3 Eurocup takımları var)

YUNANİSTAN - 3 (2 Euroelague - 1 Eurocup takımları var)

ABD - 2 (---)

İSRAİL - 2 ( 1 Euroleague - 1 Eurocup takımları var)

SLOVENYA - 2 ( 1 Eurocup takımı var)

BELÇİKA - 1 (2 Eurocup takımları var)

winner
19.11.2014, 17:23
Pashutin Türkiye'den tanıdığı birkaç basketbol adamına bu teklifi sormuşsa "aman ha sakın gitme" yanıtını almıştır.

Ve kesin sormuştur.

Amatörlerin yönettiği bir kulübe gelip başını mı yaksın.

axelman
19.11.2014, 17:56
Pashutin, Kazan teklif yapınca daha cazip geldiği için orayı seçmiştir. Bizimkilerde erken konuşunca kendini kurtarmak için
öyle saçmasapan bir açıklama yaptılar ki elleri koları bağlandı.Dedikleri düzeyde yabancı bulmak zor, yerli alırsan taraftar tepkisi çeker şimdi.Yönetememek üzerine master yapıyorlar.Yerli olarak da boşta kim var bilmiyorum bize uyacak.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 17:59
Pashutin, Kazan teklif yapınca daha cazip geldiği için orayı seçmiştir. Bizimkilerde erken konuşunca kendini kurtarmak için
öyle saçmasapan bir açıklama yaptılar ki elleri koları bağlandı.Dedikleri düzeyde yabancı bulmak zor, yerli alırsan taraftar tepkisi çeker şimdi.Yönetememek üzerine master yapıyorlar.Yerli olarak da boşta kim var bilmiyorum bize uyacak.

N. İziç
Burak Bıyıktay
Gökhan Taştimur
Ercümant Sunter
Hakan Yavuz
Alp Bayramoğlu
Ayhan Kalyoncu

axelman
19.11.2014, 18:03
N. İziç
Burak Bıyıktay
Gökhan Taştimur
Ercümant Sunter
Hakan Yavuz
Alp Bayramoğlu
Ayhan Kalyoncu
Şuan ki kaosu yönetecek adam G.Taştimur macera aramadan anlaşmak lazım. O olmazsa B.Bıyıktay olabilir.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 18:06
Şuan ki kaosu yönetecek adam G.Taştimur macera aramadan anlaşmak lazım. O olmazsa B.Bıyıktay olabilir.

Mala varken yerli koçlardan verim beklemek boşuna. Güvenebilirsin bana...

axelman
19.11.2014, 18:54
Mala varken yerli koçlardan verim beklemek boşuna. Güvenebilirsin bana...
Pashutin'in yerine gittiği Argilis Pedoulakis'ide biz alalım boşta kalmasın. :)
Kariyerinde Panatinaikos var.

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 19:34
Pashutin'in yerine gittiği Argilis Pedoulakis'ide biz alalım boşta kalmasın. :)
Kariyerinde Panatinaikos var.

Allah korusun.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919851771&postcount=1612

Sırf yabancı diye boş birini seçmelerinden çekiniyorum. Zaten Avrupa'da boştaki yarışmacı koçlar belli:

Maljkovic
Giannakis
Katsikaris (Milli takım çalıştırıyor)
Zouros
Bartzokas
Vrankovic
Scariolo
Petrovic
Eremin
Pepu
Anzulovic
Boniciolli
Butautas
Crespi

Bunlar dışında boşta kim var ki?

(Maljkovic, Giannakis, Scariolo olmaz, mümkün değil.)

levent yıldırım
19.11.2014, 19:44
Yabancı Sevdasından Neden Vazgeçmiyoruz Anlamıyorum Bir Sürü İyi Türk Koçlar Var Örnek:Murat Didin Veya Orhun Ene Bunlardan Birini Getir Bence Murat Didin Bu Takımı Adam Eder Takviyede İstemez

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 19:57
Yabancı Sevdasından Neden Vazgeçmiyoruz Anlamıyorum Bir Sürü İyi Türk Koçlar Var Örnek:Murat Didin Veya Orhun Ene Bunlardan Birini Getir Bence Murat Didin Bu Takımı Adam Eder Takviyede İstemez

1) Murat Didin en son ne zaman hangi takımı çalıştırdı?

2) Orhun Ene gelmiyor.

Cengiz Çubukcu
19.11.2014, 20:00
günü kurtarma adına değil geleceği kurtarma adına kim gelecekse onu alsınlar...ister yerli ister yabancı olsun...

Uğur Kalyoncu
19.11.2014, 20:16

Ben de Orhun Ene yi yazmak için girmiştim Murat Didin de olabilir tabi...

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 20:28
Ben de Orhun Ene yi yazmak için girmiştim Murat Didin de olabilir tabi...

Arkadaşlar, Orhun Ene'ye geçen yaz teklif yapıldı, kabul etmedi.

Eşi İstanbul dışında yaşamak istemiyor diyerek Banvit'ten ayrılmıştı.

*

Murat Didin 2007'den beri bu ligde çalışmadı.

2004-2010 arasında dört sezon Almanya'da Frankfurt'u, iki sezon Bjk'yi çalıştırdı.

O dönem;
14 Euroleague maçında 4 galibiyet 10 mağlubiyet,
30 Eurocup maçında 5 galibiyet 25 mağlubiyet,
6 Eurochallenge maçında 2 galibiyet 4 mağlubiyet aldı.

2011 yılında çalıştırdığı Alman takımını küme düşürdü. Sonraki iki sene Alman ikinci Ligi'nde çalıştı, takımı çıkaramadı.

Saygımız var ama onların dönemi geçti.

levent yıldırım
19.11.2014, 22:58
1) Murat Didin en son ne zaman hangi takımı çalıştırdı?

2) Orhun Ene gelmiyor.Murat Didin En Son Düsseldrof'u Çalıştırdı 2010 yılında sonra ayrıldı ordan

Cengiz Çubukcu
19.11.2014, 23:10
Murat didin'i alalım da küme mi duşelim:) o yorumculuğu iyi yapıyor :)

Oğuz ZEYTİN
19.11.2014, 23:32
Murat Didin En Son Düsseldrof'u Çalıştırdı 2010 yılında sonra ayrıldı ordan

Önerinize saygı duyuyorum. Bir üstteki mesajımda gerekçeli açıklamamı yapmıştım.

Adem Akyüz'
19.11.2014, 23:50
Pashutin de yalan oldu demek. Simmons'da da böyle hevesimiz kursağımız kalmıştı :(

selcuk
20.11.2014, 06:34
bu nasil biseydir
pashutin denilen arkadas aciklanmamisdi simdi olmuyor
her yerde ismi geciyordu
bir coach mu bulamiyorlar

Anıl C
20.11.2014, 15:29

Bu sorulari sormamin sebebi boyle bi sonun olabileceginden suphe etmemdi
Bu hoca bu kadar iyiyse boyle bi kadroyu nasil kabul ettigine sasirmistim acikcasi
Bence Pashutin bizim ligte boy gosterebilmek icin bizi tercih etti ancak transfer istegince Halilhodzic misali yönetimde uyduruktan bi beyanatta bulundu. Hoca da dogal olarak gelmedi. Bence hakli bu kadro ile bu yonetim ile kimsenin kariyeri tehlikeye atilmamali

Mustafa Yılmaz.20
20.11.2014, 18:27
Yunan gelecekse Zouros değil de Katsikaris, Giannakis, Bartzokas üçlüsünden birini tercih ederim.

Tabi gelmeyi kabul ederlerse.

Veysel
20.11.2014, 18:52
Avrupanın top 10 hocasından biriyle anlaşıp milli takımı bahane edip iptal etmek neyin kafası çözemedim

Oğuz ZEYTİN
20.11.2014, 19:24
Pashutin'in dün başına geçtiği Unics Kazan, A. Efes'i 15 sayı geriden gelip yendi.

Oğuz ZEYTİN
20.11.2014, 20:05
Basketfaul'ün haberinde geçen bir ifade dikkat çekici: "Unics Kazan'da Trabzonspor'u kullanarak Kazan'dan daha iyi kontrat alan Pashutin'in göreve başlaması etki yaratmamış."

C. Simmons, V. Golubovic, D. Nelson, R. Toolson ve E. Calloway transferlerinde benzer sahneleri yaşadık. O yüzden imkansız diyemiyoruz.

Bir iddiaya göre Trabzonspor'la anlaşmasından sonra Kazan, Pashutin 300 bin Euro fazlasını teklif etmiş.

Bakalım daha neler çıkacak altından.

Tunç Tosun
20.11.2014, 21:27
Pesic i ayiralim bayern den :)

axelman
21.11.2014, 15:48
Eee hala koç yok. Yarın önemli maç var. Bu kafayla küme düşmemek mucize. :(

Oğuz ZEYTİN
21.11.2014, 17:24

He babam he...

ÖNCE: "Ulaş'la konuştum, yazmadığını söyledi. Ona güveniyorum. Taraftar klavye silahşörüdür"

SONRA: "Ulaş'ın görevine son verilmiştir."

Özür erdemdir.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2014, 16:47
Zouros... Pashutin...

Markovic???

axelman
22.11.2014, 21:38
Tanıyan bilen var mı Markovic'i? Panionios da çalışmış daha önce.

Adem Akyüz'
22.11.2014, 21:54
Bu sefer kesin mi :)

Zouros ve Pashutin'den sonra emin olamıyor insan..

levent yıldırım
22.11.2014, 22:05
Bu sefer kesin mi :)

Zouros ve Pashutin'den sonra emin olamıyor insan..Aynen Kesinmi Bu Sefer

Murat'
22.11.2014, 22:13
Bu sefer kesin.

Doğan Hakyemez'in Sakota hamlesini akla getirdi bu transfer.

Çare Beobasket!

Ufuk
23.11.2014, 01:13
Futboldaki karşılığı kimdir acaba hocanın :)

Tunç Tosun
23.11.2014, 14:17
Ilginc bir secim, internetten arastirdigim kadariyla Bosna da politik bir kariyeri mevcut ve yunanintan da gecen sene takimini kume dusmekten kurtarmis.

Umarim faydali olur.

winner
23.11.2014, 14:34
Görünen o ki play off gerçekçi bir hedef değil artık.

7 takım belli zaten 8.içinse bizden daha iyi takımlar var.Realist olmak lazım.

O zaman hedef ne?

Bu gidişle kümede kalmak.

Peki koç tercihi bu hedefe ne kadar uygun?

Bu isimde karar kılanlara niye Nenad Markoviç diye sorsak mantıklı bir cevabı var mı acaba?

Kariyerli?Tecrübeli?Ligi tanıyan?

Kariyeri ve tecrübesi olmayan,ülkeyi bilmeyen bir koça, hele de yeni ve oturmamış bir takımı,teslim etmek ne kadar doğru hem de sezon ortasında...

Oyuncuları,ligi,ülkeyi tanıması derken bir bakmışsın kümede kalmak için çırpınıyorsun.

Herhangi bir yerli koç ile anlaşılsa bu tercihten çok daha mantıklı olurdu.

Bakıp göreceğiz.

Samet Yildirim
23.11.2014, 14:53
Hayirli olsun.

Insallah iyi Koc`dur..

axelman
23.11.2014, 15:04
Futboldaki karşılığı kimdir acaba hocanın :)
Hami Mandırali

Oğuz ZEYTİN
23.11.2014, 15:48
Yorum yapmaya degmez.

Necmettin ALTUNTAŞ
23.11.2014, 15:54
Kim bu adam yahu.Belediye otobüsü gibiyiz vallahi.Kim el sallıyorsa buyur ediyoruz.

Veysel
23.11.2014, 15:57
Hiç duymadım. Oğuz abi tanıyor musun?

Oğuz ZEYTİN
23.11.2014, 16:23
Hiç duymadım. Oğuz abi tanıyor musun?

Oyunculugunu hatirliyorum fakat kocluguna dair bilgim yok. Ne oynatir, ne tarz oyuncular kullanir bilmiyorum. Gecen yil Yunanistan Ligi'nin en iyi ucuncu hocasi secilmis.

Zouros ve Pashutin'den buraya inmek hos degil. Yabanci derken boyle birini kastetmemistim. Kariyerinde ne basarisi varmis? Basariyi gectim kac sezon calismis, kac maca cikmis?

Hayirlisini diliyorum.

Oğuz ZEYTİN
23.11.2014, 19:43
YUNAN LİGİ GEÇMİŞİ

2007-08 Panionios
2009-10 Panionios
2010-11 Panionios
2012-13 KAOD
2013-14 KAOD

Normal sezonda 88 maç - 43 galibiyet - 45 mağlubiyet
Play-offlarda 14 maç - 5 galibiyet - 9 mağlubiyet
Toplam 102 maç - 48 galibiyet - 54 mağlubiyet

*

2007-08 ULEB Cup'ta Panionios'la 11 maçta 6 galibiyet 5 mağlubiyet.

selçukabi
23.11.2014, 20:18
Oyunculuğu fena değildi ama Pashutin'in yanına yaklaşamaz bile. Aslında Zalgiris'te asistan coach olan Jasikevicius'u getirsek harika olurdu. Neyse bu sene hedef kümede kalmak o belli oldu. Hayırlısı bakalım...

Oğuz ZEYTİN
24.11.2014, 19:26
Eski Tuborglu Emir Halim'le birlikte Bosna'da basketbol okulu yönetiyormuş.

http://gen.ba/gallery/image/large/10_trening16.jpg

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 16:54
Son Euroleague Final Four MVP'si Tyrese Rice'ı Avrupa'ya Markovic getirmiş.

Murat'
25.11.2014, 17:04
Son Euroleague Final Four MVP'si Tyrese Rice'ı Avrupa'ya Markovic getirmiş.

Bize de bir tane böyle oyuncu getirsin diyeceğim ama yanlış yapılan Bost hamlesi yeni koçun yapacağı hamleleri de engelledi bana göre. En az iki transfer yapılması gerekiyor bence.

Cevher Özer, İlkan Karaman (sağlık durumu nedir acaba) gibi oyuncular ilgili görüşlerin ne Oğuz, Nusret'ten beklenen katkı gelmiyor.

Yerli PG'miz yok gibi bir şey, bu kadro ile ligde çok zor günler yaşayacağımız aşikar.

Oğuz ZEYTİN
25.11.2014, 17:16
Bize de bir tane böyle oyuncu getirsin diyeceğim ama yanlış yapılan Bost hamlesi yeni koçun yapacağı hamleleri de engelledi bana göre. En az iki transfer yapılması gerekiyor bence.

Cevher Özer, İlkan Karaman (sağlık durumu nedir acaba) gibi oyuncular ilgili görüşlerin ne Oğuz, Nusret'ten beklenen katkı gelmiyor.

Yerli PG'miz yok gibi bir şey, bu kadro ile ligde çok zor günler yaşayacağımız aşikar.

Bir kadar önce bir menajerle İlkan hakkında görüşmüştüm, fiziki durumunun hazır olmadığını söylemişti (M. Wright'ın bıraktığını da söylemişti).

Cevher Banvit'te süre bulamıyor. Hakan Hoca'nın yakındığı iki konu vardı:

- Tecrübe eksikliği
- Şut yüzdemizin düşük olması

Cevher bu iki açığı bir nebze giderebilecek bir oyuncu. Velickovic'in arkasında Cevher gibi bir oyuncunun olması, koçun Velickovic'i daha rahat kullanmasını (dinlendirebilmesini) sağlar.

Zaten Cevher dışında takımların bırakabileceği yerli oyuncu da yok.

*

PG sorunu, Hardy yerine 1 numara oynayabilen bir combo gardla çözülebilir.

Hardy undersized ama kesinlikle combo gard değil.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2014, 20:00
Oyun tarzını araştırdım, soruşturdum.

1) Hücumcu bir koç.

Görev yaptığı dönemlerde Yunanistan Ligi'nde Oly ve PAO'dan sonra en çok skor yapan takımlar genelde Markovic'in takımları olmuş.

2) Yüksek tempoyu tercih eden ve oyuncularına özgürlük tanıyan bir koç.

Genelde kısalarını bire birler üzerinden oynatan, uzunlarını tepeye çıkarıp kısalarına alan açan setleri tercih ediyormuş.

3) Geçen sezon KAOD'la Olympiakos'u yenmiş. Olympiakos geçen sezon ligde sadece iki maçta yenilmişti, biri KAOD diğeri Panathinaikos.

(İşte o maç: http://www.youtube.com/watch?v=sImR6uCNaU4 Devamı Youtube'da )

2009-10 sezonunda da Panionios ile Olympiakos'u yenmişti. O sezon OLY üç mağlubiyet almıştı.

Yine geçen yıl, tüm sezon boyunca tek mağlubiyet alan (Olympiakos'a yenilen) Panathinaikos'a karşı uzatmada 87-85 kaybetti (Uzatmaların son anları: http://www.youtube.com/watch?v=DwPBZGyS9_E ).

winner
27.11.2014, 21:15
Oyun tarzını araştırdım, soruşturdum.

1) Hücumcu bir koç.

Görev yaptığı dönemlerde Yunanistan Ligi'nde Oly ve PAO'dan sonra en çok skor yapan takımlar genelde Markovic'in takımları olmuş.

2) Yüksek tempoyu tercih eden ve oyuncularına özgürlük tanıyan bir koç.

Genelde kısalarını bire birler üzerinden oynatan, uzunlarını tepeye çıkarıp kısalarına alan açan setleri tercih ediyormuş.

http://www.youtube.com/watch?v=DwPBZGyS9_E ).

Oğuz'cum bu özellikler bizim takıma uygun, tercih nedeni bunlar olabilir.

Birebir oynayan kısalar,tepeye çıkan uzunlar,yüksek tempo.

Bakalım ne kadar oynatabilecek kafasındakini.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2014, 21:40
Oğuz'cum bu özellikler bizim takıma uygun, tercih nedeni bunlar olabilir.

Birebir oynayan kısalar,tepeye çıkan uzunlar,yüksek tempo.

Bakalım ne kadar oynatabilecek kafasındakini.

Birkaç maçının özetini buldum. Olympiakos maçının tamamını seyrettim. Eğer bu oyunu oynatmayı başarabilirse bizim ligde birçok takıma ters geliriz.

Ama Bost'la o tempoyu nasıl kontrol edecek, bilemiyorum.

Geçen seneki takımında iki 94'lüyü rotasyona sokmuş, 98'li bir çocuğu da kadroya almış.

winner
27.11.2014, 22:13
Birkaç maçının özetini buldum. Olympiakos maçının tamamını seyrettim. Eğer bu oyunu oynatmayı başarabilirse bizim ligde birçok takıma ters geliriz.

Ama Bost'la o tempoyu nasıl kontrol edecek, bilemiyorum.

Geçen seneki takımında iki 94'lüyü rotasyona sokmuş, 98'li bir çocuğu da kadroya almış.

Randle daha aradığı oyuncu olurdu.

Eğer genç oyunculara meraklıysa Abdulgafur'u hemen A takımla idmanlara çıkarsın.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2014, 22:22
Randle daha aradığı oyuncu olurdu.

Eğer genç oyunculara meraklıysa Abdulgafur'u hemen A takımla idmanlara çıkarsın.

Erdoğan Ağabey,

Panathinaikos'ta bu sene ilk 5 çıkan Jankovic var ya, onu Panionios'ta ilk Markovic oynatmış.

Oğuz ZEYTİN
27.11.2014, 23:26
Pashutin'in dün başına geçtiği Unics Kazan, A. Efes'i 15 sayı geriden gelip yendi.

Ve bu hafta deplasmanda Real Madrid'i 85-75 yendi.

"Milli takım yüzünden adsfadsfa..."