PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Takımımızın Koçu Hakan Demir İstifa Etti

Murat'
16.11.2014, 17:22
http://trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrb19aa.jpg

Royal Halı Gaziantepspor karşılaşmasında alınan 77-69'luk mağlubiyetin ardından, Antrenörümüz Hakan Demir, görevinden istifa etme kararı aldı. Yönetim kurulumuz da Demir'in istifasını kabul edip, karşılıklı anlaşarak ayrılık kararını onayladı. Hizmetleri için teşekkür ettiğimiz ve bundan sonraki kariyerinde başarılar dilediğimiz Demir'in istifasıyla ilgili açıklaması ise şöyle:

"Türkiye Basketbol Ligi 2013-2014 sezonunun 4. haftasından itibaren üstlendiğim Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevinden bugün itibariyle istifa ettiğimi tüm kamuoyunun bilgisine sunarım. Takımımızın tarihinde ilk kez mücadele ettiği Eurochallenge Cup'ta iyi sonuçlar almasına rağmen, Spor Toto Türkiye Kupası ve ardından Türkiye Basketbol Ligi'nde arka arkaya alınan mağlubiyetler nedeniyle bu kararı aldım ve yönetimimizin bilgisine sundum. Başta Sayın Başkan Abiş Hopikoğlu olmak üzere tüm Trabzonspor Medical Park yönetim kuruluna, sponsorumuz Sayın Muharrem Usta'ya, oyuncularıma ve tüm mesai arkadaşlarıma bugüne kadar bana verdikleri destek için teşekkür ederim. Trabzonspor Medical Park'a bundan sonra her kulvarda başarılar dilerim."

Çözüm değil maalesef, asıl sıkıntı tepede.

Bu istifa hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Nihat Mala'nın sezon başında gönderilme riskini alamıyor yönetim.

Ben olsa Nihat Mala'yı da gönderirim.

Bedri Sertkaya
16.11.2014, 17:37
Abiş Hopikoğlu denilen zat ismini bile anlamıyorum görevde olduğu sürece başarı beklemeyin.Adam basketten anlamıyor ama başkan aynı iho gibi futboldan anlamıyor ama başkan

Çözüm değil maalesef, asıl sıkıntı tepede.

Bu istifa hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Nihat Mala'nın sezon başında gönderilme riskini alamıyor yönetim.

Ben olsa Nihat Mala'yı da gönderirim.

sakoglu61
16.11.2014, 17:55
Twitter'ı olan herkes #NihatMalaİstifa hashtag'ine destek verir özellikle de Muharrem Usta'ya gönderirse bunu belki İzmir Kafasını da gönderebiliriz takımdan.

Adem Akyüz'
16.11.2014, 18:12
Önce Randle günah keçisi ilan edildi. Şimdi de Hakan Demir. Tamam koç iyi değil gönderilmeliydi ama ondan önce gitmesi, hatta kovulması gereken bir izmir kafası ve onun sahibi var.. Bu karar hiçbir şeyi değiştirmez maalesef.

Manu61
16.11.2014, 18:13
Nihat Mala gitmediği sürece bir anlamı yok bu istifanın.

selcuk
16.11.2014, 18:21
istifa etmesi iyi haber gorünüse göre
ins. takimizi zirveye tasiyacak kisiler getirilir
benim gibi bu sporun kurallari disi biseysini anlamayan insanlar takimi yönetmez ins.

Sefa
16.11.2014, 18:22
Her sene aynı senaryo.. Koç ile başla lige kötü sonuçlar sonrası istifa yenisi gelsin ligde kalma savaşı ver kalırsan seneye aynı hocayla başla döngü devam etsin..

Mert'
16.11.2014, 18:32
Nihat Mala istifa etsin önce

Murat'
16.11.2014, 19:21
Bakalım yönetimin tercihi yerli mi yoksa yabancı mı olacak.

Cengiz Çubukcu
16.11.2014, 19:27
antep maçını yorumlayan hakan yavuz favorim...

Trabzonsporking
16.11.2014, 19:30
İyi oldu

CEMEFKER
16.11.2014, 20:04
Gaziantep maçının son çeyreğini ( 8 küsurdan sonraki dakikalar) izledim...

.... Efes Pilsen'in 90'lı yıllardaki Avrupa'daki başarıları ile başlayan basketbol izleme zevkim ve bilgim derecesinde izledim....:cool:

Takımda adam gibi şutör yok ( 8 dakika içinde bir tek Alper'in 3'lüğü ) . Artı olarak serbest atışları çemberden sokma becerimiz olsa skorun üzerine bi 10 sayı rahat eklersiniz.

Basketbolda bi özelliğiniz ile öne çıkmassanız kazanmanız çok zor. Ya defans ya hücumuzun iyidir.Takımda ne defans ne hücum var....

nuri45
16.11.2014, 20:20
Son mac basliginda mac bitimine dogru yazmistim son maci olur diye ve gerceklesti.Sasirmadim dogrusu.

Murat'
16.11.2014, 20:22
http://en.wikipedia.org/wiki/Ilias_Zouros

Ilias Zouros düşünülen isimler arasındaymış.

http://www.basketfaul.com/makale/37150/trabzonspora-zouros-geldi-geliyor.html

Trabzonspor'a Zouros geldi, geliyor

http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1416161277.jpg

Trabzonspor'un uzun süredir temas halinde bulunduğu Yunan koç Ilias Zouros ile imza aşamasına geldiği öğrenildi.

Zouros 2012'de Anadolu Efes'te çalıştıktan sonra Zalgiris Kaunas'ta görev yapmıştı.

Zouros'un bundan iki hafta önce yakın çevresindekilere "Türkiye'nin Karadeniz kenarındaki bir takımla anlaşmak üzereyim." dediği bilgisi edinildi.

Zouros kısa bir süre Efes'te de koçluk yapmıştı.

2011-2012 sezonunun normal sezonunda koçluğunu yaptığı Efes 12 maçta 9 galibiyet 3 mağlubiyet almıştı.

Play-offlarda da 13 maçta 7 galibiyet 6 mağlubiyet almıştı Efes.

O sezon play off final serisinde Ergin Ataman'ın yönettiği Beşiktaş'a 4-2 kaybederek şampiyonluğu kaybetmişti Efes.

Tunç Tosun
16.11.2014, 20:53
Iyi haber. Demek harekete gecilmesi icin macin canli yayinlanmasi gerekiyormus.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2014, 22:02
Öncelikle hayırlı olsun.

Geçen sene bu zamanları hatırlıyor musunuz? Geçmişe atıf yapmaktan bıkmayacağım, çünkü şunun şurasında 6 yıllık mazisi olan bir takım o kadar çok hata yaptı ki... Unutanlara hatırlatmak, bilmeyenlere de anlatmak zorunluluğumuz var.

Arkadaşlar, geçen sene Hasan Özmeriç'in görevden alınması/istifa ettirilmesi için oluşan baskıya direnmiştim. Koçu feda etmeyin demiştim. Aynen şunu yazdım:

"Bu kafayla giderseniz Hasan Hoca gider Hakan Hoca gelir, Hakan Hoca gider x hoca gelir..."

(Tam metin http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919390073&postcount=97 )

Aradan geçen sürede renktaşlarımızın bu gerçeği farketmesi öncelikli memnuniyetimdir kendi adıma.

Şimdi... Allah aşkına, söyleyin bana, Konya maçı kaybedildi "Hocaya ruhsuz" dediler. Sonra A takım sorumlusu "Genel Menajerin hiçbir hatasını görmedik bugüne kadar" dedi ve acıdır ki bu cümleyi kuran yönetici basketbolu bilmediğini söylüyordu aynı programda. Yani bilmediği alanda yöneticiydi. Türkiye gerçeği...

Sonra ne oldu? Herhalde zaman kazanmak için "Randle gitsin" dediler. "Sorun Randle değil" dedik. Başkan bize "klavye şilahşörü" sıfatını layık gördü.

Sahi... Aynı başkan, salı akşamı kazanılan Cluj maçından sonra "tarihi zafer" demişti. Tarihi zafer aldığı hocayı da gönderdi.

Biz, kalite yöneticileri, organizasyonlarda/üretim hattında sorunu tespit etmek için 5 kere NEDEN diye sorarız. Trabzonspor'u yönetenler bir kez olsun NEDEN diye sorsalar, cevabı bulacaklar.

Adem Akyüz'
16.11.2014, 22:34
Iyi haber. Demek harekete gecilmesi icin macin canli yayinlanmasi gerekiyormus.
Haftaya da maç Tv'den yayınlanacak. Bu sefer de genel menajeri yollayabilseler keşke.. :rolleyes:

Necmettin ALTUNTAŞ
16.11.2014, 22:34
Yetmezzzzzz.Daha gitmesi gerekenler var.

hami08
16.11.2014, 22:41
Öncelikle hayırlı olsun.

Geçen sene bu zamanları hatırlıyor musunuz? Geçmişe atıf yapmaktan bıkmayacağım, çünkü şunun şurasında 6 yıllık mazisi olan bir takım o kadar çok hata yaptı ki... Unutanlara hatırlatmak, bilmeyenlere de anlatmak zorunluluğumuz var.

Arkadaşlar, geçen sene Hasan Özmeriç'in görevden alınması/istifa ettirilmesi için oluşan baskıya direnmiştim. Koçu feda etmeyin demiştim. Aynen şunu yazdım:

"Bu kafayla giderseniz Hasan Hoca gider Hakan Hoca gelir, Hakan Hoca gider x hoca gelir..."

Aradan geçen sürede renktaşlarımızın bu gerçeği farketmesi öncelikli memnuniyetimdir kendi adıma.

Şimdi... Allah aşkına, söyleyin bana, Konya maçı kaybedildi "Hocaya ruhsuz" dediler. Sonra A takım sorumlusu "Genel Menajerin hiçbir hatasını görmedik bugüne kadar dedi" ve acıdır ki bu cümleyi kuran yönetici basketbolu bilmediğini söylüyordu aynı programda. Yani bilmediği alanda yöneticiydi. Türkiye gerçeği...

Sonra ne oldu? Herhalde zaman kazanmak için "Randle gitsin" dediler. "Sorun Randle değil" dedik. Başkan bize "klavye şilahşörü" sıfatını layık gördü.

Sahi... Aynı başkan, salı akşamı kazanılan Cluj maçından sonra tarihi zafer demişti. Tarihi zafer aldığı hocayı da gönderdi.

Biz, kalite yönetcileri, organizasyonlarda/üretim hattında sorunu tespit etmek için 5 kere NEDEN diye sorarız. Trabzonspor'u yönetenler bir kez olsun NEDEN diye sorsalar, cevabı bulacaklar.
Zouros'a ne diyorsun abi?

Oğuz ZEYTİN
16.11.2014, 22:46
Zouros'a ne diyorsun abi?

Beklediğim adaylardan biriydi. Daha önce şunları yazmıştım: http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919868062&postcount=247

Cengiz Çubukcu
16.11.2014, 22:55
Oğuz savunmayı seven bir coach dedin zouros için, kısa efes döneminde de sanki böyle hatırlıyorum....sence bu kadroda değişikliğe gider mi? bugüne kadarki gördüğümüz kadro nasıl bir değişim sergiler?

hami08
16.11.2014, 22:56
Beklediğim adaylardan biriydi. Daha önce şunları yazmıştım: http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919868062&postcount=247
Bir yazı okudum,orda dediğin gibi "savunmayı ve baskıyı sever,genellikle takımında bir kaç tane skorer bulundurur ki bunlar genellikle guardlardır,skorer 4 numaralar tercihidir ve pivotlarının her zaman çembere yakın oynamasını ister"diyordu.Kulağa hoş geliyor, ne kadar uygulayabilir,o ayrı soru.Ama bence Bost ve Hardy'nin değişildiği bir takımda sistemine uygun gibi.Skorer guardlar,atıcı 4 numara ve post up'ı iyi oynayacak pivotlar.

Oğuz ZEYTİN
16.11.2014, 23:15
Oğuz savunmayı seven bir coach dedin zouros için, kısa efes döneminde de sanki böyle hatırlıyorum....sence bu kadroda değişikliğe gider mi? bugüne kadarki gördüğümüz kadro nasıl bir değişim sergiler?

Beşiktaş serisinde çok eleştirilmişti Cengiz Ağabey.

Avrupa basketbolunda bilinen bir koç. Savunma hassasiyeti var ama kurmadığı ve çoğunu tanımadığı bir kadroya gelecek. Ne yapacağını kestiremiyorum.

Yerliler için şans, kendi aralarında rekabet olacak.

Cengiz Çubukcu
16.11.2014, 23:37
Beşiktaş serisinde çok eleştirilmişti Cengiz Ağabey.

Avrupa basketbolunda bilinen bir koç. Savunma hassasiyeti var ama kurmadığı ve çoğunu tanımadığı bir kadroya gelecek. Ne yapacağını kestiremiyorum.

Yerliler için şans, kendi aralarında rekabet olacak.

bir de başarılı ama istikrarsız demişsin, zaten biz de böyle birini aramıyor muyuz? bizi seneye bu zamanlara kadar idare etsin yeter :)

Oğuz ZEYTİN
16.11.2014, 23:46
bir de başarılı ama istikrarsız demişsin, zaten biz de böyle birini aramıyor muyuz? bizi seneye bu zamanlara kadar idare etsin yeter :)

İlk yabancı hoca deneyimimiz olmayacak Cengiz Ağabey, Sakota da gelmişti. Ama asistanı, istatistikçisi, kondisyoneri yoktu.

Ivkovic'in kadrosuna lütfen bakar mısınız?

https://www.anadoluefessporkulubu.org/kulup/teknik-kadro/

Obradovic:

http://www.fenerbahce.org/fbulker/kategori.asp?ContentCategoryID=38

Zdovc'un asistanı Yunan Dedas.

Banvit'te Lukic'in asistanı Beader.

Bakalım Zouros kendi ekibiyle mi gelecek?

Manu61
16.11.2014, 23:56
İlk yabancı hoca deneyimimiz olmayacak Cengiz Ağabey, Sakota da gelmişti. Ama asistanı, istatistikçisi, kondisyoneri yoktu.

Obradovic:

İvkovic'in yardımcılarından birisini koç yapsalar itiraz etmem :) Adzic'i bilmiyorum pek. Mijatovic'i yıllardır bekliyoruz bakalım ne zamam Efes'in başına geçecek. Böyle bir planları var diye düşünüyorum yıllardır orada kendisi.

UğurB
17.11.2014, 07:36
İvkovic'in yardımcılarından birisini koç yapsalar itiraz etmem :) Adzic'i bilmiyorum pek. Mijatovic'i yıllardır bekliyoruz bakalım ne zamam Efes'in başına geçecek. Böyle bir planları var diye düşünüyorum yıllardır orada kendisi.

Efes'i cok yakindan takip ettigim icin hemen soyleyeyim. Ivkovic sonrasi koc belli ve Ivkovic sistemin devami icin secti onu. Ahmet Caki.
Ahmet Caki yillarca bas antrenorluk yaptiktan sonra bu proje icin yardimci antrenorlugu hem de ikinci yardimciligi kabul etti.
Proje budur...
Bizim de acilen projeye ihtiyacimiz var...

HOPA'LI TS'Lİ
17.11.2014, 08:08
İsabet olmuş.

M. Akif Yücesan
17.11.2014, 08:36

Obradovic:

Zouros'un asistanı bari Hami olsun. Şu adama bir iş bulalım :D

UğuR
17.11.2014, 08:47
Transfer yasağı antenörü kapsamıyor değil mi?

Murat'
17.11.2014, 09:59
TRABZONSPOR'DA ZOUROS DÖNEMİ

Trabzonspor'da Hakan Demir'in istifasından sonra uzun süredir temas hâlinde bulunulan Yunan Koç Ilias Zouros'un göreve getirildiği öğrenildi.

Bordo mavililerin yeni teknik patronu Ilias Zouros sırası ile Olympiacos, Sagesse Beirut, Peristeri, Aris, PAris-Levallois Basket, Panellinios, Zalgiris Kaunas, Yunanistan, Anadolu Efes ve yine Zalgiris takımında görev yaptı.

Son olarak 25 Haziran 2013 tarihinde Zalgiris Kaunas'ta göreve başlayan 48 yaşındaki koçun, ligde ve Euroleague'de yaptığı kötü başlangıcın ardından (5 maçta 3 mağlubiyet) görevine son verilmişti.

2011-12 sezonunda ise Euroleague'de çeyrek final şansını kaybetmiş ve bu bağlamda Ufuk Sarıca'yı göndermiş olan Anadolu Efes, ligin 17. haftasında (27 Şubat 2012) Ilias Zouros'la anlaşmaya varmıştı.

Bu sezon Anadolu Efes'in başında yalnızca 1 Euroleague maçına çıkan Zouros, İstanbul'da CSKA Moskova'ya 65-82 mağlup olmuştu.

Ligde ise çıktığı 14 maçın 10'unu kazanarak (Anadolu Efes'in Zouros gelmeden önce 2 mağlubiyeti vardı) Anadolu Efes'in play-offlara 3. sırada girmesini sağlamıştı. Play-off sürecinde ilk olarak Pınar Karşıyaka ile karşılaşan Anadolu Efes, Zouros'un önderliğinde bu turu 2-0 geçerek adını yarı finale yazdırmıştı. Yarı finalde ise Banvit karşısında seri 5. maça kadar uzamış, Banvit'i Bandırma'da 72-77 mağlup etmeyi başarıp 3-2 ile finale çıkmıştı. Finaldeki rakibi Beşiktaş olan Anadolu Efes, final serisinde Zouros önderliğinde çıktığı 6 maçın 1'ini uzatmada olmak üzerek 2'sini kazanarak şampiyonluğu Beşiktaş'a kaptırmıştı.

Zouros, özellikle final sürecinde yaptığı hareketler ve basın toplantılarında verdiği demeçler nedeniyle çok eleştirilmişti.

Zouros, Litvanya’da düzenlenen 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Yunanistan ile altıncılığı elde etti.

2009-10 sezonunda Panellinios’u Eurocup’ta Final Four’a çıkaran Yunan teknik adam Eurocup’ta “Yılın coachu” seçildi.

Zalgiris ile 2001’de Litvanya Ligi ve Litvanya Kupası şampiyonluğu bulunan Ilias Zouros, 2004’te Sagesse Beirut ile FIBA Asya şampiyonluğuna ve Lübnan şampiyonluğuna ulaştı.

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=740215&%2FHakan-Demir-gitti%2C-Ilias-Zouros-geldi

Zouros kesinleşti galiba.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 12:36
Trabzonspor gibi spor aşığı bir kent basketbola yatırım yaptığında hepimiz çok mutlu olmuştuk. Ancak yıllar geçmesine rağmen hala bir istikrara kavuşamamış olmaları, ayrılan oyuncu ve antrenörlerin çoğunun alacakları nedeniyle daha sonra dava açması, verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve hiçbir antrenörle sezonu kapatamamış olmaları akıllara şu soruyu getiriyor: Bu kulüp iyi yönetiliyor mu?

Trabzonspor'un son beş yılına antrenörler açısından göz atalım... Ortaya çıkan tablo şu... Hiçbir antrenör ligin ilk yarısını görememiş...

2011/12: Aleattin Atsal 7. haftada gönderildi, yerine Dragan Sakota getirildi.
2011/12: Sezona Tolga Öngören ile başladılar, 8. haftada vedalaşıp Halil Üner ile anlaştılar.
2012/13: Sezona Halil Üner ile başladılar, 10. haftada değişikliğe gidip Hasan Özmeriç ile imzaladılar.
2013/14: Hasan Özmeriç ile başladılar, üçüncü haftada sözleşmeyi feshedip Aliağa Pekim'den Hakan Demir'i getirdiler.
2014/15: Hakan Demir ile başladılar, altıncı haftada karşılıklı anlaşma sonucu yeni antrenör arayışına girdiler...

Biz Trabzonsporlu yöneticilere bir ayna öneriyoruz... Ama boy aynası...

http://www.basketfaul.com/makale/37169/bu-kulupte-ilk-yariyi-goren-antrenor-yok.html

A. YAKAN'ın adını yanlış (A. ATSAL) yazmışlar.

SAKOTA 7 değil 10. hafta geldi.

ÖNGÖREN 8 değil 11. hafta sonrasında ayrıldı.

Ana tema doğru. Biz bunu senelerdir söylüyoruz. Korkak ve yalakalar da görecek zamanla...

Veysel
17.11.2014, 12:40
Doğuş kulübüne bakıp vizyon farkını görmek yeterli bence

Ufuk
17.11.2014, 12:51
Halil hocaydi sanırım fener maçında taraftarı gazlayan. Severim o adamı iyi hoca mi o?

winner
17.11.2014, 12:59
Bir koçu başarısız bulup,göndermek için önce koça ne verdiğine bakmak lazım.

Bu takımı Hakan Demir mi kurdu,yabancı oyuncular onun tercihi miydi,Stipanoviç varken benzer özellikte Veliçkoviç'i o mu istedi,Randle gitsin Dee Bost gelsin diyen o muydu?

Bu soruların cevabını bulmadan Hakan Demir için bir şey diyemem.

Evet sonuçlar ve oyun parlak değil, en azından ligde, ama koç değişikliği,neyi ne kadar çözecek.

winner
17.11.2014, 13:37
Efes'i cok yakindan takip ettigim icin hemen soyleyeyim. Ivkovic sonrasi koc belli ve Ivkovic sistemin devami icin secti onu. Ahmet Caki.
Ahmet Caki yillarca bas antrenorluk yaptiktan sonra bu proje icin yardimci antrenorlugu hem de ikinci yardimciligi kabul etti.
Proje budur...

İvkoviç sonrası koç Ahmet Çakı'mı olur o çok kolay değil ama head koçluktan 2.yardımcılığa geçen Ahmet Çakı kendi kariyeri açısından çok akıllı bir iş yapmıştır.

Dünyanın sayılı koçlarından birisi olan İvkoviç ile birlikte geçireceği 2-3 sene henüz 38 yaşında olan bir koç için en az 10 yıllık head koçluk kariyerine bedeldir. Efes'te head koçluk kariyeri olmasa bile(tabii olmaması için bir neden yok) İvkoviç'ten kapacakları ile kariyeri bambaşka noktalara gelebilir.

Proje noktasına katılıyorum.Ama biz basketbolda o noktalarda değiliz ve de gelemeyiz.Maalesef.

Oğuz ZEYTİN
17.11.2014, 13:52
Proje budur...

İvkoviç sonrası koç Ahmet Çakı'mı olur o çok kolay değil ama head koçluktan 2.yardımcılığa geçen Ahmet Çakı kendi kariyeri açısından çok akıllı bir iş yapmıştır.

Dünyanın sayılı koçlarından birisi olan İvkoviç ile birlikte geçireceği 2-3 sene henüz 38 yaşında olan bir koç için en az 10 yıllık head koçluk kariyerine bedeldir. Efes'te head koçluk kariyeri olmasa bile(tabii olmaması için bir neden yok) İvkoviç'ten kapacakları ile kariyeri bambaşka noktalara gelebilir.

Proje noktasına katılıyorum.Ama biz basketbolda o noktalarda değiliz ve de gelemeyiz.Maalesef.

Küçük bir katkıda bulunayım: Ahmet Çakı benzer hamleyi eskidendi yapmıştı. İtalya Ligi'ne Air Avellino'ya (Aynı zamanda Euroelague oynamıştı o sene) gidip Zare Markovski'nin asistanlığını üstlenmişti.

Masum görüntüsünün altındaki agresifliği itici gelse de yolunu bu şekilde çizmesini, emek vermesini takdir ediyorum.

UğurB
17.11.2014, 13:55

Sondan baslayayim. Biz basketbolda o noktalarda degiliz ama o hedefi koyabiliriz ve bu hedef dogrultusunda proje yaratabiliriz.
5 yil - 10 yil sure koyulmali... Ama proje cok iyi kurgulanip, ondan sapmadan devam edilmeli.
Efes icin, Ahmet Caki ismi kesindir ve iki sene sonra takimin basinda o olacak.
Cetin Yilmaz bu pozisyon icin calismis, gerceklesmeyince kulupten ayrilmistir.
Efes, yeni Aydin Ors'unu yaratiyor...

Taner Uykuçeken
17.11.2014, 16:53
Artık faturaların hep koçlara kesilmesiyle ilgili birşeyler yazmak yersiz çünkü adamlar bildiklerini okuyorlar devam etsinler...

yanlız Hakan Hoca İstifa ettikten 1 saat sonra yeni hocayla anlaşmaları takdire şayan :)

neyse ya MedicalPark Ts bu kafayla Phil Jackson'ı getirse bile nafile

zaten boşverin takımda parada onların hem taraftar bu işten ne anlar ki....

winner
17.11.2014, 17:02
Sondan baslayayim. Biz basketbolda o noktalarda degiliz ama o hedefi koyabiliriz ve bu hedef dogrultusunda proje yaratabiliriz.
5 yil - 10 yil sure koyulmali... Ama proje cok iyi kurgulanip, ondan sapmadan devam edilmeli.
Efes icin, Ahmet Caki ismi kesindir ve iki sene sonra takimin basinda o olacak.
Cetin Yilmaz bu pozisyon icin calismis, gerceklesmeyince kulupten ayrilmistir.
Efes, yeni Aydin Ors'unu yaratiyor...

Her şeyden önce bu hedefi kiminle koyacağız?Futbol takımını yönetmek için genel kuruldan oy talep edenlerle mi...Basketbol şubesini tamamen ayrı bir dernek haline getirip futbol takımı ve yöneticilerinden bağımsız bir hale getirmeden bu düzen değişmez.Tabi bun yaptıktan sonra da basketbolun başına Uğur,Oğuz,Murat gibi hem Trabzonspor'lu hem de basketbolu bilen adamları getireceksin ve 5 yıldan az olmamak kaydıyla süre ve imkan verip sonra bir şeyler bekleyeceksin.Yani olmaz bu iş.

Ayrıca çok profesyonel kulüplerimiz bile bu işleri beceremedi.Evet kulağa gayet hoş geliyor plan,proje ama kabul edelim biz de o işler romantik düşüncelerden öteye geçmiyor.Efes bunun için iyi örnek.

Ahmet Çakı konusunda ise kesin bir şey olduğunu düşünmüyorum.Engin Özerhun onunla ilgili "bir iki sene kendisini değerlendireceğiz ileriye dönük koç olarak da düşünüyoruz"demişti.Engin Özerhun Efes'in geleceği için Rasiç'i point guard, Radulija'yı da pivot olarak düşünüp 4'er yıl kontrat yapmıştı.Gelen giden koçları da saymıyorum.Ahmet Çakı ile ilgili böyle bir düşünce olabilir ama şimdiden bir şey söylemek zor. İvkoviç'in onun hakkında söyleyecekleri çok önemli.Çünkü ona soracaklar.

Çetin Yılmaz konusundaki benim bilgim farklı.Hiçbir zaman Efes onu koç olarak düşünmedi.Çetin Yılmaz'ın da bu hedefi olduğunu sanmıyorum. Koçun yükünü alacak,tecrübeli ve basketbolu bilen abi-teknik menajer olarak getirildi.Sonra da altyapıya geçti ve ayrıldı.Pek sahaya inme isteği kalmadı olsa takım bulması zor değil.