PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | Alika87

Hüdai Pervaneli
09.11.2014, 17:58
Her hafta bir üyemizi burada konuk ederek onunla bir nevi ropörtaj yapacağız. Herkes çok fazla özele inmeden konuğumuza merak ettiklerini sorabilir.

Bu haftaki konuğumuz Alika87

Klasikleşmiş başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?

Tolga
09.11.2014, 18:44
Hobbitleriniz ??? :D

Bu başlıkta ilke imza attırabilirim :D

Hüseyin Başoğlu
09.11.2014, 19:31
Yurt dışı tecrübelerin nelerdir ? :D

Öznur61
09.11.2014, 21:21
Hayatta seni etkileyen olumlu ve olumsuz 3 şey ?

Derbeder-53
09.11.2014, 21:31
Aman radara takılmayalım :D sonra ağır eleştiriler alırız :D

Neyse, bende soracağımı sorayım...

En son hangi maça gittin? (Stadyum olarak)

Alika87
09.11.2014, 21:46
Ismimi görünce bir anda heycanlandim :D

Doğum tarihiniz? 27.02.1987
Nerelisiniz? Akcaabat
Nerede oturuyorsunuz? Stuttgart (Almanya)
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ? [b]Bilgisayar mühendisiyim ve su an IT danismani olarak calisiyorum.
Hobileriniz? Futbol, fitness, kitap okumak
İlişkiniz var mı ? Evet var ve zorlan evlendirmeye calisiyorlar :D
Hayattaki en büyük hayaliniz? Trabzonsporda söz sahibi olmak.
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir? Babam.
En büyük takıntınız nedir? Yok öyle birsey.
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir? Ufff burda baslarsam altindan kalkamam daha :D
Neden Trabzonspor? Kimligimizin parcasi.
Neden BMN? Baska alternatif varmi?
En beğendiğiniz filmler? 300, prisoners, Lord of Ring 1-3 vs.
En beğendiğiniz sanatçılar? Sila, Emre Aydin, Sia, Manga vs.
En sevdiğiniz renk? Mavi.

Yurt dışı tecrübelerin nelerdir ?

Bir cok degisik tecrübeler var. Hepsini yazamam, cok zaman alir ve bazi seyler yersiz olur. Ama bir sürü güzel ve cirkin seyler yasayarak dünyaya bakis acim degisti.

Hayatta seni etkileyen olumlu ve olumsuz 3 şey ?

Dogruyu söylemek gerekirse, simdiye kadar allaha sükür öyle beni etkileyen olumsuzluk yasamadim. Yakinlarimdan kimseyi kaybetmedim, davranislarimla kimseye zarar vermedim. O yüzden burada söyleyecek pek birsey bulamiyorum.

n son hangi maça gittin? (Stadyum olarak)

Her hafta sonu degisik amatör maclarini izlerim ve kendim oynarim, ama stadyum olarak en son Hoffenheim-Leverkusen macini izledim gecen sene.

Muhammet YILMAZ
09.11.2014, 21:55
Yanındaki hayvanın cinsi ney

Alika87
09.11.2014, 22:03
Yanındaki hayvanın cinsi ney

http://en.wikipedia.org/wiki/Tarsius

signal
09.11.2014, 22:03
Evrim var mıdır?

Sibel
09.11.2014, 22:50
Forumda sıcak ve soğuk bulduğunuz isimler?
Bir bitki olsanız o hangisi olurdu niye?
Hayatınızda değiştirmek istediğiniz bir şey var mı?

Hüseyin Başoğlu
09.11.2014, 22:54
hahahahahah sibel :D:D

Kanka en sevdiğin araba markası nedir ?

Hayalindeki araç nedir ?

Hüdai Pervaneli
09.11.2014, 22:57
Forumdan birisiyle ozel olarak görustun mu

Anıl C
09.11.2014, 23:11
Kendinde, sevmedigin özelliklerin ya da huylarin neler? :)
(Sen söyle eksik kalan yerleri ben tamamlarim :p)

Sibel
09.11.2014, 23:18
Dünya dışı varlıklara inanıyor musunuz?
Böyle değişik konularda araştırma yapar mısınız?

Soner Albayrak
10.11.2014, 00:08
Yaşadığın yerde Türklere bakış açısı nasıl ?

E. Cumur61
10.11.2014, 02:18
Soyadın Ka ile başlıyor demiştin, tamamını yazmanda sakınca yoksa yazar mısın. Yazda herkes öğrensin. :)

Alika87
10.11.2014, 02:33
Evrim var mıdır?

evet bence vardir, yoksa bu kadar insan maymuna benzemezdi (davranis olarak)

Forumda sıcak ve soğuk bulduğunuz isimler?
Bir bitki olsanız o hangisi olurdu niye?
Hayatınızda değiştirmek istediğiniz bir şey var mı?
Bir cok sicak ve sempatik arkadaslar var burda, Hüseyin, Anil, ArtvinTS ve bir sürü daha. Aslinda BMN ailesinin 95%ini bu gruba sayabiliriz. Geri kalan kisim herseye muhalefet olan, herseyi kötüleyen ve sadece kötü günde buraya ugrayan kisiler.

Bitki konusuna girmiyeyim, bana 5 tane bitki say desen sayamam :D

Aslinda ben hayatimdan memunum ve pek bir eksigim yok, ama hayat planlamamda bir kac tane acik kalmis ve onlari fazla gecikmeden kapatmak istiyorum.

hahahahahah sibel :D:D

Kanka en sevdiğin araba markası nedir ?

Hayalindeki araç nedir ?
Ben öyle araba hayrani degilim, ama Porsche PAnamera cok hosuma gidiyor ve insallah bir gün ona sahip olabilirim.

Forumdan birisiyle ozel olarak görustun mu

malesef simdiye kadar nasip olmamis. Bir arkadasla Whatsappden mesajlasiyorduk ama bulusmak nasip olmamis, insallah bu da degisir.

Kendinde, sevmedigin özelliklerin ya da huylarin neler? :)
(Sen söyle eksik kalan yerleri ben tamamlarim :p)

Piskolok gibi derinden giriyorsun :D
Sevmedigim huylarim. Bazen cok cabuk motivasyonumu kaybediyorum . En cok bunu degistirmek istiyorum, yoksa kisilik olarak ben kendimi begeniyorum :D Ben her ortama ayak uydurabiliyorum, aslinda politikaci olmam lazim :D

Dünya dışı varlıklara inanıyor musunuz?
Böyle değişik konularda araştırma yapar mısınız?

Böyle seylere ben inanmam. Cin, hayalet, öcü, büyü felan seylere ben inanmam. Her ne kadar dini acidan inanmam gerekiyorsa, inanmakta cok zorluk cekiyorum.

Yaşadığın yerde Türklere bakış açısı nasıl ?
Türkiye bildigimiz Türkiye iste. Almanyada cok kücümseniyor, kimse pek ciddiye almiyor, ne ekonomik gücünü ne de askeri gücünü. Erdogana acayip gicik almanlar ve hakkinda positif birsey cok nadir duyarsiniz.

Alika87
10.11.2014, 02:36
Soyadın Ka ile başlıyor demiştin, tamamını yazmanda sakınca yoksa yazar mısın. Yazda herkes öğrensin. :)

herseyi saliveriyoruz burda, birak en azindan o kalsin :D

hakankurt1967
10.11.2014, 02:42
Çocukluk hayalini yaşıyor musun?

Alika87
10.11.2014, 03:04
Çocukluk hayalini yaşıyor musun?

profesyonel futbolcu olamadigima göre hayir yasamiyorum :D ama cocukluk hayalini yasayan cok az kisi var galiba.

Hüdai Pervaneli
10.11.2014, 05:27
Ozaman ilk bulusan olabiliriz bir turnuvada yapabiliriz hatta

Olmazssa olmazin nelerdir ickin kumarin yalanin varmidir

Sibel
10.11.2014, 11:06
Neden geçen gün maç yerine kız arkadaşınızla buluşmayi tercih ettiniz ? :D

Alika87
10.11.2014, 12:52
Ozaman ilk bulusan olabiliriz bir turnuvada yapabiliriz hatta

- olur insallah. Turnuva derken?

Olmazssa olmazin nelerdir ickin kumarin yalanin varmidir
- Sporun hayatimda büyük bir parcasi var. Haftada rahat 5 kere spor yaparim. Onu yapmazsam rahat hissetmem kendimi ve hatta beyin gücüm bile azaliyor :D

Neden geçen gün maç yerine kız arkadaşınızla buluşmayi tercih ettiniz ? :D

Cünkü o Trabzonspordan daha önemli :D Saka saka, ekstra erken cikmistim isden maca kadar döneyim diye, ama otobanda kaza vardi ve gec vardim oraya. Tabi ona söyledim, sen mactan önemlisin felan filan :D

Sibel
10.11.2014, 13:08
En sevdiğiniz kız ve erkek ismi?

Alika87
10.11.2014, 15:14
En sevdiğiniz kız ve erkek ismi?

insallah oglum olursa ismini Taylan koymak istiyorum, kiz olursa Elif.

Ahmet Kuru
10.11.2014, 15:41
Almanya da yaşamaktan memnunmusun?
Türkiye ye temelli dönüş yapmayı düşünüyormusun?

Alika87
10.11.2014, 17:48
Almanya da yaşamaktan memnunmusun?
Türkiye ye temelli dönüş yapmayı düşünüyormusun?

Her ne kadar bizim Gurbetciler ALmanyadan sikayetci olsa da, ben burda yasamayi cok seviyorum. Burdaki düzen, güvence, is firsatlari, rahatlik baska bir ülkede zor bulurum ve bu yüzden Türkiyede yasamayi hic düsünmüyorum. Kimse alinmasin ve amacim Türkiyeyi kötülemek degil, ama sira Türkiyeye gelmeden ben en az 20 baska ülkede yasamayi tercih ederim.

Hüdai Pervaneli
10.11.2014, 17:56
Ailendemi Almanyada Onlarda Burda Nerde Kaliyorlar

Alika87
10.11.2014, 17:57
Ailendemi Almanyada Onlarda Burda Nerde Kaliyorlar

onlar Ulm tarafinda kaliyor ve normalde ben her hafta sonu yanlarina gidiyorum.

Hüdai Pervaneli
10.11.2014, 18:05
Cok Trabzonsporlu Var Hem Kaldigin yerde hemde Ulm bölgesinde Bir faydasini gördünmü :)

Emre İskender
10.11.2014, 18:07
Ben seni uzun saçlı zannediyordum?

Sibel
10.11.2014, 18:15
En sevdiğiniz söz?

Hüdai Pervaneli
10.11.2014, 18:32
Insanlarin Kiyaslamnasini Nasil buluyorsun

Öznur61
10.11.2014, 18:32
Kendinizi yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersiniz ?

Alika87
10.11.2014, 19:54
Cok Trabzonsporlu Var Hem Kaldigin yerde hemde Ulm bölgesinde Bir faydasini gördünmü :)

Burada baya karedenizli var, zaten her yaz kadirga senligi oluyor burada. Trabzonlular dernegi de var. Yani sosyal faliyetler yeterince var, ama faydalanmak gerek. Ben malesef simdiye kadar böyle gruplara katilmadim. Insallah bundan sonra.

Ben seni uzun saçlı zannediyordum?

Neden acaba? Saclarim hep kisaydi, uzatsam zaten annem kendi elleriyle keser.

En sevdiğiniz söz?

tutulan her sözü severim.

Insanlarin Kiyaslamnasini Nasil buluyorsun

Cok sacma, babam beni dogustan beri hep birileriyle kiyasliyordu. Simdi baskalari ogullarini benimle kiyasliyor. Bu yanlis bence. Herkes kendi hayatini kendi cizdigi yola göre yasamasi lazim.

Kendinizi yazarak mı yoksa konuşarak mı daha iyi ifade edersiniz ?

Ben konusmayi seviyorum ve canim istediginde insanlarin kafasini baya sisiriyorum, yani ben gercek hayatta Hüseyin gibiyim :D

Hüseyin Başoğlu
10.11.2014, 20:00
ayıp oluyor :D

Sibel
10.11.2014, 20:32
Söz, herhangi bir yazar ya da düşünüre ait olan ya da herhangi bir söz? :)

Mehmet BAL
10.11.2014, 21:13
Hayattaki en büyük hayaliniz? Trabzonsporda söz sahibi olmak.

Trabzonspor da söz sahibi olsanız ilk yapacağınız iş ne olurdu?

Çağatay_
10.11.2014, 21:44
Her ne kadar bizim Gurbetciler ALmanyadan sikayetci olsa da, ben burda yasamayi cok seviyorum. Burdaki düzen, güvence, is firsatlari, rahatlik baska bir ülkede zor bulurum ve bu yüzden Türkiyede yasamayi hic düsünmüyorum. Kimse alinmasin ve amacim Türkiyeyi kötülemek degil, ama sira Türkiyeye gelmeden ben en az 20 baska ülkede yasamayi tercih ederim.

Güzel cevap. Demek ki Avrupa yaşam tarzından, düzenden, hak ve hukuktan kopmak istemiyorsun. Tebrik ediyorum.

Almanya'ya gelme düşüncem var, ama olup olmayacağı kesin değil.

İstediğim bir bölüm var orada, yüksek lisans için düşünüyorum. Flensburg tavsiye eder misin? Nasıl bir şehir?

Seninle ilgili bir soru olmadı ama kusura bakma :D Bir de elektronikte hangi alanlar ile ilgili çalışıyorsun?

Alika87
11.11.2014, 04:00
Trabzonspor da söz sahibi olsanız ilk yapacağınız iş ne olurdu?

ilk basta torpili kulüpten uzaklastiririm. Haketmedigi yerde kimseyi tutmam. Torpil bizim her tarafimiza girdigi icin hic bir alanda pek bir basarimiz yok. Ilk yapacagim is o olur, kulüpte her calisani denetleme altina alirim, beklentilerimi karsilamayani emeklerine tesekkür edip kulüpten uzaklastiririm. Ikinci isim, kalanlari komple kursa göndermek, bilgilerini gelistirmek icin. Hocalar olsun, muhasebeciler olsun, stad sorumlusu olsun fark etmez. Ücüncü projem, alt yapiyi avrupa modeline göre tamamen degistirmek. Simdi bunu hangi parayla yapacaksin derseniz cevabi cok kolay, o sezon Transfer yok yada cok az :D

Güzel cevap. Demek ki Avrupa yaşam tarzından, düzenden, hak ve hukuktan kopmak istemiyorsun. Tebrik ediyorum.

Almanya'ya gelme düşüncem var, ama olup olmayacağı kesin değil.

İstediğim bir bölüm var orada, yüksek lisans için düşünüyorum. Flensburg tavsiye eder misin? Nasıl bir şehir?

Seninle ilgili bir soru olmadı ama kusura bakma :D Bir de elektronikte hangi alanlar ile ilgili çalışıyorsun?

Ben güney almanyada kaliyorum, Flensburg almanyanin en kuzey sehri. Ben o cevreden sadece Hamburgu taniyorum ve o süper bir sehir. Flensburg cok daha kücük ve sakin bir yer. KEsinlikle rahat edersin orada.

Bir de elektronikte hangi alanlar ile ilgili çalışıyorsun? Bu soruyu tam olarak anlamadim.

Alika87
11.11.2014, 04:02
Söz, herhangi bir yazar ya da düşünüre ait olan ya da herhangi bir söz? :)

Why so serious? - The Joker :D

Günün insanlari herseyi cok ciddiye aliyor, cok kafaya takiyor ve kendisini acayip bir strese sokuyor. Bir cok insan rahat etmeyi unutmus durumda, o yüzden Why so serious? diyorum :D

Ahmet Kuru
11.11.2014, 10:36
Almanya da yaşayan biri olarak Almanya ve Türkiye ligini karşılaştırdığında bir Türk vatandaşı olarak hayal kırıklığına uğruyor musun?:)

Çağatay_
11.11.2014, 13:36
ilk basta torpili kulüpten uzaklastiririm. Haketmedigi yerde kimseyi tutmam. Torpil bizim her tarafimiza girdigi icin hic bir alanda pek bir basarimiz yok. Ilk yapacagim is o olur, kulüpte her calisani denetleme altina alirim, beklentilerimi karsilamayani emeklerine tesekkür edip kulüpten uzaklastiririm. Ikinci isim, kalanlari komple kursa göndermek, bilgilerini gelistirmek icin. Hocalar olsun, muhasebeciler olsun, stad sorumlusu olsun fark etmez. Ücüncü projem, alt yapiyi avrupa modeline göre tamamen degistirmek. Simdi bunu hangi parayla yapacaksin derseniz cevabi cok kolay, o sezon Transfer yok yada cok az :D

Bir de elektronikte hangi alanlar ile ilgili çalışıyorsun? Bu soruyu tam olarak anlamadim.

Teşekkürler cevaplar için :)

Ben seni Elektronik Mühendisi diye hatırladım, Bilgisayar Mühendisiymişsin :) Yazılımcısın sanırım ?

U.Sadıkoğlu
11.11.2014, 13:40
Ersun Yanal gelsin mi?

Alika87
11.11.2014, 15:36
Almanya da yaşayan biri olarak Almanya ve Türkiye ligini karşılaştırdığında bir Türk vatandaşı olarak hayal kırıklığına uğruyor musun?:)

Aslinda hic bir hayal kirikligi yasamiyorum. Ben Bundesliganin bu noktaya nasil geldigini cok iyi biliyorum. Cok iyi calistilar ve altyapidan, malzemecisine kadar herseyi profesyonellestirdiler. Her alanda uzmanlar calisiyor, sadece günlük basari icin degil, kalici basari icin. Bunlar Türkiyede yapilmadikca, bizim ligden hic birsey olmaz ve durumuna da üzülmem. Malesef burda taraftarlarin da büyük katkisi var, bir yandan herkes 3 istanbul kizkardeslerin pesinden kosuyor ve memleket takimlar komple desteksiz ve gelirsiz birakiliyor. Öbür yandan taraftarin transfer hastaligi ve hemen basari gelme beklentisi. Bunlar yeni göreve gelen yöneticileri asiri baski altina aliyor. Yeni yönetim diyemiyor simdi 5 yillik alt yapi projesini baslatalim, cünkü hangi yönetim 5 yil görevde kaldi ki? Yönetimlerin tek derdi para bulmak ve transferer yapmak, cünkü taraftarlarin beklentisi budur.

Teşekkürler cevaplar için :)

Ben seni Elektronik Mühendisi diye hatırladım, Bilgisayar Mühendisiymişsin :) Yazılımcısın sanırım ?

Yazilim da yapiyorum, ama bu isimin sadece bir kücük kismi. Bizim firmanin programini satin almak ve ayarlamak bir kac 100bin euro ve ortalama bir proje 1 yil sürüyor. Burada daha fazla Prject Management yapiyorum.

Ersun Yanal gelsin mi?

Ben gelmesini istiyorum, cünkü bence Türkiyenin en iyi yerli hocasidir. Saha disinda olanlar biraz abartildigini düsünüyorum, cünkü bu kirli futbol dünyasinda temiz kalan spor adami yok. Ersun Yanal her gittigi yere görevinin hakkini verdi, benim icin önemli olan budur. Herhalde fener hocasiyken diyemez Aziz Yildirim sike yapti ve smapiyon Trabzonspor. Bunlar normal birsey ve unutmamak lazim, takimi 2011 sampiyon yapan Ersun Yanaldi, Senol Günes degil.

Öznur61
11.11.2014, 21:16
Bir gence (o genç ben oluyorum :D) vereceğin en büyük tavsiye ne olur ? :D

Hüdai Pervaneli
11.11.2014, 21:53
Hayatta olmazsa Olmazlarin Var mi?
Küççük meseleleri büyüturmusun?

Sinirli biri misin?

Türkiyeye Hangi araliklara gidersin?

Egolu birimisin?

İnsanlari Tipi ve giyinislerine göre yorumlarmisin ?

Alika87
11.11.2014, 23:05
Bir gence (o genç ben oluyorum :D) vereceğin en büyük tavsiye ne olur ? :D

hayatinda mutlaka yapmak istedigin birsey var, onu yap. Her ne kadar baskalari karsi ciksa yada sacma birsey olsa bile. Yap onu.

Sinirli biri misin?

Egolu birimisin?

İnsanlari Tipi ve giyinislerine göre yorumlarmisin ?

Bunu cevaplamistim bile, Spor :D

yok, ben öyle takintili ve kavgaci biri degilim.

Sinirli biri misin?
Ben cok sakin bir insanim ve hic sinirlenmem. Cok konusurum ama sakin biriyim. Tuhaf bir kombinasyon :D

Türkiyeye gideli 4 sene oldu, ama nasip olursa Mart gidecegim.

Egolu birimisin?
Birazcik, hava atmayi sevmem ama bana havali diyenler oldu. Neden hic anlamis degilim :D

İnsanlari Tipi ve giyinislerine göre yorumlarmisin?
Malesef evet. Aslinda cok sacma birsey, ama bu ggaliba normal birseymis. Ilk gördügümüzü yorumlariz ve bir insanla tanisirken ilk gördügümüz sey tip ve giyinis.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2014, 23:11
bırak şimdi hava atmayı sevmezmiş. :D:D

Sana göre dünyadaki en güzel kadın kim ? :D

Hüdai Pervaneli
11.11.2014, 23:42
Bak simdi bunlari okudukdan sonra cekinmeye baslayabilirim senden cok güzel bir uygulamaaicden cevapladigin icin tesekkur ediyorum kardesim

beratika
12.11.2014, 00:31
Çok ciddi bir insan mısınız yoksa fazla mı canayakınsınız yoksa arası mı? :)

Alika87
12.11.2014, 00:41
bırak şimdi hava atmayı sevmezmiş. :D:D

Sana göre dünyadaki en güzel kadın kim ? :D

En zor sorulardan bir tanesi, ama bana göre Kate Upton kusursuz bir kadin :D

Alika87
12.11.2014, 00:45
Çok ciddi bir insan mısınız yoksa fazla mı canayakınsınız yoksa arası mı? :)

ilk basta ben biraz mesafeliyim, karsidaki insani tanimaya calisiyorum, sonra ona göre hareket ediyorum. Camiden cikmayan gencle herhalde kari kiz konusmam :D ama ben genelde pek ciddi bir insan degilim, sürekli saka yaparim ve sacma sapan hikayeler anlatirim. Bu aliskanligim beni bazen zor duruma sokuyor, cünkü ara sira yanlis ortamda yanlis seyleri söylüyorum. Ise basliyali bu konuda düzelltim kendimi, ama bazen hala pot kiriyorum :D

signal
13.11.2014, 13:04
Otobüste yanlışlıkla "dur"a basıp ardından otobüsün durduğu ve kapısı açıldığında:

a-Ayıp olmasın diye inerim.
b-Pardon yanlışlık oldu deyip şoföre seslenirim.
c-Hiç oralı olmayıp üstüne "kim bastı ya " derim.
d-Otobüs durmadan önce şoförü durmaması için uyarırım
e-Diğer

Çağatay_
13.11.2014, 13:34
ilk basta ben biraz mesafeliyim, karsidaki insani tanimaya calisiyorum, sonra ona göre hareket ediyorum. Camiden cikmayan gencle herhalde kari kiz konusmam :D ama ben genelde pek ciddi bir insan degilim, sürekli saka yaparim ve sacma sapan hikayeler anlatirim. Bu aliskanligim beni bazen zor duruma sokuyor, cünkü ara sira yanlis ortamda yanlis seyleri söylüyorum. Ise basliyali bu konuda düzelltim kendimi, ama bazen hala pot kiriyorum :D

Seni hala şu profil fotoğrafı ile hatırlıyorum :D

http://tiwibzone.tiwib.netdna-cdn.com/images/r-rated-talking-teddy-bear.jpg

OĞUZHAN061
13.11.2014, 13:36
Köyünüzün ismi ne

DEEP BLUE
13.11.2014, 14:59
Merhaba kardeşim...

1-Kendini daha çok Türk'mü yoksa Alman'mı hissediyorsun?
2-Forumda yazılarını özellikle takip ettiğin yazarlar var mı?
3-Son 5 sezonda en beğendin formamız hangisi?
4-Alman kızlarının kapris seviyesi bizim Kezban'larla yarışabilir mi?
5-Almanya'da ortalama bir insan, yaşamak için mi çalışır, çalışmak için mi yaşar?

Teşekkürler....

Alika87
13.11.2014, 18:40
Otobüste yanlışlıkla "dur"a basıp ardından otobüsün durduğu ve kapısı açıldığında:

a-Ayıp olmasın diye inerim.
b-Pardon yanlışlık oldu deyip şoföre seslenirim.
c-Hiç oralı olmayıp üstüne "kim bastı ya " derim.
d-Otobüs durmadan önce şoförü durmaması için uyarırım
e-Diğer

c - caktirmam, hatta telefonumu cikarip oynamaya baslarim :D

Seni hala şu profil fotoğrafı ile hatırlıyorum :D

http://tiwibzone.tiwib.netdna-cdn.com/images/r-rated-talking-teddy-bear.jpg

aslinda cok uzun bir süre kullanmadim o avatari, ama galiba milletin hafizasinda o kaldi. Tekrar degistireyim ben :D

Köyünüzün ismi ne

Calköy, Düzköy ilcesinde.

Merhaba kardeşim...

1-Kendini daha çok Türk'mü yoksa Alman'mı hissediyorsun?
Zor bir soru, ben Türküm ve kendimi türk olarak tanitiyorum ve görüyorum, ama hangi ülkeye daha cok seviyorsun sorsalar, ben almanya söylerim. Bu asimile oldum anlamina gelmez bence. Beni ben yapan almanya, bana her türlü imkanlari taniyan almanya. Benim kimligimi 80% almanya belirledi, geri kalan 20% türkiye ve cesitli baska ülkeler :D

2-Forumda yazılarını özellikle takip ettiğin yazarlar var mı?
Öyle özellikle takip ettigim birileri yok, ama bazi arkadaslar daha kaliteli mesajlar yaziyor yada bazi konularda daha anlayisli. Herkes önemli ve bu ailenin bir parcasi. Bu arada foruma hosgeldin abi, sende buranin bir parcasisin ve burda olmalisin. Birakma bizi :D

3-Son 5 sezonda en beğendin formamız hangisi?
Acik ara bu sezonun bordo formasi. Burada gezmeye bile giyiyorum. Ikinci sirada bizim TsClub'dan bordo formamiz vardi. Bir kere bir alman kizla bulusmam vardi ve o formayi giymistim, o kadar yani :D

4-Alman kızlarının kapris seviyesi bizim Kezban'larla yarışabilir mi?
Abi bizim kizlarla bu konuda yarisacak pek bir ülke yok. Nedir bizim bu kizlardan cektigimiz? :D

5-Almanya'da ortalama bir insan, yaşamak için mi çalışır, çalışmak için mi yaşar?
Kesinlikle calismak icin yasar. Özellikle yüksek kademelere ulasmis insanlar cok calisiyor, hafta 50 saate yakin normal birsey. Normal bir isci haftalik 35-40 saat arasi calisir. Bu bence normal bir rakam. Ama almanlardan daha cok para hastasi bizim Türkler. Hafta sonu bile ekstra para kazanmak icin bir sürü insan var. Hersey para kazanayim, mal mülk sahibi olayim oldu. Bu konuda bazen tartisiyorum babamla. O diyor oglum parani biriktir, ev al, arsa al felan filan. Ben diyorum baba ben iki sene calisip, isi birakacagim ce dünya turuna cikicagim. Iki degisik dünyalar bunlar. Simdi düsünmeyin burda ki gencler benim gibi. Cogu benim babam düsünüyor. Ben özel birseyim :D

Teşekkürler....

Hatice Aslan
13.11.2014, 20:55
Sende Illuminati adinda bir orgut gercekten var mi? Bu konuda neler düşünüyorsun?

Türkiye'de ünlü şarkıcıların yabancı sanatçılara özenmesi hakkındaki düşüncelerin nelerdir?

Bir filmde başrol oynama teklifi gelseydi hangi filmi seçerdin?

OĞUZHAN061
13.11.2014, 21:28
O halde Düzköylü sayilirsin.Peki neden akçaabatliyim diyorsunuz? Eskiden bende hep bana nereli oldğum söylenince Akçaabat derdim :)
İlaliozu bilir misin sizin köyün bitişiği taşocağı köyü :)

Alika87
14.11.2014, 00:31
Sende Illuminati adinda bir orgut gercekten var mi? Bu konuda neler düşünüyorsun?

Türkiye'de ünlü şarkıcıların yabancı sanatçılara özenmesi hakkındaki düşüncelerin nelerdir?

Bence vardi, ama simdi var oldugunu sanmiyorum. Kitabini okumustum ve baya ütopik geldi bana, ama tarih bir sürü gizli örgütler vardi ve hala var, illuminati neden olmasin.

Hic hosuma gitmiyor, cünkü türk müzük kültürü ölüyor. Simdi herkes birbirine benziyor, müzikler ayni, besteler ayni. Önceden cok türkce müzik dinliyordum, ama artik pek hosuma giden sanatci bulamiyorum.

Cok sevdigim ve hosuma giden bir karekter LEonidas 300 filminden. Onu oynamak isterdim :D

O halde Düzköylü sayilirsin.Peki neden akçaabatliyim diyorsunuz? Eskiden bende hep bana nereli oldğum söylenince Akçaabat derdim :)
İlaliozu bilir misin sizin köyün bitişiği taşocağı köyü :)

Düzköy önceden Akcaabata bagliydi ve daha yeni ilce oldu. Yeni dedigimiz 30 sene vardir her halde, ama direk o cevreden gelmeyen Trabzonlular bile tanimiyor Düzköyü, o yüzden Akcaabat diyorum, cünkü ben Düzköyün nerede kaldigini anlatmaktan üseniyorum. Yani sirf tembellikten :D

Hüdai Pervaneli
16.11.2014, 19:08
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919867913#post1919867913 Yeni Basligimiz

Adem Akyüz'
16.11.2014, 19:15
Soru soran herkese ve içtenlikle cevap veren Alika87'ye Teşekkürler. Yeni konuğumuzla devam ediyoruz. Ilgili başlık bir üst mesajda :)