PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milan'li Kaka İslam'ı seçti ...

Harun-61
15.10.2006, 15:34
elhamdulillah ..............

Dünya Bülteni Haber Merkezi

Brezilya asıllı yıldız futbolcu Ricardo Kaka İslam’ı seçti. Geçen Kuveyt’e yaptığı bir gezi esnasında Müslüman olduğunu ilan eden Kaka, İslam’ı seçmeden önce birçok kitap okuduğunu belirtti. Kaka yaptığı açıklamada, "Ben Müslüman olmak için doğdum" dedi. Brezilya futbolunun yakın zamanda yetiştirdiği yıldızlardan bir tanesi olan Milanlı Kaka, Brezilya’da genellikle fakir ailelerin çocukları futbolcu olurken Kaka’nın ailesi Brezilya’nın önde gelen ailelerinden birisi.

Kaka kimdir?
Ricardo Izecson dos Santos Leite (bilinen adıyla Kaka) 22 Nisan 1982’de Brezilya’da doğmuştur. Günümüz forvet kriterlerine uygun sürat çalım ve sert şutlarıyla son derece başarılı bir futbolcudur. Brezilya'nın Sao Paolo takımında yıldızı parlayan Kaka, 2003 yılında 8.5 milyon € karşılığında Milan'a transfer olmuştur. Şu anda A.C Milan'da oynamaktadır. Forvetin arkasında merkez orta sahada, ofansif orta saha oyuncusudur. Milan'da 22 numaralı formayı giymektedir. Brezilya milli takımının 2002 Dünya Kupası kadrosunda da yer bulan Kaka 2006 Dünya Kupası'nda da Brezilya milli takımı kadrosunda yer almaktadır.

Allah imanini dahada güclendirsin.

Murat'
15.10.2006, 15:39
valla bu işn michael jacksonun müslüman olması gibi olmasın

Oğuuz
15.10.2006, 15:40
eğer doğruysa haytı boyunca yaptığı en önemli seçimini yapmış.. ne mutlu ona..

atlantis
15.10.2006, 15:41
Gerçek haber ise Helal olsun

Berat
15.10.2006, 15:52
Konuyu Harun kardeşim açtıysa doğruluğundan şüphem yok.. febe'yi madara ettiğinde sana olan sempatim artmıştı, artık seni daha da başka seviyorum Kaka..

Mert67
15.10.2006, 16:26
helal valla

Hüda Topaloğlu
15.10.2006, 16:34
Insallah dogrulugunu tüm dünyanin gözü önünde tastik eder, buyuk bir hizmet yapmis olur

selcuk
15.10.2006, 16:44
ne mutlu ona gercegi ve dogruyu gördü
bide helal olsun

Hüseyin Çümen
15.10.2006, 16:46
süper bi olay yaa ne mutlu ona inşallah islamın gereklerini yerine getirebilen cidddi bi müslüman olur

Cabri61
15.10.2006, 16:59
helal olsun

Emre B.
15.10.2006, 17:05
Helal olsun Kaka'ya

Recep Çaltepe
15.10.2006, 17:15
edit...

biraz gereksiz olmuştu gerçekten de...

champions
15.10.2006, 17:21
eğer doğruysa(nedense pek inanamıyorum) çok sevindim böyle bi oyuncunun müslüman olmasına zaten futbolu ile çok beğenilen bi oyuncuydu artık kişi olarakda onu seviyorum

Egemen
15.10.2006, 17:30
Şimdi sıra geldi kendisine yeni bir isim bulmaya, bence "Fatih" olsun adı, ne de olsa her zaman "Fatih"ler darmadağın ediyor "bizans"ı ;)

müslüman olması arapça bi isim kullanmasını gerektiriyo mu??

bu arada helal olsun..

selcuk
15.10.2006, 17:37
müslüman olması arapça bi isim kullanmasını gerektiriyo mu??

bu arada helal olsun..

bilmem benim ismimde arapca degil ondan cehennemlikmiyim ???

bence böyle konulara hic girmemiz gerekmez eger müslümanligi sececek kadar akli fikri varsa gerisinide yapar simdiki en büyük yanlis islam düyasinin ondan bi beklentisi olursa olur

zinedine zidane da müslüman ayni ona nasil karisilmadiysa rikiyede (kaka) ayni sans verilmeli dinini tanimaya yada daha dogrusu ögrenmeye

Erdogdu61
15.10.2006, 18:04
ben pek inanmiyorum cünkü bu latin amerikalilar dinlerine en sadik olan insanlardir... eger olduysada beni ilgilendirmez, banane elin brezilyalisi müslüman olmus veya olmamis. kendi bilecegi istir....

onurkaradeniz
15.10.2006, 18:52
ya fenere çakarken bunda ayrı bi hava var diyodum zaten:D

sheva
15.10.2006, 19:54
Peki bize ne?? Allah'la kendi arasında bir şey değil mi bu?

Salih61
15.10.2006, 19:58
Hayırlı olsun....

61viya
15.10.2006, 20:14
İnsana insan gibi bakmak mühimolduğu için,bizi çok da fazla ilgilendirdiğini düşünmüyorum..Başlığı açan arkaaşımyanlış anlamasın,tepki ona değil...

sheva
15.10.2006, 20:23
Tartışmamız gereken şey Kaka'nın Müslümanlığı değil,bizimki sanki. Müslüman bir ülkede doğup büyümenin,insanların uzun araştırmalar sonucu girdikleri bir dine doğuştan mensup olmanın hakkını ve şükrünü verip veremediğimiz. Kaka Müslüman oldu sonradan belki ama biz ne kadar Müslümanız? Beni düşündüren bu.

Volkan Yavuz
15.10.2006, 20:29
dogruysa HELAL OLSUN

eren_61
15.10.2006, 23:15
helal olsun valla.

Turgut Altun
15.10.2006, 23:40
İslamiyetin terörle aynı karelerde gösterilmeye çalışıldığı ve sürekli terörle birlikte anıldığı şu günlerde dünya kamuoyuna islamın gerçek ve güzel yanlarını tanıtacak her türlü iyi haber, olay beni mutlu eder.Bu açıdan bu olayda gerçeklik payı varsa -bana ne bundan- diyecek kadar kendime uzak bir haber olarak görmüyorum bu haberi.

Harun-61
15.10.2006, 23:55
Tartışmamız gereken şey Kaka'nın Müslümanlığı değil,bizimki sanki. Müslüman bir ülkede doğup büyümenin,insanların uzun araştırmalar sonucu girdikleri bir dine doğuştan mensup olmanın hakkını ve şükrünü verip veremediğimiz. Kaka Müslüman oldu sonradan belki ama biz ne kadar Müslümanız? Beni düşündüren bu.

:(

1 saatlik tefekkür 60 yillik nafile ibadete bedeldir buyurmu$ Imam-i Rabbani Hz.'leri...

cok güzel bir tesbit, ama malesef okuyoruz ve 1 dk. sonra yine unutuyoruz...:(

Altan 61
16.10.2006, 01:23
Ya benim atirladim su kaka her golden sonra ellerini havayi kaldiriyor ,yane benim bildim christian'mis su oyuncu,su haber bence dogru degil.

poetricus
16.10.2006, 01:23
Belki de FB'yi rezil rüsvay etmenin mükafaatı olarak Allah hidayet nasip etmiştir. Bir gün benzeri bir haberi Shevchenko'dan da duyabiliriz.

Oğuuz
16.10.2006, 05:44
Peki bize ne?? Allah'la kendi arasında bir şey değil mi bu?
niye bize ne olsun ki şeva, insan seviniyor tıpkı mus'ab bin umeyr'in müslüman oluşuyla efendimizin sevindiği gibi...:)

Ömer SEVİNÇ
16.10.2006, 10:47
Hayırlı olsun. İslamın tanıtılması açısından çok iyi bir atılım. Keşke daha çok kişi böyle müslüman olsa. İnşallah haber doğrudur...

keramiya
16.10.2006, 14:04
haber gerçekse bu çocukta o ışığı görmüştüm..bu çocuğu çok seviyordum şimdi dahada sevdim..sanki içime doğuyordu..helal olsun..

macka61
16.10.2006, 17:45
helal olsun ona doğru yolu bulmuş

Sir vancoach
16.10.2006, 18:07
aferun uşağuma

Altan 61
18.10.2006, 21:20
Kaka müslüman olmadı" !..

Milan'ın yıldız futbolcusu Kaka'nın, Hıristiyanlığı terkederek Müslüman olduğu biçimindeki iddia yalanlandı. Konuyla ilgili olarak Milan kulübü ile görüşen Anadolu Ajansı, Kaka'nın Müslüman olduğu yönünde çıkan haberlerin doğrusunu ilk ağızdan öğrendi.

18 Ekim 2006, 18:35

Yaklaşık 4 günden bu yana kimi internet sitelerinde dedikodu konusu olan haber konusunda bir AC Milan Kulübü yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kaka'nın Müslüman olduğu doğru değil. Kaka, konuya ilişkin haberlerden kendisine sözettiğimizde de gülüp geçmeyi yeğledi'' dedi.

AA muhabirinin kendisine telefonla ulaştığı AC Milan Kulübü yetkilisi, bu haberin yalnızca bir söylentiden ibaret olduğuna değinerek, konuya ilişkin AC Milan Kulübü veya oyuncu tarafından resmi bir yalanlama yapılmasına gerek duyulmadığını da bildirdi.

Yetkili, ''Bu nedenle ismimin açıklanmasını da istemiyorum. Ama o söylenti, asılsız bir haberden ibaret olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim'' diye konuştu.

Kaka'nın Müslüman olduğuna ilişkin iddia, ilk kez 14 Ekim'de Suudi Arabistan spor gazelerinden El Riyadiyye'de, İbrahim El Radiyani imzasıyla yayımlanan bir haberde ortaya atılmıştı. El Arabiyye Televizyonu'nun internet sayfası tarafından da alıntılanan haberde, Kaka'nın geçen haftalarda Kuveyt Club takımıyla yapılan özel maç nedeniyle Kuveyt'te bulunduğu sırada İslam konusunda okuduğu kitaplardan etkilenerek Müslüman olduğu ileri sürülmüştü.

Haberlerde, Kaka'nın Müslüman olduğunu kendi internet sitesinde de duyurduğu iddia edilmekle birlikte, söz konusu internet sayfasına ilişkin herhangi bir adres de verilmemişti. Kulüp yetkilisi, ''Zaten Kaka'nın herhangi bir resmi internet sayfası da yok'' dedi.

Kaka'nın Müslüman olduğuna ilişkin Suudi Arabistan çıkışlı iddia, İngiliz ve İtalya'daki bazı spor portallarına da konu olmuştu. Haber portalları, genel itibarıyla söz konusu iddiayı sayfalarına taşımakla yetinmişlerdi. İtalyan haber portalları ise haberi aktarırlarken, iddianın inandırıcı olmadığına da dikkati çekmişlerdi. ''Kaka'' lakabıyla tanınan Ricardo Izecson dos Santos Leite adlı 24 yaşındaki Brezilyayı yıldız oyuncu, dindar bir Katolik olarak biliniyor. Halen AC Milan'da 22 numaralı formayla top koşturan Kaka, Brezilya'daki dindar Katolik oyuncuların oluşturdukları ''Tanrı'nın Atletleri'' adıyla bilinen grubun üyelerinden biri olarak da tanınıyor. Grubun üyeleri, dinsel inançlarını sportif yaşamlarıa da yansıtan, maç öncesinde dua ve ıstavroz çıkarmaya da özen gösteren tutumlarıyla dikkati çekiyorlar.

Berat
18.10.2006, 22:35
Kaka her golden sonra ıstavroz çıkarırdı ama dün dikkat ettim çıkarmadı, hatta ellerini göğe açıp şükür hareketi yaptı..Şimdi de bu açıklamayı okuyunca kafam karıştı.. Kaka'nın kendi ağzından bir açıklama duymak gerek..

selcuk
19.10.2006, 06:40
bence degil artik neye inaniyorsa inansin kendi secenegi tartismayi bosuna görüyorum ve avrupalilar gibi bu manyakmi nedir demiyecegimiz inaniyorum hristiyansada
müslümansa hayiri saaten kendine degilsede cezasinida o cekecek

Gürkan
19.10.2006, 13:33
Suudi gazetesi, Kaka’nın Müslüman olduğunu iddia etti. Karşılık 4 gün sonra geldi: “Nereden çıktı?”
http://www.vatanim.com.tr/pics/clear_pixel.gif
19.10.2006

İNTERNET medyası son birkaç gündür, Milan’ın yıldız futbolcusu Brezilyalı Kaka’nın Hristiyanlığı terkederek Müslüman olduğu şeklindeki iddialanla çalkalanıyor. Ancak dün bir Milan yetkilisi açıklama yaparak “Kaka’nın Müslüman olduğu doğru değil. Kaka, konuya ilişkin haberlerden kendisine sözettiğimizde de gülüp geçmeyi yeğledi” dedi. Kaka’nın Müslüman olduğuna ilişkin iddia, ilk kez 14 Ekim’de Suudi Arabistan spor gazelerinden El Riyadiyye’de, yayımlanan bir haberde ortaya atılmıştı.

‘TANRININ ATLETLERİ’
EL Arabiyye Televizyonu’nun internet sayfası tarafından da alıntılanan haberde, Kaka’nın geçen haftalarda özel maç nedeniyle Kuveyt’te bulunduğu sırada okuduğu kitaplardan etkilenerek Müslüman olduğu ileri sürülmüştü. “Kaka” lakabıyla tanınan Ricardo Izecson dos Santos Leite adlı Brezilyalı yıldız oyuncu, dindar bir Katolik olarak biliniyor. Kaka, Brezilya’daki dindar Katolik oyuncuların oluşturdukları “Tanrı’nın Atletleri” adıyla bilinen grubun üyelerinden biri olarak da tanınıyor.

vatan gazetesindede bu haber var.

tigin
19.10.2006, 13:37
yav yavvv yavvvv adamın dininden imanından bize ne yav.her koyun kendi bacağından asılır.şimdi bütün futbolcular müslüman olsa müslümanlara ne faydası olacak.hepsi hristiyan olsa ne olacak.

İskender66
19.10.2006, 13:45
Eğer Kaka gerçekten müslüman olduysa helal olsun. Allah ondan razı olsun. Allah onun günahlarını bağışlasın. Allah onu inananlardan eylesin. Allah şaşırtmasın (Amin)

Remzi
19.10.2006, 13:58
bu haber yalan dün bi internet sitesinde okudum kakanın iyi bi katolik olduğunu.

sümela61
19.10.2006, 14:06
yav yavvv yavvvv adamın dininden imanından bize ne yav.her koyun kendi bacağından asılır.şimdi bütün futbolcular müslüman olsa müslümanlara ne faydası olacak.hepsi hristiyan olsa ne olacak.

katılıyorum... yani bu kadar "sakız" olmaması gerekli bence de... yok olmuş, yok olmamış... tesbit doğru: "her koyun kendi bacağından asılır"...

yalnız gözden kaçırmamamız gereken bir durum var ki o da; kendi alanlarında başarılı ve önde olan kişilerin bu tip seçimler yapmaları neticesinde, seçim yaptıkları "şey"in daha çok duyulmasını ve ilginin o "şey" in üstünde toplanmasını sağladığı da bir gerçek... bu kişilerin hayran kitleleri ister istemez bu durumdan etkilenecektir... en azından merak edip araştırıp bakacaktır... bu bahsettiğim "şey" ille de bir din olmayabilir...

mesela bir futbol takımı da olabilir... düşünsenize dünyaca ünlü birisinin (şarkıcı/oyuncu vs.) "ben Trabzonspor'luyum" demesini... bu seçim her ne kadar O'nu ilgilendirecek bir seçim olsa da; hoşumuza gitmez miydi?...

elbette ne İslamiyet'in, ne başka bir dinin, ne de Trabzonspor'un bunlara ihtiyacı yok... ama bu kişilerin seçimleri de diğer insanları etkilemiyor değil hani... sevgilerimle...

Mollasalihoğlu
19.10.2006, 15:55
yaw yattara yeter tüm islam alemine :)

BOZOHAN
21.10.2006, 17:20
aferin ona doğru yolu buldu. bundan sonra kaka hayranı oluyorum.

OYılmaz
21.10.2006, 17:31
katılıyorum... yani bu kadar "sakız" olmaması gerekli bence de... yok olmuş, yok olmamış... tesbit doğru: "her koyun kendi bacağından asılır"...

yalnız gözden kaçırmamamız gereken bir durum var ki o da; kendi alanlarında başarılı ve önde olan kişilerin bu tip seçimler yapmaları neticesinde, seçim yaptıkları "şey"in daha çok duyulmasını ve ilginin o "şey" in üstünde toplanmasını sağladığı da bir gerçek... bu kişilerin hayran kitleleri ister istemez bu durumdan etkilenecektir... en azından merak edip araştırıp bakacaktır... bu bahsettiğim "şey" ille de bir din olmayabilir...

mesela bir futbol takımı da olabilir... düşünsenize dünyaca ünlü birisinin (şarkıcı/oyuncu vs.) "ben Trabzonspor'luyum" demesini... bu seçim her ne kadar O'nu ilgilendirecek bir seçim olsa da; hoşumuza gitmez miydi?...

elbette ne İslamiyet'in, ne başka bir dinin, ne de Trabzonspor'un bunlara ihtiyacı yok... ama bu kişilerin seçimleri de diğer insanları etkilemiyor değil hani... sevgilerimle...

ya tamam trabzonsporla alakası yok ama kakanın müslüman olması büyük bir şeydir sadece kakanın deil bir hristiyanın müslüman olması büyük bir olaydır yabana atmamak lazım

Özge
21.10.2006, 17:38
bu haber gerçeği yansıtmıyor

Can basten
21.10.2006, 22:49
Müslümana bak hizaya gel...:D

http://img332.imageshack.us/img332/4323/kakamodels1dh6.jpg

Harun-61
21.10.2006, 23:55

bu resim müslüman olmadan önce cekilmi$ can abi :D

Analyzer
22.10.2006, 00:01
http://www.goal.com/it/Articolo.aspx?ContenutoId=147003

Kaka inkar etmiş

A.Hilal Çakıroğlu
22.10.2006, 00:09

zaten haber yalanlanmış ama yine de bu fotoğrafa bakıp "Müslümana bak hizaya gel" demek özellikle de ülkemizi düşününce garip geldi bana. Herhalde ülkemizdeki Müslüman gençlerin birçoğu benzer fotoğraflar çektiriyordur ama hiç kimse çıkıp da onların müslümanlığını sorgulamıyor. Evet belki dinimizce yasaktır ama hangimiz tüm yasaklara harfiyen uyabiliyoruz ki? bayan taraftarlar gidip fotoğraf istediğinde bizim oyuncularımız da onlarla fotoğraf çektir miyor mu? yoksa onlar da mı müslüman değil?

yahu büyütecek bişey yok onlar Kaka'nın kuzenleriymiş :p :)

Can basten
22.10.2006, 02:30
O da güzel bir düşünce fakat sonradan müslüman olanlar genelde İslam'ın gereklerini daha layığıyla yerine getiriyorlar bilindiği gibi. Bu konuda yapılan bir film vardı hatta, bir Türk'le evlenerek müslüman olan Avrupalı bir kadın müslümanlığı eşinden ve onun ailesinden çok daha iyi yaşamaya başlıyordu, hatta kocasının karşı çıkmasına rağmen türban takıyordu falan.

İşte bu örnekteki gibi bizim Kaka da "Erkek avratla aynı karede fotoğraf çektirmez" hatta "Hiç fotoğraf çektirmez, günahtır" diyebilirdi.:D

Not: Açıklamaya rağmen yine de bu başlık altında yazdığım hiçbir şeyi ciddiye almayın lütfen.

Hüda Topaloğlu
22.10.2006, 06:27
O da güzel bir düşünce fakat sonradan müslüman olanlar genelde İslam'ın gereklerini daha layığıyla yerine getiriyorlar bilindiği gibi. Bu konuda yapılan bir film vardı hatta, bir Türk'le evlenerek müslüman olan Avrupalı bir kadın müslümanlığı eşinden ve onun ailesinden çok daha iyi yaşamaya başlıyordu, hatta kocasının karşı çıkmasına rağmen türban takıyordu falan.

filmin ismi danimarkali gelin, cok guzel film tavsiye ederim:),

bu arada bizene musluman olusundan diyenlere sumela61 cok guzel bir aciklama yapmis, yinede bize azda olsa ilgilendirmesi lazim bu tur durumlar.

h@msi61
23.10.2006, 01:24
ben bi Brezilyanın dinini değiştireceğine inanmıyorum, adamlar dinlerine çok çok bağlı.( bizim jeferson her maçtan önce neredeyse hatim indiriyor). ama inşallah doğrudur...

Kaka yı bilmem ama Hollandalı Van persie Müslüman olmuş...

AYYILDIZ
23.10.2006, 01:55
ben bi Brezilyanın dinini değiştireceğine inanmıyorum, adamlar dinlerine çok çok bağlı.( bizim jeferson her maçtan önce neredeyse hatim indiriyor). ama inşallah doğrudur...

jef hatim indirse ne olur her maç 2den aşağı yemiyo.Bir maçta şu duayı etmese bakalım gol yiyecek mi?Van persiede helal olsun

Muhalif
23.10.2006, 03:34
Haber yanlış çıktığına göre, R.v.Persie İslam ı secti diye değiştirilsin artık konu başlığı.. o da yanlış çıkarsa Metin Mert Müslüman Olmuştu yaparız başlığı nostalji olur:)

champions
23.10.2006, 08:51

van persie nin müslüman olduğu haberi nerde var bence kaka kadar önemli bi oyuncu isim olarak olmasada futbol olarak

.....
05.07.2010, 06:42
Çok merak ediyorum. Brezilya maçında da dikkat ettim haç işareti çıkarmadı.

Acaba Müslüman mı ?

Külünkoğlu
05.07.2010, 08:12
Formasının altında İsa'ya aitim yazısı ile çıkıyor adam.