PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güle Güle Huysuz Boşnak

Cyzio
09.11.2014, 15:55
Adını ilk duyduğumda, sanırım 2005 yılının sonlarıydı. Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin. Yukarıda da yazdığım gibi, o ana kadar adını hiç duymadığımdan, kendi kendime "Nereden buldular şu adamı? Zaten kırkı yılda bir yabancı hocayla çalışıyoruz, onu da bu yanlış tercihle hebâ ettik." diye hayıflanırken, konuyu telefonda kardeşime açtığımda

-"Boşversene sen, Avrupa'nın vasatın üzerinde teknik direktörlerinden biridir. Sen içini ferah tut, Avrupa'dan sokaktaki adamı getirsen, Şenol'dan iyidir."

deyip, tereddütlerimi gidermişti. Hakikaten, kısa sürede takım futbol oynamaya başlamış, Beşiktaş'ı İstanbul'da 1-0 yenmiştik. Sezonun ikinci devresinde, kâh yenildik kâh yendik, ama takım olmaya namzet bir tablo ortaya koymuştuk. Trabzonspor'daki bazı futbolcular hakkında bazı gerçekleri, bazı insanların gözüne çok iyi sokmuştun. Başarılı bir gelecek için, bana göre en az iki sezonluk daha bir krediyi hakketmiştin. Ama bu kredinin sana verileceğine dair içimde çok büyük şüpheler vardı.

Tam tahminlerimin doğrultusunda, sezon sonunda transfer çalışmaları başladığında, Nuri Albayrak'a

-"Transferini düşündüğünüz futbolcular için hocanın onayını alıyor musunuz?"

diye sorulduğunda

-"Daha gelecek sezon onunla çalışıp çalışmayacağımız belli değil ki, neden sorayım?"

şeklinde son derece saygısız bir cevap vermişti. Eh böyle bir durumda, Trabzon'da kalmanın daha fazla bir anlamı olmayacaktı. Gittin...

"Dünyanın sayılı taktisyenlerinden biri" olduğunu daha sonradan idrak ettiğim biri olarak, aklım hep sende kaldı. İçimden hep "Acaba bir gün döner mi?" diye geçiriyordum. 2014 yazında ismin bizimle anılmaya başladığında, sevinemedim bile. Çünkü bu kadar entrika döndüğünü bildiğin bir yere gelmeyeceğini tahmin ediyor, gelsen bile seni yaşatmayacak bir "kötü niyetli insanlar topluluğu"nun varlığını biliyordum.

Öte yandan, uzun vadede doğru bir isim olmakla beraber, çok kısa vadede başarı bekleyen bir topluluk için, yanlış bir seçim olduğunu da biliyordum. Takımı ele aldığında, kamp için çok geç olacak; bu da sezona hazır olmadan gireceğimiz anlamına geliyordu. Eğer uzun süreli bir mukavele yapılcaksa, benim için büyük bir kayıp sayılmazdı.

Senin yüzünden Dünya Kupası'nda garip bir ikileme düştüm. Zaten sempati duyduğum Cezayir'i, başında bir de sen olduğundan dolayı iyice destekleyip başarılı olmasını yürekten istiyor; öte yandan geçeceğin her tur, Trabzon'a gelişini biraz daha geciktireceği için, fazla uzamadan elenmeni arzu ediyordum. Neticede, takımını Rusya'nın önünde gruplardan çıkarıp, Dünya Kupası'nın şampiyonu olacak Almanya'ya uzatmalarda yenilip elendiniz. Yani bir bakıma iki arzum da gerçekleşmiş oluyordu. Hem Cezayir, tarihinde ilk defa grubundan çıkıyor (yanılıyorsam, kusura bakmayın; eksik bilgimden kaynaklanıyordur), elenmesine rağmen Almanya'ya kök söktürüyor, hem de senin Trabzon'a gelmen fazla gecikmiyordu.

Daha mukavele imzalandığı an, beş Fransız yardımcın olduğunu görünce Trabzon'daki ömrünün fazla olmayacağını anlamıştım. Bu beş Fransız yardımcı, Trabzon'dan başka yerde kendilerine iş bulamayacak beş futbolcu eskisinin artık klüpten ekmek yiyemeyeceği anlamına geliyordu. Elbet seni orada ilelebet yaşatmayacaklardı.

İşe başlar başlamaz, kadronun son derece yetersiz olduğunu yüzümüze bir kere daha çarpıp, yeni transferler istedin. İstediklerinin tamamının alınmasına imkân yoktu, ama gene de kadroyu büyük ölçüde baştan aşağı yeniledin.

Ama hep suratında bir memnuniyetsizlik vardı. Neler yaşıyordun, bunu hiç bir zaman tam olarak bilemeyeceğim. Gerçekten çok iyi teklifleri sadece verdiğin sözü tutma nârına geri çevirdiğin için miydi bu mutsuzluk; yoksa kafanda oluşturduğun şeyleri bu klüpte hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğini çabuk anladığın için mi? Sinirlerinin artık çok bozulduğu her halinden belliydi. Gerek Türkiye Ligi'ndeki gerekse Avrupa Ligi'ndeki maçların yarısını artık tribünlerde tamamlıyor, basın toplantılarında çok saldırgan bir dil kullanıyordun. Hakikaten kendi sonunu getirmek isteyen bir insanın halleri vardı üzerinde. Seni tanımayan insanlar hemen bu hükme varabilirdi. Ama, takım önemli bir gol attığında, ciddî görünmeye çalışsan bile asla saklayamadığın yüzündeki tebessüm, bana hâlâ bizimle olma isteğini isbat ediyordu.

Sonunda İstanbul basınının da yüksek girişimleriyle biletin kesildi. Her ne kadar, ligde istediğimiz yer de olamasak da, yeteneksiz teknik direktörlere tanıdığımız engin sabrın onda birini sana gösterememiştik. Trabzon'da defalarca oynanan film gene gösterime girmişti. Yeteneksiz teknik direktörlere gösterilen yıllar süren müsamaha, Leekens'e bir yıl, Braims'e iki defa birer yıl, Broos'a 9-10 maç, sana da gene o kadar gösterilmişti. Trabzon'da bir sezonu bitirebilip de ertesi sezona başlayabilen (sadece 4 maç) bir tek Leekens olmuştu.

Çünkü o mafya biliyordu ki, sizlerle kesintisiz geçirilecek üç-dört sezon, bir daha o insanları bu klübe yar etmeyecekti. Var mıydı, onların ellerinden ekmek parasını almak? Sizler başka klüplerde çalışabiliyordunuz. Ama onların Trabzon dışında ekmek parası kazanacakları başka bir yer yoktu ki...

Benim için kısa süren güzel bir rüya oldun. Ama bu kadarı bile çok güzeldi.

Ama içimde ukdedir: Alışık olduğumuz pek çok şeyi yapmadan ayrılıyorsun.

Şöyle bir 7-1'lik bir rezalet yaşatmadan gidiyorsun.

Anorthosis Famagusta, Videoton gibi adı sanı duyulmamış takımlara elenmeden gidiyorsun.

Ekmeğini yediğin şehri, "Trabzon'da öyle şöyler oluyor ki; anlatırsam ortada ne futbolcu kalır, ne de yönetici." diye kötülemeden gidiyorsun.

"Aykut ve öğrencileri şike yapmamıştır." bile demedin.

"Aziz Yıldırım çok iyi yöneticidir." lâfını da etmedin.

Eh o zaman elbette bu klüpte yerin olmayacak.

İşte böyle Huysuz Boşnak... Hayatımda tanıdığım "huysuz" olarak niteleyebileceğim pek çok insanın, inanılmaz dürüst olduklarını, huysuzluklarının da arzu ettikleri bir dünyada yaşayamamalarından kaynaklandığını müşahede ettim. Sen de onlardan birisin. Kendine ait doğruların var ve onlardan taviz vermek istemiyorsun. Allah yolunu açık etsin.

Doğrusunu Allah bilir ama artık herhalde bu klüpte görev yapmazsın. Sana bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Hangi klübü çalıştırırsan - bizim şikeciler olmadığı müddetçe - destekçisi olacağım. Ve eğer bu şartlar altında günün birinde rakip olarak karşılaşırsak, sırf bu klübü adam etme çabalarından dolayı, o maçta da senin takımını tutacağım. Bunu bazı üyeler doğru bulmayabilir ama herhalde sırf senin gitmen için Trabzonspor'un Lokeren'e 10-0 yenilmesini istemekten daha onurlu olduğunu düşünüyorum.

Güle güle huysuz Boşnak...

Not: Bu yazımın her zamanki gibi çok tepki çekeceğini biliyorum. Tartışmaktan çok yoruldum. O yüzden bu başlık altında yazılan hiç bir mesaja cevap vermeyeceğim.

.

AYYILDIZ
09.11.2014, 16:02
Çok güzel yazı tebrikler hocam.

F. Yıldırım
09.11.2014, 16:04
Duygulandım gerçekten, hocanın gördüğü büyük resmi göremedik, daha doğrusu buna izin vermediler.

Ayrıca takımı inanılmaz sahiplenmişti, yoksa galibiyet sonrası göz yaşı dökermiydi. Bir de doğruları anlayamayacak ve kaldıramayacak bir ülkede kendi gördüğü doğru ve gerçekleri söylemesi kendisinin en büyük hatası oldu.

Ayrıca ben de hocanın başında bulunduğu Cezayir'i fanatik bir şekilde destekledim. Almanya maçı baya üzülmüştüm hatta.

Ellerine sağlık abi.

Güle güle huysuz Boşnak.

Tansu Onur Erdoğan
09.11.2014, 16:09
cyzio abi, tespitlerin gercekten yerinde.

vahid, olmasa bu kadar yıldızı göremez, Hami ve türevleri olsa deniz yılmazlarla serdar gürlerle oynayıp hayaller kuracaktık.

sonucta vahide söylediği beyanatlar icin kızmamıza ragmen ,vahidin her dediği doğruydu , sadece işimize gelmedi.

constant'ta cardozoda geldiklerinde gercekten yedekti.

MuratB.
09.11.2014, 16:18
Yazının en ufak kısmına dahi katılmıyorum. Vahid tazminatını alır gider, adına rezalet dediğiniz şeyleri yaşatanlar ceketini alır gider. Zaten geldiğine pişmandı, gönderilmek için her yolu denedi. Yolu açık olsun yine de.

Bayundur Han
09.11.2014, 16:30
Ilk geldiginde adam gibi adamdi. Bu gelisinde sirf para icin geldi. Yok bizi ikinci sinif futbolcudan kurtardi, yok zaman taninmali, yok hakli futbolculara ihanet etti demesinde, yok bilmem her mac tribune gitmesinde hakli, zekiyi her mac oynatip sagda solda deneyip kadro disi etmesinde hakli, telefonunu acip iste bunlar beni istiyor demesinde hakli vs. Bizde bir hastalik var. Yabanciyi buyutme hastaligi. Madem bu adam uzin vadeli proje icin geldi neden huysuz ihtiyarlik yapiyor? Hami kadar olamadi. Buyuk anterenor ama gecen senenin yarisi olmayan kadro iki pas yapamiyor. Yinede devam edin siz. Halilhodzic herseyde hakli. Halil haciyi alip gitse en guzeli olurdu bence.

Bu kadar yazi boyle adama degmez. Yok yildizlar gelmezmis. Halili nereden taniyor cardozo constant? Parayi basti trabzon geldiler. Anterenor yanlis transfer dogru. Allaha sukur yanlistan zamaninda donduk. Enkaz hazirliyordu Halil. Katarda basarilar hodzice.

aaahmet61
09.11.2014, 16:36
ağlaya ağlaya boşnak hoca. trabzonsporu keriz sikeleyip 1.6 milyon euro iç ettiği için.30 a yakın rezalet futbolcu aldığı için.hergün bir futbolcuyla ya kamuoyunun önüne atıp yada kavga ettiğin için.170 milyon dolar borcu 300 milyon dolara çıkarttığın için ....... yazdıkça on sayfayı bulur.

poetricus
09.11.2014, 16:55
Katılmadığım detaylar dışında ana hatlarıyla güzel bir yazı. Üstâd'ın elinden vasat bir şey çıkmıyor zaten.

Semih
09.11.2014, 16:57
Başıma bir şey gelmeyecekse, büyük oranda katıldığım serzeniş.

Ozan Yazıcı
09.11.2014, 17:01
İçeriğe pek katılmıyorum fakat Cyzio üstada ve üslubuna saygım sonsuz

Enes Ünal Kaya
09.11.2014, 18:06
Ancak milli takım yönetirsin .. Oralarda 2 senede bir turnuva oluyor bol vaktin olur hocam

Murathan
09.11.2014, 18:15
Teşekkürler Cyzio Hocam

Onur Civelek61
09.11.2014, 18:18
Doğruları söylüyor eyvallah da maçtan önce Kevin,Cardozo ilk tercihimiz değildi ne demektir ya.O adam daha top oynar mı?
Çok doğru konuşmak güzeldir ama doğrular doğru yerde konuşmak önemli. Kendi ipini çekti...

bordoylamavi
09.11.2014, 18:20
şimdi gitti ya herkes vicdan yapmaya başladı

SEDAT
09.11.2014, 18:22
* Şenol Güneş'e direk yazılmamışta Vahid Hoca üzerinden kin kusulmuş yine :)

SosyalFanatik
09.11.2014, 18:22
vahid hayranlarına soruyorum bir basın toplantısında ahanda aldığım teklifler bakın bakın diye 5 yasindaki cocuklar gibi telefonunu göstermesini acaba nasıl savunacaksiniz??? bu kulubun hic mi serefi yok onuru yok???

F. Yıldırım
09.11.2014, 18:37
vahid hayranlarına soruyorum bir basın toplantısında ahanda aldığım teklifler bakın bakın diye 5 yasindaki cocuklar gibi telefonunu göstermesini acaba nasıl savunacaksiniz??? bu kulubun hic mi serefi yok onuru yok???

Evet bu konu sıkmaya başladı ama sizin için son kez yazacağım (belki bunu 50 defa yazdım).

Adam ne ki ilk geldiğinde başka teklifler de var ama ben sözümü tutuyorum dediği için her basın toplantısında adama istifa edecekmisiniz, ayrılacakmısınız diye saçma sapan sorular soruldu. O da en sonunda telefonunu çıkartıp kısaca alın ulan bu tekliflere rağmen bir yere gitmiyorum demeye çalıştı tabii anlayana.

SosyalFanatik
09.11.2014, 18:48
Evet bu konu sıkmaya başladı ama sizin için son kez yazacağım (belki bunu 50 defa yazdım).

Adam ne ki ilk geldiğinde başka teklifler de var ama ben sözümü tutuyorum dediği için her basın toplantısında adama istifa edecekmisiniz, ayrılacakmısınız diye saçma sapan sorular soruldu. O da en sonunda telefonunu çıkartıp kısaca alın ulan bu tekliflere rağmen bir yere gitmiyorum demeye çalıştı tabii anlayana.yahu istifa edecekmisiniz? sorusuna oyle mi cevap verilir hic prandelliyi izlemediniz mi? yani savunayim derken komik oluyorsunuz.

F. Yıldırım
09.11.2014, 18:55
yahu istifa edecekmisiniz? sorusuna oyle mi cevap verilir hic prandelliyi izlemediniz mi? yani savunayim derken komik oluyorsunuz.

Evet çok komik oluyoruz. Peki sen niye adama durduk yere gidecekmisiniz diye soru sorarsın, takım ile ilgili neden soru sorulmaz.

Yok transferleri beğeniyormusunuz, yok kaçıncı tercihinizdi???

Bunları bir düşünün bakalım.

Hem telefonunu teklifler hakkıda soru sorulunca gösterdi. Istifa edecekmisiniz, ayrılacakmısınız sorularını basının saçmalamasına örnek olarak verdim.

Yiğit Gayretli
09.11.2014, 19:03
Halilhodzic ile ilgili kısımlara katılıyorum :)

poetricus
09.11.2014, 19:06
Yanlışlarının cezasını takımdan gönderilerek çekti zaten. Doğruları için teşekkürler.

ozturk
09.11.2014, 19:06
Yazı üslup ve dil açısından muhteşem.Ama içeriğin çoğuna katılmıyorum.
9 hafta çok bile dayandık bence. Gerek tavırları, gerek çıkardığı kadro, gerek oynattığı futbol olarak gitmeyi çoktan haketti. Gönderilişinin özevlatlarla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. 9 puan yerine 15-16 puanımız olsaydı ve futbol olarak gelecek vadetseydik hoca kraldı şimdi.

Son olarak şahsi görüşüm Halilhodziçle baarısızlık yaşamaktansa Hami veya Şenol Hoca'yla başarısızlık yaşamayı tercih ederim.

şenol.08.borçkalı
09.11.2014, 19:13
Kendisini , tarihimizin GELMIŞ GEÇMIŞ EN KÖTÜ ,EN BECERIKSIZ teknik direktörü olarak hatırlayacağız..Bereket, iyiki sezon ortasında gelmemiş, yoksa işimiz çok zordu..KÜME DÜŞMÜŞTÜK..Giderkende 1, 6 milyon € almış utanmadan...Bizlere Mesaj fantazisini gösteren,, Egoları üzünden takımı yakan bu adama ' Güle Güle ' başlığı açilmasına katılmıyorum...

ozturk
09.11.2014, 19:17
Kendisini , tarihimizin GELMIŞ GEÇMIŞ EN KÖTÜ ,EN BECERIKSIZ teknik direktörü olarak hatırlayacağız..Bereket, iyiki sezon ortasında gelmemiş, yoksa işimiz çok zordu..KÜME DÜŞMÜŞTÜK..Giderkende 1, 6 milyon € almış utanmadan...Bizlere Mesaj fantazisini gösteren,, Egoları üzünden takımı yakan bu adama ' Güle Güle ' başlığı açilmasına katılmıyorum...

MRA çok daha iyiydi onu bile arar olmuştuk

poetricus
09.11.2014, 19:17
Katılmıyorsan yazma arkadaş.
Trabzonspor tarihini ne kadar biliyorsun da gelmiş geçmiş en kötü teknik direktörü seçtin? Buraya koşmadan bir araştırsaydın...

şenol.08.borçkalı
09.11.2014, 19:20
Katılmıyorsan yazma arkadaş.

Trabzonspor tarihini ne kadar biliyorsun da gelmiş geçmiş en kötü teknik direktörü seçtin? Buraya koşmadan bir araştırsaydın...

Peki sana bırakıyorum..sen söyle bakalım ??Şu anki durum tarihimizde kaç kez Yaşanmış ??

kudu_61
09.11.2014, 19:20
Ben yanına yardımcı olsaydım böyle olmazdı
ben senin sevgini anladım ama yanlış tercihlerin seni bitirdi
yolun açık olsun

poetricus
09.11.2014, 19:22
Peki sana bırakıyorum..sen söyle bakalım ??Şu anki durum tarihimizde kaç kez Yaşanmış ??
Sümer başkanlığındaki ilk sezonu bir hatırla istersen.

Genel'e:
Burası bir veda başlığı. Eleştiri, hakaret, kin ve cerahat kusmak ya da öz evlat propagandası için elverişli pek çok başlık var.

f1bekir
09.11.2014, 19:24
Evet çok komik oluyoruz. Peki sen niye adama durduk yere gidecekmisiniz diye soru sorarsın, takım ile ilgili neden soru sorulmaz.

Yok transferleri beğeniyormusunuz, yok kaçıncı tercihinizdi???

Bunları bir düşünün bakalım.

Hem telefonunu teklifler hakkıda soru sorulunca gösterdi. Istifa edecekmisiniz, ayrılacakmısınız sorularını basının saçmalamasına örnek olarak verdim.

Yerel medyayı sevmem ama sen baştan "şunu şunu yapmazsanız giderim" dersen bu medya da sana "ne zaman gideceksin" diye sorar yani. Şunu yapmazsanız giderim diye bişey söylenir mi yahu? Söyleyeceksen de kapalı kapılar arkasında yönetime söyle. Futbolcularınla ilgili sıkıntın varsa medya önünde tartışma bunu, futbolcunla birebir tartış...

Amaaan, adam 1,6'sını almış gitmiş, gelecek olan 2,6 mı alacak ne alacaksa artık... Biz de burda birbirimizi yiyelim, bazen (aslında sık sık :) ) kendimi enayi gibi hissediyorum.

Hepinizi çok seviyorum renkdaşlarım. Kalbini kırdığım kimse varsa hakkını helal etsin ;)

Hayırlı akşamlar :)

farozlufatih61
09.11.2014, 19:25
Adını ilk duyduğumda, sanırım 2005 yılının sonlarıydı. Defalarca şans verdiğimiz, kerameti kendinden menkûl, "öz evlât" teknik direktörlerimizden biri, bermûtâd ardında bir enkaz bırakıp kaçtığında, takımına başına apar topar sen getirildiydin. Yukarıda da yazdığım gibi, o ana kadar adını hiç duymadığımdan, kendi kendime "Nereden buldular şu adamı? Zaten kırkı yılda bir yabancı hocayla çalışıyoruz, onu da bu yanlış tercihle hebâ ettik." diye hayıflanırken, konuyu telefonda kardeşime açtığımda

-"Boşversene sen, Avrupa'nın vasatın üzerinde teknik direktörlerinden biridir. Sen içini ferah tut, Avrupa'dan sokaktaki adamı getirsen, Şenol'dan iyidir."

deyip, tereddütlerimi gidermişti. Hakikaten, kısa sürede takım futbol oynamaya başlamış, Beşiktaş'ı İstanbul'da 1-0 yenmiştik. Sezonun ikinci devresinde, kâh yenildik kâh yendik, ama takım olmaya namzet bir tablo ortaya koymuştuk. Trabzonspor'daki bazı futbolcular hakkında bazı gerçekleri, bazı insanların gözüne çok iyi sokmuştun. Başarılı bir gelecek için, bana göre en az iki sezonluk daha bir krediyi hakketmiştin. Ama bu kredinin sana verileceğine dair içimde çok büyük şüpheler vardı.

Tam tahminlerimin doğrultusunda, sezon sonunda transfer çalışmaları başladığında, Nuri Albayrak'a

diye sorulduğunda

-"Daha gelecek sezon onunla çalışıp çalışmayacağımız belli değil ki, neden sorayım?"

şeklinde son derece saygısız bir cevap vermişti. Eh böyle bir durumda, Trabzon'da kalmanın daha fazla bir anlamı olmayacaktı. Gittin...

"Dünyanın sayılı taktisyenlerinden biri" olduğunu daha sonradan idrak ettiğim biri olarak, aklım hep sende kaldı. İçimden hep "Acaba bir gün döner mi?" diye geçiriyordum. 2014 yazında ismin bizimle anılmaya başladığında, sevinemedim bile. Çünkü bu kadar entrika döndüğünü bildiğin bir yere gelmeyeceğini tahmin ediyor, gelsen bile seni yaşatmayacak bir "kötü niyetli insanlar topluluğu"nun varlığını biliyordum.

Öte yandan, uzun vadede doğru bir isim olmakla beraber, çok kısa vadede başarı bekleyen bir topluluk için, yanlış bir seçim olduğunu da biliyordum. Takımı ele aldığında, kamp için çok geç olacak; bu da sezona hazır olmadan gireceğimiz anlamına geliyordu. Eğer uzun süreli bir mukavele yapılcaksa, benim için büyük bir kayıp sayılmazdı.

Senin yüzünden Dünya Kupası'nda garip bir ikileme düştüm. Zaten sempati duyduğum Cezayir'i, başında bir de sen olduğundan dolayı iyice destekleyip başarılı olmasını yürekten istiyor; öte yandan geçeceğin her tur, Trabzon'a gelişini biraz daha geciktireceği için, fazla uzamadan elenmeni arzu ediyordum. Neticede, takımını Rusya'nın önünde gruplardan çıkarıp, Dünya Kupası'nın şampiyonu olacak Almanya'ya uzatmalarda yenilip elendiniz. Yani bir bakıma iki arzum da gerçekleşmiş oluyordu. Hem Cezayir, tarihinde ilk defa grubundan çıkıyor (yanılıyorsam, kusura bakmayın; eksik bilgimden kaynaklanıyordur), elenmesine rağmen Almanya'ya kök söktürüyor, hem de senin Trabzon'a gelmen fazla gecikmiyordu.

Daha mukavele imzalandığı an, beş Fransız yardımcın olduğunu görünce Trabzon'daki ömrünün fazla olmayacağını anlamıştım. Bu beş Fransız yardımcı, Trabzon'dan başka yerde kendilerine iş bulamayacak beş futbolcu eskisinin artık klüpten ekmek yiyemeyeceği anlamına geliyordu. Elbet seni orada ilelebet yaşatmayacaklardı.

İşe başlar başlamaz, kadronun son derece yetersiz olduğunu yüzümüze bir kere daha çarpıp, yeni transferler istedin. İstediklerinin tamamının alınmasına imkân yoktu, ama gene de kadroyu büyük ölçüde baştan aşağı yeniledin.

Ama hep suratında bir memnuniyetsizlik vardı. Neler yaşıyordun, bunu hiç bir zaman tam olarak bilemeyeceğim. Gerçekten çok iyi teklifleri sadece verdiğin sözü tutma nârına geri çevirdiğin için miydi bu mutsuzluk; yoksa kafanda oluşturduğun şeyleri bu klüpte hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğini çabuk anladığın için mi? Sinirlerinin artık çok bozulduğu her halinden belliydi. Gerek Türkiye Ligi'ndeki gerekse Avrupa Ligi'ndeki maçların yarısını artık tribünlerde tamamlıyor, basın toplantılarında çok saldırgan bir dil kullanıyordun. Hakikaten kendi sonunu getirmek isteyen bir insanın halleri vardı üzerinde. Seni tanımayan insanlar hemen bu hükme varabilirdi. Ama, takım önemli bir gol attığında, ciddî görünmeye çalışsan bile asla saklayamadığın yüzündeki tebessüm, bana hâlâ bizimle olma isteğini isbat ediyordu.

Sonunda İstanbul basınının da yüksek girişimleriyle biletin kesildi. Her ne kadar, ligde istediğimiz yer de olamasak da, yeteneksiz teknik direktörlere tanıdığımız engin sabrın onda birini sana gösterememiştik. Trabzon'da defalarca oynanan film gene gösterime girmişti. Yeteneksiz teknik direktörlere gösterilen yıllar süren müsamaha, Leekens'e bir yıl, Braims'e iki defa birer yıl, Broos'a 9-10 maç, sana da gene o kadar gösterilmişti. Trabzon'da bir sezonu bitirebilip de ertesi sezona başlayabilen (sadece 4 maç) bir tek Leekens olmuştu.

Çünkü o mafya biliyordu ki, sizlerle kesintisiz geçirilecek üç-dört sezon, bir daha o insanları bu klübe yar etmeyecekti. Var mıydı, onların ellerinden ekmek parasını almak? Sizler başka klüplerde çalışabiliyordunuz. Ama onların Trabzon dışında ekmek parası kazanacakları başka bir yer yoktu ki...

Anorthosis Famagusta, Videoton gibi adı sanı duyulmamış takımlara elenmeden gidiyorsun.

Ekmeğini yediğin şehri, "Trabzon'da öyle şöyler oluyor ki; anlatırsam ortada ne futbolcu kalır, ne de yönetici." diye kötülemeden gidiyorsun.

İşte böyle Huysuz Boşnak... Hayatımda tanıdığım "huysuz" olarak niteleyebileceğim pek çok insanın, inanılmaz dürüst olduklarını, huysuzluklarının da arzu ettikleri bir dünyada yaşayamamalarından kaynaklandığını müşahede ettim. Sen de onlardan birisin. Kendine ait doğruların var ve onlardan taviz vermek istemiyorsun. Allah yolunu açık etsin.

Doğrusunu Allah bilir ama artık herhalde bu klüpte görev yapmazsın. Sana bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Hangi klübü çalıştırırsan - bizim şikeciler olmadığı müddetçe - destekçisi olacağım. Ve eğer bu şartlar altında günün birinde rakip olarak karşılaşırsak, sırf bu klübü adam etme çabalarından dolayı, o maçta da senin takımını tutacağım. Bunu bazı üyeler doğru bulmayabilir ama herhalde sırf senin gitmen için Trabzonspor'un Lokeren'e 10-0 yenilmesini istemekten daha onurlu olduğunu düşünüyorum.

Not: Bu yazımın her zamanki gibi çok tepki çekeceğini biliyorum. Tartışmaktan çok yoruldum. O yüzden bu başlık altında yazılan hiç bir mesaja cevap vermeyeceğim.

.
Eline ve Yüreğine Sağlık ......

aaahmet61
09.11.2014, 19:26

yani bu kadar paraların dönmediği yıllar.mehmet ali yılmazın kulübü uçan kuşa borç taktığı yıl.sümerin 50 bin dolara bulduğu yattara ve brezilyalı futbolcular.

şenol.08.borçkalı
09.11.2014, 19:26

Ilk 9 haftada bu durumdan daha kötü değildik.........TFF org arşive grip 9. Haftayı seçersen 4 galibiyet 1 beraberlik aldığımızı görürsün., demekti tarihimizin en Kötü teknik Direktörüymüş ..

Emrullah
09.11.2014, 19:27
Ayıptır yemin ediyorum koca koca adamlar her fırsatta Şenol Hoca gibi Trabzonspor'un en büyük değerlerinden birine laf sokma derdinde. Anladık Şenol Hocayla sorununuz var, ama O artık yok, bitti gitti. Gerçekten insanda biraz vicdan olur. Şenol Hoca'ya bu lafları nasıl yakıştırabiliyorsunuz her fırsatta.

Hunk
09.11.2014, 19:29
Ayıptır yemin ediyorum koca koca adamlar her fırsatta Şenol Hoca gibi Trabzonspor'un en büyük değerlerinden birine laf sokma derdinde. Anladık Şenol Hocayla sorununuz var, ama O artık yok, bitti gitti. Gerçekten insanda biraz vicdan olur. Şenol Hoca'ya bu lafları nasıl yakıştırabiliyorsunuz her fırsatta.

Terbiyesizlikten baska birsey degil. Sampiyon yapti ya bizi o yuzden olabilir. Cyzionun Senol Gunes ile bire bir bi husumeti falan olmus olabilir. Bu kadari fazla cunku.

efes61
09.11.2014, 19:34
Vahid hocayı eleştirenlere "kötü niyetli" deyip, aynı yazıda Şenol Hocaya defalarca laf sokmak da ayrı bir eğlence

sason
09.11.2014, 19:35

+10000 wallahi vicdanen kendini aşmak lazım.Abimiz yarmış yeni bir boyut kazanmış.Benim yaşımın gördüğü 2 şampiyonluğu yaşatan adama bunları diyip 3 günlük Vahide methiyeler düzmüş.Yakışmış.

signal
09.11.2014, 19:35
Güle güle diyemem. Tazminattan aldığı para ona helal değildir.

farozlufatih61
09.11.2014, 19:39
Vahid Halillodziç'e,Ersun Yanal'a,Leekens'e, Breams' a laf sokmak serbest....
Tarihimizin en rezalet sonuçlarını, enkazlarını yaşatan birine ait olanları yazmak falanda filan bırakıb bu işleri....
Üzülmenize gerek yok Ersun gelir takımı hazırlar sezon sonunda TRABZON Entrikaları sahne alır.Şutlanır....
Sonra sonra Bursa'da sözleşmesi 1senelik olan ENKAZ EFSANESİ takımın başına getirilir Kısır döngüye devam edilir....

Fatih Özkan
09.11.2014, 19:42
Yazı güzel bir yazı...
Kendini okutturuyor...
Sadece yazıdaki düşünceyi "doğru" bulanlar mı cevaplamalı bu konuyu bilmiyorum ama Vahid konusunda gereksiz bir duygusallığa gitmiş yazı....
Aynı duygusallığın 10'da 1'i Şenol Hoca'ya gösterilmemiş nedense...
Vahid para ile geldi tazminatını aldı da gitti...
Olan yine bize oldu kısacası :)

poetricus
09.11.2014, 19:42
Ilk 9 haftada bu durumdan daha kötü değildik.........TFF org arşive grip 9. Haftayı seçersen 4 galibiyet 1 beraberlik aldığımızı görürsün., demekti tarihimizin en Kötü teknik Direktörüymüş ..
Sen Mantık dersini Şoförler Odası ya da Kasaplar Odası'da falan mı aldın?
İddian: Tarihin en kötü teknik direktörü, ckarşılaştırman 9 haftalık.

Zail ü zâid bir muhabbet sükût eylemek gerek.

şenol.08.borçkalı
09.11.2014, 19:43
Sen Mantık dersini Şoförler Odası ya da Kasaplar Odası'da falan mı aldın?

İddian: Tarihin en kötü teknik direktörü, ckarşılaştırman 9 haftalık.

Zail ü zâid bir muhabbet sükût eylemek gerek.

Verdiğin cevap cevap verilmelik değil.Bu mantığa kendin yöneldin..??? ÖZKAN Sümer zamanı dedin cevabını aldın.. Ozaman sende işine gelince mantığı değişen kasaptanmı almış oluyorsun

maxim
09.11.2014, 19:43
Yazı Halilhodziç değil zaten Şenol Güneş yazısı malesef.

Vahid hocanın kötü yanlarını/işlerini görmezden gelerek yazılmış tek taraflı bir yazı.

Ben de çok isterdim kalsın ve güzelce başarılı olsun ama mesela adamın zırt pırt tribüne gönderilmesini falan da yorumlasanız keşke.

O kadar transferin içinde Fatih Atik'ler Zeki Yavru'lar tercih edildi...Stoper Medjani sürekli orta sahada oynatıldı...vs vs

şenol.08.borçkalı
09.11.2014, 19:44
ŞENOL GÜNEŞİN adı nice çocuklara verilmiş,.Biride ben..Şenol Güneş Efsanemizdir..bencede Efsanelerimizin kıymetini bilmeliyiz ..6 kez futbolcuyken şampiyon olmuş,3 kez teknik direktörken şampiyon yapmış birini bu kadar rahat eleştirebiliyorsak HANGİ Tarihimizi savunacağız...???

F. Yıldırım
09.11.2014, 19:44
Yerel medyayı sevmem ama sen baştan "şunu şunu yapmazsanız giderim" dersen bu medya da sana "ne zaman gideceksin" diye sorar yani. Şunu yapmazsanız giderim diye bişey söylenir mi yahu? Söyleyeceksen de kapalı kapılar arkasında yönetime söyle. Futbolcularınla ilgili sıkıntın varsa medya önünde tartışma bunu, futbolcunla birebir tartış...

Amaaan, adam 1,6'sını almış gitmiş, gelecek olan 2,6 mı alacak ne alacaksa artık... Biz de burda birbirimizi yiyelim, bazen (aslında sık sık :) ) kendimi enayi gibi hissediyorum.

Hepinizi çok seviyorum renkdaşlarım. Kalbini kırdığım kimse varsa hakkını helal etsin ;)

Hayırlı akşamlar :)

Evet haklısın renktaş, ama adamın karakteri öyle işte. Yalnız yerel basın bunu bıkmadan her basın toplantısında sorunca adam da sıkıldı doğal olarak.

signal
09.11.2014, 19:45
Vahitin sebep olduğu maliyetin bedelini bu yazı ödeyemez.

sason
09.11.2014, 19:46
Tarihimizin en rezalet sonuçlarını, enkazlarını yaşatan birine ait olanları yazmak falanda filan bırakıb bu işleri....
Üzülmenize gerek yok Ersun gelir takımı hazırlar sezon sonunda TRABZON Entrikaları sahne alır.Şutlanır....
Sonra sonra Bursa'da sözleşmesi 1senelik olan ENKAZ EFSANESİ takımın başına getirilir Kısır döngüye devam edilir....

Dedim ya vicdanen aşmak lazım.Tebrik ediyorum yine.

Ne iğrenç bir yermiş burası walla Trabzonluluğumdan soğudum.Ben en iyisi bu forumu bırakayım yoksa nefret ettireceksiniz takımımdan bana.

Sövmediğiniz, nefret kusmadığınız bir Trabzonlu kalmadı.Kendinizede Trabzonsporlu diyorsunuz.Allah sizi ıslah etsin.

poetricus
09.11.2014, 19:47
Çarpılacaksın Fatih.
Herifi takımın başında olmadığı her dakika reklam edince bir şey yok. Ama birileri kendisini takdis etmedivimizde ayıp etmiş oluyoruz. Ayrıca olmayan bir şeyi de söylemiyoruz. Bundan niye bu kadar gocunuluyor ki?

highlander
09.11.2014, 19:48
Ben de naçizane bir Trabzonspor taraftarı olarak Vahid Halilhodziç'in ayrılmasına üzüldüm. İlk gidişinde de üzülmüştüm. O zamanki açıklamaları da bu sezon yaptığı açıklamaları gibi nesneldi. Başarının kısa yollu bir formülünün olmadığını, başarıya ancak disiplinli,uzun vadeli ve planlı bir çalışmanın sonunda ulaşılabileceğini söylüyordu. Ekibiyle gelmişti. Belli ki Hacıosmanoğlu'na güvenmiş, uzun vadeli bir planı hayata geçirebileceğini düşünmüştü. En başından beri takımla ilgili doğruları söyledi. Bu kadar tutkuyla başarılar isteniyorsa çok daha kaliteli oyuncular gerekir dedi. Mevcut oyuncularla şampiyonluk gelmez dedi. Haklıydı. Kadrodaki oyuncuların yavaş yavaş disiplinli çalışmaya alışacağını ve aşama aşama tutarlı bir oyun felsefesi oluşturacağını düşünüyordu. Fakat çok kısa sürede çok sert eleştiriler geldi. Kendisi de gereğinden fazla sertleşti. Ama özünde haklıydı. Başarının kısa bir formülü yok. Trabzonspor camiası bunu anlayamıyor. Anlayamadığı için de insanlara kendilerini gösterecek zamanı ve şansı vermiyor.

Vahid Halilhodziç Paris St Germain'deyken de bu şekilde konuşuyordu. Keskin bir dili vardı. Disiplinden taviz vermemişti. Ronaldinho için bile.

Bence önemli bir şansı yitirdik. İyi ve ciddi bir hocayı, daha da üzücüsü sabretme erdemini gösterme fırsatını yitirdik. Herzamanki gibi.
Bundan sonrası mı? Bilmediğimiz, görmediğimiz hiçbirşey olmayacak. Trabzonspor camiası bu fasit daireyi kıracak zihni aşamaya ulaşıncaya kadar hiçbirşey olmayacak.

poetricus
09.11.2014, 19:49
Verdiğin cevap cevap verilmelik değil.Bu mantığa kendin yöneldin..??? ÖZKAN Sümer zamanı dedin cevabını aldın.. Ozaman sende işine gelince mantığı değişen kasaptanmı almış oluyorsun
Artık üzüntüden üç gün yas tutarım...

poetricus
09.11.2014, 19:52

Ne iğrenç bir yermiş burası walla Trabzonluluğumdan soğudum.Ben en iyisi bu forumu bırakayım yoksa nefret ettireceksiniz takımımdan bana.

Sövmediğiniz, nefret kusmadığınız bir Trabzonlu kalmadı.Kendinizede Trabzonsporlu diyorsunuz.Allah sizi ıslah etsin.
Yav he he! Birilerine tapmıyoruz biz. Burası iğrenç. Siz de temiz kalın, bizim yazılarımızı okumayın, kirlenirsiniz.

farozlufatih61
09.11.2014, 19:53

Ne bu şimdi yazıdan nasıl bu sonucu çikardınız...Hiçte merak etmiyorum...
Algı oluşturmak istiyorsanız bu yolla bunu başarabilirsiniz bir sürü hakaret içerikli yorumları üzrrine salabilirsiniz ama son pragrafınızda yazdıklarınızı unutmuş gibisiniz.Asıl ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN

Fatih Öztürk
09.11.2014, 19:55
ağlaya ağlaya boşnak hoca. trabzonsporu keriz sikeleyip 1.6 milyon euro iç ettiği için.30 a yakın rezalet futbolcu aldığı için.hergün bir futbolcuyla ya kamuoyunun önüne atıp yada kavga ettiğin için.170 milyon dolar borcu 300 milyon dolara çıkarttığın için ....... yazdıkça on sayfayı bulur.

30'a yakın rezalet futbolcu?
Trabzon'da herkes böylemi düşünüyor Ahmet.

oeince
09.11.2014, 19:56
Sırf "Fırsat verilse bu adam iyi iş yapardı" demesin kimse de Halilodzic'in bir daha adı bile anılmasın diye bu sene kalsa mı bu adam dediğim oldu kendime. Ancak bir TD daha ne kadar kötü olabilirdi? Takımı ligden düşürünveye kadar mı sabredecektik? Ben bu gidisi hic dramatize etmiyorum, kendisini de hayirla yad etmiyorum cunku Halilodzic sadece kotu bir TD degil ayni zamanda kendini dev aynasında goren bir ruh hastası. Bu yuzden bu yazıya yav he he diyorum...

farozlufatih61
09.11.2014, 19:57
Çarpılacaksın Fatih.
Herifi takımın başında olmadığı her dakika reklam edince bir şey yok. Ama birileri kendisini takdis etmedivimizde ayıp etmiş oluyoruz. Ayrıca olmayan bir şeyi de söylemiyoruz. Bundan niye bu kadar gocunuluyor ki?

Gerçekler acıdır...Gerçekleri görmeyen korkaktır...

Fatih Öztürk
09.11.2014, 19:59
Teşekkürler Cyzio hocam.

poetricus
09.11.2014, 20:00
Gerçekler acıdır...Gerçekleri görmeyen korkaktır...
Trabzon kısır döngünün şehridir. Her şey aslına böyle rücû eder.

Oğuz B.
09.11.2014, 20:02
Vahid Hoca hakkında yazdıklarınıza "sonuna kadar" katılırken; Şenol hoca için yazdıklarınıza ise "hiç" katılmıyorum.

farozlufatih61
09.11.2014, 20:04
Trabzon kısır döngünün şehridir. Her şey aslına böyle rücû eder.

:alkış::alkış::alkış::alkış:

se_mah
09.11.2014, 20:04
Vahid Halilhodziç'e kurduğu bu kadro için teşekkür ederek uğurlamalıyız. Geçen sezondan sonra Hami ya da başka herhangibir teknik adamla devam ediyor olsaydık böyle bir kadroyu rüyamızda göremezdik. Hepsinden değil ama saha içindeki bir kaç küçük inadından vazgeçebilseydi uzun vadede Halilhodziç ile çok güzel günler görebilirdik.

Emrullah
09.11.2014, 20:05
Başlığın "Bu bir Şenol Güneş yazısıdır." diye değiştirilmesini, en azından paranteze alınmasını öneriyorum. Ki gerçekten de öyle.

"Trabzon kısır döngünün şehridir." lafı da çok doğru bir laf. Acaba bu kısır döngü nasıl kırılacak ben merak ediyorum. Daha doğrusu kırılabilecek mi?

jetair
09.11.2014, 20:07
Sn Czyo'nun başyazısı gerçeklerle örtüşmüyor Hoca'nın ilk döneminde oynattığı futbol bizi kahretmişti,Halilhodziç'in oyunu forse eden takım hocası olamayacağı apaçık ortada...

mehmet83
09.11.2014, 20:07
Yazinin amacini tam olarak cozemedim. Vahid hocaya destek olmakmi yoksa Senol hocaya giydirmek mi?

efes61
09.11.2014, 20:13
Yazinin amacini tam olarak cozemedim. Vahid hocaya destek olmakmi yoksa Senol hocaya giydirmek mi?

Kısa bir incelemeyle göreceğiniz gibi yazarın mesajlarının %85 inde amaç Şenol Hoca'ya giydirmektir. Yerin ve zamanın önemi yoktur, her fırsat değerlendirilir :)

poetricus
09.11.2014, 20:13
Yoo isterseniz başlık sabit kalsın içeriği; Şenol Güneş's Tapınma" olarak değiştirelim.
"Burası bir veda başlığı, lehte ve aleyte yazmak için pekçok başlık var." diye kaç kere söylememiz gerekiyor.

maxim
09.11.2014, 20:17
Yoo isterseniz başlık sabit kalsın içeriği; Şenol Güneş's Tapınma" olarak değiştirelim.
"Burası bir veda başlığı, lehte ve aleyte yazmak için pekçok başlık var." diye kaç kere söylememiz gerekiyor.

Kusura bakmayın ama en başta başlığın açılma sebebi olan yazı Vahid hoca odaklı değil zaten...Öyle olsaydı kimse de böyle tepkiler vermezdi emin olun.

Haluk Pehlivan
09.11.2014, 20:20
Gitmesine sevindim.
Yaptıklarını başka birisi yapsa ertesi gün bileti kesilirdi.

KoRNea
09.11.2014, 20:22
Veda başlığı mı? Sizin memlekette başkasına kin kusarak mı veda ediliyor insanlara. Ne Şenol Güneş ne Vahid Halilhodziç umrumda değil ancak yazının veda başlığı olarak forumda kalması forum insanlarını aptal yerine koymaktır.

poetricus
09.11.2014, 20:22
Kusura bakmayın ama en başta başlığın açılma sebebi olan yazı Vahid hoca odaklı değil zaten...Öyle olsaydı kimse de böyle tepkiler vermezdi emin olun.
Pekâlâ, orada eleştirilen örneklerin hangisi yanlış?
Başka kisilere ait başka örnekler de vardı ama zikredilmedi derseniz ona katılırım.

poetricus
09.11.2014, 20:26
Veda başlığı mı? Sizin memlekette başkasına kin kusarak mı veda ediliyor insanlara. Ne Şenol Güneş ne Vahid Halilhodziç umrumda değil ancak yazının veda başlığı olarak forumda kalması forum insanlarını aptal yerine koymaktır.

Hayır, yoksa sizin memlekette gidene mi kin kusuluyordu.
Niyet okuyuculuk yeteneğim pek yoktur. Ama yazar o amaçla açmışsa, en azından bazıları için, pek de haksız sayılmaz.

Şu değerler manzumenize Şenel Güneş, deyimler hazinenize de "kin kusmak" dışında bir şeyler daha ekleyin artık.

mehmet83
09.11.2014, 20:27

Hocam yapmayin. Tapinma ne demek? Sizce de cok cirkin bir soz degil mi? Bu yazi eger gercekten samimi olarak size veda yazisi olarak geliyorsa benim soyleyecegim tek sey ozur dilerim olur. Demek ki yazinin icerigini yanlis yorumlamisim.

poetricus
09.11.2014, 20:32
Hocam yapmayin. Tapinma ne demek? Sizce de cok cirkin bir soz degil mi? Bu yazi eger gercekten samimi olarak size veda yazisi olarak geliyorsa benim soyleyecegim tek sey ozur dilerim olur. Demek ki yazinin icerigini yanlis yorumlamisim.
Tapınma: 1. Tanrı kabul edip ibadet etme, 2. Kişiyi, meziyetlerini abartarak yüceltme...
Hangi anlamda kullandığımı söylersem karşımdakinin zekâsına hakaret olur.

Samet Yildirim
09.11.2014, 20:32
Yolun acik olsun Hocam...

ozturk
09.11.2014, 20:33
Saha sonuçları kötü olmasına rağmen takımı düzeltmekle uğraşacağına kibirli ve itici tavırlar sergiledi.ilk döneminde süslü püslü cümleler kurduğu için sempati toplamıştı bu dönem bu cümleler de olmadı. Özevlatçı değilim ama özevlattan daha kötü bir hocaydı

Sibel
09.11.2014, 20:34
Sizdeki "not" anlayışını çok kıskandığımı belirtmek isterim.
Aynısından istiyorum hatta. Bana lazım çünkü.
:)

efes61
09.11.2014, 20:44
Niyet okuyuculuk yeteneğim pek yoktur. Ama yazar o amaçla açmışsa, en azından bazıları için, pek de haksız sayılmaz.

Şu değerler manzumenize Şenel Güneş, deyimler hazinenize de "kin kusmak" dışında bir şeyler daha ekleyin artık.

Siz de artık nefret listenize yeni "öz evlat" lar ekleseniz. Bursaspor teknik direktörüne durup durup laf sokmak çok anlamsız kaçıyor.

bkandil
09.11.2014, 20:46
Güle Güle Huysuz Boşnak.

Bizim yol, yol değil, bari senin yolun açık olsun...

Berat Akçay
09.11.2014, 20:50
Gerçekten çok iyi teklifleri sadece verdiğin sözü tutma nârına geri çevirdiğin için miydi bu mutsuzluk; yoksa kafanda oluşturduğun şeyleri bu klüpte hiç bir zaman gerçekleştiremeyeceğini çabuk anladığın için mi?

Her şey Trabzonspor'a gelmesiyle başladı. Daha dakika 1 gol 1 'O kadar başarılı biriyse neden Trabzonspor'a geldi' sözüyle başlamıştı ikinci baharı Trabzon'da.
Sonra herkesin dilinde olan ama ne hikmetse hoca söyleyince garip karşılanan 'Bu kadro şampiyonluğa oynamaz 10 transfer şart' sözü şehirde hocada çok şey istiyor diye eleştirilmesine yol açmıştı.
Sonra 'disiplin' diyordu ama o ne hoca ? Yeniyor mu o ?
Bir de yerel medya var tabii. Geldiğinde onları tanıdığını söylüyordun ama yine onlara kaybettin hoca. Her basın toplantısında sözleşmeni soruyorlardı. Ne zaman gidiyorsun hoca ? Hatta başlıkta atıyorlardı. 'Çek git Vahid' diye

Her şey istediğin gibi gitmedi. Değiştirmek istediğin çok şey vardı ama olmadı. Sen ileriye bakıyordun biz önümüze. Burası Türkiye hoca. Bugün ne yaptığına bakılır yarın ne yapacağından kime ne anlayışı hakim burada. O yüzden bu kadar ilerde bizim futbolumuz (!)

Seni çok sevdim huysuz adam. Yolun açık olsun..

Eline sağlık Cyzio hocam

KoRNea
09.11.2014, 21:06

Bence niyet okuyuculuğunuz var, ama yetersiz maalesef. Yazımı ne niyetle yazmaya çalıştığımı anlamaya çalışmışsınız ancak başaramamışsınız. Çünkü bakış açınız tek yönde, ufkunuzu biraz genişletebilirseniz niyet okuyuculuğunda daha önemli yerelere gelebilirsiniz.

Şu değerler manzumesi demişsiniz ya. Ne değeri yahu, ben sadece içerik açısından baktım yazıya. Veda yazısı böyle mi oluyor? Alenen başka bir insan hedef gösterilmiş. Bu Ali olur, Veli olur, Şenol olur.

memmedaga
09.11.2014, 21:12
* Şenol Güneş'e direk yazılmamışta Vahid Hoca üzerinden kin kusulmuş yine :)

aynen baştan sona abartı bir yazı.

Ş.G savunqnların veyahut eleştirenlerin çoğınluğu hep uç noktalarda.

Ş.G hocanın eleştirilecek çook şeyi vardır ama yiğidi öldürüp hakkını verelim. bazı arkadaşlar Ş.G hocayı yüceltiyor ama Cyzio hocamızın Ş.G takıntısı en az onu yüceltenler kadar sıkıntılı....

Not: Cyzio hocamızın diğer yazılarını beğeniyorum

Adem Akyüz'
09.11.2014, 21:13
İçerik olarak pek katılmasam da okunulası bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

Vahid hocanın gitmesine sevinenlerdenim. Kalsaydı da uzun vadede başarılı olacağını da hiç düşünmüyorum. Çünkü gerek saha dışındaki tavrı, gerekse saha içindeki durum hiçbir zaman bana ümit vermedi. Biraz kendi sonunu kendi hazırladı.

Evet, geldiği günden beri yerel medya ve sizin tabirinizle öz evlatçılar her zaman karşısındaydı. Ama taraftar yanındaydı, özellikle de bu kadrodan bir şey olmaz deyip takımı sil baştan değiştirdikten sonra. Hayal satmayan, gerçekleri konuşan, taraftarı kandırmayan bir hoca..

Ama bunun dozunu ayarlayamadı. Sürekli giderim imalarında bulunması, oyunculara karşı tavırları, yüksek egosu.. Ve bütün bunların üstüne kötü giden saha sonuçları.. Böyle olunca da taraftar desteğini de kaybetti. Yani evet özevlatçılar Vahid hocanın karşısındaydı ama sonunu onlar hazırlamadı. Evet buna çanak tuttular belki ama hoca kendi sonunu kendi hazırladı. Yaptığı hataların karşılığı olarak da görevinden ayrıldı..

artvints
09.11.2014, 21:20
ah be vahid hoca 4 puanımızı yedin resmen. o yüzden bu kadar geri kaldık.yetişemeyiz de artık.sağlık olsun. hocanın arkasında durmak lazım ama olmayacağı belli olmuştu.çok zaman kaybederdik.

Hunk
09.11.2014, 21:22
Ilgi cekmek icin yazilmis bos bir yazi. Boyle insanlari hoca hoca diye yuceltiyorsunuz ondan sonra Trabzonspor neden bu halde... Halilhodzice gule gule yazisi ise ona gore yazilabilirdi. Kimsenin burda bizi 6 kere sampiyon yapmis bir efsanemize dolayli yoldan laf sokmaya hakki yok.

memmedaga
09.11.2014, 21:23
neden böyleyiz biz eleştirirken yerin dibine sokuyoruz

överken yüceltiyoruz.

Vahid dünyanın önde gelen hocalarından falan değil ama aynı zamanda kötü bir hoca da değil.

Kariyerinde az buçuk başarıları var.

Burada ki sıkıntı onun kalitesiyle alakalı değil bunu neden göremiyoruz.

Sebebi nedir bilemiyoruz ama adam bir sebepten mutsuz ve isteksiz idi,

yerel medya tavrı hep aynı olmuştur ama Vahid hoca yerel medya çalıştı hep ekmeklerine yağ bal ne varsa sürdü.

Onu bu sefer ne taraftar ne yönetim ne de medya göndermiştir, saydıklarım sadece tamamlayıcı etken olmuştur.

Duygusal davranıp gerçekleri göremiyorsanız elbette saygı duyarım ama bunun bir akıl ve idrak meselesi olduğunu ima edip bizi geleceği göremeyen cahiller olarak lanse etmenize kusura bakmayın çokta .....

SosyalFanatik
09.11.2014, 21:25
Vahid hocayı eleştirenlere "kötü niyetli" deyip, aynı yazıda Şenol Hocaya defalarca laf sokmak da ayrı bir eğlence

bu abiler forumun ve de trabzonsporun sahibi zannederler kendilerini, bunlardan trabzonda cok var elit takilip iki suslu soze adam baglamaya calisirlar;vahid onlara gore kraldir cunku kendileri gibi kibirlidir.

S.Seymen
09.11.2014, 21:32
Şenol Hoca ile ilgili kısımlar hariç katılıyorum

güzel yazı teşekkürler...

poetricus
09.11.2014, 21:36
Ben develeri hendekten değil, Panama Kanalı'ndan atlatmaya gidiyorum.
Az daha daha unutuyordum: Kibirli olduğumu söyleyen arkadaşa çok teşekkür ediyorum, günâhlarımı aldığı için.

S.Seymen
09.11.2014, 21:43
Ben de naçizane bir Trabzonspor taraftarı olarak Vahid Halilhodziç'in ayrılmasına üzüldüm. İlk gidişinde de üzülmüştüm. O zamanki açıklamaları da bu sezon yaptığı açıklamaları gibi nesneldi. Başarının kısa yollu bir formülünün olmadığını, başarıya ancak disiplinli,uzun vadeli ve planlı bir çalışmanın sonunda ulaşılabileceğini söylüyordu. Ekibiyle gelmişti. Belli ki Hacıosmanoğlu'na güvenmiş, uzun vadeli bir planı hayata geçirebileceğini düşünmüştü. En başından beri takımla ilgili doğruları söyledi. Bu kadar tutkuyla başarılar isteniyorsa çok daha kaliteli oyuncular gerekir dedi. Mevcut oyuncularla şampiyonluk gelmez dedi. Haklıydı. Kadrodaki oyuncuların yavaş yavaş disiplinli çalışmaya alışacağını ve aşama aşama tutarlı bir oyun felsefesi oluşturacağını düşünüyordu. Fakat çok kısa sürede çok sert eleştiriler geldi. Kendisi de gereğinden fazla sertleşti. Ama özünde haklıydı. Başarının kısa bir formülü yok. Trabzonspor camiası bunu anlayamıyor. Anlayamadığı için de insanlara kendilerini gösterecek zamanı ve şansı vermiyor.

Vahid Halilhodziç Paris St Germain'deyken de bu şekilde konuşuyordu. Keskin bir dili vardı. Disiplinden taviz vermemişti. Ronaldinho için bile.

Bence önemli bir şansı yitirdik. İyi ve ciddi bir hocayı, daha da üzücüsü sabretme erdemini gösterme fırsatını yitirdik. Herzamanki gibi.
Bundan sonrası mı? Bilmediğimiz, görmediğimiz hiçbirşey olmayacak. Trabzonspor camiası bu fasit daireyi kıracak zihni aşamaya ulaşıncaya kadar hiçbirşey olmayacak.

nefis

demek ki doğru düşünbilenler de varmış

teşekkür ederim...

Erdem Keser
09.11.2014, 21:46
Vahid hoca ne yazık ki kendi başını yedi.İyi bir taktisyendi ancak her maç şampiyonlar ligi finaline çıkarmışcasına oynanmaz.

Cyzio hocamın da ayrıca eline sağlık.Elbet bu takımın başına iyi bir yabancı teknik adam gelecek.

Cafer Bulur
09.11.2014, 21:52
Yazinin icerigine katilmiyorum.

Vahid hocayi biz göndermedik , adeta kovulmak icin elinden geleni ardina koymadi.

Elinde iyi bir kadro vardi ama kullanamadi,gönderilisi yerinde bir karar oldu.

ibrahim_yattara
09.11.2014, 22:01
İlk geldiğindede korkak ve 1-0 a yatan bir zihniyetle oynatmaya calismisti ve nefret etmistim kendisinden..

İnsallah bir daha gelmez dedim gelisine cok uzuldum..

Ruh hastasi gibi yonetti takimi, kisa zaman icinde envayi cesit dengesizligine ve egosuna sahit olduk..

Giderkende hizmet etmedigi gunlerin dahi parasini isteyerek trilyonlari sokerek gitti..

Hamiyi durduk yere kovup hain damgasi vururken, bunu badem gozlu yapanlarada yaziklar olsun..!

KoRNea
09.11.2014, 22:02
poetricus @

Neden böyle agresifsiniz beyfendi. Hakaret ettiğiniz mesaj silinmiş neyse ki. Şunu da bilin lütfen, karşınızdaki kişiye hakaret ederseniz o kişiye karşı aciz duruma düşmüş olursunuz.

Hadi Allah selamet versin. Hayırlı geceler...

zafercalikoglu
09.11.2014, 22:03
malasef hocayı anlamaduk yine,bu bizim yerel basın ve Trabzondaki taraftar yüzünden ,anlayamaduk seni, hocam hakkını helal et,ayrıca bu kadro gelmişse hoca sayesindedir,yoksa 2.lig topçularıyla oynamaya devamdı.

Stadı beğenmeyenler ortalama 5-6 bine oynadıjklarını unutuyorlar,Taraftar olarakda biraz kendimizi eleştirme zamanı çoktan geçmiş,nerde o eski taraftar,10 yılda bir oluşuyor o atmosfer oda şikeyle hoooop cuppp

hanzale
09.11.2014, 22:03
Vahid hoca Allah yolunu açık etsin, buyuk adamsın

ibrahim_yattara
09.11.2014, 22:05
Haminin sonuna kadar hakettiği ve ayda 30 bin lirayi eleştirenlere 5 trilyon batmadı, batmaz!

poetricus
09.11.2014, 22:06
poetricus @

Neden böyle agresifsiniz beyfendi. Hakaret ettiğiniz mesaj silinmiş neyse ki. Şunu da bilin lütfen, karşınızdaki kişiye hakaret ederseniz o kişiye karşı aciz duruma düşmüş olursunuz.

Hadi Allah selamet versin. Hayırlı geceler...

Bir zihniyeti değil herhangi bir insanı kastettiğim sanılır diye o mesajı ben sildim. Hedef aldığım bir zihniyetti.
Hakaret benim tarzım değil, en fazla ironi yaparım. Onda da hedefim söylem ve fikirler olur. Gerideki binlerce mesajımı irdeleyebilirsiniz.
Unutmadan, hakarete çok uğradım bu forumda.

Selametle...

Fatih Öztürk
09.11.2014, 22:08
Başlığı her gördüğümde aklıma Boşnak böreği geliyor.
Çayla ne giderdi be öff.:)

zafercalikoglu
09.11.2014, 22:09

diye sorulduğunda

.

yerel basın kına yaksın

Ekrem D.
09.11.2014, 22:09
racist...

poetricus
09.11.2014, 22:13
Doğruları ve yanlışları üzerindeki düşüncelerimi içeren genel bir değerlendirme yapacağım ama bu başlıkta değil. Gönlüm, imkansız ama, buranın bir veda başlığı olmasını arzu ediyor.

cyberentalpi
09.11.2014, 22:14
Elinize sağlık hoş bir yazı.

Özellikle Trabzonspor un içinde donenleri anlattiginiz için.
vahid Hoca konusunda size katılmasamda digerleri konusunda muhtesem tespitler olmus

gurur6134
09.11.2014, 22:16
bu abiler forumun ve de trabzonsporun sahibi zannederler kendilerini, bunlardan trabzonda cok var elit takilip iki suslu soze adam baglamaya calisirlar;vahid onlara gore kraldir cunku kendileri gibi kibirlidir.

👏👏👏👏👏

gurur6134
09.11.2014, 22:18
Vahid hoca Allah yolunu açık etsin, buyuk adamsın

Buyuk adam olmasa kendini jovdurmak icin 2 ay ugrasip sonrada 5 trilyonu koyup cebine gidemezdi zaten herkes bukadar kurnaz bizim kadarda enayi olamaz..

poetricus
09.11.2014, 22:21
Duygusallığın dozunu kaçırıp Vahit Hoca'yı hatasız ilan etmenin mantığı da yok. Aldığı tepkliler ve gönderilişi hatalarının bedeli oldu zaten.

Şundan eminim ki Hami böyle bir kadronun bir araya getirilmesini sağlayamazdı. Bunun için de takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yiğit SARI
09.11.2014, 22:23
Valla nasıl geldi nasıl gitti hiç bi şey anlamadım ama bu 3-4 ayı "kayıp" olarak görmek bence yanlış bi tutum değil. Hoca gelecek te alışacak ta mentalitesini aşılayacak ta ohooo.. Şu işler ne zaman hallettik sene başında tamamen sorunsuz bi şekilde düşün düşün 2010-2011... (en basitinden bi sol açık transfer edemedik ama takım ortamı-uyumu)...

Orkun Özkaya
09.11.2014, 22:25
Gelişine sevinmiştim de gidişin keşke böyle olmayaydı. Yapabileceğin şeyler, bu kulübe katabileceğin artılar var diye düşünüyordum, olmadı yaptırmadılar mı yoksa bazılarının dediği gibi gitmeyi kafaya koyduğun için sen mi yapmadın bilemiyorum. Bundan sonra yolun açık olsun, mutlu olabileceğin bir yerler bulursun umarım...

SosyalFanatik
09.11.2014, 22:25
haliloyu savunmanın mantigi yok isteyen azerbaycana onu izlemeye gidebilir,bu arada bu takimin hocasida ERSUN YANALDİR...nokta

signal
09.11.2014, 23:00
Açıkçası geldiği zaman ben de sevinmiştim ama gidişine daha sevindim. Böyle bir fark var arada.

talibim
09.11.2014, 23:01
vh uzun vadede trabzonspor'a faydali olabilecek bir teknik direktordu,

cyzio abi'nin de makalesinde soyledigi gibi "kötü niyetli insanlar topluluğu" bu tur bir kurumsal yapinin olusmasindan rahatsiz olur. yine cyzio abi'nin dedigi gibi bu ; "Trabzon'dan başka yerde kendilerine iş bulamayacak beş futbolcu eskisinin artık klüpten ekmek yiyemeyeceği anlamına geliyordu"

elin bosnagi gitti elin bucalisi geliyor!!!

Emrah Akcagöz
09.11.2014, 23:08
Elinize sağlık hocam. Bize böyle mert adamlar ağır gelir.

Mustafa Ayazoğlu
09.11.2014, 23:20
Güzel bir değerlendirme

Dip.Ing.Mag.
09.11.2014, 23:20
Sergen e dediklerinden dolayı küfredenler şimdi ne düşünüyordurlar acaba? Adam 8 hafta öncesinden söylemişti bu olacakları.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Dip.Ing.Mag.
09.11.2014, 23:22
Biz adamı tartışıyoruz o 3 ay da aldığı 1.600€ nun tadını çıkartıyor

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

SosyalFanatik
09.11.2014, 23:40
Biz adamı tartışıyoruz o 3 ay da aldığı 1.600€ nun tadını çıkartıyor

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalkdoğru söze ne gerek.

Emre EFENDİOGLU
10.11.2014, 00:06
Devamlı yaşlı aksi ihtiyarı oynadı. Niye böyle yaptı anlamadım. Futbolcularla iletişimi sıfır gibiydi.

poetricus
10.11.2014, 00:07
Diğer kovulanlar sevabına çalışıyor giderken bir şey talep etmeyip aksine üste para verip gidiyordu.

Adamla sözleşme yapmışsın arkadaş. Ben olsam o sözleşmeyi yapan yönetimden hesap sorardım.

KeLLoO
10.11.2014, 00:09
Pek kidemli üyelerimizin, Vahid Hoca yi simdiye kadar hicbir takimda elle tutulur bir basarisi olmamasina ragmen, üstelik de önceki gelisinde de yerlestirmeye calistigi futbol tertibine birebir sahitolmusken, yetmezmis gibi ikinci hakkinda da ayni tertibi oturtayim derken takimi freni patlamis bir kamyona cevirmisken, onu yüzyillardir bekledigimiz mesih gibi tasvir etmeleri, bunun yaninda iyi kötü bu takimi sampiyon yapmis, millli takima bir madalya kazanmis bir adami yerle yeksan etmeleri, gözümde yapistirma bir marjinallikten öteye gitmiyor.
Bunun yaninda hocanin, uc uca eklense burdan fezaya yol olabilecek kadar somut yanlislarini gözardi edemeyen bizler de, o yükseklikten sanirim findik beyinli fanatik kelle avcilari olarak görünüyoruz.
Umarim ilerde kidemimiz arttikca biz de aydinlaniriz.

F. Yıldırım
10.11.2014, 00:12
Şunu da belirtmek isterim ki kalede Onur olsaydı herşeye rağmen hala takımın başında olurdu hoca artı ligte 4 puan fazlamız olurdu.

Ama işte şans yanında değildi hocanın, üstüne IHO'nun koltuktan indirilme korkusu artınca Vahid hoca ile yollarını ayırıp, bir nevi hocaya suçu atıp Aralık ayında şampiyonluktan uzak olursak başkanlığı bırakırım sözünden yırttı aklınca.

Hocaya bundan sonraki hayatında tekrar başarılar diliyorum, Allah yolunu açık etsin.

TSercaN
10.11.2014, 00:23
Hoca rusya ile anlasti diyorlar. Baya hizliymis ozaman. Eger dogruysa ne ara gorustuler anlastilar diye merak ediyorum

oflubektas
10.11.2014, 00:33
Hoca rusya ile anlasti diyorlar. Baya hizliymis ozaman. Eger dogruysa ne ara gorustuler anlastilar diye merak ediyorum

"SMS" diye birşey var, hiç duymadınız mı? :)

Colakoglu
10.11.2014, 00:34
Yazinin icerigine katilmiyorum.

Vahid hocayi biz göndermedik , adeta kovulmak icin elinden geleni ardina koymadi.

Elinde iyi bir kadro vardi ama kullanamadi,gönderilisi yerinde bir karar oldu.

Olay budur, isi duygusalliga baglamaya gerek yok, adam geldiginden beri ne yapsamda kovulsam mantigiyla hareket ediyordu kovdurdu kendini sonunda.

TSercaN
10.11.2014, 00:34
"SMS" diye birşey var, hiç duymadınız mı? :)

Whatsapp kullanaydi :)

poetricus
10.11.2014, 00:37
Burası tahkir, tahrik ve nanik başlığına döndü.
Hayırlı olsun.

sessizkral_1
10.11.2014, 00:42
bosignwayı ön liberoda oynatan ishak varken musa nizama şans veren..medjaynıyı kurtarıcı diye getiren antrenör için yukarıda yazılan yazıları görünce futbol bilgimi tekrardan gözden geçireceğim..basın toplantısında kendisine gelen teklifleri basın mensuplarına göstermesi ise karakterinin bir göstergesiydi...şenol güneş için olumsuz cümlelere tahammülüm yok..

oflubektas
10.11.2014, 00:43
Cyzio hocamızın meramını da, duygularını da çok güzel ifade ettiği yazısının çoğuna katılmıyorum. Ama şu kısmın altına bütün ruhumla imzamı atıyorum;

.

Keşke hocamız muhtemel cevaplarımıza da cevap verebilseydi de, katılmadığım kısımları kendisinin seviyesine yaklaşmaya çalışarak tartışabilseydik.

Mert Zaman
10.11.2014, 00:44
Düşüncelerime tercüman oldun yazı için çok teşekkür ediyorum..

ENGİN ÖZTÜRK
10.11.2014, 00:45
Bu seneki şampiyonluğu da sen yedin ruh hastasi adam..

Fatih Birinci
10.11.2014, 00:50
en cok boku boku dedigin Beacoup kelimesini özlicem

zwartezee
10.11.2014, 00:58
Gelişine ve gidişine sevindiğim nadir insanlardandır kendileri...

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ibrahim
10.11.2014, 01:03
Gelişine ve gidişine sevindiğim nadir insanlardandır kendileri...

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aynen. :)

Gesendet.

Yeniklasör
10.11.2014, 01:22
Çok takip etmiyorum futbolu artık ama bu adam bana da çok sempatik geldiğinden yazıyı baştan sona okudum. Ve bu kadar millet yanılıyor olamaz diyerekten bende gitmesine o kadar takmadım birazcık üzülsemde. Çünkü takip etmediğim için futbolu nereye koyacaktım vahid hocanın takımda kalmasını. Arkadaş o kadar güzel açıklamış ki tüh ulan dedim şu yazıyı biri çeviripte bak senin hakkında ne düşüyor TS taraftarı demesini okadar çok istedimki.

Olan oldu yolu açık olsun...

DEEP BLUE
10.11.2014, 01:30
Vahid hoca 24 metrelik bir tekne gibidir... Hem alırken sevinirsin, hem de satarken...

Not: 180 derece farklı düşünsem de, eline sağlık Cyzio hocam...

Yaşar
10.11.2014, 01:54
Czyio Hocam elinize sağlık. İçeriğine kısmen katılmasam da Güzel bir yazı olmuş.

Çağatay_
10.11.2014, 02:39
Elinize sağlık hocam. Güzel bir yazı.

Vahid Halilhodzic bizim istediğimiz futbolu ve taktiği yansıtır mı? Bu ayrı mevzu. Ama Vahid hoca 5 kişilik ekibi ile ciddi bir profesyonel çalışma içine girdi, ve takımı bir Avrupa takımı havasında çalıştırdı. Bizi profesyonel bir futbol takımı havasına soktu.

Yaptığı yanlış ise, hatalarını tekrarlaması, ve belli yanlışlara ısrar etmesi oldu. Mesela Medjani'nin ön libero oynaması... Evet küçük gibi görünüyor ama bizi sürekli frenleyen bir yanlıştı bu. Örneğin basın toplantısında büyük bir takımın 60 küsur yaşındaki hocasına yakışmayacak şekilde SMS vb şeyler göstermesi, ve tekliflerden bahsetmesi. Bunlar Trabzonspor'un kaldırabileceği şeyler değil.

Her şeye rağmen kendisini destekledim ben. Ama çıkıp son basın toplantısında Constant-Cardozo yedekti gibi lafları kullanmaya hiç gerek yoktu. Adam yedek de olabilir, artık senin oyuncun. Bunları geçip çalışmamıza bakmamız gerekirken yepyeni bir tartışmanın fitilini ateşlemeye ne gerek vardı? Hoca ne yazık ki bazen fevri ve gereğinden sert konuştu. İşte bu durum onun için işleri zorlaştırdı ve girdap başladı. Girdaba girdikten sonra zaten yaptığı her icraat durumu daha da kötüleştirdi.

Gidişini istemiyordum, destekledim, gitmesine üzüldüm. Ama şu bir gerçek ki güçlü geldi, taraftardan destek aldı, ama bunu iyi kullanamadı. Daha iyi değerlendirebilirdi bunu...

Bu arada keşke Şenol hoca ile ilgili düşüncelerinizi keşke başka bir başlığa saklasaydınız. İnsanlar diğer kısımlara gereken ilgiyi göstermeden direkt oraya odaklanmışlar.

Sevgiler.

SosyalFanatik
10.11.2014, 07:36
Cyzio hocamızın meramını da, duygularını da çok güzel ifade ettiği yazısının çoğuna katılmıyorum. Ama şu kısmın altına bütün ruhumla imzamı atıyorum;

Keşke hocamız muhtemel cevaplarımıza da cevap verebilseydi de, katılmadığım kısımları kendisinin seviyesine yaklaşmaya çalışarak tartışabilseydik.
cevabını veremiyeceğini bildiği yerlerden soracaktık hocamıza!!!! belki o yuzdendir suskunluğu :D

Külünkoğlu
10.11.2014, 08:20
"Dünyanın sayılı taktisyenlerinden biri" olduğunu daha sonradan idrak ettiğim biri olarak, aklım hep sende kaldı.

Bundan sonrası okumakta nasıl zorlandığımı anlatamam.
Saygılar hocam, saygılar...

Faik Yılmaz
10.11.2014, 08:29
Sevgili Vahid Hoca'nın yeni bir takım çalıştırmadan önce öfke terapisine gitmesi lazım.....

Birde maç kasetlerini bu şekilde izliyorsa kaset izlemeyi bıraksın....

Son 3-4 maçtır aynı yerden , aynı golleri , ısrarla ayın şekilde yemeye devam ediyoruz....

Nasıl izliyordu neyi izliyordu bilmiyorum doğrusu....

Neyse Allah yolunu açık etsin.....

Harun
10.11.2014, 10:30
Futbolda eleştiri günlük beklentileri kapsadığı için bugün galipsen en iyi sensin.Mağlupsen senden kötüsü olmuyor.
Yeni kurulmuş bir kadroya 10 hafta sabredemeyen bir camianın başarı yakalaması zaten imkansız.Oyuncu tercihlerindeki hatasınıı hepimiz biliyoruz.Neden oynatılmadıklarına dair hiç birimizin bir fikri yok.Keşke bunlara açıklık getirseydi.En azından bir çok eleştirinin önünü kapatabilirdi.

Artık yok bu saatten sonra yazılan herşey havada kalır. Herzamanki gibi gelen gideni aratacak...

Fanatik34
10.11.2014, 11:06
VahidHalilodzic i anlamak?

Takim icindeki cetelere Comak sokmak,özellikle tembel yerli futbolculari desifre etmek!

Eee Hoca'nin hatasi tabi, bu duzeni hemendegistirebilecegini dusunmek.

Kulubu batirdi deniyor..Hoca hangi futbolculari aldirmis acaba?

Sen icsahada 4bin kisiye oyna, ondan sonra Takimdan guzel futbol bekle???Takimin yarisi sakat, birkere bile beraber antrenman yapama..kismetsizligin adi degismis, hakem hatalarida cabasi!

Ersun Yanal gelecekmis ama transfer lazimmis!

aaahmet61
10.11.2014, 11:09
VahidHalilodzic i anlamak?

Takim icindeki cetelere Comak sokmak,özellikle tembel yerli futbolculari desifre etmek!

Eee Hoca'nin hatasi tabi, bu duzeni hemendegistirebilecegini dusunmek.

Kulubu batirdi deniyor..Hoca hangi futbolculari aldirmis acaba?

Sen icsahada 4bin kisiye oyna, ondan sonra Takimdan guzel futbol bekle???Takimin yarisi sakat, birkere bile beraber antrenman yapama..kismetsizligin adi degismis, hakem hatalarida cabasi!

Ersun Yanal gelecekmis ama transfer lazimmis!

takım içindeki çeteler kimmiş? tembel yerli futbolcular kimmiş ? hocanın aldırdığı cezayirliler yetmez mi?

worldmaster
10.11.2014, 11:29
O olmasa yildiz gelmezdi yanlis. Bosingwa, Malouda o varken mi geldi?
7-1 lik rezalet yasatmadi ama ilk geldiginde Kayseriye 2-0 ondeyken 4-2 kaybetti ve izledigim en rezalet maclardan biriydi. Sirf bu mac degil yine 3-0 kaybedilen ve hicbir varlik.gosteremedigimiz bir Diyarbakirspor macinin da teknik direktoruydu.
Bu seneki 3-0 lik Karabuk maglubiyetinin o gunku 3-0 dan ne farki vardi?
Nasil bir taktisyen ki ben anlamadim. Ziya Dogan dan nasil.bir farki vardi oynattigi oyunun?
Nasil bir teknik direktorluk kariyeri vardi? 2.likten ote ne gibi.bir basarisi vardi mesela?
Elestirdiginiz Senol Gunes de gidip Lille i 2.lig de sampiyon yapabilirdi buyuk ihtimalle.
Dunya Kupasi dediginiz yer ise tamamen baska.bir dunya. Yunanistan avrupa sampiyonu oldu zamaninda.

Yazi duygusal ve kisisel. Katildigim yerler ise "oz evlat" kismi. Ona diyecek birsey yok. Hepimiz bundan sikayetciyiz artik.

Sonuc olarak bu kadar ofkeli ve kontrolsuz bir sekilde basari gelmez buna son derece eminim. Inanc ve tutku elbette olmazsa olmaz ama ofke kontrolu yapamadan basarabileceginiz ciddi bir sey yok.

Emre İskender
10.11.2014, 11:45
Düşünceye saygı, emeğe saygı insana saygı ve sevginin memleketimde hiç bir metrekaresinde kalmadığını bile bile düşüncelerini yazmaktan çekinmeyen Cyzio hocaya ve çekinmeden seviyeli saygı çerçevesinde eleştirenlere teşekkürler...

sakoglu61
10.11.2014, 11:51
Kim ne derse desin adam huysuzluğuyla bu takıma Oscar Cardozo'yu Waris'i Yatabare'yi Constant'ı getirtti. Takımın iskeleti şu ana çok iyi durumda bu kadroyu koruyup geliştirirsek Trabzonspor'un önümüzdeki 5 senesi rahat geçer.

zeki gursoy
10.11.2014, 11:51
Hocam çok güzel bir yazı olmuş ama bu hocanın çok iyi işler yaptığından yada yanlışlar hep bizden kaynaklandığından değil;
sizin ustaca yazılmış üslubundan kaynaklanmış...
Aynısını Ziya Doğan içinde yaz ki bu beceri var sizde aynı duyguları yine yaşarız emin ol...

halil ibo
10.11.2014, 12:02
Öncelikle;hoca gönderme konusunda Sadri Şener'le başlayıp İ.Hacıosmanoğlu'nda zirve yapan kötü bir geleneğimiz oluştu.
Sadece bu bile helallik almamız için yeterli.Herşeye rağmen hakkını helal et hocam.

Yazıya gelince eleştirilecek çok yön var.Ama üstad cevap vermeyeceğim demiş.O zaman bize de yorum yapmamak düşüyor.

ertuuu
10.11.2014, 13:07
yazı çok iyiydi
keşke vahid hoca 3-5 değil 10-15 sene bu takımın başında kalsaydı
ki 3-5 sene dahi kalamadı
benzer şeyler hissediyorum

riv riv riv
10.11.2014, 14:18
"İşsizliğim uzun sürmeyecek gibi duruyor. Haber çabuk yayılmış. Şimdiden teklifler gelmeye başladı"

şaka gibi adam ya :D

Edit: Yazı güzel olmuş bu arada, kaleminize sağlık.

gurur6134
10.11.2014, 14:26
Bari susun artık...

Trabzonspor dün akşam düşe kalka Konyaspor'u mağlup etti.

9.hafta ikinci kez galibiyetle tanışmış oldu.

Dilek olay tam 9 hafta...

Trabzonspor gibi takım...

Ala ala 2 galibiyet almış...

Gerçi Vahid Hoca ile birlikte olsa bu ikinci galibiyette şüpheli olurdu.

Ne diyelim buna da şükür.

Oynanan oyunu sorarsanız bildiğiniz gibi bordo mavililer...

Saman alevi gibi bir parlayıp bir söndüler.

Göze hoş gelen oyundan eser yoktu.

Nasıl olsun ki futbolcular adeta 3 aydır palaska altında oynadılar.

Vahid ile köşe kapmaca oynadılar, horlandılar, aşağılandılar.

Yetmedi, hain ilan edildiler...

Hocaya bunlarda yetmedi;

Muhterem çalışanlara bile dil uzattı.

İspiyoncular var dedi...

Çimciden huylandı ama bunlara rağmen bir psikologa gitmeye cesaret etmedi.

Zira ona göre hep karşıdakiler suçluydu; bazen rol yaptı. Bazen mağdurlara oynadı. 'Trabzonspor sevdalısıyız' dedi; 'Para pul önemli değil' dedi. Tazminatının peşinden koştu.

Başardı da...

poetricus
10.11.2014, 14:42
Vahid Hoca için:
Ne kendi sürdü sefa ne verdi halka huzur,
Yıkıldı gitti cihandan dayansın ehl-i kubur.

Ardından zil takıp oynayanlar için:
Dirisine huzur vermediniz, bari mezarında rahat bırakın!

Ve Cyzio Hocam için:
Keşke kayırmacılığın ve kokuşmuşluğun örneklerini başkalarından verseydiniz! Tanrı gibi hatasız, peygamberler misali günahsız(!) birilerine laf atıp öz evlatçılık kâfiri olduğunuzu ilan ettirdiniz.

Tengri-tek tengri de bolmuş Güneş Kagan...

Şimdi bu yazıya sebep de bana saldıracaklar.

mkmoglu
10.11.2014, 14:45
şu manyak vahite tapanlara şaşıyorum külübu milyonlarca lira borcun altında soktu birde tazminat aldı ..onu takımın başına getirenlerden parayi tahsil etmek lazim..başını kuma gömenler... bursanin maçini bi seyredin tıpkı 2011 trabzon.. senolu istemiyenler başunuza yiri bi taş düşşün ...

Ahmet Kuru
10.11.2014, 14:58
kötüydü..

oynattığı futbol, Futbolcu tercihleri, oyuncu değişikliği, maç öncesi maç sonrası açıklamaları, haftalık basın toplantıları vs vs... iyi şeyleri yok denecek kadar azdı. ben sabredilmesi taraftarıydım 2 hafta öncesine kadar. ama 2 haftada öyle açıklamalar yaptı ki... Neyse... Gitti. bizde kurtulduk oda.... Yolu açık olsun.

Kaya
10.11.2014, 15:23
Hocamın Şehol hocaya karşı sert eleştirilerini bilen biri olarak bu yazıda haklı olduğu pek çok nokta var...

Şenol hocaya sert tutumuna saygı duymak suretiyle Vahid hocaya karşı yaptığı değerlendirmelere katılıyorum...

Faik Yılmaz
10.11.2014, 16:47
Vahid Hoca dn başımızda olsa Cardozoyu oynatmayacak ya da saçma sapan bir dakikada alıp oyuna katkı sağlatmayacaktı....

ne olacaktı ya yenilecek ya da en iyi ihtimalle 1 puan daha alıp küme hattına doğru yolculuğumuza devam edecektik.....

TSercaN
10.11.2014, 16:50
Vahid Hoca için:
Ne kendi sürdü sefa ne verdi halka huzur,
Yıkıldı gitti cihandan dayansın ehl-i kubur.

Ardından zil takıp oynayanlar için:
Dirisine huzur vermediniz, bari mezarında rahat bırakın!

Ve Cyzio Hocam için:
Keşke kayırmacılığın ve kokuşmuşluğun örneklerini başkalarından verseydiniz! Tanrı gibi hatasız, peygamberler misali günahsız(!) birilerine laf atıp öz evlatçılık kâfiri olduğunuzu ilan ettirdiniz.

Tengri-tek tengri de bolmuş Güneş Kagan...

Şimdi bu yazıya sebep de bana saldıracaklar.

Abi yazdiklarinin Turkce versiyonu yok mu :)

SosyalFanatik
10.11.2014, 19:53
Bari susun artık...

Trabzonspor dün akşam düşe kalka Konyaspor'u mağlup etti.

9.hafta ikinci kez galibiyetle tanışmış oldu.

Dilek olay tam 9 hafta...

Trabzonspor gibi takım...

Ala ala 2 galibiyet almış...

Gerçi Vahid Hoca ile birlikte olsa bu ikinci galibiyette şüpheli olurdu.

Ne diyelim buna da şükür.

Oynanan oyunu sorarsanız bildiğiniz gibi bordo mavililer...

Saman alevi gibi bir parlayıp bir söndüler.

Göze hoş gelen oyundan eser yoktu.

Nasıl olsun ki futbolcular adeta 3 aydır palaska altında oynadılar.

Vahid ile köşe kapmaca oynadılar, horlandılar, aşağılandılar.

Yetmedi, hain ilan edildiler...

Hocaya bunlarda yetmedi;

Muhterem çalışanlara bile dil uzattı.

İspiyoncular var dedi...

Çimciden huylandı ama bunlara rağmen bir psikologa gitmeye cesaret etmedi.

Zira ona göre hep karşıdakiler suçluydu; bazen rol yaptı. Bazen mağdurlara oynadı. 'Trabzonspor sevdalısıyız' dedi; 'Para pul önemli değil' dedi. Tazminatının peşinden koştu.

Başardı da...

bu yazdiklarina inan herkes katiliyordur ama cyzio hocaya ayip olmasin diye ses cikarmiyorlar cunku cyzio hocamiz 52 yasindadir kendi alaninda duayendir asla sorgulanamaz ama soru sormak isterseniz cevap vermeyecek kadar da bizleri kaale almaz.

Muhalif
10.11.2014, 19:59
Daha önce yerli, yerlinin yerlisi teknik adamların, yöneticilerin, futbolcuların vb. kulüpte görev alan şahsiyetlerin yaptığı hatalar, Vahid'in yaptıklarını örtmek için bir argüman değildir. Öyle adamlığa aç, dik duruşa aç bir ortamdayız ki, bostan korkuluğuna dik duruyor diye adam muamelesi yapar olduk maalesef. Şu şike sürecinde dik duran pek fazla adam çıkaramadığımızdan, karizmatik görünüşüne de aldanıp işte aradığımız adam gibi adam diye sarıldık. Karşılığı koca bir hiç. Alacağı 2.5 milyon euronun dörtte birini alıp giden adamın arkasından karaktersiz diye laflar eden birisi tüm sezon alacağı parayı alıp gidiyorsa kusura bakmasın ama ben onun boş laflarıyla teselli olamam. Trabzon'un şartlarını biliyordu gelirken, onca imkansızlığa rağmen kendisine çok inanıldı ki kulübün geleceği ipotek edilip şu ana kadar hiçbir teknik adama sunulmayan kadro sunuldu beyime. Trabzon ve hatta Türkiye şartlarına göre Cardozo, Constant gibi adamların lüks olduğunu bildiği halde çok önemli bir Avrupa kupası maçı öncesi adamları aşağılamakla resmen beni kovun ve paramı verin de gideyim dedi. İste sonunda da istediğini alıp gitti.

Kimse kusura bakmasın biz herkesi birebir tanıyarak ona göre karakter tahlili, yorumlar yapacak adamlar değiliz, biz insanları davranışlarına göre değerlendiren sıradan taraftarlarız. Emre Bölezoğlu'nun da özel hayatında çok iyi biri olduğunu anlatıp duruyorlar ama biz sahada gördüğümüze göre yorumlar yapıyoruz Emre hakkında. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözü de bu noktada geçerli zaten. Belki hocanın çok büyük hayalleri vardı, falandı filandı ama yaptıkları öyle kutsal bir hayalin peşinden koşan adam davranışları değildi. Görünen hatır gönül işi istemeyerek Trabzon'a gelmiş ve bir an önce kovulmak için elinden geleni yapan bir adamdan başkası değildi. Nihayetinde de amacına ulaştı, sezon sonuna kadar tüm alacaklarını da alıp giderek üstelik. Bir ters örnek de ben vereyim öz evlat olmasa da öz evlattan daha ileri gördüğüm Ünal Karaman'ı bu takıma kaç kez çağırdılar geldi tereddütsüz, kaç kez yolladılar gitti sessiz sedasız. Vahid'in biraz Trabzonspor'luluk gibi hayali olsa zaten kendisine de çok daha büyük paralara teklifler varken bir jest yapar ve sene sonuna kadar olan alacağımı kulübe bağışlıyorum derdi ve taraftarın gönlünde en azından ona yakıştırılan adamlık payesinden bir kaç kırıntı bırakırdı. Ama adam yabancılar paramızı almadan gitmeyiz derken onlara lanetler yağdırdı, kendisi kovulmak için elinden geleni yapıp tazminatını da alıp gitti.

Hasılı kelam ömür boyu kulüpten elini çekmeyenlere, sözde efsanelere karşı ne kadar çok dolu olsak da bunlar adam olma kavramının yerli ya da yabancı olmakla alakası olmadığını görmemize engel olmamalı. Vahid'in yaptıkları 'huysuz boşnak'lık'la geçiştirilecek şeyler değildir. Maddiyat bir yana dediğim gibi bu adam yokluğunda tutunacak dal arayan, adam gibi adam kavramını dolduracak yiğit arayan taraftarı ortada bırakıp, umut ve hayalleriyle oynayıp gitmek, 'ah ulen huysuz boşnak, iyi adamdın aslında' şirin göstermeliğiyle aklanamaz. Güle güle denmeyi bile hak etmiyor benim gözümde...

Şahin Yılmaz
10.11.2014, 20:05
Yazılarını büyük bir beğeni ile okuduğum Üstad, yine okunası bir yazı yazmışsın. Eline sağlık.

Lakin yazı İçeriğine katılmadığım kısımlar var. Spekülasyon oluşturmamak adına bu kısımları yazmayı uygun görmüyorum.

memmedaga
10.11.2014, 20:41
Daha önce yerli, yerlinin yerlisi teknik adamların, yöneticilerin, futbolcuların vb. kulüpte görev alan şahsiyetlerin yaptığı hatalar, Vahid'in yaptıklarını örtmek için bir argüman değildir. Öyle adamlığa aç, dik duruşa aç bir ortamdayız ki, bostan korkuluğuna dik duruyor diye adam muamelesi yapar olduk maalesef. Şu şike sürecinde dik duran pek fazla adam çıkaramadığımızdan, karizmatik görünüşüne de aldanıp işte aradığımız adam gibi adam diye sarıldık. Karşılığı koca bir hiç. Alacağı 2.5 milyon euronun dörtte birini alıp giden adamın arkasından karaktersiz diye laflar eden birisi tüm sezon alacağı parayı alıp gidiyorsa kusura bakmasın ama ben onun boş laflarıyla teselli olamam. Trabzon'un şartlarını biliyordu gelirken, onca imkansızlığa rağmen kendisine çok inanıldı ki kulübün geleceği ipotek edilip şu ana kadar hiçbir teknik adama sunulmayan kadro sunuldu beyime. Trabzon ve hatta Türkiye şartlarına göre Cardozo, Constant gibi adamların lüks olduğunu bildiği halde çok önemli bir Avrupa kupası maçı öncesi adamları aşağılamakla resmen beni kovun ve paramı verin de gideyim dedi. İste sonunda da istediğini alıp gitti.

Kimse kusura bakmasın biz herkesi birebir tanıyarak ona göre karakter tahlili, yorumlar yapacak adamlar değiliz, biz insanları davranışlarına göre değerlendiren sıradan taraftarlarız. Emre Bölezoğlu'nun da özel hayatında çok iyi biri olduğunu anlatıp duruyorlar ama biz sahada gördüğümüze göre yorumlar yapıyoruz Emre hakkında. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözü de bu noktada geçerli zaten. Belki hocanın çok büyük hayalleri vardı, falandı filandı ama yaptıkları öyle kutsal bir hayalin peşinden koşan adam davranışları değildi. Görünen hatır gönül işi istemeyerek Trabzon'a gelmiş ve bir an önce kovulmak için elinden geleni yapan bir adamdan başkası değildi. Nihayetinde de amacına ulaştı, sezon sonuna kadar tüm alacaklarını da alıp giderek üstelik. Bir ters örnek de ben vereyim öz evlat olmasa da öz evlattan daha ileri gördüğüm Ünal Karaman'ı bu takıma kaç kez çağırdılar geldi tereddütsüz, kaç kez yolladılar gitti sessiz sedasız. Vahid'in biraz Trabzonspor'luluk gibi hayali olsa zaten kendisine de çok daha büyük paralara teklifler varken bir jest yapar ve sene sonuna kadar olan alacağımı kulübe bağışlıyorum derdi ve taraftarın gönlünde en azından ona yakıştırılan adamlık payesinden bir kaç kırıntı bırakırdı. Ama adam yabancılar paramızı almadan gitmeyiz derken onlara lanetler yağdırdı, kendisi kovulmak için elinden geleni yapıp tazminatını da alıp gitti.

Hasılı kelam ömür boyu kulüpten elini çekmeyenlere, sözde efsanelere karşı ne kadar çok dolu olsak da bunlar adam olma kavramının yerli ya da yabancı olmakla alakası olmadığını görmemize engel olmamalı. Vahid'in yaptıkları 'huysuz boşnak'lık'la geçiştirilecek şeyler değildir. Maddiyat bir yana dediğim gibi bu adam yokluğunda tutunacak dal arayan, adam gibi adam kavramını dolduracak yiğit arayan taraftarı ortada bırakıp, umut ve hayalleriyle oynayıp gitmek, 'ah ulen huysuz boşnak, iyi adamdın aslında' şirin göstermeliğiyle aklanamaz. Güle güle denmeyi bile hak etmiyor benim gözümde...

doğrusu bu!!!!

çok basit bir soru Cyzio hocamız ve onun gibi düşünenler

Şu tabloyu şu karakteri başka herhangi bir yerli hoca sergileseydi ne olurdu?

Bütün bunların üstüne giderken 1.6 milyon alsaydı o hoca, 4 ay çalış 1.6 miyon para al.

Bu adı konulmamış tazminatdir neyse ki Allah'tan tazminatını almamış!!!!!!

Harun
10.11.2014, 20:47
Bu takımda Yanal'a,Hami'ye,Tolunay'a nasıl haksızlık yapılarak görevlerine son verildiyse Vahid'e aynı şekilde haksızlık yapılmıştır.
Takım yeni bir takım olduğundan en azından sezon ortasına kadar süre verilmeliydi.
Yıllarını futbola vermiş birinin kariyerini 3 ay da hiç sayan zihniyet zaten bizi bu duruma düşürdü.

inadina61_08
10.11.2014, 20:53
980.000 Euro; Vahid hocanın niyetinin kovulmak olduğunu defalarca yazmadık mı? kovulmak adına yaptıklarının bedeli 7 puan fark. Kadronun kurulmasında faydası var diyenler Vahid bey yerinde kim olsa bunlar olmasa da benzerleri yapılacaktı zaten, İHO'ya karşı ön yargınızı 5 dk kenara koyun ve Huysuz Boşnak'ın 980.000 euro'yu almadan gittiğini düşünün, neymiş hedefi varmış, iyi hedef

Salih Edip
10.11.2014, 21:08
Senol Hocanin adi az gecmis 10 defa daha senol hocanin adi geçmeliydi yazida sonucta konu vahid halilhodzic...

Doğan Şahin
10.11.2014, 21:08
Vahid hoca başka takım ile anlaşmaz da açıkta kalsa, sene sonuna kadar alacağını talep etmesi doğal ama başka takıma gidecek kadar kendine güvenen ve giden futbolcuların ardından o kadar laf eden birinin giderken de aynı davranışın alasını sergilemesi tamamen yüz kızartıcı bir durum.
Vahid Hoca bizleri çok yanılttın çok...

Yönetimin de bu ücretleri ödüyor olması kabul edilebilir değil.

Ersun Hoca hamlesi ise herzaman olduğu gibi tüm yanlışların üstünü örtecek.

Ersun hoca ile anlaşabilecek yeni bir yönetime de sıra gelecek, inşallah o da gerçekleşir.

okan6161
10.11.2014, 21:18
yaptığı en doğru iş yabancıları temizlemek oldu ama bu kafayla olmazdı olmadı da gelebilecek en iyi yerli geliyor artık destek zamanı

sakoglu61
10.11.2014, 21:18
Bu yazıdan nankörlük akıyor yazık. Şenol Hoca iyi ki bu takımdan gitti. Adam 3 kez helalinden şampiyonluk yaşattı bu takıma ama yine de yaranamadı bu nankörlere.
Adamın 3 kez hakkı gasp edildi. Milli takımda Ona reva görülen muameleyi de katarsak 4 eder. Türkiye'nin Trabzon'a yaptığını Trabzonlu Trabzonluya yapıyor. Hak ediyoruz ezilmeyi arkadaş. Daha biz kendi değerimize bu kadar kötü muamele ediyorsak, elin fenerlisi gslisi bjklisi bilmen nesi bize niye iyi muamele etsin ki. Şenol Güneş eleştirilebilir ama böyle terbiyesizlikleri kesinlikle hak etmiyor.

Yaşar
11.11.2014, 01:14
Bu yazıdan nankörlük akıyor yazık. Şenol Hoca iyi ki bu takımdan gitti. Adam 3 kez helalinden şampiyonluk yaşattı bu takıma ama yine de yaranamadı bu nankörlere.
Adamın 3 kez hakkı gasp edildi. Milli takımda Ona reva görülen muameleyi de katarsak 4 eder. Türkiye'nin Trabzon'a yaptığını Trabzonlu Trabzonluya yapıyor. Hak ediyoruz ezilmeyi arkadaş. Daha biz kendi değerimize bu kadar kötü muamele ediyorsak, elin fenerlisi gslisi bjklisi bilmen nesi bize niye iyi muamele etsin ki. Şenol Güneş eleştirilebilir ama böyle terbiyesizlikleri kesinlikle hak etmiyor.

Yazının ''terbiyesiz'' bölümü neresidir tam olarak?

jairzinho
11.11.2014, 05:29
cardozo yu 90+ da oyuna almak ego tatmininden başka bişey değildi.

geldiğinden beri yaptığı tek olumlu iş takımın fizik kondisyonunu yükseltmek oldu.

jairzinho
11.11.2014, 06:33
abartılmış bir yazı.

sanki madridi barcayı çelsiyi çalıştırmış başarılar kazanmışta trabzonda hakkı yenmiş.yok öyle bişey aga.

kariyeri vasat bir teknik adam.abartmayın hocayı bu kadar gözünüzde.avrupanın göbeğinde fransada çalışmış ama başarılı olamamış.sonrada 13 yıl hiçbir fransız takımında çalışamamış bir hoca.kariyeri nedir aga bu yaşına gelmiş.anlamıyorum.

jairzinho
11.11.2014, 06:43
40 milyon avroluk transfer yaptırt.sonra önce 2 ay sonra 6 ay en sonda 1 yıl sabredin de.geldiği gün 2 ay sabredin dedi.2 ay geçti tık yok.6 ay dedi.

böyle bütçe verilip bu kadar mazeret üreten bir teknik adama çok fazla sabredildi.

ha kendisi kötü bir teknik adam değil şüphesiz.vasat diyebileceğimiz bir teknik adam.büyük hedeflere vahid hoca ile gidilmez.burası kesin.zaten adamın kariyerinde ne büyük takım var nede başarılmış büyük hedef.vasat kariyerle cezayiri kontratak takımı yapar ancak.

Faik Yılmaz
11.11.2014, 08:17
Vahid Hocanın hedeflerini de öğrenmiş olduk......

980 bin euro yani 2,7 milyon tl cik.....

HOPA'LI TS'Lİ
11.11.2014, 08:57
Giderken de çamur atıyor.

Yok istemeden gelmİşmiş, gelmesi hataymışmış.

Faik Yılmaz
11.11.2014, 09:14
Giderken de çamur atıyor.

Yok istemeden gelmİşmiş, gelmesi hataymışmış.

birde bu adama karakterli filan diyorlar.....

kendisinde hiç suç bulmayan herkese çamur atan ,

kibir abidesi ,

üstelik rezi kepaze ettiği takımdan bile bir şeyler koparmaya çalışan fırsatçının birisi işte....

2,7 milyon tl tazminat alacakmış...

o parayı hak mı ettin be adam....

haram olsun....

jairzinho
11.11.2014, 09:19
3 ayda 1.6 milyon avroyu götürdü.

40 milyon avroluk transfer yaptırdı.

ve hala arkasından ağıtlar yakılıyor.

HOPA'LI TS'Lİ
11.11.2014, 09:20
birde bu adama karakterli filan diyorlar.....

kendisinde hiç suç bulmayan herkese çamur atan ,

kibir abidesi ,

üstelik rezi kepaze ettiği takımdan bile bir şeyler koparmaya çalışan fırsatçının birisi işte....

2,7 milyon tl tazminat alacakmış...

o parayı hak mı ettin be adam....

haram olsun....

aynen, batırdı gitti bizi ama bunu zorla getiren İHO da çok hatalı

piskopatrizeli
11.11.2014, 09:30
vahid efendinin gidişi "skib bıraktı" manşetini hatırlattı bana

mda61
11.11.2014, 09:39
Haksızlık falan demeyin, Allah aşkına. Adam, her şeyiyle burada olsa emek harcasa yine de aynı sonuçları alsak, aynı son olmazdı. Daha çok sabrederdik. Hocanın gitmesine sebep olan şey, basın açıklamalarındaki saçma sapan açıklamaları işte. Niye öyle konuştu her defasında, ne problemi vardı bilmiyorum. Gittiği de iyi oldu bence, gönlü burada değildi. Çok açık ve net.
Şenol Hoca da size çok. Sevmiyor olabilirsiniz, kötü bir teknik adam olduğunu düşünebilirsiniz ama her defasında adını zikredip yerden yere vurmak, afedersiniz komik kaçıyor. Ben de Şenol hoca'ya teşekkür ederim o zaman telefonuna gelen teklif mesajlarını göstermediği için, hiç bir zaman futbolcularını ön plana atmayıp hata benim istifa ediyorum dediği için vs. Böyle bir mantık olabilir mi.

özçelik61
11.11.2014, 09:53
sorun şuydu Vahid biz gibi (Türk insanı) idi...22 yeni adamla çok iyi bir kadro kuruldu ve çok bilen bizler 8 hafta sabredebildik..
birkaç gün önce Louis van Gaal yeni bir yapılanmaya gittiklerini 3 yıl sonra takımın oturacağını söyledi keza m.united'in aldığı sonuçlar ortada..

- 1.ersun dönemi-MRA-ünal hoca-şenol hoca vs her gidenin arkasından yapılan yorumlar malumumuz
- giderken aldığı paraya taktık koca koca adamlar..kendi işimizde 10 dakika mesai için para verilmese ortalığı yangın yerine çevirecek bizler "hakkı" olanı isteyene (ki tüm 2 yıl boyunca alacağı ücreti de isteme hakkı var) atarlanıyoruz.
- iyi şeyler anlatmak istedi, yapmak istedi Vahid hoca buna uslübu ve yetiştiği fransız kültürünün bizle olan kan uyuşmazlığı maalesef mani oldu..

yolu açık olsun emeğine sağlık bu ülkede başarı sağlamak zordur Trabzonda çok daha zor.. ben idman temposu ve fiziksel dayanıklılığı çok iyi bir takım bıraktığını düşünüyorum yeni gelecek hocaya

poetricus
11.11.2014, 10:07
Yahu arkadaşlar iblis ve aziz ilan etme huyundan vazgeçemez misiniz?

halil ibo
11.11.2014, 10:23
Ama bizler çok daha kaliteli bir hocaya ''Yeniköy Kasabı''.Bir başkasına ''Çamaşır Makinesi'' gibi ismi var,yakıştırmalarını yapan bir toplumun fertleriyiz.Ama Bosna'nın hatırına daha ileri gitmiyoruz !

Jackdaniels
11.11.2014, 10:52
Adam giderken bile şimdiden teklifler geldi fazla boş kalmicam sanırım diyo şaka gibi gerçekten...

jairzinho
11.11.2014, 11:42
sorun şuydu Vahid biz gibi (Türk insanı) idi...22 yeni adamla çok iyi bir kadro kuruldu ve çok bilen bizler 8 hafta sabredebildik..
birkaç gün önce Louis van Gaal yeni bir yapılanmaya gittiklerini 3 yıl sonra takımın oturacağını söyledi keza m.united'in aldığı sonuçlar ortada..

- 1.ersun dönemi-MRA-ünal hoca-şenol hoca vs her gidenin arkasından yapılan yorumlar malumumuz
- giderken aldığı paraya taktık koca koca adamlar..kendi işimizde 10 dakika mesai için para verilmese ortalığı yangın yerine çevirecek bizler "hakkı" olanı isteyene (ki tüm 2 yıl boyunca alacağı ücreti de isteme hakkı var) atarlanıyoruz.
- iyi şeyler anlatmak istedi, yapmak istedi Vahid hoca buna uslübu ve yetiştiği fransız kültürünün bizle olan kan uyuşmazlığı maalesef mani oldu..

yolu açık olsun emeğine sağlık bu ülkede başarı sağlamak zordur Trabzonda çok daha zor.. ben idman temposu ve fiziksel dayanıklılığı çok iyi bir takım bıraktığını düşünüyorum yeni gelecek hocaya

''yolu açık olsun emeğine sağlık bu ülkede başarı sağlamak zordur ''

hangi ülkede başarı sağlamış diye sorarlar aga.tamam bu ülkede başarı sağlamak zorda hodzic 61 yaşında ve bir tane başarısı yok.

ertuuu
11.11.2014, 11:54
vahid hocayı severdim..
destekledim.
ersun hoca döneminde ersun hocayı destekledim.
senol güneşi destekledim.
bilmemkim geldi destekledim.
samet aybaba ile anlaşıldı olabilir dedim, destekledim.
aralarda hugo bross bilmemne geldi ama onların da ne için geldiği açıktı, doğrusu onları desteklemedim...
Trabzonspor un hocası kimse onu destekledim.
maç sonlarında girdim, savundum.
kim getirirse getirsin...
ama Trabzonda olan, olmayan güyya Trabzonsporlu çok bilmişler...
güyya destekliyorlar.
güyya birşeyler biliyorlar.
güyya bu takımı düşünüyorlar.
güyya taraftarlar...

Harun
11.11.2014, 11:59
''yolu açık olsun emeğine sağlık bu ülkede başarı sağlamak zordur ''

hangi ülkede başarı sağlamış diye sorarlar aga.tamam bu ülkede başarı sağlamak zorda hodzic 61 yaşında ve bir tane başarısı yok.

Başarısı yok derken? Az araştır bakalım başarısı var mı yok mu? Ezbere konuşmayalım.

jairzinho
11.11.2014, 12:05
Başarısı yok derken? Az araştır bakalım başarısı var mı yok mu? Ezbere konuşmayalım.

5 büyük ligden birinde şampiyon mu olmuş çalıştırdığı takım?senin başarı kıstasın düşükse küçük düşünmektir bu.

10 yıldır bu adamı 5 büyük ligin hiçbir takımı göreve çağırmamış aga.

kostarikada dünya kupasında çeyrek final oynadı.daha düşük bütçeli takım.

ben araştırmadan konuşmam.

çok fazla abartıldığı için yazıyorum.yoksa çok kötü teknik adam olduğu için değil.vasat bir teknik adam.

5 büyük ligde bir takımı alır şampiyon yapar o zaman orada başarılı oldu burada olamıyor dersin.

Harun
11.11.2014, 12:14
5 büyük ligden birinde şampiyon mu olmuş çalıştırdığı takım?senin başarı kıstasın düşükse küçük düşünmektir bu.

10 yıldır bu adamı 5 büyük ligin hiçbir takımı göreve çağırmamış aga.

kostarikada dünya kupasında çeyrek final oynadı.daha düşük bütçeli takım.

ben araştırmadan konuşmam.

çok fazla abartıldığı için yazıyorum.yoksa çok kötü teknik adam olduğu için değil.vasat bir teknik adam.

5 büyük ligde bir takımı alır şampiyon yapar o zaman orada başarılı oldu burada olamıyor dersin.

Senin 5 büyük lig dedin hangi ligler? Bana göre Türkiye bunların içinde değil.O zaman Fatih Terim ,Şenol Güneş vgbleride vasat doğru mu?

özçelik61
11.11.2014, 12:34
vahid hocayı severdim..
destekledim.
ersun hoca döneminde ersun hocayı destekledim.
senol güneşi destekledim.
bilmemkim geldi destekledim.
samet aybaba ile anlaşıldı olabilir dedim, destekledim.
aralarda hugo bross bilmemne geldi ama onların da ne için geldiği açıktı, doğrusu onları desteklemedim...
Trabzonspor un hocası kimse onu destekledim.
maç sonlarında girdim, savundum.
kim getirirse getirsin...
ama Trabzonda olan, olmayan güyya Trabzonsporlu çok bilmişler...
güyya destekliyorlar.
güyya birşeyler biliyorlar.
güyya bu takımı düşünüyorlar.
güyya taraftarlar...

harfi harfine katılıyorum değerli kardeşim...mesele "aslolan" nedir? meselesi

Mert M.
11.11.2014, 12:42
@poetricus
Abi yazını okuma fırsatına henüz eriştim ve başlık ile yazının sonu arasındaki ironi sanatına hayran kaldım. Eline sağlık.

jairzinho
11.11.2014, 12:47
Senin 5 büyük lig dedin hangi ligler? Bana göre Türkiye bunların içinde değil.O zaman Fatih Terim ,Şenol Güneş vgbleride vasat doğru mu?

terimde vasat güneş te vasat.hatta terim güneşten daha altta.uefa kupası olmasına rağmen.taktik bilgi olarak.

hodzic fransada tutunamadı.yerli teknik adamların zaten avrupaya gitme olasılığı düşük.ha giderlersede bir başarı sağlamaları düşük ihtimal.

abartmayın derken bunu kastediyorum.vasat teknik adam gelip burda mourinho havaları taslıyor.yönetimde yiyor bunu.sonra bir yığın maddi zarar 3 ayda.

Aydın Danış
11.11.2014, 13:11
Haalaa şu Vahid'i tartışıp sinirlerinizi bozmayın arkadaşlar bırakın artık şunu..

Timur Mikhail
11.11.2014, 13:32
Medjaniyi ve ardından yanına oyuna salihi aldığını asla unutmicam.
Nasıl bir saçmalıktır bu hala midem bulanıyor..

Travelair
11.11.2014, 21:23
Halilhodzic'e saygı duyardım. Ama bu seferi o saygıyı aldı götürdü. 4 ayda çıkartmadığı rezalet kalmadı. Kovulmak için elinden geleni yaptı. Sonra da aldı 1.6 milyon €'yu gitti. O bu kadar rezilliği yapıyorsa ona o parayı aldırtmamak lazımdı. Ama başkanın bilgisizliği 1 milyon €'ya daha patladı. Olsun canım. Ne ki?

Hekimoğlu
11.11.2014, 21:55
Kör ölür badem gözlü olur durumu olmuş hocam yazıya katılmıyorum.Futbolculari suclayip medyanin ve taraftarin onune atmaktan cekinmeyen karakter sorunu olan bencil bir insandi.Ayrica Senol Gunes'e bolca sallayip su capsiza methiyeler duzmeyi de anlamadim anlayamayacagim.

sakoglu61
11.11.2014, 21:55
Yazının ''terbiyesiz'' bölümü neresidir tam olarak?

Vahid gibi birini savunmak için bu kulübün efsanesine dil uzatmak edepsizliktir. Ayrıca ben kime edepsiz dediysem gelsin o savunsun kendini. Size ne oluyor?

Çetocan
11.11.2014, 22:31
Bir daha da gelme

TS-Tiryaki
11.11.2014, 22:34
Artik basligin kapatilma vakti gelmistir bence. Yolu acik olsun...

Sefaenes
12.11.2014, 00:30
Milan teklifi sahte cikti iyiki gitti kibirli

Cafer Bulur
12.11.2014, 00:40
Bu konuda basimiza gelecek olan en iyi sey bu teknik direktör müsveddesi ile bir daha yolumuzun kesismeyecek olmasidir,cünkü en büyük dostu iho idi ona da saglam kazik atti.:)

Pahali bir tecrübe oldu bizim icin ama olan oldu.

Yolu acik olsun diyorum bize uzak olsunda nereye gidersen gitsin.

Faik Yılmaz
12.11.2014, 08:02
Futbolcularına " Paralarını haketmeyip yattıkları yerden para kazanıyorlar" deyip neredeyse hain ilan eden Vahid Hoca hocalık yapmadığı halde 980 bin euroyu cebe indirmiş....

Hain ilan ettiğin oyuncular en azından antrenmanlara katılıyor 1-2 koşuyordu....

Sen ise hiç çalıştırmadığın takımın parasını yiyeceksin....

Ne ilkeli adamsın sen be....

aaahmet61
12.11.2014, 09:27
Futbolcularına " Paralarını haketmeyip yattıkları yerden para kazanıyorlar" deyip neredeyse hain ilan eden Vahid Hoca hocalık yapmadığı halde 980 bin euroyu cebe indirmiş....

Hain ilan ettiğin oyuncular en azından antrenmanlara katılıyor 1-2 koşuyordu....

nokta.

Harun
12.11.2014, 09:32

Kovmasalardı ...Bugün benide işten atsalar bende bi bedel alacağım.Önmeli olan onu oraya getirip 10 hafta sabredemeyn yönetimde.Yoksa bana göre az bile aldı.Ben olsam bide tazminat isterdim.

Faik Yılmaz
12.11.2014, 09:36
Kovmasalardı ...Bugün benide işten atsalar bende bi bedel alacağım.Önmeli olan onu oraya getirip 10 hafta sabredemeyn yönetimde.Yoksa bana göre az bile aldı.Ben olsam bide tazminat isterdim.

O zaman görevini yapmayıp para alanlara "hain " demesin....

çünkü kendisi de aynısını yaptı.....

gurur6134
12.11.2014, 09:54
Gule gule cakal bosnak...

Tansu Onur Erdoğan
12.11.2014, 10:12
aşağılayıp durmayın. komik olmayın
senin yönetiicin gitmiş almış anlasmıs
gönderirkende parayı yönetimin vermiş.
---------------------------------------------------------
vahid huysuz
ziya geri
şenol cok konusuyo
ersun fenerli
mustafa kazma
zeki yeteneksiz

tuttuğu takımın değerlerine yakıstırdıgınız sıfatlar.
siz taraftar değilsiniz

Cenkhan
12.11.2014, 10:42
Vahid Halilhodziç, kendisinin Malouda üzerinden yaptığı tespitlere binaen, giderken aldığı trilyonlar sebebiyle haindir. Bu bir tarafta. Yalnız bizim burada asıl vurguladığımız koskoca kulübün, liseli bir ergenin libidal hezeyanları gibi anlık, şiddetince saçma ve sonrası kendinden tiksinmeli kararlar ile yönetiliyor oluşu. Ne Trabzonspor geçmişinde ne de daha öncesinde uluslararası mecrada bir başarı göstermiş huysuz Bosnalı din gardaşımızın takımın başına tekrar getirilmesi hataydı. Bağırdık da, "Ama Cezayir bugüne kadar hiçbir takımın Almanya karşısında yapamadığını yapıp bir Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor kalitesiyle elendi" dediler; "Savaşta mermi yemiş adam la bu" dediler; "O değil de Waris'i devre arası 10m'ye okutsak" dediler.. Sonra "Madem bu tipsiz bebeği biz doğurduk, katlanacağız" dedik; e arkadaş yine aynı ekip 8 haftada hocayı kovdu, kovdurdu.

Nasıl tipleriz gerçekten anlamıyorum. Biz günahı sahiplenip kolektif bilinç oluşturmaya çalıştığımız an o kitle bireylere ayrılıp yine üstün zekasıyla kulübün altına koyacak yeni bombalar arıyor. 46. Şenol Güneş resürreksiyonu etkinliklerinde de, yerlinin yereline inme sezonunda da, "Hami Abi'yle Guardiola'cılık" şov programında da, "Tolunay'a bir şaka yapacağız kimse sesini çıkarmasın" saçmalığında da, Sadi Tekelioğlu'nun müthiş kelliğinde de hep aynısı oldu; yapmayın dedik yaptılar, sonra sahiplendik de sattılar.

Ersun Yanal'da da aynısı gerçekleşiyor. Sivas'la oynarken taçtan gol yedik diye yolladığımız adam kutsal fener suyuyla yıkandıktan sonra başımıza getirildi. Şike, teşvik derken can evimizden vurdular; kendimi bir anda en psikopat Ersuncu olarak buldum. Bu adamı bana zorla sevdirdiniz ya ömrü kısadır, adım gibi eminim.

Tabii, steyt-ül art ilan ettiğimiz hukuk kurulu üyelerimizin de şike sürecinde biz bir darbe daha yemişken "ama Ts yine suçsuz bulundu, yuppi" diye Vaheleşmesi var; o da diğer tarafta.

Kulüp falan kalmamış ortada, bir muhtarlık takımını tutuyoruz. 5 senede bir 10 sene geriye gidiyoruz halen miladı bulamadık temiz bir sayfa için.

Neyse.. 2 maç üst üste kazandık mı Kupa2 ümitlerimiz yeşerir yeniden, ortam da salatalık bahçesine döner haliyle. Mutlu mesut yaşarız Zeki'nin önlük yakasını iliklerken gol yedireceği güne kadar.

AdemS
12.11.2014, 10:44
Bir daha görüşmemek üzere inşAllah..

oflubektas
12.11.2014, 11:00
Tabii, steyt-ül art ilan ettiğimiz hukuk kurulu üyelerimizin de şike sürecinde biz bir darbe daha yemişken "ama Ts yine suçsuz bulundu, yuppi" diye Vaheleşmesi var; o da diğer tarafta.

Kulüp falan kalmamış ortada, bir muhtarlık takımını tutuyoruz. 5 senede bir 10 sene geriye gidiyoruz halen miladı bulamadık temiz bir sayfa için.

Neyse.. 2 maç üst üste kazandık mı Kupa2 ümitlerimiz yeşerir yeniden, ortam da salatalık bahçesine döner haliyle. Mutlu mesut yaşarız Zeki'nin önlük yakasını iliklerken gol yedireceği güne kadar.

Nüktenin, ironinin dibine vurulmuş, umarım çok daha sık yazarsınız, biz de okuruz.

Yalnız habu "state-ül art" ne ola ki? :)

gabriel omar
12.11.2014, 21:46
Bir şey değil kendisini can siperane savunan onca insanı da yalancı çıkarttı Vahid aga.

worldmaster
12.11.2014, 22:31
Vahid Halilhodziç, kendisinin Malouda üzerinden yaptığı tespitlere binaen, giderken aldığı trilyonlar sebebiyle haindir. Bu bir tarafta. Yalnız bizim burada asıl vurguladığımız koskoca kulübün, liseli bir ergenin libidal hezeyanları gibi anlık, şiddetince saçma ve sonrası kendinden tiksinmeli kararlar ile yönetiliyor oluşu. Ne Trabzonspor geçmişinde ne de daha öncesinde uluslararası mecrada bir başarı göstermiş huysuz Bosnalı din gardaşımızın takımın başına tekrar getirilmesi hataydı. Bağırdık da, "Ama Cezayir bugüne kadar hiçbir takımın Almanya karşısında yapamadığını yapıp bir Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor kalitesiyle elendi" dediler; "Savaşta mermi yemiş adam la bu" dediler; "O değil de Waris'i devre arası 10m'ye okutsak" dediler.. Sonra "Madem bu tipsiz bebeği biz doğurduk, katlanacağız" dedik; e arkadaş yine aynı ekip 8 haftada hocayı kovdu, kovdurdu.

Nasıl tipleriz gerçekten anlamıyorum. Biz günahı sahiplenip kolektif bilinç oluşturmaya çalıştığımız an o kitle bireylere ayrılıp yine üstün zekasıyla kulübün altına koyacak yeni bombalar arıyor. 46. Şenol Güneş resürreksiyonu etkinliklerinde de, yerlinin yereline inme sezonunda da, "Hami Abi'yle Guardiola'cılık" şov programında da, "Tolunay'a bir şaka yapacağız kimse sesini çıkarmasın" saçmalığında da, Sadi Tekelioğlu'nun müthiş kelliğinde de hep aynısı oldu; yapmayın dedik yaptılar, sonra sahiplendik de sattılar.

Ersun Yanal'da da aynısı gerçekleşiyor. Sivas'la oynarken taçtan gol yedik diye yolladığımız adam kutsal fener suyuyla yıkandıktan sonra başımıza getirildi. Şike, teşvik derken can evimizden vurdular; kendimi bir anda en psikopat Ersuncu olarak buldum. Bu adamı bana zorla sevdirdiniz ya ömrü kısadır, adım gibi eminim.

Ne hos yazmissiniz. Okurken keyiflendim.

sametaydin
12.11.2014, 23:05
Bir teknik direktör nasıl olmamalı sorusunun cevabı bu vahid.

Adamda karakter namına bişey yok. Getirdi oyuncuları bu ligi kötü sandı. Sonra baktı yapamıyor bu sefer garip garip demeçler vermeye başladı. Sürekli oyuncuları trabzonporu küçümseyen demeçler verdi. Kovulmak için uğraştı resmen. Sonra baktı işler sarpa sarıyor ben mücadeleciyim 1 sene burdayım dedi ben mücadele edicem ayağına nasıl olsa beni yollucaklar oturup pazarlık yaparım diye düşünüp istifa bile etmedi.

Doğrucu gibi gözüküp bizi hep aldattı. Yemin ediyorum bu adamı görsem gider yüzüne tükürürüm. Bu kadar adilik olmaz.

F. Yıldırım
12.11.2014, 23:20
Bir teknik direktör nasıl olmamalı sorusunun cevabı bu vahid.

Adamda karakter namına bişey yok. Getirdi oyuncuları bu ligi kötü sandı. Sonra baktı yapamıyor bu sefer garip garip demeçler vermeye başladı. Sürekli oyuncuları trabzonporu küçümseyen demeçler verdi. Kovulmak için uğraştı resmen. Sonra baktı işler sarpa sarıyor ben mücadeleciyim 1 sene burdayım dedi ben mücadele edicem ayağına nasıl olsa beni yollucaklar oturup pazarlık yaparım diye düşünüp istifa bile etmedi.

Doğrucu gibi gözüküp bizi hep aldattı. Yemin ediyorum bu adamı görsem gider yüzüne tükürürüm. Bu kadar adilik olmaz.

Futbolcuları küçümsediğini anlarım da (ki öyle düşünmüyorum), Trabzonspor'u ne zaman küçümsedi. Asıl Trabzonspor'a tekrar büyüklüğünü hatırlattı, buranın çocuk parkı olmadığını gösterdi futbolculara ama anlayana işte.

sametaydin
12.11.2014, 23:35
Kardeşim dünyada hangi kulübün teknik direktörü basın toplantısında bakın bana teklifler var hem de buranın 3 katı demiş. Var mı bir örneği? Ya da bu hareketi bjk de yapsın veya fb de veya gs de? Bak ertesi günü kapıya koyarlar. Madem teklif var hem de 3 katı gitmekte serbestsin derler. Ama böyle yumuşak demezler onu söyliyim.

Ya adamın kafasında kulüp yokki. 1 ay çalıştı sonra baktı olmuyor yok bana transfer teklifleri geliyo yok dünyanın en iyi hocasıyım yok oyuncular hain. Onu geçtim neredeyse maçların yarısında takımın başında olamamasına ne diyorsun peki? 3 defa ceza yedi. Hangi kulüpte bunu yapabilir? Hangisinde ya bir örnek ver bana. Kovulmak için uğraştı. Topu topu 12 maç yaptı 3 kez ceza yedi tam 6 kez takımın başnda değildi. Çıkıp da kimse de sormadı ya hoca sen napıyosun diye. Bizzat kendisi burada dingonun ahırıymış muamelesi yaptı bu hareketleriyle. İnan her gün bir haber okuyordum. Şok oluyordum. Keşke çetelesini tutsaydım burada yazardım sana.

Yaşar
12.11.2014, 23:44

Bmn yi bu yuzden seviyorum işte. Sizin gibi sağlam kalemleri okurken keyif alıyorum. Yazının anlayıp da(☺) katılmadığım bazı yerleri olsa da önemli olan fikrinizi ifade etmenizdeki güzellik. Daha sık yazmanız dileğiyle.

tsburak08
13.11.2014, 19:45
Arrivederci Vahid

gurur6134
13.11.2014, 20:06
Trabzonda bundan sonra dogcak cocuklara vahid ismi yasaklanmali..o derece yani daha nasil aciklanir..

Hazar_
13.11.2014, 20:27
Bu adam şaka ya. Bir daha hatırlamak istemiyorum. Belki ilerde Allah izin verirse çocuklarıma gülsünler diye anlatırım Vahiddin'i.

Fanatik34
14.11.2014, 04:21
Evet güle güle huysuz Bosnak !

Evet sen yil 08/09´u gösterirken Ersun Yanal kadar kismetli degil idin. O dönemde takim top oynamiyor, cok basit goller yiyordu..ama sansi Gökhan Ünal´in Denizli ve Antalya maclarini son dk. larda attigi golle (o dolu statta, sendeki gibi degil, taraftarin attigi gol) ceviriyor, onun kredisini arttiriyordu. Onun takiminda sakatlik sansizligi yasanmiyor ama sende misal Cardozo ve Mehmet´in cok gec hazir gelmeleri, Mustafa´nin kritik sakatligi, sonrasinda Onur (digerlerini saymiyorum, keza Deniz Yilmaz bile buna örnek)..

Ben o bos stada ragmen takimda bir ruhsuzluk görmedim, tek gördügüm uyumsuzluk idi..evet seninde hatalalrin olabilir ama futbol denen sey, sadece ve sadece bir topun direklerin arasindan gecmesidir. Teferruatina bakanlar her daim basarili olan takimlardir!

SEDAT
14.11.2014, 14:07
* Yazıyı yazan abi Şenol Güneş düşmanlığını açık açık yazdığı gün çok samimi bir yazı diyeceğim :)

DEEP BLUE
14.11.2014, 14:59
Evet güle güle huysuz Bosnak !

Evet sen yil 08/09´u gösterirken Ersun Yanal kadar kismetli degil idin. O dönemde takim top oynamiyor, cok basit goller yiyordu..ama sansi Gökhan Ünal´in Denizli ve Antalya maclarini son dk. larda attigi golle (o dolu statta, sendeki gibi degil, taraftarin attigi gol) ceviriyor, onun kredisini arttiriyordu. Onun takiminda sakatlik sansizligi yasanmiyor ama sende misal Cardozo ve Mehmet´in cok gec hazir gelmeleri, Mustafa´nin kritik sakatligi, sonrasinda Onur (digerlerini saymiyorum, keza Deniz Yilmaz bile buna örnek)..

Ben o bos stada ragmen takimda bir ruhsuzluk görmedim, tek gördügüm uyumsuzluk idi..evet seninde hatalalrin olabilir ama futbol denen sey, sadece ve sadece bir topun direklerin arasindan gecmesidir. Teferruatina bakanlar her daim basarili olan takimlardir!

Değerli kardeşim. Ersun hoca dönemindeki vaziyeti, Gökhan Ünal'ın attığı son dakika golüne bağlamışsınız. Ancak benim aklımda kalanlar, bu arkadaşın attıkları değil kaçırdıkları. İçerdeki peşpeşe oynanan Konya, Denizli ve İBB maçlarında Umut- Gökhan ikilisinin kaçırdıkları bugün gibi hatırımda...

Bir de, yanlış hatırlamıyorsam Gökhan Ünal'ın en hayati son dakika golü içerdeki Bursa maçında ve 90+3 te frikikten gelmişti.

halil ibo
14.11.2014, 15:38
Değerli kardeşim. Ersun hoca dönemindeki vaziyeti, Gökhan Ünal'ın attığı son dakika golüne bağlamışsınız. Ancak benim aklımda kalanlar, bu arkadaşın attıkları değil kaçırdıkları. İçerdeki peşpeşe oynanan Konya, Denizli ve İBB maçlarında Umut- Gökhan ikilisinin kaçırdıkları bugün gibi hatırımda...

Bir de, yanlış hatırlamıyorsam Gökhan Ünal'ın en hayati son dakika golü içerdeki Bursa maçında ve 90+3 te frikikten gelmişti.

Hatta yanılmıyorsam Umut Bulut'un ''kaval kemiği'' o yıl meşhur olmuştu üstad. :)

Salih Edip
14.11.2014, 15:41
* Yazıyı yazan abi Şenol Güneş düşmanlığını açık açık yazdığı gün çok samimi bir yazı diyeceğim :)
Vahid Hocayla ilgili yazida vahidden cok senol kelimesi gececek nerdeyse bi de yaziyi alkislayanlar var :D

artvints
14.11.2014, 16:35
güzel anılar da yok değil.onur u koruduğu toplantı mesela.izlanda maçından sonra en az 5 yemeniz lazımdı.bunun suçlusu onur değil demişti. sonra bu takımdan bişey olmaz düzgün transfer yapın demişti. yoksa emre güral ın sol ayağı iyi, soner çok teknik, serdar gürler çok çabuk diye kendimizi kandıracaktık.özellikle de ben :) ama saha içi kötüydü malesef. oyunular mutsuzdu.rahat değillerdi. mersin ve lokeren maçındaki iyi görüntüyü kendisi bozdu, o maçlardan ders çıkarmadı. şu an geldiğimiz noktada gs ye yenilirsek yarştan kopacağız. böyle olmamalıydı. müdahale doğru zamanda geldi. yolu açık olsun.

MİSSE_MİSSE
14.11.2014, 16:42
Nüktenin, ironinin dibine vurulmuş, umarım çok daha sık yazarsınız, biz de okuruz.

Yalnız habu "state-ül art" ne ola ki? :)

Gercekten kabiliyetli ve zeki bir arkadas. State-ul artda ingilizce state of the art yani bir alandaki en ileri seviye demek.

Emrah Akcagöz
14.11.2014, 16:47

Orada bahsedilen maçlar sanırım ligin ilk yarısındaki maçlar. Zaten Gökhan ve Umut'un kaçırma yarışına girmesinden 4-5 hafta sonra Ersun Yanal'ın ipini çektiler.

poetricus
14.11.2014, 16:57
Huysuzluğu bu sefer bayağı rantabl oldu kendisi için. Tribüne her gönderilişi birkaç yüz bin Euroydu.

ibrahim_yattara
14.11.2014, 17:32
Sevgi pitircigi buyuk vahid, şanlı vahid..

Yahu bu adama gule gule demek bile ayip..

Bir arkadaş futbolcuları küçümsedi ama trabzonsporu küçümsemedi demiş

Tarihin en pahalı kadrosuna icerde bile tek forvet oynatip gol yiyene kadar onde basmayi dusunmeyen bir adamdi.

Buda trabzonsporu kucumsemektir iste

bordolumavi
14.11.2014, 18:38
herkes vahıd hocaya ısyan edıyodu ıshak e ne oldu nıye kadroya dahı gıremıor ayrıca musa varken zekı nın solbek oynamasıda ne demek oluyo dıyorduk sımdı gazetelere bakılırsa ıshak ın adı bıle gecmıyo ve solbek olarak da yusuf dusunuluyor :)

poetricus
14.11.2014, 18:45
Vah sırma saçlı, badem gözlü Vahid vah!

Fanatik34
15.11.2014, 01:03

Bir de, yanlış hatırlamıyorsam Gökhan Ünal'ın en hayati son dakika golü içerdeki Bursa maçında ve 90+3 te frikikten gelmişti.Hocam, demek ki unutmussunuz, haddim olmayarak söylüyorum. Antalya macini gün gibi hatirliyorum, berbat bir oyun, sacma sapan yenen iki gol ama Gökhan Ünal´in neredeyse sifirdan kalecinin bacaklari arasindan +3´te attigi galibiyet golü..>denizli macini kontrol ederek yazdim, keza galibiyet golünü 85´te atmis.

Bunu yazmamin sebebi, o goller olmasa, o gün Ersun Yanal olmayacakti! Yani kaderi ayni bugün Vahid Hoca gibi olacakti..

Buna arti, onlarin kacirdiklarini da cok iyi hatirliyorum, hatta burada yazilanlari..ersun Bey yanlisindan dönmemis, 13 kisilik kadrosu ile aynen devam etmis, dediginiz gibi o maclar hüsranla sonuclanmistir..

Azize´nin " Bu takimi ben sampiyon yaptim" yani kisaca her türlü sike ile sampiyon oldugum takimin Teknik Direktörü ersun Yanal demistir!! O dönem o baskiyi kaldiramayan bir Hoca, simdi bu baskiyi nasil kaldiracak? Benim icin ersun bey hicbir zaman kabul görmeyecektir!

Tunga
15.11.2014, 10:03
Kadıköy'deki fener maçına onun başında olduğu takımla çıkmayı çok istiyordum. Kısmet olamadı.

Cyzio Hocam'ın eline sağlık. Elbette her kıymetli tespitini Şenol Güneş üzerinden yürütmesine katılmıyor, kendisindeki derin düşünce zenginliği varken hep aynı noktaya sabitlenerek bir daire çizmesini pergele benzetiyorum :)

Vahid Hoca, ondan öncesindeki Şenol Hoca ve Ersun Yanal dönemlerinde hep şunu atladığımız için bence hata yapıyoruz: Sonuçta ulaşılan durumda bu hocaların tamamı için ayrılık kararının doğru olduğunu görebilir, değerlendirebiliriz; ancak biz sonuçları değil, süreçleri konuşmalıyız. Bu üç hocanın da Trabzonspor'a faydalı olabilecek adamlar olduğunu düşünüyorum. Ancak sonuca geldikleri yolda Trabzonspor öyle büyük hatalar yapıyor ki, kümülatif biriken hatalar sonunda önce hocalar sonrasında da yönetimler ayrılıyor. Çoğunlukla yönetimlerin hataları hocaların da ömrünü belirliyor.

Mesela; Ersun Yanal ile devre arasında mukavele uzatmaya yanaşmamıştı yönetim. Bu hamle ile aslında Ersun Yanal'a "seninle işimiz olmaz" mesajı vermişlerdi. Hatta o dönemde Yanal ile gelecek başarı gelmesin diyenler vardı. Hatta bunu da çok açıkça söylüyorlardı.

Şenol Güneş döneminde her şey tıkırında giderken, Sadri Şener yönetimde operasyona başladı. Bu ahmakça hata bize pahalıya mal oldu.

Vahid Hoca ile başta ne konuşuldu bilmiyorum. Sahada iki pası yapamayan, agresif olmayan, durmadan rakiplerinden çalım yiyen bir takımımız vardı. Bu resme baktığınızda her şey olumsuzdu; ancak bu adamın aldığı ve bıraktığı kadroların oyunu arasındaki fark bence kendisine Hacıosmanoğlu'ndan daha çok kredi verilmesini hak ettiğini gösteriyordu. Hacıosmanoğlu iyi transferler yaptı ama bence en iyi transferini kaybetti. Bunu da ancak zaman içinde anlayabileceğiz; ama görmek için bakmak yetmiyor. Bunu görüp ders çıkarmayacağımıza da eminim.

Velhasıl, Huysuz Boşnak gitse de ağzımızda bence yine olumlu bir tat bıraktı. Kariyeri başarılı şekilde devam edecektir. yolu açık olsun.

Teşekkürler Cyzio Hocam. Elinize sağlık.